STADSNIEUWS. Het Verkeersrapport. Gevonden dieren en voorwerpen. KERKBER1CHTEN.. BENNEBROEK. Het rapport van de z.g. verkeerscommis sie is eindelijk aan de openbaarheid prijs gegeven. Reeds gertiimen tijd is het ge reed, maar ons gemeentebestuur meende er geen ruchtbaarheid aan te moeten geven, uit vrees de speculatiezucht op te wekken. Wij hebben dat argument nooit goed be grepen, want, waar de leden van de ver keerscommissie, alle leden van den ge meenteraad en tal van ambtenaren den in houd geheel of gedeeltelijk kenden, was het toch niet mogelijk den inhoud, van het rap por; geheim te houden en werd juist op die manier de speculatiezucht ontketend. En fin, het rapport is nu openbaar en wij vin den dat maar het beste. De indruk, die het rapport op ons maakt? Het is een mooi stuk werk, breed en flink opgezet en berekend voor een verre toe komst. In 1920 hebben wij reeds een serie artikelen gewijd aan het verkeers en uit breidingsvraagstuk van Haarlem. In de groote lijnen vinden wij onze ideeën, neer gelegd in die artikelen, in het rapport te rug. Niet hebben wij natuurlijk aan de zeer deskundige verkeerscommissie in die arti kelen den weg gewezen, maar wij vleien ons met de gedachte dat onze ideeën, in dertijd uiteengezet, zoo vanzelf sprekend waren, dat iedereen, die het verkeersvraag- stuk bestudeerde tot ongeveer dezelfde conclusies moest komen. De verkeerscommissie, bestaande uit de heeren Mr. M. Slingenberg, J. Gerritsz, Dr. H. P. Berlage, te Den Haag, Ir. Jos. Th. J. Cuypers, architect te Amsterdam en Ir. L C. Dumont, directeur van Openbare Werken, met de heeren Mr. Th. A. Wessira als le secretaris en den heer H. Meeusen, referendaris ter gemeente-secretarie, 2e se cretaris, heeft het verkeersvraagstuk be keken, niet alleen voor wat betreft den kleinen kring, die het bebouwde Haarlem omvat, maar ook met betrekking lot de omgeving. Het rapport bestaat uit twee voorname deelen: lo, de verkeerswegen; 2e. de be stemming die aan bepaalde deelen der ge meente moet worden gegeven. Voor het snelverkeer, het verkeer dat dus via Haarlem naar andere gemeenten gaat, heeft de commissie wegen ontworpen, die langs dus niet door de bebouwde kom heengaan. In de richting den Haag wil zij het ver keer leiden langs een weg, die nabij het station Amsterdamschc straatweg van de Haarlemmermeerlijn in zuidelijke richting loopt naar een geprojecteerde brug over het Spaarne, tegenover het Zuiderhoutpark, zoodat via het Blauwbruggetje den heirweg naar Leiden en naar Zandvoort kan wor den bereikt. In de richting Schoten, Vel- sen, Bloemendaal is een weg ontworpen, die een beginpunt heeft ongeveer bij de Ljede en die door een brug over het Spaar ne langs een breeden'weg langs de R.K. kerk van Pastoor Brouwer verbinding geeft met den Allernaarder straatweg en langs de Zaanenlaan met Bloemendaal. Deze twee wegen zullen het verkeer in de stad niet weinig ontlasten. Voor het verkeer in de stad, waarvoor de commissie nuttige aanwijzingen geeft en waarvan de tenuitvoerlegging al voor een deel is be gonnen, verwijzen wij naar het rapport, dat in onze krant is opgenomen. Uitvoerige aanwijzingen geeft de co'm- missie ook omtrent aan te leggen tramlij nen en in zoover zijn deze mededeelingen zeer interessant omdat blijkbaar rugge spraak is gehouden met de tramdirectie en de plannen dus niet louter op fantaisie be rusten. lntusschen kan men uit deze pas sage in het rapport alweer bemerken hoe vlug wij leven, want sinds het rapport werd geschreven zijn de autobussen opgekomen. In een der laatste raadsvergaderingen heeft de heer Reinalda dan ook gezegd dat hij .de voorkeur geeft aan een autobussendienst boven verschillende door de commissie ont worpen tramlijnen. En voor dit denkbeeld is inderdaad veel te voelen. De tramlijn AmsterdamZandvoort wenscht de commissie om het verkeer rond de Amsterdamsche Poort te ontlasten voorloopig te voeren over het Oosterplein, door de Oosterstraat langs het Teylerplein naar en over de Zomervaart, naar en over de Schalkwijkerbrug om aldaar op de reeds bestaande lijn te doen aansluiten. Als de burg over het Spaarne gereed is, die ont worpen is tegenover de Rustenburgerlaan, zou de commissie de tram daarheen willen voeren om zc dan via de verbreede Rus- tenburgcrlaan de Baan te doen bereiken. De traffidirectie zou de tram wel graag via de Langebrug over de Kampervest, Gast- huisvesi en Raamvest naar de Wilsons- brug willen voeren, maar dan zouden de Kampergracht. Gasthuisgracht en Raam gracht gedempt moeten worden. De com missie voelt voor dit denkbeeld niet veel. Voor de overige tramplannen verwijzen wij naar het rapport. Behalve de verkeerswegen heeft de commissie ook het vraagstuk bestudeerd van dc bestemming der gronden in bepaalde dee len der gemeente. Voor haven- en industrieterrein meent de Commissie te mogen aanwijzen de gronden ten Oosten van het Noorden Buiten Spaarne en ten Noorden van den spoorweg. Zij kwam tot de conclusie, dat de grens van Haarlem zich dient uit te strekken tot aan het Noord zeekanaal. Het goederen-emplacement vwn de spoorwegen zou zij ook in de omgeving van het Noorder Spaarne wenschen. Ten behoeve van de industrie komen nog ver der in aanmerking de gronden, gelegen aan de- Westzijde van het Spaarne op Schoten's gebied gelegen. Ten Westen van 't Spaarne zijn in hoofdzaak d# gronden gelegen, welke voor dc beweningen in hare verschillende schakeeringen zijn dienstbaar te maken. Met name mag hierbij de aandacht worden ge vestigd op act idee der Commissie, om de spoorbaan HaarlemRotterdam naar boven te brengen, zoodat door middel van tunnels aan Westergracht, Pijlslaan en Munterslaan verbinding wordt verkregen met de terrei nen naar de duinen toe, die over den spoor- weg liggen. In die richting ligt nog veel r achtig bouwterrein. .In Schoten, nabij de aan Gijzenvaart, heelt de Commissie zich een groot park, een soort Haarlemmerhout II, gedacht. Dit zijn in groote lijnen dc piannen, die het verkeersrapport in détails uitstippelt. Het is een plan met breeden opzet, waar van de vervulling nog wel jaren en jaren curen zal. Het groote nut is echter, dat nu naar een systematisch plan kan worden ge werkt. Natuurlijk zal er critiok mogelijk zijn op onderdeelen en verschil van gevoelen.. Zco b.v. over de vraag wat beter is; de bestaande Kennemerbrug verbreeden ofwel -een brug te slaan over den singel vlak voor het viaduct van den Janswcg en één brug vlak voor het viaduct aan den Kruisweg. De Commissie voelt het meest voor verbree ding van de Kennemerbrug. Op welke gron den, kan men lezen in het rapport. Een andere vraag is of op den duur ver schillende onzer singels en grachten niet moeten gedempt worden. De Commissie voelt daar in bet algemeen niet veel voor en zal daarin wel gesterkt worden door de bezwa ren. die Rijnland daar tegenin brengt. Over het algemeen echter is het verkeers rapport een knap stuk werk, dat Haarlem groote lijnen aangeeft voor een gezonde en mooie ontwikkeling tot in verre toe komst. BIRG1T ENGELL. De eerste liederen van Schubert, en ook de oude Italianen, leden aan een te lage in tonatie. Bij een prachtig-gave zangtoon zoo als Birgit Engell die ontwikkelt en voort spint in volmaakte adembeheersching, is dat onrein intoneeren van zóó overwegenden in vloed op de waardebepaling van het gezon gene, dat men moeilijk een gevoel .van te leurstelling bedwingt Laat ons aanstonds zeggen, dat dit euvel zich later nog slechts spaarzaam liet aanwijzen in 't eerste lied van Brahms „Musi es eine Trennur.g ge- ben". en reeds in de rest van Schubert's lie- dcren zij haar toongeving dermate accomo- deerde, dat de schouwburg-ruimte zich vul de met gouden zanggeluid, gedragen op een oneindig beheerschte adem, elk lied prach- t;g genuanceerd, en veelal in een verrukke lijk timbre. Slechts „Suleika" van Schubert had niet die groote klankbekoring; zocht de zangeres hier nog naar het juiste punt, den toonstroom te kunnen plaatsen? Ik vermoed het, want de kleur der vocalen -wijzigde zich soms sterk, en naast minder gelukkig into neeren was dit oorzaak, dat dc innerlijke kracht van het lied grootelijks voor ons verloren ging. Haar vocale en artistièke hoedanigheden kon zij echter algeheel ontvouwen in de Mahlerliederen. Hier geen spoor meer van tegenstrevende dingen als daareven ge noemd. In opperste schoonheid kwamen de liederen tot ons; „ich ging mtt Lust durch einen grtinen Wald" was in meesterlijk be heerschte voordrachtskunst, en van de beide, andere „Wcr hat dies Liedlein crdacht" en „Um schlimme Kinder artig zu raachcn" geldt dit in niet mindere mate. Bij Hugo Wolf voelde ik weer geen cli max. Zoo was mij de klankgeving irt 't heer lijke slot van „den Gartner" te vlak van timbre; te weinig enthousiaste klank. Bij „die Spröde" daarentegen had men alles wat men slechts kon verlangen. De liederen werden fijnzinnig aan 't kla vier begeleid door Louis Schnitzler, wien alle partijen uitstekend lagen. Uitgezonderd echter de begeleiding van Grieg's „Berg- üot' waar hij de declamatrice Rodie Me- cenbach assisteerde. Op enkele gedeelten na (het slot o.a.) vraagt deze partij een groote, orkestrale klank, vooral in de in troductie, en daarin schoten de vleugel en zijn bespeler te kort. De muziek is ook doorgaans heel onbelangrijk, en daar 'nielp de warmgevoelde voordracht der declama trice goeddeels overheen. Mevrouw Rodie Medenbach trof in Björnson's dichtwerk een onderwerp dat haar uitnemend ligt, zoowel voor den klankaard der stem die een don- ere mezzo is, als voor haar uitnemende ge- aren-expressie. Van deze declamatie bleven ons sterke herinneringen bij. Met de 't best geslaagde liederen en de keurige kavierhegeieidingen was dit volop reden, zich een gang naar de concertzaal niet te beklagen. Birgit Engell gaf als toegift „Siandchen" van Rich, Strauss. G. J. K, EEN LESJE IN DE TEXTïEL-INDUSTRIE! Ten einde het publiek in staat te stellen den vooruitgang te zien, die in de laatste eeuw heeft plaats gehad in de weefindu strie, heeft de firma Vroom Dreesmam. gedurende hun „Twentsche Week" welke thans gehouden wordt, in dc Groote Hout straat in één der étalages's een modern weefgetouw door een 3 P.K. motor gedre ven, en in dc Korte Vecrstraat een hand weefgetouw uit de 16e eeuw in werking ge steld. Als men let op de snelheid, waarmede spoel van de moderne revo!ver-machin&, zooals er een in de Groote Houtstraat in werking is, die den inslag maakt, heen en weer wordt geworpen, begrijpt men, hoe veel meters weefsel gereed komt in onze groote Nederlandsche fabrieken, waar dui zenden van dergelijke weefgetouwen regel matig werken, en daardoor den goeden naam der Nederlandsche industrie voor de gcheele wereld hoog houden. In de oude tijden was het dc huisindu strie die voorzag in de behoefte aan lijn waden. De wever die een handgetouw thuis had, ontving van zijn werkgever de noodigt garens en werkte daarmede op de wijze ais thans vertoond wordt in de magazijnen Korte Veerstraat Met de hand wordt dc spoel heen en weer bewogen, terwijl de kammen mei voetpendalen worden ver steld. Terwijl in de moderne industrie één wever meerdere «mechanische getouwen zooals in dc étalage Groote Houtstraat ge- exposeerd wordt, tegelijk kan bedienen en zijn voornaamste zorg is om, als een draaa breekt en daardoor het getouw stilstaat', deze draad weer aan te knoopen, kon na tuurlijk voorheen een wever niet meer dan één getouw tegelijk bedienen. De groote productie van thans voorziet dan ook ruimschoots in de vraag naar tex- tielgoederen. Zoo is het beeld dat de fa. Vroom Dreesmann geeft van voorheen en thans een duidelijk beeld van den bloei van de Nederlandsche weefindustrie. Wij'kunnen een ieder aanraden eens een kijkje te gaan nemen naar de werking der beide weeigetouwen, welke op alle werkda gen van 's morgens 9 tot 12 uur, 's middags van VA tot 6 en 's avonds van 7 tot 9 uur- in functie zijn. Terug te bekomen bij; fa. Figee, Leidsche- vaart 4, zak met cokes; F. Gelaudie, L, Wijn gaardstraat 30, bruine ceintuur; Th. Bezemer, Lange Hofstraat 4, beige ceintuur; C. H. Lodders, Essenstraat 8, blauwe ceintuur; Politiebureau, Smedestraat, lorgnet; A. de Graaf, Sophiastraat 31, manchetknoop; Th; Hculhuizen, L. Annastraat 12E, maandkaart Ned. Spoorwegen; D. Baartse, Esschildcr- stiaal 41, pijp; L. v, d. Broek, Leidschesir. 46rood, damesportemonnaie; Gemeente Rei niging Haarlem, roeiboot; A. Duins, Tulpen straat 27c, bruin hondje; Dc Kruif, Klever laan 3, zwarte handschoen; C. Rijkers, Hoof- mansiraat 72, grijze kinderhandschoen; P. Zandberg, Paul Krugcrstraat 30, zeemleder handschoen; K. Frankcmcller, KI. Houtst». 38, grijze handschoenen; H. H. Tocpoel, Wald. Pyrmonstraat 53, handschoen m. bont; Antonisse, Voorzorgstraat 26, zwart-bruin hondje. Fauna; Kuiper, Kruisweg 44, wit hondje; Politiebureau, Smedestraat, bruine handschoen; Brcddels, Schalkenburgergracht fox-hond. Fauna; Rozenhart, Leidschesir. 126, grijze hond, idem; Huis in 't Veld, Draüpe- nierstraat 10, wit-bruine bond, idem; J. Eliatn Damiatestraat 40, grijze handschoen: Politic bureau, Smedestraat, handschoen; J. N. Hopman, Saenredamstraat 72rood, geel-wit hondje, Haerlem; iv. d. Walls, Riouwstr. 15, gr.-geel handje, idem; J. v. d. Weer, Rijks straatweg 309, zwarte houd, idem; Giliam, Tulpenstraat 17C, herdershond, mulskleur; G. de Bruin, Leidscheplein 32rood, haar-sier- speld; J. v. Essen, Hier. v, Alphenstraat 29, grijze handschoen; Reyntjes, Schalkwijker- weg 43, rijwielbel. plaat je; Mevr. Hoogland, Brcnsteewog 46, Heemstede, idem; J. v. Dam de Keijslr. 3, zak waschgoed; Bleeker, Zuid- Dc!derslraat 36, kinderkousen; H. Buurman, Barendsestraat10, ceintuur; A Vrugt, Gen. Bothasti-aat 29, doosje met horlogcondcdce- len: W. Boogaard, Langendijkstraat 32, étui met schrijfbehoeften; D. Immers, Da Costa- straat 29, idem; Bloemendaal, Franklinstr. 70, Heemstede, idem; Jansen, Parklaan 68, étui met pctloodcn; W, Koclemeycr, Jan Nieuwenhuizenstraat 4, lap zijde; H. F, Wil- lerns, Tulpenstraat 23vood, stuk linnen; Con trole Belasting. Pandpoort, lorgnet; Th, van Zijp, Assendelverstraat 33rood, kindermuts; T. Caland, Brouwersstraat 20, portemonnaie met inhoud; Politiebureau, Smedestraat, id. kinder- idem; M. Koonman, Beeksteèg 4, ring met sleutels; De IGuyf, Kleverlaan 3, rijwielbel.plaatjc; C. Waiboer. Plein 2b, ro! met teekeningen; J. Laurenberg. Asterstr, 21 rozenkrans in étui; M. Helder, Olycanstr. 8, bal; G. Roosma. Soijkermanslaan 17, order boek; Kappers, Schneevoogistr. 3rood. da mesbont; ,H.Stellens, Westergracht 45t*ood, beursje; J. j v. Waveren, Amsterdamstraat 3K, kluw katoen* FEBRUARI. N.B. Indien niets anders is aangegeven, heeft iedere Mis Gloria en geivoné Prae- fatie, maar geen Credo. 1. ZONDAG, Vierde Zondag na Drie koningen. Ev. Mt. 8, 23—24 jesus bedaart den storm. Ged. v. d. H. Ignatius, Bisschop van Antiochië en Martelaar, t 107, Mis: Adorate. 2e geb. v. d. H. Ignatius. Credo Praef. v. d. H. Drievuldigheid. 2 MAANDAG. Onzer Lieve Vróuw Zui vering, ook genoemd Maria Lichtmis. Dag van Pevotie. Ev, Lc. 2 22—32. Opdracht van Christus in den tempel. MisSuscepinjus Credo Praef. V. Kerstmis. 3 DINSDAG H, Blasius, Bisschop en Martelaar. Beschermer tegen keelziekten. Heden wordt de Blasius-zegen gegeven. Mis Justus. 2e geb. A cünctis, 3e naai: keuze v. d. priester. 4 WOENSDAG. Mis Statuit. 5 DONDERDAG. Mis Gaudeamus (ei gen Mis). 6 VRIJDAG. H. Titus, Bisschop v. Greta en Belijder. Mis Statuit (v. een Bisschop-Bel,), uit genomen le gebed en Evangelie, die eigen zijn. 2e gebed v. d. H, Dorothea, 3e voor den Paus. 7 ZATERDAG. Mis Adorate. 2e geb. v. d. H. Romualdus. Praef. v. d. H. Drie- uldigheid. ST. BAVO. ZONDAG. De H.H. Missen zijn te half 7, half 8 en 9 uur. Om half II de Hoogmis. Onder de H.H. Missen schaal-collecte voor het St. Francisus-Liefdewerk. Om 4 uur oefening voor dc Edelwacht. Om half 7 uur Maria-Congregatie en om half 8 Lof met preek. Vóór het Lof het Rozenhoedje. MAANDAG. Feestdag van Maria-Licht mis generale absolutie voor de leden dei- Se Órde om half 8 wijding en uitreiking der kaarsen waarna gezongen H. Mis men gelieve na het in ontvangst nemen der kaars zijn offertje te léggen op de schaaloffer aan de Communiebank, opdat het gewijde licht in geen enkel huisgezin ontbreke, mogen ook zij, die niet in staat zijn een offertje te geven, een kaars aan de Communiebank ko men halen aan dc kinderen echter worden geen kaarsen uitgereikt 's avonds om half 8 Lof met Rozenhoedje. DINSDAG Feestdag van den H. Blasius de Blasius-zegen wordt gegeven na de H.H. Missen en later op den dag in de scholen onder de H. Mis van half 8 algemeene H. Communie voor de kinderen der Edelwacht. DONDERDAG van 6—9 uur gelegen heid om te biechten. VRIJDAG eerste Vrijdag der maand de H. Communie wordt uitgereikt om half 7, om 8 uur gezongen H. Mis in de H. Sacra mentskapel voor de levende leden der Vër- eeniging van Eeuwigdurende Aanbidding na de H. Mis korte akte van Eereboete en uitstelling tot 11 uur 's avonds om half 8 Lof ter eere van het Allerh. Hart met voor geschreven gebeden' ZATERDAG om half 3 Maria-Lof met Rozenhoedje. PAROCHIE ST. JOSEPH. ZONDAG onder alle H.H. Missen lief dadigheidspredikatie voor de armen der pa rochis, te houden door den Zeereerw. Pater Barromeus de Greeve de stille H.H. Missen om 7 uur 8 uur en half 9 om half 11 de Hoogmis half 2 oefening voor de kin deren der Edelwacht7 uur Lof met Con ferentie. MAANDAG Feestdag van Maria Licht mis om 7 uur gezongen H. Mis vóór de H. Mis wijding der kaarsen.; na de H. Mis Generale Absolutie voor de leden der 3 Orde half 8 Lof 8 uur vergadering der leden van de 3e Orde. DINSDAG na alle H.H. Missen zegen van den H. Blasius, patroon tegen ,de keel ziekten om 12 uur voor de kinderen om half 8 algemeene H. Communie voor de kin deren der Edelwacht van 6 uur tot na het Lof gelegenheid om te biechten 7 uur Maria- Congregatie voor de meisjes. WOENSDAG 3e der 9e en le der 7 Woensdagen, welke het feest van den H. Joseph voorafgaan. De H.H. Missen om 6, 7, half 8 en 8 uur en half 10 waar van die om 7 uur gezongen wordt. Voor en na de H.H. Missen wordt de H. Com munie uitgereikt, 's Avonds om kwart over 8 plechtig Lof met predikatie door den Wel. Eerw. Heer H. Wennen, kape laan van O. L. Vrouw Rozenkrans 7 uur Congregatie voor de jongens. DONDERDAG-avond van 6j8 gelegen heid om te biechten half 8 Lof. VRIJDAG 1ste Vrijdag der maand, toe gewijd aart het H. Hart van Jezus de H.H. Missen om 6, 7, half 8,8 en half 10 uur, waar van die om 7 uur wordt gezongen ijplf 8 Lof met acte van toewijding. ZATERDAG om half 8 H. Mis voor de bekeering der zondaars in de kapel van het Miraculeuze Mariabeeld van 4 uur tot half 10 gelegenheid om te biechten half- 8 Lof. Gedurende de novene zullen Woensdags avonds om kwart over 8 de predikaties ter eere van den H. Joseph worden gehouden door verschillende Eerw. Heeren Kapelaans dezer Stad. Zondag a.s. schaalcollecte onder alle H.H. Missen voor de studeerende jeugd. O. L. VROUW v. d. H. ROZENKRANS. (Spaarne). ZONDAG de H.H. Missen te 6, 7 en 9 uur half 11 Hoogmis te 12 uur Catechis mus. Half 3 Jongens-Congrefgatie.'s Avonds 7 uur Lof en Rozenhoedje. MAANDAG, feestdag van Maria-Licht mis, te 8 uur gezongen H. Mis, wijding der waskaarsen. Maandagavond om half 8 Lof ter eere van de H. Maagd Maria om 8 uur vergadering van de H. Familie. DINSDAG, feestdag van den H. Blasius, patroon tegen keelziekten, na iedere H. Mis wordt de Blasius-zegen gegeven. WOENSDAG, 8 uur gezongen Requiem voor de overledenen, die op St. Barbara en Bavo zijn begraven 's avonds half 8 Lof ter eere van den H. Joseph. DONDERDAG te half 10 H. Mis in de kapel yan het kerkhof „St. Barbara". VRIJDAG le der maand, te 6 uur wordt de kerk geopend, kwart over 6 Communie uitreiken, te 8 uur gezongen H. Mis ter eert van het Goddelijk Hart's avonds half 8 Lof met Litanie ter eere van het Godd. Hart en Akte van Eereboete. ZATERDAG-namiddag van 4 tot half 10 gelegenheid om te biechten. Aartsbroederschap v. d. H. Familie. (Voor de parochies van O. L, Vrouw- Rozenkrans, St. Bavo, St. Joseph, St. An- tonius en H. Hart.) Vergadering iederen Maandagavond om 8 uur in de Spaarnekerk. Aspirantleden wor den verzocht zich vóór de vergadering op te geven aan de bij-sacristie. ZONDAG 1 Febr. Alg. H. Communie 1ste eh 15de sectie. Mariakraas ca St. Agnes-Patronaat. ZONDAG 1 Febr. Wij vieren St. Agnes door een algemeene H. Communie onder de H. Mis van 7 uur. Gereserveerde plaatsen, Zang, Allan aan wezig a. vi. b. H. JOANNES DE DOOPER. Amsterdamstraat. ZONDAG de H.H. Missen om 7 uur, half 9 en te half 11 de Hoogmis te 7 uur Lof en Rozenhoedje, MAANDAG om 7 uur gezongen H. Mis er voor de wijding der kaarsen om 8 uur vergadering der H. Familie (afd. mannen.) DINSDAG-avond om 7 uur Lof ter eere van den H. Antonius, WOENSDAG om 8 uur vergadering v.d. H. Familie (afd. vrouwen.) DONDERDAG om 7 uur Lof ter eere van het Allerheiligste Sacramentvan 68 biechthooren. VRIJDAG van half 5 tot half 6 gelegen heid om te biechten voor kinderen7 uur Lof ter eere van het Allerh. Hart. ZATERDAG van 4 uur tot half 10 ge legenheid om te biechten. PAROCHIE v. ,d. H. ANTONIUS. ZONDAG de H.H. Missen om kwart voor 7, 8 uur de Kindermis, 9 uur en half 11 de Hoogmis. Om half 1 godsdienstonder richt, om half 4 de Vespers. MAANDAG feest van Maria Zuivering of Lichtmis. Om 8 uur gez. H'. Mis. Vóór de Mis de wijding der kaarsen, 's Avonds half 8 Maria-Lof met Rozenhoedje, DINSDAG om 7 uur uitstelling van het Allerh. Sacrament. Om 8 uur gez. H. Mis. 's Avonds half 8 St. Antoniuslof en gebeden van het Broederschap. Na de H.H. Missen Zegen van S. Blasius, patroon tegen keel- Zt&ktQ* DONDERDAG-avond van half 7 tot 8 uur gelegenheid om te biechten. VRIJDAG le Vrijdag der maand. Om 8 uur gezongen H. Mis. 's Avonds half 8 Lof ter eere van het H. Hart van Jezus, predikatie en akte van eereboete. ZATERDAG-avond van 5 uur tot half 10 gelegenheid om te biechten. ZÓNDAG a.s. predikatie door den Zeer eerw. Heer Mulder, pastoor te Tuindorp bij Rotterdam, en collecte voor den bouw zijner kerk. DERDE ORDE. DONDERDAG 7 uur v. Joannes Burg graaf, half 8 voor Maria Jacoba B. C. Bosse- Geiier, kwart over 8 v. wed. Joanna C. Huizing-Veenkes. Na de H. Mis van half 8 Liefdedienst. ALLERHEILIGST HART. ZONDAG le der maand, Eucharistische dag, volle aflaat voor de leden der Eerherst, Communie het H. Sacrament blijft ter aanbidding uitgesteld van af 8 uur tot na het lof 0 te 7 en 9 uur de stille H. H. Missen, te half 11 de Hoogmis, te 4 uur Lof met predikatie en akte van Eerherstel. MAANDAG feest van Maria Lichtmis, generale absolutie voor de leden der Derde Órde, vóór de H. Mis de wijding der kaarsen te half 8 gezongen H. Mis 's avonds te half 8 lof met rozenhoedje. DINSDAG te half 8 gezongen H. Mis ter eere van den H. Antonius het H. Sacrament blijft ter aanbidding uitgesteld tot half 10 gedurende de uitstelling te verdienen volle aflaat voor de gel. zielen 's avonds te half 8 Lof en van half 8 tot half 10 gelegenheid om Katholieke lectuur te bekomen. Na de H. H. Missen en na het Lof zal de Biasiuszegen ge geven worden. WOENSDAG-namiddag van. 56 uur gelegenheid om te biechten voor de school kinderen. DONDERDAG-namiddag van 6 tot 8 uur gelegenheid m te biechten, VRIJDAG le der maand, volle aflaat voor de geloovige zielen het H. Sacrament blijft ter aanbidding uitgesteld van af 7 uur tot half 10 te half 8 gezongen H. Mis ter eere van het H. Hart's avonds te half 8 Lof met akte van eereboete. ZATERDAG-avond van 5 tot half 10 ge legenheid om te biechten. &&CT.' v 4. ïm ól-GT - A,.-. GAT H. H. ELISABETH EN BARBARA. ZONDAG. Heden, ter viering van het Patroonsfeest alg. H. Communie voor de leden van het Jongenspatronaat en half 7 Lof met Feestpredikatie de H.H, Missen te half 6, kwart over 7, 9 uur, half 11 de Hoogmis half i catechismus. MAANDAG Feestdag van Maria-Licht- mis voor de H. Mis van 9 uur wijding dei- kaarsen 9 uur gezongen H. Mis half 8 Lof der Aartsbroederschap van O. L. Vrouw van Altijddurenden Bijstand met predikatie geen Congregatie der H. Familie. DINSDAG-avond half 8 Lof ter eere van den H. Antonius. DONDERDAG van 6 uur tot na het Lof gelegenheid om te biechten voor den lsten Vrijdag half 8 Lof ter eere van het Allerh. Sacrament. VRIJDAG te 6 uur wordt de H. Communie uitgereikt half 8 Lof ter eere van het H. Hart en Eereboete. ZATERDAG gelegenheid tot biechten van half 8 tot half 10 voor kinderen en oude ren, en van 4 tot 5 uur voor de kinderen, en voor ouderen van 5 uur tot half 10. Aartsbroederschap der H. Familie. 's MAANDAGS te 8 uur Congregatie. Voor-én na deze oefening kan men zich als aspirant aanmelden bij den Directeur of bij een der prefecten. Deze week geen Congre gatie Aartsbroederschap van O. L. Vrouw van Altijddurenden Bijstand. DONDERDAG om 9 uur H Mis voor de leden. H.H. Missen voor de overleden familie- en tot intentie dergenen, die in de bus voor de geloovige zielen geofferd hebben DONDERDAG om 9 uur en VRIJDAG om 7 uur en kwart over 8. PAROCHIEKERK H. LIDUINA. ZONDAG 4e Zondag na Driekoningen half 8 de Vroegmis 9 uur de 2de H. Mis half 11 de Hoogmis half 1 Catechismus en 7 uur Lof van Maria. Onder de H.H. Mis sen de schaalcollecte voor de schulddelging der kerk. MAANDAG Maria-Lichtmis, voor de IT. Mis de wijding der kaarsen, om 7 uur Gez. H. Mis. 's Avonds half 8 Marialof met Rozen hoedje. DINSDAG feest v. d, H. Blasius na de eerste en tweede H. Mis zegen v. d. H. Bla sius en ook om 11 uur, DONDERDAG-avond van half 7 tot 8 uur gelegenheid om te biec' ten. VRIJDAG 1ste der maand om 7 uur ges. H. Mis ter eere v. Jesus H. Hart en 'savonds om half 8 Lof ter eere v. h. Godd. Hart met Litanie en akte v. toewijding. ZATERDAG om half 1 biechthooren voor de kinderen en 's avonds van 5 tot 9 u. gelegenheid om te biechten. Giro 85419, telefoon 13452. SCHOTEN. ZONDAG Euch. Dag. De H.H. Missen om 7 en 9 uur. Om half 11 de Hoogmis. Om 2 uur algemeene aanbidding der kinderen. Van 2 tot 3 uur gelegenheid om te biechten. Om 3 uur Vespers met korte toespraak. Om half 5 vergadering van het St.Aloysiuspatro- naat. MAANDAG half 8 kaarsenwijding en ge zongen H. Mis, waaronder algemeene H- Communie der kinderen, 's Avonds om half 8 uur Lof met Rozenhoedje. DINSDAG half 8 gezongen St. Antonius- mis. Na de H. H. Missen en na het Lof van half 8 zal de St. Biasiuszegen worden gege ven. Om half 12 uur St. Biasiuszegen voor de kleine kinderen. WOENSDAG om 10 uur gezongen Veni Creator en gezongen H. Mis met huwelijks inzegening en 's avonds half 8 uur vergade ring voor de leden der Maria-Congregatie. DONDERDAG-avond van 7 tot 8 uur gelegenheid om te biechten. Om half 8 uur vergadering voor de leden der Derde Orde. VRIJDAG-morgen uitreiking der H. Com munie. om 6 en 7 uur. Om half 8 uur gezon gen H. Mis, waaronder algemeene H. Com munie der kinderen, 's Avonds om half 8 Lof met opdracht aan het Goddelijk Hart van Jezus. Onmiddellijk daarna recollecte voor alle oud-retraitanten ZATERDAG des namiddags van 4 tot 9 uur gelegenheid om te biechten. OVERVEEN. ZONDAG de H.H. Missen om 7 uur, half S en 10 uur de Hoogmis, Vóór de Hoog mis de installatie van den Z.E. Pastoor der parochie. 3 uur de Vespers. De Euch. dag wordt verplaatst op volgenden Zendag. MAANDAG feest van Maria Lichtmis. Half 9 gezongen H. Mis. Vóór de H. Mis de wijding der kaarsen, 's Avonds half 8 Lof. DINSDAG feest van den H. Blasius. Na de H.H. Missen zal de Blasius-zegen worden gegeven, 's Avonds half 8 Maria Congregatie. DONDERDAG van 45 uur gelegenheid om te biechten. VRIJDAG half 9 gezongen H. Mi-, Aan bidding tot 5 uur. *s Avonds half 8 Lof. ZATERDAG van 48 uur gelegenheid om te biechten. Half 8 Lof. BLOEMENDAAL. ZONDAG H.H. Missen om 7 en 9 uur, half 11 Hoogmis 7 uur Lof met preek. MAANDAG Feest van Maria Lichtmis. Vóór de H. Mis van half 8 wijding en uit- deeling der kaarsen en processie, daarna gezongen H. Mis. 12 uur katechismus, 8 uur vergadering van de Derde Orde DINSDAG Feest v. d. H. Blasius. Na de H.H. Missen wordt de H, Blasius zegen gegeven. Half 8 stil bezoek bij het H. Sacr. WOENSDAG half S gezongen TI. Mis ter eere v. d. H. Joseph, 12 uur katech., half 8 stil bezoek. DONDERDAG half 8 Lof en gelegen heid om te biechten, 9 uur Het Heilig uur. VRIJDAG Eerste Vrijdag, toegewijd a. h. H. Hart half 8 gezongen H, Mis met al gemeene H. Communie ,voor de leden v. d. Bond v. h. H. Hart. 12 uur katech.. half 8 Lof met preek. ZATERDAG 12 en 2 uur katech., half 8 Lof met Rozenh., van 5 uur tot half 10 gelegenheid om te biechten. ZANDVOORT, ZONDAG de H.H. Missen te half 8 en 10 uur de Hoogmis. Te 3 uur de Vespers met Rozenhoedje. MAANDAG Feestdag van Maria Licht mis. 8 uur gezongen H. Mis en 's avonds om 7 uur het Lof ter eere van.de H. Maagd. DINSDAG Feestdag van den H. Blasius. Na de H. Mis en na het Lof zal de Blasius- zegen gegeven worden, 's avonds om 7 uur het Lof ter eere van den H. Antoniuus. DONDERDAG de Feestdag van de H. Agatha. Te 8 uur gezongen H. Mis en 's avonds om 7 uur het Lof, ter eere van -de H. Agatha met predikatie, VRIJDAG om 8 uur gezongen H. Mis en 's avonds om 7 uur het Lof ter eere van het IT. Hart. ZATERDAG van half 5 tot 9 uur gelegen heid om te biechten. AERDENHOUT. Antoniuskerk, ZONDAG om 8 uur Vroegmis om half 11 de Hoogmis 3 uur de Vespers. Maande!, schaalcollecte voor de kerk, die u dringend wordt aanbevolen. MAANDAG. Feestdag v, Maria-Lichtmis, vóór de H. Mis wijding der kaarsen, die bij den koster verkrijgbaar zullen worden ge steld. 's Avonds om half 8 Maria-Lof. DINSDAG om half 10 gezongen H. Mis uit dankbaarheid voor eene zilveren-echt- vereen. Geer. Lof. Feestdag v. d. H. Blasius, patroon tegen de keelziekte. De Blasius-ze gen zal gegeven worden na de H. Mis en ook na het Communie-uitreiken, dat op dé gewo ne tijden zal plaats hebben. DONDERDAG Biechthooren vati 7 tot S. VRIJDAG. Eerste Vrijdag v. d. maand, toegewijd v. d. Vereering v. h. H. Hart. 's Avonds om half 8 Lof ter eere v. h. H. Hart met akte van toewijding. Heden de verjaar dag der keuze v. Paus Pius XI daarom wordt vandaag vooral een gebed gevraagd voor onzen opperherder. ZATERDAG kwart over 8 H. Mis in de Maria-Kapel ter eere van' O. L. Vrouw van Altijddurenden Bijstand. Gelegenheid om te biechten van 3 tot 4 uur en verder van 79 uur half 8 Maria-Lof. Na het Lof gelegenheid om te biechten bij een Eerw. Pater. ZONDAG om 7 uur en half 9 gelezen H.H. Missen. Om 10 uur de Hoogmis om half 12 catech. om 3 uur openbare vergadering v. d. Aartsbr. van O. L. Vr. v. Akiidd. Bijstand (45). MAANDAG Feestd. vanMaria-Licht- mis om 8 uur wijding der kaarsen, waarna gezongen H. Mis. DINSDAG Feestdag v. d. H. Blasius, pa troon tegen de keelziekte de H. Blasius- zegen wordt gegeven na de H.H. Missen ook Woensdag nog en dien dag na het Lof 's avonds van 67 uur gelegenheid om te biechten. WOENSDAG de le der 7 Woensdagen, die het Feest van St.Jozef voorafgaan; om 8 uur gezongen H. Mis 's avonds om 7 uur Lof (lied 65). DONDERDAG-avond van 6half 8 ge legenheid om te biechten. VRIJDAG de le der maand om 8 uur gezongen jaardienst voor den ZeerEerw. Heer G. J. M. Kabels, vroeger pastoor dezer pa rochie 's avonds om 7 uur Lof ter eere v. h H. Hart met litanie en Eereboete (36). ZATERDAG van 48 uur gelegenheid om te biechten. s VOGELENZANG. ZONDAG half 8 Vroegmis 10 uur Hoog mis half 3 Vespers half 5 Patronaat. MAANDAG Feestdag van Maria Licht- Vóór de gezongen H. Mis van half 8 wijding der Kaarsen met processie. De H.H. Mis sen orn half 7 en half 8. DINSDAG, WOENSDAG en DON DERDAG de H, H, Missen om 7 en 8 uur. DONDERDAG-middag van 5 tot 6 uur gelegenheid om te biechten. VRIJDAG om half 8 en 8 uur. Om half 8 gezongen H. Mis voor de leden van de Broe derschap der Gedurige Aanbidding. ZATERDAG om 7 en 8 uur H. Ti. Missen. VELSEROORD. ZONDAG de H. H. Missen tè *7 uur, de Kindermis te half 9 en de Hoogmis te 10 uur voor de weldoeners. Om 1 uur openbare aanbidding voor de schoolkinderen om 3 uur voor aiie geloovigen, en om 4 uur voor de patronaatsmeisjes, 's Avonds om 7 uur plech tig Lof met preek en processie tot sluiting van het Veertig-urengebed. De bruidjes voor de processie moeten om half 7 in het patro naat komen. Dien dag geen patronaat. Door de week zijn ede H. H. Missen te kwart over 6 voor de weldoeners van het klooster, te 7 uur en kwart vóór 8. MAANDAG feest van O. L. Vrouw Licht mis. Om 7 uur gezongen H. Mis, vóór deze Mis zuilen de kaarsen gewijd worden. Volle aflaat en Generale Absolutie voor de leden der Derde Orde. Maandagavond in het pa tronaat vertooning van den beroemden film „Adoro te". DINSDAG feest van den H. Blasius, pa troon tegen keelziekten. Na de H.H. Missen zal de Biasiuszegen gegeven worden. Dinsdagavond te half 8 Lof en Rozen hoedje ter eere van den H. Antonius. WOENSDAG feest van den H. Joseph van Leonissa, belijder onzer orde, volte aflaat VRIJDAG, le Vrijdag der maand, bizon- der toegewijd aan het H. Hart van Jezus, oiï 7 uur gezongen H. Mis, waarna de Litanie- van het H. Hart met akte van toewijding. Óir 8 uur- de H. Mis voor de schoolkinderen. Algemeene H. Communie voor de leden van het meisjespatronaat. VELSEN-DRIEHUIS. ZONDAG de H.H. Missen te 7 uur, half 9 en te 10 uur de Hoogmis. DINSDAG om 7 uur Maria-Congregatie. VRIJDAG te 7 uur uitreiking der H. Comm. te half 8 gezongen H. Mis ter eere van Jezus' H. Hart. ZATERDAG biechthooren van 48 uur, HAARLEMMERMEER. (Lijnden). Bijkerk H. Augustinus Vijfhuizen. ZONDAG om half 8 H. Mis voor Nic. v. Eks en Maria Stokman 10 uur Hoogmis voor Jacobus Stokman. Van 31 Januari tot 6 Februari vernieuwing v. d. H. Missie, te geven door de Eerw. Patei Carmelietan de uren van de dagelij ksche oefeningen worden door de Eerw. Paters afgekondigd. HOOFDDORP. ZONDAG le Zondag der maand om half 8 de H. Mis voor Theophiidk de Block half II vcor het geestelijk en tijdelijk welzijn der Parochie om 3 uur de Vespers. MAANDAG Feestdag van O. L. Vrouw Lichtmis, 8 uur gezongen H. Mis voor de gevers van het Mariabusje, aan het zijaltaar om 8 uur voor de leden van den R. K. Vrou wenbond. Voor de H. Mis wijding en uitdeel- ling der gewijde kaarsen. DINSDAG kwart voor 8 H. Mis voor de overledene familie van Leeuwen, kart over 8 voor de overledene familie Verdegaal. WOENSDAG kwart voor 8 H. Mis voor Wolterus, Koeckhoven en Anna Dorbeek. kwart over 8 voor Joannes Jacobus Koeck hoven. DONDERDAG kwart over 8 H. Mis voot eene overledene moeder, 10 uur gezongen H. Mis niet Veni Greator voor Bruidegom en bruid. VRIJDAG, le Vrijdag der maand, 8 uui gezongen H. Mis voor de leden van het ge nootschap van het H. Hart, 8 uur voor Clara Petronella van Schooten-Heemskerk. ZATERDAG kwart voor 8 H. Mis voor overledene priesters, kwart over 8 voor Joan na Venbert-Breek. De gebeden worden verzocht voor Ge- rardus van der Bemden en Elisabeth Kool- bergen-Knoopen, die met de laatste H.H. Sacramenten zijn voorzien en voor Jacobus Sr.eek, die in den Heer is overleden. In den ondertrouw zijn opgenomex j Theodorus Henricus Hulsbosch van Hair- lem en Elisabeth Sophis Christina d' H.eve van deze parochie. HALFWEG. ZONDAG de H. H. Missen te half 7, half 8, 9, uur' en half 11. Behalve te half 7 onder elke K. Mis predicatie 's Middags te half 5 en 's avonds te half 8 oefening met groote predi catie. ZONDAG zullen de Eerw. Paters de an dere regeling der godsdienst oefeningen me- dedeelen zoowel wat betreft het feest van Ma ria Lichtmis als de andere dagen. NIEUW-VENNEP. ZONDAG de H.H. Missen om 7 uur voor deJParochie, 10 uur voor overl. Moeder. 7 uur Lof t. e. v. h. Godd. Hart. MAANDAG half 8 voor Maria v, d. Berg wed. Petrus Schrama, 8 uur Gez. H. Mis voor de Armen v. h. Kerkhof. DINSDAG 7 uur voor den Z. E. Heer G. v. d. Boogaard, 8 uur voor overl. fam. Spierings. Na de H.H. Missen zal de zegen van den H. Blasius Worden gegeven. WOENSDAG half 8 in de Kapel voor overleden Directeurs en Zusters, 8 uur voor overl. fam. Dijk-Warmerdam. DONDERDAG om 7 uur tot zekere in tentie, 8 uur zekere intentie. Biechthooren van 38 uur, VRIJDAG om 8 uur Gezongen H. Mis v. d. lev. en overl. leden v. h. Genootschap van het Goddelijk Hart, kwart over 3 Lof tot eerherstel. ZATERDAG om 8 uur voor de Zielen v. h. Vag-evuur. Biechthooren van 38 uur. Catechismus volgens gewoonte. AALSMEER. ZONDAG 1 Febr. Om half 8 de Vroegmis, om 10 uur de Hoogmis en om 4 uur Lof met Rozenhoedje voor Z. H. den Paus. MAANDAG feest van O. L. Vr. Lichtmis, voor de gezongen H. Mis om 8 uur, plechtige kaarEwijdiqg. DINSDAG feest v. d. H. Blasius na de H.H, Missen is er gelegenheid den zegen van dep. H. Blasius te ontvangen. WOENSDAG 3e der 9 Woensdagen, welke het feest van St. Jozef voorafgaan 's avonds om 7 uur Lof ter eere van den H. Jozef. VRIJDAG 1ste Vrijdag der maand, toe gewijd aan de vereering van het H. Hart van Jezus om 8 uur gez. H. Mis en 's avonds om 7 uur Lof. ZATERDAG om 7 uur Lof ter eere van O. L. Vrouv/ van het H. Scapulier. Gedurende de week de gestelde H.H. Missen om half 7 en 9 uur. Ook bestaat er gelegenheid om tri de broederschap van het H. Scapulier ingeschreven te worden en om water ter eere van den H. Albertus gewijd, te verkrijgen. 1JMUIDEN. ZONDAG De gelezen H.H. Missen te 7 uur, half 9 en half 10. De Hoogmis te Li uur. De K. Communie wordt uitgereikt tf^wart voor 7, na de H. Mis van 7 uur, onder de H. Mis van kwart over 8, van half 9 en van half 10. Tot 1 uur zitting van de Spaarbank. Tot I uur is de bibliotheek geopend.Broeder- scnapsfeest. Heel den dag aanbidding. Te II uur Plechtige Hogmis. Te 3 uur luide aanbidding te 7' uur Plechtig Lof met preek en processie. Na het Lof St. Jos. Ge- zeilen-vereeniging. Geen Patronaat. MAANDAG Maria Lichtmis. Te 8 uur gezongey H, Mis waarvoor de kaarsenwij- ding. Te 7 uur Lof ter eere van de H. Maagd. DINSDAG Feestdag van den H. Blasius. Na de H.H. Missen wordt de Blasius-zegen gegeven. Te 8 uur DamesCongregatie. WOENSDAG 1ste der 7 Woensdagen ter eere van St. Joseph. 7 uur Lof ter eere van den H. Joseph. DONDERDAG te half 8 oefening H. Uur. Van 6 half 8 biechthooren. VRIJDAG lstè Vrijdag. Te 6 uur uit stelling van het Allerheiligste. Te 8 uur ge zongen H. Mis. te 7 uur Lof ter eere van net H. Hart. Te 8 uur jongens-Congregatie. De H. Communie wordt uitgereikt te 6 uur. half 7, vóór en na de H. Mis van 8 uur. ZATERDAG van 59 uur biechthooren.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 6