Jaap Eflent DE SPAARNEBANK 1 TOONEEL'. Muzikale avond. Te water. GEMEENTEZAKEN. 25-jarig bestaan afd. Haarlem van den Ned. Barbiers- en Kappersbond. Eerw. Moeder Anastasia f. Aanvulllngs-agenda voor de Raads zitting. De nazorg voor leerlingen van het Buitengewoon L.O. 40-jarig bestaan. Uit de St. Josepliparochie. De verbreeding van de Oostvest. BURGERLIJKE STAND Gevonden dieren en voorwerpen. Onbestelbare stukken. HEEMSTEDE Eerw. Zuster Stephana t. ü75/8 5; 1-2 - "3/4 155V8 386V2 .91V 8 Wisselkoersen en koersen van Bankpapier. LONDEN 1 NEW-YORK OVERVEEN. IJMUIDEN DAMMEN. D. J. D. IIExcelsior I. R. K. Voetbalvereenigimg „Door Samenspel Sterk". BILJARTEN. LAATSTE NIEUWS. Zware brand ie Amsterdam. Een groote slag voor veehouders Brand te Rotterdam. Italië's schuld aan de Ver. Staten. Gibbons contra Dempsey. Voorloopig geen buitenlandsche leening. Griekenland en Turkije. De Kabinetsvorming in Pruisen. De Sovjet-gezant uit Weenen naar Tokio. De mogendheden en het Grieksch-Turksche conflict. Hughes naar Europa. Aardschokken in Bretagne. Groote brand te Bakoe. EN ALS DE STER BLEEF STILLE STAAN.... Felix Timmermans vertelt van zijn nieuw tooneelstuk, dat dezer dagen door' Het Ver- eenigd Rotterdamsch-Hofstad-Toonee! wordt opgevoerd, als volgt Mijn vader zong ons, om ons in slaap te wiegen, wij waren met zestien kinderen, zeer oude' liedekens, waaronder er één bij was, dat ik zeer gaarne hoorde, waarvan de eerste strofe luidt Drie Koningen met een ster Kwamen gerezen van zoover Ze gingen, zochten overal, In de bergen en in dalen En waar de ster bleef stille staan Zijn ze alle drie binnengegaan. Later zag ik bij ,Drie-Koningen-dag de Driekoningen met hun cartonnen ster van huis tot huis gaan, en hoorde hen onder meerdere andere liedjes ook dit zingen. De drie mannen zijn mij steeds bij geble ven in mijne herinnering. Ze waren arm, •ooken zuur en vuil, en hunne kapotte door- benevelde stem klonk triestig en komiek. Die ster draaide, was zwart gemaakt, was mager en blonk op de uitstekende jukbeen deren, maar er was een lach op zijn roode ippen en in 't wit zijner draaiende oogen. 'lij had zijn frak omgekeerd en droeg een .artonnen kroontje op zijn kort-harig hoofd. Ir was een oude nevens hem, een gebogen man, die een blauwe bleeke blik had en rocte 'balken rond zijn oogen en van onder den ingedeukten hoogen hoed, blankten ange, ongekamde haren. Hij had het gelaat van een ouden, vromen bisschop en hij deed zelfs plechtig aan in zijn lange, zwarte frak. De aftder was een echte schorrie-mórrie, ^en vod, een collectie van vochtige beslijkte 'ompen, waaruit een grauwe, stoppelharige dop opstak met zweerende oogen. met pur- eren geneverneus en zatten kwijlmohd. Te vies, te vuil om zelfs met een kool-tang ast te pakken, en op zijn hoedeken droeg ij een processie-kroontje met vergulde dollekens. Die drie mannen,-met hun lied, dieven'sterk in mijn herinnering 'alsof ze in geschilderd stonden. En toen ik later S oekjes begon te schrijven dacht ik er wel ens aan die mannen. Hunne herinnerings- eelden kwamen steeds weer aan mijn ver beelding kloppen. En ik dacht ija op hen, en ik verbeeldde me vant ik kende ze van haar noch pluim, dat ie de sterre draaide een visscher was die vude met zijn edel profiel een^herder, en de nder een bedelaar. En hoe ik ook wat uit un leven wou vertellen, altijd zag ik er en mirakel in verschijnen. Het wierden lenschen, die iets legendarisch in hun leven adden. Én het kon bijna niet anders, zij !s Driekoningen gekleed, met dit liedje .1 hunnen mond, dat die legende, dit mi- ikel dan ook een Kerstmislegende wierd. ik hoorde terug de vertelsels die mijn vader '.s zon, toen hij ons in slaap deed. En met ekere gevallen van personen die ik gekend aé en nog ken, begon ik in mijn verbeel- ing hun levtn rond die Kerst-legende te odeeren. Ik wou er mee uitdrukken hoe ::lfsopde verworpendste en onaanzienlijkste ïenschen Gods-genade kan neer dauwen m er overal plaats is voor heiligheid. De zwart-gemaakte zou heeten Pitje "ogel, de herder Suskewiet, de bedelaar chrobberbeeck. ,En de eerste zou zijn een innig haastig lustig man verzot naar vrou- en, drank en geld. Hij dacht zooveel aan Tod als een koe aan saffraan eten; maar tij. was bang van de zwarte Madam en ander wart-legendarische verschijningen De herder had van nature een kinderlijk .room geloof, dat slechts in slaap gevallen vas door de vrienden. De bedelaar was. niets bang, noch van Duivel, spook of wat anders, maar had chrik voor God. Dit wil zeggen dacht noch an Gód noch Heilige, deed zijn zondig 'even voort zonder er Op te denken. Maar lij vreest God als uitwerksel. Moést hij 's achts den^Duivei tegen komen, hij zou er uverschiliig naar spreken, maar moest hij vermoeden een Engel tegen te komen, of en andere Hemelsche verschijning, hij, zou .r voor in eenkrollen van schrik. Zoo heeft elk der drie mannen een ruwe mystieJte kiemin zich. En het is op een Kerstnacht, dat ze samen Ie Driekoningen doen, dat die kiem aan het bersten en aan het groeien raakt. Als het -enmaal begonnen is, is er geen tegenhouden meer aan, en waar de Ster bleef stille staan, rijn ze een voor een naar binnen gegaan. In iet blanke licht van den geest. Dat is in het kort de ondergrond van het tuk. Ik heb die gevallen geschreven en erteld in het boeksken „De Drie Koningen Tryptiek." Maar nu al lang vroeg mijn Notaris Thuysbaert van Lookeren om ook ens een Mirakel-spel te schrijven. Ik be- oofde het hem want ik voel er veel voor. Vlirakel-spelen als Marieke vin Nijmeghen, Eikerlijck, Beatrys hebben me altijd danig bekoord. Maar een mirakel-spel wordt zoo gemak kelijk vulgair 't is zoo gemakkelijk als het spel begint strop te loopen er een'mirake! met bengaalsch vuur tusschen te schuiven, ïk zou een spel winnen waar het Mirakel van binnen- en buitenwerk, waar het tevens de natuurlijke uitkomst is. Het Mirakel vergroeid met het leven. Gemakkelijk ge- vegd, maar moeilijker gedaan. Ik las in de nevens der Heiligen, vond net te moeilijk A niet naar mijnen zin. Ik las Gheons „De Arme onder de Trap" en „De Heilige Te- gengoesfing." Twee zeer schoone Mirakel spelen. Neen, maar ik zou nog het liefst niet over Heiligen vertellen, maar het Mirakel laten gebeuren in on-legendarische men- 'schen. Menschen uit ons landschap, men schen die ik kende, gewone, boterham gewone menschen. En toen dacht ik op het vertelsel terug van de mannen met hun draaiende ster, op Pitje Vogel, Suskewiet en Schrobberbeeck. Daar was het Mirakel-spel FELIX TIMMERMANS. Naar wij vernemen zal op Maandag 9 I efcruari a.s. in den Stadsschouwburg voor Roomsch Haarlem een muzikale avond ge geven worden, welke veel kunstgenot Re- looft. De bekende tenor Louis van Tulder zal opera-fragmenten zingen en op verzoek het Lequiein van Verdi. „De Krekel" zal medewerking Verleenen. Bij de firma Coebergh en Maandag 9 Febru ari aan den Stadsschouwburg zijn toe gangsbewijzen te krijgen, terwijl verdere mededeelingen een dezer dagen per anon- cc in dit blad zullen worden gedaan. Gistermiddag omtreeks 12 uur reed een Groentenwagen waarvoor een paard was gespannen op den Heerensingel, toen het ozard door den voerman plotseling moest worden ingehouden én met een bocht den Hcerensingel inliep, Door het tuig door ie snijden kon het beest op het droge worden gebracht. Alle gtoenten gingen echter verloren. De voerman wist er tijdig af te springen. 3. en W. schrijven aan den Raad: Tengevolge van uwe besluiten van 11 Juli 1923 en van 16 Augustus d.a.v., waarbij de voorwaarden ter verkrijging van subsidie van bet rijk voor de inrichtingen van mid- oelbdar- en voorbereidend hooger onder vijs niet zijn aanvaard, is de gemeente niet ltnger gehouden de jaarwedden van het be dienend personeel aan gemelde inrichtingen te bestendigen op de bedragen, welke zijn' vastgesteld bij uw besluit van 8 September 1920, laatstelijk gewijzigd bij uw besluit van 16 Juli 1924. Het komt ons namelijk niet juist voor, dat van het gehcele corps ambtenaren één of enkele categorieën aan een salarisverlaging onderworpen zijn, tenzij overwegend ge meentebelang (bijv. het derven van een groote subsidie) zulks noodzakelijk maakt. Ter. gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de afdeeiing Haarlem van den Ned. Bar biers- en Kappersbond, werd gisteravond in een feestelijk versierde zaal van het gebouw van den Haarlemschen Kegelbond aan de Tempelierstraat, een feestavond gehouden welke zeer goed geslaagd mag heeten. De voorzitter de heer H. J. Lingeman opende, den feestavond met een woord van welkom, .in het bijzonder aan den heer Mr. A. Bruch als vertegenwoordiger van het Gemeente Bestuur. Hierna nam de heer Bruch het woord en zeide allereerst de ju'oileerende afdeeiing geluk te willen wenschen, om daarna de vereeniging niet alleen'woorden van vreugde maar ook van dank te willen toevoegen, om dat die organisatie 85% van haar vakge- nooten omvat, welke niet alleen goed werk doet "binnen haar eigen terrein maar ook daarbuiten, en op een ander gebied. Spr. memoreerde hierbij o.a. de Zondagsrust en de winkelsluiting waarvoor zij zoqj geijverd had, en in welk opzicht zij pioniers arbeid had verricht. Spr. eindigde met den wensch lang leve de afd. Haarlem van den Ned. Barbiers en Kappersbond. (Applaus). Een voorgelezen schrijven vati het Raads lid den heer yan der Kamp, waarin deze zijn gelukwenschen aanbood "werd met applaus begroet. .Vervolgens werd door het Adriani-en- semble uit Den Haag met de afwerking van het programma begonnen, dat van ver schillende nummers voorzien was o.a. het optreden van een Humorist, Parodist, Vocaal Kwartet, Liedjes bij den Guitaar, Bariton enz-, terwijl er ook „net echt" een cabaretier op vermeld stond. Allen vonden in de, in feeststemming, verkeerende leden van den bond een dankbaar publiek, 'dat zich niet onbetuigd liet. Even voor de pauze richtte de Voorzitter nog even het woord tot den 2en Secretaris den heer G. de Jong die zijn 12 '/Harig jubiié herdacht, en overhandigde hem als blijk van waardeering namens den bond, een kunstvoorwerp, voorstellende een Ade laar. Na de afwerking van het programma bleef men nog geruimen tijd gezellig bijeen, onder uitstekende leiding van den heer R. v. d. Berg, die met behulp van het sympathieke Jazz-Band-orkest onder leiding van den heer E. Stoeken er voor zorgde dat de tijd voor het vertrek veel te snel aanbrak. Hierbij is voorzeker vermeldingswaardig de keurige, door dochtertjes van de leden, uit gevoerde blcemendans welke bijzonder in den smaak van het auditorium viel. Een luid ap plaus dat zoowel den uitvoersters als, den leider, gold, was dan ook ten volle verdiend. Een feestcourant welke werd uitgevoerd en in humofistischen trant was samengesteld vond gretig ingang, en paste volkomen aan bij den avond. Ten slotte zij nog even vermeld dat ge durende de auze een collecte werd gehouden voor het Sanatoriumfonds van den Bond. De viering van het 25-jarig bestaan van de afd. Haarlem kan dan ook alleszins ge slaagd genoemd worden. Hedennacht is in de Mariasiichting, waar zij sinds enkele weken verpleegd werd. overleden de Eerw. Moeder' Anasta sia, Moeder-Overste van het St. Jacob's Godshuis. Met Moeder Anastasia is heengegaan Ie mand, die zeer veel voor de, weezen en ouden van dagen voelde en met hart en 7iel voor hen zórgde. Zij was met recht ecu ...oeder voor hen. Toen zij als Moeder- Overste hier kwam, was zij reeds geen on-, bekende in liet St. Jacob s Godshuis. Zij was vroeger reeds acht jaar daar werkzaam geweest als ziekenzuster. Toen vooral ook leerde men haar medelijdend hart kennen en vól zorg en toewijding verpleegde zij de zieken. Velen, die thans reeds oud-weezen zijn, zullen zich' harer dan ook uit die da gen zeker met dankbaarheid gedenken. Ook toen reeds gaf zij blijken van initiatief en in hoofdzaak was het aan haar te dan ken, dat een balcon aan de ziekenzaal aan gebouwd werd, zóodat de zieken bij gun stig weer buiten konden liggen. Toen zij als Moeder-Overste hier terug keerde, toonde dit initiatief zich in nog veel sterker mate. Verscheidene plannen ont wierp zij, welke tot verbetering van de omstandigheden van de ouden van dagen en de weezén zouden ge leid hebben. Helaas heeft de dood haar bij haar voornemens verrast, zoodat zij de ver wezenlijking van de plannen niet meer heeft mogen zien. Wel heeft zij nog tot stand 7'cn komen de electrische licht-in- stallatie, waarvoor zij ook zeer geijverd heeft. Het St. Jacob's Godshuis lijdt dan ook in het heengaan van deze Moeder-Overste een zeer groot verlies en hare nagedachte nis zal zeker steeds in eere gehouden wor den. De Eerw, Moeder Anastasia (in de we reld mej. Cornelia van Nunen) werd 20 Au gustus 1879 te Oisterwijk geboren. Van 7 Januari 1910 tot 2 Augustus 1918 was zij in het St. Jacob's Godshuis als ziekenzuster werkzaam. Daarna werd zij benoemd tot Moeder-Overste tc Dordrecht, cn werd op 5 April 1924 in diezelfde functie overge plaatst naar het St. Jacob's Godshuis. Zij was in het 21e jaar harer Professie. Van avond 7 uur wordt het stoffelijk overschot van de Mariastichting naar het St. Jacob's Godshuis overgebracht. Vrijdag vindt de begrafenis plaats. In de kapel var. het St. Jacob's Godshuis wordt om 9 uur de plechtige Requiem-mis gezongen. Het ligt in het voornemen van den voor zitter in de op 4 dezer te hóuden raadsver gadering alsnog aan de orde te stellen: Punt 17 a. Wijziging jaarwedden-regeling voor het bedienend personeel aan inrichtin gen voor middelbaar- en voorbereidend hoo ger onderwijs. Het beslmir van de afd. Haarlem van den Bond van Ned. Onderwijzers verzoekt de behandeling van Raadsstuk no. 8. dat han delt over de voorziening in de Nazorg vöor de Leerlingen van het B. O., aan te houden, teneinde eerst nog advies over dit voorstel te vragen aan de commissie, welke het rap port over de nazorg heeft uitgebracht. 15 Februari is het 40 jaar geleden, dat bet „Haarlemsche Ondersteuningsfonds bij ziekten en ongeval'en" werdopgericht. Dit iubilé zal herdacht wo-den met een herden- kinttsvergadering, welke zal gehouden wor den in het gebouw „de Nijverheid" aan de Jansstraat op Dinsdag 17 Februari sis. Het fonds, dat thans 160 leden heeft, telt nog verscheidenen. die van af de oprichting" aan. het fonds verbonden waren,, o.a. 2 der commissarisseiK Wij herinneren er aan, dat morgen in de St. Josefkerk de zeven Woensdagen ter cere van den H. Jozef beginnen. Den eer sten avond zal kapelaan Wennen uit de Spaarnekerk een 'predikatie houden. I Men is thans met bckwaren spoed bezig aan de verbreeding van dé Oostvest en daarmede zullen de toegangswegen vanuit de stad r.aar de Amsterdamsche Vaart on getwijfeld een der hoofdverkeerswegen, weder meer gemoderniseerd zijn. De ver breeding beslaat een aanmerkelijke opper vlakte en de rijweg daartér plaatse zal voor het snelverkeer voor langen tijd zeer vodcentie blijken, daar bovendien ook de boomen, welke aan den walkant stonden, zijn gerooid. Ook langs de huizenrij wordt een breed trottoir geprojecteerd. De zandhoopen, welke ten behoeve der werkzaamheden terzijde van den weg lig gen, zijn nu echter een geliefkoosde speel plaats voor de jeugd. Geboren: 31 Jan.: H. T. MarcusHerma- nides, d. J. G. OtteErdtsieck, d. 1 Febr.: M. S. ScbabbingMaas, z. 2 Febr.: W. PrinsScheidier, d. J. v. d. Ham v. d. Heide, z, 3 Febr.: J. F. A. Rooijers Knabe, d. Overleden: 2 Febr.: A. Akersloot, 80 j., Hngestraat B. C. Witteman, 83 j., Hage- straat E. H. HendriksJanssen Schmidt, 61 i., Spaarnwouderstraat C., 5 d,, z. v. C. V/ijsman, Graaf van Wiedstraat J. J. Eden, 51 j., Groote Houtstraat 3 Febr.: C. C. v. Nunen, 45 j., Hagestraat. W, Kaptijn, A. L. Dyserinckstr. 18, ring. Mevr. Opslelten, Leidschevaart 86, teddy beer. M, v. Dalen, Rustenburgerlaan 43 broche. W Wijshale, Kloosterstraat 125, boek. H Timmerman, Westergracht 31rood, ceintuur grijs. A. Copini, Kruisweg 70B roode ceintuur met gesp Meijer, Nassaulaan 34 E, rood-bruin ceintuur. A. Mok, Kl. Heiligland 73, duif. A. Hoeksema, Lucas v. Leydenlaan 14j Heemstede, étui met schrijfbehoeften. C. Luglig, Teylerstraat 42, motor-hand schoen. D. Schutten, Ged. Oudegracht 21, handbeschermer. A. Timmermans, Leliestr. 29, heeren-handschoen. v. Daalen, Bloemert- straat 18, zwarte hond, K. Fauna. Severijnse, Burgwal 17rood, hond, bruin, idem. Disks, L. Heerenvest 14, hond, bruin, id. Jansen, L. Molenstraat 38, hond, bruin, ld. S. Mout- haan, Woonschip „Regiiia" aan de Oostvest, grijze heerenhqed. J. Bonfrcr, le Zuidpol- derstr. 49, wollen kinderhandschoen. M. Brandse, Hasebroekstraat 1, armbandhorlo ge. K. Bouman, Klarenbeekstraat 37B, da meshoed bruin. J. v. d. Waard, Morinnesteeg 23, gestreepte poes. H. de Jong, Zoetestraat 16, lepeltje. J. Slof, Borneostraat 43, lorgnet in étui, J. v. Geloven. Begijnhof 29, manchet knoop. F. Bos, Harmenjansweg 82 C, porte- monnaie m. i. (zw.). A. Mars, Ursulastraaf 10a, idem, brpin. P. Preyer, Z,-B. Spaarne 150, idem, geel, m, i. A, Oorde, v. d. Velde- kade 7, vulpotlood. P. de Boer, Gierstraat 65, rijwielplaatje M. Kalkman, Talmastraat 20, idem. Mevr. Andringa, Kenaupark 3, lage zw damesschoen J, Swart, Berckhey- destraat 4rood, beenen sierspeld. A. v. Eeke- len, Barendsestraat 18raod, gymnastiek- schoenljes W. Oling, Burgwal 55d, taschje met geld en zakdoek. G. v. d. Linden. Ael- bertsbergstraat 47, taschje met potlooden. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten, van welke de afzenders onbekend zijn. Terug ontvangen in de tweede helft der maand Januari Binnenlandsche brieven: Bur. Stads-Editie, Haarlem. J. Boogerd, Rotterdam. J. t. Bosch, Den Haag. M. A. da Costa, Amsterdam. Centraal Administratie Bur., Den Haag Duitsche dienstbode, Haar lem. Den heer Del Baere, Amsterdam. Mej. M. Ekhart, Amsterdam, Den heer P. Goppej, Amsterdam. G. Gysser, Utrecht. Den heer A. M. Hartong, Haarlem. Handelsblad no. 31283, Amsterdam. Hoshor Montanye Co., Amsterdam, Den heer Hoenderdos, Haarlem. Koninkl. Pharm. Grooth., Amsterdam. Den heer J. Kuipers, Haarlem. Den heer J. Leene, Haarlem. Mej. M. Musscheid, Amsterdam. Pleines' Zeepfabrieken, den Dolder, Idem id. Mej. B. Roting, Amsterdam. Red. v Montes- sori-opvoeding, Delft Red. v. d, Purnleren- der Courant, Purmerend. Mej. Schoo, Scho ten. Den heer Trompetter, Ede. Den heer J. Ia Vrisou, Haarlem. Den heer H. Weuland, Haarlem J. Zonneveld, Leiden. Binncnlandsche briefkaarten: Mej. M. Bronkhorst, Den heer Cramer, Heemstede.- Mevr, v d. Heyde, Mej. T. Hanrath, Amsterdam. Den heer cn mevr. Kunnen, Amsterdam. Mevr. Loon, Den Haag. Mej. Moerbeek, Den Haag. Mej Moerman, Scheveningen. Den heer A. Paardekooper, Mej. Ruys, Den heer C. Scholt'è, Scho ten. Mej. D. Schaaff, Sloten. H. Wallach, Den Haag. Mevr. v. Waveren, Haarlem. Buitenlandsche brieven: Mej. A Bessede, Parijs. Mej. D. Beynes, Lourdes. Den heer Chr. Holzwurth, Berlijn. Den heer d. Young, U. S. A. Mej. Kpop- manschap, Leuven. Buitenlandsche briefkaarten: Mevr. Buelen, België. Den heer H. Ncu- ber, Duitschland. Mevr. d. Vries, België. Den heer F. Verschme, Parijs. Fam. Witmond, Weenen. Idem, 3 briefkaarten zonder adres. Aanbevolen wordt om het adres van den afzender op de stukken te vermelden, opdat deze bij onbestelbaarheid kunnen worden teruggezonden Voorts is het gewenscht alle per post te verzenden stukken van een volledig adres, straatnaam en huisnummer te voorzien. Tn den ouderdom van 51 jaar is in hét Diaconessenhuis hedenmorgen overleden de bekende wielrenner en sportsman Jaap Eden. Hij werd in 1873 te Groningen geboren. Als all-rciind sportsman was hij zeer be kend. Hij behaalde verschillende kampioen schappen bij het schaatsenrijden en wielrij- den. In 1893 behaalde hij het wereldkampi oenschap op de schaats te Amsterdam en eveneens 1894 te Hamar waarvan het we reldrecord eerst 20 jaar later werd verbe terd. In 1896 behaalde hij het wereldkam pioenschap op de schaats te St. Petersburg Het wereldkampioenschap wielrennen behaalde hij in 1894 te Aniwerpen en in 1895 te Keulen. Hij woonde reeds jaren in Haarlem. In het St. Bavogesticht overleed Zondag op 69-jarigen leeftijd de Eerw. Zuster Stephana die meer dan 40 jaar in het' Bavo-gesticht is werkzaam geweest. Eerst was zij aan de bewaa'school verbonden en later aan de naaischool. Heel veel Heemstedenaren beeft zii dan pok onderricht gegeven en velen gedenken haar dan ook nog steeds met groote dankbaarheid. Altijd voorko mend en liefdevol voor iedereen, wist zij aller harten te winnen, federcen achtte lraar dan ook boog en slechts noode zal zij gemist worden. Te kwart voor 9 zal morgen in de pa rochiekerk de plechtige Requiem-mis wor- MEDEGEDEELD DOOR De Beurs opende heden: iets beter. V K 5% Nederland 1919 975/8 6% Nederland 1923 102l/i6 '02®/16 8y5/ie •02®/ 4'A Nederl. 1917 1% N.-l. 1921 A.. ^/ie '02®/g 6% N.-l. 1923 D... 100l5/lf, 100l®/16 Koll. Lloyd 6l/lS Oude Vaart 69 dito Gem. Eigend. Mij „Nederland" 158 159 Scheepvaart-Unie '36 8/„ 136 Rotterd. Lloyd 129 129 Paketvaart 147 146 77 Holl. Stoomboot 257/s 25^2 H V. A 4333/4 435 -7 Java Cultuur 330 332 Jurgens gew 793/-4 80 Koloniale Bank 175l/8 1777/2 dische Bank 1393/4 139-40 Cert Handel Mij. '24 '/8 125 ReSc. dito 1245/8 Phoenix 96l/4 Geconsolideerde 183 184 4i31/a 415.6 U. S Steel »24i/4 124 Marine comm 139/16 Vorstenlanden 158 Actions id 1541/, 157 Comp. Merc. Arg. 20 20 Poerworedjo 121 '217/4 387l/a 388l/2 Senembah 3881/2 390 365l/2 368 A'dam Rubber 168 168 Serbadjadi 218 "6% 117 Wai Si atra 140 143 Dordtscbe Petr. Southern Rails 85 85 Union 149 149 Anaconda Wabash 223/8 237/X6 Comm. Maxwell 45/l6 447/4 3 FEBRUARI EERSTE KOERS I LATERE KOERS BpRLIJN 0 59.— 0 59.05 PARIJS 13 421/2 13.49 'aS' .-■) BRUSSEL 12.551/2 12.88 WEENEN !tt a 0.35 0.361/g 11,89 11 89 STOCKHOLM t 66 90 66 81 KOPENHAGEN 44.35 44 25 OSLO 38 05 OO* «TA BAZEL ,.rt, 47 921/2 47.92l/2 ro OO 2.481/4 ROME f e 10 321/2 10.321 /a den gezongen, waarna de begrafenis op het R.K. kerkhof zal plaats hebben. Personalia. Voor het candidaats-exa- men rechten slaagde te Leiden de heer A, -A, v. d. Valk, alhier. Jubileum H. van Holland. Gisteren was het een feestdag voor den heer H. van Holland. Hij herdacht toen n.l. dat hij als tuinbaas '25 jaar op „Koningshof" wer't- znam is. Van den heer mr. J. Luden en van het personeel ontving de jubilaris fraaie ge schenken en gelukwenschen. Ook van andere zijde gewerden hem nog vele blijken van waardeering. 4 Statuten. De „Staatscourant" bevat de statuten van de Maatschappij tot Exploi tatie van Visscherijinrichtingen en andere onroerende goederen „IJmuiden", alhier. H.D.C. II—T.A.V.E.N.U. I. Gisteravond vond in het clublokaal, van de Haarlemsche Damclub, aan de Groote Houtstraat bovengenoemde wedstrijd plaats voor de competitie 2e klasse Noord van den Nederlandschen Dambond. De H.D.C.'ers waren dien avond schitterend op dreef en overspeelden T.A.V.E.N.U. geheel. De ge- détailleerde uitslag is als volgt H.D.C. II—T.A.V.E.N.U. I. 1. W. J. TeunisseE. G. Gout 20 2 J. Popper—F. de Wolf 1—1 3 S. M. MonsW. A. Beijlsmit 20 4 EI. GreeuwJ. Meijer 20 5 H. BoksW. R. v. Merkenstijn 20 6 M. WielengaG. v. Saane 11 7 A. SlingerJ. A. Dijkstra 20 8 P. MollemaC. A. Jagob 11 9 J. P. v. EijkG. J. Scherpenisse 20 10 J. v. Berkum—W. G. Gout 2—0 Uitslag 17—3 Kampioenschap Haarlem en Omstreken. I Gisteravond werden in Hotel Centraal de wedstrijden om het kampioenschap van Haarlem en Omstreken voortgezet. De uit slagen zijn als volgt P. J. van DartelenG. P. Heek 1—1 J. W. van DartelenMr. P. F. Wester ling 20 J. van LooyJ. Lycklema 11 De heer J. W. van Dartelen gaat nu met 12 punten uit 6 wedstrijden aan den kop. Thans heeft hij vier punten voorsprong op no, 2- Maandagavond a.sj voortzetting in het clublokaal van de Haarlemsche Dam club aan de Groote Houtstraat. Gistermiddag vond in het gebouw van het. Patronaat „St. Bavo" aan de Leidschevaart de eerste wedstrijd plaats voor de, asp. klasse A van den Nederl. R. K. Dambond. Tegen alle verwachting in wist Excelsior I na een spannenden wedstrijd de punten te deelen. De gedétailleerde uitslag is als volgt: D. J. D. II Excelsior I 1. J. van DijkJ. H. Uthen 02 2. N. CramerJ. Burggraaf 02 3. N. L. SomersP. Muller 2—0 G. A. WittemanJ, Schagen 2—0 T. Turnhout—A. Wassenaar 2—0 B. van KesselN. Huijboom 02 7. A. L. KottmanA. Stevens 20 8. W. NelissenF. Peijl 02 9. G, van der HaakJ. Kuryes 20 0. B. HeiligJ, Warren 0—2 4. 5. 6. Uitslag 10—10 Secretariaat: Schreveliusstraat 8. LEDEN! A.s. Donderdagavond te 9 uur wordt een algemeene ledenvergadering gehouden in gebouw St. Bavo. Dringend verzoeken wij U, allen zonder uitzondering aanwezig te zijn, daar het hier een belangrije vergadering geldt. De agenda, die slechts uit een of twee puntjes bestaat, zal nog nader gepubliceerd worden. Komt dus' allen! Zegt het voort! J. KRAAKMAN, Secretaris. BILJARTCLUG SOCIETEI VEREENIGING. Gisteravond had in de Sociëteit Vereeni ging de jaarvergadering plaats van de Biljart club van dien naam, onder voorzitterschap van Mr. P. Tideman. De jaarverslagen van den secretaris en Penningmeester werden onder applaus goed gekeurd. De aftredende bestuursleden de heeren van Lennep en van de Schoot werden her kozen. Tenslotte had de prijsuitreiking van de Roosterwedstrijden plaats. AMSTERDAM, 3 Febr. Hedenmorgen is een zwaTe brand uitgebroken in een der ,4 pakhuizen in perceel no. 94 aan de Bic- kersgracht. De brand is ontstaan op de eerste verdieping van pakhuis no. 1, in ge bruik bij de expeditie-firma P. J. Schutte Co. Op deze verdieping lagen groote partijen closetpapier in kisten verpakt. Op de tweede verdieping is een zeilmakerij der firma Jan Fijman. De werklieden dezer zeil makerij hadden den brand ontdekt. Met veel materiaal is de brandweer ter blus- sching uitgerukt. Zoowel aan den voorkant (Bickersgracht) als aan den achter kant (Bickerssiraat) zijn de magirus- ladders uitgetrokken. Van beide kanten wordt het vuur, dat een ontzettende rook verspreidt, met veel stralen op de water leiding aangetast. Het ziet er naar uit, dat van pakhuis nq. 1 niets terecht zal komen. ROTTERDAM, 3 Febr. Naar wij vernemen 'is door v. d. Berg's Margarinefabriehen tot tal van veehouders op de Zuid-Holl. Eilan den een schrijven gericht, waarin wordt meegedeeld, dat voortaan van een zeer klein aantal veehouders melk zal worden gekocht; dit houdt verband met de opheffing van het bedrijf voor gecondenseerde melk. Voor tal van veehouders betcekent dit een groote slag. ROTTERDAM, 3 Febr. Hedenmorgen brak brand uit in de manufacturenwinkel van de firma Waalwijk, in de Nóordmolenstraat. De filiaalhouder J, J. G-, die de eerste étage bewoont, wilde met een brandende petro leumkachel naar beneden gaan; hij struikel de op de trap, waardoor de brandende pe troleum overal heenvloeide. Direct stond al les in lichte laaie, daar de vlammen in de manufacturen gretfg voedsel vonden. De brandweer was spoedig ter plaatse en had ruim 1H uur noodig om den brand te blus- schen. De winkel is geheel uitgebrand, even als de daarachter gelegen naaikamer. LONDEN, 3 Febr. Uit Washington wordt gemeld, dat senator Borak, den secretaris van de Schatkist Mellon gevraagd heeft, of Italië reeds stappen heeft gedaan, om haro verplichting om 386 millioen p. st. aan de Ver. Staten te betalen na te komen. LONDEN, 3 Febr. Tom Gibbons heelt een contract geteekend voor een match met Dempsey, welke match in Juni te New- York zal plaats hebben, WEENEN, 3, Febr Volgens een semi- officieele verklaring, heeft de Oostenrijk- sche regeering niet het voornemen, vocrloo- pig een buitenlandsche leening op te ne men. PARIJS, 3 Febr. Poliüs heeft aan Herriot verklaard, dat Griekenland "het conflict met Turkije in verband met de uitwijzing van den patriarch aan de zitting van den Raad van den Volkenbond, die 10 Maart a.s. bij eenkomt, zal voorleggen. BERLIJN, 3 Febr. Nu het waarschijnlijk is dat Braun er niet in zal slagen, een kabinet te vormen, wordt de candidatuur van Dr. Harion weer op den voorgrond gebracht. De verkiezing van Harion zal Donderdag a.s. in den Landdag plaats hebben. Hij zal dan eerst trachten een kabinet te vormen uit de coalitie-partijen van Weimar. Indien dit niet gelukt, zal hij zijn ministerie doen bestaan uit leden van het Cèntrum en de Democra ten. BERLIJN, 3 Febr. Volgens de bladen is de Sovjet-gezant te Weenen, Joffe, teruggeroe pen, ten einde naar Tokio te gaan om al daar de gezantschapspost te aanvaarden. BERLIJN, 3 Febr! Volgens bericht zijn 4.37e NFD. STAATS OTFRlI. Trekking van Dinsdae 3 Februari. Se Klasse 10e I ijst. Hor ze Prijzen: 5159 /1000. I 125Ü6 1494.3 15462 ƒ400. 7902 14235 15515 200. 1526 4146 6827 8244 14593 16228 16947 17099 21493 22877 100. Prüzen van f 70 333 S90 1801 2388 2825 3815 4511 5265 5909 72.38 7689 8312 9009 9636 10755 11271 11787 13101 14187 14487 14664 15398 16006 16518 17306 1795(1 18520 18857 19443 20.303 20759 21232 22219 10 42 125 251 269 314 337 354, 579 616 626 701 993 1161 1169 1395 1598 1613 1940 2026 2029 2151 2202 2211 250S 2594 263.5 2669 2726 2793 3046 3134 3544 3572 3701 3740 3944 3968 4115 4232 4251 4343 4531 4605 4831 5077 5145 5225 5403 5651 57 94 5842 5851 5901 6213 6624 6860 7015 7079 7120 7258 7261 7345 7570 7586 7617 7696 7753 7841 8175 8235 8282 8419 8503 8805 8919 8931 8996 9086 9132 94f0 9438 9549 9563 9674 10124 10415 10436 10571 10676 10798 11110 11157 11162 11198 11202 11320 11377 11396 1M63 11683 11749 12.307 12830 12880 12903 12924 12974 13240 13332 13436 13528 13701 13985 14285 14289 14374 14396 14428 14441 14515 14518 14560 14564 14623 14645 14751 14820 14854 14980 15132 15357 15455 15724 15750 15847 15915 15942 160,36 16056 16211 16255 16370 164.37 16574 16789 16818 17150 17257 17287 17434 17526 17546 17575 17850 17891 '17972 18209 1823.3 18297 18331 18485 18561 18565 18692 18775 18830 188.38 19044 19146 19249 19342 19349 19431 1950,3 19511 19527 19986 20004 20012 20.306 2035.3 20453 2067.3 20728 20740 2077! 208.31 20854 20918 21068 21202 21539 21595 21619 21001 22053 22059 22414 22470 22534 2277.5 22843 NIFTFN 37 51 \60 79 84 85 90 104 202 238. 280 286 348 362 363 403 413 438 542 547 573 588 610 613 755 763 77! 799 806 831 841 8S0 895 940 997 1013 1105 1114 1116 1120 1170' 1175 11S1 1197 1200 1272 1294 1358 1374 1462 1552 1008 1647 1656 1702 1751 1766 1796 1873 1897 1915 1933 2007 2135 2164 2209 2216 2234 2266 22S7 2293 2300 230S 2336 233S 23.39 2343 2347 2405 2411 2429 2448 2452 2454 2475 2482 2523 2524 2551 2608 2630 2639 2687 2718 2745 2747 2753 2754 2760 2779 2817 2856 2902 2903 2910 2938 2946 2968 3011 3036 3149 3151 3156 3230 3269 3393 3399 3414 3422 3455 3471 3516 .350.3 3596 3607 3612 3623 3645 3655 3755 .3793 3874 3892 3895 39P3 5906 3935 3976 4C77 4084 4C90 4093 4099 4102 4105 4154 4178 4194 4196 4214 4221 4275 4305 4323 4341 4357 4370 4383 4484 4540 4784 4799 4850 4887 '4S9S 4908 4046 5024 5035 5060 5066 5132 5136 5140 5158 5202 5270 5322 5367 54S3 5484 5525 5580 5605 5618 5023 5630 5660 ,5717 57.37 5783 5808 5S10 5817 5819 5892 5910 5913 5941 5061 6020 6036 6074 6098 6101 6122 6167 6172 6228 6246 6274 6285 6307 6316 6,375 6399 64.31 6461 6536 6551 6554 6390 6664 6729 6740 6742 6749 6777 6787 6835 6877 6886 6S9S 692.3 6989 7014 7026 7121 7151 7206 7343 7444 7455 7461 7463 7513 7548 7555 7673 7734 7742 7814 7897 7999 SOU 8012 8023 S06S 8085 8098 8120 8340 8351 8355 8402 8412 8508 8515 S574 8591 8623 8671 8692 8748 8769 8803 8861 8893 8906 89.23 8957 8985 8986 9010 9051 9068 9091 0098 9104 9148 S228 9232 92.35 0237 9273 9281 9421 9422 9440 9452 95.30 9562 9566 9570 9601 9695 9757 9792 9S04 9884 9921 99.34 10042 10089 10125 10173 1026.4 10268 10332 10335 IO347 10409 10492 10502 10520 10523 10552 10560 10585 10607 10677 10752 10758 10859 10870 10878 109.30 10988 110,35 11054 11095 11103 11105 11177 11205 11216 11256 11262 11264 11361 11363 11376 11444 11461 11471 11520 11529 11531 11576 116' 5 1170? 11876 11002 11045 11960 12026 12039 12057 12062 12145 12174 12214 12226 12264 12280 12381 12376 12422 12424 12472 12607 12653 12678 12705 12718 12753 12795 12926 12984 12992 13005 13045 13! 71 13184 13229 13236 13239 13273 13.305 13318 13321 13,369 1.3.390 13404 13441 13455 13456 13462 1.3488 1,3493 1,3496 13518 1.3519 13615 13619 13674 13685 13688 1.3754 1.3760 1.3761 13762 13774 13776 13794 13823 1.3840 13852 138,85 13908 1.3016 1.392.3 1.3979 1.3086 14017 14079 14095 14009 14113 141.30 14149 14164 14294 14.376 14.395 14416 144.3.3 14449 14483 14491 14548 14571 14649 14727 14825 14850 14866 14884 14922 1^9.37 14069 15017 1.5040 15062 15064 15085 15175 15186 15224 152.34 15267 15291 15296 15311 15.3,36 15.349 15417 15457 15502 15522 15561 1558,3 15617 15625 1563.3 15655 15678 15680 15692 15710 15745 15748 15826 15840 15844 15852 15865 15898" 15910 16025 160.39 16064 16116 1612.3 16174' 16180 16291 16.341 16.385 16,300 16408 1642,3 164.31 16440 16508 16542 166.38 16639 16670 16730 16848 16957 16958 17001 17049 17072 17097 17120 17'62 17198 17281 17288 17.300 17444 17477 17533 17540 1754.3 17576 17594 17616 17619 1764.3 17712 17806 17818 17837 17839 17847 17877 17878 179,31 17989 18077 18024 18206 18212 18245 18204 18.325 18.368 18.360 18570 18421 18422 18518 18559 18580 18591 18615 18616 18660 18651 18655 18677 18708 18719 1872.3 18750 18800 18815 18822 18844 18878 18892 18902 18981 190.32 19008 19126 19153 19270 19290 19331 19.366 19275 19.396 19420 19424 10452 19462 19474 19516 195.36 19550 19563 19572 1<U14 10717 19724 19742 19755 19766 198,30 19837 19344 '19845 19847 19887 15969 19974 19983 19098 20029 20091 20124 20157 20198 202.3.3 2025? 30270 20.312 20320 203.31 20.370 20388 20-132 20456 20464 20467 20524 205.32 29560 20669 20584 2061.3 206.30 20637 206.39 20655 20757 20787 20790 208.3? 2084.3 20892 20974 20986 21022 21069 71078 21103 21128 211,36 21178 21181 21189 21206 2121.3 21249 21292 21206 21.310 2J317 21345 21.357 21424 21462 215.33 21566 21580 21582 21586 21626 21711 21732 21742 21744 21780 21800 21838 21860 21946 21951 21967 21995 22086 22106 22108 22124 22157 22200 .22227 22250 22257 22259 22303 22337 22402 22457 22460 22500 22527 22579 22584 22639 22644 2270? 22741 22791 22878 5e Klasse 9c Lijst: 14717 en 18202 m.z. niet; -8714 met 70 m.z. met 100. tusschen Frankrijk, Engeland en Italië be sprekingen hangende over het innemen van een gemeenschappelijk standpunt inzake het Grieksch-Turksche conflict, BERLIJN, 3 Febr. Volgens de bladen is Hughes voornemens na zijn aftreden als staatssecretaris als particulier «en Europee- sche studie-reis te o»_Jernemen. Hij zal daa tevens door Duitschland reizen. PARIJS, 3 Febr. De geheele kust van Bre tagne werd gisteravond getroffen door een aantal aardschokken, die vooral werden ge voeld te Brest, waar 4 afzonderlijke schok ken k0pelen worden waargenomen. In de huizen werden de mqubelen van hun plaats gezet en ontstonden scheuren in de muren. Van bevoegde zijde wordt te kennen ge geven, dat de schokken ziéh voortbewegen van Klein-Azië door Italië naar Frankrijk en Engeland. LONDEN 3 Febr. Uit Moskou wordt ge meld, dat een der grootste gashouders va O, Bakoe in brand staat; 27 arbeiders zijn^ cfoor gasverstikking om 't leven gekomen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 2