I K I OE SPAARNE8ANK LIEFDE IS BLIND! Ja! In tal van gevallen. Toch is de liefde ook vaak HELDERZIEND Geeft ge Uw liefde aan MELKBROOD van FRANKEN Dan is die liefde VOLKOMEN VERDIEND. Faillissementen. Beëedigd. Inlichtingen verzocht. Nieuwe zaak. GEVONDEN VOORWERPEN. BURGERLIJKE STAND Op hol. GEMEENTERAAD. J Couponbetaling door de Kon. Holl. Lloyd. Op weg naar Dakar. Aankondiging van inter pellaties. Van Weenen naar Berlijn. Opstand in Honduras. Met man en fmtis vergaan. Verplaatsing van Wiesbaden. De zaak Castiglioni. LAATSTE NIEUWS. De Hanze in het Bisdom Haarlem. Mr. J. Schokking. Het familie-drama te A'dam. Uit de Bouwvakken. 197/s 8y3/s 2 5X/2 Wisselkoersen en koersen van Bankpapier. 4 FEBRUARI STOCKHOLM UIT DEN OMTREK. SLOTEN. HAARLEMMERMEER. SCHOTEN. ZANDVOORT. Dit is 16 minder dan op 15 Januari 1925. Het aantal ingeschrevenen op 31 Januari 1924 bedroeg 158. BEVERWIJK. IJMUIDEN. VRAGENBUS. Ontvlekken Oppersen STOOMERIJ EN VERVERIJ „HEEMSTEDE" Bleekersvaartweg 29 Telef. 28061 Adv. Trekking van Woensdaj» 4 Februari 5e Klasse 11e Lilst. Hooge urilzen: 2220 ƒ50.000. tl 465 NIETEN. 105 163 m JOHN. P. ROCKEFELLER. In deze zaak werden vier getuigen ge hoord. De .Ambtenaar van het O. M. meende, dat cr niet voor niets door de Minister van Justitie op was aangedrongen om flink toe zicht te houden op die z.g. obligatielenin gen. Spr. vond het verdacht dat de num mers verschillende kleuren hadden en ge loofde niet, dat het, zooals bckl. beweerde, alleen "maar voor het ..cachet" was. De verdediging van bekl. deed spr. denken aan het verhaal van den jager, die vogels wilde vangen en toen hem werd gevraagd hoevee! hij er al had, zeide, „kijk, als ik nu die heb die daar zit, en die andere die- daar loopt en dan nog die er naar kijkt, dan heb ik er drie" Hetzelfde was het met de verdediging van de beklaagden. Ook zij zei den, als we nou al die 100.000 obligaties verkocht hebben en dan al de rente hebben, enz. enz en de onkosten nog hebben, dan hebben wij een groot kapitaal Spr. meende wel degelijk dat men hier met een verkapte oplichting te doen heeft. Daarom was spr. van meening dat dit feit niet met een geld boete kon worden afgedaan en eischte tegen ieder der beklaagden een maand hechtenis. De Kantonrechter veroordeelde ieder der beklaagden wegens het houden van een lo terij, welke niet was goedgekeurd, tot een geldboete van 200.bij niet-betaling te vervangen tot een maand hechtenis en ver der verbeurd-verklaring van de in beslag genomen stukken Bekl. zeide nog dat er in het prospectus stond dat de gelden werden gedekt door het kapitaal der N.V.: en dit was ook zoo, daar zij bij hun familie best 50.000. konden krijgen. Art. 437 W. v. S. M. T., opkooper van vodden en metalen te Haarlem, mgesl terecht staan wegens het riet bijhouden van een doocloopend regis- ier. zcoals dit bij art. 437 W. v, S. is be paald. BekL had alleen vermeld dat hij 10 K.G. lood had gekocht, zonder daarachter den prijs, de namen, beroep of woonplaats van den verkocper te boeken. De ambtenaar eischte 25 boete subs, 25 dagen. Vonnis 20 subs 20 dagen. Dinsdag were :n in staat van faillissement viklaard: J. Koning, winkelier in sigaren enz. te Zandvoort, Kerkstraat 32.. Curator, Mr. Ai Br ach te Haarlem. E. van Amstel, smid, wonende te Haar- krn, Anthoniestraat Curator Mt. W. de Riike te Haarlem. Cornells van der W,erff, los werkman, wonende te Zandvoort, Burgemeester Becckmanplein 3. Curator mr. A. Bruch te Haarlem. Rechter Commissaris Jhr. Mr. R. de Marees van Swinderen. Opgeheven wtrd het faillissement van J. Visser Dzn., vroeger te 'IJmiriden, thans te Beverwijk, uitgesproken 18 Maart 1924, Curator Mr. M. A van Eek. Geëindigd zijn de faillissementen .van: Jacob Broers, arbeider te Zaandam. Cu rator Mr. C. van Sprang, aldaar, G Kramer, vroeger te Heemstede. Cura tor Mr. T A. M. A. van Lóben Seis te Haarlem. W. F. de Nijs, Paul Krugerstraat 32, te Schoten, curator Mr; G. E. Melleina te Haarlem. Als makelaar werden beëedigd dc Hea rer., Ie. F P. N. Geerlings wonende te Sintpoort. 2e P. Eriks Jr:, wonende te Vclsercord, die sub 1 in schepen en vaar tuigen, die sub 2 in werktuigen in den ruimsten zin des woords. Als landmeter van het Kadaster werd beëedigd de heer L. J. Ragut alhier. Hoöger beroep werd aangeteekend door A. F. Huisvrouw H. C. H. te Haarlem, ter zrkc abortus veroordeeld tót 100.boe te subs 50 dagen hechtenis. De Commissaris van Politie, le afdeeling te Utrecht bericht, dat door de recherche in die gemeente beslag is gelegd cp 2 waarde volle gouden overhemdknoopjes met een paarl; door een gouden veiligheidskettinkje aan. elkaar verbonden geborgen in een étui, waarin de namen: „Hoeker en Zoon Ber- ten en Zonen, Amsterdam". Aangezien vermoedt wordt, dat deze knoopjes van diefstal afkomstig zijn, worden daarömtrent inlichtingen verzocht. De heer M. Jung, die ruim 30 jaar in de Barteljorisstraat een zaak in Dameshoeden heeft gedreven heeft thans zijn wjnkel ge vestigd in het perceel KI. Houtstraat 27. Het winkelhuis aldaar, dat vroeger bij een kleedingmagazijn was betrokken, heeit de heer Jung geheel modern ingericht en voor het artikel dameshoeden, dat altijd een min of meer fijner interieur vereischt, inge richt. De verf, zoowel van de etalage, wan den en meubilair, is geheel en al van witte iak wat een bijzonder cachet geeft. Neemt men nog hierbij de keurige voorraad hoe den, en de wijze,waarop zij geëxposeerd zijn, dan is het zeker wel overbodig te zeg gen, -dat de ruil, die de heer J'gng heeft gedaan, in alle opzichten gelukkig genoemd mag worden ™Tcrug te bekomen bij: Z. M. v. d. Goes, Bisschop Ottostraat 5, bril in étui; J. Zwart, Bakennessergracbt 61, bus met inhoud; G. Boer, v. Marumstraat 54, Psalmboekje; C. A. Roose, Amsterdamstraat 3a, bril in étui; F. Molenkamp, Teylerstraat 43, kinder-lees- boekje; L. Hollander, Korte Houtstraat 5a, lap fluweel; A. Rooij, Alb. Thijmstraat 10, handschoentje, grijs; Z. Leene, Engelszstraat 11, dames-horloge; G. ter Braak. Zwaard straat 1, handschoen, bruin; A. Haak, Tul- per.straat 7, hond, doberman; C. Horsman, Groendaalsteeg 10, handschoen, bruin; G. Hofstede, 2e Hoogewoerddwarsstraat 38, motor-handschoen; R. Mouthaan, Oostvest 52, wolie handschoen; Dijk, Ged. Oudegracht 82a, poes, grijs, Kennel „Fauna"; Slinter, Nieuwe Gracht 64, idem idem; idem; Wed. Roest, Oudeweg 61, loterijbriefjes; H. Zwart, ?apentorenvest 27, manchetknoop; A. v. Ostende, Roosveldstraat 53, portemonnaie m inh.; Politiebureau, Smedestraat, pakje mr naaibenoodigdheden; A. v Norden, B 'ikorstraat 37, portemonnaie met inh.; N. Kantein, A; L. Dyserinckstraat 18, dames- rintf; Hopman,- Busken Huetstraat 16, rozen krans in étui; A. de Zwart, Ripperdapark 43, rijwielbelplaaljc; E. Loerakker, Brou wersstraat 127. idem: J. "Bomhoff, Gen.- Jou- beristraat 5rd., riem; J, Vermei;, Graaf. v. Wiedstraat 2, rozenkrans; G. van Dijk, Brou wersvaart 23, R, K. kruisje; W. van Dam, de Keystraat 1, taschje met inhoud. Ondertrouwd: 4 Febr.: J. A. F, ter Wol beek en D. Meijer; F. J, Neuman en H, W. Oo3twal; P. v. Kessel cn S. J. Schuurman; J. F. de Droog en W. G. Jansen; A, Reitsma en W. H. Cramer; C. W. Pater en C. A. v. I cl, Goes; H. P. Wielart en M. Walburg; C. H. Nieuwenhuizen en A. Top; L. G. H. Weijers cn P. v. Balen; P J. Mazurel en J. Wijde- man; W. Hac.gj as en N, v. Nieuwenhuizen. - Getrouwd: 4 Febr.: B. v, B.eek en H. M. Spoor. N Kenzen en I. Bouscma. J. Laduc en J M. v. d. Fluit. .T. Wild schut en P M. v, Ranswijk H. Moerwijk en A. Kehler T. W. Nieuwcnhuis en D, v. d. Wissel. Geboren: 4 Febr.: d. van T. Aalbers Naaktgeboren, -3 Febr.: z, van C. M. 'V -rtp--K oni:n. Overleden: 2 Febr.: ;61 j., Zoetestraat. A, M. v. d. Steen, Gisterenmiddag omstreeks 3 uur sloegen op de Dreef twee paarden op hel die ge spannen waren voer een boerenwaren. Bij een zijweg liepen de dieren ieder langs een kant van een boom, zoodal zij tot stil stand werden gebracht POPPEN GEKOCHT. Vijf inwoners van deze gemeente hebben bij de politie aangifte gedaan, dat zij op de Botermarkt bij een Amsterdamschen koopman een kanarievogel hadden gekocht voor een prijs van vijf tot zes gulden. Na tuurlijk hoopten zij voor dien prijs een zin gend gedierte te krijgen, doch bij hun thuis komst bleekdat het poppen waren, die al tijd heel bescheiden zijn in het geven van concerten. Hedenmiddag vergaderde de gemeente raad onder voorzitterschap van den burge meester. Afwezig de heeren Kuenen en Groenen- daal. Naar aanleiding van een ingekomen adres van 'n vroeger door 't Armbestuur onder steunde vraagt de heer PEPER een inlich ting. Wethouder REINALDA antwoordt, dat deze zaak reeds onderzocht is. B. en W. zullen voorstellen, dit adres in hun handen ter afdoening te stellen. Mej. VAN VLIET merkt op, dat de ménsch in 1924 voor het laatst bij het Bur gerlijk Armbestuur is geweest. De heer WOLZAK merkt op, dat deze man niets liever doet dan werken en ook in dit adres werk vraagt. Wethouder REINALDA meent, dat z.i. deze zaken voortaan niet meer in den raad öioften k'pmeh. De zaak "Wordt in handen van B. en W. ter afdoening gesteld. 't W èrklfë 4 enr egle m ert t. B. en W. biedèn ter vaststelling aan een staat van functiën, bedoeld in art. 1 van het Werkliedenregiement. Vastgesteld Goedkeuring balansen enz. B. en W. bieden ter goedkeuring aan1, de balans met verlies- en winstrekening over 1922 en 1923 betreffende het complex van 50 arbederswoningen van de Woningstich ting „Bloemenhof", Goedgekeurd. Vergoeding volgens art. 100 L. O.-wet 1920. Ingevolge art. 100 der L. O.-wet 1920, stellen B. en W, voor, aan het bestuur der bijzondere school voor gewoon L. O. aan de Velserstraat 55 een vergoeding toe te kennen van 963.25. De hetr GERRITSZ maakt een bemer king. Wethouder BRUCH meent, dat de kwes tie der termijnen reeds een vorige maal door Ged. Staten is uitgemaakt. Deze heb ben toen gezegd, dat termijnen alleen fa- ♦aal zijn, als die fataliteit in de wet ligt. Het voorstel wordt goedgekeurd. De zitting duurt voort. (Dc zitting duurt voort.) AMSTERDAM, 4 Febr. De Kantonrech ter Mr. Carsten heeft heden morgen uit spraak gedaan in drie zaken betreffende dc uitbetaling van coupons door de Kon. Holl. Lloyd. Hij wees de vorderingen, in deze drie zaken door obligatiehouders, staande buiten het 'Trustverband, gesteld, tot uitbetaling van dc volle rente op de rentecoupon van 1 October 1924, groot 35 toe, PARIJS, 4 Febr. Officieel wordt meege deeld, dat de Fransche vliegeniers Le Maitre en Arrahsard hedenmorgen te 114 uur Ca sablanca hebben gepasseerd op weg naar Dakar. BERLIJN, 4 Febr. De Duitsch Nationalen ic'oben in den Rijksdag een aantal kleine in terpellaties aangekondigd over hetgeen de Rijksregeering denkt te doen om de belan gen van dc Duitsche landgenooten in Zuid- Slavië.te beschermen. BERLIJN, 4 Febr. De bladen melden dat de tegenwoordige Tsjecho-Slowakijsche ge zant te IXeenen, benoemd is tot Tsjechisch gezant té Berlijn. BERLIJN, 4 Febr. Uit New-York wordt gemeld, dat een nieuwe opstand onder ge neraal Ferrara is uitgebroken in Zuid-Hon- duras. De stad Macaonc is door de rebellen ingenomen. LONDEN, 4 Febr, Volgens een bericht uit Parijs is bevestiging ontvangen, dat het s.s. „Saint Mow" met man en muis vergaan is op de kust van Indo-China. De bemanning be stond uit 38 koppen, 28 Japanners en 92 pas sagiers. LONDEN, ,4 Febr, Gemeld wordt dat bij een cventueele ontruiming der Keulsche zone het Britsche hoofdkwartier zal wor den overgeplaatst naar Wiesbaden. WEENEN, 4 Febr. Het Gerechtelijk onder zoek tegen Castiglioni is gestaakt, daar ge bleken is dat er een actief is en Castiglioni reeds alle vorderingen te Weenen heeft vol daan. MEDEüEDtELU DOÜm De Beurs opende heden prijshoudend. HOORN, 4 Febr. Hier had een druk be zochte vergadering plaats van crediteuren der Hanzebank. Ter vergadering werden uitvoerige besprekingen gevoerd over het beleid. Met algemeene stemmen werd beslo ten mede te werken tot minnelijke liqui datie. Uit de crediteuren werden 6 personen benoemd om de belangen waar noodig te behartigen. De daartoe strekkende volmach ten werden ter vergadering door allen ge- teekend. Met algemeene stemmen werd de volgende motie aangenomen: Crediteuren van dc Hanzebank, uit „11e ge- "meenten van West-Friesland hier bijeen, spreken als hun ernstige meening uit, dat minnelijke liquidatie irt aller belang is en roepen daartoe de medewerking van alle niet aanwezige crediteurer dringend in. Men seint ons uit Leiden, dat Mr. J. Schokking, ernstig ziek is. Hij is leidend aan longontsteking. AMSTERDAM. 4 Febr. Wegens schuld is in October van het vorig jaar beslag gelegd op den inboedel van Van Dam, die in de Wormerveerstraat zijn gezin van kant maakte. Tot nu toe is die zaak slepende ge weest. Thans is een exploit aan het huis aangeplakt, dat Maandag a.s. de publieke verkoop zi>1 plaats hebben. Naar wij van de zijde van den Algem. Ned. Bouwvakarbeidersbond vernemen, heeft de gister gehouden vergadering, van den Bonds- •aad met/ op 1. na algemeene stemmen heslo- ten de afdeelingen'van den Bond te advisec- ren het collectief contract, zooals dit in overleg tusschen werkgevers en werknemers is tot stand gekomen, tc aanvaarden. rIEDEN 5% Nederland 1919 6% Nederland 1923 414 Nederl. 1917 7% N-L 1921 A. 6% N.-I. 1923 D... holl. Lloyd Oude Vaart dito Gem. Eigend Mij „Nederland" Scheepvaart-Unie Rotterd. Lloyd Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot H V. A Java Cultuur Jurgens gew Koloniale Bank I) dische Bank Cert. Handel Mij Resc. dito Phoenix Geconsolideerde Kon. Olie U. S. Steel Marine comm Vorstenlanden Actions id Comp. Merc. Arg. Poerworedjo Oude Deli Senembah Deli Batavia A'dam Rubber Scrbadjadi Silau (Wai Sr itra Dordtsche Petr. Southern Rails Union Anaconda Wabash lComm. Maxwell KS 98 102U/ 89g 10211/ 101 6V 701/4 55 163 1375/3 130 144 7O1/2 251/s 441 336 80 179 HOI/4 12S»/g' 125l/4 961/3 1841/4" 417 1233/4 l33/4 1581/4 158 122 3893/4 393 367 I68I/0 218 3j 117 140 388 851/8 149 003/4 231 f 8 16 18 43 '16 98 10211/ 10211/j 101 162 138 130 146 78 440 335 791/2 125i/2 184 412 125 158 158 20 123 394 3931/0 368 1661/0 117 140 853/4 149 24 ir. EERSTE j KOERS. I LATERE KOERS BERLIJN 0 59 40 0 59.10 PARIJS 13 421/2 13.45 BRUSSEL s 12.80 12.84 WEENEN 0.35 0.35125 LONDEN 11.89 1189 60.90 66.95 KOPENHAGEN 44.35 44.35 38 37 95 BAZEL 47 95 47.95 NEW-YORK 2 48l/a 2.48 V* ROMEr 10.324/ j 10.33 St. Aloysiuspatronaat. Vrijdag j.l. hield de commissie van het St. Aloysiuspatronaat llaar jaarvergadering. 1 Voor deze bijeenkomst waren uitgenoo- digd het kerk- en armbestuur, de weldoe- ners van bet patronaat en de leden met hun ouders. De Weléerw. heer Biermans, directeur, opende de vergadering met gebed en heette allen van harte welkom. Z.Eertv. zette nog eens in 't kort uiteen, het doel en werken van het patronaat en dankte vervolgens voor de medewerking, welke hij in 't afgeloopen jaar mocht on dervinden Ook de Zcerecrw. heer Pastoor sprak nog eenige tvaardeerende woorden over het patronaat, zooals dat nu in zijn parochie werkt. Uit het financieele verslag bleek, dat de locstand van de kas niet bepaald gunstig was te noemen, doch men hoopte, dat daarin, vooral door den steun van de wel doeners, spoedig verandering zou komen. Na het officieele gedeelte werd voor de aanwezigen een bioscoopvoorstelling gege ven. Dc collecte ten bate van het patro naat bracht 22,75 op, Lichting 1926. Het aantal ingeschreven jongelingen voor de.n dienstplicht der lich ting 1926 bedraagt voor deze gemeente 277. Boerenarbeiders in Frankrijk. Naar het schijnt, is er in Frankrijk nog een tekort aan flinke arbeiders, die ^ille landbouw- werkzaamheden verstaan cn ook met de veehouderij bekend zijn. Vooral jongelieden kunnen dikwijls een goed loon verdienen en ondervinden niet zoo de bezwaren van gebrekkige kennis dér Fransche taal, wanneer ze komen in een omgeving, waar vele Hollandsch spre kende boeren of arbeiders zijn. Wie op deze manier wil probeeren zijn levenspositie te verbeteren, kan alle ge- wenschte inlichtingen gratis bekomen bij den chef van dc gemeentelijke arbeidsbeurs. Georganiseerd overleg. Door den bur gemeester is bij de laatstgehouden behande ling van de gemeentebegrooting toegezegd, dat weldra bij den raad een voorstel zal wosden aanhanig gemaakt tot regeling van liet georganiseerd overieg. Met het oog hierop, heeft het bestuur van de afdeeling Hoofddorp van het Na tionaal Verbond van Gemeenteambtenaren een vergadering uitgeschreven tegen Woens dagavond a.s., alwaar de heer A. Kooiman, vipe-voorzitter van genoemd Verbond, een referaat zal leveren over het georganiseerd overleg als instituut ter bevordering van de belangen van de gemeent^ en het personeel. Behalve alle ambtenaren in dienst van deze gemeente, zijn tot deze vergadering ook uifgenoodigd de leden van den Raad. I.oos alarm. Zaterdagmorgen omstreeks 8 uur werd bij den burgemeester 'n groote brand gealarmeerd op de kapitale boerderij van den heer A. J. Bus, aan den Sloterweg, nabij den Spaarnwouderweg. Onmiddellijk werd de motorbrandwecr opgescheld en een kwartier later was de spuit onderweg. Bij de boerderij aangekómen bleek, dat de eigenaar vlak achter zijn landbouwschuur een groeten berg van reosterdstroo in brand had gestoken ter vernietiging. Hij had er blijkbaar niet aan gedacht, dat het stoken van een zoo groot vuur op zoo n korten afstand en op zoo'n vroeg uur verboden is door de strafwet en ook in de plaatselijke politieverordening. De brandweer kon gelukkig onverrichter zake terugkeeren. Toch verdient hét aan beveling, dat voortaan behoorlijk kennis wordt gegeven, wanneer iemand waardeloos stroo of vuil op zijn erf wenscht te ver branden. Burg. Stand van 30 Jan.2 Febr. Ge boren: Johannes Anlboaius, z. van H. Bakker en A. M. van Grieken. Antho- nius Jacobus, z. van A. Louter en M. M. van Kampen. Pieter Jan, z. van A. van Maasdam en H. Deutekom. Johannes Hubertus, z van J. Dikkeboom en D. Ker- zaan. Lucas, z. van J Visser en M. de Ron. Wühelmina Anna Maria, d. van W. J. van der Vlugt en A. M. S. Bleuanus. Maria Elisabeth, d. van D, Meijer en W. C. Wcsselius Franciscus Karei, z, van H. Mesman en C. Jansen. Hendrik, z. van H. den Butter en M. C, Vlügt. Overleden: Margaretha Aalbersbcrg, 34 j., geh. met Th, J. Wiebes. Berend Jan Timmerman, 76 j., wedr. van J W, Wand- schecr. Landbouw. In verband met een overeen komst van handelaren in fijne zaden, heeft een combinatie van landbouwers uit dezen polder tegen Dinsdag 3 Februari a.s. des morgens om 10 uur in hotel de Beurs te Hoofddorp een openbare vergadering be legd om maatregelen te nemen tegenover bovengenoemde overeenkomst, welke be helst dat in verband met de vele moeilijk heden en kosten van het aan huis keuren van op contract geteelde zaden, de zaad handelaren besloten zijn, voortaan alleen te contracteeren,, levering plaats van bestem ming, vracht voor erkening van koopers, be taling a contant, na ontvangst en accoordbc- vinding. En voorts volgens de algemeene voorwaarden der contracten. GEMEENTERAAD. Vergadering van den gemeenteraad van Schoten, op Vrijdag 6 Februari 1925, 's-a- vonds' half 8 uur, ten Raadhuize. Onderwerpen ter behandeling zijn 1. Voorstel van Burgemeester' en Wethouders tot benoeming ,in de plaats van den heer Bies ,van een lid a. der commissie voor het grondbedrijf b. der centrale commissies voor gvbrganise erd overleg. 2. Idem, tot be noeming van een onderwijzer aan school B. 3. Idem, tot onbewoonbaarver klaring van de woning Rijksstraatweg 377. 4. Idem, tot het ingebruikgeven van een schoollokaal aan de gymnastiek -en schermvereeniging „Con cordia" te Haarlem. 5. Idem, om in beginsel te besluiten tot het verleenen van medewer king tot het verstrekken van gelden onder 2de hypothecair verband met Rijksvoorschot. 6. Idem, om de gemeente garant te verkla ren voor een door de Coöperatieve vereeni- ging „Samenwerking" te sluiten eerste Hypo theek op door haar te stichten 69 arbeids- woningen. 7, Idem, tot het verleenen van een gratificatie aan den armenverzorger. 8. Idem, nopens het brengen der gemeente onder de werking van den voor Haarlem in- gestelden Armenraad en om beschikbaarstel ling van het daarvoor benoodigde crediet. 9. Idem, tot vastelling van a. een 3de wij ziging der verordering, betreffende den ambtenaar ten kantore van den gemeente ontvanger b. een 1ste wijziging der veror dening, betreffende den contrólsur tevens deurwaarder der belastingen. 10. Idem, tot het verleenen van een bijdrage voor 1925 aan de plaatselijke vereeniging tot bestrij ding der tuberculose. 11. Idem, tot het a. verleenen vzn eervol ontslag aan den be waarder van school B ;b. vaststellen van een 7de wijziging van het Reglement voor het Burgerlijk Armbestuur c benoemen van een armenverzorger. 12. Ingekomen stukken en trwdeclepliurren. -13. Belasting*»k»-- Het Soendaplein. Behalve op den Rijks straatweg, zijn thans ook op het Soendaplein en op den Schoterweg langs het weiland naast het K.K. Kerkhof, de boomen rooid. ge- Arbeidsbeurs, Op 30 Januari j.l. ston- cen er bij de arbeidsbeurs ingeschreven als werkzoekenden: 49 grondwerkers, 11 op perlieden, 16 visschers, 3 schilders, 1 met selaar, 1 kantoorbediende en 1 banketbak ker; totaal 82. Znndvcortscfce postduiven-veréen. Pleines. Voer de tentoonstelling van deze vereeni ging. die Zaterdag en Zondag in Trianon aan het Stationsplein gehouden wordt^ bestaat wat het aantal inzendingen betreft, heel veel belangstelling. Niet alleen van postduiven worden verschillende kampioenen ingezon den, docr de groote deelname blijkt ook. dat dc afdeeling sierdurven de belangstelling van duivenliefhebbers trekt. Bovendien blijkt het heel goed gezien van het bestuur, cm een vrije klasse voor niet-leden aan deze tentoonstelling te verbinden. Ook daarvoor is voldoende belangstelling. Tot keurmeester van de postduiven is aangezocht de' hoer Van Dalen uit Haarlem; als keurmeester van de sierdulven zal de heer Scndcrp optreden. Dcor den heer Louwenburg wordt op deze tentoonstelling gedemonstreerd met alle hulpmiddelen, die op de duivensport be trokking bobben. Aan eiken honderdsten bezoeker wordt ter verdere kennismaking met dezen tak van sport een koppel duiven van bekende kweekers aangeboden. Personalia. Bij het examen ter verkrij ging van het postradicaal slaagde dc heer H, C. Zwitserlood, alhier. Een loterij-zaak. Behandeld zijn bij den Hoogen Raad de cassatieberoepen van M. van L., wed. van H. Z„ B, K., huis vrouw van J. O en J. van E., winkeliers te Beverwijk, die wegens overtreding van de Loterijwet, zijn veroordeeld, in eersten aan leg door het kantongerecht te Haarlem en in hooger beroep door de rechtbank aldaar, ieder tot een geldboete van 1 met ver beurdverklaring van dc in beslag genomen voorwerpen Beklaagden hadden in hun winkels een kaart met 500 vakjes van 500 nummers. Dcor voor 10 cent met 'n naald aan de rugzijde der kaart te prikken, kan men één van de 100 prijzen winnen. Mr. Denekamp lichtte de volgende cas satie-middelen toe; lo. Schending of verkeerde toepassing van artt. 211, 212, 223 en 257 Wetboek van Strafvordering, juncto artt. 1, 2, 6, 8 en 12 Loterijwet 1905, door als bewezen aan te nemen „dat de deelnemer onmogelijk 't uit gezochte nummer kon vólgen", hoewel dit uit de gebezigde bewijsmiddelen niet afge leid kan worden, zoodat het vonnis als niet met redenen omkleed is gewezen in strijd met de wet 2o. Schending van art. 1 der Loterijwet 1905, omdat requirante is veroordeeld we gens de ten laste gelegde overtreding van genoemde wet, hoewel de deelnemer over wegenden invloed kan uitoefenen." Pleiter was van meening, dat hier geen sprake kan zijn van overtreding van de Loterijwet, omdat de deelnemer, wanneer hij wil, zelf den prijs kan bepalen, hetgeen mr Denekamp met een kaart demon streerde. De conclusie van het O. M. werd be paald op 16 Februari. EEN ONGEVAL TE IJMUIDEN. Een wielrijder uit Beverwijk, zekere H. N. kwam vanuit de Breesaap de hoogte naar de groote Sluis afrijden. Hij botste met de fiets tegen een staaltros op, sloeg van het rijwiel af en bleef bewusteloos liggen. Een dokter van een juist in de sluis liggende En- gelsch boot verleende hulp en achtte den toestand van den man ernstig. Dr. de Vries Robles van hier constateerde hersenschud ding en achtte overbrenging van den man naar zijn woning in Beverwijk gewenscht. De man is daarop per auto thuis gebracht.' Zijn toestand is nu weer wat beter en hij heeft al weer kunnen spreken. Vr. Waar bestaat een inrichting waar men een diploma dameskappen kan behalen? Bestaan er verschillende diploma's? Hoeveel tijd staat er voor wil men klaar zijn voor zoo'n diploma? Wat voor kosten zijn er aan verbonden? Antw. Inlichtingen hieromtrent kunt u bekomen bij Maison Henri, Hazepaterslaan No. 16. Vr. Mijn zoon is aangeslagen in de Rijks inkomsten, verdedigings-belasting II en Gem. ink. belasting, naar een inkomen van 936, belastingjaar 19241925. Aftrek levenson derhoud 600. Hij moet betalen 18.84. Maar nu is hij met Augustus 1924 in dienst gegaan voor zijn nummer en hij komt met April van dit jaar weer thuis Moet hij nu den geheelen aanslag voldoen of worden al len die 4 maanden dat hij gewerkt heeft gere kend? Hoe moet die zaak worden behan deld? Antw, De aanslag loopt over het kalen derjaar 1923. Hij moet den geheelen aanslag betalen, indien hem dat momenteel onmoge lijk is, kan hij uitstel van betaling verzoeken. Daarvoor moet bij zich wenden tot den ont vanger der belastingen. Vr Heeft een Deurwaarder het recht om voor een bedrag van 16 schuld, beslag te leggen op iemands maandloon, om op die manier deze schuld binnen te krijgen? Antw. Als hem daartoe verlof is verleend door den rechter, natuurlijk wel. Vr. Kunt u mij ook zeggen of een jonge man die tijdens zijn verblijf in Amerika dienstplichtig is geworden, van dezen dienst plicht ontheven kan worden? Hij woont thans voor zaken in Amerika, maar zou niet gaarne deserteur willen zijn. Moet hij nu jaarlijksch uitstel vragen, of kan hij zich misschien vrij maken door zich tot Ameri- kaansch burger te laten naturalisecren? Antw. Verblijf in het buitenland ontheft niet van den dienstplicht, ook niét indien de betreffende zich laat naturaliseeren. Indien hij uitstel vraagt wordt dit 3 jaar verleend, doch moet hij indien hij wordt opgeroepen, opkomen Doet hij dat niet dan is na vier weken deserteur. Ook kan hij aan den op roep geen gevolg geven, dan is hij geen de serteur, doch alleen „nalatige" Bij zijn even- tueele terugkomst in Nederland, moet hij zich dan wenden tot den Commissaris dei- Koningin in de Provincie waarin hij geplaatst (ingedeeld) is. Vr. Hoe kweekt men meelwormen voor hel voederen van vogels? 'Antw.: De larve of eigenlijke meelworm is bij alle meelverkoopers en bakkers wel be kend Zij is 2,5 c.M lang, leeft in meel, ze melen en brood, knaagt een gar.g door de hardste korsten, verontreinigt door haar zwarte uitwerpselen die zelfstandigheden, maakt van zemelen en houtvezels een spin sel en verpopt zich hierin Hieruit kunt u opmaken op welke wijze het wellicht moge lijk is. meelwormen te kweeken. Vr Hoe kan men uit een nieuwe witte wollen trui, maehine-olie-vlekken verwijde ren? Antw.: U kunt het volgende middel pro beeren: U legt een spons, gedrenkt in een mengsel van 2/3 benzineform en 1/3 zwavel- ether op de vlekken. Als dat niet helpt, kunt u de trui het best op de gewone ma nier wasschen. 8473 18035 22324 1000. 10866 1S903 ƒ400. 4144 9724 15259 20097 22622 200. '4513 11472 12667 13194 13426 15028 15216 15674 22944 2296S 1(70. Priizeu van f 70: 184 285 358 374 416 513 601 629 647 68,3 687 792 860 904 913 1363 1369 1399 1557 1698 1777 1821 1884 1912 1983 2240 2283 2322 2526 2528 2590 2596 2666 2826 2904 2942 3008 3010 3014 3033 3048 30S1 3098 3526 3591 3707 3718 3918 4040 4065 4099 4143 4369 4424 4521 4794 4826 4827 5385 5490 5515 5673 5718 5748 5814 .5263 5998 6031 6222 6245 6387 6418 6434 6519 6537 6559 6591 6623 6633 6S43 6852 6870 7132 7198 7397 7492 7580 7603 7658 7660 7863 7875 7941 7944 7990 8024 8055 8173 8214 ,8234 8507 8543 8547 8582 8588 S596 8822 8SS0 8994 9108 9190 9243 9353 9371 9407 9436 9478 9595 9760 9766 9968 10011 10189 10331 10324 10489 10521 10598 10909 10922 11.028 11062 11123 11140 11239 11368 11488 11556 11651 11666 11723 11915 11988 12054 12120 12288 12337 12.530 12584 12674 12714 12743 12763 12906 1304S 13124 13189 13225 13257 13400 13460 13549 13555 13571 13662 13697 14153 14270 14408 14554 14669 14821 14870 14878 15014 15080 15126 15131 15136 15144 15207 15433 15519 15682 15833 1593S 15982 160C0 16023 16057 16062 16066 16107 16113 16288 16290 16335 16373 16767 16784 17009 17035 17146 17167 17208 17243 17525 17675 17930 17944 17994 18022 18149 18211 18319 1S383 1S444 1S642 18644 18653 18827 18921 18926 18965 19174 19419 19562 19568 19638 19752 19838 20081 20254 20421 20435 20436 20485 20581 20592 20675 20734 20749 20774 20798 20816 20946 21076 21120 21182 21244 21248 21274 21277 21559 21710 21757 21998 22019 22038 22093 22149 22182 22214 22220 22349 22432 22479 22551 22575 22614 2?643 226£ 22861 22941 22959 44 340 519 795 914 1028 1377 1723 1963 226S 2549 3039 33S2 3759 4039 4344 4567 4821 4893 5298 5544 5787 6141 6331 6718 6906 7170 7342 7563 7693 8000 8250 8659 8952 9263 9522 9905 49 347 555 839 950 1069 1447 1747 1985 2270 2600 3040 3398 3788 4041 4345 4584 4828 4907 5313 5557 5853 6142 6348 6731 6935 7201 7384 7596 7799 8075 8314 S667 8953 9278 9535 9913 378 593 876 982 1244 1564 1794 2050 2330 2750 3142 259 427 670 879 989 1273 1568 1813 2079 2348 2801 3173 3523 3553 3908 3910 4228 4244 4389 4428 4689 4712 4842 4843 4949 4994 5349 5444 5579 5650 5899 5987 6241 6273 6630 6641 6758 6841 6959 7018 7281 7282 7447 7515 7656 7670 7919 7921 8116 8161 8463 8483 8771 8796 9066 9074 9386 9409 9559 9742 452 676 885 1018 1278 1667 1896 2179 2514 2843 3174 3654 3933 4289 4457 4788 4863 5034 5477 5665 6075 6292 6658 6884 329 480 693 889 1026 1305 1706 1925 2184 2542 3027- 3183 3733 3957 4304 4563 4800 4871 5243 5508. 5759 6077 6311 6686 6894 7134 '7160 7284 7293 7522 7543 7677 7691 7980 7989 8201 8215 8514 8629' 8833 8865 9082 9171 9444 9473 9779 9887 365 575 852 961 1188 1487 1760 2017 2311 2651 3090 3509 3833 4042 4346 4604 4829 4927 5325 5564 5898 6227 6460 6739 6957 7217 7403 7630 7802 8099 8408 8742 9015 9332 9558 9981 9993 10100 10139 10151 10163 10240 10303 10367 10370 10395 20407 10428 10470 10474 10495 10507 10509 10511 10534 10553 10596 10668 10686 10692 10706 10715 10757 10783 10848 10920 11024 11057 11050 11100 11112 11184 11214 11287 11302 11328 11387 11404 11405 11475 11498 11509 11547 11590 11592 11656 11657 11664 11680 11689 11784 11794 11877 11898 11901 11908 11910 11930 11954 11956 11972 11973 11979 11997 12013 12037 12049 12073 12100 12110 12212 12229 12311 12323 12351 12395 12402 12413 12440 12468 12501 12525 12550 12615 12624 12662 12673 12675 12737 12744 12807 12831 12861 12890 12922 12927 12972 13025 13040 13072 13106 13119 13159 13247 13254 13331 13371 13379 13421 13439 13448 13463 13466 13501 13547 13553 33613 13655 13669 13786 13807 13810 13811 13813 13864 13907 13927 13993 14013 14041 14053 14057 14059 14082 14101 14106 10107 34134 34146 14170 14176 14237 14261 14268 14284 14321 14325 14353 14380 14382 14418 14448 14563 14598 1458S 14617 14628 14675 14685 14694 14700 14716 14856 14857 14867 14916 14942 14949 14959 14976 15007 15114 15123 15246 15275 15338 15343 15376 15381 15392 '15394 15410 15434 15465 15498 15603 15714 15769 15776 15800 15836 15904 15913 15920 16017 16024 16032 16045 16199 16230 16231 16249 16266 16309 16325 16448 16459 16483 16495 16512 16524 16534 16544 16651 16681 16721 16745 16802 16813 16835 16959 17008 17027 17101 17115 17147 17158 17169 17222 17293 17.299 17346 17361 17426 17557 17567 17577 17595 17621 17652 17719 17729 17777 17802 17855 17890 17892 17918 17927 17953 17961 17977 17980 18045 18131 18166 18210 18213 18216 18264 18270 18276 18279 18298 18320 18340 18365 18374 18378 18400 18494 18505 18512 18535 18597 18605 18611 18634 18635 18659 18690 18712 18718 18767 18786 18820 18867 18882. 18030 18903 18908 19020 19055 19059 19007 19117 19149 19155 10|50 19893 19250 19252 19535 10444 10448 10450 19460 10401 1Q402 10555 105fi4 10575 10507 10^07 10688 10?OR 10787 10706 10815 10877 10864 10870 10047 10052 20011 20020 70050 20067 10065 70105 70118 70175 10145 10158 70187 70100 70751 70777 70510 70558 10567 10415 70417 70457 70466 70557 *0755 70750 70767 70704 70806 70077 70048 10060 10O61 70064. 10O77 71064 71085 11100 11100 11111 11140 71105 71710 71251 71771 11584 71505 71457 71.555 11565 71605 11654 71640 71656 H670 71607 71770 71776 71740 71750 1178.5 71780 71814 11850 11968 11874 11007 11047 71007 77012 77019 71066 17004 1H78 177.50 77771 77.504 77471 ?7444 77498 77406 72511 22570 22540 22676 7267? 72775 77729 17740 77783 22805 22902 27004 77053 22046 5e kl. 10e lijst; -1099 m.z. 4019: 17850 m. f70 m.z. m£t niet; 21290 m.z. 21296; 17818 en 18518 m.z. met ƒ70. Heb hel uitstekendste aan te bieden da* iemand wenscbèn kan, hoe zal de wereld het weten, indien gij niet adverteert 16751 17081 17241 V

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 2