De Hoover Klopveepoiger, eerestign: Be Stofzuiger Centrale I Be erk e ersverlt etering op den hoek ran de Anegang en Lange Veersiraat. Als U Boodschappen doet De Grensregeling. DE SPAARNEBANK j4«fênda 8 Februari! Ingezonden mede deelingen a 60 cents per regel. Agenda 9 Februari De bibliotheken der St. Vincen- tiusvereenigingen zijn geopend: Cabaret-avond. Het centraal gebouw voor Bloembollencultuur. LUXOR THEATER. Dante's Inferno. Nieuwe nlanfsoepties, Tr nrrTTT De hoek AnegangLange Veerstraat, zooals hij worden zal, na de verbouwing van „De Faam", Plattegrond van de Eilandkast en portiek in het front van het nieuw te bouwen magazijn „De Faam." Haarlemsche Orkestvereenigks:. ®Vs „Santa Lucia". De Tweede Kamer-verkiezingen. SPORT EN WEDSTRIJDEN. D. H. V. B. R. K. R. C. O. Wisselkoersen en koersen van Bankpapier. iseVa 26Vs Fa. VOS k ROÜWÊMS Haarlem. Hj) klopt en veegt en hij zuigt. Snaeeieslrstait 3®. Telefoon 15497 en 22158. Agenten voor „DE HOOVER KLOPVEEGZÜIGER" VERKOOP. HUURKOOP en VERHUfiRBUREAU van Electriscns Huislioudapparaten. Herstellingen Philips lampen. De lichtbeelden-avond over Pale stina, ten bate van „Herwonnen Levenskracht." De 54-urige werkweek voor het verplegend personeel. R. K. Sportvereeniging „The Yellow-Blac Boys". R.-K.V.V. „B. S. M." R.-K. V. V. H. B. C. Haarlemsche Voetbalbond. HEEMSTEDE HALFWEG. Telegraphiscli Weerbericht. Soc.titit „Si. 2avoVoordrachtavond R.-K. Volksbond 8 uur. Gemeentelijke Concertzaal Buitengewoon Concert H. O V. half 3. Stadsschouwburg Tournée: Cor Ruys, Mo-itz Marx, in effecten en prolongatiën. V' aaggebouw i entoonstelling van wer ken van Willy Sluyter Dagelijks vat. 11 tot 4 uur. vergeet dan vooral niet dat PUROL evenmin thuismag ontbreken als een ander artikel van dagelijksch gebruik. sociëteit „Sr, Bavo" a Capellekoor „Ons Genoegen 8 uur Duitsche meisjes S uur Damclub 8 uur Meisjes patronaat St Elisabeth en Barbara half 8. R.-K. Volksuniversiteit Dantc-cursus. Haarlemsche Hulpbank Ledenvergadering 3 uur. Stadsschouwburg Donateursuitvoering Dameskoor „St. Caecilia" 8 uur „Zang en Vriendschap" Vereeniging „Voor en door het Volk" 8 uur. Bovenzaal Concertgebouw Hollandsch Strijkkwartet 8 uur. Arbeidsbemiddelingsbureau van Sint Fran- ciscus Liefdewerk Zoeiestraat 11 Eiken Donderdag van 89)4 uur R. K. Arbeidsbeurs voor mannen en jongens Sociëteit St Bavo, Smedestraat 23 Telefoon 10049 Alle werkdagen van 9 1)4 van 2634 en 's avonds van half 8 half 9 uur 's Zaterdags alleen van 9—2 en van half 8half 9 uur. R.K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen Bloem hofstraat 1 Alle werkdagen van v.tn 1012 uur, des middags van 24 uur, en "s avonds van 89 uur behalve Zaterdag avond Tel 11671. R. K. Leeszaal en aitleenbibliotheek Jansstraat 49 Eiken dag geopend van 10—12, van 2—5 en van 7—10 uur, be- halve des Maandagsochtends en op Zon en Feestdagen Uitleenen van boeken van 2 tot 5 uur en van 79 uur. Woens dagmiddag ruilen van kinderboeken St. Marthavereeniging Bloemhofstr Zon dags en Woensdags van 810 uur, n.m. gezellig samenzijn voor Hollandsche meis jes, die hier geen tehuis hebben Tel 11671 R, K. Bevolkingsbureau Gebouw Sint Bavo Smedestraat 23 van 8—10 uur op Maandag- Woensdag- en Vrijdagavond. St. Elisabeth's Ver-eniging Jansstraat Aanvragen om versterkende middelen voor armen zieken der S. E. V Maan dags van 23 uur Donderdag van 1—2. Bisschoppelijk Museum, Dagelijks, uiige- nomen Zaterdag, Zon- en Feestdagen toegankelijk. Parochiale Bibliotheek {Kleverparkweg) ingang tusschen kerk en pastorie,, iederan Dinsdagavond. Eerste Hulp bij Ongelukken (Snelverband) Centrale post Tel 11111 (Holzhaus) en verder bij de leden, te kennen aan het zwarte schild met wit kruis aan den huis gevel Reddingsbrigade voor drenkelingen Centrale post Tel 11111 (Holzhaus) en verder bij de leden, te kennen aan het groen-wit schild aan den hutsgevel De Zondag- en Nachtdiensten der Apotheken wordt deze week waargenomen door: firma Th. A. Klinkhamer, Koninginneweg 69, Telefoon 11596 en de fa. Begemann Sneltjes, Jansweg 27, Telefoon 10043. 1. Nieuwe Groenmarkt 22, Woensdag half 89, Vrijdag half 89 2. Hagestraat 49, Woensdags half 89; Vrijdags half 89 3. Genetaal de la Reijstraat 2, Dinsdag 8 —9; Vrijdags 89. 4. Klarenbeekstraat 60, Woensdags baif 8 tot 9 uur. OOK BLOEMENDAAL MOBILISEERT. Gisterenavond werd, op uitnoodiging van de R. K. kiesvereeniging „Recht en Plicht, in Hotel „Van Ouds het Raadhuis" te O ver veen, een vergadering gehouden van afge vaardigden van verschillende kiesverenigin gen te Bloemendaal (ook Bloemendaal's Bloei was tegenwoordig) ter bespreking van «en te voeren actie tegen de annexatie. Besloten werd ,datalle organisaties eerst hunne besturen zullen raadplegen, of er een actie zal jzorden gevoerd en op welke wijze die actie zal plaats hebben. n Aardig gevulde schouwburg en een prettig gestemd publiek voldoende om een weldadigheidsavond te laten slagen. Deze ging uit van de Haarlemsche K.K. Vereen. Vacantie-kolonies, ten bate der uitzending van zwakke en herstellende kin deren. De Zeereerw. Heer J. P. Reijnen- herg maakte in zijn openingswoord nog eêns duidelijk, hoe noodig het is, dat dit mooie werk gesteund wordt met sympathie en geldelijke bijdragen. Het vorige jaar werden er honderd kinderen uitgezonden, om in een gezonde omgeving aan te ster ken nu zien er al weer zooveel meer reikhalzend uit naar een kansje. Hij wenschte verder den gasten een genoeglij ken avond en die hebben ze gehad. Een cabaret-avond van amateurs heeft een eigenaardige bekoring. Zelfs de fouten en onvolkomenheden, die vaak niet gering zijn, schijnen bij het programma te hooren. De erg lange pauzen vul je aan door ge zellige babbeltjes met de kennissen rond je heen zoo blijft de stemming huiselijk- genceglijk. Zullen we de verschillende nummers nog wel afzonderlijk noemen? Dat leidt vanzelf tot critiek en deze heeft de Roomsche slu- dententooneelclub A. G. A. B. met haar werken voor het goede doel niet verdiend, 't Was toch ook alles interessant De „Spiegeldans" werd zóó gegeven, dat je het spel vóór en achter het „glas" duidelijk onderscheiden kon. De Nar acteerde zeer goed, ai vonden we ziin monologen te lit terair voor dit en ander publiek. „Don 't Cry" werkte heei grappig en „Altijd met za tweeën" was 'n geestig, ofschoon hee- lemaal niet Roomsch moraal-stukje. De heer Nijland had vóór en na de pauze veel succes met zijn internationale chansons en de parodie „De gestolen Talisman" viel vooral bij de jeugd in den smaak, 't Zou aardig geweest zijn als het doel van den avond niet buiten het programma was ge houden maar lieftallige jonge dames zorgden wel, door den verkoop van ver snaperingen tegen fancy-prijzen, dat Het doel niet uit het oog werd verloren. Dicht bij middernacht was de „avond" oni, die zeker geslaagd mag hee- 'en. Het Weekblad voor Bloembollencultuur bevat de beschrijvingsbrief voor de 150ste Algemeens Vergadering van de Aig. Ver eeniging voor Bloembollencultuur, Daarop komt echter niet voor een voorstel van het Hoofdbestuur omtrent een beslissing inzake de stichting van een centraal ge bouw. Naar wij vernemen zal ook hoogstwaar schijnlijk op de a.s. Alg. Vergadering de zaak niet ter sprake komen. Zou het nemen van een beslissing om trent het centraal gebouw misschien op de langt baan geschoven worden?, Het is on3 met deze film gelukkig niet vergaan, zooals met andere, waarbij in een min of meer realistische episode uit het moderne leven een bijbelsch of litterair werkelijk grootsch gegeven werd verwerkt: gewoonlijk staan de nuchterheid van het eene en de verhevenheid van het andere tot elkaar als de baggerschuit en de vlag. De wijze, waarop echter hier de lezing van Dante's Inferno gevlochten werd door de in haar soberheid zeer sterke handeling (hoeveel films hebben sterke handelingen?) van een enkelen dag uit het leven van den geldgierigen Mortimer, stoort op geen enkel punt. In hoeverre naar hoogsten aesthetischen maatstaf eep weergave van de Divina Com media werkelijk geslaagd mag heeten, is een andere vraag, die niet in zulk een kort bestek te beantwoorden valt: in ieder geval is die weergave stemmig genoeg gehouden om het publiek, dat in zulken vorm een dergelijk kunstwerk smaken moet, te vol doen, Wat bewezen wordt door het feit, dat slechts een enkele al te grove nuchter- ling hier oi daar meende te kunnen lachen. De kwaliteit van dit werk staat ontegen zeggelijk ver boven de steeds meer verwate rende filmschrijverij uit en voor regie en techniek kunnen we niets dan lof over hebben. Een werkelijke aanbeveling om een dergelijke film in de eerstvolgende dagen te gaan zien, kunnen wij dan ook niet weer houden. Het bijprogramma heeft heel goede berg- sneeuw-opnamen, een wonderbaarlijk hals brekende comedie in twee acten en een uit gebreid journaal. In de jongste zitting van den gemeente raad werd besloten van de N. V. ,|DeFaam" een stuk grond over te nemen ter verbete ring van het verkeer op den hoek van de Anegang en de Lange Veerstraat. Wij re- produceeren heden een teekening van den toestand, zooals hij worden zal na de ver bouwing. Op de eerste plaats een repro ductie van het nieuwe gebouw en voorts een situaiie-teekening, waarop duidelijk staat aangegeven de eiland-etalagekast. De buitenzijde van die kast komt nog 1.80 M. binnen de oude rooilijn. Met dezen af stand wordt dus de straat verbreed, maar behalve dat kan het publiek gebruik ma ken van een twee meter breeden doorgang tusschen winkel en etalagekast. De ingan gen van dezen „doorloop" zijn een meter of drie breed. Het is te voorzien dat van deze passage veel gebruik zal worden ge maakt en dat het den verkeerstoestand daar zeer ten goede zal komen. De eiland- kast wordt 7.50 X 3.20 M, Overigens worden de oude magazijnen aanzienlijk uitgebreid, In de L. Veerstraat korden verbouwd de nummers 36, 38 en 40 en in de Anegang de nummers 39 en 41, dat is tót aan de magazijnen van de firma Holt. Totaal zal worden verkregen 1400 M3 etalageruimte en verkoopoppervlakte. Architect is de heèr J v. d. Laan te Leiden. De verbou wing moet gereed zijn in September van dit jaar. Er is nog al gesoroken over en gesput terd tegen den prijs van 400 per M2, dien de gemeente voor den over. te nemen grond betaald heeft en de opmerkind Werd gemaakt dat „De Faam" aanvankelijk een prijs van 900 vroeg om dien ten slotte te Men vallen tot 400, Wii vernen^n daaromtrent het volgende. Er waren bij ..De Faam" twee plannen tot verbouwing. Een groot plan en een z.g. k'eln plan. Oorspronkelök zou de firma het kleine plan laten uitvoeren, waarbij de rooib'n ongeveer Zou blijven, zooals nu het geval is. De firma meende echter het ge meentebestuur te moeten vratfen of het van de gelegenheid gebruik wilde maken om den verkeerstoestand daar te verbeteren. Als cond'tie stelden de firmanten dat al lereerst de prijs van den grond zou moe ten betaal'1 worden, die de firma er zelf voor betaald had en voorts vroeg de firma een vergoeding voor het feit dat zii bereM was nu reeds een verkeer* verba tering te bevorderen. d:e anders wellicht nog 10, 15 iaar zou uitblijven. De onderhandelingen vlotten niet. Het gamee"tebestuur wensch te de gev-aaMe vergoeding niet te beladen en zelfs bood bet voor 8"n grond minder ''an den kostenden prils Per saldo kon de f-'-ma vrede er mee nemen, dat de rfemeen- te geen veugock'ng betaalde, hoewel het in andere gemeenten wel meer gsheurt, maar -ü meende vast t» miet°n bonden aan de betaling van den kostenden nriis voor den grond. Daaron besloot de fb-ma dan maar bet kléine nlan uit te voeren, en diende de honwolannen in roo' n'tvoering van het kle'ne plan, welke "Jannen ecbt"r wP"den afgekeurd. Jn dit stadium bemoeide 7'oh rle bee** v. T lemt met de zaak e„ h-_ -l°itte de bc'angen der gemeente bii de P-ma. mci'ükheid bleef de nriis. Ten- alotfp liet d- firma zich overtuigen, mede doo- hef verlanrfen de ve-houw?ugsnTaonen n'et langer te trainee-en en hof g-oote ntnn ts doen u'tvoe-en, dat zii rich met een nri's van f 4"0 me-st tevreden sf-lHn. -en nrl's, die staaf heneden den ko'tenden nriis. ,.En nu do»t het wel zeer onaange naam aan." z»'de ons een der f:-ma.nten „dat fon onziehte Van den nriis, thans ne- saldo nog gedaehf pri gezegd wo-df daf wu van de g-meente ha'-hen geplukt wat e- van te k-ögen was. Dat is zeer zeker niet bet geval." Wnednr AipfsHac'u Omtrent de begrafenis van de F--w. Moedor Anasfasïa, ove-ste van bet *»t. t-h* fiod-t,,,;? kunnen wij nog mad». deejen. dat ld b»e«-eu H-lep Vineentius-vcreenig-'flg z'-h welwillend he. reid hadden va-M-ard nm bef stó'f"l"k %\r>rr>'r\-*r» nvprs fe*.. «•-**»•• Ae Ta-o'ste rustplaat*: tc wat door V»ot van 't St. .T-eobs Godshuis grootelüks werd gewaardeerd. Na'bii de n"euwgebou"'de h-ug over de hüeuwe Gracht, bü den Knudenhnrn. worden plantsoent'es aaprfe'erff' Snarreties en den- net'es geven langs den S-aarnekanf en lang* de kazerne een vriende'itken aanblik. O-P on bet la-ge en breede trottoir vanaf de Nieuwe Gracht naar dc brug zijn fonge boompjes geplant. Vnnrrimcktnvniid Otwiw» Honrprihas. Voor de derde maal in dit seizoen trad Clinge Doorenbos te Faar'em op, thans in den Schouwburg aan den Jansweg en voor de derde maal had hij een hartelijke, wel- gemeende en welverdiende hulde van het j publiek 'in ontvangst te nemen. j In een paradoxaal inleidingsspeechje be- gint hij te vertellen dat zij, die hooge kunst verwachten, a'tijd nog de zaal kunnen ver- I laten. Zingen kan hij heelemdól niet, hij zegt het zelf En toch. zijn optreden is weer een genot geweest. Clinge Doorenbos be- gint eenvoudig tegen je te praten, onzin en s m Pcrlie* 5 Eilaijdftojt PROLONGATIËN OSCAR SMIT'S BANK KRUiSSTR. 9, TEL, 14308 diepe cmst gooit hij door elkaar en hij discht het je allemaal op met het droogste gezicht van de wereld, hij sleurt je mee, waar hij je hebben wil, hij laat het publiek schreien en lachen wanneer hij het wil. Hij weet je de meest tegenstrijdige dingen te vertellen en je moet het gelooven. Opmerkelijk is het hoe scherp Clinge Doorenbosch weet te karakteriseeren. Met een enkel fijn gebaartje toovert hij je' ds meest uitetnlóopende zaken voor oogen, Hij laat je lezen in een kinderziel, hij wijst je op de bijna bovenaardschc schoonheid var bloemen en van kinderoogen, hij neemt verkeersagenten in de maling en hij her denkt den Onbekenden poilu: hij typeert een otid moedertje bij het graf van haar kird en imiteert de bewegingen van een vloo, zóó dat je het diertje ziét springen. Met een. meesterlijke mondvaardxgheid praat hij de meest uiteenloopende onderwerpen aa,n elkaar, tot het kwart voor. elven is ge worden en je tot de ontdekking komt, dit 'er een mooie avond te gauw is vooiibl^- gegaan en je het vaste voo-nemen maakt, bij de eerstvolgende gelegenheid Clinge Doorenbos en zijn echtgenoote, die hem accompagneert, weer te gaan hooren. Op het concert van a.s. Zondagmiddag zal een programma worden ten gehoore ge bracht waarvan alle nummers op verzoek. MEDEGEDEELD DOOR De Beurs opende heden iets flauwer. I V K HEDEN' 98 1025/„ 90*/ g A023/4 101 7H/4 563/s 162 *373/4 132 147 80l/2 25*/ 2 4411/a 3321/4 77l/4 177l/4 1393/4 1255/s 1257/8 98 102s/s 90!/2 1028/ g 101 70 551,/a 162 138 132 147 82 251/g 440!/2 332 77 177l/8 I39l/2-40 125 1251/2 Wie wel eens een concertavond van deze R.-K, Mandolineclub heeft bijgewoond, heeft ook zeker het voornemen gemaakt om een volgenden keer niet te verzuimen. En wie nog niet weet, wat zoo'n avond den kunstlievende^ biedt, zal er goed aan doen ééns met het gezelschap nader kennis te maken. Daar is gelegenheid voor op 13 Februari a.s.. in den Schouwburg aan den Jansweg. „Santa Lucia onder de beproefde leiding van den heer lïakkenberg van Gaasbeek, zorgt steeds voor een mooi programma, hetwelk door gasten wordt aangevuld. De zen keer heeft zij zich de medewerking verzekerd van niemand minder dan Mevrouw Ellen Russe, declamatrice, Willem Knikker, violist en J. Nibbering, voor pianobegelei ding, Voor dien avond zijn kaarten ver krijgbaar bij de firma's Alphenaar, Kruis weg en Langeveld, Groptc Houtstraat. „San ta Lucia" zai evenmin als vorige malen over gebrek aatr belangstelling te klagen hebben. Aan de groslijst der S. D. A, P. van canclidaten vopr de Tweede Kamer-Verkie zingen, werd de héér J, Joostèrt toegevoegd door dé Federatie Haarlem der S. D. A. P. onder-afd. R. K. Volksbond, beer, G. v. Kessel, Tuindorps). 8, Overveen, 't Eerste elftal speelde Zondag j.l. haar laatste» wedstrijd tegen R. K. V. Z. III. Met 5% Nederland 1919 6% Nederland 1923 4)4 Nederl. 1917 1% N.-L 1921 A.. 6% N.-l. 1923 D... holl Lloyd Oude Vaart dito Gem. Eigend. Mij „Nederland" Scheepvaart-Unie Rotterd. Lloyd Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot H V. A Java Cultuur Jurgens gew. Koloniale Bank I- dische Bank Cert Handel Mij. Resc. dito Phoenix Geconsolideerde Kon. Olie U S Steel Marine comm. Vorstenlanden Actions id Camp. Merc. Arg. Poerworedjo Oude Dell Senembah Deli Batavia A'dam Rubber Serbadjadi Silau Wai S: atra Dordtscbe Petr. Southern Rails Union Anaconda Wabash Comm. Maxwell 7 FEBRUARI 182 1801/a 415 */2 408*/a -9 125 125 151/s. 15 156 10V4 1211/2 122 390 387 392 390 365 */j 365 105*/4 166 314*/ 114*/2 115 1411/4 141 389 386 90 89 */8 149' 150 9118/l6 4 3/fi EERSTE f LATERE KOERS f KOERS P. S Het bijksnt ior voor de HOO VER Co te Heem stede is hiermede op eheven BERLIJN i 0 59 10 PARIJS 13 40 BRUSSEL f2.75 WEENEN 0.35 LONDEN 11.87 STOCKHOLM 66.00 KOPENHAGEN 44.20 OSLO 37 90 BAZEL a t e 47 90 NEW-YORK 3-48*/g ROME 10 20 Begonnen met de ouverture „Egmont", daarna de 5de Symphonie v?n Beethoven, en in het tweede deel de ouverture „Obc- ron" voorafgegaan door de Balletmuziek uit Rosamunde. Maandag 23 Februari a.s., zal door den Hoog Eerw. Heer Deken L. Wcsterwoudt wederom een lezing met lichtbeelden worden gegeven over Palestina, Syrië, Egypte en Trans-Jor- danië. De lezing zal worden gegeven in de groote zaal van St. Bavo, 's avonds om kwart over achten.De baten zullen worden be steed voor het fonds „Herwonnen Levens kracht". Iedereen stelt belang eens iets te verne men over de reis van onzen Hoog Eerw. Heer Deken. Gij kunt hiervan thans genieten en tevens een goed werk steunen. Het bestuur van den Volksbond meende eene kleinen toegangsprijs te moeten Vragen, ?nede in verband met den wensch van de" Hoo er Heer Deken, dat vooral het fonds „Herwon nen Levenskracht" hiermede gesteund zou worden. Gij doet dus ook een goed werk Kaarten zijn nu reeds verkrijgbaar aan het loket van St. Bavo. Hier is gisteravond een vergadering ge houden, belegd door den Centr. Nederl. Ambtenaarsbond, ter ondersteuning van de actie voor de 54-urige werkweek voor het verplegend personeel in Noord-Holland. Als sprekers traden op de heeren E. Kupers, secretaris van het Nederl. Verbond van Vak. Vereenigingeft en F. S. Noordhoff. voorzitter van den Céntr, Nederl. Ambtenaarsbond, 80 moesten de zwartjes het onderspit del ven. Alzoo een waardig slot van deze com petitie. Zondag 8 Februari wordt een H. Mis gele zen te 7 uur voor onze overleden voorzit ter. De leden worden nogmaals aangespoord deze H. Mis bij te wonen en allen ter H. Ta fel te naderen. 't Tweede elftal gaat op bezoek hij Con cordia III. Zullen zij nu eindelijk eens voor een verrassing zorgen en de Treslong-bewo ners een nederlaag bezorgen? Eén punt gaat toch zeker mee naar Overveen, niet waai reserve's. Secretaris H. v. Turnhout, Emmaplein 38, Hedenavond van 78 uur contributie be talen in het gebouw St. Bavo, Smedestraat. Maandagavond 8 uur Bestuursvergadering "fen huize van den heer Huykens, Emostraat. Donderdagavond 7 uur clubavond in het gebouw der R. K. Mil. Vereeniging, Zoete- straat. Het programma voor morgen luidt: T. Y. B. B. I—W. F. C. I 2 uur. R. K. V. Z. IV—T. Y. B. B. V, 2.15 uur. T. Y. B. B. VI—Alliance IV, 1 uur. f Het eerste elttal heeft 'l.l. Zondag, door de •bv er winning op Concordia, haar kampioens kansen aanzienlijk versterkt. De eeretitel is echter nog lang niet binnen en door in de twee laatste wedstrijden op de lauweren te gaan rusten, zou dit ons nog juist buiten het heiligdom der Federatie kunnen houden. Doet dus morgen je plicht, Geel-Zwarten, en jtfakt van het begin af aan flink aan, dit nog ii tie meer daar S, .J. C. verleden week het i^pok niet tot een overwinning tegen de ste vige W. F. C.'ers kon brengen. Oppassen is dus de boodschap morgen!! Het vierde elftal behaalde, door de groote overwinning op V. V, F. zoo goed als zeker I het kamoioenschap. Slechts een groote ne- i nerlaag tégen Alliance II zou hun nog niet den eeretitel ontnemen. Het vijfde elftal had geen medelijden met de D. S. S.'ers en de voorhoede, die tegen Santpoort zoo slecht was, schoot nu zes gaten in het vijandelijk net. Morgen tegen R. K. V. Z. IV zal het echter zoo'n vaart niet loopen en met een simpele 10 over winning ben ik al meer dan tevreden. Het zesde elftal ontvangt om één uur de jcr.gste Lyceumbewoners en zullen trachten revanche te nemen voor de 21 nederlaag aan den Zijlweg. Als jullie spelen, zooals in de laatste wedstrijden', dan twijfel ik daar niet aan, HENK, A.s. Zondag 12.30 speelt E. M. S.-jun. 1 tegen S. J. C.-jun, Hierna zullen om twee uur E M. S. IGeel Wit I elkander ont moeten. Wij twijfelen niet of dit zal een zeer spannenden wedstrijd worden, gezien de beide elftallen in de afgeloopen competitie 2e kl, D. H. V. B. om beurten elkaar gesla gen hebben. Voor Zondag a.s. zijn de volgend e wed strijden vastgesteld. H.B.C. 2Lisse aanvang half 1. D.S.S. ,3H.B.C. 4 terrein Sportpark aan vang 1 uur. H.B.C. 1R.K.A.V. I Amsterdam, aan vang 2 uur. Nu 2de elftal spelers zorgen jullie nu eens voor een overwinning want dit is zeer noodig om van de onderste plaats te komen. Dit geldt ook voor het 4de elftal. Bij een weinig flink aanpakken kan er gewonnen worden, dus kleintjes zorgen jullie hier voor. Om 2 uur de groote wedstrijd, daar het Iste elftal 5 wedstrijden thuis gewonnen heeft en dit seizoen nog niet geklopt is thuis, zoo ver wacht ik dat ook deze wedstrijd gewonnen zal worden. Bij een gelijk spel is H.B.C. kampioen van den Overgang der R.K.F. Iste elftal spelers pakken jullie flink aan en zorgt, dat wij de kampioensvlag kunnen laten wapperen in onze H.B.C.-gelederen. Wij verwachten voor dezen wedstrijd waarin beide elftallen volledig uitkomen veel be langstelling. Er is nu te genieten van een zeer mooie interressante match die gaat tus schen nummer 1 en 2. Voor de spelers die Zondag vrij hebben zal het zeker de moeite loonen een kijkje te nemen aan den Heeren- weg. THEO. OVERZICHT. Niettegenstaande de groote hoeveelheid regen, in het laatst van de vorige week ge vallen, werden er geen terreinen afgekeurd. De hevige wind zal daartoe wel het zijne hebben bijgedragen. Deze hevige wind was tevens oorzaak, dat het verblijf op de voet balvelden verre van aangenaam was, terwijl van behoorlijk voetbal bijna of in 't geheet geen sprake kon zijn. Dat er dus verrassen de uitslagen kwamen, behoeft on9 niet te verwonderen, ofschoon het mij nogal is mee gevallen. In geen der 3 eerste klasse-afdee- lïngen is nog een beslissing gevallen. Geen der 3 kampioenen is nog aan te wijzen, ter wijl er ook nog geen enkel elftal is aan' te wijzen, dat zal degradeeren. Over het alge meen is de spanning nog heviger geworden. 1 A.: R. C. H. III is een belangrijken stap tot het kampioenschap genaderd, door met 21 van E. D. O. III te winnen, Alleen Haarlem III kan nog boven het punten-aan- tal van de blauw-zwarlen komen. Wint R. C. H. III echter haar laatsien wedstrijd, daa is daarmede tevens beslag gelegd op den eere-titel. E. D. O. III is langzaam, maar zeker afgezakt en zal zich aan het eind wel met 'n zeer 4>escheiden plaats tevreden moe ten stellen. Onder aan de lijst in deze af- deeling is de spanning, welke toch al niet gering was, nog toegenomen. Schoten II en Bloemendaal II veroverden elk een puntje respectievelijk op H. F. C. III en Haarlem III. En daar Stormvogels III met 50 van V. V.. H. klop kreeg, zijn de kansen voor de IJmuidenaren zeer slecht komen te staan. Morgen zal in deze afdeeling dé beslissing wel vallen. Het is zelfs mogelijk dat zoowel de strijd om de bovenste plaats, als die om de onderste plaats na Zondag geëindigd is. R C. H. ÏII gaat naar Stormvogels III en een overwinning voor R. C. H. III brengt dit elftal tevens het kampioenschap. Aan den Middenweg won R. C. H. III destijds met 50. Nu dient er echter rekening mede gehouden te worden, dat dit Stormvogels- elftal in zeer ernstig degradatie-gevaar ver keert, zoodat, als meer voorkomt in derge lijke wedstrijden, een verrassing lang niet onmogelijk is. Toch houd ik het op R. C. H. III. Bloemendaal II ontvangt H. F. C. III en gezien het groote belang voor de witten en het mindere voor H. F. C., acht ik een ge lijk spel het gunstigste hesultaat voor H F. C. III. Haarlem III krijgt bezoek va» Schoten II. Een eventueel struikelen van R, C. H. III, geeft dit roodbroeken-elftal nog een kans op de bovenste plaats. Schoten II ziet echter zijn plaats in de 1ste klas be dreigd, zoodat het hier geducht kan spannen en een verdeeling der punten lang niet op- mogelijk is. E. D. O, IIIV. V. H. kan van belang zijn, als R. C. H. III in IJmuiden mocht verliezen, want V. V. H. kan 18 punten behalen. Dit seizoen is het al meer malen gebeurd, dat V. V. H„ dat al uitge schakeld geleek, plotseling door het verlie zen van de concurrenten, boven ^kwam. Met dit voor oogen zal V. V. H, dan ook wel winnen. 1 B.: In deze afdeeling gebeurde niet veel bijzonders. De stand onderging geen noe menswaardige wijziging. Zandvoort II won met 61 van H. F. C. IV en ofschoon dit een goed „opknappertje" is voor het doel- gemiddelde van de badplaatsmenschen, be nadert het de doelcijfers van E. H. S. nog lang niet. Ik geloof dan ook, aangenomen dat Zandvoort III van E.H.S. wint, dat het doelgemiddelde van E. H. S. beter zal zijn, H. S. V. won van Bennebroek. Dat het 4—1 zou worden, had ik niet verwacht, maar toont aan, dat het blauw-witte elftal toch niet tot de slechtste behoort. Het pro gramma voor morgen is van meer belang; alle elftallen komen in actie. H. F. C. IV ontvangt het afgetakelde D, O A. De laat ste jaren behoorde laatstgenoemd elftal steeds tot de ernstigste candidaten voor de eerste plaats. Dit seizoen evenwel heeft zij gedurig onderaan gestaan en het ziet er naar uic of het daar niet meer vandaan zal komen ook. Wli D. O. A. nog een kans maken in de eerste kLs te blijven, dan moet het mor gen winnen. Met dit voor oogen zullen zij zeker hun uiterste best doen en dan geef ik bun een goede kans. T. H. B. II is ook nog niet buiten gevaar. Zondag ontvangt het Bennebroek. Indien de Bennebroekers er prijs op stellen niet lager te zakken, zullen zij wel winnen. Kinheim zal zijn verste te genstander ontvangen. Zélf beeft Kinheim geen kans meer op de bovenste plaats, ter wijl Zandvoort II geen énkel puntje te ver spelen heeft. De Velsenaren zullen dus wel geen puntje thuishouden. E. H. S. optvangt H. S. V. en al is het laatste elftal niet tot de „zachte kostjes" te rekenen, toch zal E. H. S. niet veel last hebben beide punten te veroveren. 1 C.: Boven aan de ranglijst is hier de spanning even groot gebleven, terwijl zij on deraan nu ook het hoogtepunt heelt bereikt. Doordat Halfweg met 2—0 van Haarlem IV verloor, had R. C. H. IV een aardige kans wederom de leiding te nemen. Het was toch geen zwaren wedstrijd, die de blauw-zwar- ten tegen T. H. B. III hadden. De „Boys" stonden zoogenaamd „geheid" onderaan. Maar R. C. H. IV verloor met 42, zoodoen de Halfweg troostend met hun nederlaag. Daar E. D. O. IV met 40 verloor van Scho ten Ila, staan zij gelijk in punten met T. H. B. III. Het doelgemiddelde van E. D. O. IV is echter veel béter. H. F. C. V was zoo verstandig, om I, V. .0. 1 punt te ontfutse len. De blauw-witten zijn daardoor voor- loopig buiten gevaar. Morgen telt bet pro gramma in deze afdeeling slechts 2 wed strijden, daar de ontmoeting Halfweg— E D. O. IV is uitgesteld. R. C. H. IV krijgt bezoek van Schoten Ha. De kampioenskans van R. C. H. IV is te groot, dan dat hier één punt verspeeld zal worden, I. V. O., dat de laatste wedstrijden niet veel meer pres teert, ontvngt T. H. B. III Best mogelijk dat T. H. B. hier 1 punt binnenhaalt en zoodoende de minder eervolle laatste plaats aan E, D. O. IV overlaat. In de 2de klas is de wedstrijd HillegomSpaarnestad van zeer veel belang. De winnaar zal zoo goed als zeker kampioen van 3A worden. „D." Het gebouw voor openbare werken, officiëelc opening en in gebruikstelling van bet gebouw voor den dienst van Openbare Werken te Heemstede aan het Wlpperplein zal plaats hebben op Maandag 9 Februari a.s. des middags te 3 uur. R. K. Kiesvereeniging, Op de gisterren- avond gehouden vergadering van de R. K, kiesvereeniging werden candidaat gesteld voor de Tweede Kamer de heeren H. E. Everard, Mr. J. B Bomans. A J. Loerakker, Prof, A. Steger en A. von Frijtag Drabbe Zwervend. De politie te Noordwijk heeft een 15-jarigen jongen, afkomstig uit Heem stede. zwervende aangetroffen. Door bemid deling van dc politie is hij aan zijn pleeg ouders te Heemstede terug gegeven. Personalia. Voor het examen kantoor- stenegraaf Nederlandsch zijn geslaagd de da mes E J. A. v. d. Eem en L. J. M. Jonek- bloedt, beiden alhier. Verkooplng kerkschapen. Donderdag 12 Februari zullen des morgens te 10 uur, in de stalling van den heer Kroon alhier, onge veer 30 kerkschapen publiek worden ver kocht. Medegedeeld door bet Kon Ned MefeO' rologisch Instituul fe De Bildt Naar waarnemingen in den morgen vztt 7 Februari. Hoogste barometerstand 767.0 m. M. t« Toulouse Laagste barometerstand 736.0 m. M. te Ingoe en Vardoe. Verwachting van den avond van 7 tot den avond van 8 Februari: Matige tot zwakke, later toenemende wes telijke tot zuidelijke wind, aanvankelijk op klarend, later toenemende bewolking en kans op regen, lichte vorst, 's-nachts zelfde tem peratuur overdag.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 2