LEDEN-CONCERT 1 MEUBELEN Een AntomoMelrenËaan te Lisse. Sa? ?°zy°jjs«srycSLS: -s. Radio-nieuws. Nagekomen Berichten. STADSSCHOUWBURG Op Hoop van Zopen j l Emser-Pastiües t t KLINIEK TANDHEELKUNDE VRAAGT ECONOMIE HILLEGOM. HAARLEMMERMEER. BENNEBROEK. ZANDVOORT. IJMUIDEN HEEMSTEDE VELSEN. PRIMA RADIO CONCERTTOESTELLEN Desverlangd vanaf f 6.per maand. Bureau Meijer - Haarlem. Kleine Houtweg 113 - Tel. 3468. Trein- en auto-botsing. Communistische onlusten in Praag. Frankrijk en het Vaticaan. ADVERTENTIËN. J, B. VAN DER SCHOOT E. VAN DER SCHOOT- JL i Zaterdag 14 Febr. 8 uur Rotter! Hofstad-Tooneel HEUEBMfiWS' op Donderdag 12 Febr. 1925 te S uur In de Gemeentelijke Concertzaal Soliste Annte Mesritz-van Velthuysen, Pianiste te Amsterdam. Toegangsprijs: voor Nlet-Leden f 1.25 plus rechten. Dankbetuiging. DE BLOEMENDAALSCHE AMATEUR - FOTOGRAFEN VEREENJGING houdt thans hare maandelijksche bijeenkomsten in de Tuinzaal van RESTAURANT BRINKMANN, Groote Markt, Haarlem. Bezoekt de Propaganda Vergadering op WOENSDAG 18 FEBRUARI 1925, des avonds 8 uur. ENGELSCH G. Blom Zijlstraat 8 Leeraar M. O. Vraagt eers! inlichtin gen aan de voor ge Uw mond van kunsttanden of gebit laat voorzien, Advies kosteloos. Ged. Oude Gracht 84. 1 spel-van-de-zee In 4 ijeür. 1 Plaatshespr. dagelijks van 10-3 uur. niiiiiiiiiiiiiiiinnu'iiiiiiiiuiiixiiiiiiiiiiiiiiiüi!! Haverschmidt Klaje bedient U HET BEST. HOEING Er biedt zich aan: HET IS ALGEMEEN BEKEND „HEEMSTEDE" Bleekersvaartweg 29 Tel. 28061 Burgermeisje R.-K. VRIENDIN R.- K. DAGMEISJE Taille- en Rokkenwerksters HUWELIJK. HUISHOUDSTER R.-K. MEISJE R.-K. MEISJE DIENSTMEISJE Kraamverpleegster R.-K. DIENSTBODE R.-K. MEISJE Biedt zich aan Bloemistknecht GEVRAAGD KIPPEN TE KOOP TE KOOP TE HUUR DEUREN 2 Pers. veeren Bedstel Prachtige Piano f 150.- BELOONING TE KOOP Holl. Boerenwagen Dames-Rijwiel 300 te leen gevraagd Kippenhok te koop BENEDEN-WONING TE HUUR TE KOOP. TE KOOP T. KROON Adres: Rivier Vischmarkt 5. t. o. de Groote Kerk. KATHOLIEKEN alleen die lectuur, welke geen gevaar oplevert. - De „Telegraaf" geeft het volgende verslag Van een te Amsterdam gehouden vergade ring. Maandagavond kwamen in Hotel „Ameri- tan" te Amsterdam bijeen de raad van he lleer der N. V. Nationale Sportterreinen ftLangeveld en het nationaal propaganda- comité. Mr. G. A, Boon opende de vergade ring en deelde o.m. mede, dat eenige jaren geleden, in het jaar 1922, bij eenige sport liefhebbers in Nederland plannen waren ge rezen om in Nederland tot stand te brengen een autorenbaan, waar tevens motorrennen, wielrennen achter groote motoren en wie lerwedstrijden benevens andere takken van sport zouden kunnen beoefend worden, ter wijl voorts zoo mogelijk het middenterrein j zou worden ingericht tot vliegveld. Zij waren j hiertoe geleid door de groote successen, die j dergelijke autorenbanen in het buitenland 'hadden, o.a. te Monza (bij Milaan), Miramar, Bdooklands, Berlijn, enz. Voor, het slagen dezer zaak waren drie ■dingen noodzakelijk: 1. Het vinden van een aantal vooraanstaande personen, bereid om dit sportinstituut te propageeren. 2. Het vin den van een geschikt terrein voor de ren baan, 3. Het plaatsen van het kapitaal. Een aantal vooraanstaande Nederlanders was bereid zitting te nemen in het Nationaal Propaganda-Comité, terwijl een Raad van Beheer werd gevormd bestaande uit de hee- ren: mr. C. A. Boon, 's-Gravenhage, advo caat en lid der Tweede Kamer der Staten Generaal; R. F. C. Baron Bentinck van Schoonheeten, 's-Gravenhage; A. Colijn, bur gemeester van Nieuwer-Amstel, lid der Tweede Kamer der Staten Generaal; jhr. J. H. Gevers van Kethel en Spaland, Noord- wijkerhout; mr. F. G. A. Versteegn, 's-Gra- venhage, .advocaat. Aanvankelijk had ook zitting in den Raad van Beheer mr. Th, C. Dentz van Schaick, te Amsterdam, die een belangrijk aandeel in de voorbereiding heeft gehad, doch die helaas dezer dagen door den dood is ontvallen. De tweede moeilijkheid was het vinden van een terrein dat op niet te grooten af stand van de centra in Nederland was gele gen en waarvan de bodem voor deze plan nen geschikt was. Na lang zoeken, werd een dergelijk terrein gevonden, bekend als 't Langeveld en gelegen in de gemeente Noord- wijk, nabij station Lisse. Het strekt zicfi uit van de zeeduinen tot ongeveer aan den grintweg NoordwijkerhoutHaarlem. De bo nieenten en zekerheid, dat ook van die zijde groote steun zou worden ondervonden en dat ook door haar belangrijke wegenverbe tering zou plaats vinden. Daarop werd in onderhandeling getreden met vennootschappen, die in staat zijn, de baan te maken. Dat in het buitenland ver trouwen in een dergelijk sportinstituut be staat, blijkt uit het feit, dat een aanbieding van een buitenlandsche vennootschap Werd verkregen, welke bereid was een deel der aanbestedingsom in aandeelen te ontvangen, doch waar dit ren nationale zaak is, werd de voorkeur gegeven aan den aanleg door een Nederlandsche Mij. Waar behalve het terrein noodig is een autoraobielbaan van een lengte van 3 K.M. bij een breedte van 20 M., waarvan constan te bochten en de overgangsbochten vrijdra- gend geconstrueerd moeten worden op ge wapend beton en de overgangsbochten rech te gedeelten van gewapend beton op zand- aanvulling en de rijwielenbaan moet bestaan op een vlylaag van puin ingewalst, daarna met sintels ingewalst en met apramex afge werkt, en er voorts behalve de rijwielbaan noodig zijn 4 zijtribunes, elk met 2500 zit plaatsen, hoofdtribune met 3500 zitplaatsen, een weeghuis, een starthuis, bars, clubhuis, tourniquets, jury-tribunes, boxen, aanwijs borden, seinpalen, hulp bij ongelukken, tele foondienst, chronometers, electrische klok ken, telegraaf, zoeklichten, loudspaeker, dienstgebouw, reparatieplaats voor renwa- gens, slaapgelegenheid voor renners onder de baan, benzinedépot, enz., waar werd be rekend, dat een kapitaal noodig zou zijn van 1.500.000. De N.V. is er reeds in geslaagd een bedrag van 530.000 te plaatsen, zoodat voor een niet onbelangrijk gedeelte ook de derde moeilijkheid is overwonnen. Een clubhuis, een groot restaurant, dat op zich zelf reeds een aantrekkelijkheid zal zijn en overigens alles, wat comfort voor het pu bliek kan verhoogen, zal worden gebouwd, terwijl aan amateurs gelegenheid zal worden gegeven hier de snelheid van hun wagens en motoren ten volle te beproeven. Het ligt in de bedoeling dat jaarlijks zul len worden verreden 1 Grand Prix, 1 Grand Prix Intern, des Volturetten, 1 Grand Prix de Tourisme, 1 Grand Prix Gentlemenrider, 1 Grand Prix Motorcyclettes, wielerwegwed- strijden en andere sportdemonstraties. Aandeelen worden gegeven in stukken van 1000 en 250, terwijl degenen, die in het kapitaal der Vennootschap deelnemen, behalve het te verwachten dividend, be langrijke voprdeelen worden verschaft. Spre ker vertrouwde,in staat gesteld" te worden, deze plannen binnenkort geheel met Neder- ligging is zeer gunstig, vlak bij het station Lisse. Over het terrein langs en door de duinen komt een nieuwe verbindingsweg van Noordwijk a. Zee regelrecht naar rich ting Haarlem. De bestaande verbindingswe gen worden zeer verbeterd, terwijl toestem ming is verleend tot verbetering van meer dere wegen. De afstanden zijn onbeteeke- nend: van Amsterdam 26 K.M.; 's-Graven hage 26 K.M.; Rotterdam 37 KM.; Utrecht 42 K.M.; Haarlem 14 K.M.; Leiden 11 K.M.; Zandvoort 12 K.M. en Noordwijk a .Zee 9 K.M. Na taxatie werd door de verkoopster een overeenkomst gesloten, waarbij werd be paald, dat de koop van het terrein van on geveer 1.000.000 M2. zou plaats vinden, mits verschillende wegen zouden worden aange legd en verbéterd en het terrein geheel ge schikt zou worden gemaakt, o.a. door het maken van wegen door de duinen, een auto weg van pl.m. 9 K.M. van het terrein naar Noordwijk aan Zee, een weg van het terrein naar Noordwijkerhout (langs de krankzinni gengestichten), verbreeding van den weg vari het terrein naar de krankzinnigenge stichten, enz. enz. 60 k 70 pCt, der koopsom zal als hypotheek op het terrein kunnen worden gevestigd. Voorts werd medewerking verkregen van besturen der omliggende ge reeds het volgend jaar de baan in Exploita tie kan worden genomen. Nadat verschillende sprekers het woord hadden gevoerd, sloot mr. G. A. Boon deze belangrijke vergadering, waarin nog werd medegedeeld, dat de nieuwe baan zoodanig wordt geconstrueerd, dat een gemiddelde snelheid van 252 K.M. per uur mogelijk zal zijn. Personalia. Tot lid van den Bondsraad van den R.K. Bouwvakarbeidersbond St. Joseph, is gekozen de heer J Schrama, al hier. Ongeval. Een motorrijder, afkomstig uit Amsterdam, raakte Dinsdag op den Spaarnwouderweg bij het passeeren van een wagen z'n stuur kwijt met het gevolg dat hij pardoes in de wegsloot terecht kwam. Hoe wel hevig ontdaan, kwam hij er, op een paar lichte kwetsuren en een gedeeltelijk nat pak na, gelukkig heelhuids af. De motor bekwam eenige averij. Terecht. Naar wij vernemen, is de jon geman, die Zondag in deze gemeente op den mllegommerdijk zwervende werd gevonden en in een zeer zenuwachtigcn toestand ver keerde, zoodat hij onsamenhangende woor den sprak, waaruit niets was te begrijpen, gebleken te zijn de ió-jarige F. S., afkomstig uit Amsterdam. Hij had Zaterdag de ouder lijke woning verlaten. Hij is weer naar den vader, die de opspo ring van zijn zoon had gevraagd, terugge bracht. Paard op Hol, Op den Venneperweg sloeg Maandagmiddag een paard, dat be spannen was voor een driewielige kar van den landbouwer K, alhier op hol. In razende vaart holde het beest verder, den wagen achter zich aan slingerend. Doordat de wielen van den wagen achter een boom geraakten, werd 't paard tot stil staan gebracht. Gelukkig dat zich geen per sonen op den weg bevonden, anders hadden allicht persoonlijke ongeluken voorgevallen. De bestuurder was intijds van den wagen gesprongen. DE STORM. i De geweldige storm, welke Maandagnacht woedde heeft ook in den polder hier en daar materieele schade aangebracht. Overal zijn meerdere of mindere hoeveel heden dakpannen afgewaaid en vernield. Van enkele huizen, o.a. van een, staande aan den Kruisweg, bleef ongeveer geen pan op het dak liggen. Bij den Hillegommerdijk en nog op en kele andere plaatsen zijn een paar jonge boomen ontworteld en neergevallen. Kippenhokken en rietschutten werden door de woedende rukwinden in elkaar ge drukt. Zoo bemerkte een bewoner van Hoofddorp Dinsdagmorgen dat z n kippen hok zoo goed als geheel verdwenen was en de brokstukken in zijn buurmans tuin wa ren terechtgekomen. De molen van Engel te Hoofddorp had het ook nogal kwaad te verantwoorden, ten minste een klein gedeelte van de kap en het latwerk van de wieken werden bescha digd. Van de woning van den heer V., te Hoofddorp werd de serre gedeeltelijk ver- nield. Aan den Aalsmeerderdijk werd een uit bouw van het dak van een woning (een z.g. koekoek) zoo goed als vernield, terwijl hier en daar een zinken of steenen schoor steen naar beneden is gekomen. Bij den landbouwer T. te Nieuw-Vennep werd een overstek van het dak en een rij pannen vernield. Aan de electrische geleidingsdraden en telefoondraden is over het algemeen weinig schade aangebracht. Wel knapten hier en daar eenige draden af, doch van vernieling hoorden we niet .Ook werd Maandagavond laat eenige lichtstoring ondervonden, o.a. te Hoofddorp. Te Rijk moesten een paar electrische geleidingsdraden van den weg worden verwijderd, omdat deze anders m gevaar konden opleveren. Ondanks bovengenoemde gebeurtenissen Is in deze gemeente gelukkig toch geen groote materieele schade aangebracht. De storm. Ook hier heeft de storm ge weldig huis gehouden. Er vielen enkele iepenboomen en kwamen in den tuin van het huis „De Bennebroek" terecht. Op den Meerweg ging een groot deel van het zink van het dak van de woning van mej. v. W. over de vaart heen en be lande, op het huis bij de overburen. Hiqr en daar sloegen pannen van de da ken. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Tentoonstelling „Pleines." De tentoon stelling van de Pleines, die Zaterdag^ en Zondag in Trianon aan het Stationsplein gehouden werd, is goed geslaagd. Ook de afdeeling sierduiven, een eerste poging om tot uitbreiding van de tentoonstelling te komen, mag geslaagd heeten. Op de afdeeling sierduiven vielen veel goede en mooie exemplaren te bewonderen en de belangstelling daarvoor deed duide- llijk uitkomen, dat behalve voor postduiven ook voor andere vogels de belangstelling bestaat. Ook de heer Louwerenburg uit Haarlem, die demonstreerde met alles, wat op het gebied van duivensport betrekking heeft, had een levendige belangstelling voor zijn stand bij het publiek. Het totaal aantal bezoekers bedroeg drie honderd dertig, wat er wel op wijst, dat het in kleinen kring een succes voor de Pleines is geweest en voor de duivensport een bijzonder goeden dag. De prijzen vielen ten deel als volgt: Afdeeling postduiven: Keurmeester P. van Daalen van Haarlem. Vrije klasse oud. Blauwe doffers: 2e prijs A. Schuiten, 3e prijs, W. Draayer. Blauwe en zwartkras duiven: le prijs, J. J. Vrugt, 2e prijs, A, Schuiten. Blauwe en zwartkras doffers: le prijs, C. Luttik, 3e prijs, P. Witkop Bonte doffers: le prijs, J. J. Vrugt. Rood en kras duiven: le prijs, J. J. Vrugt. s2e prijs, J. J. Vrugt. Rood en kras doffers: le prijs, A. bchui- ten, 2e prijs, J. Dorsman. Vrije- klasse jong. Blauwe en zwartkras doffers: le prijs, J. J. Vrugt, 2e prijs, J. Schaap. Bonte doffers: 3e prijs, H, Vink, E.V. H. Vink. Roodkras duiven: 3e prijs, P. Witkop. Roodkras doffers: Z.E.V. v._ Paap. Niet opgegeven kleur: le prijs, J. J. Keur, (uitmuntend). Vliegklasse oud, 150300 K.M.: Blauwe doffers: le prijs, P. van Koningsbruggen. Blauwe en zwartkras duiven: le prijs, J. Dorsman. Blauwe en zwartkras doffers: 3e prijs, Alb. Dorsman. Bonte doffers: 2e prijs, C. Luttik. Vliegklasse 300—500 K.M. Blauwe en zwartkras duiven: Z.E.V. C. Luttik. Vliegklasse 500 K.M. en hooger. Blauwe en zwartkras duiven: 2e prijs, A. Dorsbmn. Niet genoemde kleuren doffers: Z.E.V. Witkop. Vliegklasse jong, 100200 K.M.: Blauwe duiven: le prijs, W. Draayer. Blauwe doffers: 3e. prijs, P. Spoelstra. Blauwe en zwartkras duiven: le prijs, W. Draayer, 3e prijs, J. J. Vrugt. E.V., J. Schaap. Blauwe en zwartkras doffers: 2e prijs, J. J. Vrugt, 3e prijs, C Luttik, E.V. J. Dors man. Roodkras duiven: 3e prijs, J. J. Keur, Z.E.V. W. Witkop. Vliegklasse jong, 200 K.M. en hooger: Blauwe en zwartkias doffers: le prijs, A. Schuiten, 2e prijs, C Luttik, 3e prijs, J. J. Vrugt, Z.E.V. P. Spoelstra. Bonte doffers: le prijs, P. Witkop. Roodkras doffers: 2e prijs, J. J. Keur. Niet genoemde, kleuren doffers: le prijs, J. Schaap. All? kleuren koppels: E.V.: W. Keur, E.V.: J. J. Keur. Postduiven van niet-leden: Duiven: 2e prijs, Louwerenburg, 3e prijs, J. Barnhorn, Z.E.V., J. Mulder, Z.E.V., Oudhuizen, E.V. J. Buckmann. Doffers: le prijs, Oudhuizen, 2e prijs, P. Groot, 3c prijs, W. Dorsman, Z.E.V. J. Mul der, E.V. W. van dei Werff. Sierduiven: Keurmeester Sondorp van Haarlem. Kroppers: 2e prijs, Jhr. C. van Asch van Wijk. Hagenaars: 3e prijs, Oudhuizen.^ Helmduiven: dóffer» le prijs, S. Boeke, duif: 2e prijs, S. Boeke. Chin, meeuwduiven: le prijs, G. Guuters. Vailkras schildmeeuw: le prijs, J. J. Vrugt. Engelsche vale schildmeeuw: 2e prijs, Max.' Chin. Meeuwduiven: 3e prijs, Carl Stein. Hagenaars:: Oudhuizen, le prijs. Pauwstaart: L. Band, le prijs. Pauwstaarten, 2e prijs, J. J. Vrugt. Hol wit-zwart staart: 3e prijs, J. J. Vrugt. Goudvink doffer: 2e prijs, J. J. Vrugt. Vernieling. Door den heer N. B. werd bij de politie aangifte gedaan, dat van zijn zaak in de Prins Hendrikstraat een winkel ruit is vernield. Een onderzoek wordt in gesteld. Niets gestolen, In den nacht va* Maandag op Dinsdag vond de politie de timmermanswerkplaats van den heer D. in de Prins Hendrikstraat open. Bij onderzoek bleek er niets vermist te worden. Blijk baar had men vergeten de zaak te sluiten. Personalia. Tot lid van den Bondsraad van den R.K. Bouwvakarbeidersbond St. Joseph, is gekozen de heer J, M, v. d. Eem alhier. Gevonden voorwepen. Terug te beko men bij Kramer Schouwtjeslaan Haarlem, een taxhondje. Van Bakel, Molenwerfslaan 156, een kistje; J. Houtzager, Julianapark 40rood Schoten,een rijwielbelastingmerk; J. S. Bol, Prinsessekade 34, een bankbiljet; Van der Pol, Koediefslaan 37, een electri sche zaklantaarn; H. van der Putten, Bin nenweg 128, een rozenkrans in zilveren doosje; W. Weijers Leidschevaart 177 Ben nebroek, een dop van een motor; Sevenhui- zen, Drieheerenlaan 32, een damestaschje met inhoud; Neeskens, Meerweg 17, een hengelmand; J. Kooy, Franklinstraat 82, een sleuteltje van een naaimachine: F. van Olphen, Vredenhofstraat 3, een stalenboek- je; J'. van der Putten, Binnenweg 171, wol len kinderhandschoen; Van der Vossen, Heerenweg 89, een heerenhandschoen; Van der Plas Haemstedelaan 7, een rozenkrans; G. Bergman, NicBeetsstraat 4, een cein tuur; Bureau vat politie, Boekenrodestraat 9, een huissleutel. De Loterijwet. Door de politie is gisteren bij de agenten en hoofdagenten van de N. V. „Utilé" en „Tijdgeest" een inval gedaan waarbij vele bescheiden, betrekking hebbend op deze loterijen werden in beslag genomen. Tegen een drietal agenten werd proces-ver baal opgemaakt. Goedkoope cokes. De heer W. F! Vis ser, lid van den Raad, heeft de volgende vragen gesteld: „Ondergeteekende verzoekt namens de soc. dem, raadsfractie de volgende vragen te mogen stellen. 1. Is het B. en W. ook bekend, dat er door het Hoogovenbedrijf parelcokes voor huisbrand wordt verkocht, voor een betrek kelijk goedkoopen prijs, mits bij afname van minstens 1 ton tegelijk? 2. Zijn B. en W. ook van meening, dat het in het belang der bevolking van onze gemeente is, dat het gemeentebstuur met het hoogovenbedrijf in overleg treedt, om van deze parelcokes een groot kwantum te kcopen, en deze door de kleinhandelaren in brandstoffen, welke hunne medewerking in deze wenschen te verleenen, in kleine hoe- DINSDAG, 10 FEBRUARI. Radio Paris. 1780 M. 9.20 u. Concert. Eiffeltoren. 2650 M. 6 u. Concert.' Chelmsford. 1600 M. 7.50 u. Concert met Solisten, gevolgd door Jazzband, Savoy Hotel. Brussel. 265 M. 8.35 u. Klaasiek Concert. Hilvers. Draadl. Omroep. 1090 M. 8.10 u. Extra Concert onder leiding van den heer Lupgens^ veelheden te laten distribueeren, voor een na overleg met bedoelde brandstoffenhande- laren, door het gemeentebestuur vast te stellen prijs, opdat ook de minst-gesitueer den op een goedkoope manier aan brandstof kunnen komen? 3. Zoo ja, zijn B. en W. bereid, naar de mogelijkheid van het in vraag 2 bedoelde een onderzoek in te stellen?" B, en W. hebben terzake advies ingewon nen van de commissie voor gas en water, welke het volgende schrijft: „Met betrekking tot de door het lid van den gemeenteraad, den heer W. F. Visser, gestelde vraag inzake verstrekking van pa- relcoces door het hoogovenbedrijf door tus- scbenkomst van de gemeente, hebben wij de eer u in overweging te geven, den heer Visser te antwoorden, dat, daar bij particu liere brandstoffenhandelaren parelcokes reeds te krijgen is voor 1.20 per H.L., zijnde de prijs welke eventueel ook aan de gemeente zou moeten worden betaald, er vor de gemeente geen enkele reden is om de bedoelde tusscbenkomst te verleenen." B. en W. kunnen zich met dit advies ver eenigen. NEW-YORK, 10 Febr. Bij een botsing tusschen een trein en 2 automobielen, tij dens mist, werden in Chester in Pennsylva nia, 4 mannen en twee vrouwen gedood. PRAAG, 10 Febr. Ernstige communis tische onlusten hebben gisteren in de heele stad plaats gehad, tijdens anti-duurte de monstraties. De politie moest met revolvers op de menigte schieten. Vele gewonden vielen aan beide zijden. De secretaris van de Amerikaansche ambassade ontsnapte nauwelijks aan den dood, toen een kogel door de ruit van een café sloeg, waarin'hij gezeten was. De oproerlingen deden syste matische aanvallen op winkels, café's en hotels. De militairen hebben het postkantoor e« de regeeringsgebouwen bezet. BERLIJN, 11 Febr. Volgens bericht uit Rome is men daar van meening, dat een rede van Z. H. den Paus, zoodanig opgevat moet worden, dat Hij een door de Fransche regeering benoemden gedelegeerde voor Elzas, in plaats van een gezant, niet aan vaarden zal. i Tot onze diepe droefheid overleed te Nice, voorzien van de laatste H, H. Sacramenten, onze geliefde Broeder, Behuwd- broeder en Oom, de Heer RUDOLPH ANTONIUS VAN DER SCHOOT in den ouderdom van 65 jaar. Haarlem: A. E. VAN DER SCHOOT Overveen: Mevr. Wed. A. ROOZEN- v. d. Schoot en kinderen Heemstede: Roozen en kinderen Hillegom: Mevr. Wed. C, VAN DER SCHOOT-Blom en kinderen. 9 Februari 1925, Heden overleed te Nice, na een korte ongesteldheid, voor zien van de H. H. Sacramenten der Stervenden, de WelEdele Heer R. A. VAN DER SCHOOT, Sinds de stichting der St.Joseph- kerk Ud van het R.-K. Kerk bestuur in den ouderdom van 65 jaar. Zijn nagedachtenis zal bij ons in dankbare herinnering blijven. Het R.-K. Par. Kerkbestuur van St. Joseph. Hillegom, 9 Febr. 1925. Inplaats van kaarten. Heden overleed, na voorzien te zijn geweest van de H. H. Sacramenten der Stervenden on ze dierbare Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader NICOLAAS VAN LIESHOUT, Wedn. van Maria Zweers, in den ouderdom van'ruim 93 jaar. Uit aller naam: G. VAN LIESHOUT. Haarlem, 10 Februari 1925. Bakkerstraat 25. De H,H. Uitvaartdiensten zul len gehouden worden op Zater dag a.s. in de parochiekerk O.L. Vrouw (Spaarne), ten 814 en 9.30 uur, waarvan de H. Mis van 9.30 uur gezongen Requiem, waarna de begrafenis van uit de kerk. Heden overleed tot onze die pe droefheid, na een kortston dig lijden, onze lieveling FLORENTINE, JOANNA, IDA, in den ouderdom van 17 jaar. Tijdig voorzien van de H. H. Sa cramenten der Stervenden, over leed zij, geheel overgegeven aan Gods H. Wil. Wij bevelen de dierbare Overledene bijzonder in Uwe godvruchtige gebeden aan. Overveen: C. N. HIN S. H. F. HIN-Bogaard COR HIN Zandvoort: RIE SIMONS-Hin Mr. J, SIMONS en kind Heemstede: FLOOR HIN ANNIE HIN- Haslenfeld en kind Overveen: TOOS HIN JAN HIN - PIET HIN TONY HIN FRANS HIN HISKE HIN VINCENT HIN DEA HIN Overveen, 10 Februari 1925. Zijlweg 112, De plechtige Uitvaart zal plaats hebben op Vrijdag 13 Fe bruari, te 9 uur in de Parochie kerk te Overveen. De stille H.H. Missen te 7 uur en half 9, ter wijl nog 3 H.H. Missen worden gelezen in de kapel van het Ly ceum, Eenige en algemeene kennis geving. Men wordt er aqn herinnerd, m dal Donderdagavond de voor- stelling van St. JOANNE precies half act*t aan vangt. Populaire Voorstelling van De meest hartelijke dank betuig ik ook namens mijne kinderen, aan al len, die den len Februari voor mij tot eene onvergetelijke dag hebben ge maakt. Wed. A. REINIERSE Bleekersvaartweg 4, Heemstede. (Opgericht 7 April 1908.) Opvoedende Kunstbeschouwing*Leerzame voordrachten Schitterende Projectie. Introductiekaarlen aan te vragen bij den Secretaris HENRI BEKKERS, Overboschlaan 14, Heemstede. VOOR 1 Goreduceardo prijzen van p f 0.75 tot f 2.95 alles inbegrepen. i GEEFT GEEN 25 PCT, KORTING, in de stille maanden, om aan werk te ko men, maar vraagt ook geen 30 pCt. MEER als men zijn goederen in de drukke maanden geeft. HOEING'S PRIJZEN voor UITSTOOMEN en VERVEN blijven STEEDS LAGER, zijn werk staat steeds HOOGER. (Zie volgende annonce in het No. van morgen). een R.-K. :envcudig Burgerdochter, 26 jaar, afs Huishoudster bij een al leenwonend heer; Haarlem of ornge. ving. Fr Br. onder letter T aan H. SCHOUTEN, R.-K Boekhandel, War- menhuizen. dat de VERVERIJ en STOOMERIJ onberispelijk werk tegen matige prijzen levert. Gevraagd tegen half Maart een de gelijk die met behulp van dagmeisje, geheel zelfstandig de huish. kan besturen. Br. onder No. 16062 Bur. van dit blad. gezocht, door net R.-K. Meisje, 19 j. Br. and. No. 16061 Bur. van dit blad. Gevraagd een net Adres: Mej. DE LANGE, Gen, Cron- jéstraat 7, Haarlem. direct gevraagd bij ART ET MODES, 59, Wilhelminastraat. Persoonlijke aanbieding tus schen 12-1 uur. Alleen diegenen die reeds op een atelier zijn werkzaam geweest komen in aanmerking. R.-K, weduwnaar, middelb. leeftijd, met goed rendeerende zaak, wenscht langs dezen weg kennis te maken met R.-K. dame van middelb. leeftijd, niet geheel onbemiddeld, teneinde een hu welijk aan te gaan. Tusschenkomst van H, H, Geestelijken toegestaan. Ge heimhouding verzocht en mijnerzijds verzekerd. Brieven met ingesloten portret te richten onder No, 7055 Bur. van dit blad. Besch. juffr., 44 j., biedt zich aan in 'n net burge R.K. kl. gezin, waar geen huisvrouw is. Br. onder No. 16056 aan B. v. d. LANS, agent van dit blad te Hillegom. Gevraagd een voor halve dagen, 14 a 15 jaar. Hoog loon. Brieven onder letter K. aan B. v. d. LANS, agent van dit blad te Hil legom. Gevraagd een net voor heele of halve dagen. Zondags vrij. Aanmelden: BROUWERSKA DE 21rood. Gevraagd in klein gezin eenvoudig voor den geheelen dag. Zondags vrij. Aanmelden 's avonds na 7 uur. Mevr. TACONIS, oekenrodestraat 8, Er wordt een R.-K. gevraagd, tegen eind April. Brieven m. volledige opgaven onder No. 16055 Bur. van dit blad. Gevraagd een voor den dag, niet beneden 18 jaar. Zondags vrij. Adres: STAPHORST, Jansstraat 53. Er biedt zich aan, degelijk ais Huishoudster, in klein gezin, waar geen huisvrouw is. Br. onder No. 16035 aan het bur, v. d, bl. R.-K. Jongen, oud 16 jaar, om opgeleid te worden in het timmervak. Brieven onder No, 16064 Bur. van dit blad. Er biedt zich aan met 1 Maart een bekwaam bekend met ziekzoeken. Geheel zelf standig kunnende werken. Ook gene gen voor N. Holland, Brieven onder letter L. W. aan B. v. d, LANS, agent van dit blad te Hil'.egcm, BEHANGER-HALFWAS of VERGE VORDERD LEERLING. Brieven onder No. 7036 aan het Bur. van dit blad. 14 Koekoek, Plym. Rocks, 17.50; Wit leghorn haan 3.50; Al leen ROZENHAGESTRAAT 56. een vierwielig melkwagentje, met bak voor melk-,, boter- en kaashandel, Extra mooi. Nog nieuw. Moet weg. Te bevragen bij TH. DE GROOT, Smede rij, Castricum. a 10 per week Burgervtoonhuis, 5 kamers, voor- en achtertuin. Bevr. JOOSTEN'S Woningbureau, Socnda- plein 16. Telef n 10308. Uit voorraad. Kamer-, Kast-, Glas-, Stolp-, Keuken-, Aanrecht- en Voor deuren. JAN DE BRAYSTRAAT 6, SOENDAPLEIN 16. zwaar gevuld te koop 4 f 22.50. Ci linder mangel f 8.50 en 60 opvouw bare tuinstoelen a 5 45, Adres: JANSSTRAAT 25. VIRMO06T ÏVAUTtC te koop, ook in te ruilen voor modern Motor-rijwiel. Br. met opgaaf van srt en jaartal (ook persoonlijke bezoeken), Haarlemmerweg 81 ben., Amsterdam. voor vrij huisje, of ruilen voor bene denhuis. Brieven onder No. 16066 Bur, van dit blad. een in goeden staat zijnde m. kromme dissel en toebehooren. Te vens een melkkarretje op veeren ter grootte om vier melkbussen te vervoe ren. Alles in goeden staat en voor hill, prijs. Te bevragen bij L. CLEMENS, Wagenberg bij Breda, N.-Br. Wegens verhuizing een le klas Eng. nikk. velgen! Weinig bereden, 40. v. ZILLEMSTRAAT 4, Schoten. do r een net persoon, met vaste be trekking. Liefst van particulier, tegen 10 Brieven onder No. 16053 Bur. van dit blad. Nieuwe kippenhokken, vanaf 14. Adres: NAUWE GELDELOOZEPAD No. 24 (in de Jordensstraat). op een der Singels bij de Groote Hout- brug, Huurprijs 575per jaar. Te gen 1 Maart. Brieven onder No. 6995 Bur, van dit blad. een huis aan de Zandvoortschestraat. Terstond te aanvaarden. Te bevragen; N.V. „Vesta", Noordwijk. wegens omst. een heererf en dames rijwiel, een Velo-mangel en Patéphoon met nog garantie. Mass. eiken met 18 opera zang muzieknummers. RUIJSDAELSTRAAT 4rood. Het aangewezen adres voor In- e* Verkoop van 2e hands Meubelen it en jjlijit Hoest en verkoudheid. Niettegenstaande het steeds toene mend aantal middelen tegen deze oa» gesteldheid handhaven de nog steeds hun ouden roem en zijn en blijven door hunne samenstelling, het beste geneesmiddel tegen alle aandoe» ningen der Slijmvliezen. koopt niet in winkels waat onzede lijke of N. Malthusiaansche artikelen worden verkocht of voorhanden zijn. Koopt aan stationsboekenkasten

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 3