„OE WEO 0£R VOORZIENIGHEID" li LECTUUR COLPORTAGE, 'sWElME f 'n H 'uisapotheek^ voor 50 centen I „Een Lijdensweg" DE SPAARNEBANK „Zuur en Zoet." Biljartbond Haarlem en omstreken. De Internationale Bloemententoonstelling. Het wer!; van ^Vreemdelingen verkeer". Een onderscheiding. Ingezonden mededeeiiiigen 60 cents pei regel. De Duitsche muzikanten weer terug. BURGERLIJKE STAND De Tweede Kamer»verkiezingen. VOOR DEN POLITIERECHTER. 233/J 43/4 UIT DEN OMTREK. OVERVEEN. SCHOTEN (dorp). BLOEMENDAAL. SCHOTEN. VIRGINIA Best bskend, m&esïqzvt&mï VELSEN LIJNDEN. VIJFHUIZEN. HILLEGQM. HEEMSTEDE. IJMUIDEN. VELSEROORD. SANTPOORT. BEVERWIJK. doorCHR. J. F. VETTER. door CHR J F VETTER. Daendelstraat 60 s s i t -m Vroorijk. spel iii drie be drijven van G. Nielcn en Jan Grosveld. „Zuur en Zoet" is de titel van dit spel, a tevens de bijnamen van de twee personen die eigenlijk het stuk dragen. Oorspronkelijk rijn het twee neven, van beroep kunstschil ders, wier namen respectievelijk rijn Nico Citroen (G. Nielen) en Kees Suikersteel (H. Stevenhaagen), die tesamen een firma vormen en een contract met elkaar hebben j aangegaan, waarbij rij zich verbonden in een I tijdvak van een jaar slechts drie schilder stukken te maken, waarop een beïnfluencee rende critiek is gemaakt tegen beter weten in, ,en wel, waarin de Werken van Suikersteel, {die een veel betere schilder is dan Citroen, rijn „afgekamd" en die van Citroen hemel hoog zijn geprezen. Citroen is van meening dat er in den loop van het jaar wel iemand uit het groote publiek Zou opstaan om de waarheid te zeggen tegen de gegeven kritiek in, wat echter acht dagen voor dat de wed denschap zal eindigen nog niet is geschied, waardoor Citroen, die de weddenschap zoo goed als ziet verliezen hoe langer hoe zuurder wordt en tegen iedereen zijn gal spuwt. De inzet van de weddenschap is, wie van de twee met een rijke tante, een reis om de wereld mag maken. Wie het is, laat de ont- zichtbare tante, volkomen koud, maar slechts één mag de uitverkorene zijn, daar zij, in verband met neefjes tegenstrijdige naturen geen ruzie wil hebben op haar uitstapje. Om niet den een, boven den ander te ver kiezen laat zij dit aan de beide neven over, die, zooals gezegd, het overlieten aan den uitslag van de weddenschap. 25 Juli zou de wedstrijd eindigen, en 8 dagen te voren komen eenige studenten in het atelier, die, de zonderlinge verhouding van 't tweetal bemerkende (de suiker heeft zich hoe langer hoe verder van den citroen ver wijderd) besloten, eveneens een wedden schap aan te gaan met een van hen, den semi- a ts, Flacon, (Joh. Overtoom), om f 1000, die probeeren wil den citroen, „zoet" en den suiker „zuur" te maken. Om, dit te bereiken verhuurt hij zich als huisknecht bij het tweetal, nadat de eerste knecht met ruzie verdwenen was. Hoe meer notitie hij echter neemt van Ci troens werken, des te meer gist het zuur om ten slotte over te borrelen, met het resul taat dat ook deze knecht verdwijnt. Hen jor.gmensch, aspirant-schilder en Hebbeniks genaamd (J. H. Spierings) wil schilder worden.en om bij de twee neven te mogen leeren neemt hij dankbaar hun voor stel aan, om de opengevallen plaats van huis knecht te vervuilen. De pseudo-huisknecht Flacon, wordt op Citroens bevel door de politie opgespoord en naar het atelier gebracht, alwaar* hij „Zuur er. Zoet," niet, maar we! de nieuwe huis- t ontmoet. Deze is reeds door het vijf tal f Lid's over de zonderh'nge verhouding ingelicht, en nu zal Hebbeniks eens probee ren, eveneens om f1000, de mislukte poging van Flacon tot een goed einde tc brengen door de algemeene opinie met voeten te tre den en averechts te beweren dat Citroens werken prullen, en Suikersteelswerken kunststukken zijn. He t resultaat was te voorzien. De „zoete" wordt „zuur" en de „zure" „zoet". De laat ste heeft dus de weddenschap gewonnen, evenals Hebbeniks, die de transformatie teweeg bracht. MoraalWie het laatste lacht, lacht het beste. Dit is de inhoud van het stuk dat gister avond voor de tweede maal te Haarlem, in den Jansschouwburg is opgevoerd door de Vereeniging „Alberdinck Thijm" ten bate van de R. K. Kraamverzorging, wel»e zooals pastoor Reijnenberg in zijn openingswoord zeide, het geld beet kan gebruiken en daarom dan ook „Alb. Thijm" hartelijk dank bracht voor haar sympathieke hulp. Om het stuk zelf is hartelijk gelachen, en vond een dankbaar publiek. Dit neemt ech ter niet weg, dat het een zuiver dilettanten- stuk is, en het spel ook volkomen in dien gees' bleef. Sterk kwam dit uit, bij het spel Van Hebbeniks (waarom altijd van die exo tische namen in een dilettantenstuk, en niet meer „levende" namen die van een jong schuchter persoontje, plotseling overging tot een, zich vo! komen thuisgevoelend, zelf bewust personage. Deze had meer indruk gemaakt, indien hij zoo langs zijn neus weg, de tegenovergestelde meening, ten leste had gegeven, inpiaats, van zooals nu geschied de, tot het winnen van een weddenschap. Een min of meer gereserveerd type zou hierbij o.i. beter op zijn plaats zijn. G. Nielen maakte van Nico citroen een goed kribberig type en speelde sommige mo menten voortreffelijk. Ir. tegenstelling met zijn neef, trok hij juist zijn fluweelen jasje aan als hij uitging en zijn grijs colbertje als hij ging schilderen. Vereischte dit misschien hei verschil van schilderen der beide neven Suikersteel hadden we graag wat leven diger gezien, en niet zoo declamatie-ach'ig. Het natuurlijke, ongedwongen spel, ont brak hem soms volkomen. Flacon wist met zijn eigen vaak geen raad, doch deed overi gens zijn best. In hun dubbele rol waren de Stud's (de adelborst Paul Mossinkoff vooral) beter op dreef. De naar knie-broek sollici teerde pantalon van den Spaanschen zaak gelastigde ontlokte achter ons de opmer king „wat een nuchtere broek heeft t'ie. an." (Dir als intermezzo.) Ondanks deze opmerkingen, is het een niet te ontkennen feit, dat het publiek zich, om de telkens weer aan keerende uitbar stingen van den „zure" zich kostelijk heeft geamuseerd, en hartelijk om het spel heeft gelachen. De rol kennis en de tooneelaankleeding waren dan ook van dien aard, dat een suc ces niet achterwege kon blijven. Daar deze voorstelling tevens gold als competitie-uitvoering voor den Ned. R. K. Tooneelverbond, werd na afloop door de jury het ^cor Alberdinck Thijm behaalde aantal punten medegedeeld. Dit bleken er 53 te zijn. Deze mededeeling ontlokte van iit de zaal een iuid applaus. Als het, door Alb. Thym behaalde suc ces, gelijk is aan de, voor de R.-K. Kraam verzorging behaalde resultaten dan kan deze Vereeniging naar o.i. alleszinds tevreden Zijn, althans., indien dit voor zulk 'n nuttige instelling ooit mogelijk is. L. V. B, C. H,Vriendenkring (klasse A:) In café „De Wijnberg", Barteljorisstraat, vend Donderdagavond bovengenoemde wed strijd plaats. Velen hadden een spannende kamp verwacht, doch zij zijn teleurgesteld huiswaarts gekeerd. Indien „Vriendenkring" ■von, zou haar kans op het kampioenschap immers aanmerkelijk grooter worden. Daal de gastheeren echter 3 van hun beste krach ten mistten,was deuitslag" niet twijfelachtig, temeer daar B. C. H. 2 partijen cadeau moest geven. Over de 2 gespeelde partijen het volgen de Na een poedel van den heer G. Gou, (Vr. kr.), maakt zijn partner, de heer de j Zw3rt (B.C.H.) resp. 17 en 16 car., zoodat laatstgenoemde spoedig 30 car. voor staat. De bezoeker geeft zich echter niet zoo spoe- dige gewonnen en loopt langzaam maar ze ker in. Bij de 10e beurt is de B. C.fi.-er nog slechts 9 car. voor, In de volgende neemt de speler der gasten zelfs de leiding, door»een mooie 22 car. te scoren. De B. C. H.-er was hierdoor blijkbaar ontmoedigd en presteerde niet veel meer, terwijl de heer G.Gou ook nog 6 beurten noodig had om de resfeeren- de 30 car. te maken. Eindstand 125—89 in het voordeel van „Vriendenkring." De heer R. v. Lunenburg speelde tegen den heer Hasselmeijer (B. C. H.) welke den heer G. Metz remplaceerde. Het tSehndone was niet van hooge kwaliteit, wat voldoen de geïllustreerd wordt door het feit, dat de winnaar 26 beurten noodig had om het be- noodigde aantal car. te maken.De bezoekers wonnen ook deze partij. Eindstand 12575. De gedetailleerde uitslag is als volgt: No.'s 1 B. H. C. Vriendenkring 125i:) 2 75 125 3 125*) 4 89 125 Totaal 164 500 Wegens niet opkomen. Zooals wij reeds eerder mededeelden, hebben de Vereenigingen voor Vreemdelin genverkeer enz., te Haarlem en Heemstede gezamenlijk 'n belangrijke taak op zich ge nomen ten behoeve van de internationale bloemententoonstelling en de beide plaat sen, waarin zij gevestigd zijn. De onlangs gevormde commissies, welker samenstel ling wij nog nader zullen mededeelen, zijn thans hard aan de arbeid der voorbereiding. De étalagecommissie zal zich zooals haar naam reeds aanduidt, bezighouden mét het zoo fraai mogelijk doen worden van de winkeiétalages tijdens de tentoonstelling. Tot B. en W. van Haarlem zal het verzoek worden gericht tot tijdelijke opheffing der verplichte winkelsluiting en het nemen van een proef met een goedkooper tarief voor étalageverlichting, een onderwerp, dat reeds lang in den winkeldrijvenden mid denstand ter sprake is geweest. Alle Haar- lemsche straatvereenigingen nemen aan de ze voorbereidingen deel. Het doel van het verzoek tot opheffing der verplichte win kelsluiting is, om de vreemde bezoekers van de tentoonstelling, die na zonsonder gang gesloten wordt, door een helder ver lichte stad, ook des avonds in de stad tc houden. Voor ditzelfde doel worden ook nog in andere richting pogingen aangewend. De Commissie voor de Schouwburgavon den organiseert op 12 Maart, een cabaret voorstelling in Cabaret Modern die door de dan aanwezige buitenlandsche juryleden en persvertegenwoordigers zal worden bij gewoond. Op 25 April volgt een tweede voorstelling, ditmaal waarschijnlijk in den Stadsschouwburg, waarvoor opnieuw een zeker aantal plaatsen voor buitenlandsche gasten van „Bloembollencultuur" zullen werden gereserveerd. Dit is echter slechts een vrij gering deel der beschikbare plaat sen, dat overgroote déél zal tegen een na der Vast te stellen toegangsprijs voor het publiek te verkrijgen zijn. Het programma van deze voorstelling is nog niet geheel vastgesteld, doch naar wat wij er reeds van vernamen, wordt het zeer gevarieerd, in teressant en uit den aard der zaak inter nationaal. Van de plannen der overige commissies zullen wij in een volgend nummer melding maken. Aan ónzen oud-stadgenoot, den majoor bij het 19e regiment C. Koning, wonende tc Apeldoorn, vroeger kapitein bij het 10de re giment infanterie, gelegerd te Haarlem, is door den Minister van Oorlog verstrekt de brenzen eere-penning voor menschlievende daden voor het volgende feit: Op den 9en Juli 1.1. waren op den Zwol- schen weg te Dalfsen twee paarden voor een met meelzakken beladen wagen, zonder eenig geleide, op hol geraakt. Omdat het juist tegen den middagschooltijd liep, bevon den zich op dat moment veel kinderen op dén weg; zoodat de kans voor ongelukken groot was. De dieren werden op eenigen afstand voorbij de school met groot levens gevaar voor den heer Koning door dezen tot staan gebracht, door eerst naast de hollende paarden mede te loopen tot het hem gelukte de teugels van het linkerpaard te grijpen. Hij hoopte het tweespan tegen een heg van een voortuintje te trekken en zoodoende de vaart te stuiten, maar het rechterpaard dat hij niet grijpen kon, maakte die poging on mogelijk, Met de uiterste inspanning glipte de heer Koning toen langs den heg tusschen het ecne paard en de pajen en omrastering door. Gelukkig raakte door deze poging het linkerachterwiel van den wagen vast in de palen der omrastering, en de heer K. ont kwam als door een wonder aan het gevaar om daartusschen bekneld te geraken of overreden te worden. goed voor brand- snij- en stootwonden, verouderde wonden, zonnebrand, aam beien, spierpijnen, spit, rhcumatischc pijnen, wintervoeten, springende handen en nog veel meer, koopt ge met een pot Akker's Kloosterbalsem, de snel werkende merkwaardige veelzijdige zalf personen die stonden te praten met een mes gestoken, waarvan een hunner licht gewond werd. Bek!, zeide niet geweten te hebben, dat hij het gedaan had, hij had verschillende café's bezocht, en was boven zijn theewater. Hij verklaarde voorts over stuur te zijn, omdat zijn vader mishandeld was geworden bij de j.l. plaats gehad hebbende staking al daar. De Officier van justitie wees er op, dat bekl. al 12 maal was veroordeeld en eischte 6 maanden gevangenisstraf. De verdediger Mr. Bruch. pleitte voor een voorwaardelijke veroordeeling. De politie-rc-r' 'er uitspraak doende, ver oordeelde bekl. lot 6 maanden voorwaarde lijke gevangenisstraf met een proeftijd van 3 jaar en aansluiting bij een geheel-onthou- ders-vereeniging, terwijl bekl. bovendien aan die vereeniging steeds moet opgeven bij wien, en waar hij werkt. MEDzGED^ELH DOOR De beurs opende heder prijshoudend. V K HEDEN De Duitsche muzikanten, die telken zomer in onze stad komen spelen („De Bavaria- kapel"), zijn weer uit Duitschland terugge komen. Geboren: 17 Februari, d. van J. Putz Platte. 18 Febuari, d. van M. M. v. d. MeerLigthart. z. van M. M. Meijkamp Ontrop. d. van E. S. Stavinga—Schouw. 19 Februari, z. van C. Sepersv. d. Vliet. d. van P. Hendriks—v. d .Ven. d. van A. M. HekkerKokkelkoren. z. van M. J VermeerVos. Overleden. 18 Februari. C. E. Bietenduf fel, 53 j., Hazepaterslaan. W. Groenveld, 67 j., Zoetestraat. 19 Februari. A. C. ApetzScheffers, 76 j„ Lange Hofstraat, 20 Februari. T. M. C. HeijnenVierling, 55 j., Kruisstraat. De R.K. Kiesvcreeniging te Heemskerk (kieskring Helder) heeft candidaat gesteld: Ch. van der Bilt, Mr. J. B. Bomans, Mevr. Bronsveld-Vitringa en A, B. Michielsen, Diefstal van bonbons. C. Th. B, te Haarlemmermeer had een schuurtje waarin hij bonbons en andere lekkernijen bewaarde. P. F. en A. B. V. wien dit bekend was, stalen een doosje weg. B. merkte den diefstal en gaf het aan bij de politie. Om echter het wettig en overtuigend te bewijzen moest een gemerkt kistje worden gestolen en daarom werd een kistje met brood gevuld neergezet en ook gestolen, j Voor dit feit hadden F. en V. zich heden- j morgen voor der. Politierechter te verant- woorden. Conform den eisch kreeg F. 2 maanden gevangenisstraf en V. 3 weken. Diefstal. De 24-jarige kantoorbediende D, H. S., thans uit anderen hoofde te Utrecht gede tineerd, moest terecht staan terzake rrj- wielverduistering, Bekl. had om werk te zoeken in Haarlem een rijwiel gehuurd voor 1 per dag Hij was naar den Kaag gefietst om werk te zoeken en toen dat niet lukte peddelde hij naar Velsen met hetzelfde doel Hier lukte het evenmin, en toen hij nog bovendien malheur kreeg aan zijn fiets, vond hij het maar beier deze niet terug te brengen en voor 3.50 te verkoopen. Dit mocht hij natuurlijk niet doen en de Offi cier eischte 2 maanden gevangenisstraf te gen hem, waarvan de Politierechter 1 maand maakte. Messtekerij. De 25-jarige spoorlegger, wonende te Apel doorn, recidivist, thans gedetineerd in het Huis van Bewaring alhier, had op 17 Januari ta Halfweg, genx R-,arlemmerlied& 'twee 5% Nederland 1919 6% Nederland 1923 4'A Nederl. 1917 7% N.-L 1921 A.. 6% N.-t. 1923 D... Loll. Lloyd Oude" Vaart dito Gem. Eigend Mij „Nederland" Scheepvaart-Unie Rotterd. Lloyd Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot H. V. A. Java Cultuur Jurgens gew Koloniale Bank 1 dische Bank Cert, Handel Mij. Rcsc. dito Phoenix Geconsolideerde Kon. Olie U. S. Steel Marine comm Vorstenlanden Actions id. Camp. Merc. Arg. Poerworedjo Oude Deli Senembah Deli Batavia A'darn Rubber Serbadjadi Silau Wai S itra Dordtsche Petr. Southern Rails Union Anacouda Wabash Comm. Maxwell 989/l(i 1025/8 921/16 .»02«/16 'Ol1/* ö1/® 69 531/4 ïöQi/a 134 129 146 77 23 V,j 468 346 763/g 1813/4 142% 1-291/g 1291/a 99 188 4113/4 '237/8 '31/, 162»/ 2 163 18 125 389»74 393»/2 372 '665/g 2137/g 1151/2 141 3893/8 89 151 891/2-8 989/lü 1025/8 921/ifi 102 13/jg IOII/4 161 1341/2 130 146 77 23 4681/a 346 77 183 1421 1293/8 1291/2 185 4103/4 1221/2 13l/o 1621/.J 162 18 1241/, 390 3923/4 370 1661/, 115 141 883/4 150l/2 23!/s Benoemd. Z. ,D. H. de Bisschop van Haarlem, heeft benoemd tot Geestelijk Ad viseur van den L. T. B., en den Volksbond, den Weleerw. Heer P. Kernper. R. K. Volksbond. Deze heeft in de groote zaal van „St. Bavo" te Haarlem haar gewone jaarfeest gehouden. Daarbij ver leenden hare medewerking de Rederijkers kamer „Eendracht maakt Macht" en de R. K. Muziekvereeniging „Euphonia". Deze laatste gaf, nadat de feestelijke bijeenkomst op de gebruikelijke wijze was geopend, een pittige marsch ten gehoore, waarna de waar nemend voorzitter, de heer Jansen Hendriks, een kort welkomstwoord sprak en de ge beurtenissen van den R. K. Volksbond in het afgeloopen jaar in het kort memoreerde. Daarna werd het tooneelstukje „Zijn Excellentie" opgevoerd, dat veel succes oogstte. Ook „Euphonia" maakte zich den geheelen avond zeer verdienstelijk, zoodat' het een welgeslaagde avond werd. De uitslag van den gehouden voordrach tenwedstrijd is als volgt: J. van der Veld 53 punten, G. v. Kessel 48 2/3 pnt., A. de Reep 43 1/3 pnt., Jac. Willemse 52 1/3 pnt., G. J. v. d. Veld 75 pnt. J. Vogel 31 1/3 pnt., W. Willemse 54 pnt., H Prenen 23 1/3 pnt., B. Huibers 512/3 pnt., G. Korstens 25 2/3 pnt., C. Vogel 28 2/3 pnt. Rederijkerskamer „St. Bavo." Deze tooneelclub, onderafd. van den R.-K. Volks bond, gaf Woensdagavond een uitvoering voor de leden van den Bond in het Bonds- gebouw aan de Kerklaan, Gespeeld werd „De familie van Ingen." Het décor was goed verzorgd. Er werd goed gespeeld en de zaal was geheel bezet. A.s. Zondag wordt dit stuk weer opgevoerd. Zomerpiannen B. G, V, Dezer dagen hield het bestuur van de Bloemendaalschc Gymnastiekvereniging, met het bestuur van de Kennemer-Turnkring een vergade ring iri hótel Vreeburg, met het doel plan nen te bespreken voor de zomeruitvoering, tc geven door de BI. Gyrnn. Ver. Voor deze uitvoering zullen de aangesloten uit den Kenn, Turnkring worden uitgenoo- digd, waartoe binnenkort de inschrijvingsbil- jetien zullen worden verzonden. Aan deze uitvoering, waarvan de datum werd vastgesteld op 12 Juli, kunnen alle le den, alsook de adspiranten boxen. 11 jaar, deelnemen. Het technische gedeelte der uitvoering werd uitvoerig door den leider van het B. C-. V., de heer Kok, besproken. Besloten werd om aan deze uitvoering geen wedstrijden te verbinden en om na af loop in het hotel Vr-eburg een feestavond tc houden. Deze plannen werden door de vergaderden met ingenomenheid begroet. 1 Burg, Stand. Geboren: d. v, G. Schuijt- Dijkman. z. van J. M. van der Valk— i Dam. d. van B M, L, FtinkeDetermann. z. van E. Balmvan den Enden. z. I van A. SchiéferdeckerHesseiink. d. van C. LoosVisser. Ondertrouwd: L. P. Ederzeel en M. I Koopman. Gehuwd: W. Th, Ariës en J. J. van den Bunt. J. J. Bank en A. M. C, Kraak. J. Eiser en AE. Stompe. Overleden: J. W. van der .Veldt. 7 ra. R, K. Kiesvereniging „Recht en Plicht". De afdeeling Bloemendaal e» Overveen van de R. K. Kiesvereeniging „Recht en Plicht", vergaderde Donderdag 19 Febr. j.l. in de R. K. Jongensschool te Overveen in ver band met de candidaatstelling voor de Tweede Kamer. De uitslag der stemming was als volgt: Mr. J. B Bomans, 18 st., Mevr. Brons veldVixringa, 20 st., H. E. Everard, 35 st., Mr. Dr. L G Kortenhorst, 43 st., A, J. Loerakker, 45 st., Annie Meijer, 45 st., Max van Poll, 22 st., prof. Alph. Steger, 43 st., Chr. Jansen, 20 stemmen. Hedenavond vergadert de afdeeling Voge lenzang in het R, K, Vereenigingsgebouw, al daar, waar een stemming zal plaats hebben over dezelfde candidaten. Alleen wanneer deze uitslag bekend is, kan de defintieve candidatenlijst worden opgemaakt. De nieuwe R.-K. School. Door de raadsleden H, J. Klein; J. H. Visee; H. We berGroeneve'id; J. A. Krijnders; H. de Vos en H. A. Heidstra is aan Gedep. Sta ten een adres gezonden, waarin gevraagd woidt, niet goed te keuren het raadsbesluit van 6 Februari j.l., waarbij werd ingewil ligd een verzoek van het kerkbestuur van de H. Liduina te Schoten, om gelden be schikbaar te stellen voor het bouwen van een nieuwe school, ten einde te voorzien in de volgens, dat bestuur gebleken behoefte aan schoolruimte voor 't geven van bijzon der onderwijs Adressanten meenen, dat gelden voor een nieuw te bouwen school niet beschikbaar behooren te worden gesteld, omdat bij vol doening aan dc wettelijk gestelde mogelijk heid va'n 48 kinderen- per klasse, alsmede in verband met de verwachting van het hoofd der school, dat bij den bouw van een nieuwe R.K school te Bloemendaal, een groot verloop van leerlingen te wachten is, er binnen betrekkelijk korten tijd on geveer 200 beschikbare plaatsen zullen zijn in de R.K. School aan de Kerklaan te Schoten. Verder gronden zij dit verzoek op het feit, dat de aangeboden hulpschool op het Pretoriapiein niet is aanvaard, ruimte vrij te maken is voor onderwijs op de St. Lucia- school en verder op het feit, dat de grens regeling mogelijk spoedig haar beslag krijgt. Adressanten zijn ten slotte niet overtuigd van de noodzakelijkheid van de tot stand koming dezer school en vragen verder aan pauze gegeven werden. Hei eerste stuk: „De 5 schildwacht bij 't Kruitmagazijn." wilde niet zoo vlotten.Als verontschuldiging diene echter opgemerkt te worden dat de spelers hiervan, allen nog jonge krachten waren, die zelden of nooit voor het voetlicht versche nen waren. Het tweede: „Nauke en Compagnon" werd beter gespeeld en was ook tevens rijker aan inhoud. Vooral „Knikkebeen" vertoonde heel goed spek, ook de mimiek was hier voortreffelijk. _Na de pauze kregen we liet laatste stuk: „Barend, de stoutmoedige Luchtschipper," dat de lachspieren danig in beweging bracht. Van de reeds vertoonde kluchten spande de laatste de kroon. Hier verdiende '„Barend", die de hoofdrol vervulde, een pluimpje, hoe wel het spel van „Huber" en „Michel" ook wel eenige vermelding verdient. Tot slot sprak de Eerw. Moderator kapelaan Nieu- wenhuizen nog eenige hartelijke woorden en sloot het officieele gedeelte van den avond met den christelijken groet. Vermelding verdient nog, dat het reeds ge noemde muziekgezelschap op zeer vroolijke wijze den avond aanvulde met zeer goede Jazz band-muziék. 'r.!: 1'. Gevonden voorwerpen. Te bevragen politiepost Wijkeroog Een kinderschoentje, Propagandaclub „Opwaarts". Don derdag j.l. vergaderde de club weder. Waar nemend voorzitter was de heer C. Pijlman, waarn. secretaris de heer G. Granneman Jr. De heer N. Breedijk gaf in 'n mooie lezing weer hoe in Rusland met den godsdienst en enkele wetten gehandeld werd, wat de laatste betreft, vooral ook, hoe de regeeringsmannen zelf buiten de wetten schijnen te vallen. De heer Post hield daarna een speechje, beoogende voornamelijk aansporing tot ver spreiding van goede lectuur, bevordering van het lezen van ons dagblad De N. Haarl. Courant, dpwekking tot het actief deelnemen aan het politiek leven en meeleven met de club. Dit woord sloeg in. Staande de ver gadering gaven zich zes leden op voor spreekbeurt. De volgende Vergadering is be paald op 5 Maart. Dan is voorz. de heer Breedijk, secr. de heer W. Pijlman jr. De schaapjes, geweid Voor Kerk en armen brachten gemiddeld op 51.90 per stuk. Er waren er 33. Ongemerkt is zoo weer 'n mooi spaarpotje voor Kerk en armen ge maakt. Hulde aan de weiders. Donderdagavond hield de IJsclub „Ons Genoegen", alhier, een feestelijke jaarverga dering in de garage van A. J. Meijer. De op komst was zeer goed. De voorzitter, de heer Th. Schoorl opende met een passende rede den feestavond, waarna de heer J. H. Hooger- vorst als voorzitter der feestcommissie ook nog even het woord nam, en de bezoekers vriendelijk verzocht, ten einde dezen avond goed te doen slagen, allen daaraan mede te werken. Het duo Kriel en Thuis van Hoofd dorp, die als humoristen optraden, hebben de lachspieren danig in beweging gebracht. Wel jammer dat er nog al eens wat van hun spel verloren ging, daar enkele bezoekers zicii wel een beetje te luidruchtig gedroegen. Daar dit de eerste maal is dat „Ons Genoe- Ged. Staten, mondeling hun bezwaren ie gen" zoo'a feestavondje heeft georganiseerd, mogen toelichten. Verkocp'ng. Do1 'Jet-Dagavond had in hotel Sistermans te verkoop b'j afslag plaats van 8 burgerwconnuiz h aan de Brou werlaan, in eigendom toeöehoorende aan de Erven van wijlen den heer M. Methorst Deze verktiop geschiedde ten overstaan van notaris A. Goldenberg te Hillegom. D? perceelen- werden eerst afzonderlijk afgeslagen en toen gemijnd. Bij com binatie werden de perceelen 1 en 2, staande op f 4350 gemijnd op f 250 door den heer P. de Vreugd, als gemachtigde van den heer Slagboom, welke laatste kooper werd voor 5100. De perceelen 3 en 4, staande op f 4800 werden gemijnd oo f 170 door den heer P. de Vreugd Jr., die kooper werd voor f 4970. De andere combinaties werden niet ge mijnd en 'de perceelen 5 t/m 8 niet gegund. Concert. Donderdagavond werd in „Flora" een concert gegeven door de blinde Mej. Riek Frank en den heer Guste Seyler, beiden van Amsterdam. De zaal was vol. Het concert werd geopend met een viertal zangnummers van Franz Schubert, waarna de heer Steyler aan den vleugel gaf een 8-tal kleine nummers op 5 noten van Igor Strawiensky, gevolgd door een 5-tal nummers van Claude Debussy. Daarna zong Mej. Frank „Le Bestiaire" van Francis Poulenc, waarna pauze. Na de pauze weder piano-nummers, alles modern getint tót zeer modern, hetgeen niet immer onze onverdeelde sympathie had, terwijl Mej. Frank een 4-tal oud-Hollandsche liederen zong. Het cencert als geheel was mooi en duide lijk bleek, dat beiden zeer goed geschoold zijn en de aanwezigen hebben zeker volop genoten. St. Joseph-penning. Donderdag werd in hotel Sistermans een gezellige avond ge boden aan de Zelacricen der Josephpenning. Pastoor van Leeuwen en kapelaan Morsch woonden deze bijeenkomst bij. Voor de leden was een aardige kaartwedstrijd georganiseerd, waaraan leuke prijzen waren verbonden. Ook werden door enkele leden voordrachten gegeven. Pastoor Van Leeuwen betuigde zijn tevredenheid over den ijver, waarmede de Zelatricen haar werk verrichten, waar het Fonds wel bij vaart. De aanwezigen werden ook op een en ander onthaald. Te half tien gingen allen voldaan huiswaarfls. Wegverbrceding. Men is thans bezig het struikgewas aan de Leidschestraat, nabij de Hyacinthenlaan te kappen. De bocht, welke aldaar tot heden zeer gevaarlijk was, zal dus een flinke verbetering ondergaan, hetgeen aan de enorme drukte van den ko menden bloementijd zeer ten goede komt. De eigenaar verricht een edele daad voor het algemeen belang. Gouden Bruiloft. Het echtpaar Beu- tink/wonende in de Lapinenburgstraat alhier herdacht zijn 50-jarige echtvereeniging onder talrijke bewijzen van belangstelling. De Hillegomsche Harmonie-Kapel bracht den jubilarissen des avonds eene serenade. R.-K. Jongemannenvereeniging. Donder- derdagavondgaf de R.-K. Jongem.-vereeni-- ging „St. Gerardus Majella"*een uitvoering voor haar leden en donateurs in het R.K. Vereenigingsgebouw aan den Heerenweg, met medewerking van het Jazz-band Orkest „Funny Fellows". Nadat genoemd muziekgezelschap eenige verdienstelijke nummertjes ten gehoore had gebracht, opende dc nieuwgekozen voorzit ter, de heer .J. Bcelen.den feestavond met den gebruikeliiken groet en gaf een kort overzicht van het verrichte werk in het af geloopen jaar. Vervolgens werd den heer J. van der Horst, oud-voorzitter der vereeni ging, hartelijk dank gebracht voor dc vele diensten aan de vereeniging bewezen. Ver der spoorde de voorzitter alle leden aan om ten vervolge in even grooten getale tot de maandelijksche H. Communie te naderen, als dit de laatste maand geschied was. Aan het slot zijner inleiding sprak de voorzitter den wensch uit, dat hei voor allen een avond zou worden rijk aan ontspanning. Hierna werd overgegaan tot opvoering der drie blijspelen, waarvan 2 vóór en 1 na de mag zi) de voldoening smaken dat deze avond zeer goed geslaagd is. een koperen gewicht een pakje quitantiés een rijwielbelastiugplaatje een mes, een studentenmuts, een rijwielpomp een zilve ren rozenkrans. Muziekconcours. Zooals bekendis, or ganiseert de Hanroniekapel De Eendracht der Kon Papierfabriek ter gelegenheid van ha ar 25-jarig bestaan een groot nationaal Mu ziekconcours op 28 Juni, 5 en 12 Juli en zoo noodig ook op 19 Jul a.s. in het park Concor dia. Reeds hebben zich daarvoor vele vereeni gingen, zoowel in de hoogste als in de laagste afdeelingen, laten inschrijven. En dagelijks komen er nog inschrijvingen binnen. Zeven bekende musici zullen in de jury Zitting hebben en verder worden moeiten noch kosten ontzien, om het concours op een hoog peil te brengen. De gelegenheid tot in schrijving is nog tot 1 Maart opengesteld. Dierenbescherming. De afdeeling Velsen van de Ned. Vereenigiging voor Dierenbescherming mocht uit de nalaten schap van Mej. van B. te Z. een legaat van f 100 ontvangen ter behoeve van de exploita tie van het asyl der Vereeniging. Het werk der vereeniging wordt in steeds b;eederen kring gewaardeerd, waarvan oo i getuigt de gestadige toeneming van het ledental. Aanbesteding, Bij de gisteren door B. en W. gehouden aanbesteding voor het metselen van een terreinafscheiding op een terrein van aan den Doodweg te Wijkeroog, benevens het uitvoeren van met een en ander n verband staande werken was ingeschreven als volgt C. J. van Heyst f 4737.90, Jac. van Heyst f 43S9, W. van Heyst f 3839,, allen alhier. Burgerl. Stand, Ondertrouwd L. van Biiurep en A. v. d. Plas J. L. Rikker en A. Reygwait H. J. v. d. Vis en M. J. Vuyst j. L. Overwater en M. A. PoldervaartJ. C. Roos en D. C. Woord C. J. Jongejan en E. A. Schatborn. Getrouwd C. J. van Leeuwen en M. v.d, GragtJ. W. J. Roemers en M. M. Ver st i'ge F. A. S. Rijnders en C. W. Verschoor P. F. M. Konkelaar en G. Blok. Geboren: W. Veldman-Leyenaar 2 H, Haring- v. d. Nieuwen dijk, d. M. Mastema- ker-van Duyn, d. Overleden N. Stigter, 74 j wed. van L v. d. End. Fixport. Voor de Papierfabriek kwam hier van Havre aan het Engelsche stoomschip The Marchioness. Dit schip zal hier een la ding cellulose innemen voor Engeland. Het is hej eerste zeeschip van dit jaar voor de Pa pierfabriek. Verleden jaar waren'er op dezer datum al 8 zeeschepen geweest. ZAN DVOORT. Ingekomen personen A. Pieren, van Am- De schapen, geweid ten bate der R. K.1 dam, Gioote wrocht 16 vt cd. L. EL Th. Kerk en armen te Vijfhuizen, welke Donder dagmiddag verkocht zijn, konden gemidd ld opbrengen 50.94 per stuk. Er waren er 54. Gevonden voorwerpen en dieren. -7- Een rijwielbelastingplaatje, een R.-K. kerk boekje, een zwarte mantelccintuur, een lorg net, een pakje retourbiljetten autobussen een kinderportemonnaie met inhoud, èen sterdam, van Woustr. 194 I L. Nauta, van bosje sleutels, een autobuitenband, een post- I Mezgerstr. 42, naar Amsterdam, Muntplein Krever, geb. Janett, van Amsterdam, Kost- veriermstr. 66c. We J. L. Gude, Igeb. Upping, yan Amsterdam, Kostverlorenstr. 53 A. K. Siraatsmi, van Mjpprl, Postsr. 3 J. van Eenennaam, van Meppel, Poststr. 3, Wed. Citroen, geb. Smalüout, van Amster dam, Groote Krocht 7 Echtgen. Konijn, geb. Dreese, van Amsterdam, Koninginne weg 1. Vertrokken Echtgen. C. Kroon, geb. Rentink, van Oosterparkstr. 57, naar Am- duif met ring f 1924, no. 47235), een spat bord van auto, een monogram met de let ters G. H. en E- T., een koperen dop voor benzinetank, een witte wollen muts met groene rand, een doublé manchetknoop. Verkooping.Bij de gisteren ten over staan van notaris Dolleman gehouden ver kooping werd het voor- en winkelhuis met slachthuis Willem Barendzstraat 26 gekocht door H, Dekker te Velseroord voor f 8250. Ht woon- en winkelhuis Keizer Wilhelm straat 5 werd gekocht door C. M. Wonink te Wijk aan Duin voor f 4801. Gevonden voorwerpen., Te bevra gen politiepost een bruine portemonnaie, een huissleutel. TooneeluUvoering. Door dc R. K. Too- ncelvereeniglnj!, onderafd. van de R. K. Propagandaclub „Si. Engelmundus", alhier, werd in de groote zaal van Café „Zomerlust" een goed geslaaagde uitvoering gegeven. Het programma bevatte: „De gril van den Her tog", blijspel in 3 bedrijven en een voorspel van Gerard Nielen. Het geheele stuk werd vlot gespeeld. De avond werd door den heer J. Nijssen, voorzitter der Propagandaclub, geopend, waarna door het mannen-kwartet „Kinheim" werd gezongen „Zomeravond", van Olman, dat uitmuntend ten gehoore werclg ebracht en daverend werd toegejuicht. Vervolgens waren de tooneelisten aan het woord. Het was voor 't publiek, dat zeer talrijk was, een genotvolle avond. Ook 't mannen- 7 G. en Th. Franssen, van Paradijsweg 2 en Haarlemmerstr. 7, naar Amsterdam, P. C, Hooftdstr. 96 J. Tijsseh, van Strandweg naar Halfweg, Kastanjelaan 18J. H. de Ruyter, van Parallelweg 53 naar den Bosch, Schildenstr. 20 Politie-verordening. Donderdag 26 Februari a.s. des n.m. 8 uur zal in een laatste zitting van den Gemeenteraad het ontwerp- politieverordening besproken worden. Leelijke vergissing. Een 45-jarige vrouw, wonende aan den Parallelweg, dronk bij vergissing uit een flesch ammoniak. Direct werd geneeskundige hulp ingeroepen. Overbrenging naar een ziekeninrichting werd noodzakelijk geacht. Diefstal. Uit een verbandkast uit het wachthuisje aan de halte Waterleiding zijn al de verbandmiddelen, ter waarde van 80.gestolen. De doozen, die in die kast stonden, zijn leeg in de duinen gevonden. Temeer is deze diefstal af te keuren, daar bij een ongeluk men zou rekenen daar ver bandmiddelen te vinden. Het is werkelijk te hopen dat de daders van dezen diefstal ge vonden worden, en hun gerechte straf niet ontgaan. Loterij St. Josepfcsgesticht. In aanslui ting op hst vorige berichtje omtrent het in zamelen der prijzen en geldelijke bijdragen voor bovengenoemd doel, verzoekt men ons te willen melden, dat reeds velen aan het verzoek gehoor hebben gegeven. Zelfs niet-Katholieken geven gul en gaar ne, ómdat 'het is „voor de arme weesjes en ouden van dagen." Waar deze zaak dus aller sympathie heeft, twijfelen wij niet of zij zal tot een goed einde gebracht worden. Bij degenen, die nog kwartet „Kinheim" oogstte veel bijval. Zon- niet bezocht zijn, -zullen in den loop der gaat het stuk weer in '„Zomerlust", j volgende week alsnog eenige dames om eer» bijdrage komen verzoeken. verschenen Deze moderne roman is alleen verkrijgbaar bij de Uilgever. 1 =5 f PRIJS F 1.— fr p p. na ontvangst van postwissel" §jj 1 1 g§ Reeds eerder verschenen de Novelle m i n Prijs f 0.15 bij getallen korting. i i IP

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 2