PUROL van Van Basten's Woninymrichting i Ij KISTEN r LEVERT SI X J. E. A. KAUB Een compleet massief eiken slaapkamer ameuMement voor 325.- VOOR S7RANPORT m.s GYMNASTIEK. MARKTNIKUWS. HAR MAJESTEIT DE VROUW Voor ochrale Lippen en Ruwe Huid gebruik ikalh'jd HILLEGOM. o wagenweg 102 TeHepifcOoia 1115© koopt men gaarne, omdat list fraai, goed en goedkoop Is. Bezoekt cm21e jro.asasierkamers ZOOWEL VOOR B'JiTËNLAND K V. HOUTHANDEL L. KEERENVEST 114-128 TEL. 12203 - HAARLEM HET VOORDEEL8GSTÜ LIJNDEN. SLOTEN. NIEUW-VENNEP. SANTPOORT. IJMUIDEN. BLOEMENDAAL. a nemend. Reddings Brigade. VELSEN. ZANDVGORT. BEVERWIJK. WIJK AAN ZEE EN DUIN. etbalver. V. V. F. SPORT EN WEDSTRIJDEN. R. K. Sportvereemging „The Yellow-Black Boys." R. K. EGMOND AAN ZEE. De kwestie betreffende den gemeente-secretaris. HEEMSTEDE Stelier van deze advertentie heeft iels 'aan fe bieden, dat zich geheel en a! in dienst stelt van de R.K. Vrouw. Daarvoor vraagt hij a!s tusschen- personen R. K. Dames en meisjes uit aüe standen tegen behoorlijke vergoeding. Alleen welbespraakte en verkoopkrachtige personen ge lieven te solücitseren and No. 7496 aan hei bureau van dit blad. Bloembollencultuur. Vrijdagavond hield de afd. Rillegcm der Alg. Vereeniging eene ledenvergadering in Hotel Sistermans. I De opkomst was bevredigend. De vergade- ring werd gepresideerd door den heer C Carlier, wegens ontstentenis van den Voor- zitter door het besmet verklaren zijner wc- i ning. De heer Carlier heette de aanwezigen i welkom en riep voor zijne ieiding de clemen tie der vergadering in. Spreker wijdde eenige keurige woorden van waardeering aan de nagedachtenis der sinds de vorige vergade ring overleden leden de heeren Taat en R. A. van der Schoot. De notulen werden hierna gelezen en onder dankzegging vastgesteld. Uit het jaarverslag memoreeren wij het ledental t -woog zich in stijgende lijn. Tot afgevaardigden voor de 150ste Alg. Verg. op 2 Mrt, werden gekozen de heeren C. Carlier en G. Hermans, secundi de heeren Th. W. C. Jonkheer en L. van Til Lzn. Hierna kwam de Beschrijvingsbrief aan de orde. Punt 6 dier agenda, de stichting van een Fonds voor reclame, bestrijding voor Plantenziekten, export etx. lokte vrij veel bespreking uit. De heer P. Goemans Azn. maakte de bemerking, dat de toelichting van het voorstel hem maar zeer matig aanstond. Spr. vreesde verzet in West Friesland en Westland. De heer K. Velthuijs en het Be stuur. meenden, dat de medezeggingsschap gewaarborgd wordt door het Hoofdbestuur en evenzeer de verantwoordelijkheid. Dit is zeer op zijn plaats. Het Centraal Bloemen- Comité beheert het fonds. De heer H. Keur zeide, niets te voelen voor een massa-reclame, spr. wil ieder voor zich laten zorgen. De heer Th. Jonkheer Sr. beantwoordde den heer Keur vrij scherp. Ten slotte werd de 2 cent per R.R. zonder hoofd, stemming aangeno men. Voor de rondvraag der Alg. Verg. stelde de heer Bijl v. Duivenbode voor, dat gedé- balloteerde leden niet terstond door een rn- dere afdee!ine_ tot lid kunnen worden aan genomen. De neer Goemans verzocht op de Beurs strenger controle, ten einde niet-le- den te weren. De afgevaardigden zullen de ze zaken ter bespreking voordragen. een 2de goal door Robbes Daarna was het rusten. Na de rust steeds het zelfde spel, terwijl cr f!een verandering in den stsnd kopit. Biljarten in Caié Flora. Zondagavond is het Pofessor Koeman geweest en heeft een partij gespeeld tegen den heer Veenman alhier 600 caremboles cadre, 500 voorgift. Professor Koeman nam het spel in handen onder veel belangstelling de tweode ont moeting. Het verloop der partij was als volgt: Veenman Prof. Koeman 0 66 1 49 B 115 94 0 49 2 0 55 16 i O 14 4 65 1 4 3 1 65 40 27 600 Het spel begon 10 min. over 8, ten einde was het half tien. Daarna gaf dc Professor neg eenige schitterende kunstntootcn te Bij de afdeelingsrondvraag verzocht de de .teer Velthuijs, dat de werken ter wegverbetering nabij Oosteinderbrug ge durende den Bloemen tijd en den duur der Tentoonstelling zoo te regelen, dat zij het verkeer zoo weinig mogelijk belemmeren. De Voorzitter zei, dat zulks misschien juist zijn goede zijde heeft, dan rijden ze wat zachter en nemen meer nota van wat er te Zien is. Hierna sluiting. Brandstoffenprijs. De prijs der co kes aan onze Gemeentegasfabriek is thans vrijwel gelijk aan dien van voor den oorlog. Het is een buitenkansje voor de huismoeders Htirgerlijke Stand. Geboren z. van M. H. S. Rusman—Roeien z. van M. J. A. WeijersKoop. Getrouwd C. Brugman en A, M. C. van Maris H. Jansen en M. 3. Luk. Overleden H. C. van Steijn, m. 5 jaar. Sint Martinuskcrk. Met den vers bouw van deze kerk gaat het nu hard. Er wordt begonnen met het inzetten van het glas-in-lood. Het voegwerk is zoover, dat daarna de steigers weg kunnen. Dan eerst zal men kunnen zien, wat een schitterend bouw werk is verricht. Het schilderwerk is opge dragen aan onzen bekwamen Hillegomschen kunstschilder den heer W. Bakker. Het rood met goud maakt in de gevoegde kerk een rij- ken indruk vooral indien de electrische ver- lichting ontstoken is. Met een paar maanden zal alles hopen we gereed zijn. Hilünen INeerlandia I, 65. Deze wedstrijd werd gespeeld op een glad mod- ccrig veld, dat bijna onbespeelbaar was. Neerlandia verschijnt met 8 spelers waar tegenover Hillinen met elf maar 5 invallers. Als Hillinens aanvoerder goed geraden heeft, wensch hij eerst tegen de zon in te spelen. Direct ontwikkelt zich een vlug spel en het duurt niet lang of Neerlandia neemt de leiding. Hillinen spant zich nu in om den gelijkmaker te scoren en als dan Knoppers alleen op doel afgaat brengt hij de partijen op gelijken voet. Dan brengt de linksbinnen der bezoekers den stand op 2-1 Herhaaldelijk staat de voorhoede der thuis club buitenspel en zoodoende blijven goals »it. Kort hierop is het rusten. Na een korte rust wordt weer begqpnen en Hillinen maakt weer gelijk. Nu is het de beurt van Neerlandia aan Iwec goede goals te maken. Dc thuisclub weerj zich ook en even la ter is het weer 44. Het wordt nu pas aar dig en spannend, want de bezoekers maken weer een goal 4—5. Dan krijgt Frans v. Rooij er zin in en met een paar mooie schoten brengt hij den stand op 65. Hierin komt geen verandering meer en Hillinen heeft gewonnen al had de. verhou ding beter gelijk spel geweest. Hillegom I—E. H. S. II 2—0. Hillegom heeft weer eens kans gezien twee puntjes in de wacht te slepen. Op een mooi veld vangt het spel aan en Hillegom is al spoe dig gevaarlijk. De achterhoede van de be zoekers is in goede conditie en slaat iede-- ren aanval af. Als er een kwartier gespeeld is, neemt Hillegom de leiding uit een cor ner die prachtig ingekopt wordt door F. de Groot Na den aftrap komt E. H. S. onstui mig opzetten, maar de achterhoede van Hillegom staat pal. De thuisclub maakt nog Jaarvergadering R.K. Kiesvereeniging. Dezer dagen hield de R.K'. Kiesvereeniging „Eendracht maakt Macht" haar jaarver gadering in het Patronaatsgebouw.. De notulen der vorige vergadering werden onveranderd goedgekeurd, eveneens het jaar verslag van den secretaris. Het jaarverslag van de Propagandaciub „Opwaarts" wordt onder applaus der ver gadering in dank goedgekeurd. Uit het jaarverslag van den peanigmeester bleek, dat was ontvangen 211,04, terwijl was uitgegeven ƒ89.52, zoodat er een batig saldo in kas is van 151.52. Nadat de be scheiden door de heeren Verdegaal cn Meijer waren nagezien ei: in goede orde bevonden, werd den penningmeester dank gebracht voor zijn nauwkeurig beheer. Bij -de bestuursverkiezing werden de beide aftredende», Mej. Verdegaal-de Heij en de heer W. Pijlman met groote meerder heid van stemmen herkozen De afgevaardigde (en plaatsvervangers) naar de Kamercentrale en Kieskring Velscn, de.heeren Jac. Smit, W. Pijlman, J. C. v. Woerkom en A. P. Stokman werden bij acclamatie herkozen, nemen (voor zoover aanwezig) hun benoeming weder aan. Bij de candidaatstelling voor de Tweede Kamer werden 8 namen ingeleverd, waarvan de uitslag der stemming was, dat zuilen wor den opgegeven de volgende candidaten mr. Bomans, H. E. Everard, Mr. P. Reijmer, Chr. Jansen en mevr. Bronsveld-Vitringa. Bij de rondvraag werd bepaald, dat vóór de verkiezingen een propagandavergadering zal worden gehouden, en het bestuur opge dragen, een bekend spreker uit tenoodigen. Na het slotwoord van den Zeer Eerw. Heer Pastoor, waarin Zijn Eerw. wees op de waarde van het stembliljet, en den plicht, dien allen hebben, om te werken voor een rechtsche re geering, werd de vergadering met den christe- lijken groet gesloten. St. Barbaravereeniging. Donderdag hield deze vereeniging haar jaarvergadering in het Patronaatsgebouw. Üit het financieel verslag bleek, dat 1924 voor deze vereeniging een gunstig jaar is ge weest. Er werd een winst geboekt van f 444.66. De periodiek aftredende bestuursleden (voorz., penningm. en 2e secr.) werden her kozen. Voor het jaar 1925 werden als vertifica- teurs gekozen de heeren W. Zwart en J.van Geilswijk. Jubileum M. Olie. Zondag 15 Fe'or. vierde de heer M. Olie zijn 25-jarig jubileum als organist der St. Pancratiuskerk, alhier. Na de Hoogmis hadden de leden van het kerkbestuur en die van het koor zich in de pastorie vereenigd om den jubilaris te hul digen. De Z. Eerw. Heer Pastoor sprak hem op hartelijke wijze toe en dankte hem voor 't verdienstelijke werk, dat hij met zooveel toe wijding, geheel belangeloos, 25 jaar lang heeft verricht. Meermalen zelfs moest de heer Olie zijn dagelijksche bezigheden onderbreken om in zijn functie als organist bij de kerkelij- ka plechtigheden tegenwoordig te zijn. Z. Eerw. sprak den wensch uit, dat de heer Olie nog vele jaren als organist aan zijn kerk verbonden mocht blijven. Als stoffelijk blijk van erkentelijkheid werd den jubilaris een mooi kruisbeeld aan geboden. R. K. Kiesvereeniging. Dc voorzitter opent de vergadering op de gebruikelijke wijze, betreurt aanvankelijk de geringe op komst en dóet mededeeling dat in de de bestuursfuncties veranderingen zijn geko men, zoodat J. de Jong Bz. ondervoorzitter is geworden; P. Bakker, penningmeester; mej. Dijt-Bcerlagen 2e secr.; P. Brokker, 2e penningm.; P. Laan secr.; A. v. Leeuwen Cz., lid; mej. Pennings-de Vlieger, lid; mej. Com missaris, lid en den heer C. Suidgeest lid. De notulen van den secretaris werden on veranderd goedgekeurd. Ingekomen is een schrijven van mej. Dijt- Bcerlagen, waarin zij bclankt als bestuurslid. Daarop volgt het kardinale punt van den avond, n.l. het candidaat-stellen voor de Tweede Kamer. De voorzitter verklaart, dat hoewel een advies nuttig is, het bestuur dit alsnog maa: liever aan de vergadering overlaat noemt de lijst met namen van candidaten, die in de kieskring gesteld en genoemd zijn. De voor zitter hoopt, dat de vergadering niet in acu- liteiten zal treden, en vraagt de vergadering wie ze willen stellen. De heer C. Jansen, raadslid, wil J. H. ML Balvers uit Hillegom nog aan de lijst toevoe gen, om eer te brengen aan Balvers, voor het onrecht deze de vcrige Kamerverkiezing te Utrecht aangedaan. De heer J. A. Overmeer, notaris, komt op tegen het vervullen (combineeren) van dub bele posten en zegt, dat hij Michielsen op de goede weg ziet; en wil cm die redenen Mr. J. B. Bomans van de lijst afgevoerd zien. De voorzitter verdedigt krachtig de can did afuur-Bomans, althans het dubbelc-posten- bekleeden van Kamerleden, en toont aan, dat velen ook in andere partijen dubbele posten bekleed-en en hij acht het een eer, dat mr. Bomans èn lid van Gedeputeerden en Kamerlid is, en dit zeer wel in het be lang van de partij is. De heer J. A. Overmeer beveelt sterk de candidatuur H. E. Everhard aan; dit is een zakenman, en zou deze nuttig in de Kamer achten. Hij betreurt het, dat voor' een zoo belangrijke avond de opkomst der leden zoo gering is. De voorzitter is ook "an meenim'. dat dc opkomst niet schitterend is, maar bij de aanvang der vergadering liet het zich erger aanzien. De voorzitter deelt mede, dat hoewel het bestuur een advies had ontworpen, zij thens hiervan afziet, nu uit de vergadering namen zijn naar voren gebracht en wil overgaan tot stemmen. Tevens deelt spr. mede, dat niet j meer dan 5 candidaten daarop geplaatst no- 1 gen worden. j Uitgebracht werden 46 stembriefjes. Hier- van verkregen (alfabetisch): H. M. Balvers 26 stemmen, mr. J .B. Bomans 42 stemmen, mevr. Bronsveld-Vltringa 30 stemmen, H. E. i Everhard te Heemstede 27 stemmen, A. Loerakker 27 stemmen; voorts Dr. Dekkers I 1, prof. Steger 4, Michielsen 5 en Dr. Koet I 8 stemmen. In het Kringbestuur zijn vacatures, in het District I, waar dc Haarlemmermeer inge deeld is, is een vacature. De voorzitter wil de afgevaardigden hier voor vrij mandaat geven. Aldus wordt besloten. De rondvraag levert niets op. De voorzitter memoreert dat hem de op komst neg is me.gevaileh, te rekenen naar het ongunstige weer, Spr. brengt dank aan de vergadering voor de gezellige bijeen komst, en sluit op gebruikelijke v-ijze. R. K. Lond- en Tuinbouwbotid. De heer H. J. Gansenboom van Schoten, zal Vrijdag 27 Februari a.s. een prcpa4ar.de- avcn-d geven met lichtbeelden, waaronder de Passiespelen van Oberammergau; de melk machine Laval, alles met toelichting en een zeer leerzame rade. De vergadering zal zijn om 7 uur in hotel Nijssen. Het bestuur ver trouwt, dat de zaal civcl zal zijn met be langstellenden. R.-K. Geitenfokvereeniging. Genoemde vereeniging heeft haar jaarvergadering ge houden in de zaal van mej. de wed. Stapel te Nieuw-Yennep. De voorzitter A. C. Suid geest opent met een hartelijk welkomst woord de vergadering. Door den secretaris worden de notulen voorgelezen en een keu rig jaarverslag uitgebracht, waarin hij o.m. memoreert, dat de keuring in het afgeloopen jaar goed geslaagd is. De notulen en het ver slag worden onder dank goedgekeurd. De rekening van den penningmeester geeft aan ontvangsten 270,09 en uitgaven 320.82)4, aldus een nadcelig saldo van 50,7314. Door G. v. Groningen, D. Middelkoop en Joh. van der Pol, worden de bescheiden nagezien en bij monde van Joh. v. d. Pol gerappor teerd, dat alles in orde .is bevonden. De af tredende bestuursleden, T. Duwel en Jac. v. d. Pol, worden herkozen en namen hun benoeming aan, eveneens de fokcommissie, n.l. dc aftr, leden A, Verberne, P. Struik en A. C. v. d. Heuvel. De begroeting voor het boekjaar 1925 wordt gesteld op uitgaven van 300, ontvangsten 285,50, vermoedelijk nadeelig saldo 14.50. De heer A. C. v. d. Heuvel brengt verslag uit van dc bondsver gadering te Zaandam, over het aldaar ver handelde, over het orgaan „De Geit", dc melkgift, gehalte behandeling der melk enz. Het overzicht is zeer zakelijk en netjes ge steld, waarvoor hem een warme dank door den voorzitter en de vergadering wedt ge bracht. Hij wordt hierop ook voor dit jaar als afgevaardigde gekozen. Aan den afgevaar digde wordt mandaat medegegeven, voor toekenning uit de bondskas aan Assendelft 50, hetwelk deze vereeniging nog Ie goed heeft voor het houden van een reserve- kringbok. Hierna de rondvraag. De heer J. v. Groningen wil de bokken en geitjes koopen van de leden der vereeniging voor den prijs van 30 ets. per voldragen lam, vele leden deden reeds toezegging. Het bestuur zal adviseeren, de geitjes en bokjes aan v. Groningen te geven. De heer v. d. Heuvel informeert naar den indruk der lezers van „de Geit," allen vinden het een zeer nuttig blad voor de geitenhouders. Na een uiteenzetting door den heer A. Ver berne, beveelt hij het jezen en er op abon- neeren sterk aan. Door den voorzitter wordt de hoop uitgesproken, dat dc vereeniging zoo mogen bloeien, dat zij een volgend jaar een batig saldo heeft en brengt dank aan dc vergadering voor da gezellige en zakelijke besprekingen en sluit de vergadering. De verblindende autolichten. Vrijdag avond geraakte eer. groote vrachtauto van een Heldersche firma, ter hoogte van café Roozenstein, door de verblindende lichten van een autobus in de langs den Rijks straatweg liggende beek. Het liep bijzonder goed af, daar de groote zware verhuiswa gen waarop 5 personen zaten, niet om sloeg. Met een zware takel boven in een groote boom wist men dc auto na een paar uur op den weg te brengen en liep alles met eenige materieele schade goed af. R.K. Kiesvereenigiog. Hedeenavond (Maan dag) heeft de groote vergadering, tevens feest vergadering plaats van de R.K. Kies vereeniging. De agenda bevat candidaat stelling voor de 2de Kamer. Verder fcest- vergadering. Alle katholieke kiezers zijn welkom. Zij die geen lid zijn van de Kies vereeniging kunnen zich als lid aanmcldc-n. had en een huis of tien verder moest zijn. f Daar er later niets meer van hem vernomen j werd, kan worden aangenomen, dat hij ziin woning daarna gevonden beeft. De ruit zal hij echter wel moeten betalen, Tragisch. Vrijdagavond hield de Chr. Hist. Kiesvereeniging alhier haar feestelijke vergadering. De voorzitter, wethouder J. C. Dunnebier, bracht hulde aan den aftreden den penningmeester, den heer P. Cupido Sr., die vanaf de oprichting der Kiesvereeniging dit ambt had vervuld. Toen men met de bestuursverkiezing be zig was,' voelde c'e heer Cupido zich onwel, hij wilde naar buiten gaan, maar kon niet verder komen dan de vestibule, waar hij op een trap ging zitten. Ofschoon Dr. Rutten spoedig ter plaatste was, kon deze niets doen en even later gaf de heer Cupido den geest. Diep onder den indruk van dit gebeuren werd de vergadering daarna opgeheven. Een zware reis. De stoomtrawler 2'aanstrcom XII IJ M. 50 is in den nacht van Zaterdag op Zondag van zijn tweede reis naar IJsland hief teruggekeerd. Had het schip op zijnreersre reis met zwaar stormweer te kampen, waarbij de booten verloren gingen en stukken van de reeling werden weggesla gen, ook nu heeft het schip zware stormen te verdüfcn gehad. Ook nu werden de beide sloepen verspeeld, de laadbcomen aan de masten1.vverden als lucifershoutjes afgeknapt en voorts bekwam het schip schade over dek. De schipper.en de opvarenden van de Zaan- stgoom VII hebben op deze reizen wel be wezen koene zeelui te zijn en de Zaanstroom heeft wederom bewezen een uitstekend schip te 'zijn. En tenslotte blijkt weer eens dat deze vroege Visscherïj bij IJsland geen sinecure is. Verkochte schepen. De door den heer P. Visser Rz. alhier aangekochte stoom trawler. Insulinde H. D. 76 behoudt den zelfden naam, maar zal voortaan varen onder de merken IJ..M. 54. Winter op zee. Het blijkt op zee meer vbinter te zijn dan aan lahd. Althans hier kvramen gisteren visschersschepen bin den: mèt een flinke laag sneeuw aan dek. Vrijdagavond hield de Bloemendaalschc Reddingsbrigade haar jaarvergadering in „Hotel Vreeburg".Naopenittg door dm voor zitter, 8en heer P. A. Kok deelde deze mede, dat nij'Sich door drukke bezigheden genood zaakt had gezien, als voorzitter de bedanken. Hij sprak de hoop uit, dat 't der vergadering gelukken zou, voor hem een goed plaats vervanger te vinden. De notulen der vorige vergadering wer den onveranderd goedgekeurd. Onder de ingekomen stukken was o.a. een schrijven van het Carnegie-Heldenfonds te 's-Gravenhage, dat 't geen termen had kunnen vinden, om het verzoek van de bri gade in. te willigen (gevraagd was een subsi die jv^g f 100). Uit', het jaarverslag van den secretaris teekengen we 't volgende aan lit 1924 liep 't aantal leden terug van 104 tot ongeveer 85. De meest geoefende zwem mers bleven de brigade echter trouw. Ver schillende leden behaalden in April het z.g.n. Bloemendaalsche diploma. Mej. A. v. d. Pol, die in Augustus voor de brigade uit- kwm in den Kilometer-wedstrijd te Heem st d behaalde den Isten prijs. Vele leden die bij de oprichting vande brigade nog totaal niet zwemmen konden, zwemmen en dui ken nu lustig in 't diepe bad. Ook in het zwemmend-redden werden flinke voj-de- ringe# gemaakt. 't Bezoek aan den cursus E.H.B.O. liet echte?' te wenschen over. Dajik wordt gebracht aan de gemeente J Bloemëndaal en enkele particulieren, die de brigade finantiecl steunden, aan instruc teurs 'fen instructrices, die hulp verleenden bij ztyóm-oefeningen, aan Haarlemsche bri gade 'die assisteerde bij de stranddiensten. en aan dén leider van den cursus E.H.B.O., Dr. B.H. Brongersma voor belanglooze lei ding. c,f Gememoreerd werd 't. ongeluk aan 't Bloeritendaalsche strand in Juli 1924, den heer £uden overkomen. De Bloemend, bri gade fjtond hier machteloos tegenover, aan- gezien. *t ongeluk gebeurde, ruim 20 minu ten van het brigadetentje verwijderd. Géén enkele maal behoefde de brigade op te'treden bij strardongelukken. De red dingsbaak aar. de Kleverla3n deed slechts eenmaal dienst bij een ijsongeval in Januari. Gemeenteraad. B. en W. stellen voor den Éngeimundusweg te Veiseroord van kolken en riolen te voorzien en met klin kers te plaveien. B, en W bieden ter vaststelling aan een aanvulling van de verordening, houdende eischen, waaraan eer. localiteit moet vol doen om voor „vergunning" of „verlof" in aanmerking te komen. B. en W, stellen voor de jaarwedde van den gemeentelijken geneeskundige met 500 te verhoogen. Aangehouden. Op last van den Officier van Justitie is alhier a-.ngehouden mej. Th. S„ die bij vonnis van het gerechtshof tc Am sterdam veroordeeld is tot 114 jaar gevange nisstraf wegens diefstal. Draai té kort genomen. Een motorrij der, die zijn draai in de Kerkstraat te kort nam, reed tegen het hek van den slager de W'. gelukkig kwamen daar geen ongelukken uit voort. In beslag genomen. Van een bewoner van de Oosterparkstraat, die een reclame- een buks koos, is de buks in beslag genomen bord als doelwit voor zijn oefeningen met daar hierdoor te veel dc openbare veiligheid in gevaar werd gebracht. Door een ruit gereden, Dc vrachtauto van Kaarselade Veer reed, toen zij achter uit moest, op het Jan Snijerplein, door de winkelruit van den heer S. - Prettige verjaardag. Eenige jongelui,1 die' op een verjaardagspartijtje gevraagd watcn hebben, toen het feest was afgeloopen bij hun gastheer alle ruiten stuk geslagen en alles vernield. Een vergissing. Iemand in Zandvooct, die gisterennacht eenigszins boven zijn bier thuiskwam, vergiste zich in zijn woning, en wilde in een huis dringen waar hij niet be hoorde. Bij zijn pogingen om binnen te ko men brak liij een serre-ruit. Hierdoor kwam hii weder eenigszins bij zijn positieven en teen' hem werd opengedaan, kon hij mede- dtelen dat hii zir.b -"o woning vergist De financieele toestand der brigade is niet schitterend te noemen. Daardoor waren de leden verplicht zelf geheel de zwemlessen in Stoóps Bad te betalen. Dit had een on- gunstj|en invloed op het bezoek op de zweraavonden. Uit het verslag van den penningmeester stipten we aan, dat dank zij de gemeentelijke subside in 1925 weer eenige reductie kan gegeven worden voor de zweinoefeningen. Een. commissie bestaande uit drie perso nen bracht verslag uit over 't beheer van den penningmeester Deze werd gedechargeerd. De aftredende bestuursleden Mej. B. de Wildeden de heeren LJ. Lindeman en A. Hi'-mstfa werden allen herkozen. Bij de stemming voor eer, nieuwen Voor zitter bleek dc heer E. A. W. van Nederhas- selt uitverkoren persoon. Deze zal vat; zijn benoeming in kennis gesteld worden. De heer Meyerink sprak eenige woorden van waardeering aan 't adres van den schei denden voorzitter en dankte hem, voor wat deze fa 't belang der brigade deed. Medegedeeld werd, dat voor de zwem- cefeningen in St. B. een tegemoetkoming zal gegeven worden van 15 ct. per avond. Voqï den cursus E.H.B.O. gaven zich een tiental personen op. De heer Dr. Brongers ma zal..deze cursus waarschijnlijk bij zich aan huis pptvangen. Na aansporing van den Voorzitter om de zwem- en verbandlessen trouw te bezoeken, werd 3e vergadering gesjotcn. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd L. Versluis en C. Goetjes. Getróuwd G. A. Spanjaard en S. J. Dui ker G. Roelofs en D. Wester D. H. van den Hnm cn M. Bakkum. Bevallen W. J. PotStrackke, d. Miós-rde Haas, z. T.h j. BaasTromp, d. J. M. J. C. C. Hoévenvan Kampen, d. Overleden J. Smit, wed. van J. Wernke en W. Grapenaaal, 59 j. J. M. W. Schoo, gehuwd met H. R. van der Colk, 92 j. M Vonk, wed. van J. Voorhout en A. Kok, 74 j. Gevonden dieren en voorwerpen.Bij de Politie is aangifte gedaan van de volgende gevonden en verloren voorwerpen Gevonden 2 zakken gevuld met tarwe, eenige rentezegels, 1 zeeuwsche broche 1 passer 1 zilveren kinderarrnbandje met muntjes. R.K. Vrouwenbond. Vrijdagavond hield de R.K. Vrouwenbond haar jaarlijksclie feestvergadering. Zoo als cuder gewoonte was deze avond slecht bezocht, hoewel door het bestuur alles in het werk gesteld was den avond zoo gezellig mogelijk te maken. Door enkele dames was een tooneelstukje ingestudeerd, wat goed werd opgevoerd. De aanwezigen hebben dan ook genoten, Het nieuwe vaandel werd -hierna onthuld en gewijd door den Geestelijken Adviseur. Dit vaandel nu is een prachtige aanwinst voor de vereeniging, temeer daar het ver vaardigd 'is door een der dames van de vereeniging er. het uitsluitend naaldwerk is. Dat dit werk naar waarde werd geschat bleek wel, doordat het bestuur aan de leidster een prachtig bloemstuk aanbood. Over het geheel genomen is deze avond schitterend geslaagd. Onhebbelijk. Gisterenmorgen was er iemand in de kerk, die op de herhaalde aanmaningen van den suppoost om te gaan zitten, geen gehoor gaf. Dit had tot gevolg dat hij uit de kerk werd verwijderd. Na de Hoogmis had dit muisje nog een staartje. Zekere D. kreeg het te kwaad met een persoon die zijn goedkeuring hieraan niet kon hechten, wat zoo ver liep dat tot handtastelijkheden werd overgegaan. 'Een juist aanwezige agent var. politie maakte hieraan een einde. Boomea gerooid. Aan de Baanstraat alhier, stond tot aan den Janalsweg éen rij prachtige boomen. Deze zijn ten doode opgeschreven cn moeten plaats maken voor het drukke verkeer daar ter plaatse. Deze week worden zij publiek verkocht, met beding dadelijk na gerooid te zijn, te worden opgeruimd. Zeker zal deze slooping het verkeer ten goede komen, want de passage was daar zeker niet te breed. Het is we! jammer, dat successievelijk al onze straten van de prachtige boomen ontroofd worden. Weinige blijven thans meer over. De Bree- straat en de Rcmerkerkweg laten nog zien, hoe mooi het een straat maakt, prachtige boomen te bezitten. Zoo eischt het moderne verkeer, ook hier, onschuldige slachtoffers. „Amicitia" geeft hedenavond haar tweede uitvoering ten bate_ van weesjes bn ouden van dagen verpleegd in het St. Jozef gesticht. Het doel alleen reeds zal zeker velen naar Hotel „De Zon" brengen, maar ook wat deze vereeniging presteert mag gezien worden. Na de lange rust-periode en ook door de "vele jonge krachten is het niet meer wat Amicitia vroeger te zien gaf. We zullen daarom ons van critiek onthouden, maar volstaan met te zeggen dat de oude leden zeer goed zijn de jongeren zuilen door de goede zorgen wel wat gaan presteeren. Deze vereeniging heeft altijd een goeden naam gehad, Hedenavond verwachten zij dan ook een druk bezoek. Gemeenteraadslid. Het Ccntraa stembureau van de verkiezing van leden voor den gemeenteraad heeft benoemd tot lid van den raad de heer D. Zuiderduin, R.--K.., zulks ter vervanging van den heer Ad. Schelvis, tiie als raadslid had bedankt. Burgerlijke Stand. Geboren dochter van J. L. Pirovano en J. Wempe. zoon van Th. L. van Noort en P. Tromp dochter van H. G. W. van der Leegte en M. C. H. van KronenbergZóón van C. Duivenvoorde er. C. A. Ursem dochter van H. M. de Vries en G. J. van der Waal. Ongeval. Zaterdag had v.d. K. het ongeluk door-een paard getrapt te worden. De inmiddels ter hulp geroepen geneesheer achtte overbrenging naar een ziekenver pleging noodzakelijk. en wilde aanspraak maken op de iweede plaats. De „Franciscaantjes" wisten mst 32 te zegevieren, nadat zij eerst een 20 ach terstand hadden ingehaald De Benjamins loopt het ook n'et mee in de competitie. Secretaris: H. van Turnhout, Etnraaplein 38, Haarlem. Uitslagen van Zondag zijn: T. Y. B. B. I-Geel Wit I, (vriend: ah.) 4—2 Alliance II—T. Y. B. B. IV 2-2 T. Y. B. B. VI—V. V. F. II 2—3 Aan de Zandvoortschelaan werd een aar dige wedstrijd gespeeld tusschen het eerste elftal der Boys en de kampioenen der 2de klas. De Yellow Blacks bleken op het gladde terrein meer thuis te zijn. Geel-wit weerde zich echter kranig. Toch namen dc Boys het eerst de leiding, wcüjc voor dc rust nog tot 20 wordt opgevoerd. Na dc thee verkleint Geel-Wit op eenigszins gelukkige wijze den achterstand, spoedig gevolgd door den gelijk maker. De Gcel-Zwartcn beginnen dan tc be grijpen dat er gewerkt moet worden en ne men dan het spel geheel in handen. Door een tweetal doelpunten bezorgen zij zich een verdienden voorsprong waarmee het einde aanbreekt. Het vierde elftal trok naar den Zijlweg om Alliance II te bekampen. In een spnnncnden wedstrijd moesten zij de puntjes dcclen met de Lyceum-bewoners. De strijd ging gelijk op. Aan beide zijden werden een paar mooie kansen gemist. „Al liance" heeft het eerst succes als een ferm schot buiten het bereik van den keeper in de touwen verdwijnt. Voor den rust weet T. Y. B. B. niet gelijk te maker.. Na halftime golft het spel cenigen tijd op en neer. Dc Lyceum- menschen weten waar het om te doen is en schieten voor de tweede maal een gal m het geelzwarte heiligdom, De voorhoede der jongere „Yellows" pakt nog eens extra aan cn ziet eindelijk haar wer ken bekroond met een fraai iegenpunt. Als een hoekschop genomen wordt, is het een der jongere geel-zwarten die het zoozeer verdiende doelpunt weet te maken. Spoedig hierna is het einde en is het eerste kam pioenschap voor Geel-Zwart binnen. Ren gelukwensch aan de junioren is zeker op zijn plaats. Bravo vierde elftal. Het zesde speelde thuis tegen V. V. F. 2 onderafd. van het S. F, L,). V. V. F. I—B. S. M. If 1—1 T. Y. B. B. VI—V. V. F. II 2-3 Ditmaal speelden onze beide elftallen twee wedstrijden. Als nu nog 't euvel der eeuwige Spijbelaars nu nog het euvel der eeuwige Spijbelaan uit den weg is geruimd, is alles in orde en tevens.het voetbalseizoen zoetjes aan af geloopen! Evenwel we behoeven nog niet geheel te wanhopen! Ons eerste elftal (met tien spelers, waar onder natuurlijk drie heusche invallers!) gaf een sportief-prettige voetbalmatch te zien. Het geleek meer op een vriendschappelijken, dan op een competitiewedstrijd: Scheids rechter Westbroek (de getrouwel) had er zelfs schik in! Beide partijen wogen goed tegen elkaar op Bij een doorbraak van B. S. M. kwam hun eerst en eenig doelpunt (01), Door keurig opbrengen maakte V. V. F. gelijk (11) Na rust speelde men weer hetzelfde, tegen elkaar opwegend spel. Een hands-bal van den back leverde voor B. S. M. een penalty op, die door den keeper van V. V. F. behendig gestopt werd. Einde 11. Ons tweede elftal bracht een overwinning naar het Alverna in de Zoetestraat. Wijl de aangewezen!,?) scheidsrechter niet versche nenWas, en de anders zoo bereidwillig, als zoodanig vaak invallende hoer Vehmeijer thans, in jubücerer.dc familiesfeer, den ver sierden huiselijkcn haard boven het voetbal veld -stelde, trad ons tweede (met drie inval lers) onder leiding des heeren Andreoli op. Er werd pittig cn enthousiast gespeeld, met dien gevolge, dat V. V. F. II een duurbe- yochte, doch welverdiende overwinning be haalde. De leiding was in puike handen! Zoo heeft dan V. V F. bemerkt, wat een drachtig, kiftvrij spel vermag. Bravo! Volhouden jongens, tot het bitter einde, hoor! Als dc zomer invalt, gaan we eens denken aan dc wenscnekjkheid, om een derde elftal samen te stellen, waaruit spe ciaal de invallers geree: itecrd zullen wor den. Behalve wenscheMjk, za! het ook wel noodzakelijk ziin. Q REORGANISATIE K.N.G.V. Het Bondsbestuur van het K.N.G.V. heeft thans overwogen het Rapport van de B'.zuiniginsrs en Rewganisatiecomnusae (De Fcisser, Hage cn Jung) op de a.s. Bonds vergadering welke in Maart te Amsterdam gal worden gehouden, nog niet te behanoe.en maar ter zijner tijd, indien daartoe aan leiding is, op de denkbeelden, welke het rapport bevat, zal worden teruggekomen. Zij grondt haar besluit op de omstandigheid dat ten opzichte der belangrijkste punten de meeningen in het Bondsbestuur zeer sterk uiteer.loopen en de groote tegen kanting bij de leden van het Veroond, welke voor dc enkelvoudige indeeling, zooals de commissie deze voorstelt, niets voelen. ORENLUCHTUITVOERING TE BLOEMENDAAL. Ir. de in de maand November gehouden Jaarvergadering van den Kennemer turn kring, deelde de afgevaardigde der Bioemen- daalsche Gymnastiek Vereeniging mede dat het .ia het voornemen der B.G.V. lag in den zomer van 1925 een open.ucnt- uitvoering te Bloemendaai te geven m samenwerking met de vereenigingen van dén K.T.K. Dezer dagen vergaderde, ter bespreking dezer uitvoering het bestuur en technische commissie van de B.G.V. met bestuur en T. C. van den Kring in Vreeburg te Bloemen daai. Daar voor deze uitvoering niet aueen de dames en heerenleden der bij den Is.. L.K. aangesloten vereenigingen, m3ar ook haar adspiranten boven de 15. jaar zullen worden uitgenoodigd, zullen in totaal ongeveer 700 damc3, heeren, meisjes_ en jongens aan deze uitvoering deelnemen. De ir.schrijvmgs- biljetten zullen binnenkort worden ver zonden. Voorioopig werd de datum vast gesteld op 12 Juli. Het technisch ge-jee.ie dezer uitvoering werd door den heer P. A. Kok, leider der B.G.V. uitvoerig besproken en werd een voorioopig programma vast gesteld welke o.m. bevat spnngriet oefeningen voor dames, vrije oeteningen heeren, oefeningen in het voortbewegen voor meisjes, terwijl voor de jongens haiter- oefeningen werden uitgekozen. \Vedstrijden zijn aan deze uitvoering niet vereouden. Des avonds is er voor de deelneemsters en deelnemers een gezellig samenzijn in Vree burg. Medewerking zal werden gevraagd aan de Bloemendaalsche Voetbal Vereeni ging en aan dc muzielcverg. Wilhelmina tc Jan G-ijzeavaart. Van ganscher harte hopen wij dat Pluvius, die anders zoo gaarne aan de zomeruit- voeringen der B.G.V. rim - edewerking verleent, met deze tra. n •«•'ken za Naar wij vernemen heeft ae geraeenie-se- ciekiris. rijn zaak aanhangig gemaakt bij p Ged. Staten, terwijl mej. K. een aanklacht tegen den burgemeester ter zake smaad heeft ingediend. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: D. Nuskens en A. M. Bom. D. C. de Wit en E. J. M. Jautze. Getrouwd: J. G. Hollander met B. Hoedjes. Gefcorcn: d. van A. C. M. Strijbos-Bak- ker. d. van J. C. Fictir-Duk. Overleden; Jac. Koomen, 79 j. AMSTERDAM. 23 Febr. Veemarkt. Aan gevoerd 412 vette koeien, 1c kw. 1.20— 1.28, 2de kw. 11.20, 3de kw. 0,76—1 per K.G.; 150 melk- en kalfkoeien 350 550; 79 vette kalveren, le kw. ƒ1.10116, 2e kw. 0.801.10 per K.G.; 169 nuchtere kal veren, 1626; 20 schapen 5060; 800 vette varkens. Hol!, le kw. 8991; 2e kw. 8789 ct.; Overzeesche en Geldersche le kw. 89—91 ct.. 2e kw. 8789 ct. per K.G.s 40 paarden 150300.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 10