ii Verkeersongevallen. Dinsdag Maart 1925 4Sste Jaargang No. 15982 bij een breuk van f40.- bij verlies van een nummer bestaat uit 8 bladzijden - Eerste Blad 3» Naam en beginsel. 4 Maart Agenda De Middenstandsraad voor Haarlem en omliggende gemeenten. Hiliinen, kampioen der 4e klasse N. V. B. Wij ontvingen deze foto van Hiïlinen's eerste elftal dat in dit seizoen het kampioenschap van hare afdeeling behaalde. Hillinen speelde voor het eerst in den N. V. B. J. J. WEBER ZOON - - Sffis Teiegraphisch Weerbericht. Het bestuur van „Snelverband", dat gisterenavond het 15-jarig bestaan feestelijk herdacht. Personalia. Plotseling sterfgeval. De Grensregeling van Gemeenten. Waarschuwing. De belastingplaatjes. 25 jaar in gemeentedienst. MUZIEK. ORGELCONCERT. Nuts-Spaarbank te Haarlem, De abonnementsprijs Dedraagt voor Haarle o en Agentschappen: Pei week 0.25 Per kwartaal 3.25 "ranco per post per kwartaal bij rooruitbetaling 3.58 Bureaus: NASSAULAAN 49. Telefoon No. 13866 f» lijnen) Postrekening No 5970 Advertentiên 35 cent» p«* regel Bij contract belangrijk, korting. Advertentien tusscheo den tekst als ingezonden mcdedeeling 60 ct. per regel op de le Pagina 3 75 ct. per regeL Vraag- en aanbod-ad ver- lentiën 14 regel- 60 ct per plaat sing: elke regel meer 15 ct., bij vooruitbetaling. non evahen' verzekerd voor een der volgende uitkeeringeni 3000.- S3SS3Ü f 750.- doodelijken afloop. 250,— bij verlies van een hand, een voet of een oog; i inr bij verlies van een X Cfl T 5fc.O.— duim of wijsvinger; T uv.' been of arm; andere vinger. Het fout-gaan van verschillende Room sche instellingen iu den laatsten tijd is aan leiding geweest tot bedenkelijk hoofd schudden van de geloofsgenooten zelf en voor twijfel en achterdocht voor wat nog staande bleef: voor meewarig schouderop halen en spot anderzijds bij de tegenpartij, die de stevigheid van het Katholiek begin sel aan de broosheid van enkele Roomsche instellingen ging meten. In een en ander vond „de Gelderlander tanleiding om het volgende te schrijven: Het geval der Hanzebank zien wij zóó, dat daze Bank is voortgesproten uit de R..K. Midecnstandsbeweging en bij het economisch gedeelte der beweging behoort. Wij denken niet, dat de leiders der R.-K. middenstanders ooit van een Bank hebben verwacht, dat deze de christelijke beginse len in de maatschappij brengen of doorvoe ren zou: deze verwachting hebben zij ge koesterd van de middenstandsbeweging in haat geheel, van de beweging als cultureel verschijnsel en slechts economische doel einden het verschaffen van crediet aan den middenstand kan men gezien hebben in de oprichting eener Bank Voor zoover wij weten, heeft men dan ook nooit gesproken van een R.-K. Hanze bank. maar altijd v4n de Credietvereeni- ging De Hanzebank, zonder meer. De eeni- ge relatie met de R.-K Aliddenstandsver- aeniging liep, naar men weet, door den Raad van Toezicht. Wij wilden maar zeggen, dat men het christelijk beginsel in deze treurige zaak gevoeglijk buiten bespreking kan laten, als men speuren wil naar de oorzaken van den val. Die oorzaken liggen op zuiver econo misch terrein en zijn te zoeken in hetzelfde rayon, waar men de redenen der debacle van andere Banken vinden moet: zij heb ben den goudstroom in de dagen der hoog conjunctuur in verkeerde bedding geleid, op avontuur gezonden, en de stroom is in de zee der malaise verloopen. Het christelijk beginsel kan een Bank vooruit noch achteruit brengen. Het zijn economische beginselen, welke een Bank moeten leiden, doch daarmee zeggen wij niet, dat christelijkheid met financiën niets te maken heeft. De ondervinding leert, dat de invloed van bet groot-kapitaal enorm is en of deze in vloed in christelijken zin werkt of in de tegenovergestelde richting, is van éenige beteekenis. Wij gaan daar nu niet verder op in, raker deze zijde vaft het vraagstuk slechts "ven aan om te voorkomen, dat men uit dit artikel lezen zou een afkeuring van elke katholieke bemoeienis met de gieldwereld. Tot zoover de Gelderlander. Ditis zèer juist gefegd; wij willen er geen woord op afdingen, maar er toch wel ifcis aan toevoegen, om misverstand te voorkomen en de lessen uit de verschillen de débacles niet. verloren te laten gaan. 't Is waar, dat, wanneer een aantal Ka tholieken een of andere onderneming op touw zet, welke niet slaagt, de katholieke beginselen daarmee niet staan of vallen. Maar ook is waar, dat Katholieken te dien opzichte voorzichtiger dienen te zijn dan anderen, wanneer althans met de onderne ming direct of zijdelings een of ander Ka tholiek doel wordt nagestreefd. En nu ziet men helaas bet verschijnsel, dat, hoe ster ker het materieels in vele Roomsche onder- nfeiningen overheerscht, hoe grooter de on voorzichtigheid is en hoe meer zuiver ideëel een Roomsche zaak is, hoe minder gfld er voor te krijgen is. Wij zouden ons kunnen indenken, dat, wanneer voor- een zaak van louter godsdienstig belang, waar mee onmiddellijk de eer van God of het heil der kerk is gediend, geld werd ge vraagd, het Roomsche goud zonder naden ken werd gestort, wanneer men althans vin de goede bedoeling der geldnemers overtuigd was. Maar uit ervaring weten vwj allen, dat het nog wel eens moeite kost om voor zulke louter ideëele dingen de beurzen open te krijgen. Wanneer echter het directe nut, de ge bruikswaarde, de noodige materieele voor- fleelen aantoonbaar zijn, dan hebben, althans hadden ondernemingen onder Roomsch cachet' heel gemakkelijk vragen, een gemak kelijkheid, welke de roekeloosheid ver klaart, waarmee in het ymgste verleden een ontelbaar aantal dag-, week- en maand blaadjes zijn opgericht, patronaatzalen, ver- eenigingsgebouwen, sociëteiten en clubloka len, verzekeringsmaatschappijen en spaar fondsen en wat al niet in het leven zijn ge roepen. Daar kan veel nuttigs en goeds onder schuilen en de bedoeling der oprich ters zal ook meerendeels lofwaardig zijn ge weest. Maar die drang naar al maar meer dihgen onder Roomschen naam uit den grond le stampen heeft toch ook zijn eigenaardige bezwaren en gevaren. De gemakkelijkheid, waardoor onder Roomschen naam en „voor een Katholiek doel" geld verkregen wordt, doet al te licht de verantwoordelijkheid uit het oog verliezen ten opzichte van een noodzakelijken gezonden financieelen opzet, ten opzichte ook van het kiezen van zaak kundige bestuurders en andere onderlegde krachten. Het heeft wel eens den schijn of ons kleine land voor -ons Roomschen een onuitputtelijk terrein is, om al meer weer nieuwe hartewenschen' te bevredigen. Hoe veel krachten daardoor versnipperd worden, tioeveel meer en beter ër door samenwer king, door concentratie, te bereiken zou zijn, wordt over het hoofd gezien, wanneer men zijn eigen zin maar kan opvolgen. Het is waar, dat het Katholieke beginsel niet valt, wanneer zulk een onderneming van Room schen te niet gaat. Maar de Roomsche naam moet er op den duur sqhade .van lijden, wan neer al te vaak op rockelooze wijze geld gevraagd wordt voor .Roomsche dingen of wel, zulke ondernemingen onzaakkundig worden - beheerd. De goed» wil, welke tot nog toe onder de Katholieken heeft ge- heerscht om zaken van eigen huize te steunen, zou dan op den duur in onwil en wantrouwen omslaan en de goeden zouden met de kwaden moeten lijden. Daarom zou den wij goed doen uit wat gebeurd is, te leeren, om ten opzichte van Roomsche on dernemingen, welke winst beoogen, welke op een of andere wijze een handelskarakter dragen of een winstgevende exploitatie vercischen om in stafcd te kunnen blijven, extra voorzichtigheid te betrachten, dat wil zeggen, dat de bestaansmogelijkheid en de bekwaamheid van bestuurders en beheer ders even zorgvuldig worden overwogen, alsof het geen Roomsche, maar een loutere handelsonderneming betrof en dat men daarbij dan nog desnoods grootere voor zichtigheid en omzichtigheid betracht dan „de kinderen der duisternis." Want het moet niet zóó zijn, dat, wat aan een riskante on derneming aan zekerheid ontbreekt, wordt aangevuld door het vertrouwen in de goed- geloovigheid van het publiek, dat afgaat op een Roomsch cachet; maar dat in de toe komst de overtuiging gaat veld winnen, dat een onderneming vertrouwbaar en soliede is wanneer en omdat ze een Roomschen naam draagt. Een Roomsche naam en het Katholieke beginsel mogen dan twee verschillende din gen zijn, voor het groote publiek, dat meestal zoo slecht onderscheidt, zou het heel wat waard zijn, wanneer Roomsch en safe elkander dekten! r Haag gegeven, te willen navolgen. Met het oog op het vreemdelingenbezoek Ledenvergadering Vergadering Vrou- Gemengd Koor „Po- Sociëteit „St. Bavo" Volksbond 8 uur wenbond 8 uur. Gem. Concertzaal. lybymnia" 8 uur. R.-K. Volksuniversiteit Lezing mej. F. A. M. Peeters, Geh. St. Bavo 8 uur. Statenzaal Prinsenhof Gemeenteraad Haarlem half 2 uur. Militair. Hospitaal Kinderhuisstraat 2 Tentoonstelling van „vrij en spontaan kin derwerk" Kunsthandel F. H- Smit. Tentoonstelling van werken van Johanna Kruyder, dage lijks van 10 tot 6 uur Uitgezonderd 's Zondags Arbeidsbemiddelingsbureau van Sint Fran- ciscus Liefdewerk Zoetestraa! 11 Eiken Donderdag van 8914 uur R. K. Arbeidsbeurs voor mannen en jongens Sociëteit St Bavo. Smedestraat 23 (clefoon 10049 Alle werkdagen van 9 114 van 2654 en 's avonds van half 8— half 9 uur s Zaterdags alleen "an 92 en van half 8half 9 jur R.K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen Bloem hofstraat 1 Alle werkdagen van v.m 1012 uur des middags van 24 uur, en s avonds van 89 uui behalve Zaterdag avond Tel 11671 Arbeidsbeurs voor R. K. Ziekenverpleegsters (uitgaande van den Ned R K. Bond van Ziekenverpleegsters). Aanbiedingen en aanvragen voor verpleegsters aan het Bu reau BI weg 309, Overveen (dr. C Bos). R K. Leeszea en aitleenbibliotheek Jansstraat 49 - Eiken dag geopend van 1012, van 25 en van 710 uur. be halve de: Maandagsochtends en op Zon en Feestdagen Uitleenen van hoeken van 2 tot 5 uur en van 79 uur Woens dagmiddag ruilen van kinderboeken St. Marthaverceniging Bloemhofstr Zon dags en Woensdags van 810 uur, n.ro gezellig samenzijn voor Hollandsche meis jes. die hier geen tehuis hebhen Tel 11671 R. K. Bevoikingsburean Gebouw Sint Bavo Smedestraat 23 van 810 uur op Maandag- Woensdag- en Vrijdagavond St. Elisabeth's Ver-eniging Jansstraat - Aanvragen om versterkende m'ddelen voor armen zieken der S. E. V Maan dags van 23 uur Donderdag van 12 Bisschoppelijk Museum. Dagelijks, uitge nomen Zaterdag. Zon- en Feestdagen toegankelijk Parochiale Bibliotheek (Kleverparkweg) ingang tusschen kerk en pastorie,, iederen Dinsdagavond. Eerste Hulp bij Ongelukken (Snelverband) Centrale post Tel 11111 (Holzhaus) en verder bij de leden, te kennen aan het zwarte schild met wit kruis aan den Huis gevel Reddingsbrigade voor drenkelingen Centrale post Te] 11111 (Holzhaus) en verder bij de leden te kennen aan het groen-wit schild aan den huisgevel. Een spoedvergadering van bovengenocm- den raad werd gistermiddag gehouden onder voorzitterschap van den heer F. H. Smit. De VOORZITTER, de vergadering ope nend, zegt. dat het doel der uitgeschreven spoedvergadering is het beantwoorden van een ontvangen schrijven van het college van B. en W., waarin advies wordt gevraagd aan den Middenstandsraad over een ingekomen verzoek, om opheffing der verordening op den winkelsluiting gedurende de a.s. Intern. Bloemententoonstelling. Het bestuur had zelf wel kunnen advi- seeren, doch het bestuur is voor alle moge lijke vrijheid, en zeker voor de Consumptie- zaken, doch het weet ook, dat niet alle leden van den Middenstandsraad op hetzelf de standpunt staan. Vandaar deze spoedver gadering. De notulen der vorige vergadering wor den aangehouden. Vèrvroegiug kantoren, scholen zen. openstelling met een uur. De VOORZITTER stelt vervolgens aan de orde een Concept-scbrven, te zenden naar het College van B. en W.. verzoekend de medewerking van het College, wanneer on verhoopt de zomertijd of de zonnetijd door de regeeering niet zou worden gehandhaafd of ingevoerd, om te bevorderen, dat de of- ficieele bureaux, scholen enz. een uur vroe ger zouden beginnen en eindigen en den particulieren te verzoeken dit voorbeeld, reed« door het gemeentebestuur van Deal De heer JAC. LAMP informeert, hoe het zullen wellicht de koek- en banketbakkers, in dat geval zal gaan met de uren, genoemd sigarenwinkeliers, enz. onthefiing wenschen in de Verordening op de Winkelsluiting, Misschien! Want de jongste nnquéte in het De heer VAN LIEMT erkent de juistheid Kleinbedrijf der K. van K. heeft hierom- dezer vraag Ook daarin zal moeten worden trent eigenaardige gewaarwordingen ge- voorzien wekt. Slechts een doodenkele wenscht het. De heer LASSCHUIT vreest, wanneer de Ook de sigarenwinkels wenschen geen ont- regeering den zomertijd niet handhaaft, zij heffing. Door de Verordening worden v,ij ook niet zal toestaan, dat hij door de ge- thans beschermd tegen een enkelen klant, meenten clandestien wordt ingevoerd. Want die evengoed vóór 8 uur had kunnen ko- daar komt het eigenlijk snh;k op neer. De heer VAN TETERING deelt deze vrees niet. Aan den zomertijd wordt niet getornd. Het is slechts een maatregel van het bestuur. De gemeente is toch vrij te bepalen, hoe laat de bureaux en de scholen aanvangen. Bovendien de Raad, die zelf de Winkel sluitingsverordening gemaakt heeft, is au tonoom om de daarin genoemde uren te wijzigen De heer TEN BOOM beaamt dit. Wij ko men niet aan bet recht van den zomertijd, men. Het zit nog, zegt spr., of een ontheffing over de heele linie, met groot gejuich zou worden begroet. Denkt u, vraagt hij, dat die vreemdelingen 's avonds in Haarlem zullen blijven? Wanneer om circa 5 uur de tentoonstelling gesloten wordt, dan snellen zij naar Amsterdam of Zandvoort. De ge- heele geschiedenis acht spr. een paskwil. Toch wil spr den handelaars in consump tieartikelen een kans geven wat extra te verdienen Doch dan ook alleen aan deze e, maar wij hebhen toch het recht vroeger te beginnen. De heer JOUSTRA zou zich een goede regeling niet kunnen indenken, zonder dat een wijziging werd aangebracht in de uren der Verordening op de Winkelsluiting. An ders, immers zouden winkeliers, die niet wilden medewerken, een uur later kunnen openblijven. De VOORZITTER constateert, dat het concept-schrijven de algemeene goedkeu ring wegdraagt, behoudens, dat nog zal wor den bijgevoegd het verzoek „de uren, ge noemd in de Verordening op de Winkel sluiting aan dezen toestand te doen aan passen." Goedgekeurd. De winkelsluiting gedurende de Bloemententoonstelling. De SECRETARIS leest het schrijven van B. en W„ mededeeling doende van een ont vangen verzoek om tijdens den duur van de internationale Voorjaarsbloemententoon stelling, van 13 Maart tot 21 Mei e.k. ont heffing te verlcenen van de verplichting tot winkelsluiting ten aanzien van alle winkel zaken of voor bepaalde groepen. Alvorens te dezer zake te beslissen wil het College van het oordeel van den Mid denstandsraad hieromtrent kennis nemen. De hee" TEN BOOM merkt op, dat de heer Smit daar straks dan zeker gespro ken heeft namens de meerderheid in het bestuur. Want al is spr. in het algemeen tegen dwangmaatregelen, de Verordening op de Winkelsluiting acht spr. in haar alge meenheid, toch een groote zegen. groep. Spr. gelooft niet, dat ontheffin| aan alle consumptiezaken gegeven kan wor den. De heer WORST zegt het slechts gedeel telijk met den heer van Liemt te kunnen eens zijn. Ook spr. gelooft niet, dat op deze wijze de ontheffing zal gegeven kunnen wor den. Toch wil spr. hier wel verklaren, dat er tal van winkelzaken op ontheffing gesteld zijn. De heer VAN TETERING wil allereerst er zijn groote voldoening over uitspreken, dat thans officieel B. en W. in deze aange legenheid advies vragen aan den Midden standsraad. Dat moet door ons worden ge waardeerd, maar dan ook moeten wij aan het verzoek van het College kunnen voldoen. Blijven onze meeninger, verdeeld, datl kun nen wij geen beslissing nemen, daar wij al leen kunnen optreden na een besluit met algemeene stemmen genomen, en dan kun nen wij ook niet adviseeren aan B. en W. Daarom, hoewel spr. principieel is voor een algemeene vrijheid, dus voor een onthef fing over de heele linie, wil hij toch ook daarom een concessie doen en. tot het alge meen besluit medewerken door alleen te adviseeren ontheffing te verleenen uitslui tend voor de consumptiezaken. De heer WEYBURG verklaart zich een principieefen tegenstander van eiken wiu- kels.luitingsdwang. De moeilijkheid is, dat men zit met het personeel. Verder moet spr, toegeven, dat in dit geval een algemeene ontheffing vrijwel misplaatst is. De heer LASSCHUIT wil ook speciaal de ontheffing laten vragen voor de sigarenwin- De heer VAN LIEMT zegde toe, namens den Middenstandsraad, deze aangelegenheid bij de rondvraag in de e v. Raadsvergadering te zullen bespreken. Verlaging stroomtarieven recla meverlichting en kleinindustrie. De heer VAN LIEMT kondigt in de a.s. raadsvergadering van Woensdag de boven genoemde verlaagde tarieven aan. Voor den winkelier beteekenen deze tarieven een be langrijke verbetering, wijl de tarieven 's avonds na 8 uur zeer gereduceerd zijn. Voor de afnemers bicden deze tarieven belangrijke voordeelen, daarom dienen velen ervan te profiteeren. Maar ook voor de stad zelve zijn zij voordeelig, daar de na 8 uur gebruikte stroom geleverd wordt uit de z.g. afvalpro- ductie. Men zal in den vervolge na 8 uur kun nen verlichten voor 8 ct., terwijl de prijs vroeger 28 ct. per K. W. U. bedroeg. De heer LASSCHUIT is het er mee eens, dat de winkelier er niet slechter door wordt maar hij wordt er ook niet beter van, om- da' zij blijven betalen wat zij nu betalen. Het aantal winkeliers in deze stad, dat des avonds na 8 uur licht brandt, is le tellen. Het is wel te optimistisch gedacht, wanneer men denkt dat dit aantal door het nieuwe tarief sterk zal vermeerderen. Beter ware het geweest, wanneer voor de winkeliers eenzelfde vast-recht was voorge steld als voor de particulieren geldt. Hier wordt schijnbaar iets aangeboden, doch practisch heeft de winkelier er niets aan. De beer JAC. LAMP erkent, dat er in het betoog-Lasschuit een grond van waar heid kan schuilen, doch daar hebben wij geen rekening mee te houden. Laat het dan wellicht een nadeel zijn, erger worden we er dan toch niet. En het blijft mogelijk, dat het voorgestetlde winstje een werkelijk winstje wordt. De h--er VAN LIEMT, zijn voorstelling handhavend, maakte een en ander met een voorbeeld duidelijk. De heer VAN TETERING is het niet eens met het betoog-Lasschuit. Worden nu de étalagekasten des avonds spaarzaam ver licht, dan kan daar de oorzaak van zijn de veel te hooge tariefprijs. Dat kan hij een zoo sterk gereduceerd tarief zeer ten goede veranderen. En dan wordt een der grootste nadeelen van den sluitingsdwang weggenomen, n.l. dat wij thans na 8 uur met een donkere en doodsche sfad zitten. De heer TEN BOOM wil hier verklaren dat de heer VAN LIEMT door zijn ijveren voor Ia<*er tarieven den Winkelstand een zeer grooten dienst heeft bewezen. Hij is hem daar zeer dankbaar voor. Spr. heeft er voor zijn zaak altijd een groot belang in gezien des avonds zijn étalages te verlich ten. Dit voorbeeld zal zeker aanstekelijk werken, wanneer de tarieven zooveel goed- kooper worden. Het is een onbetwistbaar voordeel. De heer SCHLATMANN wil den heer van Liemt ook gaarne hulde brengen voor diens bemoeiingen in deze. Vroeger zijn in dezen Middenstandsraad de pogingen hartelijk toe gejuicht. De heer VAN LIEMT belooft in den raad aan het college te zullen vragen, dat de groot-verbruikers evengoed van de nieuwe regeling kunnen profiteeren als de anderen. Spr. wil verder ook wijzen op de voor deelen, die deze nieuwe tarieven brengen aan de Kleinindustrie. De groote sprong, die vroeger gemaakt moest worden tusschen de 2500 K.W.U, en de 8000, is thans verkleind. Dat is voor vele klein-industrieën een groot voordcel. De VOORZITTER constateert uit de ge voerde besprekingen, dat thans geen be paalde actie meer wordt verlangd. De zaak heeft hier haar beslag gekregen, behoudens de wenschen der groot-verbruikers. Barometerstand 9 uur v.m.: 767. Stilstan/ Opgave van: OPTICIENS FABRIKANTEN Koningstraat 10 Haarlem. 'vK' M v v (f medegedeeld door het Kop. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Naar waarnemingen verricht in den morgen van 3 Maart. Hoogste Barometerstand 775.7 m.M. te Stornoway. Laagste barometerstand 747.2 m M. te Biarritz. Verwachting van den avond van 3 tot den avond van 4 Maart. Matige tot krachtigen Noordoostelijken wind, betrokken tot halfbewolkt. weinig at geen neerslag, aanvankelijk kouder. De heer VAN LIEMT zegt den gedach- tengang-ten Boom voor 90 pet, te kunnen volgen. Wellicht kunnen evenwel thans de handelaars in consumptieartikelen uit het te verwachten vreemdelingenbezoek een slaatje slaan. Spr. wil evenwel waarschu wen tgen een advies om een ontheffing te verleenen over de heele linie. Dan toch zou men voor 1/4 klant genoodzaakt zijn des avonds zijn zaak open te houden. Het pu bliek is ontwend, dat de winkels na 8 uur open zijn. Men wenscht het niet meer. Zoo ook met de ontheffing op Luilak- avond, Het is buitengewoon druk in de stad doch de zaken zouden best kwart over 8 kunnen- sluiten. Daar zouden ze geen scha de van ondervinden. kels, daar sigaren niet vallen onder de con sumptieartikel en. De VOORZITTER gelooft, dat thans een stemmigheid verkregen is en stemming wel niet meer noodig zal zijn. Hij constateert, dat aan B. en W. zal geadviseerd worden geen algemeene ontheffing te verleenen, doch wel aan alle consumptiezaken. Wordt goedgekeurd. De keibestrating tusschen Kruis straat en Barteljorissiraat, De Barteljorisstraatvereeniging had de tusschenkomst ingeroepen van den Midden standsraad om aan de autoriteiten te verzoe ken, dat de bovengenoemde keibestrating niet zou wonjen opgebroken in do oeriode der Bloemententoonstelling. Toch moet het spr. van het hart, dat al die tarieven en bepalingen ware puzzles zijn ge worden. waaruit alleen 'een bijzonder goed ingewijde wijs kan worden. Spr. had zich een uniform tarief gedacht, dat alleen 4eba- seerd was op het verbruikte kwantum. Even wel heeft spr. uit het besprokene wel opge maakt, dat we de nieuwe plannen moeten huldigen. Niets meer aan de orde zijnde, wordt de vergadering gesloten. Bij Kón. besluit is benoemd tot lid van het college van regenten over de gevange nissen te Haarlem mr. A. Bruch. In Zandvoort. Op den hoek HaltestraatZeestraat is Zaterdagmiddag door het breken van de stuurstang een auto door het hek vac een villa gereden. De auto werd beschadigd Op de Groote Krocht geraakte Zondag een motorrijwiel in brand. Met eenigr emmers water werd de brand gebluscht. De heer J. Segerius, pachter van het bui fet in het clubhuis van R. C. H. voelde zich Zondagmorgen plotseling onwel wor den. Hij begaf zich oogenblikkelijk naar huis, waar hij kort na aankomst overleed. De overledene was een bekend figuur bij R. C. H. Een comité van actie te Bloemendaal. Naar wij vernemen heeft zich ook te Bloemendaal een comité van actie tegen de annexatie-plannen van Haarlem geconstitu eerd. Tot dat comité zijn toegetreden: H. Beek man; Mr. J. Bièrens de Haan: W. Blanke- voort; J. Th. Bomwater; H. J. Hijmans; C. Jansen Hendriks; Jhr. B. de Jonge van Campens Nicuwland; Mr. D. E. Lioni; A. J- de Waal Malefijt; Mr. J. Meihuizen; E. A. W. van Nederhasselt, Mevr. A. Oepkes- Gerritson; S. P. Reinierse en Mr. F. J. D. Theyse. Het licht in het voornemen van dal co mité zijn actie aan te vangen, zoodra ee» wetsvoorstel zal zijn ingediend. De Burgemeester van Soest geeft belang hebbenden in overweging om, alvorens in relatie te treden met Maarten de Jong, wo nende Klaarwaterweg 11 te Soest, inlichtin gen bij hem in te winnen. De Hoofdcommissaris van Politie te Rot terdam geeft belanghebbenden ernstig in overweging, alvorefcs in verbinding te tre den met het „Kantoor van Credieten en Hypotheken", ook wel genaamd „Kantoor van Credieten, Hypotheken, Assuranties, Wisels en Effecten", gevestigd aan de flaes de Vrieselaan No. 19b te Rotterdam, ge houden door Willem van Kassei geb. 9 Aug. 1887 te Middelharnis, inlichtingen in te win nen aan het hoofdbureau van politie, afd Ccnrale Recherche, Haagscheveer 25 te Rot terdam. Gisteren heeft de politie hier ter stede weer eens proces-verhaal opgemaakt tegen een drietal personen, wier rijwiel niet voor zien was van een rijwielbelastingplaatj» 1925. Vandaag herdacht de heer L. H. Strous, hoofdopzichter bij he Gasbedrijf, den dag, dat hij 25 jaar in dienst der gemeente was. Door het gemeentebestuur werd hem het gebruikelijke cadeau der gemeente, zilveren couvert, geschonken. De heer Strous wilds zijn jubileum echter niet vieren en op zijn. dringend verzoek hebben ambtenaren en be ambten alle feestbetoon achterwege gelaten DE BLOEMBOLLEN. Tengevolge van het buitengewoon zachte en vochtige winterweer, zijn de bloembollen de laatste weken zeer snel gegroeid. De Crocussen staan reeds in bloei en versieren reeds de huizen Nog enkele dagen en de Hyacinthen worden ook al van het laatste dek ontdaan. Alles wijst op een zeer vroeg voorjaar en helder zonnetje is wel ge- wenscht, want de grond is buit enge voor vochtig. Men verzoekt ons de aandacht te vestigen op het Gem. Orgelconcert hedenavond in da Gem. Concertzaal, alwaar Jan Bresser, v» olist, zijn medewerking zal verleenen. Aantal behandelde posten 7861 (v. j. 4877;; aantal inlagen 6203 (v. j. 4063): aantal terug betalingen 1658 (v. i. 814): ingelegd 318.195.2654 v. j. 213.748.89); terugbe taald f 271.903.3754 (v. i. 223.129.5454); meer ingelegd 46.291.89 |v. j. minder 9.380.6554); aantal nieuwe boekjes 232 (v. j. 233); aanlal afbetaalde boekies 112 (v. j. 62) Spaarbusjes op 28 Februari 1925 in om loop 1435. Geledigd in Februari 1925 195 busjes met totaal 3.278.19. Aantal in be waring genomen boekies op 28 Februari 192! 332.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 1