Pip TIP1'1! MUZIEK. GROOTE MARKT 5-7 - HAARLEM INGEZONDEN. LAATSTE NIEUWS. Radio-Omroep. ÜE 5PAARNEBANK PRIMA RADIO CONCERTTOESTELLEN Bronchitis Abdijsiroop Van onze Rechtbank. VOOR DEN POLITIERECHTER. De Bloemententoonsteliing jubileum j. van Waveren. Eerste H. Mis. Verbreeding Rijksstraatweg Haarlem—Halfweg. Het meelbesluit van Amsterdam. De redenen," waarom Ged. Staten het besluit niet goedkeurden. De brand in de Passage te Zamvoort. Het bestuur van de Wouingbouw- Vereeniging Bloemhof. Aanbesteding. In den weg gezakt. Onderscheiding. Jubileum. Het conflict felj de Haarlemsche Brood- en Meelfabriek opgelost. Jubilea. Onbestelbare stukken. GEMEENTERAAD. Heropening van hef Znid-HoIIandsch Koffiehuis. Socialistische Rechtvaardigheid. Onze Winkelstand. Nieuwe zaak. BURGERLIJKE STAND Gevonden dieren en voorwerpen. HEEMSTEDE HALFWEG Aansluitende kraag (f) Concave schouder tSoupele rever Qladde, stevige borst Mislukte revolatie~poging le, Lissabon, Verdaging van 'i Congres. De Engelsche mijn-industrie. De militaire uitgang in Denemarken. 98l/8 93 1027x6 7V4 65 7* 1581/s 157 73i/4 73 Hoil. Stoomboot 213/4 21 n* E V. A. 493l/2 1677, 167a 3801/ 867s Wisselkoersen en koersen 'Yêvti Bankpapier. Desverlangd vanaf f 6.— per maand. Bureau Meijer - Haarlem. Kleine Houtweg 113 Tel. 3468. 0.357s 2.507, Overtreding Tabakswet. Ook in de middagzitting werden belasting zaken behandeld, waaronder overtredingen van de Tabakswet. Zoo stond o.m. K. K. terecht, bij wien ofschoon bekl. geen sigarenmaker is op op zolder door de belastingambtenaren een persblok, 18 vormblokken, 'n kleine hoeveel heid tabak etc. was gevonden. Daar bekl. geen bedrijfsvergunning had, maakten genoemde ambtenaren proces-ver baal op. Bekl. merkte op, dat al die ooel, toen de i ambtenaren bij hem op bezoek kwamen, al j lang op zolder lag en hij vroeger voor zich zeif wel eens een sigaartje had gemaakt. Op dat moment kon hi- geen sigaren ma ken, omdat hij geen dekblad had. De kom mies had echter den indruk gekregen, dat de zaak nog niet zoo heel lang stil lag. De Rijks-advocaat, mr. Asser, vorderde dan ook tegen bekl. f 100 boete. De Officier van Justitie, mr. Hoyer, eisch- te toewijzing van de vordering subs. 1 dag hechtenis. Verder stond de sigarenwinkelier P. A. W. terecht, die in den tijd, dat de tabaksbelasting inging, vergeten had een overgebleven partij' van bandjes te laten voorzien. Hij betaalde later wel over de f 100 belasting en kreeg daarna nog een transactie van f 50, die hij weigeren meest, De Rijksadvocaat vorderde in deze zaak f 200. De Officier concludeerde toezegging van de vordering subs. 10 dagen hechtenis. Ten slotte kwam de sigarenmaker C. Y. P. voor. Op 18 October 1922 waren de belasting- r ïbtenaren bij hem geweest en constateerden c_t P. sigarenbandjes had, welk belasting- merk hij meer dan eenmaal zou hebben ge bruikt althans zou gebruikt "kunnen hebben. Bekl. stak dadelijk een lange rede af en zei- de o. m. den ambtenaren gevraagd te hebben bij het opmaken van het proces-verbaal, er duidelijk in te zetten, hoe het geval zich had voorgedaan. De belastingambtenaren hadden volgens bekl. uit een bakje die bandjes gehaald, die al eens gebruikt waren. Deze waren echter niet gebruikt gint* bekl. voort, want het waren bandjes van sigaren, die in de etalage hadden gelegen en niet meer verkocht konden worden. Teen bekl. een reprise van zijn betoog wil de geven, onderbrak de president hem met de woorden.„Luister nu maar e»ns, wat mijnheer de Rijksadvocaat te zeggen heeft. Deze vorderde f 100 boete. De Officier eisch- te toezegging van de vordering subs 1 dag hechtenis. „Dus ben ik er dan met een dag af vroeg bekl. nog. „Dit is de eisch" antwoordde de president, die de uitspraak evenals die der vorige zaken bepaalde op a.s. Donderdag 12 Maart. Het beiastingmerk. De 36-jarige schoenmaker F. v. a. S. te Zaandam zag op 27 Januari te Zaandam een rijwiel staan, waaraan aan een touwtje een belastingmerk hing. S. ging naar dat rijwiel toe en sneed het touwtje door, maar de eigenares van dat rijwiel had bekl.'s han deling bespied en ging erop af, juist toen het plaatje op den grond viel. Vlug pakte zij het op en S. had een sof. Bekl. vertelde dat hij het in de maand Januari zoo arm had, doch hij had er werke lijk berouw van. De Officier van Justitie, Mr. Hoyer, wilde de omstandigheden in aanmerking nemen, waarin bekl. verkeerde, alsmede het feit, dat hij nog nooit met de politie in aanraking was geweest, en daarom consideratie ge bruiken en eischte een voorwaardelijke ge vangenisstraf van 2 maanden met een proef tijd van 2 jaar. De politierechter veroordeelde conform den eisch, doch maakte van de 2 maanden 1 maand. Valsche voorspiegelingen. K. L, H., stoker te Velsen, zat in geldver legenheid, doordat hij werkloos was. Hij wendde zich tot een zekere K. en vroeg hem 2.te leen, omdat, zooals hij tegen K. zeide, hij in geldverlegenheid zat, wat niet lang meer zou duren vanwege de uitkeering, welke hij te wachten had van het Steun comité. Als hij dat eenmaal had, zou hij het terugbetalen. Werkelijk kwam H. eenige dagen later terug met de twee gulden, doch dischte gelijk een heel verhaal op, dat hij een groentenzaakje kon beginnen met 40. Door vrienden en kennissen van hem waren hem reeds 15.toegezegd en nu had hij graag van K. de andere 25.K. vond het heel best, doch had op dat oogenblik geen geld bij zich, zoodat hij voor de oplichting behoed bleef, daar H. de heelc histprie maar verzonnen bad. Aan een vijftal andere per sonen had hij eenzelfde geschiedenis ver teld. Dc politie kreeg er de lucht van en arresteerde H. voor hij de 25.innen kon. Vanaf Januari zat hij dan ook preventief. Dc Officier van Justitie vroeg 5 maanden gevangenisstraf, onder aftrek van het voor arrest. De verdediger pleitte dementie. De Politierechter, uitspraak doende, ver oordeelde den bekl. tot een gevangenisstraf gelijk aan den tijd in voorarrest doorge bracht, zijnde 57 dagen en gelastte bekl.'s onmiddellijke invrljheidsstelling. De Commissies van Vreemdelingenverkeer. Ter completeering van 'de opgaven in ons nummer van Woensdag rest ons nog de ver melding der Commissies voor de Schouw- burgavonden en voor de Concerten. De eerste bestaat uit mevrouw C. Kre- merWijt te Blocmendaal en de heeren E. H Krelage, H. Voors, J. B. Schuil, Jhr, J. C. Mollerus, C. Baron d'Aulnis de Bourouill, J. F. v. d. Mersch en Jan Wiegman. Zooals wij reeds mededeelden, staan op liet pro gramma dezer commissie twee schouwburg- avonden, waarvan de eerste op 12 Maart a.s. in Cabaret Modern, de tweede einde April ia den Stadsschouwburg zal plaats vinden. De commissie voor de Concerten heeft een voorloopig programma gemaakt van niet minder dan vier avondconcerten, waarvoor reeds besprekingen zijn geopend met zeer bekende Nederlandsche solisten, Deze con certen zullen waarschijnlijk in de Gemeen telijke Concertzaal en in dc Groote Kerk worden gehouden. Leden dezer commissie zijn de heeren: Ed. A, v. Biiderbeek, voor zitter; H. Stinis, M. C. van Zanten, G. A. Luitingh te Haarlem, J. Moolenaar en W. Milller te Heemstede, Aan den heer J. v. Waveren, die Donder dag zijn jubileum vierde als zijnde 25 jaar als amanuensis verbonden aan Teyler's Stich ting, werd toegekend de medaille der Maat schappij tot Nut van 't Algemeen, voor lang- furigen trouwen dienst. Men verzoekt ons mede te deelen, Jat in het bericht van de Eerste H. Mis van Fr. Nicasius (zie ons nummer van gisteren) de aangekondigde receptie vervallen moet. Naar wij vernemen, zullen de werkzaam heden in verband met de verbrecding van den Rijksstraatweg HaarlemHalfweg, de volgende week aanvangen. Een 50-tal arbei ders zal voorloopig tewerk worden gesteld. Een lO^urigen arbeidsdag is bij het werk voorloopig vergund. Zooals wij elders in dit biad melden, heb ben Gcd. Staten vftn Noord-Holland hun goedkeuring onthouden aan het raadsbesluit der gemeente Amsterdam tol het doen van af- en overschrijving op de begrooting van inkomsten en uitgaver voor het dienstjaar 1925 (bestemd voor den aankoop van meel). Hieronder laten wij de overwegingen vol gen, óp welke Ged Staten hun besluit gegrond hebben. Ged. Staten overwegende, dat bij de wc- derzijdsche erkende, volslagen onzekerheid ten aanzien van de toekomstige prijsbewe ging van de tarwe, geenszins als zeker kan worden aangenomen, dat het gemeentebe stuur van Amsterdam bij machte zal zijn een eventueel verlies op den aankoop van bloem voor een ongelimiteerd bedrag te beperken tot 3ÖO.OCO. Verder overwegen zij dat dit bezwaar voor de gemeente-tinanciën te meer klemt, nu de urgentie alléén voor de gemeente Amster dam van eer. maatregel, als met het raads besluit van 15 Januari j.l bedoeld maatregel die in tijden van crisis op den weg van de Rijksregcering liggen zou geenszins zoo onomstootelijk is komen vast te staan, dat het oog gesloten kan worden voor de onmiddellijke gevolgen, die de maatregel waarschijnlijk hebben zou voor de bakkers der aan Amsterdam grenzende ge meenten, alsmede voor de consequenties van verdere strekking, die daaruit voor andere gemeenten in de Provincie Noord-Holland en daarbuiten kunnen voortvloeien. Op deze overwegingen is genoemd raads besluit niet goedgekeurd, Het Comité, gevormd om hulp te ver- leenen aan de slachtoffers van den grooten brand in de Passage te Zandvoort deelt ons mede, dat bij de gisterenavond gehouden besprekingen met de slachtoffers is komen vast te •staan, dat omstreeks 10.000 noo- dig zal zijn, om aan de getroffenen het al lernoodzakelijkste meubilair enz. te ver strekken. Meerdere der slachtoffers, die alle tot de arbeidende klasse behooren, waren ook al om fir.ancieele redenen niet verzekerd, zoodat zij volkomen zonder kleeding, huis raad en woning op straat staan. Voor huisvesting en inrichting zijn daar om, hoe zuinig het Comité tegen eigen ver langen is, ook moet zijn, toch nog belang rijke bedragen noodig. Het Comité hoopt zeer, dat men alom in de-n lande zal willen helpen. Men verzoekt ons te willen mededeelen, dat de samenstelling van de wonkigbouw- vereeniging geschiedt is als volgt. P. Wit- teman, voorzitter; A. G. v. Lunenburg, van Keulenstraat 19, secretaris; Mevr. wed. Reuter-Kamerling, penniagmeesteresse en de heeren L. Lams en H. Scholten, commis sarissen. Hedenmorgen werd onder goedkeuring van den Minister van Waterstaat, in het bureel van den hoofdingenieur-directeur in de directie Noord-Holland aanbesteed; het aanbrengen van een gedeelte klin kerbestrating en het uitvoeren van bijko mende werken op den oostelijken kanaal dijk var het Noord-Hollandsch kanaal, tus- schen de Schermervlotbrug en de Friesche draaibrug te Alkmaar. Raming 1100. Ingekomen waren 5 biljetten. Laagste in schrijver was N. Loos te Hoorn, voor 1024 Toen een met anthraciet volgeladen vrachtauto der firma v. Breemen, van het Spaarne nabij de Gedempte Oude Gracht vertrok, zakte een der achterwielen in den weg. Het gat was aanmerkelijk groot en men had veel moeite den zwaren wagen te lichten, wat oa talrijke vergeefsche pogin gen gehikte. Het tramverkeer ondervond geen noe menswaardige vertraging. Dc medaille van verdienste van het Hon- gaarschc Roode Kruis is onder meer toe gekend aan notaris Van Cranenburgh te Haarlem. Mia Peltenburg, Hendrik en Willem Andriessen. Wij zullen niet gaan zoeken naar nieuwe adjectieven, om de heerlijke gave van Mia Peltenburg, en de zuivere muzikaliteit der gebroeders Andriessen, te prijzen. IToe vast op dc voortreffelijkheid hunner uitingen ver trouwd wordt, bewees trouwens de groote opkomst van hoorders een schouwburg zoo vol als slechts bij de allerbeste concer ten 't geval pleegt te zijn. En ook nu werd ons zeker vertrouwen niet beschaamd. Ook nu was 't een avond van groot genot, door den vpgelklaren, verzorg den en tegelijk charmanten zang en de gave uitvoering van eenige bijzonder interessante klavierwerken. Quatre-mains komen op onze concert programma's zelden voor. 't Is dan ook geen gewoon verschijnsel: twee artisten, die zich zoo ernstige voorstudie willen getroosten, die zich voldoende gelijkgestemd gevoelen en beiden in staat zijn tot die aanpassende bebeersching, welke vaak een offer inhoudt, en nog meer dan in ander samenspel, bij vierhandig klavierspel noodig is. Des te dankbaarder zijn we, nu 't ons gegeven werd. En zóó in pure eenheid en even wicht van aanslag en expressie. Dankbaar óók voor de kennismaking met zelden vertoonde schatten. De Fantasie van Schubert b.v., een werk met veel geest, en minder uitgesponnen dan de beminnelijke droomer anders wel geeft, Slechts hier en daar steekt de rhetorlca op wat zich op den vleugel wreekte in 'n wat stuggen klank der middenstemmer. Dan dc Six épi- graphes van Debussy voor onzen smaak wa1 programmatisch, maar toch wel zeer be koorlijk als zuiverlijnig klein beeldwerk in klank, en wellicht met nog meer liefde ver tolkt dan 't stemmiger werk van Schubert. En ten slotte een suite van Bizet, Jeux d'Enfants, waarin eenige vrij goedkoope karakteristieken 't relief verhoogen van kristalheldere nummers als 3, 4 en 9. Ook in mejuffrouw Peltenburg meenden wij bij Debussy meer toewijding te bespeu ren dan, over 't geheel, bij Schubert. En dat speet ons zeer. Wij hadden zoo graag in méér nummers van laatstgenoemden componist de verve en de zekerheid genoten, die uitkwamen in „Fischerweise" en „Grettchen am Spinn- rade." Voor ons staat 't vast: Mia Peltenburg kan Schubert wèl zingen; maar ook wij moeten erkennen, dat dieper inleving in den tekst althans bij de minder felle, maar i toch even zuivere zettingen van sommige mijmerliedjes wellicht tot retouche in afstemming en sfeerlegging aanleiding kan geven. In Debussy die overigens veel sterker detailleert, dus dwingt toonde onze terecht geliefde zangeres meermalen, tot hoeveel verfijning zij in staat is. De réserve, die we meenden te moeten maken, doet echter geen afbreuk aan onze groote waardeering voor 't geheel. Gelijk ook 't publiek zich roet een stormachtig applaus, waardoor de heeren Andriessen zich tot een bisseering lieten verleiden, maar dat stellig ook de zangeres gold, dankbaar toonde. E. 25 Maart a.s. herdenkt de heer A. J, Luitingh, commies bij liet Gemeente Gas bedrijf te Haarlem, den dag, waarop hij voor 25 jaar in dienst trad der gemeente Haarlem aan bovengenoemd bedrijf. Naar wij vernemen, is het conflict, dat tusschen de directie der Haarlemsche Brood- en Meelfabriek en de organisaties van werknemers, reeds maandenlang be stond, gistermiddag in een conferentie in der minne opgelost en wel in dien zin. dat de directie aan het personeel loousverhoo- ging (en niet loonsverlaging, zooals abu sievelijk gemeld werd) toezegde. Gistefn herdacht de heer J. v. d. Mark den dag, waarop liij vóór 25 jaar bij de firma Enschedé en Zonen fafd. Courant) in dienst trad als letterzetter. Ongeveer 9 uur werd hij, naar aanleiding hiervan, door een commistie uit het perso neel, de heeren C. v. d. Berg en A. Peper, per auto van zijn woning gehaald. Op zijn afdceling gekomen sprak eerstgenoemde heer hem toe, uit naam van zijn collega s en overhandigde hem een pendule. Van de directie der courant kreeg hij het gebruikelijke geschenk, een enveloppe met inhou-d. Het verdere gedeelte van cfen dag mocht hij in huisejijken kring doorbrengen. Terug ontvangen in de tweede helft der ciagnd Februari. Bismenlandsche brieven. Den heer Bakker, Heemstede; Mej. Blanke, Amsterdam; Bur. Nieuws v. a. Dag, Am sterdam; Bur. de Telegraaf, Amsterdam; den heer S. Bieeker, Santpoort; Secretariaat voor School en Werk tuinen, Haarlem; den heer Driehuis, Zandvoort; Mevr. t. Doés- schate, Rotterdam; Departement v. Finan ciën, den Haag; den heer B. Douse Haar lem; Mej. Elonora, Haarlem; Mej. S. Friesch, Amsterdam; Mej. J. Halff, Egmond aan Zee; Hoshor Montany, Amsterdam idem idem; v. d. Heuvel, Tilburg; Mej. M. Jans sen, Delft; Mej. M. Keets, Mej. J. Kerk- hofs, Dordrecht; den heer J. Lohman, Am sterdam; Min. v. Oorlog, den Haag; Ont vanger D. B., Amsterdam; den heer J. Putte/ Lonneker, Pijksversekeringbank, Amster dam; idem, idem; Mej. Smit, den Haag; Mej. J. Salome, den Haag; Scheepsbouw- werf Jonker en Otegem, Amsterdam; Mej. G, Winter, Bentveld; den heer A. Wijnand, Oosthuizen; Zeepfabriek „de Duif", den Dolder; Zijlmaker, Haarlem. Binnenlandsche briefkaarten. Fam. A. Bol, Zandvoort; Mei. A. Groen en daal, Amsterdam; den heet S. Koning, Haarlem; B. Kist, Amsterdam; Mevr, Kee- man, Amsterdam; den lieer J. Meemvsen, Utrecht; fam. Roske, Groningen; Mevr. Schtilte, Amsterdam. Buitenlandsche brieven. Mr. A. Ducamp, Antwerpen; Mrs. G. Gubbins, Buenos-Aires; Mej. H. Schmidt, München. Buitenlandsche briefkaarten. Mevr. Buelens, den heer Daen, België; den heer J. Eykma, Antwerpen; Mr. G. Geur, Buffalo; Kasza Milyoy, Budapest; den heer H. Merix, Anvers; Roo v. Atder- werelt, GreenfordMevr. Zelle, Parijs. 3 briefkaarten zonder adres. Aanbevolen wordt om het hdres van den afzender op de stukken te vermelden opdat deze bij -onbestelbaarheid kunnen worden teruggezonden. Voorts is het gewcnscht alle per post te verzenden stukken van een volledig adres, straatnaam en»htiisnummer te voorzien. a. ingekomen zijn: een verzoekschrift van H. Fekkes om eervol ontslag met ingang van 15 April 1925 als onderwijzer aan de school voor ge woon lager onderwijs no, 5, en als leeraar aan de Gemeentelijke Avondschool voor Nij verheidsonderwijs; een besluit van Ged. Staten, waarbij wordt verdaagd hunne beslissing omtrent het raadsbesluit van 4 December 1924 no, 1 tot wijziging der verordening tot toekenning van den vacatietoeslag aan personeel, val lende onder de bepalingen der Vleeschkeu- ringswet; een brief van dezelfden ten geleide van het door hen goedgekeurde raadsbesluit van 4 Februari 1924, no. 19, tot aankoop van greed op den hoek van de Anegang én de Lange Veerstraat; een verslag over het jaar 1924 van de Commissie A. en van de Commissie C tot wering van schoolverzuim; Voorgesteld worden in handen van B. en W. om prae-advies: een voorstel van den heer M. L. A. Klein tot het doen bouwen van woningen met een huurprijs, varieerende tusschen 2.50 en f 4per week, en van huizen voor groote gezinnen; een verzoekschrift van het bestuur der Won'ngbouwvceeni'ring „De Voorzorg" om grond voor den bouw van 84 arbeiderswo ningen en een kantoortje aan en nabij de Van Oosten de Bruiinstraat; een verzoekschrift van de wed. Joz. Ver beek c.a., allen bewoners van dc Koksteeg, om den naam van Koksteeg te veranderen in Kokstraat; een adres van het bes'uur der atdeeüng Haarlem van het Ned. Onderwijzers Genoot schap om tot dc Regecring het verzoek ie richten art. 13 van het Kon. besluit van 27 Dec. 1924. Stbl. no. 585, zoodanig te witei- gen, dat de oude regelen voor de bezoldiging van waarnemende hoofden weer ge'dig zijn ,en tevens om, in afwachtirvg van de beslis sing der regeering. aan de waarnemende hoofden alhier een jaarlijksche toelage /toe te kennen. Hedenmiddag heeft de heer W, J. Dieben zijn Zuid-Hollandsch Koffiehuis, Sn de Gr. Houtstraat 183, heropend. Het perceel, dat ten opzichte van de ruimte bij de verbou wing geen uitbreiding heeft ondergaan, is, wat het inwendige betreft, grondig gere staureerd. De groote café-ruimte heeft van binnen een geheel ander aanzien gekregen en de veranderingen, welke werden aan gebracht mogen in alle opzichten verbete ringen worden genoemd. Alsof het heil der Partij sr van afhangt, zoo ageeren de socialisten in Schoten tegen den bouw van eén R.-K. School: een zuiver anti-Roomsch relletje intusschen, dat den naam van roode verdraagzaamheid geen eer zal aandoen. De R.-K. Kiesvereenig'ing heeft een goed werk gedaan met het ageeren der rooden eens even flink aan de kaak te stel len en de heer Loerakker was wel de be voegde'man om de puntjes op de i te zetten. Er staat op het Pretoriaplein een gemeente lijke hulpscbool. Dit is onvoldoende bevon den voor het openbaar onderwijs en daarpm moest de school aan de Overtonstraat wor den vergroot. Welnu de rooden meenen, dat nu dé R.-K. maar met die huipschool aan hét Pretoriaplein moeten tevreden zijn. Het zal niet gaan. De heer Loerakker stelde dc kwestie zeer juist met te zeggen: pis de kin deren van de openbare school een betere lokaliteit moeten hebben, dan zijn wij niet bereid, om dc kinderen van het R.-K. onder wijs daarheen te sturen. Ook het schoolbe stuur was hierop tegen. Zoo is het en de socialisten moeten ruaaj eens goed begrijpen, dat de R.-K. niet van afvalgraatjes wenschen te leven. Goed open baar onderwijs voor hun kinderen? Best. Maar voor onze kinderen mag het onderwijs en de huisvesting zeker niet slechter zijn. Het is een verdienste van hun ergerlijk drijven tegen een nieuwe R.-K. school dat dit door alle R.-K. in Schoten nog weer eens goed zal worden begrepen en dat zij er naar zullen handelen. Wij stellen ons voor op d® kwestie nog nader terug ie komen, maar meenden goed te doen met dit alvast evep vast te leggen. De wanden in het rond zijn voorzien van lainbrizeeringen met omlijsting in ma- honiekleur en een aantal fraaie lampen verlichten het geheel. Langs den wand zijn eenige „boxen" aangebracht, die het gezel lige van het interieur verhoogen. Rest nog te vermelden, dat het schilderwerk werd uitgevoerd door de firma G, de Laat, de aannemer der verbouwing v.qs de heer Kroon van Diest, de electrischc lampan zijn het ontwerp der firma Bosse, terwijl de „boxen' geleverd werden door de fir ma Kaïib. De heer P. Kamp, die zijn winkel in par fumerieën. eti scheersalon „Tip-top" reeds geruimen tijd heeft gevestigd in het per ceel Paarlaarsteeg 5. heeft zijn winkel een uitbreiding doen ondergaan, welke zeker als een aanwinst mag worden beschouwd. Deze uitbreiding bestaat uit een geheels nieuwe etalage, welke de heer Kamp vóór zijn artikelen heelt ingeruimd. De ruime keuze en de lage prijzen zullen zeker be langstelling trekken. Een keurige verlich ting vervolmaakt het geheel. Zaterdag opent de heer J. P. van Vliet in het perceel Kleine Houtstraat 41 een schoen winkel Hef perceel liggend op een. steeds aan trekkelijker wordenden winkelstand ziet er degelijk en welverzorgd uit. Zoowel de etalage als de uitstalkasten in den winkel getuigen vhn smaalt en de overvloedige vér-, lichting, een der voornaamste factoren om dê aandacht op zijn zaak te vestigen, draagt het hare er toe bij. Alles bijeengenomen een gelukkige combinatie. Getrouwd 4 Maart H. Nouwland en W. C. Sonnemans. Geboren 4 Maart: z. v. A. M. v. d. Eijnde- Bosch z. v. M. Vrenegoor—de Wit d. v. If. C. de GraaffCordia z. v, P. M. de Boerv. Baar z. v. M. G. W. Bindels Korremans 5 Maart d. v. H. Kara—Jan sen z, v M. C. SteenbakkerReijns z. v. C. H. Meijersv. d. Aa 6 Maart z. v. J. DoumaVermeulen d. v. F. Wa genaarDortmundi. Overleden: 4 J. KorringaPeet oom,- 73 jaar, Hazepaterslaan. C. N. Lamp—Kern, 83 jaar. Nieuwe Gracht. M. A. Noorloosv. d. Beek, 87 j., Kleverlaan, 5 Maart J. P. v. d Meerv Kuijeren, 47 jaar, Jaeobijnestraat, F. Molenaar, 19 jaar, Hazepaterslaan, J. Oudendijk, 60 jaar, /Voortingstraat. P. v. <5. Laan, 73 jaar. Ttilpenstraat. J. W. Kctlerie, 83 j., Leidschestraa t. Terug te bekomen bij: Politiebureau, Smedestraat, afdrukraampje met cliché, grijs wollen ceintuur, herdershond, Fauna, glacé handschoen, penning, rijwiel; N. Jon ker, Hier. v. Alphenstraat 47, bril in étui; H. Siknan, Scheperstraat 12, beitel; Wis- brim Liffmann, Anegang, grijze ceintuur; W, Bom, Si. Antoniesteeg 8e, kacheldeur- tje; D, Jacobs, de Wilstraaf 12 (op den dag Donkere Spaarne 14) pak gereedschap; Brinkmaan, Groote Markt, geelbruine hond, Fauna; H. Mulder, Amstcrd. Vaart 74, br. hond, Fauna; A. Koopman, Delftsiraat 29zw. glacé handschoen; N. Damen, Gierstraat 49, 10-rittenkaart; C. Bottelier, Byzantjumstraat 49, dameskousen; P. Sfegmeijer. Rijksstraat weg 193, postduif; W. Vermeulen, Begijn hof llrd. thuis tusschen half 4 en half 5 uur n.m.( potlood; P. J. Schouten, Spion kopstraat 52, Schoten, rijwielbel.merk; C. v. Marsbergen, Raamsteeg 24rd. Lipssleutel met ring; A. Viergever, Kamperstraat 3, speld; Mulder, Leidschevaart 94, gymnast.- schoenen; L. dc Haan, P. Krugerkade 50r,, Schoten, tasch met geld; R. Dusseldorp, Bar- teljórisstraat 5, vuiootlood Personalia, Op de candidatenlijst der Christ. Hist. Unie voor dc Tweede Kamer verkiezingen komt op de 19e plaats voor jhr. mr. D. E, van Lennep. Arbeidsbemiddeling. Bij het correspon dentschap der Arbeidsbemiddeling staan thans nog ingeschreven 12 wcrkloozen, te weten: 1 timmerman, 2 veenarbeiders en 9 grondwerkers. Gemeenteraad. Behoudens bijzondere omstandigheden zal de raad Woensdag a.s. om 10 uur v.m, bijeenkomen. De volmaaktheid onzer kleedinq danken wij aan onze 40-jarige ervaring. Stof, voering en bewerking sijnnatuur- lijk naar gelang van den prijs, maar het kost c-'cts meer om het model en den pasvorm op alle geproduceerde stuks toe te passen; de beste krachten aan onze zaak verbonden maken en corrigeeren de modellen. Waarom soudt ge dan slecht gekleed gaan, terwijl het goedkoopstekiceding- stuk bij ons gekocht, het cachet van den meester draagt! Bij al onze goederen vindt U daarom de hierneven afgebeelde schouder, kraag, rever en borst steeds terug. Deze van oorsprong Amerikaansche vinding werd door ons reeds in 1905 ■wettig gedeponeerd. In de goede toepassing en doorvoering schuilt het geheim van den eleganten pasvorm en het blijvende model die het ware kenmerk van Kreymborg's kleeding zijn. Vraagt onze Colbett-Costumes, facon 1925 van moderne faniasiestoffen, blauwe twill enz.. Prijzen van f 7.90 9.90 13.90 16.90 19.90 22.75 en hooger. Voor den inbond van deze rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk. WINKELS TOE! Geachte Redactie. S.v.p. een klein plaatsje voor beantwoor ding van den heer Sfoelinga. Bij voorbaat vriendelijk dank. Wanneer ooit raak-klaar en duidelijk een betoog is gevoerd tegen de funeste gevol gen van de Verplichte Winkelsluiting, dan is het in de rubriek „Amsterdamsche Kout" door den heer Henning Jr. Raak, omdat hij als man van onderviiiding de zaak beziet uit het oogpunt van publiek belang. Klaar, omdat de door hem gegeven voorbeelden tastbaar zijn, iederen dag voorkomen. Dui delijk, waar hij zegt dat het belang van dc bedienden geen publiek belang ^is. Duidelijk nogmaals, waar hij schrijft dat men, alvorens zich een beroep te kiezen, zich inprent en overweegt wat aan dat be roep vfist zit. Daar gaat de heer Stoslinga echter niet op :ni Waar de bedienden te sukkelig zijn om zich behoorlijk ie organiseeren in hun or ganisatie en daardoor de kracht missen om éen behoorlijke werktijdregeling in een collectief-contract vast te leggen, cischt de heer Sfoelinga dat de Wetgever dan hun lamlendigheid komt beloonen door een v e r p i c h.t.e %vinke!slui$ng. Is nu het publiek niet de dupe daarvan? Ontegenzeggelijk! De argumenten des heeren Henning kunnen met nog sterkere worden aangevuld. Dat er véle winkeliers vóór verplichte idnkelsluiting zijn is nifet te ontkennen, maar dat er zeer vélen tegen zijn is een feit! Dat het publiek er in een overwegend getal tegen is, is eveneens een feit, een feit dat weldra hopelijk duidelijk gedemon streerd zal worden, óók voor den heer Stoclingn. Of hij zich daarom bekommeren zal, be twijfel ik zeer, gezien zijn meening of „denkrichting" dat nummero één het per soneel komt en dan pas de winkelier en daarna het publjèk. M.i, moet het juist andersom. Mogelijk is het oog van 's hee ren Sfoelinga on-democratisch, maar toch dichter bij de werkelijkheid. Als ik den heer Stoelinga en de zijnen een goeden raad schuldig ben, zou ik hem willen toeroepen: „wendt al uw energie aan om de bedienden te organiseeren, zoo- dat binnen korten tijd allen zijn geor ganiseerd. iéts wat een hartcwcnsch is, ook van K. LONDEN, 6 .Maart. Uil Lissabon wordt gemeld, dat een van militaire zijde ge organiseerde revolutie-poging mislukt is; 20 officieren zijn gearresteerd; de Minister van Oorlog heeft verklaard, de orde te zullen handhaven. WASHINGTON, 6 Maart. Zonder dat op gewonden tooneelen zich hebben voorge daan, is het congres verdaagd. LONDEN, 6 Maart. Na een bespreking tusschen mijneigenaren en arbeiders, is be sloten een commissie in te stellen, welke tot taak zal hebben, den slechten toestand in de mijnindustrie tegen te gaan De eerste bijeenkomst is bepaald op 18 Maart. Ver moedelijk is hierdoor een staking in dc mijn industrie voorkomen. KOPENHAGEN, 6 ?daart.De Deenscne Minister van Verdediging Rasmussen heeft gister in dc financieels commissie van het Vo'ketting voorstellen ingediend over een vermindering van de militaire uitgaven voor het loopendc jaar van 714 millioen kronen. De radicale linksche partij keurde de voor steilen goed, terwijl de liberale linkerzijde een gedetailleerde schriftelijke uiteenzetting vroeg. VRIJDAG 6 MAART. Brussel 265 M. 8.35 u. Concert. Chelmsford 1600 M. 7.50 uur. Kali aaiisch concert en zang. Hilvers, Draad!, Omroep. 1050 M. 8.10 u. Lezing georganiseerd dobr het „Nut van het Algemeen", over het le- ven van Schubert; 9.20 u. Concert uft „De Opde Graaf", te Amsterdam. Eiffeltoren 2650 M. 6.20 u. Concert. Radio Parte 1780 M. 9.05 u. „Don Quichotte", opera van iMassenet. MEDeGEDtELL DOOK De Beurs opende heden; prijshoudend, V K HEDEN 5% Nederland 1919 6% Nederland 1923 1021/16 4'A Nederl. 1917 92 92 7% N.-I. 1921 A.. 1023/4 1023/4 6% N.-I. 1923 D... '021/8 1021/9 HolL Lloyd Oude Vaart dito Gem. Eigend, 49 Mij „Nederland" Scheepvaart-Unie 136 135 Rotterd. Lloyd 127 127 Paketvaart 146 146 Oude Boot 4951/2 Java Cultuur 369 370 Jurgens gew. 833/g 341/., Koloniale Bank 1S97/8 1901/8 Ii discke Bank 144'/8 145 Ceri Handel Mij 1311/, 1311/j 13172 132 Phoenix 977/g Geconsolideerde 187 187 Kon. Olie 4091/ 3 408 U. S. Steel '243/g 1241/2 Marine comm. I3V4 131/4 Vorstenlanden 1671/, 1687, Actions id. 169-70 C^mp. Merc. Arg, 161/g Poerworedjo 1271/, 129 375i/2 374 386 384 Deli Batavia 360 366 A'dam Rubber 1797/.* 182 Serbadjadi 222 1191/a 119-20 Wai Sumatra 1421/2 Dordtsche Petr, Southern Rails 895/ g 891/a 1521/8 151 Anaconda Wabash 24716 241716 Comm. Maxwell 43/s 6 MAAR CERSTE J KOERS LATERE KOERS BERLIJN s 0 59 60 0,59.623 PARIJS 12 75 12.88 BRUSSEL 12.67 12 63 WEENEN 0.35 LONDEN 11.94 11 941/4 STOCKHOLM 67.45 67.50 KOPENHAGEN 44.70 44 85 OSLO 38.15 38.25 BAZEL 1 1 48 20 48.20 NEW-YORK 2.501/3 ROME t 10.15 10.23 en andere borataandoeningen genezen mét AKKER'»

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 2