'n Zilver Prlesterjuöilé. f 3000.- f 125.. VAN ALLES EN VAN OVERAL. Dinsdag 10 Maart 1925 48ste Jaargang No. 15988 Dit nummer bestaat uit8 bladzijden - Eerste Blad DE TWAALFDE NEDERLANDSCHE JAARBEURS. Agenda 11 Maart De ramp te Zandvoort. Bovenstaande foto geeft een kijkje op de scherpe bocht in den Rijksstraat weg nabij de Steenfabriek te Lisse. Waar men nu dezen weg aan het verbeteren is, door verwijdering van boschjes, die het uitzicht belemmer den, zou men in één moeite de bocht kunnen opheffen of op z'n minst minder scherp maken, omdat de weg zoo smal is, dat twee voertui gen met een tram elkaar niet kunnen passeeren, hetgeen zeer gemakke lijk tot ongelukken zou kunnen leiden. Op de andere foto is duidelijk te zien hoe het ijzerwerk van de eerste brug voorbij de Nachtegaal bijna in de haag hangt. Verbetering is dus wel noodig. DE ACTIE VAN HET TRAM PERSONEEL. St. Raphaël en P. C. B. Internationale Zang wedstrijd „Aurora" Schoten. Hinderwet. Vergunning Drankwet. Jubileum. Orchideën-tentoonstelüng ten bate der Tuberculosebestrijding. De muzikale voordrachten van den heer en mevr. H. Andriessen Anschüz, mej. Mia Pelten- burg en den heer Jos. de Clerck. EEN SNUGGERE DIEF. J. J. VVEBER ZOON Teiegraphisch Weerbericht. De Tentoonstelling. De groote brand in de cacaofabriek Grootes te Westzaan. 1. De romp van het fabrieksgebouw, dat inwendig geheel is uitgebrand. 2. Een kijkje van binnen: aan de verbogen ijzeren balken ziet men het geweld van het vuur. De abonnementsprijs bedraagt voor Haarlem en Agentschappen; Pet week0.25 Per kwartaal 3.25 Franco per post per kwartaal bij vooruitbetaling 3.58 Bureaux: NASSAULAAN 49. Telefoon No. 13866 lijnen] Postrekening No. 5970. HAARLEMSCHE naverceniien 33 cent* per regeV Bij contract belangrijke korting. Advertentien tusschen den tekst ais ingezonden mededeeling. 60 ct. per regel op de le Pagina's 75 ct per regeL l raag- en aanbod-adver- tentiën 14 regel' 60 ct per plaat sing: elke regel meer 15 ct., bij vooruitbetaling. Alk abcnré's op dit blad zijn, ingevolge de verzekeringsvoorwaarden, tegen ongevallen verzekerd voor een der volgende 'jjtkeeringen Levenslange geheele on geschiktheid tot werken; bij een ongeval met X OCA bij verlies van een hand, doodeüjken afloop. T £ÜUeen voet of een oog; bij verlies van een 1 CA duim of wijsvinger; T bij een breuk van been of arm; "f A fï k'j verlies van een I HrU. andere vinger.' „De zon is doorgekomen, 't gebladert glimlacht flauw." Deze woorden van Kloos had zich de heer Graadt van Roggen, de secretaris-gene raal der N. V. Maatschappij tot Exploitatie van Jaarbeursgebouwen gekozen tot leid motief voor hetgeen hij ons, journalisten, wilde vertellen in de persbijeenkomst, die, als steeds, ook nu weer daags voor de jaarbeurs-opening plaats had. Als steeds, ja, maar toch was het heel anders. Waren wc er tot nog toe altijd in vrij beperkt aantal gekomen, om het „college' van den heer van Roggen bij te wonen, dit maal was het aantal collega's zeker dubbel zoo groot als vorige malen, doordat nu ook, vcor het eerst, vertegenwoordigers van buitenlandsche bladen en van de vak pers waren uitgenoodigd. Wat zeker goed gezien was, nu onze Nederlandsche Jaarbeurs in het buitenland steeds meer belangstelling trekt. „De zon is doorgekomen, t gebladert glimlacht flauw." „Al kunnen we," zei de heer van Rog gen, „op de komst van deze nieuwe jaar beurs nog niet met Beets uitroepen: „Als t kindje binnenkomt, juicht heel het huis gezin," de aangehaalde woorden van Kloos zijn beter van toepassing. Want op econo misch gebied is in 1924 de zon inderdaad doorgekomen; er heeft niet alleen een op leving plaats gc'nad, maar die opleving houdt ook aan. wat aan verschillende oor- raken is te wijten en wel in de eerste plaats aan de stabiliseering van de Duitsche Mark." Uit heel het verloop der werkzaamheden van de voorbereiding dezer 12e Jaarbeurs, was hei te bemerken, dat er opleving was gekomen in handel en industrie, dat de zon voor het jaarbeursbes-tuur was doorgeko men. En al stond dan ook die zon nog niet op middaghoogte, ze was er dan toch, het licht was er en men kon weer zien wat men deed het werken aan het groot maken v?n het jaarbeurs-instituut was geen tasten meer in het duister. De heer Graadt van Roggen is een vriendelijk man, een optimistisch man ook, al doet zijn ootimisme hem nooit den ernst der zaak uit hef oog verliezen en al toont hij zich ook nooit blind voor de schaduw zijden Ook nu weer. „Ik moet me eenigszins geweld aandoen, om niet op een meer blij- moedigen toon te spreken zei hii, zoo vol was hij van de goede vooruitzichten, die de vlotheid waarmee de inschrijvingen waren ingekomen, voor de toekomst van het jaar beurs-wezen spelden Was er nog altijd twijfel geweest bij velen, of de Jaarbeurzen in Utrecht wel levensvatbaarheid bezaten, nu zouden die twijfelaars dan toch wel be keerd worden. ,.Ik moet me eenigszins geweld aandoen." Ja, maar zelfs de grootste geweldenaar bereikt niet altijd wat hij wil en zoo lukte het den heer Graadt van Roggen ook niet, zijn blijmoedigheid te bemantelen. Nooit nog heb ik dezen toch altijd - blijmoedigen man, zoo blijmoedig gezien als ditmaal, met zooveel ingehouden vreugde zijn „col lege" hooren geven En hij had daar reden toe. Wie, als hij, iaren lang gewerkt heeft, hard en volhar dend gewerkt aan het grootmaken van een 61. instelling als de Jaarbeurs, wie, vaak te gen veel miskenning, tegen veel twijfel moedigheid van anderen in, het hoofd heeft hoog gehouden voor een ideaal, heeft het recht zich voldaan te voelen als ten slotte, niettegenstaande die miskenning, die twij felmoedigheid en zelfs de tegenwerkng, ten slotte „de zon doorkomt" En at wilde hij dan ook die blijmoedigheid onderdrukken, al? een juichkreet klonken toch zijn woorden: „Bij den nieuwen gang van zaken in 1924 in handel en industrie gekomen, is de Jaarbeurs een instituut ge worden, dai mer. met vreugde begroet de Jaarbeurs is als een permanent instituut geaccepteerd!" De Jaarbeurs heeft dus in den loop der jaren bewezen bestaansrecht te hebben, er is echter ook gebleken, dat er nog wel verbeteringen waren aan te brengen. Bij den aanvang werden alle bedrijven over één kam geschoren, één model monsterka mer werd gemaakt, waarmee iedereen ge noegen moest nemen. Langzamerhand kwa men er evenwel speciale wenschen naar voren, waaraan niet kon worden voldaan en een der gevolgen, daarvan was de af scheiding van de groep schoen- eo leder waren, die een eigen beurs begon. En de afscheiding van nog een andere groep, werd nog maar ter nauwernood voorkomen. Intusschen is toch wel gebleken, dat handel en industrie de voorkeur geven aan een algemeene beurs, boven afzonderlijke speciale beurzen Maar dan moet ook die algemeene Jaarbeurs kunnen voldoen aan de speciale eischen van verschillende groe pen deelnemers. Om dat te kunnen berei ken is nu het bestuur begonnen met een interne reorganisatie, waarvan de eerste uiting is, het ontstaan va« een speciale commissie voor de groep bouwmaterialen Deze eerste proef met commissoriaal over leg is het bestuur van de Jaarbeurs uitste kend bevallen; de groep bouwmaterialen is zeer goed vertegenwoordigd, zóó zelfs, dat voor haar in het vaste Jaarbeursgebouw geen voldoende ruimte was en zij moest worden ondergebracht in het aangrenzende gebouw der Handelskamer, dat geheel voor haar is ingeruimd Maar niet alleen voor de bouwmateria- lengroep was plaats te kort nog zeer veel anderen morsten worden afgewezen. Alle ruimte is gebruikt, 891 deelnemers zijn op deze beurs vertegenwoordigd, maar, had men ruimte ger.oeg gehad, dat zou het ver over de duizend geweest zijn. Er is dan ook weer ernstig gedacht over den bouw van een tweede jaarbeursgebouw en al zal daar nu ook nog wel niet aan stonds iets van komen, bet feit dat meer en meer vooral in de laatste maanden, groote, vooraanstaande firma's tot hoogen koers aandeelen opkoopen, om zich toch maar een blijvende plaats in het gebouw te ver zekeren, stemt ook in dit opzicht bemoe digend En als nu het bestuur voortgaat op den met zooveel onmiddellijk succes ingeslagen weg, om ook vcor verschillende andere groepen commissies saam te stellen, die de specale behoeften dier groepen beter naar voren kunnen brengen, dan hoeft men waarlijk géén optimist te zijn om te geloo- ven, dat het denken over een tweede ge bouw zijn langsten tijd heeft gehad dat nu langzamerhand aan de uitvoering zal worden begonnen. De plannen zijn er al. ARTHUR TERVOOREN Sociëteit, „St. Bavo". Chr. Agenten- Vcreeniging „Sursum Corda" 8 uur Coöp. Holland 2 uur bestuur St. Joseph 8 uur Bestuur Volksbond half acht uur Bloemisten 8 uur Fabrieksarbeiders S uur. Militair Hospitaal Kinderhuisstraat 2 Tentoonstelling van „vrij en spontaan kin derwerk" Kunsthandel F. H. Smit, Tentoonstelling van werken van Johanna Kruyder, dage lijks van 10 tof 6 uur Uitgezonderd 's Zondags Arbeidsbemiddelingsbureau van Sint Fran- ciscus Liefdewerk Zoetestraat 11 Eiken Donderdag van 89J4 uur R. K. Arbeidsbeurs voor mannen en jongens Sociëteit St Bavo. Smedestraat 23. Telefoon 10049 Alle werkdagen van 9 1% van 26/4 en 's avonds van half 8 half 9 uur s Zaterdags alleen '"in 9—2 en van half 8half 9 uur R.K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen Bloem hofstraat 1 Alle werkdagen van v.m 1012 uur. des middags van 24 uur, en s avonds van 89 uui behalve Zaterdag avond Tel 11671 Arbeidsbeurs voor R. K. Ziekenverpleegsters (uitgaande van den Ned R K Bond van Ziekenverpleegsters). Aanbiedingen en aanvragen voor verpleegsters aan het Bu reau BI weg 309, Overveen (dr. C. Bos). R. K. Leeszaal en uitleenbibliotheek Jansstraat 49 Eiken dag geopend van 1012, van 25 en van 710 uur,_ be halve de? Maandagsochtends en op Zon en Feestdagen Uitleenen van boeken van 2 tot 5 uur en van 79 uur Woens dagmiddag ruilen van kinderboeken, St. Marthavereenigicg Bloembofstr Zon dags en Woensdags van 810 uur. n.m. gezellig samenzijn voor HollandscFe meis jes, die hier geen tehuis hebben -- Tel. 11671 R. K. Bevolkingsbureati Gebouw Sint Bavo Smedestraat 23 van 810 uur op Maandag- Woensdag- en Vrijdagavond. St. Elisabeths Vereeniging Jansstraat Aanvragen om versterkende middelen voor armen zieken der S. E. V Maan dags van 23 uur Donderdag van 12. Bisschoppelijk Museum. Dagelijks, uitge nomen Zaterdag. Zon- en Feestdagen toegankelijk. Parochiale Bibliotheek (Kleverparkweg) ingang tusschen kerk en pastorie,, iederon Dinsdagavond. Eerste Hulp bij Ongelukken (Snelverband) Centrale post Tel 11111 (Holzhaus) en verder bij de leden, te kennen aan het zwarte schild met wit kruis aan den huis gevel Reddingsbrigade voor drenkelingen Centrale post Tel. 11111 (Holzhaus) en verder bij de leden te kennen aan het groen-wit schild aan den huisgevel. bedrag 56,50 Vorig Familie T5-0® C. R2.00 J. J. K., uit naasteliefde3.00 Colporteur L0° Ter eere van den H. Amtonius3.00 Mej. v. d. V., Heemstede...2.00 H. E. W2.50 B. K2.50 Wed. N. N2.00 M5.00 Uit Jantjes spaarpot 1-00 N. N. 1.» N. NO'50 Wij danken de inzenders zeer voor hun welwillende bijdragen. Hun goede voorbeeld zal zeker ook onze andere lezers en leze ressen aansporen niet al te lang te wachten met het inzenden van hun giften. Spoedige hulp is hier dubbele hulp. Maandagavond had 'n gecombineerde ver gadering plaats van de leden van „St. Ra phael" en den Prot.Clirist. Bond welke stond onder leiding van den heer L. Geers. Me_de waren aanwezig de heeren A. Koster, -hoofd bestuurslid van „St. Raphaël", Eijkelboom en Landzaat, hoofdbestuursleden van den Prot. Christ. Bond en de plaatselijke bestu ren met haar respectieve voorzitters. Nadat door genoemde heeren, alsmede door den heer Staatskamp het woord ge voerd was. werd besloten, dat lieden de ge' combineeide Dagelijksche Hoofdbesturen de kwestie onder het oog zullen zien e*1 ernstig zullen overwegen wat in dezen ge daan moet worden. Men ziet de kwestie ernstig in, in verband met de mededeelingen die werden gedaan, inzake den algemeenen financieelen toestand van het personeel. Onze oud-stadgenoot, de Z. Eerw. Pater Benitius Woolderink. O. F. M., Magister der Novicen in het klooster der E. E. P. P' Franciscanen te Bleyerheide bij Kerkrade; herdenkt 22 Maart a.s. den dag, waarop hij voor 25 jaren de H. Priesterwijding ontving. Gedurende meer dan twintig jaren be kleedt de Z. Eerw. Pater Benitius, het voor de Nederlandsche provincie der Fran ciscanen zoo gewichtig-ambt van magister of novicenmeester, eerst in het klooster Alverna te Wychen en sinds verleden jaar, toen het noviciaat der orde werd overgeplaatst naar Bleyerheide, in laatst genoemd klooster. Honderden priesters der Minderbroeders orde hebben hun eerste vorming in den reli gieuzen staat van P. Benitius ontvangen, zijn geworden tot voorbeeldige kloosterlingen. Verschillende malen werdP. Benitius door het Kapittel gekozen tot definitor, mede belast met het bestuur der Franciscaansche provincie. Zooals velen onzer lezers zich zullen her inneren is de aanstaande jubilaris de jongste van drie broeders, die allen in St. Franciscus orde de priesterlijke waardigheid hebben be kleed n.l. de Weleenv. Pater Reginaldus, die korten tijd na zijn H. Wijding overleed, en Z. Eerw. Pater Adelbertus, die jarenlang als Prefect het zoo bekende gymnasium te Megen bestuurde en aldaar zes jaar geleden stierf. Dat het den jongsten en eenig overgebleven- ne der drie priester-broeders, die een breeden kring van vrienden in onze stad en omge ving heeft, op 22 Maart niet aan belangstelling zal ontbreken, hieraan twijfelen wij niet. (Slot). Zondagavond. Het besluit van den wedstrijd, dat ons tot een uur na middernacht in de concertzaal hield was in alle opzichten waardig. De dub- belmannenkwartetten der eerste afa. dongen hier om 't eermetaal, eu 't was te voorzien dat de strijd spannend zou worden, want er waren mooie ensembles, onder alleszins vakkundige leiding veelal. Het verplichte koor van Nico Hoogerwerf „O Heil'gen" op text van Felix Rutten deed ook voorzien dat men 't verloop van dezen strijd met belangstelling zou volgen. Het is een werk, dat weer hoofdzakelijk homo- phoon is gehouden, en alzoo qua klank een goede werking kan oefenen, zoo 't ensemble goed evenwichtig is en de klankgeving is ingesteld op de forti-. Eenige van die harmonische rustpunten treft men o.a. in 't midden aan, bij „het violet der glorie," en onmiddellijk daarna (slot- harmonie in E). Het werk zal m.i. een goe den indruk maken bij uitvoering door groot mannenkoor, en wij twijfelen niet of in deze auditie zullen we er nog wel nader mee ken nismaken. 't Eerste kwartet dat opkwam, Harmonie Amsterdam, onder leiding van den jongen dirigent J. Th. Westerdaal, gaf er zulk een klankschoone en muzikale weergave van, dat wij geen enkele aanteekening behoefden te maken, en daar deze bij 't vrije werk slechts luidden „mooi op toon, muzikaal," durfden we den jongen leider een mooi succes voor spellen. De componist dankte door opstaan. Opvolger was „Sint Caecilia" Wormerveer, dat strandde op de groote accoorden waarop wij boven doelden. De anders mooie tenoren wendden overmatig 't .gebruik van falset aan, een manier die den kwartetzang lang in discrediet heeft gebracht, 't Vrije nummer was een zoet-weeïg stukje kerkmuziek- imitatie. „W. A. Mozart" A'dam, was met 't vrije nummer heel niet gelukkig, het zakte en zakte 't eerste koor was op toon, maar had nogal tekortkomingen ten opzichte van woord- en zinsverband. „Inter Nos" Arnhem was gelukkiger al was de klank niet zeer mooi, de uitdruk king was schoon, mede door goede tekst verzorging. Inzonderheid het Piü mosso („en staalt de sterkte van wie omhooge streeft") was voorbeeldig van weergave, 't Werk bleef echter niet op toon; ook de klank in 't vrije werk was alweer niet vrij. Maar wij genoten toch zeer door de uitdruk king van waarheid, van overtuiging, die alles kenmerkte. „Utrechtsch M.-kwartet," al was 't kloek in harmonie raakte tegen 't slot aan 't weifelen, ja eigenlijk al in 't piü mosso (falset der te noren). In 't vrije werk hadden de 2e tenoren een malheur bij den tertsen-Vorhalt (c-b). OrelioAmsterdam kwam met een zeer interessant vrij werk, en daar ook 't eerste koor veel moois had, kan men hier spreken van een zeer bijzondere prestatie. (Jammer van die overdadige accenten). AuroraDen Haag zette fraai op, doch bleef zich tenslotte niet gelijk dito in 't vrije werk. De Limburgers {„Con Amore") gaven blijk van een juist begrip, wat kwartetzingen is. Wij vonden de le tonoren wat zwak, waardoor vooral 't forte niet groot genoeg kon worden; overigens had dit kwartet mooi materiaal, en gaf het ook van 't vrije werk, het veeleischen- de „Schlafwandel" van Hegar, een hoogst loffelijke vertolking. „Amicitia" Hilversum was wat gejaagd; in 't vrije stuk was 't slot niet gelukkig. „Harmonie" Alkmaar was niet fortuinlijk, 't Verplichte koor zakte een halven toon,en in 't vrije werk was geen mooie samenklank. Alvorens de jury de uitspraak bekend maakte van den Eerewedstrijd, drukte zij bij monde van haren voorzitter Piet Ver sloot haar groote voldoening uit over de wijze, waarop alles bij „Aurora" was georga niseerd. Dat het geheel zeer coorect was gegaan, was voor een groot deel het werk van den heer K. Zeilmaker, eere-voorzitter van „Aurora." Dit was ook 't gevoelen van het publiek, dat het daareven gesproken woord onderstreepte door een hartelijk ap plaus. Ook wij, die de grootst mogelijk; faciliteiten genoten, kunnen hem slechts dankbaar zijn. Ook de leden der sub-com missie kweten zich zonder onderscheid voor beeldig van hun taak. Aan hun stillen arbeid is 't ook te danken, dat men buiten onze veste een prettige herinnering mocht uitdragen van dezen roemrijk-eindenden strijd van „Aurora," die in alle opzichten een vreed zame is geweest. Rest ons nog de mededeeling, dat de ver plichte koorwerken, waarvan ons 't meest bevielen„Meisje" van Versloot en „O Heil' gen" van Hoogerwerf, eigendom en uitgave Zijn van „Aurora." Het eerste is een zuiver- gedacht kwartetnummer, het tweede zal uitnemend zijn werking doen in weergave door groot mannenkoor. G. J. K. Burg. en Weth. van Haarlem doen te we len, dat van heden op alle werkdagen van dos voormiddags 9 tot des namiddags 2 uur, tot 23 Maart e.k., 's voomiddags ten 11 'A ure, ter gemeente-secretarie (7e Afdeeling) ter inzage is nedergelegd het ingekomen verzoekschrift met bijlagen van L. Jonker, als gemachtigde van Th. J. Fiege, om ver gunning tot oprichting van een banketbak kerij in het perceel aan de Linschotenstraat no. 2rood, kad. sectie K,n o. 1969 ged., waarbij een electromotor van 1 P.K. zal worden gebezigd tot het aandrijven van werktuigen. Burgemeester en Wethouders van Haar lem brengen, overeenkomstig art. 12 der Drankwet, ter openbare kennis, dat is inge komen een verzoekschrift van G. C. M. Roozenkrans, geb. Buijs om vergunning tot het verkoopen van sterken drank, in het kleien voor gebruik ter plaatse van ver koop in de gelagkamer van het perceel aan de Groote Markt, No. 12. Donderdag 12 Maart hoopt de heer P. W. J. Christiaans, den dag te herdenken, dat hij 25 jaar in betrekking is bij de fa. Peek en Cloppenburg in de Groote Houtstraat. Het financieele resultaat van de orchideën- tentoonstelling in „Orchidophilia" le Aer- denhout gehouden, ten bate van de vereeni ging ter bestrijding van de tuberculose, is thans bekend. Zaterdag bezochten 164 per sonen de tentoonstelling en Zondag 394, zoodat de opbrengst op beide dagen respec tievelijk was 164 en 197 of totaal f 361, Een mooi bedragl In hot uitvoerig bericht in ons nummer van gisteren omtrent den cursus van 3 les sen, die, te beginnen met Donderdag a.s. de heer Hendrik Andriessen voor'de R. K. Volksuniversiteit zal' houden, en waarvoor hij zich ter muzikale illustratie de mede werking verzekerde van mevr. Andriessen Anschiitz aan den vleugel, mej. Mia Pel- tenburg, zang, en den heer Jos. de Clerck viool, werd per abuis de naam van den laatsten belangloos medewerkende, den be kenden leeraar onzer Muziekschool aan de Nieuwe Gracht, veranderd in den gelijklui denden naam van een ander Haarlemsch musicus, v/elk abuis wij hierbij rectificeeren. Zooals bekend, zijn de cursuskaarten ver krijgbaar aan de R K. Openb. Leeszaal, Jansstraat 49, en op de lezing-avonden aan gebouw St. Bavo, en de zeer laag gestelde prijs zal wel niemand onzer muziekminnaars weerhouden, deze belangwekkende voor drachten en de muzikale illustratie daarvan door onze eerste Haarlemsche Kunstenaars bij te wonen. Het spoor in de sneeuw. De eerste sneeuw in het winterseizoen 1924—1925 heeft lang op zich laten wach ten, maar als vergoeding daarvoor heeft zij zich meteen zeer verdienstelijk gemaakt en er toe bijgedragen, dat een rijwiéldief ont maskerd werd. Op het middernachtelijk uur, het uur, dat spoken plegen te verschijnen, stond voor een villa aan den Zijlweg nabij de Juliana- laan een rijwiel onbeheerd. Een gedaante naderde stil. .en neen, het was geen spook, het was een gewoon menschenkind, dat echter helaas met booze bedoelingen be zield was. Voorzichtig sloop de man nader, één greep, één sprong en bij peddelt met het rijwiel weg over den Zijlweg, welke door blanke sneeuw als met een witte wa de bedekt is. Kort daarna ontdekt de eigenaar het verlies, dat hij door deze kwade handel wijze geleden heeft en ijlings spoedt hij zich naar het politiebureau, om de „die naren van het gerecht" met de snoode daad in kennis te stellen. En deze haasten zich naar de plek des onheils om een gestren- gelijk onderzoek in te stellen. En nabij de villa, waar de diefstal gepleegd was, ont dekte het spiedend oog ras rijwielsporen. En ocii, lezeres en lezer, de rest laat zich radn. Dc weg, welken den dief genomen had teekende ziel; zoo dnidclijk af, zooals in het sprookje van Klein Duimpje de kiezel- steenen den weg aangaven. Rustig voort stappend langs het fietsspoor, wandelde de politie verder en bereikte zoo Tuindorp te Overveen, waar de sporen eindigden bij een woning. En in die woning och, gij raadt het wel! daar woonde de dief. En de man, zekere A„ van beroep chauffeur, Barometerstand 9 uur v.m.: 766. Vooruit. Opgave van: FABRIKANTEN Haarlem, OPTICIENS Koningstraat 10 medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Naar waarnemingen verricht in den morgen 10 Maart 1925. Hoogste Barometerstand 777.0 m.M. te Valentia. Laagste Barometerstand 753.5 m.M. te Swinnemuende. Verwachting van den avond van 10 tot den avond van 11 Maart. Krachtige tot matige, later afnemende noordelijke tot westelijken wind, zwaarbe wolkt, later opklarend, waarschijnlijk nog sneeuwbuien, nachtvorst, later iets zachter. werd ingerekend en het gestolen karretje werd eveneens meegenomen. Aan hel po litiebureau, waar hij zijn euvele daad be kende ontkennen was hem trouwens niet mogelijk werd hij secuur opgebor gen en kon daar prakkezeeren over de on- noozcle wijze, waarop hij na den eersten sneeuwval van dit winterseizoen een fiets gestolen had! Van gemeentewege zijn, met het oog op het aanstaande drukke verkeer naar Heem slede, op het begin der Dreef, borden ge plaatst, waarop de waarschuwing voor voer tuigen enz., om vooral toch rechts van den weg te rijden. SPOORWEG HAARLEM—ZANDVOORT In een Nota naar aanleiding van het Ver slag over het wetsontwerp tot machtiging tot het aangaan van een overeenkomst met de H.ÏJ.S.M. betreffende d en spoorweg van Haarlem naar Zandvoort, bevestigen de Mi nisters van Waterstaat en Financiën, dai omtrent den koopprijs, welke in de Memo rie van Toelichting is genoemd, overeen stemming tusschen partijen was verkregen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 1