lAWiiMTJ^ s Dit nummer bestaat uit 24 bladzijden, waaronder bet geïllustreerd Zondagsblad In acht bladzijden. DE BLOEMENTENTOON STELLING TE HEEMSTEDE Leekepreeken. Entrée f 0.60 - alles Inbegrepen Zaterdag 14 Maart 1925 48ste Jaajrgang No. 15992 Het financieren van Uwe zaken is grooten- deels een kwestie van beleid. De directie van de SPAARNEBANK zal U hierin gaarne, zonder kosten, alle gewenschte inlichtingen verschaffen. De bibliotheken der St. Vincen- tiusvereenigingen zijn geopend: Voor de slachtoffers van den Brand te Zandvoort» Baden. Een nieuwe autobusdienst op Spaarndam. Jft A sl^i is Zondag van 10-6 uur geopend - ill Anacletus Nielen, Klachtenbus. Agenda 15 Maart Agenda IS Maart De Internationale Bloemententoonstelling te Heemstede. Aan het noenmaal, gegeven ten huize van Jhr. Mr. Dr. A. Roëll, namen deel (van links naar rechts),-de hee ren: Does, onder-voorzitter van de tentoonstelling; E. H. Krelage; Z.Exc. Minister Ruys de Beerenbrouck: Jhr. Mr. D. E. van Lennep, oud-burgemeester van Heemstede; Z. Exc. Prins de Ligne, gezant van pelgie; Jhr. van Asch van Wijk, Hoofdcommies Provinciale OriffieMevr. Roëll; C. Maarschalk, burgemeester van Haarlem; Z. Exc. Richard M. Tobin, gezant van Amerika; Mr. H. C. Dresselhuys; Z.Exc. de Marcilly, Fransch gezant; Z.Exc-. Mr. Dr. Roëll; Mr. Kakebeeke, en Jhr. J. P. W. van Doorn, burgemeester van Heemstede. Een Muziekconcours te Bloemendaal. Lof voor doofstommen. KoksteegKokstraat. Een adres om verlaging der woning- huren. Hinderwet. Voetbal-Vereeniging „Schoten." Weldadigheid naar Vermogen. J. J. WEBER ZOON OPTICIENS FABRIKANTEN Koningstraat 10Haarlem Eerste Hulp-Vereeniging „Snelverband." Benitius Woolderink, O.F.M., Personalia. De abonnementsprijs bedraagt voor Haarle o en Agentschappen: Pei week 0.25 Per kwartaal 3.25 Franco per post per kwartaal bii vooruitbetaling 3.58 Bureaux: NASSAULAAN 49. Taleloon No. 13866 lijnen) Postrekening No. 5970. COURANT Advertentiïn 35 eenfi pef regel. 6ii contract- belangrijk, xostiag. Advertentien tusschen tekst als ingezonden mededeeiing 60 ct per regel op de le Pagina s 75 ct per regeL Vraag- en aanbod-adver» tentiën 14 regel- 60 ct per plaat sing: elke regel meer 15 ct, b? vooruitbetaling. Alle abenré's op dit blad zijn, ingevolge de verzekerin^sv'OOwaarden, 0000 - tegen ongevallen verzekerd voor een der volgende -aitkeermgenVWU.- Levenslange geheele on geschiktheid tot werken; X 7 CA bij een ongeval met X OCA bij verlies van een hand, X IOC bij verlies van een X Cf| bij een breuk van X 4 A bij verlies vaneen I Jw.- doodelijken afloop. I CU\J,m een voet of een oog; IXJ,- duim of wijsvinger; UI/.- been of arm; andere vinger. 81 JEUGD EN OUDERDOM. Meneer van Slochteren knorde met een schorre keel, voor de vijfhonderste maal in zijn leven, dat tot de middelbare jaren reikte, op het Hollandsche klimaat. „Is dat hier een land! In Januari wil je in je enkele colbertje op straat gaan loopen en in Maart bevries je 's nachts in je bed. Je neus is een altijd blazende trompetter. Heb je geen griep, dan krijg je influenza en is die voorbij, dan zit je nog met je rheumatiek. Dat er nog één rijk mensch in dit slikland woont is me onbegrijpelijk. Zoodra ik de kans krijg, ga ik voor goed naar Zuid-Frankrijk." Dat liedje batb meneer van Slochteren on telbare malen in allerlei variaties gezongen, zoodat niemand er meer naar luisterde of er zich aan ergerde. Tot op een avond, nu twee weken geleden, een goede vriend hem aangewezen. Welke zijn wel de oorzaken dat oude. menschen het hun omgeving vaak zoo lastig maken? Waarom gaat met het j begrip oüderdom een zuur gezicht, een mop perende, achterdochtige, vittende en alles bacritiseerende persoonlijkheid gepaard? Het antwoord: de ouderdom komt met ge breken, is een te gemakkelijke uitvlucht. Juister zou men den eisch kunnen stellen: Wien God een lang leven schenkt, die heeft vele jaren gehad om naar de volmaaktheid te streven; aan een jong, onervaren mensch kan men gemakkelijker iets vergeven, dan aan hem, die den tijd heeft gehad zich zelf te vormen en te oefenen in de levenskunst. Waarom zijn de vriendelijke, hartelijke, welwillende, oude menschen groote uitzon deringen? Waarom wordt der ouderdom meestal ontloopen in plaats dat de jeugd er heen snelt om wijsheid en ervaring op te het volgende krantenbericht onder de oogen doen, vooral om troost, licht en opbeuring duwde: I te bekomen? „De vloedgolf, die Dinsdag de Zuidkust j De oorzaak kan geen andere zijn, dan dat van Frankrijk teisterde, tusschen Marseille en Menton, heelt groote schade veroorzaakt te Marseille, Toulon, Hyeres, Cannes en Nice. Meer dan tweehonderd visschers- bootjes zouden volgens de berichten door den springvloed losgeraakt en verloren ge gaan of zwaar beschadigd zijn. Langs de Cote d'Azur hebben plasregens en zware hagelslag onherstelbare schade toegebracht in de bloemkweekerijen. De Batailles de fleurs, welke in verschillende Plaatsen van de Fransche Riviera zouden borden gehouden, moesten wegens het noodweer uitgesteld." Hm, bromde van Slochteren, 't is daar dus ook al niet het aardsch paradijs? „Waar ge je nu naar toe, als je suiker tante sterft," plaagde zijn vriend. Van Slochteren zocht een uitvlucht in de toevalligheid van het noodweer ginds en de eeuwige kwakkelwinters in dit kikkerland; tot de andere hem onderbrak: „heb je van morgen de schooljongens sneeuwballen zien gooien voor je kantoor?" „Man schei uit, ik ril er van, als ik er aan denk!" „Nu, zei de ander, ik heb er een half uur tje naar-staan kijken en ben tót een merk waardige meditatie gekomen. Er waren jon gens, die in het gevecht hun pet verloren; hun jasjes gleden al spoedig uit en daar stonden ze in een frok, een broek en een Paar sportkousen ijzige ballen te kneeden tot ze door de tegenpartij zelf tot- sneeuw poppen bekogeld waren. Ik begon toen over de jeugd te filosofeeren; dacht aan de jonge Meisjes, die je in een guren wind in een katoenen blousje met korte mouwen op straat de ramen ziet lappen; dacht aan een verhaal van mijn dokter, die in zijn kost schooltijd in den winter 's nachts op stond, "•et zijn voeten in de waschkom ging staan, ^ch het half bevroren water uit de lampet kan over rug en borst uitgoot, zijn hemd over het natte lichaam trok en weer onder de wol kroop. Die dokter zei er dan achter: als je het nu deed kreeg je vast een long ontsteking; vóór je vijf en twintigste jaar kan je alles; daarna begin je voorzichtig te borden, als je verstandig bent. Zeg, van Slochteren, bij dat sneeuwballen gooien ben 'k op eens tot de conclusie gekomen, dat we oud beginnen te worden!" De beide veertigers keken elkander ver baasd aan. Oud! Daar had de een twee dagen en de ander twee minuten geleden nooit aan gedacht. En toch drong het opeens als een openbaring tot de niezende en snui tende Van Slochteren door, dat zijn verlan- fien naar de.Riviera niet anders was dan een teeken, dat zijn jeugd voorbij was. Er zijn waarheden, die zekerder zijn dan de uitkomst vier in de optelsom twee Plus twee, waarheden, die wij dagelijks aan °nze bloedverwanten, vrienden,^ kennissen en medewerkers ja aan ons eigen lijf bele ven en die maar niet totrons doordringen. Een er van is, dat wij met iederen levensdag ®uder worden en er na vijftig, zestig, of '-eventig jaar een einde aan ons lichamelijk 'Cven komt. Het heeft zijn goede zijde, dat, wie gezond "aar geest en lichaam is, niet piekert over den dood, maar zijn energie zóó prikkelt, dat bij voor een jongere in werkkracht nigt uit den weg behoeft te gaan en hem in erva- ring de meerdere is. 't Zijn de beste krachten der samenleving, die al grijzende werken ®et een jong hart en een kloek hoofd. Wij kunnen zelfs de neiging 'bij hen, die al op de neerwaartsche levenshelling zijn, om hun vjftiger jaren te camoufleeren achter een jeugdig uiterlijk waardeeren; nemen aan de veelvuldig voorkomende kleine ijdelhe- den van den zestiger niet veel aanstoot, maar rien er wel een gevaar in zoowel voor den Persoon als voor de samenleving, dat zoo- velen de bemanteling van den, onherroepelijk komenden ouderdom niet tot het uiterlijke eperken, maar ook zich zelf trachten te ®isleiden. Wie zich na de jaren van zijn eerste en weede jeugd nu en dan niet in zich zelf erug trekt, op zijn afgelegden levensweg erug ziet en zich zelf plaatst in het toe komstbeeld met de waarschijnlijke omgeving Va" zijn ouderdom, die doet verkeerd zoo- j^e tegenover zich zelf als ten opzichte an a"en die op hem en waarop hij zelf is de meesten onzer den ouderdom willen ont loopen; er ons niet tijdig rekenschap van geven, dat, wanneer de dood niet tus schen de vijftig en zestig jaren intreedt, wij onherroepelijk tot de ouden van dagen gere kend moeten worden. En de meesten, die een gezegenden hoogen leeftijd bereiken, zijn niet kla^r om den ouderdom plichtmatig te dragen, omdat zij er zich niet tijdig op hebben voorbereid. Het leven gaat voor de meesten als is een roes: eerst de jeugd met haar begeerten en idealen, haar luchtkasteelen en over moedige waagstukken. Dan de tijd van den mannelijken leeftijd: de idealen wijken voor de eerzucht; de niets ontziende levensdurf voor den voorzichtigen en taaien strijd om het bestaan. Totdat men zich ge.vestigd en zijn levensdoel bereikt voelt. Dan komt de hebzucht de eerzucht verdringen: wat ge wonnen is moet behouden en vermeerderd worden. Aan dezen algemeenen levensgang ontkomt niemand; 't is de levenswet, die allen volgen moeten. Maar er schuilt één gevaar in dezen opgang, dat, wie zijn jeug dige begeerten, zijn mannelijke eerzucht en de behoudzucht zijner rijpere jaren niet zorgvuldig controleert en aan banden legt, wie van tijd tot tijd zich zelf niet afvraagt: hoe zal ik in mijn ouderdom zijn, wanneer i'- mij thans aldus uitleef, die zal ha zijn zestigste jaar zich zelf en anderen tot last zijn. Het pessimisme en egoïsme, de bedil zucht en liefdeloosheid, de levensmoeheid, de achterdocht en de gierigheid, alle kwalen van. den ouderdom zijn de oorzaak van on getemperde jeugddriften, van ongebreidelde hartstochten van den middelbaren en rijpe ren leeftijd. Wie een zonnïgen ouden dag wil hebben, wie met zijn grijze haren een aantrekkelijk heid in plaats van een afschrik voor de jongeren wil zijn; wie zijn ouderdom tot een zegen en niet tot een afschuw en vloek voor zijn omgeving wil maken, die leere tijdig zich te onthechten, van wat hij toch niet mee kan dragen in het graf. Zijn gezagslust reike niet verder dan zijn verantwoorde lijkheid, waardoor hij vermijden zal een albcdiller en een vitter te worden; zijn be houdzucht zij evenredig aan de vergankelijk heid van den.tijd en het tijdelijk bezit; het zal hem later behoeden om al het nieuwe af te keuren en aan zijn verworven schatten krampachtig vast te houden. Oud zijn, moet zijn het beoefenen van de levenskunst in den hoogsten graad; maar ook die kunst moet jong geleerd worden! HOMO SAPIENS. halve de: Maandagsochtends en op Zon en Feestdagen Uitleenen van boeken van 2 tot 5 uur en van 79 uur Woens dagmiddag ruilen van kinderboeken St. Marthavereeniging Bloémhofstr. Zon dags en Woensdags van 810 uur, a.m. gezellig samenzijn voor Hollandsche meis jes, die hier geen tehuis hebben Tel. 11671 R. K. Bevolkingsbureau Gebouw Sint Bavo Smedestraat 23 van 8—10 uur op Maandag- Woensdag- en Vrijdagavond. St. Elisabeths Vereeniging Jansstraat Aanvragen om versterkende middelen voor armen zieken der S. E. V Maan dags van 23 uur Donderdag van 12. "Msschoppelijk Museum. Dadelijks, uitge nomen Zaterdag. Zon- en heestdagen toegankelijk i'arochiale Bibliotheek (Kleverparkweg) ingang tusschen kerk en pastorie,,, iederen Dinsdagavond Eerste Hulp bij Ongelukken (Snelverband) Een tweede buitenkansje was wel, dat B. en W. van Bloemendaal de prachtige mu ziektent beschikbaar stelden, terwijl het derde buitenkansje spoedig volgde, doordat, zoodra bekend was, dat het concours te Bloe mendaal zou worden gehouden, het Bestuur der Verceniging „Bloemendaal's Bloei" als eerste gift 100 aanbood. Van dit alles gewaagde de voorzitter van „O. k. K.", toen j.l. Maandagavond in een der zalen, van het Prov Ziekenhuis de eer ste vergadering werd gehouden met de Feest commissie, welke tevens op dien avond ge ïnstalleerd werd. Allereerst werd medegedeeld, dat in het Eere-Comité hadden zitting genomen de heeren Jhr A. Bas Backer, burgemeester; J. C. Laan,'wethouder; Mr. D. E. Lioni, ad vocaat en procureur; Jhr. Teding v. Berk- houd, oud-weth.; A. H. Michels, voorzitter commissie van bestuur van het Prov. Zie kenhuis; Dr.- H. M. v. d Scheer, directeur Centrale «post Tel. 11111 (Holzhaua) en verder bij de leden, te kennen aan het zwarte schild met wit kruis aan den huis gevel Reddingsbrigade voor drenkelingen Centrale post Tel 11111 (Holzhaus) en verder bij de leden te kennen aan het groen-wit schild aan den huisgevel De Zondag- en Nachtdiensten der Apothe ken wordt deze week waargenomen door: fa. Th. A. Klinkhamer, Koninginneweg 69. Telefoon 11596 er. fa. Begemann en Sneltjes, Jansstraat 27. Telefoon 10043. 1. Nieuwe Groenmarkt 22. Woensdag half 8—9, Vrijdag half 8—9. 2. Hagestraat 49, Woensdags half 89; Vrijdags half 89 3. Generaal de la Reijstraat 2, Dinsdag 8 9; Vrijdags 89. 4. Klarenbeekstraat 60, Woensdags balf 8 tot 9 uur. Vorige bedrag 121.25 H. én R. uit dankbaarheid 2.50 Mej. H. v. B. ter eere v. d. H. Jo-zef 1.— Ter eere van den H Antonius 1. N. N. l._ Vandaag gaat het weer niet zoo heel goed. Moed houden hoor! Veel geld is er noodig. veel moet er ook gegeven worden. Prov." Ziekenhuis en de heer Kaars Sijpen- steijn. In de Feestcommissie hebben de volgende dameS en heeren zitting genomen:'Mevr. M. LioniJiingblüt; Zuster Ch. B. J. Haarman, 'ïoofdverpl Van'het Prov. Ziekenhuis; K.Tin- holt, hoófdonderw., Bloemendaal D. Klay, beambte aan het Prov. Ziekenhuis; A. Eike- lenboom, uitgever, Bloemendaal en Dr. J. Bierens de Haan. Vervolgens namen in de Feestcommissie zitting de bestuursleden van „'Oefen, kweekt Kunst", de heeren R. v. d. Pol, H. M. Gud- dee, H. J Meyer en H. Rosemalen. Daar-het bestuur der vereeniging het aan tal commissieleden gaarne op 12 zag ge bracht, zal door hen getracht worden alsnog hierin te voorzien en hopen wij in een der volgende nummers de volledige commissie tfe kunnen vermelden met aanduiding welke taak hen is opgelegd of in welke commissie door hen is zitting genomen. In de afgeloopen week zijn in het dou che-badhuis aan den Schotersingel 1077 baden genomen, in dat aan den Kouden- horn 356, in dat aan het Leidscheplein 834 en in «Öat aan het Hofdijkplein 571, Naar aanleiding van een 'gehouden confe rentie tusschen den Burgemeester van Spaarndam, in samenwerking met ouders van schoolgaande kinderen en den auto- $8 (ft $1 ^8 t^i V De WelEerw. Pater oud-Haarlemmer, viert Zondag 22 Maart, zijn zilveren priesterfeest. (Zie voor nadere bijzonderheden omtrent den jubilaris elders in dit blad.) steeds niet goedkeuren van het besluit van den Raad der gemeente Haarlem tol het uit trekken van een som, gioet 25.000, voor het verleenen van huurtoesiag aan een aantal bouwvereenigingen, waardoor de huurprijs der woningen aanmerkelijk zou worden ver laagd. Het adres luidt aldus: Zeer tot onzen spijt vernamen wij door middel van de Pers, het verdagen van de beslissing, tot het verleenen van huurtoesiag, waarvoor 25.000 uitgetrokken werd op de begrooting 1925 van de gemeente Haarlem, sr.Dat het bericht groote teleurstelling ver oorzaakt vooral in die gezinnen, waar 33 pet. van het inkomen aan woninghuur be taald moet woïden, behoeft nauwelijks na der betoog, Gedreven door de feiten, waar de ontbe ring de woning binnentreedt, wenden wij ons «<►„.5 Vandaag mag weer eens de klachtenbus geopend worden, hoewel de opmerking van den eenen inzender niét bepaald een klacht, doch meer een stillen wenk inhoudt. Hij heeft het n.i over den verkoop van steen kolen. De wijze van dien verkoop acht In zender niet de juiste Hij vestigt er de aan dacht op, dat het veel beter zou zijn, indien die verkoop volgens het gewicht ging. In den groothandel geschiedt de verkoop per ton van 1000 K.G. maar in den kleinhandel rekent men niet volgens het gewicht. In zender is overtuigd, dat met een handige manoeuvre wel te bereiken is, dat bij het storten in de maat deze slechts gedeeltelijk gevuld wordt, wat dan ten nadeele van den kooper komt. Oogenschijnlijk is die maat dan wel gevu!d, doch bit nader onderzoek zal dan blijken, dat ook hier de schijn bedriegt. Inzender spreekt de verwachting uit, dat in deze manier van verkoop spoedig een wij ziging gebracht zal worden, omdat z.i. de koopers bij den verkoop bij gewicht meer gebaat zullen zijn Een .tweede inzender klaagt er over, dat met de invoering der nieuwe dienstrege ling van de E S M. bij de gunstiger tram verbindingen toch nog iets verkeerds ge beurd is. Bij de oude dienstregeling bestond de z.g.n. forensentram, welke des morgens ongeveer 8 uur uit Haarlem vertrekt, uit een viertal wagens, wat iedereen een zit plaats waarborgde Doch thans heeft men den dienst weer ingekrompen en. hem be perkt tot drie wagens. Dit was heel vroe ger ook het geval en hetzelfde ongemak van toen doet zich ook nu weer voor, n.l. dat er veel te weinig zitplaatsen zijn en ve len zich met een standplaats moeten ver genoegen. Waar door het laten rijden van vier wagens dit euvel verholpen zou zi;n. begrijpt inzender niet, dat een dergelijke goede maatregel niet verder gehandhaafd is bij de invoering der nieuwe dienstregeling. Tentoonstellingsterrein Heemstede. 'Interna tionale Voorjaars-Bloemcntentoonstelling. Gem, Concertgebouw Leden-namiddag concert half 3 uur. Tentoonstellingsterrein Heemsrtde, Interna tionale Voorjaars-Bloemententoonstelling. Sociëteit „St. Bavo" Duitsche Meisjes 8 uur. Kunstthandel F. H. Smit Tentoonstelling van bloemstukken van Piet v. Wijngaerdt 14 Maart tot 18 April 1925. Dagelijks ge opend, uitgezonderd 's Zondags. Arbeidsbemiddelingsbureau van Sint Fran- ciscus Liefdewerk. Zoetestraat 11 Eiken Donderdag van 8914 uur R. K. Arbeidsbeurs voor mannen an jongens Sociëteit St. Bavo, Smedestraat 23 telefoon 10049 Alle werkdagen van 9 134 van 2654 en 's avonds van half 8 half 9 uur. 's Zaterdags alleen van 92 en van half 8half 9 uur ft.K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen Bloem hofstraat 1 Alle werkdagen van v.m Iff—12 uur. des middags van 24 uur, en s avonds van 89 uui behalve Zaterdag, avond Têl 11671 rbeidsbeurs voor R. K. Ziekenverpleegsters (uitgaande van den Ned R K Bond van Ziekenverpleegsters). Aanbiedingen en aanvragen voor verpleegsters aan het Bu reau BI weg 309, Overveen (dr. C. Bos). R. K. Leeszaal en uitlecnbibliotheek Jansstraat 49 Eiken dag geopend van 10—12, van 2—5 en van 7—10 uur. be- Door het Muziekgezelschap „Oefening kweekt Kunst", van het Prov. Ziekenhuis, afd. van den N.-Holl. Bond van Harmonie- en Fanfarekorpsen, zal op Hemelvaartsdag en den daarop volgenden Zondag, 21 en 24 Mei, een muziekconcours worden gehouden. Aanvankelijk was het voor „Oefening kweekt Kunst" een moeilijke taak, haar ge-- zeischap opgelegd door 't Hoofdbestuur, zich voor te bereiden op een concours in onze gemeente, daar de groote vraag was: Hoe komen wij aan een flink terrein? Het is het bestuur na heel veel moeite en inspan- busondernem.er Mastenbroek uit Schoten, is bereikt; dat een dienst zal worden ge opend tusschen' Spaarndam en Schoten, via Santpoort, Naar alle waarschijnlijkheid zal de dienst op Maandag 23 Maart a.s. wor den geopend. Zondagmiddag half 3, is er in de kapel van het ziekenhuis „St. Joannes de Deo lof met- predikatie voor doofstommen. Door de firma de wed, Joz. Verbeek, grossier in aardappelen en wonende Kok- steeg alhier, is, mede namens alle bewoners van genoemde Koksteeg. aan den raad der ning gelukt een terrein te vinden, het werd gemcente Haarlem, het verzoek gedaan, om haar n.!. aangeboden door den heer J. C, naam Koksteeg te veranderen in Kok- I.aan en wel het terrein in de kom van straat, wijl de benaming „Steeg" geheel uit Duin en Daal. den ouden pruikentijd is, volgens adressante. Beter terrein is, dunkt ons, wel niet denk- De bewoners van de Koksteeg zijn dan ook baar. De ligging is riant, ruim, de toegangen vol goeden moed dat B. en W. goedgunstig kunnen worden afgezet, zoo B. en W. althans op hun aanvrage zullen beschikken, hun toestemming daartoe willen geven en de omgeving van het terrein is zóó mooi, dat wij meenen den Prov, Bond v. Harmonie- en Fanfarekorpsen te kunnen feliciteeren met het gelukkige besluit Bloemendaal te kiezen als de uitverkorene olaat» voor dit iaar. Door het bestuur der Woningbouwvereen. „Eigen Woning" is hei navolgend adres ver zonden aan Ged, Staten inzake het nog tot u met het verzoek een spoedige behan deling van die zaak voor te staan, Ter secretarie der gemeente ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van de N.V. Hotel „den Hout" om vergunning tot het oprichten van eene liftinrichting voor het vervoer van personen, bij welke inrichting zal worden gebezigd een electromotor van 4 P. K. in het perceel aan de Fonteinlaan No. 3 te Heemstede, kadastraal bekend in sectie A No. 3012. Op Vrijdag, den 20sten Maart 1925, des v.orraiddags ten 11 ure, zal ten Raadhuize aldaar gelegenheid bestaan om bezwaren te gen dit verzoek in te brengen en deze mon deling en schriftelijk toe te lichten. Ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan der Voetbal-Vereeniging „Schoten" wordt op Zaterdag «21 Maart a.s., des avonds half 8, een Jubileum-avond gegeven in het gebouw „Bloemboff" aan de Bloemhofstraat. In Fgbruari is uitgegeven: Brood 15,35. Wekelijksche ondersteuning 464,80. Loss# giften 400, Totaal 880.15, BBarometerstand 9 uur v.m.: 763. Vooruit Opgave vani Gisteravond werd voor leden van de Eerste-Hulp-Vereeniging .Snelverband" e$n lezing gehouden door Dr. J. Veenstra van Amsterdam. De voorzitter, de heer Sacys, opende te 8 uur de bijenkomst en sprak een woord van welkom tot de aanwezigen, in het bijzonder tot Dr. J. Veenstra. Het deed spr. genoegen, dat de flinke opkomst ge tuigde, dat de leden medeleefden met de vereeniging en de te geven lezing naar waarde wisten te schatten. Dr, Veenstra het woord verkrijgende be gon allereerst zijn verontschuldiging te maken, dat hij zonder projectielantaarn en zonder plaatjes gekomen was. Het onder werp dat over „Doodsoorzaken" ging, was volgens hem niet geschikt genoeg, om ei plaatjes van te vertoonen. Spr. gaf hierns een beeld over den bouw van den mensch die uit duizenden cellen samengesteld, een groote tegenstelling vormt met sommige dieren, w. o. de één-cellige. Spr, wijdde ia den breede uit over het schijndood zijn. Verschillende gevallen worden door spr. genoemd. Na beëindiging van deze leerzame en interessante lezing, werd door den heer Saeys een woord van dank gebracht aan spr. Er bestond nog gelegenheid tot vragen stellen, waarvan weinig gebruik gemaakt werd. Hierna sluiting. Onze oud-stadgenoot, de WelEerw. pater die Zondag 22 Maart a.s,, zijn zilveren pries terfeest, viert. Sinds meer dan 20 jaren is pater Benitius novicenmeester in het novi. ciaat der paters Franciscanen te Bleyer- heide, vroeger te Wychen. Onze stadgenoot, de heer C. M. Wiggers, is benoemd tot onderwijzer aan een R.-K. school te Zwolle

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 1