Van de Intern. Voorjaars-bloemententoonstelling Derde Nederl. Katholiekendag. Maartdag 16 Maart 1925 48ste Jaargang No. 15994 Dit nummer bestaat uit 12 bladzijden Eerste blad De drukte op de Bloemen tentoonstelling te Heemstede op gisteren, foto is in den namiddag vijf uur genomen. De De begrafenis van den heer A. Koolhoven. X In het midden de oudste zoon van den overledene, de bekende vliegenier Frits Koolhoven. Bezoek Intern. Jury Tentoonstelling Heemstede aan Aalsmeer. J. J. WEBER ZOON OPTICIENS - FABRIKANTEN Koningstraat 10 Haarlem. Prinses de Ligne met den heer Krelage op de Bloemententoon stelling. Nog een kijkje bij de onthulling van het standbeeld van J. H. Krelage. Het .versierde Heemstede. De heer H. N. Ximmant, mede-stichter van de N. V. Fabriek van luxe rijtuigen en automobielen, voorheen Ciebrs. H. en F. Kimman, Wagenweg S. en bestuurslid en lid van onderscheidene R.-K. Vereeni- gingen, dezer dagen op 69-jarigen leeftijd overleden. De abonnementsprijs bedraagt voor Haarle.o en Agentschappen: Per week ƒ0.25 Per kwartaal 3.25 Franco per post per kwartaal bij vooruitbetaling 3.58 Bureaux: NASSAULAAN 49. Telefoon No. 13866 lijnen) Postrekening No. 5970. NIEUWE HAARLEMSGHE COURANT Advertentiên 35 cent* per regel Sij contract belangrijke korting. Advertentiec tusschen den tekst als ingezonden mededeeiing 60 ct per regel op de le Pagina's 75 ct. per regel Vraag- en aanbod-adver- tentiën 14 regel- 60 ct. per plaat sing: elke regel meer 15 ct., b^ vooruitbetaling. Allo abenné's op dit blad zijn, ingevolge de verzekeringsv .oorwaarden, X Qfjftn Levenslange geheele on- X "7Crt bij een ongeval met X OrA bij verlies van een hand, X IOC bij verlies van een X PA bij een breuk van 1 JA bij verlies vaneen tegen ongevallen verzekerd voor een der volgende uitkeeringenI üUUU." geschiktheid tot werken; B OU," doodelijken afloop. T 4311," een voet of een oog; I IXü." duim of wijsvinger; OU.1" been of arm; T T-U." andere vinger. Het Hoofdbestuur der Nederlandsche Katholiekendagen deelt ons het volgende mede Zooals reeds eenigen tijd geleden, bekend is gemaakt, zal op Dinsdag, Woensdag en Donderdag 4, 5 en 6 Augustus van dit jaar de derde Nederlandsche Katholiekendag ge houden worden in Den Haag, in de zalen van den Dierentuin, welke bereids daarvoor Zijn afgehuurd. Het onderwerp dat zoowel op de algemee- ne, als op de sectievergaderingen zal worden behandeld is „De beteekenis van het Ka tholicisme voor de beschaving in Neder land". Ongetwijfeld een hoogst belangrijk onderwerp. De bedoeling is name lijk om te laten zien, hoe de cultuur, die onze Nederlandsche natie bezit, gegroeid is ook onder den invloed van het Katholicisme, m.a.w. om aan te toonen, dat het Katholi cisme èn in de middeleeuwen èn ook in den lateren tijd een machtigen invloed heeft ge had op de beschaving van ons Nederland sche volk, en* hoe de vorming der Neder landsche natie een product is ook van ka tholieke cultuur. In de vier algemeene vergaderingen zal dit onderwerp behandeld worden van uit enkele groote, algemeene gezichtspunten Pater Molkenboer O.P., lector aan de Uni versiteit te Nijmegen, zal de algemeene in leiding houden over „De beteekenis van het Katholicisme als hoofdfactor in de be schaving van Europa." Pater Brune van Maastricht zal spreken over Ons volk, gekerstend door Room- schen tot Roomschen. Dr. Gerard Brom, professor te Nijmegen over Onze steden, als getuigen van ons ka tholiek verleden. Dr. Witlox, professor te St. Michiels- Gestel, over ,»De katholieken, verkort in hun burgerrechten, toch oprechte vaderlan ders." Prof. dr. Persijn uit België, over De vrij making en herleving van het katholiek Ne derlandsche volksdeel. Aiph. Laudy, hoofdredacteur van de Tijd, in de slotvergadering over Onze historische roeping v<Sor de toekomst. In de elf sectievergaderingen zal worden uiteengezet het aandeel, dat het Katholicisme in den loop der eeuwen heeft gehad op de verschillende terreinen der beschaving van ons vaderland. De bedoeling, die daarbij de leidende gedachte zal zijn, is niet om eenvou- dig de geschiedenis te geven van het Katho licisme in Nederland dit zou veeleer de stof zijn voor een historisch congres. Maar er zal worden aangetoond, welk aandeel de katho lieken in ons land hebben gehad aan de Ne derlandsche beschaving, zooals zij thans is ge worden. In de eerste sectie zal dr. Mulders, profes sor aan het Groot-Seminarie te Hoeven, spre ken over Het beschavingswerk der kloos ters. In de tweede sectie dr. W. Mulder S. J., professor te Nijmegen, over Landsbestuur en standen in Nederland tijdens de katholiek- georganiseerde middeleeuwen., In de derde sectie pater Bon. Kruitvvage O. F. M. uit Woerden, over Het volksleve. in Nederland tijdens de katholiek-georga niseerde middeleeuwen. In de vierde sectie dr. J. Sterck, over Het Katholicisme als factor van beteekeni in de Nederlandsche beschaving ook in d tijd der onderdrukking. In de vijfde sectie mevrouw Sterck-Proo over De beteekenis der katholieke vrouw voor de Nederlandsche beschaving. Deze vijf sectievergaderingen zullen op Woensdagochtend 5 Augustus gelijktijdig worden gehouden. In de zesde sectievergadering op Woens dagmiddag 5 Augustus zal Monseigneur Van Schaik, president van het Seminarie te Culemborg, spreken over Het aandeel van de Nederlandsche katholieken aan de mu ziek. Deze middagvergadering, die door alle bezoekers van den Katholiekendag zal kunnen worden bijgewoond omdat gelijk tijdig geen andere sectievergaderingen zullen piaats hebben, zal worden opgeluisterd door muzikale uitvoeringen ter illustratie van het gesprokene. Donderdagochtend 6 Augustus worden opnieuw vijf sectievergaderingen gehouden. Alsdan zullen als spreker optreden In de zevende sectie professor W. Nolet, hoogleeraar aan het Groot-Seminarie te War mond, over Het aandeel van de Nederland sche katholieken aan onderwijs en weten schap. In de achtste sectie dr. E. Haslinghuis uit 's-Gravenhage, over Het aandeel der Nederlandsche katholieken aan de plasti sche kunsten (bouwkunst, beeldhouwkunst, kleinkunst). In de negende sectie dr. Moller uit Til burg over Het aandeel der katholieken aan de Nederlandsche letterkunde. In de tiende sectie dr. Sicking uit 's-Gra- venhage, over Groote Nederlandsche ka tholieke figuren. In de elfde sectie pater Raaymakers, Over ste van het Missiehuis Sparrendaal te Vught, over De uitbreiding van het Christendom door Katholieke Nederlanders. Dit rijke programma wekt de verwachting, dat de deelneming aan dezen Katholieken dag groot zal zijn. Tevens deelt het Hoofdbestuur mede, dat er, evenals bij de twee vorige Nederlandsche Katholiekendagen, voor organisaties, die zulks verlangen, de gelegenheid bestaat om tijdens den Katholiekendag een nevenver gadering te houden. Het verslag der neven vergaderingen zal opgenomen worden in het officieele verslagboek, dat onmiddellijk na het houden van den Katholiekendag zal wor den uitgegeven. De organisaties, die van de gelegenheid tot het houden eener nevenver gadering wenschen gebruik te maken, wor den verzocht hiervan mededeeling te doen aan den algemeenen secretaris der Neder landsche Katholiekendagen, prof. J. D. J. Aengenent te Warmond, en wel vóór 1 Mei a.s. pers en betoogde, dat de bloemen, die oog en oor streeien, dc menschen edeler en beter maken en zoo indirect tot goede, edele gedachten en indirect tot den vrede tusschen de volken kunnen bij dragen. Prof. dc Bosschere, van Antwerpen, tuin- bouwspecialiteit, wees op den eenvoud en den geest van organisatie, die Aalsmeer tot groolen bloei heeft gebracht, en spreekt den wensch uit, daf Aalsmeer in dezelfde lijnzal voortwerken tot individueel heil, het heil van den tuinbouw en van het heele land. De heer Alberts van Erfurt ontvouwde een fantastisch plan in slapelooze ochtend uren uitgedacht, om den tuinbouw een nog hoogere vlucht te doen nemen. Ten slotte nog een sympathiek woord van den heer Brunton, redacteur van Gar dener's Chroniek, die in zijn toespraak verwerkte het verhaaltje van den jongen, Reeds was het den eersten Zondag een heerlijk lenteweer, zoodat het Tentoonstel- lingsbestuur nu reeds, behalve bij de bezoe kers ook bij Vrouwe Fortuna in een goed blaadje staat. De belangstelling was Zondagmorgen al enorm, doch in den namiddag, hoewel het cenigszins guur werd, overtrof dit alle ver wachtingen. De weg van Haarlem naar Heemstede was zwart van de wandelaars, terwijl de trams propvol zaten, hoewel een geregelde vijf- minutendienst van het Soendapiein naar Heemstede en Dreef-Heemstede was inge voerd. De trams van het Soendapiein waren allen met één bijwagen en van de Dreef met twee bijwagens. Ook de stoomtram van Leiden voerde reizigers aan en ook de treinen. Op uitnoodiging van de afd. Aalsmeer van de Kon. Ned. Maatschappij voor Tuinbouw- ®n Plantkunde, begaf zich heden de Intern. Jury der Voorjaarstentoonstelling per trein yan 8.13 naar Aalsmeer. Achtereenvolgens werd door het gezel schap. rondgeleid door het bestuur van de afd. Aalsmeer, bezichtigd de Centrale Aals- weersche veiling, directeur J. Alderden Dzn., de kweekerij van de firma D. Baardse Dz., specialiteit in potplanten. Bij deze firma werd de hoofdkweekerij bezichtigd. Daarna werd een bezoek gebracht aan de rozen- kweekerij van de firma Gebr. Barendsen. andaar is het gezelschap in auto's naar het osteind gebracht, ter bezichtiging van de yoöp Veiling Bloemenlust, directeur de heer y. d. Meer, waar het gezelschap na de ezichtiging een. kort oponthoud had, Van deze pauze werd gebruik gemaakt het ge zelschap een dronk te offreeren. Hierna werd gereden naar „De Drie Ko lommen", waar omstreeks 1 uur de lunch zou worden gebruikt. De zaal zag er feestelijk uit. Op het po dium waren tentoongesteld de prijzen en on derscheidingen van nationale en internatio nale tentoonstellingen meegebracht en die getuigen van Aalsraeer's glorie en roem, het hoogtepunt op 't gebied van plant- en tuin bouw. dat in deze streek is bereikt. De burgemeester, de heer J. Kastelein en de wethouders Jac. Akerden en J. C. M. Mensing vertegenwoordigden de gemeente Aalsmeer aan het noenmaal. Allereerst sprak de voorzitter de heer P. D. Keessen, die de internationale jury welkom heette en het een voorrecht achtte ze hier te mogen begroeten Toch is 't geen onverdeelde vreugde, zegt spreker. De schaduwzijde is, dat het bezoek te kort duurt. Desondanks hoopt spr. dat de bezoe kers een aangenamen indruk van blijven- den aard zullen meenemen. Deze toespraak werd ook in 't Fransch, Duitsch en Engelsch gehouden. Vervol^ ns vroeg de heer Max Huabner, van Berlijn het woord, die dankte voor de uitnoodiging en de groeten overgebracht van de vereeniging door hem vertegen woordigd; Verband Deutscher Blumen- geschafas Inhaben, zij.i groote tevredenheid uitsprak over de „erstklassi c cultures, waarvan hij niet zal nalaten in zijn land met veel lof van te gewagen. In het slot zijner toespraak roerde spr. de tolkwestie aan en sprak den wensch uit, dat de harte lijke betrekking tusschen de door hem ver tegenwoordigende vereeniging en de Aals- meersche tuinbouw mochten bewaard blij ven. Dr. H. Fabri sprak namens de Duitsche die na de letter a geen enkele meer kon noemen. Toen hem dit bij herhaling werd gevraagd, antwoordde hij, dat al de andere hierachter volgden. Dit past spr. toe op Aalsmeer, beginnend met a, wat hier be duidt, dat alle anderen in beteekenis ach ter Aalsmeer komen Het noenmaal werd opgeluisterd door piano- en vioolmuziek van de heeren Kees sen. Na de lunch werden nog bezichtigd dc seringen kweekerij van Gebr. Alderden, de kweekerij van de fa.Topsvoort (vormcultuur) een der oudste firma's op 't gebied van deze speciale cultuur, waar het oorspronkelijk karakter in de woning, waar een tea werd aangeboden, is bewaard gebleven. Tot slot fvetd 'oézochi de kweekerij ?n de firma W. Keessen Jr. Zonen, de Kortinkl. Kweekerij Terra Nova, een der kweekerijen, waar 't beste assortiment, speciaal van grcenblijvende heer'ars, van geheel Europa is te vinden, met de namen wetenschappe lijk vastgesteld. Hiermede werd dc excursie in Aalsmeer besloten, waarna de bezoekers in auto's naar Haarlem terugkeerden. FEESTMAAL. Aangeboden aan de autoriteiten en leden der jury der Intern. Voorjaarsbloemen- tentoonstelling. In het gebouw der Hollandschc Maat- chappij van Weienschappen aan het Spaarne werd Zaterdagavond door hel Hoofdbestuur der Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur een diner gegeven aan autoriteiten en leden der internationale jury. Aan het diner zaten aan Jhr. mr. Ch. J. M. Ruys de Beerenbrouck. Minister yan Binnenlandsche Zaken en Landbouw, jhr. mr. dr. H. A. van Karncbeek, Minister van Buitenlandsche Zaken, Jhr. mr. dr. A. Roëll Commissaris der Koningin in N.-Holland, mr. M. Slingenberg, waarnemend burge meester van Haarlem, jhr. J. P. W. van Doorn, burgemeester van Heemstede, mr. H. C. Dresselhuys, vertegenwoordiger van de tijdelijke Jury, dr. v. d. Sande, van den Raad van Advies, I. G. J. Kakebeeke, Inspecteur van den Landbouw, Ir. N. van van de afd. Groot- en Kleinbedrijf van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken, Baron Krayenhoff, afdeelingschef der Ned. Spoorwegen, Jhr. J. C. Mollerus, voorzitter van Vreemdelingen verkeer, Jhr. Quarles van Ufford, onder voorzitter van Vreemdelingenverkeer te Heemstede, L. M, Weterings, voorzitter van den Haarlemschen Journalistenkring, dr. G. E. A. Broese van Groenou, voorz. der Kon. Liedertafel „Zang en Vriendschap", G. Nolst Trénité, voorzitter der Haarlemsche Too- neelclub, W. J. Burgersdijk, directeur der N. Z. H. Trammaatschappij, Vincent Loosjes, keizer der Sociëteit„Trou moet Blycken", mr. Th. Westerwoudt en Pitloo. leden der Financieele Commissie voor de Tentoon stelling, leden van het Hoofdbestuur der Alg. Ver. voor Bloembollencultuur en van het Tentoonstellingscomité, de architecten Tersteeg en Korringa, leden van de binnen- en buitenlandsche Jury. Bericht van verhindering was gezonden door mr. P. J. M. Aalberse, Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid, mr. J. B. Kan, secretaris-generaal bij het Ministerie van Buitenlandsche Zaken, jhr. Snouck Hurgronje, jhr. G. F. Tets, voorzitter der Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw- en Plantkunde, dr. Swaving, dr. H. J. Lovink, jhr. mr. D. E. van Lennep,' lid van Ged. Staten van Noord- Holland en oud-burgemeester van Heemstede. Aan het diner zaten ongeveer 110 gasten aan. Zaterdagavond te half zeven verzamelde zich in het gebouw der Hollandsche Maat schappij van Wetenschappen aan het Spaar ne, de genoodigden voor bet feestmaal ter gelegenheid van de opening der Internatio nale V oorjaarsbloemententoonstelling. Bij het begin van den maaltijd brengt de voorzitter, de heer Krelage, een toast uit op het Koninklijk Huis, waartoe zijns inziens eene bijzondere aanleiding bestaat, wijl H.M. steeds buitengewone belangstelling voor den Tuinbouw heeft getoond. Even later brengt de voorzitter een twee de toast uit op de aanwezige ministers en autoriteiten. dezer dagen overtuigend is gebleken bij de definitieve afschaffing van den zomertijd (applaus.) Spr. begroet den minister van buitenland sche zaken, dankt Z.Excellentie voor de eer zijner aanwezigheid en wijst op de steeds nauwere relaties tusschen zijn departement en den tuinbouw. In zijne toespraak tot den Commissaris der Koningin, dankt de heer Krelage voor den steun van die zijde ondervonden en de groote gastvrijheid door mevr. Roëll en den Com missaris verkend in zijn qualiteit van presi dent der Hollandsche Maatschappij van We tenschappen. Doordat deze bijeenkomst in het gebouw dezer maatschappij plaats vindt, krijgt zij als 't ware een wetenschappelijk karakter. Spr. begroet den waarn. burgemeester van Haarlem in verband met diens vroegere nauwe relaties met de vereeniging als secre taris van het scheidsgerecht en den burge meester van Heemstede, die zich een „per fect gentleman" heeft getoonl. Dc heer Krelage spreekt daarna een wel komstgroet uit aan de buitenlandsche gas ten en wil niet eindigen, dan nadat hij dank gebracht heeft aan Mr. Dresselhuijs, die zich bereid verklaarde als voorzitter van «de jury op te treden en op den dag der opening een schitterende rede te houden. Het is niet doenbaar, zegt de heer Krelage hier a! diegenen te noemen, die zich in verband met de tentoonstelling verdienste lijk hebben gemaakt, te meer omdat er aanleiding is zijn aandacht te concentree- ren op enkele personen: minister Ruys dc Beerenbrouck, Jhr. Roëll, Jhr, v. Doorn en Mr. Dresselhuijs, die tot eerelid der vereeni ging zijn benoemd. Spr, hoopt, dat zij hunne benoeming zullen willen aanvaarden en stelt een dronk in op de vier jongste eereleden der vereeniging. Hierna komt de minister-president aan 't woord. Z. Exc. begint met de verklaring, dat hij geen spijt heeft landbouw bij binnenl zaken te hebben gevoegd. Anders was hij nu niet tot eerelid benoemd! (Algemeen gelach). In 't bijzonder als minister van landbouw heeft Z. Excell. tijdens de voorbereiding Barometerstand 9 uur v.m.: 780. Vooruit Opgave van: Poeteren, hoofd van den Plantenziekten- kundigen Dienst, F. K. J. Heringa, hoofd der afdeeling Handel en Nijverheid van het Ministerie van Arbeid, Handel en Nijyer- heid, Ir. K. Volkersz, directeur der Rijks- tuinbouwwinterschool te Lisse, dr. E. van Slochteren, phytopatholoog voor de Bloem bollenstreek, mr. H. D. Tieenk Wü'ink, voorzitter van het Scheidsgerecht voor de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur, A. Wentholt, oud-voorzitter en oud-secretans- penningmeester der Alg. Vereeniging voor Bloembollencultuur, A. S. Reinierse en mr. M. van Toulon van der Koog, resp. voor zitter en secretaris van den Bond van Bloembollenbandelaren, S. Schooneveld en W. v. d. Laan, resp. voorzitter en secreta ris van het Ned. Bloembollen Genootschap, Wethouders en Gemeente-Secretaris van de- gemeente Heemstede, de vice-voorzitters 1 de uitvoering Als spr. zich dc vraag stelt, hoeveel mi nisters aanwezig zijn, constateert hij, dat er vier aanwezig zijn: de minister-president, bin nenlandsche zaken en landbouw en buiten landsche zaken. Met minder zou hij ook niet tevreden zijn, wijl er in 1910 ook vier aanwezig waren! Hij betreurt de combinatie van binnenl. zaken en landbouw in één persoon, omdat naar sprekers meening de landbouw op die ma nier wordt achtergesteld in economische ont wikkeling, anders gezegd: het beheer in eco- nomischen zin niet tot zijn recht komt. Toch weet spreker, dat het hart van dezen minis ter warm voor den landbouw klopt, wat nog der tentoonstelling in voortdurend contact gestaan en heeft ervaren met welk een energie en doorzettingsvermogen door vroe gere geslachten en het tegenwoordige is ge werkt in het gedeelte van ons vaderland, waar dc tuinbouw bloeit. Jhr. Roëll, commissaris der Koningin, moet dank van 't hart wegens zijn benoeming als eerelid, hoewel Z. Exc. meent, dat dit een onverdiende hulde is. Mr. Slingenberg spreekt als waarn. bur gemeester der gemeente Haarlem, niet na mens de Eerste Kamer, want hoewel de voorzitter beweerd heeft, dat de zomertijd definitief is afgeschaft, heeft de Eers>e Kamer daarover nog niet haar votum uitgespro ken. Spr. wil wijzen op de nauwe relaties met de vereeniging als secretaris van het scheidsgerecht, op de tweede plaats als waarn. burgemeester, die hel op prijs stelt deze groote corporatie binnen hare muren gevestigd te weten. Spr. hoopt, dat de aangename relaties na een ruim 60-jarig verband zullen mogen gehandhaafd blijven. Spr. brengt een dronk uit op de rdim 60 jarige goede verstandhouding tusschen de gemeente Haarlem en de vereeniging. Als volgende spreker lyordt aangekondigd de 'burgemeester van Heemstede, Jhr. van Doorn, die zich gelukkig en bevoorrecht acht, sprekende namens het gemeentebe stuur, der Alg. Vereeniging van Bloembol lencultuur, van dienst te kunnen zijn ge weest. Met bijzondere sympathie heeft spr. mogen meewerken aan deze cultuur, die een bron van groote welvaart is. Spr. wijst op het vele schoone en veredelende, dat de tentoonstelling geeft en brengt hulde aan den wakkeren voorzitter. Niet alles echter rust bij de voorbereiding van een onder neming als deze op de schouders van één izn. Hij noemt den algemeenen secretaris der Vereeniging, den heer Voors, wiens pas ontvangen onderscheiding voldoende getuigt voor zijn verdienstelijk werk, verder den heer Jan Roes, Darwin-specialiteit, den heer Tersteeg, den ontwerper van het pro ject voor deze tentoonstelling en aan allen die hebben meegewerkt in van dit grootschc werk. Mr. Dresselhuys neemt hierna het woord, eerst in 't Engelsch. Hij releveert zijn moei lijke taak als voorzitter der jury, die hij „blozend van trots" heeft aanvaard, maar waartoe hij zich niet competent acht. Spreker zal strikte neutraliteit bij zijn be- ocrdeelingen als richtsnoer nemen. Dc beste beschermer voor het vak acht spreker de internationale vriendschap. De heer Dresselhuys spreekt hierna de buitenlandsche vertegenwoordigers in onder scheidene talen toe; de heer Georges Truf- faut, wiens vader groote verdiensten voor den tuinbouw heeft gehad: den heer Max Huebner, als vertegenwoordiger van bet Deutsche Verband Blumengeschaft-Inhaber over de bolkwestie; den heer De Bosscber, die reeds 50'jaar vriendschappelijke betrek kingen met Holland onderhoudt en een warm vriend is van Holland en Holland's tuin bouw. Mr. Brunton spreekt namens de Engelsche juryleden, dankt de heer Dresselhuys voor zijn vriendelijke woorden. De heer Georges Truffaut dankt voor de sympathieke woorden tot hem gericht, is cenigszins jaloersch op de prestatie van den Hollandschen tuinbouw, bijzonder die van Aalsmeer. Met zeer groote voldoening heeft spr. geconstateerd, hoe hier de voorvader lijke tradities hoog gehouden worden en wijst met nadnik op zijn indrukken, hier opgedaan; een indruk van schoonheid en kunst en een indruk van den knappen Han delsgeest. Hij drinkt op den voorspoed van den Hollandschen tuinbouw. De heer Max Huebner betreurt 't, dat zij ne collega's niet de groote „Leistungen" en de schitterende resultaten der tentoonstel ling kunnen bewonderen. Hij brengt een groet over namens zijne vereeniging aan den heer Krelage, aan de exposanten en aan de Hollandsche Blumen Geschafte. De heer De Bosschere van Antwerpen, dankt den heer Dresselhuys, die medege deeld heeft, dat hij 50 jaar aan den tuinbouw heeft gewerkt en wel geheel belangeloos. Hij brengt in herinnering de vriendschapsbetrek kingen met den vader van den minister-pre sident, met wien hij op verschillende ten toonstellingen heeft samengewerkt, be spreekt een bezoek, dat hij in 1877 aan het Loo heeft gebracht, om te besluiten met een geestige causerie over de vrouw en de bloem. Hierna kwam nog aan 't woord Ir. van Poeteren, van Wageningen. Spr. wees op de groote voordeelen, welke het onderzoek van den plantenziektekundigen dienst voor de

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 1