STADSNIEUWS. Verkeersongevallen. T-iefoon No. 13866 i.jnen) Dinsdag 17 Maart 1925 48ste Jaargang No. 15994 vooruitbetaling. Agenda 18 Maart Voor de slachtoffers van den Brand te Zandvoort. Behartiging van Middenstands- belangen. niemand helpt den middenstand. w»v^1PdenSTAND begint er genoeg eAVUlE krijgen, al onze VERZOEK- vV£rRJFTEN EN REQUESTEN HELPEN üLEES' SLECHTER DAN WIJ HET NU KRUGEN kuNNEN WIJ HET NOOIT K. van Eden 70 jaar. Lezing over kogellagers fabricatie. Het buiten „Sparenhout" aan de Hildebrandslaan (Verlengde van den Kleinen Houtweg). en W. van Heemstede stellen den gemeenteraad a oor dit buiten voor Heemstede aan te koopen voor de som van 210.000. Reis naar Rome en het H. Land. Lezing van fr. L. J. M. Feber. Tentoonstelling. De Oostvest. De Oostvest heeft een grondige verandering en een belangrijke verande ring en verbreeding ondergaan, zooals uit bovenstaande foto blijkt. De R.-K. Middenstands- vereeniging. De Algemeene Jaarvergadering. J. J. WEBER ZOON Koningstraat 10 Haarlem. Telegraphisch Weerbericht. R.-K. Kring. Organisatie van rentetrekkers der Ongevallen verzekeringswet. De Brouwersvaart. De bovenstaande foto toont een gevaarlijk plekje, den hoek Brouwersvaart Leidschevaart. Door het wegnemen van e enbooin, welke juist aan den hoek stond, is thans het uitzicht minder belemmerd. De Bloemententoon stelling. Directeur Stadsschouwburg:. Lighal-uitvoeringen. „De Distel" in den Schouwburg Jansweg. Kapelaan O. Keiizer. Dienstplicht. Dit nummer bestaat uit8 bladzijden. - Eerste Blad BBS HIEMWE HAflRLEMSCHE COURftHT HI Postrekening No. 5970. - 'v Alk» sbonré's op dit blad zijn, ingevolge de verzekeringsvoorvraarden, 1 OflAA Levenslange geheele on X t^enongevaken verzekerd voor Ju der volgende aitkeermgenT OUUU.- gesclukthe.d tot werken; T /ÖU bij een ongeval met X OCH doodelijken afloop. T £ÜU bij verlies van een hand, X IOC bij verlie's van een X C(f| bij een breuk van i ifl een voet of een oog; f duim of wijsvinger; I JU.- been of arm; I 4-U bij verlies van een andere vinger. Tentoonstellingsterrein Heemstede, Interna tionale Voorjaars-Bloemententoonstelling. Sociëteit „St. Bavo" L.T.B, 10 uur Chr. Meisjesvereeniging 8 uur Vak school Bakkers 3 uur Voorbidders „Stille Omgang" 8 uur Bestuur Kies- vereeniging 8 uur Zuivelbereiders 8 uur Bestuur R.-K.Volksbond 8 uur. Restaurant „De Kroon" Alliance Fran- ?aise 8/4 uur. Kunsthandel F. H. Smit Tentoonstelling van bloemstukken van Piet v. Wijngaerdt 14 Maart tot 18 April 1925. DagelijfTs ge opend, uitgezonderd 's Zondags. Arbeidsbemiddelingsbureau van Sint Fran- ciscus Liefdewerk. Zoetestraat 11 Eiken Donderdag van 8914 uur. R- K. Arbeidsbeurs voor mannen en jongens Sociëteit Si Bavo, Smedestraat 23 Telefoon 10049 Alle werkdagen van 9 IK van 26K en 's avonds van half 8—» half 9 uur. 's Zaterdags alleen van 92 en van half 8half 9 uur. R-K. Arbeidsbeurs voor Vronwen Bloem hofstraat 1 Alle werkdagen van v.m 1012 uur, des middags van 24 uur, en 'a avonds van 89 uui behalve Zaterdag avond - Tel. 11671 Arbeidsbeurs voor R. K. Ziekenverpleegsters (uitgaande van den Ned. R. K. Bond van «Ziekenverpleegsters). Aanbiedingen en aanvragen voor verpleegsters aan het Bu reau BI weg 309, Overveen (dr. C. Bos). R. K. Leeszaal en lytleenbibliotheek Jansstraat 49 Eiken dag geopend van 1012, van 25 en van 710 uur, be halve des Maandagsochtends en op Zon en Feestdagen Uitleenen van boeken van 2 tot 5 uur en van 79 uur. Woens dagmiddag ruilen van kinderboeken. St Marthavereeniging Bloemhofstr. Zon dags en Woensdags van 810 uur, n.m. gezellig samenzijn voor Hollandsche meis jes, die hier geen tehuis hebben TeL 11671. R. K. Bevolkingsburean Gebouw Sint Bavo Smedestraat 23 van 810 uur op Maandag- Woensdag- en Vrijdagavond. St Elisabeths Vereeniging Jansstraat Aanvragen om versterkende middelen voor armen zieken der S. E. V. Maan dags van 23 uur. Donderdag van. 12. Bisschoppelijk Museum. Dagelijks, uitge nomen Zaterdag, Zon- en Feestdagen toegankelijk. Parochiale Bibliotheek (Kleverparkweg) ingang tusschen kerk en pastorie,, ieaeren Dinsdagavond. Vorig bedrag 129,25 V, R. voor een gunst van den H. Antonius 1. Ter eere van den H. Jozef 1. M. Sch. 2.50 N. N 2.— INGEZONDEN. Met belangstelling nam ik kennis in „de Ned. Hanze" van 9 Maart 1.1. van het stuk van den heer A. Baron van Wijnbergen over bovenstaand onderwerp in verband met de 1° uitzicht gestelde Weeldebelasting. Volkomen onderschrijf ik de, zij het dan °°k zachte, terechtwijzing, die de voorzitter Van den Middenstandsraad aan de Midden- slanders toedient over hun te weinig tijdig behartigen hunner eigen belangen. Het is zoo volkomen juist, en ook door mij den Middenstanders op zoo menige verga dering voorgehouden, dat veel nadeel voor den Middenstand zou voorkomen en menige maatregel in het belang van dien Stand zou genomen zijn, wanneer men tijdig de handen aan den ploeg had geslagen en niet te veel het laisser-aller had laten gelden. Wat zou er meer bereikt zijn, wanneer men naast het daadwerkelijk steunen der actie van zijn Stands- en Vakvereenigingen, aen, ik zou haast zeggen, méér nog actief 'id van zijn Kiesvereeniging ware geweest. Het was op een congres van den Midden standsbond, waar ik als afgevaardigde van de Kamer van Koophandel tegenwoordig )vas, dat ik eens de zoo rake opmerking hoorde: hetzij ge V.-D. of C.-H., A.-R. of Katholiek zijt, vóór alles, bezoekt de .verga deringen uwer Kiesvereenigingen en zorgt, dat op de lijsten dier vereenigingen ook mannen voorkomen uit uwe kringen, ras echte vertegenwoordigers van uw stand Kerst dan kunt gij bij de besturen van Stad en Land resultaten verwachten van de actie uwer standsvereenigingen. Ik kan de klacht, die Baron van W. zegt onlangs gehoord te hebben, dal er zoo veel Voor landbouw e.a. belangen in onze Tweede Kamer gesproken wordt, doch dit voor Mid- denstandsbelangen zoo sporadisch voor komt, volkomen begrijpen. En de oorzaak daarvan? Omdat wij geen ras-echte vertegenwoor digers van onzen stand in de Staten-Gene- raal bezitten* Want daarin verschil ik ten eenenmale met Baron van W., wanneer hij meent, dat binnenskamers meer wordt bereikt dan in I het openbaar. Niet binnenskamers kwam de Arbeidswet 1919 in zoo'n betrekkelijk korte spanne tijds tot stand, evenmin als nu weder het geval is met de afschaffing van den Zo- j mertijd in het belang van den landbouw. Men behoeft werkelijk geen persoonlijk succes of applaus na te jagen, om te weten, wanneer men jaren lang in openbare licha men zitting heeft, waarmede wèl en waar- mede weinig of dikwijls niets wordt bereikt. Eén dezer dagen las ik in de Maasbode in M-j vers'a£ van een vergadering van den Ned. Lddenstandsbond de volgende ontboeze ming: Wat zit hier een grond van waarheid in! ,n e reden daarvan? Omdat de Midden- s.and en zijn voormannen wèl sociaal, maar met voldoende politiek georiënteerd zijn. aat de Middenstand het goed begrijpen, ft andere standen dit wèl zijn, en het in het belang van den Middenstand is 1Vjterr®jn geheel aan anderen over te laten, re u Z'! m'' verSUB<E n°!f eens *e memoree rt "j £een 'k de vorige week in uw blad 5 schreef: Waar bleven wettelijke maat regelen tegen de z.g. beunhazerij, vliegende winkels, een wettelijke rijksregeling der winkelsluiting, een billijker toepassing der personeele Belasting enz.? Jaren lang heeft de Middenstand hierop gewezen en steeds is diezelfde Middenstand tegen elke Ka merverkiezing zoet gehouden door schoone beloften en het plaatsen van desiderata op de Partij-programs. De uitvoering heeft ech ter op zich laten wachten, doordat de Mid denstand geen eigen vertegenwoordigers had om op de nakoming dezer beloften kracht;en energiek kan te dringen. En is er dan nu wel reden voor, ik her haal het nog eens, om alarm te slaan door andere standen, nu die Middenstand einde lijk eens EEN van de 32 zetels opeischt voor zich, voor een man, die niet uit den mond van derden, maar uit eigen ervarihg de noo- den van dien stand kent, die door zijn per soonlijk, voortdurend contact met dien Mid denstand met enthousiasme en energie die belangen kan behartigen. Dat hiervoor een ander moet plaats ma ken, is er wellicht de onaangename conse quentie van. De werknemers zullen er ech ter niet minder op worden, want al zal een Middenstandsvertegenwoordiger zich niet tegen beter weten in met demagogische drogredenen als: Wij willen niet meer te rug naar de loonen van elf en twaalf gulden Ük denk aan 1922), „op het kussen" trachten re werken, zullen zijn Katholieke beginselen op de allereerste plaats, maar ook zijn daad werkelijk deelnemen aan het Katholiek- Sociaal en Charitatief léven zeker steeds zijn stem geven voor behoorlijke loonen en ar beidsvoorwaarden van den werknemer. Trouwens, laten wij er eerlijkheidshalve nog bijvoegen: De Groot-Industrie moge er wellicht anders over denken, voor den Mid denstand is het gewenscht, dat het den werknemer goed gaat. Nogmaals herhaal ik het, moge de a.s. Ka merverkiezingen eindelijk den Middenstand eens recht laten wedervaren. W. J. B. VAN LIEMT. Gisteren vermeldden wij reeds, dat de heer K. van Eden zijn 70sten verjaardag vierde. Waar hij absoluut niet verwacht had, dat er werk van gemaakt zou worden, troffen hem de vele blijken van belangstelling dan ook dubbel. In den namiddag werd de receptie, welke tot zes uur duurde, bezocht door bestuurs leden en afgevaardigden van vele vereeni gingen. De post bracht een massa brieven, tele grammen en kaartjes aan van verre vrien den en kennissen. Om half negen werd hem door een hon derdtal leden van het mannenkoor „Zang en Vriendschap" een serenade gebracht, van welke zangvereeniging hij thans 46 jaren lid is. Na afloop hiervan hadden de zangers een gezellige bijeenkomst in^het gebouw „Zang en Vriendschap" in de Jahsstraat, waarvoor een speciale vergunning verkregen was. Deze belangstelling, welke blijk geeft, dat het werk van den heer Van Eden ten zeer ste gewaardeerd werd en nog wordt, zal hem steeds als een aangename herinnering bijblijven. Gisterenmiddag en gisterenavond werd in de Middelbare Technische School aan den Kleverparkweg een lezing gehouden om de fabricatie van kogellagers. De directeur van de M. T. S., de heer Hofstede, opende den avond met een woord van welkom tot de aanwezigen en voorna melijk tot den heer I. Jacobson, spreker van den avond. De heer I. Jacobson, directeur van de Ned. Mij. voor Kogellagers S. K. F., nam hierna het 'woord. Hij zeide dat een film zou afgedraaid worden over de bewerking van erts tot het maken van kogels en rin gen. De film was pas opgenomen, zoodat het gisterenavond een primeurtje was. Volgens spr. hebben kogellagers ten doel om de draaiende assen, gemakkelijk te la ten werken, waardoor minder wrijving en slijtage ontstaat. Vroeger werden er per mi nuut 200 a 300 omwentelingen gemaakt, thans is dit gestegen tot 4 en 5000 omwente lingen. In sommige fabrieken o.a. electri- sche gloeilampen-fabrieken, wordt het soms wel eens gebracht tot 12 a 15000 omwen telingen per minuut. De materialen hiervoor moeten hard zijn, zoodat zij niet gauw inge drukt zijn. In Zweden staat de kogellager industrie bovenaan. Spr. zette in den breede uiteen de fabri catie van de onderdeelen en gaf eenige beschouwingen over het ijzererts. Hierna werd de nieuwe film vertoond. Het eerste deel behandelde hoofdzakelijk de uitboringen van het erts, het zetten van een houtmijt voor het branden van houtskool. Ook werd een duidelijk overzicht gegeven van de behandeling, die het erts ondergaat o.a. in de hoogovens en de behandeling als een gloeiend stuk staal. Tijdens de pauze werden de aanwezigen vergast op radio-muziek dat uit Hilversum werd gezonden. De zeer duidelijke loud speaker had aller belangstelling. Na de pauze werd het tweede deel afgedraaid, wat be trekking had op de vervaardiging van ko- Barometerstand 9 uur v.m.: 773, Achteruit. Opgave vans gels, ringen enz. Het geheele proces kon duidelijk worden gevolgd. De heer Jacobson gaf nog eenige duide lijke uitleggingen, waarna de heer Hofstede, den spr. dank bracht voor de duidelijke en interessante wijze, waarop hij zijn lezing had gehouden. Hierna volgde sluiting. Vanuit 's-Gravenhage is Zondagmorgen een vijftal E.E. H.H. geestelijken vertrokken tot het brengen van een bezoek aan Rome en het H. Land, n.l. de Hoogeerw. heer H. J, M. Taskin, president van het Groot-Seminarie te Warmond, onze oud-stadgenoot, de Zeer Eerw. heer C. M. Jonckbloedt, rector van de „St. Gerardus Majella-stichting" te Voorhout en de ZecrEerw. heeren C. A. Bulters, pas toor te 's-Gravenhage, N. Louridtz, pastoor te 's-Gravenhage en J. Th. Buys, pastoor te Besoyen (N.-Br.) Zondagmorgen vertrokken de reizigers over Bazel naar het Noorden van Italië, om daar Milaan, Padua, Venetië, Bologna, Flo rence en Assisië te bezoeken en vervolgens naar Rome te vertrekken. Daar hopen zij 22 Maart aan te komen. Hun verblijf daar zal duren tot 2 April. Van Rome vertrekken zij naar Napels en verder naar Alexandrië, Hun verblijf in Egypte en het H. Land zal duren van 625 April. In Egypte verblijven zij 3 dagen. 9 April hopen zij in Jeruzalem aan te komen, waar zij 8 dagen zullen blijven en tevens de omstreken daar zullen bezoeken. Verder worden bezocht Nazareth en het meer van Tiberias. In Galilea en Syrië zal het" verblijf 10 dagen duren. 25 April komen de reizigers in Bey- roet aan en schepen zich daar in naar Kon- stantinopel, waar zij 4 Mei zullen arriveer.en. Na een tweedaagsch verblijf daar, gaan de reizigers naar Budapest, Weenen, Munchen en Frankfort, 14 of 15 Mei hopen zij weer te 's-Gravenhage aan te komen. Tegen een brugleuning gereden. De bestuurder van een uit Amsterdam komenden auto, die Za terdagavond een der bruggen v^n de Hoofd vaart wilde oprijden ,nam z'n draai te groot met het gevolg, dat de auto tegen de leu ning botste. Aan den matigen gang, waar mede gereden werd, is 't te danken, dat de botsing niet ernstig was en de leuning niet door midden brak. Een der inzittenden, de heer G., sloeg door den schok voorover, waardoor de voorruit bak en hij eenige ve- wondirigen aan de handen opliep. Hoewel de auto eenige averij bekwam, kon de reis nog denzelfden avond worden voortgezet. Botsing tusschen tram en auto te Bennebroek. Maandagmorgen kwart over zeven, kwam de stroohandelaar Ruighaver, van den Ken- nemerbeekweg afrijden met zijn auto, gela den met stroo. Toen hij de' richting Hillegom indraaide, kwam de tram van richting Haar lem. De machinist had den bestuurder van den auto niet hooren komen De tram pakte het voorwiel van den auto en sleepte hem een 40 meter mede. De auto werd op zijde geschoven en tegen een boom aangedrukt, zoodat hij van eiken kant nog een duw kreeg. De chauffeur had geen letsel bekomen. Er was spoedig een auto met hulpstukken uit Haarlem aan'wezig. Op 24 Maart a.s. zal de Vereeniging „R.- K. Openbare Lyesz^al voor Haarlem en Om streken" haar jaarvergadering houden. Op uitnoodiging van het bestuur heeft de heer Ir. L. J. M. Feber, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, zich bereid verklaard op deze vergadering een lezing te houden. Zcoals wij algemeen bekend mogen veron- dcx stellen, is deze begaafde essayist van wiens zeer bijzonder stylistisch talent, zoo wel gedurende zijn verblijf in Oost-Indië als tijdens zijn werkzaamheid hier te lande de Katholieke litteratuur menige rijpe vrucht oogstte, evenzeer een bijzonder welsprekend redenaar en zijn zeldzaam optreden te Haar lem zal ongetwijfeld aan de genoemde jaar vergadering fleur en belangrijkheid bijzetten. Tijdens de Int. Voorjaarsbloemententoon stelling wordt bij de ia. Gcz. Corbière, Groo- te Houtstraat 136, een speciale expositie gehouden van echte kanten. „Conducteur, gaat deze trem naar Heim- steide." „Ja juffrouw, stap u maar in." „Ja, sied u, me gaone naar de bloemen tentoonstelling. Daor komme we espres faur uit Amsterdam. Pak u 's eife de kindertjes an." Naar binnen kwamen twee kinderen van een jaar of zeven, gevolgd door een zeer welgedane vrouw en een klein mager man netje, wat zeer hoogstwaarschijnlijk de echt genoot was van de welgedane. Als om te demonstreeren aan welke uit spatting zij zich zou gaan overgeven, had de juffrouw een groote hoed, versierd met eenige bloemperkjes, opgezet, welke hoed de merkwaardige neiging van „inzakken vertoonde. „Nel Jaupie, afblaave, stil blaave sitte en ntet die blommetjes verrinneweere. Ga nou Met op je knietjes sitte, dan kun je naar buite kaake. Sefietje, wil je nou 's dalik van je jurrekie afblaave. Ik zal ie dalik een jen geife. Man, seg jij toch 's wat, ie laat maan maar doen en je sit self te geniete. De zoo wreed in zijn genietingen gestoor de man bleek van een eenigszins zenuw achtig ras te zijn, daar hij plotseling naar Joupie uitviel en hem op het dikste ge deelte van zijn rug een klap gaf, terwijl bet arme jongetje zoet naar buiten zat te kijken. Een hevig gebrul toonde aan. dat Joupie niet ongevoelig was voor dit bewijs van belangstelling. „Wat seg je me nou daorfen." uitte zich de stom verwonderde en uiterst veront waardigde moeder. „Nou sitte ze soet naar buite te kaake en nou gaot me soo'n fent maar dalik aan 't swaaie met s'n arreme. Wees maor stil hour Joupie. Straks kraag je fan maan een stukkie siockela." Met een ruk werd het bloemperkje, dat door de heftige gebaren nog eenigszins meer afgezakt was, weer recht getrokken. En tegen haar man: ,.En nou hou jij je gedekt hour. Watte sallemander!" De conducteur, die reeds cenigen tijd met argusoogen had staan kijken naar Sefietje, vond het thans tijd om in te grippen, daar het lieve kind de blaadjes van de in de vaasjes staande narcissen heel zoet zat stuk te trekken. „Meissie, dat mag je niet doen. Juffrouw daar moet u op letten." „Wat 's tat nou weer," galmde d juf frouw. „Sefietje, wat doen ie daar nou weer, dat mag je niet doen hour." „Nou seiker, ik mag toch seiker wel een boterblommetje hebbe, we mag^e hier niks." „Je moet er met je fingers afblaave Con ducteur, ik sel wel sorrege, dat ze d'r niet meer ankomp, hour." „Heemstede", riep de conducteur. Op den 19en Maart, den feestdag van den H. Jozef, die, zooals men weet, de Patroon heilige is der R. K. Middenstandsvereeni- ging, zal 's morgens 8 uur aan het Hanze- altaar in de Kathedraal een H. Mis opge dragen worden tot intentie van de overleden leden der vereeniging. De algemeene jaarvergadering zal plaats hebb-en a. s. Vrijdag des avonds te half negen in een der zalen van het St. Bavogebouw. Behandeld zullen o. a. worden de onder scheidene jaarverslagen van secretaris en penningmeester. Verder zal door de Zeer- eerwaarde heer Rector J. P. J. Kok, geeste lijk adviseur der Vereeniging, een rede worden gehouden. OPTICIENS - FABRIKANTEN Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Naar waarnemingen verricht in den morgen van 17 Maart 1925. Hoogste Barometerstand 776.2 m.M, te Scilly. Laagste Barometerstand 740.7 m.M. te Isafjord. Verwachting van den avond van 17 tot den avond van 18 Maart Zwakke tot matige, later wellicht toene mende Noordelijke tot Westelijken wind nevelig tot zwaarbewolkt, weinig of geer neerslag, aanvankelijk kouder, later iets zachter. Wegens verhindering van den spreker kan de aangekondigde debatvergadering op hedenavond niet doorgaan. De eerstvol gende bijeenkomst is nu Donderdag 26 Maart. In hotel „Astoria" aan den Kruisweg is Zaterdagavond opgericht, een afd. Haarlem van de vereeniging landelijke organisatie van rentetrekkers-(siers) der ongevallen verzekering. Het voorloopig bestuur werd als volgt samengesteld. Voorzitter de heer Veekes, secretaris-penningmeester de heer A. Scholten, Commissarissen de heeren A. J. Derks en G, W. Bok. H. M. DE KONINGIN-MOEDER BEZOCHT HEDENMORGEN DE TENTOONSTELLING Hedenmorgen werd de tentoonstelling be zocht door H. M. de Koningin-Moeder, die om ongeveer kwartier voor elf per auto uit Den Haag op het terrein aankwam. Wegens het streng gehandhaafde niet-officieele ka rakter van het bezoek, was geen enkele autoriteit ter begroeting aanwezig en werd H.M. alleen door den voorzitter en secreta ris der Algemeene Vereeniging voor Bloem bollencultuur en tevens der tentoonstelling, bij den ingang ontvangen Hare Majesteit, die vergezeld was j an de hofdame Freule Van Ittersqm en den Kamer heer Jhr. van Tets, deed onder geleide van den heer Krelage eerst een wandeling over het voorterrein, om vervolgens de inzen dingen in het hoofdgebouw in obgenschouw te nemen, welke in hooge mate de bewon dering van Hare Majesteit boeiden. Nadat nog een ki'kje was genomen in het achter het hoofdgebouw gelegen gedeelte der tentoonstelling, werd eenige oogen- blikken verpoosd in de ontvangkamer van het bestuursgebouw, waar de koffie werd aangeboden door mevrouw Krelage. uit wier handen de Koningin-Moeder vóór haar ver trek een bloemtuil, in hoofdzaak samen gesteld uit orchideeën en freesia's, aan vaardde Te ongeveer half een verliet Hare Majes teit het terrein, na bij herhaling uiting ge geven te hebben aan Haar voornemen om de tentoonste'ling meermalen te zullen be zoeken. Het ligt in de bedodling daarbij een officieel karakter aan een dergelijk bezoek te geven, waarbij bestuursleden, "ommissieleden en inzenders eventueel aan Hare Majesteit zullen kunnen worden voor gesteld Naar wij vernemen, zal de heer S. J. Chabot, thans waarnemend directeur van den Stadsschouwburg, niet solliciteeren naar de betrekking van directeur. Aan de Vereeniging tot Bestrijding van Tuberculose in Haarlem en Omstreken is als netto opbrengst der Lighaluitvoeringen door den beer A J. Meyerink afgedragen een som van 2738.50. Aan allen, die n?b- ben bijgedragen tot dit financieel succes, wordt heel hartelijk dank gebracht. Men schrijft ons: Donderdag 18 dezer zal in den Schouw burg Jansweg alhier, een avonduitvoering plaatsvinden van „De Distel," vroolijk spel van kweekers en bloemen door Jan. Fabri- cius, uitgevoerd door de Koninklijke Let terlievende Vereeniging J. J. Cremer. Deze voorstelling wordt gearrangeerd onder de auspiciën van „Vreemdelingenverkeer" te Haarlem en zij is gratis toegankelijk voor de leden dezer vereeniging met hunne huis- genooten en de leden met huisgenooten der Haarlemsche Buurtvereenigingen. De op voering van dit bekende stuk van Fabricius, waarvan de regie in handen is van Frits van Dommelen. Naar wij vernemen, is de Weleerw. Heer G. Keijr.er. kapelaan aan de kathedrale kerk „St. Bavo", wederom ter verpleging in de Mariastichting opgenomen, alwaar hij giste ren een operatie heeft ondergaan. De toe stand van Zijn Eerw. was hedenmorgen goed. Bekendmaking van uitspraken in zake vrij stelling Geestelijken, enz. De Burgemeester van Haarlem brengt ter algemeene kennis, dal de Minister van Oorlog bij zijne beschikking van 5 Maart 1925, Vile afdeeling no. 236 V.. aan den dienstplichtige Josephus Maria Antonius Okhuijsen van de lichting 1919 dezer ge meente, met ingang van 12 Maart 1925 voor den tijd van twee jaren vrijstelling van den dienstplicht heeft verleend we. gens hat verkeeren in een geval als be doeld in artikel 15, eerste lid, punt d. der Dienstplichtwet.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 1