BS» Woensdag 18 Maart 1925 48ste Jaargang No. 15995 Dit nummer bestaat uit 8 bladzijden. - Eerste Blad Geen doel maar middel. EEN AANRANDING. De politie verzoekt inlichtingen. Het besluit der stucadoors. over kracjiten van buiten eenigszins ge wijzigd. reiïiua 19 Maart De nieuwe Deken van Beverwijk. De. Zeereerw. Heer J. M. Lucassen, benoemd tot Deken van Beverwijk Koninklijke Nederlandsche Maat schappij voor Tuinbouw en Plant kunde. Het rijden met autobussen in de Haarlemmermeer. De bepalingen omtrent rook- en drankverbod heden in werking ge treden. Faillissement. Haarlemsche Orkestvereeniging. Kranslegging op het graf van Jaap Eden. Ter orienteering geven <vij hierboven' een plattegrond van Hilaebrands- laan en Kleine Houtweg, waarop te zien is, waar hét buiten „Sparenhout" is gelegen, dat waarschijnlijk door Heem stede zal worden aangekoch t. Ned. R.-K. Grafische Bond, afd. Haarlem. Voor de slachtoffers van den bram} te Zandvoort. Weldadigheidsuitvoering. Faillissementen. De populaire J. G. Jansen, die mor gen den dag herdenkt, waarop hij vóór 25 jaar werd aangesteld als jachtopziener op het landgoed „Velserduin", in dienst van Jhr. mr. J. W. G. Boreel van Hoqgelanden te Velsen. J. J. WEBER ZOON OPTICIENS - FABRIKANTEN Koningstraat 10 Haarlem. Telegraphisch Weerbericht. m H. M. de Koningin-Moeder op Haar rondwandeling door de Internationale Tentoonstelling te Heemstede, begeleid door den heer E. H. Krelage. Dinsdagmorgen zonk in de Haven te Hillegom ee.n dekschuit van de firma v. W., beladen met 400 zakken koolzaad en erwten. Het meerendeel der zakken werd onbruikbaar en (Je.vaart werd grootendeels gestremd. Hierboven een foto van het schip, nog even boven het water zichtbaar, met een aantal zakken. Afsluiting Rijksweg Haarlem— Velsen. Gem. Orgelconcert. I.ederlandsche Christelijke Reisver- eeniging. Personalia. De Zomertijd. Et abonnementsprijs bedraagt voor Haarle a en Agentschappen! Pei weekj 0.25 Per kwartaal 3.25 Franco per post per kwartaal bij vooruitbetaling 3.58 Bureaux: NASSAULAAN 49. T.tefoon No. 13866 lijnen) Postrekening No. 5970. NAARLEMSCHE COURANT Advert en tién 35 cent» per r«|«t| Bij contract belangrijk, korting.' Advertentien tusscheo den tekst als ingezonden' mededeeting. 60 et per regel op de la Pagina s 75 ct. per regeL Vraag- en aanbod-adver» tentiën 14 regel- 60 ct. per plaat sing: elke regel meer 15 ct, bif vooruitbetaling. AUeabcnré's op dit blad zijn, inrevolge de verzekeringsv 'oorwaarden, 1 QfHOO ^■eve,n''®n?® (feheele on X "7Cft bij een ongeval met X OCft sPcn verzekerd voor een der volgende litkeeringenüUvil.* geschiktheid tot werken; I Jw," doodelijken afloop, I fcOU.*" tegen öngevalk bij verlies van een hand, X IOC bij verlies van een X CfJ bij een breuk van X A ft bij verlies van e» een voet of een oog; I IfcJ." duim of wijsvinger; I UU.m been of arm; T *rU." andere vinger. Zij, die geregeld neutrale bladen lezen, hellen veelal langzamerhand over tot de tneening, dat de godsdienstige belangen eigenlijk slechts nevenbelangen zijn. Ons Katholieken verwondert zulks niet, Immers, wat in neutrale bladen geschre^ ven wordt, vloeit, zelden of nooit uit de pen van een overtuigd Katholiek, En een niet-katholiek kan zich blijkbaar zoo moeilijk indenken in 't Roomsche le ven. Hij komt er wel eens mee in aanraking, tnaa- wanneer hij dan vonken van Room sche geestdrift ziet spatten, dan zoekt hij daarvoor een andere verklaring. In een vakvereeniging is het dan bijv. ..bet solidariteitsgevoel dér arbeiders," in een drankbestrijders-organisatie ..de af keer van het alcoholisme," die, naar hij meent, zooveel geestdrift bij de Roomschen wékt. 1 De mensch is gewoon alles te bekijken door zijn eigen bril. Daarom is dit verschijnsel bij ongeloovi- gen zoo goed te verklaren Zij kunnen zich met vooibeeldigen ijver jijden aan één zaak, maar dan vinden ze daarin klaarblijkelijk hun levens-ideaal een klein deel van de zedelijke kracht en de zedelijke voldoening, voor ons zoo over vloedig neergelegd in onzen godsdienst. Voor den ongeloovige kan bijv. de vak beweging zóó buitengewoon gewichtig zijn, dat hij zich bepaald ongelukkig zou gevoe len en zou meeiien, zijn levensdoel te ver liezen, wanneer het werken in die beweging nu eens plotseling overbodig zou worden. Ongeloovigen missen den Godsdienst en maken nu „godsdienst" van datgene, waar hun hart het meest aan hecht. Personen of zeken, alles wat hén omringt, de heqle wereld, wordt door hen be schouwd en beoordeeld in 't licht van hun „godsdienst' .van hun ideaal, hetzij dit de politiek, de vakbeweging, de drankbestrij ding of iets anders is „Dat bii zulke mensch on in t oog vallende eenzijdigheid geen zéldzaamheid is, spreekt van zelf. Vandaar dikwijls dat wantrouwen en die afkeer- jegens tegenstanders bij menschen, die overigens „van nature toch zoo kwaad niet zi>n, zooals de wereld het uitdrukt andaar ook dié soms geteél vérkeerdè beoordeêling van onze óctie van ons ideaal Aan allé góede werken doen wri mede naar best vermogen, maar in geen dezer werken, vinden wij een levensideaal, doch slechts een middel om dat ideaal te be reiken. Dit ideaal is en blijft voor ons en kan ook all en zijn: de dienst yan Gcd, het werken voor het eeuwig leven. Maar daaróm juist spatten onze vonken van geestdrift overal waar wij om dit le vens-ideaal meedoen, waar wij ons geven met volle Roomsche kracht. En bij onze geestdrift voor alles wat schoon, goed en edel is, hebben wij de ze kerheid'dat onze zaak ze moge ook al eens met 'tegenslag te kampen hebben len slofte zal zegevieren Gisterenmorgen tusschen 11 en 12 uur wandelde op het Prinsen Bolwerk een 21 In het gebouw „Olympia" werd een druk bezochte ledenvergadering gehouden van den Alg. Ned. Stucadoorsbond, onder voor zitterschap van den heer v. d. Plas. Na een uitvoerige bespreking omtrent bet jarige juffrouw vergezeld van; een kind. Zij te werk 8tcUen van werkkrachten van bui- werd, volgens hare mededeehng, door een 1 zich aldaar bevindende manspersoon op on zedelijke wijze aangegrepen. Op haar hulp geroep verscheen een dame, waarop de man vluchtte. De Commissaris van Politie te Haarlem verzoekt de dame, die te hulp schoot, zich aan te melden aan zijn bureau, Smedestraat 9, afdeeling Justitioneele za ken. teneinde nadere inlichtingen te ver strekken. Tentoonstellingsterrein Heemstede, Interna- c 'ionale Voorjaars-Bloemententoonstelling. oc'ëteit „St. Bavo" Esperanto 8 uur Bestuur Spoor en Tram 8 uur Tooneelclub Graf. Bond 8 uur Be- stuUr Metaalbewerkers 8 uur. Gem. Concertgebouw Buitengewoon Con- cert H- O. V. 8 uur. Kunstb-'ncel F. H. Smit Tentoonstelling van bloemstukken van Piet v. Wijngaerdt 14 Maart tot 18 April 1925. Dagelijks ge opend, uitgezonderd 's Zondags. Arbeidsbemiddelingsbureau van fint Fran- ciscus Liefdewerk Zoetestraat 11 Eiken Donderdag van 89'/i uur •L K. Arbeidsbeurs voor mannen en jongens Sociëteit St Bavo, Smedestraat 23 lelofoón 10049 Alle werkdagen van 9— i% van 2—6H en s avonds van half 8— half .9 uur s Zaterdags alleen van 92 en van half 8-—half 9 jur «•K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen Bloem hofstraat 1 Alle werkdagen van v tr, 10—12 uu: des middags van 24 uur, en avonds van 8—9 uu; behalve Zaterdag avond - Tel 11671 Arbeidsbeurs voor R. K. Ziekenvernleegsters [uitgaande van den Ned R K Bond van Ziekenverpleegsters) Aanbiedingen en aanvragen voor verpleegsters aan het Bu- reau Bi weg 309, Overveen (dr C. Bos) K. Leeszaal en ulfleenbibliolbeek Jansstraaf 49 Eiken dag geopend van 1012. van 25 en van 7—10 uur. be halve det Maandagsochtends en op Zon en. Feestdagen Uitleenen van boeken ean 2 tot 5 uur en van l9 uur Woens dagmiddag ruilen van kinderboeken Martbavereeniging Bioemhofstf Zon dags èn Woensdags van 810 uur, n.m. gezellig samenzijn voor Hollandscbe meis- |es, die hier geen tehuis hebben Tel 11671 R K. Bevolkingsbureau Gebouw Sint W - Smedestraat 23 van 8—10 uur e.01ïri. Woensdag- en Vrijdagavond ot. Elisabeths Vereeniging Jansstrart Aanvragen om versterkende m-'ddelen voor armen zieken der S E V Maan dags van 23 uur Donderdag van 12. bisschoppelijk Museum Dagelijks, uitge nomen Zaterdag. Zon- en Mestdagen toegankelijk Parochiale Bibliotheek (Kleverparkweg) ingang tusschen kerk en pastorie,, iederen OinsdagavoncL Onder bescherming van H. M. de Koningin- Moeder. Gevestigd te Amsterdam. Voor de Groote Keuring en Bloementen toonstelling, welke van 26 Maart tot en met 5 April gehouden wordt vanwege de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw én Plantkunde, in hebbenstilgezet en zich persoonlijk te heb ten de gemeente, aan welke bespreking ook eenige bondsbestuurders deelnamen, werd ten slotte de volgende motie met algemeen,» stemmen aangenomen: „De vergadering, gehouden op 16 Jan. 1925, gehoord de besprekingen; besluit het op Vrijdagavond i.l. genomen besluit inzake de Amsterdamsche werk krachten zoo te lezen; dat op de werken verlangd zal worden dat de arbeiders van buiten Haarlem zich moeten melden bij het bestuur der- orga nisatie; dat geweigerd zal worden te werken met ongeorganiseerde arbeiders uit ande re plaatsen, en dat verwacht wordt, dat de Amsterdamsche organisa'ies zich zul len richten naar de overeenkomst zooals deze is opgenomen in het vakblad van 17 Januari j.l." Na hef aannamen djzer. motie, werd te „rrca 12 uur de vergadering, waarop alge meen druk gediscussieerd is geworden door den 1 oorzitter gesloten Naar wij vernemen, is heden in werking getreden de door den raad van Haarlemmer meer vastgestelde verordening tot wijziging van de algemeene politieverordening voor de gemeente Haarlemmermeer, in verband met het rijden met autobussen. Volgens de nieuwe bepalingen van deze verordening zal het aan bestuurders van motorrijtuigen, bestemd voor het vervoer van reizigers, alsmede aan de reizigers ver boden zijn: in het motorrijtuig te rooken en tijdens het vervoer alcoholhoudenden drank tg ge bruiken; verder is het aan de bestuurders o.m verboden tot het in- of uitlaten van reizigers stil te staan op andere dan de door B. en W. aangewezen stand- of stopplaatsen; een ander voor vervoer van reizigers be stemd motorrijtuig voorbij te rijden, wanneer dit tijdens het in- of uitlaten van reizigers daartoe op een stand- of stopplaats stil. staat; over een onbewaakten spoorwegover- weg te rijden, alvorens hun motorrijtuig 0p een afstand van minstens 5 meter van dezen overweg gedurende minstens 4 seconden te samenwerking met de Afd. Haarlem dier Maatschappij en de Algemeene vereeniging van Bloembollencultuur, in het Tentoonstel lingsgebouw der Internationale Bloementen toonstelling te Heemstede zijn geschonken: door H. M. de Koningin een groote zilveren medaille; door Z K. H. den Prins der Neder landen, twee groote zilveren medailles en door H. M. de Koningin-Moeder, -een zil veren medaille. „Handelsbelangen" No. 1815 bevat de c»«- diteurénlijst in het faillissement J. Roodcffl- burg, manufacturier, te Schoten. Zij telt 30 namen, met een totaal passief van 5330,90. De baten zijn nog niet volle dig bekend Donderdag a.s. geeft de H. O. V. een Symphonie-concert, waarbij als solist zal medewerken; Willem dé Boer. solo-violist te Zurich Als Nederlander heeft hij ons' land in den vreemde steeds hoogst kunstvol vertegen woordigd, getuigen de prachtige verslagen m de bekende 'ouitenlandsche bladen, die vol lof zijn over onzen kndenoot. Ook bii ziin optreden vorig jaar hier te lande, werd hij door de Haagsche bladen len zeerste geroemd en door bekende diri genten genoemd als een der- beste Neder landsche violisten. Het .concert van Donderdag vermeldt ,een Beethoven-programma, waarbij Willem de Boer het Vioolconcert van dezen groot meester zal voordragen en door het Orkest de Ouverture „Egmont" en de 5de Sym phonic ten gehoore zullen worden gebracht, het geheel onder leiding van Nico GerhsTZ. Op de Zondagmiddag te Amsterdam ge hóuden vergadering van de Federatie van Noord-Hollandsche Wielerclubs, is besloten om tijdens de reünie, die te Haarlem wordt gehouden, een krans te leggen op het graf van Jaap Eden. ben overtuigd, dat er geen gevaar is atn dezen overweg met hun motorrijtuig oyer ite steken. v. e» tn Gisterenavond hield de afd. Haarlem van dén Ned R.-K. Grafischen Bond haar ldé jaarvergadering. De voorzitter, de heer Selhorst, opende met den Christelijken groet. Spr. besprak eenige gebeurtenissen van het afgeloopen jaar, p. a de oprichting van een Studieclub, welke weer tot het verleden gaat behooren; het Pensioenfonds, dat aller aandacht ver dient. Verder herinnerde spr. aan de tot standkoming van de collectieve contracten, waar getracht geworden was om Haarlem in een hocgere loonkiasse te brengen, wat dezen keer weer mislukt is, maar dat men hoopt «fat de volgende maal tot stand zal komen. Ten slofte haalde spr. nog de viering aan van het 12 -jarig bestaan der afdeeling en memoreerde het welslagen hiervan. Als gevolg dezer feestviering is opgericht de Tooneelclub „Amicitia" Deze zal op 19 April een tooneeluitvoering geven voor de leden der afdeeling. Bij punt 2 van de agenda heette de voor zitter de aanwezige nieuwe leden hartelijk welkom en spoorde hen aan goede en ijve rjge propagandisten te zijn voor den Ned. R.-K. Grafischpn Bond. De notulen der vorige vergadering werden onveranderd goedgekeurd. Onder de ingekomen mededeelingen was een circulaire van het R.-K. Werkliedenver bond, om ondersteuning voor de stakende R.-K. Mandenmawers. Van het bestuur kwam een voorstel wekelijks, zoolang de strijd duurt, 2.50 uit de kas te trekken De ver gadering ging hiermede accoord Vervolgens spoorde de voorzitter aan tot deelname aan het Reriini Novarumfeest, hetwelk gehouden zal worden op 24 Mei, in het Brongebouw. De voorzitter deelde vervolgens mede, dat op 19 Augustus a.s. het 25-jarig bestaan van den Ned. R.-K. Grafischen Bond zal gevierd worden. Na eenige besprekingen werd overgegaan tot het vormen van een reiskas. Staande de vergadering gaven zich 6 personen op Ten allen tijde kunnen zich nog personen opgeven bij het bestuur en de winkelagenten, De penningmeester kreeg daarna 't woord, qm verslag over het 3e en 4e kwartaal uit ie* brengen. Deze verslagen werd engoedge- keurd, nadat door een paar leden eenige inlichtingen waren gevraagd, welke door den penningmeester werden beantwoord. De heer Holleman bracht namens de kas- commissie verslag uit over de boeken en bescheiden van den penningmeester. Deze waren in- de beste orde Jbevonden. Ook de begrooting voor 1925 leverde geen moeilijkheden op. De voorzitter lichtte enkele posten van de uitgaven toe, die op de begrooting geplaatst wareij" tot ontwikkeling der leden. Nu kwam het jaarverslag van den secre taris aan de beurt, dat bij de aanwezigen zeer in den smeek viel. De voorzitter dankte den ijverigen' secretaris voor het mooie verslag, dat hij voor de eerste maal geleverd had. Aan de orde was dan verkiezing van het bestuur Aftredend waren de heeren J. L. Roelofs, penningmeester; P, J. Mol, secre taris en F. Keesen, 2e commissaris Bij ac clamatie werden deze weder herkozen. Tot kasnazieners werden benoemd <Je heeren Holleman en Knoppcrt en tot plaati- vervangers de heeren de Ronde en Zwarter. De heer Keesen werd wederom benoemd tot lid van de Districtscommissie; de heeren Geldorp en Hart tot leden van de Leer lingen-Commissie. Een feestcommissie werd samengesteld en bestaat uit de heeren' Hubers, Mol, Rein- ders, Poel, Bergmans en de Ronde. De rondvraag leverde niets bijzonders op, zoodat de voorzitter om 10 uur de vergade ring met den Christelijken groet sloot. verbindend worden der uifdeelingslijst van: 1. Joh. Engelhart, reeder té IJl curator Mr. M. Slingenberg. muidén, 1.50 2.50 2. W. van der Wal, sigarenhandelaar ta Velsen, curator Mr, A. Bruch. 3. L. J. Verkooy te Haarlem, curaor Mr. A. Bruch. 4. P. F. Bruinsma, bouwkundige te Zand- voort, curator Mr. F. A. Davidson. 5. A. Monshouwer te Haarlem, curator Mr. F. van der Goot. 7. H. Eleveld, bloemist te Aalsmeer, cura tor Mr. G. W. C. Pliester. Beëedigd. De heer J. Hollenberg werd beëedigd als deurwaarder bij deze Recht bank. De heer B. S. Hokwerda, werd t Vórig bedrag 135.75 Van een Wed. Ter eere van den H. Jozef F. P. te S M. M. D. schrijft ons Op Maandag 23 Maart 1925 zal in den Stads-Schouwburg door de Haarlemsche Tooneelvereeniging „Jacob van Lennep" een weldadigheidsvoorstelling worden gegeven ten bate van het werk van de Zusters van Maatschappelijke Zorg voor Zieken in de verschillende ziekenhuizen en de huiszit tende zieken. Waar er, door verschillende omstandig heden, in den laatsten tijd een grpot'aantal Zieken is, welke in de velschillende zieken huizen moeten worden opgenomen, kan het wel niet anders of het werk van bovenge noemde zusters is belangrijk uitgebreid en grooter geworden. Hebt gij u zeiven wel eens de vraag gesteld: „Hoe het in de verschillende huisgezinnen toch wel zou gaan, wanneer daar plotseling vader, moeder of kostwinner opgenomen wordt in een der ziekenhuizen V' Weet gij wel dat Cr in Haarlem iederen dag minstens 4 personen worden opgenomen, die de kosten van verpleging in een zieken huis geheel of gedeeltelijk niet kunnen be talen. Niet alleen dat groote angst en smart over degenen, die we liefhebben ons kwelt, maar steeds ligt daar de zorg op de loer Hoeveel vrouwen stellen hun opneming in een ziekenhuis niet uit, en dikwijls met droevige gevolgen, daarbij denkende „wat moet er in dien tijd van mijn kinderen en mijn huisgezin terechtkomen En juist'onze zusters nemen al deze be denkingen en bezwaren weg. In hoeveel gezinnen komt de nood pas aan den man, wanneer er een zieke naar een ziekenhuis moet Dan pas komt aan het licht hoeveel gebrek beëedigd als Ambtenaar van den Burg. Stand voertuigen afgesloten, voor zoover betreft het gedeelte dat geasphalteerd zal worden. Dinsdag werden in staat van faillissement verklaard: le Melchert Vissert, melkslijter te Wormerveer, Curator Mr. J A. P C. ten Bokkel te Haarlem. 2. De nalatenschap van wijlen J A. Klui tenaar, laatst gedomicilieerd te Bloemendaal, overleden te Laren op 25 November 1924, Curator Mr. A. W. Hellema te IJmuiden. 3. D. J. Hendriks bakker te Heemstede, Heerenweg 123, Curator Mr C Blónkevoort te Haarlem, 4. C. Steenbakker, aannemer te Haarlem de Witstraat 26, Curator Mr. C. Blanke voort te Haarlem. 5. Abraham Koning, fabrikant van koper werken wonende te Schoten Rijksstraatweg, zaak drijvende te Amsterdam, nadat het ge daan verzoek tot surseance van betaling was afgewezen, Curator Mr. F. A. Davidson te Haarlem. Opgeheven werden de faillissementen van: 1. C. Dubbeld, sigarenwinkelier te Wor merveer, uitgesproken 10-2-'25, Curator Mr. C. van Sprang te Zaandam. 1. A. Goudeketting, zeevischhandelaar te IJmuiden, uitgesproken 9 December 1924, Curator Mr. W. P. Vis te Haarlem. Geëindigd zijn de faillissementen door liet Ba.-meterstand 9 uur v.m.: 777. Vooruit. Opgave van: Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt Naar waarnemingen verricht in den morgen van 18 Maart 1925. Hoogste Barometerstand 775.0 m.M. te Valentia. Laagste Barometerstand 741.0 m.M. te Janmayen. Verwachting van den avond van 18 tot den avond van 19 Maart: Zwakke, veranderlijke wind, later uit Westelijke richtingen, nevelig tot zwaarbe wolkt, weinig, óf geen neerslag, iets zachter overdag. noegen, dat de weinigen die gekomen waren, den arbeid van het bestuur wisten te waar- deeren. Hierna kwam de heer de Neef aan het woord, die de film zou verduidelijken Spr. zeide in zijn voorwoord o.m dat Holland steeds zeer veel gedaan heeft voor het bui tenland vooral voor Hongarije. De naam „Holland" is in het buitenland groot ge maakt. Vooral Hongarije heeft veel bewon dering voor het kleine Holland en betoont dan ook bij deze gelegenheid haar grootste dankbaarheid. De film, getiteld „Hollands Hart" werd hierna afgedraaid. De film is heel mooi. De treurige toestan den in Hongarije en de overvloed van Hol land, leverden een scherp contrast op. De dankbaarheid van Hongarije vóór het gastvrije Holland was duidelijk te bemerken. De film heeft dan ook een overweldigend succes gehad in Budapest en verder in het Hongaren-land. Na het vertoonen van de film, die uit 2 lange deelen bestaat, werd een serie iin- taai-öplaatjés geprojecteefd. betrekking heb-, bende op-Hongarije en de Hollandsche Hon- gaarsche Kinderactie. Na de pauze kwam nog éen film in drie deelen „Happy Holland", een film met En- gelschen tekst, die hoofdzakelijk vervaardigd was, om Neerlands schoonste plekjes op het trilbeeld te vereeuwigen. Ook kiekjes uit Haarlem n.l. van de Groote Kerk het Sta tion, het Frans Halsmuseum, met ingang, interieur en binnenplaats kwamen respectie velijk op bet witte doek. Ook foto's van de leden van het Koninklijk Huis en de opening van het Parlement passeerden de revue. Deze film zal er ongetwijfeld veel toe bij dragen om bij de Britten, belangstelling voor ons landje te wekken. -'y—r - er is aan 't allernoodzakelijkste, doch dat moeder toch nog voor de buitenwereld wist te bedekken. Hoeveel onderkleeding voor de kinderen, uitrusting voor de a.s. baby, enz. enz., teveel om op te noemen is daar dan plotseling noodig En wanneer daar dan een zuster onmid dellijk ingrijpt, hoeveel geld gaat daar niet aan heen En waar in den laatsten tijd dubbel zooveel gevraagd wordt aan onze zusters, zij zelf dikwijls alleen het uiterst noodige kunnen geven, doen wij een beroep op u Helpt ons bij dat mooie werk 1 Wij vragen niet wie, maar hoe moet ge holpen worden. Onze zusters van Maatschap pelijk Werk geven hiervoor reeds hun beste krachten. Bezoekt op Maandag 23 Maart, boven genoemde voorstelling. Niet alleen zult gij een avond vol genot hebben, maar gij zult ook het genoegen hebben mee te helpen aan ons mooie Maatschappelijke Werk En al gaat gij ook niet persoonlijk, steunt ons dan door het koopen Van kaarten en het opwekken tot het bezoeken van deze voorstelling, waarvan de opbrengst geheel ten goede komt aan Maatschappelijk Werk. Volgens uit te voeren werkzaamheden aan ren Rijksweg HaarlemVelsen, wordt vanaf heden. Woensdag 18 Maart, tot en met Za terdag28 Maart a.s., het verkeer voor rij- en te Halfweg. Hooger beroep werd aangeteekend door: J. L. te Purmerend, ter zake overtreding van art. 247 Wetb van Strafrecht veroor deeld tot 6 maanden gev straf. Door J f h. v. H. B. te Hobredc, gem. Oosthuizen veroordeeld tep zake overtreding van art. 250 Wetb van Strafr. tot 3 maanden gev. straf. Door P. K. te Zandvoort ter zake van dief stal veroordeeld tot 6 maanden gev. straf. Door C D. gedetineerd alhier ter zake diefstal, veroordeeld tot 1 jaar en 6 maan den gev straf. Door C. O. te Schoten, ter zake diefstal veroordeeld tot 3 maanden gev. straf. Door den heer Officier van Justitie werd mede in al deze zaken geappelleerd. Vrijdagavond zal weder een Gemeentelijk Orgelconcert plaats vinden in de Gem. Con certzaal. Di Moorlag. sopraanzangeres, zal hare medewerking verleenen. Het programma vermeldt werken voor zang van: Dvorak en Mahler, benevens eeni ge Oud-Hollandsche liederen en Voor orgel van: Schmid, Bach, H. Andriessen, C. Franck en Karg Elert. De afdeeling Haarlem en Omstreken van de Nederlandsche Christelijke Reisvereeni- ging gaf gisteravond een filmavond in het gebouw Kleine Houtweg 12. De heer Kempf heette de aanwezigen wel kom. Spr. hoopte dat allen êen genoeglijken avond zouden hebben en het deed hem ge- Het avond. was een heel mooie en leerzame Voor het machinisten-examen, voorloopig diploma, slaagde te 's Gravenhage de heer M. J. Boesman, alhier. 1 Aan de Eerste Kamer der Staten Gene-1 raai te 's-Gravenhage is door de Gezond heidscommissie een adres gericht, waarin zij te kennen geeft met groot leedwezen kennis genomen te hebben van het besluit van de Tweede Kamer, waarbij de Zomer tijdregeling drejgl te worden afgeschaft. De waarde van een zoodanige regeling is in de laatste jaren genoegzaam gebleken en de Commissie acht het dan ook niet nood zakelijk om aan Uw Hooge Vergadering een uitvoerige uiteenzetting tot h«»t behoud van den Zomertijd te geven. De Commissie acht dit te minder noodzakelijk, omdat ook reeds eerder door u een besluit werd ge nomen, waardoor de invoering van den Zomertiid verzekerd werd. De Commissie vertrouwt, dat de argu menten, welke toen tot het nemen van dit besluit geleid hebben, thans in nog klem mender mate bij de Eerste Kamer aanwe zig zuller zijn, omdat immers in 1923, toen velen in den lande voor afschaffing van den Zomertijd vreesden, het behoud daarvan nog eens in het bijzonder de groote voordeelen van die regeling heeft aangetoond. De Comtnissie meent daarom thans niet: tevergeefs een beroep op Uw Hooge Ver gadering te mogen doen tot het nemen van een besluit, dat voor de algemeene Volks gezondheid van een steeds grooter belang is gebleken.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 1