Sport- en wedstrijden Uit het Roomsche voetbalkamp N. V. B. N. V. B. OVERZICHT. H. V. B. ATHLETIEK. LAWNTENNIS. HONKBAL. DAMMEN. R.K. F. v Overzicht. D. E. M. n—Vitesse III. r. k. v. z. ind. s. s. n. T. Y. B. B.—Wilskracht. R. K. V. „Zwaluwen". NEDERtAND-DUITSCHLAND Zölper. Overzicht. Haarlemsche Krachtsijortvereeniging „Haarlem". Langzaam inaar zeker nadert het einde, hetgeen inmiddels meer dan tijd wordt. Indien geen enkele wedstrijd meer wordt uitgesteld, zal in ieder geval de maand April met het afwerken nog gemoeid zijn. Dit geldt alleen voor de afdeelingen in onze contreien, doch dit is nog niet het geval met b.v. de eerste klas. Neem daarbij de kampioenswedstrijden, dan mag het een wonder heeten, wanneer vóór Juni het sei zoen is geëindigd. De wedstrijden van Zondag j.L (wederom waren het maar zeer weinige) dienen even besproken te worden. In ons vorig overzicht wezen wij op den grooten strijd in Amsterdam tusscheu Wils kracht en P. V.C. welke de beslissing kon brengen omtrent het bezetten van de eerste plaats. De beslissing bleef echter weg door dat tegen de verwachting in, Wilskracht met niet minder dan 3—0 werd geklopt, waardoor de stand der beide rivalen thans luidt: P. V. C. 11 1 3 1 25— 8 17. Wilskracht 12 8 2 2 33—12 18. Indien P. V. C. morgen haar stadgenoot Vooruil slaat, dan is de Utrechtsche club kampioen. Dit is eveneens het geval als deze derby in een 0—0 of 11 gelijk spel ein digt. Wordt het evenwel 2—2 of hooger, daan krijgt Wilskracht den ecretitel. Met belangstelling zien wij den uitslag van VooruitP. V. C. tegemoet. «De afwerking van het programma in de tweede klasse B, laat veel te wenschen over. Sinds het vorige ranglijstje is er weinig verandering in den stand gekomen. Men zie slechts: Zaandam 12 7 3 2 17 23—14 1.42. P. V. C. B. 11 7 1 3 15 21—9 1.36. Beverwijk 11 7 0 4 14 21—19 1.27. V. I. C. 13 5 3 5 13 25—27 1.— Alw.Forward 12 4 2 6 10 14—18 0.83. Zwaluwen 11 3 3 5 9 17—19 0.82. R.K.W.S.V. 12 4 1 7 - 9 14—21 0.75. A. D. O. 10 1 3 6 5 16-22 0.50. Voor morgen zijn een drietal wedstrijden vastgesteld, welke niet van belangrijkheid zijn ontbloot. Op de eerste plaats een ontmoeting ius- •chen de nummers 2 en 3 in Amsterdam. Indien Beverwijk dezen wedstrijd verliest, dan is zij definitief haar kana kwijt en iri verband met dit feit zijn wij er van over tuigd, dat de Wijkenaren er alles op zullen zetten om de op eigen terrein geleden nederlaag te wreken. Of zij daarin' slagen nullen, is een tweede vraag en wanneer men een voorspelling wil, dan denken wij het meest aan een draw. De mogelijkheid is ook niet uitgesloten, dat het terreinvoordeel van besiissenden invloed zal zijn. Een kleine zege voor de gastheAen lijkt ons zeker niet denkbeeldig. De beide overige wedstrijden zijn van be lang voor de degradatie. Weet A, D. O. van Zwaluwen te winnen en verliest W. S. V. van V. I. C.. dan bestaat er nog groote kans dat de Heemskerkers voor de Federatie be houden blijven. Ondrtusschen hebben de A. D. O.-men- schen de overwinning nog lang niet binnen, want de Amsterdamsche Zwaluwen verkee- ren zelf in gevaar en daarom zijn wij zoo vrij nederlagen voor A. D. O. en R. K. W. S. V. te voorspellen, waardoor redding voor A. D. O. zoo goed als zeker buitengesloten is. PROGRAMMA VOOR MORGEN. Overgang D. Vooruit—P. V, C. 3e klasse G, P. V. C. B.—Beverwijk Zwaluwen—A. D. O. V, L C.—R. K. W. S. V. 3e klasse H. Leiden—D. O. N. K. ExcelsiorMontf o ort V. E. P.— Gr. Willem 2. Eerste klasse B. Het competitie-program voor de eerste klasse B., is dit jaar zeer vroeg afgewerkt. Den competitieleider en nog meer, aan HJi. Scheidsrechters komt voor het uiterst vlotte verloop een woord van hulde. Voor ai de laatste personen hebben zich het afge- loopen seizoen op zeer verdienstelijke wijze van hun taak gekweten en beduidend minder dan in 1923/24 kwam het berichtje, „scheidsrechter niet opgekomen" voor. Neem daar nog bij, dat „King soccer" slechts een enkele maal werd verdrongen door ijs of sneeuw, dan is het wel te ver klaren, dat een afdceling met voor iedere club 16 wedstrijden op 15 Maart j.L reeds uitgespeeld kon zijn. Nu dan de eindstand bekend is, zullen wij dezen keer eens eenige bijzonderheden de revue laten passeereu. Ten eerste zij opgemerkt, dat slechts cén keer een onre gelmatigheid plaats vond, n.l. in den wed strijd LisseS. J. C. Lisse kwam blijkbaar met een ongerechtigd speler uit en haar 41 overwinning werd geannuleerd. Later veranderde de 41 zege in een dito van 21, .welk resultaat aan S. J, C. tenslotte veel schade berokkende. Maar daarover straks. f Op de tweede plaats vermelden wij dat de wedstrijden schier alle een zeer span nend verloop hadden en de beslissing zoo wel voor de bovenste, als voor de onderste plaatsen tot het einde toe op zich liet wachten. Ook dit feit mag een aangenaam verschijnsel heeten. De eindstand luidt T. Y. B. B. Concordia S J. C. W. F. C. Santpoort Lisse 1) Beverwijk II R. K. V. Z. H. E. C. II 1) Lisse twee winstpunten in mindering w, n. o. Zooals men ziet, is de eeretitel behaald door de Haarlemsche vereeniging „The Yel low Black Boys", maar niet dan na geweL digen strijd met Concordia en S. J. C. Langen tijd zag het er naar uit, dat h et Hillegomsche Concordia met het kampioenschap zou gaan strijken. Tol even voor de finales stonden de Treslong- bewoners ongeslagen bovenaan. Genoemde finales werden gevormd door de wedstrijden T. Y. B. B.Concordia, T. Y.'B. B.S. J. C, en J. C.Concordia. Het spreekwoord „de laatste loodjes we gen het zwaardst" werd ook dit maal be waarheid. De Hillegommers strandden met de haven in zicht, terwijl de Boys juist hun resteerende wedstrijden wisten te winnen. Toch scheen de tweede plaats voor Concor dia een feit, toen plotseling uit Zaandam het bericht kwam, dat de nederlaag van S. J. C. tegen Lisse hierboven reeds gememo reerd geannuleerd werd. De spanning be reikte hiermede haar hoogtepunt, totdat op 15 Maart, tot groote vreugde der Hillegom mers, maar niet minder tot geweldige te leurstelling dér Noordwijkers, Lisse er we derom in slaagde te winnen, thans met 21, 16 U 3 2 3Sr-ll 25 16 10 4 2 40—21 24 16 10 2 4 31—18 22 16 5 5 6 28-34 15 16 5 4 7 21—24 14 16 7 1 8 23—26 13 16 4 3 9 16—30 11 16 4 2 10 19—30 10 16 2 4 10 18—35 8 tengevolge waarvan Concordia definitief de tweede plaats behield. The Yellow Black-Boys gaan nu over naar de R.-K, Federatie en Concordia moet voor deze promotie nog eenige wed strijden spelen. Op de vraag of de Con- cordianen het zoover zullen brengen dur ven wij geen bevestigend anwoord te ge ven, doch spreken hierbij den wensch uit. dat Concordia zich door die wedstrijden weet heen te slaan opdat het District Haariem van den D. H. V. B. met een der de Federatie-club moge verrijkt worden. Wij zijn nu gekomen aan de clubs welke tot de middenmoot moeten worden gere kend. Doordat Lisse twee winstpunten in mindering kreeg, bezet deze vereeniging inplaats van de vierde, de zesde plaats. Met W. F. C. behoorde zij tot die elftal len waarmede rekening diende gehouden te worden. Het jeugdige Santpoort bezet een alles zins eervolle plaats. Na een minder suc cesvol begin, kwamen de stoere knapen van Smit er steeds beter in en deden zich in de laatste wedstrijden kennen, niet al leen als sterke, maar ook als sportieve te genstanders. Van Santpoort verwachten wij het volgende seizoen veel. Tenslotte de degradatie-candidaten van welke Beverwijk II juist op tijd den dans ontsprong. Bekend is, dat eerst het gerucht ging, dat de nummers 8 en 9 degradatie-wed strijden moesten spelen. Thans valt alleen aan nummer laatst, H. B. C. II, die eer te beurt. R K. V. Z. had bij de herdenking van haar eerste lustrum het vaste voarne- men gemaakt, eerste klasser te blijven, doch pas in de drie laatste wedstrijden bracht zij dit voornemen tot uitvoer. Tegen de kampioenen behaalden de Zwaluwen een puntje en H. B. C II en W. F. C. werden beide op afdoende wijze geklopt. Overigens was R. K. V. Z, de club van verrasingen, getuige o.a. haar 3—1 over wining op S. J. C, De laatste plaats wordt dus bezet door de reserves van de Overgangs-kampioenen der Federatie. Bijna het geheele seizoen was de animo onder de H. B. C.-spelers bepaald slecht te noemen. Dikwijls kwa men zij onvolledig en onvoltallig uit en grootendeeis daaraan is het minder eervol le resultaat te danken. Wanneer If, B. C, II op dezen weg voortgaat, wan kon dit wel eens van nadee- ligen invloed zijn op het eerste elftal. Immers, de oude steunpilaren, kunnen toch niet eeuwig blijven voetballen en goede remplacanten voor v. d. Vlagt, F. Mooren e.a. behoeft men in het tweede niet te i zoeken. H.B'.C, II moet nu haar kansen verdedigen tegen Geel Wit en D. E. M Het benieuwt ons inmiddels uit welke elftallen de eerste klase B, het volgende seizoen zal bestaan, maar hoe zij ook zal zijn samengesteld, laten wij hopen op een éven vlot en spannend verloop. PROGRAMMA VOOR MORGEN. Ie klasse A. De Meer IIN. E. A. V. C. A.Volendam (terrein Vol.) Wilskracht IIIndia. 2e klasse B. The VictoryVolendam II, 2e klasse C. A. D. O. IIS. V. A. (terrein S. V, A.) G. V. O.Beverwijk III. 3e klasse E. VoorhoutLeiden III. Lisse II—S. J. CU (terrein S. J. C.) 4e klasse A. a. d. o. n- E. S. V. II, 4e klasase E. 4e klasse F. Teylingen IILisse HL Leiden IV—S, J. C. Ill, Promotie-competitie, AllianceGeel wit II. Extra-competitie, R. K. W. S. V. IIT. Y. B. B. II. Amstelbode-beker. T. Y. B. B.—Wilskracht. Begrijpelijker wijze zijn er maar weinig wedstrijden, die ons belang inboezemen. De reeds eenmaal uitgestelde ontmoeting in de 4e klasse E. tusschen R. K. V. Z. Lil en D. S. S. II, loopt op een zege voor de laatste uit. Van meer interesse is de ontmoeting tus schen Alliance en Geel Wit1 II voor de pro- motie-competitie. Beide elftallen werden resp. kampioen van 4 D en 4 E. Een overwinning voor de Lyceumbcwo- ners schijnt ons het meest waarschijnlijke resultaat. Last not least: de reserves der Yellow Black Boys gaan een uitstapje maken naar Amsterdam en het zou wel aardig zijn in dien zij dit reisje zagen bekroond met een overwinning op de W. S. V.-menschen, hetgeen o.i. zeer goed mogelijk is. P. K. A.s Zondag, 29 Maart, valt voor de R.-K. Sportliefhebbers uit Haarlem en Omstreken op voetbalgcbied heel wat te genieten. Aan de Zandvoortschelaan n.l. ontvangt het eerste elftal der Yellow Black-Boys (kampioen le klasse B. v. d. D. H. V. B.) de kampioenscandidaat van den Overgang D. der R.-K. Federatie, Wilskracht uit Am sterdam. Deze wedstrijd is vastgesteld voor de eerste ronde om den „Amstelbode"-bcker. Voor dezen beker hebben verscheidene Federatie elftallen ingeschreven en de Boys treffen het niet, nu reeds tegen de bekende club van Grimberg c.s, te moeten spelen. Tenminste wat betreft het spor tieve succes, waarop natuurlijk weinig kans bestaat. Aan den anderen kant zijn wij echter de meening toegedaan, dat juist zulk een ontmoeting voor de Boys moreel veel meer waarde heeft dan een wedstrijd tegen een zwakkere tegenpartij. Van Wilskracht kunnen de Yellow Black in ieder geval iets leeren, hetgeen voor het volgende seizoen van veel nut kan zijn. Wij willen hiermede niet zeggen, dat de Amsterdammers zoo maar zonder slag of stoot in de 2c ronde zullen komen. Inte gendeel! Het elftal der Boys zal zijn huid zoo duur mogelijk verkoopen en Draijer en Snoeks zullen het de Amsterdamsche ver dediging lastig genoeg maken. Jammer is het, dat de Boys een invaller hebben voor Daalderop, den rechtsbinnen. Ongetwijfeld kan men van een spannen- den, fraaien strijd getuige zijn, welke, naar wij hopen, door een groot aantal toeschou wers zal worden bijgewoond. Nu er betrekkelijk weinig neutrale sport in Haarlem is, rekenen wij op een uitver kocht huis. Tenslotte vertrouwen wij, dat Yellow Black al haar krachten zal inspannen om de nederlaag zoo klein mogelijk te doen zijn. Of zullen de mannentjes van Paradijs voor een aangename verrassing zorgen? Onder de Geel-Zwarten beerscht een op timistische stemming en dit beschouwen wij als een gunstig voorteeken Play up Boys!.... T. Y. B. B.Wils kracht 21. Wat denken jelui van zoo'n uitslag? Programma voor morgen: R.K.V.Z. IVitrix I, 2.30 uur, vriendsch. R.K.V.Z. IVToerelftal H.F.C., vriendsch. Ons eerste elftal speelt een friendly ga me tegen Vitrix I. Dit kan ongetwijfeld een aangename wedstrijd worden Hoewel Vic- trix een 2e klasser is, spelen zij zeer sterk. Het 2e en 3e elftal zijn wegens de Re traite vrij. Dengene die Zondag dus niet be hoeven te spelen en ook niet meegaan met de Retraitanten, komen natuurlijk naar de Molenwerfslaan om het eerste elftal aan te moedigen. De Junioren ontvangen op het sportpark een toer-elftal van H-F.C.-juioren.. Daar R.K.V.Z IV uitgespeeld is, is dit een goede training. Ik wensch jullie 'n aangenamen wedstrijd Donderdag 2 April wordt een groote le denvergadering gehouden. De agenda wordt a.s. Maandag in de N. H. Crt. bekend ge maakt. Uitnoodigingen zuilen alsnog worden gezonden. x JOOP. PROGRAMMA VOOR MORGEN. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. FrisiaGo Ahead. Promotie Comp. 2e kl. QuickZandvoort. 2e klasse A. Q.S.C.West-Frisia, Afdeeling K, Promotie Comp. 2e kl. D.H.C.—A.D.O. Wedstrijden om den N.V.B.-beker. Derde Ronde. S.D.W.—C.V.V. HilversumD.F.C. D.O.S.W.F.C. Vierde Ronde. Excelsior't Gooi. A.G.O.V.V.Z.F.C. Het N.V.B.-programma is ditmaal maar heel klein. Na een wekenlange rust zal Zaadvoort in het strijdperk komen om te trachten het le klasseschap machtig te worden. 'De Zandvoorters hebben het waarlijk niet slecht getroffen Quick schijnt ons om te beginnen heel wat minder sterk dan V.O.C., terwijl bovendien de a.s. kampioen van 2B (Spartaan of Hilversum) nu ook niet zoo verbazend krachtig is. Inderdaad schijnen ons Zandvoort's kan sen ditmaal beter dan ooit te voren. Ze ker, er zal hard voor moeten worden ge werkt, doch dit kan men den duinmenschen gerust toevertrouwen. Zondag a.s. de eerste ontmoeting tegen Quick. Ondanks de wekenlange rust mo gen wc vertrouwen, dat de ged-zwarten geheel fit zijn, want er is onder trainer Segerius geducht getraind. Het zou ons daar om niets verwonderen, wanneer deze eer ste promotie-wedstrijd in een Zandvoort- sche overwinning eindigde. Quick is inder- daar het zwakke zusje in de eerste Klasse De 41 nederlaag tegen H.F.C. getuigde hiervan voldoende. En een uitwedstrijd winnen beteekent voor Zandvoort een niet gering voordeel. Aan de Zandvoortschelaan zuÜen zeker nog heel wat puntjes in de wacht worden gesleept! En is een goed begin niet bet halve werk? Overigens is er niet veel bijzonders. De ontmoeting TheoleH.F.C is op verzoek der Kaarlemmers uitgesteld. In Leeuwarden komt Frisia voor de 2e maal tegen Go Ahead. We zijn benieuwd of de Friezen zich na de zware nederlaag in Deventer wat zullen herstellen. Verder wordt m Afd. II een promotie wedstrijd gespeeld htssch'en D.H.C.A.D.O. Naar wij vernemen, kan A.D.O. zich niet vereenigen met de wijze, waarop door den N. V. B. de kampioenswedstrijden worden vastgesteld en zal zij dientengevolge de ont moeting tegen D.H.C. onder protest spelen. Dé 8ste ontmoeting. In het Stadipn wordt Zondag de 8ste wed strijd tegen Duitschland gespeeld. De belangstelling voor deze ontmoeting is ditmaal vrij groot en wij vernemen dat mo menteel alle beschikbaar zijnde plaatsen, zoo goed als uitverkocht zijn. Nu wat lekker Lenteweer Zondag en net zal aan den Amslelvcenschen weg weer de bekende gezellige drukte zijn. Van den wedstrijd tegen de Duitschers wordt ditmaal ineer verwacht dan verleden jaar. Vooral wat het spel der bezoekers be treft. Dit is verleden jaar min of meer tegen gevallen. De Duitschers hadden toen een ploeg, bestaande uit spelers van Neurenburg en Furth. Zij speelden uitsluitend het korte combinatie-spel en nu mag dit soms, vooral wanneer het tot in de puntjes is verzorgd, zeer aantrekclijk zijn; van het b.g. open spel met zijn snelle aanvallen en afwisselende kansen, gaat toch meer bekoring uit, vooral omdat het dc toeschouwers veel meer in spanning houdt. De Duitschers hebben nu een heel ander elftal. Thans heeft men meer het Holiand- sche systeem gevolgd en spelers door geheel het land gezocht. Begrijpelijk is dit in liet groote Duitsche Rijk alles behalve eenvou dig en het blijft altijd dc vraag of werkelijk het beste elftal in het veld wordt gebracht. De meeningen zullen hieromtrent steeds beduidend uiteen loopen. In elk geval schijnt men er ditmaal in te zijn geslaagd een zeer sterke combinatie hijeen te brengen. Dit elftal zal niet uitsluitend het short passing spelen. De speelwijze zal meer over eenkomen met die der Hollanders en de strijd zal er zeker des te aantrekkelijker door worden. Over de Hollandschc ploeg schreven wij cenigen tijd geleden reeds. Het elftal schijnt ons in elk geval niet minder sterk dan liet team dat in Antwerpen speelde. Jammer is het, dat onze verdediging het waarschijnlijk zonder Denis en Dijke zal moeten stellen, hetgeen natuurlijk een beduidende verzwak king beteekent. Spelen Denis en Dijke niet, dan zullen Vermetten en Hans Tetzner in vallen. Of onze Holandsche spelers ditmaal de nederlaag van verleden jaar zullen wreken, is een open vraag. Na den wedstrijd tegen de Belgen, al eindigde deze ook in een over winning, zijn we nog lang niet optimistisch en er zal o, i. morgen heel wat beter moe ten worden gespeeld dan in de Scheldestad, willen onze vertegenwoordigers kans op dc overwinning maken. Hieronder volgen de elftallen: Nederland: v. d. Meulen, Denis, Van Dijke, Lcfèvre, Bul, Steeman, Gielens, Volkers, De Haas, Baer van Slangenburg, De Natris. Scheidsrechter Herren (Zwitserland). Duitschland: Paulsen, Harder, Herberger, Sobek, Voss, Lang, Lux, Hagen, Müller, Beier, In hei Duitsche elftal bestaat de mogelijk heid dat Hagen en Müller niet zullen uitko men. Deze spelers van Fürth schijnen in Duitschland per se de stemming voor den presidentszetel te willen meemaken. In ver band hiermede zouden zij waarschijnlijk moeten worden vervangen. Latere berichten melden echter dat men er iets op schijnt te hebben gevonden om den Duitschers aan de grens te laten stem men. Zij kunnen dan Zondagmiddag tijdig in Amsterdam zijn. Wij laten deze berichten natuurlijk voor wat ze waard zijn. Het niet-stemmende deel der Duitsche ploeg komt in elk geval reeds Zaterdagmid dag om 5 uur in Amsterdam aan. En nu maar afgewacht! Vertrouwen we op een spannenden eerlij ken kamp met een Hollandsche overwinning. Onze reputatie in de Internationale Voet balwereld kan nog wel een stootje in dc goede richting velen. Hieronder volgen de uitslagen van de reeds eerder gespeelde wedstrijden tusschen Duitschland en Nederland: 1910 24 April, Arnhem, Nederland wint 42. 1910 16 Aug., Kleef, Nederland wint 21. 1912^4 Maart, Zwolle, gelijk 55. 1912 17 Nov., Leipzig, Nederland wint 32, 1914 5 April, Amsterdam, gelijk 44. 1923 10 Mei, Hamburg, gelijk 00. 1924 21 April, A'dam, Duitschland wint 10» Dc stand is: ges gew gel vrl pt goals gem. Nederland 7 3 3 1 9 18—15 1.29 Duitschland 7 1 3 3 5 15—18 0.71 Wedstrijdprogramma voor Zondag a.s.: 2b. D.I.S.—H.G.S.C. 2c. E.D.O. 5Aurora 2 3a E.D.O. 7—E.H.S. 3 3b E.D.O. 6—D.I.S. 2 3c R.C.H.. XI—H.F.C. 7 E.D.O 8Haarlem 8 R.C.H. X—V.V.H. 3 3d D.O.A. 2Halfweg 3 3e Hillinen 3Zeemeeuwen Ripperda 3Hillegom 3 3f Zeemeeuwen 2Spaarnevogels D.O.A. 3Bennebroek 3 3h E.H.S. 4—D.S.K. 3 De eerste wedstrijd om het kampioen schap van den Haarlemschen Voetbalbond is een groote verrassing geworden. Halfweg Vooruit wist met 31 te winnen van R.C.H. 3 een uitslag, die niemand zal hebben durven voorspellen. Als excuus zou R.C.H. 3 kun nen aanvoeren het feit, dat er maar met 10 spelers uitgekomen is, waarvan bijkans de helft uit lagere elftallen was. Hét laatste willen wij gaarne aannemen; als het 1ste en tweede elftal invallers noodig hebben, wor den die aan het derde afhandig gemaakt. Maar dat een vereeniging met 11 elftallen in een kampioenswedstrijd met 10 spelers uitkomt, mag niet voorkomen. Voor Half weg is dit een zeer goed begin, dat niet na laten zal den moed er in te houden. De promotie-wedstrijd tusschen de Haar lem-veteranen en Haarlem 6 eindigde in een 20 overwinning voor eerstgenoemden. De meerdere routine bezorgde de veteranen den zege. Haarlem 6 gaf heel goed partij en het duurde nog tot lang na rust voor de vete ranen de eerste goal scoorden. In de laatste minuut kwam er nog een tweede bij. Tusschen Storm veld 1 en Stormveld 2 spande het ook geducht, tenminste de cij fers 65 wijzen er wel op, dat het tweede de overwinning niet cadeau heeft gedaan. Voor a.s. Zondag staat er wederom 1 kampioenswedstrijd en eenige promotie wedstrijden op het programma. R.C.H. 3 zal nu den strijd moeten aan binden tegen E.H.S. Wel zullen de racing- spelers al hun best doen den slechten indruk van 1.1. Zondag uit te wissen, maar of dit gepaard zal gaan met een overwinning op E.H.S. valt te betwijfelen. Zelfs geloof ik dat R.C.H. 3 ook haar tweeden en laatsten wedstrijd in de kamp- pioens-competitie zal verliezen. Voor de promotie naar de 1ste klasse spe len Zandvoort 3 en Haarlem 6 tegen elkaar op 't R.C.H.-terrein. Mocht Zandvoort 3 winnen dan geloof ik dat het zoo goed als zeker is dat Haarlem 6 het elftal zal zijn dat niet naar de eerste klas verhuist. Met dit voor oogen zullen de roodbroeken alles in 't werk stellen om een nederlaag te ontgaan; evenwel geloof ik dat een gelijk spel het meeste is dat Haarlem 3 zal kunnen beha len. Voor de Promotie naar de 2e klas worden er 2 wedstrijden gespeeld. R.C.H. 7 zal de strijd moeten aanbinden tegen Stormveld. Mocht het Stormveld ge lukken ook dezen wedstrijd te winnen dan Zal dit kranige elftal het volgende jaar in de 2de klasse kunnen uitkomen. Veel kans geef ik er R.C.H. 7 niet tegen de Santpoor ters. De tweede wedstrijd, die gespeeld wordt orn een plaats in de tweede klas gaat tusschen Bennebroek 2 en D.I.O. 4. De Bennebroekers zullen hier wel met de over winning gaan strijken. Eindelijk zijn de laatste competitie-wed strijden in A en B. gespeeld. Ofschoon de competitie dit jaar vroeg beëindigd is heeft het toch nog lang geduurd, eer deze, wed strijden gespeeld konden worden. E.D.O. 3 en Bloemendaal 2 wilden geen van beiden in dezen laatsten strijd een doelpunt ma ken, zoodat het einde dezer ontmoeting een bril (00) werd. Voor D.O.A. zijn aan zijn laatsten wed strijd geen plezierige herinneringen verbon den immers doordat D.O.A. het niet ver der kon brengen tegen Kinheim dan tot een gelijk spel is de degradatie van eerstgenoemde een feit geworden. Wel heeft het degredatie- spook het geheele seizoen boven het hoofd van D.O.A. gezweefd, maar in de laatste wedstrijden dacht ik toch, dat D.O.A. het nog ontloopen zou. Het heeft echter niet mogen zijn. Het sympathieke D.O.A., dat de laatste weken steeds tot de sterkste elf tallen behoorde, heeft het niet verder kun nen brengen en zal dus het volgende seizoen in de 2e klas moeten uitkomen. De ranglijsten van A. en B zien er bij het einde dan als volgt uit R.C.H. 3 14 9 2 3 20 36—21 1.42 V.V.H. 14 8 1 5 17 37—13 1.21 Haarlem 3 14 6 3 5 15 M—22 1.07 E.D.O. 3 14 5 5 4 15 22—21 1.07 H.F.C. 3 14 4 5 5 13 25—13 0.92 Schoten 2 14 '4 4 6 12 18—29 0.79 Bloemend- 2 14 3 5 6 11 16—31 0.78 Stormv. 3 14 3 3 8 9 15—28 0.64 B E.H.S. 14 12 1 1 25 48—15 1.70 Zandvoort 2 14 10 1 3 21 38—20 1.50 Bennebroek 14 7 0 7 14 24—36 1.00 Kinheim 14 5 3 6^13 35—35 0.92 H.F.C. 4 (14 4 2 8 10 27—32 0.71 H.S.V. 1 14 4 2 8 10 28—41 0.71 T.H.B. 2 14 3 4 7 10 21—28 0.71 D.O.A. 14 3 3 8 9 20—35 0.64 „D." Woensdag 25 Maart hield bovengenoem de vereeniging, die 18 Februari 1925 is op gericht door een fusie welke de drie Haar lemsche „krachtsportvereenigingen D.O.K., Hercules, Bombardier Wills, hebben ge sloten, haar eerste ledenvergadering in een zaal van café Spoorzicht op het' Stations plein. De heer Maas voorloopig gekozen voor zitter der H. K. v. V. opende de vergade ring en heette de aanwezigen welkom. Spr. zeide, dat hij hoopte als aanstonds een de finitief bestuur is gekozen de vergadering zich aan dat bestuur zal onderwerpen. De heer Sernee voorloopig gekozen se cretaris Penningmeester leest de notulen voor van de op f8 Februari gehouden ver gadering op welke de fusie tot stand kwam. De heer Sernee hoopt dan ook dat allen schouder aan schouder, zullen trachten de nieuwe vereeniging op te bouwen. En dit is zeker mogelijk, daar wij over een flink oefenlokaal beschikken aan het vörmalig Keizerrijk aan de Ged. Raamgracht ingang Zijlvest waar men naar hartelust kan oefenen. Deze zaal welke lang 21 Meter en breed 8 Meter is, is ons in huur afge staan door het Gemeente Bestuur van Haarlem. (Applaus). Daarna kwam aan de orde bestuursver kiezing. De heer Sernee kan zich niet meer als bestuurslid candidaat stellen, maar belooft de H, K. S. V. zoo het noodig is de hulp- zame hand te bieden. De heer Maas die zich weer voor een bestuursfunctie candidaat stelde werd met algemeene stemmen gekozen als 1ste Voor zitter. Daarna stelden zich 8 leden candidaat als vergadering onderling zouden verdeeld worden. En nu stelde de voorzitter de vraag wel ke leden zich belangloos disponibel stelden voor het in orde brengen van het nieuw oefenlokaal om het zoo aangenaam moge lijk te maken het -groote werk, wat ons te wachten staat zeer zou verlichten. Er is, wil het aan den wensch van het bestuur voldoen, heel wat werk te verrich ten. De heer Maas, die in deze niet stil zit, is in overleg getreden met openbare wer ken. Deze zal een watermeter laten plaatsen, zoodat wij water kunnen betrekken, voor een aan te brengen douche. Een huurleiding zal v/orden aangevraagd aan 't G. E. B. en het doen aanbrengen van zes lichtpunten. Een lid. de heer Fiebig, stelde zich beschik baar voor het aanbrengen van een douche en alle voorkomende metselwerken. Ook stelden zich verschillende leden be schikbaar voor alle voorkomende werk zaamheden, allen stevige knapen, die het werk ten zeerste zullen verlichten. De heer Sernee stelde de_ vergadering voor de hceren Mooseman en Vierwind die reeds als Eereleden benoemd waren door de voorheen bestaande vereeniging D.O.K., ook in de nieuw opgerichte vereeniging als eereleden op te nemen. De voorzitter noemde' een eigenaardig ge val om in een pas opgerichte vereeniging eereleden te benoemen, maar aangezien zij de oprichters zijn; „zij hebben toch het boompje geplant, waar wij nu de vruchten van plukken, meen ik het voorstel van den heer Sernee te moeten steunen. Met algemeene stemmen werden zij dan ook benoemd tot eereleden van de H. K. S. V. Applaus. Na de rondvraag sluit de voorzitter de vergadering, die hij als aangenaam en succesvol beschouwde. De gekozen bestuursleden bleven even na, om de functies onderling te verdoelen en zijn als volgt: 1ste Voorzitter de heer W. Maas; 2de voorzitter de heer F A. A. Moseman; 1ste secretaris de heer H. M. de Wolf; 2de secretaris de heer N. Harting; lste penningmeester, de heer W. N. Vier wind; 2de penningmeester, de heer C. Scheffer; lste commissaris, de heer J. de Ruiter; 2de commissaris, de heer Huizinga; 3de commissaris, de heer P. Wesseling. Het secretariaat, voorheen gevestigd bij den Heer P. F. Sernee, Gen. de la Reystraat 81, Schoten, is thans H. M. de Wolf, Genestestraat No. 5, Haarlem. DE VELDLOOP VAN „EXCELSIOR." Onze nationale kampioen onder de deelnemers. Zooals we reeds eerder meldden, zal mor gen dan de veldloop van bovengenoemde club gehouden worden. Voor deze „cross" bestaat een zeer groote belangstelling niet alleen van de zijde der sportmenschen, doch ook van bekende personen. Ook zal de heer Maurits met zijn auto de loopers, zoo ver dit mogelijk is, voorafgaan een medewerking die zeker allen lof verdient. Ook de heer Dijk stra eigenaar van „Kraantjelek" heeft zijn medewerking toegezegd door zijn beschik bare ruimte voor kleedgelegenheid belang loos af te staan, 't Terras zal voor de loopers ontruimd worden daar niets den loop der deelnemers op de 7,5 K. M. dus in den Weg staat, is dit dus slechts toe te juichen. Ver der kunnen we mededeelen dat de vereeni ging „Snelverband" aanwezig zal zijn wat ze ker van groot belang is. Ook de commissaris van politie te Bloemendaal heeft zijn mede werking niet willen onthouden wat zeker tot het goede verloop der wedstrijden zal bij dragen. Alles wijst er op dat 't morgenmiddag druk zal worden want ruim 100 nieuwe lingen zullen op d: 3.5 K.M. den strijd aan binden. Uit vele plaatsen van Noord Hol land komen deelnemers morgen naar Over- veen. Noemen we slechts Amsterdam, Zaan dam, Wormerveer, Alkmaar, enz. Onder de deelnemers bevindt zich de bekende looper en Avac man Jan Zeegers, kamp. van Neder land en zijn clubgenoot Oostermeijer, de Z. F. C'er Bleijenberg en zoo vele andere cracks. Daar dus van alle zijden medewerking wordt verleend verwachten wij dus ook van de zijde van 't publiek eenige medewerking. Wij doen dus nogmaals een ernstig beroep op diens medewerking. Wanneer ieder zich dus achter hét afgezette gedeelte opstelt is zoowel het vertrek der loopers als de aan komst voor iedereen duidelijk waar te nemen. De start heeft plaats om 2 uur. Hopen we dat het weer goed zal zijn, dan is het succes verzekard. Het komende seizoen. De vergadering van den N.L.T.B., Zondag 22 Maart te Rotterdam gehouden, heeft het programma der open wedstrijden en voor zoover mogelijk dat der internationale wed strijden vastgesteld. Dit jaar zullen wij van een uitgebreid internationaal programma kunnen spreken. Reeds vroeg in het seizoen komen de Belgen te Arnhem (9 en 10 Mei). De wed' strijd tegen België, welke steeds het eene jaar in Holland, het volgende jaar in België wordt gespeeld, is verleden jaar September te Brussel in een 168 nederlaag uitgeloo- pen, terwijl twee jaar geleden te Arnhem gewonnen werd. Vóór 30 Mei moet de Davis Cup-wedstrijd tegen Tsjecho-Slowakije gespeeld worden. Op voorstel van den N.L.T.B. komen de Tsjechen in ons land, zoodat wij voor de j derde maal in successie de eerste ronde Davis Cup op eigen bodem spelen, een niet gering voordeel 1 De datum van dezen wedstrijd moet nog vastgesteld worden. Einde Augustus wordt te Noordwijk tegen de Engelschen gespeeld. In 1924 kon de wedstrijd in Engeland geen doorgang vinden wegens het overladen programma, hetwelk desterkste Engelsche spelers in verband met de Olympiade en Davis Cup hadden af te werken. Zooals men weet won Holland in 1923 te Noordwijk met 116, een zeer gunstig resultaat, vooral daar van de 10 heeren partijen er slechts één verloren ging. Voorts wordt in ons land een Holland- Frankrijk wedstrijd gespeeld. Het Bestuur V.d. N. L. T. B. is reeds jaren bezig geweest om een wedstrijd tegen de sterkste Fransche spelers te doen verspelen. De onderhande lingen zijn momenteel in zulk een verge vorderd stadium, dat niet doorgaan uitge sloten is. Voor het Hollandsche publiek is deze wedstrijd een groote attractie. De komst van spelers als Borstra, Lacoste en Cochet, welke groote successen te Wimbledon en elders boekten, zal met ongeduld verbeid worden. Indien damesnummers evenals in de HollandEngeland gespeeld worden, bestaat er misschien een lans, dat MUe Lenglen komt. Wij zijn benieuwd, of de wereldkampioene haar belofte in 1923, te Eastbourne ter gelegenheid van den Holland- Spanje wedstrijd, gestand doet. De jaarlijksche wedstrijd tegen Duitsch land vindt dit jaar in Duitschland plaats. Het internationaal programma wordt ver der aangevuld met de AmsterdamCam bridge wedstrijd. Onderhandelingen met de Amerikanen over een drielandenwedstrijd .Holland AmerikaDuitschland zijn aan den gang. Het zou leiden tot een hernieuwing van den band van Duitschers en Amerikanen, een bevestiging van het contact, hetwelk de Amerikanen reeds verleden iaar met de Duitschers zochten. Dat Holland de aandacht der Amerikanen heeft getrokken, een resultaat van de pre staties in de laatste jaren, blijkt eveneens uit het verzoek van de Amerikaansche studenten om met een sterke ploeg in ons land een wed strijd tegen een Nationaal team te spelen. Wij zullen hopen, dat de onderhandelingen van het Bestuur v.d. N. L. T. B. een gunstig verloop hebben. De komst van een aantal dezer sterkste spelers der wereld, Amerikanen en Franschen, zou van grooten invloed zijn op het spelpeil in ons land. Zoowel voor spelers als toeschouwers doen in dergelijke gevallen hun voordeel. In een volgend artikel zullen wij het pro gramma der open wedstrijden en kampioen schappen eens nader bekijken. De openingswedstrijden. De wedstrijden ter opening van het honk balseizoen worden Zaterdagmiddag 28 Maart gespeeld op de terreinen van VJR.A., V.V.A. en Blauw-Wit aan de Kruislaan te Amster dam. Haarlem heeft voor deze wedstrijden niet ingeschreven, daar er in 't geheel nog niet geoefend is en hierdoor geen behoorlijk negental kan worden samengesteld. Door loting werden vastgesteld, voor de le ronde A. BI. Wit-terrein: V.V.G.A.Concordia. B. V.R.A.-terrein: D.D.V.—A.G.H.C. C. V.V.A.-terrein: Z.R.C.Quick. D. V.R.A.-terrein: AjaxBlauw-Wit. 2e ronde E. V.V.A.-terrein: Winnaar A-Winnaar C. F. V.R.A.-terrein: Winnaar B-Winnaar D. De finale, welke op 4 April plaats zal heb ben, gaat dan tusschen winnaar E en win naar F. Voor de verliezers zijn ook wedstrijden uitgeschreven en wel Blauw-Witterrein: Verl. Averl. B. V.R.A.-terrein: Verl. B.Verl. D. Beide op 28 Maart. De duur van eiken wedstrijd is bepaald op 6 ronden of hoogstens 1% uur. Is na 1 y2 uur reeds aan een ronde begonnen, dan wordt deze uitgespeeld. In verband met deze wedstrijden doet „Dictator" in Honkbalnieuws een oproep aan de oud-spelers, en zegt o.a. :,Kom eens kijken bij de openingswedstrijden op het V.R,A.-terreinHet wicht groeide in den aanvang zeer langzaam. In de achting van het „publiek" kon het moeilijk rijzen in de aan wezigheid van onechte broertjes Eerst kwam slagbal, en noemde zich heel brutaal Honkbal. Toen doopte de cricketer het Honkiebalmaar toen hij voelde, dat onze bal even hard als de zijne was, zei hij het nooit weer. Een derde sprak van „Beesboal," misschien omdat' hij dachtbij het spelen gebruikt „men" Engelsche woorden tennis sers zeggen ook „luff." Op 8-jarige leeftijd ongeveer kreeg het Wicht een leelijke aanval van dysenterie; zijn beste krachten gingen op naar., het Leger. De verdediging onzer grenzen werd er zeker niet minder om, maar de leider, Barbarossa, kreeg een moeilijken tijd.—-En hij zette door! Hulde 1 Hij hield den goeden geest er in,en gaf er de goede richting aan. Hij propageerde niet alleen, maar hij speelde in de eerste plaats en bewaarde de traditie van den aanvang af; het genot van het spel. Ja, het genotOf er al eens een pink de vorijn aannam van een bajonetof een slappe knie eens doorzakte, of een oog „veelkleu rig" werd, de lach, de goedgehumeurd heid, was het kenmerk van den Honkballer. En hij blijve dat Laat op 28 Maart de Condor haar cementel alleen leggen laat Rina-noteeringen rusten, er is geen Beurs laat stoomketels in hun eentje maar zonder Rijks-Inspectie ontplof fen laat de onderste „houten steen" des noods de bovenste worden geeft de leerlin gen van Gymn. en H. B. S. geen repetities in Nederlands of Scheikunde op voor Maan dag 30; laat de wereldbibliotheek dien dag zich zelf eens leidén en dokter, doe de patien ten eens over aan een collegaen gehoor zaam als van Ouds aan de opdrachten van den Dictator. Ongetwijfeld zullen vele oud-spelers hier gevolg aan geven en genieten bij het zwaaien van het hout en het gooien van den bal en verbaast zijn over de vooruitgang van het spel die de jongeren er aan gegeven hebben. Het zal een welgemeend schake-hands" zijn. Retummatch West-FrieslandHaarlem. De definitieve opstelling der Haarlem sche spelers is thans als volgt: 1 W. N. Stuifbergen; 2. P. G van Engelen; 3. N. R. v d. Berg; 4 W. Hopstaken; 5. C. Stijn- man; 6, J A Stevens; 7. E. G. Stolvoort; 8 Th. A. Kok; 9 L C. Stevens; 10. Th. v. d. Oudenhoven; 11. W. B. v. Gastele; 12. J. Smit; 13. C Kok; 14. R. Kok; 15 R. Panne keet; 16. G. van Rijn; 17. Joh. Obdatn; 18. Joh, Lucas; 19 K. van Aalst; 20. P. Bee- len; 21. Kottman,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 14