Gemeenteraad van Schoten. „Het Brokkenhuis" voor Haarlem en omstreken. Donkere Spaarne 34. Personalia. Waarschuwing. Vereeniging van officieren van den Motordierst. Gevonden voorwerpen en dieren. BLOEMENDAAL. LAATSTE NIEUWS. Prairie-brand. Vliegongeluk bij Lissabon. Het Zweedsche Arbeiders conflict. Telegraphisch Weerbericht. MARKTNIEUWS. BINNENLANDSCH NIEUWS. Liebcsgaben voor Duitschland. Huldeblijk aan de Vliegers. Zooals in de Plaatselijke Pers in het laatst van het vorige jaar bekend is gemaakt, is hier ter stede door een aantal personen, werkzaam zijnde op Maatschappelijk gebied, bovengenoemde Vereeniging opgericht. Hoe wel destijds in een communiqué, dat het be stuur in plaatselijke bladen liet plaatsen, reeds uitvoergi werd uiteengezet wat de strekking en de werkwijze van een Brokken huis beoogt, komt het ondergeteekende niet overbodig voor om meerdere bekendheid aan dit nieuwe instituut te geven, hierom trent nog het een en onder mede. te deelen. De instelling die op neutralen grondslag gevestigd is, heeft ten doel: le Verstrek- kmg tegen een zeer geringen prijs van klee- ding, goederen, nteubilair e. d. aan behoef tige en onvermogende personen en gezinnen, zonder onderscheid van kerkelijke gezindte. 2e. Gratis verstrekking aan die personen en gezinnen, die piet in staat zijn, dien ge ringen prijs te betalen. Het mag toch als bekend worden geacht, dat door de slechte economische omstandig heden der laatste jaren, gepaard gaande met groote werkloosheid in vele nette gezinnen, die voorheen in goeden doen verkeerden een groote achterstand is ontstaan aan klee ding e. d., waarin uit den aard 'der zaak van overheidswege niet is kunnen worden voor zien. Dit heeft tengevolge gehad, dat de nood in vele gezinnen in die mate is geste gen, dat hulp dringend en onvermijdelijk is Een weinig levensvreugde in deze gezinnen h; brengen, ziedaar het doel, dat het Bestuur zich voor oogen heeft gesteld. Het vertrouwt bij dit streven op veler sympathie te mogen rekenen. In verband hiermede doet het Be stuur een beroep op de ingezetenen van Haarlem en Omstreken om dezen liefdevol- ien arbeid te steunen en het Bestuur in staat te stellen zijne werkzaamheden spoedig op ruimer schaal aan te kunnen vangen in het belang van de vele hulpbehoevende gezin nen, die thans reeds te lang het allernoo- digste hebben ontbeerd. Hoewel het Bestuur in een kleine lokaliteit met zijne werkzaam heden reeds was begonnen en vele gezinnen in dezen winter zoo veel mogelijk geholpen heeft kon onmogelijk aan de vele aanvragen worden voldaan. Verder was het Bestuur bezig met de voorbereidende werkzaamhe den en trad het in onderhandeling met het gemeentebestuur ter verkrijging van een ge meen tegebouw. Juist een dezer dagen ont ving het Bestuur van het college van B. en W de mededeeling dat het bereid was, het voormalige militaire kleedingmagazijn Don kere Spaarne 34 voor gemeld doel, op bil lijke voorwaarden af te willen staan. Het Bestuur is hiermede zeer gebaat, temeer, daar genoemd gebouw wat ligging, ruimte, etc betreft, zeer goed aan de gestelde eiscben voldoet. Zooals vanzelf spreekt, is e' voor inrichting en instandhouding van een ..Brokkenhuis veel geld noodig en hoopt net Bestuur ook binnenkort door de burgerij hieraan geholpen te worden. In verband met het vorenstaande zal ten bate der Vereeni ging, een gymnastiek-uitvoering worden ge geven op Zaterdag 4 April 1925 in den Schouwburg (Jansweg) door de leerlingen van de Kweekschoo' voor Onderwijzeressen en 't Haarlem's Instituut voor lichamelijke opvoeding onder de bekwame leiding van cien heer W. A. J, Goeting, leeraar in de gymnastiek. Het gemeentebestuur was zoo welwillend, voor deze uitvoering vrijstelling van belasting te verleenen. Waar de Vereeniging thans over een goe de huisvesting beschikt, hoopt het mede met het oog op den a.s. schoonmaaktijd spoedig van vele ingezetenen bericht te mogen ont vangen, die iets hebben op te ruimen. Ka potte of onbruikbare voorwerpen worden zoo veel mogelijk weer in erde gebracht, en hersteld. Het Bestuur is gaarne bereid de goederen en voorwerpen aan huis af te laten halen. Ook is de redactie van dit blad bereid geld in ontvangst te nemen. Het Elestuur, dat zich geheel belangloos aan der.e schoone taak wijdt en van B. en W., zooals uit het bovenstaande blijkt, veel medewerking ondervindt, hoopt haar mooien arbeid in het belang van de vele noodlijden de gezninen door aller hulp, met succes be kroond te zien en een zonnestraaltje te brengen, daar waar dit zoo zeer noodig is. Het Bestuur, dat gaarne giften en gaven in ontvangst neemt, bestaat thans ui de volgen de dames en heeren: D. Hei'ting. voorzitter, Westerhoutstraat 1, Heemstede; Mevrouw A. M. J. van Marselis Hartsinck, vice-presiden- te Floraplein 23? P. J.. Mulder, te secretaris. Jansweg 39; Mevrouw C. S. de Veer, 2e se cretaresse, Kleverlaan 50; G. C. A. Junge, le penningmeester, Prineessekade 1, Heem stede; Mevrouw G. J. v. d. Vangst, 2e pen- ningmeesteresse, Brederodestraat 14; Zuster P. L. Schouten, St. Elisabeth's Gasthuis; Zuster D. Casander, Mariastichting; Zuster M. Merisou, Diaconessenhuis; Mevrouw C. Knottenbeltvan Lith, Gasthuissingel 6rd.; Mevrouw J. A. Schippers, van Eedenplein H; Mej. J, A. Le'ebvre, Zuider Houtlaan 2. Heemstede; Mei. M. C. J. Keeser, Raamvest 5A; Zuster A. Hoiringa. Z, B Soaarne 146 (Leger des Hcilsl; H. J. Bonman. Schouwtjes laan 63rood; P. C. van Debbec C-'oote Hout straat 8; C. Nel, Jansstraat 38; M. M. Dek ker, Zocherstraat 67; G. Jansen Hendriks, Krelagestraat 32zwart. Voor het examen apothekers-assistente slaagde mevr, E. Cohen-Hartog. alhier. TE WATER. Vrijdagmiddag half 5 uur had de 8-jarige K. H. het ongeluk, bij het soelen met eenige andere jongens, in den Kampcrsingel te vallen. De werkman B. sprong ijlings toe en wist den jongen door het tóesteken van een stok te bereiken, naar den wal te trek ken en te redden. Door zijn kameraadjes werd de knaap naar een familielid in dc Kamperstraat overgebracht. Een nwoner van Heemstede schrijft ons In uw blad las ik de klacht van eenige, bewoners uit het Amsterdamsche kwartier, dat aldaar de laatste dagen een individu rondloopt, ^at de kinderen met minder goede bedoelingen tot zich lokt. Het arbeidsveld van degen man schijnt Zich te verplaatsen en het is zeer toe te jui chen, dat door middel van de welwillendheid van de pers hierop de aandacht is gevestigd. Van deze welwillendheid zou ik eveneens gaarne gebruik willen maken door de aan dacht er op te vestigen, dat ook in Heemstede de zel'de hande wijze is gevolgd en zeer waarschijnlijk door denzelfden schobbejak. Door het vlug en ijverig optreden van de polit e werd met succes tot opsporing over gegaan. Helaas ook hier dezelfde machte'oos- heid. Jammer genoeg mag men in dergelijke gevallen geen eigen rechter spelen. Laten wij, ouders in Heemstede evenwel ook zor gen, dat bovenbedoelde nietsdoener geen uitvoering kan geven aan zijn slechte be doelingen en wijs uw kinderen er vooral op zich niet te laten verlokken om met vreem den mee te loopen .onder welke voorwend sels ook. EEN INWONER VAN HEEMSTEDE. De Kamercandidal'tur Loerakker Het comité vooi d> bevordering van de candidatuur-Loerakk. vestigt er de aan dacht op, dat dt. vergadering van de vrienden voor 'n.Kamercamiidatuur- Loerakker morgenmiddag 4 uur in gebouw .„St. Bavo" gehouden wordt. Men deelt ons verder mede, dat nog steeds vele adhacsie-betuigingen inkomen. Huldiging van LuiL-Kol. P. Donk. Donderdagmiddag is in hotel Lion d' Or de jaarlijksche algemeene vergaderng der Officieeren van den Motcrdienst te Haarlem gehouden. Na afloop vereenigden de heeren zich aan een gemeenschappelijken maaltijd. Tijdens het diner werd de gewezen kcrps-com- mandant, de lui'.-kolonel P. Donk, gehuldigd en hem als blijk van waardeering door zijn onderhebbende officieren een bronzen statue aaigebcden, voorstellende Napoleon op zijn terugtocht uit Rusland. AMBACHTSSCHOOL. Lijst van leerlingen gediplomeerd in het jaar 1925. Smeden:B. C. Aussum, Haarlem; A. A. C. I. Borst, idem; J. W. van Dam, idem; L. v. d. Horst, idem; G. Kant, Schoten; A. Kuyn, Heemstede; W. N. L. Mo enkamp Haarlem; W. van Scha;k, 'dem; H. W. Scherpenhuizen, Schoten; A. M. Spaans, Hoofddorp; W. B. F. Swart. Haarlem; G. F. Vring, Heemstede; J. Willemse, Haar lem; J. H. A. Buys, idem; C. A. Coster, idem; A. Klein, idem; F. J. M. Nelissen, idem; A. C. B. Ooms, idem; J. v. d. Polder, Halfweg; D. A. Roggeveen, Haarlem; J. v. Thie', Zandvoort; H. van Vliet, Haarlem; J. M, Witkamp, dem. Electricians: C. M. Bolleurs, Haarlem; J. Faber, idem; M. Hassink, idem; C. v. d. Heuvel, idem; J. F. A. van Kooten, Schoten; C. J. de Kruis, Haarlem; F. H. Kuit, Sant poort; C. R. Kuit, Schoten; J. A. Lode- weegs, Bentveld; J. C. van Meerem, Haar lem; C. ter Meulen, idem; W. L. H. Oosten broek, Heemstede; J. M. v. Paradijs, Haar lem; P. M. Rooij, ideip; J. L. v. Voorst, idem; H. J. v. d. Werff, idem; P. J. de Wit, idem. Timmerlieden: P. J. van Baak, Haarlem; J. W. Beek, idem; M. M. de Boer, idem; J.W.Duijf, idem; J. E. Dijkhorst, Heemstede; P. Koopman, Haarlem; E. Kooij, Vijfhuizen; H. L. F. Loots, Haarlem; P. A. Montauban, idem; H. F. J. v. Noordt, idem; S. Sival, idem; T. J. Tames, idem: F. Toepoel, Schoten; K. W. Veldheer, Haarlem; N. H. Visse, Overveen; R. de Vries, Haarlem; C. Th. Steffelaar, dem; W.» Beekelaar, idem; C. Jonker, idem; J. Kerkhoven, idem; W. Kuyken, idem; P. Kuykhoven, idem; J.J. Kuyper, idem; Sff. Metz, idem; H. Schmitz, idem; J. P. Smits, idem; C. Stag- gelhausen, Schoten; C. W. Westers, H'liede; A. Zoon, Haarlem. Meubelmakers: H. Koel, Haarlem; L. P. Krooneman, idem; P. H. de Liefde, idem; J. Rapenberg, idem; M. Wesseling, idem. Schilders: J. M. Jansen, Heemstede; C. Kooij Schoten C. J. Toornend, Haarlem AVONDVAKTEEKENSCHOOL. Lijst van gediplomeerde leerlingen in het jaar 1925. Smeden J. Balk, J. A. Cruyssen, W. F. H. Dekker J. de Hane H. J. L. Heese mans W. HueR. KneynsbergP. W. MichelK. Schaartf. W. SchutA. Koet J. Seggeling. Timmerlieden: H. P. J. Baak A. Brand J. Duivenvoorde D. v. Leeuwen A. v. d. Putte A. Wolters W. B. Deelen A. v. Dokkumburg J. W. Jansse F. J. Linde man J. A. Schuit J. de Vries A. Bos J. Bouwens P. J. Bijster E. Hos C. v. Leer- sum D. C. Michel A. Nooteboom P. Rietman J. Silvis C. Sluyter D. v. Steen bergen J-P. Verduin C. de Waard J. C. Jochem. Schilders: J. P. Boelsma J.J J. L.Bod- desu W. J. Merks J. M. Nijssen C. A. v. Oeveren. Electriciens: G. Broers E. Klaassen D. Lodder C. Mars P. Reiber H. C. Thuis. Metselaars: J. J. v. Dantsik J. Herwig P. T. Visser G. J. Zomerdijk. Meubelmakers: H. C. Ackermann J. G. G. Jochems A. Nierse A. de Nieuwe F. Nieuwenhof J. Pool. Cursus voor Schoenmakers: J. G. Wijk huizen A. Groeneveld. Cursus voor Behangers en Stoffeerders H. Jetses Steffens van Tongeren P. Bou wens. N.V. MIJ. TOT EXPL. VAN ONR. GOE- DEREN„DOOR EENDRACHT STERK" GEVESTIGD TE SCHOTEN. Bovenstaande Maatschappij hield j.l. Woensdagavond in de vergaderzaal van Ho tel „Lion d'or" haar dertiende jaarlijksche vergadering van aandeelhouders, welke zeer druk bezocht was. Het dividend op de aan- deelen der eerste serie werd vastgesteld op 8(4% en op die der andere series op 6%. In het bestuur werden de aftredende leden, de heeren A. Rijs en A. Poth herkozen, ter wijl in de Commissie van Advies en Controle, waarin drie vacatures waren wegens periodie ke aftreding van den heer P. Fransen en het bedanken van de heeren A. van Rootselaar en A. J. van Gijn, werden gekozen de heeren Andrea, A. P. v. d. Loos en Van Eykern. Terug te bekomen bij: J. v. d. Velde, Park laan 82, broche; D. S. Oudhof, Gasthuislaan 28, bus Corned Beaf; J. v, d- Hout, Regu lierstraat 18, bal; J. Dijkstra, Hofdijstraat 52, bal; Politiebureau, Smedestraat, bruin leder ceintuur; L. A Ophuysen, Zuid-Polderstraat 75, duimstok; G. W. Bosman, Kennemerpark 20, Alkmaar, bruin keeshondje (Fauna): H. de Zaaijtr, Keizer Karelstraat 34, collier han ger; M. Prinsen, J. v Nieuwenhuizenstraat 3 rood, handschoen; D. Breeuwer, Nagt- zaamstraat 46, poes; G, Rijs. Lange Raam straat 32 witte poes (kennel Fauna); A. Kapteyn, Schagchclstraat 17, knipmesje; Po litiebureau Smedestraat, lorgnet; A. v. d. Vlies, Frieschc Varkensmarkt 20; leesboek; F. v. d. Velde, N. Tuindorplaan 16, Ovtr- veen, leesboek, school 18; P. v. Schaik, Am- sterd. Vaart (woonschip), kap van auto- lantarn; De Vries, Amsterdamstraat 28, por- temonnaie m. i.; H. Jansen, Klaverstraat 15, rijwielbel. merk, W, v. Putten, Koralensteeg 8, idem; H. v. d. Laan, 2c ZuidpoHerstr. 39, gvmn. schoen; P. A .Deken, v. d. Hulststraat 43, damestaschje: W. Hartmans, Da Costastr. 39. steefikolenzakken; Politiebureau Smede straat, spaarzegels, Postkantoor (zaalwach ter), Ged. Oude Gracht, bankbiljet; J. Lub bers. Heerensingel 67 rood, rijwielbel. merk; D. Stapel, Keizer Karelstraat 46, bal; M. Tijssen, Schoterweg 2, grijze ceintuur; J. Versteeg, Sacnredamstraat 86 rood, das; W. de Korte, Ten Katestraat 20, gewicht; W. van Roon, Z. B. Spaarne 34 F, molorhand- schoen; Paap, Tuinstraat 1, herdershond (Fauna); Tehang Ohung, „Bloemententoon stelling", fox-tcvrier (Fauna); F. v. Waart, Amsterdamslraat 3 M, bruine handschoen; C. Kollaard, Oranjestraat 102, bruine hand schoen; C. Uriot, Hoofmanstraat 38, potlood; Hartendorp. Wagenweg 27, reticule met bad muts enz.; L Maringa Rustenburgelaan 14, sponsen: F. van I oov 1 an<*e Raamstraat 1, sponsen: N Heesemans Wtstersfraat 81, schaar; W lansen, Eikenstraat 2. Schoten, autosleutel; Bakkerij „Eigen Hulp". Ged. Oude Gracht 3, toiletartikelen; G. Visser, Tuindorplaan 19, Ovorveen, actctasch met inhoud. Vrijdagavond kwam te half 8 de Raad der gemeente Schoten in openbare zitting ten Raadhuize bijeen onder voorzitterschap van den waarnemend Burgemeester Mr. J.N.J. E. Heerkens Thijssen. Alle leden zijn aan wezig. Na opening door den Voorzitter wordan de notulen der vergaderingen van 18, 19 en 29 December en 6 Februari na enkele kleine wijzigingen vastgesteld. Eenoeming onderwijzeres. B. en'W. hebben ter voorziening in de va cature aan school A, ontstaan door het aan ivr. J. Th. van VeenErkelens verleende eervol ontslag, eene voordracht opge maakt van de volgende sollicitanten. 1. Mejuffrouw J. B. Nierop, te Zuid- Schatwoude 2. Mejuffrouw J. H. B. Ooms, te Scho ten en 3. Mevrouw F. C. J. M. Prijden-Perry, te Schoten. Nadat de Raad ongeveer een half uur in besloten zitting vergaderd heeft,wordt Mej. J. H. B. Ooms benoemd met 8 stemmen te gen 6 op Mej. J. B. Nierop. Cursus Fransche taal. B. en W. stellen voor eenige formeele wijzigingen in de regeling van den cursus in de Fransche taal en voorts voor het cursus jaar 1925/1926: a. het aantal leerkrachten voor het cursus onderwijs in de Fransche taal vast te stellen op 4; b. de aanstelling van de in dienst zijnde onderwijzers 1. mej. Alida Jacoba Rienks, geb. op 19 Januari 1893 2. Maarten Eijsker, geb. op 17 Jan. 1883 3. Marinus Bakker, geb. op 18 Sept. 1884; 4. Sjoerd Wellinga, geb. op 25 Mei 1893, met ingang van 1 April 1925 met één jaar tc verlengen c. als Hoofd van het cursusonderwijs aan te wijzen den heer Chr. Pels d. den pensioensgrondslag, met ingang van 1 April 1925 voor de sub b. genoemden te handhaven op'respectievelijk 450. 450.450.en 450.en om dien grondslag met ingang van 1 April 1925 voor den sub c. genoemde vast te stellen op 50. Afschrift van dit besluit zal worden gezon den aan de benoemden, om te dienen als akte van aanstelling en aan het Hoofd van het cursusonderwijs, ter kennisneming. De wijziging der regeling lokt eenige dis cussie uit, en het voorstel van B. en W. wordt bij stemming met 8 tegen 7 stemmen ver worpen. Benoemd wordt thans als eerste de heer Pels, en deze tevens als Hoofd, en verder de 3 eerste voorgedragenen, terwijl de vierde voorgedragene vervalt. Leden stembureaux. Mevrouw A. H. Munnik-VastenHoudt, op 20 April 1922 benoemd tot lid van het stembureau in het 4de stemdistrict, heeft op 24 October 1923 de gemeente verlaten, ter wijl 25 November 192,4 mede de gemeente heeft verlaten de heer L. Borst, op 20 April 1922 aangewezen tot plaatsvervangend lid in stemdistrict 6. In verband met de aanstaande stemming ter verkiezing van leden van de Tweede Kamer der Staten Generaal, stellen B. en W. voor, in genoemde open plaatsen te voor zien. Als lid in het stembureau voor het 4de stemdistrict wordt benoemd de heer L. Bouwmeester Jr. Als plaatsvervangend lid in het stembureau voor het 6de stemdistrict wordt benoemd J. D. van Steen. Stemdistricten en stemlokalen. 'Vermits de verdeeling der eemeente in stemdistricten voor de verkiezing van leden van den gemeenteraad ook zal gelden voor de in 1925 te houden verkiezing van leden voor de Tweede Kamer der Staten Generaal is het, in verband met de groote uitbreiding der gemeente, gewenscht, het aantal stem districten met één te vermeerderen en al- zoo te brengen van 8 op 9. Voorts zal voor het stembureau in het nieuwe district een lokaliteit moeten worden aangewezen. Het komt B. en W. met het oog op de ligging van het district, gewenscht voor, daarvoor een lokaal van School A in de Over- tonstraat aan te wijzen. Een en ander wordt z.h. st. aangenomen. Als Voorzitter, resp. leden voor het 9 de stembureau worden benoemd de heer Emans en .de heeren H. Krijnders, E. v. Eerden, H. v. Riemsdijk en,Horsmeier, terwijl in stem district 3 als plaatsvervangend lid in plaats van den heer Emans benoemd wordt de heer D. B. G. Wardenburg. Ontheffing van bouwver- ordenings-bepalingen. Ingekomen is een verioek om vaststelling van open ruimte van F. Slot te Schoten voor den bouw van een concertzaal achter per ceel President Steijnstraat 70. De kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente maakt bezwaar omdat deze concertzaal in de onmiddellijke nabijheid van zijn kerkgebouw zal liggen. In verband daarmede vraagt de heer Jan sen aanhouding. Aldus besloten. Het verzoek van J. de HAAN te Schoten (voor den verbouw van de perceelen Juliana- park 60 en 62 en Javastraat 63, wordt aange nomen, behoudens advies van de gezond heidscommissie. Op een verzoek van den heer STRIEZE- NOU wordt afwijzend beschikt, evenals op een van den heer Groen. Gebruik gymnastieklokaal. De sportvereeniging „Ons Genoegen", te Schoten vraagt bij het u hierbij overge legd adres om voor hare oefeningen gebruik te^nogen maken van het gymnastieklokaal van school A. B. en W. meenen dat tegen inwilliging van het verzoek geen bezwaar bestaat, mits dooi haar vergoeding wordt betaald voor gebruik van vuur en licht en voor schoon houding van het lokaal. Aldus besloten. School- en werktuinen. Bij adres, d.d. 4 Juli 1924» verzoekt de vereeniging voor school- en werktuinen voor Haarlem en omstreken om haar in haar werkzaamheden te steunen door toekenning van een gemeentelijke bijdrage, dan wel door haar op andere wijze hulp te verstrekken Bij de behandeling der gemeentebegroo- ting werd door eenige leden aangedrongen om genoemde vereeniging ter wille te zijn. Het is nadien gebleken dat de vereeniging de beschikking heeft gekregen over den be- noodigder «rond in en van de ^emeente Haarlem Bij overleg met het bestuin t$ uitgemaakt, dat steun onder de gegeven omstandigheden het best zou kunnen worden verstrekt door, het beschikbaar stellen van werkkrachten om den tuin in orde te brengen. B. en W. meenden geheel in den geest van den Raad te handelen als zij eenige werk- loozen dezer gemeente gedurende korten tijd aldaar aan het werk stelden. Dit is intusschen geschied. De kosten daarvan hebben ongeveer f 200.bedragen. B. en W. verzoeken hieraan goedkeuring te hechten en toestemming te verleenen om de financieele zijde van deze zaak nader bij suppletoire begrooting te regelen Aldus besloten. Toezicht schoolarts. Bij overgelegden brief verzoekt het Be stuur van de „Willem de Zwijgerschool" aan de Lucas Meijerstraat om het toezicht van een schoolarts ook tot zijne school te doen uitstrekken. Ingevolge art. 1 der verordening, d.d. 28 December 1916, regelende de aanstelling, den werkkring en de bezoldiging van school artsen bij het lager onderwijs, zooals die bepa ling, bij raadsbesluit dd. 1 Februari 1924 ge wijzigd, luidt, heeft 't college van B. en W. de bevoegdheid het verzoek van genoemd schoolbestuur in te willigen. Zij kunnen er zieh volkomen mede ver eenigen, dat 't schoolartselij k toezicht zich ook tot deze school zal bepalen waardoor wordt bereikt dat alle in deze gemeente gevestigde lagere scholen, zoowel openbare als bijzon dere, onder de controle van een schoolarts komen te staan. In verband hiermede is het noodig dat een crediet van f 10.per te onderzoeken school klasse te hunner beschikking staat. Zij stellen voor hiertoe te besluiten. Volgens art. 17 der verordening op de schoolartsen zullen zij daarna bepalen, welke der aanwezige schoolsartsen bedoelde school ter behandeling zal krijgen. Aldus besloten. Verbetering Rijksstraatweg. Het is bekend, dat het Rijk voornemsns is om den Rijksstraatweg vanaf de Schoter- boschstraat tot aan de Overtonstraat binnen kort te asphalteeren, en om den grond bui ten de asphaltbedekking van een klinker bestrating te voorzien. Ten einde ook voor de toekomst een zoo veel mogelijk afdoende oplossing te verkrij gen, heeft het Rijk na overleg met B. en W., als voorwaarde gesteld dat de gemeente de trottoirs aan weerszijden zal brengen op een breedte van 4 Meter. Dit is behalve voor 't verkeer ook noodig om de noodige ruimte te hebben voor de verschillende leidingen en geleidingen, welke, nevens de riolen, in het vervolg in de trot toirs een plaats moeten vinden. Volgens het rapport van den directeur van gemeentewerken, zijn de voor de ge meente aan deze verbetering verbonden kost ten te ramen op f 6400. B. en W. vragen machtiging de noodige werken uit te voeren en daartoe het noodige crediet te verstrekken. Aldus besloten. Onbewoonbaar verklaar de woningen. Bij besluit van 10 October 1924, goedge keurd door Gedeputeerde Staten pp 10 De cember d.a.y., werd de termijn van ont ruiming van 20 onbewoonbaar,- verklaarde Wfc-lingen wederom met 6 maanden verlengd.. Deze termijn is 12 Maart jl. verstreken. Vermits sedert bovenaangehaald besluit in dc behoefte aan goedkoope arbeiderswonin gen niet is voorzien, stellen B. en W. wederom voor den termijn van ontruiming dier wonin gen, met uitzondering van het perceel Rijks straatweg 380, dat niet meer bewoond is en als bergplaats wordt gebruikt, met 6 maanden te 'verlengen. B. en W. zullen maatregelen nemen, dat de ontruimde woningen niet meer in gebruik worden genomen. Aldus besloten. Algem. Politieverordening. In cle vergadering van 4 October 1923 werden vastgesteld een 6de wijziging der algemeene politieverordening, betreffende re geling van het verkeer in de Cronjéstraat enz., en een 7de wijziging, houdende voorschriften met betrekking tot de instelling van het insti tuut verkeersagent in deze gemeente. In verband met de daartegen van de zijde van Gedeputeerde Staten gemaakte bezwaren, ten opzichte van de eerstaangehaalde veran dering, hebben B en W. deze gansche zaak laten rusten met het oog op het nader met Haarlem geopende overleg nopens het Ver krijgen van een afdoende verkeersregeling in het bijzonder ten opzichte van den Schoter weg en de Cronjéstraat. Inmiddels stelde de Raad op 18 Juli 1924 een nieuwe zesde wijziging van genoemde verordening vast, ten aanzien o.a. van de grenzen der bebouwde kom, waaromtrent Gedeputeerde Staten nadere inlichtingen hebben gevraagd. Tenslotte hebben B. en W. bij circulaire van 18 December 1924, van den Commissaris der Koningin, de uitnoodiging ontvangen om te bevorderen, dat ook voor Schoten be palingen in het leven zouden worden geroe pen ter bevordering van de veiligheid van het verkeer in autobussen. Regelmatigheidshalve en ter voldoening aan het laatstbedoeld verzoek hebben B. en W. een geheel nieuwe zesde wijziging der algemeene politieverordening ontworpen, welke zij ter vaststelling aanbieden. De heer VISéE wil het rooken in de auto bussen verboden zien. Deze bepaling achten sommige ledett te gaan buiten de bevoegdheid der gemeente. De verordening wordt dan ongewijzigd aangenomen. Reorganisatie Burgerlijk Ar mbestuur. In verband met de reorganisatie van het Burgerlijk Armbestuur is het die instelling wenschelijk voorgekomen dat er een nieuw reglement en e'en nieuw huishoudelijk regle ment voor haar wordt vastgesteld. Met dat denkbeeld kunnen B. en W. zich zeer wel vereenigen, ook omdat daardoor de gelegenheid ontstaat om enkele technische herzieningen aan te brengen en om het aan groeiend aantal wijzigingen in het reglement zelf te kunnen verwerken, hetgeen voor een gjed overzicht zeer aan te bevelen is. Mitsdien stellen zij voor te bekrachtigen ontwerp-besluiten, tot vaststelling van a. een reglement voor hef Burgerlijk Arm bestuur b. een huishoudelijk reglement voor het idem c. eene instructie voor den Armenverzor ger d. eene verordening, betreffende den idem. De heer VISéE stelt bij a. voor, de vergoe ding voor de léden van het B. A. op 20Ö. in plaats van oo 300.— en verder 150. voor Voorzitter, Secretaris en Penningmeester in plaats van 300. VOORZITTER verdedigt hiertegenover het voorstel van B. en W. De heer LOERAKKER wenscht de kwes tie voorloopig tijdelijk op te lossen. Wethouder KLEIN meent, evenals voor zitter, dat de voorgestelde bedragen niet te hoog genoemd mogen worden, maar de heer VISéE laat zich daardoor niet overtuigen, en wil de kwestie wel voorloopig regelen, maar dan ook op de door hem voorgestelde basis. VOORZITTER stelt voor, de bedragen uit de verordening te lichten en deze jaarlijks door den Raad te laten vaststellen. Dit wordt aangenomen en voor dit jaar worden de cijfers vastgesteld, als in het oor spronkelijke reglement bepaald. De overige punten worden z. h. s. aange nomen. Verkoop bouwgrond. Aan den heer C. Mul te Schoten wordt op zijn verzoek ongeveer 600 c,A. bouwgrond verkocht, gelegen aan den Middenweg, voor den prijs van f 13.per c.A. Ingekomen stukken. B. en W. stellen voor 1. Een verzoek van het gemeentebestuur van Heemstede om adhaesie te betuigen aan een adres aan de Koningin, nopens samenwerking tus- schen gemeente, ter voorkoming van annexa tie, voor kennisgeving aan te nemen. Aldus besloten. 2. Op een verzoek van de Nederl. Midder nachtzending Vereeniging, om een jaarlijk sche subsidie uit de gemeentekas, afwijzend te beschikken. Aldus besloten. 3. Op een verzoek van H. M. van der Meij, om schadevergoeding, wegens stremming van het verkeer in de Jan Gijzenvaart, af wijzend te beschikken. Aldus besloten. 4. Een van het Burgerlijk Armbestuur ontvangen suppletoire begrooting, voor den dienst 1924, goed te keuren. Aldus besloten. 5. Een verzoek van de bouwvereeniging „St. Bavo," alhier, om garant te blijven voor een tc sluiten eerste hypotjneek op door haar te stichten 100 woningen op het dorp, in handen te stellen van B. en W. om ad vies. Aldus besloten. 6. Een schrijven, dd. 25 Februari j.l., van het Dubbel Mannenkwartet „Aurora," alhier, 'houdende dankbetuiging voor het beschikbaargestelde bedrag, voor kennis geving aan te nemen. 7. een verzoek, dd. 11 Maart j.l., van de afd. Schoten van den Ned. Bond van perso neel in Overheidsdienst, om werklieden in lossen dienst van eene vaste aanstelling te voorzien, in handen te stellen van B. en W., om advies. Aldus besloten. Medegedeeld wordt 1. dat ter inzage is gelegd a. een schrijven, dd. 30 Januari jl., van den directeur van gemeentewerken, betreffende de kosten van aanleg van riolèering op het terrein-Spaarnhoven b. een idem dd. 24 Februari jl., betref fende het aanbrengen van electrische- licht installatie in het bureau van politie; c. een rapport van den directeur van ge meentewerken, dd. 23 Februari j.l., betref fende den kostprijs van gemeentelijke bouw terreinen d. het door dé schattingscommissie Voor de bouwterreinen der gemeente uitgebrachte rapport, dd. 10 Februari jl. e. een schrijven, dd. Januari 1925, van het Centraal Genootschap voor herstellings- en vacantiekolonies een verzoek; dd. 26 Febr. j.l., van den heer G. A. Antonisse, om inlichtingen, no pens den aankoop van rijwielen voor de ge meente.; g. een verslag van de schoolartsen, over het het jaar 1924 h. een schrijven van den directeur van gemeentewerken, dd. 6 Maart j.l., nopens werkverschaffing. i. het jaarverslag over 1924 van de Veree niging „Zuigelingenzorg" te Haarlem 2. dat het in het voornemen van Burge meester en Wethouders ligt om binnenkort overte gaan tot uitzetting uit de noodwoningen der gemeente van die gezinnen, welke inge- breke blijven om dc verschuldigde huur te voldoen. Naar aanleiding van punt f. breekt de heer Anthonisse een lans voor de Scho'tensche neringdoenden. Wethouder Wolff verdedigt de kwestie, naar aanleiding waarvan de heer Anthonisse zijn inlichtingen gevraagd heeft, en Voor zitter verklaart, dat het moeilijk is, zich in dit opzicht te binden, al deelt hij het principe, dat Schotenaren, zoo mogelijk, voorkeur genieten. De heer HEÏDSTRA pleit voor een ande re grondpolitiek en vraagt terzake een voor stel van B. en W. t. w. inzake de prijzen van den gemeentelijken bouwgrond. Rondvraag. De heer LOERAKKER vraagt B. en W., bij de gunning van den bouw der nieuwe R. K. school te bedingen, dat zooveel mogelijk Schotenaars hierbij te werk zullen worden gesteld. De heer v. SCHIE vraagt naar de kwestie van het Soendaplein, VOORZITTER zegt den grootst mogelij ken spoed toe. De heer EMANS vraagt verbetering van verschillende straatnaambordjes. De vergadering wordt dan gesloten. Vergadering „Bosch en Duin". Gis terenavond hield de Woningbouvrvereeniging „Bosch en Duin" haar jaarvergadering in hotel Vreeburg. De secretaris en de penning meester brachten hun jaarverslag uit. Medegedeeld werd, dat het geschil met den aannemer nog steeds niet tot een goed einde^ is gebracht. Door sommige leden werd ten zeerste geklragd over last, welke het gevolg is van fouten bij den bouw gemaakt. Aan net bestuur werd ten zeerste in overweging gege ven, de hulp van het gemeentebestuur in te roepen, teneinde tof een spoedige oplossing te komen. Öp voorstel van het bestuur werd besloten, van de bewoners een extra bijdrage te vorderen van 24 (voorloopig over 1925). De heeren J. Hofland en J. v. d. Plas werden tot bestuursleden herkozen. De heer P. H. Zweers, die zich niet herkies baar had gesteld, werd vervangen door de benoeming van den heer H. C. Klerk. De heer L. M. Baale zag zich herkozen tot lid van den Raad van Commissarissen. Het aan tal bestuursleden werd op voorstel van het bestuur teruggebracht van 6 op 5. Naar aanleiding van een desbetreffend schrijven van het gemeentebestuur, werd op voorstel van de vergadering bepaald, dat bewoners niet-leden een garantie-bedrag zullen storten van 100. Kunstavond. De vereeniging „Bloc- mendaal's Bloei" zal op Vrijdag 3 April een kunstavond geven in de aula van het Kenne- mer Lyceum. Mevrouw Elisa Menage Challa zal verschillende liederen ten gehoore bren gen, waarbij zij geaccompagn eerd zal worden doo- Marcel van Gooi. Jubileum. Zondag 29 Maart a.s., zal de heer S. H. Brongersma alhier, den dag herdenken, waarop hij zich vóór 25 jaar als arts te Bloemendaal vestigde. SCHIP IN ZINKENDEN TOESTAND. HOEK VAN HOLLAND, 28 Maart. Een Britsch stoomschip, dat gisteravond van den Nieuwen Waterweg naar Londen was ver trokken, verkeert op 4 mijl afstand van het vuurschip Maas, in zinkenden toestand. Dc bemanning is door bet Nederlandsche s.s. „Maasdijk" opgepikt en om 7 uur te Hoek v Holland aangekomen. De bootsman is ver dronken. Het schip was 532 ton groot. De ramp werd veroorzaakt door de hevige slagzeeën, die tijdens een storm over het schip sloegen, PIERRE. 27 Maart. Prairie-branden woe den in Zuid-Dakota. Gemeld wordt dat zij de ernstigste zijn die tot nu toe in de ge schiedenis zijn voorgekomen. Volgens de laatste berichten zou men den brand, nadat duizenden acres vernietigd zijn en 3 dorpen verwoest 'zijn, thans gedeeltelijk meester wezen. LISSABON, 28 Maart. De Portugeesche vlieger José Picarra werd gedood en zijn 2 metgezellen werden doodelijk gewond door het neerstorten van 't vliegtuig op 16 K.M. afstand van Lissabon. Het vliegtuig verge zelde het toestel van kapitein Correia, den Portugeeschen legervlieger, die eeix tweede poging ondernam om van Lissabon naar Guinea te vliegen. Door dit ongeluk moest hij zijn poging opnieuw opgeven. STOCKHOLM, 28 Maart. Het werk in de verschillende bedrijven zal in 't begin der volgende week worden hervat. Men ver moedt dat de leidende banken bij de bemid delingspoging een groote rol hebben ge speeld. Medegedeeld door het Kon Ned Meteorologisch Instituut te De Bildt. Naar waarnemingen in den morgen van Zaterdag 28 Maart 1925. Hoogste Barometerstand 771.7 m.M., te Blacksod. Laagste Baromterstand 747.6 m.M. te Jan- mayen. Verwachting van den avond van 28 tot den avond van 29 Maart. Matige noordelij ke tot westelijken wind, zwaarbewolkt tot betrokken, wellicht enkele regen of hagel- buitjes, iets kouder. HAARLEM, 27 Maart. Groenlenmarkt. Appelen 0.180.20 per pond. Pc.eft 0.060.10 per pond. Bloemkool 0.35— 0.40 per stuk. Boerekool 0.350.50 per mand. Gelekool 0.200.25 per stuk. Roode kool 0.150.20 per stuk. Koolrapen 0,07 0.C8 per K.G. Raapstelen 0.030.04 per bos. Bieten, merk Hoogeboom, de beste, 0.120.15 per K.G. Salade 0.130.1.5 per krop. Brusselslof 0.100.16 per pond. Spruiten 0.14—0.15 per pond. Spinazie 0.12—0.15 per pond. Aardappelen 0.1C— UT'4 pér K.G. Selderij 0.08—0.10 per bos. Pieterselie, 0/100.15 per bos. Prei ƒ.0.08 0.10 per bos. HET AMSTERDAMSCHE MELKBESLU1T. Gaan de Wethouders heen? De Amsterdamfche Gemeenteraad heeft Vrijdagavond het debat over de uitvoering van dc motie-Drabbe, betreffende de Melk- voorziening teneinde gebracht. Aan het slot der beraadslagingen werd een motie van den heer Drabbe met 20 te- rfen 16 stemmen aangenomen, luidende: Dc Raad, gehoord dc besprekingen, be treffende dc interpellatie-Drabbe, betreurt het besluit van het college van -B. en \V. voor zoover daarbij aan wethouder De Mi randa deel is gegeven aan dc uitvoering van het, tengevolge van de motie-Drabbe c.s. genomen besluit Na deze beslissing deed de heer Boek man S. D. A. P. het voorstel de vergade ring te sluitep, omdat de ra :erderheid van den Raad heeft verklaard niet met dit col lege te kunnen samenwerken. Dit voorstel werd verworpen met 27 le gen 14 stemmen. Naar wij vernemen heeft net college na afloop der vergadering een korte bijeen komst gehoudn. Daar is nog geen beslissing genomen, welke de houding zal zijn tegen over dc door den Raad aangenomen mo tie-Drabbe In verband met het toenemend misbruik, dat den laatsten tijd van de voor Liebes- gaben bestemde faciliteiten is gemaakt door verzending in het gewone handelsver keer, is o.ra, bepaald, dat met ingang van den lsten Jul> a.s. verzending van Liebes- gaben aan particulieren niet meer mogelijk zal zijn, Het huldeblijk, dat aan dc Holland-Indië» vliegers zal worden aangeboden, is ontwor pen door W. van Rossum du Chattel te Leiden en stelt voor een zilveren plaat, rus tend op een groen marmeren sokkel. Op deze plaat is, als landkaart, de route Am- stcrdam-Batavia gegraveerd. Amsterdam diamantstad, wordt aangege ven door een fonkelende diamant, Bataviaf hoofdstad van Insulinde, door een helgroe ne smaragd. De vliegroute Arasterdam-Ba- tavia wordt aangegeven door een draad, vac zuiver goud vervaardigd, symboliseerenc den gouden draad, gesponnen tusschen ruoe. derland en koloniën; de verschillende lan dingsplaatsen tusschen Amsterdam en Bata via, voer zoover deze liggen in het Mor genland (het Oasten) door topazen (kleur van de opgaande zon) en voor het Avond land (het Westen) door amethysten, de kleur van de ondergaande zon. Rechts boven is op de zilveren plaat, in kleur-émaille aangebracht, de „Hollandia". een der vier schepen, waarmede Cornclis Houtman dc eerste reis deed naar Java (1595), rechts onderaan de windroos of kom pas, volgens dc tcekening van Jan Huygen van Linschoten, links onderaan is in kVsur- emaillc aangebracht het silhouet van de „F VII". Boven deze plaat is aangebracht een re productie in zilver van het origineele vlieg tuig, de „F. VII, waarmede de tocht onder nomen wetd. Zij is vervaardigd op een twee honderdste van de war grootte Het vliegtuig is naar het Oosten gericht, en bestrijkt juist dc geheelc oppervlakto van de plaat uitdrukkende de werkelijk heid. dat dit vliegtuig dit deel van de aar de, zooals dc topografische teekening op de plaat ahngceft. bestreken heeft.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 2