Sport- en wedstrijden Een spannende strijd. - Groote belangstelling. VOETBAL-UITSLAGEN. HONKBAL. LAWNTENNIS. LUCHTVERKEER. QuickZandvoort 32. Kennemer elftal-Zwaluwen 1-1. Friaia—-Go Ahead 1—2. Nederlaagwedstrüden V. V. Schoten. SchotenR. C. H. 62. Het honkbal-seizoen geopend. Korfbal-uitslagen. Bij een vliegtocht verongelukt 4 Nederland'DuitsGhland 2-1. Zijn we den tijd van verflauwing der be langstelling voor king soccer hier reeds te boven? We zouden zeggen ja! Voor de in terlanden wedstrijden is dit althans het geval. Twee weken geleden trok ken duizenden Hollanders over den Moer dijk om onze jongens in de Scheldestad aan te moedigen, nu was er in het groote Am- sterdamsche Stadion geen plaatsje onbezet en wilden plm. 30.000 Hollanders getuigen zijn van de Internationale voetbalkamp te gen de stoere Duitschers. Alleen dient er op gewezen te worden dat de verlaging der entreeprijzen door den N.V.B. voor ene riiet gering deel oorzaak is dat het "nu weer zoo druk loopt en het staat terdege te bezien of we, vooral ditmaal, bij handhaving der oude prijzen eenzelfde compacte massa binnen onze grijze stadion-muren hadden gekregen. Enfin de heeren uit de v. d. Spie gelstraat hebben in elk geval goed gezien en zij zullen er nog we! mee uit kunnen ook. Die voorverkoop is toch 'n prachtig ding. Wat had het er anders leelijk uitgezien. Tot bijna 2 uur viel er een vieze druilerige regen. De belangstellenden waren echter voor het overgroote deel reeds voorzien van kaarten; dus trok men in dichte drom men naar den Amsteiveenschenweg, waar in het Stadion tegen half drie bijkans geen plaatsje meer onbezet was. Gelukkig was het om ongeveer 2 uur droog geworden en heerschte er, temeer misschien wel omdat de regen zoo onver wacht had opgehouden, in het Stadion een gezellige stemming. Muziek van de Amster- damsche trammenschen verhoogde deze. De onderstaande officiëele personen ga ven blijk van hun belangstelling. Jhr. Mr. Dr. H. A. van Karnebeek, Minis ter van Buitenlandsche Zaken, Baron Lucius von Stoedten von Vietinghoff, Duitsch Ge zant. Mr. J. B. Kan, Secretaris-Generaal in (Aigemeenen Dienst. Prins H. von Hatzfeldt Irachenberg, Cunsul van Duitschland te Amsterdam, Mr. A. F. L. Graaf van Rech- teren Limpurg Almeio, Commissaris der Koningin van Overijsel. Dr. J. P. Fockema Andreac, Burgemeester van Utrecht. Wet houders Wierdels, de Miranda. Vos en Polak van Amsterdam. Bestuur van het Ncder- landsch Olympisch Comité. Duitsche Voet balbond-Bestuursleden Hintze, Keijl, Blaschke, Schmidt, Rosenberger, Jersch. Eereleden van den Nederlandschen Voet balbond estuur van den Nederlandschen Voetbalbond. Eenige Oud-Bestuursleden van den Nederlandschen Voetbalbond. Af- dcelings-Bcstuursleden van den Nederland schen Voetbalbond, DE WEDSTRIJD, Het is al over half drie wanneer de Duit schers door een haag van Blauw-Wit adspi- rantjes in hel veld komen. De muziek speelt hun volkslied, hetwelk door de Duitschers op een niet bepaald Duitsche manier wordt aangehoord. Het stramme militaire raakt er toch blijkbaar uit. Even hierna komen de Hollanders en merken we dat men Vermetten als aanvoer der heeft aangewezen. De bekende Zwitsersche heer Herren zal zich met de leiding belasten. Vermetten wint den toss en verkiest het windvoordeel. De Duitschers spelen in zwarte pantalon met wit shirt. De Hollanders dragen het bekende oranje wit. Dan komt het eerste Hollandsche doel punt. Baer v. Slangenburg krijgt op het mid denterrein den bal te pakken, De Hagenaar passeert een tegenstander en speelt hierop den bal te ver vooruit. Zölper stormt toe, valt met den bal voor de Haas, die inmiddels is komen iocstormen, en het leder zonder heel veel moeite in het verlaten Duitsche doel schiet. 1-0 VOOR HOLLAND. dit Nederland; Een oorverdoovend gejuich begroet eerste Hollandsche succes. Na een Duitschen aanval is de Haas weer actief met' inloopen op Zölper doch Herren houdt wat dit betreft wat veel aan den Duitschen regel vast, waarbij de doelman niet mag worden aangevallen. Althans de Groninger krijgt een vrijen trap tegen zich. Nadat de Natris hierna nog eens in 's keepers handen heeft geschoten en Lefevre een snellen ren van Voss op sublieme wijze heeft onschadelijk gemaakt, komt HALF TIME MET 1-0 VOOR HOLLAND. Men vraagt zich af, wat de Oranje-mannen er tegen den sterken wind, in van terecht zullen brengen. De Duitschers hebben ondanks het wind- nadeel krachtig partij gegeven, zoodat ver wacht wordt, dat zij in de 2de helft sterker zullen zijn. Spoedig zullen we het weten. Na een korten rust blaast Herren voor DE TWEEDE HELFT. De Oranjehemden loopen hard van stapel. Reeds na enkele seconden lost Baer een hard schot van korten afstand, dat Zölper er schitterend uithoudt. De bal raakt corner, welke, door de Natris genomen, niets ople vert. Dan probeeren de gasten het, doch Herren kondigt het 10de Duitsche buitenspel-geval aan. Zachtjes aan winnen de Duitschers terrein. Hun middenlinie geeft geregeld goed aan, doch de fout van het zwart-witte aanvals- quintet is, dat zij zich geen schietkansen we ten te" scheppen. Uit een van de aanvallen schiet Voss hoog tegen den paal. Weer wordt hierna volgens H'erren de Duitsche doelman ongeoorloofd aangevallen, waarna even later de Haas zonder succes een voorzet van Gielens inkopt. Het sjfel blijft zich zeer vlug verplaatsen, De spelers schijnen, ondanks het zware veld, weinig last van vermoeidheid te hebben. Pauls m zet eens mooi voor met als re sultaat dat de bal door de Duitsche binnen- spelers wordt gemist. Aan de overzij wordt een schot van Lefe vre ternauwernood gestopt. Paulsen wordt feeregeld aan het werk gezet en hij verricht cdt werk op zeer goede wijze. Een schot van hem wordt tot hoekschop verwerkt welke niets oplevert. De bal gaat achter. De Duitschers blijven sterker. Het midden- trio heeft onze voorhoede vrijwel in be dwang. Herhaaldelijk vallen de zwart-witten aan. Zooals gezegd, weten zij zich echter geen kansen te scheppen en steeds weer kan één van onze achterspelers het leder uit de gevaarlijke zöne werken. Gielens Volkers v. d, Meulen Vermetten v. Dijke captain Lefevre Bul Steeman de Haas Baer v. Slangenburg Scheidsrechter; Herren de Natris Duitschland: Paulsen Harder captain Hagen Lux Lang Muller Beier Zölper Herberger Sobek Voss Kwart voor drieën brengt de Duitsche midvoor het leder aan 't ollen. De Duitschers stevenen direct met een flink vaartje op onze verdediging af, waar Vermetten zijn eerste werk naar behooren verricht. Het Ieder verhuist naar de Duitsche helft waar echter Hagen den aanval stuit. Direct hjerop een 2de poging van de Duitschers doch hieraan maakt Herren een einde door het eerste buitenspel-geval aan te kondigen. Aanvankelijk hebben de spelers veel lëst van het zeer gladde veld en vooral Steeman heeft moeite zich staande te houden Wanneer de Rotterdammer lecliit rrF' heeft de Duitsche voorhoede voor de 2de maal slecht uitgekeken en moet de scheids rechter wederom onderbreken. De eerste aanval van de Oranjepioeg eindigt mèt een hooge voorzet van Gielens, waaruit de bal echter achter het' doel be landt. Direct hierop komt Vernetten in het nauw en speelt zeer hard en onverwacht op v. d. Meulen terug doch het loopt zonder kleerscheuren af. In de Duitsche middenlinie valt in deze periode Hagen op. Met afgemeten trapjes zet hij herhaaldelijk zijn voorhoede aan het werk. De eerste vrije tap is voor de Hollanders en Baer schiet hieruit het Ieder langs het Duitsche doel. Hierop trekken de Duitschers weer ten aanval. Het binnentrio met Harder aan het hoofd combineert heel goed. Schieten doen zij echter weinig. Met een tam schot van Herberger heeft v. d. Meulen maar weinig moeite. Dan geeft' de Natris blijk van zijn aanwe zigheid. Dc Ajaxied onderneemt met Lang op zijn hielen een prachtren doch de bal wordt achter het doel geplaatst. Als Lrfx hierop een keer feecick maakt ichiet Bul van grooten afstand hard op het Duitsche doel, doch Zölper vangt' den bal. Het spel gaat zeer vlug op en neer en spanning is er genoeg. Juist heeft Paulsen in plaats van voor- achtergezet of Gielens tiet aan den anderen kans zijn voorzet door Lux tot hoekschop verwerkt. De Tilbur- ger plaatst echter te laag en het leder wordt gemakkelijk verwerkt. Het Hollandsche gevaar komt in deze periode voornamelijk van de rechtervleu gel, Eerst schieten Gielens een goed aan gegeven bal over het Duitsche doel. Kort hierop weer een voorzet van den Willem Il-er. Zölper slaat den hoogen bal voor den toestormenden Baer v. Slangenburg, die van een Meter afstand hoog over schiet. Volkers is een keer te fanatiek en ziet zich met een vrijen trap bestraft. B'ij een Duitschen voorzet van Paulen laat Harder een baj handig loopen voor Robeh, die echter van korten afstand naast schiet. Laatstgenoemde Duitscher Rgt bovendien geregeld met den buitenspel-regel over hoop, waardoor vele aanvallen in den kiem worden gesmoord. Nadat eerst v. d. Meulen een voorzet van Paulsen ineens met de voet heeft verwerkt, wordt de bal opnieuw ingeschoten, doch de H. F. C.-er redt wederom kranig. Kort hierop vernield Vermetten een Duit sche pantalon en moet Herberger even ver dwijnen. Een rilling gaat door de Hollandsche gele deren, wanneer Harder door onze verdedi ging heenloopt v. d. Meulen loopt uit, doch wordt gepasseerd. De bal beweegt zich met angstige zekerheid naar onze doellijn, waar echter Steeman opduikt en nog juist kan corner werken. Een kranig staaltje, dat met veel applaus wordt beloond. De druk op onze veste blijft maar al voortduren. Door te ver opdringen der Duitsche ver dedigers, zijn de Hollandsche attaques ge vaarlijk. Dan komt het onverwachte. In ge noemde periode van Duitsch overwicht geeft Paulsen zijn zooveelste voorzet. Het leder wordt verwerkt en komt op het middenter rein bij Volkers, In minder dan geen tijd is de Ajaxied door de Duitsche verdediging. Hoewel hij den bal iets te ver voor zich uit speelt blijft Zölper staan en moet dan ten HET SPEL EN DE SPELERS. Allicht zal men zich aiyragen of deze over winning een verdiende is, \vij zijn van mee ning, dat dit wel bet geval is. Niet wanneer men in aanmerking neemt, den tijd, welke op Hollandsche- en Duitsche helft is gespeeld. Want wat dit betreft, wa ren de JJuitscbers zeer zeker in de m. ier- hcid. '1 rouwens de bezoekers waren niet alleen sterker, doch speelden bovendien stukken beter en bleken ten slotte indivi dueel ook de meerderen van de oranje hemden. Des te eigenaardiger klinkt de Holland sche overwinning. i De Duitschers besteedden echter o.|) veel te veel aandacht aan zuiver aangeven van ccn bal. Zoowel Harder als Herberger en Robek wa ren er steeds op'uit om posities tc scheppen waaruit een van hen gemakkelijk zou kun nen scoren. De afgemeten trapjes en handige trucjes waren heel aardig ,doch steeds kreeg onze achterhoede op het laatste moment gelegenheid om in te grijpen. Toch speelde üuitschiancr ditmaal niet dat absoluut korte spel van verleden jaar. De middenlinie b.v. zette herhaaldelijk met lange trappen de vleugels aan het werk, en het aantal ballen dat b.v, Paulsen op deze manier kreeg was legio. Zelfs besteedde de Duitsche half-iinie hieraan meer aandacht dan onze middenspelers. Zooals gezegd, zat de fout 'm voorname lijk in het binnentrio. Zonder bepaald slecht te zijn wist dit drietal zich maar heel zelden een goede kans tot schieten te scheppen. Ondanks het Duitsche overwicht bad v, d. Meulen het dan ook nog vrij gemakkeelijk. Het spel onzer nationale vertegenwoordi gers is lang niet meegevallen en geeft o.i, weinig reden tot optimisihe. Het élan waar mede onze jongens zich gedurende anderhalf uur in den strijd wierpen, verdient bewon dering. Er is hard gewerkt en of) het zware terrein viel dit allernjinst mee. Waar de Duitschers met meer tactiek te werk gingen, moesten onze jongens dubbel hard aanpak ken, Zij begrepen dit volkomen en hebben het ook gedaan. Dit is wel weer de grootste verdienste van de ploeg, waaraan nog heel wat mankeerde. Uitblinkers waren er niet. Het verschil van spel zat 'ro hoofdzakelijk in de beide half-linies. De Duitschers waren ons hier de baas, vooral wat de mid-half- plaats betreft. Bul heeft ontzettend hard gé- werkt, maar kon het tegr de veel grooterc I.ux niet bolwerken en dit verschil van midhalf was van invloed op geheel het spel. De Duitschers vielen maar steeds te ver geefs aan en onderwijl wist onze voorhoede van de weinige kansen er tamelijk onver wacht 2 te benutten. De goals kwamen eigenlijk even onver wacht als eigenaardig. Het eerste doelpunt van dc Haas tengevolge van een kapitale blunder van den Duitschen doelman en het tweede na een geweldige soloren van Vol- kers in een periode dat bijna heel het Duit. sche elftal ons doel belegerde. Het Duitsche tegenpunt, hetwelk eerst bij het einde werd gemaakt, was alleszins ver diend en werd dan ook met applaus begroet. Van de Hollandsche spelers heeft v. d. MEULEN evenals in België weer'op een uit stekende manier zijn doei verdedigd. Heel veel moeilijke schoten kreeg de H. F. C.-er niet te stoppen, doch wat hij verwerkte was af. Aan het Duitsche doelpunt had hij abso luut geen schuld. Van dc beide backs was DIJKE nog dc beste. Het backstel scheen ons heel wat min der dan in Antwerpen. VERMETTEN begon onzeker en maakte een wel wat kalmen in druk. Geen oogenblik kan hij ons zijn club genoot Denis doen vergeten. Men moet ech ter in aanmerking nemen, dat hij met de vervanging van Denis een niet zeer dank baar werk had. Over BUL in de middenlinie zeiden wij reeds een en ander. De Feijenoord-speler werkte geweldigd hard, doch kon hiermede zijn gemis aan tactiek niet vergoeden. Tot overmaat van ramp was zijn tegenstander, Lux, een kop grooter en veel Zwaarder, zoo dat Bul, die gewend is het nog al eens in zijn lichaamskracht tc zoeken, geregeld het on derspit moest delven. STEEMAN debuteerde niet slecht. Hij be gon eenigszins weifelachtig en speelde tot een kwartier voor tijd heel goed. Daarna werd hij weer minder, doch over 't algemeen heeft hij zijn keuze zeker ge rechtvaardigd, LEFEVRE was minder dan gewoonlijk. Hij speelde teveel als tweede mid-half en Paul sen kreeg hierdoor geregeld vrije ballen. In de voorhoede heeft DE HAAS ander maal gefaald. Het door hem gemaakte doel punt was goed, hoewel de Duitsche doel man welwillend medewerkte. Verder heb ben we van den Bp Quicker niet veel ge zien. BAER v. SLANGENBURGH en VOLKERS speelden goed zonder meer. Eerstgenoemde vergaste ons op verschillende fraaie passes en was vrijwel de eenige die nogal eens schoot. De Ajaxied zwoegde hard en zijn doelpunt was bijzonder fraai. Van de beide wingspelers was DE NATRIS iets beter dan GIELENS. Bijzondere dingen deed Jan niet. Veel kreeg hij niet te doen en verschillende malen moest hij het tegen Lang afleggen. De andere debutant GIELENS begon niet onaardig. Naderhand zakte' zijn spel beden kelijk af, terwijl zijn voorzetten meestal te laag waren, In het Duitsche elftal waren, behalve den doelman, weinig zwakke plekken, A<mter was het Muller die opviel. In het midden Hagen en Lux. Harder was in de voorhoede de tacticus. Veel geschoten heeft de Duitsche captain niet, hoewel dient gezegd, dat hij hierbij het slotte toezien, dat het leder in den allcruiter- j geluk niet aan zijn zijde had. sten hoek wordt geschoten. HOLLAND LEIDT MET 2—0, Er zijn dan pl.m. 25 minuten gespeeld. Niettegenstaande dezen tegenslag blijven de Duitschers sterker. Hagen schiet hoog over. ,Een fraaie ren van de Haas en Gielens heeft al evqnmin 'succes. Aan beide zijden komen nu de buitenspel- overtredingen. De Duitsche achterhoede blijft opdringen, Paulsen gaat er steeds van door. Het feit dat Lefevre Bul teveel assisteert, is hiervan mede do oorzaak. De Hollanders weten in het laatste kwar tier het spel weer meer te verplaatsen. Bij twee opeenvolgende Duitsche aanval len veroorzaakt Vermetten even zooveel hoekschoppen. Uit de laatste komt het Duitsche tegen punt. Paulsen 'plaatst goed voor doel. Vermeu len werkt nog weg, doch er ontstaat een scrimmage, waaraan Voss een einde maakt door met een hard schot den ba! in het doel te plaatsen, DE STAND IS 2-1- Er zijn dan nog een kleine tien minuten te spelen. De Hollanders trekken zich terug en er wordt nu voornamelijk op onze helft ge speeld. Tweemaal redt Herren ons uit den nood. door voor buitenspel te fluiten. Er wordt vrij zenuwachtig gespeeld. Baer komt te hulp en weet het leder te verplaatsen. Weer komen de Duitschers te rug, doch het beslissende schot blijft achter wege en wanneer Herren voor het laatst fluit, heeft Holland met 21 gewonnen. Paulsen .speelde vooral in dc 2de helft opvallend en hij zette in z'n eentje meer ballen voor 't doel, dan onze beide wing spelers samen. Scheidsrechter Herren heeft weer uitste kend gefloten. In strijd met de Hollandsche begrippen gedoogde hij niet dat de doel man teveel werd aangevallen, hetgeen voor Duitschland maar goed was ook. De Duitschers liepen, zij ?t ook wat nilnder dan verleden jaar, weer geregeld in den bui tenspel-val, welke door onze backs niet niet voorbedachten rade werd opgezet. JAN B. VOETBAL-UITSLAGEN. INTERLAND-WEDSTRIJD. A'dam NederlandDuitschland 21 mdas ««....it,,,,,,,,,,»,,,., 0—3 C Schoonhoven SchoonhovenDelft 05 Schiedam SchiedamU.S.C. 42 /laardinge; For tuna't Noorden 40 4e klasse. B Dordrecht FluksD.C.L. 07 Rotterdam W.E.S.C.O.—D.R.V. 1—2 Reserve le klasse. R'dam St. Hooger II—D.F.C. II 4—2 R'dam V.O.C. II—Xerxes II 6—1 Reserve 2e klasse. B. R'dam R.F.C. II—C.V.V, II 0—5 Reserve 3e klasse. A. DelftConcordia II—S.V.V. III 3—2 B. R'dam S.I.O.D. IIFortuna II 7—1 St. Hooger III—V.O.C. III3-4 AFDEELING III. le klasse. Deventer U.D.Quick. 1—2 0—3 1—2 3—2 KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Leeuwarden FrisiaGo Ahead 1—2 AFDEELING, I. Promotie Competitie 2e klasse. Derf Haag QuickZandvoort 32 LIüssc A. Wormerveer Q.S.C.West Frisia 01 AFDEELING II. Promotie Competitie 2e klasse. Delft: D.H.C.—A.D.O- 1—2 2e klasse. A Dordrecht O.p.S S.V.W1—0 3e klasse. A. Leiden t LugdunumAlphen 1—3 B. DordrechtSport en StriidLeo- AFDEELING IV. le klasse. Eindhoven P.S.V.Wilhelmina Tilburg N.O.A.D.Eindhoven Roosendaal AllianceB.V.V. Breda BredaniaDe Valk 1—1 AFDEELING V. Ie klasse. Groningen G.V.V.Be Quick 17 OM DEN N.V.B.-BEKEÈ. (De cijfers achter de vereenigingsnamen geven de klasse aan, waarin hef elftal aan de N.V.B.-competitie deelneemt). 3c ronde. A'dam S.D.W. (3)—C.V.V. (2) 1—2 4e ronde. R'dam Excelsior (1)'t Gooi (1) 51 Apeldoorn: A.G.O.V.V. (2)—Z.F. C. (1)1-1 Buiten de competitie. Schiedam H.D.V.S.—D.O.S.K.O. 4—0 A'dam Amsterd. scheidsr.Rotterd. scheidsr. 12 Haarlem SchotenR.C.H62 Rotterdam SpartaH.V.V.40 Gorinchem - Unitas Comb.Dordt V. B. XI1—0 Zwolle P.E.C.Velox (Utrecht) 24 Venlo V.O.S.—M.Z.M2—1 Utrecht B.F.C.—Utrecht2—7 Utrecht Ü.V.V.—Z.A.C1—5 Breda N.A.C.-comb.Velocitas (Breda) 5—2 PROM.-WEDSTRIJDEN 2e KLAS. Om 2.15 trapt Quick af, daar Houtkamp het windvoordeel het eerst verkoos. Beide elftallen zijn compleet. Keesman ontfutselt het leder aan de Quick-voorhoede en ziet zich een vrije schop toegewezen. Quick pakt direct flink aan, maar de Zandvoortsche ach terhoede houdt stand en weet erger te voor komen. Dan onderneemt Zandvoort een s#n- val, waaruit een corner ontstaat, welke slecht genomen wordt.Zandvoort blijft aan vallen, enkele schoten gaan naast en over, terwijl een aantal corners ook al geen resul taat opleveren. Ook Quick zit niet stil, voor al de linkerwing is actief en weet de achter hoede nog al eens te passeeren. Een corner van dezen kant wordt goed genomen. Quick komt dan nogal fortuinlijk aan een doel punt als een tam schot op doel gelost wordt en via een der achterspelers, buiten het be reik van-den doelverdediger naar't doel rolt; wel wordt de bal nog weggewerkt, maar de scheidsrechter geeft goal. Quick leidt met 10, Zandvoort doet dan een reeks aanval len en als Paap voorzet en Dona scoort, heeft de scheidsrechter inmiddels gefloten, waarop Houtkamp met verwondering infor meerde wat er aan de hand was.; de grens rechter constateerde jiiets, doch de scheids rechter constateerde ongeveer van uit het midden van het veld, dat de bal achter ge weest was. Er wordt goed gespeeld en heide doelen zijn beurtelings in gevaar, het schie ten van Quick laat echter nog al wat te wen- schen over, daartegenover zijn de aanvallen van Zandvoort gevaarlijk en snel, doch wor den door dc vreemdste beslissingen gefnuikt. Rust gaat in met 10. Na rust loopt Zandvoort direct hard van stapel, forceert een corner en na een scher mutseling weet zij een niet te voorkomen of te annuleeren doelpunt te maken. Even daarna schiet Paap alleen voor den doelman staande, in z'n handen. Een voorzet van rechts wordt na een duel met de backs door Keesman in het doel geplaatst, waar door Zandvoort thans de leiding heeft me! 2—1. Quick wijzigt haar opstelling en is sterker, uit een reeks aanvallen memoreeren wij een goed genomen corner, welke mooi ingekopt wordt, maar even schitterend gekeerd wordt. De laatste 10 minuten legt Zandvoort zich op verdedigen toe. Quick weet gelijk te maken. Zeer veel fouten maakt de arbiter, maar als hij tenslotte een penalty geeft, wanneer Molenaar den bal op z'n borst op vangt, is Zandvoort wel hel meest daardoor gedupeerd. Een matige wedstrijd. Zaterdagmiddag had op het H. F, C.- terrein een wedstrijd plaats tusschen een Kennemer-elftal en een z.g. jeugd-eiftal, samengesteld door de verceniging De Zwaluwen. De bedoeling van deze wedstrij den (cr volgen nog meedere). is te zien of eventueel nog goed materiaal aanwezig is voor de a.s. Olympiade. Met groote ver wachtingen trokken wij dan ook naar het keurig terrein aan de Spanjaardslaan, maar werden danig teleurgesteld Na een vrij ful- loozen, weinig interessanten strijd, hebben beide partijen de punten gedeeld. In de op stellingen waren nog eenige veranderingen gebracht. Zoo speelde Reder op de niid- half plaats der Zwaluwen en v. Beekum fun geerde als rechts-buiten in dezelfde ploeg. Hun resp, plaatsen waren ingenomen door Kuypers en M. Hotilkooper, terwijl verder Houtkamp nog vervangen was door Bies- baar. Van het Kennemer-elftal mocht in ieder geval veel goeds verwacht worden. Maar de Haarlem-rechtervleugel, door velen be schouwd als de vleugel voor het Neder- landsch elftal, faalde volkomen. Geen enkel goed ding werd èn door Bieshar.r én door Houtkooper verricht. Zij spanden zich in 't geheel niet in en treuzelden zoo vervc- leild, dat het publiek er ongeveer misselijk van werd. Anders was het gesteld met den mid-voor van Daalen, die ontzettend hard zwoegde, doch het feit, dat bij tegenover zijn clubgenoot Reder stond, dié zijn spel natuurlijk door en door kende, was oorzaak van zijn gering succes, Het linkerdeel der voorhoede deed vrij goed werk, maar meer ook niet. Neem daar nog bii. dat Van Daalen 10 minuten na rust, wegens vertrek van Kon;ngh, back ging spelen, dan is hel begrijn-lijk, dat van de geb^ken voo-hoedc totaal geen kracht uit ging. De half-linie der Kennemers speelde een uitstekenden wedstriid. In de eerste helft steunde zij voortreffelijk. Kuypers bleek het spel nog niet verleerd tc zijn. Zijn openen viel op. Na de rust moesten dc halfs zich op verdedigen toeleggen en ook dit ging hun goed af. De backs kunnen eveneens op een goeden wedstrijd terugzien. De taak van Koningh was "een niet gemakkelijke, doch hij weerde zich krachtig tegen de snelle Zwaluwen linkerwing, v, d. Wint kreeg betrekkelijk weinig te doen, evenals trouwens zijn col- j lega aan den overkant Wat de Zwaluwenploeg betreft, moeten j wij vermelden, dat de linker-vleugel, be- staande uit van Eb en Weber, over meer dan gewone capaciteiten bleek te beschik ken. Beide spelers waren zeer handig en vormden een wing, welke een voortduren de bedreiging was voor de Kennemer-verde- diging. Dat van Beekum als rechtsbuiten niets zou prasteeren, stond als een paal boven "water, hetgeen inmiddels van nadce- ligen invloed scheen op het spel van den B. F. C.'er Ruvs. Kuchlin speelde voldoende zonder meer. De middeniinie moest onder doen voor die" der Kennemers. Reder trad het meest op den voorgrond. De Sparta- backs zuiverden steeds met forsche trappen het terrein. Vooral in de eerste drie kwar tier, toen dc Kennemers het meest in den aanval waren, toonden zij hun plaats vol komen waard te zijn De doelman had, zooals gezegd geen moeilijke taak, zoodat hier geen oordeel te vellen is. O.i. werd hij gepasseerd met een houdbaar schot. Over het geheel was het een strijd zonder de minste emotie of spanning Na dit vrij uitvoerig overzicht, kunnen wij over den wedstrijd kort zijn. Om kwart over drie komen de volgende elftallen onder leiding van den heer Vrugt binnen de krijtlijnen. Kennemer elftal; v. d. Wint (Stormv.) Koningh, (H.F.C.) Dik, Kuypers (Haarlem) (H.F.C.) Houtkooper, Bieshaar, (Haarlem) (Haarlem) Perukal (E.D.O.j* Koster, (Stomv.) Krom. (R.C.H.) v. Daalen, (Haarlem) Brugman, (R.C.H.) Webcr v. Eb, Kuchlin Ruys, (Flora) (V.O.C.) (H.B.S.) (D.F.C.) v Beekum, (H.F.C.) W. Andriesen, Reder, Graafland, ('t Gooi) (Haarlem) (H.B.S.) Fuchs, v. Swieteren, (Sparta) (Sparta) Kremer, (Concordia) De Kennemers nemen spoedig het spel in handen. Goed gesteund door de half-linie onderneemt de voorhoede vele aanvallen, welke door slecht schieten geen succes op leveren. De enkele uitvallen der Zwaluwen worden meestal geleid door Weber en van Eb, doch Koningh is een groot struikelblok. Als Brugman eens mooi voorzet, denken wij Martien*te zien scoren, maar de Rood- broek zoekt het doel bij de cornesvlag. Voor rust gebeurt er niets bijzonders meer, aUccn zij vermeld, dat de Kennemers steeds iets sterker zijn. Rust .komt met blanco stand. Nauwelijks is aan dc tweede helft^ begon nen of van Daalen lost' een schitterend schot, dat tegen den onderkant van de lat in het veld terugspringt. Als bij een snellen aanval der Zwaluwen v. d. Wint op eigen aardige wijze uit zijn doel loopt, weet v. Eb het leder in de touwen te jagen (01.) Direct daarna verwacht een ieder den ge lijkmaker, doch het schot van Perukal ketst tegen den paal. Koningh verlaat Inmiddels het terrein en de Kennemers spelen met tien man verder. De Zwaluwen worden nu sterker, maar suc ces blijft uit. Plotseling gaat Perukal er van door. Handig passeert' hij eenige tegenstan ders en geeft Kreber het nakijken. (1—1.} Den resteerenden tijd zijn ae Zwaulen Hl de meerderheid, maar doelpunten blijven uit en als Vrugt voor het laatst fluit, is de stand nog 1—1. Er waren weinig toeschouwers, i Frisia heeft 1 invaller voor Van Putten, terwijl Kingma mid-half speelt. Go ahead heeft 2 invallers, 't Veld is zwaar en glad, In de eerste helft heeft Frisia den wind in den rug en slaagt erin het spel verdeeld te houden. De aanvallen van Frisia zijn ge vaarlijker dan van Go Ahead daar de De- ventenaren het spel te kort houden. Na een half uur gééft Regnery Frisia de leiding, 1__0, Tegen rust. komt Go Ahead opzetten. RuRst 10. In de tweede helft moet Frisia uitsluitend verdedigen en eindelijk Van Hermink gelijk maakt, 1—1, terwijl Halle Sr. even hierna den winnenden goal scoort, l—2. t Peil daalt, de spelers raken oververmoeid. En kele Fricsche uitvallen leveren niets op. De beste spelers bij Go Ahead; Halsman en Stehfert, bij Frisia: Visser Jr., Kingma en Dalhuijzen. De leiding van dr. Boswijk was uitstekend. Deze lang uitgestelde wedstrijd heeft ein delijk plaats gehad. R. C. H, verschijnt met 4 invallers. Scho ten mist haar midhalf. Door het slechte weer is er weinig publiek aanwezig. Schoten heeft het windvoordeel en R. C. H. brengt den bal aan het rollen. Beide ploegen be ginnen zeer goed en het spt^ verplaatst zich vlug. De R. C. H.'ers zijn met hun aanvallen iets gevaarlijker. Toch is het Schoten, die de score opent als Manus goed inschiet 10. R. C. H. gooit er nog een schepje op, doch kunnen niet door de hardnekkig verdedi gende Schotenaren heenkomen Vermelding verdienen eenige prachtschoten van Nicu- wenbuis en van Dam, welke beter lot ver dienden. De Gecl-Zwarten zijn nog niet op dreef en spelen onsamenhangend. Toch be leeft het Racing-doe! nog eenige gevaarlijke momenten, doch voor rust wordt niet meer gedoelpunt. Rust 'i 0. De tweede helft denkt ieder dat R. C. II. zal ophalen, doch het tegendeel blijkt waar. De Geel-Zwarten spelen thans veel beter als voor rust en herhaaldelijk v.erkeert het R. C. H.-doel in gevaar Als Maarse een bal ver keerd, beoordeelt, is Heijeraan er vlug bij om de voorsprong te vergrooten 2—0. Even hierna een herhaling cn het is 30. Dan gaat Krom in het, dool en thans gaat het bij R. C. H. iets beter. Doch ook deze doel wachter moet zwichten voor een goed schot van Gcurts cn het is 40. I?. C H. geeft zich nog niet gewonnen en doet krachtige pogingen om den achterstand tc verkleinen. Na eenige mislukte aanvallen gelukt het Groenendaal tegen te scoren 4—1. De doel punten zijn wel goedkoop, want Schoten maakt er onmiddellijk hierop 5—1 van. On danks deze doelpjintcnrcgcn blijft bet spel interessant on er doen zich van beide zijden goede spclmoitiente-n voor. Eenige goede schoten van Ruijs cn Nachtegellcr gaan juist naast, totdat Nachlegeller succes heeft 52. Er zijn nog eenige minuten te spelen, als de Schoten-voorhoede een goede aanval opzet en Joop het halve dozijn volmaakt, waarna Faasen, welke zeer goed leidde, tijd fluit en de thuisclub een groote overwinning boekt. Bloemendanl is thans definitief bezitter van den fraaicn beker. Nu de tanden op elkaar a.s. Zondag in Weesp Scholenarcu. Met dc wedstrijden welke Zaterdag te Amsterdam zijn gespeeld, werd weder een nieuw seizoen ingeleid; weliswaar 3 dagen te vroeg, want dc officiëele datum is l April. Maar dat hindert niet, hoe vroeger hoe liever, zegt dc enthousiaste honkballer. De eerste bal is dus weer geworpen, in Amerika za! dit wel door President Coo- lidge geschieden en welk evenement dan door 50 a 60.000 toeschouwers wordt gade geslagen. In Holland is het gelukkig zoo ver nog niet! Toch wekt deze uitstekende zomersport hier steeds meer belangstelling zoowel bij de sport-autoriteiten als bij het publiek. Veel toeschouwers waren dan ook van deze eerste wedstrijden getuigen, on danks de temperatuur, die voor honkbal nog wel wat koud is, al kan het er wel eens warm toegaan. Op hèt gehalte van het vertoonde spel kan nog geen peil getrokken worden, bij alle negentallen was ongeoefendheid een gewichtige factor Het verliezen door Ajax van Blauw-Wit behoeft dus geen verrassing te wezen, doch dat Drilling c. s. de kam pioenen met een verschil van 13 punten zouden slaan, zal wel niemand verwacht hebben. En dat al bij de 6e ronde! De enthousiaste Z. R. C.-ers hebben ook hun best gedaan en versloegen de oudste honkbalclub met 98, tb wijl de 3e klasse kampioen D. D. V. van A. G, H. C, met 128 won, wat geen onverdienstelijk re sultaat is van de Amsterdamsche Gymna siasten De Concordianen blijken hot eindelijk ook te zullen leeren, zagen zij het vorige jaar kans geen enkele wedstrijd te winnen, nu versloegen zij V. V. G A met 130 Het zou dan ook tc gek wezen, dat een vereeni- ging als Concordia met zoo een groot aantal spelers, geen behoorlijk team op de been kon brengen. Door in de 2e ronde van Z. K. L. met 16—9 te v/innen, wist Concordia het zelfs tot den eindstrijd te brengen; bet ziet er werkelijk naar uit at zij ook in de komende competitie een woordje mee zal spreken. De andere wedstrijd voor de 2e ronde, D.D.V.—Blauw-Wit, wordt 4 April gespeeld, de winnaar hiervan zal dan, ook op dien. datum, tegen Concordia hebben te spelen om den beker, welke momenteel in het be zit van Blauw-Wit is Een vriendschappelijke wedstijd werd nog gespeeld tusschen Quick en V.Y.G.A.. waarbij ,,de oude' met 2—1 van de Ge« meente-Ambtenaren verloor. De uitslagen zijn: le ronde; V.V.G.A,Concordia 0—13 D.D.V.A.G.H.C. '2— 8 Z. R.C.Quick 9— 8 AjaxBlauw-Wit 417 2e ronde: ConcordiaZ.R.C. 1® 9 Vriendschappelijk: V.V.G.A.—Quick 2— 1 Kampioenschap Oostelijke le klasse. Arnhem E.K.C.A.D.O.S. 52 Promotiedegradatie Oostelijke, le klasse. A. Eindhoven Philips.Z.K.C. 12 Kampioenschap Westelijke 2e klasse. Z. Rotterdam Ons Eibernest—Dor drecht II 1) 1) Den Haag Velox II—H.K.V. II 0—2 Om den zilveren korf. le ronde. Rotterdam O.S.C.R.D.K.C. 24 Rotterdam Velox—Vitesse (L.) 3—1' Den Haag H.S.V.—Het Zuiden 1—4 DordrechtDeetos—Rozenburg 5—0 2) 1) Dordrecht II, 2 verliesp. w. n.,o. 2) Reglementair. HET KOMENDE SEIZOEN. Na een beschouwing van de international^ wedstrijden zullen wij thans het programma der open tournaments en kampioenschappen de revue laten passeeren. Het eerste tourna ment van elk seizoen is Wageningen, waar, een van de zeldzaamheden, handicapwedstrij den gespeeld worden. Vroeg in het seizoen valt ook de Interaca demiale (22—24 Mei), dus tijdens de com petitie van den N. L. T. B., welke in de laatste week van April een aanvang neemt. In Juni begint tenslotte de groote onaf gebroken reeks van open wedstrijden en kampioenswedstrijden. 1214 Juni de Westelijke Districtswed strijden, de eerste van de drie fazen der Natio nale kampioenschappen, te Hilversum, ge volgd door wedstrijden te Arnhem, Den Bosch Rotterdam (Anglo Dutch), Groningen en Daisy (Apeldoorn). Aan laatstgenoemd tour nament namen de laatste twee jaren steeds een aantal Haarlemsche speelsters en spelers deel. Het Tusschentournament van de kampi oenschappen, de tweede faze, wordt 1719 Juli te Arnhem gespeeld en de week daarop volgende vinden tot slot de Nationale kam pioenschappen te Hilversum plaats. Juli en Augustus zijn tevens de maanden van de badplaatsen-wedstrijden Noordwijk, Bergen en Zandvoort. Evenals verleden jaar valt het groote Noordwij ksche tournament in de eerste week van Augustus. Het aantal sterke Duitsche speelsters en spelers, welke elk jaar terugkeert om de bekers te verdedigen of te winnen, maakt deze wedstrijden altijd tot een groote attractie. De Zandvoortsche wedstrijden, waaraan steeds de Haarlemmers in grooten getale deelnemen zullen van 1216 Augustus ge houden worden. Behalve deze reeks van wedstrijden, 29 in aantal, worden de Haarlemsche kampioen schappen natuurlijk gespeeld. Ook dit jaar zullen zij met Pinksteren gehouden worden. De toevloed van leden naar de H. L. T. C. zal de inschrijvingen van de Haarlemsche kanpioenschappen belangrijk doen stijgen. Daarnevens wordt een competitie gespeeld tusschen een aantal Haarlemsche spelers om de Haarlems Dagblad-beker. Deze wed strijden, waarover wij nader zullen uitweiden, worden gedurende het geheele seizoen g* spceld. Uit Uniontown (Pennsylvanië) wordt ge- meld: Dc afgevaardigde Mcleod uit Detroit is ernstig gewond bij een vliegongeluk. Het vliegtuig, waarmede hij van Detroit naar Washington vloog, is in Uniontown neerge stort. Heb iet iiitslCKcndste aan te bieden dal iemand wenschen kan, boe ral de wereld het weten, indien gij niet adverteert. JOHN, P, ROCKEFELLER.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 7