mi6D— è~fiI EU ws I "gr tasss. 'ri- TAPIJT LOOPER JANSWEG 17 "Oiigineele Aupina's Maltas. 1 BOTERPRIJS Accountantskantoor KROUWELS KUIJPERS' Soedkoop Beddenmagazijn Groote Houtstraat 116 - Haarlem «u misiiut ns mul» Sprechen Sie Deutsch mm 3Z§ 1 4U MORGEN van 2-5 f 1.25 per half Kilo. W. Th. Pielage - Lange Veerstr.20 - Telefoon 10272 Voor het koopen van Beddengoederen is het goedkoopste en vertrouwdste adres Voor al ons Beddengoed verwerken wU de prima onvermengde Java kapok. Opmaken en Repareeren van alle Bedden goederen, zoo noodig in één dag. 145 I 165 Jn zaftig welbehagen Reslaurani I Een bevoegd deskundige en een ervaren accountant. f Keer brood van VAN/D£nUNDm Brand op den Amsteldijk te Amsterdam. Interessante zending eieren. In moeder's armen terug. Onverantwoordelijke nalatigheid. Ontploffing aan boord. Zonderlinge manieren. Turf verbrand. Verdronken. Niet genoeg vertier! ORDE EN ARBEID. OvervJerkvervmning voor slagerijen. De staking aan de horstelfabriek te 's-Heerenberg. De actie in het engros- confectiebedrijf. De werkstakingen in de Veenstreken. RECHTSZAKEN. De kwestie over art. 40. Verduistering van 33 mille. Gevecht met een kippendief. Diefstal van dertig costuums. LUCHTVERKEER. Het Int. Luchtverkeer. Het eerste Ford-vliegtuig. HANDEL EN NIJVERHEID. Melkoorlog in Amsterdam. Kunt U direct CU uit voorraad be komen, tegen uiterst scherpe prijzen bij - - - HOE WILT GE CONCURREEREN ZONDER ADVERTEEREN Na een slapelooze nacht gevoelt ge U onvoldaan en lusteloos. Na een verkwik kenden slaap evenwel zult ge Uw lichaam uitrekken in zalig welbehagen. Schaft U daar om een stalen matras aan, die met elke beweging van Uw lichaam gelijkmatig veert; koopt dus de De origineels Auping IS HERKENBAAR AAN DIT GARANTIE -BEWIJS. „HILDEBRAND" Levering van dejegneks - DINERS - SOPPERS - bil aan hals. De prijs van de allerfijnste Hollandsche Roomboter is ondanks de hoogere marktprijzen Lid der Ned. Broed, van Accountants. I De AFDOENDE behandeling der Belastingzaken kanalleen worden toevertrouwd aan 2 persoons Imitatie Paardenharen ma tras in 3 deelen met schuin peluw en twee kapokknssens overtrokken met blauw gond damast 8PÜT 29.50 2 persoons kapokmatras, peluw en 2 kapokknssens iPT 49.50 2 persoons damast kapokmatras in 3 deelen met schufn peluw en 2 kapok kussens 54.50 2 persoons Houten Ledikanten in p. p. of eiken geschilderd §flT 6.90 2 persoons massief eiken 21.75 2 persoons Spiraalmatras 7.90 2 persoons Netmatras op ijzeren raam en bengel 14.75 Compleet massief eiken Slaapkamer ameublement Pr. Pootaardappelen C. Nieuwenhuizen Goed spreken en schrijven in slechts 30 lossen volgens eigen methode. I les p. w f 6 p m. Opl. alle practijk-examens. Dr. OTTO KLIPP, Kleverparkweg 142. Tel 13269 Per */i fi. 25 ct Per 1/2 fl 15 ct msmmmm Onderjurk Garnituur WAAROM VERVERIJ EN STOOMERIJ „HEEMSTEDE" BIcekersvaartweg 29. Tel, 28061 Voor den aanleg en het onderhoud van Uw tuin- border of rotspartij is het aanqewezen adres JF U ROOM F Bloemist Overveen, Telef. 14423 r\nW\1/lvCl Domovloedslaan No. 49 Dinsdagavond om half negen brak brand uit ten huize van den heer Th. F. Scholten, makelaar en taxateur in assurantiën en hy potheken, wonende Amsteldijk 37, te Am sterdam, op den hoek van de St. Willibror- dusstraat. In de slaapkamer van de gelijk- straatsche verdieping had een kind van den heer Scholtcn bij het spelen een petroleum kachel omgegooid. Dadelijk laaide een grootc vlam op. De heer Schollen trachtte nog den brand te blusschen door beddegoed op het vuur te werpen, doch dit mocht niet baten. Oogenblikkelijk daarna waarschuwde men de brandweer. Deze melding werd verschil lende keeren herhaald, doordat de vlammen die aan de achterzijde van het perceel uit sloegen, duidelijk zichtbaar waren voor de voorbijgangers op het drukke kruispunt Am- stelbrugAmsteldijk. Daar de motorspuit v an de dichlSbijzijndc hoofdwacht, die aan de hieuwe Achtergracht, juist bij een kleinen brand in de Utrechtschestraat vertoefde, werd uitgerukt met den ladderwagen, den manscbappenwagen en met de motorspuiten van de stations Honthorststraat en Van Os- tadestraai. Later, toen de brand in de Utrechtschestraat waar een achterkamer tje uitbrandde gebluscht was, kwam ook de derde motorspuit naar den Amsteldijk. Een dikke rook puiide uit het huis, waar omheen zich veel publiek had geschaard. Onder bevel van den hoofdbrandmeester werd bet vuur met een straal aan de voorzij de en een aan de achterzijde aangetast en na een kwartier was het ergste voorbij. De ach terkamer en de gang brandden geheel uit; de -ndere vertrekken kregen rook- en water schade. In het benedenhuis zijn behalve de hoer Scholten nog gevestigd een spreekkamer van den arts l". J. L. Woltring en een kantoor- vertrek van de directie van de N.V. Panora ma. Natuurlijk dekt verzekering de schade. Met de „Nieuw-Amsterdam" naar Amerika. Met het s.s. „Nieuw-Amsterdam" van de Holland-Araerika-liju is Woensdagmiddag uit Rotterdam een belangrijke zending eie ren v -trokken, welke bestemd zijn voor de Internationale Eler-Tentoonstelling te La fayette in Indiana. Aan de Purdue Universi teit aldaar wordt elk jaar een groote cier- tentoonste'.iing gehouden waar men het Araerikaansche publiek op de hoogte brengt van de eischen, welke aan een goed con- sumptic-ci en aan het broedei gesteld moe ten worden. Deze tentoonstelling trekt in Amerika elk jaar zeer de aandacht en talrij ke bekende fokkers en eierhandelaars beij veren zicb daar te exposeeren. Dit jaar is dc tentoonstelling voor het eerst internationaal. Dr. te Hennepe te Rot terdam nam hel initiatief er eene Nederland- scbe inzending voor gereed te maken. Van verschillende bekende kippenfokkers zijn eieren ontvangen, waaronder voornamelijk werk gemaakt is van de bekende bruine Barnevelder eieren. Tevens zijn dc eenden eieren van dc gewone eenden te Volendam niet vergeten, terwijl verder een flinke zen ding eendeneieren van het proefstation vu Dr. te Hennepe te Volendam er bij gevoegd is. Vooral de prachtige donkerbruine Bar nevelder eieren zullen in Amerika zonder twijfel veel aandacht trekken. Tot de inzenders behooren: Schfmmel's Broederij te Barneveld, P. Bakhuizen te Bennekom, J, Höflen te Winterswijk, J. do Vries te Nederhorst den Berg. De eieren zijn voor de verzending nog eens extra gekeurd door een bekwaam vak man, den heer Kannegieter, directeur der Rotterdamsche Consumptie Veiling, welke tevens alle hulp verleende voor een deskun dige verpakking, zoodat de eieren bij de ver zending niet beschadigd worden. Verder heeft de directie der Holland- Amerika-lijn met de grootste bereidwillig heid op zich genomen de eieren in de koel- kamer van het schip te bewaren en geheel gratis naar New-York le vervoeren. Aldaar is aan den hoofd-agent verzocht de uiterste zorg er aan te besteden dat de eieren be hoorlijk op den trein naar Lafayette gezet worden. Het bericht van deze Nederlandsche zen ding is in Amerika met groote instemming ontvangen en reeds in verschillende Madeu gepubliceerd, zoodat dr. te Hennepe juist deze week van daar uit al eenige brieven ontving met aanvragen voor Barnevelder broedeieren. Woensdagmiddag kwam in volle static een trouwstoet gereden over het Hofplein in den Haag. Het Hofplein is een gevaarlijk punt, misschien, dat de paarden wat zenuwachtig werden, hoe het zij, één der dieren struikel de, viel, sleepte het ander mede en de beesten lagen trappelend, naast den gebro ken disselboom. Dc jonggetrouwden hadden door den schok elkander gevonden in een spontane omhel zing Op het Hofplein is het zeer druk. Dies kon het rijtuig er niet blijven liggen, maar vol statie zou het niet meer verder kunnen gaan. Er werd een krijgsraad belegd, waar in het hoofd van de familie besliste, dat de bruid en de bruidegom in het rijtuig bij de oude lui hun toevlucht zouden zoeken. En zooals het in het leven wel eens meer gaat gewoonlijk echter niet zoo vlug en prozaiesch, keerden de jongelui in moeders' armen terug. Toen de stoet zich weder in beweging zette, zong een oolijke slagersjongen een be kend volsksliedje. Dikwijls reeds na enkele dagen, keert het vogeltje soms weer. in zee, ornaat, naar zij te kennen gaven, er geen oorlogsgoedren aan boord ebehoefden te zijn. Tegen hen is proces-verbaal -pg°- maakt. De geweren zijn nog niet opgevischt Op den Oud-IJsel tusschen Doctinchem en Terborg raakte van een schuit met 2500 takkebossen de deklast los, waardoor deze kantelde en in het water terecht kwam. De bemanning van de schuit ging hierop zonder van het gebeurde kennis te geven, huiswaarts. Het gevolg was dat de berg takkebossen afdreef naar de Kemnadesche stuw en deze verstopte. Reeds den anderen dag stonden tal van weilanden blank. Om het euvel te verhelpen beeft men de stuw gedeeltelijk moeten afbreken. Het waterschap hééft van deze nalatig heid proces-verbaal doen opmaken. Een doode, twee gewonden. Het Duitsche viermast zeilschip, met hulp motor, Magdalena Vinnen, van Antwerpen naar Valparaiso bestemd, Woensdag vlts- singen uitgaande, is uit zee teruggekeerd wegens een ontploffing aan boord, waarbij een der opvarenden gedood en twee gewond werden. Het ongeval is te wijten aan het springen van een bus benzine. De machinist was da delijk dood. De stuurman en een timmerman kregen ernstige brandwonden. Het schip is de haven binnengeloopen om de beide zwaargewonden naar het R. IC Ziekenhuis te doen vervoeren. Het lijk van den machinist zal te Vüs- singen begraven worden. Een vijftal jongelui begaf zich Woens dagmorgen van Wieringen met de postboot naar Hoorn om de schietoefeningen van den Vrijwilligen Landstorm bij te wonen. Hur. ransel en geweren legden zij op het dek j Maximum aantal neer, terwijl zij zelf in de kajuit gingen zit- j werkuren voor tfn- j jeugdige personen Een tweetal arbeiders bij de Zuiderzeewer- van 16 en 17 jaar ken wierpen zonder meet ranse! en geweren en voor vrouwen. Te EmmerCompascuum is Dinsdagnacht 30 dagwerk fabrieksturf, toebehoorende aan den vervener A. van Klinken, verbrand. Men denkt aan kwaadwilligheid. Te Beuningen bij Nijmegen is in een sloot verdronken de pas benoemde postbode S. ui». Wychen. De Bond van Hotel-Reslaurateurshouders „Ons Belang" en de Bond van Zaalhouders te Kerkrade hebben aan den Gemeenteraad verzocht, de politieverordening in dien zin te wijzigen, dat er in Kerkrade meer ge legenheid kome. tot het geven van open bare vermakelijkheden: muziek, bals, enz. omdat de bewoners anders elders, speciaal over de grens, hun ontspanning gaan zoe ken, hetgeen een nadeel voor den midden stand veroorzaakt. Het adres is mede onderteekend door 55 plaatselijke vereenigingen. op één dag 5 uren) op drie dagen 8M) 7 u, v.m, en 1 u. n.m uren per dag 10 uren per dag 10 uren per dag 9 uren per dag 9 uren per dag 9 uren per dag 10 uren per dag 10 uren per dag 7 u. v.m. en 9 u. n.m. 7 u. v.m. en 9 u. n.m, 7 u. v.m. en 8 u. n.m. 7 u. v.m. en 7 u. n.m. 7 u. v.m. en 7 u. n.m. 7 u. v.m. en 9 u. n.m. 7 u. v.m. en 9 u. n.m. De Minister van Arbeid, Handel en Nij verheid heeft; Aan hoofden of bestuurders van slage rijen in alle gemeenten vergund, dat in het tijdvak van 6 tot en met 18 April 1925 in hunne onderneming arbeid wordt verricht volgens onderstaande werktijdregeling: Maximum Datum Maandag 6 April) Dinsdag 7 April) Woensdag 8 April Donderdag 9 April) Vrijdag 10 April Zaterdag 11 April Dinsdag 14 April Woensdag 15 April Donderdag 16 April Vrijdag 17 April Zaterdag 18 An ril aantal werkuren voor mannen op één dag 5 uren) op drie dagen 8%) uur per dag 10 uren per dag 11 uren per dag 9 uren per dag 9 uren per dag 9 uren per dag 10 uren per dag 11 uren pre dag Ureu waartusschen arbeid mag worden verricht. een en ander onder voorwaarde: lo. dat in de onderneming, waar van de ze vergunning wordt gebruik gemaakt, geen arbeid wèrdt verricht op Maandag 13 April 1925; 2o. dat de arbeid van een jeugdig per soon of een vrouw op 2 achtereenvolgende dagen wordt afgewisseld door eene nacht rust van ten minste 11 uren achtereen. Ten gevolge van de staking aan de bor- stelfabriek is het te 's-Heerenberg nog verre van rustig. In den afgeloopen nacht werden bij tal van werkwilligen de ruiten vernield. Ook geschiedde dit bij een ingezetene, die met het conflict niets uitstaande heeft. De steenen waren bestemd voor de ruiten van diens buurman, die wel tot de werkwilligen behoort. Een verbeterde regeling van het scheidsgerecht. Men meldt' uit Amsterdam namens dc werknemersorganisaties: Nu me den Bond van Ned. Confectiefabrikanten overeen stemming werd bereikt aangaande de actie, achten de werknemersorganisaties het tot haar plicht, te trachten, de arbeidsvoor waarden cok doorgevoerd te krijgen bij de ongeorganiseerde confectiefabrikanten. Ook in het Engros-Confectiebedrijf te Groningen, waar de mogelijkheid van« sta king zeer groot was, is thans overeen stemming tusschen den Bond van Kleeding- fabrikanten en de samenwerkende vakbon den van werknemers verkregen. Het resul taat is, dat het loon der atelierswcrkcrs (sters) op de erkend christelijke feestdagen zal worden doorbetaald, vacantie zal wor den gegeven, en tevens een ziekte-uitkee- ring zal worden verleend, omtrent den vorm waarvan nog nader overleg zal wor den gepleegd. Het voornaamste resultaat is, dat voor de ateliers een loonregeling zal worden doorgevoerd, hetgeen door de thuiswerken de kleermakers van zóó groot belang werd geacht, dat zij ter bereiking hiervan afstand van hun looneiscb deden. Voor de laatsten zullen de voorwaarden, van het afgeloopen contract weer voor een jaar gelden. Als eenige wijziging in dit contract, is een verbeterde regeling, het scheidsgerecht betreffende, opgenomen. De werkstaking onder de bij werkver schaffing geplaatste arbeiders, de vorige week uitgebroken in het Zuid-Oostelijk ge deelte van Friesland, heeft zich thans ook over Drente uitgestrekt. In verschillende werkverschaffingen in Drente werd het werk neergelegd, ook hierin wordt evenals in Friesland hooger uurloon geëischt. Het aantal stakenden bedraagt eenige duizenden. Hooger beroep met spoed. Naar dc „Tel verneemt, zal de C. B. P. T. T. zoo spoedig mogelijk appèl doen aan- teekenen tegen de uitspraak van de Haag- sche rechtbank, inzake art. 40 van het Be zoldigingsbesluit 1920. en de door dien Bood op naam van A. J. M. v. d. Wielen te Am sterdam ingestelde vordering tot uitbetaling van hetgeen aan salaris is gekort beneden het bedrag van het traktement op 1 Juli 1922. Het wordt niet onmogelijk geacht als de Staat medewerkt, nog vóór de vacantie een uitspraak van liet Haagsche Gerechtshof te verkrijgen. Een voorwaardelijke veroordeeling bepleit. Voor de rechtbank te Maastricht stond ierecht de 43-jarige kassier van de boeren leenbank te Klimmen, J. P. IL D., hoofd der school aldaar. Bckl. zou een bedrag van 33.000 verduisterd hebben. De officier van Justitie wees er op, dat bckl. alles ruiter lijk en uitvoerig bekend heeft. De Boeren leenbank had om clementie gevraagd aan de Rechtbank. Wegens het voortgezet misdrijf van verduistering eischte spr. een jaar en drie maanden gevangenisstraf. De verdediger, mr. Onland pleitte clemen tie. Bekl. heeft o.a. al zijn bezittingen 10.000 aan de Boerenleenbank overgedaan. Dan is er oog een vordering van 6000 op eenige aannemers. PI. vroeg een voorwaar delijke veroordeeling subs, een veroordeeling voor den tijd, dat hij preventief in de gevan genis heeft doorgebracht (5 maanden). Uit spraak 14 April. Reeds 23 maal veroordeeld. Een landbouwer uit Gendringen vermiste herhaaldelijk kippen uit het hok. De veld wachter werd gewaarschuwd, lag nachten achtereen op de loer, maar kon den dief niet betrappen. Toen werd er een electrische schel aangelegd, die het kippenhok met het woonhuis verbond. In den nacht van 29 op 30 Januari rinkelde de schel. De boeren zoons begaven zicb, gewapend met stukken ijzer, naar buiten en bij het hok aangeko men botsten zij op een vluchteling die een der zoons een paar slagen en messteken toebracht. Er ontstond nu een hevig gevecht met het gevolg, dat de op hecterdaad betrapte dief niet minder dan 28 wonden bekwam. Toen hij bewusteloos was geslagen werd hij gear resteerd. De kippen zaten niet meer op stok; de dief had dus reeds zijn handen naar de dieren uitgestoken. De aangehoudene, de 40-jarige koopman A. B. uit Braamt (gem. Bergh). thans gede tineerd stond Dinsdag voor de Amhemsche Rechtbank terecht. Hij verklaarde in de schuur, waarin het kippenhok stond, te hebben geschuild voor den regen Het zou niet zijn bedoeling zijn geweest om kippen te stelen, De Officier van Justitie eischte tegen be klaagde die reeds 23 maal veroordeeld en die bovendien de boerenzoons, nu als getui Op allerlei plaatsen in de provincie werden verschenen, had gedreigd, nu als g^ui- mildere straf. Uitspraak 13 April. Dinsdag hebben achtereenvolgens in Den Haag terecht gestaan F. H. v. d. P.r 23 jaar, loopknecht in Den Haag, wegens diefstal van ongeveer 30 heerencosluums en J. L.f 27 jaar, los werkman in Den Haag en Th. B. M. W„ 41 jaar, slagersknecht in Den Haag, wegens heling in verband daarmede. De eerste bekl. was werkzaam bij magazijn „Nederland", van den heer Velleman in de Bcekhorststraat, en heeft, naar hij bekende, in den loop van het vorige jaar een 30-tal hcerencostuu"-s ten nadeele van zijn patroon ontvreemd. De beide andere bekl. zouden de costuums hebben Verkocht, terwijl zij ge weten zouden hebben, dat zij van diefstal afkomstig waren. Bekl. L. bekende dit;, de derde bekl. ontkende echter, dat hij op de hoogte was geweest van de herkomst. Men had h"ni verield. dat zij uit Antwerpen kwa men. Toen hij later hoorde, dat zij gestolen waren, heeft hij zich er niet mee bemoeid. De eerste bekl. weersprak dit. Eiscb tegen de drie bekl. respect. 1 jaar, 6 maanden en 1 jaar gevangenisstraf, voor zoover den eersten en derden bekl. betreft mot aftrek der preventieve hechtenis. I en slotte stond, in verband met deze za ken nög tererht de 24-jarige winkelierstei M. C. R. van G., huisvrouw van H. J. J„ uit Den Haag, eveneens wegens heling het koopen, subs, het vervoeren uit winstbejag, van drie gestolen costuums. Ook deze bekl. ontkende, dat zij geweten zou hebben, dat de costuums op oneerlijke wijze verkregen waren, Na getuigenverhoor eischte het O.M. 100 boete subs. 50 dagen hechtenis. Uitspraken 9 April a. s. De Duitsch-Russische Luchtverkeer Mij. deelt mede, dat zij haar a.s. zomerdienst op de lijn KönigsbergMoskou met 1 Mei a.s. weer zal openen. Deze dienst zal direct aansluiten op de verbinding Moskou, Berlijn, Londen en Parijs, In Amsterdam vertakt zich deze lijn in tweeën, waarvan er een over Antwerpen, Brussel naar Parijs, de andr direct naar Londen gaat. Het eerst Ford vliegtuig heeft met succes proefgevlogen. De naam van dit geheel uit metaal vervaardigde vliegtuig is „Maiden Dear Bom". Vliegenier Eadic Hamilton was de bestuurder bij deze eerste vlucht. Hij ver voerde 500 K.G. bagage. De melkveehouders in den omtrek wen- schen geen genoegen te nemen met de door den handel vastgestelde prijsverlaging va» 13 tot 10 cent. Nadere onderhandelingen hebben tot geen oplossing kunnen leiden: de handel is niet ingegaan op aanbiedingen van 11 en 1054 cent. Hier en daar kwamen de dichtstbij wonen de randboeren zelf hun melk in de stad ven ten tegen prijzen, varieerend tusschen 10 en 12 ct. per liter. De handel verkocht gewoon voor 16 ct, per liter. De slijters verkochten voor 14 et.; over den aanvoer van melk te gen 10 ct. per liter had de handel heden geen klagen. AXMINSTER j. G. WASSENAAR ElSCMT ZE BW UWEN BEODEIMLEVERANCIER DOCH LET OP OEN NAAM? iter UUR GRATIS CS* FRANCO fABRICKt„AuPIRG" Dc.Ve.NTER DREEF Tel. 10268 HAARLEM RESTAURANT DE PREMIER ORDRE AFTERNOON TEA ORCHESTRE DE LA MER LANGENDIJKSTRAAT 33 TELEFOON 13407 aangeboden van de beste Zeeuwsche Kleigronden, in verschillende maten en soorten, als Eigenheimers, Rood- star, Bravo, Gen. de Wet, Blauwe 11 Eigenheimers, Zeeuwsche blauwen en Bonte Schoolmeesters, enz. HILLEGOM Bethlehemslaan 2 Telefoon 2618. HEEMSTF.DE; TELEF. 280.S5 Gerzon Crépon colon, wit, zwart, marine en alle -moderne kleuren alle maten prima milanaiee, wit, rose, mauve zwart Hemd Pantalon BATIST ONDERJURK met de hand ge- borduurd in alle maten» BIJPASS. GARNITUUR PANTOFFELS Hemd of Pantalon Nachthemd het verai te zoeken, als bet goede zoo nabil ligt G»eft eens een oroefnrder v aan de HUISHOUD-DOEKEN Effen met j met rand inscripti», doorstikt satijn, met zijden pom pon, 12 verschil lende kleuten HU1SHOUD- SCHORT Alle maten Satin Colon ruim model Bovenstaande prijzen zijn uitsluitend geldig SchnflelUt besletHngen hunnen mei morde" mIgctoerd Soliede bewerking - Schern concurreerence pr jzen Speciaal adres voor groenblllvende heggen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 7