far k ilgeiMtsptoGisfgiiini per rijwiel o A o p. KONINGINNEWEG 48 - Tel. 10768 DE SPAARNEBANK SCHOTEN. LAATSTE NIEUWS. OOOOOOOOOOOQOOOOOOOOOOOO Sover, Eysink, en Roy ai Enfield rijwielen O O O O O O O O O O O O O O OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOno Krenterigheid wordt nooit geprezen. Krenterigheid is nooit gewild. Krenterigheid doet dikwijls vreezen dat men lichtelijk wordt gevild! Maar, ziedaar nu 't groote wonder, krenterig Paaschbrood wordt geroemd En dan wordt steeds FRANKEN's Paaschbrood 't aller-krenterigst genoemd! Haarlemsche Orkestvereniging. De IJshaai. Mgemeene Bond van Spoor- en T ram wegpersoneel. Roei- en Zeilvereeniging „Het Spaarne". Briedee weder gearresteerd. Drankbestrijders-bede vaart naar Heilo. 75-jarig bestaan van „St Vincentius". Een nachtelijke vechtpartij. Een heele serie diefstaiien. VOOR DEN POLITIERECHTER. Een druk verkeerspunt. Een ongeval dat goed afliep. internationale Voorjaarsbloemen Tentoonstelling, Heemstede. Personalia. BURGERLIJKE STAND J. J. Verwijnen, f Agenda 7 April Het autobus-vraagstuk in de Kamer van Koophandel. NedL R.-K. Volksbond. 35e Algemeene Jaarvergadering. 42 V2 »02"/m n3/r 170 170 12 Wisselkoersen en koersen van Bankpapier. BERLIJN 0.59 75 0,59.65 PARIJS 13,— 12.92 BRUSSEL 12.70 12.68 WEENEN 0.35 0.35a/j! LONDEN 12. 11 991/4 STOCKHOLM 67.70 67 60 KOPENHAGEN 46 30 46 10 39.9^ 39 85 BAZEL 48 48 35 NEW-YORK 2.50V3 2.501 A ROME 10.30 10.30 Personalia. Liet Frans Hals-Museum. BENNEBROEK. Af„ de Hondt f. Belangrijke effectandiehtal ontdekt. Most gij een nieuw rijwiel iieaben of uw rijwiel opge knapt. dan is üw adres O O O O O O O O O O O O O ons reclame rijwiel in nikke en uitvoering, freewheel en dnhlj. remmen of zwarte uitvoering. Torpedonaaf en kettingkast vanaf f 65.-. m In de maandelijksche mededeelingen aan de leden der H.O.V. lezen wij het volgende A. KOOLHOVEN. Met weemoed zetten wij ons neder om een afscheidsgroet te schrijven aan den mah, die de laatste drie jaren lief en leed met ons heèft medegemaakt, en die de H.O.V. ge bracht heeft op de plaats, die zij thans met eere inneemt. Nooit zullen wij meer zijn opwekkend woord hooren of lezen, nooit meer zijn gullen glimlach zien waarmede hij zoo dadelijk een ieder voor zich innam. Koolhoven is voor goed van ons neen ge gaan. Maar hetgeen hij voor de H.O.Vge daan heeft, hetgeen hij geweest is, dar zal blijven voortleven bij allen die hem gekend hebben en niet het minste bij hen die het groo te voorrecht mochten hebben met Koolhoven die jaren samen te werken. Tot op zijn ziekbed toe waren zijn gedach ten steeds bij zijn troetelkind de H.O.V. en baarde haar toekomst hem groote zorg. Niemand beter toch dan hij wist welk een zware taak het is voorzitter van de H.O.V. te zijn. Menschenkenner als maar weinigen, heeft hij goed gezien, zijn oud vriend Willem Dyse- rinck te moeten aanwijzen als zijn opvolger. Uit piëteit voor Koolhoven heeft de heer Dyserinck die opdracht aanvaard en uit die zelfde piëteit begroetten wij met het volste vertrouwen den heer Dyserinck als onzen nieuwen leidsman. Dat de herinnering aan zijn vriend voor hem eene aansporing moge zijn om voort te gaan op den weg door Kool hoven aangegeven, den weg tot voortdurend grooteren bloei der H.O.V., die hij zoo liet heeft gehad HET SUBSIDIE DER H.O.V. In de Eerste Kamer heeft de Minister ge antwoord op de vraag waarom het Haarlem s Orkest steeds nog geen subsidie had, dat bij eene zeer noodzakelijke herziening der sub sidies, zeer zeker ook de Haarlemsche Or kest Vereeniging daarbij in aanmerking zou komen. Nog is alle hoop niet verloren - DE HEER GERHARZ. Voor herstel van gezondheid heeft de heer Gerharz een buitenlandsch verlof aange vraagd van eenige maanden. Wij hopen van ganscher harte en spreken zeker namens alle leden dat onze sympathieke, kranig^ diri gent ginds de noodige kracht zal mogen op doen om na zijn terugkomst weder zijn zware taak te kunnen hervatten. "Onze beste wenschen vergezellen hem. VACANTIE DER H.O.V. 15 April gaan de orkestleden met vacan- tie en past ons zeker een woord van dank en waarde mg' voor hetgeen zij gedurende het drukk- winterseizoen gepresteerd hebben. Naast den dirigent hebben zij door hunne toewijding bijgedragen aan het groote succes dat ons orkest dezen winter te beurt is gevallen niet alleen te Haarlem maar te Amsterdam, Leiden, Dordrecht, Deii Haag, den Bosch, en te Bussum en waardoor het met recht thans een der beste symphonie- orkesten genoemd wordt. Wij vertrouwen dat zij na welverdiende rust weder met die zelfde toewijding blijven voortwerken aan den verderen vooruitgang van onze Haarlem sche Orkest Vereeniging. Het werkprogramma der H.O.V. voor de maand April is als volgt Woensdag, 1 April Oratorium Judith te Dordrecht. Donderdag 2 April Oratorium Judith te DordrechtVrijdag 3 April Con cert Vreemdelingenverkeer te Haarlem Zondag, 5 April Matinee te Haarlem Dinsdag 7 en Woensdag 8 April Oratorium Johannes Passion, te Haarlem Donderdag April,, Ledenconcert Dinsdag 14 April Concert te Leiden Woensdag, 15 April Buitengewoon Concert te Haarlem Don derdag 30 April en 3 Mei Copcert in den Hout Maandag 4 Mei Oratorium te Zaan dam Dinsdag 5 Mei Oratorium te Zaan dam. Men zal zich herinneren, dat eenige weken geleden te Haarlem op een schuit aan het Spaarne ter bezichtiging werd gesteld een ijshaai, op 11 Maart te IJmuiden van de vangst aangebracht. Blijkbaar is men met het dier thans te Rotterdam gearriveerd, want de heer A. B. van Deinse, leeraar aan het Eras- miaansch Gymnasium te Rotterdam, schrijft n de Nwe. Rtt. Crt. het volgende De ingewanden zijn verwijderd en de lichaamsholte is opgevuld met zout. Ook over de lichaamsoppervlakte is zout gestrooid. De rechter zijkant is naar boven gekeerd. Van een vischlucht of erger is niets te be speuren. De kop, met open bek vol tanden, de oogen, en de neusgaten, alsook de borst-, buik-jfrug- en staartvin, zijn goed te zien. De 5 kieuwspleten liggen tusschen kop- en borst vin in, tegen den bodem der kist aangedrukt. Deze ijshaai of Groenlandsche haai komt maar zelden aan onze kust voor. In „de vis- ;chen" van Schlegel, 1870, staat hij niet ge- ïoemd, evenmin in de dierenatlas van Bue- kers van 1906. In de visschenlijst van dr. H. C. Redeke, 1915, staat hij wel vermeld. In Engeland en Noorwegen is hij ook bekend. In ons land is deze soort vier maal waargeno men, aangebracht of gestrand. Mzitland noemt een geval en verder heeft dr. A. C. Oudemans, Arnhem, in 1894 de ijshaai in Scheveningen op het strand gezien. Dit exemplaar is door de ijverige bemoeiingen van Oudemans in Utrecht gekomen op het Zoölogisch Laboratorium, destijds onder directie van prof. dr. A. A. W. Hubrecht. Daar zijn er meerdere fraaie anatomische preperaten van gemaakt, die nog op het labo ratorium berusten. In Januari 1913 is Lae- margus in den tuin van „Artis" te Amsterdam tentoongesteld geweest. Dit exemplaar was gevangen tusschen Terschelling en de Dog- gèrsbank. In „De Prins" van 1 Februari 1913, No. 31, staat er een goede afbeelding van, gezien van de buikzijde. Het laatste geval .s dit, van Maart 1925. De visschers noemen het dier „Apikouw" of „Apikoub". Het Rijks museum van Natuurlijke Historie te Leiden heeft het skelet willen aankoopen, maar kon helaas de gevraagde som in de tegenwoordige tijdsomstandigheden niet betalen. Men schrijft ons: Vrijdag 3 April, des avonds 8 uur, werd in het „Blauwe Kruis" een vergadering gehou den, uitgeschreven door het Plaatselijke Comité tot het vormen van één organisatie van Spoor- tn Tramwegpersoneel. Aan ge noemd Comité werd door de vergadering volledig décharge verleend, waarna werd be sloten tot oprichting van dc afdeeling Haar lem van den Algcmeenen BonA Gekozen werd een bestuur van 11 leder;, tot voorzitter werd benoemd dé Heer J. P- dc Korne. Zooals wij Zaterdag reeds meldden, zal door de Roei- en Zeilvereeniging „Het Spaarne," een nieuw clubhuis gezet worden aan het Zuider-Buiten-Spaarne iets ten Zui den van de Crayenestervaart. Om Verschil lende redenen heeft het bestuur ondanks de hooge kosten besloten te gaan bouwen. Op de eerste plaats wordt het tegenwoordige clubhuis veel te klein, daar het aantal leden en booten steeds grooter wordt, en vervol gens zou men er toch over eenigen tijd uit moeten daar de pacht afloopt. Voor den bouw is zooals begrijpelijk een respectabel bedrag noodig, waarvoor een obligatieleening gesloten is, welke nog niet geheel is volteekend. Zonder twijfel zullen echter de vele watersportliefhebbers het hunne er toe bijdragen om de leening zoo spoedig mogelijk te volteekenen. Het voor nemen is om het gebouw in Augustus of September klaar te hetfcen. Het gebouw wordt zoo sober mogelijk gezet, alle over bodige luxe zal worden geweerd. Men zal trachten de nog noodige inventaris aangevuld te krijgen door de opbrengst van eenige festiviteiten en inschrijvingsbiljetten. Een clublokaal en een terras zorgen voor een genoegelijk zitje. Vanaf het terras heeft men een schitterend gezicht op het Spaarne. Onder het genot van een kopje thee zal men het vroolijke gedoe op het water kunnen volgen. Een aansporing voor de leden om de leening eenige malen te overtee kenen. De losse houten loods voor jollen zal mee genomen worden naar het nieuwe tehuis. Om een klein kijkje te krijgen op de uit breiding werd ons medegedeeld, dat de boo ten een gang zullen krijgen van bijna 5 Meter, terwijl deze afmeting thans 3 L Meter is. De geheele bouw zal geschieden door de firma de Bruin en Jonkheid uit Heemstede. De „Tel." verneemt het volgende De politie van het bureau Stadhouders kade, die haar onderzoek naar de zonderlin ge gedragingen van de Brusselsche Bank steeds .voortzette, kan met tevredenheid op de beide laatste dagen van de week terug zien. Kon inspecteur Stolp te Antwerpen de hand leggen op den voortvluchtigen Karsse- meijer van het Beurssyndicaat, thans heeft de Dublinsche politie Briedé aldaar op ver zoek van de Amsterc a nsche politie gearres teerd. De Brusselsche Bankaffaire duurt reeds eenige jaren. Even voor den inval in de Beurs straat gedaan werd, vluchtten Bredé en zijn compagnon De Jong,, gelijk men weet, het land uit. Dat was op 17 October 1923. Inspecteur Stolp arresteerde het tweetal in het midden van het volgend jaar te Bonn alwaar op 18 October Briedé uit de gevan- gevangenis ontsnapte. In het begin .van dit jaar viei Briedé te Londen in handen van Scotland Yard en 11 Februari daaraan vol gende moest hij op vrije voeten worden ge steld. Zoodat dit de derde keer is, dat Briedé in hechtenis wordt genomen. Wat Karssemeijer betreft, diens uitleve ring is aangevraagd. 0,ver de bedevaart naar O. L. Vrouw ter Nood te Heilo zullen op de vergadering der Reddingsbrigade „St. Franciscus van Assisië morgenavond in het gebouw dar R. K. Militairenvereeniging enkele bijzondere mededeelingen worden gedaan. De leden van Kruisverbond en Mariavereeniging worden daarom aangespoord, die vergadering bij te wonen. De bedevaart wordt gehouden op Tweeden Paaschdag. Men schrijft ons: De Vereeniging „Sint Vincentius" heeft aan de Vereeniging „Kindervoeding" ver zocht of zij bij gelegenheid van haar 75-jarig bestaan een wat uitgebreider maaltijd mag aanbieden aan de kinderen. Dat nu zal plaats hebben op den laatsten dag der bedeeling, n.l. Woensdag 8 April. Zooals men weet, wordt sinds vele jaren het eten voor „Kindervoe ding" door „Vincentius" geleverd. Natuurlijk wordt dien dag een groote opkomst verwacht en zal de buitengewone pot zeker velen trek ken. In den afgeloopen nacht u jongeveer half een trof een agent van politie den 25-jarigen P. J. A. N. boterhandelaar te Haarlem, op het Verwulft aan met een verwonding aan het oog. Hij werd door den agent naar het gasthuis overgebracht, waar de wonde werd verbonden. Het bleek, dat N. met een hak- voorwerp een klap op het linkeroog had ge kregen, waardoor hij dit oog waarschijnlijk zal moeten missen. N. werd in het gasthuis ter verpleging opgenomen. Volgens zijn verklaring zegt N. den per soon, die hem een klap gaf, niet te kennen en ook geen aangifte te hebben willen doen. Het onderzoek werd verder voortgezet en het bleek, dat een aantal vechtende per sonen omtrent dien zelfden tijd door de politie met de sabel was uiteengedreven. De 19-jarige W. F. K., door de politie opge spoord, bekende N. met de vuist een stomp op het oog gegeven te hebben. Daar N. een bril droeg, waren eenige glas scherven in het oog gekomen. Een kapotte bril werd later ter plaatse gevonden. Door de recherche is Zaterdag hier ter stede aangehouden de 33-jarige monteur H. C. S. wonende te Haarlem, öp het ver moeden dat in zijn woning, goederen, van diefstal afkomstig, aanwezig zouden zijn. Bij het verhoor bekende hij zich aan ver schillende diefstallen te hebben schuldig ge maakt o.a. van een overjas, 2 electrische kachels, een aantal knotten sajet, een snij boonenmolen, een worstmachine, een eiersnij der, een slijpmachine, welke diefstallen wa ren gepleegd ten nadeele»van verschillende firma's hier ter stede en in andere plaatsen. Verder werden nog eenige voorwerpen in beslag genomen, zooals 2 overjassen, 'n gum- mibedzeil, een inktstel, vijlen, een hoeveel heid electrisch geleidingdraad, en een kist met tegels. Het onderzoek wordt door de politie nog voortgezet. (Zitting van heden). Ontrouw magazijnmeester. Een, thans ontslagen, 49-jarige magazijn meester van een groote industrieels onderne ming hier ter st'-ue had zich dezen morgen voor den Politici echter te verantwoorden wegens diefstal gedurende de jaren 1923 en 1924 in dienstbetrekking gepleegd, van goe deren, waarvoor hij de verantwoordelijkheid droeg, zooals vijlen, beitels, zagen en andere instrumenten Beklaagde verzekerde, dat hij voor fiets- reparaties die werktuigen in bruikleen mee naar huis genomen had. maar 't bleek, dat hij i herhaldelijk van deze goederen verkocht, 1 eenmaal zelfs voor vijf-en-twir;tig gulden. Bij het onderzoek is ook gebleken, dat bekl. rijwielbelastingplaatjes namaakte, maar die vielen niet zoo goed uit, dat daarvan misbruik kon worden gemaakt Het zwaarst. weegt echter in het requisi toir van den Officier, dat bekl het oneerlijk verkregen geld besteedde aan een ongeoor loofde relatie ei dc reclasseering heeft om bekl.'s levenswijze in haar rapport met lot èen voorwaardelijke straf kunnen advisceren. Wegens verduistering in dienstbetrekking cischt de Officier tegen bekl. 4 maanden ge vangenisstraf en dc rechter veroordeelt hem tot 2 maanderi Diefstal. De 20-jarigt Johanna M. H. was pas eenige weken te Heemstede bij een kleerbleeker in betrekking, toen deze haar ervan begon te verdenken, dat zij goederen uit de door haar als plakster behandelde wasch medenam naar huis. Inderdaad vond hij bij een inspectie m haar koffertje een theedoek Het onderzoek van de politi. w.cs uit, dat zij nog verschei dene andere stukken, als zakdoeken, een ta felkleed, een servet, enz had ontvreemd. Bekl. heeft zoo gehandeld omdat zij g®«n geld had om zelf een en ander te koopen. Daar zij toi dc daad gekomen is vooral ook door treurge familieomstandigheden, eischt de Officier slechts een voorwaardelij ke gevangenisstraf van 5 maanden met een proeftijd van 3 jaar De politierechter veroordeelde haar tot 2 maanden voorwaardelijk met 2 jaar proeftijd en de conditie, dat zij zich onder toezich zal stellen van de St. Martha-Verecniging. De boksers. Verder diende dezen morgtn voor de der de maal opnieuw de steeds voor het hooren van meerdere getuigen aangehouden zaak tegen de gebr. Johan en Tinus V en W. D., beschuldigd van mishandeling van den café houder v. 't H en diens vrouw en van vernie ling van een ruit in hun café. Het laatste ten laste gelégde wordt niet overtuigend bewezen en wegens de mishan deling eischt de Officier tf.gen ieder der be klaagden 3 maanden gevangenisstraf. De Rechter spreekt Tinus V., wegens ge brek aan voldoende bewijs, vrij en veroor deelt de beide anderen ieder tot 2 maanden gevangenisstraf. Op den hoek Lange Heerenvest en Anthoniestraat was 'net gisteren enorm druk. Voorbijgangers hielden het hart vast in de stellige overtuiging 'n ongeluk te z;en gebeuren. Men vraagt zich dan af, waarom of er op zoo'n drukken dag als gisteren /geen verkeersagent aanwezig was. Als er eersl ongelukken hebben plaats gehad, ziet men de noodzakelijkheid hiervan in. Ver leden jaar reeds is er duchtig op gehamerd, laat men dit jaar eens wat vlugger zijn. Vooral met de a.s. Paaschdagen is het meer dan noodzakelijk. Gistermiddag ongeveer half vijf had bij de Lange Brug een aanrijding plaats tusschen een uit de richting van den Kampersingel komende auto, en een kinderwagen. De eigenaar van de auto stopte onmiddellijk, en bracht dc juffrouw, die hevig geschrok ken was met zijn auto naar haar woning in dc Amsterdanische buurt. Door het verkeer de uitwijken van de juffrouw, had deze aan rijding plaats, zooals ons door den eigenaar van de auto werd medegedeeld. De auto reed met matigen., gang. Op dit drukke punt was de belangstel ling-groot. Dc kleine kwam er ongedeerd af, en werd aan de hoede van een bekende toevertrouwd. Het verdient nog vermelding, dat de in zittenden van de auto, in alles behulpzaam waren, en hun plaats direct lieten innemen, door de aangereden juffrouw en haar echt genoot. Het zomersche weer van j.l. Zondag, heeft het bezoek aan de tentoonstelling zeer be gunstigd. In aanmerking genomen immers, dat het gisteren de laatste dag was van de tweede lijdelijke tentoonstelling is' een getal van ruim 10000 bezoekers werkelijk schit terend. Op het terrein, in het hoofdgebouw, in de restauratie, overal heerschte een prettige drukte. Zaterdag j.l. werd ,de tentoonstelling be zocht door onzen gezant in Parijs, Jhr. Mr. dr. Loudon, die vpor een kort verblijf in Holland vertoefde. Gisteren waren op het terrein de leden van de Britisch Pkys-Society, onder leiding van Prof. Enthovcn. Prof. Storm v. Leeuwen en de heer v. d. Hoeven uit Haarlem be hoorden eveneens tot het gezelschap, dat werd rondgeleid, door de lieeren Krelage en Voors, A.s. Zaterdag 18 April, zal de tentoon stelling bezocht worden door een gezelschap van 80 personen (50 Engelschen en 50 Fran- schen) van het International Electratech- nical Commission Congres, Den Haag. Dc heer Jac. Kuijken, ambtenaar bij de Rijks directe belasting tc Haarlem D.B.. is op zijn vCrzoek, met ingang van 1 April 1 1925, overgeplaatst naar Haarlem. Inspectie i 1 afd, I Mei ingang van 9 April is den heer R. N._ Visser, soldaat bij dc- politic-troepen te 's-Gravcnbzige, benoemd tot politie-agent 'bij het politiekorps hier ter stede Geboren- 3 April: W Brouwerde Haas, z 5 April: J Grootv. Elk z.\ E, Mar- chandv. d. Wijk, z.; C, J. Surendonk Jansen, d.; C Mense de Vries z. Overleden: 2 April. L G. Heems-Budden- borg, 65 j„ Lange Heerenvest 3 April: J. W. Greidanus, 73 j., Kinderhuisvest 4 April: R. v. Waard 71 j., Ged. Oude Gracht; J. W. 'Dekkers, 52 j., AUanstraat; A. M. v. d. Vossenv d Vcldt, 62 j„ Souiman- slraal; C. Schouten, 68 j., Nieuwe Kcrks- plein. 5 April: W. F JuttenKraan, 65 j„ Jansstraat; A, W. S Stuurman, 15 j., Gier straat. In den ouderdom van 73 jaar is hier ter stede onverwacht overleden de heer J. J. Verwijnen, bibliothecaris aan Teyler's Stichting, alhier De overledene wan lid van het college van commissarissen der Nulsspaarbank. Na zijn loopbaan als kapitein bij het Oost- Indische leger werd dc heer Verwijnen ge- pensionneerd en aanvaardde daarna de be- betrekking van biblothecaris aan Teyler's Stichting, in welke betrekking hij zeer ge zien was. Tentoonstellingsterrein Heemstede, Interna tionale Voorjaars-Bloemententoonstelling. Sociëteit St. Bavo Rechtskundigbureau half 9 uur Hoofdbestuur L. T. B. 10 uur RK. Reisvereeniging 8 uur R.K. Begrafenisvereeniging 8 uur. Bestuur Graf. Bond 8 uur Bestuur Overheidspersoneel 8 uur. Gebouw Kruisweg 70. Vergadering Kamer van Koophandel 7 uur. Kunsthandel F H. Smit Tentoonstelling van bloemstukken van Piet v. Wijngaerdt 14 Maart tot 18 April 19J25 Dagelijks ge opend, uitgezonderd 's Zondags Arbeidsbemiddelingsbureau van Sint Fran ciscus Liefdewerk Zoetestraat 11 Elkeu Donderdag van 89'4 uur V. K. Arbeidsbeurs voor mannen en jongens Sociëteit St. Bavo. Sinedestraat 23 telefoon 10049 Alle werkdagen van 9 VA van 2611 en 's avonds van half 8 half 9 uur s Zaterdags alleen "an 92 en van half 8--half 9 jur R.K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen Bioem- hofstraat 1 - Alle werkdagen van v m 1012 uut des middags van 24 uur, en s avonds van 89 uui behalve Zaterdag avond Tel 11671 Arbeidsbeurs voor R. K. Ziekenvernleegsters (uitgaande van den.Ned R K Bond van Ziekenverpleegsters) Aanbiedingen en aanvragen voor verpleegsters aan hel Bu reau BI weg 309 Overveen (dr C Bos) R K Leeszaal en uitleenbibliotheek Jansstraat "49 Eiken dag geopend van 1012. van 25 en van 710 ui'f be- halve de.- Maandagsochtends en op Zon j en Feestdagen Uitleenen van boeken i van 2 tot 5 uur en van 79 uur Woens dagmiddag ruilen van kinderboeken v Marthavereeniging - Bloemhofstr Zon dags en Woensdags van 810 uur. n.m gezellig samenzijn voor Hollandsche meis ies, die bier geen tehuis hebben Tel 11671 R K Bcvoikingsbureau Gebouw Sint Bavo Sinedestraat 23 van 8—10 uur op Maandag- Woensdag- en Vrijdagavond 8t Elisabeths Vereeniging Jansstraaf Aanvragen om versterkende m;dde!en voor armen zieken der S E V Maan dags van 2- 3 uur Donderdag van 12 Risscfcoppeliik M'iseum Dagelijks, uitge nomen Zaterdag. Zon- en Feestdagen toegankelijk Parochiaie Bibliotheek (Kleverparkweg) ingang tusschen kerk en pastorie., iedcren Dinsdagavond Eerste Hulp bij Ongelukken (Snelverband) Centrale post Tel 11111 (Holzhaus) en verder bij de leden, te kennen aan het zwarte schild met wrt kruis aan den huis gevel Reddingsbrigade voor drenkelingen Centrale post Tel 11111 (Holzhaus) on verder bij de leden te kennen aaD het groen-wit schild aan den huisgevel. Twee stroomingen. Omtrent de toelating van de autobussen in het centrum der gemeente bestaan in de Kamer van Koophandel twee meeningen De Commissie ad hoc is van oordeel dat de aan bepaalde technische eischen voldoende autobussen tot in het centrum van de stad Haarlem moeten wor den toegelaten en wenscht hieromtrent overleg te plegen met het college van B. en W. van Haarlem. Het Bureau der K, v. K. meent daarentegen dat, aangezien de feitelijke toestand deze is, dat reeds verschillende bussen in het centrum der stad komen, de vergadering van de K. v. K. in overwe ging moet worden gegeven om van een verdere behandeling dezer aangelegenheid af te zien. In gebouw „St. Bavo", hield den Ned. j R, K. Volksbond heden hare 35e algemeene vergadering, lil de St. Josephskerk werd des morgens half 10 een H. Mis opgedragen voor de zielerusl van wijlen den heer W C, Pastoors oud-president van den R.K. Volks bond. Om half 11 werd de vergadering ingezet met het zingen van het Bondslied, waarna de voorzitter, de heer H. C. Silvius, de ver gadering met- den. Chr. groet opende en in het kort nagging de geschiedenis van den Bond. Spr. bracht hulde aan de pioniers, j inzonderheid aan de nog achter de groene i tafel zetelende bestuursleden, de Jieeren B. j Lammers en J. W. Smit. Als standsorganisatie maakt, aldus spr., de R. K. Volksbond deel uit. van dc R. K. arbeidersbeweging in Nederland. Maar dan moet die arbeid ook geschieden, zich bewusl 1 zijnde van die standsorganisatie. De afdce- lingen moeten het Centraal Bestuur dan ook erkennen als het leidinggevende lichaar.' in den R.-K. Volksbond. Dan zal de arbeid j beter kunnen geschieden. Spr. beklaagde er zich over, dat zoovele j afdeelingen geen medewerking verleend j hebben voor de samenstelling van een ja r- - verslag, welke medewerking moet uitge- breid worden tot dc samenstelling var. be- I grootingen en van een pogram van actie, t Dan zal de arbeid tot resultaten voeren. Spr. wees er verder op, dat, nu de kcplei- ding is tot stand gekomen in de R. K. arbei dersbeweging, de afdeelingen zich daarnaar hebben te vervormen, In den loop van dit jaar, zullen van het Bondsbesuur voor stellen komen, regelend o.m dc verhouding 'van de afdeelingen fot bet bestuur, Spr. heet ten slotte allen welkom, inzon derheid den algemeen geestelijk adviseur, den Zeereerw. Heer rector J. G. Jansen en de plaatselijke geestelcijk adviseurs. Een telegram van hulde werd verzonden aan Mgr. Gallier Medegedeeld wordt, dat de retraites ge houden zullen worden van 2730 Juni en van 28 November1 December. Aangespoord wordt tol steun van dc Diocesane Inkoop Centrale Na de goedkeuring der notulen Van de vorige jaarvergadering, werd het jaarverslag uitgebracht over 1924, Daaraan ontjeencn we het volgende: In begin 1924 telde de Bond 115 afdee lingen, thans 113. Het ledental liep van 28.914 terug tot 27.190. Het secretariaat ver zond in 1924 1632 brieven en 3475 drukwer ken. 69 adviezen werden verstrekt Hierna was er gelegenheid, critiek te oefenen op het beleid van het Centraal Be stuur. Den Haag vroeg hoo het stond met de uit voering van het program in het geheclc Bis dom, Deze afd. meende, dat liet er niet rooskleurig mee gesteld is Een graot deel kent niet eens de lijnen, waarlangs men moet gaan Maar daarnaast meent de afd. toch j ook wel een deel der schuld te mogen wijten aan de samenstelling van het Cen traal Bestuur, De afd. betreurt den slech ten groei der instellingen en is van ordeel, dat men zich meer aan den geest, dan aan de letter van de statuten had moeten hou den Nu is men achtergebleven bij de an dere Bisdommen. Spr noemt enkele nadee- len als verwijdering tusschen de groote en kleine plaatsen, verbreking van het solida riteitsgevoel, Pijnackcr vraagt inlichtingen omtrent de te houden cursusavonden. Dc voorzitter beantwoordt de 'opmerkin gen, Er is Ceen achterstand bij dc andere MEDEGEDEELD DOOR De Beurs opende heden prijshoudend v K |riEDEN 5% Nederland 1919 6Nederland 1923 4 'A Nederl. 1917 7% N.-l. 1921 A. 6% N.-l. 1923 Ü-. holL Lloyd Oude Vaart dito Gem Eigend Mij „Nederland" Scheepvaart-Unie Rotterd. Lloyd Paketvaart Oude Boot Holl Stoomboot H V A. Java Cultuur Jurgens gew. Koloniale Bank 1 discbe Bank Ccrt Handel Mij Resc dito Phoenix Geconsolideerde Kon Olie U S Steel Marine comin Vorstenlanden Actions id. C .mp. Merc. Arg Pocrworedjo Oude Deli Senembab Deli Batavia A'dam Rubber Serbadjadi Silau Wai Sumatra Dordtsche* Petr. Southern Rails UcioD Anaconda Wabasb Comm. Maxwell 99 I02"/16 Öl/8 621/a 49V2 1571/4 331/4 1211 o 148 671/9 20V2 4991/2 372 771/2 191 1431/a' 12S7/a 1281/4 ö31/4 1431/3 177 ll53/4 121/2 i69L'„ <693/4 12 130 1731/a 1831 1451/3 2011/» 223 1151/2 1461/4 195 84I/4 1431 77 7 2 2°'/16 55/ 16 99 I02U/16 921/2 10213/16 '01U/lB 157 133 148 691/2 4991/2 370 49 190 144 129 146 378-9 117 1301/, 374 381 346 202 151 841/o 144 21 6 ARPIL EERSTE KOERS LATERE KOERS Bisdommen. De standsorganisatie hier mag ten voorbeeld gesteld worden aan geheel Nederland. Dat neemt niet weg, dat er hiaten zijn. Spr. heeft die al in zijn ope ningswoord aangeduid, Noodig is de indivi- dueele werkzaamheid van iedcren arbei der. Spr. beantwoordt nog de verdere opmer kingen en brengt den secretaris, den heer A. J, M. Angenent, dank voor d« ijverige ver vulling van zijn laak. De vergadering onderstreepte dit ant woord met hartelijk applaus. De voorzitter deelt mede. dat 77 afdee lingen vertegenwoordigd zijn door 99 afge vaardigden. In haar repliek wees de afd. Den Haag er op, dat met den achterstand bij dc andere Bisdomihen door haar bedoeld was het mis sen van gecentraliseerde leiding van de krachten, die persoonlijkheden moeten vor men. De rekening en verantwoording van den penningmeester, den heer B Lommers. sloot over 1924 met een bedrag van 31.599.11:-. Het kassaldo bedroeg op 31 December 1.1. 1.730.41/4. De verlies- cn winstrekening over 1924 sloot in eindbedrag met 20.957.52 en. de balans met 18.486,63/4. Over deze financiëele aangelegenheden werden verscheidene opmerkingen gemaakt en inlichtingen gevraagd, welke door het be stuur beantwoord werden. De boeken en bescheiden van den pen ningmeester Waren in de beste orde bevon den en den betrokken functionaris werd hiervo'or dank gebracht door de commissie van verificateurs en den voorzitter. In de commissie van verificateurs over 1925 wérden benoemd de afd. Rotterdam, Feijenoord en Overschie. Hierna wordt gepauzeerd. Naar wij vernemen is dc heer H. N. A 438e NED. STAATSLOTERl.T. Trekkitfó van (Uaandac 6 AerlL 2e Klasse Ie Mist. Hoos-'e oriizen; 1676 16F23 1000, 9566 9686 9742 10973 f400. 3729 11086 11400 /200. 1473 1974 9405 f IOC Priizen vaii f 3(1: 60 55 103 117 132 149 233 248 277 593 601 630 637 668 701 730 738 793 849 902 1050 1076 1090 1147 1211 1319 1363 1404 1464 1529 1546 1547 1556 1609 (628 1643 1644 1695 1758 1776 1779 1789 1807 IS 15 2067 2093 2101 2169 2336 2398 2431 2508 2513 2516 2538 2544 2641 2664 2678 2760 2765 2803 2852 2861 2SS0 2SS6 -2976 29S1 3028. 3035 3142 3143 3400 3516 3524 3528 3544 3577 3598 3603 3614 3703 3704 3744 3886 3905 3989 3994 4045 4069 4109 4136 4 f62 4167 4'80 4299 4357 4403 4433 4505 4543 4557 4568 4682 4727 4753 4776 4807 4849 4859 4931 4937 4956 5012 5023 =t!02 5114 5120 5140 5149 5176 5193 5210 5212 5264 5346 5356 5387 5422 5474 5509 5674 5697 5728 5731 5771 5791 5919 5950 5953 5970 6077 6085 6097 6106 6141 6175 6274 6275 6292 6380 6416 6418 6419 6432 6455 6478 6485 6507. 6509 6530 6544 661= 6716 6735 6741 6742 6781 6790 6801 6856 6894 6899 7002 7054 7079 7118 7177 7206 7216 7221 7304 7377 7397 7404 7423 7454 7458 7465 7475 7491 7562 7567 7664 7829 7962 81410 8094 8096 8101 8140 8160 8226 8366 839? 8505 8534 8568 8586 8596 8630 8649 8709 8721 8783 SS31 8873 8894 0003 9010 0069 9138 9153 9165 9178 9187 9198 9271 9320 9352 9419 9422 9470 9478 9504 9606 9690 9'71S 9721 9733 9767 9793 9879 10009 10013 10282 10328 10382 '0405 10431 10460 10489 10505 10521 10669 10717 10721 10775 10779 10795 10808 (088i 10966 11031 11088 11143 11313 11457 11565 11594 11601 11612 11683 11687 11689 11908 11911 11915 11927 11961 11968 11998 12019 12036 12039 12041 12044 12092 12146 12249 !2"09 12430 12454 12480 12490 12521 12529 '2692 12713 12762 12766 12780 1280-1 12845 12901 12962 12974 13007 13098 13105 13143 13148 13161 13171 13349 13356 13436 13471 13517 13625 P659 13744 f3746 13770 13785 13910 13920 13962 1404S 14167 14244 14317 14348 14430 14432 14598 14620 14622 14669 14673 14680 14988 14993 14997 15013 15022 15054 1.5089 15099 15112 15123 15170 15193 13245 15307 15317 15395 15480 15506 15527 155^8 15576 15585 15586 15595 15599 15758 15797 15843 15873 15916 15922 15940 15960 16016 16071 16087 16089 16116 16170 1617' 16093 16201 16249 16367 16408 16496 16507 16620 16636 16639 16653 16735 16798 16889 16898 16904 16012 16926 16929 16942 16998 17006 17119 17139 171S1 17187 17237 17323 17333 17374 17381 17407 17445 17505 17560 17605 17726 17860 17940 18024 18931 18050 18141 18170 18234 18264 18282 18370 18384 18453 18477 18481 18524 18557 18568 18624 18654 186.80 18602 18729 18730 18783 1S824 18951 18957 18972 18983 19063 19M4 19202 19234 19375 19462 19495 19681 19688 19690 19839 19862 19869 19938 20057 20063 20119 20140 20242 20258 20284 '0311 20346 20361 20-118 20424 20504 206Ï8 20667 20674 20680 20685 20702 20757 20791 70796 20820 20837 ?1910 20065 Roozen te Overveen, bevorderd tot tand arts. Als een bewijs hoe bekend het Frans Hals museum ook in het buitenland is kan die nen, het veelvuldige bezoek van buitenlan ders in deze dagen aan het museum gebracht, Zoo bezocht Zaterdag j.l. een gezelschap Tsjecho-Slowakse studenten uit Pressbiirg het museum, terwijl gisteren de professoren Enthoven en v d-Hoeve een bezoek brach ten niet leden van hét British Phys Society. Hedenmiddag bezichtigde een gezelschap leeraren uit Engeland en Koloniën het Mu- cum. Verzet tegen de politie. Hedennacht omstreeks één uur werd Je 22-jarige A. v. B., uit Santpoort, die zonder licht reed, onder hevig verzet naar het bu reau van politie gebracht. Proees-verbaaJ werd opgemaakt. DUBBELE TRAMONTSPORING. Zondagmorgen ontspoorde de tram, uit de richting van Heemstede komende, in den bocht van de Glip, doordat de rails kantelde, die Zaterdag bloot gemaakt was voor de vernieuwing van de baan. De locomotief stond geheel dwars over den weg en de eerste wagen was ook geheel geheel uit de rails. Vijf minuten later ontspoorde de tram uit de richting Hillegom aan den Bennebroe- kerweg. De machine stond geheel uit de rails. Hel verkeer was eenigen tijd geheel gestremd. Spoedig kwam hulppersoneel uit Hillegom en Haarlem. Te Bennebroek was de machine er spoe dig in, maar op de Glip was- de dienst om 3 uur pas hersteld. Honderden menschen waren er aanwezig s op het aftders zoo stille buurtje, waar de politic het verkeer, zoo goed en zoo kwaa.d als het ging, regelde. De directie van de N. Z. H. en verschil lende ingenieurs waren spoedig aanwezig. De passagiers moesten van Bennebroek naar dc Güpperbrug loopen en daar over stappen. Er waren ook veel buitenlanders, die een foto namen van het ongeval. DEN HAAG, 6 April. Tc s-Gravenhage is in den ouderdom van bijna 75 jaar overleden dc heer M, de Hondt, in leven directeur van de Italjaansche Opera PARIJS, 6 April. Een belangrijke effucten- diefsial, ter waarde van ongeveer 4 mil- licen francs, is ontdekt; 8 personen, die waarschijnlijk behooren tot een internatio nale bende, zijn gearresteerd. Een detec- tieve zag een man op geheimzinnige wijze op straat een pakje, geven aan een vrouw, die zich daarmee naar een Bank begaf. De beide personen werden gearresteerd en hun verklaringen leidden tot de arrestatie van 6 personen. De meeste effecten waren te Brussel gestolen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 2