au 0 K.M. IX? Paschen 1925 ii ee/7K z9&ar/em. Wynhuys „de Guide Druyf" NEDERLANDSCHE HANDELS- EN LANDBOUWBANK KLEEDING EjfoT MOOIS VERWULFT Speciale Aanbieding Gierstraat LAATSTE NIEUWS. ADVERTEEREN DOET VERKOOPEN. Bijkantoor Santpoort: Enschedélaan 23 TT. P. 6. Colri bouwterrein Hooge Duin en j (Daalscheweg 8200, gekocht do r J. G, i 'Opbroek q.q. BEVERWIJK. EEN WELGESTELD ZWERVER OVERLEDEN. VELSEN VELSEROORD. WIJKEROOG. IJMUIDEN. IJMUIDEN. HEEMSKERK LI INDEN. VIJFHUIZEN. HAARLEMMERMEER. HALFWEG HKLLEGOM. HEEMSTEDE. SCHOTEN. Da nieuwe R. K. School. Zonderlinge Huurovereen komsten. voordeelig Koningstraat ZIET DE ETALAGE Het financieel ontwerp van De Monzie. De verkiezingen in België. gaanoanaannannoaaDDannananaannDDnciDonDn g Mattheus Passion 13 April g Groote Kerk - Haarlem 2 99 Groote Houtstraat Tel. 13926. g 3onnaoanoaDDmönanaanDDDDDöDDDDnnonnccn Roode Tafel wijnen: 0.75 - 0.80 - 0.85 - 0.90 - 0.95 Roode Bordeaux: Bourgognes: Spaansche: Apéritifs: Roode Port: Champagnes: Witte Tafelwijnen: Witte Bordeaux: Witte Bourgogne: Witte Fransche: Witte Spaansche: Hongaarsche: Italiaansche: Grieksche: Rijnwijn: Moezel: Witte Port: Madeira's: Sherry's: Vermouth's: Betrekt tegen de a.s. Paaschdagen Uwe Dranken van het Oud en Vertrouwd Adres, de grootste Zaak uit deze streken. van vóór 1650. GR. MARKT 4 enz. Telefoon 10134 GED. OUDE GRACHT 29 - HAARLEM - TELEFOON 13820 Behandeling van alle Bank-, Kassiers- en Effectenzaken Incasso van wissels en kwitantiën op alle plaatsen in Binnen- en Buitenland. Verzilvering van Coupons. Wij lezen in de H. Crt.": In den loon der vorige week overleed in een der volks- logementen, alhier, de zwerver W. D, Om dat geen familie bekend was, werd hij op kosten der gemeente begraven. Bij nader on derzoek bleek, dat D. nog een paar honderd gulden op de Rijkspostspaarbank had. Eenigen tijd geleden had D. bij de politie aangegeven, dat hij zijn spaarbankboekje had -verloren. Vermoedelijk echter is hem dit boekje met een bedrag van 50, dat hij had opgenomen, ontstoten en vernietigd. Het aangevraagde duplicaat was juist onlangs uit Amsterdam aangekomen Uit een door de politie ingesteld onder zoek in zijn geboorteplaats Hedel, bleek, dat D. aldaar ook nog eigenaar was van een huis en dat nog een zuster van hem in Ame rika verblijf houdt, zonder dat men evenwel een nader adres wist op te geven. Nieuwe zaak. Het gaat hier eigenlijk- niet over een nieuwe, maar over een ver nieuwde zaak. Reeds 20 jaren heeft de heer Schmidt zijn zaak in tabak en sigaren en parfumeriën gevestigd aan de Breestraat. De zaak heeft thans een Uitbreiding en vernieuwing onder gaan. Zij bestaat uit twee perceelen, die on- I derling met elkander verbonden zijn. In de eene afdeeling is tabak en sigaren onder gebracht en achter dit gedeelte is de wel ingerichte salon voor scheren en haarsnijden gelegen, het andere gedeelte bevat de afd parfumerieën. Dank zij de goede zorgen van de firma Gebr. Boohs is de zaak naar alle eischen ingericht ën een aanwinst voor den winkelstand in Beverwijk, Zooals uit de advertentie blijkt, is de zaak hedenmiddag om 2 uur geopend. „Good Luck"! Tentoonstelling. Door de amateurs- Jotografenver. „Rembrandt", wordt lsten en 2den Paaschdag, in de zaal van het ge heelonthouders-café aan de Koningstraat, een tentoonstelling gehouden. Diefstal zinken pijpen. Door B. is bij de politie aangifte gedaan van zinken pijpen. De pijpen zijn reeds in beslag genomen. Een onderzoek naar den dader wordt ingesteld. Zitdag Rijksontvanger. Naar men ons mededeelt, zal de Rijksontvanger te Be verwijk, Vrijdag a.s. van wege den feest dag „Goede Vrijdag geen zitting houden ten Raadhuize alhier, maar Vrijdag 17 April a.s. Benoeming administrateur. Door B. en W. is de vplgehde aanbeveling opgemaakt t$r benoeming van een administrateur-con troleur der instellingen van maatschappelijk hulpbetoon. 1. W. L. Kuiper, commies ter secretarie, alhier; 2. Ph. ten Napel, adjunct-commies ter secretarie, alhier. Beheer plantsoenen. - De uitbreiding der gemeenteplantsoenen maakt de benoeming noodig van pen voerman bij de plantsoenen B. en W. stellen voor deze functie te bren gen in toongroep V en de'elen voorts mede, dat het beheer der plantsoenen is onderge bracht onder den wethouder J. P. Hand- graaf. Benoeming adjunct-commies. Door den ontvanger is de volgende voordracht opge maakt ter benoeming van een adjunct-com mies ten kantore van den gemeente-ontvan ger, 1. J. van der Laan, rijksklerk der directe belastingen te Oud-Beyerland. 2. G. J. Konijnenberg, rijksklerk der di recte belastingen te Deventer. Wijziging keurloonen. Overeenkomstig den wensch van den 'Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid, stellen B. en W. van Velsen, den raad voor het minimum bedrag van 0.50 voor de keuring van een inge voerde partij vleesch etc,, te brengen op 0.20. Gemeenteraad. Aan de agenda van den gemeenteraad die hedenavond bijeenkomt zijn nog de volgende punten toegevoegd; 26. Benoeming van een administrateur- controleur der instellingen van maatschap pelijk hulpbetoon 27. Aanvulling van den staat, bedoeld in artikel 1 der verordening tot regeling der loonen van de gemeentewerklieden. Nog wat te goed. In staat van dron-, kenschap werd zekere M. ingepikt, die, daar hij nog wat te goed had, na ontnuchtering naar IJmuiden werd overgebracht. Bewaarschooionderwijs.. .Door deu voorzitter en secretaris der ouder-commis- »ie van school G. te Wijkeroog, is aan den raad der gemeente Velsen een adres ge richt, waarbij wordt verzocht in één der lo kalen van die school gelagecheid te ver schaffen tot het geven van voorbereidend onderwijs aan kinderen, die nog niet den leerplichtigen leeftijd hebben bereikt. Pastoor Lacanse. Tot ons genoegen kunnen wij mededeelen dat de Zeer Eerw. Heer Pastoor Lacanse heden, hersteld van rijn rustkuur uit Limburg is teruggekeerd. SCHEEPVAARTBERICHTEN. Aangekomen. 6 Apri (Hoogovens): Maria Antoftio, S. Melilla, ijzererts, carg. Ver. Scheepsagenturen. Aangekomen 6 April: Ek, S. Olso; De Hoop, hospitaal-kerkschip, Noordzee (terug van oefentocht). Vertrokken 6 April: TJselstroom, S. Ham- burg. Keuring dienstplicht. Keuring voor den .dienstplicht der lichting 1926, zal plaats hebben te Beverwijk in-de Fröbelschool aan de Peperstraat 27, op Woensdag 29 April E.s., des voormiddags 9 uur 15 minuten, van 1 tot en met 20, des namiddags 1 uur 15 minuten van 21 tot en met 40 en op Don derdag 30 April 1925, des voormiddags 9 uur 15 minuten voor overigen. De Melkprijs. Met ingang van Maan- •dag 6. April, is de melk verlaagd tot 13 cent per liter. Propagandaclub „Opwaarts". Na opening door den heer van den Bosch werden de notulen gelezen door den heer Veldt. Een tweetal ingekomen vragen werd beant woord door den Eerw. heer Past. De heer W. Veldt besprak 't belang van Jndië voor het Moederland. Hierover volgde een aangename gedach- tenwisseling. De heer Post laidde in: Stemming voor de groslijst, werkzaamheden daarvóór, vor ming stembureaux, stemming volgens 't ad vies en op de alfabetische lijst. Naar aan leiding van 'n gestelde vraag werd door den Zeereerwaarden heer Pastoor gesproken over het belang der Katholieke Pers, Zeer duidelijk zette de Eerw, spreker uileen wal men eigenlijk onder „neutrale courant" moest verstaan. De conclusie was duidelijk. Voor *t luttele verschil van 5 cenf (wat nog j maar denkbeeldig is, wijl 't Zondagsblad daarvoor ook moet gemist worden) kunt u de Nieuwe Haarl, Courant niet afzeggen om daarvoor de neutrale courant te ne men. De hoop werd uitgesproken" dat geen enkel Katholiek de neutrale courant, die thans hier gepropageerd wordt, tot zijn lijfblad zal maken. De volgende vergadering werd bepaald op 16 April a.s. Onvoorzichtig. Een inwoner van Vijfhuizen had de vrij heid genomen eenige kruiwagens keislag van de opslagplaats van den Haarl.meerpolder te halen om daarmede zijn werf te verhar den. Dit -muisje kon wel eens een staartje hebben, omdat dit bekend geworden was aan den opzichter, zoodat er nu politieza ken van gemaakt is: De Amsterdamsche Waterleiding, -r Met het legden der buizen van de Amst. waterleiding is men nu begonnen in het buurtschap Spaarnwouderweg. Daar de directie er niet in geslaagd was een over eenstemming te bereiken met de eigenaars welke aan den weg wonen om een gedeelte van hun gr,ond te koopen, zoo gaan hier de buizen aan den wegkant heen. Het gevolg hiervan is dat de wég over een afstand van 1 K.M. ook niet verbreed wordt. Een slechte dag. De melkhandelaar B., woneade-aan den Aalsmeerderdijk alhier, had dezer dagen een onaangenaam avontuur. Ter hoogte van de spoorbrug gekomen met paard en wagen met volle melkbussen, boter, eieren, enz., schrok het dier van een tractor. Het rukte zich van den wagen los, die kantelde, waarbij alles op den weg terecht kwam»en veel verloreri ging. Het paard werd een eind verder gegrepen en tot staan ge bracht. Te water. Een bloemistknecht uit Aalsmeer, die met een bootje met potten in de Ringvaart van deze gemeente roeide, werd daar door een motorboot overvaren, waardoor hij te water geraakte. Met veel moeite kon de jongeman door den motor- schipper worden gered. Gymnastiek. „Hoofddorp" behaalde twee kampioenschappen. Bij de te Aalsmeer gehouden wedstrijden van den Zuiderkring van het Gewest Noord Holland van het Nederlandsch Gymnastiekverbond, heeft „Hoofddorp" zich weer kranig gehou den. Deze betrekkelijk nog jonge vereeniging, die vele leden en adspirantleden telt, heeft onder de bekwame leiding van de Jieeren Gerritse en Roggeveen, reeds vele successen in haar korten bestaanstijd kunnen boeken. Ook nu weer is het haar mogen gelukken twee kampioenschappen op haar naam te krijgen, hoewel er niet minder dan lt9 tur ners en turnsters aan de wedstrijden deel namen en de „concurrentie" dus groot was. •Van de vereeniging „Hoofddorp" dongen in den eersten graad heeren twee leden mee. Een eerste prijs met 73 V2 punt verwierf de heer A. Klomp, die hierdoor in genoemden graad kampioen werd. De heer T. van Beek verwierf ook een eersten prijs met 66 punten in den eersten graad. Dus twee deelnemers en twee eerste prijzen, voorwaar kranig In den tweeden graad heeren namen van „Hoofddorp" 4 leden deel. De heer A. de Graaf mocht hierin een 2en prijs behalen met 5812 punten. Van de damesleden van „Hoofddorp" namen er 6 deel aan de wedstrijden in den tweeden graad. Mej. A. Bronkhorst verwierf een len prijs met 70 punten en werd hierdoor kampioene. Mej. C. Treur een len prijs met 66 V pun tenten de dames M. Spaans, M. Stoel en S. Schouten alle een 2e prijs met resp. 63K, 56 'l en 56'i punten. Burgerlijke Stand van 36 April. Ge boren: Hendrika Maria. d. van W. Mensink en P, Rietveld. Caret Abraham, z. van J. W. Wesselius en J, J. de Blaeij. Gar- mend, z. van J. Millenaar en G. Bood. Benjamin, z. van T. van Oeveren en T. Boers. Hendrikje, z. van A. van Dijk en G Bouwens. Cornelia, d. van J. M. Voorthuijzen en J, van Dam. Izaak Ja cobus, z. van C. A. de Visser en J. J, Mein- ster. Hendrik, z, van B. van Stam en J. van Groningen. Helena Maria, d. van J. Jongkind en A. Stolker, Johannes, z. van H. Vissers en S. Radenburgh. Grietje, d, van P. Troost en T. Boon. Cornells, d. van B. de Ruite en A. M. Jansen. Overleden: Rens Koedijker, 73 jaar, geh. met M. Bak, Louwerdina Koole, 77 jaar. wed. van J. de Smit. Brand in een werkplaats, Maandagmor gen brak brand uit in een werkplaats van de firma Schonneman en Boon&kkrer aan den Kruisweg nabij de Cruquius. Door krachtige hulp van ijlings toegescho ten personen mocht het gelukken de vlam men te blusschen en behoede de motor- brandspuit uit Hoofddorp, die inmiddels was opgeroepen geen hulp te verleenen. De brand is ontstaan door het warmloo- pen van een motor. Hoog geboortecijfer. In de afgeloopen week werden bij den Ambtenaar van den Burgerlijken Sfhnd in deze gemeente niet minde dan 34 geboorten-aangiften gedaan. Een dergelijk hoog geboortecijfer in zoo'n kort tijdsverloop werd alhier tevoren nog nimmer bereikt. Diefstal. Zaterdag werd door T. G. en C. H. E., beiden, wonende aan den Nieuwe- meerdijk alhier, bij de politie aangifte ge daan van diefstal van een belastingplantje van ieder hunner. Als verdacht van dezen diefstal werd door de politie aangehouden de arbeider G. wonende aldaar, die een der plaatjes in zijn bezit had, hetwelk door E. als zijn eigendom werd herkend. Tegen G. is proces-verbaal opgemaakt, die na verhoord te zijn weder op vrije voe ten is gesteld. Te sttel rijden. De politie alhier heeft Zondag tegen een paar motorrijders weer proces-verbaal opgemaakt wegens te snel rijden in de bebouwde kom. Nu de lente weer in 't land is en het rijdend verkeer, vooral des Zondags in Hoofddorp weer grooter gaat worden, zal de politie ongetwijfeld weer streng toe gaan zien op overtreding van deze verbodsbe paling. Huldiging. Bij gelegenheid van de laatst gehouden vergadering van de commissie tot wering van schoolverzuim in deze gemeen te werd de heer H.' Pos die ruim 24 jaren van deze commissie voorzitter is geweest, door den secretaris en andere leden harte lijk toegesproken en dank gebracht voor de prettige samenwerking en vriendschappc- lijken omgang gedurende zoo vele jaren ondervonden. Hem werd daarbij teyens als blijk van waardeering aangeboden een vulpenhouder met gouden band en inscriptie. De heer Pos heeft zich thans te Erraelo in de gemeente Nunspeet gevestigd. Een jeugdig zwerver. Door de politic al hier is aangehouden de minderjarige N. C. afkomstig uit Amsterdam, die aan den Nieuwemeerdijk binnen deze gemeente zwervende werd aangetroffen. De jongen is onder politietoezicht naar de ouderlijke woning te Amsterdam terugge bracht. Prijsverlaging. Met ingang van f.1. Maandag is de prijs der melk met 2 cent verlaagd en op 14 ets. per liter gebracht. Voetbalwedstrijd. Bij den gehouden voetbalwedstrijd was de uitslag: Halfweg I—E. H. S. I 1—3. Halfweg TIZwaluwen I 04. Kindje verdronken. Gistermiddag is in oen onbewaakt 00 gen blik het anderhalf- jarig zóontjo van den beer Ruigrok-van der JIulst aan de Leidschevaart in een sloot achter hel huis jammerlijk verdronken. Arme ouders! j. VOOR DE CANDIDATUUR A LOERAKKER. Ook hier in Heemstede is de actie voor de candidatuur A. Loerrakker ingeluid. Op uitnoodiging van eene commissie, ge vormd uit verschillende standen werd Zater dagavond eene bijeenkomst gehouden in Hotel v. Ree, Camplaan. Een 25-tal leden der R. K. Kiesvereeni- ging, zoowel dames als heeren uit verschil lende standen hadden aan de uitnoodiging gevolg gegeven, waaronder ook eenige leden van den gemeenteraad. De heer C. A. M. v. Dam opende om ruim half 8 deze bijeenkomst met den Chr. groet, en na een welkomstwoord zette hij uiteen het doel en streven. Hij was er van overtuigd, dat, gezien de wil van een zoo groot aantal leden der R.K. Kiesvereenigingen, die Loerakker als candidaat hadden voorgesteld in hunne vergaderingen, de ontevredenheid over het plaatsen als No. 6 zeer groot js. Ons werk, aldus spr. moet gijn. Loerakker op 26 April als No. 3 op de lijst geplaatst te krijgen, wat niet alleen een herstel van het onrecht aan een groot getal leden der R.K. Kiesvereeniging aangedaan, zal goed maken, maar ook een groote daad zal wezen om de R.K. zaak te bevorderen, daar dan al die ontevredenen op No. 1 zullen stemmen, ter wijl in tegenovergestelde richting kans be staat dat het aan de Roomsche zaak veel af-' breuk zal doen. Uitvoerige besprekingen volgen daarna, met als gevolg dat besloten werd aan alle leden der R. K. Kiesvereeniging eene circu laire te zenden, inhoudende uiteenzetting van den eerlijken strijd, die gestreden wordt, en door huisbezoek de leden te overtuigen dat, door op 26 April niet op het politiek advies te stemmen, maar hun- stem uit te' brengen op A. J. Loerakker, voorkomende op de vrije lijst, men een zeer geoorloofde en alleszins organisatorische daad verricht. Een comité van Actie werd gekozen, be staande uit de volgende personen C. A. M. v. Dam, voorz., mevr. B. Buising v. Besouw, mevr. Hoekstra-Zethof, S. P. v. 't Hof, Chr. J. v. d. Erf, J. Behagen, J. Otte en J. v. d. Eêtn. Alle aanwezigen stelden zich beschikbaar onl zoowel door huisbezoek als anderszins deze actie daadwerkelijk te steunen, terwijl tevens met bonboekjes, uitgegeven door het Centraal Comité gewerkt 'zal worden om de kosten der Algemeene Actie te helpen bevorderen. Om circa 10 uur werd de bijeen komst, die een zeer zakelijk verloop had, met den Chr. groet gesloten. Reeds geplaatst in een deel onzer vorige oplage. R. K. Volksbond. Donderdagavond om 8 uur vergadert de afdeeling van den R, K. Volksbond. De agenda vermeldt de vast stelling der begrooting en voorts een lezing van den Wel Eerw, Heer Kap. Nieuwenhuis over „De Kruistochten". Deze lezing wordt met lichtbeelden geïllustreerd. Alle leden met hun dames worden op dezen avond ver wacht. 1 hij Haarlem aangesloten wordt, is de Cronjé- straat als winkelstraat. Hier is winkel -aan winkel en men kan hier over het algemeen goedkooper terecht danin Amsterdam." Waarom Schoten met den zomer bij Haar lem wordt aangesloten, is hier niet bekend. De Cronjéstraai die wel eenige gelijkenis heeft met de Dapperstraat o£ de Nieuwe Leliestraat en dergelijke straten in Amster dam is inderdaad de voornaamste winkel straat in Schoten, maar ze behoeft den fo rens waarlijk niet als een aanlokkelijkheid te worden afgeschilderd. De reeks van aantrekkelijkheden wordt gesloten met deze verrassing: „voor de leden bestaat zes keer per werkdag gratis verbin ding met en van Amsterdam per autobus Ook zal een badhuis ter beschikking zijn." De laatste mededeeling is wiat vaag;'er va.t rdet uit op te maken of het badhuis ter be schikking is van den autobus of van de leden en evenmin, of de beschikking ook gratis zal zijn, Maar de vermelding van den autobus, die wel duidelijk is, moet) op een dwaling berusten, omdaft er geen autobus-verbinding met Amsterdam bestaat. Het adspirant-lid, door al deze begeerlijk heden verlokt, zal ten slotte toch nieuws gierig zijn naar de woning, waar hij door deze vereeniging, gratis vervoerd en gerei nigd, wordt binnengedragen. Dit gedeelte van het geval dat de adspi- rant, in argelooze onwetendheid van woning- verhuur-eigenaardigheden, voor het voor naamste deel houdt is eenigszins teleur stellend. In de eerste plaats blijken de 40 van de advertentie 46 te zijn; maar de merkwaardige bepaling: „licht, gas en wa ter inbegreoen"', wordt bok in de overeen komst gehandhaafd. Er blijken echter voor waarden te zijn, n.l. deze: „dat de in het bovenhuis nog over zijnde 2 resp. 3 kamers met veranda door den houder van de bene denwoning voor rekening der Vereeniging, en 'met toestemming dezer, aan een derde worden verhuurd. Deze niet in eigen gebruik genomen ruimten moeten voor de Vereenj- ging 26 per maand opleveren. Het staat den huisbewoner vrij, ook gemeubileerd ie verhuren; op wensch kan de Vereeniging onderverhuurders aanwijzen." Men huurt dus een huis, meent althans dit te doen; maar de Vereenigfng zegt, dat er kamers over zijn. En die kamers moet men verhuren. Terwijl dus overal zooveel moge lijk wordt getracht de ééngezinshuizen door één gezin te doen bewonen, dwingt hier een vereeniging tot dubbelwonen van huizen van zeer beperkte afmetingen. En zij kan zich dien dwang veroorloven, omdat zij bewoners tot zich trekt, die slechts den matigen huur prijs van 46 kunnen betalen en niet het bedrag van 72 per maand, dat de Vereeni ging in werkelijkheid vraagt. Want huisjes, zooals hier worden aangeboden, betrekt men niet als men 72 per maand wil betalen, ook niet als het 90 per maand wordt, zoo als voor de „nog grootere woningen" wordt gevraagd. De verhuurster weet dat ook wel, anders zou zij niet de bepaling maken, „dat de huur penningen steeds één maand vooruit wor den betaald". Bovendien moet men een half jaar huur vooruit betalen; terwijl de ver huurster het recht heeft de hliur per maand op te zeggen. Hier wordt het den stadsmensch die „bui ten" wil wonen, wel opvallend aanlokkelijk gemaakt, daarom dient hij goed uit zijn oogen te zien en na te gaan wat tegenover de aanlokkelijkheden 'staat. Terwijl de ge meentebesturen, ook in deze ohigeving, zoo veel mogelijk trachten betere woningtoe standen voor den arbeider te scheppen en krotwoningen op te ruimen, nemen woning bouwverenigingen de kans waar om de zoo genaamde middenstandswoning tot een krot woning te maken en voor de bewoners dier huizen toestanden in het leven te roepen, Ondertrouwd: J. M. I. Ruijs en M. M. v. d. Horst. J. H. Wolterbeek en M. H. S. Aberson. Geboren: d. van M. BroekhofTrouwen. d. van J. F. KapiteinTimmermans. d. van G. VehnikGrauwenkamp. z. van J, G. Polléde Goyer. d. van C. E. Pee reboomKikkert. d. ,van E. 'Hounief Steevenhaagen. Overleden: H. Steede, wed. van P. Smit, 90 j. Petr. Elis. Hirdes, 42 j. A, Igesz., 75 j. J. Verkruissen, 2 j. Tentoonstelling van den Missie-naai" krans. Er bestaat alhier een Missie-naai" krans onder bescherming van „de Zalige Theresia van het Kindje Jesus," de patrones van het missiewerk. Het is de club van de volijverige zelatrices, die ge zoo menigmaal aan de huisdeur de offertjes ziet ophalen van de Missiebroederschappen. Zij zonderen iede re week een avondje af van haar vrijen tijd om met vlugge vingeren de naald te hantee- ren tot het vervaardigen van missiegewaden. Ze zijn reeds een flinken "tijd bezig geweest en hebben nu een fraaie collectie van kasui- fels, koorkap, alben, altaarranden enz. enz. Heusch de moeite waard om te laten bezichti gen Daarom willen zij met de beide Paaschdagen een mooie tentoonstelling orga- niseeren. Laat men zijn belangstelling voor het Missiewezen en voor haar werk toonen en komt alles eens bekijken Het zal ruimschoots de moeite loonen en men kan tevens van dichtbij beschouwen, wat men meestal in de kerk slechts van uit de verte kan zien De toegang is vrij er wordt niet gebedeld 1 Van 12 tot 5 uur kan men alles bezichtigen in de meisjes-patronaatszaal. Op Dinsdag 14 April a.s. zal met den bouw van den nieuwe school aan de Timorstraat begonnen worden. De bouw zal ongeveer in September-October gereed zijn, zoodat met het nieuwe schooljaar kan begonnen worden. Wij lezen in het „Alg, Hbld." in Haarlem: Door de ruime aandacht, die den laatsten tijd aan den bouw en het verhuren van ar beiderswoningen geschonken wordt, is het wel cn wee der middenstandswoning, en dat van haaj huurder, eenigszins uit het oog ver loren. Wat bouwvereenigingen op dit gebied hebben tot stand gebracht, is ook in deze omgeving niet altijd gelukkig. Bovendien zijn de huurprijzen dier woningen nog altijd veel te hoog voor het daarvoor gebodene. Het is dus begrijpelijk, dat toen een Am sterdammer met torens-neigingen een ad vertentie las, waarin voor 40 per maand werden aangeboden „mooie parterre-wonin gen en le bovenhuizen inclusiefc gas, electri- citéit en water", bij er met begeerigheid op aanviel. Uit de correspondentie, die hierop volgde, bleek dat de advertentie was ge plaatst door een Coöperatieve Bouwvereenï- ging te Amsterdam, die huizen verhuurt in Schoten. Voordat men huren kan, moet men lid zijn van de Bouwvereeniging en beginnen met een entrée te betalen van 10. Het lidmaatschap dezer vereeniging wordt begeerlijk gemaakt door een opsomming van dc genoegens, die aan het wonen in Schoten verbonden zijn: ,de woningen liggen recht tegenover het station Bloemendaal en de gemeente za) binnen korten tijd voor een directe verbinding met Bloemendaal zor gen." Wie ter plaatse eenigszins bekend is, weet dat dit „binnen korten tijd" een sinds jaren onbevredigd verlangen is, op de bevre diging waarvan vooreerst ook geen uitzicht bestaat, Dan komen er deze inlichtingen: „de hoofdstraat van Schoten, dat met den zomer -PT. IV -viiijlii' VOOR STOFJASSEN waaraan wij hoopten nu wëT té zijn ont groeid. Burgerlijke Stand van 30 Maart tot en met 5 April 1925. Geboren: z. van E. Eijkelen- burg-Nagtegaal. z, van J. B, Kleln- Nierop. -d. van J. Martens-Hulsbergen. z. van H. J. van Leeuwen-vanBoheemen. Ondertrouwd: M. J. G'eerlings en E. Creutz. L. J. Bouwmeester en J. T. van der Wal. P. W. Snoek en A. C, C. Koster. Overleden: J. F. NieuwveltJ 84 j,, weduwe van C. P. Grootcn. J. Stekelenburg, 58 j., echtgenoote van A. van Roode. J. S. E. Peters, 15 m. (v.) Besmettelijke ziekten. Over de week van 22 tot en met 28 Maart 1925, kwamen in deze gemeente 2 gevallen voor van diphthe- ritis. PARIJS, 6 April. De minister van Finan ciën De Monzie heeft in den afgeloopen nacht den tekst vastgesteld van het finan- ciëele ontwerp, dat heden morgen door den Ministerraad zal worden goedgekeurd. De vrijwillige bijdragen zullen gedaan worden voor 5 jaar en zullen ook künnen geschieden in handelswissels. De inschrijvers zullen een rente ontvangen van 4 of 3K pet. Deze zal heden definitief worden vastgesteld. De op brengst van de vrijwillge kapitaalheffing zal uitsluitend worden gebruikt voor amatisatic der schulde. Hierdoor zal een bezuiniging op de begrooting worden bereikt van 600 mil- lio enfrancs per jaar. Van middag zal Har riot in de Kamer aandringen op een onmid- delijke behandeling van het ontwerp. Overwinning der socialisten. BRUSSEL, 7 April. Langzamerhand wor den er meer bijzonderheden bekend, over de Zondag plaats gehad hebbende verkiezingen. Burgemeester Max is te Brussel door voor keurstemming gebogen, hoewel -hij de laat-1 ste plaats op de liberale lijst had De beken de fascist: Nothomb is eveneens door voor keurstemmen op de Katholieke lijst gebogen. Minister Mason is herkozen, terwijl de mi nister v. Oorlog Forthomme geslagen is. De definitieve uitslag is nog niet bekend. Volgens de tot hedqji morgen bekende uit slagen, bedraagt de winst der socialisten 12 zetels, de katholieken winnen 1 zetel, de li beralen verliezen 11 zetels. Per RADIO te Uwen Huize voor al de Uwen 5 Inlichtingen verstrekt kosteloos D D Wie Is K. M, D. is de overbekende firma „Klein maar Dapper" uit Haarlem, in fijne Heeren- en Jongeheerenkleeding en Regen jassen, welke in Beverwijk zijn jaarlijksche groote Uitverkoop houdt in het Geheel-Onthouderscafé Koningstraat, hoek Zeestraat. Komt U ook eens een klfkfe nemen. Aanbevelend K.. M. D. „Van vóór Zestien honderd vijftig „Heeft „de Guide Druyi" bestaan, „Heel wat fijne, mooie Wijnen „Zijn van flesch naar mond gegaan! „Bijna drie doorproefde Eeuwen „Was het „WYNHUYS" welbeklant, „Welbekend, gezocht, geprezen „Door het heele Kennemerland! „Als een Fockink en een Lootsje „Werd en wordt het steeds genoemd „En -door al wat houdt van klinken, „Om zijn goed en zoet geroemd. „Zeer belegen, volle Wijnen „Vonden er hun Bottelier „Alles, ,wat de Wijnstok teelde „Bracht „de Guide Druyf'' naar bier „Bracht het „Wynhuys" ons naar Haarlem „Van de allerbeste Wijn „Stad-genooten, vreemdelingen „Naar „HET NECTAR-MAGAZIJN!" J, H. SPEENHOFF. 1.00 - 1.05 - 1.10 - 1.15 - 1.20 1.25 - 1.30 - 1.35 - 1.40 - 1.50 - 1.60 - 1.70 - 1.80 - 1.90 - 2.00 - 2.15 - 2.25 - 2.35 - 2.50, enz. 2.40 - 2.50 - 3.00 - 3.30 - 3.45 enz, Malaga 1.55 - 1.95 - 2.35 - Priorato, zoet, 1.00 - Bloedwijn 1.25 - Mistella 1.50 Kina 1.25 - Oud 2.30 - Dubon net 3.25 - Bonjour 2.85 - Amer Picon 5.00 1.00 - 1.50 - 2.00 - 2.50 - 3.00 - 4.00 - 5.00 - 6.00 - 3.25 - 4.45 - 5.55 Boutin 1.75 Clicquot 2.25 - 5.10 Heidsieck 4.50 - 4.80 Lanson 3.90 - 4.25 - 4.40 - 4.90 Moët 2.70 - 3.00 - 3.30 - 3.60 - 3.90 Pommery 4.80 -v Roederer 4.35 - 4.65 Pol Roger 4.50 - 5.00 0.85 - 1.00 - 1.20 - 1.40 - 1,50 1.05 - 1.20 - 1.40 - 1.80 - 2.05 - 2.30 - 2.65, enz. 4.75 Bergerac 1.90 - 2.25 - Museaal 2.70 - 3.15 - 4.55 Priorato 1.10 - 1.45 - Mistella 1.75 - Pedro 3.30 Tokayer 2.95 2.95 Samos 1.25 - 1.50 1.50 - 2.00 - 2.50 1.50 - 1.75 - 2.00 - 2.15 - 2.25 - 2.50 - 3.50 - 4.00 - 4.50 1.00 - 1.50 - 2.00 - 2.50 - 3.25 - 3.50 - 4.50 - 5.50 2.00 - 2.25 - 3.15 - 4.00 2.00 - 2.50 - 3.00 Italiaansche 1.75 - Fransche 2.75

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 10