Verkeersongevallen» i Aankomende Verkoopsters MODERNE LAMPEN BOSSE SIE SPAARNE6ANK Lekker is eers vinger lang hoort ge menigmaal beweren, Maar nu moet ge eens, met Paasch, FRA^KEN'S PAASCHBROOD presenteeren Want van Franken's Paaschbrood is elke duim een lekker hapje en 't is heel wat duimen lang! Dus iets zeer bijzonders! Snap je? KAMER VAN KOOPHANDEL. Met rapport betreiiende de Weeldebelasting. Het autobusvraagstuk te Haarlem. Internationale Voorjaarsbloemen Tentoonstelling, Heemstede. DE VOLLENGRONDSTENTOONSTEL- LING. Kinder Oranjebond „Prinses Juliana" in het Amsterdamsche Kwartier. Tuinbouw en Plantkunde. Het contractlooze tijdperk der Bouwvakarbeiders. Een beschuldiging tegen Scheidemann. a 60 cents pei regel. Hillegoni. BURGERLIJKE STAND De collectieve arbeids-overeenkomst in de bouwbedrijven in Nederland. De collectie-Cremer geveild. De lieer N. Qerharz. Een wilde staking bij het Hoogoven- bedrijf te Wijkeroog. Van de Tentoonsteling. Kindervoeding en de St. Vincentius- vereeniging. I47V2 Wisselkoersen en koersen van Bankpapier. R.-K. Volksbond. De actie in het schildersbedrijf. Een woeste rijder. Haarlemsche Orkestvereeniging. LAATSTE NIEUWS. De melkvoorzieningsktvestie te Amsterdam. Een schrijven van den heer Wier dels. DE F A A M 'S Kieedingmagazijnen vragen voor spoedige indiensttreding voor hare mode artikelen afdeeling eenige Leeftijd niet beneden de 16 jaar. Per soonlijke aanbiedingen. Onder voorzitterschap van den heer Ernst H. Krelage vergaderde gisteravond de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken. Na de opening feliciteert de heer TEN BOOM, oudste lid der Kamer, den voor zitter namens de Kamer met zijn ver kregen onderscheiding en spreekt er zijn :ijn verheugenis over uit, dat aldus de werk kracht van den heer Krelage geëerd is. Hartelijk applaus gaf de instemming der ■eden hiermee te kennen. De heer KRELAGE dankt voor dezen jelukwensch. Het gebeurt niet* veel, dat iemand uit het tuinbouwbedrijf benoemd wordt in de orde van den Ned. Leeuw en iaarom verheugt deze onderscheiding hem rooral ter wille van den tuinbouw. Ingekomen stukken. Een aantal ingekomen stukken wordt roor kennisgeving aangenomen. In zake het houden van zitdagen te Hoofd- Jorp zal nog een nader onderzoek ingesteld worden. Medegedeeld wordt, dat door de Kamer ten thé zal worden aangeboden aan de leden der Kamer van Koophandel te Brussel, die 18 April de Bloemententoonstelling komen bezoeken. Verzonden adressen. Goedgekeurd worden verzonden adressen fa zake den zomertijd. Lidmaatschap. Het Bureau stelt voor, voor het jaar 1925 :;d te werden van den Prov. Bond van Vreem delingenverkeer Noord-Holland, waarvan de kosten f 25 bedragen. Goedgekeurd. Ambtenaar Kamer. De heer G. Piederiet wordt benoemd tot imbtenaar der Kamer. De Weeldebelasting. Het Bureau stelt voor een schrijven te •ichten aan den Minister van financiën, als- nede een rapport inzake het ontwerp-Weel- iebelasting. Als conclusie merkt de Kamer in het voorgestelde schrijven op, dat zij in principe ;een bezwaar heeft tegen het invoeren van :en weeldebelasting, doch dat het thans aan- ïangige wetsontwerp h.i. niet voldoet aan le eischen van de praktijk en bovendien ge deeltelijk meer een belasting op de qualiteit lan wel op de weelde zal zijn. Daarom geeft zij den minister in over Veging, het ontwerp aan een revisie te on derwerpen en, teneinde daartoe te komen, net belanghebbende groepen overleg te ple- ;en. De heer BRINKMANN merkt op, dat wee leden der commissie de belasting uit len booze vonden. Spr. zou het oordeel der <amer over het voorgestelde rapport daarom villen hoören. De heer HOOIJ kan in groote trekken het apport onderschrijven. Spr. wijst er op, (at de tegenwoordige vorm van sparen ten ;oede komt aan het productie-vermogen :n zou in dit verband een enkele alinea in iet rapport willen laten vervallen. Verder telt spr. nog een enkele wijzigiing voor en vijst op het bezwaar, dat een kwijting ge- ;even moet worden, wat z.i. de fraude in de land werkt. Spt. wijst er op, dat vooral le café's door deze belasting zeer getroffen voraen en zou in de conclusie willen uit- preken, dat dit ontwerp, zooals het ingediend s, practisch onuitvoerbaar is. De heer TED ING VAN BERKHOUT loemt dit wetsontwerp een der ergerlijkest :n sluit zich in hoofdzaak aan bij wat de leer Hooy naer voren gebracht heeft. De heer MEIJER kan zich vereenigen met «rat in het rapport staat en maakt voorts een :nkele opmerking. De -heer VAN LIEMT, voorzitter der commissie, merkt op, dat de commissie bij neerderheid van stemmen uitgemaakt heeft, lat een rapport zou samengesteld worden Daarna heeft de heer Brinkmann medege- verkt aan de samenstelling van het rapport, spr. acht indirecte belastingen juist, doch leze kwestie is thans niet aan de orde. De door den heer Hooij gewraakte zin kan vervallen. De commissie neemt diens verdere wijzigingen voor het grootste deel oyer. Het adres acht spr. te lang. Hoe langer ze lijn, hoe minder, succes ze hebben. Laat men tiet daarom niet verder uitbreiden. De heer BRINKMANN blijft tegen dit rapport, omdat het zich in principe uitspreekt voor de belasting. De VOORZITTER acht het principe van het ontwerp juist. Thans wordt alleen de spaarder belast, doordat zijn vermogen groo- ter wordt en aangeslagen "wordt. Dcor de weeldebelasting wordt degene, die zijn geld uitgeeft, gelijk gesteld met den spaarder. De heer MEIJER wijst er op, dat de Weel debelasting ook bezien moet worden in het raam van vermindering van andere belas tingen. Het gewijzigde rapport wordt dan vast gesteld met 142 stemmen. Tegen de hee- ren Brinkmann en Van den Burg. Het autobusvraagstuk. De Commissie ad hoe, ingesteld door de Kamer ter bestudeering van het autobus vraagstuk in Haarlem, is van oordeel dat de aan bepaalde technische eischen voldoen de autobussen tot in het centrum van de stad Haarlem moeten worden toegelaten en wenscht hieromtrent overleg te plegen met het college wan B. en W. van Haarlem. Het Bureau meent daarentegen dat, aan gezien de feitelijke toestand deze is, dat reeds verschillende bussen in het centrum der stad komen, de vergadering van de K. v. K. in overweging moet worden gegeven om van -en verdere behandeling dezer aangelegen' heid af te zien. De Kamer vereenigt zich met de conclu sie van het Bureau der Kamer. Leden Commissie-Verslag Tot leden der Commissie-Verslag wor den herkozen de heeren Th. G. C. Hooij en F. Meijer. Congres Int. Kamer van Koophandel. De heeren Meijer c.s., stellen voor, een af gevaardigde te benoemen naar het Congres der Int. Kamer van Koophandel te Brussel. In de vorige vergadering werd besloten, geen afgevaardigde te zenden en nu laat het Bureau het aan de Kamer over, al dan niet op de genomen beslissing terug te komen. Na eenige bespreking en verdediging van den heer Meijer .wordt met 133 stemmen besloten, een afgevaardigde te zenden. Zegels, Naar aanleiding van de motie der vereeni- ging „Ons Belang" inzake procent-, rente-, afslag- of premiezegels, adviseert het Bureau aan die vereeniging mede te deelen, dat de behandeling van het bedoelde onderwerp meer ligt op den weg van den Midden- standsraad voor Haarlem en omliggende ge meenten. De heer HOOIJ zou deze kwestie ten on derzoek willen opdragen aan een commissie uit de Kamer, die in deze samen kan wer ken met den Middenstandsraad. De VOORZITTER is van oordeel, dat eerst de middenstandsorganisatie zelf deze zaak moet onderzoeken, daar deze hiertoe beter geoutilleerd is. deze Komt zij later met conclusies, dan nog kan de Kamer de kwestie ter hand nemen. Besloten wordt het punt voorloopig van de agenda af te voeren. Leergang Spaansche taal. Het Bureau biedt ter vaststelling aan een ontwerp-verordening in zake een leergang in de Spaansche taal. Vastgesteld. Het leergeld wordt voor het eerste leerjaar bepaald op ten hoogste f 20. Als leidster wordt benoemd mevr. J. L. v. d. SluijsBarbiers. Hierna gaat de Kamer in besloten zitting. Het „Weekblad voor Bloembollencultuur" schrijft Het zachte weer doet de laatste dagen de planten flink uitkomen. Met een beetje ge luk inzake het weer, kunnen we met Paschen de bezoekers ook buiten al heel wat laten zien. Alles ziet er frisch en gezond uitde vorst van de vorige week heeft op enkele plaatsen wat vuurtoppen veroorzaakt in de tulpen, maar daar is het bij gebleven. Het doet pret tig aan, te zien, hoe de inzenders haast zonder uitzondering hun best hebben gedaan om goed voor den dag te komen met flinke en gezonde bollen. In de Narcisseninzending der afdeeling Warmond zijn helaas een paar hiaten er bleken onbehandelde bollen van door de controleurs der „Narcis" afgekeurde partijen te zijn geleverd, zoodat wat er op kwam een treurig ziek zootje was en moest worden opgeruimd. Wat voor nut kan zoo'n deelneming ooit hebben De Crocusperken van Wassenaar, voor het Hoofdgebouw, ontvallen nu wel, vooral de Maximiliaans, die nu juist ook niet-zwaar waren. Vlak voor de hal begint er van den heer Jos. Braam een perk Hyacinthen in bloei te komen de Morgenstond, een zaai ling van Daams. Het is een Hyacinth van een fijn zachtrose kleur, en de eenige, die hier met la Victoire gelijk bloeit. Het glans punt is op het oogenblik buiten nog de tuin van de firma Tubergen met al zijn bijgoed. Langs het water de allerliefste Anemone blanda, in wit, zacht blauw en zacht rose. Aan den eenen kant van de brug maken ze 'n mooie groep met de bronsgroene Mahonia's, aan den anderen kant kleuren ze mooi tusschen de blauwe Crocus Pres. Cleveland. Groepjes Tulipa Kaufmanniana staan wijd open in de zon. Bijzonder mooi is de rose Corydalis den- sifolia, een veel levendiger kleur dan de ge wone helmbloem. Tusschen de nog frisch staande groepen van in 't wild geplante Crocussen, komen de Scilla's en Chionodoxa's in bloei, vooral Scilla bifolia is een mooi fijn bloempje. Ane mone hepatica, Primula Cashmeriana, de kleine wilde Narcissen, alles brengt den bloe menliefhebber in verrukking-^ er wordt druk opgeschreven en aangeteekend door de be zoekers. De mooiste rotstqin is op het oogenblik nog die van Kweekerij dc Singerskamp te Laren, rechts achter het gebouw daar staat het meest in bloei en men vergeet bijna, dat het nog maar begin April is van een kil voor jaar. Prachtig staat er het blauwe longen- kruid, Pulmonaria, en de zachtgele Saxi frage apiculata en L. C. Göetseff. De paarse en witte sneeuwhei. Erica carnea, bloeit er al van. Februari af. Ook de amphitheatersge- wijze gebouwde rotstuin van de firma H. Copijn Zn. te Groenekan bij Utrecht, trekt al bewondering tusschen dc opvallend moei getinte rotsblokken staat het al vol met pri mula's en pulmonatia's De bijna witte Pri mula veris heeft toch niet de bekoring van de gewone zachtgele. Ook op de andere rotstuinen we hebben er hier wel een stuk of zeven begint te pronken wat er nu alzoo in bloei komt, en de tuin det' afdeeling Oegstgeest wordt even eens elke week mooier perkjes met de vroeg ste Narcissen, met allerlei primula's, met Doronicums. Is het opzettelijk, dat de Cro' cussen voor dezen aanleg zoo uit de oude doos zijn gehaaid Sir Walter Scott had nog zijn naambordje gekregen, maar van het nóg kleine paarse Crocusje was blijkbaar niet eens meer de naam bekend, zóó oud was het. I Op de laatstgehouden bestuursvergadering I van den Kinder Oranje-Bond Prinses Juliana, in het Amsterdamsche Kwartier, werd beslo ten dit jaar weder een kinderfeest te organisee ren met dc 400 kinderen van den Bond, ter feestelijke herdenking van den verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana. De bond be staat thans 15 Jaar en bij de herdenking daar van zal den bond een nieuw vaandel worde-' aangeboden, doör een commissie onder voc - zitterschap var. het lid J. Ph. H. Castricum. In beginsel werd besloten dat op 30 April a. s. een gecostumeerde kinderoptocht, met muziek en vaandel, zal worden gehouden, te half 2 's middags van het Teijlerplein, door de Amsterdamsche -en Bavobuurt. Na afloop daarvan zullen de kinderen worden onthaald op limonade en koek, door goed gezinde handeldrijvende ingezetenen voor dat doel geschonken. Voor den gecostumeerden optocht zullen eenige prijzen beschikbaar worden gesteld, eveneens door een kindervriend aangeboden, terwijl in den optocht ook de winkelstand vertegenwoordigd zal zijp. Te 5 uur gaan de kinderen, weder in op tocht, met vaandel en muziek, van het Teijler plein naar het Bavogebouw, waar zij aange naam worden bezig gehouden door den heer J. M. Kellenbach, van den Haag, die met zijn paedagogisch poppenspel zal vertoonen „Doornroosje" en eene nieuwe bewerking van „Jan Klaassen," zoo noodig aangevuld door „Zwaan kleef aan.".. In de pauze worden den kinderen ver schillende versnaperingen aangeboden. Om dit alles tot uitvoering te brengen reken het bestuur er op dat, even als voorgaan de jaren, de kindervrienden in en om Haar lem hun steun niet zullen onthouden, doch blijken van instemming zullen geven door het teekenen, voor ruime geldelijke bijdragen, op lijsten en circulaires, die voor dat doel zul len worden aangeboden. De afdeeling Haarlem van de Kon. Neder- landsche Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde vergaderde gisterenavond in Restaurant Brinkmann, Groote Markt. De voorzitter, de heer Bouwer, opende de vergadering. Spr. memoreerde dé tijdelijke tentoonstelling der Maatschappij en felici teerde de bekroonden. De tentoonstelling mag zeker geslaagd genoemd worden. Er waren andere planten en de eerste tijdelijke tentoonstelling is overvleugeld. Spr. hoopt dat het zoo door moge gaan, wat ongetwijfeld een succes voor den tuinbouw zal zijn. De secretaris, de heer R. M. v. d. Hart, leest hierna de notulen voor, welke onder dank van den voorzitter worden gearresteerd De voorzitter brengt eveneens een woord, van dank aan den heer van Es, uit Apeldoorn, die in de vorige vergadering een lezing met lichtbeelden heeft gehouden. Eenige ingekomen stukken worden be handeld. Besloten werd een adhaesie-betui- ging te zenden aan de Landbouwhoogeschool te Wageningeri, voor de benoeming van een nieuwen lector n.l. de heer Bijhouwer. Aan de orde kwam nu de begrooting voor 1925. Zonder discussie werddeze goedgekeurd. De voorzitter las hierna het reglement van orde voor inzendingen voor. Eenige wijzigingen werden aangebracht. De voorzitter bracht dank aan de com missie voor de moeite aan dit reglement be steed en hoopte dat het ten gunste van de in zendingen zou zijn. De verkiezing van 6 commissieleden voor keuring van de inzendingen werd aangehou den tot de volgende vergadering. Door den secretaris werd het verslag van het leerlingwezen 1924 voorgelezen. De voor zitter dankte den rapporteur, den heer W. v. d. hoek voor het keurig verslag. Hierna had de uitreiking plaats van de di ploma's voor 2de knecht. De volgende per sonen ontvingen een diploma n.l. I. Konings, G. Pool, D. Jacobs en J. v. d. Berg. Een commissie uit 3 leden bestaande werd benoemd om het ingezondene te keuren. Deze keuring had tijdens de pauze plaats. Ingezonden was o.m. een collectie orcjii- deën, van J. v. Cruyningen, een orchidee en een kamertuintje met cacteeën van S. Pool en drie rijkbloeiende hortensia's van de fa. v. Empelen en van Dijk. Tijdens de pauze was er gelegenheid tot het bezichtigen van een tentoonstelling van werkstukken van leerlingen van den Teeken cursus. I Na de pauze bracht de keuringscommissie rapport uit. Na behandeling van de rondvraag, die met stof opleverde, werd de vergadering gesloten Maandagavond werd in het gebouw „De Centrale" een gecombineerde besturenver- gadering gehouden van de hier ter stede ge vestigde afdeelingen der Bouwvakarbeiders bonden. Uitvoerig werd op deze druk bezochte vergadering de thans geschapen situatie be sproken en werd ten slotte besloten in sa menwerking op te treden tegen eventueel te voeren'verslechteringen. Hierna werd een vergadering gehouden van de afdeeling Haarlem van den Alg. Ned. Bouwarbeidersbond, onder voorzitterschap van den heer Stam. In deze vergadering werd verslag uitgebracht van de hierboven gememoreerde bespreking, waarna in den- zelfden geest als op de besturenvergadering een besluit werd genomen. De „Msbd." verneemt uit Berlijn „Der Tag" bevat een bericht, volgens het welk Scheidemann in den zomer van 1923 op kosten van Barmat een maand in het Grand-hötel te Zandvoort zou gelogeerd hebben tegen f 20 per dag. Het blad hoopt, dat Scheidemann niet te ziek zal zijn om hierover inlichtingen te ge ven. Hij heeft indertijd verzekerd, niets met Barmat uit te staan te hebben. GOEDKOOPST SE. EW GROOTSTE SORTEERffeaG ORANJESTRAAT - J - TEL: 12628 Dinsdagmorgen in het speelkwartier der schoolkinderen, is de kleine jongen van L., Leidschestraat, door een auto over reden. Het ongeval ontstond doordat de jon gen plotseling de weg overstak cn door de auto gegrepen werd, Dr. M. Weduw stel de direct een onderzoek in, maar kon geen letsel constateeren. D eautobcstuurder treft geen schuld. Geboren: 4 April: M. G. SchipperKru- ger, d. 5 April: A. Heemskerkv. "ark, d. E. E. JongsmaHage, z. 6 April: H. BiilandWels, z, Ondertrouwd: 8 April: H. A. v. Kesteren en J. Jansen H. Hessels en L. 'V, C. Haverink H. C. Kion en A. G. Koopman J. N. Sikkink en S. A. Akkersdijk - M. v. d. Schild 'en M. B. ter Horst. Getrouwd: 8 April: A. Konings en G. B. Metz R. A. Papenburg en A. Koster J. G. Vreeken cn J. M. Jordens G J. W. Gückel en A. M. Orth. Overleden: 5 April: E. C. A. Le Large, 80 j., Lange Heerenstraat 6 April: M. J. W. VerhoeffSnel, 79 j., Tempeliersstraat 7 April: H. C. Toussaint, 74 j., Zuider Buiten Spaarne 8 April: J. Dijt, 7 j., Zuiderstraat, Naar wij vernemen, is betreflende de col lectieve arbeidsovereenkomst in de bouw bedrijven nog geen overeenstemming bereikt tusschen den Patroonsbond voor dc bouw bedrijven in Nederland, den Ned. R.-K. Bond van Bouwpatroons en de arbeidersvereeni- éinêen. Dc rijksbemiddelaar Mr. de Vries heeft ad vies uitgebracht over de verschillende eischen van de arbeiders. Door de besturen van de Patroonsbonden is hierop geantwoord, dat zij de bemidde lingsvoorstellen tegenover hun leden zullen verdedigen mits de besturen der arbeiders verenigingen dit ook zullen doen. Voorloopig werken dc arbeiders nog op het oude collectieve contract, totdat een nieuw zal' worden gesloten of totdat de on derhandelingen zullen afketsen. Wat dan ge beuren zal is niet bekend. Waf de toestand hier in Haarlem betreft, deze zal onveranderd blijven totdat een nieuw contract is gesloten mits geen ver slechteringen zullen worden ingevoerd. De meeste arbeiders werken op het oogen blik bij de ongeorganiseerde patroons daar de georganiseerden zeer weinig werk hebben. In d gisteren te Amsterdam gehouden vei ling bij de firma A. Mak op het Rokin, heb ben de schilderijen uit de collectie J. T. Cre- mer hooge prijzen opgebracht. De belangrijke Bosboom, de Portugeesche Synagoge voorstellend, werd geveild voor 12.000 gulden; de groote Corot, een gezicht ov Ville d'Avray bracht 20.500 gulden op en de Mauve, het vervoer van een omgehaklen boom in den winter, 8200 gulden. Alle drie deze werken zijn door Neder- landsche veriamelaars aangekocht. Zooals wij reeds meldden heeft de heer N. Gerharz, dirigent der H.O.V. eenige maan den buitenlandsch verlof aangevraagd tot herstel van gezondheid. Gelukkig is de onge- st ldheid van onzen dirigent niet van ernsti- gen aard. Deze winter heeft hij geleden aan een ernstige keelontsteking, daarna heeft hij zijn werk weer zoo spoedig mogelijk opge vat, maar om geheel op verhaal te komen is eenige maanden absolute rust wel gewenscht. Als dirigent der H.O.V. zal optreden gedu rende de afwezigheid van den heer Gerharz, do he' Willem Knikker. Bij het Hoogovenbedrijf brak Dinsdagmor gen plotseling een wilde staking uit. 's Mor gens om 9 uur legden 50 havenarbeiders het werk neer, daar zij meer loon 'wenschten. s Avonds vergaderde de organisaties, die de staking ofkeurden als ongeorganiseerd. Hedenmorgen om 6 uur gingen de stakers weer aan 't werk. Het bedrijf ondervond geen noemenswaardige stagnatie. Wanorde lijkheden kwamen niet'voor. voor de van 1013 April a.s. te houden bijeenkomst van de Internationale Jury is een programma opgemaakt. Het „Weekblad voor Bloembollencultuur schrijft hierover: Vrijdag 10 April, 9 uur v. m. De Juryle den, die in het Hotel „Groot Badhuis" te Zandvoort verblijf houden, zullen in toerr duto's naar dc tentoonstelling gebracht wor den. 10 uur v.m. Samenkomst der Jury in hét Hoofdgebouw, ingang links (niet aan het secretariaat bij den ingang). 1 uur n.tn. Lunch, aangeboden door de „Algemene Vereeniging voor Bloembollen cultuur in het Restaurant van het Ten toonstellingsterrein, Zaterdag 11 April. Excursie in auto's door de bloembollenstreek en omstreken van Haarlem, aangeboden door den Bond van Bloembollenhandclarcn (voorzitter de heer A. S Reiniersc), Vertrek 9 uur v.m. van het Hotel „Groot Badhuis" te Zandvoort. Lunch te Wassenaar, thé te Bloemendaal. 1 erugkomsi te Zandvoort 5 uur n.m,. 7 u"rDn'ïï Feestmaaltijd in het Hotel „Groot-Badhuis", aangeboden door de „Algemeene Vereeniging voor Bloembollen cultuur De Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw, en andere autoriteiten iullen aan dit feestmaal aanzitten. Zondag 12 April (le Paaschdag). Deze dag w°rdt aanbevolen voor het maken van vliegtochtjes boven de Bloembollenstreek. Vertrek van de auto's vanaf het Tentoon stellingsterrein naar het Vliegveld, via Haarlcmmermeerpolder, Aalsmeer, ten 2 ure n.m. 0,n UUr n-m. weer terug op het Ten toonstellingsterrein (eventueel ook om 9 uur v.m. en 11 uur v.m.). Autotarief f 2.50 per persoon, vliegtarief 7.50 per persoon. Lunch op vliegterrein 2.50 per persoon. Zij die niet wenschen te vliegen, kunnen desniettegenstaande dc autotocht meema ken 2-50 per persoon, mits er nog plaats beschikbaar is Maandag 13 April. 2 uur n.m. Uitvoe ring van Bach's „Matthaeus Passion", in de St. Bavo Kerk op de Groote Markt te Haarlem, aangeboden door de Haarlemsche Bachvereeniging (Voorzitter de, heer G. B. Crommelin), en de Afdeeling „Haarlem" van dc Nederlandsche Maatschappij voor Toonkunst (Voorzitter de heer J. C Ta- dema). De Juryleden die in Zandvoort verblijf houden, zullen in toerauto's naar de Kerk gebracht worden. Zooals men weet, heeft de uitreiking van warm voedsel aan kinderen plaats door de vereeniging „Kindervoeding." Dc uitreiking geschiedt in de zaal van de St. Vincentius- verceniging in de Zoctestraat. Vandaag was het den laatsten dag van dezen winter, dat het voedsel werd ver strekt. Van deze gelegenheid werd door de St. Vincentiusver. gebruik gemaakt om ter cere van haar 75-jarig bestaan de kinderen eenige lekkernijen in den vorm van sinaas appelen en paascheitjes aan te bieden. Onnoodig te zeggen hoe dit door de kin deren werd ontvangen. Het aantal kinderen, den laatsten tijd gedaald tot ongeveer 150, was vandaag ver over de 200. Een allerprettigste stemming heerschte onder hen. Daar de verrassingen uitgereikt werden bij het weggaan, is het zeer begrij pelijk, dat het tempo waarin de erwtensoep eenigszins versneld was. Time is money werd hier op waardige wijze gedemon streerd. Het afscheid tusschen de kinderen en de dames was hartelijk. Niemand vergat een hand te geven. Nadat alle kleinen waren vertrokken, werd door den heer C. Visser, administra teur-penningmeester van „Kindervoeding", eenige woorden gesproken. Hij dankte alle medewerkende hartelijk en wees speciaal op dv prettige samenwerking tusschen Kindervoeding en de St. Vincentiusvcreeni- ging en eindigde met de hoop uit te spre ken, clat allen het volgende jaar weer met evenveel opgewektheid hun krachten wilde geven. Vervolgens sm-ak de heer P. J. van MEDEGEDEELD DOOk De Beurs opende heden prijshoudend V. K. HEDEN 5% Nederland 1919 99 99 6% Nederland 1923 1027/ 102 4 'A Nederl. 1917 923/, 923/, 1% N.-L 1921 A.. 10213/le I0218/i6 6N.-I. 1923 D.. 102 102 hol!. Lloyd 6 1 Oude Vaart 59 59 dito Gem. Eigend. 463/, Mij „Nederland" 156 Scheepvaart-Unie 1331/, Rotterd. Lloyd 121 Oude Boot 65i/8 Holl. Stoomboot l83/4 H V. A. 493 492 Jeva Cultuur 367 Jurgens gew. 82 83-4 Koloniale Bank 188 190 1 dische Bank 142 142 Cert Handel Mij 1281/2 1281/2 129 Phoenix 931/2 Geconsolideerde 148 145 Kon, Oho 383. 376 «163/b 1151/a Marine comm. 12 *12 Vorstenlanden 1671/2 l693/8 Actions id. 169 169 C-mp. Merc. Arg, 11 il 125l/2 129 3723/, 373 Senembah 3813/, 381 Deli Batavia 346 345 A'dam Rubber 208 2981/2 224 Silau 117i/, 116 Wai Sumatra 152 153 Dordtsche Petr. 3581/g 354 Southern Rails 841 f* 85 U nion '431/, I431/3 781/, 771/, Wabasb 211/s 213/s Comm. Maxwell 511 3 16 8 ARPIL EERSTE LATERE KOERS KOERS BERLIJN s 59 60 0,59.65 PARIJS 12.90 12.93 BRUSSEL 12 621/2 12 67 WEENEN f 0.35 0.353/, LONDEN 11 98 11 983i9 STOCKHOLM 67 55 67.55 KOPENHAGEN 46 05 46 10 OSLO ii1 j i 39.95 40.- BAZEL 48 40 48 45 NEW-YORK 2.50i/2 2.50*/ 2 ROME 10.30 10.30 nog namens de St. Vincentiusvereeniging eenige woorden van sympathie. Hij wees op de goede verstandhouding sedert 30 jaar tusschen de beide vereeni- gingen. Het is dan ook een genoegen om thans bij het 75-jarig bestaan van onze ver eeniging de kinderen met een kleinigheid te kunnen verrassen, aldus spreker. Wij verwachten geen bclooning, doch zijn reeds voldoende beloond met een prettigen lach van de kinderen Spr. eindigde met den wensch, dat de samenwerking nog lang zal mogen voort duren. Men verzoekt ons de aandacht te ves tigen op de hedenavond te houden vergade ring der afd. Haarlem, met het oog op dc belangrijke agenda, o.a, zal verslag worden uitgebracht van de Centr Raadsvergadering terwijl de heer Dekker een voordracht over „Het Licht" zal houden en de voorzitter eene lezing over „De Katholieke arbeider en zijne Kerk." Naar wij uit goede bron vernemen zal hier ter stede a.s Vrijdag een algemeene ledenvergadering gehouden worden van de afdeeling Haarlem van den Ned. Schilders gezellen bond ter bespreking van dc con tract-actie en de hieruit voortvloeiende conflicten. Naar men in dc kringen der schildersge zellen verwacht is de kans, dat hier ter stede eveneens een conflict zal uitbreken, lang^niet denkbeeldig. Gisteravond half negen had op de hoek Barteljorisstraat en Gr, Markt, een aanrij ding plaats, die betrekkelijk goed afliep. Een dame per rijwiel komende uit de 438e NED. STAATS! OTERÏ.T. Trekking van Woensdag 8 Aprif. 2e Klasse 3e l iist. Hooae prijzen: I7S72 f 20.000. 3326 ƒ2000. 8802 19448 19493 1000. 363 400. 1959 200. 2939 7157 8817 10356 14901 18887 19540 20267 100. f 30: Prüzen van 146 30 41 58 63 99 112 168 260 292 309 319 337 350 352 407 413 416 520 560 604 618 619 625 640 768 777 826 841 1025 1082 1122 1209 1316 1324' 1434 1453 1683 1710 1797 1879 1940 1948 1953 1986 2005 2075 2239 2306 2396 2403 2433 2434 2441 2447 2667 2694 2741 2742 2759 2813 2827 2870 2904 3080 3149 3154 3174 3190 3192 3268 3270 3289 3319 3341 3408 3418 3443 3593 3676 3697 3716 3717 3737 379S 3830 3814 3902 3924 3947 4028 4068 4125 4205 4207 4219 4245 4275 4458 4501 4582 4651 4689 4697 4767 4783 4784 4810 4862 4929 4932 4951 5000 5005 5020 5082 5196 5231 5258 5328 5411 5497 5511 5534 5550 5681 5687 -5732 5753 5828 5844, 5906 5936 5976 6035 6043 6062 6090 6113 6132 6226 6270 6341 6400 6410 6424 6508 6524 6549 6564 6571 6573, 6661 6677 6793 6803 6862 6865 6901 6948 7000 7044 7224 7239 7251 7266 7309 73S1 7461 7489 7555 7579 7605 7732 7737 7779 7765 7879 7883 7950 7963 7986 8018 8028 8043 8046 S122 8142 8189 8248 8266 8274 8345 8365 8393 S453 8462 8506 8608 8624 .8632 8677 8703 8720 8729 8754 8800 8827 8845 8858 8872 8975 9008 9014 9042 9079 9146 9260 9320 9321 9323 9334 9369 9451 9512 0524 9526 9533 9547 9585 9728 9731 9935 9953 9987 10110 10113 10118 10M4 10159 10194 10209 10212 10267 10307 10493 10504 10550 10657 10663 10678 10742 10819 10824 10883 10940 11052 11061 11242 11266 11273 11274 11317 11348 11357 11581 11611 11645 11685 11695 11760 11802 11844 11853 11967 12048 12094 12121 12177 12179 12216 12228 12311 12364 12382 12438 12440 12446 12463 12507 12526 1253! 12689 12707 12733 12813 12838 12851 12860 12985 13042 13177 13202 13244 13263 13362 13372 13427 13483 13532 13561 13571 13600 13601 13647 13653 13666 13696 13723 13733 13777 13811 13851 13859 13870 13907 13964 13968 14045 14046 14218 14215 14252 14341 14480 14584 14585 14789 14896 14926 14956 14976 15016 15057 15068 15110 15267 15273 15333 15437 15452 15455 15484 15489 15547 15564 15579 15625 15643 15674 15724 15755 15771 15832 15839 15864 15871 15936 15944 15951 16044 16099 16103 16150 16158 16160 16165 16247 16262 16272 16296 16307 16343 16410 16462 16480 16487 16526 16608 16618 16627 16744 16801 16820 16821 16935 16940 16967 16994 16995 17028 17238 17258 17324 17339 17440 17591 17715 17758 17787 17824 17897 17900 17947 1,7952 17963 17981 17986 18009 18137 18145 18286 18328 18376 18482 18483 18671 18724 18731 18739 18766 18775 18781 18784 18799 18830 18883 18885 18924 19013 19082 19121 19123 19138 19195 19201 19228 19274 19324 19326 19365 19371 10494 19517 19587 19610 19650 19691 19745 19851 19860 Z0007 20082 20094 20120 20148 20159 20177 20272 20303 20375 20534 20617 20665 20679 20704 20745 20790 20805 20829 20834 20848 20928 20944 20998 2e Klasse 2e Lijst: 17785 m.z. 17745. Barteljorisstraat, werd ondanks haar bellen door een woesten rijder aangereden, die uit de richting Gr. Markt kwam. De botsing was onvermijdelijk. Het rijwiel van de dame geraakte defect. Toen het publiek genoemden heer, op merkzaam er op maakte dat hij te hard had gereden was deze op den koop toe al les behalve vriendelijk Zonder even om te zien naar dc dame die hij had aangereden, vervolgde hij zipf weg. Het programma voor het Ledenconcert van Donderdag 9 April a.s. vermeldt de 8ste Symphonie yan Beethoven en een eer ste uitvoering van drie deelen, uit Charpen- tier's Inpressions d'Italic. De Soliste Betsy Schrik, Violiste te Amsterdam speelt het 2de Vioolconcert van Max Bruch en Poerae OP. 2 5van E. Chauson. AMSTERDAM, 8 April. Naar wij verne men, zullen de directeuren van de melk- ondernemingen Vami, de Eendracht en Aurora met de besturen der 3 arbeidersor ganisaties in het Melkbedrijf (Christ. Bond van Fabrieks- en Transportarbeiders, R. K. Bond van Zuivel-bewerkers en Centrale B< nd van Transportarbeiders) vergaderen, ter bespreking van den toestand, ontstaan ten gevolge van de aanhouding van de melkvoordracht. De vertegenwoordigers van de werkgevers en van de arbeiders in het melkbedrijf- kwamen overeen tot de vor ming van een commissie met de taak een voorstel tot reorganisatie van het melkbe drijf te ontwerpen ter beoordeelfng door het Gemeentebestuur, zoodra de verbete ring der melkvoorziening opnieuw aan de •rde komt. Voorzitter van deze commissie is de heer v. Voort, directeur van de Vami, secretaris, de heer H, Over, secretaris van den Centralen Bond van Transportarbei ders. AMSTERDAM. 8 April. Mr. C. P. M. Romme, secretaris der R. K Raadsfractie bericht .ons dat-door hem is ontvangen het navolgend. schrijven van den heer Wierdels, d.d. 7 dezer: in onze fractie-vergadering van Zondag j.l. heb ik aan mijn medeleden reeds gezegd, dat het mij niet voor mijn persoon om een wethouderszetel te doen was, cn nadat de fractie mij als toekomstig wethou der had aangewezen heb ik verklaard le willen terugtreden, indien dit zou kunnen bijdragen tot oplossing der bestaande moei lijkheden in 't belang der gemeente. Bij deze herhaal ik die verklaring. Ik stel de mij aan geboden wethouderszetel ier beschikking. (w.g) WIERDELS.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 2