IN EN OM HAARLEM. PAKKISTEN KA UB, t J. E. A. KADB Verkeersongevallen. BE SPA'ARNEBANK Internationale Voorjaarsbloemententoonstelling te Heemstede. IS MET TIJD om uw voorde verzending van uw bloembollen te bestellen. levert ze goed en goedkoop N.V. HOUTHANDEL HAARLEM Gewogen en Ie licht bevonden kan nooit op FRAMKEN'SPA&SCHBIROOD slaan. Dat ziet men immers bij het koopen een FRANXEN's PAASC1BROOD dadelijk aan! Zwaar van de krenten' luidt Uw uitspr'aak re^ds op het allereerst gezicht Dus is met Paschen FRANKEN's PAASCH- BROOD voor U van 't allergroo!s! gewicht! 3 R.-K. Openbare Leeszaal. EnschedéH. F. C. uitgesteld. „Herwonnen Levenskracht". De groote Internationale Zangwed strijd van Polyhymnia. H. M. de Koningin te Haarlem? DE LEZING VAN MGR. SEIPEL TE HAARLEM. Pazifismus und Christentum. De reis naar het H. Land van Mgr. Taskin. Van onze Rechtbank. De Internationale Vocrjaars- bloemenfentoonsteliing. 99 j 99 io2i5/i<; 102i3/ls 93 93 1021»/,e 1 02 102 6 471/2 156 1331/8 133l/2 121 19 496 369 369 84 84 190 1891/3 142 143 128 128 128 128 1463/- 147 378 1151/3 I15l/2 '2V4 ll3/, 168 1683/, 1691/o 170 Vs 11 Va 1291/, 128 372 372 ««I1/* 381 342 342 2073/4 210 226 1261/, 126 152 152 351 355 «41/* 85 142' 78 21 !/2 21 Wisselkoersen en koersen van Bankpapier. BERLIJN e B 5,4 60 059,621/3 PARIJS l?.82i A 12.83 BRUSSEL 12 70 12 66 WËENEN 0.35 0.35-% LONDEN 11 99 11 98i/3 STOCKHOLM 67 65 67 60 ropenhagen 46 70 40 10 OSLO 38 45 48 10 48 45 48 40 new-york 2.507,6 ROME 10.30 10.321/a Ned. R.-K. Volksbond. Van de ladder gevallen. Faillissementen. I BURGERLIJKE STAND Diefstal op een concert. Aanrijding. Verduistering door een rentmeester. ASSENDELFT. Pastoep A. Bols. LAATSTE NIEUWS. De ramp van de „Jonge Catharina" De staking in de Drentsche venen. Rondvluchten K, L. M. De vlucht op korten aistand een krachtig propagandamiddel voor de aviatiek. In samenwerking met de Koninklijke Lucht vaart Maatschappij, het bestuur der Ten toonstelling en het Reisbureau Lindeman, zullen rondvluchten georganiseerd worden, ais speciale attractie aan de tentoonstelling verbonden. Deze gelegenheid is door de K. L. M. gaarne aangegrepen, wijl zij de vlucht op horten afstand bevordert. Er is een deel van het publiek, dat zich niet waagt aan een 1 ngen tocht. De ervaring heeft geleerd, dat zij, die 'n korten tocht hebben meegemaakt, voorgoed alle vooroordeel laten varen en voor de aviatiek zijn gewonnen. De K. L. M. heeft met deze vluchten op korten afstand voor 't eerst een proef ge nomen op de Jaarbeurs en daarmede een geweldig succes gehad: 451 passagiers wer den geboekt; tijdens de jaarbeurs van 1923 532 passagiers. De bedoeling is de rond vluchten bij elke volgende jaarbeurs te her halen. Gisteren Woensdag was voor auto riteiten en pers 'n proevlucht georganiseerd. Om twee uur verliet het gezelschap het ter rein der tentoonstelling per auto van de fa. Poelgeest. Aan den tocht namen o. m. deel: dc heer en mevrouw Krelage en zoontje, Ir. J. G. J. Kakabeeke, inspecteur van den landbouw, de heeren R, P. Bonthuis en Ir. K. Volkersz, rijkstuinbouwconsulenten, de heer Jan Roes, onder-voorzitter der tentoon stelling, Jhr. van Doorn, burgemeester en Dr. Droog, wethouder van Heemstede. Door de Haarlemmermeer werd naar Schip hol gereden. Tengevolge van een defect aan den motor werd de tocht eenigszins ver traagd. Te circa half vier rijden wij het vliegterrein op. Juist, terwijl wij aankomen, komt een vliegtuig uit Londen binnen. De enkele pas sagiers stappen uit. waaronder ook een va der met zijn vierjarig zoontje, een teddy beertje in de hand. Deze jeugdige luchtrei ziger trok erg de aandacht en was een be schamend voorbeeld voor hen, die nog met vre°s de komende dingen tegemoet zien. Wij bezichtigen de hangars, de weerbe richten op de groote borden in de hal, de beweging der luchtschepen op de interna tionale lijnen, die op groote kaarten tegen den wand zijn aangegeven. Inmiddels is het vliegtuig, waarmee de eerste groep van ons gezelschap zal opstij gen, in gereedheid gebracht. De motor maakt een oeiverdoovend gedruisch. Links van ons siijgt een vliegtuig op, dat in minder dan geer. tijd hoog boven het terrein zweeft. Acht passagiers stappen in; er is nog één plaats vrij jiaast den piloot. Hét lijkt mij een buitenkansje en ik installeer mij naast den man, die ons aller leven in de hand heeft. Een der heereri van de K. L, M. brengt een vliegkap voor me. Eén moment voor het vertrek bekruipt me angst en ik vraag den piloot, of 't niet gewaagd is, wijl ik voor de eerste maal opstijg, hier plaats te nemen. Maar de man stelt me gerust: geen zweem van gevaar, de beste plaats, die er is' Het sein wordt gegeven en voor ik 't ge merkt heb, zweven we hoog boven Schip hol. Alle vrees is weg, ik voel mek weiger aan in 'n autobus. De aardscbe afmetingen worden al kleiner We, vliegen ovtïttsde Haarlemmermeer: zwarte en groene vakken, waartusschen de wegen als witte linten lig gen en de vaarten zilveren strepen gelijken. Ik zie een man, die bezig is zijn land te be werken. Het paard heeft de grootte van een paardje uit een kinderspeelgoed-winkel. Een auto op den weg heeft de afmetingen van een lucifers-doosje. Dan, voor ik er erg in heb, zijn we boven Haarlem, Ik zie de nieuwe Bavo, langs de Leidsche Vaart vliegen we naar Heemstede. We zijn boven het tentoonstellingsterrein. De gebouwen het hoofdgebouw en de restauratie lijken figuren uit een bouw doos. Daarachter ligt Groenendaal, een be spottelijk partijtje houtgewas. We vliegen over de bollenvelden, waar hier en daar reeds kleur is te zien. paars en violet. Daar achter liggen de grijs-bruine duinen. Weer zijn we boven Haarlem. We cirkelen over de Groote Markt. Bekende stadspunten zijn gé- makkelijk te herkennen. In een vaart zie ik een motorboot, die een ijl rookpluimpje uit stoot als een oud mannetje, dat zijn pijpje rookt. In breede bogen vliegen we over de stad. Eindelijk neemt de piloot de richting voor den tetugtocht en in minder dan geen tijd zijn we weer bij Schiphol. Het was een heerlijke emotie. Alle verha len over angst, duizeligheid, zeeziekte ziin op z'n zachtst gesproker fantasie. Het opstijgen en neerkomen gaat zóó geleidelijk, dat men er nauwelijks iets van merkt. Alle deelne mers aan den tocht van gisteren waren enthousiast. En met reden. Er werd ge vlogen over een hoogte van 4 a 500 meter. Het weer was schitterend. Wijvoorspellen de K. L. M. met deze korte rondvluchten groot succes. De prijzen zijn zoo matig mogelijk gesteld, aangezien meer het idee van propaganda voor de luchtvaart dan winstbejag bij deze vluchten voorzit. Het merkwaardige is, dat de vluchten met dezelfde toestellen plaats vinden, als waar in de internationale reizen gedaan wor den. Wij zijn b.v opgestegen met een geperfectio eerde F Vit, 'n zelfde: toestel als waarmede de Hollandsche vliegers naar ïndië zijn gevlogen Naast deze korte rondvluchten stelt de K. L, M. zich voor dit jaar rondvluchten over Nederland te organiseeren. Aan de eérste vlucht zal de Ned. Reisvereeniging te Amsterdam deelnemen. De route is de volgende: vertrek Amsterdam 10 uur circa, over de Zuiderzeekust, het Muiderslot, het Gooi, de Loosdrechtsche plassen, naar Soes- terberg, vervolgens naar Utrecht, Gouda en langs den IJssel naar Rotterdam, vliegter rein Waalhaven, waar de lunch wordt ge bruikt. Daarna over Delft, den Haag, Sche-, venigen en de bloembollenstreek over Haar lem naar Schiphol. Dezelfde tocht kan ook van uit Rotterdam worden ondernomen. Met inbegrip van lunch bedraagt de prijs dezer rondvlucht 30.,een prijs, die ook al weer zoo matig mogelijk gesteld is, met het doel om animo voor het vliegen te wekken. De beide eerste tochten zullen op 3 en 17 Mei plaats vinden met een F. VII, waarvoor het aantal passagiers reeds voltallig is. Na afloop van den rondvlucht gisteren werd het gezelschap een tea aangeboden in de restauratie op het terrein. Niet onvermeld mag blijven, dal de firma Poelgeest in alle opzichten hare welwillen de medewerking tot het slagen van den tocht heeft verleend. Te ongeveér 6 uur was het gezelschop op het terrein dér tentoonstel ling terug. u de B. MEDEGEDEELD DOOR De Beurs opende heden prijshoudend. L. HEERENVEST 114-128 TELEF. 12208 Morgen (Goeue Vrijdag) zal de R.K. Open bare Leeszaal den geheelen dag gesloten zijn. Op verzoek van Enschedé is de beker wedstrijd EnschedéH. F. C., welke twee den Paaschdag gehouden zou worden, uit gesteld. Men schrijft ons: 3 De Tubcrculose-vereeniging „Herwon nen Levenskracht", ontving dezer dagen een schrijven van de Ned. R.-K. BouWvak- Patroons te Haartem, met mededeeling, dat een subsidie van 20.zal worden ver- strekt ten bate van de Tuberculose bestrij ding. Voorts maakt men gewag in bedoeld schrijven, dat dit jaar aan meerdere ver- eenigingen een subsidie, of gift is verstrekt, zoodat, het schenken van een grooter be drag niet mogelijk js. Vorig jaar ontving Herwonnen' Levenskracht een gift van 100— Den R.-K. Bouwvak-Patroons komt een woord van welverdiende hulde toe, voor dc wijze waarop zij vele vèreenigingen steunen! Wie volgt dat mooie voorbeeld na? De loting, regelende de beurt van optre den van de aan den Grooten Internationa len Zangwedstrijd, deelnemende vereeni- gingen, zal worden gehouden op Maandag 13 April (2cn Paaschdag) a.s. des namiddags 1 uur ir het Gem, Concertgebouw. ..Haarlem's Dagblad" meldt, dal H. M. dc Koningin zeer waarschijnlijk dit jaar een bezoek aan Haarlem zal brengen. Wij kunnen hieromtrent medcdeelen, dat het reeds bekend was, .dat H.M. de Konin gin Haarlem zou bezoeken gcruimen tijd geleden maakten wij er reeds melding van maar of dat bezoek dit jaar of het vol gend jaar zal plaats hebben, is ook nu nog niet bekend De heer Mr. A. Wesstra, ge meentesecretaris van Haarlem, deeld ons mede, dat bij bet gemeentebestuur van Haarlem op dit oogenblik nog niets omtrent den datum van een bezoek bekend is. Wij hebben eerder gemeld, dat Mgr. Dr. Ignaz Seipel bij zijn bezoek aan Haarlem op 23 April a.s. in de Stadsschouwburg spre ken zou over Der Weg zum Friedcn." Mgr. Seipel heelt echter thans in de plaats van dit cenc onderwerp voor all steden, in ons land, waar hij lezingen hóuden zal, een afzonderlijk onderwerp bepaald, dat voor Haarlem thans luidt: „Pazifismus und Chris- tentum." Mgr. Taskin en zijn reisgenooten, waar onder onze oud-stadgenooten, de ZeerEerw. heer Rector C. M. Jonckbloedt en de Z.Ew. Pater fr. Aug. Bulters O.F.M., zijn op 2 April j.l. te Napels aangekomen. Dc afge legde reis was voortreffelijk geweest. Een indrukwekkend oogenblik was de audiën tie bij Z. H. den Paus. Op 3 April is hét gezelschap over zee gegaan en deze week zullen de reizigers in Jeruzalem aankomen. Heling. Terecht stond hedenmorgen de 63-jarige J V., voddenraper, ter zake dat hij op 23 Januari ijzer opgekocht heeft van verschil lende jongens. Dit ijzer was van diefstal af- j komstig. Op een vraag van den president of hij de jongens vertrouwd had, antwoordde bek!., dat hij het ijzer meer vertrouwd had dan de jongens. Als getuigen werden gehoord de jongens van wie het ijzer gekocht was. .Zij verklaar den, dat V. geweten heeft dat de voorwer pen van diefstal afkomstig waren, Bekl. kreeg na verklaring van een der ge tuigen een hevige woordenwisseling met dezen over de benaming van het ijzer. Nog maals zeide hij, dat hij het ijzer volkomen vertrouwd had, doch niet de jongens. De oficier van justitie achtte de heling overtuigd bewezen, daar er o.a. broodjes bij waren, welke niet vrij in den handel te krij gen zijn en eischtte daarom een gevangenis straf van 3 maanden onder aftrek voorar rest, rekening houdend? met de hooge jaren van beklaagde. De verdediger vroeg ontslag van rechts vervolging, omdat het motief winstbejag ab soluut niet aanwezig is geweest. Mocht de rechtbank daar niet op in willen gaan, dan vroeg hij clementie. Uitspraak volgt Donderdag a.s. Diefstal. Vervolgens stond terecht de 18-jarige Ids. L., ter zake van diefstal van een naaima chine op 9 Februari j.l. ten nadeele van zijn zuster. Bekl. verklaarde tot den daad gekomen te zijn om naar Brabant tekunnen gaan. Hij had de naaimachine naar de bank van lec- ning gebracht, waar hij'cr 12 voor had ge kregen. Dc Oficier van Justitie eischte een voor waardelijke straf van 3 maanden met een proeftijd van twee jaar met de bepaling, dat hij de 12 zal vergoeden. De uitspraak werd bepaald op Donderdag 16 April. Inbraak iri het R. C. H.-kicedhuis. De 18-jarige J. Z., wonende te Haarlem, had in den nacht van 21 op 22 Januari in het R. C. H.-clubhuis te Scholen, in veree niging met H. S., ingebroken; Ze hadden chocolade, pepermunt, bonbons en een flesch Ranja gestolen. Bekl. zegt, dat de diefstal in onderling overleg was gepleegd. S. had hem tot den diefstal aangezet. Hij was nog nooit eerder veroordeeld. Voorgelezen werd vervolgens een verkla ring van den heer A. S., pachter van het R. C. H.-clubhuis, die den diefstal had ont dekt. De Officier van Justitie vraagt een ge vangenisstraf voor den tijd Vjin 3 manaden. De uitspraak wordt bepaald op Donderdag tb Maart a s. De diestal in de Smedestraat. Hedenmorgen deed de Haarlemsche Recht bank uitspraak in de zaak tegen J. K. P. en G. R., die op 28 December 1924 tezamen hadden ingebroken in de woning van A„ Smedestraat 26, boven den winkel der coö peratieve vereeniging „Vooruitgang". De eisch van het M. luidde tegen ieder een gevangenisstraf van 234 jaar. De Rechtbank veroordeelde thans beide beklaagden tot een gevangenisstraf van een jaar en zes maanden, met aftrek van voor arrest. Uitspraken van Donderdag 9 April 1925. H. Ph. H, H„ koopman, wonende té Lei den, thans gedetineerd, „Art 251bis W. v. S.". Twee maanden gev.straf met aftr. pr. hecht. öv. v. Chr. J. v. B„ electricien, wonende te 's-Hertogenbosch, thans gedetineerd „Art. 247 W. v. S." Drie maanden gev.straf met aftrek pr. hechtenis o. v. H. w., bedrijfschcf, wonende te Zaandam. Vrijgesproken. P. J. H., veehouder, wonende te Alke made, appèl overtr. Keur der Akersloot, Hertog en Blijverpolder. Appellant niet ont vankelijk verklaard. Th. B., chauffeur, wonende te Zaandijk. Vrijgesproken J. Vautobusondernemer, wonende te Wijkeroog. Vrijgesproken. J. L, M., vuurwerker, wonende te Haar lem, thans gedetineerd, diefstal., 3 maan den gcy.stpaf ^met aftr. pr,hechtenis o. v. J. K. P., timmerman, wonende te Haar lem, thans gedetineerd; G. R., los werkman wonende te Haarlem, thans gedetineerd, „diefstal door twee of meer vereenigde per sonen". Ieder een jaar en zes maanden ge vangenisstraf met aftr. pr. hecht. o. v. Deputaties van Buitenlandsche Tuinbouwvereenigingen. Royal Horticultural Society, London: Sir William Lawrence, Bart, Mdjor C. G. A. Nix, V. M. H„ W. R. Dykes, M. A. Société Nationale d'Horticulture de France: Georges Truffaut, Laumonnier- Férard. Internationale Jury. Voorzitter: Sir William Lawrence Bart., •Penningmeester der Royal Horticultural Society te Londen, eerste afgevaardigde dier vereeniging ter tentoonstelling. Leden. Amerika (Vereenigde Staten van) A. de la Mare, Directeur-uitgever van The Flo rists' Exchange, New-York Richard Vin cent Jr., Handelskweekcr te White Marsh, Md. België: Jules Buyssens, Inspecteur der beplantingen van de stad Brdssel. Ch. De Bosschere, Voorzitter der Antwerpsche Flo- ralien van 1920, Oude Gort bij Antwerpen. Emile Draps, Voorzitter van de Koninklijke Antwerpsche Tuinbouwmaatschappij, te Merxem bij Antwerpen. M Duquesnoy, pen: ningmeester der Konink.iike Maatschappij van Landbouw en Kruidkunde, te Gent. A. Gallet, ondervoorzitter van de Syndikale Kamer der Belgische zaadhandelaren, pen ningmeester der Syndikale Kamer der Bel gische Hofbouwers te Gent A Opdebeeck zoon, boomkweeker te Putte, bij Mechelen. Nestor Seghers, voorzitter van de Syndikale Kamer van Belgische zaadhandelaren te Brussel. V. Vandeweghe, voorzitter van den Bond van Azaleakwcekers en exporteurs te Loochristy bij Gent. Brazilië: Francesco Nemit?g „Loja Flora," Sao Paulo. Denemarken: P. Bech, handelskweekcr, te Valby. Aug. Hansen, handelskweeker te Kastrup-Kopenhagen. Chr. Jensen,handels kweeker, te Glostrup. Clemen Jensen, In specteur van den Koninkl Tuin te Kopen hagen, Edv. Svendsen, handelskweeker, te Kastrup. Duitschland: Georg. Arends, vasteplanten- kweekerij, te Ronsdorf./Ernst Bénaray, zaad handelaar, te Erfurt. Director Esche, firma Gebriider Dippe, zaadhandeiaar, te Qued- linburg. Heinrich Geduldig, zaadhandelaar, te Aken. Heinrich Lambert firma J. Lam bert Söhne, zaadhandel, te Tier. Rudolf Mann, firma Otto Mann, zaadteelt en han del en kweekerij, te Leipzig. Paul Pfitzer, firma Wilhelm Pfitzer. Fellbach-Stu'.tgart. Otto Plalz, handelskweeker te Charlotten- burg. Ot!o Ruhe, zaad- en bloemenbollen- handel, te Charlottenburg, Heinrich Seidel, firma T. ,1. Seeidel, Dresden-Laubegast, Frankrijk: A. Brochet, firma Croux et fils, boomkweekcrij te Chatenay. Ch. Gabert, bloemenwiukelier, te Parijs Mareel Garroux, firma L. Clause, zaadteelt, te Bré- ligny sur Orge. Léon Guillaume, chem van den dienst der tuinen van het Paleis der Tuileriën, te Parijs. Laumonnier Ferard, al gemeen sekretaris van de syndikale kamer der Fransche zaadhaandelarcn, te Parijs. Alfred Nomhlot, algemeen secretaris der Nationale Fransche Tuinbouwvereeniging, te Bourg-la-Reiene Georges Truffaut, te Versailles. Henri Valtier zaad- en bloembol lenhandelaar, le Parijs. Jacques L. de Vil- morln, lid van de Académie d'Agricol'ure, Voorzitter van de Tuinbouwgroep der Fran sche Landbouwers, te Parijs. Madame Phi lippe L. de Vilir.orin, chef der firma Vilmo- rin Andrieux en Cie„ te Parijs Groot-Brittannië: J. S. Brunton, directeur van „The Horticultural Trade Journal", te Burnley. J, Gairns, firma Austen Mc. 5% Nederland 1919 6Nederland 1923 4'A Nederl. 1917 1% N.-i 1921 A.. 6% N.-L 1923 D... holL Lloyd Oude Vaart dito Gem. Eigend. Mij „Nederland" Scheepvaart-Unie Rotterd. Lloyd Paketvaart Oi.de Boot Holl. Stoomboot H V. A. Java Cultuur Jurgens gew. Koloniale Bank 1 dische Bank Cert Handel Mij Resc. dito Phoenix Geconsolideerde Kon. Olie U. S. Stee] Marine Vorstenlanden Actions id C ,mp. Merc. Arg Poerworedjo Oude Deli Senembah Deli Batavia Adam Rubber Serbadjadi Silau Wai Sumatra Dordtsche Petr. Southern Rails Union Anaconda Wabasb Comm Maxwell V. K HEDEN O ro f-* Oi 5Q3/4 '471/2 651/4 4921/4 931 /8 rf tH O CO -0 A 142 S/-8 51/Ï6 9 ARPIL EERSTfc KOERS LATERfc KOERg BAZEL 1 B 1 1 2.501/3 Asian, zaadhandel en handelskweekerij, te Glasgow. A. Chalmers, firma Stewart Co., zaadhandel te Edidburg. J. Coutts, ouder- hortulanus aan den Botanischen tuin te Kew. W. R. Dykes, M, A., Secretaris van de Komckliyke Tuinbouw Maatschappij, te Londen. John I". Jeffrey, Directeur der Tui nen en Parken der stad Edinburg, Rob. B. Ker, firma Kerès Ltd., te Liverpool. Sir William Lawrence, Bart, zie boven. Major C. G. A. Njx, V. M. H., te Cramley. Leonard Sutton, firma Sutton Sons, zaadhandel, te Reading, Thos R. Trigg chef van de afd. palken en kerkhoven der stad Leeds. W. A. Watts, Narcissenkweeker, te St. Asaph, Wales. Hongarije: Alfred von Mauihner, Königl. Obercekcnomierat, chef der Firma Edmund Maunthener, Boedapest, Itaite: N. A. fngegnqli, mandelskweeker, te Milaan. Nederland: J. G. Ballego, lid van. het be stuur vfjo den Ned. Tuinbouwraad, te Lei den. Teun Boekee, te Zoeterwoude. J. F. Ch. Dix, Hoofdredacteur van Floralia en het Handelsblad voor den Tuinbouw, te Assen. S. G. A. Doorenbos, plansoenmeester, „Sterrenburg", Utrecht. J. W. E. Ebbinge, firma Ebbinge Van Groos en fa, Nieuwe- steeg Co., 'te Boskoop. C. Eggink Sr., oud. lid van het Hoofdbestuur der Alg. Vereeni ging voor Bloembollencultuur, te Voor schoten. Willy van Egmqnd, lid van het Bijgoed-Comité der A. V. v. B„ te Oegst- gecst. B. B. C. Felix, boomkweeker te Bos koop. C. Geilenbeak Jr., lid van het Bijgoed- Comité der A, V. v. B., te Hillegom. H, de Graaff, lid van met Narcissen-Comité der A, V. v. B„ te Lisse. Jan de Graaff, oud lid van het Hoofdbestuur A. V. v. B., te Lei den, h. M. Hoog, lid van het Narcissen-: Comité der A. V. v, B., te Haarlem. Th.. W. C. Jonkheer, te Hillegom. J. Keessen Dzn.i te Aalsmeer. L. van Leeuwen Jr., jid van het Narcissen-Comité der A, V. v. B., te Sassenheim. D. Lefeber, té Lisse. G; J. van der Mey Gz.. van Meeuwen, oud-lid van het Hoofdbestuur der A. V. v. B., te Haarlem. Jan van der Mey Gz., lid van het Hyacinthen-Comité, der A- V. v. B., te Lisse. Ir. C. Ph, Moerlands, Rijkstmnbouweonsulent, Directeur der Rijks- Tuinbouwwinterschool, te Boskoop, J. Mole- man, te AalsmeerOost, J. W. Roozen Azn., te Overveen, J. F. Roozen Mzn., lid van 'nat Hyacinlhen-Comité der A, V. v. B„ te Heem stede. W. A. Rijnierse, lid van het Hyacin- ihch-Ccmité der A. V. v. JS.,tc Overveen. A. L. Smit. lid van het Hyacicthen-Comité der A. V. v. B„ te Bennebroek, Jac. Smits, Voorzitter van den Bond van Plantenhande- laren te Naarden. P. de Vries, Rrkstuin- bouwconsulent, Directeur der Rijkstuinbouw- winterschool, te Aalsmeer. W, Warnaar, oud lid van het Hoofdbestuur der A. V. v. B., te Sassenheim. W. Weinhnusdr, Administra teur van het landgoed Hooge Veluwe té Hoenderlo. Noorwegen: F. Johansson, handelskwee ker, te Lybek, V., Aker. Victor Lagerqvist, handelskweeker. te Drammen. Tscheclioslowakija: Dr. Karl Masèk, firma V. Masck, kweekerij en zaadteelt, te Tur- nau. Zweden: Erik Hjelm, Direkteur der Göte- fcorgs Tradgardsförening, te Göteborg, H. Wolff, handelskweeker, te Göteborg Zwitserland: Max Gassmann, voorzitter van den Zwitserschen Bond van Zaadhande laren, te Ziirich. Ongecorrigeerd. Gisterenavond had ih gebouw St. Bavo de maandelijksche ledenvergadering plaats van den R. K. Volksbond. De voorzitter, de heer J. Ph. H. Castricum, opende de vérgade- ring op gebruikelijke wijze en gaf den secre taris vervolgens het woord. De notulen wer den voorgelezen en goedgekeurd. Vervolgens werd een twintigtal nieuwe leden geinsialleerd door den voorzitter, waar na overgegaan werd tot de behandeling van de agenda. Het verslag van de Centrale Raads vergadering van 6 April werd door den se- retaris zeer. uitvoerig voorgelezen en uitge legd. De weeldebelasting werd- daarna door den voorzitter besproken. Hij noemde dit voor de arbeiders een belangrijk voorstel waar de inkomstenbelasting in elk geval zal wor den verlicht, evenals de verdedigingsbelas ting. Deze verlaging zal dan gehaald worden uit de weeldebelasting. Van verschillende zijden wordt natuurlijk dit voorstel bestreden. Er moet evenwel tegenop gekomen worden, dat deze belasting geheel onuitvoerbaar is. Ook in België is deze belasting in gebruik en pok daar worden de gewone belastingen er door gedrukt. Natuurlijk zal het de be trokken personen zoo licht mogelijk.moeten worden gemaakt, hier is niets tegen te doen, doch deze belasting slaat geheel op „weelde voorwerpen". De enkele centen die de arbei der op b.v. koekjes zal moeten betalen is zoo verschrikkelijk niet als wordt voorgesteld van andere zijde. Dit voorstel moet door ons worden toe gejuicht, aldus de voorzitter. Inzake het bouwen van „Eigen Woning werd door den voorzitter het volgende ge zegd De levensverzekering Concordia kan aan de leden een eigen woning bezorgen tegen ge schikte voorwaarde. Deze voorwaarden kun nen worden gelezen in een prospectus. Het geheel houdt in een zeker spaarsysteem. Men kan n.l. 14 jaar lang een maandpremie van f 2.5J betalen, waarna men f 500 bij elkaar heeft. Hierna wordt door Concordia 4 x f 500 als hypotheek gegeven, welke na 30 jaar moe ten zijn terugbetaald tegen een rente welke 1% minder is dan de dan geldende rentevoet. Ook collectief kan men op die manier op een gemakkelijke manier huizen krijgen. Aan de voordracht van de heer Dekker over „Het Licht" ontleenen wij het volgende Wij Katholieken moeten strijden voor en met „het licht", dat altijd ver boven allei heeft geschenen, dat licht, dat in alle tijden heeft geschenen om aan te duiden dat het Goddelijke kind is geboren. Ik wil u spreken over het licht dat da gelijks schijnt uit het tabernakel. Nooit zal het gelukken dit licht te dooven. .Van ver schillende kanten wordt dit licht aangevallen. Wij moeten ons niet uit het veld laten slaan door leuzen en gezwam van andersdenkenden Het is onze plicht niet te berusten in het feit dat zooveel Katholieken uit de organisatie: zijn, getreden, wi.j;.mogen nietsH»3J$rhet,kruia maar met het kruis Strijden, Wij moeten hen er op wijzen; dat het dwaas is met de socialisten mee te brullen; r.een: Roomschen dat zijn wiji Wij moeten al onze vergaderingen bezoe ken.' Laat het bestuür niet alleen staan. De smaad en de, hoon, Christus dagelijks aangedaan, moet U aansporen alleen propa gandisten te zijn voor onze katholieke zaak. De voorzitter dankte den spreker en zeide vervolgens dat het Rerum-Novarum feest zal gehouden worden op Zondag 24 Mei in het Brongebouw, 's Morgens wordt begonnen met een algemeene Heilige Communie, ter wijl 's middags muziek het feest zal opluis teren. Het jaarfeest wordt opgeluisterd door een serie feestavonden van „Alb. Thijm", welke een toonedwedstrijd zal uitschrijven. Ook het Triduumfeest zal waardig worden gevierd. Hierna ging de Voorzitter over tot zijne lezing „De Katholieke Arbeider en Zijne Kerk", welke door de aanwezigen met be langstelling werd aangehoord. Nadat de gees telijke adviseur nog eenige opwekkende woorden had gesproken, werd op de gebrui kelijke wijze gesloten. Gistermiddag stond de 54-jarige schilder P. d. L R, de voorgevel van perceel Kleine Houtweg 26 te schilderen, toen een trein der E, S. M. voorbij kwam. De wagen- voerder stopte, daar hij meende, dal hij de ladder, waarop de schilder stond, moei lijk zou kunnen passeeren, Dc schilder meende echter, dat de ladder zoover van de wagens stond, dat de trein ongehinderd zou kunnen passeeren, want reeds eenige malen waren wagens der E. S. M. gepasseerd. De wagenvoerder reed dan ook langzaam verder. De wagens, waaruit de trein bestond, waren echter van het r.ieuw model- Deze zijn langer dan de wagens van het oudere type en steken in de bocht dus ver der buiten de rails, Het gevolg was dan ook, toen de trein doorreed, dat de ladder geraakt werd en de schilder op den grond viel, Hij werd opgenomen en per auto naar het St. Elisabeth's Gasthuis vervoerd. Dap bleek, dat R. het rechtcrbovenbeen en eenige ribben had gebroken, ook was do b(. rstkas ingedrukt. R. verkeert echter niet ip onmiddellijk levensgevaar Dinsdag werden in staat van faillissement vciklaard: Mej, M. Koning, winkelierster te Haarlem, Gierstraat 44. Curator mr. G. W. C. Pliestep. J.'W: de Rooy, vroeger tc Halfweg, thans te Haarlemmermeer, Uweg, bij M. Dekker, arbeider. Curator mr. F, J. Geritsen. P. Heymcrïng; caféhouder te Krommenie, Noorderhoofdstraat 135. Curator mr, C. Van Sprang té Zaandam, Herman de Bos, reiziger en pianist, wo nende te Schoten Timorstraat 96, Curator mr. P. Tjeenk Willink. J. C .van der Hooft, rijwielhandelaar en. metselaar, te Flaarl'emmermcer, Akerdijk 8. Curator jhr, L, U. Rengers Hora Siccama te Haarlem, Rudgerus Breed, schilder te Haarlem, Kam perstraat 40, Curator tiir. d'. W. P, Vis. Opgeheven werd het fai sement van G, A. de Boer Curat ir mr. B Bouman, alhier, uitgesprpken 10 Februari j.l. Geëindigd zijn de 'faillissementen door'het vcrbindènd Worden der uitdeelingslijst Wan: C, van der Lans, te Lisse, Roqvershoek. Curator mr; T. A. *M, A. van' Löben Seis te Haarlem, 253J Hooge orrizen: 4536 15888 100. 199 Priizen van f 30: 303 391 402 405 939 984 155S 1897 1931 225» 2305 2614 3290 3865 4317 4789 4829 5568 5741 6362 6825 6827 6964 7076 7659 7757 7824 8445 8581 9096 9119 9258 9289 9510 10355 10744 11051 11646 12010 43Se NED. STAATSLOTERIJ. Trekking van Donderdag 9 April. 2e Klasse 4e Liist. 529 82? 2197- 2227 4283 4295 5886 6064 7378 7525 3815 8876 9847 10132 12125 12160 12722 '2852 13344 13428 13544 13677 13832 13869 13884 I3&Ö4 13949 14190 14683 14857' 14872 15096 15167 15176 15652 15941 15978 16437 16691 16813 17.026 17156 17798 18026 1SS94 1940? 20101 20265 20553 20800 20946 20950 2e Klasse 3e Lijst: 20534 m.z. 20535. Jan Dries, mandenmaker te Velseroord.-' Curator mr. A, A. Huizenga, te Haalm. D. Kiewitt, schilder te Wormerveer. Cu rator mr. A. A. Huizenga, te Haarlem. C. J. Spiers, slager te Haarlem. Curator mr. P. Tjèenk Willink. A.. Duchart, destijds te Wijk aan Duin,1 thans te Amsterdam. J. Dekker Wz„ bloembollenkwecker en -handelaar, te Hillegom. Curator mr. A. A. Huizenga te Haarlem. Ondertrouwd: 9 April. A. K. L. Kwekke-i boom en M. E. v. Wijngaarden. P. Pcet-j oom en A. Kuiper. W. Oolders en M. J. Mullens. A. G. v. Velzen en G. M. Slobbe. J. \V, Hengelmolen en M. J. Van Hum- bepek. J. H. Traast en A. M. E. Tijmann,: J. J, W. v. Beek en H Nonhebel. Getrouwd: 9 April. B. Meiring en P. L. H. v-. Veen. E. H. Kerkhoven en J. Dekker. Geboren: 8 April. z. van W. Koopmans Westerhout. d. van J. A, BlokkerOli vier. Overleden; 8 April. C. G, In 't Veld 63 j,,< Reguliersstraat, Bij de politie io aangifte gedaan, dat aan iemand, die de generale repetitie van dc „Johannes Passion", Dinsdagavond in de Gemeentelijke Concertzaal bijwoonde, bij het uitgaan een gouden horloge met ketting is ontvreemd. Gistermiddag te half 6 wilde de 49-jarige juffrouw A. H., wonende Glasblazerstraat, alhier het Stationsplein oversteken, toen de 15-jarige G. K. per rijwiel voorbijkwam, Een aanrijding volgde en mej, H. kwam te vallen. Daar zij over pijn in de borst klaagde, werd de dokter ontboden, die echter geen, verwpndingen constateerde. Zij werd per auto naar haar woning ge-) bracht. In de strafzaak tegen J. F. Montenberg, rentmeester -bij het Kroondomein, wonende te Heemstede, heeft het Arnhemsche Ge rechtshof thans bevolen, dat het onderzoek zal worden heropend en in de zitting van het Hof op 7 Mei a.s, nog meer getuigen zullen, worden gehoord. Hederimar^en ris ónze Zeëreerw. Herder, pastoor J, M. A. Bots, in de Mariastichting te Haarlem overleden. Het ging reeds eeni- gen tijd niet goed 'met den pastoor. Zijn Ecrw. had steeds kóorts, welke hem zeer verzwakte. De doktoren achtten ten slotte operatief ingrijpen noodzakelijk, wat gister middag dan ook geschiedde. Het heeft he laas niet mogen baten. Gaarne hadden de parochianen hun herder genezen in hun mid den zien terug gekeerd. God heeft het anders beschikt. Op den morgen van' den Witten Donderdag riep Hij hem tot Zich. Den blij den Paaschmorgen mocht hij hier op aarde niet meer aanschouwen. Laten wij echter hopen,, dat hij reeds in den Hemel Dengene mag aanschouwen. Wiens verheerlijking wij over enkele dagen weer luisterrijk hopen te herdenken. De Zeereerw. Heer Bots was sinds 1918 hier pastoor en heeft zich in dien, tijd zeer bemind weten te maken. Veel heeft hij tot %tand weten te brengen en met onverwoest bare energie verrichtte hij den aroeid in onze parochie. Met groot leedwezen onge twijfeld zullen dan ook de parochianen het toch nog onverwachte verscheiden van hun pastoor vernemen en zeker zullen zij' een vurig gejed voor de zielerust van hun be minden herder storterc amrnan iiii'iiTr» m i (Zie pagina 2, Tweede blad.) VLISSINGEN, 9 Apul. De 21 geredde zee« lieden van 'het s.s. Catharina zijn allen naar het R. K, Ziekenhuis vervoerd Zij verkeer den in bewusteloozen toestand. De verdron ken lc stuurman M. was uit Vlissingen af komstig VLISSINGEN, 9 April. Als gevolg van de ramp der „Jonge Catharina" zijn de vol gende personen overleden: De eerste stuurman W Meinderts uit Vlissingen, de derde stuurman May uit Rotterdam, de 3e machinist G. C Kool uit Rotterdam, de hofmeester H, Renber uit Charlottenburg, de kok R, Strömer uit Dusseldorf en de olie man L. Addinken .uit Hamburg. Vermist worden nog de volgenae 4 personen, die zeer waarschijnlijk ook zijn omgekomen: de le machinist J. Ph. Sesseler uit Den Haag, de matroos Th, Reinders uit Apeldoorn, de licht matroos J. Oosterman uit Maassluis en de steker J G. Kieboom uit Rotterdam. Het Britsche s.s Clan Monroe ligt gean kerd op de reede van Vlissingen en mag op bevel der politie nog niet vertrekken. EMMEN, 9 April. De stakingsbeweging in de Drentsche venen breidt zich meer en meer uit en 't is noodig gebleken op ver schillende plaatsen 'de1 politiemacht te ver sterken. Militairen vérleenen overal assis tentie om het verbod van samenscholingen te handhaven. De stakers komen veel op vergaderingen bijeen. Vanmorgen was het in Emmen zeer rumoerig. Vele stakers uit da omgeving waren hier heen getrokken en moesten pit elkaar gejaagd worden. In den afgeloopen nacht zijn te Emmer-Compascuum in de woning van den dominé de ruiten in gegooid. De daders zijn gearresteerd. Ook de slagers zijn in staking gegaan, zoodat be halve geen bróód, ook geen vleesch meer afgeleverd wordt. Van middag om 4 uur ver gadert te Emmen de Drentsche Bond van Bakkers om zijn houding te bepalen. ALWEER EEN GEHEIME BRANDERIJ ONTDEKT. MAASTRICHT, 9 Aprii. Twee rijks ambtenaren en twee rechercheurs, uit Maas. trichl, hebben bij den heer N. W„ te Gulpen, in z'n woning een geheime branderij ont dekt. De toestellen en materialen werden 'in beslag genomen, alsook 50 a 60. Liter al cohol van 80 pet. N. W.' wordt ter beschik king van de Justitie gesteld.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 2