"Tjwie oK VAN NELLE'5 GEURIGE TABAIS TvanWk VOORJAAR 1925 15_-60_ 5a- 25_ 7«-30_ 8iü - 25_ 7a - 35_ Verkeersongevallen. Dr. H. J. F. Schutte) J. DE WILDE F. C. Heyblom, E. S. FRANK Verwacht 16 April DE KLEINE APOSTEL. Colbert Costumes - 20_- 75_ Bem;saisons - - - - 25 -65_ Regenjassen- - - - Pantalons ----- Jong. Sportpakken - Matrozenpakjes - - Jongens Jekkers - Schoolhroeken - - DIENSTPERSONEEL STADS SCHOUWBURG S DE EEUWIGE BABY 2S.2O.I5CENTPERf1ALf0ttS 225- 7L0 STADSNIEUWS. ADVERTENTIËN. HARLEM GROOTE MARKT 78- DE KAMPIOEN rULNW-EEDlM roodkapje: WH ES SLIM GEBRUIK GLIM KANTONGERECHT. Avondschool voor Handelsonder wijs. DE LIEFDE ZORGT TOT NA DEN DOOD. HILLEGOM. WIJKEROOG. NIEUW-VENNEP. VELSEROORD. VELSEN I.1 BEZORGT MIJ IJMUIDEN. BEVERWIJK. Johannes Cornells Johannes Tuyn Johanna Bloemzaad I averschmidt Klaje bedient U HET BEST. tot 20 April afwezig. Tandarts is tot nadere aankondiging iet te consulteeren. iot 23 April afwezig. is van 11 tot 18 April afwezig. Vraagt eerst inlichtin gen aan de KLINIEK TANDHEELKUNDE voor ge Uw mond van kunsttanden of gebit laat voorzien. Advies kosteloos. God. Oude Gracht 84. Koop een Kampioen- Rijwiel Groote Houtstraat 13. Rott. Hofstad - Tooneel En ais de Ster bleef Stille staan VACANT1EMATINÉE en de WOLF Te huur aangeboden: Smalspoor, kipwagens, enz. Tevens te koop 7500 mui- de pannen. Adres: G. METSELAAR en Zn, Heerensingel 137, Haarlem. Tel. 12809. VOEDZAAM GOEDEN VRIJDAG en le PAA^CHDAG GESLOTEN. ♦AMSTERDAM* NIEUWENDIJK 184 tegenover de Beurspassage Magazijnen ie Hoorn, Leeuwarden, 'sGravmhage, Groningen, Rilrersum. Onze gemaakte kleeding voldoet aan de hoog ste eischen omreden wij alles onder bekwame leiding, op eigen werkplaatsen laten vervaar digen, van de beste stof.en en voerings. BEZICHTIGT ONZE ETALAGES AL VORENS UWE INKOOPEN TE DOEN Voor K eed ng naar maat beschikken wij over eene prachtcollectie Engolsche en Schotscho statten, waarvan stalen, modelboeken en prijs courant op aanvrage fr. worden toegezonden. Geopend tot 8 uur. Zaterdags tot KO uur. DE BLOEMBOLLENVELDEN. Men schrijft ons uit Hillegom Wat we niet hadden durven verwachten is werkelijkheid geworden de Bloemenvel den prijken met hun schitterende kleuren en rijke geuren, die ons dringend naar hier nooden. Het zeldzaam zachte, aan zomer grenzende voorjaarszoelweer heeft het groei proces uitermate verhaast en bevorderd, zoo dat vanaf heden bezoek aan de velden be koring geeft. Alles staat gereed, om de dui zenden tg ontvangen en vanaf Goeden Vrij dag zullen talloos velen zeker naar deze vel den komen, hetzij om en passant de Groote Tentoonstelling te gaan bewonderen, hetzij cm uitsluitend hier als dagjesmenschen zich te vermeien. In verband hiermede zullen we van af heden onze lezers op de hoogte houden van den bloei en den stand der vel den. Hoe eer men nu komt, hoe mooier. De Narcissen staan in vollen bloei, doch ivenzeer de heerlijke Hyacinthen, terwijl reeds hier en daar de Tulpen kleur en knop rertoonen. Gemakshalve geven we de voor naamste routes aan, en kunnen niet genoeg r.andringen om met lijn 2 (dus te voet) te ~aan genieten, want dan alleen ziet men de bloemenvelden van nabij. Gelegenheid om Hillegom te bereiken is er plentiom het half uur rijden de trams in beide richtingen, terwijl de autobussen een gelijke regeling hebben en ook de treinen het comfort ver gemakkelijken de Paaschdagen zullen on getwijfeld de vreemdelingen bij duizenden brengen. Hotel Sistermans, het eerste klasse hotel, rlias het wapen van Friesland, ligt in het centrum, een kind brengt er u 1 Dit is tevens de standplaats der autobussen en de halte cn wisselplaats der trams. Van het Station der H. IJ. S. M. vindt de reiziger reeds in de onmiddellijke nabijheid het Stationskoffie huis met gezellige serre en vriendelijk inte rieur. Men wandelt dan langs den mooien Stationsweg, door de Hoofdstraat, waar Nieuw Flora en Flora beide rust bieden, totdat men midden in het dorp Hoter Sister- tians bereikt. Van daar kan men in alle rich tingen gaan. Rechts gaat men door de Molen straat en komt men aan de Wilhelminalaan, waar men van uit het gelijknamige Park een tijk gezicht heeft op de prachtige Hyacinthen- tuinen van den heer Ant. Goemans. Daar vindt men colt het historische Moienduintje, cn even verder overziet men vanaf de Molen- brug de velden van den R. K. Armentuin. Even voorbij de Kromming (waar een brie venbus staat) komen de prachtige Hyacin- hentuinen der N. V. A. C. van der Schoot, terwijl mert bij den hoek rechts afgaande weer naar het station gaat en links gaande bij cc Beekkade weer links door de tuinen der R. K. armen vrij kunt wandelen en bij de Haven uitkomt. Gaat men voorbij Hotel Eis ter mans den straatweg af (richting Lisse) t an biedt het Hof van Hillegom gelegenheid ci inwendigen mensch te versterken en vcorbij de Haven, mede rechts het Wapen v Hillegom. Verder doorgaande brengt Cc Veenenburgerlaan ons weer te midden dei- Heiende Hyacinthenvelden en kan men v. .er langs diverse wegen naar Hillegom te- it'g. De aangegeven routes zijn wandelingen v -_i een half uur. Veel is er te genieten en i mand zal zich een uitstapje naar hier 'l blagen. Natuurlijk hangt veel van het v :r af, doch het iaat zich aanzien dat we cck daarover tevreden Zullen zijn. Uit Lisse meldt men ons Aan de jaariijksche bezoekers der Bloem- tcllenvelden kunnen wij mededeelen dat .t de Paaschdagen vele Hyacinthenvelden i volle bloei staan en een bezoek overwaard Men schrijft ons uit Sassenheim Een zachte winter, waardoor onze bol- jr-.vassen geen tegenslag hadden, 't Zou i3 wel een vroege bloei zijn. Toch viel wel iets tegen. De ontwikkeling was iet zooals men zich had voorgesteld. Het -.oarjaar werkte niet mee; koud en guur, De laatste dagen hebben evenwel won- f' ven gedaan. De bloemenvelden zijn als tij tooverslag veranderd. De narcissen zijn c::i en al bloem en de hyacinthen prijken \n velerlei kleuren. We durven gerust v orspellcn, dat de a.s. feestdagen volop aloemen zullen geven te aanschouwen. Zoo bunnen de Paaschdagen nog eens ouder- v.ctsche hyacinthendagen worden. HET MOND- EN KLAUWZEER IN DE HAARLEMMERMEER. De ziekte geweken Ten aanzien van het mond- en klauwzeer vernemen we dat sedert half Februari zich geen enkel geval in den Haarlemmermeer polder meer heeft voorgedaan, zoodat de, ter voorkoming van besmetting, en ter beteu geling van deze ziekte genomen maatrege len konden worden opgeheven. De ziekte heeft in dezen polder op 235 boerderijen geheerscht, waarvan op bijna 100 boerderijen in het Zuidelijk deel, in welke omgeving de ziekte zich ook het eerst heeft voorgedaan. DE MELKOORLOG IN DE HAARLEM MERMEER. In Nieuw-Venr.ep is Dinsdag een melk- oorlog uitgebroken. De melkhandelaar A. aldaar, die blijkbaar te veel melk in voorraad had, ging Maan dagnadat hij z'n klanten in Nieuw-Ven nep voor den gewonen prijs van 13 cent per liter had bediend naar Haarlem en ventte' daar z'n overige hoeveelheden uit voor een lageren prijs dan waarvoor de melkboeren in Haarlem de melk verkochten. Dit zette natuurlijk kwaad bloed, wa'arop men Dinsdag in Haarlem besloot deze con currentie te trachten den kop in te drukken door met een melkauto naar Nieuw-Vennep te rijden en daar de melk te verkoopen voor 8 cent per liter. Zoo ging dan Dinsdagmorgen de melk auto uit Haarlem, „versierd" met groote re clameborden, langs de huizen te Nieuw-Ven nep, waar de huismoeders natuurlijk van den lagen prijs der melk een gretig gebruik wis ten te maken. Woensdagmorgen is de melkauto weer in het dorp verschenen, doch de prijs der melk was nh even hooger gesteld. Hoe zal dit afloopen vraagt men zich in Nieuw-Vennep af. Was er maar melkoorlog in Haarlem, zeggen de Haarlemsche huis moeders DE ERNSTIGE AANRIJDING. Omtrent de op den Akerdijk nabij Sloten plaats gehad hebbende ernstige botsing tus schen den auto van den heer M. en twee wiel rijders, vernemen we, dat de verwondingen e- I n uzingen van den heer K. langzaam genen zende zijn, doch dat de toestand van Me.j W. zich nog erger laat aanzien dan aanvan kelijk werd gedaan en het nog onzeker is of haar versplinterd been zal kunnen blij ven behouden. Hun verpleging in het zieken huis te Amsterdam zal nog wel eenigen tijd duren. Melkvervalschers. J. B. te Heemskerk, die eenige weken geleden terecht stond voor den Politierech ter, terzake wederspannigheid tegenover een tweetal melkcontröleurs, had zich nu hedenmorgen te verantwoorden wegens melkvervalsching, welke door de contröleurs was geconstateerd. Een onderzocht monster melk bevatte ongeveer 37 water. Het O. M. meende, dat een flinke boete nu maar eens moest worden toegepast en eischte daarom een geldboete van 500, subsidiair 30 dagen hechtenis. De Kantonrechter veroordeelt J. B. tot een geldboete van 200, subsidiair 20 dagen hechtenis. Nog stond een andere melkslijter terecht. In de door hem afgeleverde melk bevond zich 9 water. Beklaagde was voor een zelfde feit reeds eerder veroordeeld. De eisch luidde 150 'boete, subsidiair 20 dagen hechtenis. De Kantonrechter vonnist J00 boete, subsidiair 10 dagen hechtenis. De arbeidswet. De bakker S. S., wonende te Zandvoort, had de arbeidswet overtreden. Reeds eerder had beklaagde voor een dergelijk feit terecht gestaan, doch had het geluk gehad tot voorwaardelijke hechtenis te worden veroordeeld. Thans vraagt het O. M, een hechtenis van 3 dagen. De kantonrechter wil het nog eenmaal probeeren en bekl. een voorwaardelijke straf geven van 3 dagen hechtenis! De ambtenaar van het O. M. maakt be klaagde er echter wel attent op, dat de ar beidsinspectie zeer streng is en strenge straffen verlangt, waarom hij voor een vol gende overtreding wel dient op te passen. tien aanrijding. De Chauffeur D. v. d. P., had met zijn vracht-auto te Heemstede een 18-jarig meisje, dat op de fiets reed, aangereden. Het meisje was komen te vallen, had een lichte hersenschudding bekomen met het gevolg, dat zij 14 dagen het bed moest houden. De chauffeur had van de aanrijding niets bemerkt. Het M. vraagt een geldboete van 50, subsidiair 10 dagen hechtenis. Het vonnis luidt 40, subs. 10 dagen. DE UITSLAG VAN DE OVERGANGS EXAMENS IS ALS VOLGT Bevorderd naar de 2e Klasse. v. Bergem Jacobina Ch. I., v. Bergem Josephina M. de Cock C.v. d. Colk M. J. Keesmaat W. Kumpe Hendrika J. Linn P. Uittenbogaard J. Verkruissen Janneke v. d. Water Margaretha v. d. Werff Johanna J. Assies Elisabeth H. de Blaazer J. H. Boersma L. F. A. Booij A.de Bruin C. F. A. Bruin W. P.Burggraeve L. P. J.Bij- leveld Wilhelmina Bijrij P. J.Cramer C. Dekker J. v. d. Berg J. Bismeijer F. Bis- meijer G. P. H.Hansen Nellij G.v. Kes- sel C. C.Russ A.Schreuders M.Bijster J.Cramer H. N.Dreijer H. M. M. Eichenbager F.Fris Jacoba Chr.Harmsen Maria C.v. Heerden Adriana W.Hofkes W. J. Hommers A.Hovingh Martha P. Jalink GeertruidaJochem P.de Jong D.J. Buijs C.Libosan J. A. Maks H. G. Men- sink W.Pel J. G.Roest B. G. Rompel- man Maria Silvis J. Stoffers P. J. Veldt Johanna E.v. d. Wetering F.Weiland M. Zuidam Helenav. Zurk Wilhelmina C. Zwam Hendrika. Bevorderd naar de 3e Klasse. v. d. Bosch A. C. C.Knol Marie Kuijk W.Smit B. R. Tierie G. Akker man Wijnanda W. de Boer J. K. v. d, Broeke Susanna M. de Bruin J. H. J Buijtendijk A. v. d. Burch Hendrika P. Geels J. H. de Goede J. Gijsbers Anna W. Boh. J. M.Costers W. Spoor G. M. Wolff H. v. Donselaar Johanna W.Kep- selaar J. A. W.Klaassen H. Kleefstra P. de Kleuver J.Laan Bregje Meereboer Albertha Meinsma R. Mulder Andrea C. de Nobel D.v. Noordt W. C. Nijenhuis J. Spel Hendrikje v. Pel N. C. Rompelman Hendrika C.Scherpenhuijzen P. Schie- ring Agatha Schultz J. D. IJ. Severijnse E. F. v. d. Sluis B. v. Straaten Adriana E. Terpoorten J. J. v. Veller P. Visser B. de Vries G. C.Weijland Johanna B. Zoet Hendrika J. Zwiersen A.. Bevorderd naar de 4de klasse. Gouwentjk J. Hegge Katharina W. H. J. Heijblom J. Kollerie F. C. Zwan Annigje Akersloot Johanna H. v. d. Berg W. J. v. d. Bogaard M. Botti Bertha H. C. v. Donselaar N. Draaijers Maria G. v. Dijk A, v. Dijk F. M. H. Eikelenboom W. S. v. d. Ent Braat M. Fabel Lubarta Geere- vliet G. e.v. Glatz J. Groen K. W. Groos F. F. Amand L. A. M. Eekhout Th. L.v. d. Hoeff J.Hoogland J. J. Kievit E. Kloezeman B. J. G. Kok J. W. Kuijper Anna C. Lasschuit Alida van der Lugt Elisabeth M. de Lijster Cornelia W. Nijenhuis Albertje C. Pielage A. F. Ramakers H, v, Riet A. F. v. Rijsdam C. Sala H. C. Snip Antje Spoor M. Steen W. Suurendonk G. Tiesma Jeltje Vreem J. H, de Vries S. T. v. Wieringen D. Willemse K. C. Willemsen J. de Wit J. H. Zuêlen J. S. Zuurendonk W. P. C. Bevorderd naar de 5de klasse. De Bock Theodora E.Kroon Jannetje e.v. Amand J. J. Anderson Maria E. S. Antopisse H. Arnaud de Calavon W. A. Avis Dieuwertje Bood P. ;v. d. Booren(M. Bronkhorst Margaretha; Donker S. J. Eelman P. de Graaff Johanna P. Groenen dal C. J. Haak Trijntje C.v. d. Heijden J.Holster Josephina S.v. Gulik D. Meeuwig J. A. P. v. d. Putten Jacomina^C. Scholten AafjeWijkhuizen Maria P. Ende J.Hommers Johanna v. Leeuwen J. F. A. Honnebier Petronella H. J. Huijs- mans J. B.de Jong G.de Jong M. Kater J. J. K. Kerkhoff W. A. H. Kok Dirkje E. J. Konings Hendrika H. Konings J. Kramer C. P. Kroon G. F. C. Lasschuit Alida C. Luiting Wilhelmina H. Luitjes F. J.v. d. Mark J. G.Merten W. J. Ph. Mon'tauban Anna G. E.Moolenaar B. J. Nieuwveen G. J.v. d. Pad Wilhelmina P. Schrama H. J.Silvis L. Smit D.Smit MaaikeStuurman J. J.Verzandvoort Dorothea P.Visbeen P. v. d. Wekken L. Zijlstra J.v. Zijp F. A. In het maandblad van de Nederlanden „Fatum en Labor" van Maart, wordt een oude thans opgeheven vereeniging beschre ven, nl. het Weduwenfonds: de liefde zorgt tot na den dood. Wij laten hieronder het voornaamste volgen: In het gemeente Archief te Haarlem bevindt zich een kist met bescheiden, af komstig van het Weduwenfonds „De Liefde zorgt tot na den Dood". Dit fonds was op 1 October 1802 opgericht door H. Gehlc, G. Schouten, A. Everees, J, van der Plaat, G. J, Valbracht, C. Verpoorten Bz., II. van der Tuuk, J. van Metman, II. Licste, W. Strengers en P. J. Prinsen. Het doél was weduwenverzekering. De maandelijksche contributie, welke verschilde naar den leef tijd, bedroeg 1.30, 1.75 cn 2.20, De weduwe kreeg een jaarrente, die verschil de naarmate voor haar langer of korter tot het fonds was bijgedragen. In 1820 waren er meer dan 1000 leden, in 1829' werd ongeveer 22.000 aan jaar iijksche contributiën ontvangen en ongeveer 10.000 aan rente. Dat jaar werd ruim 27.500 uitgekeerd aan 213 weduwen met 283 kinderen. In de hoogste klasse ontving een weduwe toen jaarlijks 168. In 1830 evenwel kwam de directie tot de overtuiging, dat het fonds binnen korten tijd in min gunstige omstandigheden zou ver- keeren, indien de inrichting niet veranderd werd. Het aantal weduwen nam voortdu rend toe, men kon rekenen, dat zich eer lang nadeeligc saldo's zouden vertoonen. In een algemeene vergadering vaü 6 Mei 1830 werd de stand van zaken door het bestuur, 6 directeuren en 5 toeziende le den, blootgelegd. Besloten werd, dat jaarlijks met meer zou worden uitgekeerd dan uiterlijk het ge- heele bedrag der inkomsten van het fonds, na atrek der noodzakelijke administratie kosten. „Wanneer echter zal blijken", zoo luidde het besluit der bestuurders, „dat het getal weduwen het maximum bereikt heeft ep men dus eenigszins den verderen loop van het fonds kan overzien, zal de direc tie gemachtigd zijn tot den geleidelijken verkoop van het kapitaal over te gaan, ten einde ook daarvan de uitkeeringen aan de weduwen te doen geschieden". Dit werd zoo geregeld, omdat de inkomsten door het niet meer aannemen, het overlijden en be danken van leden natuurlijk sterk zouden afnemen. Eindelijk werd bepaald dat, wan neer er eenmaal geen leden moer bij het fonds in leven zouden zijn, het_ kapitaal onder de dan levende weduwen in gelijke portiën zou worden verdeeld. Na deze beschikkingen wachtte men rus tig op de dingen die komen zouden. In 1848 was het jaargeld der weduwen in de hoog ste klasse tot 80 verminderd. Toen be gon men het kapitaal te verkoopen en ver minderde, voorzichtiglijk, het weduwengeld in dp hoogste klasse nog tot 76 per jaar, welke grondslag behouden werd tot 1872, toen nog 78 weduwen en 9 contribueerende leden in leven waren. Na nauwkeurige berekening bleek, dat de uitkeeringen aanmerkelijk konden wor den verhoogd. Tot 1884 werd daarmede voortgegaan. Toen waren de leden op één na uitgestor ven en genoot iedere weduwe jaarlijks ƒ400, het hoogste bedrag dat volgens het regle ment mocht worden uitgekeerd. De vroe gere weduwen waren er karig afgekomen! Het eenig overgeblevene lid bedankte in Mei 1884, wegens het overlijden zijner echl- gcuDote. Volgens het reglement waren de 10 weduwen die'toen jaargeld trokken ei genaressen van 't fonds en het Bestuur be sloot daarom het kapitaal onder haar te verdeelen. Door verschillende omstandigheden had de verdeeling pas plaats oo 27 April 1885. Sedert 1804 was 1052.336 uitgekeerd, terwijl ter verdeeling bleef 77.130, waar van aan elk der gevolmachtigden, door den president, een tiende werd overhandigd. Zij bedankten met een gepast woord en be tuigden hun groote ingenomenheid met de ze regeling, wat niemand verwonderen kan." Veertigjarig Ambtsjubileum, Dinsdag was het 40 jaar geleden, dat de heer Fer dinand Kuipers, wonende aan de Hoofdstraat alhier, bij de N. Z. H. Tramwegmaatschappij in dienst trad. Die dag is voor den jubilaris tot een onvergeelijke gemaakt. Des morgens werd de heer Kuipers ge complimenteerd door den directeur aer Maatschappij, den heer Burgorsdijk, die naast de felicitatie bizonder deed uitkomen de trouwe plichtsbetrachting en nauwgezet heid van den Feesteling en hem namens de directie de gebruikelijke enveloppe met in houd overhandigde. Tevens bood hij den ju bilaris aan een oorkonde van de Maatschap pij van Handel en Nijverheid met bijgevoeg de gouden draagmedaille. De heer Burgers- dijk deelde den jubilaris vervolgens mede, dat het TI. M. de Koningin behaagd heeft hem te begiftigen met de Eere-Medaille van Oranje-Nassau in zilver. Hierna voerde de heer Burggraaf, chef van den uitwendigen dienst, het woord, na mens de ambtenaren der Mij. en bood mede onder hartelijke felicitatie een prachtig stof felijk huldeblijk aan. De heer Tuininga sprak nu namens het personeel en bood een schitterend bronzen rookgarnituur aan. Verder ontving de heer Kuipers nog tal rijke bloemstukken en andere souvenirs. Hij dankte op hartelijke wijze voor zooveel be wijzen van waardeering en vriendschap en hoopte, dat hij in den vervolge nog met den zelfden ijver zijn diensten mocht verrichten. Des avonds bracht per extra tram het mu ziekkorps der N. Z. H. T. van uit Leiden den jubilaris een serenade. Ook wij brengen den ijverigen cenvoudi- gen machinist gaarne onze welgemeende ge- lukwenschenl Vlegelachtig. Dinsdagavond rond 8 u. reed een chauffeur met een open auto in een zeer matigen gang door de hoofd straat. Achterin bevond zich een tweetal dames. Een paar opgeschoten jongens klom men op de kap cn hinderden de inzitten de dames. De chauffeur stopte en beduidde de jongens, dat zij den wagen hadden te verlaten. Men jouwde hem uit en hiel een hoeraatje aan. De bestuurder was zoo ver standig door te rijden. Commentaar is over bodig; de toeschouwers vonden het zeer jammer, dat er geen politie in de nabij heid was. Hopen we, dat in de aankomende drukke dagen automobilisten onze plaats kunnen bezoeken, zonder lastig gevallen te worden. Eervol ontslag gevraagd. Men deelt ons uit betrouwbare bron mede, dat de heeren C. de Wreede en W. Philippo, directeuren der N. V. Van Waverens Bloembollenhandel, „Leeuwenstein" eervol ontslag als zoodanig hebben aangevraagd. Propagandaclub. De R. K. Propagaan- daclub „St, Anthonius van Padua houdt a.s. Vrijdag 10 April een algemeene verga dering in het vereenigingsgebouw. De ver gadering begint om half acht. Bedrijfsorganisatie. In het vereenigings gebouw hield de afd. Velsen en Omstreken van den R. K. Bond van Fabriejcs- Haven cn Transportarbeiders een goed bezochte ver gadering, waar de heer Brussel als spreker optrad met het onderwrep „Bedrijfs organi se zeer leerzame lezing werd met groote aandacht gevolgd. Waarschuwing. Hoewel door den Com missaris van Politie te den Haag in bijna alle bladen is gewaarschuwd tegen een bo ter en kaashandelaar aan de van Aipen- straat te den Haag en aanraadt alvorens met hém in handelsrelatie te treden, bij "enh in- lichtingen in te winnen, blijkt het 4(>t 9£zc persoon nog steeds slachtoffers maakt, En- kele personen alhier, die adverteerde met kippen, konijnen, eieren enz. zijn er in ge vlogen. De correspondentie is er opgericht goederen te ontvangen zonder rembours. In de correspondentie staat steeds zal binnen 2 maid 24 uur wordt afgerekend. Echter zit ten zij nu al weken en anderen dagen te wachten, maar betaling blijft uit. Overplaatsing leerlingen- Alhier is on der een groot aantal ouders van leerlingen der openbare school D groote ontstemming gewekt door het voornemen van B. en W. om 150 leerlingen dezer school over ta plaatsen naar school E te Velsen, en wel om redenen van bezuiniging, wijl dan sur- numcraire leerkrachten kunnen worden aan gesteld, In de Maandagavond gehouden vergade ring der oudercommissie is unaniem verzet gerezen tegen dit plan, voornamelijk omdat de kinderen dan meermalen per dag 20 mi nuten moeten loopen, wat men bij het drukke verkeer van autobussen enz. niet verantwoord acht. Bovendien acht men deze oplossing onnoodig, daar school D pas met eenige lokalen is uitgebreid en nu 14 loka len telt, terwijl school H met 12 lokalen ook nog wel plaats heeft. De wethouder van onderwijs, die ter ver gadering aanwezig was, zeide, dat bij dit ver zet er van de uitvoering van het plan wel niets zal komen. Men wil het nu zoeken in overplaatsing van kinderen van school D naar school H en omgekeerd. Nekkramp. In de Breesaap te Velsen heeft zich een geval van nekramp voor gedaan. De patënt is naar de Maria-stichting te Haarlem overgebracht. B. en W. stellen voor een wijziging der klassen-bezetting der scholefi B, C, D, E en H, en willen in verband daarmede drie vast- aangestelde en twee tijdelijk benoemde leer krachten overplaatsen, terwijl de drie tijde lijke leerkrachten dan voor ontslag in aan merking komen. Eveneens hebben zij voorgesteld over te gaan tot grondovemame van een aar.tal personen voor wegverbreeding tot een be drag van 2970. Het antwoord Is: een advertentie geplaatst In de NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT met Haar lö.OOO exempt, oplage SCHEEPVAARTBERICHTEN. Aangekomen 8 April: Willi, 8., Goole. Vertrokken 8 April: Hever, s„ Hamburg Delfland, s„ id; Rhein, s. id.; Poseidon, s„ id.; Trito s., Rotterdam; Theuseus, s„ id; Merak, s„ Zuid-Amerika. Aangekomen 9 April: Dosina, tanks, s.f Curasao, 1. v. Havre. Overzicht. Alles wijst er op aan de vei ling dat wij wederom staan voor een over- gangs seizoen. Stapelgroenten hebben afgedaan althans de aanvoer van deze artikelen is onbeduidend en wordt iedere veiling minder. Spruiten werden ook deze week weinig meer aange voerd. Spinazie onder glas wordt bijna niet meer aangebracht, en de aanvoer van kouden grond had de afgeloopen week nog weinig te beteekenen. Toch kan verwacht worden nu het weer iets milder is geworden dat in het laatst dezer week de aanvoeren niet zullen tegenvallen, aangezien de stand van het gewas van dien aard is, dat nog slechts enkele dagen zacht weer noodig is en met den oogst (snijden) kan overal worden begonnen. De oppervlakte die dit jaar met spinazie in deze streek bezaaid, werd is grooter als ooit te vo ren, toch zal tengevolge van vorst en koude waardoor op sommige plaatsen het gewas veel geleden heeft, niet alles wat te velde staat tot haar recht kbmen. De aanvoer van lof hoewel iets minder als' vorige week was nog beduidend, voor mooie kwaliteit is nog veel animo en worden behoor lijke prijzen betaald. De gunstige wending in den prijs is zeker toe te schrijven aan het feit dat thans geen buitenlandsch lof meer wordt ingevoerd. Appelen en peren komen weinig meer aan de veiling, hiervan is ook wederom de tijd voorbij. Waar het tegenwoordig meer en meer de gewoonte is geworden de meeste artikelen per gewicht te verkoopen, kan het zeker een toe te juichen maatregel worden genoemd dat bij den aanvoer der producten aan de vei ling van iedere inbrenger een z.g.n. steek proef wordt genomen door n.m. een of meer colli's na te wegen. Werd voorheen wel eens door sommige koopers geklaagd over te kort gewicht, door een dergelijken maatregel zullen seiker spoedig alle klachten tot het verledtn behooren, en kan dit niet anders dan een belaing en voor den kooper en voor den tuinder zelve wor den genoemd. Geboren: 7oon van C. M. BOON en H, G. BOON—'VAN SCHINKEL. Schoten, 8 April '25. 30 April a.s, hopen onze geliefde ozders, t cn i dag te herdenken waarop zij voor CO jaar in den Echt zijn verbonden. Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen, f .-.riem, 94'25. C.-znjeboomstr. 29. - TANDARTS Voop Ijtemi a Jongorjhletdlig DEN AT KINDERARTS Practijk wordt waargenomen door Dr. Tj. HALBERTSMA. VOOR als Raleigh, Swiit, Fongers, Burgers, Simplex, zoowel nieuw als gebruikt. Scherp concurreerende prijzen. ALLEEN IN DE RIJWIEL-SPECIALITEIT l!lll!l!Illlllli;!lll[lll!lllljlillll!liillll]l!llllllllllll!l!lllllII[llll!lill!U!i1l!!illlllliIj;i!i!i!ll!l!il!l!llll!i|[it!III!ll!!l!li!IIiI Zaterdag 1 «prlj uur Driekoningenspel van FELIX TIMMERMANS Ten tooncele gebracht door Cor. v d. Luar - Melsert. Maandag (zen Psaechdag) uur. te geven door Mevr. HOPMAN - KWAST. Operette in 5 bedrijven, 's avonds 8 uur HET SC iOUWTOONEEL Eerste opvoering van Blijspel in A bedrijven door, HERMAN MIDDENDORP Voor prijzen der plaatsen zie aanplak biljetten. laatsbespreking dag. 10—3 uur. 1.1CHT VERTEERBAAR HEEMSTEDE, TELEF. 28USS OUDEKRUL door Jhr. A. W. O v. Riemsdijk. TiTiiiHUiHiiiiiiiiiümiiiüKifliiiiiiiiuiiiiiuiiiiuniHiminiiiiiiiiuiiitHnuutiiiuiiiiuuiiiUHHHrii otailloerde model en tieerij knoopen met centuur fnoime ver»-htidenheid nieuw* e patronen met lang of korte pantalon dubbele k a g, gebord. anker i i Blauw, Fantasie Coverccat ijzersterk en waschecht

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 3