pR Blanke Handen Blank Gelaat m MODERNE LAMPEN STADSNIEUWS WIELRIJDEN. LAWNTENNIS INGEZONDEN. KUNST EN KENNIS DAMMEN Ingezonden mededeelïngen a 60 cents oer regel. Ingezonden mededeelingen a 60 cents per regel. MIJNHARDT's Staal-Tabletten 90 c& Maag-Tabletten. >5 ct« Zenuw-Tabletten 75^ Laxeer-Tabletten 60 ct. Hoofdpijn-Tabletten 60 ct. Bedevaart naar Heilo. Balvers. VISSCHERIJ. rook 90 - 60 30 ct. Tegelijkertijd werd op een der andere velden de wedstrijd AmsterdamHilver sum tegen M.H.C.Bloemendaal gespeeld. Het geheel was een nog al saaie vertooning, van weerszijden werd er lustig op los ge knoeid. De M.H.C.-Bloemendaal-Com- binatie, waarvan men grootsche verwach tingen koesterde, bleek een absolute mis lukking. Het was een 11-tal spelers, die ieder voor zich goed kunnen hockeyen, doch als team, als samenhangende ploeg niets kon presteeren. Daar hun tegenpartij in eenigs- zins minder mate aan dit euvel leed, was deze voor rust sterker, doch konden, dank zij het backstel v. Beugen Bik en Jessurun, niet scoren. Na de veldenverwisseling gaat het een ietsje beter met Amsterdam, zoodat zij vlak achter elkaar 2 x kunnen scoren (20). Dit werd Haarlem nu toch wel wat te bar en komt heftig opzetten. De Haarlem mers zijn niet van de Amsterdamsche speel- nelft te slaan maar tot doelpunten komt het niet. In de finale kwam dus Nottingham tegen over Amsterdam-Hilversum. Alvorens deze gespeeld werd, hielden de verliezers voor de Engelsche gasten een show-match onder de Hollandsche regels, die door Haarlem ge wonnen werd. Te half vier kwam dan de 'finale. Ook dit was weer een uiterst vlugge wedstrijd, waar bij de partijen vrijwel gelijk opgingen. Wat dc Engelschen voor hadden op hun zuivere baltechniek (vaak leek het alsof de bal zich aan hun stick vasthield, zoo draafden ze met het kleine ding door de spelers heen), wonnen de Hollanders weer door hun on verwoestbaar enthousiasme en watervlug heid. Even na het begin moet een der Engel sche spelers uitvallen wegens.een opgeloopen knieblessuur, maar wenschen zij met 10 man door te spelen, ondanks het aanbod van een invaller. Met rust leiden de Hollan ders met 21. De partijen raken zeer ver moeid, maar toch ziet de Amsterdam HilversumCombinatie nog kans om niet minder dan nog 3 X het Engelsche doel te vinden. Met 51 komt het einde een zeer geflatteerde uitslag een draw ware juister geweest. De volledige uitslagen luiden dus Den HaagNottingham 13 AmsterdamHaarlem 20 AmsterdamNottingham 51. Na afloop der wedstrijden reikte de heer J. D. Tresling, Bondspresident, aan captain Pont van de winnende AmsterdamHil versumCombinatie een bekér uit, die de naam zal dragen van de Waalsdorp-Beker en door een onbekende hcckey-vriend ter beschikking is gesteld voor de eerst-volgende hockeydagen te Waalsdorp. Heden, Zaterdag, toeren de Engelschen naar Arnhem om te strijden tegen de club van dien naam, de Oostelijke kampioen. Zondag gaat de tocht, naar Amsterdam en wordt in het Stadion een match gespeeld tegen Amsterdam, de Westelijke kampioen onder de Hollandsche regels. Maandag (2e Paaschdag) speelt Nottingham te Waaisdorp tegen Bloemendaal, de kampioen van Neder land onder de Engelsche regels. Of Bloemen daal iets zal kunnen bereiken Wij hopen het, maar vreezen het tevens 10 April 1925. Mijnheer de Redacteur, Mag ik naar aanleiding vag een bericht over den melkoorlog te Nieuw-Vennep het een en ander mededeelen? De zaak zit zoo: Ik ben de bedoelde melkhandelaar A. en ik heb een melkzaak in Nieuw-Vennep. Den geheelen winter heb ik melk ver kocht aan den melkhandelaar W. Boogaard, die deze melk aan „De Sierkan" te Haar lem leverde. Toen de heer W. Bogaard een maand geleden ongeveer, blijkbaar te veel kreeg, wilde hij niet méér geven, als waar voor ik de melk inkocht, niettegenstaande ik de melk met mijn auto bij verschillende bouwboeren haalde en te Nieuw-Vennep voor W. Bogaard neerzette. De hoogste winst-marge is 1 cent per Liter geweest. Toen ik den knecht van W. Bogaard mede deelde, dat hij de melk voor inkoopsprijs kon blijven halen, deelde hij mij mede. dat Bogaard melk gekocht had aan de Kaag voor minder en liet mij denzelfden dag met mijn melk zitten. U begrijpt dat ik mijn melk kwijt moest raken, ffadat ik mijn klanten in Nieuw-Ven nep bediend had, ben ik naar Haarlem ge reden om te probeeren mijn melk bij „De Sierkan" of een andere melkinrichting te verkoopen. Dit kunnen de chefs van „De Sierkan" en „De Landbouw" getuigen. Dat lukte niet en zoo ben ik begonnen de melk in Haarlem uit te venten, wat best gelukte. Ik kan er nog aan toevoegen dat ik de melk, in strijd met een krantenbericht, niet voor 10 cent per L, heb verkocht, maar vóór 1 April voor 14 cent en na 1 April voor 12 cent. U, Mijnheer de Redacteur, dankzeggend voor de verleende plaatsruimte, G. ALDERS, NATIONALE WIELERWEDSTRIJDEN EN HONDENRENNEN OP DE GRAS- BAAN HET OUDE SLOT TE HEEMSTEDE. Maandag 13 April, 2e Paaschdag zal de officieele opening der nieuwe grasbaan te Heemstede plaats hebben en heeft het be stuur der H. S. V. De Kampioen hiervoor een keurig programma samengesteld. De wedstrijden welke te half twee precies aanvangen omvatten een profesionals, twee amateurs, en een nieuwelingennummer. Hiervoor wordt een keurcollectie prijzen uitgeloofd welke de geheele week in 't si garenmagazijn van de WelEd. Heer Joh. Maas waren uitgestald zijnde een zestal bekers, kransen, eikentakken en, medailles. In het sprintnummer profs komen uit J. Tulleken, P. Kossen en C. Bakker een drietal renners welke een zeer goede repu tatie genieten. Voor de amateurs schreven via hunne clubs in R. Brilman, J. L„ Lamens, J. C. v. Dijk, J. T. Kriller, M. v. d. Wulp. W. de Vos, B. J. de Vos, J. v. d. Vossen, D. J. Zweeris, J. v. Avezaath, H. Suurlandt, G. v. Pietersom, J. Rikse, J. J. Comelisse, N. J. de Jong, N. Kat, W. Kruif,K. Boorsma, M. v. d. Noord, C. J. de Jong, W. v. Rensen, P. Bakker en L. Molwijk. Afdeeling nieuwelingen H. Buis, J. C. Hijzelendoorn, J. Lanpe Jr., H. Walters, H. Schijvenaar, B. Sluyter, B. Meester, C. Kulk, P. Snijders, P. Visbeen, P. Koenen, J. Hendrikse, T. v. Wijk, J. v. Veen, M. Adam, J. Jillink, J. J. Cornelisse Ps., „Kitti," T. Schoen, E. v. Ginkel, N. Nauta, P. Theu- nissen, P. Eggink, A. v. Moot, J. C. v. Hel den, C. T. Dons, W. v. d. Beeke, E. J. Lam- mers, W. Neerings en J. Westhof. Waar dit een keur van renners is beloven dit zeer belangrijke wedstrijden te worden en zal dit wanneer het weder mag medewerken een bijzondere propaganda dag voor de wie lersport worden. gaarne een bouquetje afgeeft, daar, wanneer, de bloemen diep afgesneden worden, dit den( groei van den bloembol belemmert. GOEPKOOPSTE EIN ORANJESTRAAT -1 TEL: 12626 Voor den inhoud van deze rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk. Op Tweeden Paaschdag zullen verschil lende leden van Maria-Vereenigig en Kruis- verbond, deelnemen aan de drankbesftdj- dersbedevaart naar Heilo. Daar de deelname vanuit Haarlem en omliggende plaatsen niet voldoende is om een extra-trein te kunnen bekostigen, zullen de leden per eigen gele genheid gaan. HET VERVAARDIGEN VAN POSTZEGELS. Buiten het maken van de teekening en van de clichés ondergaat de postzegel drie be werkingen het drukken, het gommen en het perforeeren van het papier. Nadat men het beeld heeft uitgekozen, maakt de graveur het origineel in relief op aangenomen grootte in staal, hard brons of men deze teekening langs galvanischen weg. Op deze manier verkrijgt men koperen stem pels, waarop daarna de waarde gegraveerd wordt en die wetr op dezelfde manier ver menigvuldigd worden. Men verkrijgt zoo platen van honderd beeldjes, die dan gereed zijn voor het drukken. Het drukken geschiedt naar de typografische methode, die het meste waarborg tegen vervalschingen geeft. Eerst gebruikte men een handpers, die wel dra vervangen werd door een snelpers, die nog later door een beter systeem verdron gen werd. Vroeger gomde men de bladenjmet zuiver Arabische gom met behulp van een kwast. Het drogen gebeurde op houten borden, die men op ramen plaatsen. Deze bewerking duurde soms zeer lang, daar men afhanke lijk was van de vochtigheid van de lucht. Men kwam dan ook weldra tot een betere inrichting en vulde een bak met een oplos sing van Scnegalgom, met draaiende rollen boven in, waarover de bladen getrokken werden, Ten slotte gebruikte men een me chanisch droog-apparaat. Dit bestaat op zijn beurt uit een aantal cylinders, bewogen met twee Gallesche kettingen, die de gegomde bladen over de machine trekken. De bladen gaan op een kleinen afstand langs vleugel ventilatoren en door gaspitten verwarmde ijzeren platen. Totaal leggen de bladen 121 meter af, wat in minder dan 10 minuten gebeurt. De gegomde postzegelbladen worden in twee gelijke deelen gesneden om geperfo reerd te worden. De hoofdzaak van de per- foreermachine is de degel, die steeds ver ticaal bewogen wordt en die op stalen pon sen werkt, welke in een van gaten voorziene matrijzen plaat indringen. Van de te perfo reeren bladen liggen er steeds'vijf op elkaar in een raam, dat door middel van een tand wiel verschoven wordt. De degel zakt naar beneden en de eerste rij postzegels is ge perforeerd. Na het vrefschte aantal ver springingen van het tandwiel is de perfo ratie van de vijf bladen klaar. Tegenwoordig heeft men volgens een arti kel in „La Science et la Vie" nieuwe ma chines, en wel rotatiepersen in gebruik ge nomen waarmee men direct op gegomd pa pier drukt. Deze machines drukken, per foreeren en nummeren in één bewex'king bladen van honderd zegelf, welke zij boven dien rangschikt en in pakjes van honderd afleveren. Deze uitvinding is van groot be lang, daar het bij het maken van postzegels om zoo grootc getallen gaat en alles in den tegenwoordigen tijd zoo zuinig mogelijk moet geschieden. HET POLITIEK ADVIES IN KELDER- HAARLEM. Mijnheer de Redacteur, Beleefd verzoeken ondergeteekenden, sprekende namens de besturen der 3 Lan- gendijker R. K. Kiesvereenigingen, een wei nig plaatsruimte. Hoewel niets afdingende op de op het politiek advies gestelde candidaten, wat be treft hunne capaciteiten, meenen wij toch tegen de samenstelling hiervan te moeten opgekomen. O.i. is er namelijk weinig of in het geheel geen rekening gehouden met per sonen die toch door vele kiesvereenigingen zijn aangewezen, terwijl anderen die b.v. door 10 of 12 vereenigingen zijn genoemd wel op het advies voorkomen. De heer J. Groen Az„ aangewezen door niet minder dan 28 kiesvereenigingen, is ge heel gepasseerd. Wij meenen niet te mogen zwijgen over deze teleurstelling, vooral niet omdat er met de belangen der plattelands bevolking zoowel in Noord- als in Zuid- Hollanddoor het adviseerend college zoo goed als geen rekening schijnt te zijn gehou den. De heer Groen is in politieke en sociale kringen te goed bekend dan dat wij het noodig oordeelen uit te wijden over zijne al- gemcene geschiktheid. Het feit dat' meer dan de helft der kiesvereenigingen in den Rijks- kieskring Helder hem naar voren hebben ge bracht, is bewijs genoeg". Aan dezen voorman in onze Diocesane en provinciale land- en tuinbouworganisatie zullen wij onze belangen veilig kunnen toe vertrouwen. Waar het kiesreglement in deze vrijheid laat, en de eenige mogelijkheid om recht' te laten wedervaren aan wat in deze billijk moet worden geacht, is: een candidaat der Alphabctische lijst tusscben te schuiven, geven wij de R. K. georganiseerde kiezers in ernstige overweging op 26 April a.s, hun stem op den heer Groen uit te brengen. Wij moeten minstens zorgen dat' hij op een dusdanige plaats komt, dat hij althans tot de opvolgers behoort. Aangezien hiervoor een zeer groot aantal stemmen noodig zal zijn en veler belang op het spel staat', worden de besturen der R. K. Kiesvereenigingen dringend verzocht om in een ledenvergadering dit punt in ernstige bespreking te brengen, opdat de van het adviseerende college ontvangen teleurstel ling teniet' worde gedaan. U mijnheer de Redacteur dankend voor de plaatsruimte. Namens het Bestuur der ge noemde kiesvereenigingen. Th. VAN KLÉEF. P. ZUT. P. DE GROOT. Zuidscharwoude, 6 April 1925. Noordscharwoude, 6 April 1925. Oudkarspel. 6 April 1925. Geachte Redactie, gunste van het volgende: Vergun mij een plaatsje in uw blad ten Zoo kortweg maar: Balvers. Eh dan dan weten wij zeker dat duizenden in de streek tusschen Haarlem en Leiden en ver daarbuiten begrijpen dat de heer Balvers, IJMUIDEN, 9 April. Gedurende del week van 2 tot en met 8 April 1925 zijn tej IJmuiden aan den rijksvischafslag aangeko-i men de navolgende vaartuigen 81 Holland-1 sche en 3 Duitsche stoomtrawlers, 1 Hol landsche en 2 Duitsche IJslandtrawlers, 43 zeilloggers, 13 stoombeugers, 1 Engelsche haringdrifter en 110 kustvisschers. De be sommingen waren als volgt Hollandsche stoomtrawlers van f 234 t<?t f 4966, Duitsche idem van f 2837 tot f 3098, Hollandsche IJslander f 9847, Duitsche IJslanders f 5263 •en f 8711, zeilloggers van f 191 tot f 766, stoombeugers van f 729 tot f 2067, Engelsche haringdrifters f 4848, terwijl de kustvisschers te zamen f 3882 besomden. De aanvoer bestond uit 657.950 K.G. trawlvisch, 239.800 K.G. IJslandsche visch, 29.785 K.G. beugvisch en 1193 kisten ma kreel. De totale opbrengst bedroeg f 253.229. IJMUIDEN, 10 April. Heden kwamen van de treilvisscherij hier aan den afslag de stoom-* treiler IJM. 192 (Pelikaan) met f 2032 en de zeilloggers KW. 112 (Vertrouwen met f 229 j KW. 21 (Twee Gebroeders) met f 145 K.W. 47 (Noordzee V) met f 88 KW. 1 (Wilhel- mina) metf 125 K.W. 66 (Twee Gebroeders) met f 212 K.W. 168 (Noordzee VI) met f 213 K.E. 126 (Petronella) met f 181 K.W. 96 (Bastiana) met f 168 KW. 62 (Concordia' Constans). met f 175 K.W. 153 (Tine) met f 22 KW. 173 (Minister Kuyper) met f113 KW. 166 (Nederland III) met f 206 K.W. 22 (Orion) met f 190 KW. 53 (Jacoba) met met f 241 KW. 35 (Holland VII) met f 185 KW. 20 (Maria Cornelia) met f 251 KW. 39 (Holland IX) met f 63 KW. 36 (Nederland V) met f 20 KW. 49 (Dirk) met f 76 KW. 25 (Wilhelmina I) met f 58; K.W. 147 (Wol- helmina III) met f 53; K.W. 32 (Leni en Wolter) met f 37; KW. 170 (Willen Leen- dert) met f 198 aan besomming. URK, 9 April. Door 120 vaartuigen zijn heden hier aangevoerd 2350 tal haring, prijs f 0.560.86 per tal (200 stuks). Te Kraiingscheveer waren gisteren ter markt 38 winterzalmen, prijs f 22.60 per Vz kg. IJMUIDEN, 10 April. Heden waren aan de markt de vangsten van 1 stoomtrawler, 22 loggers en 3 beugers. De prijzen waren als volgt Tarbot f 2.502.20, tongen f 2.702.20 per kg; griet f 6849, gr. schoi f 30, md. schol f 3730, zetschol f 4234, 1?L schol f 2414.50, 4—30, scharren f 52.40 per 50 kg; roggen f 2219 per hoop gr. schel- visch f 52 per 50 kg; kabeljauw f 5045 per 125 kg; gr* gullen f 14.5010.50 kl. gullen f 2.50, wijting f 3f 1.80 per 50 kg, DISTRICTSVERGADERING. Vrijdagavond j.l. hield het district Haar lem van den Nederl. R.K. Dambond een algemeene vergadering in het gebouw der St. Josephsgezellenvereeniging aan het Teylerplein. De vereenigingen Dammen is Denken en Excelsior hadden geen afgevaar digden gezohden. De voorzitter de heer R. Pannekeet, heet te de aanwezigen welkom en hoopt dat de agenda vlug en zakelijk zal worden afge werkt. Hierna las de secrtearis de notu len voor, die zonder eenige op- of aan merkingen werden goedgekeurd. Het vöor- naamste punt van bespreking was wel het protest van St. Bavo. St. Bavo beschouwt het als een straf twee uitwedsrijden te Hil, legom te spelen. De afgevaardigde van Hil- legom vindt het geenszins een straf, wel als St. Bavo b.v, met 200 verloor, en ver zocht de afgevaardigden van St. Bavo ,de twee wedstrijden te Hillegom te spelen, daar Gez. Samenzijn mpeilijk zoo laat nog uitwedstrijden kan spelen. Dit wordt na eenige discussie door St. Bavo aanvaard, zoodat deze kwestie hiermede opgelost is. Het wedstrijdrooster voor St. Bavo is als volgt: St. Bavo—-St. Joseph, 30 April.. St. BavoD. I. D„ 3 Mei. D. O. G.St. Bavo, 15 Mei St. JosephSt. Bavo. 20 Mei, Bij Apoth.cn Drogisten

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 10