Zaterdag 11 April 1925 48ste Jaargang No, 16016 PAASCHVREUGDE. PASCHEN 1925 vreugdelooze dingen. Later tracht men zijn afkeer van den godsdienst te verber gen door het bezoeken van vergaderin gen en het houden van disputen met zoo mooi: Het is duidelijk genoeg, of schoon de Schrift er met geen woord van rept, dat, als wij gelukkig door de wereld willen gaan, wij ons nieuwe har- De groote Engelsche Kardinaal John Henry Newman heeft onder zijn vele godsdienstige geschriften ook een 'tractaat over „het vervelende van den godsdienst" nagelaten. Hij schildert daarin de stem ming van velen, die uit sleur hun gods dienstplichten waarnemen en in dien sleur gang religie als een last beginnen te be schouwen. Reeds kinderen vinden bidden vervelend; voor jonge menschen betee- kenen godsdienst, devotie, vroomheid, versterving, niet anders dan saaie en godsdienstige onderwerpen tot midden punt. De geheele wereld heeft tegenwoor dig den mond vol van godsdienst; maar godsdienstige plichten vervullen vindt men yervelend. Waarom? Omdat men het wezen van den godsdienst niet begrijpt. Newman, de groote bekeerling, zegt het ten moeten maken en beginnen die dingen te beminnen, waarvan wij een natuurlijken afkeer hebben. Practisch gezien komt het hierop neerwij zijn het, die moeten veranderd worden; want wij kunnen niet verwachten, dat de ge heele bovennatuurlijke wereld over óns heen komt; de bewoners van den hemel, de tallooze scharen van Engelen, de glorievolle rij van Apos- CHE COURANT

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 13