IN EN OM HAARLEM. Restaurant „Hildebrand SPAARNEtfank Dit nummer bestaat nit 28 bladzijden, waaron 'er een Paascbnummer en bet gei' Iustreerd Zondagsblad, ieder in 8 bladzijden. Zaterdag 11 a April 1025 48ste Jaargang No. 16016 Internationale Voor]sarsbloemententoonstelling te Heemstede. De gebouwen op het terrein, bezien uit architectonisch oogpunt. De oplossing der moeilijkheden. Kiekjes van de Internationale Bloemententoonstelling. Dreef Telef. 10268 Bankiers der Internationale Voorjaars-BIoe- mententoonstelling 1925. Een wisselkantoor der Bank is gevestigd op het Tentoonstellingsterrein tegenover het Hoofdgebouw. Kiekjes van de Intern. Bloemententoonstelling Het bezoek van Z. D. H. Mgr. A. J. Callier, Bisschop van Haar lem, aan de Internationale Voor jaarsbloemen-tentoonstelling. De vollegrondstentoonstelling te Heemstede. Haarlem. J. M. A. BOTS, De Bloembollen. De Tweede Kamerverkiezingen. Valsche aangifte. Kiekjes van de' Internationale Bloemententoonstelling, ,scSS^MM- 'tic abonnementsprijs bedraagt voor Haarlem en Agentschappen: :^«r week 0.25 !Per kwartaal 3.25 Franco per post per kwartaal bij vooruitbetaling 3.58 Bureaux: NASSAULAAN 49. Telefoon No. 13866 (3 lijnen). Postrekening No. 5970. Adverteniiên 35 cents per regel. Bij contract belangrijk* korting. Advertentiëc tusscben den tekst als inge&onden mededeelingi 60 et per regel op de le Pagina s 75 et per regeL Vraag- en aanbod-ad ver* tentiën 1—4 regels 60 et. per plaat sing: elke regel meer 15 et, bij vooruitbetaling. Mie abonné's op dit blad zijn, ingevolge de verzekeringsvoorwaarden, f LeYenstange geheeie ongescniktneid tot werken door f 7CQ bij een ongeval met f ORJl bij verlies f 125." duinhof'wiisvinger" f 50." beerf of>arn^;Van 1 40." andere vinger. tesen ongevallen verzekerd voor een der volgende uitkeenngen uüUU. verlies van beide armen, beide beenen of beide oogen I /«JU. doodelnken afloop een voet of een oog i Bij de voorbereiding der Internationale Voorjaarsbloemententoonstelling zag de com missie zich geplaatst voor de opgave drie hoofdgebouwen te Zetten de hal voor de tijde lijke tentoonstellingen, het administratie gebouw en de restauratie. Deze drie gebouwen stelden elk voor zich bijzondere eischen wat bouw en indeeling betreft. Het is den architect den heer H. Korringa, te Heemstede gelukt aan deze bij indeeling van het terrein, waardoor het nood zakelij k werd, dat twee toegangen moesten worden ontworpen, gelegen in de as der hoofdpaden. Voor een goede controle op de bezoekers is op deze wijze eene uitstekende oplossing gevonden en zelfs bij druk bezoek wordt het verkeer heel gemakkelijk be- heerscht. Als verlichting van een tentoon stellingsgebouw in het algemeen en voor dit in het biZonder is bovenlicht aangewezen. zondere eischen te voldoen. De heer Korringa Gewoonlijk wordt dit door aanbrengen van J'" u" glas in de dakvlakken of door lantaarns ver kregen beide constructies breken meestal het rustige van de dakvlakken. Bij een fa briek waar alles geofferd wordt aan prak tische bruikbaarheid is een dergelijke con structie toelaatbaar, voor dit tentoónstellings- gebouw zou het zeer storend gewerkt hebben. De dakvorm is in het Hoofdgebouw daarom zóó gekozen, dat 't dakglas nergens zicht baar is en toch een gelijkmatig licht verspreid wordt. Als materiaal is hout gebruikt, terwijl voor de kap in verband met eventueele per manentie „Nemaho" spanten zijn toegepast, De lichtverdeeling is, wijl 't hier een bloe mententoonstelling betreft, bijzonder ge lukkig geslaagd. Het ondergedeelte (de plint) van het ge bouw is donkerbruin, waartegen planten en heesters zeer fraai uitkomen. De toegangen Zijn wit, het overige houtwerk is groen, de dakbekleeding panrood, het lijstwerk wit Het is door deze kleuren-combinatie dat 't geheel zoo'n fraai effect oplevert met het bosch op den achtergrond en de gazons aan de voorzijde. Nog een enkel woord over het velum, dat gemeenlijk voor tentoonstellings-gebou- wen in strakke banen gespannen wordt en gekleurd is, zoodat op die manier de kap constructie wordt weggewerkt. Hier is van die opvatting afgeweken. Door de boog spanten in 't zicht te laten en het velum daar- tusschen aan te brengen, niet in strakke banen, maar geplooid, wordt een eigenaar dige lichtval of reflex verkregen, zoodat het als een licht bewolkte hemel aandoet terwijl het geheel zeer decoratief werkt. De lambriseering is van donkerbruin ge beitst schot gemaakt en de wanden van „Cornell wood-"platen, welke lichtgrijs zijn geverfd. is een architect, die zich bij alles weet aan te passen. Wil iemand een kerk bouwen, dan wendt hij zich bij voorkeur tot een speciali teit op het gebied van kerkenbouw, voor een woonhuis zal hij een architect voor villa- bouw zoeken, vóór een kantoor iemand, die |in- deze soort bouw specialiseert. In den heer Korringa echter vinden we al deze eigen schappen in één persoon vereenigd. Plet behoeft niet gezegd, dat ook van hem geldt, dat „kein Meister vom Himmel gefallen list," maar zich door ernstige studie opge- Iwerkt heeft tot deze hoogte, i Hoe is het bestuur er toe gekomen de jkeuze op den heer Korringa te laten vallen, jtoen het stond voor de vacature van een architect. Er is niet ver van huis gezocht. In Heemstede zelf werd de man gevonden, 'oorspronkelijk genoeg om tentoonstellings- werk te bouwen en die daarnaast in vol doende mate de moderne opvattingen in de bouwkunde huldigde. De moeilijkheid was niet zoo zeer gelegen tin de gebouwen. In de eerste plaats gold die het terrein. De heer Korringa (nu is iemand met liefde voor planten en bloe men en bij het ontwerp, voor deze tentoon stelling gemaakt, heeft hij bewezen zich bij een bestaand landschap te kunnen aan passen. De bouw van huize „De Ceder" bij de Blauwe Brug in Heemstede, dat markante, bekende hoekje, is aanleiding geworden, dat de aandacht op den heer Korringa is gevallen. Hij weet zich ondergeschikte te maken van een bepaald terrein. Bij de tentoonstellings-gebouwen mocht dit ééne niet uit het oog worden verloren goedkoop bouweh, zonder dat de sierlijk heid en de afwerking daarbij in 't gedrang kwamen. Bovendien moest rekening ge houden worden met 't feit, dat de verschil lende gebouwen in 't gewone leven geheel afzonderlijken dienst moesten doen en des ondanks toch één geheel zouden vormen. Het merkwaardige feit heeft zich voorge daan, dat het eerste ontwerp van den heer Korringa voor de diverse gebouwen zonder wijziging van eenige beteekenis door de com missie is aanvaard. Het groote vertrouwen, daardoor in den ontwerper gesteld, is in geen enkel opzicht beschaamd. Vooral de practische bruikbaarheid, welke speciaal voor 't Hoofdgebouw van zoo groot belang is, wordt algemeen geroemd. Gaan we thans over tot eene afzonde-r ïijke beschouwing beginnend bij het administratie- gebouw, dat reeds 1 Juli 1924 gereed was. De tegenwoordige ontvangzaal was aanvankelijk - vergader zaal en door den aard harer bestemming grooter en hooger dan de andere localiteiten. Daardoor is de plat-bouw ontstaan er was geen aanleiding dit gebouw van een kap te voorzien. Bovendien sloot zich deze bouw wonderwel aan bij de hooge boomgroep. Een dak van welke constructie ook zou hier niet voldoen. De bruine en groene kleur, schaars met wit afgezet, werkte niet storend imet de omgeving. Toen 't gebouw er eenmaal stond, dacht menigeen, dat 't er zou blijven staan, om later eene andere, permanente bestemming te krijgen. Terloops zij hier opgemerkt, dat de meu bileering der ontvangkamer gratis is afgestaan jdoor 't Meubelhuis Damiate. Wat het Hoofdgebouw betreft, hier was de architect in de eerste plaats gebonden aan de pe ligging der restauratie was aangewezen door de indeeling van het terrein. In de eigenlijke zaal zijn langgerekte ramen aan gebracht, zoodat het publiek een goed uit zicht heeft op het terrein. Hier 'ii dezelfde kleuren-combinatie als bij de overige ge bouwen gehandhaafd. In tegenstelling met het administratie gebouw vinden we hier we' een dak, dat hier dient om een goede ventilatie-inrichting te kunnen aanbrengen. Boven de pijlers, die het dak ondersteunen zien we de roosters, eenvoudig van vinding en toch decoratief, terwijl de pijlers zelf betimmerd zijn met bloemenbakken, een idee, dat niet nieuw is, maar dat hier toch aardig werkt, doordat de groote ruimte, die licht een gevoel van leeg heid geeft, op die manier door planten groepen aangenaam wordt gebroken. DE GROOTE PAASCHTENTOONSTEL- LIN£ GEOPEND. De derde tijdelijke tentoonstelling, die Vrijdag om 1 uur is geopend, overtreft in kleuren- en plantenweelde de beide vorige. In hoofdzaak is de Paaschtentoonsteliing Samengesteld uit inzendingen van Boskoop en Aalsmeer. Bij den ingang rechts zien we al dadelijk een keurige inzending nieuwe Hortensia s der firma Baardse van Aalsmeer. Links van den ingang kunnen we een fraaie groep primula obconica bezichtigen, een buitenlandsche inzending van de urma Arends in Ronsdorf. Opmerkelijk is, hoe bij deze groep door kruising kleuren-variaties zijn verkregen. GEDURENDE DE PAASCHDAGEN „THÉ DANSANT' ZEER GESOIGNEERD DINER. De firma Gebrs. Eggink van Voorschoten exposeert een fraai arrangement afgesneden tulpen. Een inzending, welke bijzoftdere aandacht verdient, is die van de firma C. G v. Tu- bergen Jr. De constructie van dzen stand is gedacht als de afsluiting van een tuin. Het vijvertje ir, het midden, de ommuring versietd met hang en klimplanten, de fraaie groep bloemen, die de achterzijde besluit, het werkt alles mee een bijzonder fraai en origineel geheel te geven. Het merkwaardige is, dat bijna uitsluitend bolgewassen zijn gebruikt. Van verscheide ne soorten.is de bloei geforceerd, zoodat op één en 't zelfde tijdstip eer. rijke groep bloeiende bolgewassen is verkregen. Daar onder' zijn er, die men slechts zelden ziel en exotische, door karavanen opgespoord in de woestijnen van Afrika. Wij vestigen in 't bijzonder de aandacht op de rijke sor teering Aronskelken met sterk uiteenloo- pende bloemscheiden, de arum-sooften en de irissen. ters van de firma P. van Nes Azn., munt uit door fraaie opstelling en rijke kleuren, terwijl de nieuwe seringen van de firma Felix en, Dijkhuis de aandacht vragen door rijkdom van bloei. Japansche kersen en sneeuwballen tref fen we aan bij de inzending der firma Jan Boer Gzn,. een fraaie groep van bloeiende heesters. Gaan we van hier naar de zijde van het Hoofdgebouw; rechts van den uitgang, dan zien we hier: een schitterende groep nieuwe hortensia's van de firma Ant. Kluis, een Laaie groep nieuwe rhododendrons van de firma Frets en Zenen „winterharde" rhodo dendrons van de firma den Ouden en nieu we rhododendrons der firma D. A. Koster. Aalsmeer neemt het achtervak in beslag met rozen' en seringen. Deze hebben reeds bij vorige tentoonstellingen de algemeene bewondering getrokken, zoodat we thans niet meer in details zullen treden over deze superieure cultuur. Volledigheidshalve dienen wc nog te ver- imiwm nr«inMMnff-~-^irii»iwtfiiimifiHii i i ar"f— Doorkijk op de inzending van den Bond van Bloembollenhandelaren. Bloeiende narcissen uit Sassenheim op een eilandje. De frima Lemkes en Zonen, Alphen a. d. Rijn komt uit met een rijke sorteering va rens, waartgenovvr we opmerken een inzen ding van primula's grandiflora van de firma J. Baardse Jzn., Aalsmeer. De middengroepen worden in beslag ge nomen door Boskoop, waarin azalea's en rhododendrons den boventoon voeren. In de oorlogsjaren, toen de Boskoopsche cultuur een moeilijke periode heeft meegemaakt, hebben de kweekers niet stilgezeten. Zij hebben dezen „stillen tijd" benut om nieu we soorten en variëteiten te verkrijgen en de resultaten van deze proefnemingen kun nen we op deze tentoonstelling zien. De firma C. B. v. Nes en Zonen expo seert azalea's, afstammelingen van de Ja- pansche azalea. Wat uit Japan geïmporteerd wordt, is te zacht voor het Hollandsche klimaat en moet daarofn „harder" gemaakt worden. Met „hard" wordt bedoeld beter bestand tegen klimaatsinvloed. Azalea's worden eveneens geëxposeerd door de firma Kersbergen, L. J. Ens en Co., M. Koster en Zonen. C. Frets en Zonen, P. van Nes Azalle te Boskoop. Alle variëteiten door bovengenoemde firma's ingezonden vertoonen een rijke nuanceering van kleuren. Het is een wed ijver in kleuren. De eerste groote middengroep, gerekend van den ingang, is eene inzending van de firma C. B. van Nes, rhododendrons. Als bijzonderheid mag worden vermeld, dat deze firma ruim een kwart eeuw ge werkt heeft, om deze fraaie variëteiten te verkrijgen, welke nu voor de eerste mahl worden tentoongesteld. Veertig kruisingen zijn hier te zien. De firma Kluis exposeert een speciaal gele kleur, rhododendrons (pink pearl) en roosjes. Langs den wand valt de decoratieve groep op van de firina Oosthoek 81 Co., te Bos koop, daarnaast de rhododendron-groepen van de firma M. Koster en Zonen, Rhododendrons zien we nog van de firma v. Kleef en Co. Van de firma Oosthoek en Co. treffen we een keurige collectie aza lea's aan, waarvan de azalea Dr. Oosthoek een der fijnste kleuren in azalea mollis vertoont. Een specialiteit van deze firma is de azalea in pyramide-vorm. De firma Akerboom en Fopma van Bos koop exposeert rozen. De decoratieva <froeD olanten en hee«- melden: de inzending cyclamen van de fir ma D. Spaargaren Mz. en Zn., Aalsmeer, de Astilbe-groep der forma Lubbe, Oegstgeest en hortensia's van de firma De Ridder, Aalsmeer. Orchideeën en anjers in lijke verscheiden heid vertoont de firma Stuart Low Co., van Londen. Aan deze kostbare inzending werd de laatste hand gelegd. Ze kon niet tijdig gereed zijn, wijl door de onwelwillende houding der Ned. Spoorwegen de bloemen twee treinen later gearriveerd zijn dan de vertegenwoordigers dezer firma. In de galerij zijn fraaie inzendingen bloe men te bezichtigen, hoofdzakelijk narcissen. Een met zorg samengestelde inzending is die van de firma H. Gorter, 'sGraveland. We lezen in het „Weekblad voor Bloem- boll encuituur": Het Hoofdbestuur deelt mede, dat Z. D. H. de Bisschop'van Haarlem het voornemen heeft te kennen gegeven om op Woensdag 15 April a.s.. des voormiddags om half 11 de tentoonstelling te bezoeken. De inzenders (ook de afdeclingsbesturen welke betrokken zijn bij inzendingen) wor den verzocht zich desverkiezend op dit uur bij hun inzendingen te bevinden. Het „Wkbld. voor BI. Cultuur" schrijft: Wat is alles opgeschoten de laatste week! Verleden Woensdag was het nog een open vraag, of we met Paschen veel in bloei zou den hebben; nu is er geen twijfel meer aan, want de vroegste Narcissen en Hyacinthen prijken met bloemen of met knoppen, die op het springen staan. Jammer, dat met een prachtige dag als vandaag (Woensdag) zoo Barometerstand 9 uur v.m.: 765. Vooruin OPGAVE: J. J. WEBER ZOON OPTICIENS Koningstraat 10 FABRIKANTEN de beminde pastoor van Assendelft, die dezer dagen in de Mariastichting te Haarlem «verleed. weinig menuchen vergeten kunnen, dat er binnen geen tijdelijke tentoonstelling is. Op de grasvelden vóór het hoofdgebouw is nu juist niet het meeste te zien op hei oogenblik. De randen Hyacinthen zijn aan gevuld daar, waar ze de Crocusrandcn krui sen en er komt wat blauwe kleur over de Grand Maitres en de Queen of the Blues, maar ze hebben nog wel een paar warme dagen noodig. Achter de muziektent staan drie perken La Victoire, die ook tol de collectieve in zending van HillegomLisse en Benne- broek—Vogelenzang (wie doei me een makkelijke afkorting aan de hand?) behoo- ren, in vollen bloei. Ook in den tuin van den Bond van Bloembollenhandelaren is La Victoire nog het eenige gekleurde vak, nu ook de achter de Zuidelijke haag staande Crocussen zoo goed als verbloeid zijn. Dar samenplanten van Tulpen en Crocussen heeft goed voldaan; de Tulpen hinderden de Cro cussen niet, zoolang deze bloeiden, en groeien nu over hen heen; het zal niet eens noodig .zijn, ze uit te trekken, zooals men eerst ,van plan was. Onze trots en glorie is deze week de Narcissen-aanplant van de Afd. Sassen- heim: een lust om te zien, die honderden Narcissenbloemen tusschen de mooie hoo rnen. Een paar groote vakken met Golden Spur staan prachtig in vollen bloei; een paar vakken King Alfred en Spring Glory be ginnen open te gaan. Op het eilandje in den vijver en langs de helling van den heuvel staan in losse groepen Dubbele Sions. die zoo nog beter voldoen dan wanneer ze in rij en gelid gezet waren. De vakken met Sir Watkin en biolor Victoria aan gene zijde van den heuvelopgang behooren ook noj* tot deze inzending, die een van de mooiste collectieve inzendingen is en het voorrecht van een bijzonder gunstige plaatsing heeft. De Afd. Noordwijkerhout heeft hare Nar cissen aan het eind van de Torenlaan; ook daar is heel wat open; in hoofdzaak weer Golden Spurs. Zoo ook in de groep van de Afd. Warmond aan het eind van den Lelie- vijver; Golden Spur, Victoria, dubbel v. Sioi. en Silver Spur. Gebr. Papendrecht te Sassenheim heeft een perk met Narcis Majestic, een groote, mooi gevormde trompet, maar waarvan de plant wat gedrongen lijkt in verhouding tot de grootte der bloemen. Nog een paar Hyacinthen zijn al ver ge noeg om vermeld te worden. Links van hel Hoofdgebouw heeft de heer J. Pijnacker te Lisse een perk met E.k. Elta, een frissche lichtroode Hyacinth, en de heer W. v. Lierop te Bennebroek heeft et een perk met een zachtrose Conquest, waar van de kleur me niet trof als iets bijzonders. Scylla's en Chionodoxa's zijn nu op hun mooist. Ze zijn te zien o.a. in de inzending der Afd. Haarlemmermeer, natuurlijk ooi: in den tuin der firma Tubergen, waar van alles te zien is (Anemone fulgens bloeit er al), en verder tref je er overal hier en daar een vakje van aan. Een heel mooi perk Chionodoxa Luciliae hebben Gebrs. de Goede te Beverwijk. De firma Frijlink en Zonen te Sassenheim vertoont naast witte en blauwe Scylla sibirica een opvallend lichtblauwe variëteit. De naam, lilacea lijkt me daarvoor niet gelukkig gekozen; azurea zou beter denkbeeld van de kleur geven. Van de Anemonen staat de fijne blanda al in bloei, de firma Bijl en Geitenbeek hebben er aan de Sparrelaan een paar perk jes van, waarin vooral de rose variëteit op valt. De wollig behaarde Pulsatilla kunt ge al bewonderen in de aardige gemengde in zending van den heer A. Bos te Overveen. Die gemengde inzendingen worden misschien veracht door een „bollenman," die van alles wat er groeit, alleen de Tulpen, de Hyacin then en de Narcissen ziet, maar voor een liefhebber van planten zijn ze een voortdu rende bron van genot. De Lelievijver, om ringd door de tuinen van de Afd. Oegst geest, de firma Tubergen en den heer A. Bos, is tot nu toe de meest aantrekkelijke plek van de geheeie tentoonstelling. Lang hebben wij geduld moeten hebben, moeten wachten op het mooie weer. doch eindelijk is het dan gekomen. De laatste dagen hebben ons rechtstreeks verplaatst ir, midden in de lente. Men kon het op straat dadelijk merken. Zonder jas, in voor jaarskleedjes wandelen weer vele menschen rond. Het is te hopen, dat dit weer gedu rende de Paaschdagen ons in staat zal stel len de tentoonstelling en de bloembollen- velden te bewonderen. Want gedurende eenige dagen is het een wonder te zien hoe de bollen zijn uitgeloopen en bloeien. Nar cissen en hyacinthen staan reeds in voller bloei. De tulpen vertoonen hier en daai reeds kleur en knop. De velden prijken weer in hun volle kleurenpracht. Duizenden zullen dan ook dezer dagen een fiets- ol wandeltocht gaan maken door de bollen streek, evenzeer als een druk bezoek ver wacht wordt aan de tentoonstelling te Heemstede. Van alle kanten zullen weer de bezoekers komen. Jammer is het, de zoo weinig gesneden bloemen zullen worden ver kocht? Slechts narcissen zijn zooals gewoon lijk te krijgen. Wij zeiden reeds in een vorig artikel dat men nu hoe eer hoe beter de velden zal moeten bewonderen, daar nu de narcissen en hyacinthen in vollen bloei staan. Hille gom kan men om het half uur per tram be reiken. zooals men weet, terwijl autobussen een zelfde regeling hebben. De halte van beide vervoermiddelen is bij Hotel Sister mans. Als men vandaar door de Molen straat gaat, komt men aan de Wilhelmina- laan en Wilhelminapark, vanwaar men een schitterend gezicht heeft op de velden van dén heer A. Goemans. Daar ook- vindt men het historische Molenduintje. terwijl men even verder vanaf de Molenbrug een mooie blik heeft op de velden van den R.K. Ar- méntuin. Even voorbij de kromming de hya.cinthcntuinen van de N. V. A. G. van de Schoot. Gaat men voorbij Hotel Sister mans den straatweg af naar Lisse, dan komt men door de Venenburgerlaan weer midden 'tusschen de bloeienden hyacinthenvelden. Behoeven wij nog meer te vertellen, als men dan rondloopt, ontmoet men eigenlijk overal bloeiende velden. Wij Haarlemmers weten in de bloembollenstreek overal den weg, terwijl de vreemdelingen de groote stroom van bezoekers vanzelf volgen. Reeds zagen wij fietsers beladen met bloemen tc- rugkeeren. Hoe zullen de bloemenliefheb bers dan gedurende de komende_ dagen de bloemen meenemen, zichzelf versierende en daarmede hun geheeie omgeving. Slechts 3 dagen mooi weer. Op de candidatenlijst der Democratisch* Partij komen voor: In den kieskrjng Haar lem: prof. mr. J. E. Heeres, mevr. mr. A. Leydensdorffde Leeuw, mevr. A. Schwier Rutters, Gerh. v. Dijk, gen. G. J. W. Koole mans Beynen, mevr. H. v. BiemaHijmans, Th. B. v. Dill. K. Dilling, H. S. Eriks A. v Gent, B. Israël, J, N. de Jong, W. J. Kre- winkel, mevr. W. v. d. Puvert C. Roggeveen, J. A. v. Sijn, H. F. Tillema, dr. A de Waard, mevr W. WillinkAltes. A. I. Witmans Mz, Voor het Amsterdamsche Gerechtshof heeft terechtgestaan een recidivist, die door den politierechter te Haarlem, overeenkomstig den eisch van het O. M„ veroordeeld werd tot zes weken gevangenisstraf, wegens het aangifte doen van een strafbaar feit, weten de dat het niet gepleegd, is. Bekl. had bij de politie aangifte gedaan, dat hem 1700 ont stolen was, hoewel die diefstal niet had plaats gevonden. Hij had zulks gedaan, om dat hij bij een huizenspeculatie geld ver loren had en dit niet voor zijn meisje we ten wilde. Het ergste van het heele geval was, dat hij zijn zwager van den diefstal beschuldigde. De advocaat-generaal, mr. dr. van. Geuns, requireerde bevestiging van het vonnis. Een overzicht van de tijdelijke tentoonstelling in het Hoofdgebouw.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 1