rf- en wedstrijden. Uit het Roomsche voetbaikamp NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Derde blad. Zaterdag 11 April 1925 K. K. F. D. H. V. B. R. K. Sportvereeniging „The Yellow-BIack Boys." R. K. Voetbalvereeniging „Door Samenspel Sterk". R. K. V. „Zwaluwen". R.K.V.V. „Santpoort." N. V. B. N. V. B. OVERZICHT. E. D. O.Hengelo. Haarlemsche Voetbalbond. HOE DE REVOLUTIONNAIREN DE ARBEIDERS HELPEN. We hebben den laatsten tijd weer heel veel kunnen vernemen over den nood van de bevolking in de veenstreken. Bij de interpellatie van den heer Weit- kamp is er ook in de Tweede Kamer zoo een en ander over gezegd. Algemeen was men het er over eens, dat de Regeering deze noodlijdende streek de helpende hand moet toesteken. Toegeven moet echter worden, dat de oplossing voor dit moment niet gemakkelijk is, omdat er een geweldig overschot aan ar beidskrachten is, dat zelfs in het gunstigste geval maar luttele weken in het jaar werk kan vinden, n.l. in dei z.g. graverstijd. En al behoeft daarvan de regeeringshulp afhankelijk te worden gesteld, toch zal er geen betee kende verbetering te bereiken zijn, zoolang allen of het overgroote deel van de arbeiders daar gevestigd blijven. Dat is hard, maar men vreest, en niet geheel zonder grond, dat b.v. bij een be duidende verbetering van de loonen aan de werkverschaffing er het tegenovergestelde van afvloeiing zal geschieden en zich nog meerdere personen aldaar gaan vestigen, die het op hun eigen plaats nog slechter hebben. Nu zijn daartegen wel maatregelen te treffen en kan men bepalen, dat men eenigen tijd aldaar gevestigd moet zijn om bij de werkverschaffing geplaatst te worden, maar het kan toch worden erkend, dat het op den duur niet houdbaar is, wanneer allen aldaar gevestigd blijven. Volgens algemeene opvatting ook van de veenarbeiders zelf is er zonder afvloei ing geen verbetering in de naaste toekomst te verwachten. Ook al is men dus van oordeel, dat de Re geering met haar hulp nog wel iets verder kon gaan, moet men toch erkennen, dat het uiterst moeilijk is om hardheid geheel te voorkomen. Nu komen er weet nieuwe moeilijkheden bij. De loontarieven voor het veenwerk moeten n.l. vastgesteld worden. De werk gevers beweren dat de loontarieven met zoo ongeveer 25 a 30% verlaagd moeten worden' wil men niet met verlies produceeren aan den anderen kant erkennen zij volmondig, dat de tarieven voor dat zware werk reeds laag genoeg zijn. Zij willen dus, dat de Regeering die kloof van 25 a 30% door subsidie in een of andere richting, zal overbruggen. Dat zou echter weer tot gevolg hebben dat er volop gepro duceerd zou worden en zou de ovijrprodruc- tie nog meer doen toenemen. En al heeft de turfproductie veel te lijden door de concur rentie met de steenkolen, de prijzen worden bovendien nog gedrukt door de overproduc tie, welke er van dat soort turf is. De Regeering meent blijkbaar, dat de tarieven niet zóó mogen zijn, dat er weer volop geveend wordt. Zij wil de productie beperken wat alleen maar kan als de tarieven zoo zijn, dat men veeleer verlies dan winst verwacht en haar hulp komt dan ook neer op ongeveer 5% van de productiekosten. Voor de menschen die dan niet te werk ge- steW worden, zal van overheidswege werk worden gezocht,. Men wil daarmede be reiken dat de prijs van het product op na tuurlijke wijze weer eenigzins hersteld wordt. Alles bijeengenomen- moet hoe men de zaak ook beziet worden erkend, dat de toestand aldaar zeer veel zorg geeft en het heel moeilijk is om een uitweg te vinden. De Rijksbemiddelaar heeft zich reeds met de kwestie bemoeid en getracht iets te vin den waarover eenstemmigheid is te verkrij gen. Dat is nog niet gelukt en deze week (Donderdag) zal de poging worden voort gezet. Terwijl ik dit schrijf is daarvan dus nog niets bekend. Maar vast staat in elk geval dat de arbeicsarganisaties hun best doen om een eenigszins dragelijke oplossing te ver krijgen. Het moge voor buitenstaanders moeilijk zijn dien ingewikkelden toestand goed voor oogen te stellen, zij kunnen uit het boven staande wel zooveel opduiken, dat het ook hen duidelijk wordt, dat het niet zoo ge makkelijk is om een maatregel toe te passen die eenigszins afdoende moet worden ge- lacht. Maar wat doen nu de revolutionnairen, die zooals steeds in actie zijn waar narigheid en i ellende heerscht Probeeren zij om, alle - omstandigheden in aanmerking nemend, het meest gunstige voor de arbeiders te [bewerkstelligen Revolutionnairen zijn im mers de gezworen kameraden van de ver drukte proletariërs en de doodsvijanden van de kapitalisten? Ware dat zoo, men zou hun streven kun nen toejuichen al betreurde men het dan ook dat die hulp dan juist van die menschen moest komen, maar dat doen zij niet. In de uiterst moeilijke omstandigheden 'In de veenstreken vinden zij een prachtig object voor hun revolutionaire acrobatie ken en probeeren op allerhande wijze de reeds too zwaar getroffen bevolking in opstand :e brengen, met het onvermijdelijke gevolg dat nog grooter ellende over hen komt. Het is niet zoo moeilijk om menschen die allerhande narigheid doormaken, het hoofd op hol te brengen, want zij overzien de ge- Wolgen van hun daden niet maar- die lei ders, die stokers, die doelbewust deze men schen in nog grootere ellende storten, wat xnoeten dat voor wezens zijn Zij weten dat de werkverschaffingen stop gezet worden indien er onrust komt, zij we ten dat de onderhandelingen met de verve- iners gevoerd worden en indien niet in ge meenschappelijk overleg iets gevonden kan worden, de arbeiders door den nood ge dwongen, tóch het werk zullen afmaken en steeds dieper zullen wegzinken, maar dat alles deert hen blijkbaar niet. Hoe armer de bevolking wordt zoo vrucht baarder hun terrein en als straks de bevolking door den band vliegt en er wellicht slacht offers zullen vallen, dan eerst zal men in Rusland zien dat er ook in Nederland mar telaren zijn voor hun afschuwelijk stelsel en kunnen de revolutionnaire kopstukken te vreden zijn. Ik weet geen naam voor zooiets. Wat de revolutionnairen daar doen lijkt mij zóó wreed, dat ik zulks voor onmogelijk had ge acht. Ik kan mij indenken dat onder bepaalde omstandigheden een opgewonden menigte tot de afschuwelijkste handelingen in staat zou zijn, maar doelbewust een arme, dóód- arme bevolking in nog grootere ellende storten is iets wat ik voor onbestaanbaar hield. En als de lezers van deze .rubriek er nog niet van doordrongen waren welk gevaar er ook voor de arbeiders in gelegen is, wan neer de invloed van deze menschen zou toenemen, dan kan dit voor hen misschien nog als waarschuwing dienen. Over zedelij k-godsdienstige belangen spreek ik maar niet eens, maar bloot stoffelijk gedacht is elke invloed van hen reeds ver derfelijk. En als we clan zien en bemerken, dat nog duizenden R. K. werkgevers lie ver zien dat hun arbeiders maar niet ver- eenigd zijn omdat zij dan geen ,,last" hebben van de vakvereeniging als we zien dat tien duizenden R- K. arbeiders nog maar steeds naast de R. K. arbeidersbeweging staan, dan vraag ik mij voor de zooveelste maal af of we nooit wijzer worden. Moge het niet te laat zijn als we tot be zinning komen. A. J. L. GROOTE WOORDEN. De heer Stenhuis heeft blijk gegeven, ook nog wel eens verstandige redevoeringen te kunnen houden. Wat hij in de eerste Kamer over de werkloosheidsbestrijding heeft naar voren gebracht is zeker de overweging waard. Wie echter de illusie had dat dit een svmp- toon was van een meer gematigd optreden, vergist zich zeer. In „De Strijd" toont deze heer zich nog steeds den onverzoenlijken kampvechter tegen alle richtingen in de vakbeweging. Al leen de moderne organisaties beteekenen wat en hebben de juiste strijdwijze te pak ken. 't Is te begrijpen dat de heer Stenhuis pro paganda voor de moderne vakbeweging maakt, maar dat hij 't liefst de arbeidersbe weging van andere richtingen zoo zwak mo gelijk ziet, is, wanneer hij niet anders dan vakactie met de vakbeweging beoogt, toch minstens erg zonderling. In „De Strijd" van 2» Maart waarin hij op versterking van het N.V.V. aandringt, zegt hij niets meer of minder dan het navol gende Er is geen enkele steekhoudende reden, waarom de arbeiders de vakcentralen bui ten het N.V.V. weer zouden gaan verster ken. Zoetelijke adressen schrijven, gewichtig doenerige redevoeringen houden, geleer de gezichten trekken en bij loonakties het arbeidersbelang in den steek laten, kun nen de burgerlijke vakcentralen ook nu wel. Hoe zwakker ze zijn, hoe beter het voor de arbeiders is 't wordt er althans niets beroerder van. Alleen versterking van de moderne vak beweging zal den invloed van de arbei dersklasse in de bedrijven en in 's lands politiek doen toenemen. Het is een waan, dat de arbeiders anders dan langs den weg van zelfstandige machts vorming hun positie kunnen verheffen. Daarom voorwaarts op pad om onze beweging grooter en sterker te maken. Het oordeel van den heer Stenhuis is lang niet malsch maar dat behoeft voor ons nog geen reden te zijn om hem maar zonder eenig bewijs te gelooven. Voor ieder die iets weet van de R.K. vakbeweging moet het althans wel-duidelijk zijn, dat er nog wel wat anders gebeurt dan zoetelijke adressen schrijven, geleerde gezichten trekken en nog meer van dat moois. Maar of een bezadigd gesteld adres, of een kalme redeneering zooveel minder waarde heeft dan de groote woorden van den heer Stenhuis, die toch ook niets meer kan berei ken dan economisch mogelijk is, blijft een vraag die ik waarschijnlijk eenigszins anders zal beantwoorden dan de heer Stenhuis. Wanneer de heer Stenhuis niet met groote woorden maar met cijfers en feiten wil ko men, dan is er althans discussie mogelijk. Wanneer hij dus weet aan te toonen, dat het economisch mogelijk is om hier in Neder land beduidend meer te bereiken, dan de vakbeweging hier gemiddeld heeft verkre gen wanneer hij daarnaast eens aantoonde dat in landen waar men van de „burgerlijke vakcentrales, geen of althans minder „last" heeft, dat het daar voor de arbeiders zooveel beter is, eerst dan zouden we kunnen toege ven dat de arbeiders tijdelijk voor hun be ginsel een materieel offer brachten. Zeker, ze brengen ook nu een offer, n.l. het offer door de mannen van het gehalte van Stenhuis opgelegd, het offer dat bestaat in het trotseeren van spot en minachting en dat behoeft stellig niet te worden onderschat, maar dat we hier materieel gedacht verder zouden zijn als alle leden van de „burger lijke" vakcentralen in het N.V.V. waren, is door niets aannemelijk gemaakt en kan ook niet door wat groote woorden aannemelijk gemaakt worden. Uit het door mij overgenomen citaat is trouwens heel gemakkelijk op te diepen, dat de heer Stenhuis niet of althans niet uitslui tend den economischen strijd van de arbei ders bedoelt, maar vooral ook op politieke machtsvorming het oog heeft. Die pret zij hem gegund, maar ik geloof wel te mogen zeggen, dat de R.K. arbeiders nergens dankbaarder voor zijn dan voor de scheiding die er tusschen onze sociale en po litieke organisatie ligt. Wil hij met het N.V.V. ook politieke machtsvorming, dan behoeft men geen pro feet te zijn om te voorspellen, dat hij dan de splijtzwam in eigen boezem haalt, wat meer kwaad zal doen, dan alle cellenbouwers bij- MAANDBERICHT OVER MAART 1925 Voor rekening van „Herwonnen Levens kracht" werden uitgezonden naar het Sana torium „Berg en Bosch" te Apeldoorn. 2 Maart een kind van een lid uit Win terswijk. 11 een kind van een lid uit Hoorn. 13 een lid uit Helder. 30 een vrouw van een lid uit Rot terdam. Deze ontleenden hunne rechten als volgt 1 als aangesloten bij den Bouwvakarb.bond 1 Meubelmakerb. 1 Bond v. Spoor- en Tramwegpers. Dioc. Bond Bis dom Utrecht. Op 31 Maart 1925 waren in totaal voor re kening van „Herwonnen Levenskracht" 63 patiënten in behandeling. J. TH. v. d. LAAN, Secretaris De reeds eenmaal uitgestelde wedstrijd VooruitP. V. C. voor den overgang D, vond Zondag j.l. doorgang en bracht P. V. C. een 21 overwinning en tevens hel kampioenschap. H. B. C. zal zich dus moeten meten met de club van v. Weert. Met belangstelling zien wij dit treffen tegemoet. De beslissing in d^tweede klasse G. is zoo goed als zeker gevallen. Zooais door ons werd voorspeld, heeft P. V C. B. kans ge zien den leiders een nederlaag toe te bren gen. De Amsterdammers staan nu één punt voor cp Zaandam en wij veronderstellen, dat zij dien voorsprong tegen A. D O. wel zu'ien weten te handhaven. Het in degradatie-gevaar verkeerende A. D. O. doet alle moeite om van de onder ste plaats af te komen, waarop inderdaad neg wol eenige kans bestaat. Zelfs wonnen de Heemskerkers met 10 van Alw. For ward, terwijl R. K. W. S. V. eveneens met de eenigste goal werd eeklopt. Kom A.D.O., den moed niet laten zakken. Redding is nog niet uitgesloten. Voor den 2en Paaschdag zijn slechts- eenige wedstrijden vastgesteld voor de eerste klasse. NAAR NOORDWIJK. OP TWEEDEN PAASCHDAG! Onze lezers weten dan, dat op Tweeden Paaschdag (Maandag 13 April a.s.) op het fraaie sportpark van S. J. C. te Noordwijk, de districtswedstrijden van den D. H. V. B. worden gehouden. Het is voor de eerste maal in de geschie denis van den Bond, dat officieel districts wedstrijden worden georganiseerd. Zij heb ben een veelzijdig doel. Op de eerste plaats beteekent zoo'n Districtendag een propagandadag voor den Bond bij uitne mendheid, vooral als alle districten en dat zijn er 8 er aan deelnemen, hetgeen natuurlijk op één dag niet gemakkelijk, zoo- al niet practisch onmogelijk is. De propa ganda voor den Bond, de versterking van den ouderlingen band tusschen vele dioce saan verspreide elementen, zal natuurlijk te beter zijn, al naar gelang de deelneming grooter is. Dan geeft deze wedstrijdenserie, waaraan groepselftailen uit alle deelen van het Bisdom deelnemen, een prachtige gele genheid. om een overzicht te krijgen over de beste krachten, die in onze organisatie schuilen, hetgoen zeer nuttig is voor de sa menstelling van het Bondselftal. Tenslotte is zoo n dag mooie propaganda naar bui ten, temeer als gelijk ook thans weer aan de organisatie van den dag een liefda dig karakter wordt verbonden. Dit jaar zal de renttte worden bestemd voor het fonds tot afbr.uw van de torens der Kathedraal St. Bavo, hetgeen overeenkomt met de be loften, op den Haarlemschen Roomschen voetbaldag 1924 aan den Plebaan gedaan en natuurlijk de volle instemming heeft van de schenkers der fraaie prijzen, waarom zal worden gekampt. Dit zijn een zilveren wis selbeker, geschonken door Baron Wittert van Hoogland, eere-voorzitter van den Bond. en een gouden medaille met elf draagmedailles, aangeboden door de Eerste tied. Spaarverzekering voor Katholieken tc Den Haag, wier directeur, senator Haaze- voet, voortdurend belangstelling toont voor de Rocmsche Sport: beide prijzen gewerden den Bond bij gelegenheid van het Lustrum, in het jongste najaar. Alles bijeen maakt dezen dag tot een uit stekende Roomsche Propaganda. Reeds om 12 uur zal wordfcn begonnen. Op het hoofdterrein speelt Leiden tegen Rotterdam, onder leiding van scheidsrechter F. J. v. „Veen Jr., uit Amsterdam. In dezen wedstrijd geven wij Leiden een goede kans. Tegelijkertijd speelt Haarlem tegen Amster dam, op het bij terrein. Scheidsrechter is hier de heer G. Kruijver uit Zaandam. Wij gelooven niet. dat Haarlem veel kar.s op de overwinning kan worden gegeven. Het elftal is wel goed saamgesteld, maar in Amsterdam zitten voorloopig nog méér goede krachten dan in ons district. Het zal ons dus niet verwonderen, als de eind strijd des middags om half 3 zal gaan tusschen Leiden en Amsterdam. In dat ge val zullen de hoofdstedelingen wel met de prijzen gaan strijken. De finale wordt ge leid door scheidsrechter de Bueger. In Noordwijk wordt veel belangstelling verwacht. Wij hopen van harte, dat er een groote opkomst van het publiek zai zijn. Het doel van den dag is dit in alle opzich ten waard. Alle Roomsche sportliefhebbers uit Noordwijk en Noordwijkerhout, Lisse en Leiden, Voorhout en Sassenheim, uit ge heel het Leidsche district op de eerste plaats, worden Maandag op het Roomsche Sportpark verwacht. Het zal de eerste ken nismaking van den nieuwen adviseur, rec tor Braakman, met den Bond zijn. Hier heeft Leider een eere-schuld in te lossen! Een biizondere aansporing ook tot het district Haarlem, bijzonderlijk tot H. B. C.'ers en Geel Zwarten, R. K. V.'ers en Geel Witten. Concordianen en Santpoor ters! Die hebben natuurlijk allen hun hart aan het Districtselftal verpand. En verder tot alle Roomsche voetballiefhebbers uit het district Haarlem. Ook dit heeft bijzondere belangen bij dezen dag. Niet alleen moet met aller medewerking door aanmoediging, getracht worden het figuur van ons elftal 700 goed mogelijk te doen zijn, maar ook het liefdadig doel lokt ons aan. Ons dis trict is het geweest, dat het eerst de klok luidde voor dc Bavotorens van onzen ple baan-deken Westerwoudt! En ons initiatief is toen overgenomen, om voort te werken over het geheelc diocees. Wij moeten mee doen met dil nieuwe ondernemen, ook nu, wij blijven ons initiatief vergezellen op zijn propagandatocht voor het bisdom. Want we mogen er trotsch op zijn. En het is voor onze Haarlemsche kathedraal èn voor on zen Haarlemschen Bond. Daarom op dezen avond een dubbele heilwensch voor den grootcn feestdag Za lig Paschen! En: naar Noordwijk, op Twee den Paaschdag! SMITS. DE DISTRICTENDAG IN DEN D.H.V.B. OP DEN TWEEDEN PAASCHDAG. Het District Leiden valt de eer te beurt in zijn rayon te mogen ontvangen de ver tegenwoordigende elftallen van de Distric ten Amsterdam Haarlem en Rotterdam, van den Dioc. Haarl. Voetbalbond. Een eer is het, maar tevens een voor recht achten wij zulks. Hoe din het ook anders. Sinds het District Leiden bestaat, is het een groote voorstander geweest van dergelijke propagandistische wedstrijden. Nu men van bondswege er toe is overge gaan jaarlijks Districtwedstrijden te orga- niseeren, en de eerste Districtendag in deze omgeving plaats vindt, kunnen wij niet anders dan dit van harte toejuichen Èn het vertrouwen in ons District door den D, H. V. B. gesteld, kurnen, ja mogen wij niet beschamen. Waar steeds reeds veel belangstelling bestond voor de door het District Leiden georganiseerde ontmoetingen van het Districtelftal tegen sterke tegen standers, zooals H. B. C. I en Graaf Willem, benevens de uit- en thuiswedstrijd tegen een elftal van het District Zaandam, zoo kunnen wij niet anders dan voor vast aan nemen, dat deze officieele ontmoetingen zich in de sympathie van de R. K. Sport liefhebbers zullen mogen verheugen Het doel?- Dit is reeds in een zakelijk artikel der Pers- en Propaganda-Commissie van den D. H. V. B. uiteengezet. Het kan niet anders dan onze volle instemming weg dragen. Wie onzer zou niet het zijne wil len bijdragen ter voltooiing van Haarlem's Kathedraal ,,St. Bavo". We herinneren ons nog de sympathieke woorden door Plebaan Westerwoudt gesproken op de laatste jaar vergadering van den D. H. V. B. te Haar lem gehouden, ter gelegenheid van het eer ste lustrum. Z. Eerw riep op deze ver gadering de hulp in van de sport, een Dioc. i Voetbalbond, om dezen dienstbaar te maken aan zijn streven. Op die vergadering is hem 1 dit toegezegd. Spontaan werd beloofd hem te helpen den Kerkafbouw tot stand te i brengen, door het spelen van voetbalwed strijden enz., en de nette opbrengst ter 1 zijner beschikking te steller. De eerste gelegenheid is thans daar, om de belofte door ons gedaan, te volbrengen. Vier Districten hebben zich beschikbaar gesteld om het doel te helpen bevorderen, den D. H. V. B. in dienst van het liefdadig doel! Derhalve, wij betwijfelen het niet, of aller aandacht culmineert zich op den te houden Districtendag, qp tweeden Paasch dag, 13 April, te Noordwijk, Sportpark S. J. C„ en op het terrein van E. M. S. te Noordwijkerhout, vijf minuten van het station Piet Gijzenbrug. Daar zullen de ontmoetingen plaats vinden tusschen de resp. Districten. Te twaalf uur heeft op het Sportpark te Noordwijk de voorwedstrijd plaats tusschen het HaarlemschAmsterdamsche ciftal en op het E. M. S.-terrein te Noordwijkerhout, die tusschen het LeidschRotterdamschc elftal, eveneens te 12 uur De winnaars van de beide voorwedstrij den ontmoeten elkander te 2 uur op het R. K. Sportpark te Noordwijk, waar dan beslist zal worden wie voor één jaar in het bezit zal komen van den Zilveren Wis selbeker, beschikbaar gesteld door Baron Wittert van Hoogland, Eere-Voorzitter van den D. H V B. Belangrijk ziin deze wedstrijden, op den te houden Districtendag. in hooge mate, niet alleen om het doel maar tevens om de kracht die er van kan uitgaan in het belang van de R. K. Sportbeiveging in het algemeen. Toén verleden jaar, ter gelegenheid der Missie te Lisse, in samenwerking met het Missie-Comité aldaar en het District Leiden een Missie-wedstr'd werd georganiseerd, kon een flink bedrag als batg saldo afge dragen worden ten behoeve der Missie, Zou dit nu weer niet zoo kunnen zijn voor bovengenoemd doel? De kerkafbouw. Wii rekenen ook nu weer. even nis toen, op aller medewerking en steun. Wordt zij gegeven dan kan het niet uitblijven of een cvengroot zoo niet grooter bedrag zal kun nen worden afgedragen. Ieder zorge dan propagandist te ri:n, opdat gezegd kan worden: „Wij hebben niet tevergeefs op het Leidsche District gerekend. Het heeft ge daan wat in zijn vermogen was. om te doen slagen den Districtendag van den D. H. V. B. in het jaar 1925!" Moreel en financieel kan, neen moet dit, daarvoor hebben wij ons woord gegeven. Aan U R.-K. Sportliefhebbers en beoefena ren om dit te bewiizen, door on tweeden Paaschdag in grooten getale op te komen en uwe belangstelling te toonen, opdat wij kunnen zeggen: „Er was een record-be zoek!' In verband met den te houden Dist'lcfon- dag vestigen wij de aandacht van H.H. Se cretarissen der vereenigingen, ressorteeren- de onder het District Leiden van den D. H. V. B, op het volgende: Door loting is uitgemaakt, dat het Leid sche District-Elftrfl te Noordwijkerhout, om 12 uur, op Tweeden Paaschdag een voor- wedstrijd heeft te spelen tegen een dito. Rotterdamsch-Elftal, Verzocht wordt FI. H. Sccretarisseft»»te zorgen, dat dc spelers van die vereenigingen, welke aangewezen zijn voor het District Elftal, om half twaalf op het E. *M. S.-terrein aanwezig zijn, waar z;' zich moeten present melden. Ook de reser ves moeten worden aangeschreven, opdat zij ter plaatse zijn. Op aller medewerking wo-dt gerekend. De spelers hebben te zorgen voor witte broek. De shirts worden vanwege het Dis trict verstrekt en zijn op het terrein aanwe zig. Het Leidsche Districtelftal speelt in Oran jeshirt en witte broek. Gdieve van een en ander goede nota te nemen. De Pers- en Propaganda-Com- xrissie van hef District Leiden D. HAVERKORN. Iedere week wordt het aantal te bespre ken wedstrijden minder. De competitie is bij na geëindigd en er resten ons slechts promo tie- en degradatie-wedstrijden. Voor laatst genoemde wedstrijden wist R. K. V. Z. met 21 te winnen van Geel Wit en H. B. C. IID. E. M. werd uitgesteld. Het Haarlemsche elftal, dat intusschen nog niet definitief was samengesteld, klop te H. B. C. in een weinig interessanten strijd met 32. Tegen de verwachtingen in, zagen de Yellow Black-reserves kans in de extra-competitie Alliance dc eerste nederlaag toe te bren gen. PROGRAMMA VOOR MAANDAG. Ie klasse A, Wilskracht IIIndia. 2e klasse B. ConstantiusVclendam II (half twee). 2e klasse C. S. V. A.—G. V. O. 4e klasse A. A. D. O. IV D. E. M. II. Promotie-competitie. H. B. C. II Geel Wit. D. E. M. R. K. V. Z. Alliance Geel Wit II. DISTRICTS-WEDSTR1JDEN. Op het Sportpark te Noordwijk wordt ge speeld: te 12 uur: HaarlemAmsterdam: Leiden Rotterdam; om half 3 de finale. Een zeer belangrijk gebeuren vindt plaats' te Noordwijk. Onze lezers weten reeds een en ander over dit grootsch voetbalfestijn, zoodat wij zeer kort zullen zijn. De Haarlemsche ploeg heeft vrij ongeluk kig geloot en zal o.i. niet in de finale ko men. Hopen wij echter dat vele Haarlem mers het elftal zullen vergezellen. Heel T. Y. B. B., Santpoort, H. B. C., enz. ver wachten wij op het schitterende Noord- wijksche Sportpark om de favorieten aan te moedigen. De supporters van hel Leidsche district zullen eveneens in groote getale aanwezig zijn. Als liet vrer nu maar mewerkt, dan 'kan het een prachtige propaganda-dag voor de R. K. voetbalbeweging worden. Zouden de Haarlemmers geen fietstocht kunnen samenstellen? 's Morgens te onge veer 10 uur starten en 's avonds om 7 uur thuis? Wij veronderstellen dat velo voetbal liefhebbers sympathiseeren met dit idee. Dat onze verwachtingen tiet worden be schaamd! Secr.: H. v. Turnhout, Emmapl. 38, Haarlem. Hedenavond van 78 uur Contributie betalen in het gebouw St. Bavo, Smedestr. Donderavond clubavond in het gebouw der R.K. Militairen Vereeniging, Zoetestr. De heer van Tol, scheidsrechter R.K.F., zal dien avond van 89 uur eén lezing over de spelregels houden. De opkomst van alle leden wordt dringend verzocht daar het succes dat genoemde heer op vorige avonden had een leerzamen avond waarborgt. Voorgesteld als werkend lid W. J. Merks, Javastraat 51, Schoten. In verband met de op 15 Mei a.s. te houden jaarl. alg. ledenvergadering, worden de léden die eventueel onze vereeniging wenschen te verlaten, herinnerd aan art. 9 van het H. R. (Opzeggen van het lidmaatschap moet min stens 14 dagen vóór de alg. ledenverg. schrif telijk aan secretaris geschieden. Indien dit niet geschied, is het betrokken lid weer voor het geheele volgend vereenigingsjaar ver bonden.). De R.K. Commissie voor Lich. Opvoe ding te Haarlem heeft deze week een be langrijk besluit genomen. Er zal hier ter stede een athletiekvereeniging voor R.K. voetballers opgericht worden, waarin de leden der Haarlemsche clubs gezamenlijk deze zeer nuttige en noodzakelijke tak van sport zullen beoefenen. Ik vertrouw er natuurlijk op dat ook vele Geel-Zwarten zich bij deze vereeniging zullen aansluiten. Inlichtingen worden zeer gaarne verstrekt door den heer W. de Zwager, Vooruitgangstraat 79. Het voetbalprogramma voor 2den Paasch dag is zeer klein. Het 5e en het 6e elftal spelen aan den Heereweg, resp. tegen FI.B.C. 4 en 5 hun laatsten competitie-wedstrijd. Beide elflallen zullen de compititie op waardige wijze willen besluiten, dus reken ik op 4 puntjes. De grootste belangstelling concentreert zich natuurlijk in Noordwijk, waar op het schit terende terrein van S.J.C. de districtself tallen van Amsterdam, Rotterdam, Haarlem en Leiden elkaar zullen bekampen. Het Districtbestuur rekent en ik hoop niet ten onrechte op veel Haarlemsche be langstelling. Ik verwacht dus een flink aan tal Geel-Zwarten op het Noordwijksche Sportpark. HENK. R. K. V. V. „VICTRIX" Secretaris O. E. Sinck, Hagestraat. Programma yoor den 2den Paaschdag. 1.30 uur: Victrix II—D. S. S. I. 2.45 uur: Victrix IIID. S. S. III. Vele vereenigingen hebben ingeschreven voor onze nederlaagwedstrijden. De vastge stelde wedstrijden zullen steeds zoo spoedig mogelijk aan de betreffende clubs bekend gemaakt worden. De eei-ste wedstrijd voor het eerste elftal is uitgesteld, zoodat Maandag dc reserves en de junioren wederom in het strijdperk treden Beter doen, dan Zondag j.l. boor! Sporlbrocders, die zich nog bij ons willen aansluiten, kunnen nog aan deze wedstrijden deelnemen, mits zij zich spoedig aan boven staand secretariaat opgeven. R.K.V.V. -„GEEL-WIT". Secr. Lange Margarcthastraat 1. Contributie betalen Zaterdag's van 56 uur in de St. Bavo. lste Elftal. De wedstrijd H.B.C. II Geel-Wit I is wegens de D.H.V.B.-wedstrij den afgelast. Ilde elftal speelt 2de Paaschdag voor de promotie tegen Alliance I aan de Zijlweg te 2 uur. lilde elftal speelt te 2 uur vriendschappe lijk tegen R.K.V.Z. IV op het Sportpark. Ik hoop dat de Secretaris van R.K.V.Z. de juiste uitslag in de krant zal vermelden. Door de D.H.V.B.-elftalcommissie zijn d: volgende spelers voor de Districtwedstrij- *1 gekozen R. Kamer, linkshalf, G. Boot r ;rve. Deze spelers vertrekken 2de Paasch- g te 10 uur per autobus vanaf het Hout plein. A.s. Woensdag 15 April is er een groote voorbereidende athletiek-vergadering, 's- avonds te 8 uur in de St. Bavo. Convocaties zullen t.z.t. rondgestuurd wor den. Secr. D.S .S. Secretariaat: Schrevelinstr. 8. .Dinsdagavond hield de R. K. Voetbalver eeniging een vergadering, welke wederom bijna geheel in beslag werd genomen door de bekende kaskwestie. Nadat de voorzitter had uiteenezet, wat betreffende die kwestie was gedaan, las hij het volgende schijven voor: Aan de leden van D. S. S. Naar aanleidng van liet royement van uw oud-voorzitter, den heer F. Duyn Sr., schij nen verkeerde opvattingen omtrent diens persoon postgevat te hebben en de ronde te doen. Ondergeteekende kan samen met alle overige bestuursleden van D. S. S. ver klaren, dat reden van dit royement in het geheel niet geweest is wantrouwen omtrent eerlijkheid van genoemden heer. In het ge heel niet twijfelend aan de goede bedoelin gen van den, heer F. Duyn Sr. was het be stuur genoodzaakt op geheel andere gronden, waartoe allerlei omstandigheden, het interne leven der vereeniging rakend, hebben samen gewerkt, dit royement uit te spreken. Uw Geestelijk Adviseur: w. g. A. J. M. POSTMA, pr. Secretariaat: Tweede Zuidpolderstraat 16. Daar het District-elftal een wedstrijd moet spelen, zijn de door den D. H. V. B. vast gestelde competitiewedstrijden uitgesteld. Onze junioren zijn door Geel-Wit III uit- genoodigd voor een vriendschappelijken wedstrijd. Aanvang 2.30 op' het R. K. Sport park aan de Molenwerfslaan. Ik wensch jullie een plezierigen wedstrijd. Dinsdag a. s. te 8 uur Bestuursvergadering. Woensdag a. s. te 8 uur vergadering Elftal commissie. De captains der diverse elftallen worden verzocht alsdan te komen. Wedstrijden op Maandag 13 April. Santpoort lïSupporters Elftal, 2 uur. Santpoort IIIH. B. C. 111, 3'A uur. Zoo zal dan toch eindelijk de veelbespro ken supporterswedstrijd gespeeld worden. Nu H. Fl. Supporters, nu maar flink aan«. gepakt, laat nu zien, dat gij ook kunt voet ballen, en stuur Santpoort II met een neder laag naar huis, maar daar ben ik nog lang niet zeker van. Programma voor Zondag en Maandag Kampioenschap van Nederland. lsten Paaschdag. Den Haag H.B.S.Frisia. 2den Paaschdag. Kampioenschap van Nederland Rotterdam SpartaGo Ahead. AFDEELING 1. Promotie-Competitie 2e klasse. Amsterdam SpartaanZandvoort. 'Promotie-Competitie 3e klasse, Koog a/d. Zaan K.F.C.Helder. Haarlem SchotenZeist. Promotic-Competitie 4e klasse. Bussum B.F.C.Swift (len Paaschdag). AFDEELING II. Promotie-Competitie 2e klasse. Den Haag A.D.O.—V.O.C. Promotie-Competitie 3e klasse. Gouda GoudaV.I.O.S. Voor den 2den Paaschdag is een klein, doch zeer belangrijk programma samen gesteld. Zandvoort speelt in Sloterdijk haar derde promotie-wedstrijd tegen de kampioenen van II B, Spartaan. Wij hebben er reeds eerder op gewezen dat de kampioen van II B wel het zwakke zusje in de promotiewedstrijden zou worden en ten opzichte van Spartaan handhaven wij die meening. De mogelijkheid dat Zandvoort in Sloter dijk haar eerste overwinning weet te behalen schijnt ons vrij goed. Trouwens is dit nood zakelijk, willen de geelzwarten een kans.voor de le klasse behouden. Aangepakt dus, Zandvoort. De Spartanen schijnen zichzelf in de promotiewedstrijden weinig kans te geven. Wij weten niet of deze geruchten de Dadplaats reeds hebben bereikt, doch dit zal in elk geval voor Zandvoort wel geen reden zijn om de zaken minder serieus aan te pak ken. De 2e belangrijke ontmoeting is die van Schoten tegen Zeist. Reeds slaagden de Schotenaren er in het sterke Rapiditas in eigen home te kloppen. Dat schenkt vertrouwen voor de toekomst. Nu nog een overwinning op het minder sterke Zeist en de papieren komen boven pari. STORMVOGELS—WIMBLEDON F. C. Onlangs deelden wij reeds mede, dat het bestuur der Y.V.C. Stormvogels" den Twee den Paaschdag een bijzofhderen wedstrijd had geëngageerd ,n.l. StormvjrgelsWimbledon. Thans zijn we in staat nadere bijzonderheden mede te deelen. In de eerste plaats het elf tal van de thuisclub. Dat ziet er waar schijnlijk als volgt uit: v. d. Wint Haak, Koster Struys. Snoeks, Bakker Broek, Blinkhoff Sr., Visser, Oldenburg, Asbeck. De Engelsche amateurs beschikken over dc volgende spelers: Sherry, doel; Gregory, l.back; Sowter, r.back; Boase, l.half; Goodens m.half; Brewer r.half; Knight, r. of m.half; Wilcoks, 1.buiten; Rowel. l.buiten; Dowden, 1.binnen; Wills., m.voor; Wadey r.binnen; Or- ven, r.binnen; Colkins, r.buiten. Goodens is de captain van het elftal, Dow den de goalgctter. De wedstrijd wordt door muziek opgeluis terd. Uitnoodigingen zijn o. m. gericht tot B. en W. van Velsen. Verleden week heeft E.D.O. in het Sta dion tegen Blauw Wit een prtetigen wed strijd gespeeld, waarbij bleek dat een vriend schappelijke wedstrijd ook zijn bekoring kan hebben. E.D.O, ontvang hans Hengelo. Het volgende elftal kom in het veld: Mienhorst Kuil Böeré J, Pcrucal J. v. d. Laan C. v. d. Laan Zwart Tanis Steffens Spoor PerueJ a VRIENDSCHAPPELIJKE WEDSTRIJDEN. 11 Ar>ri' Till urg WiLem IIBromley F.C. Harbüig ciorussiaBredania. Antwerpen Antw. ElftalM.V.V. 12 April (le Paaschdag) Amsterdam Tournooi Ajax BI. Wit— Glasgow University AjaxIlford F.C. Rotterdam RotterdamscheAmsterdam sche scheidsrechters. Dordrecht D.F.C.Germania. Gorinchem UnitasDüsseldorfer Sport club. Utrecht VeloxBromley F.C. Brussel: Om den Dupuich-bekerFeijen- oordUnion St. Gilloise St. Albans CityEntente Bruxelloise. Gent La GantoiseR.C.H. Parijs Olympique— N.A.C. Rouaan F.C. RouennoisWilhelmina Voor uit. Dendermonde DendermondeAlcmaria Victrix., 13 April (2e Paaschdag) Amsterdam Finale en verliezersronde tour nooi Ajax. Den Haag Haagsch ElftalComb. Keulen- Diisseldorf. IJmuiden StormvogelsWimbledon. Brussel Finale en verliezersronde Dupuich» be ker. Gent R.C. Gand—R.C.H. Parijs Red StarN.A.C. Malaunay Amicale de MalaunayWilhel mina Vooruit. Kortrijk Kortrijker S.V.D.O.S.K.O. St. Nicolaas (België) St. Nikolaassche SportkringAlcmaria Victrix. Programma voor Maandag a.s. v 2a. Hillinen 2Spaarndam, 2 uur. 3b. E.D.O. 6—D.I.S. 2 10 uur. 3c R.C.H. X—V.V.H. 3, 10 uur, E.D.O. 8Haarlem 8, 10 uur. R.C.H. XI—H.F.C. 7, 10 uur. 3d. D.O.A. 2Halfweg 3, 2 uur. Bloemendaal 5H.G.S.C. 2. 10 uur. 3e. Hillinen 3Zeemeeuwen, 12 uur. D.S.K.Ripperda 3, 10 uur. 3f. Bennebroek 3Spaarnevogels 3, 2 uur. 3h. E.D.O. 9—E.H.S. 4, 10 uur. De eerste Zondag in de maand April is er een geworden van ideaal voetbalweer. De strijd om het kampioenschap van den H. V. B. is in het voordeel van E. H. S. geëindigd. Zooals trouwens te verwachten was. In mijn vorig overzicht schreef ik reeds dat'het elf tal van E. H. S. veel beter speelde dan Half weg vooruit. Zondag 1.1. bewees de nieuwa H. V. B.-kampioen dit op afdoende wijze op het schitterende Haarlem-veld. Er waren ongeveer een. paar honderd kijklustigen,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 9