r I I WIE DIENSTPERSONEEL Radio-Omroep. MUZIEK. Aanvraag om vergoeding voor een boventallig onderwijzer. Doorzitten bij wisSrifders - StukSoopen - Schrijnen en Sntsl'en der Huid - Zonne brand - ©orgeSoopen Branderige Vosten verzach en geneest men met POROL UIT DEN OMTREK. HILLEGOM. GEMEENTEZAKEN. Tramvertraging. Gemeente-Reiniging. VIJFHUIZEN. NIEUW-VENNEP. HALFWEG. VELSEROORD. BEVERWIJK. WIJKEROOG. HEEMSKERK ASSENDELFT. SPAARNDAM. ZANDVOORT. VELSEN HEEMSTEDE SCHOTEN. LAATSTE NIEUWS. De staking in de Venen. Gemeenteraadslid veroordeeld. Een DuitsckFransch Grensverdrag. De reorganisatie van het Fran- sche leger. De Kabinetscrisis in Frankrijk. Briand in conferentie met de partijleiders. rnxm - isBsa! BEZORGT MIJ Hel antwoord Is: een advertentie geplaatst in de Aanvaring op de Noordzee. MARKTNÏEUWS Matthaeus-Passion. Bach's Passions-muziek behoort in de kerk wij hebben 't nog weer kunnen erva ren, hoe de indruk belangrijk zich wijzigt met den aard der plaats, waar zij wordt uitge voerd. Zoo de C. O. V. de deze week de Johannespassion gaf, de kerkruimte had ge kozen, zou de indruk veel intenser zijn ge weest. Waar blijft de mystiek, in die veel te enge en bovendien profane concertzaal. Te eng is de concertzaal 't is of de zangers u zóó in 't gezicht zingen, al zoekt ge de plaats die het verst van het podium is verwijderd. We hadden weer bij deze uitvoering, even als het vorig jaar, een kostelijke plaats het geluid heeft nog geen gelegenheid, zich te verdeelen over de kruis-armen de toon- stroom bereikt in rechte lijn het oor, en niets gaat verloren, van den zang der solisten zoo min als van het koor zoo althans de tempi waarin de polyphonie wordt uitgevoerd, niet te snel zijn. Het slot van enkele turba- koren, zooals in Ja nicht auf das Fest" zou misschien uit dien hoofde een ritenuto kunnen verdragen, zoodat de slotharmonie gelegenheid heeft, zich van 't voorgaande accoord los te maken. Natuurlijk doet zich het bezwaar van 't ineenvloeien der har monieën eveneens gelden op voorgaande plaatsen, doch daar is de werking niet zoo hinderlijk, omdat de sterktegraad tegen 't slot veelal een crescendo bedingt en 't slot- accoord naast extra-betoning nog een gewild of ongewild fermate krijgt. Over de plaats in de nabijheid van het groote orgel, dus achteraan in de kerk (het koor is opgesteld in het Priesterkoor, evenals het vorige jaar) zijn de meeningen der hoor ders niet onverdeeld gunstig, zoomin als over die in een der zijarmen. De klagers die zich beriepen op den klank van het jongenskoor mogen echter weten dat dit thans niet zoo subliem was samengesteld als bij de vorige uitvoering. De glanzende en stralende sopraanstemmen van toen waren thans al te veel verdrongen door mezzo's en alten. De kundige leider Henri Pie lage deed daarom goed, de „hooge" e met kopstem te laten inzetten, al werd in de onmiddellijk volgende overgang in borststem niet dat klaroengeluid verkregen, dat in de groote kerkruimte zulk een onbeschrijfelijk schoone werking maakt tegenover den klank van groot koor en orkest. De getalsterkte van het jongenskoor deed den leider verder afzien van het aanbrengen der nuanceering, waardoor zijn werk zich bij de vorige uit voering zoo bijzonder onderscheidde ryth- misch was het echter weer bijzonder goed, en m waren zin „een eenheid in de veelheid". Tot de plaatsen waar 't koor een werkzaam aandeel had en waar de uitwerking weer als de vorige maal intens was, behoorden ook nu Weer de in afwisseling met den tenor solist gezongen Chorals „Was ist die Ursach' aller solcher Plagen" en daarna „So schlafen unsre Sünden ein". Een diepen indr.uk be werkten vele malen de Chorals, zoo in „Wenn ich einmal soil scheiden" of ander-. m2al in afwisseling met de recitatieven, onmiddellijk vóór het slotkoor. De bas- solist zingt „Nun ist der Herr zur Ruh gebracht" en 't koor murmelt zacht voor zich heen „Mein Jesu, gute Nacht". In steeds stijgende lijn zingen de solostemmen (tenor, alt, sopraan) en steeds herhaalt het koor. Tot eindelijk in den grootschen slotzang deze Lijdensmuziek een geweldige bekroning vindt. De solisten waren dezelfde als die der vorige uitvoering. Van die uitvoering liggen nog versch in 't geheugen de zang van mevr. Noordewier, in harmonie met de ontroerende tonen der fluit, waar alle beschrijving mach teloos is. Ieder kent deze aria's, en dat reci tatief „Er hat uns allen wohl gethan". De tenorzanger Carl Erb had nog niets van zijn uitnemende gaven verloren. Wat zijn zingen vermag, herinnert de verlooche- nings-scène. Zoo Kloos in zijn „Eli, lama" de soberheid van Messchaert wilde betrach ten, zou men hem nog grooter dank weten. Ook bij „Nehmet und esset, das ist mein Leib", er\in de Schwert-scène zou de indruk oneindig grooter zijn, zoo hij het voorbeeld van zijn onvergetelijken voorganger wilde volgen. Nog grooter dank want hij zong vele malen zeer schoon. Caro was buiten gewoon gelukkig in „Am Abend da es kühle war". Zóó moest hij altijd zingen Mevrouw Suze Luger zong rustiger dan 't vorige jaar, al zweefde somwijlen bij een onbeheerscht vibrato haar stem boven den toon uit. Mocht haar toongeving de stabiliteit van die van mevr. Noordewier bereiken, zoo was zij een ideale vertolkster dezer veeleischende alt partij. Ideaal in waren zin waren de instru mentale soli Francks Koene Cor Kwant met Barend Renden Joh. Vink en F. Pels, resp. viool, fluit, hobo, terwijl bij George Robert en Phons Dusch de orgel- en cembalo partijen in uitnemende handen waren. Maar het indrukwekkende, diep ontroe rende dezer Passions-uitvoering danken wij voor een overgroot deel aan Evert Cornelis, die zijn subliem Utrechtsch orkest in zuivere verhouding deed opgaan met de koren en de vocaal-solisten, en ons andermaal duidelijk maakte hoe de groote meesters na Bach een Beethoven en Wagner, er slechts prijs op stelden, met hun grooten voorganger op één lijn gesteld te mogen worden. Wij hopen hartelijk dat de Haarl. Bachvereeniging en de Maatsch. tot bevordering der Toonkunst in de toekomst de middelen mogen vinden, om deze mediteerende schoonheid ook te kunnen brengen onder hen, die niet meer 1 kunnen offeren dan het penningske der 1 weduwe. G. J. K. EERSTE H. MIS. Gisteren, 2de Paaschdag, werd in de kerk van het H. Hart, Kleverparkweg, een eerste H. Mis opgedragen door onzen stadgenoot, jden WelEerw. Pater Flaat, O.F.M. I De kerk was goed gevuld en veel familie leden waren aanwezig. Het altaar was rijk en smaakvol versierd. Bij het begin van deze I eerste H. Mis werd het „Veni Creator" ge zongen. Na het Evangelie beklom de WelEerw. Pater v.d. Falk den Kansel en sprak een mooie en aangrijpende feestpredikatie uit. De ge wijde spreker begon zijne predikatie met de volgende woorden „Laten wij ons verheu- gen en verblijden, want dit is de dag, die door God zelf gemaakt is." Spr. bracht in herin nering hoe de jonge priester vóór 18 jaar aan de hand zijner moeder deze zelfde kerk bezocht en aan dezelfde communie-bank aanzat en het was zijn grootste vreugde om als misdienaar het H. Misoffer bij te wonen. Reeds toen moet de kiem tot d° roeping van het Priesterschap bij hem o; l ken zijn en werd het zijn innigste wensch zich geheel aan God te geven. Hierna spoorde de Eerw. spr. de geloo- vigen aan veel voor de priesters te bidden, zoo noodig met giften te steunen, daar men toch zooveel aan hen verschuldigd is. Reeds bij onze geboorte is de Priester gereed om ons het kleed van de heilig-makende genade te schenken en wanneer de jaren des onder- jcheids gekomen zijn ons in den heiligen Godsdienst te onderrichten en bij het einde van ons leven de laatste H. Sacramenten toe te dienen. Na beëindiging van de gloedvolle predi- catie hervatte de neomist het Sacrificie der H. Mis en het was een diep treffend oogen- I blik toen de ouders en familie uit de handen Ivan den jong gewijde de H. Communie ont- DE COLLECTIEVE ARBEIDSOVEr. EENKOMST TUSSCHEN „DE SIEr. KAN" EN HAAR PERSONEEL. Eenige dagen geleden heeft hier ter stede tusschen de directie van „De Sierkan" en de hoofdbesturen der dlie o g isaties vrn werknemers een bespreking plaats gehad in zake de arbeidsovereenkomst. Het resultaat van dit onderhoud was, dat in de arbeidsregeling geen wijziging is ge bracht en deze weder voor een jaar is ge continueerd. DE ACTIE IN HET SCHILDERSBE DRIJF. In Haarlem nog geen staking. Vrijdagavond werd vanwege de afdee- ling Haarlem van den Ned. Schildersgezel- lenbond een buitengewoon druk bezochte vergadering gehouden in het gebouw „De Centrale" onder voorzitterschap van den heer Antonisse. Door den voorzitter werd uitvoerig de stand van de in verschillende plaatsen uitgebroken conflicten uiteengezet, waarna tenslotte werd besloten deze acties zoowel moreel als financieel te steunen en op dit moment hier ter stede nog geen con flict te doen uitbreken. AFWIJZEND PRAE-ADVIES VAN B. EN W. B. en W. stellen voor afwijzend te be schikken op het verzoekschrift van iiet be stuur der R. K. school voor M. U. L. O. (Ged. Candidatuur J7 H. M, Balvers. Wij ontvingen ter aanbeveling van den heer J. H. M. Balvers, als lid voor de Tweede Kamer, de volgende circulaire: Aan de leden der R.-K. Kiesvereenigingen. Dames en Heeren! Het is voor ons geen moeielijke taak, onzen candidaat, den heer J^H. M Balvers, Wethouder van Hillegom en Statenlid in Zuid-Holland bij u aan te bevelen. Zijn bijna 30 jarige practische arbeid in het openbare leven zegt genoeg. Stemt in uw Kiesvereeniging op Zondag 26 April dezen candidaat Op uw stembiljet staat de naam van den candidaat Balvers bij de alphabetische can didates maakt het stemhokje voor zijn naam alleen zwart. Gebruikt de eerstkomende dagen om met uw vrienden over en voor dezen candidaat te spreken. Gaarne geven ondergeteekenden verdere inlichtingen. Zalirt Paschen! Hoogachtend, J. C. Stadhouder, Zoeterwoude. F. C. van Lierop, Hillegom. A, Th. Bader, Warmond. Burgert. Stand. Geboren: z. van C. M. Oude Gracht 120) om toekenning over 1923 i BrouwerRolvers d. van M. C Heems- yan de^vergoeding, bedoeld in art. 100 der kerkLommerse z. van L. van Grool- I veldMarijnis z. van C. P. H. M. Fed- demavan der Wal z. van V. M. Klin- j kenbergvan Wetering. Getrouwd: W. Hoebert en M. W. van dei J Bt ek Overleden: C. WarmerdamKroon, v 73 Lager Onderwijswet 1920 (vergoeding één boventallig onderwijzer.) A. DE WILDE, Vandaag viert de heer A. de Wilde, dc vroegere tuinbaas van Groenendaal zijn ne gentigste verjaardag. De jubilaris werd gecomplimenteerd dom den burgemeester van Heemstede, Jlir. v;u. Doorn, alsmede door den oud-burgemees ter, Jhr. van Lennep. Speciaal uit Berlijn overgekomen' om den jubilaris te feliciteeren waren aanwezig Jhr. en mevrouw van Merle. Eenige notabelen boden uit naam d. r burgerij een bloemstuk, crapeau en oorkonde aan, onder eenige toepasselijke woorden. Van particulieren waren veel bloemen eii gelukwenschen gestuurd. Bij B. en W. is een verzoek om eervol ontslag ingekomen van den beer L. v. d. Vegt, leeraar aan de le H. B. S. met 5- jarigen cursus alhier, van den heer R. J. Spitz, leeraar in de Nederlandsche Taal aan de Gemeentelijke Avondschool voor Nijverheidsonderwijs en van mej. E. W. P. Troll v. Schaik, tijdelijk vakonderwijzeres aan dc Vervolgcursus No. 2 voor den cursus 1924/'25. B. en W. stellen voor den heer W. Bijken vrijstelling te verleenen van het be paalde bij art. 10 2a der Bouwverordening ten behoeve van den bouw van een berg plaats op het emplacement der Nederl Spoorwegen aan de Westergracht. B. en W. stellen voor een overeen komst aan te gaan met de gemeente Heem stede tot wijziging van de op 30 April 191j gesloen overeenkomst inzake levering van electrischen stroom, laatstelijk gewijzigd bij overeenkomst d.d. 9 12 September 1919. TOESTAND GOED. De toestand van de 2-jarige F. N. wo nende in de Gen. Cronjéstraat, die Don derdagmiddag onder een vrachtauto geraak te en een schedelfractuur had opgeloopeii, is goed. BRANJE. Zaterdagavond te kwart over zeven ont stond in het perceel Kleine Houtstraat 28, waarin gevestigd is de werkplaats van de N.V. v. d. Sluis' Vleesch- en Veehandel, op den zolder brand, doordat een hoeveelheid „mot", dat bij de afvoerleidingen van t\yee gasfornuizen lag, door de oververhitting in brand geraakte. Een houten schot vatte vlam. Het vuur werd door den directeur der N.V. met eeni ge emmers water gebluscht. De staf Tan dc brandweer was aanwezig, doch behoefde geen dienst te doen. LIJK OPGEVISCHT. Hedenmorgen werd uit het Spaarne het lijk opgehaald van een onbekende dame van naar schatting 30 a 35 jaar. C. J. GONNET. Naar wij vrevnemen is de toestand van den heer Gonnet, die, zooals men weet, se dert eenigen tijd in de Mariastichting ver pleegd wordt, vooruitgaande. OP HOL, Zaterdagmiddag te half 5 sloeg, door on bekende oorzaak het paard van den groen- tenhandelaar G. EI., dat voor een wagen was gespannen, op hol. Met een der hoornen van het lemoen botste dc kar tegen een electrische geléidingpaal van de E. S. M„ op den Amsterdamschen straatweg, waar door het paard tot staan kwam. Het tuig werd beschadigd. Op de Korte Kleverlaan reed gisteravond een motorrijder tegen een mast van de electrische tram, waardoor de mast verbo; gen werd en een voedingsdraad brak. Het tramverkeer ondervond daardoor eenige vertraging. Door de Gemeente-Reiniging werd een demonstratie gegeven op het terrein aan de Harmenjansweg met het nieuwe auto- materieel. Aanwezig was de Reinigigscom- •missie, bestaande uit de heeren mr. J. N. J. E. Heerkens Thijssen, wethouder Bedrij ven en Werkloosheldszorg, J. Joosten, W. van Liempt en W. A. J. v. d. Kamp, terwijl eveneens aanwezig was wethouder M. A. Reinalda. Aangekocht waren drie 254 tons Ford wagens en 1 volgwagen voor het ophalen van vuilnis. De wagens zijn door den chauf feur bedienbaar van af de straat, zoodat dus de chauffeur kan helpen met het op halen van het vuil. Van een losse boven- kap voorzien, kunnen zij ook door centraal vervoer gebruikt worden. Voor een spoedige lossing zijn de bakken kiepbaar gemaakt. De bedoeling is om in iedere wijk waar thas 2 paardenwagens rijden, twee auto's of 1 auto met volgwagen te laten rijden. Eveneens is aangeschaft een nieuwe Laffly-aspalht-sproeiwagen. Deze wagen heeft een sproeibreedte van 4 tot 25 meter, terwijl er tevens een dweilinrichting is aan gebracht. Deze sproeiwagen heeft boven dien het voordeel, dat zij tevens voor hand spuit dienst kan doen. De tank zuigt zich zelf vol met een speciaal aangebrachte teliscoopirichting, dus zonder slangen. De spuithoogte is 35 meter. Alle wagens loopen op luchtbanden. Heb het oilstekendste aan te deden dat iemand wenschen kan, boe zal Ie wereld het weten, indien gij niet adverteert. JOHN. P. ROCKEFELLER. j. W P Ruigrck m. 1 j. Brug hersteld. Dc leuning der biug aan de Kalkovens, die geruimen tijd afgebroken was. is hersteld, zoodat het gevaar daar is opgeheven. Gelukkig was dat gevaar toch niet zeer groot, daar vlak bij de brug een lontaa'n bij avond de brug verlichtte. Veriithting van de Molenlaan. Deze laan, die geruimen tijd. wat de verlichting betreft, stiefmoederlijk was bedeeld, prijkt thans met schitterend licht. Het is een goede verbetering. De melkprijs. De prijs der melk is we der met 2 cent verlaagd. Hij varieert nu van 12 tot 14 ct. per Liter. De huisvrouwen zij;', in haar nopjes! De Mariastraat. Deze straat zal bedui dend worden verbreed. De plannen voor te plaatsen en te verplaatsen hekken zijn uit- gepaald. Wijl deze straat een druk verkeer heeft en er dagelijks honderden schoolgaan de kinderen van gebruik maken, is de maat regel zeer toe te juichen. Een woord van lof aan het Kerkbestuur voor de loyale mede-, werking in dezen is zeker op zijn plaats. Ongeluk. De vrouw van G. de R. van den Vijfhuizerdijk had het ongeluk over een houtje te vallen er. daardoor zoo leelijk te recht te komen, dat ze een van haar armen op twee plaatsen brak. Onvrijwillig bad. Iemand uit Amsterdam moest dezer dagen, wilde hij zijn hond niet zien verdrinken, een onvrijwillig bad nemen. Zijn hond was spelenderwijze nabij de Lijnden in de Ringvaart terecht gekomen en zwom daar toen onder een steiger Het was onmogelijk net beest er onder vandaan te krijgen en zeker zou hij verdronken zijn, als zijn baa£" zich niet te water had begeven en hem niet verlost had uit zijn benarde posi- tie. Ernstig ongeval. Het 11-jarig zoontje van den vischhandelaar J. Kardol alhier, kwam van Hillegom medegereden op een transportauto van den Expediteur C. Dol alhier, en is door den ongelijken weg ver moedelijk van de auto afgevallen. De auto bestuurder had het ongeval niet dadelijk gemerkt, doordal hij onder een kap zit, welke van het achterste gedeelte is ge scheiden, het knaapje werd bewusteloos opgenomen en door den voerman J. Stam, naar dr. van Haeringen gereden, aldaar werd een vleeschwond in het gelaat gehecht en een hersenschudding geconstateerd. Door de liefderijke zorgen van de familie Benard en van Haeringen, werd bij gebrek aan een brancard, het knaapje op een ladder, die tot brancard zoogoed mogelijk was ingericht, naar de ouderlijke woning gedragen, onder toezicht van dr. Haeringen. Zijn toestand was zeer zorgelijk. De toestand der ouders laat zich indenken, deze waren juist met Paschen een gehuwde dochter gaan be zoeken te Hillegom, en kwamen juist thuis, toen het knaapje huiswaarts werd gedragen. Thans werd door dit ongeval geconsta teerd, dat het hoog noodzakelijk is, dat bij het Witte Kruis, of althans door de ge meente, een fielsbrancard te Nieuw-Vennep wordt geplaatst voor eventueele ongeval len als deze. De expediteur had aan dit ongeval geen schuld, wei maken de ongelijke wegen, dat mederijdenden op transport-auto's zelf uiterst voorzichtig moeten zijn. Halfw. Sportdlub. Zondag liet de H. S. C. „De Bataaf" een handicap sprintrit over 300 M, verrijden, waarvan de uitslag was: I. D. Vermeulen 15 M. voorgift; 2. M.West broek van meet; 3. D. Weber 20 M voor gift; 4 W. Ooms van meet. Personalia. Wegens vertrek van den heer L. B. van 't Hof naar Apeldoorn, wordt dc opengekomen functie als besteller der posterijen voorloonig door een hulpbode waargenomen ERNSTIGE VECHTPARTIJ. In den afgeioopen nacht heeft in Velser- oord in de Trompstraat een ernstige vecht partij plaats gehad De ruzie ontstond in een café en buiten gekomen ging men tot handtastelijkheden over. Zekere A, bekwam een drietal messteken in den rug, toegebracht door zekeren K. A. is opgenomen bij een zwager aan den Stationsweg. Zijn toestand is van dien aard, dat hij niet mag worden vervoerd. Ernstige vechtpartij. Nader vernemen wij nog, dat een ernstig woordenwisseling is ontstaan over de werkzaamheden. Dit broei de reeds geruimen tijd. Maandagavond is de twist zoo hoog geloopen, dat de 20-jarige A., tuinder van beroer», die in gezelschan was van vier kameraden, door de 20-jrige K., ios werkman, -die alleen was, met een zakmes dri steken in den rug toegebracht werden, 's Nachts werd K. door de politie uit bed gehaald en naar IJmuiden overgebracht. De toestand van het slachtoffer is vrij ernstig. K. S. A De jaarvergadering van de K. S. A zal plaats hebben op Woensdag 29 April a.s. Voor de leden der K. S A. zal de Zeereerw. Pater Hendrichs S. J zijn wel bekende lezing komen houden over het „Christelijk getuigenis der Catakomben". De lezing zal vermoedelijk in September worden gehouden. 11» zesde. Door de politic werd aan gehouden en aan den Officier van^ Justitie te Haarlem overgeleverd, zekere K. D„ de zesde persoon, die betrokken is bij de lood- en zinkdiefstallen van den i laalsten tijd, Propagandaclub. In de gehouden leden vergadering der Propagandaclub waren 10 van de 13 leden aanweaig. In de plaats van den heer J. F. W, Schuchart, die als be stuurslid had bedankt, werd gekozen de heer M. Kortekaas. De hëer W. v. d. Mam Jr. werd aangewezen om voor de club zitting te nempn in het huldigingscomité voor Pater Egilius Kee een zoon der parochie, die bin nenkort de H. Priesterwijding zal ontvangen en aisdan ziin eerste plechtige H. Mis in deze parochie. zal opd-agen, Raadsvergadering. Onze gemeenteraad komt bijeen op Woensdag 15 April, 's mid dags 2 uur. De agenda vermeldt: 1. Vaststelling notu len. 2. Ingekomen stukken en mcdedeelin- gen. 3 Benoeming leden Commissie tol wering van schoolverzuim. 4. Voorstel tot het voeren van een rechtsgeding. 5. Voor stel goedkeuring balans „Woningbedrijf." 6. Voorstel wijzigen contracten Zeestrand- exploitatie. 7 Rondvraag. Kiesvereeniging. We herinneren nog even aan de belangrijke vergadering op Donderdag a.s. om 8 uur, waarbij Mr. Bo- mans zal spreken. DE UITVAART VAN DEN ZEEREERW. HEER PASTOOR J. M. A. BOTS. Men seint ons: Gisteravond hadden in de parochiekerk de plechtige Metten plaats, die aan de uit vaart van den Zeereerw, Heer Pastoor J. M. A. Bots voorafgingen. Agens was de Zeereerw. Heer Pastoor G, Hogeman, uit Amsterdam, diaken de Wel- eerw. Heer Kapelaan J. Bots, uit Dordrecht, neef van den overledene, subdiaken de Wei- eerw Heer Kapelaan C Ruigewaard, uit 's-Giavenhage, oud-Kapelaan der parochie. Cantores waren de Weleerw. Heeren v, d. Waarden uit Krommenie en Ouwendijk uit Beverwijk, terwijl de Weleerw. Heer Kape laan Hessing uit Assendelft, als ceremonia, rius fungeerde. Hedenmorgen hadden de plechtige Lauoen plaats, waarbij de Hoogeerw. Heer Deken Lucassen van Beverwijk als agens fungeerde, geassisteerd door den Weleerw. Kapelaan Jongejan als diaken en Kapelaan Ruige waard als subdiaken, met de Weleerw. Heeren v. d. Waarden en v. Houten als cantores en Kapelaan Hessing als ceremo- niarius. Daarna had de plechtige H. Mis van Re quiem plaats, welke werd opgedragen door den Hoogeerw. Heer Deken Lucassen, ge assisteerd als diaken door den Weleerw. Heer A Koopman, oud-Kapelaan van Moor drecht en Kapelaan Bots- als subdiaken, terwijl de assistenten dezelfde waren als bij de Lauden. De beaarding had plaats door Deken Lu cassen, geassisteerd door de Kapelaans Bots en Ruigewaard. Er waren meer dan vijftig heeren geestelijken tegenwoordig, waaronder Deken Stroomer uit Amsterdam, de Hoog eerw. Heer Ebbinkhuizen, regent van het Klein-Seminarie Hagveld en de Zeereew. Heer Pastoor Van Ncordt uit Amsterdam. Melkprijs. Andermaal is de melkprijs alhier verlaagd en bedraagt thans 14 cent per liter. De werkloosheid. Bij de gemeentelijke arbeidsbeurs staan als werkloos nog inge schreven: Grondwerkers 20; Opperlieden 4; Visscheis 10; Huisknecht 1; Slager 1; Kell- ner 1; Banketbakker 1: Kantoorbed. 2; Coiffeur 1; totral 41. Bijtende honden. Zaterdagmorgen werd de werkman B., die werkzaamheden ver richtte aan den Boulevard Paulus Loot, door den hond van mevr v. R. aangeval len en zoo gebeten dat geneeskundige hulp noodzakelijk was Schoorsteenbrand. Maandagmorgen had er een schoorsteenbrand plaats in per ceel Brederodestraat 61 De brand werd spoedig met zout en water gebluscht. Vreemdeling Maandag is alhier een vreemdeling aangehouden dit niet in het bezit was van de noodige papieren. Hij zal de grens worden overgezet. Rijwielverduistering. Bij de politie is aangifte gedaan van verduistering van een heerenrijwiel Uitslag Etalagewedstrijd. De uitslag van den gehouden etalage-wedstrijd is als volgt: Groep l: Verbruiksartikelen, de heer H. H. Meijer, le prijs, verguld zilv. medaille, de heer P. A. de Boer: 2e prijs zilv. med„; de heer Nagel 3e prijs, bronzen medaille, de heer K. de Boer, eervolle vermeldingen: de heeren J. L. van Egmond erf mej. T. Zalm. Groep II. Kleedingartikelen: Isti' nriis ver guld zilveren medaille, de heer Ph. Bakker; 2de prij$, zilveren medaille, dé heer Th. Welp; 3de pr. bronzen medaille, de heer Bruynseeis. Groep III. Diversen: 1ste pr. verguld zilveren medaille, de heer B. van Jelgers- A. Bos; 2de prijs zilveren medaille, de heer A. Bos; 2de prijs zïveren medaille, de heer P. W. van Amersfoort, 3e prijs bronzen medaille de heer A. Vermeer Eervolle ver meldingen: de heeren H. J Post en Jac. Goot. Eereprijs de heer W Luyting, medaille. Burgerl, Stand Ondertrouwd: F. E. Holtzer en H Overweg; A Sengersen en M. C. L. Blaauwhof. Getrouwd: K. J. Karseboom met W. B. Dannenfelser, P Kikkert met J J Wit. Geboren: A. Schanenburgv Essen, d.; A. A. Mac NeillSchoute, 2 z.; C. J. Pe tersvan der Veidt, d.; J. R. Wachterv. Bochove, d. Overleden: J. H L. van Deinse, 77 j. Gmeenteraad. Vergadring van den raad der gemeente Heemstede, op Donder dag 16 April, des avonds om 8 uur. De agenda vermeldt: 1. Notulen der ver gadering van 19 Maart. 2. Ingekomen stuk ken. 3. Aanvulling stembureaux. 4. Voorstel tot het verleenen van een tweede voorschot aan de Middenstandswoningbouwyereeniging „Tuinwijk' 5. Verhuur van grond bij het Hcemsteedsche Kanaal. 6. Rioleering in en bij Den Hout. 7. Afwi'king bebouwing Heem- stecdsche Dreef en Wipperplein. 8. Compta- biliteitsbesluiten. 9 Vaststelling kohieren gemeentelrke inkomstenbelasting. 10. Ont heffingen <iemeenteb''k" ;nPon»<stenhelssting Tentoonstelling van den Missie-Naaikrans. In Heemstede zijn er velen met een warm kloppend hart voor de Missie. Djt is her haalde malen bij verschillende gelegenheden gebleken en deze tentoonstelling heeft het nadien uitgewezen. Heemstede brengt op het terrein van den financieelen steun veel tot stand, maai er wordt ook op andere maner gearbeid tot bevordering van het grpotsche werk der missiën; de bekeering van ben, die God nog niet kennen. De missienaaikrans onder bescherming van de Zalige Theresia van het Kindje Jezus de patrones van het Missiewerk," is reeds geruimen tijd bezig ge weest met het vervaardigen van misgewaden; de ijverigr dames hebben met groote vaar digheid de borduurnaald gehanteerd en het met toewijding en liefde verrichtte werk had fraaie resultaten. Deze zijn gedurende de beide Paaschdagen tentoongesteld geweest in de zaal van het meisjespatronaat waar wij hopen,dat ze nog meerderen aangespoord zullen hebben tot daadwerkelijke belangstelling voor de Missie. Er waren daar geëxposeerd mooie kasuifels, koorkap, albe, fraaie altaarranden e.d„ met de hand bewerkt Wij zagen er bij, be stemd voor de Missie van Mgr. Olaf Smit en voorts enkele voorwerpen, bestemd ter op luistering van onze parochiekerk. Een stand van Missielectuur ontbrak als vanzelf niet, zoomin als 'n expositie van de devotieartike len en andere zaken, welke ten bate der Missie werden verkocht. Tenslotte was Cr een fraaie stand van pro ducten uit de ateliers van den edelsmid W. Thijssen te Haarlem Miskelken, cibories, kandelaren, altaarschellen, processie-ian- taarns en andere voorwerpen van kerkelijke kunst waren er geëxposeerd met fraaie nieu we canonborden, welke bereids voor de Heemsteedsche parochiekerk zijn aangekocht. Gemeentezaken. B. en W. stellen voor aan de Woningbouwvereeniging „Tuinwijk' een tweede voorschot te verleenen tot ten hoogste 35.000, tegen een intrest van 554 pCt., onder voorwaarde, dat dit voorschot alleen bestemd mag worden voor uilvoering van werken voor de bestrijding van vocht in de huizen der vereeniging. De uitvoering van de vochtbestrijdingswerken moet ge schieden in overleg met B. en W. Volgens opgave van de Woningbouwver eeniging zouden de vocblbestrijdingskosten ongeveer 70.000 beloopen. Evenwel meent df deskundige commissie, dat bestrijking der voorgevels van de huizen met „terra-nova" niet onmiddellijk noodig is, waarom een voorschot tot een maximum van 35.000 kan worden verleend. B. en W. bieden ter vaststelling aan een aanvulling der stembureaux. B. en W. stellen voor hen te machtigen om aan R. de Jong voor den tijd van één jaar te verhuren een terrein, groot 2 H.A. 31 A., gelegen ten Zuiden van het Heem steedsche Kanaal, tegen een (huurprijs van 250. B. en W. stellen voor hen te machtigen aan de Gebr. van den Putten, vergunning te verleenen tot het bouwen van 11 eengezins woonhuizen op het terrein aan de Heem steedsche Dreef met aansluitenden zuidelij ken hoek van de Hendrik de Keyserlaan en tot het bouwen van 9 eengezinswoningen op het terrein aan de westzijde van het Wip- pcrplein met aansluitenden noordelijken hoek van dc Hendrik de Keyserlaan. B. en W, stellen voor hun een crediet te verleenen van ten hoogste 6610 voor uitvoering van rioleeringswerken in de Wil- helminalaan en in het Westerhoutpark met aangrenzend gedeelte Heerenweg. In hun toelichting zeggen B. en W. dat meermalen geklaagd is over het ongerief, dat wordt veroorzaakt door de aanwezigheid van de riolen, gelegen in de tuinen der .perceelen aar. de Wilhelminalaan en het Westerhout park met aangrenzend gedeelte Heerenweg. Daarom achten B. en W. het aanbrengen van verbetering noodzakelijk. De kolentransporteur gesloopt. Het sloopingswerk aan en in de voormalige gasfabriek gaat steeds door. Het interieur wordt geheel uitgesloopt en materialen en machine-onderdeelen worden verkocht. De kolentransportbaan gaat naar Heemstede. Negen Duizend gulden geeft die gemeente er voor. Daar komen we dus nogal goed en gauw vanaf. Men is reeds bezig de luchttransportbaan, die dwars boven den Spaarndammerweg gebouwd is, af te breken. Aan de Heemsteed sche gasfabriek zal deze verder gebruikt wor gden. DE MEERDERHEID HEEFT DEN ARBEID HERVAT. Men seint ons: Gistermiddag is de uitslag bekend gemaakt van de stemming over het al of niet hervat ten van de werkzaamheden van de werk verschaffing in het district Nicuw-Amster- dam; 654 stemmen werden vóór, 256 sem- men tegen werkhervatting, alsmede 62 blan co stemmen uitgebracht. Dezen morgen hebben de arbeiders in meerderheid het werk te Nieuw Amsterdam hervat. AMSTERDAM, 14 April. Het Gerechts hof alhier, vernietigde heden het vonnis van den politierechter te Utrecht, waarbij het gemeenteraadslid Verdonk uit West hoek tot 6 maanden gevangenisstraf werd veroordeeld, wegens bedreiging van een rijksveldwachter met misdrijf tegen het le ven gericht. Opnieuw recjit doende veroordeelde het Hof den beklaagde tot 3 maanden gevange nisstraf. PARIJS, 14 April. Te Parijs is Paasch- Maandag een DuitschFransch grensver drag geteekend, dat de grensstationskwes tie regelt en voorziet in zekere gemakke lijke grensbepalingen aan den Boven-Rijn, voornamelijk betreffende de Rijnscheep vaart. PARIJS, 14 April. Onder alle voorbe houd, meldt de „Echo de Paris", dal de op perste oorlogsraad als gevolg van de tus- schenkomst van maarschalk Foch het plan van Nolet tot reorganisatie van het leger verworpen zou hebben. PARIJS, 14 April. De bladen voorzien algemeen, dat de sacialislen zullen weigeren aan de Regeering deel te nemen. Het Jour- na! vermoedt, dat een weigering der socia listen als gevolg zal hebben dat Briand de opldracht tot kabinetsformatie zal afwijzen. PARIJS, 14 April. Briand heeft tijdens de Paaschdagen talrijke conferenties gehou den met de verschillende partijleiders. Dou- rnergue heeft echter verklaard, dat de offi- ciëele opdracht tot de kabinetsformatie nog niet gegeven is. Heden valt de beslissing DINSDAG 14 APRIL. Brussel 265 M. 3 uur Gala Con cert. (Vlaamsche muziek). Chelmsford 1600 M. 7.50 uur Lezing 8.20 uur Kamermuziek 9.50 uur Tijdsein daarna Jazzband. Eiiieltoren 2650 M. 5.20 uur Concert. Radio Paris 1780 M. 8 uur Concert, voordracht en zang. Hilvers. Draadl. Omroep 1050 M. 6 uur 'Dinerconcert 8 uur Vlaamsche avond. RADIO WEEKLIJST. Vaz Dias Amsterdam 2000 M. Nieuwsberichten 8.158.30 v.m„ 11.30 11.55 v.m.; 12.15—12.30 n.m.; 1.05—1.20 n.m.; 33.30 n.m.; 4.154.30 rum- Tijdsein 1015 v.m. en 4.30 n.m. Zondags niet, Chelmsford 1600 M. 7.20 n.m. Big *Ben; 7.50 n.m. tot 11.20 of 12.20 n.m, concert, enz. 9.50 n.m. Greenwich tijd sein. Zondags 3.20 u Concert 8.50 n.m. Kerk dienst 9. 20 u Concert, enz. Londen 365 M. Cardiff 350 M. Man chester 375 M. Bournemouth 385 M. New-Castle 400 M. Glasgow 420 M. Birmingham 475 M. Aberdeen 495 M. Belfast 435 M. Deze stations werken allen op ongeveer dezelfde tijden n.m. 3.20 u. Concert. 5.30 kinderuurtje 7.20 u. Concert - Zondags 3.20 u. Concert. 6.50 u. kerk dienst 9.20 u. Concert. Radio Paris 1780 M. 12 uur Concert. 8.20 uur Concert Woensdag, Vrijdag en Zondag gemeenlijk dansmuziek van 9.20— 10.20 uur. Eiiieltoren 2500 M. 5.20 u. Con cert. Ecole P. T. T. 460 M. 8 uur Lezin gen en muziek (ongeregeld.) Petit Parisien 345 M. Dinsdag, Don derdag en Zondag, Concert 8.50 uur. Brussel 265 M. 4,20 uur en 7.35 uur Concert. Verschillende Duitsche Stations werken op golflengten van 390460 M. tusschen 3.50 u en 10 uur. Rome 425 M. 8 uur Concert. Zurich 515 M. 7.35 uur Concert. Madrid 392 M. 10.50 uur C oncert. Bij verschillende kleine-golfstaticn- kan men, door atmosferische en andt rc in vloeden, geen zekerheid van ontvangst verwachten. NIEUWE HAAR LE MSCHE COURANT met haar 16.000 exempt, oplage der socialistische partij of aan de Regeering zai worden deelgenomen. De Parijsche so cialisten voelen er veel voor, om aan de Regeering deel te nemen, doch in de pro vincies zijn de meeningen verdeeld. De oppositie-bladen voorspellen een splitsing in de socialistische partij, doch Blum heeft verklaard, dat dit uitgesloten is. In de krin gen der Senatoren acht men een kabinet Renaudy-Briand-Herriot niet onwaarschijn lijk. De pogingen van Briand vinden in d<4 oppositie geen steun. HOEK VAN HOLLAND, 14 April - Hel Duitsche s.s. „Volos" van den Duitschen Le- vant-lijn is Zaterdagavond op de Noordzee, in aanvaring gekomen met het Noorsche s.s. „Volder I". Dit is het vroegere Nederl. s.s. ..Poel-Capclle". De „Volder I" is gezonken. De 18 opvarenden werden gered door het s.s „Volos". DE LEIPZIGER VOORJAARSBEURS, Men meldt ons: De Leipziger Voorjaars» beurs is door 17200 buitenlanders bezocht hetgeen meer is, dan het jaar te voren. De belangstelling blijkt toe te nemen. Ook de toetreding van buitenlandsche exposanten was van beteekenis. Hun aantal bedroeg 700 uit 17 verschillende Staten. PROCES FELEEDIGING WIJLEN EBERT. LEIPZIG, 14 April. Het proces voor het Staatsgerechtshof, betreffende de beleediging van wijlen Ebert, dat heden aanvangen zou,, is voorloopig uitgesteld. ■szasssssBisuni PURMERENDER MARKTBERICHT. Dinsdag 14 April. Aanvoer 15 st. kleine fabriekskaas 45, met merk 48; 15 st. kl boerenkaas 49 per 50 kilo. 975 kilo Boter 2.052,15 per kilo. Runderen 125 vette 0.901.25 per kilo handel matig; 617 melk- en geldekoeien 200475 per stuk, handel matig; 18 stieren. 34 paarden 100250 per stuk, handel vlug; 9 vette kalveren 1,501 70 per kilo handel matig; 1038 nuchtere kalveren 1542 per stuk handel matig; 474 vette varkens 7781 ct. per kilo handel vlug; 94 magere varkens 2448 per stuk handel vlug; 161 biggen 1020 per stuk handel vlug; 311 schapen 4050 per stuk handel matig; kipeieren 55.75; 1100 kievitseieren 18 per 100 stuks; piepkuikens 1.502.10 per stuk. BODEGRAVEN, 14 April 1925 Kaas. Aangevoerd 208 partijen, 9468 st. Eerste kwaliteit 4653, tweede kwaliteit 40 44. Rijksmerk 3645. Handel matig. Boter 1.80 per K.G. ALPHEN AAN DEN RIJN. Veiling vas 10 April 1925 van de N.V. Tuinbouwveiling „Alphen aan den Rijn." Spinazie 1722) Dunsel 5458, per 100 K.G. Radijs 5 tot 6; Rabarber 7.10; Prey 33.40) Peen 11, alles per 100 bos. Kropsla 8.60 10.60 per 100 stuks. 12900 eieren. Kip- 5.206; eend- 5— 5.40, gans- 21.80, Kalkoen 10, alles per 100 stuks. Weiboter 6079 per 10 pond.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 12