VAN De Districts wedstry den v d.D H.V B. District Haarlem wint. Een goed geslaagd Yoetlialtournooi. •mm&m De eerste wielerwedsrijden op het „Oude Slot" te Heemstede. WIELRENNEN. De districtswedstrijden. De Wielerwedstrijden op het „Oude Slot." «r Wedviucht van de Heemsteedsche Duivensport-Vereeniging. Tweede Blad Dinsdag 14 April 1925 Amsterdam en Rotterdam resp. met 2-1 en 3-2 geklopt De districtswedstrijden van den D. H. V. B. te Noordwijk en Noordwijkerhout. De Betrouwbaarheidsrit van de Motorcub Haarlem naar Deventer. De deelnemers gekiekt bij aankomst te Overveen. „De eerste kampioen." Voor de wedstrijden reed deze dreumes een openingsronde. Aanval op aanval volgt, doch een corner is het resultaat Deze, goed genomen levert weer een corner op. Een kleine worsteling ontstaat eri Wijnbergen trapt Nelis den bal uit zijn handen in de goal 21. De laatste minuten zijn voor Amsterdam, maar Nelis is onverbiddelijk. Vlak voor tijd krijgt Wijnbergen nog een kans, maar hij schiet hard naast. Haarlem wint alzoo met 21. De publieke belangstelling is inmiddels groot geworden. Onder de aanwezigen mer ken we vele Heeren Geestelijken, bonds- bestuurders, alsmede den heer Haazevoet, lid der Eerste Kamer, op. Het muziekkorps Excelsior uit Noordwijk is ondertusschen gearriveerd en brengt met opgewekte muziek de stemming er in, voor al bij de Haarlemmers. Het Haarlemsche elftal is favoriet. Im mers, de zoo gevreesde Amsterdammers waren geklopt en onder de aanwezige Haar lemmers was er niet één, die meer aan een nederlaag dacht. Het weer, dat aanvankelijk slecht scheen te worden, wordt steeds mooier. Een vrien delijk zonnetje en een koel windje, muziek en veel menschen, allemaal factoren, welke een verblijf op het met vlaggen versierde terrein tot een waar genot maakten. Eindelijk, te 3.05 komen Haarlem en Rot terdam in het veld. Finale HaarlemRotterdam: 32. Beide ploegen spelen in dezelfde opstel ling als in de voorronde. Bassant brengt den bal aan het rollen en direct gaat' het Rotterdamsche vijftal ten aanval over. Van der Vlugt is evenwel een struikelblok. Het spel gaat aanvankelijk gelijk op en neer. Om beurten zien wij aanvallen 'van Kordelaar en Bassant, maar voorloopig zonder succes. In de Rotterdamsche voor hoede wordt heel aardig gecombineerd. De heeren Bassant naderen eenige keeren het Haarlemsche doel, doch, Frits Mooren is thans geweldig in vorm en grijpt steeds op het juiste moment in. Toch moet Nelis een paar lastige schoten verwerken, hetgeen hij naar behooren doet. Boot en Slenders ver staan elkaar goed en menige aanval wordt door hen opgezet. Bij een dier aanvallen denken wij Haarlem te zien scoren, doch Van Elk redt de situatie. Snel gaal nu de Rotterdamsche voorhoede naar voren en om in buitenspelpositie wordt den Haarlem-doel man het nakijken gegeven: 0—1. De Haarlemmers zien nu in, dat er aan gepakt moet worden. Van der Vlugt stuwt zijn voorhoede stevig op,doch Kemenade en Van Elk staan hun mannetje. Twintig minuten is er gespeeld als Drayer een lange center geeft naar links. Kordelaar weet juist even voor v. Osch den bal te breiken, plaatst han dig naar binnen en voor dat iemand weet wat er gebeurt, heeft Snoeks met een hard laag schot den gelijkmaker gefabriceerd!: 11- Dit succes geeft den Haarlemmers moed. Zeldzaam fraai ondernemen Kordelaar en Slenders eenige aanvallen en de Rotterdam sche defensie moet alle zeilen bijzetten om erger te voorkomen. Slenders krijgt van Drayer goed een bal aangegeven, keurig draait hij om v. Geloven heen en Leniger moet ten tweede male visschen: 21. Weer komen de geel-wilten terug. Boot drijft fraai door de verdediging heen, zet even mooi voor en Drayer kopt den bal schitterend in. De Rotterdammers zitten in middels ook niet stil Kemënade werkt enorm en dc Rotterdamsche voorhoede kan weer eens aanvallend optreden. Een snelle Het eerste districten tournooi mag schit terend geslaagd genoemd worden. NABESCHOUWING. Tegen de verwachtingen in heeft het elf tal van het District Haarlem gewonnen. Enthousiasme, gepaard gaande met een dosis techniek, deed Haarlem zegevieren over Amsterdam. Toch hadden de Haarlem mers het niet zoover gebracht, als Amster dam in de eerste helft de zaken serieus hart aangepakt. De achterhoede van Haarlem stond in die helft ontzettend te knoeien. Mooren en Kamer maaiden verschillende maten over den bal heen, terwijl Steyn zoo goed als niets uitrichtte. Toch echter de leiding was genomen na de rust, ging het veel beter. De laatste 10 minuten speelde Amsterdam voor wat zij waard was, doch nu bleken de Haarlem- achterspelers ingespeeld. De voorhoede heeft uitstekend voldaan. Snoeks was in een woord schitterend en Drayer en Boot konden het met hem heel goed vinden. De combinatie gelukte prachtig. Steeds werden de vleugels, zoowel in den eersten als in den tweeden wedstrijd goed aan het mag gelden, dat hij op een vreemde plaat stond. Ongetwijfeld zitten er in het Haarlemsch« district speler, die voor een plaats in he Bondslftal in aanmerking komen. P. K Tweeden Paaschdag had er op hel „Oude Slot" te Heemstede, wedstrijden plaats op de grasbaan. Alhoewel het om ongeveer één uur nog regende, klaardedaarna he weer weder op en bleef het overige var den dag droog, toch scheen het regentj invloed gehad te hebben op het bezoek, want wij hadden stellig gerekend op meer belangstelling als dat er nu was. Degenen die dan ook de openingswedstrijden niet bijgewoond hebben, hebben, wat de sport betreft, die gegeven werd. veel gemist, vooral de amateurs-nummers gaven mooien strijd te zien. R. Brilman, van Amsterdam, bleek wel een zeer goede rijder op gras- banen te zijn, hij was dan ook ver de overigen de baas, behalve op de 500 meter (2 ronden) had hij niet een goede plaats en moest toen de eerste plaats afstaan aan J. C. v. Dijk, In het nieuwelingen-nummer <saf J. Hendriksen evenals ook in de match Een moment voor het Haarlemsche* doel in den wedstrijd Haarlem Amsterdam. ders aan de hand was. Vele voetballiefheb bers, zoowel per fiets als per trein enz., waren uit de districten gekomen om hun favorieten aan te moedigen. De grootste drukte concentreerde zich echter eerst in Nocrdwijkerhout, alwaar bijna drie kwartier na den vastgestelden tijd de volgde ploegen het terrein betraden. LEIDEN—ROTTERDAM 1—1 LEIDEN: <r. d. Pioeg, Vleershoek, Passchier, t Bekkering, v. 'd. Zwet, Lanooy, Beyk, v. d. Berg, Goddijn, v. Rooyen, Caspers. Scheidsrechlr v. Veen. lengd, maar gescoord wordt er niet meer. Eindstand 11. Het lot wijst aan dat Rotterdam naai Noordwijk mag gaan om den winnaar van HaarlemAmsterdam te ontmoeten. HAARLEM—AMSTERDAM 2—1. Ook deze wedstrijd begon eerst te kwart voor een. Onder leiding van den heer Kruy- ver verschijnen onderstaande ploegen bin nen de lijnen: HAARLEM: Nelis, Braakhuis, F. Mooren, v. Steijn, v. d. Vlugt, Kamers, Slenders, Boot, Snoeks, Drayer, Kordelaar. De bekende Haarlemsche renner J, Tul ken die den springwedstrijd voor profs won. eveneens een dito doelpunt hadden gefa briceerd. De rust breekt aan mol 0—.0. De tweede helft begint met een klein overwicht van Amsterdam. Een mooi schot van Grimberg stopt Nelis keurig. Overigens vatten de Amsterdammers de zaken nogal lauw op, wat tot gevolg heeft, dat Haarlem sterker wordt. Het aanvals-quintet speelt in deze periode uitstekend, goed gesteund docr v. d. Vlugt. Bij een Amsterdamschen aanval veroorzaakt Blom een vrije schop. Kamer plaatst den bal goed naar Snoeks, die op zijn beurt handig Greeve passeert et, met een fraai schot zijn elftal de leiding geeft (10.) Er ontwikkelt zich thans een gelijk-op- gaande strijd. Om beurten verkeeren bfcide doelen in gevaar. Wanneer Mooren eens lee- lijk mist, kan Braakhuis juist nog de situatie- redden. Het leder belandt bij Snoeks cn han dig geeft deze aan Drayer, die den bal mei veel effect in de Amsterdamsche touwen jaagt (2—0). Nu krijgt de strijd een spannend karak ter. Even breekt de Haarlemsche voorhoede nog door en schiet Drayer tegen den paai, doch van nu af aan is Amsterdam in de meerderheid. Rechts: Het loslaten der duiven te Lisse. Links: Het bestuur der vereemging. aanval heeft bijna succes als Bassant op 2 M. afstand hard inschiet, doch Nelis weet nog te redden. Het spel gaat van doel tot doel* Kordelaar rent langs de lijn, zet goed v0°ri doch juist als Snoeks wil schieten, wordt deze leelijk genomen, hetgeen den scheids rechter ontgaat. Voor de rust gebeurt er niets bijzonders meer en met een 2—1-voorsprong gaat Haarlem theedrinken. Na de rust hebben Kordelaar en Drayei van plaats verwisseld, daar de laatste een blessure heeft opgeloopen. Dadelijk is het te zien dat dc combinatie in de voorhoede minder is. Rotterdam krijgt gelegenheid eenige aanvallen te onderne men maar v. d. Vlugt en Kamer zijn niet te passeeren en zetten Snoeks en Koi delaar voortdurend aan 't werk. Ondanks hel: feit dat Drayer op halve kracht speelt, kan deze nog een keurigen voorzei geven, welke dooi Snoeks tegen den paal wordt geschoten. De trugspringende bal schiet loon wedei- om tegen den paal. Even later gaat Slen ders er van door, een lage voorzet volgt en Snoeks zorgt voor nummer drie, 3—1. Het spel wordt iets slapper. Vermoeid heid gaat den spelers parten spelen en hel tempo is lang zoo vlug niet meer. De Haarlemmers wanen zich binnen, het geen oorzaak is dat Snoeks een^ aan Haar lem toegestane penalty opzettelijk niet be nut. De Rotterdammers geven zich nog met ge wonnen en maken van de inzinking in de Haarlem-gelederen gebruik om het spel iets in handen te nemen. Dc Haarlemsche achterhoede met v. d. Vlugt en Mooren aan 't hoold. verdedigt echter prachtig, maar wanneer den mid denvoor Bassant even wordt vrij gelaten brengt hij den bal goed op. Nelis vergeet uit te loopen en de achterstand is verkleind, 32. Den resteerenden tijd wordt hoofdza kelijk op Haarlem's helft gespeeld Nelis keert nog eenige harde schoten en juist wanneer Kordelaar bij een Haarlerr- schen aanval wil schieten wordt hij hard handig „genomen." Op hetzelfde moment waarop de heer Bueger einde blaast. Haarlem wint dus met 32. Na afloop reikte de heer H. Putter, voor zitter van den D. H. V. B. aan aanvoerder Mooren den beker uit, terwijl de Haarlem sche captain levens een prachtige gouden medaille met elfdraagmedailles van den heer Haazevoet in ontvangst mocht nemen. werk gezet. Kordelaar en Slenders kweten zich keurig van hun taak. De goals van Snoeks waren juweeltjes. Over het geheel een voorhoede, die niet verbeterd kan worden. De halflinie herstelde zich na een zeer slecht begin prachtig. Steyn bracht er niets van terecht en Kamer deed het eerste half uur niets dan missen. Daar na bleek hij zijn plaats volkomen waardig te zijn. Van der Vlugt verdient een extra pluim voor zijn geweldig zwoegen. Hij was wer kelijk de spil, waarom alles draaide. Met lange centers gaf hij immer de ballen aan de vleugels en zijn eenigste fout is, dat hij het binnen-trio der tegenpartij meermalen vrij spel gaf. Overal echter waar gevaar dreigde, kon men den stoeren H. B. C.-er zien. De backs hebben eveneens goed voldaan. Aanvoerder Mooren begon slecht, doch in de finale speelde hij schitterend. Zijn op stellen en afnemen valt te roemen. Braak huis, het vraagteeken, deed niet voor zijn maat onder. Menige gevaarlijke situatie werden door dezen T, J. B. B.-rnan gered. Ten slotte de doelman, die blijk gaf over uitstekende keeperstalenten te beschikken. Zeer kalm en klemvast. O. i. de doelman voor het D. H. V. B.-elftal. - De Haarlemsche ploeg kan met voldoe-1 ning op dit tournooi terugzien. Alleen dej rechtshalf \yas onvoldoende, doch als excuus j bcwij tusschen de eersten prijs-winners van kunnen. Tulleken won de match van de Profs, was het verschil slechts 1 punt met d tweede geplaatste. De Haarlemsche ren ners, zoo goed wij deze anders wel zie rijden, konden zich niet bij de eerst ge plaatste komen, alleen W de Vos wist be slag te leggen op een 4en prijs op lange al stand 10 ronden Het verloop was als volg Sprint Amateurs le serie. 1. R. Brilmai 2. J, J. Cornelisse, n.g. M. v d. Wulp en Hoevens (gevallen), mooi door Brilman g wonnen; 2e serie. 1 J- C v. Dijk, 2. D. Sweeiis; 3e serie, 1 J. Rikse, 2. B. de Vo n.g. W. v. Rensen, Kat, (band afgeloopen 4e serie. 1. J. A. Lamens Jr., 2. J. Krillc n g. J. v d Vossen en P. Bakker; 5e seri< 1, J. v. Avezaath, 2. N Kat n.g. L. Molwijl 6e serie. 1. C. J. de Jong, 2. L. Suurlanc n.g. W. de Vos (gevallen). le Demifinale. 1. Brilman. 2. Sweeris, Kot. 2c Demifinale. 1. v Dijk, 2 Cornells se, 3. B. de Vos 4e Demifinale. 1. Suurland 2. Avezaath, 3. Kriller. De finale welke zeer spannend was, ha tot uitslag als dat le werd v. Dijk, 2e Bril man Yt wiel, 3e Suurlandt, 4e de Jon mooie strijd tusschen 1 en 2. (Zie vervolg pag. 4, le blad.) Moment uit den springwedstrijd Tulleken, Rossen cn Bakker, Gisteren vonden te Noordwijk districtswed strijden van den D. H. V. B. plaats. Zooals bekend is, was bij gelegenheid van zijn eerste lustrum, den Bond een fraaie zilveren beker geschonken, door den eere voorzitter, Baron Wittert van Hoogland, om welken beker gekampt moest worden tus schen de verschillende Haarlemsche distric ten. Tevens was daarbij de voorwaarde gesteld dat de eventueele baten dier wedstrijden L. Bassant, Peters, C. Bassant, Hoek Strate- mans, v. d. Heuvel, Kemenade, v. Elk, •v. Geloven, v. Osch. Leniger. ROTTERDAM: In de eerste helft gaat de strijd vrijwel gelijk op. De vlugge aanvallen van Rotter dam zijn een doorloopend gevaar voor Lei den's achterhoede, waarin Meershoek een Kuhlkamp, Grimberg, Fijen, Wijbenga, Blom, Coffeng, Distelbrink, Liebrand, Greeve, Keek, v. Putten. AMSTERDAM: In het Haarlemsche elftal zien wij dus v. Steijn en Boot als invallers voor Duinhoven en de Vries. Het begin is voor Amsterdam. De ge vaarlijke voorhoede brengt reeds spoedig een bezoek aan de Haarlem veste, waai blijkt dat de Geel-Witte achterhoede niet erg trapvast is. De eerste tien minuten zijn geheel voor Amsterdam, doch bepaald gevaar is er nog niet. Wanneer Kuhlkamp eens krachtig op brengt, krijgt Fijen een dot van een kans, welke hij door overschieten verknoeit. Lang zamerhand raken de Haarlemmers in gespeeld en Snoeks c. s. stevenen, keurig samenspe lend op v. Putten af. Verder dan een off-side goal komt het niet, nadat de rood-zwarten Het elftal van het district Haarlem, dat winnaar werd in het tournooi na Amsterdam met 21 en Rotterdam met 32 te hebben geklopt. bestemd zouden worden voor den afbouw der Kathedrale Kerk „St. Bavo". Een viertal districten, t. w. Haarlem, Amsterdam, Rotterdam en Leiden hadden zich voor dit doel beschikbaar gesteld. Door loting was beslist, dat de elftallen van Leiden en Rotterdam elkaar zouden bestrijden te Noordwijkerhout en Amster dam en Haarlem in Noordwijk. De win naars kwamen in de finale te Noordwijk. Reeds om ongeveer twaalf uur kon men in den omtrek van het fraaie R. K. Sport park van S. J. C. zien, dat er iets bijzon- prachtige partij back speelt. Na een' half uur spelens wordt gedraaid met blanco stand. Vier minuten na de hervatting weet v. Rooyen Leiden de leiding te geven. Lang beleven de Leidenaars geen pleizier var, dezen voorsprong, want pas is er afgetrapt of Bassant brengt in duidelijke buitenspel positie de partijen op gelijken voet. Het spel gaat wederom van doel tot doel doch verandering komt er niet meer in dei, stand. Hierna wordt 2 maal 7Yt minuut ver- Nog een aardige kiek uit de ontmoeting HaarlemAmsterdam. v. d. V lugt is de grootste.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 5