ELCK WAT WILS OoGEN VRIENDSCHAPPELIJKE WEDSTRIJDEN. HillinenToasclub H. S. C. 3-0. HillegomR. C. H. II. De KennemersO. D. E. 20. BloemendaalO. D. E. 11. Het Ned. Elftal. N. V. B. standen. Haarlemsche Voetbalbond. Het Inter. Hockey-tournooi te Genève. De Mixed-Hockeydag te Waalsdorp. BloemendaalNottingham 22 Hockey-dag van Concordia, Amsterdam. H. B. S. I—Cone I 2—0. Reddingsbrigade y voor Drenkelingen. Ned. Bond tot het Redden van Drenkelingen. Haarl. Zwem- en Polo-club „De Waterratten". Haarl. R.-K. Gymn. Vereen. „Ursus". R. K. Commissie voor Lich. Opvoeding. GYMNASTIEK. DE VEREENIGING VAN LEER AREN EN ONDERW. TE HAARLEM. DUIVENSPORT. „Heemstede". DAMMEN. D. H. V. B. Nederlaag-wedstrijden R.K.V.V. „Victrix". Athletiek. ZEILEN 5 mooi ge hebben en houden voor w DE NIEUWE I HAARL. I COURANT Hillincn speelde 2den Paaschdag een vriendschappelijken wedstrijd tegen een tour club uit Haarlem, bestaande uit spelers, uit komende in de eerste klas H. V, B. Hillinen verschijnt met 5 invallers en laat de Tour club aftrappen. Direct ontwikkelt zich een vlug spel en direct moeten beide keepers ingrijpen, wat hun best afgaat. Als er een kwartier gespeeld is, loopt Knoppers door de verdediging heen en geeft Hillinen de leiding. Dit prikkelt de tóurclub maar zij vindt in van Engelen als keeper een waar struikel blok, want hij laat nog al eens staaltjes van keepen zien. Een penalty willen de tourclub- 'ers niet benutten, daar ze den bal zacht naar den keeper schieten. Het is een aardige wedstrijd, wel de moeite om er naar te kijken, want beide partijen spelen vol vuur. Veel bijzonders gebeurt er niet meer voorde rust en deze gaat in met 10 voor de thuis club. Na de hervatting hetzelfde vurige spel. De Tourclub wil gelijk maken, maar Hillinen denkt er anders over en uit een scrimmage voor het doel, maakt Uittenaar er 20 van. Dit vinden ze te bar, de tourmenschen, en menige goede aanval wordt ondernomen, maar Akkie is op zijn post en houdt alles, zelfs een penalty, die mooi genomen werd, houdt hij schitterend. Nu krijgen we weer een aanval van Hil linen, die besloten wordt met een corner, die Knoppers benut en het is 30. De tour club werkt hard om de eer te redden, maar de achterhoede der thuisclub weet van geen wijken, en als scheidsrechter Warmerdam, die uitnemend leidde, voor het laatst fluit, kan de Tourclub met een nederlaag naar huis gaan. Deze vriendschappelijke wedstrijd werd 2en Paaschdag gespeeld gemengd met 2 Edo-spelers en 1 uit Schoten, Om 2.45 gaat de fluit en scheidsrechter Walkier laat beginnen. Hillegom heeft 2 in vallers en begint voor -den wind. Na vijf minuten gespeeld te hebben, neemt Hille gom met een mooi schot de leiding, 10 en blijft steeds sterk in de aanvallen. Om 3.10 uur maakt R. C. H. de gelijkmaker, 11, na dien ging R. C. H. aan 't werk en be hield het doel van .Hillegom goed bezet, doch zonder iets klaar te maken De rust ging in met 11. Dadelijk na de rust krijgt de R. C. H.-keeper zijn handen vol werk, de voorhoede had er werkelijk zin in om het gecombineerd elftal te verslaan, maar het mocht Hun nietgelukken, dan vlak naast, dan weer tegen de bovenlat, zij ma ken ook al niets klaar. Toen kreeg R. C. H. het spel in handen en met een mooi gericht schot, 12. In een minimum van tijd zet R. C. H. weer in, 13, en 10 minuten later door een bijzonder toeval voor open doel, maakt R. C. H. heel kalm 14. Hillegom begint te verflauwen en toch verrassen zij den keeper van R. C. H. nog eens flink door hem nog eens te laten visschen, 24. maar R. C. H. laat den moed nog niet zakken en laat de keeper van Hiilegom nog eens.vis schen, 25. Het spel werd gemoedelijk ge speeld, en als Hillegom zoo blijft spelen, dan is hij aanwezen voor de le klas Haar- lemsche Bond. Zondag speelden de Kennemers op Water vliet een friendly game tegen de Amsterdam- sche derde klasser O.D.E. Direct na den aftrap onewikkelt zich een vlugge, forsche wedstrijd. De voorlinie der thuisclub is goed op dreef en belaagt telkens den Amsterdamschen doelman. De verdedi ging der gasten in het bijzónder de linksback, is vdor hun taak berekend.. Als bij een doelworsteling de bal op Aar- denberg wordt teruggespeeld, zepdt deze een hard schot in, dat in het doel verdwijnt (1-0). De Amsterdammers pakken nu nog stevi ger aan en tot de rust zijn ze in de meer derheid. Rust 10. Na de hervatting speelt de hoofdstedelijke club voortdurend met 10 man. De Kennemers zijn dan ook doorloopend op de Amsterdam- sche helft. Eerst kort voor tijd brengt Aar denburg den stand op 20. Hierna einde. Op den 2en Paaschdag speelde Bloemen daal een friendly-gam® tegen de Amster- damsche 3de klassers O. D. E. De bezoekers speelden met beduidend veel meer enthousiasme dan Bloemendaal en hieraan danken zij het voor hen niet on gunstige resultaat. In de eerste helft ging den strijd vrijwel gelijk op, hoewel men niettemin wel kon onderscheiden dat hier een 2de en 3de klasser aan het werk waren. Met een blanco stand werd gedraaid. Geruimen tijd bleef de score in de 2de helft eveneens blanco. Nadat Lunter voor Bloemendaal een ver dienstelijk doelpunt had gemaakt, maakte de Amsterdamsche voorhoede gebruik van een verkeerde aanvalsbeweging der Bloe- mendaalsche achterhoede, hetgeen den ge lijkmaker ten gevolge had. „De Maandagmorgen" heeft het bericht, dat W. Buitenweg Zondag a.s. te Zurich in plaats van de Haas zal spelen. KAMPIOENSCHAP VAN NEDER LAND. H.B.S. 4 4 0 0 8 14—5 2.— N.A.C. 4 3 0 1 6 10—4 1.50 Go-Ahead 5 2 0 3 4 14—13 0.80 Sparta 3 1 0 2 2 5—7 0.66 Frisia 4 0 0 4 0 418 0. Quick Zandvoort Spartaan Promotie 2de klasse. A. 2 1 1 0 3 3—i 1.50 3 1113 4—4 1.— 1 0 0 1 0 1—2 0.— Promotie 2de klasse. B. V.O.C. 4 3 0 1 6 7—3 1.50 A.D.O. 4 3 0 1 6 6—5 1.50 D.H.C. 4 0 0 4 0 1—6 0.— Er moet dus een beslissingswedstrijd worden gespeeld tusschen V.O.C. en A.D.O. Promotie 3e klasse. A. i K.F.C. 3 2 0 1 4 3—3 1.33 Q.S.C. 2 10 12 4—3 1.— Helder 3 1 0 2 2 2—4 0.66 Promotie 3e klasse. B. Schoten 2 2 0 0 4 31 2. Rapiditas 2 10 12 1—1 1.— Zeist 2 0 0 2 0 1—3 0.— Uitslagen van Maandag. Proefelftal A—Proefelftal B 42 2 A Hillinen 2—Spaarndam 4—2 3 C E.D.O. 8—Haarlem 8 6—0 R.C.H. 11— H.F.C. 7 3—6 3 D Bloemendaal 5H.G.S.C. 2 10 .3 E Hillinen 3—Ze-.weuwen 2—5 De uitslagen luiden: OostenrijkZwitserland 50. FrankrijkSpanje 10. BelgiëHongarije 60. ZwitserlandHongarije 1—0. Frankrijk—Tsjechoslowakije 2—1. ZwitserlandSpanje 10. BelgiëOostenrijk 21 M.H.C. I wint den dag. M.H.C. II in de 2e ronde geklopt.. De uitslagen van den gisteren gehouden Mixed-hockeydag te Waalsdorp luiden Voorronde H.O.C. Ill—Togo II 0—1 Leiden IH.O.C. II 04 Hou trustLeiden II 40 H.D.M. II—Lyceum 2—3 H.H.C.H.O.C. IV 1—2 H.D.M. III—M.H.C. II 1—1 le ronde AmsterdamH.O.C. I Togo IM.H.C. I BredaTogo II H.O.C. IIHoutrust LyceumH.O.C. IV M.H.C. IISaxenburgers UtrechtVictoria H.D.M. I—Gooi 2e ronde AmsterdamM.H.C. I (M.H.C. wint door loting.) BredaHoutrust LyceumM.H.C. II UtrechtH.D.M. I (Utrecht wint door loting) Semi-finale M.H.C. IHoutrust LyceumUtrecht Finale M.H.C. ILyceum (M.H.C. wint door loting). 0—0 1—1 3—2 1—0 5—1 4—0 3—1 2—1 0—0 1—2 2—0 1—1 2—1 4—0 1—1 Met belangstelling werd bovengenoemde wedstrijd tegemoetgezien na de prestaties van Nottingham op de vorige dagen. Immers klopten de Engelschen met 41 Arnhem- (de Oostelijke kampioen onder de Holland sche regels) met 20 werd Amsterdam (de Westelijke kampioen onder Hollandsche re gels) de dupe. Wat zou Bloemendaal (Kam pioen van Nederland onder Internationale regels) tegen hen uitrichten En dan moet onmiddellijk gezegd worden, dat Bloemen daal uitstekend partij gaf. De Oranje-men- schen (thans in wit-zwart gekleed) hebben een prachtpartij hockey gespeeld. In de voor hoede begreep men' elkaar uitstekend de half-linie was goed, voedde misschien nog te weinig den aanval, hoewel de voorhoede niet genoeg kwam ophalen het backstel v. Beu- genbik-Hut was in vorm. Hut komt er steeds beter in en kan Bloemendaal in de toekomst weer hopen op een safe-backstel als in vroe ger jaren v. Beugen Bik-Westerman; v. Bree- men was natuurlijk ook weer goed. Het spel van Bloélnendaal deed aangenaam aan een goede kampioensploeg. De Hollandsche kleu ren werden deze middag verdedigd door v. Breemen Hut v. Beugen Bik Haagmans Mr. Geyl Blankevoort Kop, Mok, Drijver, v. Willigenburg, Héy- broek. Te kwart over drie weerklinkt het aan- vangsignaal. De eerste aanval zijn van Bloe- menfiaal en ternauwernood ontsnapt het Engelsche -doel. Het blijkt dan reeds dat Bloemendaal grootsclie plannen heeftde voorhoede zit er stevig op. Spoedig echter weet Nottingham het spel te verplaatsen en na ca. 15 minuten wordt de eerste corner op het Hollandsche doel genomen, die echter niets oplevert. Dan houden de partijen elkaar vrijwel in evenwicht, hoewel Bloemendaal een' tikje sterker blijft. De wedstrijd wordt uiterst vlug gespeeld beide ploegen geven zeer verdienstelijk combinatiespel te zien. Beurtelings keeren beide doelen in gevaar. Uit een Bloemendaalsche aanval ontstaat dan het eerste doelpuntDrijver schiet hard in en de keeper visch (10). Bloemendaal blijft attaqueeren, maar de aanvallen van Nottingham zijn zeer gevaarlijk. Na een tweetal corners op het Engelsche doel blijft de bal eenigen tijd voor den doelmond. Van een geboden gelegenheid maakt Drijver weer gebruik en scoort met een keihard schot (20). Direct daarop is het rust. Na de rust ontplooien de Engelschen eerst hun volle spel en overrompelen eenigen tijd de Hollanders. Maar zij houden braaf stand en ook Bloe mendaal onderneemt menige gevaarlijke aanval. Vrij spoedig scoort echter de Engel sche rechtsbinnen (12). Bloemendaal laat zich niet onbetuigd, maar de voorhoede vindt een hechte verdediging. Een als voor zet bedoelde bal van Kop belandt in het doel, maar de bal is niet binnen de slagcirkel aan geraakt. Hoewel beide referee's dit niet konden constateeren en reeds naar het mid den wezen, was Drijver zoo sportief het doel punt te laten annuleeren. Dat is sport, Bloe mendaal Uit een der volgende Engelsche aanvallen scoort de midvoor de gelijkmaker. (2-2). Nog geven de Hollanders met op, maar ze raken eenigszins vermoeid wat het spel verzwakt. Nottingham slaagt er evenwel niet in de winning goal te scoren. Het einde komt dan met een 2—2 gelijk spel, wat de verhou ding zeer juist aangeeft. H. B. S. II (Haarlem) winnaar. Tweede Paaschdag hield Concordia een zeer goed geslaagde hockeydng. Deelnemen de clubs waren: M. H. C. Ill, Bloemendaal III, H. B. S. II (Haarlem), Kameleon (Bus- sum), K. S. C. Cone, I en II (Amsterdam). De uitslagen luiden: le Ronde: Concordia IM. H. C. III 2—1 Bloemendaal IIIKameleon 00 (Kam. wint bij loting na verlenging). K. S. C.H. B. S. II 2—0. Cone. II vrij. 2e Ronde: KameleonH. B. S. II 02. Cone. ICone. II 30. Eindstrijd II. B. S. IICone. I 2—0. Verliezers-ronde: M. H. C. IIIBloemen daal III 2-0, Cone. II—K. S. C. 0—7. Kame leon—M. H. C. III 0—1. M. H. C. Ill—K. S. Voor rust was H. B. S. in de meerderheid. Na een zeer snel samenspel tusschen v. d. Stadt en Cornelisse, maakte de laatste de eerste goal. Even later was het weer Cor- nelisse die den keeper wist te verschalken Met een nuttige voorsprong voor H. B. S ging de rust in. Na de rust kwam Conc., luide aangemoe digd, opzetten, De 'verdediging van H. B, S. was cchier zéér safe. Tot vier maal toe red de Over de Linden op schitterende wijze. Het einde kwam met een verdiende over winning voor H. B. 5, Zij danken dit in de allereerste plaats aan het keurige keepen van Over de Linden en aan Cornelisse, die 5 van de 6 goals voor zijn rekening nam. Verder speelden ook v. d. Stadt en Brantjes een keurige partij. Het H. B. S. 12-tal was als volgt: Over de Linden, Rompies, Brantjes, de Hart, Cannegieter, v. d. Ham, Rinkel, Ten Brink, Cornelisse, v. d. Stadt, v. d. Borden. Daar de zwemavond Stoop's Bad, op 2en Paaschdag niet -door kon gaan, zal nog ge oefend worden op Maandag 27 April. Ook 11 Mei zal nog een zwemoefening gehouden worden. Van den Ned. Bond tot het Redden van Drenkelingen is de beschrijvingsbrief ont vangen van de Jaarvergadering, die op Zon dag 19 April gehouden zal worden in Ho tel Noord-Brabant, Vreeburg, Utrecht. De agenda vermeldt alleen de gev/one versla gen, benoemingen enz., géén principieele questies In onderling overleg verzocht het dagelijksche bestuur den heer A. H. de Brüyn Jr. de Brigade als afgevaardigde te willen vertegenwoordigen. Verslag zal uitgebracht worden op een binnenkort te houden ledenvergadering, waarop zomercampagne en statutenwijziging besproken zullen worden. Reeds is antwoord van B. en W. ingekomen op het verzoek Zondagsmórgens van 10 tot 11 uur te mogen oefenen aan de Houtvaart. De wensch der Brigade is vervuld. Dit jaar zal geen avond- oefenuur gehouden worden. Voor 34 gediplomeerde leden, door het Bestuur aan den Inspecteur der Lichamelijke Opvoeding op te geven, zal een gratis abon nement beschikbaar worden gesteld; de overige gediplomeerde leden en aspirantle den, die nu reeds aangesloten zijn, krijgen de gewone reductie voor vereenigingen. De Haarlemsche reddingsmiddelen zijn, als onderdeel van een Bondsinzending ten toongesteld in Dordrecht waar de Vereeni- ging E.H.B.O. van 11 tot 19 April een ten- tdonstolling organiseerde. Naar aanleiding van de ramp aan ^en Hoek van Holland, werd de heer A. J. Meycrink uiïgenoodigd een propagandi zing te komen houden op een nad.cr te be palen datum. De jaarvergadering van den H. Z. B. zal gehouden worden Zaterdag 18 April, des avond TA uur, in ..Rosenhaghe De jaarvergadering der H. Z. cn P. C. „De Waterratten" vindt plaats 21 April a.s., des avonds 8 uur, in „Rosenhaghe". De laatste clubavond zal gehouden worden op Woensdag 15 April, in „Rosenhaghe". De H. Z en P. C. t>e Waterratten" zul len deelnemen aan het Zwemfeest van de A. D. Z„ te Amsterdam, Woensdagavond a.s. De jaarvergadering van den N. Z. B. wordt 26 April té Amsterdam gehouden, in restau rant ,De Kroon". Het bestuur der Haarl. Zwem- en Polo club „De Waterratten" maakt denlcdenbe- kend, dat de eerstvolgende clubavond wordt gehouden op Woensdag 15 April des avonds 8 uur in gebouw „Rosehaghe" cn dat deze alleen toegankelijk is voor leden en dona teurs. De juiste datum voor den clubavond aspiranten wordt nog nader bekend ge maakt. R.-K ATHLETIEKCLUB „EXCELSIOR". Opgcr. 17 Juni 1920. Aangesl. b. d.N.A.U. Secretariaat Zomervaart 14a. In een buitengewone ledenvergadering, Donderdag 9 April gehouden, werd het voor stel tot opheffing van de afdeeling kracht sport met algemecne stemmen verworpen; toch zal bij wijze vnn proef het komende athletiekscizoen de krachtsport niet meer beoefend worden en zal men zich geheel aan de athletiek wijden. Waar anders slechts 1 uur voor training gebruikt wordt, kan men thans iederen Dinsdagavond zich van 7K-10 uur met deze nuttige zaalsport bezig houden, hopen we met succes. Daar de nieuwe leden deze waek aan de N.A.U. moeten worden opgegeven, verwachten wc alle leden heden op den oefenavond. Secretariaat J, v. d. Horst, Oranjestraat 35. Dinsdag 21 April wordt de jaarvergadering gehouden, in het gebouw „St. Bavo Smede- straat, om 8 uur. De agenda luidt als volgt: 1. Opening. 2. Notulen. 3. Jaarverslag se cretaris. 4. Idem penningmeester. 5. Verkie zing voorzitter, secretaris, 2 commissarissen, presidente, secretaresse en 2 commissarissen. 6. Verkiezing kascommissie. 7. Bespreking viering 1ste lustrum met verkiezing feest commissie. 8. Bespreking athletiek. 9. Mede- dcelingcn aspirantenafdeeling. 10. Rondvraag en sluiting, A.s. Vrijdag 17 April begint de aspiranten afdeeling jongens te oefenen, in de groote zaal van het voormalig Zandcrinstituut, aan der. Kleine Houtweg, hoek Badhuisstraat. Alsnog bestaat er gelegenheid voor jongens, die niet op een Patronaatsafdeeling zijn, zich op te geven. Leeftijd 10 tot 16 jaar, A.s. Maandag om 7 uur begint de asp.afd. meisjes tc oefenen, in de zaal van de Doe len, Gasthuisstraat. Ook hier kunnen meis jes zich nog opgeven. Bepalingen als hier boven Alen verzoekt ons te melden, dat dc ver gadering waarin gesproken zou worden over de oprichting eener R.K, Athletiek- vcrecniging niet zal plaats vinden morgen, doch Woensdag 22 April d.a.v. De 63ste jaarl. Algem. Vergadering van Leeraren en Onderwijzers in de Gymnastiek in Nederland wordt gehouden op Dinsdag, Woensdag 'en Donderdag a.s. In aansluiting op hetgeen wij hieromtrent reeds publiceerden vermelden wij hieronder nog eens de belangrijkste punten van het programma Dinsdag 'i V,4 1uur. Demonstratie zwemmen in „Stoop's Bad", onder leiding van de H.H. J. Bongertman en A. J. Meijerink, leeraren in de gymnastiek te Haarlem. a. Toepassing van het onderwijs in'zwem men voor leerlingen van de lagere school b. Demonstratie „zwemmend redden." 4%5% uur. Demonstratie van Rugby, Hockey (Engelsch en Hollandsch) en zaal- athletiek, resp. op de speelvelden en in de gymnastiekzaal van 't „Kennemer Lyceum." Woensdag. 11 1/412% uur. Lezing met demonstra tie over „De Nieuwe Richting" door F. C. G. Duvergé, Leeraar in lichaamsoefeningen te Velsen. 12.30 uur. Ontvangst ten stadhuize door het Gemeentebestuur van Haarlem. Donderdag. Op den laatsten dag wordt een openbare vergadering gehouden in Lion d'or. De lezingen op Woensdag worden ge houden in het gebouw van den Haarl. Kegel bond, Tempelierstraat. Gisteren hield de postduivenvereniging „De gevleugelde Vrienden" alhier, haar eer ste proefvlucht. Hoewel de vereeniging cog jong is, werden reeds meer dan 200 stuks in gezonden tot deelname, wel een bewijs, dat hier in Heemstede de animo voor deze aar dige sport zeer groot is. Om half 9 werd achter café de Kastanje boom ingekorfd, wat een gezellige drukte veroorzaakte, en vrij veel belangstelling trok voor deze in Heemstede voor niet-belang- hebhenden onbekende sport. Lisse was als plaats van loslaten uitge kozen en nadat dit eerste gebeuren op een gevoelige plaat vereeuwigd was, kozen de duiven het luchtruim om in korten tijd hun til weer 'te bereiken. Hiermede heeft „De Gevleugelde Vrien den" haar eerste werk verricht, en zullen eerst nog eenigc proefvluchten volgen, waar na spoedig zal worden aangevangen met de wedvluchten, OM HET KAMPIOENSCHAP VAN DEN NEDERL. R.K. DAMBOND. Zaterdagmiddag speelden de heeren P.G. van Engelen en J. J. v. d. Loo Jr. hunne eer sten wedstrijd voor bovengenoemd kam pioenschap, in het R.K. Volksbondsgebouw te Hillegom. Na een Fransche opening die door van der Loo onregelmatig werd tegen gespeeld wist van Engelen ten slotte een schijf voor te komen. Echter wist van der Loo zich door een onjuiste voortzetting van van Engelen, zich van de remise te verzeke ren.» S.D.O. I—BEVERWIJK I. Zondagmiddag jl. vond in het clubgebouw van S.D.O. bovengenoemde wedstrijd plaats Beverwijk kwam slechts met 8 spelers op, Waarop S.D.O. 2 partijen remise gaf. De ge detailleerde uitslag is als volgt S.D.O. I Beverwijk I. 1 P. G. van EngelenG. Numan 20 2 W. HopstakenP. Hoogeboom 20 3 G. RoetJ. F. Bruijns 20 4 A. Schuring—A. Hoogeboom 1—1 5 B. NooyC. Spanjaard 20 6 Th. v. d. Oudenhoven J. v. Zutphen 02 7. W. DuineveldH. v. d. Laan 20 8 J. OpdamW. Hoogeboom 20 13—3 Door deze overwinning heeft S.D.O. I (rich van het kampioenschap in liare klasse verzekerd. GEZ. SAMENZIJN I— ONS GENOEGEN I. Donderdag a.s. ontvangt Gez. Samenzijn I in haar clubgebouw te Hiilegom het eerste 'tiental van Ons Genoegen uit Haarlem. Het belooft dien avond een spannende wedstrijd te worden. v. d. LOO—v. ENGELEN REMISE. Zaterdag j.l. speelde onze plaatsgenoot J. J- v. d, Loo Jnz. zijn eerste wedstrijd om het pers. kamp. van den Ned. R. K. Dam- bond tegen P. G. v. Engelen uit Haarlem. v. Engelen met wit opende 3430 door v'. d. Loo met 2025 tegengespeeld. Daarna verliep de partij regelmatig totdat v. Enge len bij de 34e zet een schijf won, door een aardig zetje. Van toen af begon v. d. Loo 'een aanval op wits langen vleugel, doch zon zeker verloren hebben als wit geen positie- fout maakte, waardoor v. d. Loo geforceerd remise' kon maken. Donderdag a.s. 16 April speelt Gcz. Sa menzijn I in den R, K. Volksbond een com petitie-wedstrijd tegen „Ons Genoegen I" uit Haarlem. Beide ploegen staan er goed voor, zoodat wij een uiterst leerzame dam- avond tegemoet zien. Aan bord een van „Ons Genoegen" speelt dc damkunstonaar W. N. Stuifbergen, ex-kampioen van Haar lem cn Omstreken. Beblangstellenden zijn als steeds hartelijk welkom. UITSLAGEN VAN GISTEREN. District LeidenDistrict Rotterdam 11 (na loting wint R'dam.) District HaarlemDistrict Amsterdam 21 Finale: LIaarlemRotterdam 32. T. Y. B. B. IIZwaluwen II (A'dam) 23 H. B. C. IV—T. Y. B. B. V, 0—0 H. B. C. 5—T. Y. B. B. 6 0—2 Victrix 2D. S, S. 1 13 Victrix 3D. S. S. 3 08 R.-K. V.V. „ZWALUWEN". Secretariaat: Tweede Zuidpolderslraat 16. Uitslagen van 13 April: Geel-Wit III—R.K.V.Z. IV 3—2. Onze junioren hebben in bovengenoemden vriendschappelijken wedstrijd geen kans ge zien, ook maar één puntje te bemachtigen. Deze wedstrijd is echtei eervol verloren, wat de uitslag wel getuigt. Binnenkort zullen de nederlaagwedstrijden tegen Victrix voor R.K.V.Z. wel verspeeld worden. Daaruit moet een prijsje gesleept worden, hoor! Uitslagen van 13 April 1925 Victrix 2D. S. S., 13. Victrix 3D. S. S. 3, 08. De reserves leden een eervolle nederlaag tegen de sterke roodgroene 3de klassers. De junioren, welken weer met onvolledig heid te kampen hadden, werden andermaal met groote cijfers geslagen. Volgende maal beter, hoor- WELKOM, Onder dezen titel uit „De Olympiade" in waardeerende woorden over de verkiezing van den heer Schimmelpenninck van der Oye tot voorzitter van het Nederlandsch Olym pisch Comité. Het blad zegt Het is wel zeer eigenaardig, dat het bericht der aanstaande benoeming van den heer Schimmelpenninck van der Oye voor vrij wel iedereen een verrassing was, maar het pleit voor den nieuw-benoemde en even zeer voor hen die hem „ontdekten" en tot de aanvaarding van 't ambt wisten te [brengen dat op hetzelfde oogenbük ook vrijwel ieder- een zich ermee had verzoend en toegaf dat er een zeer gelukkige keus was gedaan. Nu wij hier dit woord van welkom uit spreken, voelen wij het als een plicht, daar aan te laten voorafgaan een woord van waar deering voor de wijze, waarop de heer Schar- roo langer dan een jaar het ambt heeft ver- vuld. Niemand kan ontkennen, dat de heer Scharroo met talent en toewijding de functie heeft waargenomen en dat zijn werkkracht aanspraak maakt op bewondering. Nu hij niet meer den eersten leiderspost zal vervul len, verdient dankbaar te worden erkend, wat hij op dien post heeft yerricht. De leiding van een lichaam als het N.O.C. vergt bijzondere kwaliteiten. De voorzitter moet niet de speciaal uit een bepaalde rich ting van de sportwereld komen, hij dient een man te zijn, die zijn wereld en zijn vormen kent, die zich in den vreemde even gemak kelijk beweegt als in het eigen land en die relaties bezit of weet te maken in de kringen der notabelen en bestuurders van ons volk. Dit laatste is van groot belang. Helaas staat de sport in ons land en in ons volksleven nog niet in een zoodanige positie en op zulk een voetstuk, dat de Overheid als een natuurlijke beweging, tot haar komt; zij moet nog steeds naar de Overheid gaan. Daarom is 't van belang dat zij, die namens haar gaan, relaties weten te maken en een natuurlijke introductie bezitten. Wij gelooven dat de nieuwe voorzitter aan deze eischen voldoet. Daarbij is hij in zake de sport-beoefening zelve geen buitenstaan der, geen vreemdeling. Reeds is genoeg zaam gebleken, dat hij zijn sporen heeft ver diend. Ons woord van welkom kan dan ook in elk opzicht oprecht gemeend zijn. Moge de heer Schimmelpenninck in staat blijken op be kwame wijze het centrale sport-lichaam in ons'land.te leiden en hij zelf daarin de bevre diging vinden, die elkeen behoeft om bij voortduring een belangrijke functie richtig te kunnen vervullen. Niets zal, op dit oogenblik, den nieuwen voorzitter liever zijn, dan het uitspreken van den wensch, dat onder zijn leiding Neder land in 1928 de Olympische spelen zal mo gen organiseeren. Hij heeft reeds onbewim peld het woord gesproken, dat ons parlement verplicht is, de Spelen te accepteeren, en het zou al dadelijk een schaduw zijn op zijn weg: zoo Nederland tot de wereld moest zeggen wij kunnen de Spelen niet regelen. Zal onze volksvertegenwoordiging het zoover laten komen? Misschien dat, in de weken die ons resten voor de .openbare behandeling, de nieuwe voorzitter invloed ten goede kan oefenen. Wij mogen dus tot de conclusie komen, dat de algemeene vergadering van het Ne derlandsch Olympisch Comité een gelukkig besluit heeft genomen. Wij wenschen het N.O.C. geluk met zijn nieuwen leider, den heer Schimmelpenninck met zijn nieuwe functie en wij hopen dat de toekomst de goe de verwachtingen, die wederzijds worden gekoesterd, ten volle zal bevestigen. Ben Verweij vetrekt deze week weer naar Amerika. De H.F.c.er blijft voorloopig 1 jaar weg. He D.' H. C. ers zullen dus in de naasten toekomstgeen beroep meer op Ben's medewerking kunnen doen. Een wedstrijd OostZuid. Op 19 April zal te Nijmegen een wed strijd plaats hebben tusschen het Oostelijk en het Zuidelijk elftal. Deze wedstrijd is bedoeld als oefening voor den wedstrijd Oost-Holland—West-Duitschland. Het Zui delijk elftal, waarvoor de N.A.C.-spelers en Gielens niet beschikbaar zijn, is als volgt samengesteld Van Tilburg (N.O.A.D.) Seegers (M.V.V. Van Haeren (Wilhelmina) Horsten (Willem II), Jole (Willem II), Dorenbosch (Wilhel mina) Cockx (Alliance), Jongbloets (N.O. A.D.), Felix (M.V.V.), Soons (M.V.V.), Van Dijk (P.S.V.). Reserve's: De Laet (Wilhelmina), De Kuijer (N.O.A.D.) en Jos. van Son (Willem n)- Mochten Cockx en Van Dijk eventueel moeten spelen voor hun elftal in compititie- of degradatiewedstrijden, dan worden ze resp. vervangen door Blom (B.V.V.) en Schellekens (Bradania). HOLLAND— BELGIE. De achterspcler De Mok, die in den laatst gespeelden wedstrijd BelgiëHolland, Ver beek verving, heeft gedurende een militaire oefenwedstrijd een sleutelbeen op 2 plaatsen gebroken. Hij Zal dus zijn land op 3 Mei a.s. in het Stadion niet kunnen vertegenwoor digen, hetgeen ongetwijfeld een gevoelig ver lies voor de Belgische ploeg beteekend. URUQUAY EN HOLLAND. Van Amsterdamsche zijde worden po gingen in het werk gesteld on de Club Na tional (Uruquay) daar een wedstrijd te doen De mogelijkheid bestaat dat de „Uru- kweezen" op 10 Mei in de hoofdstadkomen. DE CORINTHIAN JUNIORES-TOUR- NOOIEN. De data dezer wedstrijden zijn thans de finitief als volgt vastgesteld 26 April te Haarlem, 10 Mei te Deventer, 24 Mei te Utrecht. Te Haarlem zijn ingedeeld H.B.S., Z.V.V. H.F.C., V.U.C., A.S.C., Alcmaria Victrix, D.F.C., V.V.A., Concordia, D.V.V., Haar lem, Quick (H.). Te Deventer G.V.C., Be Quick (Gr.), Robur, Vitesse, Be Quick (Z.), U.D., L.B.B., Tubantia, P.W., Z.A.C., Quick (N.). Te Utrecht H.V.V., Leonidas, Quick (A.), Hercules, U.V.V., Kampong, Wilhelmina, Allen Weerbaar, Sparta, Victoria, A.F.C., Olympia. WEENSCHE CORINTHIANS. Hugo Meisl en Poppovich, oprichters. Naar het „Sport-Tagblatt" vermeldt, heb ben Hugo Meisl, voorzitter van den Oosten- rij kschen Voetbal Bond en de bekende inter nationaal Alexander Poppovicth talrijke Ama teurs bijeengeroepen om tot de oprichting eener Weensche Corinthian Club te geraken. Velen, o.a. Hussah, Kemeny, Johl, Sludsky, Annar, Wallner, Grünfeld, Kunzl Scheidl daadden aan den oproep gehoor gegeven. De vergadering besloot onder voorzitter schap van Hugo Meisl de vereeniging de Weensche Cointhians op te richten.Het hoofddoel der vereeniging zal het propa- geeren van de amateur voetbalsport zijn, ten einde het gros der voetbal-enthousiasten voor de amateur-gedachte te vormen. Men zal slechts eenige keeren in het jaar wedstrijden tegen sterke tegenstanders, het liefst buitenlandsche teams, spelen. TE VEEL ENTHOUSIASME/* 1 Cardiff City plaatste zich eenige weken ge-' leden in den eindstrijd voor den Cup. Toen de Cardiff-spelers de demi-finale hadden gewonnen werd her. door een ent housiaste menigte eén hartelijke ont\ angst bereid zoo hartelijk^zelfs dat de midvoor er de dupe van werd en dusdanig in de ver drukking kwam dat hij eeruge kneuzingen opliep. Thans schijnt deze speler weer zoover hersteld dat hij zijn training heeft kunnen hervatten en Cordiff dus op den 2óen April in de Cup-finale zich zijn medewerking me' behoeft te ontzeggen i HET NED. ELFTAL. De Be Quick speler de Haas is ongesteiü en de mogelijkheid is piet buitengesloten dat hij tegen dé Zwitsers niet zal kunnen spelen. Mocht dit inderdaad het geval zijn dan zal N. E. C. hopen wij W. Buitenweg op de midvoor plaats zetten. De Utrechtenaar speelde tegen het Haag- sche Elftal een schitterende wedstrijd. ZWEMMEN. Amerikaansche records verbeterd. Te Brooklyn heeft Wal ter Spencer op de 200 yards borstzwemmen een record verbe terd, door dezen afstand in 2 min. 52.4 sec. af te leggen (oud record 2 min. 54.4 sec.) Rademaker zwom 1 '8 mijl in 2 min. 53,8 sec. (oud record 2 min. 56.4 sec.) De Stedenwedstrijd te Berlijn. De Nederlandsche deelnemers aan den stedenwedstrijd van het Verband Branden- burgischer Athletikvereine welke einde Mei te Berlijn plaats vinden, zullen 22 Mei te Berlijn arriveeren. Een der interessantste nummers van den vijf stedenwedstrijd zal zeker het nummer, hardloopen over 400 meter worden. Terwijl het nog niet vast staat wie voor Rome uit komt, kan als zeker op een ontmoeting tus schen Hoff (Noorwegen,) Paulen (Heiland), Juhacs (Hongarije) en Schmidt (Berlijn) ge rekend worden. Van dén Boedapester wordt gezegd, dat hij nog beter is dan zijn landsmar Kurunzsky. Onze sportredactie, is er in geslaagd zich de medewerking te verzekeren van den be kenden Haarlemschen athletiek-technicus, den heer van't Lam. Bekende Haarlemsche is eigenlijk maar half juist. Bekende Nederlandsche zou hier eigenlijk meer op zijn plaats. De heer van 't Lam heeft in de Neder- landsche athletiekwereld een reputatie als geen ander. Juist nu ons gebleken is, dat in Haarlem en omgeving de belangstelling voor deze mooie zomersport zoo beduidend, aan het toe nemen is en ook onze katholieke vereeni gingen zich meer en meer op de beoefeningen daarvan zijn gaan toeleggen, hebben wij ge meend voor deze sport een ruime plaats te moeten inruimen. Ondanks het feit dat's heeren v. t Lams, bescheidenheid misschien in opstand zal ko men, wanneer het bovenstaande zijn aan dacht trekt, willen wij hiervan gewag maken. Hij vergeve het ons. Zeer binnenkort hopen wij met een be langrijke artikelenreeks een aanvang te kun nen maken. WEDSTRIJDEN VOOR HET A. S. SEIZOEN. Hieronder volgt een overzicht van de be langrijkste wedstrijden welke in de komende maanden worden gehouden 25 April.— Wedstrijden op Houtrust te 's-Gravenhage in aansluiting op de huldiging der N.-Indië-vliegers. 23 Mei. Estafette van V. en L. te s-Gra ven hage. 24 Mei. Internationale stedenwedstrijden te Berlijn, waaraan een Amsterdamsche ploeg I zal deelnemen. 21 Juni. Wedstrijden van de H.A.V. Haarlem. 28 Juni. N.V.B.-kampioenschappen (le gedeelte.). 26 Juli. N.V .B-kampioenschappen (2e gedeelte.). 2 Augustus. België-Nederland. Voorts zijn er nog de wedstrijden om de Pr.-Hendrik-Beker, waarvan het le gedeelte op 19 Juli op het terrein van de K.A.V. aan den Schoterweg wordt gehouden en de N.A. U. kampioenschappen waarvan plaats en data nog niet' zijn bekend. DE INT. WEDSTRIJD VOOR 6 METER JACHTEN. I Tot een open wedstrijd besloten. De plannen welke bestonden voor het hou- den van een jaarlijkschen wedstrijd voor 6 Meter jachten voor Scheve-ringen tussdhen Nederland en België en Welke laatstelijk wer den besproken in de algemeene vergadering van de Koninklijke, hebben, naar wij verne men een anderen vorm aangenomen. In verband met het feit, dat België niet be schikt over een voldoend aantal goede zes- meterjachten mede als gevolg van den ver-; koop van de „Willem Six" naar Frankrijk,; deed het wenschelijker schijnen den wedstrijd te veranderen in een open klasse. De bedoeling is thans om de verschillende buitenlandsche deelnemers, die uitkomen in de One Ton Cup-wedstrij den, ook te interes seeren voor dezen wedstrijd, welke dan eenige dagen later dus ongeveer midden Augus tus zou worden gehouden en waarin na tuurlijk ook België kan mededingen. De organisatie zal in handen worden ge- steld van een commissie van drie leden wer- kend onder de auspiciën van dc Koninklijke. De voor dezen westrijd uit te loven hoofd prijs wordt eigendom van het land, dat het eerst twee of drie overwinningen op zijn naam heeft. hetgeen om U heen geschiedt brengt U het spoedigst met ALLE gebeurtenissen vol ledig op de hoogte

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 7