Promotie-wedstrijden, Onze Bulletins. Korfbal Honkbal. De N.V.B.-Wedstrijden. Uit het Roomsche Voetbafkamp Sparta wint van Go Ahead. Zandvoort's kansen stijgen aanmerkelijk door de nederlaag van Quick I tegen Spartaan. V. O. C. en A. D. O. spelen in 4 X 7Va min. verlenging gelijk. Frisia N. A. C. 03. V. O. C.—A. D. O. 1—1. R.C.H. IIHaarlem II 43. De wedstrijd N. H. XI-talHaarlem. Het D. H. V. B.-elftal. FrankrijkOostenrijk 04. Voetbal in Engeland. R. K. F. Kampioenswedstrijd. P. V. C.Volharding 01. D. H. V. B. R. K. V. V.Santpoort. R. K. Sportvereeniging „The Yellow Black Boys". De Korfbaïuitslagen. Competitie. TENNIS. A.-Dutch I B-Haarlemsche T. C. 2—5. N. V. B. Competitiestanden. Vriendschappelijk. BloemendaalHermes D.V.S. Rpim 2 uur laat scheidsrechter Nittel de volgende elftallen aantreden: R.C.H. 2. P. Gras. H. Kuyt. D. Immig. H. v. d. Goes. M. Amelung. A. Muller F. Hagedoorn. D. de Koning. A. Ruis. L. Kuyt. M. Groenendaai. B. Smits. C. Schravendijk. A. Brakel. Borg- houts. T. Lamp. Huisman. v. Dorp. Torringa. M. de Vries. B. Stol. Haarlem 2. A. J. Kaan. R. C. H. trapt tegen den sterken wind in af en heeft direct het beste van het spel. De combinatie in de gewijzigde voorhoede vloi uitstekend en Groenendaal als linksbuiten voldoet goed.De achterhoede van R. C. H. 2 speelt wat nerveus en trapt niet erg zuiver. Kuyt onderschept een paar gevaarlijke door braken van den Haarlem-aanval, waarna hij eenmaal goed doorgeeft naar Groenendaal, die hard over het doel schiet. Kort daarna zet dezelfde speler mooi voor doel en wordt de bal in het Haarlem-doel bewerkt. Even te voren constateerde de scheids rechter echter hands en dc daarvoor toege stane penalty benut de Koning. Muller moei dan uitvallen en wordt vervangen door v. Kooten. Haarlem 2 konit wat meer 'los en als Kuyt Sr., o.i. geheel onwillekeurig den bal met de hand aanraakt, geeft dc scheids rechter penalty op 't R. C. H. doel, waaruit Brakel gelijk maakt. Haarlem 2 oefent nogal druk uit en als v. Kooten den ba! voor cie voeten van Schravendijk speelt, schiet doze hard langs Gras. Vlak daarna benut Brakel nog een vrije trap, zoodat Haarlem 2 plotse- ling leidt met 31. R. C. H 2 speelt inmid dels goed verder, doch heeft niet veel geluk met schieten. Tegen de spelverhouding in gaat de rust in met 31. voor Haarlem 2. Met den wind in den rug is R. C. H. 2 vrijwel gedurig in de meerderheid geweest. Het spel van de centerhalf Amelung is wer kelijk keurig in alle opzichten. Steeds weer dringt dc middenlinie van R. C. H, 2 de voorhoede op en als de Vries in het nauw gedreven te zacht op Kaan terugspeelt pro fiteert Koning daarvan handig door langs den uitloopenden doelman te schieten, 3—2. Fanatiek spelen de R. C. H.'ers verder, Haarlem 2 moet zich op verdedigen ioeieg- gen. Uit een vrije trap kopt Groenendaal dan op fraaie wijze den gelijkmaker langs Kaan, waarna een felle strijd om de leiding ontstaat. R. C. H. 2 blijft in de meerderheid en als een aanval van R. C. H. 2 wat al i> hardhandig wordt onderbroken kogelt Ruis van grooten afstand uit de daarvoor toege stane vrije trap de winnende goal in de Haarlem touwen. Er is dan nog plm, 10 mi nuten te spelen. Kuyt Jr, hinkelt op de rechterwing wat mee, terwijl Hagedoorn de achterhoede gaat versterken. En met succes, want hoewel de Haarlem-voorhoede nog een enkele maal voor Gras komt, bezweert deze, gesteund door Kuyt c.s. steeds het gevaar. Onder groole spanning breekt ten slotte het einde aan met een verdiende overwinning voor R. C. H, 2, f Onmiddellijk nemen de Bredanaren het i spel in handen en gaan zij tot den aanval over. Van der Aa krijgt al dadelijk werk te doen. Hij redt echter door uit te loopen. Even later heeft Overmeer moeite z'n doel schoon te houden. Dit lukt hem ten slotte door een corner. Frisia laat verschillende kansen verloren gaan. Hands van Nijhuis lordert een strafschop, waaruit de Bruin zijn club de leiding bezorgt 01, Frisia blijft fanatiek aanvallen, doch van Putten schiet hoog over. Visser Sr, schiet naast. Een schot van Oostrum wordt door v. d. Aa gestopt, terwijl Overmeer een kanjer van Terbeek nog juist weet te keeren. Rust komt met 01 voor N, A. C. Na rust is Frisia in het begin de meer dere, doch weet haar meerderheid niet in doelpunten uit te drukken. Een schot van Visser wordt corner gewerkt. Daarna komt N. A. C. in het offensief. Verlegh maakt het tweede punt. Dan is het met Frisia ge daan, want spoedig daarop scoort van den Broek nummer drie. Frisia zet er alles op om althans de eer te redden, maar als de .scheidsrechter einde fluit, is de stand nog onveranderd en heeft N. A. C. met 30 gewonnen. (Maandagmorgen) De elangstelling voor dezen wedstrijd was geweldig. Zoowel V. O. C. als A. D., O. waren vergezeld van zeer vele supporters. Het was dan ook een huis vol menschen toen ruim twee uur scheidsrechter Mutters deed aanvangen. De beide navolgende elftallen stelden zich op: A. D. O. Quax, De Jong, v. d. Burg, v. Leersum, Kloos, Philipseij, Cools, v. Bohemen, Tap Jr., Tap Sr., v. d. Graaf. V. O. C. Bikkers, Weber, Beijers, Haas, v. d. Drift, Bakker, v. Herwaarden, v. Everdingcn, Weidema, v. d. Eb, Groosjohan. Van den aftrap is V. O. C. verre in de meerderheid en het A. D. O. ondergaat een ware belegering. Aan beide zijden is het een zeer zenuwachtig spel, waardoor voor al voor V, O. C. vele kansen verloren gaan. Bovendien toont de A. D. O. doelverdediger zich wel voor z'n taak berekend. V. O. C. forceert een hoekschop, doch door fraai werk van Quax weet A. D. O. onheil te voorkomen. Na'dat circa een kwartier gespeeld is komt A. D. O. wat opzetten. Bikkers in 'iet V. O. C.-doel maakt een zeer betrouw baren indruk. Weber vooral, goed gesteund door Beijers zijn echter op hun post. Over het geheel is het spel van V. O. C. stukken beter dan dat van A. D. O, Bij de Hagenaars moet het van individueel spel komen. Tap Jr. is de man in den aanval. Na circa 25 minuten weet hij vlug door te breken. De Rotterdamsche doelverdediger loopt uit. Dit is Weber ontgaan en onder geweldig enthousiasme van de A. D. O.- supporters weet A. D. O. de leiding te ne men, 10. Er wordt af en toe vrij forsch gespeeld, doch scheidsrechter Mutters weet alles goed :n toom te houden. Hoewel V O C in de meerderheid blijft, komt er geen verandering in den stand. Rust alzoo treedt in met 1Q in het voor deel der Hagenaars. Na de hervatting hetzelfde zenuwachtig spel als te veren. Een tijd lang wegen par tijen gcad tegen elkaar op. Corners op bei de doelen leveren geen resultaat op. Na circa t.en minuten spelen zendt de linksbinnen van V. O. C., de jeugdige v, d. Eb eer z- cr fraai schot in. De bal belandt tegen de bovenlat van het doel, kaatst te rug en de toeloopende v. Herwaarden weet onder uitbundig gejuich van 't phbliek ge lijk te maken, 11. Over het geheel ge nomen is de meerderheid van het aanwe zige publiek op V. O. C.-hand De Rot terdammers althans worden het meest aan gemoedigd. V. O. C. krijgt een prachtkans de lei ding te nemen, doch Weidema is iets te laat. Er heerscht groote spanning en deze duurt voort tot bet einde toe. Wanneer einde daar is, is de stand nog steeds 11. Bepaald is dat 4 X 7ü minuut verlengd zal worden. Mocht echter intusschen een van beide partijen doelpunten dan was de beslissing gevallen. In geen der vier verlengingen weet een van beide {fartijen te doelpunten. In het laatste gedeelte gaven beide partijen blij ken van vermoeidheid. Wanneer echter het einde der verlenging daar is, is de stand nog steeds 11. V. O, C. speelde beter voetbal, doch de voorhoede was voor doel niet al te pro ductief. Bij A D. O. dienen vooral de beide backs genoemd te worden. Scheidsrechter Mutters leidde uitstekend. Het was voor de Haarlemmers intusschen een aardige, spannende strijd. Laten wij hopen dat de volgende beslissingswedstrijd wederom alhier gespeeld moge worden. QuickSpartaan 01. De Hagenaars zijn compleet terwij! bij Spartaan Grobbe en De Vries ontbraken, die werden vervangen door v, Eyssel en Sonsbeek. Reeds vrij spoedig na het be gin gelukt het Kuijper, Bontje te passee- ren en met een hard schot in den rechter hoek Brederode te verrassen. 01. Voort durend is Quick sterker, doch Ocrlemans is .n grootschen vorm en weet alles uit zijn doel te slaan. Een vliegend schot van Vis- man kopt Ohm uit de goal. In de tweede helft heeft Quick den straffen wind tegen, wat niet wegneemt dat de Ha genaars steeds sterker zijn. De voorhoede prutst echter dat het een lieve lust is en alzoo gaan alle kansen jammerlijk verloren. Even voor het einde krijgt Quick we gens hands een penalty te nemen. Meijer lost een hard schot dat Oerlemans op On geoorloofde wijze uit zijn doel werkt. Bontje moest wegens knie blessuur het veld verlaten en werd vervangen door Bui tendorp. (Maandagmorgen) Na de nederlaag tegen U. V. V". 3 heeft R. C. H. 2 zich geheel hersteld door giste ren een verdiende overwinning op hel re- ierve-roodbroeken team te behalen. In tegenstelling met den eersten wedstrijd speelde R. C. H. 2 thans met den ernstigen wil om te winnen en zag kans om een ge- flatteerden 31 achterstand, waarmede ae rust inging om te zetten in een 43 zege. Langs het veld geleek het er nu en dan op dat de eerste elftallen van genoemde vereenigingen elkaar voor de competitie ontmoetten, zoo groot was het enthousias me, waarmede de doelpunten werden bc- troet, terwijl de aanmoedigingen niet van de lucht waren. Over den wedstrijd het volgende: Lampe, D.H.L. Kemenade, v. Excelsior Wijbenga, Bassant, R.K.A.V. Celer, A. S. C, E. D. O. 2—3. Vriendschappelijk. E, D. O. heeft ook de return-wedstrijd van A. S. C. gewonnen. E. D. O. kwam met invallers voor Tanis, Kuil en Boeré. De laatste miste den trein, welke hij net nog na kon kijken. A, S. C. had twee invallers. Onder leiding van den heer Saeys stellen de volgende elftallen zich op. A. S. C.: Blom, Wamsteker, Josson, Frceken, Stephana's, Wassenaar, Jansen, Brouwer, De Ruiter, Wassenaar, v, d. Mark. E. D, O,: Spoor, Perucal, Steffens, Zwart, Corsten, S. v. d. Laan, J. v. d. Laan, Gerritsen, C. v. d. Laan, Perucal. Meenhorst. A. S. C. trapt af en gaat direct op het Edo-doel af, C. v. d. Laan zuivert hel terrein. Een ver schot van Steffens houdt Blom zeer goed. Zwart schept zich een kans door snel inloopen; zijn schot gaat echter naast. Dan redt Wamsteker ten koste van een corner. Deze gaat via de lat achter. Aanvankelijk was A. S. C. iets in de meerderheid, maar spoedig komt E. D. O. er beter in. Gerrits laat ons een pittig en vlug spel zien en is bijna steeds zijn tegenstanders te vlug af. Goslings krijgt een kans door missen van Perucal: zijn schot gaat echter hopeloos naast. Blom in het A, S. C.-doel, die zeer goed zijn doel verdedigde, maakt een fout, als hij een schot van Perucal niet voldoende wegwerkt en Perycal nogmaals schiet, doet hi; het nu beter. Dan doet Blom schitterend werk. Als Pe rucal den bal van Steffens toegespeeld krijgt en ineens inschiet, tipt Blom den bal net ever de lat. De corner levert niets op. De aanvallen van A. S. C. worden steeds vurig opgezet maar slordig afgewerkt, waar de E.D.O.-achterhoede dan wel weg mee weet. De E.D.O.-aanvallen worden het meest on derbroken door Wamsteker. Kort hierop is het rusten. Bij de hervatting blijkt het, dat Steffens gewend is, zoodat met 10 man ver der gespeeld wordt. Hiervan maakt A, S. C. gebruik door heftig aan te vallen. Een ge vaarlijk schot van De Ruiter gaat net over. Even daarna een scherp schot van v. d. Mark, dat zeer goed door Meenhorst wordt verwerkt. A. S. C. is thans veel sterker. Dc gebroken E. D. O.-voorhoede brengt bijna geen opluchting. In de E. D. O.-achterhoede komt thans het goede naar voren van kalm en berekend spel. Was er een achterhoede- speler in het nauw gedreven, een klein tikje naar een ander en het terrein was schoon. Toch wordt de druk te zwaar en als De Ruiter naar den rechtervleugel plaatst, zet deze goed voor en Gosling schiet via den on- deikant van de lat, hard in, Steffens verschijnt nu weer ten tooneele en direct gaat het beter Een kopbal en een mooie omhaal van Zwart heeft bij den kee per geen succes. Perucal is slecht op schot en een mooi door Zwart aangegeven bal schiet hij hopeloos naast. Dan krijgt Steffens het weer eens op zijn heupen en gaat er van door, passeert de achterhoede en Blom moet visschen. A. S. C. dcet heftige pogingen om gelijk te maken en Meenhorst krijgt harde schoten te verwerken van Goslings en De Ruiter. Dan krijgt Goslings een kans en over den uitvallenden Meenhorst heen, brengt hij de partijen op gelijken voet. Nog kort is er te spelen. A. S. C., gesteund door den wind, wil winnen. Doch Steffens denkt er anders over. Als hi; den bal krijgt, rent hij door de A. S. C,-verdediging heen en E, D. O. leidt. Kort hierop is het tijd en heeft E. D. O, beide vriendschappelijke wedstrijden gewon nen. De E. D. O.-invallers speelden niet on verdienstelijk en vooral Gerrits was er goed in A. S. C. was, wat spel betreft, de min dere van E. D. O,, hun schot was echter beter. De KennemersEdo 2 41. De Kennemers hadden 1 invaller voor Honing, de Haarlemmers zijn slechts niet 8 man, doch werden door spelers uit lagere elftallen der Kennemers gecompleteerd. Het was een geanimeerde partij, die op behoorlijk peil stond. Kort na het begin scoorde Groeneveld op buitengewoon fraaie wijze 1-0, Wel deden de E. D. O. menschen eenige tegen aanvallen, doch Duisterhoff c.s. weren op hun post. Het duurde vrij lang alter Groeneveld met een schot in den lin kerhoek: den stand op 20 bracht. Sclimitz maakte er toen 30 van, waarmede werd gerust. In de tweede helft verkleinde .E D. O. den achterstand, doch Schmitz kopt er aan de overzijde een voorzet fraai in 41, De thuisclub was overwegend sterker, doch er werd niet meer gescoord. Zondag 26 April a.s. wordt te Edam boven genoemde wedstrijd gespeeld: De samenstelling der elftallen is als volgt: Noord-Holland. P. Mars, Z. V. V. E. Bakker, J. de Vries, W.F.C. Z.V.V, G. van Rooij, C. Porssius, P. D. Roozendaal, Holladia Alcmaria, Alcmaria J. Elfering, J. Bos, A. Freeze, H. G. Reitsma, Alcmaria Alcmaria Hollandia Alcmaria K, Boekelaar, W.F.C. O Haarlem. M. Houtkooper, Bieshaar, Breeuwer, Reder, Okenhout, Schotsman, v. Daalen, Dik, D. Houtkooper, A. Maas, De Vries. De wedstrijd zal worden geleid door Prof. Snapper. Op den Vrijdag gehouden vergadering van de elftal-commissie van den D. H. V. B., is de onderstaande ploeg samengesteld: v. d. Kaag, Alw, Forward F Mooren, H.B C. d. Vlugt, Coffeng, H.B'.C. R.K.A.V, Kemenade, Grimberg, Gr. Willem, Wilskracht Koelewijn, D.H.L. Reserves zijn: Nelis (Santpoort); Keek (Wilskracht), Peters (Excelsior) Dit elftal speeit Zondag 3 Mei a.s. te Essen tegen een elftal van de Deutsche Jugendkraït. De in Parijs gespeelde wedstrijd tus- schen bovengenoemde naties eindigde in een sprekende 40 overwinning voor de Oostenrijkers. Nadat verleden week Maandag dus na ons vorig overzicht West Bromwich zich door de Arsenal liet kloppen en daardoor ocgenschijnlijk een flink deel van haar kam pioenskansen verspeelde, bracht de wed strijd HuddenfieldCardiff op Zaterdag j.t. wederom een verrassing. Ditmaal was Huddersfield dat het op eigen terrein niet verder bracht dan tot een gelijk spel tegen Cardiff er dc dupe van. Thans zit ineens de spanning er weer in. Beide clubs hebben nu 54 punten. Weliswaar heeft Huddersfield nog het voordeel van een minder gespeelden wed strijd, doch wij zouden na het gebeurde van Zaterdag toch niet graag beweren dat Hud dersfield binnen is. Bolton Wanderes behoort ook nog steeds bij de gegadigden al lijdt het wel bijna geen twijfel dat zij het met 4 punten achterstand en nog slechts 3 wedstrijden voor den boeg niet zullen halen. Liverpool en New Castle met resp. 49 en 48 punten hebben in het geheel geen kans meer. Het is thans een feit geworden dat Presj ton en Nottingh Forest zullen degradeeren. Nottingham verloor thuis met 10 vart West Bromwich en Preston bracht het tot een gelijk spel op vreemden grond tegen Aston Villa. Geen slechte prestatie, welke, hen echter niet vermocht te redden. Opvallend is de groote overwinning 50 (op Bumley) waarmede de Arsenal zich ge heel in veiligheid bracht. Alle staartclubs hebben nu reeds 40 wed strijden achter den rug. Aardiger was bet misschien geweest wanneer de spanning er tot het allerlaatste moment was ingeble- ven; doch 40 wedstrijden voor er eindelijk slachtoffers vallen, is toch al mooi genoeg. Trouwens in de bovenste plaatsen is de spanning even groot, In de 2de afdeeling is de promotiestrijd ditmaal al bijzonder spannend. Derby County dat zich verleden jaar in de laatste wedstrijden de kaas van het brood heeft zien eten, begint ook nu weer raar te doen. Zij verloor namelijk van Stohe 'dat 'zoo ongeveer onderaan staat. De stand der best geplaatsten is nu: Leicester 38 22 9 7 8532 53 Manchester 38 22 8 8 52—22 52 Derby C. 39 22 8 9 69—34 52 Men ziet dat de toestand voor Derby cri- tiek wordt. Zij heeft n. 1. 2 verliespunten meer dan Manchester. De promotie van het Leicester schijnt ons vrij zeker. Trouwens zij heeft hier recht op. D-ze vereeniging scoorde niet minder dan 85 goals. Het aantal doelpunten tegen is iets minder mooi. Chelsea heeft zoo ongeveer afgedaan. De Londenaars staan niet minder dan 6 punten achter en haar promciiekansen bestaan dan ook alleen nog maar in theorie. De Lon- densche club zal het dus nog een jaar in de 2de divisie moeten probeeren. De uilslagen d.r le Divisie zijn: ArsenalBurnley 50 Astpn VillaPreston N, E, 11 Blackburn R Sunddrland 11 Bury—Birmingham I4 Huddersfield T.Cardiff C. 00 Liverpool—Tottenham H. 1—0 Manchester C.Leeds U. 42 Newcastle U.Bolton W. 01 Nottingham F.W. Bromw. A. 01 Sheffield U.Notts C. 20 West Har.i UEverton 41 De stand is thans: kelde zich een tanatiek spel, met de gasten iets in de meerderheid. Volharding zoekt haar kracht in kort, laag samenspel, wat tel kens groot gevaar voor het' Utrechtsche doel veroorzaakt. P.V.C., dat een andere opstelling voor haar elftal had gekozen dan in de gewone competitie-wedstrijden, verwachtte meer van hoog, open spel, wat een goede controle over het Ieder, vooral met het oog op den nogal stevigen. wind tegen, vrijwel onmogelijk maakt. Hoewel er door beide ploegen hard werd gewerkt, bleef tot aan rust de score blank. In de tweede helft heeft de thuisclub wind mee, en nu is haar hooge, open spel oorzaak, dat alle ballen te ver'worden geplaatst. Vol harding houdt het spel laag bij den grond en v. Noessel weet na een klein half uur aan zijn club de leiding te geven. Nu zet P.V.C. de tanden op elkaar en is in het laatste kwartier in de meerderheid. Doch aan die meerderheid kan geen uitdruk king meer worden gegeven, zoodat het einde komt met een verdiende overwinning voor j Volharding, der Kampioenscompetitie is De stand thans: Volharding I-I, B'. C, P. V, C, 2 1 1 1 0 3 2—1 1.50, 1 i_i i,_ 0 0—1 0,— Gesp.Gew.Gel.Verl ■V.T .P. Huddersfield 39 20 14 3 63- -25 54 West Bromw. Alb. 40 23 8 9 57- -33 54 Bolton 39 20 10 9 68—34 50 Liverpool 39 20 9 10 61- -50 49 Newcastle 41 16 16 9 61- -40 48 Bury 40 16 14 10 5C- —50 46 Sunderland 40 19 8 13 62- -49 46 Notts County 39 15 12 12 39- -29 42 Birmingham 40 15 12 13 46- -52 42 Manchester City 40 16 9 15 74- -66 41 West Ham U. 40 15 11 15 61- -59 41 Tottenham H. 40 14 12 14 51- -42 40 Cardiff 40 15 10 15 54- -50 40 Sheffield U. 41 12 12 16 54- -62 38 Blacburn Rovers 40 11 13 16 50- -55 35 Aston Villa 39 10 13 16 51- -68 33 Arsenal 40 14 5 21 46 -55 33 Leeds 40 10 12 18 45- -58 32 Everton 40 11 10 19 38- -59 32 Burnley 40 11 10 19 44- -73 32 Preston N. E. 40 10 6 24 37- -70 26 Nottir.gh. Forest 40 6 12 22 29 -62 24 De Deventer-plocg had één invaller, P. V. C. twee. Terstond na den aftrap ontwik^ Secretariaat, Kerkpad 10, Santpoort. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN. Uitslagen van Zondag 19 April. T.Y.B.B. 4Santpoort 3 11 T.Y.B.B. ISantpoort I 11 Programma voor 26 April: Santpoort 3Vitesse 2 12% Santpoort IE. M. S. I 2 uur. Santpoort 2Vitesse I 3% uur. De stand der Nederlaagwedstrijd is thans: Santpoort I, 2 gew., 2 gelijk, 0 verloren, nog te spelen: H.B.C. 2, D.E.M. I, E.M.S. I en A.D.O. I. Santpoort 2, gew. 2 gelijk, 0 verloren, nog te spelen: Vitesse I, Assendelft,, en A.D.O III. Santpoort 3, 1 gew., 2 gel. 1 verloren met 40 van Geel-Wit II, nog te spelen H. B. C. III, D.E.M, II. Vitesse II, Vixtrix 3, A.D.O. 4, Zooals uit bovenstaand blijkt, is de kans voor Santpoort 1 en 2 niet slecht om een beker te behouden, alsook dc kans voor de tegenpartijen is zeer mooi daar een overwin ning voldoende is om een beker mee naar huis te nemen, daarom je best gedaan lui. SANTPOORT I—T.Y.B.B. I 1—1. Als Priovano beginnen blaast blijken Sant poort en T.Y.B.B. beide 2 invallers te heb ben. Het begin is erg slap en lusteloos, spe ciaal aan de zijde van T.Y.B.B. is 't enthou siasme ver le zoeken, totdat Santpoort I door toedoen van Rings een magnifiek doelpunt maakte, toen werden de boys iets warmer en weten verschillende attaques uit' te voeren, doch zonder 't gewenschte resul taat. Rust 10. Als weder begonnen wordt, blijkt dal Snoeks vervangen is geworden wegens een blessuur, opgedaan in de Districtswedstrij den. Het spel is na rust 't aanschouwen waard geweest, Er werd dan ook volop ge noten. Ongeveer 10 minuten voor 't' einde weet dé invaller van G.-Zw. zijn club op ge lijken voet te brengen waarmede 't einde komt en heeft Santpoort zijn kans op de be ker behouden. SANTPOORT 3—T.Y.B.B. 4 1—1. Als om 1 uur begonnen wordt, gaat Santp- III direct op 't Boysdoel af en heeft al suc ces. 10. Deze stand weten S. 3 tot rust te behouden. Na rust pakken de Boys beter aan en weten na een kwartier de partijen op gelijken voet te brengen waarmede ook 't einde komt. Alzoo kregen de Santpoorters meer dan ze verdienden. H. B. C. II—D. E. M. I: 2—4 Promotie- en degradatie-wedstrijd. Op een enkele uitzondering na, deden de H, B. C.-ers weinig moeite om te trachten zich in de 1ste klas te handhaven. D. E, M. daarentegen speelde met vuur en de over winning was ten slotte ten volle verdiend Hij werd de dupe van eenige lage schoten. Als cm tegen 3 uur scheidsrechter Haver- kora laat opstellen, zien wij D. E. M. com pleet, terwijl wij bij H, B, C. o. a. zien D. v. d Horst en J. Mooren, Het begin is een verkenning op bef e doelen, waarbij ons direct opvalt de goede, verdediging van D, E. M., die niet onder doet voor J. Mooren en Bonkc. Al spoedig blijkt ook, dat de voorhoede van D. E. M, stukken vlugger is. Aan beide zijden eenige corners, die vrwerkt worden en een zeerverraderlijk cchot van Juffer mans, wat de D, E. M.-Jceeper nog juist uit het hoekje werkt. Na een half uur spelens forceert Juffer mans een corner, waaruit een scrimage ont staat, waaruit H. v. d. Vossen scoort: 10 Dan komt er even eenig overwicht bij de thuisclub en de D.E.M.-keeper krijgt eenig moeilijk werk. Dan is het weer D. E. M., die ten aanval gaat, en als Neeskens niet weg kan werken, schiet Vlek rakelings naast. Dit geeft de H. B. C.-ers weer de macht, en bij een fraaien aanval heeft de D. E. M.- keeper moeite aan een onverwachts schot van Juffeimans Even voor rust komt de gelijkmaker, als Neeskens over den bal heengrijpt en H. Vlek het leder in de touwen jaagt. Rust 11. Na dust e enigen tijd van vlug gelijk op gaand spel, doch spoedig krijgt D. E. M. eenig overwicht, en Tervoort geeft aan D. E. M. de leiding: 1—2. Dit is echter van korten duur, want als een D. E. M.-speler vlak voor doel hands maakt, benut Juffer mans de kans om de strafschop onhoud baar in het heekje te plaatsen: 22. Dan komt er een enorme inzinking bij dc thuisclub. Het is cf alle moed verloren is. Niet echter bij D. E. M. Dezen komen ge weldig opzetten. Vlek herneemt cp fraaie wijze de leiding: 23. H. B. C. wordt dan ingesloten en als een corner fraai genomen wordt, komt de bal in den boyenhoek; Nees kens redt nog wel, maar de bal heeft ge zeten: 24, Als ti;d gefloten wordt, heeft H. B. C. een allesz'ns verdiende nederlaag te pakken. UITSLAG. Junioren. B. H. B. c: IV—D. S. S. IV: 6—0 W. S. V.Alliance 11. De Haarlemmers togen naar Amsterdam, om daar met 9 man den strijd aan te binden tegen de sterke 2de klasser W S. V, II, Alliance speelt eerst tegen den straffen wind in en weet tot rust de score blank te houden. Na de ihee zijn de lyceïsten geruimen lijd aanvallend, maar slagen er niet in, het gewenschte doelpunt te fabriceeren. Bij een snellen uitval der tegenpartij neemt w'. S. V. eenige minuten voor het einde de leiding. Alliance wijzigt dan met succes haar opstelling, want een minuut la ter scoort de captain den gelijkmaker. Direct daarop kondigt de invaller-scheids rechter het einde aan en hebben de Allian- cianen een draw geforceerd. Wordt de laatste wedstrijd tegen T. Z, B. gewonnen, dan zijn de Haarlemmers dit jaar ten tweede male kampioen, wat zeker een prestatie mag worden genoemd. R. JC, V. V, E. M. S. t. M, S, ILeiden I: 21. Edch II—E. M. S. II: 2—2. Lisse JuniorenE. M. S. Junioren: 11. Secr.: H. v. Turnhout, Emmapl. 38, Haarlem. De Commissie welke de regeling op zich heeft genomen voor den Zondag 26 April te houden feestavond, verzoekt ons mede te deelen, dat deze week een klein aantal kaarten verkrijgbaar is bij de volgende adressen: J. Luiten, Kruistochtstraat 8; M. Vermolen, Zomerstraat 16a rood; H. Huij- bens, Emostraat 15; G. van Zanten, Kruis tochtstraat 17. Uitslagen van Zondag zijn: Santpoort IT. Y. B. B. I, 11. T. Y. B. B. II—T. Z. B. I 4—3 (gestaakt). Santpoort III—T. Y, B B. IV, 1—1. Het eerste ging uit „Bekeren" bij Sant poort, maar is er niet in geslaagd een zege te behalen. Een gelijk spel was het resul taat. Het tweede had T. Z, B. op bezoek. Met rust stonden de Zandvoorters, dank zij den sterken wind. met 20 voor. Na de thee waren de bordjes echter ver hangen. De reserve's scoorden 4 maal, waartegen T. Z. B. slechts 1 doelpunt stel de. Bij het vierde doelpunt der „Yellows" waren de geelblauwen het niet eens met den „referee" en staakten toen den strijd vijf minuten voor het einde. De junioren speelden in Santpoort tegen het derde elftal van dien naam, gelijk. Een mooi resultaat voor de jongere Boys, Door een spccialen draadloozen dienst wa ren wij in de gelegenheid het verslag van den wedstrijd ZwitserlandNederland reeds een half uur na het einde te verspreiden. Ook de stand met de rust werd opgegeven. Daar echter het Persbureau den stand ge durende de eerste helft verkeerd seinde, kwam in het eerste bulletin een fout. De stand was toen n.l, niet 4—1 doch 21. Een en ander was eveneens oorzaak, dat wij het draadlooze verslag van den wedstrijd moesten wijzigen, omdat het geheele vervolg bijna reeds was gezet, toen bedoeld Pers bureau zijn fout herstelde. Het overzicht van den wedstrijd werd daardoor aanmerkelijk korter, dan onze vele belangstellenden gewend zijn. Dit geheel buiten onze schuld. SPORTREDACTIE ,N. HAARL. CRT." Kampioenschap van Nederlano. Amsterdam: Westerkwart.E.K.C.A. 3—0 Promotie-degradatie West. le kl. N Haarlem: AdvendoHercules 13 Z Delft: D. Overgangsklasse. K. C.Vitesse (H.) 13—0 Kampioenschap West. 2e kl. N Koog a, d. Zaan: K.V.K.V.Oosterp. 23 Bussum: De GooiersEendracht 54 Z Rotterdam: Ons EibernestDordr. II 71 Westelijke 2e klasse, H Dordrecht: Deetos IIO.S.C.R, II 133 Oostelijke 2e klasse. B Delden: Zwart WitGroen Zwart 23 Om den Zilveren Korf. 2e ronde. Amsterdam: SwiftExcelsior 42 Amsterdam: ReadyKoog Zaandijk 58 Amsterdam: D. D. V.—Sportiet 21 d. Dagbal. 0—5 Om den Zilveren Nieuw v, 2e ronde. Leiden.: Vitesse L. II;D. V. D. Haarlem: Advendo IIL. U. T. O. II 43 Zeist: T. O. V—D. T V. II 3—2 Amsterdam: L.U.T.O.Allen Weerb. 43 Amsterdam: D. E, D.-D.D. V. II 210 Dordrecht: Deetos IIO. S. C. R. II 133 Buiten de competitie. Rotterdam: Rott. twaalftal-Rest van Rotterdam 66 Promotie-degradatie West. le klasse. Hercules 2 2 61 2 Advendo 2 2 16 Zaterdag werd een aanvang gemaakt met de compqt.itie van den Nederlandschen Honkbalbond. Slechts drie wedstrijden wa ren vastgesteld, waarvan de wedstrijd Ajax-Concordia nog op verzoek werd uit gesteld. De overblijvende in de le klasse, Blauw - WitQuick, werd door Blauw-Wit in een overwinning voor haar omgezet. Met 8 pun ten verschil bleef zij de meerdere van Quick. De oud derde klassers Z. R, C. en D.D.V. ontmoetten elkaar voor het eerst in de 2c klas, met het gevolg dat Z R.C. met i norme cijfers wraak nam cp D. D. V., die Laar het vorige jaar zoo netjes het kam pioenschap ontnomen had. Met <.en verschil van 41 punten werd D.D.V. door de fana tieke Z.R.C.-ers geslagen. De uitslagen luiden; le klass. Biauw-WitQuick 2012 Ir; innings: BI,Wit: 4-4-2.0-1-5-2-2 20 Quick: 2 - 0 - 2 - 0 - 0 - 3 - 1 - 4 -= 12. 2c Klasse: Z.R.C.—D.D.V. 47—6 Vriendschappelijk: Haarlem-comb.A. G. H. C. 7—21 De tennisuitslagen. le Klasse. A R'dam Anglo Dutch leDordt. 61 R'dam Anglo Dutch leHaarlem 25 B A'dam D.D.V. leSmash 70 A'dam FestinaHet spiegel lb 43 Bussum Het Spiegel le-D.D.V. le 52 C Enschede EnschedeDafsyy 2—5 Arnhem ArnhemWageningen 52 2e Klasse (West) A Schiedam Schiedam-Oranje T.C.25 B R'dam Baan VeertienWals 70 C Dordrecht Dordt IIIDe Maas 43 R'dam O.D.E.A.-Anglo Dutch II 07 F A'dam Smash II—D.D.V. Ha 2—4 Amersfoort AmersfoortTeddy 34 A'dam D.D.V. libPr. Juliana.... 52 Hilversum HilversumSpiegel II 34 G Koog Zaand. K. Zaand.-T.H.O.R. 34 A'dam SegiodTios 61 B Eindhoven HeinkneutersFlang.. 43 C Breda AlroundHeikneuters II.. 52 Eindhoven EindhovenT.I.D. 34 2e Klasse (Oost). A Nijmegen Wageningen IIQuick 43 Nijmegen Always Ready-Arnhemll 07 B Apeldoorn Daisy IIKampen61 C Enschede O.O.I.—O.O. II 7—0 Enschede LyceumAlready 43 3e Klasse. A R'dam Wigwam IIR.H.B.S... 43 B Schied. Game-Clubh. te Wervell 70 R'dam R.H.B.S. II—Onder Ons II 2—5 C R'dam Rood V^itSchiedam II.. 61 R'dam DerkoSlamat 43 D R'dam OrpaDoelfray II 43 R'dam OverschotjeT.O.G. 25 E A'dam Smash IIIJuliana 52 F A'dam: T.O.R. II—T.A.C. III 2—5 G A'dam Tios IIReushaw 52 De Haarlemsche Lawntennis Club is er zoowaar in geslaagd den eerste wedstrijd van het seizoen te winnen van Anglo Dutch I B met de overtuigende cijfers 52. Een bewijs van groote kracht zijn deze cijfers wel niet, maar met Mac Neill en van de Poll wordt het team aanzienlijk versterkt. - De drie enkelspelen werden allen gewon nen. De Anglo Dutch I A, deed goed werk door Dordrecht met 61 te slaan. Hoewel Sig- mond bij de laatsten van de partij was, ble ken de Rotterdammers met Knappert en Castendijk veel sterker, terwijl Mevr. Faudin Chabot en Mevr, Kbch enkel- en dubbelspel veel sterker bleken dan de Dordtsche dito, Castendijk sloeg Dick Sigmond met 97, 61 in een snel gespeelde partij met goed allrount spel van beide zijden. De overige eerste klas uitslagen zijn: IB: Amsterdam: D. D. V. IASmash 70 FestinaHet Spiegel IB 43. Bussum: Het Spiegel IAD. D. V. IB 5—2 I C, Enschedé: EnschedéDaisy 25. Arnhem: ArnhemWageningen 52. Een goed begin. Niettegenstaande de afwezigheid van Mac Neill en van de Poll is de Haarlemsche T. C. er in geslaagd het tweede team van de An glo Dutch te kloppen met 52, een overwin- winning, welke bij medespelen van genoem de spelers ongetwijfeld een 70 overwin ning was geweest. De invallers hebben niet onverdienstelijk werk geleverd. Zoo wonnen van der Steur en de Graaf beide hun singles in twfee sets. De eerste was tegen Hoffman direct inge speeld en met goede drives en volleys kreeg de Rotterdammer het dikwijls te moeilijk, zoodat met 6'2 de eerste set gewonnen werd, In de tweede set was Hoffman beter ingespeeld. Hij plaatste met goede backhand- slagen de ballen diep in de hoeken en hoe wel taai verdedigende, kon van der Steur niet verhinderen dat het 13 werd. Een versnelling van het tempo door harder slaan, maakte den stand weer gelijk en bij 54, 4015 kreeg de Haarlemmer twee winning- strokes, welke teniet gingen door een misser en een fraaie backhandpassing/van den Rot terdammer, De spanning deed zich gelden en door onnoodige missers van van der Steur, kwam Hoffman op 65 winning stroke, ,Ook deze werd echter overleefd en nu liet van der Steur de kans niet weer voorbij gaan, met harde drives joeg hij de ballen in de hoeken en met goede volleys was het pleit spoedig beslist. De Graaf speelde tegen Menitz een for midabel tempo. Met 60 won hij de eerste set zónder dat de laatste een schijn van kans kreeg op de harde drives. In de twee de set kreeg Muntz gelegenheid om met harde backhand drives het spel gelijk te doen opgaan, maar door goed riskeeren op het juiste moment wist de Graaf bij 55 de set te bemachtigen en aldus het tweede punt te behalen. Mej. van Beugen Bik leverde een kracht prestatie door tegen Mej. Staab een ach terstand van 5—2, 40—0 om te zetten in een ?75 voorsprong, die haar de overwin ning gaf. Een zeldzaam staaltje van spelbe- heersching mogen wij dit zonder twijfel noemen. Het riskante spel van beide zijden, wel het meest van deHaarlemsche speelster, had er toe bijgedragen, dat na een goed be gin de tweede set met 75 verloren ging en met volleeren veel missers slaande, werd het 2—5, 040 in de derde. Op dat moment hervond Mej. van Beugen Bik 'haar zelf vertrouwen terug. Steeds scherper plaat send, zonder missers te maken demorali seerde zij haar tegenstandster en de eerste winningstroke bij 65 werd direct benut. Het heerendubbelspel was een slappe ver tooning. Bijleveld en van der Steur hadden veel last van het scherpe licht bij het smas hen en sloegen vaak de eenvoudigste bal len in 't net en out, zoodat in twee sets de partij beslist werd, hoewel het een oogen- blik scheen, dat de tweede set gehaald zou worden, toen, dank zij goed lobben een 41 achterstand omgezet werd in een 54 voorsprong. In dames-double debuteerden Mej, van Beugen Bik en Mej. Brauns niet slecht door in twee sets van goed spel te winnen. Aan het net deed de eerste vele goede dingen, zij killde alles wat bereikbaar was, terwijl Mej. Brauns vanaf de baseline de rallies gaande hield door crossdrives, en bij tijden verraste door prachtig passingshots recht langs dc lijn. Van de mixed-doubles werd de eerste door het echtpaar Bijleveld gewonnen. De tweede ging verloren door het zwakke mixed spel van de Graaf, die niet steeds de netpositie trachtte ir: te nemen. De volledige uitslagen zijn: Van der Steur si. Hoffmann 62, 68; de Graaf sl. Muntz 60, 75. Mej, van Beu gen Bik sl. Mej. Staab 6—2, 57, 75. Mevr. Bijleveld-Bijleveld sl. Mej. van Om merenHoffman 62, 86. Mej. Brauns- de 'Graaf verliezen van Mej. Staab, Muntz 46, 36. Mej. van Behgen Bik—Me^, Brauns sl. Mej. van OmmerenMej. Staal 86, 63 Bijleveld-van der Steur verlie zen Hoffman-Bartelds 2—6, 57. H. B. S. N, A, C. Sparta Go-Ahead Frisia Quick (LI.) Zandvoort Spartaan 4 0 0 8 14—5 2.— 4 0 18 13—4 160 2 0 2 4 2 0 4 4 0 0 5 0 7—8 1.— 15—15 0.66 4—22 0.— PROMOTIE. 2e klasse A.. 3 111 3 111 2 10 1 3—3 1— 4—4 1.— 2—2 1.— EXTRA PROMOTIE. 2e klasse B. i V. O. C. 10 10 1 1—1 1 A. D. O. 10 10 1 1—1 1.— Hier is dus nog een extra wedstrijd noo« dig. PROMOTIE. 3e klasse. K. F. C. 3 2 0 1 4 3—3 1.33 Helder 4 2 0 2 4 44 1, Q. S. C. 3 1 0 2 2 4—4 0.66 De Bloemendalers zijn er in geslaagd re vanche te nemen op de onlangs in Schiedam geleden nederlaag.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 6