g 07 w. Verkeersongevallen. De roode hand. MMm Dinsdag 21 April 19251 48ste Jaargang No. 16023 Dit nummer bestaat uit 10 bladzijden. -Eerste blad. Agenda 22 April „Santa Lucia". De Winkelsluiting. Gemeentezaken. Onderlinge Brandwaarborg-Vereen, voor de gemeente Haarlem. R.-K. Kring. Het percentage der evenredige heffing. Auto te water. Paard op hol. Actie Autobus-chauffeurs. Iets over onze hoofdwegen. April, De kinderspeelplaats 'tusschen de huizen-complexen aan de Pijlslaan. De voorgevel van een gedeelte der woningen, welke aan de Pijlslaan worden gebouwd. Telegraphisch Weerbericht Hinderwet. Overtreding van de Arbeidswet. Hersteld. De abonnementsprijs bedraagt voor Haarlem en Agentschappen: ^*r week 0.2? Per kwartaal 3.25 franco per post per kwartaal bij loornitbetaling 3.58 Bureaux: NASSAULAAN 49. Telefoon No. 13866 (3 lijnen). Postrekening No. 5970. HAARLEMSCHE Advert antiën 35 cents per refalj Bij' contract belangrijke korting/ Advertentiën tusschen den tekif als ingezonden mededeeling. 60 ctj per regel op de le Pagina's 75 ctt per regeL Vraag- en aanbod-adver- tentiën 1—4 regels 60 ct. per plaat sing: elke regel meer 15' ct,, bij vooruitbetaling. .tie abonné's op dit blad zijn, ingevolge de verzekeringsvoorwaarden, fOrtftf] Levenslange geheele ongeschiktheid tot werken door f 7R(] bij een ongeval met f OCft bij verlies van een hand. f 1OC tegen ongevallen verzekerd voor een der volgende uitkeeringen 1 «JUUU.' verlies van beide armen, beide beenen of beide oogen I □U."' doodelijken afloon 1 ZÖU." een voet of een oo? I 1 av.' bij verlies van een f Efï duim of wijsvinger I dll." bij een breuk van f lf| been of arm I 1U." bij verlies van een andere vinger. De vorige week is de beschaafde wereld weer eens opgeschrikt door berichten van afschuwelijke misdaden in een der Balkan- landen. In Bulgarije's hoofdstad Sofia, werd eerst een mislukte aanval op den Koning gepleegd en den volgenden dag, terwijl het volk verzameld was in de groote kathedraal, barstte een helsche machine los, waardoor een der koepels instortte, het portaal werd vernield, de hoofdkoepel aan het wankelen werd gebracht, honderd tachtig menschen, waaronder vele vrouwen en kinderen wer den gedood en een groot aantal werd ge wond. Wie een afbeelding van het trotsche byzantijnsche bouwwerk beschouwt, kan zich moëilijk verplaatsen in de duivelsche gezindheid van den mensch, die het ver woestingswerktuig verraderlijk binnen de muren van dezen tempel verborg. Nog moeilijker valt het door te dringen in de wreede gevoelens van den misdadiger, die, wetend, dat vele onschuldige vrouwen en kinderen de deerlijk verminkte slachtoffers van zijn aanslag konden worden, zich niet ontzag zijn monsterachtig plan ten uitvoer te brengen. Aangrijpend is het te lezen in de onopgesmukte telegrammen, dat de koor banken van het kerkgebouw met kinderen waren gevuld, boven wier onwetende hoof den de springstoffen dreigden. De feiten krijgen eerst hun aannemelijke verklaring, wanneer wij lezen, dat politie een complot ontdekte, welks plan het was onmiddellijk na de verwoesting van het kerkgebouw, waarin tal van regeerings- personen en legerautoriteiten verzameld waren, een sovjetrepubliek uit te roepen en dat met onbetwistbare zekerheid vast staat, dat buitenlanders de hand in dezen afschuwelijken opzet hebben gehad. Dat met die buitenlanders de Russische communis tjsche propaganda is bedoeld ontgaat na tuurlijk niemand. Waaruit dan volgt, dat de aangerichte verwoesting in het oog der aanstichters eigenlijk een mislukking is ge weest. Het gestelde doel was, dat het ge heele gebouw zou ineenstorten en dat liefst alle aanwezigen onder de puinen verpletterd waren. Zulk een daad van ,,de roode hand" is helaas niet nieuw. De Russische sovjet republieken zijn door moorden en misdaden gegrondvest; iedere uitbreiding der macht van Moskou beteekende nieuwe bloedpar- tijen op groote schaal. Men denke maar aan den eersten stap, dien de Russische propa ganda buiten de eigen grenzen zette, het schrikbewind van Bela Kun in Hongarije. Voor de poorten der oude Keizerstad is de invasie der roode wandalen gelukkig ge- stui* en het machtelooze wanbeleid, zich uitend in een afschuwelijken hongersnood, dwong Lenin en zijn mannen eenigen tijd van „de wereldrevolutie" af te zien en de aandacht op het bevestigen van de eigen binnenlandsche macht te bepalen. De afhan kelijkheid van buitenlandsch kapitaal was verder de oorzaak, dat van o p e n 1 ij k e propaganda voor het communisme in het buitenland moest worden afgezien. Maar in het geheim wroetten de Russische agen ten niettemin voort én wel met geld, dat aan de eigen noodlijdende bevolking ont trokken werd. De officieele rapporten der Engelsche regeering, het pijnlijk incident in de laatste dagen van het bewind van Mac- Donald, het brutale optreden van de com munisten in Duitschland, de omwentelings pogingen in de randstaten aan de Oostzee, het waren allen te zamen onbetwistbare aanwijzingen voor de verrichtingen der „roode hand," voor de stelselmatige onder mijning van de bestaande orde in de Weet- Europeesche landen, van Moskou uit gaande. Wanneer dan ook overhaast een zooge naamd officieel Russisch bericht de mede plichtigheid aan de weerzinwekkende mis daden in Sofia tegenspreekt, dan heeft men iaarin veeleer een bewijs van het tegendeel te zien. Wij hebben eenigen tijd afgelaten om op die gevaarlijke Russische pogingen tot het verwekken van een wereldrevolutie de aandacht te vestigen. Er zou bijna dagelijks gelegenheid toe zijn geweest. Een omwente- liagspoging als nu weer verleden "week op touw gezet in Bulgarijë schokt echter weer tot nieuwe oplettendheid. Wel hebben wij in West-Europa niet die grove middelen te vreezen als de heeren van Moskou in de Balkanlanden wagen te ondernemen. Maar de meer verfijnde infec tiemethoden, welke zij in de meer be schaafde helft van Europa toepassen, zijn daarom niet minder gevaarlijk. Onlangs wezen wij op het Amsterdamsch congres, waar het er om ging de Russen tot het Internationaal-Verbond van Vakver- eenigingen toe te laten. Naar den vorm leden de Russen toen een nederlaag; maar, zooals toen niet ten onrechte in de Tribune werd opgemerkt, de moreele overwinning was hun. Zij hebben reeds gelijk gekregen. Van 6 tot 8 April heeft de Algemeene Raad van het Engelsche en het Russische Vakver bond vergaderd en uit de gepubliceerde stukken blijkt, dat zonder voorbehoud tot een innige samenwerking is besloten en dat gezamenlijk gestreefd zal worden om een internationale eendracht onder de arbei ders' te vestigen. Dit beteekent een over winning op het Amsterdamsche congres, Vant in het Engelsch-Russische compromis is de gedachte weer opgenomen om de Rus sen tot het Int, Vak yerbond (het befaamde I. V. V.) toe te laten zonder eenige voor waarde. Wij hebben er indertijd op gewezen, dat een dergelijke samenwerking reeds te Amsterdam beproefd werd, nog wel door Stenhuis, den grooten man van het Neder- landsche roode Vakverbond, maar dat de motie-Stenhuis geen meerderheid kon krijgen. Nu gaat de Engelsche arbeidersbe weging ten deele reeds hand aan hand met de Russen en hoe lang zal men na deze ge slaagde omsingelingsbeweging van Moskou de communisten nog buiten het I. V. V. houden? Nogmaals, in West-Europa werkt de roode hand niet met bommen in kathe dralen; dat is voor deze streken te grof. Maar het uitstrooien van de communistische bacil in de vakbeweging is hun een beter wapen, dat, naar wij vreezen, bij een niet stelselmatige en krachtige bestrijding, voor het Russische succes nog veel doeltreffen der zal zijn. Tentoonstellingsterrein Heemstede, Interna tionale V oorjaars-Bloemen'.entoonstelling. Sociëteit „St. Bavo." Haarlemsch Ge mengd Koor 8 uur. St. Roza-Patro- naat 8 uur. Bestuursraad Volksbond 8 uur. Restaurant „De Kroon" Alliance Fran- caise half 9. Statenzaal Prinsenhof Gemeenteraad "half 2. Waaggebouw Spaarne Tentoonstel ling van bloemstukken, werken van leden van de vereeniging Kunst Zij Ons Doel," van 19 April tot Zondog 2 Mei. Arbeidsbemiddelingsbureau van Sont Fran- ciscus Liefdewerk Zoetestraat 11 Eiken Donderdag van 8—9Yt uur R. K. Arbeidsbeurs voor mannen en jongens Sociëteit St. Bavo, Smedestraat 23 Telefoon 10049 Alle werkdagen van 9 1% van 26% en 's avonds van half 8 half 9 uur s Zaterdags alleen van 92 en R.K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen Bloem hofstraat 1 Alle werkdagen van v.m 1012 uur. des middags van 24 uur, en 's avonds van 89 uui behalve Zaterdag avond Tel 11671 Arbeidsbeurs voor R. K. Ziekenverpleegsters (uitgaande van den Ned R K Bond van Ziekenverpleegsters) Aanbiedingen en aanvragen voor verpleegsters aan het Bu reau BI weg 309, Overveen (dr C Bos). R. K. Leeszaal en uitleenbibliotheek Jansstraat 49 Eiken dag geopend van 1012. van 25 en van 7—10 uur, be halve des Maandagsochtends en op Zon en feestdagen Uitleenen van boeken van 2 tot 5 uur en van 79 uur. Woens dagmiddag ruilen van kinderboeken. St. Marthavereeniging Bloemhofstr. Zon dags en Woensdags vaa 8—10 uur, n.m. gezellig samenzijn voor Hollandsche meis jes, die hier geen tehuis hebben Tel. 11671 R. K. Bevolkingsbureau Gebouw Sint Bavo Smedestraat 23 van 810 uur op Maandag- Woensdag- en Vrijdagavond St. Elisabeths Vereeniging Jansstraat Aanvragen om versterkende middelen voor armen zieken der S. E. V. Maan dags van 23 uur Donderdag van 12. Bisschoppelijk Museum. Dagelijks, uitge nomen Zaterdag. Zon- en feestdagen toegankelijk. Parochiale Bibliotheek (Kleverparkweg) ingang tusschen kerk en pastorie,, iederen Dinsdagavond. Eerste Hulp bij Ongelukken (Snelverband) Centrale post Tel 11111 (Holzhaus) en verder bij de leden, te kenr.en aan het zwarte schild met wit kruis aan den huis gevel. y Het concert, te geven op 28 April a.s. in den schouwburg aan den Jansweg, door de R.-K. Mandolineclub „Santa Lucia", die on der de gezelschappen van dien aard te Haarlem een eerste plaats inneemt, ziet er, volgens het keurige programma, aantrekke lijk uit. Zelve geeft de club een reeks uit gezochte nummers ten beste, waarvan het ten dubbel. En er is nog meer. De Mando lineclub, onder directie van den heer A. J. P. Hakkenberg v. Gaasbeek, leidt jongelui in de muziek op, wat van niet geringe etische beteekenis is, omdat de ernstige beoefening der kunst ontegenzeggelijk veredelend werkt. Er moest onder onze Roomsche jon gens en jongemannen veel meer animo op dit punt zijn. We weten, dat „Santa Lucia" zeer gaarne nieuwe kracht, ook onge schoolde, aanneemt. Bovendien heeft de vereeniging nog een ander schoon doel: 'het beoefenen der lief dadigheid. Men ziet: er is alle reden voor belangstelling en sympathie. Kaarten voor het concert zijn verkrijgbaar bij de firma's Alphenaar, Kruisweg, en Langeveld, Gr. Houtstraat. Mgr. Seipel is uitgesteld. De e.v. lezing heeft plaats op 30 April. De heer van Liemt heeft bij den Ge meenteraad het volgende voorstel inge diend: O.g. heeft de eer Uwen Raad voor te stellen, B. en W. uit te noodigen het voorstel raadstuk N terug te nemen en als nog bij den Raad voorstellen te doen tot wijziging der winkelsluitingsverordening als gevraagd in het advies der Kamer van Koophandel d.t. 4 December. Het komt o.g. voor, dat B. en W. om trent de onbillijkheden, die er ontstaan .door het publiek verkoopen van voor het meerendeel nieuwe winkelgoederen na het v Een overzicht van het groote bouwwerk aan de Pijlslaan, waar eenige honderden woningen worden gebouwd. Voor de vacature aan school no, 6 is de volgende voordracht opgemaakt: 1. Mej. C, N. M. van Dijken, 2. Mej. J. H. H. van Ros- sum en 3. Mej. M. M. Fabel, allen te Haar lem. Gisterenavond had onder leiding van den voorzitter, den heer J. W, A. Beijncs, de jaarvergadering plaats van de Onderlinge Brapdwaarborgvereeniging voor de gemeen te Haarlem. Uit het jaarverslag, aangeboden door den secretaris,, den heer L. A. C. Krab bendam, bleek, dat de toestand der vereen; fS'né gunstig is. Het verzekerd kapitaal be droeg op 31 December '1924 11545.940. Het aantal deelhebbers bedroeg 1917. De balans sloot met een winstcijfer van 1833.24. Het fonds der vereeniging steeg tot 14.894.19. De rekening, aangeboden door den penningmeester, den heer P. Risse- Iada, werd nagezien en goedgekeurd door de heeren: B. Bouman,'J. F. van Emmerik, B- J. van Herwerden, Joh. P. Holster en R. Luijten. Als lid van het bestuur werd herkozen da heer P. Risselada. De voorjaarsuitvoering. Het bestuur van den R.-K. Kring schrijft ons: De voorjaarsuitvoering van den R.-K. Kring werd ruim drie maanden geleden vast gesteld op Vrijdag 24 April' in den Stads schouwburg, hetgeen meermalen is gepubli ceerd. Een allesbehalve aangename ontdek king was het voor het Kringbestuur, in de krant van Goeden Vrijdag, voor het éérst, te lezen, dat het bestuur van den R. K. Kies- vereeniging ook den 24sten April beslag ge legd had voor dé eerste groote politieke pro- pagandavergadering in de St, Bavo. Het be stuur van den Kring zag onmiddellijk in, dat deze twee bijeenkomsten niet, zonder schade voor elkaar, konden samengaan. Het trachtte onmiddellijk bij den Stadsschouwburg ge daan te krijgen, dat de Kringavond werd verzet, hétgeen, dank zij de groote bereid willigheid van den waarnemend directeur, bij uitzondering werd toegestaan. De Kring- uitvoering is dus verzet en zal worden ge houden op Maandag 11 Mei. Wij hebben ge meend, de reden van deze verschuiving in bijzonderheden te moeten mededeelen, om dat uit dit geval weer blijkt, hoe gevaarlijk t het bestaand euvel is/dat allerlei groote poëtische „Sous les a]'es du moulin van katholieke bijeenkomsten vaak nog zonder A. Coulet op verzoek. De medewerkers be loven niet minder. Mej. Frieda Boot, voor de muziekminnezide Haarlemmers geen on bekende, zingt o.a. liederen van Willem An- driessen. De heer Louis Schuyer, de ge waardeerde solo-violoncellist der H. O. die ook vorigen zomer bij de welbekende Kurhaus-concerten te Scheveningen optrad, geeft niet minder dan drie soli, terwijl de begeleiding bij ren heer J. Nibbering in uit stekende handen is. We willen hiermee onze lezers opwekken, dit concert van „Santa Lucia" bij te wonen. Wat er geboden wordt loont moeite en kos- overleg en geheel los van elkaar maar wor den vastgesteld. Wij hebben wel den mond vol van „georganiseerd overleg," maar voor ons bloedeigen roomsch vereenigingsleven zijn we blijkbaar niet in staat, een behoorlijk overleg te organiseeren. Intusschen hopen wij, dat de trouwe vrienden van den Kring nu 11 Mei voor de uitvoering zullen reserveeren. Wij maken van de gelegenheid gebruik, om mede te deelen, dat de lezing van het winterprogramma, aangekondigd tegen 23 wettelijk sluitingsuur voor de winkels, niet zoodanig zijn ingelicht, dat deze in den vollen omvang tot hen zijn gekomen. De heer Van Liemt heeft, naar wij ver nemen, bij den Gemeenteraad de volgende voorstellen ingediend: Ondergeteekehde heeft de eer aan Uwen Raad voor te stellen: 1ste In het ontwerp besluit raadstuk 100 in plants van het cij fer 2 te lezen 1K. 2c. B, en W. uit te noodigen den Raad voor te stellen zóódanig bedrag uit het egalisatiefonds der Gemeentelijke lichtfa brieken in de Gemeentekas te storten, dat het onder le genoemde percentage moge lijk wordt. Zondag wilde de bestuurder van een auto, komende uit de richting van Amsterdam, een der bruggen over de Ringvaart te Haarlem mermeer oprijden, doch nam de draai te kort, met het gevolg, dat, de wagen te water reed. Gelukkig was er spoedig hulp bij de hand, zoodat de auto, waaraan dikke touwen wer den bevestigd, weer op den kant kon worden getrokken. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De veehouder M. te Haarlemmermeer, was Maandag met paard en wagen uitgereden naar de stad. Nabij den Nieuwemeerdijk schrok het paard en sloeg op hol. M. viel van den bok en bekwam hierdoor een vrij ern stige hoofdwonde. Hij moest onder genees kundige behandeling worden gesteld. In verband met de actie welke thans ge voerd wordt door de autobus-chauffeurs, werd hedennacht een vergadering gehouden door de afd. Haarlem van de Ned. Unie van werknemers in het autobusbedrijf. De verga dering werd ingelicht, omtrent de to'1 op ne- den gevoerde actie, door het Bondsbestuurs- lid, den heer C. Sormani. Deze gaf een uit eenzetting Van den stand van zaken, waaruit bleek, dat reeds verschillende stappen zijn gedaan bij onderscheidene gemeentebesturen, doch dat de moeilijkheden groot zijn, mede door het feit, dat in den kring, waarin de ac tie gevoerd wordt, een tiental gemeenten be trokken zijn. Op de brieven, aan den secretaris van de organisatie der werkgevers gericht, was geen antwoord ingekomen, waarover de aanwezi gen hun ontstemming te kennen gaven. Nog werd medegedeeld, dat enkele werk gevers aan de gestelde looneischen tegemoet zijn gekomen doch er blijven nog andere wen schen over, als verkorting van arbeidstijd, invoering van rustdagen, enz. De vergadering toonde zich zeer ontstemd over de houding der werkgevers en besloot ten slotte, dat het bestuur voorstellen aan de werkgevers zou doen, terwijl zij zich reeds bij voorbaat accoord verklaarde met de maatre- Men schrijft ons uit Hillegom: Het onderwerp „wegverbreeding" is aan de orde van den dag. Vooral in deze weken van enorm auto-verkeer wordt er veel over gesproken. Het is van veel belang eens na te gaan, wat er in dezen wordt gedaan en.... wat er niet gedaan wordt, maar gemakkelijk gedaan zou kunnen worden, in dien allen van goeden wil waren en begre pen, dat men ook voor zijn eigen veiligheid en voor die van zijn plaatsgenooten een of fertje moet leeren brengen. De vernieuwing van de Oosteinderbrug bestaande uit een flinke verlaging en tevens verbreeding is een prachtig stuk werk, dat onmogelijk vlugger kan gaan dan het gaat, omdat men den weg voor het groot- verkeer niet kan afsluiten, geen dag en geen uur. De te verwachten vefbreeding der Weeresteinstraat zal den toestand daar mede duchtig perfectioneeren. Een groote fout is het, dat men daar het werk in vol len gang zet, terwijl de groote Tentoon stelling en de Bloementijd in 't naaste ver schiet waren, terwijl door onze parate af- deeling van Bloemencultuur reeds vóór den aanvang van dien arbeid daarop werd ge wezen. Het hier gedane verwijt gaat echter langs het Gemeentebestuur, daar het Rijk deze verbreeding uitvoert; maar jammer is het en gevaarlijk: de passage is er tijde lijk van dien aard, dat slechts één rijtuig met de Paaschdagen kon voorbijgaan. Aan de Weeresteinstraat, richting dorp, is verbreeding evenzeer noodig: men denke o.a. eens aan de daar stationeerende, kolei) en water innemende stoomtrams! De tuin tjes voor de huizen, die betrekkelijk zeer geschikt zouden kunnen wegvallen, blijven, vermoedelijk omdat de eigenaars zich die enkele meters met goud willen laten be talen. De overkant (de sloot voor Treslong) zoi? mede gerecjlelijk kunnen verdwijnen, daar deze toch al geen sieraad heeten mag. Het staat echter bij ons vast, dat een van beiden gebeuren moet. Het voetpad daar verdient den naam niet: smal en slecht be hoort het niet te zijn, doch is het. De serre van het Patronaatsgebouw tegenover de re mise is foei-leelijk en staat er doelloos, een goed werk ware het, deze-sta-in-den- weg af te breken, doch als. ook dit leelijke ding weer moet worden weggekocht schie ten we niet op, In de kom der gemeente wordt de Houttuin (de naam is te grootsch en misplaatst) met nijdige blikken bezien. Radicaal de ruimte dienstbaar maken voor het enorme verkeer in dit centrum, durft de gemeente niet aan, afschoon reeds in openbare raadszittingen er onverholen voor werd gepleit. De toegangen naar dé Molen straat zijn er absuid smal door den weinig sierlijken aanleg. Nu de autobussen er hun omrit moeten maken, is het gevaar verer gerd in plaats van verminderd en de zoo genaamde historische waarde is om te gil len. De Hillegommerbrug bij de Haven moet even noodig, neen veel noodiger dan dia Oosteinder-brug worden verbreed en da autoriteiten (B. en W.) hebben al het moge-; lijke gedaan, om enkele meters grond van de bewoners te koopen voor een zéér goe den prijs, doch men vroeg o schandé! duizenden, waar tientallen guldens voldoen de zouden geweest zijn. We hopen dan ook van harte, dat zulke lui gedwongen zullen worden toe te geven en dat ze dan loon naar werken zullen krijgen. Gelukkig is heti Rijk nu bezig deze zaak ter hand te nemen en dan komt de zaak zeker in orde. Vreemd en curieus is het, dat de Hillegommerbrug, ofschoon aan en in den Rijksstraatweg ge legen in onderhoud is bij de gemeente, ter wijl alle andere in den rijksstraatsweg iri onderhoud zijn bij het Rijk. Aan de Leidschestraat klagen de bewo ners steen en been over den weg. Reeds is' hun klacht in openbare bespreking geweest, doch wethouder Balvers, heeft toen mede gedeeld, dat men paf zou staan, indien men hoorde, wat de eigenaars van onbeduidende stukjes grond daar durven eischen. Het is zeker niet zeer verheffend, dat zulke ia- lichtingen moeten worden verstrekt. Verderop maakt er diezelfde straat (die oi« ook als winkelstraat 'n goede toekomst te gemoet gaat) een beter figuur; daar is ver breed en wordt nog meer verbreed; daar wordt blijkbaar gemeenschapsgevoel ge vonden. Door het kappen van het hakhout in de bocht nabij de Steenfabriek is er hetj uitzicht vrij gekomen en is dienvolgens het1 gevaar er geluwd. Tegenover den door on-j gelukken beruchten Steenen Muur is eenj schitterende verbreeding gekomen, zoodatj men den muur a. h. w. ongemoeid kan laten Resumeerende moeten we vastleggen, dat; aan den voornaamsten verkeersweg van. Hillegom nog ontzettend veel verbeterd moet worden. Enkele punten uitgezonderd, schreeuwt alles nog om verbetering of af-i doening. Verblijdend mag 't zeker heeten- dat het Rijk zich meer met de zaak gaat be-i moeien, niet omdat het gemeentebestuur} hier niet zijn best doet, doch omdat samen-; werking tusschen Waterstaat en Gemeentel niet anders dan het beoogde doel ten goe-; de kan komen. Een mooi werk ter verbreeding van dej Mariastraat staat voor de deur, daar is eenj flinke breedte uitgepaald zoowel aan de zijde der St. Martinus als aan de overzijde daarvan. Vooral met hét oog op de scholen,: gestichten en transporten in die straat ver dient dit tot standkomen allen lof, terwijl het nieuwe gedeelte der Kerk veel mooier" er door zal uitkomen. De bewoners der lange Stationsstraat: (Stationsweg) willen hun belangen bij ver-: breeding van den weg daar beter inzien, en meerderen hebben zich bereid verklaard zich daarvoor een offer te getroosten. Het verkeer, vooral als expeditie-weg naar da treinen neemt er voortdurend toe. Eerder en meerder noodig is daar evenwel de ben strating, en ook in dat opzicht is het ta hopen, dat er in een bijzonder snel tempo voortgang gemaakt wordt met de huisaan sluitingen der waterleidingen, want daar ie het wachten op. De weg is er zonder over drijving erbarmelijk. Zien we, wat er in onz< naburige gemeenten sinds korten tijd aan wegenverbreeding is gedaan, dan worden we jaloersch tot ongeduldig! verband m<-t de voordracht van gelen, welke het bestuur ten deze zal nemen. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch lnslituut te De Bildt Naar waarnemingen in den morgen van 21 April. Hoogste Barometerstand 770.0 m. M. te Shields. Laagste Barometerstand 737.6 m.M. te Vestmanoer. Verwachting van den avond van 21 tot den avond van 22 April: Matige, later afnemende Noordoostelijke tot Noordwestelijken wind. Wellicht enkele regenbuitjes; kans op nachtvorst; zelfde tem peratuur. B. en W. maken bekend, dat bij hunne beschikking van 16 April j.l. aan J. H. Kilian vergunning is verleend tot uitbreiding van de inrichting aan het Klein Heiligland no. 34, door het n genoemd perceel oprich ten van een herstelplaats van auto's en motorrijwielen. De Hooge Raad heeft verworpen het be roep van den officier van justitie te Haarlem tegen een vonnis van de rechtbank aldaar, waarbij J. K. te Haarlem van hem ten laste gelegde overtreding van de Arbeidswet (het laten uitbeenen van vleesch in een slagerij, zonder dat daarvoor een arbeidsregister aan wezig was) is vrijgesproken. Het vonnis werd vernietigd terwijl de zaak werd verwezen naar het hof te Amsterdam. Barometerstand 9 uur v.m.: 767. - Vooruil OPGAVE: J. J. WEBER ZOON OPTICIENS - FABRIKANTEN Koningstraat 10 Haarlem- Het 2-jarig knaapje, dat eenigen tijd gele den bij een aanrijding in de Regulierstraat ernstig gewond werd en ter verpleging in het ziekenhuis „St. Joannes de Deo" werd opge nomen, heeft thans hersteld het ziekenhui* verlaten. _4

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 1