R.K. Kiesvereeniging „CREDO PUGHO' De eerste zwaluw. Woensdag 22 April 1925 48ste Jaargang No. 16024 Dit nummer bestaat uit 8 bladzijden. - Eerste Blad Agenda 23 April Mgr. Dr. Seipel te Haarlem Bezoek aan de Bloemententoon stelling te Heemstede. De rede in den Stadsschouwburg. De Oud-Hollandsche tuin Faillissementen. Zandvoort in Haarlem. Ledenvergadering op Vrijdag 24 April, 's avonds te 8 uur, in het gebouw „St. Bavo". AGENDA: 2 Notulen. De makelaar S. voor de Haarlemsche Rechtbank. ZwitserlandNederland 41. Overzicht van één der tribunes. Men ziet dat de belangstelling zeer groot was. Beëedigd. N.V. Mij. „De Eendracht". De Bloemenvelden. Stilstand, j J. J. WEBER ZOON OPTICIENS - FABRIKANTEN Koningstraat 10 Haarlem.) Telegraphisch Weerbericht Zwitserland—Nederland, v. d. Menlen verdedigde zijn doel uit-l stekend. Reeds gedurende de eerste helft moest hij echter uitvallen. „Gruno". ZwitserlandNederland. Overzicht tijdens den wedstrijd. Denis, één van de weinigen die in zijn gewonen vorm speelde. abonnementsprijs bedraagt voor Haarlem eu Agentschappen: fit week 0.25 Per kwartaal 3.25 Franco per post per kwartaal bij Vooruitbetaling 3.58 Bureaux: NASSAULAAN 49. Telefoon No. 13866 (3 lijnen). Postrekening No. 5970. Advertenfiën 35 cents per regel.' Bij contract belangrijke korting- Advertentiën tusscben den tekst als ingezonden mededeeling, 60 ct- per regel op de le Pagina s 75 cL per regeL Vraag- en aanbod-adver-j tentiën 1—4 regels 60 ct per plaat sing: elke regel meer 15 ct, bij vooruitbetaling. te«nb^ev^^ndibSd vol^n f 3000.' veX^Xfd\1rmen?beide^ee^no'bddfoCn 1' 750.' tSSK f 250.' ee'n'voer T"n "i f 125.' drlimolwijsvrn^'l f 50.' Kar"' f 40.' andere vinger. 't Is nog maar half April, maar de vogels, «Me de groote zomergebeurtenis van 1 Juli a.s. aankondigen, zijn er al. De eerste stem bus-zwaluw is het verkiezingsnummer, dat gisteren „De Vrijheid", het bekende Haag sche liberale weekblad, heeft uitgegeven. En wel wat nieuwsgierig keken wij naar het antwoord op de in het eerste artikel gestelde vraag: „Wat willen wij, Vrijheids- bonders?" Maar in meer dan twee breede kolommen konden wij dat antwoord niet vinden; niets dan wat bekende geluiden over vrijheid; over hoe het in de politiek niet moet zijn; geen dwingende arbeids wetten; geen ver doorgevoerde sociale ver zekering; geen dwingende huwelijkswetten voor de vrouw. „Wij leven vrij, wij leven blij" moet weer de leus worden. Maar hoe daarvan een positief regeeringsprogram ge maakt moet worden, dat zullen maar wei nig kiezers, wien de eer te beurt valt, deze lectuur in handen te krijgen, noch uit dit noch uit al de andere artikelen van het Vrijheidsbondsche verkiezingsmanifest kun nen ontdekken. Het geheele nummer heeft trouwens wei nig propagandistische kracht, 't is meer een uiting van laatste levenshoop en een be zwering van de nog levende liberalen om toch den moed niet te verliezen, maar te hopen tegen alle hoop in. Daar is reden roor. Zoowel hier te lande als elders vor men de liberalen als politieke partij een uitstervend geslacht; Engeland, Zweden, België gaven er bij de jongste verkiezingen nog blijk van, In België zakte de liberale partij bij de algemeene Kamerverkiezingen eenige dagen geleden van 22 op 11 zetels, wat de Haagsche Post deed schrijven: Dat de liberalen het ook in België zouden afleggen gelijk overal elders, was te voorzien. Immers het liberalis me, dat vroeger een democratische par tij was demokratisch voor dien tijd en vooral steunde op den midden stand, héél vroeger ook een beetje op de arbeiders, voor zoover die het kies recht hadden is al meer en meer afgezakt tot een anti-demokratische partij die haar voornaamsten steun vindt bij de groot-kapitalisten. Dien tengevolge willen de arbeiders niets meer van bet liberalisme weten, en een groot gedeelte van den middenstand, vooral van den handeldrijvenden mid denstand, evenmin. J Dat zijn geen prettige verschijnselen en wij begrijpen, dat het voor hen, die den verkiezingsveldtocht in het liberale kamp moeten leiden en voorbereiden, geen aan gename taak is de wachtposten uit te zet ten en het wachtwoord te geven. De libe rale redactie van deze verkiezingscourant heeft dan ook overal gesnuffeld naar mid delen om het kwijnende leven er bij haar kiezers nog wat in te houden en zoo geeft zij met veel ophef een prognose weer van het als Katholiek aangediende Eindhoven- sche Dagblad, waarin becijferd werd, dat de rechterzijde ditmaal wel eens van 60 op 53 zetels zou kunnen zakken en moet ook prof. Veraart dienst doen met zijn uit spraak, dat er duizenden „voortreffelijke Katholieken" zijn, welke meenen: de R.K. Staatspartij heeft eens een geduchte les noodig en het zou heel goed zijn, wanneer zij eens op 23 of 24 zetels terug viel. 'Welnu, zegt de scherpzinnige redactie van j„De Vrijheid", waarom zouden deze „voor treffelijke Katholieken, die de huidige coa litie verafschuwen" bij de stembus niet de uiterste consequentie trekken en ter zuive ring van de politieke atmosfeer op den li beraal stemmen?" Waarom zouden zij dat wel doen, zou den wij willen vragen? Dan zouden de li beralen gesteld eens, dat er waarlijk tienduizenden van die vreemdsoortige Ka tholieken zouden zijn toch eenige waar borg moeten kunnen geven voor iets, wat beter is dan die gesmade coalitie-regeering. En daarvan is geen spoor te ontdekken. De eenige positieve aanwijzing, welke wij in leze richting vinden, is de schuchtere op- nerking, dat, bij het uiteenvallen van de coalitie er zou komen een „nationaal ka binet", waarin ook Katholieken zouden kunnen zitting nemen. Merkwaardig verschijnsel, dat aandrin gen van de liberalen onzer dagen op de nationale kabinetten; de liberalen, die er prat op gaan de vaders van het parlemen taire stelsel en der zuivere democratie te zijn! En hoe kan men het parlement en de democratie beter aftakelen, dan door de parlementaire kabinetten door zoogenaamde nationale te vervangen? Tot nog toe zijn de laatste steeds als noodoplossing be schouwd, bij dreigend oorlogsgevaar of na verwarde en onduidelijke uitspraken van de stembus. De regeering, steunend op een meerderheid in de Kamer, dus uitdrukkend de wenschen van de meerderheid van het volk, werd steeds als de meest gezonde en meest democratische beschouwd. Dat was ook steeds de liberale opvatting. En het is een bedenkelijk verschijnsel, dat het Neder- landsche liberalisme, na al lang de kans verkeken te hebben om zelfstandig regee- ringspartij te kunnen vormen en zelfs al niet meer de mogelijkheid ziet om in com binatie met andere partijen een linksche meerderheid te kunnen uitmaken, terugvalt op de kabinetten, welke los staan van hat parlement. Waartoe deze mentaliteit voert kan het Haagsche blad lezen in haar rose zuster- orgaan, waarmee het meer gemeen heeft dan den politieken teekenaar, in de Haag sche Post, waarin ronduit wordt erkend, dat de wereld niet terug wil naar de reactie, maar dat zij toch wel wat reactie noodig heeft, om recht te zetten, wat onder voor uitstrevende stroomingen scheef is komen te staan. En dat daarvoor noodig is niet een partij of een partijgroepeering maar „een Man." „Een man, die een einde maakt aan het egoïstische en kortzichtige partijgedoe, hetwelk onzen nationalen ondergang voor bereidt." Zoo noemt het „de Haagsche Post", 't ls niet liefelijk noch aanlokkelijk, maar het is ten minste ronduit gesproken. Wij moeten van het parlement, van onze politieke rechten, van de parlementaire ka binetten afzien. Er moet komen een zooge naamd nationale regeering met een dictator aan het hoofd. Ziedaar de consequentie van de liberale verkiezingspolitiek bij deze stembusactie, een consequentie, welke „De Vrijheid" natuurlijk niet aandurft, omdat zulke reactie al heel weinig op vrijheid ge lijkt, maar welke haar rose Haagsche collega vrijmoediger en eerlijker durft trekken! Tentoonstellingsterrein Heemstede, Interna tionale Voorjaars-Bloemententoonstelling. Sociëteit ,,-St. Bavo" Smedenpatroons 8 uur. Jongevrouwenbond 8 uur. Esperanto 8 uur Geheel Onthou ders Spoor en tram 8 uur. Comité Herwonnen Levenskracht 8 uur. L. T. B. 10 uur. Stadsschouwburg Lezing Mgr. Dr. I. Seipel kwart over 8 uur. Restaurant Brinkmann N. H. Vereeniging „Het Witte Kruis" 8 uur Tuinzaal Brinkmann Ledenvergadering Haarlemsche Bachvereeniging 5 uur. Gem. Concertgebouw Haarlenfs Gemengd Koor 8 uur. Waaggebouw Spaarne Tentoonstel ling van bloemstukken, werken van leden van de vereeniging „Kunst Zij Ons Doel," van 19 April tot Zondog 2 Mei._ Arbeidsbemiddelingsbureau van Sint Fran- ciscus Liefdewerk, Zoetestraat 11 Eiken Donderdag van 89'A uur. R, K. Arbeidsbeurs voor mannen en jongens Sociëteit St. Bavo, Smedestraat 23 Telefoon 10049 Alle werkdagen van 9 154 van 26% en 's avonds van half 8 half 9 uur s Zaterdags alleen van 92 en R.K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen Bloem hofstraat 1 Alle werkdagen van v.m 1012 uur. des middags van 24 uur, en 's avonds van 89 uui behalve Zaterdag avond Tel 11671 Arbeidsbeurs voor R. K. Ziekenverpleegsters (uitgaande van den Ned R K Bond van Ziekenverpleegsters) Aanbiedingen en aanvragen voor verpleegsters aan het Bu reau BI weg 309, Overveen (dr C Bos). R. K. Leeszaal en uitleenbibliotheek Jansstraat 49 Eiken dag geopend van 1012, van 25 en van 710 uur. be halve dei- Maandagsochtends en op Zon en Feestdagen Uitleenen van boeken van 2 tot 5 uur en van 79 uur. Woens dagmiddag ruilen van kinderboeken. St. Marthavereeniging Bloemhofstr. Zon dags en Woensdags van 810 uur, n.m. gezellig samenzijn voor HoIIandsche meis jes, die hier geen tehuis hebben Tel. 11671 R. K. Bevolkingsbureau Gebouw Smt Bavo Smedestraat 23 van 810 uur op Maandag- Woensdag- en Vrijdagavond St. Elisabeths Vereeniging Jansstraat Aanvragen om versterkende middelen voor armen zieken der S. E. V. Maan dags van 23 uur Donderdag van 12. Bisschoppelijk Museum. Dadelijks, uitge nomen Zaterdag, Zon- en Feestdagen toegankelijk. Parochiale Bibliotheek (Kleverparkweg) ingang tusschen kerk en pastorie,, iederen Dinsdagavond. Eerste Hulp bij Ongelukken (Snelverband) Centrale post Tel 11111 (Holzhaus) en verder bij de leden, te kenr.en aan het zwarte schild met wit kruis aan den huis gevel Reddingsbrigade voor drenkelingen Centrale post Tel 11111 (Holzhaus) en verder bij de leden te kennen aan het groen-wit schild aan den huisgevel. Naar thans vaststaat zal Mgr. Dr, Seipel morgen in gezelschap van den Öostenrijksche zaakgelastigde in Nederland, den heer Carl Duffèk, te 3,33 uit 's Hage aan het station te Haarlem arriveeren. Vandaar zal hij zich naar het R.-K. Lyceum aan den Zijlweg te Overveen begeven om de op de vollegrondstentoonstelling te Heemstede in bloei. 21 April 1925 werden in staat van faillis sement verklaard: J. van Rijn, timmerman te Leimuiden; Curator Mr. L, AH Cohen, al hier; Arie Koper, pensionhouder te Zand- voort, Oosterparkstraat 221; Curator Mr. H. Ph. Visser 't Hooft; W. van der Linden, scheepsbouwer te Landsmeer; Curator Mr. Sylvain Groen te Haarlem. Vernietigd werden de faillissementen van: J. W. H. de Rooy, vroeger te Halfweg, thans verblijvende te Haarlemmermeer, uitgespro ken 7 April j.l.; H. Timmer, te Haarlem, uit gesproken 14 April j.l.. Opgeheven werd het faillissement van Van Leeuwen, drogist te Zaandam, Oostzijde 28b, Curator Mr. W. de Rijke, te Haarlem. studenten eenige oogenblikken toe te spre ken. Dan wordt een korte rijtoer gemaakt naar de Voorjaars-Bipemententoonsteiling te Heemstede, welke door Mgr, Seipel en zijp gezelschap bezichtigd zal worden. Naar men weet zal te 8% uur de rede in den Stadsschouwburg aanvangen, waarbij Z, D. H. Mgr. Callier, Mgr. Möllmann, de Z. E. H. H. pastoors der stad. de Commissa ris der Koningin, H. H. Gedeputeerden en Burgemeester en Wethouders zijn u-ltgenoo- digd. Mgr. Callier en de Commissaris der Konin gin zullen verhinderd zijn aan de uitnoodi- ging gevolg te geven. Men heeft in de verslagen reeds uitvoerig Hoe de jeugd zich vermaakt op het Frans Halsplein, waar verschillende werkzaamheden uitgevoerd worden. te Haarlem 1 Opening. 3 Rede van Mej. Annie Meijer, lid der»Tweede Kamer te Rotterd m. 4 Rede van Mr. J. B. Bomans, id der Tweede K me' te Haarlem; onderwerp R.K. Staatspar.ij. Hare beginselen en geschiedenis. 5 Medede Fngen. 6 Rondvraag - Sluiting. HET BESTUUR. zen eminenten staatsman uitzendt om in het buitenland de zaak van Oostenrijk te beplei ten, het herstel van het vertrouwen in dezen herboren staat niet kan uitblijven. (Voor de verslagen, zie men elders in dit nummer). Zonder twijfel zal ieder die ten onzent belang stelt in het groote probleem van den wereldvrede en de grondslagen waarop deze dient te worden opgebouwd, morgen in onzen Stadsschouwburg, zich de ruime aspecten willen geopend zien, welke een figuur als die van mgr. Seipel daarin ons geven kan. Voor bijzonderheden betreffende den toe gang zie men de advertentie in dit nummer. Ook 's avonds aan den Schouwburg zul len, voor zoover nog voorradig, kaarten ver krijgbaar zijn. Morgen, Donderdag zal voor de Haarlem sche Rechtbank terecht staan de Haarlem sche makelaar S. In deze geruchtmakende zaak zijn een 9-tal getuigen gedagvaard. In de dagvaarding worden S. twee feiten ten laste gelegd en wel de volgende le. dat hij te Haarlem ondernemer van verkoopingen van roerende goederen zijnde, opzettelijk, nadat hem een schilderij, toebe- hoorende aan de Erven Mock, a t lans aan een ander dan hem beklaagde, was ter hand ge steld, om dit te verkbopen en nadat dit schil- rij door hem in genoemde hoedanigheid op eene verkooping, gehouden te Haarlem op of omstreeks 15 Oct. 1924, was verkocht voor f 900 aan A. J. A. van 't Hof en nadat hij voor mevrouw Van Spengler, zijde een der erven Jhr. Mock, een afrekening had geschreven, althans door een zijner bedienden had doen schrijven, luidende S. makelaar 't Notarishuis, Haarlem, Octo ber 1924 verkocht voor mevrouw Van Speng ler schilderstuk in vergulde lijst f 300.- Verkoopkosten f 30. Bewaargeld f 10. Vrachtvoorschot f 4.10 f 44.10 Geëindigd zijn de faillissementen door 't verbindend worden der uitdeelingslijst van; S, Leynes, te Edam; Curator Mr. A. Bruch; J. P. van Bruggen, caféhouder te Haarlem; Curator Mr. M. Slingenberg, alhier. Ingetrokken werd de aanvrage tot sursé ance van betaling van D. RibbeMng, schoen winkelier te Zaandam. Hooger beroep. Hooger beroep werd aangeteekend door den heer Officier van Justitie in de zaak te gen J- V. A. L. M. V. en W. D., in welke zaak J. V. en W. D. werden veroordeeld ter zake mishandeling tot 2 maanden gevangenis straf en A. L. M. V. werd vrijgesproken. Door de veroordeelden werd mede hooger beroep aangeteekend Als makelaar werden beëedigd de volgen de heeren: J- J- van Zoelen, te Schoten; J. F. Haye, te Schoten; G. J. L, Tack, te Haar lem; H. van Rigteren, te Schoten; J, A. Roo'sen, te Haarlem; J. C. Dunnebier, te IJmuiden; L. Evendijk, te Heemstede; C. J. Miermans, te Beverwijk; F. P. P. Braun, te Beverwijk; A. Kip, te Heemstede; J. J. Bouwmeester, te Haarlem; PJ. Kraak te Hoofddorp. In de Algemeene Jaarvergadering van de tN. V. Mij. „De Eendracht", Mij. tot Exploi tatie van Onroerende Goederen, werden ba lans, winst- en verliesrekening goedgekeurd en tot commissaris herkozen de heer J. Dijkstra. Zij, die nu eens heerlijk willen genieten van de bloemenpracht in de vrije natuur, kunnen dit doen, door een wandeling te maken naar Overveen. Vooral de velden naar het Tuindorp, geven een pracht van bloemenschoon. De wandeling is ten zeerste te bevelen en niemand zal van het uit- I 'ip.Pfn kunnen lezen met welk een belangstelling de de redevoeringen van Dr. Seipel te 's Hage en te Amsterdam zijn begroet. Uit 's-Herto- genbosch wordt gemeld, dat thans reeds voor de op 30 April daar te houden rede de groote Concertzaal is uitverkocht. Over dc rede in den Haag schrijft de Haag sche redacteur van de Msb. o.a.: Ministers, gezanten, kamerleden, professo. ren, geestelijke en wereldlijke autoriteiten, kortom geheel den Haag was naar Pulchri gekomen om mgr. dr. Seipel te hooren. Na een korte inleiding door den voorzit ter der vereeniging Nederland-Oostenrijk, de gastvrouwe van dezen avond, schrijdt de statige figuur van mgr, Seipel naar het po dium. Een geestdriftig applaus begroet hem. Daar staat nu de rijzige, machtige gestalte, de man die Oostenrijk van den rand van den afgrond, uit de diepte van het door den oor log veroorzaakt verval heeft omhoog gehaald, een titanen arbeid, waartoe men alleen een man als hem in staat kan achten. Zonder veel complimenten vangt hij zijn rede aan, rustig sprekend, met een enkel gebaar zoo nu en dan zijn woorden onderstrepend, gaat hij recht op zijn doel af: een schets te ge ven van de .sinds ecuwen bestaan hebbende en nog steels voortlevende en hernieuwde betrekkingen tusschen Nederland en Oosten rijk, te beginnen met de gemeenschappelijke dynastie voor de beide landen in de 16e eeuw en eindigende met het commissariaat- generaal over Oostenrijk, uitgeoefend door een Nederlander, mr. Zimmerman. Een dorre opsomming van feiten zou dit deel der voordracht zijn geworden, indien klaarheid van gedachten, compactheid van uitdrukking, juistheid van woordkeuze en vooral de voelbare superioriteit van den spr. de aanwezigen niet had geboeid. Geen woord te veel, geen woord te weinig, geeh woord dat niet overwogen was, kwam over zijn f 255.90 Per ingesloten cheque. En nadat hij deze aan mevrouw van Speng ler had ter hand gesteld, althans had doen ter ter hand stellen en haar had uitbetaald, al thans per cheque had doen uitbetalen door d Amsterdamsche Bank f 255.90 toen op of omstreeks 19 November 1924 bevengenoemde kooper van 't schilderij van 't Hof hem beklaagde, den koopprijs ad f 900 plus kos ten betaalde, hij het meerdere van de op brengst ad circa f 600, welk bedrag hij dus in bovengenoemde hoedanigheid als gedeel telijke opbrengst van 't verkochte schilderij anders dan door misdrijf onder zich had,we derrechtelijk zich heeft toegeëigend 2e. dat hij te Haarlem op na te noemen tijdstippen opzettelijk na te noemen gelds waardige bedragen, behoorende aan respec tievelijk J. J. Mettau en de erven Cierenberg, althans ieder bedrag aan een ander dan aan hem, beklaagde, welke bedragen hij in zijn hoedanigheid van ondernemer van publieke verkoopingen had ontvangen als opbrengst van door genoemde j. J. Mettau en de erven Cierenberg aan hem ten verkoop afgegeven en door hem verkochte goederen, welke be dragen hij alzoo uit dien hoofde anders dan door misdrijf onder zich had, wederrechte lijk zich heeft toegeeigend, hebbende hij toch A. op de omstreeks 7 en 8 Februari 1922 te Haarlem een publieke verkooping gehou den van roerende goederen, op welke ver kooping door hem voor en ten behoeve van J. J. Mettau voor noemd zijn verkocht onder nummer 152 een nikkelen koffieserviesje op blaadje voor den prijs van f 5 onder nummer 158 een donzen deken voor den prijs van f 7.50, onder nummer 165 twee koperen gordijnroeden voor een prijs van f 4 en onder nummer 192 een eikenhouten étagèretafeltje voor den prijs van f 10 sa men voor den prijs van f 26.50, waarvan hem, beklaagde, circa 10% toekwam als loon, ko mende alzoo aan genoemden Mettau toe circa f 23.85, terwijl door hem beklaagde op circa 27 Februari 1922 is betaald, althans is doen betalen aan Mettau voor nimmer 152 f 4, voor nummer 158 f 5, voor nummer 165 f 3 en voor nummer 192 f .7, totaal f 19, het aftrek'van c.a. 10%, hebbende hij alzoo zich ten nadeele van Mettau opzettelijk een bedrag van circa f 6.75 aan dezen toekomende we derrechtelijk toegeëigend B. op of omstreeks 15 en 16 April 1924 te Barometerstand 9 uur v.m.: 768. OPGAVE: Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Naar waarnemingen in den morgen van 22 April. Hoogste Barometerstand 767.6 m.M. te Coruna. 1 Laagste Barometerstand 733.1 m.M. te Isa fjord. Verwachting van den avond van 22 tot den avond van 23 April: Zwakke tot matigen, westelijke tot zuid- oostelijken wind, gedeeltelijk bewolkt, waar schijnlijk droog weer, kans op nachtvorst, iets zachter. Haarlem een publieke verkooping gehouden* van roerendgoederen, op welke verkooping. door hem voor en ten behoeve van de erven. Cierenberg voornoemd zijn verkocht onderj nummer 174 een doos en divers voor den, prijs van f 2.50, onder nummer 222 tasch, lap— pen, enz. voor den prijs van f 1.70, onder num-, mer 270 werktafeltje met étagière voor den| prijs van f 3, onder nummer 177 2 casettes1 voor den prijs van f 6, onder nummer 228. een cape voor den prijs van f 14 j onder num mer 282 mahoniehouten wasch commode* met opstaand blad voor den prijs van f 19, on der nummer 202/210 kleeren voor den prijs van f 45.15, onder nummer 264 een eiken houten kastje voor den prijs van f 8, onder nummer 1038 2 sauslepels voor f 16.50, sa men alzoo f 115.85, waarvan hem beklaagde toekwam circa 10% Joon, komende alzoo aan genoemde erven Cierenberg toe circa f 104.26 1/2, terwijl door hem bekl. na afloop van de verkooping is betaald, althans doen betalen aan de erven Cierenberg, voor noemd b voor nummer 174 f 1.50, nummer 222 f 0.70, num mer 270 f 1, nummer 177 f 3, nummer 228| f 11, nummer 282 f 9, nummers 202210' f35.15, nummer 264 f 5, nummer 1038 f 11-50! totaal f 76.85, met aftrek van circa 10 %i hebbende hij zich alzoo ten nadeele van de er—i ven Cierenberg opzettelijk een bedrag vaal circa f 35 aan de erven toekomende, weder« rechtelijk toegeëigend. i Deze vereeniging zal a. s. Zaterdag 25 April het seizoen besluiten met eene tooneeluitvoering in het gebouw „BloemV hof', des avond om 8 uur. I stapje spijt hebben. Wanneer men dr, Seipel hoort, dan ge- I voelt men, dat als Oostenrijk mannen als de-

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 1