Verkeersongevallen. De stemming in de R.X Kiesvereeniging. Dit nummer bestaat uit 10 bladzijden. - Eerste blad. Een gevaarlijke stembusuitslag. ïi Maandag 27 April 1925 48ste Jaargang No. 16028 Agenda 28 April De H. Sacramentskapel aan de St. Josephkerk. Deutscher Verein. Gemeentelijke Avondschool voor Nijverheidsonderwijs Haarlem. Jubileum. Verslag Centrale Commissiën van Overleg. De Emmabloem-Collecte te Amsterdam. R.-K. Gym. Vereeniging „Herkules". De cocaine, die kunstmest was. Een auto in een opgebroken weg. Aanrijding in de Groote Houtstraat. Uitslag verkiezing R.-K. Cancli- datenlijst kieskring Limburg en Tilburg. 1. J. WEBER ZOON Telegraphisch Weerbericht I abonnementsprijs bedraagt voor Haarlem en Agentschappen: 'er week 0.25 °er kwartaal 3.25 Franco per post per kwartaal bij vooruitbetaling 3.58 Bureaux: NASSAULAAN 49. Telefoon No. 13866 (3 lijnen). Postrekening No. 5970. NIEUWE COURANT Advertsntién 35 cents per rejeli Bij contract belangrijke korting^ Advertentiëc tusschen den tekst als ingezonden mededeeling, 60 cri per regel op de le Pagina's 75 ct, per regeL Vraag- en aanbod-adver^ tentiën 1—i regels 60 ct per plaat-, sing: elke regel meer 15 ct., vooruitbetaling. -ue abonné's op dit blad rijn, ingevolge de verzekeringsvoorwaarüen, f OSTtfin t-eveusiauge geneeie ongescmktneiü tot werxen uoo< f 7fïfl fegen ongevallen verzekerd voor een der volgende uitkeeringen 1 ul/ull." verlies van beide armen, beide beenen of beide oogen t 31Ï. dij een ongeval met f 9£jff bij verlies van een hand, 4' IOC doodeliiken af loon 1 een voet of een 002 luw. bij verlies van een f CO bij een breuk van f tf| bij verlies van een duim of wijsvinger I JU." been of arm; 1 frU." andere vinger. Wat gisteren in Duitschland is geschied 'is wel een heel droeve gebeurtenis! 't Lijkt veel op eèn natuurverschijnsel, waar wij, Nederlanders met ons onbarmhartig klimaat ons goed kunnen indenken. Wanneer na een killen, natten herfst een lauwe winter volgt en op die ziektebrengende periode een guur voorjaar, dan beginnen wij in Maart met steeds heftiger verlangen naar den eersten zomerschen dag uit te zien. Maar het blijft koud, wanneer de zon schijnt en wanneer deze zich verschuilt le ven we onder saaie regenwolken. Onder- tusschen zwellen door de kracht der jonge natuur de knoppen aan de boomen en ein delijk, eindelijk geeft de Meimaand dan de pracht van bloesemende boomen te zien. iHet geleden leed zal spoedig vergeten zijn. Doch op een goeden avond begint het te stormen; een ijskoude wind komt uit het noorden, verwaait de rijke bloesems en vriest de ontspruitende vruchten dood. Zoo'n beeld vertoont op het oogenblik het land van onze Oosterburen. Hoeveel kille herfsttijden, barre winters en gure len tes heeft Duitschland sinds den grooten oorlog al niet doorgemaakt. Door wreede burgeroorlogen en partijtwisten verscheurd; door een argwanenden vijand in zijn op bloei tegengehouden; heen- en weer geslin gerd tusschen hoop en vrees, tusschen de bedreigingen van revolutie en de kramp achtige pogingen van voorstanders' der jonge republiek, door hongersnood en ver kiezingswee en massale stakingen tot den rand van den afgrond gebracht, scheen het, alsof er eindelijk een eerste lente daagde. Met den vroegeren vijand kwam men op voet van beter verstandhouding; de gelds waarde van de Rijksmunt werd gestabili seerd; de eerste levensbehoeften waren ge makkelijker te krijgen; in het bezette ge bied kwam ontspanning; de stakingen ver minderden; de handel en industrie vertoon den een regelmatiger ontwikkelingsgang. Alleen in de binnenlandsche politiek bleef het sukkelen, doordat een krachtig leider ontbrak die het volk met vaste hand uit de oude wraakgedachten, uit de herinneringen van een vervlogen tijd van dwaas chauvi nisme kon leiden in de nieuwe banen van een modernen staat. In dien wankelen poli- tieken toestand kwam de eerste rijkspre sident te sterven en kregen de uiterste ele menten een kans om de kracht van huft aanhang te demonstreeren. Dc presidents verkiezing immers was de eerste'gelegenheid, waarbij het Duitsche volk zich in zijn geheel op één bepaald punt kon uitspreken. Bij Rijks- en Landdagverki'ezingen verdeelen de kiezers zich in verschillende partijen met eigen candidaten en kunnen de voornaam ste nuanceeringen tot haar recht komen. Zóó ging het ook bij de eerste stemming voor een nieuwen president. Maar terecht zag men in, dat bij de eindstemming, waar bij de volstrekte meerderheid zou beslis sen, de verschillende schakeeringen moes ten vervallen en dat, wie overwinnen wil den, zich vereenigen moesten. Een optel ling der eerste stemcijfers toonde aan, dat de zoogenaamde republikeinsche partijen te zamen de meerderheid hadden tegenover dc conservatieven. Ook deze laatsten be weren altijd de grondwet le willen handha ven en de republiek te willen steunen, maar het verleden heeft tal van aanwijzin gen gegeven, dat de leiding dier rechter partijen nog altijd hoopt op herstel van het oude keizerrijk. En zoo kwam helaas de presidentsverkiezing in het teeken van mo narchisten tegen republikeinen te staan. Een oogenblik schenen de rechtsche ele menten een voorsprong te krijgen doordat de oude oorlogsheld Maarschalk Hinden burg zich liet verleiden als candidaat der monarchistische partijen op te treden. Maar algemeen was de verwachting, dathet Duitsche volk in meerderheid gezond ver stand genoeg zou hebben om dezen legen- iarischen grijsaard niet de ksten van het presidentschap op dc schouders, te leggen en dat de oud-Rijkskanselier, de Centrums- nan Marx gekozen zou worden. Te meer mocht men zulks verwachten, omdat uit het buitenland, voornamelijk uit Engeland en Amerika waarschuwende stemmen kwa men'om het opbloeiende leven in Duitsch land niet met één slag weer te verstoren, door de betere gezindheid voor het Duit sche volk in de democratische, Engelsch Sprekende landen met de verkiezing Van een oorlogsboeman en een der steunpilaren in het Hogenzollernhuis tot Rijkspresident opnieuw hopeloos te bederven. Maar op Zondag 26 Maart is de winter storm gekomen; alle vertrouwen in het ge zond verstand van hét Duitsche volk is be schaamd. Hindenburg werd met een meer derheid van een miliioen stemmen verko zen. Het gevaarlijke in dezen verkiezingsuit slag is niet de persoon van den nieuwen president, noch de kans, tiat de buiten- landsche politiek der regeering zal om slaan. De nobele grijsaard, die zich nooit anders dan met oorlogszaken heeft bezig gehouden zal vermoedelijk zijn laatste le vensjaren niet anders dan als decoratieve figuur dienst doen. En van de aan het bewind zijnde regeering, welke de feite lijke leiding van het bestuur in handen heeft, is geen verandering van politiek te verwachten, omdat zij geheel afhankelijk is van de houding van het Katholieke Cen trum. Op zich zelf genomen zou daarom de uit slag der presidentsverkiezing weinig waar de hebben. Maar om den bedroevenden in druk, welke er door in het buitenland wordt gemaakt, mede als uiting van de ge zindheid van het volk, is deze stemming toch een bedenkelijk verschijnsel. Opnieuw zullen de partijtwisten fel oplaaien. De voor de rust zoo gevaarlijke leiders der Duitsch nationale partij zullen in deze overwinning kracht putten om hun heime- lijken strijd tegen de republiek meer open lijk voort te zetten, waardoor de onrust en de onvrede in het toch al zoo zwaar beproefde land opnieuw zullen toenemen. En de terugslag zal zich in heel Euri.pa doen gevoelen, waar de herste'lpolitiek nog maar langzame schreden voorwaarts maakte. Voor Duitschland en voor heel West- Europa was 26 April een zwarte dag. Tentoonstellingsterrein Heemstede, Interna tionale V oorjaars-Bl oemeni en toonstelling. Sociëteit „St. Bavo" Grafische Bond 8 uur. Wit-Gele Kruis half 2, Rechtskundig Bureau van half 9half 10. Transportarbeiders 8 uur. Over heidspersoneel 8 uur. Schouwburg Jansweg Concert R.-K. Mandolineclub „Santa Lucia". Groote Kerk Orgelbespeling van 23 uur door den heer George Robert. Waaggebouw Spaarne Tentoonstel ling van bloemstukken, werken van leden van de vereeniging „Kunst Zij Ons Doel," van 19 April tot Zondag 2 Mei. Kunsthandel F, H. Smit Groote Hout straat 69 Tentoonstelling van bloem stukken van Piet v. Wijngaerdt 14 Maart tot 18 April 1925, Dagelijks ge opend, uitgezonderd 's Zondags, Arbeidsbemiddelingsbureau van Sint Fran- ciscus Liefdewerk, Zoetestraat 11 Eiken Donderdag van 8914 uur R. K, Arbeidsbeurs voor mannen en jongens Sociëteit St Bavo, Smedestraat 23 I elefoon 10049 Alle werkdagen van 9 1 A van 2614 en 's avonds van half 8 half 9 uur s Zaterdags alleen van. 92 en van half 8half 9 uur. R.K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen Bloem hofstraat 1 Alle werkdagen van v.m 1012 uur des middags van 24 uur, en 's avonds van 89 uui behalve Zaterdag avond Tel 11671 Arbeidsbeurs voor R. K. Ziekenverpleegsters (uitgaande van den Ned R K Bond vah Ziekenverpleegsters). Aanbiedingen en aanvragen voor verpleegsters aan het Bu reau BI weg 309. Overveen (dr C Bos). R. K. Leeszaal en uitleenbibliotheek Jansstraat 49 Eiken dag geopend van 1012, van 25 en van 710 uur. be halve de: Maandagsochtends en op Zon en feestdagen Uitleenen van boeken van 2 tot 5 uur en van 79 uur. Woens dagmiddag ruilen van kinderboeken St. Marthavereeniging Bloemhofstr Zon dags en Woensdags van 810 uur, n.m. gezellig samenzijn voor Hollandsche meis jes, die hier geen tehuis j hebben -- Tel 11671 R. K. Bevolkingsbureau Gebouw Sint Bavo Smedestraat 23 van 8—10 op Maandag- Woensdag- en Vrijdagavond St. Elisabeths Vereeniging Jansstraat Aanvragen om versterkende middelen voor armen zieken der S. E V Maan dags van 23 uur Donderdag van 12. Bisschoppelijk Museum. Dadelijks, uitge nomen Zaterdag, Zon- en feestdagen toegankelijk Parochiale Bibliotheek (Kleverparkweg) ingang tusschen kerk en pastorie,, iederen Dinsdagavond. Eerste Hulp bij Ongelukken (Snelverband) Centrale post Tel 11111 (Holzhaus) en verder bij de leden, te kennen aan het zwarte schild met wit kruis aan der, huis gevel Reddingsbrigade voor drenkelingen Centrale post Tel 11111 (Holzhaus) en verder bij de leden te kennen aan het groen-wit schild aan den huisgevel. Gisterenavond is cp plechtige wijze de nieuw-gerestaureerde H. Sacramentskapel in gebruik genomen. Er was een Triduum aan voorafgegaan, dat gegeven werd door den WelEerwi Pater W. Jonckbloedt C. SS. R. Op indrukwekkende wijze heeft de be gaafde redenaar in zijn verschillende predi katies het H. Sacrament besproken. Hij heeft aangetoond de waarachtige tegenwoordig heid van Jezus in het H. Sacrament; hij heeft o.m. behandeld het H. Misoffer, de be zoeken aan het H, Sacrament, waartoe hij allen ten zeerste opwekte en in 'ijn slotpre- aikatie heeft hij de liefde van Christus ge schetst en opgewekt tot wederliefde. Na de predikatie onder het sluitingslof werd een processie met het Allerheiligste gehouden, waarna dit in de gerestaureerde kapel werd uitgesteld Dan geschiedde ten acte van toewijding aan het H. Sacrament, de Pauselijke zegen werd gegeven, waarna in dc lofzang „Tc Deum" de dank uitgeju beld werd. Met den „Tantum ergo'' cn den zegen met het Allerheiligste, welke vanuit de nieuwe kapel gegeven werd, werd de grootsche plechtigheid besloten. Een avond van hoog, muzikaal genot was de „Intiemen Musikabend" van de Duitsche Verein, die gegeven werd op Za terdagavond >n het gezellige bovenzaaltje van de Kroon. De verschillende nummers werden op waarlijk sublieme wijze uitge voerd. Medewerking verleenden Frau M. M. v. Bilderbeek fait.) zang, Frl. Wilhelmi- ne Mieszerus, begeleiding, Herr Julius Rühl, viool en piano en Herv. Wilh. de Vries, Piano. Gezongen werden o.a. ,,Zu uns komme dein Reich Führe uns nichf im Versu- chung Erlose uns vom Uebel" uit den Vater unser van P. Cornglis. Deze liederen werden met veel gevoel gezongen door Frau M. M. v. Bilderbeek, evenals trou wens nog eenige andere liederen van v. Brahms en Straus, De begeleiding van Frl. Wilhelmina Mieszerus was af. De heeren Julius Rühl en Wilh. de Vries vertolkten op fraaie wijze verschillende stukken van L. v. Beethoven, Chr. de Be- riot en E. Grieg. De Deutscher Verein weet op waarlijk keurige wijze een band te vormen tusschen de leden onderling. Het talrijke' auditorium was dankbaar voor de haar gebrachte kunst waarvan zij door een hartelijk applaus blijk gaf. Het einddiploma 1925 wordt uitgereikt aan 5'A J. Brinkhorst; H. Fortgens; D. La- duc; J. B. Lijnzaad; M. J. Moens; R. Prins; J. Repko A. Seherpenhuizen W. F. Sehoe maker J. Silvis P. Sival D. W. Veenhof; J. Veenhof; W. Z. Weber; A. J. Wijsman; P. J. v. Zutphen; 5 B. A. C. Bosse; C. A. v. d. Burg; W. S. Dudink; C. Groenendaal; P. D. de Jong; J. C. Kabel D. J. Kok K. B. Mrijerhoff G J, W. Sjnberg J. H. Schilder; C. Sloof; C. Vaster G. C. Westendorp J. H. v. Wunnik H, D. Zuidam.; A. Zwemmer. Bij het 'overgangsexamen zijn geslaagd 1 A. Ch- Ackerman; J. Boellaard J, Broekhuijzen W. D. v. Daalen J, H. Gros- tenbergerH. de Graaf; KI. v. Graas; J, Hartog (2e j.)A. B. Heytink J. v. 't Hof D. Hogenbirk (2e j.)R. de Jong (2e j.)G. de Jong G. J. Joosten (2e j.) W. C. Kaper P. H. v. KootN. de Lang 1 B. A. v. Mourit (2e j.) P. H. Mulder (2e j.); A. L. de Musse A. P. de Nijs; P. B. Prins p. Rensenbrink P. Scheffer N. H. Sdellaard; J. Struykenkamp (2e j.) voorw.; G. N. Tabbers J. H. Theil, voorw. J- Ver- zijlenberg; A. Visser (2e j.); A. D.Visser (2e j.); A. v. d. Vlies E. Vlug N. A. Voetelink A. ter V/al J. H. Wijland allen bevorderd naar de 2e klasse. 2 A. E. v. Arum A. Bakker J. v. Bee- ren N. W. Castien N. F. de Haan P. Honkoop (2e j.); H. J. Hooning (2e j-); J. B. Kok J. H. Kramer voorw. J- Mars J. Plevier A. Ramakers J. G. Rijbroek W. Scholte (2e j.); J. H. Steenken (2e j,); J. J. de Vries A; Zonderland. 2 B. N. v. Aalst J. Akerboom H. J. Bus J. H. Eckhardt E. v. d. Eijnden ;A. Francken J. L. de Haan S. J. Hart Z. Intze D. Keetlaer A, Molendijk J. Mem der A. Mooren H. K. Paauw J. D. Scholten J. A. Steffers J. H. Kubbels (2e j.) Allen bevorderd naar de 3e klasse. 3 A. :J. de Braker (2e j.) C. Dokkeboom N. de Haas H. C. Heidweiller J. M- v. d. Horst; C. W. v. Huizen (2e j.); H. Knol; A. F. Kraak; P. Prins: J. A. Renserikind; P. Schouten; W. M. Zeep vat. 3 B P. J. v. Alphen; N. Ch. Barthel; H. v. Bergem; J. C. Bosse; W. B. Dijkmans; P. P. Gras; A. Hendriks; P. Jansen (voor waardelijk) J. F. Koer; P. A. Kruyver; J. G. Kuntze; H. v. Lunenburg;.L- C. Roest; J. W. Schouten (voorwaardelijk) G. J. Schrijver; C. H. v. der Steen; C. L. de Vos? J. v. d. Water; W. J. Wiggers; D. Wilkers. Bevorderd naar de 4e klasse. 4 A C. M. v. d. Broeke; P. J. v. Daalen; M. Daim; P. Houtzager; H. Koers; W. H. Mensink; H. Rooze; S. J. Schaap; N. 'P. Spoor; J. H. Staphorst (2e j.); N. Verhagen; C. Wester; Ch. J. Visser; J. D. Voetelink; P. G. Vroom; P. Wester; E. Zeepvat. 4 B J. Alders; J. v. Alphen; P. F. v. Dijk; M. Griffioen; W. J. Haverink; H. de Mey; Jac. Hoogstraate (voorwaardelijk); J. Hoog- straate; C. Koning; C. v. Leeuwen (2e j.); S. B. Molhoek; W. J. C. Mulder; J. C. Oud- dolf; J. Peters (2e j.). 4 C C. J. v. d. Boom; D» Buis; W. Jan zen Jr.; J. v. d. Kamp; J. Keppe; N. Knap; D. L. Pieterse; J. Rietman; Th. M. Steman; J. B. Smink; A. J. Suurland; H. Taffijn; A. Wennink. Bevorderd naar de 5é klasse. VLIEGTOCHTEN GEDURENDE DE BLOEMENTENTOONSTELLING. In dit blad bieden wij onzen lezers'een mooie foto van de Bavokerk aan, uit eer. vliegmachine van de K-L.M. genomen. Scherp teekenen zich de huizen en straten en plei nen af. De Bavokerk is tot in details zicht baar. Aardig komt ook uit restaurant dc Kroon en dc Vlceschhal op de groote Markt. Iedereen die deze foto ziet, zal zeggen Haarlem zien van uit een vliegmachine, wat moet dat mooi zijn En werkelijk nu zijn wij er prachtig voor in de gelegenheid, om Haarlem in vogclvucht te zien. Zocals wij reeds eerder schreven; heeft de K.L.M. vlieg tochten georganiseerd vanaf Schiphol over de tentoonstelling, de Haarlemmermeer, het strand en de duinen, en dat alles voor een uiterst laag gestelden prijs van 7.50. Zelfs kan men vanaf het tentoonstellingsterrein per auto naar Schiphol gebracht en gehaald worden door het schilderachtigste gedeelte van den Haarlemmermeerpoldar. langs do bloemenkassen van Aalsmeer naar het vlieg terrein, voor het luttele bedrag van 2.50. Auto en vliegtocht samen voor f 10.- Dage lijks vertrekt de auto om 2 uur nam, van Heemstede. Voor clubs en gezelschappen zijn op aanvrage ook te 9 uur en 10 uur tochten te maken. De geheele duur van den auto- en vliegtocht is ongeveer vier uur. Inlichtingen zijn op het tentoonstellingsterrein aan het reisbureau Lindeman te verkrijgen. Op en bij het terrein Schiphol is het gezel lig ingericht. Vanaf de ruime terrassen heeft men een prachtig uitzicht op het vleglerrein. Het noenmaal pf de thee kan gebruikt wor den in Hotel Restaurant Schiphol, Waarom er nog verder over uit te welden? Elke Haarlemmer voelt zijn Jan van Speijk natuur boven korren en m-t een ro--ch be sluit snelt hij naar Heemstede om in de lucht te vliegen. Wij willen dit nog bijzeggzn indien men zijn eerste tocht gemaakt heeft boven Heem stede, is men niel meer In hou'Mrf en wil met alle geweld ook naar Rotterdam vliegrn voor "f 9, hetgeen op eiken werkdag moge lijk is. INGELANDFN SCHOTERVEENPOLDER. In de Zaterdagmiddag gehouden vergade ring van Ingelanden van den Scholerveen- polder werd de begrooting "astgesteld. Met het nazien der rekening en verantwoording werden belast de heeren Joh. de Breuk, J. P. Handgraf en A. van Beusekom. Tot Ingeland wordt herkozen de hefcr W. van Schie, 1 Mei a.s. zal het 25 jaar geleden,, zijn, dat de heeren J. H. Wülemse, assistent, J. v. d. Kasetele, ssistent, H. Konings, kan toorknecht en G, H. Wagenaar, besteller bij het Stratsbdrijf der Posterijen en Telegrafie alhier in dienst traden. Het is echter hun innige wensch, den dag geheel ongemerkt te laten gaan. VersclTenen is'het verslag van de Centrale Commissiën van Overleg voor de Ambte naren en voor de Werkielen in dienst der gemeente Haarlem, over 1924. De heer Limperg verzoekt ons het vol gende te vermelden in ons blad. Hoerah! voor Amsterdam. Een record opbrengst van 17.644.35. Er begint kleur en teekening te-komen in de Emmabloem- Collectè voor de hoofdplaats van ons land. Gelukkig en van harte gefeliciteerd met dat, succes. En nu ons de beurt „Haarlem en Omstre ken' op Woensdag a.s. Toont, wat'wii vermogen, al zijn we in aantal rond 100000 inwoners, of het 1/7 ge deelte van Amsterdam's bevolking De één wat meer, maar ieder, groot tti klein, op z'n minst een kwartje, door elk ihr één kwartje of 25 centen per hoofd voor een Emmabloemje op a.s. Woensdag 29 April en Amsterdam ligt knock out met een mep van 8000, Haarlem is kampioen en ik, die reeds 10 weken te bed lig, nu men toch vernoinen heeft van mijn ziekte, kom er in eens weer door op de been en bovenip, zegt m n dokter, Gnderafd. van den R.-K. Volksbond, Overveen, Leider S, Vreeswijk. Bovengenoemde vereeniging heeft haar éénjarig bestaan gevierd op Dinsdag 21 April j.l. Op dezen avond werden tevens de prijzen uitgereikt aan de winnaars van den onder.lingen vjedstrijd. De voorzitter opende deze bijeenkomst met een hartelijke toespraak en heette de aanwezigen hartelijk welkom, in het bijzon der dc ouders der aspirant-afdeeling en te vens de dames Volle en Vreeswijk, die zich belangloos beschikbaar gesteld hadden de tusschen poozen met zang en piano af te wisselen. Daarna kreeg de leider het woord tot het uitreiken der prijzen. Met eenige elgekozen woorden kweet hij zich van zijn taak en sprak den wensch uit, dat Herkules t'ot grooten bloei moge komen. De voorzitter onderstreepte deze woorden nog eens en wenschte de aanwezigen een ge- 7 illig avondje toe. Dat het gezellig was, bleek al ra's. Er wa ren geen handen genoeg de jeugd bij te staan bij de verschillende spelen en toen het klokje half elf sloeg, speet het de jongens naar huis te worden gestuurd. Maar toen begon de pret voor de ouderen. Men bleef, onder een dansje, nog geruiriien tijd bijeen. Alzoo kan Herkules op Cen zeer goed ge slaagden avond terugzien. Een woord van hulde is hier op zijn plaats aan de commis sie welke dit avondje georganiseerd heeft. Hieronder laten wij de .namen der prijs winnaars volgen: le aid. Jongens: le prijs: D. Vogel, 22 p. 2e prijs: J. Giebels, 21 p. 3e prijs: W. Thijs- sen 20 '4 p. 2e aid. Jongens, le prijs: A. Schrama, 23 pi. 2e prijs: A, Zuurbier, 2154 p. 3e prijs: B, Willemse, 21 p. 3de afd. Jongens, le prijs: H. Elize, 2354 p. 2e prijs: J. Tule, 23 p, 3c prijs: W. v. Roode, 2054 p. le afd. Heeren. lc prijs: G. Stevenhagen, znv. nred, 2e prijs: P. Vogel, verg. zilv. med. 3e prijs: P. Honnebier, bronzen med. 2e afd. Heeren. le prijs: T. Metselaar, verg. zilv. med. 2c prijs: J. Groenedijk, kl. verg. zilv. med. 3e prijs: B. Vreenegoor, br. medaille. Wij meldden dezer dagen hei feit, dat een inwoner van Haarlem aan een ander een kilo kunstmest had verkócht voor den „lut- telen" prijs van 473, voorgevende dat het cocaïne was. De kilo kunstmest had hero zei! 10 gekost. Thans heeft de recherche te Amsterdam J. B. aangehouden, ertvan verdacht de tu- caïne-kunstmest verkooper te zijn. Hi; is 'naar Haarlem overgebracht en zal voor den Officier van Justitie' geleid wor- ,den, VERZET OM EEN BEKEURING. i Zaterdagavond te 9 uur wilde een agent van politie den 23-jarigen B. G. alhier, be keuren, terzake dat hij zijn rijwiel onbeheerd had neergezet in de Kleine Houtstraat. De aangehoudene verzette zich tegen de bekeuring. Met behulp van een anderen agent lukte het echter B. G. naar het bureau te geleiden. B. G. was echter vergezeld van zijn ka meraad W. v. W., die zijn vriend te hulp wilde komen en een der agenten een stomp in het gelaat gaf. Ook v. W. werd naar het bureau overgebracht. Daar werden beiden in bewaring gesteld om te ontnuchteren, daar zij onder den invloed van sterken drank verkeerden. t»- 1 Zaterdagavond te half 7 reed een luxe auto in de opgebroken straat langs de rails op den Kleverparkweg. De oorzaak van dit ongeval was, dat het opgebroken straatge deelte niet van een aanduiding op een bord v"drzien was. Bovendien scheen de zon in de voorruit van de auto, zoodat de bestuur der niet ver genoeg voor zich uit kon zien. Een der voorwielen en de stuurinrichting var de auto geraakten defect. Zondagmiddag te half 5 liep in de Groots Houtstraat een 28-jarige juffrouw wonende te Velsen. Zij liep naast haar rijwiel op den rijweg, toen een taxi achter haar aankwam. De chauffeur gaf signalen, waardoor de juffrouw blijkbaar zenuwachtig werd. Zij weifelde even en een aanrijding was het ge volg Zij kwam te vallen en bekwam een schaafwonde en een kneuzing van het lin kerbeen. Zij kon echter, na in een tramwagen der i N Z H. T. M. getild en naar het station ge bracht te zijn, naar haar woning te Velsen terugkeeren. In Tilburg wordt Dr. Moller ingeschoven. De stemming in de R.-K. Kifesvereenigin- gen voor de definitieve samenstelling van de candidatenlijst in den Kieskring Limburg, heeft tot uitslag gehad, dat de kiezers het politiek advies gevolgd hebben. De candi datenlijst is derhalve als volgt samengsteld: 1. Mgr. dr. Nolens; 2, Jhr. Ruys de Beeren- brouck; 3. Ir. Bongaerts; 4. H. Hermans; 5. Ament; 6. Rutten; 7. Wassink; 8. Lambooy; 9. Schoonbrood en 10 Cremers (Michaëlist). De stemming in de kiesvereenigingen voor de definitieve samenstelling van dc candi datenlijst in den Kieskring Tilburg heeft het belangrijke resultaat gehad, dat de bekende Michaëlist Dr. Moller naar de vierde plaats geschoven is zoodal zijn verkiezing verze kerd genoemd kan worden. De samenstelling der definitieve lijst luidt thans als volgl: 1. v. Ryckevorsel; 2., v. Sasse v. Ysselt; 3. v. Rijzewijk; 4. Dr. Moller; 5. Feber; 6. Generaal de Quai; 7. Weyers; 8. v. Aren- donk; 9. Valkenburg; 10. Juten. Wij ontvingen de' volgende uitslagen van de stemming in de R.K. Kiesvereenigingen op Zondag 26 April j.l.: Haarlem: Uitgebracht 479 stemmen. Van onwaarde 1 stem. Politiek advies 145; J. B. Bomans, Haarlem 72; Chr. Jansen, Amster dam 90; H. Everard, Heemstede 8: J. Bal vers, Hillegom 1; G. P. Bon, 's-Gravenhage 27; A. J Loerakker, Schoten 134; A. B. Michielsen, Haarlem 1 Heemstede: Uitgebracht 280 geldige stem men; A. J. Loerakker, Schoten 125; H. E, Everard, Heemstede 113; Chr. M. Jansen, Amsterdam 10; Mr.J. B. Bomans, Haarlem 5; J. H. M. Balvers, Hillegom 2; G. P. Bon, 's-Gravenhage 1; A. B. Michielsen, Haarlem 1; Politiek Advies 24. Schoten, Uitgebracht 174 stemmen. A, J. Loerakker, Schoten 147; Mr, J. B, Bo mans, Haarlem 4; Chr. Jansen, Amsterdam 7; J. H. M. Balvers, Hillegom 1; G. P. Bon, 's-Gravenhage 2; Politiek advies 13. Oud-Schoten. Uitgebracht 51 stemmen. A, J. Loerakker, Schoten 49; Mr, J. B. Bo mans, Flaarlem 1; Mr. A. J. M. Leesberg, Alkmaar 1. Bloemendaal: Politiek advies 46; Mr. J, B. Bomans, Haarlem 2; H. E. Everard, Heemstede 66; Chr. L. v. d. Bilt, Den Hel der 1; A. J. Loerakker Schoten 136. Haarlemmerliede; Uitgebracht 281 stem men. A, J Loerakker, Schoten 94; Politiek advies 53; Mr. J. B. Bomans, Haarlem 113; G. P Bon, 's-Gravenhage 10; J. H. M- Bal vers, Hillegom 1; A. B. Michielsen, Haarlem 4; Chr. Jansen Amsterdam 6. Halfweg. Uitgebracht 64 stemmen. Poli tiek Advies 34; Mr. J. B. Bomans, Haarlem 18; Ai J. Loerakker, Schoten 10; Chr. M, Jansen 1; G. P. Bon 1. Nieuw-Vennep. Uitgebracht 320 stemmen. Politiek adéies 46; Mr. J. B. Bomans. Haar lem 125; Chr. L. v. d. Bill, Den Helder 2; Chr. M. Jansen, Amsterdam 3; Mr. A, J, M. Leesberg, Alkmaar 1; H. E. Everard, Heem stede 3. Totaal Politiek advies 180; J. H. M. Balvers, Hillegom 29; A. J. Loerakker. Scho ten 110; van onwaarde 1 stem. Zaandam. Uitgebracht 322 geldige stem men. Politiek advies 127; Mr. J. B. Bomans Haarlem 69; Chr. M. Jansen, Amsterdam 12; Mr. A. J. M. Leesberg, Alkmaar 1; G, P. Bon, 's-Gravenhage 80; A. Conijn 2; A. ,J. Loerakker, Schoten 25; T. B, de Woli 1. Voorhout; Uitgebracht 136 stemmen. Van onwaarde 1 stem. Geldig 135. Politiek advies 35; Mr. D. D. A. P. N. Kooien. Utrecht 31; J. H. M. Balvers, Hillegom 12: A. J. Loer akker, Schoten 57 Uithoorn. Uitgebracht 160 stemmen. Poli tiek advies 44; Mr, J B. Bomans, Haarlem 33; Chr. M, Jansen, Amsterdam 6; J. H. M. Balvers, Hillegom 5; G. P. Bon, 's-Graven hage 3; A. J. Loerakker, Schoten 69. Flillegom. Uitgebracht 570 geldige stem men. Politiek advies 30; Mr. Dr. D. A. P. N. Kooien, Utrecht 30; J. H. Balvers, Hillegom 429; G. W. Kampschöer, Monster 1; A. J. Loerakker, Schoten 80. Lisse. Uitgebracht 571 stemmen. Van on- waa rde 9, geldig 562, Palitiek advies 49: Mr. Dr D. A, P. N. Kooien, Ut-echt 45; C. J. Kuiper, Utrecht, 1; J. M. J. A. Meyer, Rot terdam 2; Prof. Dr, J. A, Veraart, 's-Gra venhage 1; J. H. M. Balvers, Hillegom 19; A. F. C. Conijn, Doetrichcm 1; L. F. GuiL 's-Gravenhage 4; A. J. Loerakker, Schoten 439- P. F Veelenturf, Hazerswoude 1, Noordwijkerhout. Uitgebracht 168 stem men. Pol. Advies 57. Mr. Dr. D. A. P. N. Kooien 43; J. H. M. Balvers, Hillegom 24; Prof. Dr. J. A. Steger, 's-Gravenhage 1; Mr E J M. H. Bolsius, Leiden 3; J. P. Gouver neur, Sassenheim 2; A. J. Loerakker, Scho ten 36; P. F. Veelenturf, Hazerswoude 2. Kwakel. Uitgebracht 152 stemmen, waar van 1 ongeldig. Politiek Advies 32; Mr. J. B. Bomans, Haarlem 47; Chr. M. Jansen, Amsterdam 2; J. H. M. Balvers, Hillegom 7- A J. Loerakker, Schoten 60; A, B. Mi chielsen, Haarlem 3. Leiden. Uitgebracht 364 stemmen. Pol, Ad vies 109. Mr. dr D A. P. N Kooien, Utrecht 81; C. J. Kuiper, Utrecht 1- dr. L. G. Kortenhorst, Heemstede 9. Totaal Pol. Advies 200. J. H, M Balvers, Hillegom 16; J. C. H, P, Boertee, Leiden 8; mr. E. J. M. H. Bolsius, Leiden 3; H. J. Borghols 's Gra- venhage 2; A. C. F. Conijn, Doetinchém 1; L. P. Guit, 's Gravenhagc 31; dr. A. C. 'A. Hoffman, Gouda 2; G. W. Kampschöer, Mon ster.1; A. J. Loerakker, Scholen 81; M. J. M, van Poll, Helmond 1. Beverwijk. Uitgebracht 173 stemmen. Politiek Advies 37; mr. J. A. Bomans, Haar lem 8; Chr. M. Jansen Amsterdam 20; J H. M Balvers, Hillegom 1; G P. Bon, 's Gra- venhage 10; A, Laudy, Hilversum 1; A. J. Loerakker, Schoten 95; A, B. Michielse, Haarlem 1. IJ meiden. Uitgebracht 119 stemmen, Van onwaarde 1 stem. Politiek Advies 43; mr. J. B. Bomans Haailem 33; Ch. L. v,. d. Bilt, Fielder 2; Chr. M. Jansen, Amsterdam 5; J. H M. Balvers Hillegom 3; G. P. Bon, 's Gra- venhage 7; A, J. Loerakker, Schoten 22: A. B. Michielsen Haarlem 3. Wijkeroog. Uitgebracht 167 stemmen. Pol. Advies 19. Mr. J. B. Bomans, Haarlem 18; Chr. M. Jansen, Amsterdam 3; A. J. Loer akker, Schoten 114;J. H. M, Balvers, Hille- Barometerstand 9 uut v.m.: 756. Vooruit: OPGAVE: OPTICIENS - FABRIKANTEN 1 Koningstraat 10 Haarlem. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. i Naar waarnemingen in den morgen van; 27 April. Hoogste Barometerstand 769,3 m.M. te Isaford. Laagste Barometerstand 747.7 m.M. té Memel. Verwachting van den avond van 27 lot den avond van 27 April; Aanvankelijk zwakke veranderlijke, later zwakke tot matige Zuidoostelijke tot Noord oostelijken wind, meest zwaarbewolkt, later waarschijnlijk regen, aanvankelijk iets zach ter. gom 3; W. Mooyman,. 's Gravenhage 1; Gj P. Bon, 's Gravenhage 9. Velseroord. Uitgebracht 148 stemmen.Van onwaarde 1 stem. Politiek Advies 24; mr. J. B. Bomans, Haarlem 45; Chr, M. Jansen, Am sterdam 22; G. P. Bon, s Gravenhage 7; L F. Guit, 's Gravenhage 2; A J. Loer akker, Schoten 47. Santpoort. Uitgebracht 162 stemmen. Van onwaarde 1 stem. Politiek Advies 25; mr. J, B. Bomans, Haarlem 38; Ch. L. v, d. Bilt, Den Helder 1; J. H. M. Balvers, Hillegom 2; G. P. Bon, 's Gravenhage 1; L, F. Guit, 's Gravenhage 1; J. J. Klaarenbeek, Bla- ricum 1; A. Laudy, Hilversum 1; A. J. Loerakker, Schoten 91; A. B. Michielsen, Haarlem 1. Jan Gijzenvaarl. Uitgebracht 128 stemmen. Van onwaarde 2 Politiek Advies 38; mr. J. B. Bomans, Haarlem 23; Chr. M. Jansen, Amsterdam 3; IJ. E. Everard. Heemstede 1; G. P. Bon, 's Gravenhage 2; A. J. Loerakker, Schoten 59. Wijk aan Zee. Uitgebracht 117 stemmen. Van onwaarde 2; J. Bomans, Haarlem 73; A. J, Loerakker, Schoten 36; G. P. Bon. 's Gravenhage 2; Chr. M Jansen, A dam 4. Koudekerk. Uitgebracht 60 stemmen Pol. Advies nihil. Mr. dr. D. A. P. N. Kooien, Utrecht 19, Totaal Pol Advies 19. J. H. M. Balvers, Hillegom 14; H. J. Borghols 's Gra venhage 7; G. W. Kampschöer, Monster 1; A. J. Loerakker, Schoten 16: C, M. Post, Delft 1; P. F Veelenturf. Hazerswoude 2. Waddinxveen. Uitgebracht 217 stemmen. Pol, Advies 163; Mr. dr. D. A. P. N. Kooien Utrecht 33; Prof. dr. A. M. A. A. Stegers, 's Gravenhf ge 2; H. E, v. d Brule Rotter dam 4. Totaal Pol. Advies 202. J. H. M. Balvers, Hillegom 6; L. F Guit, 's Graven- htge 2; Dr. A- C. A. Hoffman Gouda 3; A. J. Loerakker, Schoten 3; P. F. Veelenturf, Hazerswoude 1. Moordrecht. Uitgebracht 50 stemmen. Pol. Advies 27; Mr. Dr. D. A. P. N. Kooien, Utrecht 11; Dr. L. G. Kort mhorst, Heem stede 1; H. E. van d*n Brule, Rotterdam 1; totaal Pol. Advies 4(T J. H. M. Balvers, Hil legom 5; L, F, Guit, 's Gravenhage 2; A. J. Loerakker, Schoten 3. Ongeldig 1. Veur. Uitgebracht 435 stemmen. Pol. Ad-; vies 34; Mr. Dr. D. A, P. N. Kooien. Utrecht 41; J, M'. J. A. Meyer, Rotterdam 1; Prof. Dr. J. A. Veraart, 's Gravenhage 1. Totaal 77. J. H. M. Balvers, Hillegom 15; Mr. E. J. M. H. Bolsius, Leiden 1; H. J. Borghols. 's Gravenhage 3; L. F. Guit,'sGra-j venhage 12; Dr A. C, A. Hoffman, Gouda 1; A J, Loerakker, Schoten 324. Ongeldig 2. Leidschendam, Uitgebracht 110 stemmen. Pol. Advies 25; Mr. Dr. D. A. P. N. Kooien. Utrecht 24; Prof. Dr. J. A. Veraart, 's Gra venhage 2; Dr. L, G. Kortenhorst, Heem stede 1; H. E. v. d, Bule, Rotterdam 8. Totaal 60; J. IJ, M. Balvers, Hillegom 1; L. F, Guit, 's Gravenhage 5; A. J. Loerakker, Schoten 42; C. M. Post, Delft 2, I Zwammerdam. Uitgebracht 18 stemmen. Pol, Advies 11; Mr. Dr. D. A. P. N. Kooien, Utrecht 36; Prof. Dr. J. A. Veraart, 's Gra venhage 1; Dr, L ,G, Kortenhorst, Heem stede 5; H. E. v d. Brule Rotterdtm 1; to taal 54 ,J. H. M. Balvers, Hillegom 2; A. J. Loerekkar, Schoten 9; P. F. Veelenturf, Ha zerswoude Ongeldig 2. Bodegraven. Uitgebracht 239 stemmen. Pol. Advies 30; Mr. Dr. D. A. P. N. Koo- v Ion .Utrecht 155; Dr L. G. Kortenhorst,. Heemstede 3; totaal 188. J. H. M, Balvers,; Hillegom 3; L. F Guit, 's Gravenhage 1; Dr.; J A. G. A, Hoffman, Gouda 1; A. J. Loer-, j akker Schoten 40; P. F. Veelenturf, Ha-: I zerswoude 5. Ongeldig 1. Voorburg. Uitgebracht 344 stemmen. Pol., Advies 151. Mr. Dr. D. A. P. N. .Kooien, Utrecht 116; C. J. Kuiper, Utrecht 1; J. M. J. A. Meyer, Rotterdam 11: Prof. Dr. J. A. Veraart, 's Gravenhage 1; H. E, v. d. Brule, Rotterdam 1; J. M. J. K. Labooy, 's Graven hage 1. Totaal 282. J. H. M. Balvers, Hille gom 3; Mr. E. J. M H. Bolsius, Leiden 1; H J. Borghols 's Gravenhage 5; A. C. F. Conijn, Doetinchem 3; J. P. Gouverneur,; Sassenheim 1; L. F. Guit, 's Grtvenhage 14;: Dr, A. C. A. Hoffman, Gouda 1; A. J. Loer akker, Schoten 31; M. J. M. v. d. Poll, Hel mond 2. Blanco 1. Boskoop. Uitgebracht 238 stemmen. Pol. Advies 70; Mr. Dr. D. A, P. N. Kooien, Utrecht 62; J. M. J. A. Mever, Rotterdam 2. Totaal 134. J. H. M. Balvers Hillegom 8} Dr A. C. A, Hoffman, Gouda 2; A. J. Loer akker, Schoten 91; P F. Veelenturf, Hazers woude 2. Ongeldig 7

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 1