Stadsnieuws Sport- en wedstrijden Verkeersongevallen. I V.T. i VEEN'S Goederenhandel NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT. Derde .blad Din? fag 28 April 1925 De nieuwe Teylerzaak. De zaak verjaard verklaard. Jubileum C. de Klerk. Kinder-Oranjebond „Prinses Juliana" in het Amsterdamsche kwartier. VOOR DEN POLITIERECHTER. Nog meer ongelukken. Een niet alledaagsch middel om ondersteuning te verkrijgen. Candidaatstelling voor Leden va» de Tweede Kamer der Stateir-Generaal. INGEZONDEN. 100.000 goals! De Cup-Final. DISTRICT HAARLEM. Junioren-competitie. Uitslag Zondag 26 April. R.-K. V. V. „Victrix". Athletiek. CRICKET. Honkbal. PAARDENSPORT. Ingezonden mededeefingeni a 60 cents per regel. STOOMVAARTLIJNEN. UIT DEN OMTREK. HEEMSTÉDE. HAARLEMMERMEER. CONGRES VAN DE INT. VEREENI- GING VAN BEROEPSTUINBOUWERS Excursie naar Boskoop. De deelnemers aan het Congres der F. H. P. I. hebben Zaterdagmorgen op uitnoo- diging van den Bond van Plantenhandelaren een excursie gemaakt naar Boskoop. De on geveer honderd deelnemers begaven zich te negen uur uit Zandvoort en Haarlem per trein naar Leiden. Onderweg in den trein enthousiaste bewondering van de buitenland- sche gasten voor de bloemenvelden, die thans links en rechts van den spoorweg in volle pracht te bewonderen zijn. Aan het station Leiden stonden de auto's gereed, die het gezelschap naar Boskoop zou den brengen. Te omstreeks kwart voor elf kwamen we in Boskoop aan, waar groeps gewijze de deelnemers aan de excursie onder leiding van hun gids verschillende kweeke- rijen bezichtigden. Na afloop hiervan kwamen allen ongeveer 1 uur in Hotel Klaassen, v/aar de ontvangs- zaal voor het noenmaal een feestelijk aanzien had gekregen. De tafels waren rijk tget bloe men versierd, prachtige rozen en verschil lende kleuren, het podium prijkte in een. weelde van witte seringen, terwijl vlaggen van verschillende naties het geheel een inter nationaal cachet gaven. Aan de lunch zaten o.m. de heer Jac. Smits, voorzitter van den bond van Plantenhandelaren, en de heer en mevrouw Krelage, de heer B. Ruys, dr. H. Lovink, burgemeester van Alphen aan den Rijn, de Burgemeester van Boskoop, de heer P. A. Colijn, leden van de Internationale Jury. Bij den aanvang wenschte de tafelvoorzit ter, de heer Jac. Smits van Naarden, in 't Fransch en Engelsch de aanwezigen goeden eetlust, om even daarna een korte toespraak te houden in 't Fransch, Dtiitsch en Engelsch, waarin de heer Smits blijk geeft de juiste eigenschappen voor het presidium te bezit ten. Hij heette de aanzittenden welkom en spreekt den wensch uit, dat zij van hun be zoek aan Boskoop, waar generatie na gene ratie werkte aan de verheffing en veredeling der cultures, welke alom waardeering vin den een goeden indruk zullen meenemen. Hij begroette in 't bijzonder de Duitsche vrienden, en houdt oen geestige causerie tot de aanwezige Engelsch-spre kenden, die zeer in den smaak viel, waarbij hij een beroep deed op nir. Dela Mare, die, naar hij verwacht, straks in Amerika gunstige berichten over Holland en den Hollandschen tuinbouw zou lanceeren. Hierna werd het woord gegeven aan den burgemeester van Boskoop, den heer P. A. Colijn, die als hoofd der gemeente, waarin deze bijeenkomst plaats vindt, de aanwezigen welkom heet en hoopte dat dit bezoek een gunstigen invloed mag hebben op de handels betrekkingen met het buitenland. Hij stele een dronk in op den bloei van Boskoop's bui- tenlandschen handel. De heer Schattelich uit Lübeck roem de de cultuurhoogte, welke hij in Boskoop in oogenschouw heeft kunnen nemen, brengt dank aan de heeren Krelage en Ruys voor hun hartelijke ontvangst en de moeite, die zij zich tegenover de Duitschers hebben gegeven, waarvan opname in de Federatie een bewijs is. Van zijn bezoek aan Holland neemt spr. de beste indrukken mee naar huis, en toast op den Hollandschen tuinbouw. De heer Turbat, secretaris van de F. H. P. I. was vol lof over de tentoonstelling en de schitterende bloemen-manifestaties, welke hij tijdens zijn bezoek heeft kunnen bewonderen. Mr. Lobjoit hield een zeer geestige toe spraak, waarmee de aanwezigen hartelijk instemden blijkens het gulle lachen, dat zijn rede onophoudelijk onderbrak. Hij dronk op den voorzitter. Dit lokte een enthousiaste hulde uit aan den tafelpresident, welke met het zingen van een populair lied werd be sloten. Het woord werd vervolgens gegeven aan den heer B. Ruys, ex-voorzitter van de F. H. P. I., die de prestaties van Boskoop op de ten toonstelling te Heemstede releveerde. Spr. bracht een dronk uit op den bloei der Boskoopsche cultuur. Een sympathiek woord werd aan het noen maal gesproken door den heer De Bos- schere, van Antwerpen, die van meening was,, dat bij de erkenning der groote ver diensten van den heer Krelage, de mate van waardeering voor een deel te danken was 'aan mevrouw Krelage. Tegen het einde van de lunch sprak de voorzitter nog een slotwoord, waarna in den tuin eene fotografische opname gamaakt werd. Te ongeveer 4 uur werd de terugtocht naar Leiden aanvaard, waar de reis per trein van 5.17 naar Haarlem en Zandvoort werd voort gezet. De excursie, door den Bond van Planten handelaren georganiseerd en aangeboden, had een schitterend verloop. .1 de zaak van de Erven Sophie Meteler- Kamp c.s. contra de directeuren van Tey- ler's Stichting deed de Haarlemsche Recht bank heden uitspraak in dier voege, dat de actie verjaard werd verklaard en de gedaag den zich terecht op die verjaring hadden beroepen. y Zij verklaarde mitsdien de eischers niet ontvankelijk in hun eisch en veroordeelde dezen tot de proceskosten van de zijde der gdaagden tot op heden bedragende 159.50. 1 Mei zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer C. de Klerk aan het Koloniaal Museum verbonden werd. Zooals men weet, function- neert dit sinds eenige jaren als instituut, waaraan de heer De Klerk werkzaam is als custos aan de afdeeling Handelsmuseum. Het Koloniaal Instituut verkeert thans in een overgangstijdperk door de verplaatsing naar Amsterdam. De verhuizing toch is nog steeds aan den gang en, naar wij vernemen, is het einde hiervan niet te voorspellen. Het ligt in het voornemen van den kin- Jer-Oranjebond „Prinses Juliana'' op 30 April a.s., des middags te 1/4 uur, vanaf bet Teijlerplein een gecostumeerde kinder-op- tocht te formeeren. Des avonds, aanvangende ongeveer half zes, houdt de vereeniging met dezelfde kin deren een feest in het gebouw St. Bavo, Smedestrait, alhier. Vechtpartij. „Gedronken? Nóu, een klein beetje," von den de beklaagden, de 20-jarige S. N. W. en C. H. B. arbeider* te Velseroord, ,,'t Was niet zoo erg, ik heb wel geslagen," zei C. H. B., maar W. heeft gezegd: „Nou is 't wel genoeg Kees.' „Dan zal ie wei een heel portie te pak ken hebben gehad," vond de politierechter. De mishandelde D. Groenendijk was het niet eens met de meening van de beklaag den. Nadat een der jongens die ook in ge zelschap was van bekl. tegen hem aange- Ioopen was, ontstond de vechtpartij, „Ge stompt, geschopt en geslagen hebben ze mij, dat het bloed op m'n jas en m'n ge zicht zat." De Officier van Justitie vond het een lummelachtig optreden, een ruziezoeken, en vroeg 8 dagen gevangenisstraf. De politierechted veroordeelde beklaag den lot 15 boete of 5 dagen hechtenis. DiefstaL De 19-jarige J. B. had in het laatst van Februari aardappelen gestolen uit den kuil van zijn baas, toen deze afwezig was. Aan moeder vertelde hij, dat hij ze gekocht had en kreeg er 4 voor. Nadat de diefstal uitgekomen was, had hij vast 1 terugbe taald. Nu moest hij nog 5 betalen. Conform den eisch werd hij veroordeeld tot 20 boete of 10 dagen hechtenis. Burenruzie. „Landiu, je man is een vrouwenmoorde naar", had buurvrouw 's morgens om 7 uur al gezongen, zei beklaagde, „Ze had niet eens permissie om op straat te zingen." Aanleiding tot deze ruzie zijn natuurlijk de kinderen. „Ze bevuilen den boel bij mij en toen heb ik gezegd, dat ze op d'r kinderen moeten passen." zei de buurvrouw. „Mijn kinderen magge alles doen," had bekl. gezegd. Enfin, klappen vielen, beide buurvrou wen rosten elkaar af en toen de man thuis kwam, J. J„ 36 jaar, werkman te Hillegom, wond hij zich op en vloog met een mest vork naar buurvrouw. Deze vloog de deur in, deed haar op slot en liep naar boven en sprong van bangheid uit de eerste ver dieping. Een dikke voet was het resultaat. Mijnbeer J. vond het toen noodig om 4 ruiten met sponning en al in te slaan, Ver volgens een koffiepotje, theepotje, bordjes en nog 'n kleinigheid. Thans v»or het gerecht dienende, werd een boete geëischt van 15 of 10 dagen hechtenis. De juffrouw: „Hij heeft me bedreigd dood te maken als ie straf kreeg." De politierechter veroordeelde bekl. con form den eisch, Beklaagde was er heelemaal niet mee tevreden. „De een mag alles en de ander niks." Zondag reden op den Vijfhuizerdijk, door dat ze omkeken, twee wielrenners in el- kaars wielen, met het gevolg, dat ze tegen den grond vielen. Juist passeerde daar de landbouwer J. L. Witteman, die met zijn gezin met paard en wagen naar de kerk reed, en waaronder de renneers terecht kwamen. Het paard sprong opzij, waardoor de spoorstok brak, zoodat het maar weinig scheelde of het geheele zaakje kwam in de Ringvaart terecht. Van de fietsen, alsook van de kleeren van de renners, was niet veel meer heel. Ook hadden ze nog al be langrijke verwondingen opgcloopen. Witteman heeft nog als schade aan wagen en tuig. Hij heeft van het geburde dan ook aangifte gedaan bij de politie. De aanrijding bij de Liedebrug. Vrijdagmiddag omstreeks 6 uur heeft ter hoogte van de Liedebrug 'n aanrijding plaats gehad tusschen een tram en een woonwagen. De bewoners van den wagen, die voor op het voertuig zaten, werden alle drie van den wagen geslingerd, terwijl de woonwagen zelf vrijwel geheel vernield werd. Nog een aanrijding. Maandagmorgen omstreeks 7 uur is nabij de Israëlitische begraafplaats iemand, afkom stig uit Vogelenzang er. werkzaam bij de Amsterdamsche Waterleiding, aangereden door een hem achterop komen den auto. Zijn rijwiel werd deerlijk geha vend, terwijl hij zelf eenige verwondingen aan de beide beenen opliep. Het zijn er velen, die wekelijks in het Proveniershuis bij het Bufgerlijk Armbe stuur om ondersteuning komen vragen en heel wat klachten over armoede worden daar geuit. Daar zijn er echter ook, die om velerlei redenen dikwijls, niet verkrijgen, wat zij vragen en dan gebeurt het vaak, dat zulk een teleurgestelde misbaar maakt en. niet al te lieve woordjes aan het adres van het Burgerlijk Armbestuur richt. Evenwel kwam dezer dagen bij den heer Bouman, die, zoo- óls men weet, armen-opzichteris, een vrouw, die .wel raad op een eventueele weigering wist. Ze was vergezeld van twee peuters, die geduldig wachtten tot moeder met haar ver doek klaar zou zijn. Toen moeder echter niet kreeg, wat ze vroeg, nam ze een h.i. kordaat middel te baal. Ze nam een der kleinen op en deponeerde die door het loket bij den heer Bouman. Toen ze ook de tweede wilde lat,en volgen, werd haar dit belet en werd zij met de klei nen uit het lokaal verwijderd. Later vond de heer Bouman de twee kinderen in de gang van zijn woning. Blijkbaar had moeder dit als een even best helpend middel gevon den en ze bij den heer Bouman in huis ge bracht. De kinderen werden later naar de ouder lijke woning teruggebracht. De Burgemeester van Haarlem, brengt ter openbare kennis, dat, tengevolge van periodieke aftreding van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, bij hem, als Voorzitter van het Hoofdstembu reau van den Kieskring (Haarlem), op Dins dag, 19 Mei 1923, ter Secretarie dier ge meente, van des voormiddags negen- tot des namiddags vier uur kunnen worden ingeleverd, lijsten van candidaten voor de verkiezing der nieuwe Kamer; en dat for mulieren voor die lijsten kosteloos verkrijg baar zijn aan de 5e Afdeeling der gemeente secretarie van heden tot en met 19 Mei a.s. (Voor den inboud van deze Rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk.) Inwoners van Haarlem en Omstreken! Verleden jaar is de Bloemendag niet mee gevallen, Amsterdam heeft ons overtroefd en werd kampioen. Doch wat Amsterdam kan kunnen wij als het er op aankomt nog véél beter, al zijn we ook maar met z'n één 100000, Helpt allen ons morgen weder kampioen worden. Maakt allen in onze busjes morgen een goal van een paar kwartjes, tot belooning tooien onze bloemenverkoopsters u met een Emmabloempje en we zijn er. Het Emmabloem-comiié Haarlem en Omstreken, Sheifield United slaat Cardiff City. Een enthousiaste menigte van honderd duizend. Tunstall scoort de eenige goal. (Van onzen specialen verslaggever). Londen, Zaterdag Voetbal -Mekka! Dat is zonder twijfel Wembley Stadium. Daar gaat men ééns in zijn leven heen, daar moet men hebben aanschouwd, want niets is er machtiger, ge weldiger in het uitgestrekte Rijk van „King Soccer" dan deze arena ten tijde van den Cup-Final. Een verspanningslooze Fokker taxiede behaaglijk naar den uitersten uithoek van 't vliegveld Schiphol, draaide erom, nam 'n aanloop, 'n hort, eerf ruk, een stoot.... wij vlogen. Tusschen de wollige wolkjes wieg den we zachtkens maar wel! over de lage landen aan de Noordzee, langs België's kusten. Over de breede zeestraat tusschen Calais en Dover. Over de krijtrotsen van Kent en de achterliggende heuvelen en tallooze ste den en dorpen. Hoe heerlijk te zweven in die onmetelijke luchten met rondom de oneindigheid die imponeert! Croydon bereikt en met 'n snelle Arm strong naar het hart van Londen. Daar wa rén ze al. Sheffieldmen zwaar zwaaiend met rood-witte vlaggen en lawaaiend met ratels, in* oneindig veel groepen en groepjes verspreid over de stad. Maar sterker in aan tal was het gevolg van Cardiff City. Laat ik U een cijfer noemen: 25.000. Ja, vijf-en-twintig duizend Cardiff City supporters hebben de zes uren lange reis aanvaard naar de Britsche hoofdstad en zij hadden daarvoor noodig 60 extra treinen. Neen, Sheffield kwam met zijn 15.000 sup porters nog niet eens erg goed uit den hoek! De trek naar Wembley begon Zaterdag morgen vroeg. Hoewel alle plaatsen reeds weken van tevoren waren uitverkocht, waagden velen niettemin een kansje en om zeven uur, toen Londen poogde wakker te worden, stonden er al eenigen aan de poor ten van Stadion. De meesten konden echter na uren wachten onverrichter zake terug- keeren, daar het aantal opkoopers zeer ge ring was vanwege een zeer strenge controle op den verkoop. De politie hield hierbij trouwens een oogje in het zeil. De rest maakte Londen onveilig. De Tea rooms van Lyons Co. werden volgens de regelen der kunst leeggekocht door de hon- gerigen die den ganschen nacht in den trein het wel en wee van hun favorieten hadden besproken. Eindelooze files bezochten den Cenotaph, het gedenkteeken voor den on bekenden soldaat, terwijl een groot contin gent zich vermaakte bij het aflossen van de wacht. Tegen den middag klauterde r.:en op een der vele bussen getiteld „to Wembley for Cup Final", terwijl de 'tubes de rest voor hun rekening namen. Schitterend, méér dan schitterend was de regeling van het verkeer. Nergens haperde er ook maar iets. nergens eenig oponthoud Het klopte als een bus. Vierhonderd „Bob- bies" hadden het zaakje in handen en alles gehoorzaamde op de geringste vingerwijzing. Ook in de onmiddellijke omgeving van het Stadion heerschte, ondanks de duizenden en duizenden die aanwezig waren, de meest volmaakte orde. Van eenig gedrang was geen sprake. Het wemelde slechts van han delaars in kleurige club-linten, doch voor twopence bracht je 't op dit gebied al een heel eind. Cardiff City was verre favoriet. Twee-en-zeventig turnstiles, ieder met een capaciteit van 1200 man per uur, ver werkten de menschenzee naar binnen. Te gen twee uur waren de staanplaatsen alle reeds ingenomen, de gereserveerde zitplaat sen mcerendeels nog open. Twee muziek korpsen hielden er echter, voor zoover nog noodig, de stemming wat in, namelijk dat van H. M. Irish Guards en dat, van de Royal Air Force. Vervolgens werd de tijd gedood met het zingen van alle mogelijke populaire wijsjes en het bekogelen van ballonnetjes die tel kens en telkens weer werden opgelaten. Vliegtuigen cirkelden over het Stadion en een groote kabelballon dreef in verte, met 'n enorme reclame aan boord. Het wachten was nu maar op de dingen die komen z.ou- den. Toen brak ineens de spontane ovatie los: „Sheffield United taking the field!" Gillespie, de captain, voorop en daarach ter 4e andere manschappen in rood-witte shirts met zwarte broeken. Maar veel ster ker was het gejuich toen Cardiff City m blauw-wit enkele seconden later binnen de lijnen kwam. De records van enthousiasme gingen een ter ten val op het oogenblik dat de Duke of Vork verscheen. Maar even luidruchtig als al die duizend hun gemoed een uitweg gaven, even plechtig was het toen heel dat Stadion met ontbloote hoofden dóód-dood stil overeind stond om te luisteren naar het „God Save the King". Je kon een F VII hooren valien. Deze tweede zoon des Konings schudde handen met de elftallen, terwijl de Duchess inmiddels plaats nam in de Royal Box op 't zelfde oogenblik dat de Royal Standard geheschen werd. Daarna wentelde de refe ree G. N. Watson den florin. Sheffield United won. Zij kozen zon in den rug. Vier minuten voor het opgegeven aanvangstijd- stip bracht Nicholson van Cardiff den bal opgang. In den aanvang ging het er zenuwacn.ig toe en geen enkele bal werd eigenlijk goed getrapt. Na een minuut of tien kwam net spel echter op wat beter peil, al bleek toen reeds dadelijk dat Sheffield sterker was dan Cardiff. De Welshmen waren vooral in den aanval vrij zwakjes en er werd hier maar wat luk-raak getrapt. Mercer, de Shcffield- rechlsbuiten kreeg toen een serie kansen, die echter geen van alle benut werden. Schitterend was het spel van Gillespie die keer op keer de beide vleugels aan het werk zette. Drie-en-dertig minuten na den aanvang gebeurde „hel". Een hoogen voorzet van Mercer zou door Wake worden verwernt, maar net voordat Wake's voetbalschoen het leder had weggejaagd, sprong Tunstall te voorschijn, nam den bal in volle vaart mee en scoorde onhoudbaar. Een donderend gejuich brak los na dit keurig staaltje voetbal. Tijdens de pauze werd gezongen zonder eind. Eerst een liedje uit de Frenches „Pack up your troubles" en daarna het volkslied van Wales, tijdens hetwelk de Cardiff sup porters zich eendrachtig van hun zetels ver hieven. Weldra kwamen de spelers weer in het veld voor de tweede en laatste ronde. Hierin werd niet gescoord maar 't scheel de soms slechts een haartje. Ook nu was Sheffield verre de baas. De hooggeroemde linksbuiten van Cardiff, Evans, deed weinig goeds al werd haast elke bal juist op hem gespeeld. Het voorzetten van de United- men was daarentegen boven alle lot ver heven. Overigens stond het spel als zoodanig niet op 't zelfde peil als waarop competitie wedstrijden gewoonlijk worden gespeeld, 't Herhaaldelijk uit-trappen was hinderlijk en de helft van den kostbaren tijd werd ermee zoek gebracht. We bleven echter gelukkig verschoond van de buitenspel-tactiek, die anders een geliefd nummer van het pro gramma uitmaakt. Uit de handen van den Duke of York ont ving Gillespie den beker. Ieder speler kreeg een gouden medaille als herinnering. Onder edorme toejuichingen van de menigte werd het zegevierende elftal op de schouders rondgedragen. En 's avonds moest Londen wél weten dal Sheffield den beker gewon nen had! H. R. Afdeeling B. H. B. C. IV—R. K. V. Z. IV Afdeeling C. H. B. C. V—Victrix III 1—2 4—3 Programma Zondag 3 Mei. Afdeeling C. H, B. C. IV—V. V. F. II 1 uur. R.K.V.V. E. M. S. E.M.S. I—Graaf Floris I 6—2 E.M.S. II—Leiden II 0—2 Tellingen II—E.M.S. III 1—4 Leiden JunioresE.M.S. Jun. 34 Zondag 3 Mei gaat E. M. S. I een bezoek brengen aan Santpoort om deel te nemen aan de daar uitgeschreven Nederlaagwed strijden. Heeren supporters die het 1ste elftal wil len vergezellen kunnen zich opgeven aan den Secretaris voor Vrijdagmiddag daar er op een gezelschapbiljet gereisd wordt tegen de kosten van f 1.10 om hun elftal aan te moedigen voor de prachtige prijzen hetwelk R.K.V.V. Santpoort disponibel gesteld heeft. Secretaris O. E. Sinck, Hagestraat 10. Uitslagen van Zondag 26 April. Victrix I—Beverwijk III uitgesteld. H. B. C. V—Victrix III 4—3. Op het allerlaatste oogenblik, Zaterdag avond schreef Beverwijk af, zoodat het eerste elftal wederom niet spelen kon voor de Nederlaagwedstrijden. De junioren moesten op het kantje af te gen dc jongste H. B. C.'ers het onderspit delven. Het, feit dat de thuisclub versterkt was met 3 spelers uit een hooger elftal zal hier aan wel niet vreemd zijn. Niettegen staande deze 1ste nederlaag, staan, de kampioenskansen nog schitterend. De Zwaluwen. Zeegers verbetert Ned record over 10 K. M. Gisterenmorgen hadden op een gedeelte van den Leidsche straatweg wedstrijden plaats in hardloopen en snelwandelen, uitgeschre ven door de H.A.V. de Zwaluwen. De nationale kampioen Zeegers (AVAC) Amsterdam slaagde er in het 10 K.M. record met 2 minuten tc verbeteren. De uitslagen luiden 10 K.M. hardloopen (18 deelnemers). I. J. Zeegers, AVAC, A'dam in 32 min. 49 9/10 sec., (oud Nederl. record 34 m. 57 8/10 sec.). 2. P. Dullart NAM, Vlaardingen in 32 min. 50 sec. 3. Th. Sprong DOS Rotter dam, in 32 m. 59 1/10 sec. 4. P. Hartman DOS Rotterdam. 5. H. Blankestein Sparta, Dordrecht. 6. G. F. van Beinema, Zwal. Den Haag. 15 K.M, snelwandelen (4 deelnemers). 1. C. A. Gubbels, PP Rotterdam in 1 uur 19 min. 10 4/10 sec. 2. S. Bogaert, PP Rot terdam. 3. J. v. d. Spronk Zwaluwen, Den Haag. 4. Kraan, HAV. Den Haag. Jaarvergadering Ned. Cricketbond. Haarlem, 26 April. Alhier had heden de jaarvergadering plaats van den Nederl. Cric ketbond. De voorzitter Isbrücker wenscht in zijn openingswoord de vereeniging Albion geluk met haar 40-jarig bestaan. Door het spoedig uitschrijven der vergadering waren 't verslag van den secretaris en ook het finan- tieel vei slag nog niet gereed. De heer de Haan kon mededeelen dat de balans waarschijnlijk een saldo van f 700 aanwijst. Het bestuur werd in zijn geheel herkozen. Een voorstel om de functie van secretaris- penningmeester-competitiéleider te scheiden wordt verworpen. Een interpellatie door den heer Fokker omtrent het kampioensschap van 1924 had geen succes. DE COMPETITIE. Op waarlijk goede wijze heeft A. G. H. C. haar wedstarijdenreeks geopend; het is een keurige prestatie Ie achten om te winnen van Z. R. C., dat een week tevoren het ster ke team'van D. D. V. verpletterde.' Het ent housiasme van de A. G. H. C. bleek dus meer gewicht in de schaal te leggen dan dat van Z. R. C. Deze overwinning valt or.s mee voor de Gymnasiasten. Dc eerstvolgende vereeniging die nu tegen Z. R. C. zal moeten spelen, kan zich levens wel een nederlaag toedenken! De andere wedstrijd in de 2e klasse tus schen Quick 2 en Concordia 2 werd door de verjongde ploeg van Quick 2 met een ver schil van 7 punten gewonnen. De uitslagen van Blauw-Wit 2Ajax 2 en V. V. G. A. 1Concordia 3 hebben ons he laas niet bereikt. De anderen luiden: 2e klasse. Amsterdam: A. G. H. C. Z. R, C. 2718. Amsterdam: Quick 2 Concordia 2 2215. Wedstrijdprogramma voor Mei: 2 Mei. 1. Ajax Quick. Blauw-Wit Haarlem (scheid^r. H. Bag- gelaar. 2. A. G. H. C. D. D. V. Z. R. C. Concordia 2 3. Concordia 3 T. O. S, 9 Mei. 1. Concordia Blauw-Wit. 2. Quick 2 A. G. H. C. Ajax 2 D. D. V. 3. V. V. G. A. - T. O. S. Z. R. C. 2 Concordia 3. 10 Mei. 1. Haarlem Ajax, (scheidsr. E. Bleesing) - 16 Mei. 1. Quick Haarlem (scheidsr. II. Bagge- laar. Ajax Concordia. 2. Concordia 2 A, G. H. C. Blauw-Wit 2 Z. R. C. 3. T. O. S. D. D. V. II. 23 Mei. 1. Ajax Blauw-Wit. 2. Z. R. C. Quick 2. D, D. V. Concordia 2. A. G. H. C. Ajax 2. 3 V. V. G. A. Z. R. C. 2 T. O. S. Concordia 3. 30 Mei. 1. Concordia Haarlem (hoofdsch. E. Bleesing, veldscheidsr. J. L. Stam.) 2. Quick 2 D. D. V. Ajax 2 Z. R. C. Blauw-Wit 2 A. G. H. C. 3. Z. R. C. 2 T. O. S. Concordia 3 V. V. G. A. DRAVERIJEN TE SCHOORL. De uitslag van de Zondag te Schoorl ge houden draverijen is als volgt: Drummeldèkprijs: 1. Lord D. Eigen. C. Spaan Koedijk; 2. Dumas. Eig. G. Schoorl, Harencarspcl; 3. Neerlandia. Eig. J. David- zon, Hoorn. Nederlandersprijs: 1. Max Medium. Eig. J. v. Kuijk, Purmerend; 2. Barones. Eig. J. M. Schoon, Medembhk; 3. Koosje W. Eig. T. Vos, Benningbroek. 26 Aoril-prijs: 1. Quimperlé. Eig. A. P. Langendijk, Velsen; 2, Vitality, Eig. P. van Kempen, Brussel; 3. Barones, Eig J. M. Schoon Medemblik. KLEEDING- en MEUBELMAGAZIJNEN ZIJLSTRAAT 19 - TEL. 10190 ALLES OP GEMAKKELIJKE BETALINGSVOORWAARDEN. STIPTE GEHEIMHOUDING BINNENLANDSCHE HAVENS. AMSTERDAM. Aang. 24 April Betsy Anna st. Goole, steenkool, carg. Ruys Co., Ertskade Edaa (Ital.) st. Buenös-Ayres, vleesch, carg. Wm. H. Muller Co., Han delskade Werra st. Hamburg, stukgoed, carg. v. Es v. Ommeren, Ruyterkade Nereus st. Algarve, id., carg. Ver. Carg.kant., Surinamekade 25 April Venus st. Malaga, stukgoed, carg. Ver. Carg.kant., Suriname kade Rembrandt st., Java, id., carg. Mij. „Nederland", Sumatrakade. IJMUIDEN. Aang. 25 April Rembrandt v. Batavia Astur v. Melilla voor de Hoog ovens Zonia, Belg. politievaartuig, Noord zee. IJMUIDEN. Vertr. 25 April Dosina n. Land's End Prinses Juliana n. Batavia Strabo n. Gothenburg. Wind Z.-W. IJMUIDEN. Vertrokken 25 April Altona n. Hamburg, Albireo n. Hamburg, Crynsseu n. Hamburg, Zaanstroom n. Leith, Betsy- Anna n. New Castle, Amsterdam n. Stock holm, Redstart n. Londen IJselstroom n. Bordeaux, Maasstroom n. Bordeaux, Maas stroom n. Huil. DELFZIJL. Aang. 24 April Twee Ge broeders, Domhof, van Schwarzenlütte Johanna Nielsen, St., van Portland Oregon Muske 24, Mehlhause v. Emden. Vertr. Gruno st., n. Bremen Remmins, Voordewind, n. Bremen Wiegertje, Johanna, Dokter, naar Hamburg Hoop doet leven, Rauwbow Hoffnung, Schumann Alida- Elise, Schepers, n. Emden. VLIELAND. Vertrokken 25 April Noord Ho.lland n. Goole. VLIELAND. Vertr. 25 April Starling n. Londen Diskus n. Hull. VLISSINGEN. Gepasseerd 25 April Pitts burg v. New York n.' Antwerpen, Hennie v. Littlehampton n. Gent. Van Antwerpen Klio n. Barcelona, Urun- di n. Z. Afrika, Theseus n. Amsterdam Bosporus n. Malta. VLISSINGEN. Gep. 25 April Klip- fontein v. Kaapstad Zaandijk v. ICurrachee Royal Sceptre v. Nicclateff Wartenfels v. Calcutta Hans Tavsen v. Algiers Parama v. La Plata Melita v. St. John naar Ant werpen. Van Antwerpen Tamalva n. Snevier n. New York Bhodopis n. Chili. NEDERLANDSCHE STOOMVAART LIJNEN. ACHILLES (K. N. S. M.) Alexandrië- R'dam p. 24/4 Gibraltar. ALCYONE (R. Z. A.-lijn) thuisreis 24/4 v. Bahia. AURORA (K. N. S. M.) 24/4 v. Patras n. Venetië. CERES (K. N. S. M.) Algiers-A'dam p. 23/4 Gibraltar. CILIO (K. N. S. M. 23/4 v. Smyrna te Piraeus. GANYMEDES (K. N. S. M.) 24/4 v. Lissa bon n. Piraeus. HEBE (K. N. S. M.) 24/4 v. Lissabon n. Oran HECTOR (Oceaan) Japan-R'dam 23/4 te Psingtao. HERMES (K. N. S. M. 24/4 v. Constantino- pel b n.d. Dardanellen. Irene (K. N. S. M.) 24/4 v. Carthagena te Barcelona. JAGERSFONTEIN (H. Afr. lijn) thuisreis 24/4 te Marseille. MENADO (H. Afr. lijn) thuisreis 1 24/4 v. East Londen. NERO (K. N. S. M.) 24/4 v. Stettin n. A'cfam ORANJE NASSAU (W. I. M.) thuisreis p. 24/4 Fayal wordt 28/4 's middags te Plymouth verwacht. ORPHEUS (K. N. S. M.) 25/4 v. Kopenha gen te A'dam. Saturnus (K. N. S. M.) 24/4 v. Tarragona te Malaga. SPRINGFONTEIN (H. Afr. -lijn) uitreis p. 24/4 Gibraltar. Theseus (K. N. S. M.) 24/4 v. Vigo n. A'dam. VESTA (K. N. S. M.) 24/4 v. Tunis te Cart hagena. ALBIREO (H. W. Afr. lijn) 25/4 v. A'dam n. Hamb. ANTENOR (Oceaan) Japan-R'dam p. 24/4 Perim. ANTOLYCUS (Oceaan) Japan-R'dam 25/4 te Suez. BINNENDIJK (H. A. L.) 25/4 v. R'dam n. Montreal. CRYNSSEN W. I. M.) 25/4 v. A'dam n. Hamburg. DARDANUS (Oceaan) Japan-R'dam p. 25/4 Perim. MED AN (R. Lloyd) 25/4 v. Java te R'dam MEERKERK (Br. Indië lijn) uitreis p. 25/4 Perim. RIDDERKERK (Br. Indië lijn) 25/4 v. R'dam n. Bombay. RIETFONTEIN (H. Afr. lijn) 25/4 v. Zanzibar te Beira. STRABO (K. N. S. M.) 25/4 v. A'dam n. Gothenburg. TELLUS (K. N. S. M.) 25/4 v. R'dam n. Vigo. VENUS 25/4 v. R'dam n. Danzig. IJSELDIJK (H. Afr. lijn) 24/4 v. Tanga n Kilindini. IJSSELSTROOM (H. W. Afr. lijn) 25/4 v. A'dam n. Bordeaux. BATJAN (Nederl.) Rangoon-Europa 25/4 te Suez. BILDERDIJK (H. A. L.) R'dam-Montreal p. 25/4 Lizard. BILLITON (Nederl.) thuisreis 24/4 v. Tries. DJEMBER (R. Lloyd) uitreis p. 25/4 Perim. EDAM (H. A. L.) New-Orleans-R'dam 24/4 te Havanna KARIMATA (Nederl.) 24/4 v. Batavia n. A'dam. KARIMOEN (Nederl.) Rangoon-A'dam 25/4 tC StlCZr* KERTOSONO (R. Lloyd) thuisreis p. 24/4 Sagres. KLIPFONTEIN (H. Afr.-Iijn) thuisreis 25/4 te Antwerpen. KON. DER NEDERLANDEN (Nederl.) thuisreis 24/4 van Singapore. LOMBOK (Nederl.) thuisreis 25/4 v. Port Said. MAASDAM (H. A. L.) 25/4 v. New-Or leans te R'dam. MEDAN (R. Lloyd) thuisreis hedenavond 8 uur bij Hoek van Holland verwacht. NIEUW AMSTERDAM (H.A.L.) Ne* York-R'dam 27/4 v.m. 7 uur te Plymouth! verwacht. PRINSES JULIANA (Nederl.) 25/4 v* A'dam n. Batavia. ROTTERDAM (H.A.L.) 24/4 v. R'dam MÉ New York. SOMMELSDljK (Br.-Ind.-lijn) thuisreis 24/4 te Suez. SPAARNDAM (H.A.L.) R'dam-New-Or-i leans 24/4 van Corunna. TAMBORA (R. Lloyd) thuisreis 24/4 n.mJ 4 uur van Marseille. TJERIMAI (R. Lloyd) uitreis p. 24/4 Sagresj BUITENLANDSCHE HAVENS. DIRKSLAND 24/4 v. Blyth n. Brunsbüttel/ MAASHAVEN 23/4 v. Norfolk n. -Nuevitos j MARIA, Steenstra, 22/4 v. Koningsbergen; te Holtenau. OCSTERLAND New-Castle-Caen p. 23/4' Dover. POOLSTER, z.s., 23,4 v. Bremen n. Born- holm. PRIMA, Boersma, 23 4 v. Newport n. Naks- kov. PRINSES JULIANA, m.s., 23,4 v. Londen) n. Calais uitgeklaard. SCHIELAND 23/4 v. Hamb. n. Blyth. S TAD AMSTERDAM 23/4 v. Hamb. te Rio Janeiro. ST. ANNALAND 23/4 v. Hamb. te Blyth, ST. PHILIPSLAND 24/4 v. Tyne ter reede van Havre. j VLEDDERVEEN, m.s., 23/4 v. Huil n-, Norresundby. ARNFRIED R'dam-W.-Afrika 23/4 te Las Palmas. BATAVIER II 25/4 v.m. 9.15 v. R'dam te Gravesend. BEURSPLEIN 24/4 v. Narvik n. R'damj BORDEAUX MARU Batavia-New York p., 24/4 'Perim. EMPRESS OF FRANCE Batavia-South- ampton 24/4 te Honolilu. LEAFIELD 23/4 v. Carthagena n. R'dam.' MANISTEE Santa Marta-R'dam p. 24/4 Prawlepoint. j MARCELLA 24/4 v. Melbourne te Singa pore. AQUITANIA 27/4 v. Southampton te New York. H CITY OF PEKIN Ikangai-R'dam 25/4 te Colombo. PACIFIC TRANSPORT Buenos-Ayres p. 25/4 Ouessant. MERVYN R'dam-Barcelona p. 25/4 Gibral tar. j NICOLAAS R'dam-Oran p. 25/4 Gibraltar* PERA 24/4 v. Alexandrië. PHOEBUS 24/4- v. R'dam te Houston. POLCEVERA 24/4 v. St. Vincent C.V. m R'dam. i SORRISO R'dam-Napels p. 25/4 Gibraltar.) STAD HAARLEM v. Palermo p. 25/4 Gibraltar. STAD ZWOLLE R'dam-Genua p. 24/4 Gibraltar. TEXEL Bona-R'dam 25/4 Gibraltar. TJIPANAS BurmaZaandam 27/4 te IJmui- den verwacht. TROMPENBERG 24,4 v. Willemstad n. Crenfuegos. BATAVIER I 24/4 v. Bordeaux n. R'dam, CERES Dantzig-R'dam p. 24/4 BrunsbütteL HECTOR 24/4 v. Lissabon n. R'dam. HECTOR, sleepb., 25/4 v. Londen te Ant werpen met 2 lichters. KATE 24/4 v. Stettin n. R'dam. MAAS 25/4 v. Hamburg n. R'dam. PALLAS 24 4 v. Stettin n. R'dam. i SILURIAN 21/4 v. Portland-M. n. R'dam.j THEANO 25/4 v. Cork n. Rosslare. TROMPENBERG 24/4 v. Willemstad Cienfuegos. TYNE Oran-San Juan 24/4 te Bonanza geankerd. VECHT Rufisque-Bordeaux p. 24/4 Finis-i terre. j WALCHEREN 25/4 v. R'dam te Oxelsund.' YILDUM 24/4 v. Trapani te Napels. i ZAAN 24/4 v. Karlsholm n. Hargsham. i ZAANDIJK 25/4 v. Kurrachee te Antwer pen. ONTSLAG NOTARIS BOERLAGE. Zooals reeds gemeld is, heeft mr. C. J. j Boerlage eervol ontslag als notaris alhier/ gevraagd. Mr. Boerlage werd 11 Januari 1857 te Uil-j hoorn geboren als zoon van notaris G. D.! Boerlage. In Leiden studeerde hij voor het' notariaat en in de rechten. In 1874 werd hij candidaat-notaris en pro-j moveerde in 1875 te Leiden in de rechten.' 25 November 1886 werd hij benoemd tot notaris te Uithoorn als opvolger van zijn vader. Zijn benoeming te Heemstede volgde op 19 October 1898. 23 November van dat) jaar trad hij in functie. Ook was hij vele jaren lid van de Kameri van Toezicht over notarissen en candidaaf-i notarissen in de arrondissementen Haarlem: en Alkmaar. Notaris Boerlage was zeer gezien en ge-J noot aller vertrouwen. De waarneming van het kantoor is opge dragen aan den reeds jaren aldaar werken* den candidaat-notaris J. A. de la Hayze. Landarbeiderswet. De Landarbeiders- wet heeft tot nu toe in deze gemeente nog weinig toepassing gevonden. Het was zoo aardig begonnen. Reeds in' Februari 1920 waren de statuten goedge keurd van de vereeniging tot bevordering van de verkrijging van onroerend Jjoeddoor landarbeiders .Eigen Haard", gevestigd te; Hoofddorp. Aan het hoofd van het bestuur stond een man, wiens activiteit, wilskracht en door-: zettingsvermogen algemeen bekend was en van wiens initiatief alzoo veel verwacht: mocht worden. Toch is er van deze combi- j natie door een wonderlijke samenloop vaa omstandigheden geen kracht uitgegaan. Integendeel heeft deze vereeniging geen enkele .praktische daad verricht om uitvoe ring te geven aan haar goede bedoelingen' en enkele weken geleden werd zij zelfs ont bonden! In hoofdzaak door daar de grondprijzen en de kosten van het bouwen van een woonhuis tot voor korten tijd zóó hoog wa ren dat er niet aan te denken viel om voor 4000.een aardig huisje met een flink stukje grond te verkrijgen

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 9