Ij KISTEN l LEVERT U Schoonmaak UE.AKAUB DE SPAARNEBANK Agenda 1 Mei Werkverschaffing aan Blinden. Een waarschuwing van den Armenraad. Prinses Juliana. Personalia. HYGIËNISCH ZUIVERE VOLLE MELK Faillissementen. Internationale Zangwedstrijd „Polyhymnia." Jubileum. Het eere-voorzitterschap der H.H.V. Vacature directeur Stads schouwburg. Lantaarnpaal omgereden. Rijwiel ontvreemd. Brandje. Triduüm. Opbrengst Bloemenverkoop van de Ver. tot Bestr. van Tuberculose. Het overlijden van Louis Bouwmeester. De verlaging der woninghuren. Het circus Hagenbeek komt te Schoten. Optocht. De Burgemeester vah Bennebroek. Oudheidkunde-vereeniging „Haarlem". Ingezonden mededeelingen a 60 cents per regel. bezorgt menige vrouw ruwe en roode Wetkhanden Deze worden echter weer spoedig gaaf, zacht en blank door Purol, MUZIEK. VOOR TRANSPORT ET" ZOOWEL VOOR BINNEN- ALS BUITENLAND N.V. HOUTHANDEL L. HEERENVEST 114-128 TEL. 12208 - HAARLEM HET VOORDEELIGSTE Feestavond met Vaandel onthulling. De aankoop van Dennenheuvel. Tooneeluitvoering St. Bavo- Patronaat. a8Vl6 49I1/s 361 891/4 1891/8 144 1261/4 1261/4 94 145 J68l/2 'ie1/* '2^4 1661/ 168 H7/s 1321/4 37 41/2 397 342 2153/8 2201/8 '083/4 1581/2 345 89 l38l/g 145 3651/2 115 l2 168 i70 I'Va 1323/4 397 342 215i/2 Wisselkoersen en koersen van Bankpapier. 12 63i/2 0 35.10 12.07 6680 46 30 40-90 48.30 2.493/4 10.20 0.59.70 13.— 12 63 0.35.12-5 12.077/ 8 66.76 46.40 40.95 48.27i/o 2 491 8 10.2O Internationale voorjaars Bloemententoonstelling '25 Van onze Rechtbank. BURGERLIJKE STAND OVERVEEN.» BLOEMENDAAL. LAATSTE NIEUWS. Groote smokkelarij van ver- doovingsmiddelen. Het Ned. Olympisch Comité. HetKamerlid De Monté Verloren, f De regeering van Italië en de socialisten. Kist met morfine enz. in beslag genomen Tentoonstellingsterrein Heemstede, Interna tionale Voorjaars-Bloemententoonstelling. Sociëteit „St. Bavo". Haarl. Gemengd Koor 8 uur R. K, Damclub „Ons Genoegen" 8 uur Alg. R. K. Prooa- gandaclub half 9 uur Bestuur Vrou- wenbond 3 uur Rederijkers 8 uur. Weaggebouw Spaarne Tentoonstel ling van bloemstukken, werken van leden van de vereeniging „Kunst Zij Ons Doel," van 19 April tot Zondag 2 Mei, Kunsthandel F. H, Smit Groote Hout straat 69 tentoonstelling van bloem stukken, aangevuld door een collectie tcekeningen. In de voorzaal tentoonstel ling van Grafischwerk. De tentoonstel ling is geopend van 23 April tot 23 Mei, 1925, dadelijks van 106 uur, uitgezOn- derd op Zondag, Arbeidsbemiddelingsbureau van Sint Fran- ciscus Liefdewerk, Zoetestraat 11 Eiken Donderdag van 89 'A uur R. K, Arbeidsbeurs voor mannen en jongens Sociëteit St. Bavo, Smcdestraat 23 i clefoon 10O49 Alle werkdagen van 9— VA van 2615 en 's avonds van.haii 8 half 9 uur /Zaterdags alleen van 92 en van half 8half 9 uur, R.K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen Bloem hofstraat 1 Alle werkdagen van v.m 1012 uur. des middags van 24 uur, en s avonds van 89 uui behalve Zaterdag avond Tel 11671 Vrbeidsbeurs voor R. K. Ziekenverpleegsters 'uitgaande van den Ned R K Bond van Ziekenverpleegsters) Aanbiedingen en aanvragen voor verpleegsters aan het Bu reau Bl weg 309, Overveen (dr. C. Bos). K. K. Leeszaal en uitleenbibliotheek Jansstraat 49 Eiken dag geopend van 1012, van 25 en van 7—10 uur. be halve des Maandagsochtends en op Zon en feestdagen Uitleenen van boeken van 2 tot 5 uur en van 79 uur. Woens dagmiddag ruilen, van kinderboeken. St. Marthavereeniging Bloemhofstr. Zon dags en Woensdags van 810 uur. n.m gezellig samenzijn voor Hollandsche meis jes, die bier geen tehuis hebben Tel. 11671. M. K. Bevolkingsbnrean Gebouw Sint Bavo Smedestraat 23 van 8—10 op Maandag- Woensdag- en Vrijdagavond St. Elisabeths Vcreeniglng Jansstraat Aanvragen om versterkende middelen vuor armen zieken der S. E. V. Maan dags van 23 tiur Donderdag van 12. Bisschoppelijk Museum. Dadelijks, uitge nomen Zaterdag, Zon- en feestdagen toegankelijk. Parochiale Bibliotheek (Kleverparkweg) ingang tusschen kerk en pastorie,, ieaeren Dinsdagavond. Eerste Hulp bij Ongelukken (Snelverband) Centrale post Tel 11111 {Holzhausj en verder bij de leden, te kenr.cn aan het zwarte schild met wit kruis aan den huis gevel Reddingsbrigade voor drenkelingen Centrale post Tel. 11111 (Holzhausj en 'erder bij de leden te kennen aan het groen-wit schild aan den huisgevel. De secretaris van den Armenraad te Am sterdam waarschuwt het publiek geen steun te verleenen aan de zgn. v.h. N. V. Eerste Neclerlandsche Blindenindustrie (directeur A van den Burg, Langestraat 36-38) aldaar; de zgn. Nederlandsche Nijverheid der Blin den (directeur D. J. Portharst, Ericastrant 11), kantoor en magazijn Govert Flinckstraat 149 en de zgn. Werkverschaffing cn onder stee ning aan blinden en andere hulpbehoe venden van C. Postma, Celebesstraat 2. De opbrengst der gelden, door deze zoo genaamde vereenigingen verzameld, vordt n: t voor bet opgegeven liefdadige doel aan gewend. Van de openbare gebouwen wapperde vandaag de driekleur, ter gelegenheid van het feest van Prinses Juliana. VeU scholen hadden vrijaf en o.m. de Kinderhemd „Prin ses Juliana' in het Amsterdamsche kwar tier, organiseerde een feestelijken ommegang door het kwartier voor de kinderen en een feest vanavond in gebouw „Sint Bavo". De H. O. V. zou vanmiddag een concert geven in den Hout en de Kon, Liedertafel „Zang en Vriendschap geeft vanavond een vocaal concert om 8 uur in de gemeentelijke Concertzaal. Bij de eindexamens der Chr. H. B. S., Ylaardingen, 22, 23, 24, 25 Juni; afd. H. B. S. van het Rotterdamsch Lyce um, Witte da Withstraat 27, Rotterdam, 26 en 27 Juni; R. H. B. S. Gouda, 29, 30 Juni, 1 2, 3, 4 en 6 Juli; bijz. H. B. S„ Woerden, 7, 8, 9 en 10 Juli; afd. H. B. S. van het R.K. Lyceum voor Meisjes, Amaliastraat 's-Gravenhage, 11 cn 13 Juli; is o.m. benoemd als deskundige dr. J. Brinkman, predikant, alhier. Bij de eindexamens der afd. H. B. S. van bet Arasterdamsch Lyceum, Valeriusplein 15 20, 22. 23. 24, 25 Juni; Chr. H. B. S., te Amsterdam, Moreelse- straat 21, 26 Juni, 2, 3, 4, 6, 7, 8, 9 en 10 Juli; R. H. B. S. te Alkmaar 11, 13, 14, 15, 16, 17, 18 Juli; is o.m. benoemd dr. A. F. Holleman, oud- hoogleeraar aan de universiteit te Amster dam, te Bloemendaal (voor de eerste en derde school). Bij de eindexamens der R. H. B. S, te Hel der, 22, 23, 24 25 Juni; 2de gem. H. B S. te Haarlem, Prinsen- holwerk 3, 26, 27, 29, 30 Juni, 1, 2, 3 Juli; lste gem, H. B, S. te Haarlem, Zijlvest 27, 4, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 13, 14 Juli; zijn o.m. benoemd tot deskundigen: ir. W. Massink, oud-directeur eener H. B. S. met 5-j. cursus te Leiden; dr. H. C. Redeke, directeur vin het Rijks instituut voor visscherij-onderzoek. privaat docent aan de universiteit van Amsterdam, te Helder; L. van Vuuren, lector aan de universiteit van Amsterdam, te Blaricum; mevr. dr. J. van den Bergh van Eysinga- Elias, letterkundige, te Santpoort; H. Poutsma. oud-leeraar bij het gymna siaal en middelbaar onderwijs, te Amster dam. Bij de eindexamens der: afd. H. B. S. van het Christelijk Lyceum te Haarlem (Zijlweg), 18, 19 Juni; i R. H. B. S. te Velsen. 20, 22, 23 Juni; afd. H. B, S. van liet Kenncmer Lyceum te Bloemendaal (Prins Mauritsloan), 24, 25, 26, 27 Juni; Gooische H. B. S, te Bussum, 29, 30 Juni, 1, 2, 3, 4', 6, 7, 8, 9, 10 en 11 Juli zijn o.m. benoemd tot deskundigen; ir. C. van Buy- sen, oud-inspecteur van het lager onderwijs, te Alkmaar; i H. Heukels, oud-leeraar M. O., te Haar lem (voor de drie eerstgenoemde scholen), en E. J. van Itallie, privaatdocent aan de universiteit van Amsterdam, te Amsterdam 'voor de laatstgenoemde school); J. C. Voorduin, Ned.-Herv. predikant, te Maarden; J. Greshoff, letterkundige, te Arnhem (voor Nederlandsch en Fransch); mevr. G. Blokhuys-Kutsch Loijenga, tc Hilversum (voor de drie eerstgenoemde scholen), en dr. W. J. Ktflder, booglceraar aan de uni versiteit van Amsterdam, te Amsterdam (voor de laatstgenoemde school), voor Düitsch en Engelsch, VRAAGT ONZE van prima samenstelling, welke rauw gebruikt kan worden HET HYGIËNISCH MELK BE DRIJF „WEERESTEIJN" TE HILLEGOM SUF" Voor belangstellenden gratis Brochure op aanvraag. Bij de eindexamens der; gem. H. B. S, te Apeldoorn, 23, 24, 25 26, 27, 29, 30 Juni; gem. H. B, S. te Zutpken, 1, 2, 3, 4, 6, 7, 8 Juli; R. H. B, S. te Wageningen, 13, 14, 15, 16, 17 Juli, Is o.m. benoemd mevrouw J. F. T. H. Loeff-Rens, alhier. B ij de eindexamens der R. H. B. S. te Gro ningen, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 29,. 30 Juni, 1, 2, 3 en 4 Juli; R. H, B, S. te Appingedam, 6, 7 en 8 Juli; R. H. B. S. te Warffum, 9, 10 en 11 Juli, is o.m. benoemd tot deskundige, dr. C. Dors man, directeur Levensverzekering Maat schappij N. O. G., fe Heemstede. Bij de eindexamens der R. H, B. S. te As sen, 22, 23 en 24 Juni; R. H. B. S. te Heerenveen, 25, 26, 27, 29 en 30 Juni; R. H. B. S. te Steenwijk, 1, 2, 3 en 4 Juli; R. H. B. S. te Meppcl, 6, 7, 8 en 9 Juli is o.m, benoemd tot deskundige: J. F. Schmöle, oud-kolonel der genie, te Heemstede, J. J. Th. Kodde, koopman in oliën en vetten, Voorweg 7, Heemstede. „Handels belangen" No. 1825, bevat de crediteuren- lijst in het faillissement J, J. Th. Kodde, te Heemstede. Zij telt 14 namen, met een totaal passief van Gld. 60.543.44. De baten zijn nog niet volledig bekend. De voornaamste crediteur is de Haar- ltmsche Bankvereeniging te Haarlem met eene preferente vordering van 53.696.57 J. List, Hotelhouder IJmuiden, Zeestrand. „Handelsbelangen" No. 1825, bevat de cre- diteurenlijst in het faillissement J. List, te IJmuiden. Zij telt 27 namen, met een totaal passief van 87.351.34. De baten zijn nog niet vol ledig bekend. De voornaamste schuldeischer is de Haarlemsche Bankvereeniging, te Haarlem met eene preferente vordering van 23.376.48. Naar aanleiding van 't bericht van Maan dag j.l. betreffende het voornemen van een Zangvereeniging uit Budapest aan het Zan gersfeest van „Polyhympia" deel te nemen, verzoekt men ons medé te deelen, dat de Mannenzangvereeniging „Budapest! Lyra dal- kör" bereids vóór 15 Februari j.l. definitief voor deelneming in de Hoogste Eere Afdee- ling Mannenkoren van den Zangerswedstrijd van .Polyhymnia" heeft ingeschreven en ook aan de loting, regelende de beurt van op treden, op 13 April j.l. heeft deelgenomen. Thans heeft bedoelde vereeniging, even als de Mannenzangvereeniging „Haria", uit Warschau Polen, welke eveneens in de Hoogste Eere Afdeeling zal uitkomen, na ontvangst van het verplichte koorwerk voor die afdeeling, t.w. „Gloria in Excelsjs Deo", van Ötto de Nobel, het deelnemen aan den wedstrijd nogmaals bevestigd. De heer W. Doés herdacht heden het feit, dat hij 25 jaar als monteur werkzaam was bij de firma Heeük's Ijzerhandel, Gr. Houtstraat 99. De jubilaris werd met zijn cchtgenoote door een der vertegenwoordigers van de firma perauto van zijn huis ge haald, waarna ten kantore der firma hem dank werd gebracht voor de kijze, waarop hij gedurende 25 jaar zijn werkzaamheden vervuld had, welke zich kenmerkte jdoor groote plichtsbetrachting. De wensch werd uitgesproken, dat hij nog menig jaar op dezelfde wijze zijn werkzaamheden mag blijven vervuilen. Zoowel de eigenaren der firma, alsook administratief- en zaakpersoneel schonken hem als stoffelijk aandenken resp. een gou den horloge, gouden ketting en klok met garnituur en bloemenhulde. Na afloop van het huldeblijk werd hij we der per auto naar zijn woning gebracht, om het verdere gedéelte van den dag in huiselijken kring door te brengen. De leden en donateurs(trices) der Haar lemsche Handelsschool-Vereeniglng zijn uit- genoodigd tot het bijwonen van het aanbie den van het eere-voorzitterschap aan den heer dr. S. Elzinga, directeur der H. H. S., op Zondag 3 Mei a.s., des namiddags .te half vier in Restaurant „Hildebrand", Dreef. Door cenige commissarissen van de Leid- sche Schouwburgvereeniging is aan den voorzitter van den Raad van Beheer van den Stadsschouwburg, alhier, een adres ge zonden waarin voor de directeurs-vacature van den stadsschouwburg aanbevolen wordt de heer A. Goedkoop, die gedurende bijna 25 jaar secretaris is van het bestuur der Leidsche Schouwburgvereeniging. Gisteren wilde een vrachtauto van de fa. V„ vanuit de Groote Houtstraat de Spelc- straat inrijden. Op den hoek stond echter een andere auto, welke de bestuurder van de vrachtauto te laat bemerkte. Bij het uit halen reed do auto tegen een op den hoek staanden lantaarnpaal aan, welke in drie stukken brak. Uit de gang van café Brinkmann is giste ren een rijwiel ontvreemd. Aan bet stpur was een cape gebonden, welke natuurlijk mede verdwenen is. In perceel Barrevoetestraat 21ontstond gisteren een begin van brand, doordat kin deren met lucifers speelden. Een gordijn en een stoelzitting verbrandden gedeeltelijk, terwijl de bewoner het vuurtje met een emmer water bluschte. Van 610 Mei wordt in dc Kapel der Zusters aan de Koningstraat, een triduum gehouden voor jonge dames. Alle jonge dames, die daaraan wenschen deel tc nemen, kunnen zich opgeven en inlichtingen ver krijgen bij: Ina Weeren, Schalkburger- gracht 89 en Paula van Bemmel Baan 43. Het betreft een propaganda van den Eucha- ristischeö Bond. Naar wii vernemen is de opbrengst van de bloempjesverkoop ongeveer 8300, evenals het vorige jaar. De officieele opgave kan pas over enkele dagen verstrekt worden, In elk geval zal de totale opbrengst geen groote verandering meer ondergaan. Men ziet, dat door de meeste menschen flink is gesteund. Wegens het overlijden van Louis Bouw meester waait de viag van den Stadsschouw burg half-stok. Naar wij vernemen zal de verlaging der woninghuren van een aantal bouwvereehi- gingen binnen niet te langen tijd worden ingevoerd. Deze verlaging zal evenwel niet voor allen hetzelfde zijn daar er rekening wordt gehouden met de gezins-inkomsten. Aan de bewoners van woningen van dié bouwverenigingen die voor verlaging in aanmerking komen zijn invullings-formu- lieren ter hand gesteld, waarop het inkomen van het gezinshoofd en van de kinderen boven de 15 jaar moet worden ingevuld. Onjuiste opgaven zullen een uitschakeling van de verlaging ten gevolge hebben. Men verwacht de invoering der verlaging tegen 1 Mei. Er zal aan dezen maatregel eenige terugwerkende kracht worden verleend. Het circus Hagenbeek komt half Mei eenige dagen in Schoten voorstellingen geven. Evenals voorheen zal het groote circus standplaats hebben op het gemeentelijk bouwterrein nabij de oude boerderij. Morgen wordt door de socialisten de lra- ditioneclc oplocht gehouden. Om 8 uur trekt een verlichte sloet langs Paviljoenslaan, Kleine Houtweg, Gasthuissingel, Raamsingel, Wilsonsplein, Oranjekade, Wilhelminastraat, Zijlstraat Groote Markt, Riviervischmarkt, L. Begijnestraat naar Gom. Concertzaal. kt de Gem. Concertzaal zal een groote feestavond worden gegeven. De burgemeester van Bennebroek is door Z. Exc. den Commissaris der Koningin in dc Provincie Noord-Holland met ingang van 29 April voor één maand in zijn functie ge schorst in afwachting van den uitslag van het onderzoek. De vereeniging „Haerlem", die zoovele jaren vergaderde op het Stadhuis, toen zoo vele kunstbeschouwingen hield in de tuin- zaal van cte Kroon, daarna een keer in de groote zaal naast het typografisch, museum „Enschede", doet dat nu al eenige jaren in de oude Hoofdwacht. Maar wat daar Dinsdag avond is vertoond, is nog nooit te iien ge weest. Zeker, er is wel eens een lezing ge weest, b.v. over klokkespelen, waarbij licht beelden vertoond werden, maar deze avond was geheel en al aan hef lichtbeeld gewijd en wel eenige seriën. Eerst waren het gezichten buiten de stad, toen in de stad langs het Spaar ne, verder tii van oude plekjes. Toen volgde o.a. een serie personen, o.a de HaarUmschc geschiedschrijvers Amp- zing, Dirk Schrevel, Pieter Langendijk, Ger- rit van Oosten de Bruijn, verder schilders en de eerste directeuren van Teylers Stichting, o.a. Jelgersma, Wyben Hendriks. Dan was er een serie historische gebeurtenissen, een van economische geschiedenis, verder beel den uit het oude huishoudelijke leven. Ondanks het onaangename Weer was de zaal in het Vereenigingsgebouw op de tra- ditioneele leege voorste rij na, geheel bezet en even 8 uur tot ongeveer kwart over tien heb ben wc door en om oud-Haarlem gezwor ven en verkeerd met reeds lang overleden stadgenooten. De heer Knappert, bestuurslid en Stads- Archivaris onder wiens leiding tal van platen uit den Atlas van Haarlem zijn genomen, was ook nu de gids en had bij elk beeld een of andere interressante mededeeling. Ook de toeschouwers hadden elkaar nog enkele aan wijzingen te geven. Natuurlijk hadden niet alle platen, etsen en aquarellen zich even goed voor fotografeeren geschikt betoond, maar de beelden waren toch heel goed. We schre ven reeds, dat er een „legger" wordt gemaakt. De bedoeling is, dat elk vooróaam gebouw dat verdwijnen gaat vóór de' verdwijning „ge nomen" wordt om ten minste het beeld te bewaren. Een der eerste beelden was wel het Zuider Buiten-Spaarnè met oorlogssche pen Keurig was ook de Schecpmakersdijk naar Scholte. Natuurlijk hadden we van vele beelden vroeger reeds het origine gezien, meestal 'n voorwerp van groote kunstwaarde. We denken o.a. aan de vele goede stadsteeke ningen van Cornell's van Morde Rademaker. De Groote Markt zagen we o.a. in de 17e eeuw met de beide belfrois en nog een beeld boven het bordes. In de Zijlstraat zagen we in de verte de Zijlpoort en ook bewonderden we het Zijl klooster, dat stond, waar nu het nieuwe Post kantoor is. We zagen ook het Gerechtshof naast het Stadhuis. Het Hof van Holland, in de Warmoesstraat, is het laatste profane gebouw uit de Middeleeuwen. Het verdween eenige tientallen laren geleden. Allen waren we 't er over eens, dat de kiek-' kes zoo intiem, zoo rustig, haast zoo idylisch waren. Merkwaardig was ook de kaart van Haar lem tijdens het Spaansche beleg door Maerten van Heemskerck. Het origineel is een plaat gedrukt in de beroemde drukkerij van Philip- pus Gallé te Antwerpen. Onder de vele vergaderden was ook Bur gemeester Maarschalk, die zeer zeker de tolk was der vereeniging, toen hij den heer Knappert bedankte voor den aangenamen avond en.de hoop uitsprak, dat hij voort zou gaan met zijn verzameling lantaarnplaatjes Ook den heer Van der Werff komt daarvoor alle eer toe. Zeer zeker heeft een beeld niet het effect van een oorspronkelijke teekening, maar het beeld op het witte doek kan men allemaal tegelijk zien, wordt vergroot, ge projecteerd, en kan kan voor allen tegelijk toegelicht worden. Tóch willen .we onze „Kunstbeschouwingen" ook niet missen, Madrigaal-vereeniging. Door de Vereeniging tot Verfraaiing van Haarlem en omliggende gemeenten en tot Bevordering van het Vreemdelingenverkeer was ook een concert in de Groote Kerk ge organiseerd. 't Werd gisteravond gegeven, door de bekende Madrigaal-vereeniging uit Amsterdam. De kerk was mooi gevuld, wel een be wijs, hoezeer Haarlem dit concert, aan de al lerhoogste klankenkunst gewijd, en ontdaan van alle mondain gedoe, waardeerde. En door de uitvoering zelve kon die waardeering slechts stijgen. Immers het waren al juweelen van toon kunst, van die meesterwerken in poly- phonen stijl, die door hun ideale eenheid van vorm en inhoud, hun diepe expressie ge paard aan verbluffende technische volmaakt heid, mee van 't zuiverste genot schenken, dat in muziek te geven valt. Althans wanneer Palestrina, Lotfi en Sweelinck en nieuwe- ren als Ropartz en Diepenbrock vertolkers vinden als dit negental begaafde en geschool de zangers, met een leider als Sem Dresden Wij zullen niet eens door 't aanstippen van enkele vlekjes bewijzen hoe goed we luister den er waren ook haast geen vlekjes. Ons past slechts respect voor deze dames en hee- ren, die liefde en studie genoeg bezitten om, bij hun andere muzikale prestaties, deze nobele werken in te oefenen en te vertolken. Bijzonder mooi was o. a. de uitvoering van Psalm 122, van onzen Sweelinck, en met verdubbelde interesse aanhoorden wij het „De die aeternitatfs" van Hendrik Andries- sen. Het moge dezen tot eer strekken, dat zijn compositie in dit kader werd opgenomen 't werk zelf verdient die plaats ten volle. Mag wellicht de compositie der eerste strofe wat weelderig heeten, het geheel is in stemvoering, zeggingskracht en harmonie voortreffelijk. Speciaal de verzuchting „O utinam dies illa illuxisset, et cuncta hace temporalia ftnern accepissent 1" deed waarlijk heilig-ontroerend aan, met eerbied ook voor het verfnogen der muziek èn van1 den Haarlemschen kunstenaar. George Robert gaf 't mooie orgel gelegen heid, zich weelderig uit te zingen in een rijke Passacaglia van cfen orgelmeester Fresco- baldi en een Fantaisie van César Franck, die in haar vrijeren vorm een wel aangename afwisseling bracht. Ban Het geheelonthouders gpmengd Zangkoor: „Stem der Onthouding" geelt op Zaterdag 2 Mei 1925 in het gebouw St. Bavo, des avonds 8 uur een feestavond met Vaandel onthulling. Naar wij vernemen, is de buitenplaats „Dennenheuvel", te Heemstede, waarvan wij gisteren den verkoop meldden, door een particulier gekocht, die het zelf gaat be wonen, zoodat het als buitenplaats be stendigd blijft. Gisterenavond had in het Patronaatsge bouw aan de Leidschevaart een tooneeluit voering plaats door T.A.V.E.N.U., tooneel- afdeeling van het patronaat. De Weleerw. heer Kapelaan Jacobs opende den feestavond en heette alle aanwezigen, vooral de leden en de ouders hartelijk welkom. „Van meisjes toonecl is de stemming altijd iets ernstiger," aldus spr. doch spr. hoopte dat er nu veel en hartelijk gelachen zou worden en sloot zijn inleiding met den wensch, dat allen een pleizierigen avond zouden hebben. Over dit laatste hebben we heel den avond niet te klagen gehad. Er is veel en smakelijk gelachen en het kostte soms moeit om tot bedaren te komén. Vooral het jongere volkje gaf van zijn vroolijkheid blijk. Het eerste stukje dat opgevoerd werd, was „Het rare kosthuis" klucht in twee be drijven. In dit stukje verhuurt zekeren mijn heer Donkerdal één kamer aan Verschillende personen. De grappige verwikkelingen die natuurlijk ontstaan, brengen de lachlust er danig in. Hendrik, de knecht van mijnheer Donkerdal blijkt een waardig lid te zijn van het „anti-fooien-afschaffers"-gilde. Hij speel de zijn rol zeer goed. De heer Zemenknoop, is zeer zenuwknooperig aangelegd en deed zijn naam alle eer aan. Ook deze rol was in goede handen. Van de executanten willen we nog even aanstippen, Burini. die in zijn rol erf ook wat grimeering betreft uitstekend was, Hoorbaar, ColoradoClaro, Spierbal, Rozengeur, en niet te vergeten Mozes Augurk en een veldwachter, die allen goed „dilletan- ten"-spe! leverden. Na de pauze werd een kluchtige spotternij in één bedrijf voor het voetlicht gebracht n.l „Dc Doodenrit". In dit stukje worden de rollen vertolkt van Pulleman, schoenmaker, Jaap, zijn knecht en Zemelknoop, klerk ter secretarie., Het-is niets meer of minder dan een vroo- lijke onschuldige spotternij, waar heel veel om gelachen wordt en dair was het toch maar om te doen. De jongens van het patronaat hebben ge-' toond goed werk te kunnen leveren en wij wenschen hun in den vervolge veel succes toe. Het jazz-band-orkest „De Krekel" vér- leende welwillende medewerking en dit ge zelschap heeft zeer veel tot het succes van dezen vroöliiken avond biieedragen. MEDEGEDEELD DOOR De beurs opende heden prijshoudend. 5% Nederland 1919 6% Nederland 1923 4 'A Nederl. 1917 1% N.-L 1921 A.. 6% N.-L 1923 D... holL Lloyd Oude Vaart dito Gem. Eigend. Mij „Nederland" Scheepvaart-Unie Rotterd. Lloyd Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot H V. A. Java Cultuur^ Jurgens gew. Koloniale Bank I dische Bank Cert. Handel Mij Resc. dito Phoenix Geconsolideerde Kon. Olie U. S. Steel Marine comm Vorstenlanden Actions id. C jinp. Merc. Arg Poerworedjo Oude Deli Senembah Deli Batavia A'dam Rubber Serbadjadi Silau Wai Sumatra Dordtscbe Petr. Southern Rails Union Anaconda Wabasb Comm. Maxwell V K HEDEN 1023 ja 93% 102'/, 1021/g 513/X6 6I5/S 48l/2 I6ö3/4 137 x/a 127 151 x/ 2 19 761/4 2I3/8 5ls/xe 99Vi6 !023/4 93l/2 102'/g 1021/8 137 153 65 492 361 891/a 1 89 1421/ I26I/4 3741/2 11O 159 89 i37 207/s 30 ARPIL CERSTE KOERS LATERE KOERS BERLIJN PARIJS BRUSSEL 1 WEENEN LONDEN STOCKHOLM KOPENHAGEN OSLO BAZEL t 1 1 NEW-YORK ROME .«ai. 59-35 J 3 021/3 De Holland-Indië vliegers op het terrein. Een zohnige voorjaarsdag! Duizenden bo- wogen zich op het terrein en omstreeks 1 uur wordt voor het hooidgebouw reeds queue gemaakt, om toegang te krijgen. Haarlem heeft zich opgemaakt om ds kra nige vliegers in Heemstede te begroeten. Tc ongeveer 12 uur zullen ze aankomen. We staan bij den ingang tc wachten Fo. tografen sjouwen met hun statief, om een gunstig plaatsje uit te kiezen voor hun op name, Terwijl we praten over de kranige presta ties van de mannen die aanstonds zuilen verschijnen, merkt een onzer op: „Daar zijn zei" En inderdaad, daar komen ze reeds met z'n drieën. Heel eenvoudig, zonder cenig vertoon, in colbert, zonder» demi of gabardine. Of ze zoo even een vriendschappelijke visite ko men afleggen. Dc ontvangst heeft plaats door dc heeren Krelage en Voors, die dc heeren de ont vangzaal binnenleiden, die zij na eenige oogenblikken weer verlaten. In de restauratie wordt een vervetsching gebruikt, waarna de rondging over het ten- toonstellingsterteln een aanvang neemt, on der geleide derzclfde heeren. Het muziekcorps van Bakkum speelde het Wilhelmus. Uitspraken van Donderdag 30 April 1925. J. J. Chr. S„ makelaar, wonende te Haarlem thans ged., verduistering gepleegd door hem, die het goed uit hoofde van zijn eroep onder zich heeft, 1 jaar en 6 maanden gev.straf met aftr. prev. hecht, o.v, P. G. M., bloemistknecht, wonende te Haarlem, thans ged., art. 246 W. v. S., 3 maanden gev.straf m. a, prev. hecht. o.v. Ondertrouwd: 30 April. W. A. Rijnders en J. E. Kuntze. N. F. Broekhuis en T. Kristel. H. G. de Vries en M. E. Hurk- mans, J. A. Sunter en W. Vosselman. A. L. Beekhuis en D. H.v. d. Berg. G. J. J. Hurkmans en W. M. Mertens. P. K. Heidweillcr en A. P. Hartman. A. Roos en H. Cornet. B. v. d. Dussen en C. J, Otteloo. Getrouwd: 30 April, J. Visser en V. Du- dink. J. J. v. Kooten en C. J. v. d. Bos. -J, v. Boetum en D. Bakker. J. G. D. v. Beuge en A. M. Dekker. H. C. Luitingh en M. A, Honig. Geboren: 30 Apr. d. v. A. C. C. Kuijpers Doggen. 29 April. z. van C. v. d. Meij v. Slooten. Overleden: 28 April. K. Faas—Gabel, 56 jaar, Kamperlaan, J. Koster, 81 )aar, Jansstraat. 29 April. L. Vrugt—v, Opij- nen, 55 jaar, Vrouwehekstraat. T. Mar- chand, 6 jaar, A, L, Dyserinckstraat, M. v. d, WeijdenSodekampff, 24 j„ Jansweg, Het drinkionfeintje op de Runpetaan. Toen vorige jaren een drinkfonteintje op do Rampenlaan stond, tot groot gemak en groote vreugde van dorstige kelen, kwam van enkele bewoners der Rampenlaan het verzoek aan 't gemeentebestuur, och, ruim asjeblieft dat ding op, 't is zoo'n naar ge zicht, dorstige menschén en dorstige dieren zich daar te zien laven, B. en W. gehoor gevende aan dat ver zoek, lieten het ding opbergen in het ma gazijn, tot groot verdriet van lafenis zoe kende wandelaars, die uit de waterlooze streken van hoog-Overvcen kwamen. Maar tot groot genoegen van de omwoners, dia van het geklieder en geflodder af waren. Want het paardebekken wt.-d ook wel eens misbruikt door jongens, die er wel eens een voetbad in namen. Er was nog iemand, die zich verheugde in de verdwijning van deze kostelooze drinkplaats. Dat was de IJsco- man, die hier vlak bij met zijn verfrisschen- de ijswafels vertoefde en dorstige wande laars opwachtte. Nu echter kwam van andere omwoners het verzoek: „och, zet dat ding' daar toch weer neer, want we hebben zoo'n last vaa watervragende jongens." En B. en W. steeds bereid een vriendelijk verzoek in te willigen, lieten het fonteintj weer op z'n oude plaats in graven, 't Zal ons benieuwen, of er nu' weer 'i verzoek komt om 't ding weer te verwijde ren. In dit geval zouden we aanraden, maakt er een stel wielen onder, dan kan 't beurtelings verwijderd en weer geplaatst worden. Een zonderling geval In den morgen van Zondag 19 April 1.1., werd op den Duinlustweg te Overveen, nabij Kraantje lek door een agent van politie gevonden een heerenrijwiel, waarbij op den bagage drager een pakje vuil waschgoed. In de nabijheid lag een bronskleurige slappe beerenhoed. Het rijwiel is onge merkt. Zwart gelakt met groene bies, ver nikkeld stuur, waaraan belastingmerk 1924- 1925, rubber pedalen, een zwart celluloid handvat, (het andere ontbreekt), zwarte kettingkast, freewheel met terugtraprem, bruin lederen zadel merk (The New Ityle), voorband ongemerkt. Achterband Michelin Op het frame onder de zadel pen staat nummer 58510. Aan 't rijwiel is een kaars lantaarn bevestigd, merk Radsonne. De Commissaris van politie tc Bloemen daal verzoekt inlichtingen betreffende bo venstaande. Diefstal. 1 Zondagavond is in een café alhier van een bezoekster een zijden sjaal ontvreemd. Gisteren is het de Rijks- en gemeente politie mogen gelukken den dader op te sporen. Bij de huiszoeking werd de sjaal in zijn bezit gevonden. De aangehoudene, ze kere J. H. v. M„ heeft bekend dezen diefstal gepleegd te hebben. Proces-verbaal is tegen hem opgemaakt. A la Pestalozzi. ,;En als men T ovei een kalf heeft in school, dan brenge men een kalf in de school", heeft Pestalozzi, de groote paedagoog-schoolman eens gezegd. Nu is een kalf een alles behalve gemakke lijk meubel in school. Bovendien gelooven we, dat B, en W. er alles behalve over te spreken zouden zijn, als een der onderwij zers op een goeden morgen daar met een kalf aan een touw kwam aanstappen. Maar wat met een kalf minder geschikt gaat, dat gaat wel met een draaischijf en een flinko mop pottebakkers klei, en naar wij ver nemen, zijn B. en W. wel te vinden om te gemoet te komen aan 't verzoek van een Geudaneesch pottenbakker voor in de Bloemendaalsche scholen een aanschouwe lijke les in de potten-draaiers kunst t« ge ven. Gaat 't plannetje dus door, dan zullen de kinderen het tooycrwerk met draaischijf, handen en klei kunnen zien. Want daar lijkt het eigenlijk op. Een mop klei, die in draaiende beweging wordt gebracht even een druk met den vuist er op en er ontstaat een ronde pot. Even een druk met een vinger hier of daar en de pot neemt oogcnblikkelijk een an dere gedaante aan. Enfin! We zullen er niet veel van vertel len, anders is de aardigheid er af, als de les doorgaat enair zij niet doorgaat is dc teleurstelling te groot. Ja, ja, ze hebben toch we) gelijk als ze zeggen, dat de tegenwoordige jeugd toch heel wat meer te zien krijgt dan wij in onze jeugd. Een pottenbakkerij of liever een pottendraaierij op school! Wie had er vroeger aan durven denken!? Men seint ons uit Rotterdam: De ambtenaren van de invoerrechten en accijnsen hebben bier mededeeling on:van- gen, dat van uit Zwitserland groote partijen verdoovende middelen onder valsche bena mingen naar Nederland werden gezonden. Dezer dagen kwam er een zending van 7 kis ten aan bij een der groote stoomvaartlijnen, die volgens geleide-papieren, portretlij3ten bevatten. De inhoud bleek bij visitatie te bestaan uit doozen, inhoudend blikken bes jes De kisten werden voorloopig aangehou den en de politie gewaarschuwd. De leeló zending is toen, wegende bruto 2000 KG. en geheel bestaande uit cocaïne, morphine cn heroïne door de politie overgenomen. Een vreemdeling, die het goed hier In ont vangst zou nemen voor het verder verzen den naar overzee en 2 medeplichtigen wer den aangehouden wegens overtreding der opium-wet. De aangehoudenen, de Zwitzer- scht kantoorbediende A. W., uit Zürich en de Canadeezen A. S. en C. C„ bit Montreal, zijn naar het hoofdbureau van politie over gebracht. Gebleken is, dat zij deel uitmaken van een internationaal complot, dat zich met den handel van verdoovlngsmiddelen bezig houdt. Dc in beslaggenomen partij, vertegen woordigt een waarde van ongrveer 200.000. AMSTERDAM, 30 April. Naar wij ver nemen is de vergadering van het Ned, Olym pisch Comité, die was vastgesteld op 2 Mei te Amsterdam, uitgesteld tot 8 Mei. DEN HAAG, 30 April. Hier overleed in den ouderdom van 64 jaar de heer De Monté Verloren, lid van de Tweede Kamer. ROME, 30 April. De Italiaansche regeering verijdelt alle maatregelen, die genomen zija doof de socialisten voor de 1 Mci-vlering, Vele proclamaties zijn in beslag genomen. LONDEN 30 ApriL De politie heeft in West-Centraal-Londen een groote kist in be slag genomen, die gevuld was met opium, morfine en andere giftstoffen, voldoende om duizenden personen te dooden. Gespeurd wordt naar den eigenaar der kist.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 2