.71 Verkeersongevallen. Aan onze Lezers Dinsdag F Mei 1925 48ste Jaargang No. 16035 1 4U.~; Dit nummer bestaat uit8 bladzijden. - Eerste Blad De nieuwste democratie. Agenda Spoort al Uw kennissen aan hun vraag- en aanbod advertenties te plaatsen in onze eisen Nieuwe Haarlemsche Courant III II1H1—II ülllillHIBI—HMIBIIIimWIIIi—II—[■uw Internationale Voorjaars- bloemententoonstelling Heemstede. UIT DEN OMTREK. NIEUW-VENNEP. De opening van het Badhuis te Heemstede. mm Op onze ioto ziet men in liet midden dén burgemeester van Heemstede. Jhr. J. P. W. van Doorn, de wethouders, Dr. E. A. M. Droog en Jhr. A. v. d. Poll en de oud-burgemeester van Heemstede, Jhr. mr. D. E. van Lennep. De heer P. Smit vierde Maandag zijn zilveren jubileum als lid van „Te Deum Laudamus'' der St. Jozefs parochie. HEEMSTEDE. De officiëele opening van het badhuis. VIJFHUIZEN. De Bloemenfeesten te Uitgeest. HALFWEG HEEMSKERK BEVERWIJK. SANTPOÖRT. J. J. WEBER Si ZOON OPTICIENS - FABRIKANTEN Koningstraat 10 Haarlem.: Telegraphisch Weerbericht HAARLEMMERMEER. Wisselkoersen en koersen van Bankpapier. 5 MEI SCHOTEN. 'De abonnementsprijs bedraagt voor Haarlem en Agentschappen: Per week 0.25 Per kwartaal 3.25 Franco per post per kwartaal bij Vooruitbetaling 3.58 Bureaux: NASSAULAAN 49. Telefoon No. 13866 (3 lijnen). Postrekening No. 5970. Adverlentiën 35 cents per regel Bij contract belangrijke korting. Advertentiën tusschen den tekst als ingezouden mededeeling. 60 ct. per regel op de le Pagina s 75 ct per regel. Vraag- en aanbod-adver- tentiën 14 regels 60 ct. per plaat sing: elke regel meer 15 ct., bij vooruitbetaling. Aile abonné's op dit blad zijn, ingevolge de verzekeringsvoorwaarden, f QAAI) Levenslange geheeie oug«Lcmktueia tot werken door 7CA dij een ongeval regen ongevallen verzekerd voor een der volgende uitkeeringen 1 uU U Uverlies van beide armen, beide beenen of beide oogen «JU.** doodeliiken afk niet doodelijken af loot) t f OCH bij verlies van een hand, f 10C I C/UUm" een voet of een oog; l«u. bij verlies van een f Cf) duim of wijsvinger 1 du. bij een breuk van f ff) bij verlies van een been of arm andere vinger. Er is al meermalen op gewezen, dat het I hedendaagsche communisme evenveel met democratie uitstaande heeft, als het knoet- l systeem van de oude Russische tsaren. Dat wordt door de heeren uit Moskou altijd ontkend: er is geen zuiverder democratie dan het communisme, heet het altijd; im mers met dit stelsel alleen komt men tot de reinste overheersching van het proletariaat. J. Een prachtig staaltje van die democratie zien wij thans weer in de resolutie, welke het uitvoerend bewind van de z.g. Comin tern, dat is van de 3de Internationale of de hoogste macht in de communistische bewe ging. in zake de Hollandsche communistische partij heeft genomen. De heer Wijnkoop en eenige andere Ncderlandsche communisten waren naar Moskou ontboden; daar zijn de ruzies, welke sinds eenigen tijd in de Hol landsche partij woeden, onderzocht en ten slotte is de beslissing gevallen. In deze resolutie wordt de Hollandsche partijleiding over heel de Knie veroordeeld. Men herinnert zich, dat Wijnkoop indertijd san Troelstra heeft voorgesteld om één regeeringscoalitie van communisten en sociaal-democraten te vormen. Dit voorstel wordt hem nu als een ernstige misslag aan gerekend. In de resolutie heet het n.m. „In November van het jaar 1922 werd door p.g. Wijnkoop in een parlementsrede aan Troelstra het voorstel tot een regee ringscoalitie met de communisten gedaan en wei met de motiveering, dat zoowel de Sociaal-Democratische Partij als de Com munistische Partij „socialistische partijen" zijn, „die beide wortelen in de Marxistische leer, en de regeering kunnen overnemen." „Deze onjuiste opvatting over de een- heidsfronttaktiek kwam o.a. 'tot uiting in de stellingen van p.g. Wijnkoop van 5 Juni 1923, verder kwamen rechtsche afwijkingen voor in de uiteenzettingen van p.g. Wijn- Jfoop gedurende de begrootingsdebatten in Febr. 1924 en het laatst nog in zijn rede over de Partij van den Arbeid in November van het vorige jaar. „De genoemde redevoeringen dragen in zich kiemen van opportunistische afwijkin gen en het is duidelijk, dat zij met de grond stellingen van het revolutionaire parle mentarisme, zooals ze in de Stellingen van het 2e Wereldcongres staan, noch met de formuleering van het 5e Wereldcongres, die klaar en duidelijk over de taktiek van het Eenheidsfront spreekt als van de methode der agitatie en de revolutionaire mobili satie der massa's, iets te maken hebben. „Erger dan alle afwijkingen in enkele artikelen en redevoeringen was evenwel de algemeene passiviteit der partijleiding, die er niet in slaagde de eenheidsfronttatiek op revolutionaire wijze door te voeren en niet energiek genoeg heeft getracht ze te ver binden met massa-bewegingen." Erger nog heeft het andere communis tische Kamerlid, dr. van Ravesteijn, het verbruid. „De Communistische Partij in Holland zoo heet het n.m. in de oekase moet duidelijk en openlijk het recht van afschei ding der koloniën van het moederland pro- clameeren. Elk compromis in deze kwestie beteekent een compromis met de bourgeoi sie. De rede van p.g. Van Ravesteijn inzake de kwestie der koelie-ordonnantie, waar hij cr voor opkwam, dat deze tegen de inlan ders gerichte wet pas over 5 jaar zou wor den opgeheven, beteekent ongetwijfeld een ernstige opportunistische fout, waartegen het Partijbestuur onvoorwaardelijk had moeten optrejfen." Wegens dit misdrijf, dat n.m. de heer van Ravesteijn niet de dwaasheid heeft gehad om onmiddellijke afscheuring der koloniën van het Nederlandsche moederland te cischen, mag hij niet meer candidaat voor de Tweede Kamer worden gesteld. Er is een tijd geweest, dat de Nederland sche Katholieken, welke zich in het open baar met politiek durfden bemoeien, „ultra- montanen" werden gescholden en in zeke ren zin staatsgevaarlijk werden geacht. Maar wat zegt men nu wel van een, Nederlandsche politieke partij, waarvan dc Kamerleden in Moskou worden aangewezen, wier tactiek door eenige Russische heeren wordt voor geschreven? Erger, wat zegt men van een demoratische partij, waarin alle landelijke en gewestelijke eigenaardigheden worden onderdrukt; waarin absoluut geen rekening wordt gehouden met bestaande Joestanden en volksaard, maar waarin heel de wereld over de groote kam van eenige resoluties op een zoogenaamd wereldcongres aangeno men, wordt geschoren? In Moskou, zitten de bonzen, die alles weten; die beslissen, hoe het in Holland, in Engeland, in Spanje, in Amerika moet gaan? En of de leiders der landelijke partijen al zeggen: zóó is het beter voor ons land; zóó bereiken wij beter en sneller ons doel.... hun wordt het zwijgen opgelegd. Meneer Zinofjef, beslist en heel de communistische wereld heeft eerbiedig het hoofd te buigen. Op drie punten heeft inmiddels de partij leiding der Hollandsche communistische partij de resolutie van het Comintern onuit voerbaar verklaard en derhalve haar func ties beschikbaar gesteld. Het zal ons benieuwen, hoe de uitslag van deze crisis onder de pure democraten zal zijn! I Tentoonstellingsterrein Heemstede, Interna tionale Voor jaars-Bloemenientoons telling. Sociëteit „St. Bavo" Leden Volksbond -»■ 8 uur Tootieelclub Vrouwenbond 8 uur Haarlemsche Inkoop. Combi natie 8 uur. Restaurant „De Kroon". Vaderlandse!) Verbood. 8 uur. Stadsschouwburg. Rott. Hofslad-tooneel, Muliatuli's „Vorstenschool" 8 uur. Gem. Concertgebouw. Uitvoering te geven door Zang- en piano-leerlingen van den heer Joh. Kuiper half 8 uur- Statenzaal Prinsenhof. Vergadering van den Gemeenteraad van Haarlem half 2 uur. Kunsthandel F. H. Smit Groote Hout straat 69 Tentoonstelling van bloem stukken, aangevuld door een collectie teekeningen. In de voorzaal tentoonstel ling van Grafischwerk. De tentoonstel ling is geopend van 23 April tot 23 Mei 1925, dagelijks van 10—6 uur, uitgezon derd op Zondag. Arbeidsbemiddelingsbureau van Sint Fran- ciscus Liefdewerk, Zoetestraat 11 Eiken Donderdag van 89% uur R. K. Arbeidsbeurs voor mannen en jongens Sociëteit St Bavo, Smedestraat 23 telefoon 10049 Alle werkdagen van 9—- half 9 uur. s Zaterdags alleen van 92 en 1% van 2614 en s avonds van half 8— van half 8half 9 uur. St.K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen Bloem hofstraat 1 Alle werkdagen van v.m 1012 uur des middags van 24 uur, en s avonds van 89 uus behalve Zaterdag avond Tel 11671 Arbeidsbeurs voor R. K. Ziekenverpleegsters (uitgaande van den Ned R. K Bond van Ziekenverpleegsters). Aanbiedingen en aanvragen voor verpleegsters aan het Bu reau BI weg 309, O verveen" (dr C. Bos). R K Leeszaal en uitleenbibliotheek Jansstraat 49 Eiken dag geopend van 1012, van 25 en van 710 uur. be halve des Maandagsochtends en op Zon en Feestdagen Uitleenen van boeken van 2 tot 5 uur en van 79 uur. Woens dagmiddag ruilen van kinderboeken. St. Marthaverecniging Bloemhofstr. Zon dags en Woensdags van 810 uur, n.m. gezellig samenzijn voor Hollandsche meis jes, die hier geen tehuis hebben Tel. 11671 R. K. Bevolkingsbuicau Gebouw Sint Bavo Smedestraat 23 van 810 -»* op Maandag- Woensdag- én Vrijdagavond St. Elisabeths Vereeniging Jansstraal Aanvragen om versterkende middelen vuor armen zieken der S. E. V. Maan dags van 23 uur. Donderdag van 1—2. Bisschoppelijk Museum- Dagelijks, uitge nomen Zaterdag. Zou- en beestdagen toegankelijk. Parochiale Bibliotheek (Kleverparkweg) ingang tusschen kerk en pastorie,, iederen Dinsdagavond. Eerste Hulp bij Ongelukken (Snelverband) Centrale post Tel 11111 (Holzhaus) en verder bij de leden, te kenr.en aan het zwarte schild met wit kruis aan den buis gevel Reddingsbrigade voor drenkelingen Centrale post Tel. 11111 (Holzhaus) en vérder bij de leden te kennen aan het groen-wit schild aan den huisgevel Kraamverzorging Sint Franciscus Liefde werk. Aanvragen te richten tot mevr. Coebergh, Ged. Oude Gracht 74, des Dinsdag van 2—3 uur.- Aanrijding in de Haarlem mermeer. Vrijdagavond, tijdens den storm, werd dc landbouwer E. met zijn melkwagen op den Bennebroekerweg door een groote auto aan gereden. De kar werd nagenoeg geheel ver nield, terwijl de melkbussen in "t water lagen. Het paard was losgerukt en op hol geslagen, doch werd bij den IJweg tot slaan gebracht. E„ die in bewustelpozen toestand verkeerde werd in de woning van J. binnen gedragen. Een onmiddellijk ontboden genees heer constateerde ernstige kneuzingen aan 't onderlichaam. Het is niet met zekerheid bekend waaraan het ongeluk te wijten is. Aanrijding op den Benne broekerweg. De melkhandelaar E. E„ wonende te Hoofddorp, reed Vrijdag met zijn, met een paard bespannen melkwagen op den Ben nebroekerweg, toen een auto van de Arrt- sterdamsche waterleiding uit de tegenover gestelde richting naderde. Hoewel de beide bestuurders voldoende uitweken, sprong het paard bij het passeeren plotseling naar het midden van den weg, waardoor de auto in hotsing met den wagen kwam, E. werd van den wagen geslingerd en be wusteloos naar een naastbijzijnde woning gedragen. De dokter constateerde een ern stige bloeduitstorting aan het onderlichaam. Hij is later, naar zijn woning te Hoofddorp vervoerd. Zijn toestand is thans redelijk goed. Een auto in de Kruisvaart. Zaterdag geraakte nabij den Spieringweg een uit de richting Heemstede komende Ford-auto in de Kruisvaart. De inzittende dame, die chauffeurde en 't stuurrad blijk baar nog niet goed meester bleek te zijn, kon nog intijds uit haar benarde positie worden bevrijd en kwam met den schrik en een nat pak vrij. De beschadigde auto werd met veel moeite weer op den kant getrok ken. DE VIJFDE TENTOONSTELLING TE HEEMSTEDE BLOEMSCHIK- EN SIERKUNST. De Belgische Floraliën zijn nog slechts enkele dagen voorbij, en nu reeds Woens dag 6 Mei a.s. namiddags 2 uur zal de „vijfde tijdelijke" der groote Voorjaars Bloemen Tentoonstelling worden geopend. Deze vijfde wijkt geheel af van hare voorgangsters. Waren deze laatste uitslui tend bedoeld als een demonstratie om de verschillende cultuur-producten, zoowel uit het bloembollenland als uit de andere cul tuur-centra Aalsmeer, Boskoop, Naarden- Bussum enz., naar voren te brengen, en was daarbij de decoratieve opstelling sléchts hulpmiddel, om het gebodene zoo voordeelig mogelijk te doen uitkomen, de vijfde, speciaie Tentoonstelling van Bloem schik- en Sierkunst heeft uitsluitend ten doel een zoo algemeen mogelijk beeld te geven van het toegepaste gebruik van bloe men en planten in het dagelijksch maat schappelijk en huiselijk leven. Hier wordt dus het terrein betreden waarop in de allereerste plaats de bloe- rnen-winkelier werkzaam is. Hier is niet de kweeker doch de bloemenbinder, om het zoo uit te drukken de artist van het bloe- menvak aan het woord. Hel Tentoonstel- lingsbestuur verzekerde zich hiervoor de medewerking van de landelijke organisatie de Bloemen-winkeliers, met name den Kring Bloemist Winkeliers van de Groep Bloemisterij uit den Nederlandschen Tuin- bouwraad. Hel is deze organisatie die, in samen werking met het Tentoonstellingsbestuur, deze vijfde tijdelijke tenloontelling organL zaal in beslag zullen nemen. Als onderwerp heeft men daarvoor gekozen: „Een Zomer feest", en „De Watersport". Bij het „Zomerfeest" wordt een buiten- feest geïmiteerd, waarbij als object geldt een 25-jarig jubileum van een tennisclub. In hetzelfde genre wordt ook het onder werp „De Watersport" uitgewerkt. Bij beide zullen Mannequins met de mo dernste toiletten en sportkleeding het ge heel een zoo getrouw mogelijk aan de wer kelijkheid aanpassend, karakter geven. Vérmelding verdient hierbij nog ten slotte een inzending van „eenige bloemwerken van omstreeks 1880.' Uit een raam gevallen. Het tweejarig dochtertje van de familie J. Kempenaar aan den Sloterweg, had het ongeluk uiteen zolderraam te vallen. Ernstig gekneusd werd het door de ouders opgenomen en onder behandeling van Dr. Schreuder ge steld, dié een beenbreu constateerde WSov/.Ly." seerde en arrangeerde, volgens een daar voor speciaal ontworpen programma. Al zal men, in afwijking 'niet dit pro gramma, een enkele inzending aantretfen van een kweeker, daarbij gold dan toch als eisch, dat de ingezonden planten door een der leden van den Kring Bloemist-Winke liers tot bloemstukken moesten worden verwerkt.' Hst programma s verdeeld in een viertal afdeelingen. Afdeeling 1, omvat uitsluitend de Bloem werken. Deze afdeeling is verdeeld in drie afzonderlijke groepen elk van 5 geheel van elkaar afwijkende bloemstukken. Groep A. omvat een fantasie-bloemstuk; een lauwerkrans; een bloemenmand; een grafkruis; een fantasie-graf bloemstuk. Groep B, omvat een tafel-vérsiering voor 6 couverts; een voorwerp naat vrije keuze, beplant en aangevuld met bloemen of bloeiende planten; een grafkrans zonder bloemen; een beplante mand met bloeiende planten en groen of een bloemtafel; een vaas boemen. Groep C, omvat een spiegelversiering: een bruidsgarnituur; volledig met bouquet- ten voor bruidsmeisjes; een grafkrans met bloemen; een beplante mand met varens en bladplanten (géén bloemen); een bloem- kussen. Afdeeling II, heeft een geheel bijzonder karakter en omvat een zestal Interieurs, geheel toepasselijk ingericht overeenkomstig de daarbij aangegeven strekking, No. t wordt geannonceerd onder den naam van Moeders Verjaardag; No. 2. Boudoir; No. 3. Artisten-kamer; No. 4. Kantoor-Jubileum; No. 5 Oud-Holiandsche kamer; en No. 6. Koperen Bruiloft. Deze Interieurs zullen geheel toepasselijk werden versierd. Afdeeling III biedt iets geheel nieuws op het gebied van het tentoonstellingswezen, nl. Etalage-versiering. Met deze 1 afdeeling wordt beoogt aan te toonen hoe een overigens fraaie winkel etalage, door aanvulling op de juiste wijze met bloemen en (of) planten nog meer aan trekkelijk kan worden gemaakt, en dus daar door nog meer aan het doel beantwoordt, waarbij gewaakt dient te worden voor te overvloedige bloemenweelde, waardoor het in de hoofdartikelen zou worden af geleid. >e heeft men medewerking verzocht en verkregen van een aantal vooraanstaande groot-fabrikanten. Afdeeling IV, omvat de versierde voertui gen. Voertuigen uit den ouden tijd, de sjees, de huifkar en de mailcoach, doch daarnaast de meest moderne voertuigen auto en zelfs de vliegmachine. Ook hier de welwillende medewerking van verschillende firma's. Buiten Programma, Afdeeling 5, omvat een tweetal zeer decoratieve inzendingen, welke geheel het middengedeelte van de groote (Vervolg) Toer] Dr. Droog zijn rede beëindigd had, nam de burgemeester, Jhr. J. P. W. van Doorn, het woord. Deze zeide met groot genoegen de uitnoodiging tè hebben aange komen om dit badhuis-officieel te openen. Spr. had in de belangrijke rede van den wethouder een zekere leemte opgemerkt. Dr Droog betuigde dank aan allen, die aan de stichting van het badhuis hebben medegewerkt en waarbij wij ons in alle opzichten aansluiten. Maar één persoon komt daarbij niet voor en deze leemte is zeer begrijpelijk. Het is Dr. Droog zelf namelijk, die voor het badhuis zeer veel heeft gedaan en aan wien spr. daar om hulde en dank brengt. Spr. zeide het badhuis met het grootste vertrouwen te openen en 't beheer in handen te stellen van de Vereeniging, die, met de ervaring welke zij reeds bezit, dit vertrouwen zeer zeker verdient. Spr. hoopte, dat de kroon op het werk zou worden gezet door een zeer talrijk bezoek van groote en kleine rnenschen. Met den wensch, dat het badhuis zal mogen strekken tot bevordering van de volkswei vaart, eindigde de burgemeester. Hierna sprak mevr. Heuff, namens de com missie van beheer, en uitte vele goede wen- schen voor het bestaan van dit fraaie badhuis. Dan betrad Dr. H. v. d. Berg, voorzitter van „Het Witte Kruis" te Haarlem, den katheder. Dr. v. d. Berg sprak allereerst de hoop uit, dat dit gebouw zal bijdragen tot bevordering van de Volksgezondheid in deze gemeente. Spr. wenschte de gemeente geluk met het bezit hiervan en hoopte dat het zich zal mogen verheugen in een voortdurend toenemend bezoek. Spr. wees er op, dat men zich niet te spoe dig moet laten ontmoedigen, wanneer het bezoek in den allzreersten tijd niet beant woordt aan idealistische verwachtingen. Het moet zoo gaandeweg inburgeren dat is in Haarlem gebleken. Een verheugend feit noemde spr. het, dat het baden door vrouwen meer en meer toeneemt. Dat is van zeer groot belang. Wat de schoolbaden betreft, de onderwijs inspectie stond in Haarlerh nog niet toe, dat deze baden tijdens de schooluren gebruikt werden, terwijl dit toch in de practijk de meest geschikte en gewenschte tijden bleken te zijn. Spr. hoopte, dat de tijd niet ver meer zou zijn, waarop de schoolbaden ook onder de schooltijden toegestaan worden. Met den wensch dat het badhuis een zegen voor Heemstede zal worden, besloot Dr. v. d. Berg zijn rede. Nadat thee was geserveerd werd een rond gang door het gebouw gemaakt. De opening werd ook nog bijgewoond door den oud-burgemeester, Jhr. Mr. D. E. van Lennep. Ongeluk. Een schildersknecht uit Haarlem die te Vijfhuizen werkzaam was, kwam bij bet afstappen van zijn fiets zoo te vallen, dat dokters hulp moest worden ingeroepen. Deze constateerde inwendige kneuzingen, waarna bakker B, hem met een auto naar huis heeft gebracht. Opgeruimd. Een vijftiental boomen. die in den Spieringweg staan en eigendom zijn van de landbouwer K., hadden door de werkzaamheden der Amsterdamsche water leiding zoo geleden, dat ze bijna ontworteld stonden en dat het gevaar voor omwaaien zeer groot was. Dit gevaar bleek met denk beeldig, want Zaterdagmorgen lagen er niet minder dan vier omgewaaid, zoodat het verkeer daar gestremd was. Ook de tele foonpalen hadden er van geleden. Nu is maar besloten deze boomen allen te rooien. Gestremd. Vrijdagavond liep een diep- geladen boot aan den grond in de doorvaart van „de Nieuwe Brug". Daar het schip niet vóór- of achteruit kon, is het blijven liggen tot Zaterdagavond. In dien tijd was het water wat opgekomen en na het schip wat gelicht te hebben, gelukte het weer vlot te krijgen. Het verkeer werd onderhouden met een weibootje, rij- en voertuigen moe''en over de brug te Vijfhuizen. Een goed geslaagde Maandagmiddag. Maandagmiddag tegen 2 uur concentreer de de belangstelling van Uitgeest zich op het Stationsplein waar dt opstelling van de bloemencorso plaats had. Er waren vele fraai versierde fietsen en wagens waaraan veel werk was besteed. Toen wij het corso gadesloegen, dachten we zoo, de jury hoeft zich niet veel hoofd brekens te maken omtrent de toekenning van den eersten prijs voor de versierde wagens met voorstellingen. Immers de St. Jozefgezellenvereeniging kwam met een stuk werk te voorschijn, dat ieders bewon dering afdwong. De F VII, waarmede onze kranige Hol- land-Indië vliegers, de eerste luchtverbin- ding tusschen Nederland en Indië tot stand brachten, was door deze vereeniging nage bootst en wel op een dusdanige wijze, dat men er aan twijfelen kon of het nu imitatie of een echte F VII was. In dit opzicht verwondert ons de uil- spraak van de jury in hooge mate. Het rij tuig van het Hollandsch Bloemkweekersge- nootschap kan er niet aan tippen. De stoet gaat langs den aangewezen weg, opgeluisterd door muziek van het fanfare korps en de Bavaria-kapel uit Haarlem. De uitslag was: Versierde sportkarren en andere kleine voertuigen: le pr. W. Twisk, 2e pr. J Vermeulen, Versierde fietsen van dames en heeren: le pr. A. Schoelhuys, 2e pr. G. Kluft, 3e pr. G. Roosendaal, 4e pr. C. v. d. Peert. Eervolle vermeldingen: T. Bonkenburg. G. Boescha, Alie Smit, Paula Brom, Nelly Vermeulen. Versierde wagens niet voorstellingen, le pr. Hollands Bloemkweekersgenootschap, 2e pr. St. Jozefsgezellen Ver., 3a pr. Ge heelonthouders Ver., 4e pr. „De Morgen stond", Uitgeester Visscherscollege. eervol le vermelding. De voetbalvereeniging deed buiten mede dinging mee. Een flinke vrachtauto ver voerde de deelnemers aan den gecostu- meerden voetbalwedstrijd, die na afloop van de optocht werd gehouden en vol was van koddige momenten. Den geheelen dag bleef 't druk en vroo- lijk in het dorp. De muziek trok door de straten en verhoogde de gezelligheid. 's Avonds om 8 uur was 't aantreden voor de Iichtstoet. Het oorspronkelijke idee werd niet ten uitvoer gebracht, daar de belang stelling te gering was. D,e stoet bestond nu uit muziek en kin deren met lampions. Het was een vroolijke boel. De bloemen- feesten in Uitgeest behooren weder tot het verleden. Ze zijn goed geslaagd. Hieronder laten we nog eenige uitslagen volgen: Illuminatie buurt: le pr. Meldijk. zitv. med.; 2e pr. Middelweg, zilv. mod.; 3e pr. Schevelstr., bronzen med.; le Eerv verm. Nieuwland. 2e Langebuurt, 3e zwart Pad. Illuroinat-'o Poort, le pr. Moldiik Oost, zilv, medaille: 2e pr. Meldijk West, idem: 3e pr. Schevelslraat Oost. bronzen med.; id. West, eerv. verm.; 5, Langebuurt midden, 6. Middenweg Noord. 7. Nieuwland, 8. Midden weg Zuid, 9. Hoogerweg, 10. Langebuurt Zuid, 11. Zwarte Pad. Massa Biljart-Wedstrijd. Vrijdag avond werd in café „H. Greeven" de Massa Biljart Wedstrijd tusschen „Krijt op Tijd Halfwég en De Roemer uit Krommenie voort gezet. De uitslag luidt als volgt „De Roemer" 71-100-100-74-100 is 445 carb. „K. O. T. Halfweg" 100-59-84-100- 81 is 424 carb. Zoodat Halfweg verliest met 21 carb. Stand der reeds gespeelde partijen 9 April „De Rojmer" 100-100-100-100- 55 is 455 23 April „De Roemer" 61-68-80- 80-80 is 369 1 Mei „De Roemer" 71-100- 100-74-100 is 445. Totaal „De Roemer" Krommenie 1269. 9 April „K. O. T." Halfweg 79-90-57-70 100 is 396 23 April „K. O. T." Halfweg 80- 80-50-79-47 is 336 1 Mei „K. O. T." Half weg 100-59-84-100-81 is 424 Totaal „Krijt op Tijd" Halfweg 1156. Totale achterstand 113 caramboles. A.s. Zaterdag 9 Mei zullen de beide eerste vijftallen in café „De Roemer" van den heer Eckerman te Krommenie hun partijen spelen. Politie-nieuws. Door de politie alhier, zijn Zondag tegen een tiental personen processen-verbaal opgemaakt, wegens rijden Zonder licht. Plechtige H. Communie. Donderdag a.s. zullen de kinderen, welke de katechismus doorloopen hebben, hun plechtige H. Com munie doen. 's Morgens 9 uur plechtige H. Mis, waaronder Geloofbelijdenis en 's mid dags plechtig Lof, waaronder Opdracht aan Maria. Stille Omgang, Alkmaar. Zondag nacht om 1 uur vertrokken uit onze parochie 40 mannen en jongelingen te voet naar Alkmaar om den Omgang te maken van het Mirakel van het H. Bloed te Alkmaar. Om 5 uur werd een H. Mis opgedragen, waarna zij met auto's teruggebracht werden, zoodat Zij te ongeveer 7 uur weer in ons dorp aan kwamen. Patronaatsfeest. Zondag a.s. zal op het terrein van het Patronaat een groot feest gehouden worden, o.a. voetbal, hoogspringen, gymnastiek enz. staat op het programma. Het feest zal worden opgeluisterd met mu ziek van het Patronaat. Burenplaag. Herhaaldelijk werden stuk ken land onder water gezet, doordat onbeken de en kwaadwillige personen gaten in den Kadijk, in buitendijk, werden gemaakt. Van Zaterdag op Zondagnacht gingen 3 Rijksveld wachters op verkenning uit. Even na midder nacht kwamen 2 personen uit Wijk aan Zee en Duin, bii den bedoelden dijk en werden door de politie mee genomen. Beiden ontken den echter iets met de zaak te maken heb ben, zoodat de politie ze weder od vrije voeten liet. De zaak zal verder worden onderzocht. Nog wat te goed. F. A. G. des V. nad nog 7 dagen hechtenis te goed en werd des wege op transport gesteld naar Haarlem. Zitting Rijksontvanger. De Rijksont vanger tc IJmuiden zal zijn zitdag te Sant poort. inplaats van in het dienstgebouw (voormalige secretarie) voortaan houden in Barometerstand 757f achteruit, 9 uur v.ns. OPGAVE: Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te de Bilt. Naar waarnemingen in den morgen van 4 Mei 1925. Hoogse Barometerstand 770.3 m.M te Janmayen. Laagste Barometerstand 745.2 m.M. te Valentia. Verwachtingen van den avond van 5 tot den avond 6 Mei; Meest matige, zuidelijke tot westelijken wind, zwaarbewolkt met tijdelijke opklaring, waarschijnlijk regenbuien met kans op on weer, iets kouder. de openbare lagere school F te Santpoort i in de kamer van het hoofd dier school. Geen vergunning. J. H. L. werd bekeurd in zake het innemen va een standplaats met een autobus, terwijl hij eveneens een ver baal kreeg terzake bet rijden langs den openbaren weg met het kennelijk doel plaatsen te verhuren. Burgerlijke Stand van 14 Mei. Geboren Dirk, z. van A. v. Damme en IJ. Mulder. Cornelis, z. van P. Maliepaard en P. Res- oort. Christina, d. van N. P. Kors en S. G. v. Worcum, Pieternella, d. van C. Roodenburg en H. v. Splunter. Anna. d. van W. v. d. Brink en C. v. d. Koppel. Martinus, z. van M. v. Tol en N. Marbus. Hendrik Marinus, z. van G. M. Robbers en J. Sip. Frederik Martinus Franciscus Wilhelm, z. van A. Zurhaar en A. C. de Boer. - Personalia. De heer Beijersbergen, kan toorbediende aan het Post- en Telegraaf kantoor te Hoofddorp is op zijn verzoek overgeplaatst naar Lisse. In zijn plaats is alhier werkzaam geteld als telefoniste, Mej. E. van Straten uit Utrecht. Hoog Polderpeil. Als een duidelijk be wijs van de geweldige hoeveelheid water, welke er de laatste paar dagen gevallen is kan worden vermeld, dat de slooten en tochten op verschillende plaatsen in dezen polder tot bijna boordevol zijn gestegen. Het bleek noodzakelijk alle drie de stoom gemalen in werking te doen stellen en hoe wel zij gedurende enkele dagen reeds dag en nacht met volle kracht bezig zijn om het overtollige water in de ringvaart over te malen, kan men nauwelijks zien dat de watermassa vermindert omdat van de ver schillende landerijen natuurlijk veel over tollig water wordt afgezet. De landbouwers zien met buitengewoon verlangen naar verlaging van den waterstand uit. omdat de gewassen toch al veel zullen hebben gele den. De omstandigheden waarin de boeren nu door den grooten regenval van enkele dagen zijn gekomen, toonen meer dan vele redeneeringen zulks zouden kunnen doen. glashelder aan dat het een gelukkig besluit van het polderbestuur is geweest om het oude stoomgemaal ..De CruquiSs" niet af te breken, gelijk zulks wel eens is aange raden maar in goeden staat te onderhouden om in buitengewone omstandigheden als nu worden beleefd als reservegemaal te kun nen dienst doen. EERSTE KOERS LATESé KOERS BERLIJN £>•20 PARIJS 13-50 BRUSSEL 12.62 WEENEN 0 35.10 LONDEN 12.071/» STOCKHOLM 66 65 KOPENHAGEN 46.90 OSLO 42 15 BAZEL .««ti 48.15 NEW-YORK 2.49. ROME f 10.20 Burgerlijke Stand van 27 Aprii tot en met 2 Mei 1925. Geboren; z. van E. Zandstra Meijer, d. van J. de WalSiebenga. z. van R. StokvisGoudfrooy d. van E, VeldhuisBocka. d. van A. M. Die- leman sT rautig. Ondertrouwd: G. de Vries en M. E. van der Meer. Overleden: M. C. van Andel. 60 jaar. echtgenoote van W. P. Cats. Levenloo* aangegeven kind van A. M. L. Merts— Monnereau.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 1