[O PEN O OGEN Verkeersongevallen. H. VI v. VÊEI'S Ooederenhandei DE SPAARNEBANK '27/ïe Berichten uit onze vorige oplage Comité-Loerakker. moat ge hebben en Houden voor hetgeen om U heen geschiedt DE NIEUWE i HAARL. 1 COURANT Bekroningen. Nachtelijk rumoer. Ed, Kimman. 40-jarig jubileum. Haarlemsche Bankvereeniging. Jubileum C. Tromp. C. Tromp. 25 jaar koorzanger. BURGERLIJKE STAND Aanrijding op den Schoterweg. Aanrijding op den Zij'weg. Tram uit de rails. De reorganisatie van hei Gemeeatel. Voorbereidend Hooger- en Middelb. Onderwijs. Gouden ringen, die geen gouden ringen waren. Personalia. De Vijfde Tijdelijke. y9V4 99% 'OsVs '02% 10215/16 023/ 4 '02% 5SU 49 Vi '381/2 '37% '26 65 355 126 151% 370 12% I65 U9 388 352 254 159% 340 342 89 75 76 22% GEMEENTEZAKEN. UIT DEN OMTREK. AERDENHOUT. Auto-ongeval op de Zandvoort- schelaan. HEEMSTEDE SCHOTEN. Bijeenkomst van Duitschers in t buitenland. De gemeenteraadsverkiezingen in Frankrijk- Een arsenaal verbrand. De toestand der princesse royal. De Wembley-tentoomtellmg, Herstel van een vergeten graf. De nieuwe Hooge Commissaris van Egypte. I Prins George van Servië. ARMBAND Schotersingeï 105 Slaapkamer met best pension, R.-K. 2fondagmiddtg om 4 uur had in geïxtrtxw at. Bavo ie de Smcdestraat een vergadering plaats van de plaatselijke ccmUé's van actie Loerakker ceder leiding van den heer Dek ker, Voorzitter De heer Dekker sprak een woord van dank aan de plaatselijke ccmité's voor hun schitterend werken. Spr. memoreerde, dat van enkele zijaen ontevreden stemmen klinken ever den uit slag, over de plaatsing van Loerakker in Noord-Hcllacd. Dit is evenwel niet direct het streven van het comité geweest, liever had zij Loerakker in Zuid-Holland een goede plaats toegewezen gezien. Da schuld hiervan iigc echter bij de kiezers. Bij betere opkomst was een plaatsing-Zuid-Holland verzekerd geweest. Ook werd gezegd, dat de technische fout was gemaakt, door het niet plaatsen van Lceratcker op eenige lijs ten in Zuid-Holland. De schuld ligt weer niet bij het comité, daar de actie pas is in gezet, nadat de lijsten waren opgemaakt voor het Politiek Advies. Vervolgens spraken verschillende afge vaardigden van plaatselijke comités. Beverwijk drukte zijn spijt uit, over de verminderde kans van v. d. Bilt en vroeg hoe Loerakker stond tegenover de forensen- belasting. Lisse zeide, dat, waar gemopperd wordt over het niet-aannemen van het Politiek Advies er de nadruk op gelegd moest worden dat het Advies niet met algemeenc stemmen was aangenomen, zoodat dit ver wijt geen doel treft. De heer J. van Seggelen sprak zijn vol doening uit over het bereikte r^ultaat. Hillegom bracht hulde aan den voorzitter, dat de actie zóó goed geveerd is, dat geen steekhoudende critiek uitgeoefend kan wor den. Ook mevr. WeberSmit verdiende een woord van dank voor het trouwe ver- gadericgbezoek, evenals de hr. limans, die ondanks zijn drukke werkzaamheden, zooveel voor de actie deed Opgemerkt werd nog, naar aanleiding van loopende geruchten over het uitkomen met vrije lijsten, dat men een 20 tot 30 jaar terug meest zien naar de verkregen resultaten en naar den toestand :n Frankrijk en België. De eenheid moet worden bewaard om niet hetzelfde te krijgen als in die twee landen. De keer Loerakker wees nog op een be richt in de Maasbede. Grootere fouten zijn er gemaakt dan de z.g. technische feut van ons. In de Maasbode werd o. a. gezegd, dat Loerakker nog 4 jaar geduld zou moeten hebben. De heer Loerakker dankte allen hartelijk voor hun hulp. Op de vraag van Beverwijk antwoordde hij, dat hij daar in deze ver gadering niet' op kon antwoorden, en wekte op tot vertrouwen in de R. K. Kamerclub. Het is onmogelijk nu al te zeggen hoe men tegenover de forensenbelasttng staat, daar er verschillende bijkomstige omstandigheden •kunnen voorkomen, zeide spr.. Ten slotte merkte hij nog op, dat hij de actie voor zijn candidatuur heeft aanvaard, onder voorwaarde, dat hoe de uitslag ook mocht zijn, na 26 April absoluut geen actie meer gevoerd mocht worden ten behoeve van zijn persoon. Hierna werd de vergadering gesloten. KLEEDING- en MEUBELMAGAZlJSEid ZIJLSTRAAT 19 TEL. 10190 ALLES OP GEMAKKELIJKE BETALINGSVOORWAARDEN. STIPTE GEHEIMHOUDING brengt U het spoedigst met ALLE gebeurtenissen vol ledig op de hoogte Dp de Nationale Banketbakkerijter.toon- stelling te Den Haag, werd door de Cacac- en Chocoladefabriek „Union" te Haarlem, een zilveren medaille behaald met s'and no. 30. Door den heer W. van Deutekom te Haarlem, wel in de groep marsepein een 5de prijs en in de afdeeling specialiteits artikelen (kaas carré's) een eerste prijs ver diend. fn den nacht van Zaterdag op Zondag te ongeveer half één wilden twee personen de 23-jarige B. G. en de 24-jarige G. K. zich toegang verschaffen tot het gebouw Bloem hof in de Blcemhofstraat. Dit werd hun dcor een tweetal controleurs belet. Ze ont steken hierover in woede en mishandelden de cpntroleurs, terwijl ze een aantal ruiten van bet gebouw vernielden. Door eenige agenten werden de rumoer- rnakers naar het bureau overgebracht, waar bet bleek, dat ze in staat van donkenschap verkeerden. Toen Maandagmorgen de heer Ed. Kimman directeur van de Automaatscbappij aan den Ziilweg na een lange afwezigheid wederom in de zaak terugkeerde was het gehcele kantoor en de werkplaats feestelijk ver sierd. De reden hiervan was, dat hij heden hersteld terugkwam van een ziekte, welke hem eenige maanden in bed had gekluis terd. Namens het personeel werd hem een bouquet overhandigd. De hamer, welke hij dikwijls gebruikte was roet zilver omwon den. Het feit leek ons te aardig, om niet te vermelden. Gisteren herdacht de heer C. Vermeer den dag dat hij 40 jaar in dienst der Werf „Con rad" was. In de directiekamer werd hij waardeerend toegesproken dcor den directeur, den heer H. A. J. de Bijll Nachenxus. die hem een couvert met inhoud, alsmede 'n gouden hor loge overhandigde. Hierna werd hij toegesproken door een zijner kameraden, die hem in hartelijke woorden gelukwenschte en namens de af deeling grofbankwerkerij een peluche tafel kleed aanbood. Het verdere gedeelte van den dag werd in huiselijken kring doorgebracht. VVerschenen is het jaarverslag van de Haar lemsche Bankvereeniging over 1924. Hieraan onüeenen wij het volgende Hoewel de algemeer.e economische toe stand nog verre van rooskleurig was, kon men, vocral in de laatste maanden van het verslagjaar, hier en daar een vleugje van ople ving bespeuren. Ofschoon tegen weinig loonende prijzen was de nijverheid in de plaatsen onzer vesti ging vrij goed van werk voorzien. De land- bouw maakte wederom een minder^ gunstig jaar door de groenten-en fruitteelt leverden daarentegen iets betere resultaten op dan in het vorige jaar. De hoofdcultuur in onze streek, die der bloembollen beleefde een jaar van ongekend hooge prijzen voor het product. Door de kweekers werden dan ook groote winsten be haald. Voer de handelaars echter, die veelal moeten voorverkoopen, leverden de steeds oploopendc prijzen moeilijkheden op, die echter voor de meesten, doordat zij tevens kweekers zijn, door winsten op den raap uit eigen bolienkraam gecompenseerd werden. De vischreederij in IJmuiden was goed op weg zich weder eenigszins te" herstellen, maar wer<,l m het laatst van het jaar getroffen door eene werkstaking, die de betere verwachtin gen niet in vervulling deed gaan. Doordat de concurrentie van het postgiro- verkeer gedurende bijna het geheele jaar was uitgeschakeld, is het moeilijk na te gaan, wel ke invloed door de hiervoor genoemde econo mische factoren op de omzetten bij or.ze in stelling werd uitgeoefend. Een feit is het, dat deze een niet onaanzienlijke vermeerdering vertoonen. De Provisie-rekening zou dan ook een flin- ken vooruitgang hebben aangetoond, indien met het onder dit hoofd geboekte Agio op Buiter.landscheWissels door de overigensvoor het geheele handelsverkeer zoo gunstige stabiliseering der voornaamste deviezen we derom belangrijk verminderd was. Het batig saldo der Provisie-rekening bedroeg over 1924 f 606.676,12, tegenover f 639.028,37 over het vorige boekjaar. De Interest-rekening daarentegen droeg meer bij tot de winst dan verleden jaar. Het saldo bedroeg f 669.649,52 over 1924 tegen f 610.643,06 over 1923. Behalve door de ge leidelijk toename der ons door derden toever trouwde gelden was deze stijging te danken aan een voor onze belangen gunstigen toestand van de geldmarkt. De reeds verscheidene jaren achtereen aangetoonde teruggang van de Algemeene Kosten moest plaats maken voor eene kleine toename, n.l. van f 742.645,35 over 1923 tot f 754.774,42 over 1924. Verwacht mag wor den, dat dit cijfer voorloopig ongeveer op hetzelfde peil zal blijven. Wij hebben ons ook dit jaar bezig gehouden met de verdere afwikkeling van oude posities, die thans vrijwel alle zijn opgeruimd. Met deze likwidatie was in totaal een bedrag van f 400.000.gemoeid. Wij wenden daarvoor ten laste van de Buitengewone Reserve f 180.000,aan en zonderden uit de winst f 220.000,af. De Buitengewone Reserve werd daardoor terugge bracht tot f 1.000.000, en is thans geheel te beschouwen als valideerende tegen de vor dering „Codro." Nu door den Minister van Financiën tn overleg met het bestuur van „Codro" een wetsvoorstel aanhangig is gemaakt om tegen betaling van f150.000, de geheele Codrc- vordering te likwideeren, laat het zich aan zien, dat deze Reserve vrijwel geheel zal noo- dig zijn. Wij hebben verder goede reden om aan te nemen, dat de abnormale afschrijvingen en reserveeringen, die de resultaten der na- oorlogsjaren noodzakelijk gemaakt Rebben, thans tot het verleden zullen behooren, al hebben wij ook nog met enkele zwakkere posten rekening tehouden. Deze kunnen echter geene zoodanige verliezen meer opleve ren, dat nog een belangrijk bedrag daarmede gemoeid zou kunnen zijn. Na afschrijving van f 21.511,61 op Gebou wen blijft een winstsaldo van f 443.525,15 ter verdeeling. Voorgesteld wordt hiervan de reeds eerder genoemde som van f 220.000, te bestemmen voor afschrijving op Debiteu ren, het Pensioen-en Ondersteuningsfonds te doteeren met f 16.303.36 en van het daarna resteerende bedrag, ingevolge Statuten, uit te keeren 6% dividend op de preferente aan- deelen en 4% dividend op de gewone aan- deelen. Een bedrag van f 25.000.komt dan, ingevolge artikel 53 der Statuten, aan de Statutaire Reserve ten goede. Onze liquiditeitspositie bleef bij voortdu ring zeer gunstig alle direct opvorderbare verplichtingen waren ruimschoots door direct realiseerbare middelen gedekt. De balans sluit in eindbedrag met f 23.990.990.43 en de winst en verliesrekening met f 1.280.795.68. De heer Tromp, die, zooals we elders reeds meedeelden, gisteren 25 jaar in dienst der N. Z. H. T. M. is, heeft bij deze gelegen heid vele blijken van waardeering ondervon den Des morgens werd hij met zijn echtgenoote op het bureau aan de Tempeiierstraat ont vangen en daar toegesproken door den di recteur zelf, den heer W. J. Burgersdljk, Deze wees er op, dat hij in verband met de talrijke jubilea, niet steeds zelf aanwezig kon zijn, maar nu het den halte-chef Tromp betrof, meende hij die gelegenheid toch te metten zoeken en hij heeft haar ook kunnen vinden. Spr. wenschte den jubilaris dan ge luk met zijn jubilé, wees op de nauwgezet heid, waarmede hij steeds zijn plicht vervul de en merkte verder op, dat nu de moeilijk ste jaren voor den heer Tromp voorbij zxin en wel in dezen zin, dat, hoe langer men in een bedrijf werkzaam xs, hoe gemakkelijker men ook zijn arbeid verricht. Spr. uitte te:x slotte den wensch, dat de jubilaris nog lange jaren in dienst der maatschappij mag werk zaam zijn en overhandigde hem de gebruike lijke enveloppe met inhoud De heer Tromp dankte voor de hartelijke wcorden tot hem gerichi en zeide het zee- op prijs te stellen, dat de directeur persoon lijk hem was komen gelukwenschen, on danks den weinigen tijd, waarover deze te beschikken heeft. Spr. uitte eveneens den wensch, dat hij nog vele jaren voor de maat schappij zou kunnen werkzaam zijn. Bij deze huldiging waren o.m. tegenwoor dig de chef van vervoer, mr. D. A. E. Im- mink: de hoofd-inspecteur van weg en wer ken J, E. A. B. v. Heiden, de chef van den uitvoerenden dienst P. M. Gieske en - erde; collega's. Ook thuis ondervondt de jubilaris, zooals te verwachten was, vele blijken van belang stelling'. Van de Werkloozen-Commissic van Heemstede, waar hij reeds eenige jaren voorzitter van is, werden hem bloemstukken gezonden door den secretaris en oud-secre taris. Van het personeel mocht hij ook -er- schillende felicitaties en bloemstukken ont vangen, terwijl door abonné's van de tram een fijn kistje sigaren mei een toepasselijk briefje werd toegezonden. Gistemorgsn vroeg mocht de jubilaris reeds een persoonlijk bï- zoek ontvangen van Dr. E. A. M, Droog, wethouder van Heemstede, terwijl ook -er- schilleilde collega's hem in den loop van den ochtend kwamen complimenteeren. Vandaag eens een „Damiaatjeover wat men noemt een populaire persoonlijkheid. De heer C. Tromp, wiens naam hierboven staat, vierde gisteren ziin zilveren jubileum in dienst der N. Z. H. T. M. Wie kent niet de bekende figuur van den heer Tromp jwiens portret wij hier nog maals afdrukken, omdat door een fout zijn naam verkeerd gedrukt werd), niet zoo zeer als die van den haltechef dan wel als die van den conducteur, die jarenlag als conducteur op de siadslijnen en vooral op de lijn AmsterdamZandvoort duizenden forensen van dienst is geweest, altijd wei- willend en voorkomend, altijd opgewekt. Wij behoeven op deze plaats niet uit te weiden over de verdiensten van den heer Tromp, Het feit, dat hij zich in den loop der jaren tot haltechef heeft weten op te werken, zegt voldoende en bewijst, dat hij wel het vertrouwen van zijn superieuren ge niet. Dat is het beste testimonium, dat hij na 25-jarige trouwe dienstvervulling kon krijgen. Ook op ander gebied heeft de jubilaris van vandaag zich verdiensten vergaard. Reeds vele jaren is hij lid van den gemeente raad van Heemstede en daar is hij geens zins de minste onder zijn gelijken. Wanneer hij spreekt heeft hij iderdaad wat te zeggen en hij doet dat kalm en bezadigd. De lange jaren zijner afvaardiging wijzen er op, dat hij wel het vertrouwen zijner medeburgers ten veile heeft. Uit deze korte opsomming mo-ge blijken, dat de jubilaris, van wiens feest wij extra melding maken, omdat hij zoo'n welbestede kwart-eeuw van zijn leven achter den rug heeft, een pachtigen staat van' dienst heeft ook in het openbare leven. Er zal natuurlijk zich nog wel eens een gelegenheid voor doen, om op zijn verdiensten terug te komen, maar wij doen dit thans reeds gaarne, om zijn persoon uit de dagelijksche sleur eens wat naar voren te brengen. Van de zijde van zijn superieuren en col lega's mochten wij zeer waardeerend over den heer Tromp hooren getuigen. Zij roem den hem om strijd als een nauwgezet man, vol strenge plichtsbetrachting, die steeds stipt dc orders der directie nakomt. Het feit, dat de directeur zelf hem toesprak hedenmorgen, getuigt ook wel van de ach ting, welke zijn superieuren hem toedragen, Hieronder moge ten slotte een korte bio- graphie volgen: De heer Tromp begon zijn loopbaan in tramdienst bij de stoomtram te Alkmaar. Toen de drukte daar voorbij was, kreeg hij ontslag en solliciteerde met succes bij de E. N. E. T„ waarop hij in 1900 als conduc teur geplaatst werd. Door zijn bijzonderen dienstijver en nauwgezette plichtsbetrach ting viel de aandacht der directie op hem en ongeveer 1914 werd hij aspirant-contro leur en omstreeks 1916 controleur. Slechts enkele jaren later werd hij aangesteld ais ambulant-haltechef, welke functie de jubi laris op heden nog vervult. Gisteren vierde de heer P. Smit den dag dat hij 25 jaar lang lid is van het zangkoor „Te Deunt Laudamus" van de parochiekerk „Sint Jozef" aan de Jansstraat. Door het bestuur van het zangkoor werd de jubilaris gistermorgen met zijn familie per auto van zijn woning naar de kerk geleid, waar om 8 uur te zijner intentie een gezongen H. Mis werd opgedragen door den ZeerEerw. Heer Pastoor, waaronder het Mannen- en Knapen koor op voortreffelijke wijze de gezangen uitvoerde. Daarna vëreenigde zich het col lege aati eén gemeenschappelijk ontbijt in de pastorie. De Zeereerw. Heer H, C. J. SondaaJ eerde bij deze gelegenheid de ver diensten van den jubilaris in hartelijke woor den en overhandigde hem tevens een stof felijk blijk van waardeering in zilver. Gis teravond werd een feestavond gegeven ter eere van den jubilaris in de kroonzaal van café „Brinkman". Ondertrouwd: 1 Mei. R. Bosman en A, Quist. 4 Mei. J. Stuurop en J. J. v. Schoonhoven. Geboren: 30 April. d. van E. W. Brands Bakker. 1 Mei, d. van J. M. V, Sloo- tenBeij. z. van M. G. Koelewijn Spruijt. d. van C. C, Langevoort—Hurst Boram. 2 Mei. d. van D. M. Wessellnk Gootjes. z. van B, ComisHendiiks. z. van C, M, SteenmanGlas. z. van C, HaverkortWiering, z. van C. C. v, d. VossenHijnsbergen, 3 Mei. z, van M. RoosdorpBouwens. 2 z. van H. Schoorl v. Galen.. Overleden; 3 Mei: B. Meijboom, 4 j„ M. v. Heemskerkstraat; 2 Mei: E. de Groot, 73 j., Ursulastraat; E, M. Bekker, 29 j„ Frè- derikspark; A. M. Hoogervorstv. d. Valk, 39 j., Westergracht; J. Verschuren, 57 j., Heercnsingel; 3 Mei; A. ReijmHartendorp 67 j.. Zuidpolderstraat; A. H, Hackfoort De Nijs, 29 j., Sophiastraat. Te 10 uur Zaterdagmorgen kwam een met een paard bespannen melkwagen uit de Re gulierstraat en dc voerman wilde juist den Schoterweg oprijden, toen uit de richting Haarlem een tramwagen der N. Z, H. T, M. passeerde. Ofschoon passeeren niet meer mogelijk was, wilde de voerman toch probeeren langs den tram om te rijden, waardoor een aan rijding volgde. Het rechterwiel van den wagen brak en drie bussen pap vielen op straat. De pap ging verloren. Tegen den koetsier werd pro- ces-verbaal opgemaakt. De 7-jarige G. v. d. L, wonende Aelberts- bergstraat, wilde Zaterdagmiddag te 12 uur op den hoek ZijiwegZijlsingel den weg oversteken. Hij. liet eerst een voertuig passeeren en slak den weg over, juist toen uit de tegen overgestelde richting een vrachtauto nader de. Door het krachtig remmen van den chauffeur werd erger voorkomen. De knaap werd dpor een der spatborden aangereden en bekwam een vleeschwonde aan het hoofd! Hij werd door een lid van E. H. B. O, ver bonden en naar zijn woning gebracht. Den bestuurder van de auto treft geen schuld. Zaterdagmiddag te half één gelaakte op het Spaarne een wagen der E. N, E. T. door een defect aan dc wissel uit de rails. Het tramverkeer kon door overstappen worden onderhouden. Te kwart over één was de wagen weer in de rails gebracht. Naar men ons mededeelt, is de door B, en W. ingestelde Commissie tot reorgani satie van 't gemeentelijk voorbereidend hooger en middelbaar onderwijs met haren arbeid zoo ver gevorderd, dat zeer spoedig de indiening van haar rapport aan B, en W. te wachten is, Wij werden gemachtigd mede te deelen, dat, afgescheiden van de regeling, van dé tails, de Reorganisatie-Commissie het vol gende zal voorstellen: A. Met 1 September worde geopend een „Gemeentelijk Lyceum", te vestigen in het gebouwen-complex, dat thans wordt inge nomen door de school van den heer Elzien- ga en de U. L. O. school van den heer Popma, Eerstgenoemde inrichting zou dan verplaatst worden naar 't gebouw van den heer van Mourik Broekman Het Lyceum zal bestaan uit een 2-jarige onderbouw, waarvan het leerplan in over eenstemming is met dat van de andere middelbare inrichtingen hier ter stede Na het' tweede jaar zullen de leerlingen al naar hun gebleken aanleg, kunnen over gaan naar een der drie afdeelingen van de bovenbouw van het Lyceum (eveneens naar de 3e klasse der andere schooltypen), Deze bovenbouw bestaat uit: lo. een mathematische H. B. S.-afdeeling van 3 jaar, de zoogenaamde H. B. S. Aid. B. 2o. een literair-economische H. B, S.-af- deeling, de zoogenaamde H. B. S. Afd. A, eveneens van 3 jaar; voor die leerlingen, bij wie de talen- en niet de wiskunde aanleg het sterkst ont wikkeld is; (Wordt vervolgd.) Naar men ons te bevoegder plaatse ver zekerde, ligt het in de bedoeling van B. en W. om den Raad weldra in de gelegenheid te stellen zich omtrent de reorganisatie uit te spreken. Op deze wijze zal het aan de ouders, die voornemens zijn hun kinderen met 1 September a.s. naar een der gemeen telijke inrichtingen van voortgezet onderwijs te zenden, mogelijk zijn tijdig zekerheid te verkrijgen omtrent de in deze gemeente dan bestaande onderwijsinrichtingen. Op het bureau van politie meldde zich iemand, die aangifte deed, dat iemand op de Gedempte Oude Gracht koperen ringen zou verkoopen, voorgevend, dat het gouden rin gen waren. Een onderzoek werd ingesteld, en -p aan wijzing van den kooper werd aan het bureau gebracht, de 29-jarige J. Z., koopman, te Amsterdam woonachtig. Hi; had aan R. Z., wonende alhier, die de aangifte deed, een koperen ring voor goud verkocht voor den prijs van./ 1.zeggende dat hij geen geld had om naar Amsterdam te kunnen gaan. Proces-verbaal tegen den verkooper werd opgemaakt. Het eindexamen der 6e klasse voor be schrijvende meetkunde en perspectief aar. dc „Mathesis Scientiarum Genitrix" te Leiden behaalden D. M, Coenen en J. Schreudcrs alhier. In het Hbld. v. d. Tuinbouw deelt dc heer D. A(dmiraal) een en ander mede over de 5e Tijdelijke Tentoonstelling, die zal wor den een speciale tentoonstelling voor Bloem schik- en Sierkunst en die plaats -vindt van Woensdag 6 Mei tot en met Zondag 10 Mei. Op alle vragen van het programma is flink ingeschreven, zoodat in de eerste plaats talrijke groote groepen bindwerk kunnen verwacht worden. Een andere afdeeling, die van de versierde interieurs, is ook geheel besproken. De HaarlemscUe firma Neder- koorn zorgt voor de stoffeering en meubilee- ring van 6 kaniers. Er komen voorts 7 win- kelétalages, waarin een gelijk aantal fabri kanten of importeurs (grossiers) hun pro ducten in samenwerking met de bloemisten', die voor zulk een versiering ingeschreven hebben, zullen tentoonstellen (niet verkoo pen), Voorts komt er een aantal versierde voer- en vaartuigen, ten deéle reclame voer fabrikanten, ten deele om als onderwerpen van bloemversiering te dienen. Geheimen, in deze afdeeling te verwachten, zullen wij niet verklappen. Het middengedeelte der zaal eindelijk belooft iets zeer speciaals te wor den. Eenige Haarlemsche bloemist-winke liers zetten nier met den heer A. Thin uit Amsterdam hun schouders onder. Het ijve rige kring-bestuur met zijn onvermoeiden secretaris, den heer Admiraal, doet alles cm de vijfde tijdelijke een aanzien te geven, der Nederlandsche bloemschik- en sierkunst ten MEDEGEDEELD DOOR De beurs opende heden prijshoudend. j V K HEDEN 5% Nederland 1919 6% Nederland 1923 444 Nederl. 1917 943/8 94% 1% N.-L 1921 A. I0r"/ie 6% N.-l. 1923 D... Holl- Lloyd Oude Vaart 6l3/4 dito Gem. Eigend. Mij „Nederland" l593/4 160 Scheepvaart-Unie Rotterd. Lloyd 126 i/g '5i '5i ö43/4 Holl- Stoomboot 181/4 18 H V. A. 49i3/4 49l% Java Cultuur 354 Jurgens gew S01/4 9i% Koloniale Bank 189 188 1 dische Bank 143 Cert. Handel Mij Resc. dito l26i/4 Phoenix 94 Geconsolideerde 1 5i3/4 Kon. Olie 3C8 H4l/„ Marine comm.',,,, Vorstenlanden Actions id C.mp. Merc. Arg Ut/16 132 j i3ix/4 «2 405 A'dam Rubber 2141/s 217% 218 2171/2 109 Wai Sumatra Dordtsche Petr, Southern Rails Union i39x/2 Anaconda Wabash 21% Comm. Maxwell 53/4 volle waardig Deze tentoonstelling zal kort van duur zijn; moge zij opnieuw 'ele pui- zenden naar Heemstede trekken! j B. en W. hebben een aanbeveling op gemaakt van personen om voor het nog ioo- pende gedeelte van het tijdvak 1 Juli 1922 tot 1 Juli 1926 in de stembureaux dienst te doen bij eventueele stemmingen voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal; de Provinciale Staten en den Gemeenteraad 2e Stemdistrict: le. lid, Th, M. J. Don kersloot; 4e stemdistrict plaatv. leden Ciir Baggerman en Mej. W. J. Francken; 6e stem-district, plaatv. lid: F. H, J, Itikrnen- spoel; 7e stemdistrict, voorzitter: A. de Boer; 8e stemdistrict, le lid J, A, J. Nol- thenius, 2e lid: J. Lammers, plaatsv, leden; J. C. Uithoven, A. Meijer, E. Hopkes en C. van Beyeren; 9e stemdistrict, le lid: J, P. J van Rijn; 2e lid: F. van Egmond; plaatsv. leden; Mevr. H, M. SchaapRethmeier en P, Geldorp; 10e stemdistrict, voorzitter; J, A. Scholl; le lid: P. Mijksenaar; 2e lid; Mevr. C. van DuurenNel; 12e stem district, plaatsv, lid: A, A". G. Vreem; 13e stemdistrict, le lid: G. van V/aard, 2e lid: J, B. Wesselink; 14e stemdistrict, le lid; A, H, van den Berg, plaatsv. lid: C. Engei, 16e stemdistrict, plaatsv. lid: Mej. G. H. J veana der Molen; 17e stemdistrict, le lid: Th. C. M. Aalbers, 2e lid: D. Koel, plaatsv. lid: P. van Truijen; 18e stemdistrict, plaatsv. leden: KL Roos en W, L. Koelewijn; 19e stemdistrict, plaatv, lid: M. Hoek; 20e stemdistrict, plaatsv, lid: S. J. van Beest van Andel; 22e stemdistrict, plaatsv. lid: J. F. van Halem; 23e stemdistrict, plaatsv. lid: A. J, Hekkelman; 24e stemdistrict, plaatsv. leden: S. Aarts cn Mevr. J. A. WoltersonPlet; 25e stemdistrict, voorzit ster: Mevr. H. P. J. M, F. van Looij Ranshuijsen; 26e stemdistrict, 2e lid: E. van Tijn; 27e stemdistrict, voorzitter: H, J. L Klein Schiphorst; 28 stemdistrict. voorzit ster: Mej. M. C. Berdenis van Bertekom; 32e stemdistrict, le lid: J. B, Pennings; 31e stemdistrict voorzitter: G. Adrian plaatsv, lid: J. A, Hoekstra; 33c stemdistrict, plaatsv, lid; C. Nel; 54e stemdisrict, voor zitter: J. Jooten, le lid: P. H, Cool, 2e lid' J, A. L. Doijer, plaatsv, leden: G. R. C. Jeppe, A. M, Tijsseiing, B. Keuch, en Mevr. W. BlombergZeeman; 55e stemdistrict, voorzitter: J. Visser, le lid: H. B. Weijiand, 2e lid: H. Meeusen, plaatsv. leden: J, W. A. Misset, H. F. Groeneveled, S, Pal en Mevr. B, C. FerwerdaAdvocaat; 56e stemdistrict, voorzitster: Mevr. E. Bakker, le lid: G. J. Kappers, 2e lid: G. C. W. Stegwee plaatv, leden: H. Souverein, H. Paul, E. C, Ver- planke en Mevr. P, de GraasVan Egmond; 34e stemdistrict, le lid: J, G, F, Vollae.rts; 36e stemdistrict, plaatsv. leden, J.' Lottgc- riiig en Mevr, A. KrügerDonker; 38e stemdistrict, plaatsv, leden: D. Leguit en mej. J. A. Hos; 41e stemdistrict, plaatsv lid: J. Admiraal; 4'2e stemdistrict, le lid: A. de Graas; 43e stemdistrict, plaatv, lid: J. Panman; 45e stemdistrict, le lid: J, W. IT Budel, plaatsv. lid: A. J. Kloek; 46e stem district, plaatsv. lid: N. Heijblok; 47e stem district, 2e lid: J. P. Boerkool, plaatsv, lid; H, G. van Galen; 48e stemdistrict, plaatsv. leden: A. H. F, den Baas en P. Krom; 49e Slemdistrict, plaatsv, lid: J, Jak; 50e stem district, le lid: S, Posthumus; 52e stemdis trict, voorzitter: F. Keesen, le lid: N. C. A. Ockhuijsen Sr., 2e lid: J. A. de Lobel, plaatsv. leden: G. Vixseboxse, B. Cornet Jr A. H, Bloem en Mevr. L. de LobelHüls- ken; 53e stemdisrtict, voorzitter: C. D, van Schouwburg, le lid: G. Spaan, 2e lid: P. M. den Hartog, plaatsv. leden: B. A. Koper, H. K. Lahaise, A, P. Vogel en W. P. J, Overmeer. Zondagavond omstreeks half 9 reed een luxe auto, bestuurd door de B. wonende Veldiaan, te Aerdenhout-Bentveld, op de Zandvoortsche laan onder Aerdenhout te gen een boom. De auto kreeg belangrijke materieele schade. Een inzittend kindje viel door den schok uit den wagen en bekwam eenige schaafwonden. Het werd door dr. Lenz van Aerdenhout verbonden. Later op den avond werd de zwaar be schadigde outo onder veel bekijks wegge sleept. Verdere persoonlijke ongelukken kwamen bij het ongeval niet voor. De „Kennemer Vogeifilm", In de te Utrecht gehouden ledenvergadering der Ned, Ornithologische Vereeniging, heeft de heer J. P, Strijbos uit Aerdenhout zijn interes sante „Kennemer Vogelfilm" vertoond. Alvorens over te gaan tot de eigenlijke film, besprak spr. aan de hand van een aan tal zeer mooie lantaarnplaatjes dé verschil lende vogelsoorten, die later nog eens op het doek zouden verschijnen. Hierbij bleek wel hoe rijk ?an vogelsoorten de omstreken van Haarlem zijn. Het is de eenige plek in de duinstreek waarvan bekend is dat dc sperwer er broeit; hier komt in vrij groot aantal de Griel voor, die overigens slechts bij Bergen en in zeer gering aantal nog op enkele andere plaats broedt. Behalve deze werden Vischdiefje, Zilverneeuw e.a. ver toond, alle soorten die in de omstreken van Haarlem voorkomen, Bond van Amateur-Fotografen-Vereeuigin- gen. De jaarlijkSche vergadering van den Bond van Amateur-Fotografen-Vereenigin- gen en de „fondsdag" zullen 16 dezer te Heemstede gehouden worden. 's Morgens wordt vergaderd, waarna 's middags een bezoek gebracht wordt aan de bloemententoonstelling en aan het Grot- nendael, beide excursies met het speciale doel om kleurenopnamen te doen. Gevonden voorwerpen. Lijst van ge vonden voorwerpen en dieren. Terug te be komen bij; Groeneveld, Scheeperstraai 54, twee potlooden en twee penhouders. N. H. Wenting, Vrouwenhekstraat 4 Haarlem, een dameshorloge. W. v. d. Pol, Floresstraat 56, een zwarte damesportemonnaie met in houd, Handgraaf, Bloemendaalscheweg 104 te Bloemendaal, een mantelceintuur, J. Booms, Ged. Schalkburgergracht 19, een damesportemonnaie. C. H. Rovers, Midden weg 92, een poriémonnaie. H. Zeepvat, Dr. Leijdsstraat 61, een zwarte portemonnaie met inhoud. Mastenbroek, Goetzeestraat 15, een rozenkrans. J, Ding^fioff, Javastraat 6, een kinderportemonnaie. S. Serné, Kenne- merstraat 48fzw„ een jongensjas. En aan het bureau van politie: Een badmuts en een kam; twee huissleutels, een schoolboekje, een manchet, een zwarte handschoen, een pakje inhoudende een hamer zonder steel. BERLIJN, 4 Mei. In den Rijksdag vond Zondag een druk bezochte bijeenkomst plaats van Duitschers in 't buitenland, waar- 438e NED. STAATSLOTERIJ. Trckfsina vart Maandae 4 Mei. 4e Klasse te Liis.' Hhose prijzen t 3W9 25000'. f4627 f 1500. 370 J. 4846 5344 lOOU 15209 f200. 1396 5643 11511 14026 1 66.03 18343 f 100 78 434 725 1046 1542 1916 2133 2311 2615 2974 3224 3660 3892 4148 4340 4669 4000 5276 5718 6120 6553 6700 7063 7383 7539 7-15 Ü31 8251 S3S3 8669 9051 9330 9546 9812 31 35 57 186 348 425 661 666 713 958 962 983 1405 1460 1516 1822 1841 1868 2003 2079 2092 2241 2266 2277 2480 2504 2541 2865 2806 2946 3121 3173 3178 3465 353 rs 3554 3775 3793 3807 3944 4019 4047 4270 4289 4337 4507 4615 4665 4891 4897 4902 5161 5220 5246 5552 5554 5625 5940 6104 6119 6386 6502 6516 6644 6655 6667 '6940 6945 7045 7190 7234 7271 7511 7522 7537 ■7724 7792 7S32 7887 7894 7901 SI 12 8118 8158 8324 8336 8378 8623 8626 8651 8839 8947 8962 9127 9139 9145 9172 9460 9661 9668 9684 9741 9745 9986 995(1 10034 10276 10283 10299 10532 10647 10709 11019 11144 11158 11308 11335 11373 i 1593 11610 11663 11849 11869 11989 12138 12143 12155 12380 12433 12456 12850 12872 12905 13195 1 13276 13297 13299 13582 13593 13630 14282 14294 14309 14605 14558 14662 14941 ■15001 15023 15109 15241 15277 15435 15438 15442 15728 15731 15786 15972 16015 16102 16257 16301 16333 16660 16669 16877 17281 17321 17382 17580 17596 17613 '17797 17805 17817 18118 18128 18155 18204 18208 18250 18419 18437 i8442 18714 18719 18836 19194 1921! 19214 19308 19304 19425 19582 19584 19589 19674 19703 19731 20097 20122 20166 20322 20376 20443 20602 20624 20632 20863 20917 20921 97 110 158 453 576 596 742 759 847 1146 1198 1307 1717 1764 1800 1943 1944 1967 2134 2200 '222 2395 2455 2473 2656 2784 2845 3002 3020 3101 3232 3292 3311 3724 3745 3755 3939 4171 4231 4232 4390 4411 4434 4702 4749 479" 5006 5027 -5083 5286 5438 5546 5719 5804 5856 6130 6200 6331 6581 6616 6620 6717 6738 6779 7104 7115 7119 7387 7435 7464 7618 7628 7036 7866 7872 7S84 7970 7976 8071 8259 8315 8322 84 i 7 8480 8606 8687 8741 8784 9Ó94 9124 9126 9416 9418 9432 9565 9626 965! 9818 9880 9927 10111 10152 10241 10426 10490 10518 10735 I0S22 10S99 11212 11259 11276 11438 11491 11513 11741 11767 11775 12058 12110 12129 12283 12351 12365 12669 12680 12770 12984 13001 1305.8 13458 13513 13553 13685 13800 13932 14364 14493 14496 14743 14787 14824 15048 15066 15090 15316 15326 15428 15670 15675 15716 15856 15863 15950 16214 16221 16256 16432 16439 16589 17082 17140 17253 17479 17491 17539 17631 17638 17768 17894 18073 18110 18173 18185 18197 18341 18363 1S407. 18519 18666 18713 19035 19067 19104 19231 19244 19286 19532 19545 19570 1962! 19635 19640 19940 19956 19975 20223 20232 20287 20572 20597 20599 20767 20840 20861 aan organisaties van Duitschers in alle dee len der wereld deelnamen. Prof. Kühnemann van de Universiteit te Breslau zeide, dat de zending van dc mil- lioenen Duitschers in het buitenland nog niet voorbij is. PARIJS, 4 Mei. Volgens de laatste be richten, bevestigen de gemeenteraadsverkie zingen dc overwinning van het Linksche Cartel van 11 Mei 1924. De communisten verloren daarbij nog vele stemmen aan de socialisten. MAARSCHALK LYAUTEY TREEDT IN 'T VELD, PARIJS, 4 Mei. Maarschalk Lyautey is te Fez aangekomen om het commando van de Fransche operaties tegen de Riff-Kaby- len op zich te nemen. LONDEN 4 Mei. Uit Tsjientsjin wordt gemeld dat het Reguan-arsenaal verwoest is door een ontploffing, welke veroorzaakt werd door de zorgeloosheid van een legerkok, die v een maaltijd bereidde De schade is enorm. 40 personen zijn gedood en velen gewond. LONDEN, 4 Mei. Volgens het Hatste medische bulletin heeft de princesse royal (de hertogin van Fife) een rustelooze dag doorgebracht. Haar toestand gaat echter vooruit. LONDEN, 4 Mei, De Wembley-tentoon- stclling zal ook dit jaar weer op Zondag ge sloten zijn. LONDEN, 4 Mei, De Times meldt, uit Konstantinopel: De Amerikaan Craan, die onlangs terug is gekeerd van een tocht door Anatolië, heeft een som gelds aangeboden voor het herstel-van het graf van Nasj-Red- diu-Hoja, den beroemden Turkschen Hu morist, die leefde in 't begin der 15e .euw te Konia. LONDEN, 4 Mei. Sir Georges Lloyd volgt generaal Viscount Allenby op als hooge com missaris van Egypte, Vernomen wordt, dat Allenby in Augustus terugkeert. Deze be noeming heeft tot gevolg, dat er een tus- schentijds-verkiczing moet plaats hebben in East Bourne. BERLIJN, 4 Mei. Vojgens het communique van den Yoego-Slavischen Minister-president heeft men Prins George wegens zijn gezond heidstoestand een verblijfplaats moeten toe wijzen die een permanente bewaking moge lijk maakt, (Gedachtenis). Verloren; gouden armband (slang), Kleverlaan, Kinheimpark, 31o:;i:en-, daal. Tegen belooning terug le be zorgen KLEVERLAAN 109, Haarlem. TE KOOP. 6 kamers begane grond, 14 M, 'gevelbrcedle, 3 Kamers aan den weg cn Kamers en Keuken aati den Tuin, Kelder, groote Zolder en 2 Slaapkamers. Bevr. JOÖSTEN's Woning. Bur. Soendaplein 16, Een jong zakenman vraagt Br- ond. No. 7851 Rur. van dit blad.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 2