i De Roomsche lijst. GEMENGD NIEUWS. PLAATSELIJK NIEUWS. AMSTELVEEN. LUCHTVERKEER. RECHTSZAKEN. ORDE EN ARBEID. Woensdag 6 Mei 1925 48ste Jaargang No. 16036 Dit nummer bestaat uit 8 bladzijden. - Eerste Blad De bloemenfeesten te Uitgeest. Ernstig motor'Ongeluk. De bloemenfeesten te Uitgeest. Het bestuur, bestaande uit de Heeren: A. v. List, eere-voorzitter; J. Ka bel, voorz.; J. v. Nienes, vice-voorz.; D. Krijgsman, le secr.; A. v. d. Eng, 2e secr.; H. Kabel, 3e secr.; C. Hos, penningmeester. Een kijkje op de versierde straten. Ernstig verkeersongeval. Auto van den dijk gestort. Een moedige vrouw. Opium in brandkasten verzonden. Strandjutters. Slechte ruil. Radio in de gevangenis. Chineezenruzie op Katendrecht. De Jordaan te Amsterdam ondergeloopen. Zware brand te Wychen. De bloemenfeesten te Uitgeest. Een der prachtig versierde fietsen, zooals er velen .te zien waren. J. J. WEBER ZOON OPTICIENS - FABRIKANTEN Koningstraat 10 Haarlem De bloeiuenieesfen te Uitgeest. iiSiH De vliegtuigen voor de twee kruisers. Kienspel in een café. Het conflict in de bouwvakken. ikkeling". Wisselkoersen en koersen van Bankpapier Telegraphisch Weerbericht VERKEER EN POSTERIJEN. Nieuwe bezuinigingen bij de Spoorwegen. Dtt abonnementsprijs bedraagt voor Haarlem en Agentschappen: Per week 0.25 Per kwartaal 3.25 Franco per post per kwartaal bij vooruitbetaling 3.58 Bureaux: NASSAULAAN 49. Telefoon No. 13866 (3 lijnen). Postrekening No. 5970. IEUWE HAARLEIHSGHE Advertentiën 35 cents per regeL Bij contract belangrijke korting. Advertentiën tusschen den tekst als ingezonden mededeeling, 60 ct, per regel op de le Pagina s 75 ct per regeL Vraag- en aaabod-adver. tentiën 14 regels 60 ct. per plaat' sing: elke regel meer 15 ct., bij vooruitbetaling. Alle abonné's op dit blad zijn, ingevolge de versekeringsvoorwaarden, f Qflflfl 'egen ongevallen verzekerd voor een der volgende uitkeeringen 0UUU.' Levenslange geheele ongeschiktheid tot werken door f 7^(1 verlies van beide armen, beide beenen of beide oogen «JU.* bij een ongeval met f OCfl bij verlies van een hand, f 10K doodelijken afloop: 1 Z«JU.-oen voet of een oog: 1 l£«J.' bij verlies van een f Cf| duim of wijsvinger 1 «JU.' bij een breuk van f t j] been of arm 1U." bij verlies van een andere vineer. Elders in dit blad vindt men den offi- cieelen uitslag van de stemming over het politiek advies; dat is dus de officiëcle candidatenlijst der R. K. Staatspartij. Over die officiëele vaststelling slechts een enkel woord. De stemming heeft op 26 April plaats gehad. Nu schrijven wij 6 Mei. Wanneer de R. K. dagbladen zich niet be ijverd hadden om, met prijzenswaardige medewerking der Kicskringbesturen, een niet-officiëelen uitslag op te maken, dan had het Roomsche kiezerscorps tien dagen lang in onzekerheid verkeerd. Een ieder zal het onhoudbare van dezen toestand inzien. Wij leven in een tijd van snelle publicatie; die trekschuitmanieren moeten wij dus afleggen. Voor een volgenden keer kan bepaald worden, dat iedere kiesvereeniging den uit slag der telling zoo spoedig mogelijk tele grafisch verzendt; dat het kieskring- bestuur den avond na de stemming het resultaat der stemmingen in den Kring op maakt, zoodat het Bondsbestuur reeds den derden dag bijeen kan komen. Dan wordt de officiëele uitslag toch eerst den vierden dag na de stemming bekend gemaakt. Maar later mag het dan ook niet. Blijft de offi ciëele uitslag te lang uit, dan geeft dit maar aanleiding tot allerlei voorbarige ontevre denheidsuitingen, tot allerlei geschrijf en gewrijf van teleurgestelden, die afgaan op de niet officiëele gegevens en vertrouwen, dat het Bondsbestuur nog een middel zal weten ie vinden om tegenvallers van de stembus te rectificeeren. Wat natuurlijk onmoge lijk is. De laatste taak van het Bondsbestuur is geen andere dan die van het bestuur van een Centraal Stembureau. Bij het Kies reglement is aangegeven hoe den offi cicele uitslag moet worden opgemaakt. Dat is dus een kwestie van cijferen en toe passing van reglementsvoorschriften. De combinatie der lijsten HaarlemHelder als één lijst. Die ééne lijst is nu geworden: 1. Bomans; 2. Loerakker; 3. v. d. Bilt; 4. Ch. Jansen enz; daar is niets meer aan te veranderen of te splitsen. Met iedere poging om daarin wijziging'te brengen plaatst men zich buiten de organisatie, dat is buiten de R. K. Staatspartij, Voor heden volstaan wij met dit uitdruk kelijk vast te leggen. In de komende weken zullen wij nog ge legenheid te over hebben, om op de betee- kenis van het stemmen op de Roomsche lijst te wijzen, DOOR DE TRAM DOODGEREDEN. Maandagnamiddag is door de stoomtram op de lijn VaalsMaastricht onder Margra ten de reeds bejaarde man Duysens van Partij-Wittem overreden en gedood. De man liep tusschen de spoorrails en bleef daar loopen, niettegenstaande het voortdurend signaal geven van de tram. („L.K.") EEN BELANGRIJK TEKORT. Men meldt aan de „Ned." Met het oog op zijne financieele moeielijk- heden, heeft notaris C. te Buitenpost (Friesl.) bij de rechtbank te Leeuwarden surséance van betaling aangevraagd. Een ernstige ziek te van den vorigen winter is oorzaak geweest, dat hij geen overzicht had over de opeischbare schulden per 1 Mei 1925, die een totaal van f 100.000 bedragen, waarvoor slechts f 50.000 aanwezig is. Familie en vrienden willen hem helpen in geval geen faillissement wordt uit gesproken. 'BAARN, 5 Mei. Alhier is aan de Peking- laar, de ongehuwde sergeant-werktuigkundi ge 6. van der Keulen, uit Soesterberg, in volle vaart met zijn motorrijwiel tegen de gesloten afsluitboomen van den Spoorover weg gereden. De man, die op de baan te recht kwam, werd aan bet hoofd ernstig ge wond. Hij moest naar het ziekenhuis wor den vervoerd. kiezers echter hebben den uitslag bepaald; daar kan geen Bondsbestuur meer iets aan veranderen. Uit den thans voor ons liggenden uitslag blijkt wel, dat die yfficieele uitslag met de grootste nauwkeurigheid is vastgesteld en dat aan de letter van het reglement met pijnlijke nauwgezetheid is vastgehouden. Verrassingen geeft de officieele lijst niet; alle plaatsen zijn aangewezen in overeen stemming met de officieuse opgaven der dagbladen. Alleen heeft het Bondsbestuur op de Bossche lijst den heer Krijgsman No. 5 geplaatst en den heer mr. Teulings No. 6. Deze laatste had n.m. vooraf bekend ge maakt slechts als plaatsvervanger in aan- merkfng te willen komen. Op het politiek advies was hem de zesde plaats toegekend; de 5de aan dr. Moller en de 7de aan den heer Krijgsman op de Bossche lijst. Nu dr. Moller zich terugtrok en op de alphabe- tische lijst plaats nam, heeft men niet mr. Teuling naar No. 5 laten opschuiven, doch den Bosschen Wethouder van No, 7 op No. 5 gebracht. Dit is een zeer ruime interpretatie van het laatste lid van art. 15 van het Alg. Kiesreglement; immers ook de 5de plaats op de Bossche lijst is er een van plaatsver vanger en niet, wat men noemen kan, een vaste zetel. Er zitten immers maar vier leden voor den Bosch in de Kamer. Tegen de uitlegging thans aan het regle ment gegeven, zal in het onderhavige ge val zeker niemand bezwaar maken, waar de Bondssecretaris zich zelf naar beneden heeft laten drukken. Maar in een ander ge val kon de onduidelijke redactie van het bewuste artikel wel eens aanleiding geven tot groote moeilijkheden. Dit wat betreft de techniek der bere kening. De officieele lijst is dus overigens, naar wij zeiden, geheel in overeenstemming met onze eerste opgave. Dit beteekent dus voor den Kieskring HaarlemHelder een groote verandering. Voor velen lijkt deze veran dering, naar wij weten, geen verbetering. Zij hadden het anders gehoopt en wel zóó vast gehoopt, dat zij tegen alle evidentie in nog geprobeerd hebben iets anders van den uitslag te maken dan deze in werkelijkheid is. Een nuchtere beschouwing zal nu wel doen zien, dat er op Zondag 26 April over het politiek advies is gestemd; dat wil dus voor Noord-Holland zeggen over de Woensdagavond wilde de 21-jarige haven arbeider F. 'G. toen hij van zijn werk kwam op den Westzeedijk op een aanhangwagen van een rijdenden vrachtauto springen. Hij sprong echter mis en viel voor het rechter achterwiel, dat hem over het lichaam ging. Met een ern- stigen scheidbreuk en gebroken schouder en rechter dijbeeij, alsmede verschillende inwen dige kwetsuren werd hij door den G. D. in bewusteloozen toestand naar het ziekenhuis overgebracht, alwaar hij bij aankomst reeds overleden bleek. Uit Zalt-Bommel wordt gemeld Tusschen Zuilichem en Nieuwaal is de auto vaneen heer W. v. L. uit Nieuwaal, waarin twee personen gezeten waren, bij het over geven van het stuur van den dijk gestort, nadat eerst een telefoon paal omver was ge reden. De heer v. L,. bleef ongedeerd, doch de beide passagiers werden ernstig gewond bij een hunner werd een lichte hersenschud ding geconstateerd. Het voertuig is zwaar be schadigd. Te Ely (Engeland) was het-den laatsten tijd herhaaldelijk voorgekomen, dat vrouwen door een individu werden aangerand. De politie mocht er echter niet in slagen, hei slecht sujet op heeterdaad te betrappen. De vrouw van een politie-agent bood nu vrijwillig haar diensten aan de politie aan, teneinde het gevaarlijk heerschap in de val te doen loopen. Zondagavond ging zij in het door den schurk onveilig gemaakte stadsdeel, waarom de polit-Y ongemerkt een cordon getrokken had, wandelen. Ongeveer 10 uur 's avonds kwam er uit een gang een man op haar toeijlen, die weldra in een hevige worsteling met haar gewikkeld was. Op den aanval voorbereid, bewaarde zij echter haar koelbloedigheid en slaagde er in, met een politiefluitje alarm te blazen, waarop haar aanvaller ijlings het hazenpad koos. Zij liep hem echter na, almaar alarm bla zend en haar signalen werden weldra door de politiebeambten beantwoord, die van alle zijden kwamen toegeloopen. Na een langdurige jacht slaagde men er in, den verdachte te arresteeren. Het bleek een schilder te zijn. V Te Rotterdam 1000 K.G. in beslag genomen. Uit Rotterdam wordt gemeld, dat de poli tie aldaar, opnieuw op 't spoor gekomen is van het smokkelen van ruwe opium. De cen trale recherche kreeg Dinsdag bericht uit Antwerpen, dat vandaar een paar brandkasten waren verzonden voor rekening van een smokkelaar van verdoovende middelen. Bij onderzoek bleek, dat inderdaad bij e :n expeditiefirma te Rotterdam brandkasten waren aangekomen, die men had opgeslagen in een der veemen. Twee inspecteurs van de recherche onder zochten beide brandkasten en ontdekten, dat deze van dubbele wanden waren voorzien, welke men geheel had gevuld met doozen ruwe opium. De brandkasten zijn in beslag genomen en naar het hoofdbureau van politie overge bracht. In een ander pakhuis vond men tien kisten, elk van 70 K.G., die als verfwaren stonden aangegeven, doch eveneens pakjes ruwe opium bleken te bevatten. Deze laatste partij was afkomstig uit twee andere brandkasten, welke reeds door de smokkelaars waren geledigd. De inhoud was overgepakt in kisten die ter verzending gereed stonden. Een der smokkelaars, J. M., een Rus, wonende te Antwerpen, is te Rotterdam gearresteerd. De twee ledige brandkasten zijn eveneens in beslag genomen. In totaal is tot dusver circa 1000 K.G. ruwe opium in beslag genomen, ter waarde van cir ca f 50.000. Gebleken is dat, evenals bij vorige gevallen, ook hier een internationale bende aan het werk is, welke in verschillende wereld havens haar relaties heeft. Het onderzoek wordt nog voortgezet. ZWARE REGENVAL IN DE HOOFD STAD. Vele kelders onder water. Gaten in de bestrating. Men meldt uit Amsterdam, dat daar om één uur n.m. Dinsdag plotseling een onwe- der kwam opzetten, hetwelk gepaard ging van' een zwaren slagregen, waardoor veel schade werd veroorzaakt. Ruim honderd keer werd de brandweer gealarmeerd voor overstroomingen en het onder water loopen van kelders. In negen tienden van de gevallen moest den aanvrager worden medegedeeld, dat hij beter deed de hulp van den loodgieter in te roepen onge veer tienmaal werd uitgerukt voor gevallen waarin ernstige schade aan huisraad kon worden voorkomen. Zoo werden door mid del van een motorspuit eenige kelders uitge- pompt. Verschillende straten en pleinen konden het regenwater niet verzwelgen. Zoo stond om slechts een voorbeeld te noemen, het ge heele Pretoriusplein van trottoir tot trottoir blank en de bussen moesten een extra zwen king maken om aan het voetpad den passa giers gelegenheid tot instappen te geven. Het hemelvuur heeft, voor zoover tot dus verre geconstateerd kan worden, heel weinig schade veroorzaakt. De bui duurde ongeveer een uur. Vooral in de nieuwe wijken veroorzaakte de wolkbreuk een waren zondvloed. De stortregens zetten de straten blank, er waren geen trottoirs meer te zien, zelfs vele stoepen van huizen doken onder. Men waadde tot over de enkels door het water of beter, men bleef binnenshuis als 't niet méér dan strikt noodzakelijk was om naar buiten te gaan. De kinderen konden niet naar school. Ook toen 't na halfdrie weer droog werd, duurde 't nog uren alvorens de riolen 't he melwater konden afvoeren en menigeen bleef zitten met lekkages en leelijk ondergeloopen kelders en benedenwoningen. In plan-Zuid hebben de regens verschrik kelijke gaten in de bestrating geslagen, in de Korte Meerhuizenstraat zelfs van I M. diep. De filiaalinrichting van het Meteorolo gisch Instituut deelt mede, dat tijdens de bui ongeveer 25 m.M. regen viel, wat beteekent, 1 m.M. per minuut. Dit is een zeer groote re genval, al is hij wel eens overtroffen. De politie te Viissingen heeft weer beslag gelegd op eenige partijen rubber, afkomstig van de lading van het op 9 April vergane Nederlandsche schip De Jonge Catherina. Ook is gebleken, dat enkele partijtjes naar andere plaatsen in ons land, o.a. Rotterdam en Amsterda m waren gezonden ze zullen daar in beslag worden genomen. Bij den rijwielhandelaar C. B. K. op de Linker Rottekade te Rotterdam kwam Maan dag een persoon die een heerenfiets in repa ratie bracht. Op zijn verzoek gaf de handelaar hem een damesfiets in bruikleen. De man is niet meer komen opdagen en toen K. de fiets onderzocht bleek deze niet te herstellen en volkomen waardeloos te zijn. Bij ruilen, moet er één huilen De gevangenen in het Huis van Bewaring te Dordrecht, die soms op een muzikaal of vocaal concert, een preek of bloemen worden vergast, hebben thans als novum kunnen genieten van een radio-concert. De heer Bak ker heeft met behulp van een zeer gebrekkige antenne de gevangenen in hun cel, waarvan de deur op een kier was gezet, doen genieten van de opera „Carmen", door het station Chelmsford uitgezonden. Het is Zondagavond weer rumoerig ge weest in „China-town" op Katendrecht. Op den Breedehilledijk woont een meisje v.B. dat blijkbaar vele vrienden onder de Chinee- zen heeft. Zondagavond kwam een der aan bidders van het meisje de Chineesche zeeman Tsji Toka, haar afhalen. Dit was niet naar den zin van haar Chineeschen stiefvader en er ontstond tusschen twist de beide Chineezen. Ten slotte maakte de stiefvader van het meisje zich zoo kwaad, dat hij 'n hakmes greep en daar zijn rasgenoot eenige slagen mee toebracht op den rechterschouder, den rug en den linkerpols. Vervolgens koelde hij zijn woede op het meisje, dat hij aan den rechter arm en de linkerhand verwondde. Tsji Toka verweerde zich met een mes en bracht Jito Shang eenige verwondingen aan de handen toe. Jito Shang is in bewaring gesteld. Dinsdagmiddag ontlastte zich boven Am sterdam een hevig onweer, dat met zwaren regenval gepaard ging. Vooral voor den Jor daan heeft dit een onaangename zijde gehad. In dit stadsgedeelte wordt een nieuwe rioleering gelegd, in verband waarmede de loozing naar de Prinsegracht was afgesloten en alleen naar de zijde van de Lijnbaans gracht open gelaten. Die loozing kon het overvloedige hemelwater niet snel genoeg af voeren, zoodat alle beneden-en kelderwonin gen in den Jordaan onder water werden gezet. Hier en daar dreef het huisraad, als beddegoed tafels en stoelen op een troebelen vloed. Ook verschillende werkplaatsen leden schade. Terwijl de bewoners hun huizen hier en daar door middel van kattekoppen en het loozen met emmers van het overtollige water trachten te bevrijden, moest op veel andere plaatsen de brandweer te hulp worden geroepen om zuigslangen uit te leggen. Zoo waren b.v. de bewoners van het Trompettershof in de Anje lierstraat door het water volkomen van de straat afgesloten. Woensdag is de gemeente Wychen bij Nijemgen door een zware brand getroffen. Omstreeks 10 uur v.m. ontstond door on bekende oorzaak brand in een der schuren van de dubbele hofstede ,Dc Vormer", aan den weg van Wychen naar Ravenstein. Deze hofsteden zijn het eigendom van het Oud Burgeren Gasthuis te Nijmegen; zij zijn gepacht door de landbouwers Von Noort en Van Beasd. De brandweer van Wychen stond mtt hare eene handspuit machteloos tegenove de vuurzee. De wind, die ongun stig was, was gericht naar de andere ge bouwen, welke dan ook spoedig door het vuur werden aangetast. Omstreeks 12 uur werd de Nximeegsche brandweer om assistenltie verzocht. Aan stonds vertrok men met een motorspuit en onder toezicht van den opperbrandmeester werd het vuur, dat omstreeks 1 uur fel woedde, energiek aangepakt. Het was een geluk, dat achter de boerderij een groote vijver ligt, waaruit de motorspuit water kon putten. Op het terrein van den brand waren o. m. jhr. Van Ryckevorsel en de regenten van Het Gasthuis, die zich op het gerucht van den brand, per auto naar het terrein had den begeven. Na een klein uur was de brandweer den brand meester; het blusschingswerk kon toen -s., -■ als geëindigd worden beschouwd. Voorname lijk was dit er op gericht geweest om de nevengebouwen en de beide woonhuizen le beschermen. De hofstede van Van Noort is op hel woonhuis na geheel verbrand; van die van Van Beest bekwam alleen het woonhuis ern stige waterschade; enkele nevengebouwen brandden eveneens uit. Het woonhuis van v. B., dat in 1908 geheel was herbouwd, is geheel gespaard gebleven. Om half 5 kon de Nijmeegsche brand weer inrukken; to enwerd het verdere blus schingswerk aan de Wychensche brandweer overgelaten De schade aan inboedel en gebouwen is door verzekering gedekt. Een hoevealheid hooi en aardappelen ging geheel verloren. Het vee was gedeeltelijk in de weide en kon voor zoover op de boerdrij aanwzig, worden gered. ERGERLIJK DIERENVERVOER. Dezer dagen kochten een paar veekoop lieden te Purmerend 15 koeien in Friesland. Deze koeien moesten naar Purmerend ver voerd worden, doch in een veewagen is slechts plaats voor 13 beesten. Toch werden, naar de „Tel." meldt, de 15 koeien in dien wagen geborgen. Zonder dat de stationsbe ambte een controle uitoefende, werd de wa gen gesloten en 13 koebeesten werden geno teerd. Den volgenden dag arriveerde de wa gon te Purmerend en vond men 14 koeien staan en 1 dood op den grond liggen, ver trapt door de andere koeien, zoodat lappen huid er bij hingen. EEN CORDAAT HUISEIGENAAR. Maandagavond kwam een veekoopman bij de politie te Rotterdam aangifte doen, dat hij op de Hoogstraat, waar hij met een vrouw had staan praten, beroofd was van f 500. De politie stelde een onderzoek in en ontdekte dat een gedeelte van perceel Hoogstraat 58, voor welk huis de koopman had staan praten, geheel voor berooving was ingericht. Onmid dellijk werd de huiseigenaar gewaarschuwd en het bleek, dat deze het huis nog slechts kort aan een man en een vrouw had verhuurd, zonder te weten, dat deze tot de beroovings- combinatie behoorden. Dinsdagmorgen trok de huiseigenaar in ge zelschap van een rechercheur van politie en een viertal pootige helpers naar het be wuste perceel en in minder dan geen tijd stond de geheele inboedel midden op de Hoogstraat, waar het geval natuurlijk heel veel bekijks trok. Barometerstand 9 uur v.m.: 765. oorulL OPGAVE; Ongeluk. Dinsdagmorgen reed een jongen met zijn rijwiel achter een vracht auto op den Bovenkerkcrweg. Doordat hij zich aan bedoeld voertuig vasthield, kwam hëij door een plotseling uitwijken van de auto te vallen. Hij bekwam bloedende ver wondingen aan het hooid en handen en wel van zoodanigen aard, dat hij naar dr. Ooi- gaard Snijder moest worden vervoerd. Verkiezings-symptomen. In den nacnt van Maandag op Dinsdag is men ook in deze gemeente bezig geweest, door z.g. straatb.- schildering de kiezers op a.s. verkiezing ai- tent te maken door het vermelden der can- didaten in reusachtige wite letters. Voor liet postkantoor beslaat zoo'n aanbeveling het geheele trottoir. We krijgen wel stedelijke al'ures. Dit jaar een concours-hippiQue. Naar wij van betrouwbare zijde vernemen, is in de jongste vergadering van de concoudsvcr- eeniging „Pagasus" besloten, dit jaar weder een concours te houden. Als datum is voor-* loopig vastgesteld 8 Juli a.s. ife: Van Engeland naar Viissingen gevlogen vnegKamp, dij ouuuwuipiuu, van luitenant -ter-zee Ie klasse De Bruyne kruisvaan idu rw.^. v>v-j amgaiw KM. De bemanning bestaat uit een vlieger- waarnemer en een telegrafist. De machine; hebben twee groote drijvers en een achter- drijver. De vleugels kunnen worden inge klapt. De beide hier gebleven vüegtuiger zijn gistermorgen aan boord van de „Java' gebracht, opdat daar de opstanden voor de machines in orde kunnen worden gebracht. Later vertrekken zij waarschijnlijk ook -*** „De Mok." wegens overtreding van de politieverorde ning der gemeente Veldhoven (het toelaten van het kienspel) door de rechtbank te 's-Hertogenbosch is veroordeeld tot een geldboete van 3. De uitspraak is 2 Juni a.s. De bemiddeling opnieuw mislukt. Dinsdagmorgen heeft de rijksbemiddc- laar, de heer Fruytier, weder een poging gedaan om de partijen, betrokken bij het conflict in de bouwvakken te 's-Graven- hage tot elkaar te brengen. Deze poging is afgestuit op het feit, dat de patroons, zoowel als de werknemer®, hun oorspron kelijk standpunt handhaafden. 6 MEI EERSTE KOERS LATERE KOERS BERLIJN 59-20 PARIJS 13.03 BRUSSEL 12.56 WEIENEN 4 0.35.20 LONDEN 12.07 STOCKHOLM i 66.65 KOPENHAGEN. 46.90 OSLO «ff Min 42.10 BAZEL i ,48.10 NEW-YORK f 2.483/4 10.22 Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te de Bilt. Naar waarnemingen in den morgen van 3 Mei 1925. Hoogste Barometerstand 771.4 m. M> t« Janniayen. Laagste Barometerstand 747.6 m. M. te Scilly. Verwachting van den avond van 6 Mc: tot den avond van 7 Mei: Matige zuidelijke tot zuidwesteli'ken wind, zwaarbewolkt met tijdelijke opkla ring, waarschijnlijk regenbuien met kans op onweer zelfde temperatuur. Men meldt uit Utrecht: Met ingang van 1 Juni a.s. wordt het ge heele locomotiefdepot (afd. Tractie) te Lage Zwaluwe opgeheven. De goederentreinen zullen na 1 Juni te Rotterdam (Fevcnoard) worden samengesteld.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 1