Maandag 18 Mei 1925 49ste Jaargang No. 16046 Dit nummer bestaat uit 10 bladzijden. - Eerste blad. VAN HET VATICAAN. De plechtige Heiligverklaring Van Zalige Theresia van het Kindje Jezus. Agenda 19 Mei De Reorganisatieplannen van de Commissie voor het Voorbereidend Hooger- en Middelbaar Onderwijs. Een thé op het buitengoed „Waterland". Jiir. Boreel van Hogelanden bood Vrijdag een thé aan op zijn buitengoed aan het Hoofdbestuur der Aig. Ver. voor Bloembollencultuur en verdere geïnviteerdenvHierboven een der Friésche dansen, welke in nationale kleederdracht werden uitgevoerd. Willem Andriessen naar Indië. Loos brandalarm voor de Kathedraal. Internationale Voorjaarsbloemen- tentoonstelling, Heemstede. Bloemendaalsche amateur-fotografen-Vereeniging. Gevonden dieren en voorwerpen. De brand in Tivoli te Velseii. De uitgebrande schouwburgzaal.' Het grafmonument van wijlen Dr. Gerke vyordt op de begraafplaats tc Zandvoort door den burgemeester, den. heer. Beeckman, onthuld-. Telegraphisch Weerbericht Stemrecht en vertegenwoordiging in waterschappen. De brand in Tivoli te Velseii. Een blik od de brandende puinhopeil De abonnementsprijs bedraagt voor Haarlem en Agentschappen: Per week 0.25 Per kwartaal 3.25 Franco per post per kwartaal bij ivooruitbetaling 3.58 Bureaux: NASSAULAAN 49. Telefoon No. 13866 (3 lijnen) Postrekening No. 5970. Adverlentiën tusscben den tekst Advertentiën 35 cents per regeL Bij contract belangrijke korting als ingezonden mededeeling, 60 ct per regel op de le Pagina s r5 cl per^regeL Vraag- en aanbod-adver- tenliën 14 regels 6C ct. per plaat sing: elke regel meer 15 ct., bij vooruitbetaling. j Alle abonné's op dit blad zijn, ingevolge de verzekeringsvoorwaarden, f OHfia Levenslange geheele «^geschiktheid tot werken uoör (tegen ongevallen verzekerd voor een der volgende uitkeeringen 0UU15." verlies van beide armen, beide beenen of beide oogen r f' 7Rfl bij een ongeval met f OCft bij verlies van een hand, ■f IOC M bij verlies van een f Kfl H bij ;I 0 Udoodelij ken afloop I Z0U."een voet of een oog t lZü. duim of wijsvinger bij een breuk van f l fl bij verlies van et hpen of arm; *u- andere vinger. Onze Romeinsche correspondent seint 17 Mei: Hedenmorgen had met grootsche plechtig heid de Heiligverklaring plaats van Zalige Theresia van het Kindje Jezus. Van af 6 uur waren de Borgo's, die Paar Sint Pieter leiden gevuld met auto's en voetgangers, die zich naar Sint Pieter spoedden. Bij de verschillende ingangen werd de orde be waard door de openbare macht. De Basi liek was spoedig gevuld met duizenden en duizenden menschen. Tegen 8 uur kwam de Paus in de Sixtijnsche kapel van het Vati- taan, waar de Bisschoppen en anderen, die 4an den stoet moesten deelnemen, wacht- len. De Paus was vergezeld door het Col lege van Kardinalen. De Kardinaal-Bisschop pen droegen koorkap en mijter, de kardi naal-priesters kazuifel en mijter, de Kardi naal-Diakens dalmatiek en mijter, de Aarts bisschoppen, Bisschoppen en Abten koorkap en witte mijter, de Penilenciers van Sint Pieter kazuifel en zwarte bonnet. De Paus werd gekleed ,met groote witte Pauskap en had de gouden .mijter op het hoofd. Z. H. enton^erde in de Sixtijnsche kapel het Ave Maris Stella en de processie vormde zich en duurde een uur voor dat ze geheel in Sint Pieter was. De Basiliek baadde in een zee van licht. Duizenden waren daar opgesteld en luichlen den H. Vader luide toe. In het presbyterium gekomen daalde de Paus van de Sedi'a gestatoria en nam plaats op den troon, waar de obediëntie der Kar dinalen en Bisschoppen plaats had. Tot driemaal kwamen de advocaten van het c'onsistorie den H. Vader smeekcn de heilig verklaring te verrichten, vroegen instanter, ins'tantius, instanlissine. Na de eerste aan vraag werd de Litanie van alle heiligen gezongen, na de tweede het Miserere en het Veni Creator, na de derde sprak de Paus, gezeten op den troon de plechtige fojiflule uit, waarna het Te Deum werd ge zongen en de zilveren bazuinen speelden vanuit den koepel. Na het Te Deum werd het gebed van de nieuwe Heilige Theresia gezongen. Na de Ters begon de Pausmis, waarna de %chitterende stoet den H. Vader naar het Vaticaan terugbracht, onder luide toejinchingen van het aanwezige volk. Des avonds had de schitterende verlich ting plaats van den koepel, de gevel van de Basiliek, der kolonnaden en van den obelisk. Internationale V oor jaarsbloemententoonstel ling Heemstede. Sociëteit „St. Bavo". Onderling Belang 8 uur Tooneëlclub Vrouwenbond - 8 uur, Bestuursraad Volksbond 8 uur Rechtskundig Bureau half 9 uur - Vertrouwensmannen metaalbewerkers 8 uur. Middenweg Schoten Circus Carl Hagen beek 8 uur. Matinee 2 uur. Gebouw „Rosehaghe" 8 uur Ten toonstelling van bloemstukken van Schil ders, Kunsthandel F. H. Smit Groote Hout straat 69 Tentoonstelling van bloem stukken. aangevuld door een collectie leekeningen. In de voorzaal tentoonstel ling van Grafischwerk. De tentoonstel ling is geopend van 23 April tot 23 Mei 1925, dagelijks van 106 uur, uitgezon derd op Zondag. rbeidsbemiddelingsbureau van Sint Fran- ciscus Liefdewerk, Zoetestraat 11 Eiken Donderdag van 8954 uur R. K. Arbeidsbeurs voor mannen en jqpgens Sociëteit St. Bavo, Smedestraat 23 Telefoon 10049 Alle werkdagen van 9 half 9 uur. 's Zaterdags alleen van 92 en 114 van 2654 en 's avonds van half 8 van half 8half 9 uur. 'R.K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen Bloem hofstraat 1 Alle werkdagen van v.m 1012 uur. des middags van 24 uur, en "s avonds van 89 urn behalve Zaterdag avond Tel. 11671. Arbeidsbeurs voor R. K. Ziekenverpleegsters (uitgaande van den Ned R K Bond van Ziekenverpleegsters). Aanbiedingen en aanvragen voor verpleegsters aan het Bu reau BI weg 309, Overveen (dr. C Bos). R. K. Leeszaal en uitleenbibliotheek Jansstraat 49 Eiken dag geopend van 1012. van 25 en van 710 uur, be halve des Maandagsochtends en op Zon en Feestdagen Uitleenen van hoeken van 2 tot 5 uur en van 79 uur. Woens dagmiddag ruilen' van kinderboeken. T5t. Marthavereeniging Bloëmhofstr. Zon dags en Woensdags van 810 uur. n.m. gezellig samenzijn voor Hollandsche meis jes, die hier geen tehuis hebben Tei. 11671. t. K. Bevolkïngsburean Gebouw Sint Bavo - Smedestraat 23 van 810 op Maandag- Woensdag- en Vrijdagavond It. Elisabeths Vereeniging Jansstraat Aanvragen om versterkende middelen voor armen zieken der S. E. V. Maan dags van 23 uur. Donderdag van 12. bisschoppelijk Museum. Dagelijks, uitge nomen' Zaterdag, Zon- en Feestdagen toegankelijk. Reddingsbrigade voor drenkelingen Centrale post Tel. 11111 (Holzhaus) en verder bij de leden te kennen aan het groen-wit schild aan den huisgevel R.K. Kraamverzorging van de Derde Orde v. St. Franciscus. Aanvragen te richten tot mevr Coebergh, Ged. Oude Gracht 74. des Dinsdags van 23 uur. Parochiale Bibliotheek (Kleverparkweg) - ingang tussqhen kerk en pastorie., iederen Dinsdagavond. rste Hulp bij Ongelukken (Snclverband) Centrale post Tel 11111 (Holzhaus) en rerder bij de leden, te kenf.cn aan het zwarte schild met wK kruis aan dcc huis gevel. TRAGISCH. Het 6-jarig zoontje van J. V„ aan den Akerdijk, onder Haarlemmermeer, dat onge veer zes weken geleden in een plank met spijkers viel en zich aan het hoofd verwond de. is nu tc Amsterdam in het ziekenhuis j :aan de gevolgen overleden. Gisterenavond hield de Vrijzinnig-Demo cratische. Bond een openbare vergadering, waarbij de heer C. L. de Liefde optrad als spreker over bovengenoemd onderwerp. De voorzitter, de heer G. H. Boes, wees er op, dal deze vergadering geen politieke was, doch slechts een beschouwing en cri liek op het gemeentelijk plan, hetwelk eeni- gen tijd geieden in dc couranten is gepubli ceerd. Hierna was het woord aan den heer Liefde. Spr zeide, dat het ontwerp van de ge meente aan de eene zijde toegejuicht werd en aan den anderen kant scherp hecriliseerd Spr. zelf wilde de zaak van zijn standpunt bekeken, uiteenzetten. Hij vroeg zich dan af wat dc reden was geweest tót de stich ting van de commissie hebben geleid. Op de eerste plaats de aanpassing aan de nieu we onderwijsvormen-mogelijkheden. Het on derwijskundig kunnen concurreeren. Op dc tweede plaats, de achteruitgang van het aantal leerlingen bij het Gemeentelijk on derwijs. En op de derde plaats dc school- geldpolitiek. Het was een daad van wijs be leid, deze moeilijkheden onder de oogen te zien. Hoofdzakelijk de stichting van het voorgestelde Lyceum wilde spr. behandelen. Het Lyceum heeft speciaal tot doet de be roepskeuze uit te stellen. Kinderen op 12, 13-jarigen leeftijd weten in de meeste geval len nog niet te kiezen, dit. is gebleken mak kelijker te zijn in de puberteitsjaren. Op bovenstaanden grond is de stichting van een Lyceum goed. Het voorstel wil opk een lit terair economische afdeèling. Deze is ont staan uit gerezen moeilijkheden op de H.B.S. Het natuur-wiskundige programma bleek te zwaar voor velen of te eenzijdig.Verschil lende leerlingen bleken .meer geschiktheid te bezitten voor de taalstudie. Dit leidde tot het splitsen van groepen. Men heef te gemoet willen komen aan de behoeften van deze tijden. Lycea, zoo zeide spr., waren noodig, doch zeer is het de vraag, of zi) zoo groot moet zijn als hier het plan is. Mlen wil het gymnasium onveranderd laten voortbestaan, doch ondergebracht bij het Lyceum. In het gebouw van het gymnasium wil uien de; M. U. L. O. plaatsen. De lc H. B- S. met 5-jarige cursus wil men in het Lyceum oplossen, terwijl de middelbare school voor meisjes onveranderd (jou blijven. Tegen dit plan nu is allerlei critiek aan te voeren. Waarom moet het gymnasium on der een dak zijn met het Lyceum? Bij mijn ren onder één dak. Het bezwaar van den overgang van de eene school naar de andere blijft. Groote gevaren zijn verbonden aan het samenvoegen van twee heterogene scho len. Nergens in ons land is zoo'n lyceum als men hier wil. De opbouw is zeer rammelend, wat de oorzaak moet zijn van-mislukking of minstens de aanleiding tot groote moeilijk heden.' Resumeerende, aldus spr., komt men dus uitgedragen, nadert haar einde. A. s. Don derdag, op Hemelvaartsdag, wordt zij ge sloten. De bedoeling is dezen sluitingsdag een feestelijk karakter te geven. Het muziek korps St. Michael te Heemstede, zal eer, extra-ccncert geven in de kiosk op het ter rein. Verwacht wordt, dat een gröot aantal bezoekers ook uit de omliggende provinciën dien dag zal verschijnen. DE Naar verluidt heeft Willem Andriessen, onze oud-stadgenoot, plannen Voor een groc.te concert-reis in Nederl.-Indië, Slagen dé onderhandelingen naar wensch, dan hoopt Willem Andriessen in het laatste deel van den zomer de reis te aanvaarden. onderzoek, aldus spreker, bleek mij dat hel aantal leerlingen van het gymnasium steeds is gestegen in de laatste jaren. Dé vrees dat het gymnasium achteruit zóu gaan bij stich ting van een Lyceum, is dus ongegrond. 'Waarom moet er een plassieke leider aan het hoofd van het gymnasium komen? Slechts enkele gymnasiua in ons land heb ber, een classieken. leider. Men heeft daar gevoeld geen classieke leider speciaal nöo,- dig te hebben, daar deze afdeeling slechts een klein ondrdeel is van 'het geheele gym nasium. Toe te juichen valt, dat het gymnasium onveranderd blijft, doch waarom moet het verhuizen? Slechts een jaar geleden heeft er groote verbouwing plaats gehad, een bewijs gt-twFe verbouwing- plaats gctwwL een bewijs, dat men toen nog absoluut niet deze reorga nisatie voorzag. Een dergelijke school creëeren als in' be doeld plan, is absoluut lout, aldus spr. Waar om geen lyceum slechts voor 350 leerlingen. Het is beter later te conslateeren, dat het gi bouw te klein, dan dat het te groot is. De 5-jarige H. B. S. of het gymnasium zou daar- oor goed zijn. Dc eenheid van twee scho len wordt hier gedemonstreerd door het wo- tot de slotsom, dat de algemeene meening wel de noodzakelijkheid van een lyceum als zoodanig inziet. Waarom echter deze school zoo groot moet worden, waarom' het gymna sium wat onverandetd blijft, er bij moet. is niet zoo duidelijk. Van de stichting van het Lyceum zal het gymnasium geen last heb ben. De leerlingen zullen juist van de H.B.S. naar het'lyceum gaan en niet van het gym nasium, wat dus niet achteruit zal gaan. Ook uit het oogpunt van de leiding door een classicus is de verhuizing van het gymna sium niet noodzakelijk. Nadeelen van het onder één dak brengen van verschillende scholen zijn ook de instelling van 2 directeu ren, 2 groepen van leer.aren. Hoe moeten de leerlingen zich aangeven, hoe is dc verdee ling van de leeraren, de taak van de Inspec teurs, de niet 'te ontloopen groote kosten ènz. Verschillende moeilijkheden noemde spreker op. Even werd nog aangevoerd dc noodzake lijkheid van verbouwing van de 2e H. B. S. 5-jarige cursus. Verschillende voorstellen van andere zij den werden in 't kort besprpken, waarna aar. de vergadering gelgenheid werd gegevert om haar meening te zeggen. •Door enkele' personen werd hiervan ge bruik gemaakt, waarop de voorzitter dc ver- grob mg sloot met een woord van dank aan spreker en aanwezigen. Gezichtsbedrog. Zondagavond te 8.40 werd de brandweer gealarmeerd voor een brand, die zou zijn uitgebroken in de kathedrale kerk aan de Leidsche Vaart. De brandspuit „Jetje" was al zeer spoe dig ter plaatse en maakte al inspecteerend een rondgang om de kathedraal. De velen, die zich om dien tijd in en nabij dc kathe draal bevonden, maakten allerlei gissingen over dc plaats van den brand. Ook de mo torbrandspuit en de brandweerlieden met veel materiaal, vele leden van .den staf, en den commandant van-de brandweer,.'de heer v. d. Broek, waren spoedig ter plaatse. Er was echter gelukkig! geen spoor van brand te ontdekken. Het politie-rapport deelt daaromtrent dit loos alarm het volgende mede: Bij onderzoek bleek, dal de heer Du- mont, directeur van Openbare W.erkgn, wonende Emmastraat, de brandweer had gealarmeerd, daar hij look uit een der torentjes van het kerkgebouw zou hebben zien komen. t Dit waren echter vermoedelijk wolkjes, ?oodat hier van' gezichtsbedrog sprake moet zijn. De heer Dumont gaf ons d^volgende le zing van het geval: Ik heb een brandsein aan huis en werd waarschijnlijk uit dien hoofde gisterenavond gewaarschuwd door eenige voorbijgangers dat er rookwolkjes uit een der torens der kathedraal kwamen. Ik en een mijner huisge nootcn meenden ook rookwolkjes te con- siatecren, Vandaar dat ik toen de brand weer alarmeerde. Het gerucht van brknd in de kathedraal verspreidde zich rap in de geheele stad en bleef er hardnekkig den geheelen avond en zelfs hedenmorgen hangen. Gelukkig bleek dit alles echter ongegrond. De bloemententoonstelling, die gedurende meer dan twee maanden debelangstelling van honderdduizenden heeft getrokken en in dien lijd den roem onzer bioemencul- lures tot ver builen de landgrenzen hcett Gisteren Zondag mocht de tentoon stelling zich weer in een druk bezoek ver heugen. Reeds vroeg in dien ochtend werd op het Stationsplein queue gemaakt voor de tram naar Heemstede. De warmte en de zon was oorzaak, dat duizenden de luwte van het bosch opzoch ten, om daar te midden van een onge-- evenaarde bloemenweelde en zeldzame kleurenpracht te genieten van al het schoone, dat hier geboden wordt. Des middags werden door een zangver- eeniging eenige stukken gezongen, die door een talrijk publiek werden aangehoord. Bovengenoemde vereeniging hield j.l. Woensdag, 13 Mei 1925, hare Jaarlijksche Algemeene Vergadering in Restaurant Brink- mann. Uit het jaarverslag van den Secretaris bleek, dat de vereeniging zich in een steeds nijgende belangstelling mag verheugen, ter wijl het ledental gestadig toeneemt. Het rapport van den penningmeester, dat BETEEKENIS VAN ONZEN BLOEMBOLLENUITVOER. In 1924 voor f 30 millioen. De „Tel." meldt dat de bloembollen- uitvoer voor ons land van zeer groot belang is. Dat blijkt uit de volgende export-cijfers voor 1924 In totaal werd 26.370.000 K.G. bollen uitgevoerd, vertegenwoordigende een waarde van f29.986.000, hetgeen wederom wijst op een aanmerkelijke verhooging, vergeleken bij het voorafgaande jaar. In ronde cijfers weergegeven, werd naar de Ver. Staten voor f 91 millioen geëx porteerd, naar Engeland voor f 10 millioen, naar Duitschland voor f 2L millioen, naar Frankrijk en België voor f 1 millioen en naar de Scandinavische landen voor f 4 3 4 -millioen. De vooruitgang schijnt bovendien vooral niet tot staan te zijn gekomen, hetgeen blijkt uit de volgende cijfers In het eerste kwar taal van 1924 werd uitgevoerd voor f 768.000 in dezelfde periode van dit jaar echter voor f 1.346.000 dus bijna het dubbele. GEEN NIEUWE ZIEKTE IN DE TULPEN. Dr. E. van Slogteren geeft, aldus het „Kweekersblad," als zijne meening te ken nen, dat de nieuwe ziekte, in één der vorige nummers gesignaleerd, geen nieuwe ziekte is, doch reeds eenige jaren bestaat. In 1915 is ditzelfde verschijnsel waar genomen in zeer ernstigen graad in een partij La Reine ondereinde. Na dien is óp hetzelfde land weer een partij Tulpen geplant en deed zich het verschijnsel niet voor. De partij La Reine was voor abnormaal -verkocht, zoodat over het verloop der kwfcal bij die partij geen con clusie te nemenis. Politiebureau, Smedestraat, notitieboekje A. Silvis, Oucfeweg 27 zw. broche Vroom en Dreesmau, Groote Houtstraat, bontje, mof en kleedje M. Keijzer, Zocherstraat 13, broche C. Nolet, 'Soutmanstraat 10, bril in étui Bakker, Zuiderstationsweg 27, Bloe- mendaal, rijwielbelastingmerk L. C. Vester, Adr. L'oosjesstr 13,-rijwielbélastingplaatje J. Raar, Hofdijkstraat' 14, gewicht Mevr. Maarschalk, Kléine Houtweg77, (Alléén vóór 12 uur voormiddag), halskettinkje met han gertje Politiebureau, Smedestraat, zak houts kool Fa. Hin, Zijlweg 112, Overveen, hond (gestroomd) H. Maks, Bakenessergr. 59, gele hoed J. D. Vellegers, Ted. v. Berk houtstraat 16, dames glacé ha'ndschoen W. Boeser, Spionkopstraat 15, Schoten,, auto buskaartje Politiebureau Smedestraat, kist met bussen benzine A. Burghout, Kenne- merplein 6, merklap J. L. Dinkla, Berck- heydestr. 17rd. protemonnaie m.i. wed. Rijksdijk, Tulpenstraat 44 rd, postduif daarna volgde, maakte melding van een gunstige finamieele positie de rekening en verantwoording werd door een commissie van twee leden aan een onderzoek onder worpen en accoord bevonden. Toen de bestuursverkiezing voor het vol gende seizoen aan de orde kwam, sprak het eerelid, de heer P. H. Gooi, zijn voldoening uit over hetgeen het huidige bestuur in het afgeloopen seizoen verrichtte en adviseerde de vergadering bij de stemming hun stem op de tegenwoordige bestuursleden uit te brengen. Het geheele bestuur werd hierop weder voor een jaar herkozen. Vervolgens werd overgégaan tot vast stelling van het programma voor de onder- lirïge wedstrijden in het volgende seizoen. In de regeling werden enkele wijzigingen aangebracht, terwijl de programma's binnen kort aan de leden zullen worden toegezonden. De permanente jury voor de beoordeeling van de inzendingen, die voor deze wedstrij den zullen inkomen, werd in zijn geheel we der voor een jaar benoemd. Na afdoening van deze huishoudelijke za ken werd het woord verleend aan den heer P. Windt voor zijn voordracht, getiteld „De fotografie verrijkt het leven." Aan de hand van een bijzonder mooie collectie lantaarn plaatjes zette de heer Windt op aanschou welijke wijze uiteen, hoe het leven steeds door middel van de fotografie verrijkt kan worden waar elk jaargetijde zijn eigen be koring heeft, kan door een gevoelvol amateur steeds iets moois gemaakt worden. Deze voordracht, die bij de aanwezigen zeer in den smaak viel, werd na afloop met luid applaus beloond. De heer Windt bracht verder, nog verslag uit omtrent de causerie over de moderne fotografie van H. Berssenbrugge, welk verslag, dat nauwkeurig de lezing van den heer van Eysselsteyn weergaf, door de aan wezige leden zeer op prijs werd gesteld. Nadat nog enkele plaatjes als proefprojectie geprojecteerd waren, werd deze zeer geani meerde slotvergadering van het seizoen ge sloten. Barometerstand 9 uur v.m,: 758. ooruit. OPGAVE: J. J. WEBER ZOON OPTICIENS - FABRIKANTEN Koningstraat 10 Haarlem. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te de Bilt. Naar waarnemingen in den morgen van 18 Mei: Hoogste Barometerstand 770.9 m.M. te Wisby. t j Laagste Barometerstand 754.2 m.M. ta Lehavie. Verwachting van den avond van 18 tot den avond van 19 Mei: Matige zuid-oostelijke tot zuid-westelij ken wind, half tot zwaar bewolkt, wa?I" schijnlijk regen ol onweer, vooral in het zuid westen, koeler. J. John, Lombardsteeg 6, portemonnaie m.i. J. Bouman, Waldec Pyrmontstraat 39, riem H. van Lieshout, Voorzorgstraat 41, regen jas J. Hilarius, Leidschevaartweg 90, Heem stede, rozenkrans W. Joosten, ziaenredam- straat 7, hangslot en ketting G. Brand. Mo- lensteeg 37, sigarenaansteker, koker en pijpje Vroom en Dreesman, Groote Houtstraat, teekenboeken R- v. d. Ven, Oude Groen markt 10, taschje G. Brand, Molensteeg 37, vulpenhoudersJ, Klumper Kor,e Poellaan 31, zweep. Terug te bekomen bij H. Kors, Heeren- singel 91 (poort), armband Postkantoor, Ged. Oude Gracht,flbril Tj. Braakstna, Gen, Joubertstraat 47, haarborstel v. Klaveren, Leidscheplein 8z'w„ bal J. Romijn, Nas- saulaan 78 zw., broche A. Gerritsen, N. Geldeloozepad 21, broche C. Roubos, A.L. Dyserinckstraat 25. gascomfoordeekn Mej. v. Os, Ged. Oudegracht 76, fiacor: etje met dop H. H. Scheffer,, Harmenjansweg 57 T, zak gereedschappen Klooster, Kora- lensteeg 8, hond. Kennel Fauna L. Grijns, Burretstraat 7, glacé handschoenen Nagte- gaal, Spijkermanslaan 19, handschoen A. Bosman, Gasthuisvest 15, poes K. Fauna de Korte, Vooruitgangstraat 90, poes, K. Fau na H. v. Dobben, Leidschevaart 122, R.K. Kerkboek B Schrijnders, UrsuUstraat 23, haak W. v. Leersum, L. Margarethastra'at 40d, kettinkje met steen J. Kr.apg Amster- damsche Vaart 78, baby-muts Chr. v. Din- felen Amsterdamstraat 3 O, portentenaaie m.i. H. v. Delden, Potgieterstraat 26, pak je kindergoed; N. Geene, Pieterst: aat portemonnaie; J- Muusse, de Keijs;r.at 2 rood, rijwielzadeldek v. Egmond^, Brou wersplein 19, rijwielbei. merkF Valk, Leidsche Vaart 88, rozenkrans in éi ui J. v, d. Voort, Morinnesteeg 21, zakmes. H. C. Wesselius, Zuid Brouwersstraat 43 duif J. Steegstra, Spoorwegstr. 2 rood, étui met schrijfbehoeften J. K. v. d. Steyjen Korte Doelstraat 2 C„ zwartbonte hond G. M. Hartman, Westergracht 25 zwart, jumper H. Voerman, Anthoniestraat 51 e, jas W. Drees, Versprockweg 32, kruisje Koer, Dijkstraat 1, poes K. Fauna v. Eek, Nieuwe Groenmarkt 18 a, idem, idem Hes sels, Kinderhuissingel 42, idem, idem J. Keyzer, Kleverlaan 68, zakmes M. Ra.ir, Hofdijkstraat 14, kinderportemonnaie A. Wester, Smedestraat 25, idem A. G. Quee, Zwaardstraat 24, hondenpenning W. Por- tegies, Oosterstraat 23 Schoten, portemon naie m.i. J. J. Vermeren, de Witstraat 19, rijwielbel. merk Politiebureau, Smede straat, idem J. Hushof, Essenstraat 33, idem Politiebureau, Smedestraat, rijwiel en muziek G. Bijster, Oude Raamstraat 8rd. dasspeld C. v. d. Steeg, Gen. Joubert straat 57, taseh m. i. B. en W. stellen voor, te benoemen: den Burgemeester der gemeente Heemste de als gemachtigde voor die gemeente a. ten behoeve van de verkiezingen van Bestuursleden van waterschappen of polders waarvoor de gemeente bevoegd is aan de stemming deel tè nemen b. tenbehoeve van de deelneming aan de beraadslagingen en stemmingen in vergaderin gen van waterschappen en polders, waarvoor deze bevoegdheid voor de gemeente bestaat, Heb het uiistekendste aan te jieden dat iemacJ wenschen kan, hoe zal ie wereld het weten, indien gij niet adverteert. JOHN P. ROCKEFELLER!

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 1