f Zuinigheid bedriegt m Mannen! Dr. Sluyterman HaversGhmlclt en Klaje. im HAARLEM - GROOTE MARKT 5-7 KENNEMERLAND Costuums, Jongens- en Kinderpakjes, Gabardine Jassen en Mantels voor Dames, Heeren, Meisjes en Jongens. TELEF. 12464 - Sïel huis met «ie 5 Jichtbakken Kreymborg's kleeding. j 26— 29-r—3375 enho°«er Je c&dlTCïS a!S *>aal*a no9 sieeds ste van oizgls» toeteende Klee«Millie asiftpioeii J|_ VAM DAM De grootst© sorteering. De beste Qualiteit voor de laagste prijzen- DOET UW VOORDEEL EN LET OP htT JUISTE ADRES 15 BARREVOETSTRAAT IS w UIT DE VELSENSCHE VROEDSCHAP IJMUIDEN. VELSEN HAARLEMMERMEER. Ingezonden mededeeiingen HEEMSTEDE ZANDVOORT. ZWANENBURG. Gustaaf Amundsen over de reis van zijn broer naar de Noordpool. Voorloopig geen hulp voot Amundsen uit Amerika. m ADVERTENTIËN. LAATSTE NIEUWS. Geruststellende berichten van Amundsen? De Britsche en Amerikaansche Legatie te Peking protesteeren tegen de petroleum-belasting. Botsing van een ondergrond met een leegstaanden trein. T Cor van Hemert Jo Rotteveel Fredericus Wilhelmus Johannes Demmenie Hendrika Schouten is van Zaterdag tot Dinsdag AFWEZIG. H. VEEN Chirurg en Vrouwenarts van 30 Mei tot en met 1 Juni AFWEZIG. HET VERVEN EN CHEMISCH REINIGEN VERHUISD: H. GROENENDIJK van Wagenweg 16. Haarlem, naar Zijlweg 48, Overveen. Telefoon blijft 12079. FLINK DAGMEISJE^ >*VV V/A P B. JONCKBIOEDT O WONINGRUIL. als U ordinaire fabïiekskleeding j koopt in plaats van de goede g Een mooi plaatje en een zacht prijsje zijn U geen waarborg voor goede kleeding. Bedenkt, gj dat zoo'n plaatje en zoo'n prijsje g lokvogeltjes kunnen zijn. KREYMBORG brengt kwaliteitskieeding. Uw ware I voordeel is het, die te koopen. Costuums: 139° 1690 1990 2275 Flanellen Pantalons: 260 29.0 35° 3?° 490 5®® eo hoog er Sport-Colberts: Suffolk Jongenspakjes 390 Katoenen Blouse-pakjes 190 en hooger «minMWiiifliaMiiiiroiiiifiininiHiiiii* De Velsensche Vroedschap hield Dinsdag weer praatavond. De animo was buitenge woon groot, zoo zelfs dat men om half elf nog even geheimpjes ging bepraten, die niet geschikt zijn voor pers en publiek. We von den het toen welletjes en zijn „huistoe" ge gaan. Als je als verslaggever van 7 tot half elf in een raadsvergadering zit, heb je je portie dubbel en dwars gehad. Waar 't 'm in zit Ja, een dikke agenda hadden we door te werken, dat is zeker, maar ondanks dat had den we veel eerder klaar kunnen zijn. Waarom b.v. wachtte meneer Bosman zoo lang met zijn voorstel tot aanhouding -aan het punt „aanleggen weg naar zeestrand" Als hij er direct mee voor den dag was ge komen dan had het zeker een half uur ge scheeld- Zijn voorstel werd aangenomen tot groote ergernis van meneer Tusenius, wiens rossig-gouden lokken bijkans rood werden van schrik. Nu was IJmuiden naar de...., blikke maan Wat een mooie taak voor den burgemees ter om ondanks dit zijn scheepje nog drij vende te houden Intusschen was de meening die de heer Bosman in deze openbaarde niet zoo kwaad en de tijd zal leeren of IJmuiden door dit voorstel voor- of nadeel zal ondervinden. Voorzichtigheid is nu eenmaal de moeder van de porseleinkast en al is ons raadhuis wel geen porseleinkast, gebroken kan er genoeg en daarom is voorzichtigheid geboden. Ja, over het raadhuis hebben we het ook gehad. De zaak wordt uitgebreid. Gelukkig, de pers wordt dan uit het gevangenhokje verlost en krijgt, hopen we, een dusdanige plaats dat we de gezichten van alle vroede vaderen kunnen bekijken, want de gelaatsuit drukking is soms heusch het bezichtigen wel waard. Zoolang als we den raad verslaan jhet is nog niet zoo lang), hebben we b.v. nog nimmer het genoegen gehad om het ge laat van den heer Schilling bij diens geest driftige 'betoogen te kunnen bewonderen. Maar geduld is een schoone zaak. „Einmaf kommt der Tag" Ondanks pogingen om het anders gedaan te krijgen blijft het gemeentehuis op zijn historische plek staan, waarschijnlijk wel voornamelijk omdat een uitbreiding aan een bestaand raadhuis nu eenmaal niet zooveel geld vraagt, als een nieuw. Meneer Vermeulen is een tegenstander, van blanco credieten wat bij het voornoemde punt en bij de credietaanvrage vctor het ma ken van een rioleeringsplan tot uiting kwam. Heel veel verwondering behoeft zooiets niet te baren. Een blanco crediet is toch maar een blanco crediet en eenige grens vast te stellen kan o.i. geen kwaad. Er werd toch immers gezegd (bij het eerste punt) het zal geen f 1000 worden. Waarom vraagt men dan een blanco crediet De aanvrage voor een school in Wijkeroog werd afgewezen. Op wettelijke gronden, zeiden B. en W. Neen zeiden de voorstanders en praatten net zoo lang over leeftijden en data, dat het vereischte aantal kinderen in hun berekening wel bereikt was. Het afwijzend voorstel van B. en W. werd aangenomen. Het laatste liedje zal in deze wel niet gezongen zijn. Het hondenvraagstuk is tot oplossing ge komen. De Raad wilde niet aan een verhoog de belasting en nu kwamen B. en W. met strenge bepalingen. De heer Tusenius diende daarop een amendement in, dat hierop neerkwam, dat het voldoende is een hond onder geleide te hebben en men hem dus niet vast behoeft te houden. Gelukkig vond het amen dement geen genade bij de heeren, anders was het werk van B. en W. vergeefsch ge weest. Er zal nu ook een hondenbewaarplaats moeten komen. Misschien heeft Velserbeek hiervoor wel een plekje vrij. Op den duur kan er een dierentuin uit voortspruiten. De ge meente Velsen met industrie, met een ha ven, met een badplaats, met een wandel bosch, met een dierentuin Later wellicht een openluchttheater. Er is nog veel werk voor IJmuiden's Bloei Ten slotte moet ons nog een opmerking van het hart. Als een Gemeenteraad verordeningen of bepalingen in het leven roept, doet hij dat, opdat die verordeningen en bepalingen wor- len nagekomen en past het zeker niet, dat hij die gemaakte bepalingen zelf overtreedt In de Raadzaal hapgt een bord „Niet roo- ken." Alle Raadsleden, zelfs de gemeente secretaris, zondigen tegen dit verbod". De Pers mag zich alleen verlustigen in de aroma van de sigaren der vroede vaderen, i Wie neemt het initiatief deze bepaling op te heffen, dan kan de Pers zich ook tegoed doen 1 Scheepvaartberichten. Aangekomen 28 Mei: River Ribble, S. Goole; Martha Halm, S. Hernösund; Britsum, S. Walkom; Red- start, S. Londen. Vertrokken: Elbing VIII, S. Rotterdam; Calypso, S. Algiers; Scheldestroom, S. Ham- burg;Ousel, S. Liverpool; Rhea, S. Alexan dria. Gemeentezaken. B. en W. stellen voor Je overeenkomst met E. G. Beukman inzake pacht van zeestrand te wijzigen in dien zin, dat de pachtsom, thans bedragende 230, tot 1000 zal worden verhoogd i Onderwijs. Mej. J. Ruighaver, Wonende aan den Bennebroekerweg, alhier, is be noemd tot onderwijzeres bij het lager onder wijs in de gemeente Oude-Tonge. Dieistal te Zwanenburg. Ter aanvulling van ons bericht van gisteren betreffende de inbraak te Zwanenburg kan nog worden mee gedeeld dat bij A. K., wonende in Je Wil- helminalaan aldaar, een portedionnuie met --een bedrag aan geld werd ontvreemd. Bij den caféhouder C. J. G„ nabij de Lijnden, werd uit de buffetlade eveneens een bedrag aan geld weggenomen. In een andere woning te Zwanenburg werd nog gpoogd in te breken, doch hier werd de dief in zijn arbeid gestoord en koos ijlings het hazenpad. Aanbesteding grind en brandstoffen. Tot Maandag 8 Juni a.s. zal er gelegenheid zijn in tc schrijven naar de levering van een par- tij grind ten behoeve van de dorpswegen en een partij brandstoffen (anthraciet, gietco- kes en turf) ten behoeve van de openbare scholen en gemeentegebouwen. Verkoop oude materialen. Tot Maan dag 8 Juni a.s. zal er gelegenheid zijn in te schrijven voor den verkoop van: 1. Een partij oud lood en zink; 2. Een partij oude schoolbanken, liggende op het terrgin van gemeentewerken aan de Manegelaan te Hoofddorp; 3. Twee partijen puin; 4. Een partij hout, alles afkomstig van een oude onderwijzerswoning en liggende op het terrein naast de openbare lagere Bennebroekerweg en Spieringweg. school nummer 8, op den hoek van den Bennebroekerweg en Spieringweg. Ondertrouwd: S. de Haan en W. Verdonk- schot. Getrouwd: J. J. Geheniau met mej. M. P. W. J. Stugt A. J. Timmermans met A. M. Ardesterhoven H. W. Homburg met C. P. Leuven M. J. F. Meimers met W. C, Broekmeyer. Geboren: d. v. J. J. L. Pieckv. Poel voorde d. v. F. van den B'untde Blauw. Overleden: R. Kerkhof 73 j Verslag consultatiebureau. Aan den Raad wordt overgelegd het verslag van het consultatiebureau over 1924. Hieruit blijkt dat ingeschreven werden 46 nieuwe patiënten en wel 4 mannen, 15 vrouwen, en 27 kinde ren. Ofschoon het meerendeel weer kinderen waren, kwamen toch meer \|rouwen dan te voren. De mannelijke bevolking laat zich nog, teveel door beroepsbezigheden van een be zoek van het consultatiebureau afhouden. Van de 46 nieuwe patiënten waren er 14 lijdende aan t.b.c. en 14 verdacht op t.b.c. Bij 18 personen kon na behoorlijk onderzoek t.b.c. met vrij groote zekerheid uitgesloten geacht worden. Dat het percentage van deze laatste groep zoo groot is komt doordat het consultatiebureau voor iedereen toegankelijk is. De meesten komen op eigen gelegenheid Te zelden worden zij er heen gezonden door hun huisarts. Na een conferentie in het najaar van 1924 met de vier huisartsen is hierin eene groote verbetering te bespeuren al is het nog niet wat het zijn moet. Van de oude patiënten kwamen in 1924 12 terug voor een enkel onderzoek en 21 voor een geregeld onderzoek Geheel bevredigend is het niet en hieruit is te zien dat het bij velen nog niet is door gedrongen dat het bij de t.b.c.-bestrijding niet te doen is om een eenmalig onderzoek doch om een geregelde controle van zieken en verdachten. Vijf oud-patiënten vertrok ken naar elders. In een paar gevallen werden zij verwezen naar het consultatiebureau in hunne nieuwe woonplaats. Vijf bedlegerige patiënten werden thuis verpleegd. Bij den aanvang van 1924 vertoefde er een patiënt in het sanatorium, deze kon in September in uitstekenden toestand naar huis terugkee- ren. Vier patiënten werden naar een sanatorium gezonden. Een naar Hoog Laren een naar Dekkerswald, een naar Heideheuvel en een naar Berg en Bosch. Bij twee van deze zie ken leverde de kuur een gunstig resultaat op. Verschillende kinderen werden in den Zomer naar een vacantiekolonie gezonden. Eén pa tiëntje werd een korten tijd ter observatie genomen in de Clarastichting. In de Clara- stichting werden ook weer enkele patiënten met Röntgenstralen of kunstzon behandeld. Een enkele maal werd getracht de patiënt aan een betere woning te helpen. Helaas met weinig succes. Het zal noodig zijn dat de gemeente en bouwondernemingen het werk steunen door bij het verstrekken van goede woningen den voorrang te geven aan hen voor wie een zon nige frissche en droge woning gezondheid en herstel kan beteekenen. Een vochtig en zonloos huis daarentegen beteekent ziekte en achteruitgang. In het najaar van 1924 werd een begin ge maakt met een meer geregeld huisbezoek. De Wijkverpleegster Zuster Bronders stelde zich voor dit werk beschikbaar en werd door de Haarlemsche enquetrice Zuster Koning in dit werk ingeleid. Het is echter te vreezen dat Zuster Bron ders,ondanks al hare goeden wil, op den duur dit vrij omvangrijke en tijdroovende werk niet zal kunnen vereenigen met hare andere bezigheden. Daar goed huisbezoek een factor van zeer veel beteekenis is bij t.b.c.-bestrij ding is het te.-hopen dat weldra op afdoende wijze in deze behoefte voorzien zal kunnen worden. Gelukkig kan er weer gerekend worden op een zeer krachtigen financieelen steun van de Vereeniging „Onderling Hulp betoon". Dank zij deze niet genoeg te waardeeren steun en een enkele maal, dank Zij den raad van Arbeid, kon bijna overal waar een sanatoriumkuur of eenige behandeling noodig was deze op onbekrompen wijze wor den doorgevoerd. Wachtdienst bedrijven. In verband met een verzoek van de fitters van het gas- en waterleidingsbedrijf om het vastgestelde loon voor het doen van wachtdienst na werk tijd en des Zondags te herzien stellen Bur gemeester en Wethouders den Raad voor aan üe fitters een loon uit te keeren van f7.50 per week voor die werkzaamheden. Tevens wordt voorgesteld hunne instructie te wij zigen. Daarin wordt flu duidelijk omschreven waaraan zij zich tijdens den wachtdienst te houden hebben. Gratificatie. Burgemeester en Wet houders stellen den Raad voor aan W. O. K. Kahlmann klerk-magazijnmeester bij de bedrijven een toelage te verstrekken van f 100 voor extra werkzaamheden gedurende de ziekte van den Directeur. Muziekbelasting. Burgemeester en Wethouders stellen den Raad voor de ver ordening tot heffing van belasting op tooneel- vertooningen en andere vermakelijkheden zoodanig te wijzigen dat ook gedurende de maand April de helft van de vastgestelde tarieven verschuldigd zullen zijn. Nijverheidsonderwijs. Burgemeester en Wethouders stellen den Raad voor aan Mej. M. Schelvis alhier over het jaar 1925 een tegemoetkoming te verleenen van f 30. in de kosten verbonden aan het bezoeken van een inrichting van nijverheidsonderwijs door haar pleegzoon N. Castien. Indien bij liet ïcheren uw huid pijn doet of stuk gaat, kunt gij dit voorkomen door uw huid vóór het inzeepen eerst in te wrijven Gemeentezaken. Gedeputeerde Sta ten hebben er op gewezen dat in de vast gestelde Verordening op de heffing eener plaatselijke belasting paar het inkomen een artikel is opgenomen op de navordering van die belasting. Daa.ï een bepaling dienaan gaande is opgenomen in de wet op de Rijks inkomstenbelasting en deze bepaling, vol gens de gemeentewet, ook van toepassing is op de plaatselijke inkomsten belasting, moet die bepaling uit de verandering worden genomen. B. en V/. stellen den raad voor dat artikel te schrappen. Door Gedeputeerde Staten is een op merking gemaakt op de wijziging der Ver ordening regelende de betaling van bijdragen in de kosten van vervoer naar en de ver pleging in ziekeninrichlingen. Deze op merking houdt verband met verhaal van kosten van vervoer naar ziekeninrichtingen voor gezinnen van 6 personen en grooter. B. en W. stellen den Raad voor aan die op merking tegemoet te komen. De Gemeente verleende aan H. C. Witbraad op 27 Maart 1923 een som van ƒ11083.-— als le hypotheek voor perceel van Speijkstraat 19. Dit geld was aan de gemeente als rijksvoorschot verstrekt voor den bouw van dit perceel. Volgens de hypo- theekacte is Witbraad verplicht 6°0 rente van die hypotheek te betalen, die hij halfjaarlijks moet voldoen op iederen 23 Maart en 23 September, voor het eerst op 23 September 1923. Verder moet hij ieder jaar, op 23 Maart voor het eerst op 23 Maart 1924, op dë hoofd som aflossen in het eerste vijftal jaren V en daarna 1% van het geleende bedrag.Het ge heel moet ook ten genoege van den schuld- eischer tegen brandschade verzekerd zijn en blijven. Wordt aan een of meer dier be palingen niet voldaan, dan is het verschul digde terstond opvorderbaar. Nu is Wit braad in gebreke cebleven het verschuldigde voor een haf jaarTente op 23 Maart 1925 te voldoen. Hij heeft ook de verplichte af lossing op dien dag niet betaald. Meermalen is hij aangeschreven en is hem er op gewezen dat indien, hij niet betaalt, het perceel zal verkocht worden. Niets heeft geholpen en de gemeente heeft zelf de premie voor zijn brandverzekering moeten betalen, anders zou de verzekering geroyeerd geworden zijn. B. en W. vragen nu aan den raad machtiging de hoofdsom en de rente van de hypotheek op te vorderen en in het geval dat Witbraad in gebreke mocht blijven, die te betalen, tot openbaren verkoop van het per ceel te mogen overgaan. Mocht de opbrengst niet toereikend zijn om al het verschuldigde te verhalen, dan vragen zij machtiging het perceel voor de gemeente te mogen koopen en in vollen eigendom te aanvaarden. B. en W. stellen aan den raad voor aan M. Muller wonende alhier Kerkstraat 12 en aan E. Keur, Brugstraat 12, alhier, onder de gewone voorwaarden ieder 10 strekkende meters strand te verpachten. Besloten was de exploitatie van den uitzichttoren openbaar te verpachten. Slechts twee personen hadden ingeschreven, n.l. J. Koper voor 550.en A. Molenaar voor 525.B. en W. stellen den raad voor aan J. Koper die exploitatie te verpachten voor 1925 voor het door hem ingeschreven bedrag. B. en W. stellen den raad voor J Zwemmer Jr. overeenkomstig zijn verzoek, te ontslaan van zijn pacht van het strand voor het Grand Hótel. Goed afgeloopen. Donderdagavond omstreeks 6 uur reed een broodbezorger op zijn rijwiel door de Haltestraat. Plotseling brak de vork en de berijder maakte eene buiteling. Het voorwiel kwam in den winkel van den heer Roest terecht. Wonder boven wonder bekwam de berijder geen letsel. Het was reeds de derde maal dat hem zooiets overkwam, vertelde hij. Geheel Onthouding. A, s. Zaterdag n.m. ie 5 uur zal op het vaetbalterrein van de V. V Halfw. Vooruit eeu metting worden gehouden ten gunste der drankbestrijding. ehoudens den spreker speelt de Voetbal club Halfweg IO. V. A. I. Het geheel wordt opgeluisterd door muziek. Liefdadigheidswedstrijd. 2e Pinksterdag speelt Halfweg IEleclra I een wedstrijd te 2.30 uur, ten bate van het Witte Kruis. De muziekvereemging „Eensgezindheid" is echter dien dag verhinderd hare mede werking te verleenen. LONDEN, 29 Mei. De Times meldt uit Oslo: Kapitein Gustaaf Amundsen, die zijn broeder heeft geholpen bij de voorberei dingen van de Poolvlucht, verklaarde dat hij teleurgesteld zou zijn, als de expeditie terug zou keeren, direcL nadat zij de Noordpool zou hebben bereikt. Persoonlijk was hij van mcening dat de vliegers onge veer een halven graad of 734 geogr. mijl van de Pool zouden zijn geland en te voet de tocht naar de Pool zullen hebben voort- •Jezel. Dit zou van af dit punt 3 dagen duren; de vlucht terug naar Spitsbergen 1 dag. zoodal de expeditie in totaal 7 da gen zou duren. Hierbij komen echter eeni ge dagen voor onderzoek op de Pool, zoo dat het tijdsverloop van den start tot den terugkeer ongeveer 10 dagen zou kunnen zijn en dit is het vroegste tijdstip, dat nieuws van de expeditie zal kunnen wor den ontvangen, zoodat dit niet vóór Pink steren of zelfs het midden van de volgende week het geval zal kunnen zijn. Gustaaf Amundsen vrklaarde, dat vol gens hem de expeditie niet terug zal vlie gen naar Alaska; als de vliegtuigen on klaar zouden raken, zouden de onderzoe kers trachten te voet naar kaap Columbia tc komen. Het uitrusten van een hulpex peditie op 't oogenblik is z.i. voorbarig. Het publiek maakt zich zenuwachtig en ver wacht allerlei onmogelijkheid. Eentgen tijd; zal zeker noodig zijn voor het doen vani onderzoekingen en waarnemingen op d« Noordpool. NEW-YORK. 28 Mei. Ofschoon reeds 71 dagen zijn verloopen, zonder dat eenig be richt werd pn^vangen van Amundsen, zijn de plannen voor de uitrusting van hulp expedities in Amerika en Noorwegen, op advies van oude ontdekkingsreizigers, die van meening zijn, dat er geen onmiddellijk gevaar bestaat vqox de vliegers, voorloo ps gestaakt. 1 PARIJS, 29 Mei. Van het cxpeditie-schip Fram, is het volgende draadlooze telegram ontvangen: men gelooft dat Amundsen goed geland is en dat hij in verband met het mooie weer, langer zal blijven. Voor zijn vertrek instrueerde Amundsen de schepen 2 weken bij het eiland Amsterdam te wach ten en dan naar het N. te varen, waarna weer 4 weken gewacht moet worden. Amundsen rekende dus met de mogelijkheid van 56 weken onderweg te blijven. LONDEN, 29 Mei. Dc Britsche legatie te Peking heeft een nota gezonden aan het Chineesche ministerie van buitenlandsche zaken, waarin geprotesteerd wordt legen dc 10 pet. petroleum-belasting, die de au toriteiten voornemens zijn te heffen. Een gelijksoortige nota wordt door dt Ameri kaansche legatie voorbereid. NEW-YORK, 29 Mei. Twintig personen werden gewond, van wie 6 ernstig, toen een ondergrond-trein te New-York od een lee- gen trein liep. A t Heden overleed tot onze die pe droefheid, in de Maria- Stichting te Haarlem, voorzien van de H.H, Sacramenten der Stervenden, onze gelilde Echt- genoote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder ANNA MARIA VAN OOSTWAARD in den ouderdom van ruim 55 jaar. Santpoort, 28 Mei 1925. Uit aller naam: J. G. RUTTE, Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. De H.H. Uitvaartdiensten zul len gehouden worden in dc Pa rochiekerk van den H. Engel- mundes te Driehuis, Dinsdag a.s. te 10 uur, waarna begrafenis c-p 't R.-K. Kerkhof aldaar. Heden overleed in het Zieken huis St. Joannes de Deo te Haarlem, na voorzien te zijn van de H. H. Sacramenten der Stervenden onze medebroeder, de EERW. BR. PHILIPPUS (H. F. Kroelen) De plechtige Uitvaartdienst zal worden gehouden op Maan dag 1 Juni, 's-morgens 834 uur, waarna de begrafenis op St. Barbara. BR. STEPHANUS, Overste. Haarlem, 28 Mei 1925. Inpiaats van kaarten. ONDERTROUWD: en Huwelijksvoltrekking 18 Juni in de Kerk van O. L. Vr. Rozenkrans. Bakenessergracht 64. Kruistochtstraat 48. Den lSden Juni hopen onze geliefde Ouders en den dag te herdenken, dat zij voor 25 jaar in den Echt werden verbonden. Dat God hen nog lang moge sparen is de wensch van hunne Dankbare Kinderen. Haarlem, 29 Mei 1925. Jansstraat 26. van goederen vereischt niet alleen deugdelijke vakkennis, doch tevens een goed ingerichte iabriek. Med. Docts. en Arts gevr. van 9 tot half 4 uur. ROLLANDS PAD 1 a, Overveen. Schoensn voor gevoelige voeten vp ruime sorteering bij a Barteljorisstraat ik No. 27. Aangeboden mooi vrij bovennuis, omtr. station, lage huur. Hiervoor ge vraagd, vrij huis of groot ben. nu:s, met tuin, 8 a 9 p w. Br. fr oncU r No 8350 aan het bur. v. d. blad. Chique Engelsche modellen met rugstuk, stolpplooi en plooizakken 590 'J90 f)90 en hooger in de modernste Engelsche modellen; en boogcr

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 3