VAN «jppt H pfe De bekende tennissDeler Mac Neil in aclie. Derde blad Dinsdag 2 Juni 1925 Het Springconcours in de zwemgelegenheid te Heemstede. Een moment uit den wedstrijd HaarlemAntwerpen. Antwerpsche doel. Voor het Een aardig moment van één der springnummers. De korfbalwetlstrijd HaarlemAntwerpen. CRICKET. De Zeilwedstrijden te Alkmaar. De beide twaalftallen die op het R. C. H.-terrein tegen elkaar speelden. De Haarlemmers wonnen met 5-1. De bokswedstrijd v. d. VeerPerson. De Haarlemsche Tenniskampioenschappen. ATHLETIEK. Figuur i. De „overgever" nadert. De „overnemer" wacht het moment af, waarop hij zich in beweging moet stellen. Figuur 2. De „overgever" nadert den overnemer" meer en meer. Figuur 3. Den aardige kiek van de spannende race tusschen de 45 M2 klassers. Het overgeven. t ÜÉWi "4V - v. d. Veer, de Hollandsche zwaar gewicht bokser, die gis teren den Zweedschen kam pioen Person versloeg. estafettestokje van onderaf in de geopende rechterhand van den overnemer, (figuur 3). Zoodra deze den druk van het stokje voelt, knijpt hij die hand dicht, stoot zijn arm met het stokje voorwaarts en neemt het vóór over in de linkerhand, gereed om het t.z.t. aan zijn opvolger te geven. Dit actie-volle overgeven wordt, evenals het finishen, wel eens door den buiteling gevolgd. Uit bovenstaande volgt, dat de „starter" het stokje direct links draagt, terwijl het overnemen in de linkerhand voor no. 4 van geen nut is. Ten slotte moet dit estafetteloopen zoo vaak beoefend worden, dat het geheel op gevoel gaat en uitroepen, die noodzakelijk met snelheidsverlies gepaard moeten gaan, achterwege kunnen blijven. v. 't LAM. H. D. V. SROOD EN WIT. Rood en Wit is er niet in geslaagd, met een overwinning uit Schiedam terug te keeren. wat wel voor een groot gedeelte aan onvolledigheid mag worden toegeschre ven, daar de beide Posthuma's van Bueren en Bornermann niet van de partij waren. Als Offerman goed geraden heeft, kiest hij fielden, en van Eeghen trekt met van Manaen naar de wickets. Laatstgenoemde blijkt het batten nog niet verleerd te zijn. Na zich eerst kalm te hebben ingespeeld, laat hij eenige zeer mooie slagen zien en het is dan ook jammer, dat een laagblijvende bal van Engering zijn palen velt. Wackwitz kan ook ditmaal niet loskomen en gaat voor 6 l.b.w. Met Swens in, wojdl een goede stand opgezet, waarbij deze vooral voor de runs zorgt. De captain staat zeer voorzich tig te spelen en heeft er, wanneer voor de lunch wordt gestopt, pas 16. Na de hervat ting verdwijnen snel achter elkaar Swens voor een uitstekende 34, van Eeghen voor een zeer langzame 23, de Jong (1) en Cleve- ringa (2). B. Davidson heeft er echter hei oog in en slaat o.a. een 6 aan off, voor hij na een wilden slag gebowld wordt (21). Van Lennep (1) en Mr. Davidson (0) maken het ook niet lang en nyt den laatsten man in, forceert Reydon het spel. Tenslotte wordt hij voor 13 runs gestumpt en Nijboer blijft met 2 niet uit. Met 14 extra's bedraagt het totaal 131. Het openingspaar van H. D. V. S., Dr. Vuylsteke en C. Visscher, legt er dadelijk het hout op, en de score vliegt omhoog. Als B. Davidson wordt aangezet, heeft deze al spoedig succes. Vuylsteke wordt voor 28 door Reydon gevangen en Visscher voor 23 door Swens. -Reydon neemt dan het wicket van Kolet. schitterend door Wackwitz in de slips ingepikt. Engering wordt door een off. break van B Davidson gebowld en als Scheffers door van Lennep op hei uiterste randje van de boundang wordt uitgevangen. staan de kansen met 5 80 voor Rood en 1 A. Maas; c. P. Jansen bowled Sodderland 3 2 A. Healy bowled Sodderland 1 3 F. Jaski bowled 3 4 W. v. d. Lee l.b.w. 3 5 J. Schmeink bowled 0 6 W. Brakel bowled 2 7 P. G. Sanders bowled 16 8 P. de Ruig l.b.w. Neuerburg 4 9 Bieshaar not out 12 10 N. Nagtzaam bowled Sodderland 7 11 F, Lanting bowled 4 Extra's 8 Totaal 63 Val der wickets: 1 v. 4; 2 v. 6; 3 v. 7; 4 v. 7; 5 v, 15; 6 v. 26; 7 v. 33; 8 v. 39; 9 v. 57; 10 v. 63 Bowlingcijfers: O. M.O. R. W. Neuerburg 13 6 18 1 Ir. Th, de Klerck 3 1 9 L. Sodderland 16 5 28 9 lste Innings H. C. C. II. 1. Ir. Th. de Klerck l.b.w. A. Maas 3 2. L. Lodderland, run out 3. E. Roelssema, bowled A. Healy 0 4. E. Neuerburg, bowled J. Schmeink 14 5. Semmelik l.w.b. A. Maas 4 6. L. Borel, bowled A. Maas 0 7. E Jansen bowled A. Maas 5 8 J. Hooiberg bowledA. Maas 2 9. v. Moorsel bowled A. Maas 0 10. R. Neuerburg not out 0 11. P. Jansen bowled J. Schmeink 1 Extra's 6 Totaal 39 Val der wickets: 107, 208, 3 v. 19, 4 v. 23, 5 v. 23, 6 v. 29, 7 v. 33, 8 v. 33, 9 v. 37, 10 v. 39. Bowlingscijfers: Val der wickets: 1 v 10; 2 v 17; 3 v 22; 4 v 25; 5 v 33; 6 v 35; 7 v 54: 8 v 56; 10 v 59; Bowlingscijfers: O. M.O. R. W Neuberburg 2 22 4 Sodderland 8 1 15 3 P. Jansen 5 1 14 2 Rood en Wit. J. van Eeghen bowled A. Offerman 22 W. H. R. van Manen bowled J. Engering 14 E. F. Wackwitz 1. b. w. A. Offerman 6 J. J. Swens bowled A. Offerman 34 A. de Jong c. P. Scheffers b. A. Offerman 1 O. Clevcringa c. F. Lindeman b. H. Offcrnsan 2 L. Reydon s. T. Lindeman b. H. Offerman 12 B. Davidson bowled J. Engering 21 Jhr. C. L. van Lennep bowded A. Offerman 1 Mr. F. A. Davidson c. G. Nolet b. H, Offerman 0 L. W, Nijboer not out 2 Extra's 14 131 H. Offerman 3:31 J. Engering. 2:40 A. Offerman 5:39 P. Kappelhof 0:7 H. D. V. S. Dr. J. Vuylsteke c.' L. Reydon b. B. Davidson 28 C. Visscher c. J. J. Swens b. B Davidson 23 J. Nolet-c. E. F. Wackwitz b. L. Reydon 8 C. Scheffers c. Jhr. C. L. v. Lennep b. B. Davidson 6 J. Engering bowled B. Dj^idson 7 A. Offerman bowled L. Re»don 10 H. Offerman bowled E. F. Wackwitz 29 F Lindeman c. B. Davidson b. L. Reydon 9 P. Kappelhof c. and b. L. Reydon 12 K. Pomes not out 5 DE CRICKETCOMPETITIE. Ie klasse H. C. C. IV. R. A. Gewonnen door H. C. C. met 186 runs op de le innings. De volledige scores zijn: V. R. A. le innings. Leiser, c. Sandberg, b. Jansen 3 Hamburger, b. Koeleman 7 Eilers. c. R. Vis, b. Jansen 2 Rinckers, c. Fokker, b. Jansen 14 v. d. Berg, b. Koeleman 0 v. d. Chijs, run-out 0 De Meijere, b. Jansen 13 J. de Koster, b. Fokker 0 Stroeve not out 4 W. de Koster, b. Fokker 0 B. Meijer, run out Extra's 3 Totaal 48 Bowlingcijfers H. C. C. I: Jansen 4 voor 23; Koeieman 2 voor 17; Fokker 2 voor 5. H. C. C. I: le innings: Jansen, b; Rincker 3 IJ. v. Manen, c. W. de Koster, b. v. d. Chijs 65 Wit niet slecht, Dy twee Offermannen dóen de kansen echter keeren vooral de aan voerder, slaat er ongenadig op los. Met 7 wickets hier wordt het Rood en Wit totaal gepasseerd en de kwispelende staart zorgt, er voor, dat de Schiedammers met 24 runs in de meerderheid blijven. HAARLEM—H. C. C. II. Gewonnen door Haarlem met 24 runs op de le innings. In een weinig interessanten wedstrijd is 't Haarlem geluk twee punten op de jongere generatie der oude Haagsche te veroveren. De batsmen kregen over 't algemeen „geen voet aan den grond zooals men dit tegen woordig pleegt te noemen; de slechte toe stand van den pitch was hier voor een niet geding gedeelte de oorzaak van. Het veld liep bovendien slecht en was van zoodanige afmetingen, dat boundanes zelden in 't stuk voorkwamen. Om kwart na elf trekken de Haarlemmers naar de wickets. De aanval der Hagenaars bestaat uit Neuerburg en Sodderland. De O. M. O. R. W. A. Healy 12 8 5 1 J. Schmeink 20 'A 12 12 2 F. Lanting 3 2 4 0 A. Maas 12 5 12 6 Haarlem 2de innings. 1. F. Jaski lwb Sodderland 5 2. W. v. d. Lee c. E. Jansen b. Sodderland 3 3. A. Healy bowled P. Jansen 12 4. Bieshaar bowled Neuerburg 0 5. W. Brakel bowled Sodderland 0 6. J. Schmeink bowled P. Jansen 15 7. P. de Ruis run out 0 8. A. Maas bowled Neuerburg 11 9. P. Sanders bowled Neuerburg 12 10 W. Nagtzaan not out 0 11. F. Lanting c. E. Jansen b. Neuerburg 3 Extra's 8 Totaal G. Nolet run out Extra's R. Reydon 4:74 A. G. de Jong 0:7 E. F. Wackwitz 1:34 B. Davidson 4:30 Onder belangstelling van 3000 menschefl heeft v. d. Veer gisteren in het circus tc Scheveningen gebokst tegen den Zweed schen kampioen Person. De strijd van vijftien ronden werd geheel uitgebokst. De jury verklaarde tenslotte den Hollan der winnaar op punten. DE ESTAFETTE-LOOP. (vervolg.) •fit ons vorig artikel vestigden wij er al de tandacht op, dat het juist overgeven van het estafette-stokje bij de 4 X 100 M. door de groote snelheid tijdens welke dit ge schiedt, buitengewoon moeilijk is. Zoo moei lijk zelfs, dat, als er niet een klein beetje geluk bij komt, dit overgeven bij goed ge oefende loopers, die elkaar volkomen be- arm iets buitenwaarts geheven, zoodat hij onder zijn rechteroksel door alleen het le merkteeken met een klein stukje baan daar om heen ziet liggen. Daarop is al zijn aan dacht geconcentreerd (zie voorste athleet in figuur 1.) De bedoeling is nu, dat de looper, die het stokje brengt, dit met zijn linkerhand overgeeft in de rechterhand van den ander. De eerste begeeft zich dus iets naar buiten, opdat de tweede den binnen lijn volgen kan. De „overgever" stelt zich nu in beweging grijpen, nog mislukt. Loopt het echter mee, ziet men het estafettestokje regelmatig, zonder onderbreking in groote snelheid voortgaan, ook bij het wisselen der athleten, dan kan men er van overtuigd zijn, dat goede tijd gemaakt is. De kans daartoe is echter niet groot, zooals boven reeds geschreven werd. Floe dient men bij het aanleeren van dit overgeven te werk te gaan Afzonderlijk moet dit beoefend worden aanvankelijk tusschen no. 1 en no. 2, no. 2 en no. 3, no. 3 en no. 4 later door de geheele ploeg in de juiste volgorde. Twee loopers begeven zich dus naar een „wisselpunt". Zoo'n wisselpunt vindt men op 100, 200 en 300 M. Voor het wisselen is 20 M. beschikbaar. De grenzen bepaalt men door bij ieder wisselpunt 10 M. terug en 10 M. verder te meten. Deze grenzen geeft men aan door een kort kalk- lijntje, rechthoekig in de baan geplaatst, jansluitend aan den binnenlijn, korter dan gaat in groote snelheid voorwaarts. Zoodra de „overnemer" onder zijn rechterarm door in de nabijheid van het le merkteeken een voet van den „overgever" ziet, draait hij zich snel voorwaarts terug, begint te loopen, daarbij de binnenkant der baan volgpnd, en tracht met „prikkende" passen zoo spoe dig mogelijk groote snelheid te bereiken, daarbij aan niets anders dan dat denkend. Intusschen nadert de „overgever" hem meer en meer. (figuur 2). Bij Jaet 2e merk teeken moeten de loopers in volle snelheid op reikafstand van elkaar zijn. Hier blijkt, of de „overnemer" zich op het juiste moment in beweging gesteld heeft. Is de reikafstand te groot, dan is hij te vroeg begonnen, met het le merkteeken op korteren afstand dan 4 M. gelegd worden is ze te klein, of passeeren de loopers elkaar, dan is het nood zakelijk, haar grooter te nemen, b.v. 5, 6 of 7 M. Veel hangt het er van af, of de over- j nemer zich snel terug draait, spoedig groote «anbreedte. Om deze lijntjes niet te ver- Warren met start- of finishlijnen, heeft men- over het buiteneinde een klein, rechthoekig kruisje met gelijke armen getrokken. Nu plaatst de loopef, die het stokje straks over zal nemen twee hulpteekens, b.v. zak doeken, stukjes wit papier, e.d. Eén van die twee heeft een vaste plaats, n.l. precies ap het wisselpunt, dus op de helft van de 20 M., dit is op 10 M. De plaats voor het 2e moet proefondervindelijk bepaald worden. Laten we het voorloopig leggen 4 M. vóór de beschikbare 20 M. De looper, die het stokje zal overgeven,, draagt het aan het uiteinde in de linkerhand en plaatst zich op zoodanigen afstand, dat hij straks het le merkteeken vóór het wisselpunt in volle snelheid kan passeeren. Hij, die het stokje zal overnemen, bevindt zich direct voorbij het le .gekruiste lijntje, tegen den binnenlijn, het sterkste been vóór geplaatst. Hij staat licht voorover gebogen, :n weinig achterwaarts gedraaid, de rechter- snelheid heeft, wat individueel zeer ver schillend is. Het „trappelen" op het mo ment van wachten "kan hieraan ten goede komen. Het moeilijke oogenblik is nu daar het overgeven moet tusschen het 2e merk teeken en het 2e gekruiste lijntje volvoerd worden. Het initiatief hiertoe moet uitgaan van den overgever, die de toestand geheel kan overzien. Wanneer deze van oordeel is, dat hij den overnemer met het stokje kan bereiken, roept hij „Steek i" Dan opent de overnemer, terwijl hij in volle snelheid blijft door loopen, de hand van den rechterarm op het moment, dat deze naar achter terug valt, met naar het lichaam gekeerden duim en van het lichaam uitgestoken vingers. De arm is in het ellebooggewricht gebogen. (Voorste looper figuur 3). De overgever werpt met alle energie, welke nog in hem is, zijn romp voorover, met de linkerschouder voorwaarts gedraaid en zwaait met uitgestrekten linkerarm het A. M. J. de Beus, not out 100 Schill, b. v. d. Berg y 11 C. Feith, c. W. de Koster, b. Rincker 4 Bouwmeester, b. v. d. Chijs 24 Vis, not out 18 Sandberg, did not bat C, de Beus, did not bat Koeleman, dit not bat Fokker, did not bat Extra's 9 Totaal 234 voor 5 Bowlingcijfers V. R. A.: Rincker 2 voor 76; v, d. Chijs 2 voor 79; v. d. Berg 1 voor 46; De Meijere 0 voor' 9j Hamburger Ovoor 15. V. R. A. lie innings: Flamburger c. en b. Jansen 15 v. d. Berg, b. Jansen 16 Leezer, run out 4 Rincker, not out 6 Eilers, 1. b. w. b. Jansen 6 De Meijere, c. en b. Fokker 4 v. d. Chijs, 1. b. w. b. Jansen 4 W. de Koster, not out 8 J. de Koster, J. Stroeve en B. JVleijer, did not bat Extra's 21 Totaal 6 voor 84 Bowlingcijfers H. C. C. I: Jansen 4 voor 33; Koeleman 0 voor 9; Fokker 1 voor 10; Feith 0 voor 4; Bouwmeester 0 voor 4; Van Manen 0 voor 0; Vis 0 voor 0; Ch. de Beus 0 voor 4. laatste boekt spoedig eenige successen en als er 7 runs zijn, hebben reeds 4 Haarlem mers een beurt gehad. Alleen Sanders en Bieshaar komen ten slotte boven de tien. Totaal 63 (8 extra's). Sodderland bowlde 9 voor 28. H. f. C. brengt er nog minder van te recht. Hier kwant alleen E. Neuerburg in de dubbele cijfers (14). Captain Maas had met 6 voor 12 aardige cijfers, terwijl Schmeink van de 20'6 over 12 maidens gooide en 2 wickets voor 12 runs. Daar er nog voldoende tijd beschikbaar is, wordt een tweede innings begonnen. Ook hierover kunnen we kort zijn. De wickets vallen regelmatig. Alleen Healy met 12, Schmeink met 15 en Maas met 11 bie den eenigen tegenstand. De Hagenaars moeten nu 83 runs maken om te winnen, wat, gezien het langzame sco ren (in de eerste innings werd over 39 runs bijna 2 uur gebat!) niet gemakkelijk" zal gaan. Als er 46 runs zijn voor het verlies van 8 wickets, wordt gestopt. Alleen de Klerck met 15 in de dubbele cijers. Bowlingcijfers: A, Maas 3 voor 26; J. Schmeink 5 voor 17, Haarlem wint zoodoende met 24 runs op de eerste imjings. De scores zijn: Haarlem lste inninés.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 5