Korfbal a ATHLETIEK. Een R. K. Athletiekbond. Wedstrijden van den N. H. A. B. te Hoofddorp. WIELRIJDEN. Stadionbaan. Grasbaanwed strijden. DE TENNISUITSLAGEN. De Haarlemsche kampioenschappen. LAWNTENNIS. De Fransdie tenniskampioen schappen. Het Pinkstertoumooi te Beriijn. Haarïemsch twaalftal. ScaldisAntwerpen 51 VISSCHEN. Haar!. Hengelaarsbond. Groot Intern. Hertgel-concours. GYMNASTIEK. Kennemer Turnkring. Dual-meet „Concordia" Haarlem „Olympia", Zaandam. Samenwerking tusschen D. H. V. B. en D. H. G. B. Een athletiek-commissie van den D. H. V. B. en D. H. G. B. heeft j.l. Donderdag te Amsterdam een vergadering gehouden, waar de oprichting van een R. K.leidinggevende athletiek-organisatie een feit is geworden. Deze commissie, die alleen leiding geeft, in het diocees Haarlem, bestaai uit de vol gende heeren: G. Kruijver, Zaandam, voorz.; E. Schut, Amsterdam, secr.-penningm., van Hillegaartstraat 48; J. C. van Oerle, Zaan dam; J. Burgman, Amsterdam; P. Olthof, Amsterdam N, de Zwager, Haarlem. Het voornemen bestaat om een vijftal wed strijden te organiseeren, waaronder telkens eenige dioc. kampioenschappen zullen ver werkt worden. Waarschijnlijk zal den 28sten Juni a.s reeds de eerste wedstrijd plaats vinden en wel te Zaandam, waar de A. V. „Victoria" zich bereid heeft verklaard, de eerste wedstrijd onder bovenstaand verband te willen organiseeren en waar de volgende nummers zullen worden verwerkt: 100 M. hardloopen, 800 M. hardloopen (kampioen schap); Zweedsche estafette (400, 300, 200 en 100 M.) kampioenschap; Polsstokhoog springen; hoogspringen met aanloop; ver springen zonder aanloop (kampioenschap), kogelstooten en speerwerpen. Onderhandelingen zijn gaande voor wed- .rijden te Schiedam, Haarlem, Amsterdam en Bussum. Te Haarlenj zullen o.a. de kampioenschap- jen verwerkt worden voor; 400 M. horden, vier maal 400 M. estafette, verspringen met aanloopen, speerwerpen, zoodat we ook hier in Haarlem wederom getuige zullen zijn van een athletiekdag die nog interessanter be loofd te worden, dan die van verleden iaar. Moge het de nieuwe organisatie geluk ken, hèt gemis aan goede krachtige athletiek- leiding aan te vullen, waarmee de athletiek- beoefening onder Katholieken zeer zeker gebaat zal zijn. Een goedgeslaagde propagandamid- dag voor den N. H, A. B.! De H. A. V. „Haarlem" wint de 100 M. 800 M. en verspringen, Concordia het discuswerpen .A. V. „1923" do mineert op de 4X400 M. Estafette. Begunstigd door fraai athletiekweer en bijgewoond door een talrijk publiek, hield de Noord-Holl. Athletjek Bond gisteren op het Gemeentelijk Sportterein te Hoofddorp zijn eersten grooten wedstrijd van dit sei zoen. Als voorzitter-kamprechter fungeerde de voorzitter van den Bond, dhr. E. C; Theinert, die zorgdroeg voor een vlot ver loop van den wedstrijd, terwijl het wed- .trijd-seertariaat bij den heer Stelling in (oede handen bleek. Een succes, dat dubbel is .e waardeeren wanneer men bedeökt, dat meer dan 150 deelnemers aan de starten verschenen. Van de overige Jury-leden had de Jury v. aankomst een onfortuinlijken middag, hier moesten tenminste eenige icbromelijke vergissingen door den V. K. worden hersteld. Onder hen bevond zich n.l. nog wel een N. A. U.-official! Op de gesteldheid van het terrein valt verder veel aan te merken. Het was hob belig en hard en maakte den indruk, of hieraan niet de gewenscRte zorgen waren besteed. Met gevolg minder goede prestaties op sommige nummers. Wanneer" echter ook aan dit onderdeel in 't vervolg wat meer aandacht wordt besteed, zullen de wedstrij den te Hoofddorp ongetwijfeld tot de beste in N.-Holland gaan behooren. Een goed muziekkorps zorgde voor de noodige afwisseling en hield er de stemming wel in. Wat het sportieve gedeelte betreft, kan de N.-H. A. B. zeer tevreden zijn. Want ondanks de terreinmoeilijkheden werd over T aanwezigen gevolgd onder de kreten van 1 aanmoediging, bestemd voor de favorieten van de diverse scholen. Er heerschte een aan gename en opgewekte geest, er was sportieve verbroedering van de leerlingen der deelne mende scholen. Teneinde de volle medewerking van alle autoriteiten te krijgen, was met zeer vee tact de Commissie samengesteld uit bijna uitsluitend school-autoriteiten, terwijl ook in de eerste plaats leeraren en leeraressen als juryleden hebben gefungeerd. Alleen die functies waarvoor routine noodig was, waren in handen gesteld van meer bevoegden op het athliekgebied. Daar waren onder de jury-leden ook direc teuren van Hoogere Burgerscholen, terwijl ook de Rector en Conrector van het Stedelijk Gymnasium hunne krachten ter beschikking van de Commissie hadden gesteld. Dit mag zeker als een bewijs hoezeer deze leerkrach ten dergelijke wedstrijden voor hunne leer lingen op prijs stellen en weten te waardeeren Maar tevens valt hieruit op te maken den prettigen geest en goede verhouding, welke hierdoor tusschen leeraren en leerlingen kan ontstaan. Ongetwijfeld zullen deze wedstrij den er toe bijdragen, dat leeraren beter het karakter der aan hunne zorgen toevertrouwde leerlingen leeren kennen, terwijl omgekeerd de leerlingen het op prijs zullen stellen, dat die leeraren en leeraressen, die niet uitsluitend lichamelijke oefeningen doceeren, zich ook in' hun vrijen tijd met de leerlingen willen bemoeien. Over onvoldoende medewerking heeft de Commissie ook niet te klagen gehad. 2e GEDEELTE TRIAL-MEET H. A. V. HAARLEM. BLAUW-WIT EN A. A. C. Het 2e gedeelte van bovenstaande clubont- moeting, waarvan het le gedeelte door Haar lem gewonnen werd, zal plaats vinden op Zon dagmiddag 14 Juni a.s. op het schitterende sportveld van het kennemer Lyceum naast Stoops Bad. Wanneer het weer mee werkt, kan men een interessanten strijd in deze de ze omgeving verwachten. Het Programma is als volgt samengesteld 200 m. 800 M 5000 M. loopen, 1500 M. wandelen, hoogspringen met aanloop, hing stap-sprong, speerwerpen, kogelstooten, 4x 100 M. estafette, en waarschijnlijk polsstok verspringen. Een uitgebreid en belangrijk programma, dat voor 'rr talrijk publiek werd afgew'erkt. Zoowel Stadiondirectie als toeschouwers zullen met dezen middag ingenomen zijn geweest. Begonnen werd met een wedstrijd voor nieuwelingen, waaruit K. Buis als over winnaar te voorschijn kwam, nadat twee gelukkig goed afloopende valpartijen een weinig vertraging hadden gegeven. De In ternationale Sprintwedstrijd voor amateurs ontleende zijn internationaal cachet aan het meerijden van de Duitschers Rosbach en Oszmella (in het programma abusievelijk voor Italianen uitgemaakt) en den Engelsch- man Pryor. De Duitschers gaven uitstekend partij. Peeters werd in den len rit door Ros bach en in de halve beslissing door Oszmel la geklopt. De beslissingswedstrijd (om Isten en 2den prijs) ging tusschen Meijer en Ma- zairac. Beide renners begonnen met een „balancing act," terwijl Mazairac even vóór de laatste ronde plotseling uitliep, om toch nog met gering verschil te verliezen. De Duitschers moesten om den 3en en 4en prijs strijden en ook dit werd met zeer weinig van Utjk in 33 2 5 sec.; 5. N. J. Krens in 34 sec.; 6. D. Appel in 34 1 5 sec. Om den Nationalen Pinksterprijs (wed strijd iachter motoren) in 2 ritten over 40 K.M. Ie ritC. J. Snoek in 35 min. 46 4 5 sec.; 2. Blekemolen op 75 M.; 3. Schlebaum op 450; 4. Storm, op 2325 M.; 2de rit.l. C. J. Snoek in 33 min. 43 sec.; 2. Schlebaum, op 475 M.; 3. Storm, op 1600 M.; Bleke- moelen (gevallen). Einduitslag 1. C. J. Snoek, 2 pnt.; 2. Schlebaum, 5 pnt.; 3. Storm, 7 pnt. Int. tandemwedstrijd voor amateurs: Over 1200 M. (in 3 ritten), le rit: 1. Oszmella- Rosbach; 2. Brilman-v. d. Aar; 3. Mazairac- Maas; 2e rit: 1. Mazairac-Maas; 2. Osmella- Rosbach; 3. Brilman-v. d. Aar. 3e rit: 1. Oszmella-Rosbach; 2. Mazairac-Maas; 3. Brilman-v.d. Aar. Einduitslag: 1. Oszmella- Rosbach, 4 pnt.; 2. Mazairac-Maas, 6 pnt; 3. Brilman-v. d. Aar, 8 pnt. „Tel." 't algemeen goede sport te zien dank zij de deelname van vele bekende cracks. Zoo werd de 100 Meter gewonnen door den Haarlemmer v. Welsenes, nadat zijn clubgenoot Verhagen hem tot tweemaal toe, zoowel in de serie, als in de halve beslis sing, had weten te kloppen. Verhagen suk kelde echter met een slechte start en kon den achterstand niet meer inloopen. v. Da len van Concordia viel na zijn keurige prestatie onlangs te Bussum bitter tegen en werd in zijn serie niet geplaatst. De 200 Meter werd na vinnigen strijd ge wonnen door den bekenden Bolten van .1923", EijSker van „Haarlem" een Meter achter zich latend. De laatste maakte overigens een uitste- «enden indruk en liep den kortsten tijd op dit nummer gemaakt, n.l. 24 3/5 sec. De 800 meter ging in drie series met een beslissing. De Haarlemmer Hillebrand ver raste een ieder met dit overigens niet ge makkelijke nummer en maakte bovendien met 2 min. 16 sec. <een zeer goeden tijd. Op de 500 Meter zegevierde een „coming- man" n.i. de Bi. Witter Puim. J. Zeegers, van A. V. A. C. die hier buiten mededinging deelnam, maakte een tijd van om en nabi; 16 min., alzoo binnen Ned. record. De 10 K. M. bracht een gemakkelijke overwinning voor Oostermeijer van A. V. A. C. De strijd om de tweede plaats was uiterst spannend en werd in de eindspurt ten voor- deole van Matze van de A. V. „1923' be slist Op de 4 X 100 M. domineerde de A. V „1923" zoowel bij de nieuwelingen als om het kampioenschap N. H. A. B. De rood- broeken kwamen met niet minder dan vier ploegen uit. Een zeer fraai resultaat. Het discuswerpen bracht een welverdien de zege voor „Concordia" van Haarlem, v. d. Zee bracht het n.l. tot 34.68 M. Bravo Con cordia! Het nummer hoogspringen leed al bijzon der aan de terrein-malaise, zoodat de resul taten hier niet best waren. Een aardig suc cesje boekte de aspirant vSn „Haarlem", Cleveringh, die onder de genoemde omstan-, digheden er in slaagde den 5en prijs te beha len met een sprong van 1.50 M. gegeven, verschil ten gunste van Rosbach beslist. De tandemwedstrijd was wel het grootste succes voor beide Duitschers. Door een ket ting defect, onmiddellijk, na start, vielen Peeters en Innemee uit. Mazairac -Maas en Brilman-Van der Aar moesten het in den len rit reeds tegen het Duitsche paar af leggen en in den 3den rit stonden ze bijna stil, zoo geweldig was de eindspurt van Ros bachOszmella, die dan ook met grooten voorsprong wonnen. De Engelschman Pryor wist alleen een succesje te behalen in een wedstrijd tijdrijden over 400M. (1 ronde), waarin hij na Meyer als snelst rijdende werd genoteerd. De wedstrijd achter motoren gaf de meeste sensatie, terwijl Snoek weer eens toonde, hoe uitstekend hij dit seizoen in conditie is. Hij zal nu Donderdagavond, 4 Juni, starten in den internationalen Pinksterprijs over 75 K.M. Hoewel, in den len rit over 40 K.M. Pasquier Jr. wederom het beste startte, wist Kaser Blekemolen in in gunstiger positie te bereiken, zoodat laatstgenoemde onmiddel lijk den kop nam gevolgd door Snoek, Storm er. Schlebaum. Een duel tusschen beide laat- sten werd in het voordeel van Schlebaum beslist, omdat Storm kwam te „zwemmen" en daardoor eenige ronden verloor. Een aan val van Snoek op Blekemolen had succes, zoodat vanaf dit oogenblik de volgorde Snoek, Blekemolen, Schlebaum, Storm werd en dit tot het einde bleef. Storm spande zich niet erg in, om de verloren rondes te redu- ceeren, zoodat hij met een achterstand van 2325 M. den rit beëindigde. Liet de snelheid van den lsten rit te wenschen over (5 min. langer dan het baanrecord van Linartl), de 2e rit werd sneller afgelegd. Motordefecten en gevaarlijk starten van Requis (wat hem 'n plaats achter de 3 andere gangmakers bezorgde) namen alleen veel tijd in beslag, vooral waar Storm zich geroepen gevoelde zeer demonstratief te moeten protesteeren tegen de achteruitzetting van zijn gangmaker. Blekemolen kwam, toen de 2de rit juist be gonnen was, te vallen over een stuk riem- Hel nummer verspringen, dat vóór de tr:- scfojf^ Van den motor van zijn gangmaker, bune werd gehouden, viel zeer in den smaai; die/20nder ze\f te vallen, kon stoppen. Ge- van het pubhek. Geen wonder ook want de bleek naderhand Blekemolen niet Haarlemmers Boot en :\linkenbergf lieten p 0 zich. dezer, middag ven hun beste zijde zier.I ernstig gewond te zijn. Snoek, die van den Boot met 6.86 M. en de ander mei 6.4434 M. aanvang af den Kop had genomen, wist in zorgden voor een sprekende „Haarlem" overwinning. Voor de damesnummers en het nummer snelwandelen een zeer onbelangrijk num mer verwijzen we naar de uitslagen. Evenals vorig jaar had ook nu weeer Wethouder Knaap een werkzaam aandeel in de organisatie gehad en het dient gezegd: de zaak was keurig in orde. DE AMSTERDAMSCHE SCHOOL- ATHLETIEK WEDSTRIJDEN. de laatste ronde nog Storm en Schlebaum te kloppen, zoodat hij op uitstekende wijze den wedstrijd won. De volledige resultaten volgen hieronder Wedstrijd voor Nieuwelingen in 2 ritten en een beslissing telkens over 2 K.M. le rit: 1. S. Bouquet; 2. L. Buis; 3. J. van Noord; 4. J. Lampe, 2e rit 1. K. v. d. Valk; 2. E. Brands; 3. S. Krist; 4. W. Bouquet. Beslis sing: 1. L. Buis; 2. J. van Noord; 3, S. Bou quet; 4. E. Brands. Int. Sprintwedstrijd voor Amateurs. 1c In het verslag van bovenstaande ontmoetin- rit: 1. J. Rosbach (Duitscbland); 2. M. P. ge:; in „de sport" van 26 Mei j.l. lezen we j Peeters; 3. D. van Dijk. 2e rit: 1. A. H. Mazai- Mocht iemand nog getwijfeld hebben aan l ra'c; 2. Oszmella (Duitschiand); 3. Brilman; het slagen van deze wedstrijden dan heb ben de vele inschrijvingen, de groote mede werking van leeraren en leeraressen van vele scholen, maar bovenal de medewerking van de Arrsterdamsche autoriteiten bewezen, dat 3e rit 1. Pryor (Engeland); 2. Hoevens; 3. N. J. Krens. 4e rit 1. J. Meyer; 2. J. W. v. d. Aar; 3. D. Appel. Ie herkansingsrit 1. M. P. Peeters. 2 e herkansingsrit: 1. Oszmella. 1ste halve beslissing: 1. Meyer; 2. Oszmella; d'r wedstrijd u niet meer achterwege rno- ;3. Peeters. 2e halve beslissing 1. Mazairac; gen blijven. 2. Rosbach; 3. Pryor. Beslissingsrit: 1. J. Daar .var::' sci' dis met eer. groot aan- Meyer 2» Mazairac; 3. Rosbach; 4. Osmclla. tal suppo: rs hadden opgemaakt naar j Wedstrijd over 1 ronde (400 M. tijdrijdfen): het Ajax-veld er. le les van de loopnum- 1. J-. Meyer in 32 1 5 sec.; 2. Ch. Pryor in mers werden met zeer veel spanning door alle j 32 2 5'sec.; 3. Hoevens in 233 1 5 sec.; 4. D. Tweeden Pinksterdag hadden hier op het Hollandia-terrein, grasbaan-wedstrijden plaats. Een in de pauze gehouden collectie voor het Buddenbergfonds, bracht 39.80/4 op. De wedstrijden werden officieel bijge woond door de heeren Mr. J. G. Bisschop. De Goede en Dibbits. respectievelijk bur gemeester van Hoorn, Wijdenes en Zwaag. De technische reultaten waren als volgt: Sprintwedstrijd voor Nieuwelingen over 2 baanronden. Finale; 1 Chr. Hendriksen, 2 L. Buis, 3 K. de la Chambre. Sprintwedstrijd voor Amateurs over 2 baanronden. Demi finale: le serie, le Bee- repoot; 2 Wolthuis; 2e serie. 1. v. Pietersom; 2 de Beer. Finale: 1 v. Pietersom, 1. de Beer. Afvalrace voor Nieuwelingen. Finale: 1. Brom, 2. L. Buis, Jachtrace voor Amateurs over 2 series. Finale: 1. Pietersom, 2. Rihse, Sprintwedstrijd voor leden der W. F'. C. „De Pezer"; 1. Veenekamp, 2, Krijgsman. _Tweede klasse West. A Den Haag: Top INuova 52 Schiedam: Schiedamsche L. T. V. I Game I 34 Den Haag: Oranje T.C.Ready G 07 w.n.o. B Rotterdam: Baan Veertien IT.I.O. D. I 4—3 Den Haag: Waalsdorp IT.O.P. II 10 Den Haag: WalsAmateurs 16 C Schiedam: De MaasOdea 52 Den Haag: Tuinstadw. Houtr. II Houtrust 10* Den Haag: Onder Ons IWaald. II 4—3 Leiden: LeidenT. O. P. III 70 Derde klasse West. A Rotterdam: Roti. H.B.S. IReady 7—0 Den Haag: Doelfray IWigwam 1143 Rijswijk: Clubhuis te V/erve I T ean 42 B Rotterdam: De TuindorpersBlauw Wit II 6—0 gestaakt. De uitslagen van de Pinkerstwedstrijden te Hilversum zijn: len Pinkste.aag Heeren-enkelspel. le or de A. Knappert sl. J. Duson 6-2 6-4. v. d. Wall Bake sl. J. Overwijn 7-5 6-4. 2e ronde W. van Erven Dorens sl. J. de Hoog 7-5 6-0. A. Knappertt sl. J. Alber dingh Thym 6-0 6-1 J. v. d. Hagen sl. H. Roland Holst 6-4 6-3. J. E. ter Haar sl. H. Kessler 3-6 6-2 6-3. W. van Herwijnen sl. H. v. d. Wall Bake 7-5 6-3. 3e ronde A. Knapper; sl. W. van Erven Dorens 6-0 6-1. J. v. d. Hagen sl. J. E. ter tiaar 2-6 6-1 6-4. J. A. Pennink sl. W. E. R. van Herwij nen 6-3 6-1. Dr. Ch. Men des de Leon sl. W. Calten 9-7 6-0. Dames Enkelspel le ronde, Mevr. Van Gülick-Job sl. Mej. H. van der Kamp 6-1 6-1. Halve eindstrijd Mevr. D.' de Bruyn Kops-Van Vliet sl. mei. H. Demmink 61 6-3. Mevr. Van Güiick-Job sl. Mej. van E. Herwijnen 6-2 6-1. Heeren Dubbelspel, le ronde J. de Bruyn Kops en J. Alberdingh Thym sl. Th. Munt en H. Kessler 0-5 6-4 6-4. J.A. Pënnink en A. Knappert sl. J. Dusön en H. Cijfer 6-1 6-1. H. Roland Holst en H. v. d. Wall Bake sl. H. van Berk;! en W. E. R. van Herwij nen 6-1 7-5. W. C. G. Roldanus en Dr. C. Mendes de Leon sl. W. Galten en T. Poll 6-2 6-3 J. de Bruyn Kops en J. Alberdingh Thym sl. F. Elhorst en J. de Hoog 6-0 6-1. J. A. Pennink en A. Knappert sl. H. Roland Holst en H. van den Wall Bake 3-6 6-3 6-4. J. J. Pennink en W. van Erven Dorens sl. A. Hollenkamp en F. Stradmeyer 6-3 6-0 W. C. G. Roldanus en Dr. Ch. Mendes de Leon sl. J. Overwijn en J. van der Hagen 2-6 6-2 6-1. Dames Dubbelspel Mevr. C. Furnée- Onnen en mevr. Dudok van Heel-Wijnand sl. mevr. Elhorst en mevr. De Bryn Kops- Van Vliet 7-5 3-6 6-3. Gemengd Dubbelspelle ronde Mevr. C. Furnée-Onnen en A. Knappert sl. mej. H. Demmink en W. C. G. Roldanus 6-1 6-2. Mevr. H. Dudok van Heel-Wijaiidnds en J. A. Pennink s. Mej. H. v. d. Kamp en J. J. Pennink 3-6 6-3; 6-3. 2e ronde Mevr. C. Furnée-Onnen en A. Knappert sl. mevr. De Bruyn Kops-Van Vliet en J. de Bruyn Kops 7-5 6-0. Mevr. H.( Dudok van Heel- Wijnands en J. A. Pennink sl. mevr. Van Gülick-Job en Dr. Ch. Mendes de Leon 3-6 6-2 6-3. Mevr. M. Elhorst-Dekker en F. Elhorst sl. Mevr. S. Alberdingh Thym- v. .d. Meulen en J. Alberdingh Thym 6-4- ;"6-2. le halve eindstrijd Mevr. C. Furnée-Onnes en A. Knappert sl.'mej. E. van Herwijnen en W. E. R. van Herwijnen 6-8 6-2 6-2. 2en Pinksterdag Heeren Enkelspel: Halve eindstrijd A. Knappert sl. J. v. d. Hagen 6-1 6-3. Dr. Ch. Mendes de Leon sl. J. A. Pennink 6-4 6-2. Eindstrijd A. Knappert sl. Dr. Ch. Mendes de Leon 6-4 9-7 6-4. Dames enkelspel eindstrijd Mevr. Van Gülick-Job H. Mevr. D. de Bruyn Kops Van Vliet 6-3 5-7 6-2. Heeren Dubbelspel halve eindstrijd J. A. Pennink en A. Knappert sl. J. de Bruyn- Kops en J. Alberdingh Thym 6-2 6-1. W. C. G. Roldanus en Dr. Ch. Mendes de Leon sl. J. J. Pennink en W. van Erven Dorens 6-3 6-2. eindstrijd J. A. Pennink en A. Knap pert sl. W. C. G. Roldanus en Dr. Ch. Men des de Leon 6-2 7-5 6-3. Dames Dubbelspel Eindstrijd Mevr. Van Gülick-Job en Mej. H. Demmink sl. mevr. C. Furnée-Onnen en mevr. H. Dudok van Heel-Wijnands 6-2 6-2. Gemengd Dubbelspel halve eindstrijd mevr. H. Dudok van Heel Wijnands en J. A. Pinni k sL mevr. M. Elhorst-Dekker en F. Elhorst 6-1 6-4. Eindstrijd Mevr. C. Furnée-Onnen en A. Knappert sl. Mevr. H. Dudok van Heel-Wijnan'ds en J. A. Pen nink 6-4 6-2. Nadat Vrijdag de damesnmnir.ers zoo goed als afgewerkt waren, werd Zaterdag met de heerennummers begonnen. Door de goede lei ding van Jhr. Queries v. Ufford, alsmede het weer, dat geen stagnatie veroorzaakte, was het mogelijk óm Maandagmiddag de finales op tijd te doen verspelen. Van de vijf te ver spelen nummers zijn in drie dezelfde speel sters en spelers winnaar geworden als het vórige jaar. Jhr. A. van de Poll bracht een fraaf record op zijn naam door voor de derde maal achtereenvolgens het single kampioen schap te winnen. Mevr. Bijlcveld deed het zelfde in enkelspel en in combinatie met haar echtgenoot behaalde "zij het mixed- double kampioenschap. Meer dan verleden jaar, meer dan óóit heeft van de Poll ditmaal moeten strijden om zijn tegenstanders te doen buigen. Zoo wel in derde als in vierde ronde resp. tegen van der Steur en de Jonge had hij drie sets noodig. Als beter geroutineerd speler wist vah de Poll tegen van der Steur het nadeel van den sterken wind, welke Zondagmiddag het spelen bemoeilijkte te nivellecren. Op de voor hem critieke momenten (bij 36, 55) gaf van de Poll een serie prachtige slagen, de veine was aan zijn zijde, toen het 75 werd (one set all). De Jonge had in de eerste set een goed open spel, maar kon zijn vorm tegen het steeds sterker worden de spel van Van de Poll niet handhaven. Hierdoor kwam het, dat de Jonge steeds meer uitgespeeld en in de derde set geheel capituleerde, zonder dat er nog van strijd sprake was. In de finale ontmoette van de Poll Mac Neili, die in den halven eindstrijd den jeug digen van Riemsdijk geslagen had. Hetzelfde kwart had ook Mollerus geloot. Jammer genoeg verspeelde deze zijn kans op de halve finale door enkelverstuiking, waardoor hij zich moest terugtrekken. Van Riemsdijk plaatste zich hierdoor in den halven eind strijd tegen Mac Neill, tegen wiens gesneden slagen hij zich goed verweerde. De wisse lende lengte en het minder of meerdere ef fect bracht van Riemsdijk uit zijn spel, dat door onvastheid sterk in waarde minderde, zoodat Mac Neill in twee long sets kon winnen. De finale gaf niet het verwachte hoog staande spel van twee aan elkaar gewaagde tegenstanders. Mac Neili, die aan zijn vijfde partij begon, gaf reeds teekenen van ver moeidheid en was niet bij machte de rallies gaande te houden, zonder daarbij te veel risico's te nemen. Van zijn kant forceerde' van de Poll het spel niet noodeloos, zoodat zijn solide verdediging hem de eerste set gaf. De tweede set bracht beter spel vkn Mac Neill, die een netaanval inzette, maar daar bij stuitte op de schitterende diepe lobs van zijn tegenstander. Niettemin werd het 54, 400 en toen iedereen den stand one set all reeds realiseerde, kwam het keerpunt. Een voor van de Poll absoluut onbereikbare vol ley ging een centimeter out en het werd 5—5. De wisselwerking deed zich gevoelen, na spannenden strijd werd het 65 voor Mac Neill, wederom winning stroke, maar maar een pracht drive van Van de Poll in den hoek deed de'kans verloren gaan. Ten slotte won van de Poll met 86, doordat Mac Neill in de laatstë games min of meer opgaf, daar hij nog twee iinales (heeren- double en mixed) voor den boeg had. Het damesenkelspel bracht Mevr. Bijle- veld in de finale tegen Mej. van Beugen Bik. Na de „narrow escape" in de eerste ronde tegen Mej. Brauns had Mevr. Bijleveld zich geheel hersteld en Mej. Pélerin in de halve finale geen schijn van kans gegeven. In de finale had zij weer voldoende con trole over haar forehaaddrive en met de scherp gesneden backhand slagen bracht zij haar tegenstandster steeds in moeilijkheden. De laatste kon maar niet de noodige vast heid in haar slagen vinden en al .spoedig was het 60 en 40 in de tweede set van Mevr, Bijleveld. Mej. van Beugen Bik haalde toen op tot 44, het werd 55, een keer punt scheen nabij, maar toen zij bij 66 haar service game verloor wist Mevr. Bijle veld de partij te winnen, 86. Het heerendubbelspel bracht Wetselaai en Mac Neill tegen, van de Poll en Bijleveld in de finale. De loting had aan eerstgenoem- den de beste oefening gegeven, iets wat met het oog op de nieuwe combinatie we noodig was. In de eerste ronde hadden zij Mollerus en van der Steur in twee sets geslagen. Bij de laatsten was van der Steur als dubbel speler de minste, Mollerus sloeg een aantal schitterende backhandsvolleys, maar .rijn service was zwak en schiep openingen, wel ke niet te dekken waren. De score 61, 63 was niettemin geflatteerd, hetgeen bewezen werd door de Jonge en de Graaf, die in drie sets verloren van Mac Neill en Wetselaar. Hier waren het de Graaf's drives, die me nige opening forceerden en doorboorden. Het nuttig effect van zijn spel van achteruit het veld was grooter dan het min of mee» als „gallery play" aandoende spel van de Jonge, die brillante slagen afwisselde met de meest hopelooze missers. In de finale tegen van de Poll en Bijlcveld kreeg het publiek een hoogstaand spel te ge nieten. Snelle volley dues afgewisseld door aanhoudende lob-aanvallen van beide zijden wisselden elkaar af. Het was zeer jammer, dat Mac Neill door vermoeidheid in de final- sets een inzinking kreeg. Tot driemaal toe ging zijn service game verloren, het bleek een te groote handicap tegen een tacticus als van de Poll, goed ge steund door Bijleveld aan het met doodenae smashes en volleys. De inzinking van Mac Neill gaf den doorslag, want al werd een 52 achterstand tot 54 opgehaald, inet 64 ging de set en match verloren. Het gemengddubbelspcl bracht het echt paar de overwinning op Mej. van Beugen Bik en Mac. Neill. De eerste hadden in de halve finale drie sets noodig gehad om het volhardende en tegelijk tactische spel van Mej. de Josselin de Jong en van de Poll ie overwinnen. Het bleek weer duidelijk, da; volhoudend tegen een speler als Bijleveld het wachtwoord moet zijn. Een inzinking van zijn tegenstander is voor hemzelf immer een stimulaus, hetgeen in de finale bewezen werd, toen Mac'Neill vrijwel geheel opgaf. Steeds weer riskeerend aan het net, goed gesteund door zijn echt- genoote met diepe lobs, was het onmogelijk voor Mej. van Beugen Bik om de suuatie te redden, zoodat het element strijd vrijwel achterwege bleef, iets wat zeer jammer was, daar wij hier onder normale omstandigheden twee gelijkwaardige combinaties aan het werk hadden kunnen zien. In damesdubbelspel zegevierde de compe titie double Mevr. BijleveldMej. van Beu gen Bik niet dan met moeite over Mej. de Josselin de Jong en Mej. van Nes van Meer kerk. Mevr. Bijleveld kon maar niet op dreef komen en het goede volhouden van haar partner was wel zeer verdienstelijk te noe men. De derde set bracht niettemin het ver wachte verdiende overvyicht, met 61 werd deze gewonnen. Na afloop reikte de voorzitter der Haar- lemsche Lawntennisclub de prijzen uit. In zijn toespraak bracht hij o.a. naar voren de spelpeilverbetering na enkele jongere spe lers, die in de komende jaren de ouderén zouden verdringen. Voorts sprak hij de hoop uit, dat een volgend jaar vele niet-ieden van de H. L T. C. zouden deelnemen aan de kampioenschapen, die door de geringe deel name van niet leden ditmaal meer het ka rakter van onderlinge wedstrijden droegen. Uit naam van de deelnemers dankte Jhr van de Poll den wedstrijdleider, Jhr. Quar- les van Ufford voor de uitstekende leiding, waardoor een prettig verloop mogelijk was, welke uitspraak hij beëindigde met het voor stel tot alle aanwezigen om three cheers aan (e heffen op de Haarlemsche Lawntennisclub en haar voorzitter, waarmee een ieder van harte instemde. I De volledige uitslagen van Zaterdag, Zon dag en Maandag luiden: Heeren Single, Eerste Ronde: Jhr. J, de Jonge van Campens Nieuwland sl, A. Broese van Groenou 64, 5—7, 64. A. J. v. d. Steur sl. F. H Wentholt 6—1 63. G. Ro genkamp sl. A. D. Strumpliler 62, 57, 62. P. Bijleveld sl. L. Heslenfeld 64, 62. Jhr. A. v. d. Poll sl. N. Wentholt 6—1, 64. J. Laan sl. Jhr. H. Teixeira de Matthos 16, 1210, 62. D. Mac Neill sl. D. J. D. Wul- ler 6—4, 62. P, de Graaf sl. C. Brauns 63, 63. S. de Veer sl. W. Hoogenboom 61, 62. N. C. J. Steffelaar sl. Jhr. G. Dias 64, 46, 62, Tweede Rond^j Bïezeveld sl. A. Schoute 6—1, 6—4. Jhr. J. de Jonge van Campens Nieuwland sl. W. M. Gunning Jr. 61, 60, A, J. v. d. Steur sl. G. Hogenkamp 6—1, 6—1, Jhr. A. v. d. Poll sl. P. Bijleveld 61, 64. D. Mac Neill sl. J. Laan 64, 63. S. de Veer sl. P. de Graaf 57, 60, 60. N C. J. Steffelaar sl. Jhr. J. C. Mollerus set. Jhr. Blom 75, 6—3, Derde Ronde. Jhr. J. de Jonge van Cam pens Nieuwland sl. Biezeveld 63, 75. Jhr. A. v. d. Poll sl. A. J. v. d. Steur 36, 75, 62. D. Mac Neill sl. S. de Veer 26, 6—1, 64. Jhr. B, van Riemsdijk sl. N. C. J. Stef felaar 97, 46, 60. Halve Eindstrijd: Jhr. A. v. d. Poll sl. Jhr. J. de Jonge van Campens Nieuwland 36, 64, 6—4). D. Mac Neill sl. Jhr. B. van Riemsdijk 108, 63. Eindstrijd; Jhr. A. v. d. Poll sl. D. Mac Neill 6—4, 8—6. Dames Single. Halve Eindstrijd: Mevr. Bijleveld sl. Mej. R. Pélerin 62, 75. Eindstrijd: Mevr. Bijleveld sl. Mej. C. van Beugen Bik 60, 86. Heeren Double. Eerste Ronde: W. J. Tuin F H. Reuvekamp sl. W. M. Gunning Sr. W. M. Gunning Jr. 63, 75. F. H. Went- holiN. Wentholt sl. Kaars Sijpesteyn—A. Broese v, Groenou 46, 86, 64. Jhr. A. v. d. PollP. Bijleveld sl. C. Brauns L'. Keslenfeld 46, 61, 671. S. LaanJ. W. C. Kern sl. BiereveldS, de Veer 75, 61. Jhr. J. de Jonge v. Campens NieuwlandP. de Graaf sl. Jhr. B. v. RiemsdijkJhr. H. Teixeira de Matthos 3-6, 64, 64. M. MetselaarD. Mac Neill sl. Jhr, J. C. Molle rusA, J, v. d. Steur 61, 63. N. C. J. SteffelaarH. Blom sl. W. Hoogenboom Jhr. G. Elias 64, 97. Jhr. Th. Pruis v. WestdorpeJhr, J. van Spengler sl. D, J. D. Waller—A. Schoute 61, 62. Tweede Ronde: F. H. WentholtN. Went holt sl. W. J. TuinF. H. Reuvekamp 6—2, 61. Jhr. A. v. d. PollP. Bijleveld sl. J. Laan—J. W. C. Kern 6—4, 6—0. M. Metse laar—D. Mac Neill sl. Jhr. B. v. Riemsdijk— Jhr. H. Teixeira de Matthos 8-6, 46, 63. Jhr. Th. Prins van WestdorpeJhr. J. van Spengler sl. N. C. J. SteffelaarH. Blom 6—3, 7—9, 6—3. Halve Eindstrijd: Jhr. A. v. d. PollP. Bijleveld sl. F. H. WentholtN. Wentholt 60, 7—5. M. WetselaarD. Mac Neill sl. Jhr. Th. Prins van WestdorpeJhr, J. van Spengler 61, 63. Eindstrijd: Jhr. A. v. d. PollP. Bijleveld sl. M. WetselaarD. Mac Neill 57, 64, 6—4. Dames Double, Eindstrijd: Mevr. Bijleveld Mej. C. van Beugen Bik sl. Mej. E. van Nes v. MeerkerkMej. E. de Josselin de Jong 46, 64, 61. Mixed Double. Eerste Ronde: Mevr., de Veer S. de Veer sl. Jonkvr. A. van Riemsdijk La Hullenfeld 62, 62. Mej. J. Redeker Jhr. J. de Jonge sl. Champeus Nieuwland sl. Mej, C. JonkerA. Schoute 61, 63. Mej. C. van Beugen BikD. Mac Neill sl.' Mej. v. d. Nes v. Meerkerk—Jhr. J. van Spengler 108, 62. Mej. S. de Josselin de Jong J. Laan sl. Mevr. v. d. PollJhr. Th. Prins v. Westdorpe 97, 62. Jonkvr. M. Teixei ra de MatthosJhr. H. Teixeira de Matthos sl. Mej. T, BraunsP. de Graaf 64-, 16, 64. Mevr. Bijleveld—P. Bijleveld sl. Mej. H. Dreiith—N. Wentholt 6—2, 6—3. Jhr. S. van RiemsdijkJkvr. B. v. Riemsdijk sl. Mej. L. Laan—J. W. C. Kern 6—3, 6—4. Mej E. de Josselin de JongJhr. A v. d. Poll sl. Mej. H. Osieck-A. Briese van Groenou 6—3, 6—4. Tweede Ronde: Mevr. de VeerS. de Veer sl. Mej. J. RedekerJhr. J. d Jonge v. Cam- peus Nieuwland75, 6—3. Mej. C. van Beu gen BikD. Mac Neill sl. Mej. S. de Josse- ling de JongJ. Laan 63, 63. Mevr. Bijleveld—P Bijleveld sl. Jonkvr. M. Teixeira de MatthosJhr. H. Teixeira de Matthos 62, 6—2. Mej. de Josselin de Jong—Jhr. A. v. d. Poll sl. Jonkvr. I. van Riemsdijk Jhr. B. van Riemsdijk 64, 75. Halve eindstrijd: Mej. C. van Beugen Bik D. Mac Neill sl. Mevr. de VeerS. de Veer 61, 62, Mevr, Bijleveld—P, Bijle veld sl. Mej. E. de Josselin de JongJhr. A. v. d. Poll 6—3, 3—6, 6—3. Eindstrijd: Mevr. BijleveldP. Bijleveld sl. Mej. C. van Beugen BikD. Mac Neill 63, 6—3. Een tweede overwismfng van Mile Lefiglen. De uitslagen van gister en heden voor de Fransche tenniskampioenschappen te Saint Cloud, luiden als volgt Heeren enkelspel Fyzee (Indië) sl. Gen- Eti n, 5—0,11—9, 9—11,6—0, 6—2 Brug- non sl. Crole Rees (Eng.), 63, 97, 63 Féret sl. Aeschüman (Zw.) 26, 75, 60, 63 Restrepo sl. Mah radjah Kapurthalor, 63, 61, 64 Flaquer (Sp.) sl. Canivet, 62, 60, 64 Gobert sl. Laridry, 57, 6—3, 6—2, 6—1. Heeren dubbelspel Gebr. Fyzee sl. Arago en Leblanc n.o. Champion en Restrepo sl. Spence en Wallis Myers n.o. Augustin en Kleinadel sl. Casanova en Perrera, 16, 75, 63, 36, 62 Mishu en Gentien sl. Quiry en Blane, 62, 63, 61 Barbas en Canivet sl. Rodel-Pzpadopoulos 1210, 63, 6—1'. Gemengd dubbelspel Mile Vlasto en Cochet sl. Mile. Rosenbaum en Olivares, 6—3, 6—3. Dames dubbelspel Mad. Golding en Mad. Vassard sl. Miss Mac Ready en Fourodena, n.o. Miss Mac Kane en Miss Colyer sl. Mile. Passemard en Mille N. N. 61, 64. Dames enkelspel Miss Mac Hquaham sl. Mile, Danet, 61, 64 Mile, Guillon sl. MUe. Lecaron, 62, 61 Mile Passemard sl. Mile Conquet, 36, 64, 8686 Miss Harvey sl. Ml te Charnelet Miss Mac Kane sl. Mile. Rosenbaum, 62, 61 0 Mile. Lenglen sl. Miss Mac Ready, 60, 60. Successen voor Timmer en mej. Bouman. Bryan geslagen. Zooals elk jaar, was de Pinksterzondag van het Rot-Weiss-tournooi een society-ge- beurtenis. Onder de aanwezigen zag men o.m. het voormalige kroonprinsenpaar, veel vooraan staande persoonlijkheden uit de financieels en diplomatieke en schouwburgwereld. In het kampioenschap van Berlijn sloeg de Hollander Timmer Dr. Holsboer 6—2, 61; Moldenhaucr sloeg Hoppe 6—4, 60; Rahe sloeg W, Schomburgk, 63, 6—4. Een zeer eervolle nederlaag leed de sym pathieke Zander tegen den Italiaan de Mor- purgo, die met 61, 57, 63 won. Verrassend kwam de nederlaag van den Portugees De Verda, die door Hoppe hie; 6—0, 63 geslagen werd. Froitzheim sloeg den Hollander Bryan met 6—2, 6—1. Van de damesspelen verdient vermelding de overwinning van mej. Heimann, tegen mevr Tournay, Holland, met 46, 86, 6—2. Mej. Bouman, Holland, sloeg mevr Schon- b rgk met 60, 62. In de heerendufcbel wonen de Morpurgo en De Verda van Brandic en Rosenberg met 63, 62. In het gemengd dubbelspel won nen mevrouw Neppach en Kleinschroth van mevr. Ledig en Zander met 46, 61, 61. De wedstrijd van den dag was de ontmoe ting tusschen van Kehrling en den ZwecS' Wallenberg. Wallenberg won na een feilen strijd d<ï eerste set met 119. De tweede set won Von Kehrling gemakkelijk met 6—1, doordat Wal lenberg zich spaarde voor de derde set. Deze werd tot een strijd, om ieder punt en iedere game. Het grootere uithoudingsvermo gen van den Zv/eed gaf den doorslag; hij won den wedstrijd met 119, 16, 97. De Antwerpsdhe korfbalclub „Scaldis", welke momenteel een tourcee maakt door ons land, speelde tegen een vertegenwoor digend Haarïemsch twaalftal. Deze ontmoeting vond plaats onder vrij groote belangstelling. De Belgen, die met zes invallers verschenen, hebben, ondanks hun 51-ncderlaag een goeden indruk ge maakt. De verdediging vormde het besta deel van de ploeg en alleen willen we op merken, dat de Scaldis-menschen hun tegen, slanders te veel ongedekt lieten, tengevolge waarvan Haarlem eenige doelpunten op vrij grooten afstand maakte. Het middenvak plaatste onvoldoende, waardoor deHaarlemmers meermalen den bal koonen onderscheppen. Het aanvalspel liet wel wa e wenschen over. Toch wisten de gasten zich eenige fraaie kansen te ver schaffen, welke zij echter door slecht doe-< len niet benutten. De Haarlemsche ploeg heeft een goeden, wed-trijd gespeeld. Ook hier was de verde diging het beste deel van de ploeg, terwijl het schieten stukken beter bleek dan dat der Belgen. Onder leiding van den heer Steenis ïcomet* de volgende ploegen in het veld: HAARLEM: Aanval: Dames Beils-chmidt en Bager- waard, heeren van Hezel en Denegaar. Midden: dames Krelage en Heins, heeren H. en Th. v. d. Berg. Verdedigicg: dames Modoo en v. d. Vel den, heeren Rootselaar en Bogaard SCALDIS: Aanval: dames Troisfontaine en Schreven( heeren Tensen en M. van Daele. Midden: dames de Bie en van Daele, heeren De Rache en Oostmeyer. Verdediging: dames Vereecken en van: Haute, heeren Van Mortel en Jansens. Onmiddellijk na den uitgooi namen de gasten het spel in handen en in de eerste, miuten krijgen de Haarlemmers geen voet aan den grond. Eenige schoten belanden juist tegen den korf. De uitvallen van Haar lem zijn vrij gevaarlijk, doch ook zij kan het doel niet vinden. Langzamerhand werkt Haarlem zich los en geraakt het spel goed verdeeld. Na 20 minuten spelens weet De- genaar Haarlem de leiding te geven, welke speler pven later den voorsprong vergroot. Hoewel beide partijen nag eenige goede kansen krijgen, wordt voor, rust niet meef gescoord. Rust 20. Direct na de hervatting brengt H. v. d. Berg met een ver schot den stand op 30. De Haarlemmers blijven sterker en spoedig heeft Th. v. d. Berg succes, 40. Dit wordt Scaldis te bar en kort na de vakverwisseling scoort De Rache een keu rig tegenpunt, 41. Den resteerenden. tijd zijn de partijen aan elkaar gewaagd. De Belgen missen eenige opgelegde kansen, terwijl aan den anderen kant Haarlem door toedoen van. Bogaard nogmaals de korf weet te vinden. De Haarlemsche ploeg wint derhalve met 5—1. Voor den wedstrijd HaarlemScaldis; speelde een H. K. B.-twaalftal tegen een Zaand. K. B. twaalftal, welke wedstrijd in, een 0—0 gelijkspel eindigde. Donderdag 28 Mei hield bovengenoemd vischcollege een ledenvergadering in het schoolgebouw Burgwal 67. De voorzitter, de heer A. Russ, opende de vergadering met een kort welkomstwoord, waarna de secre taris de notulen voorlas, vvelke onveranderd werden goedgekeurd. De candidaat-leden werden met algemee ns stemmen gekozen. Bij de vraag of er am bitie was voor een onderlingen wedstrijd, gaven zich, staande de vergadering, allen aanwezigen op. Besloten werd op den eer sten Zondag te gaan, en wel in de Ringvaart, Ratmolen, Nieuweweg. De bespreking feest viering ter gelegenheid van het 20-jarig be staan der vereeniging, had tot gevolg, dat een feestcommissie werd benoemd. Ver schillende ingekomen stukken werden voor gelezen, o.a. betreffende het onderhands verpachten van water. De rondvraag leverde niets bijzonders op. De Utrechtsche Hengeisportvereeniging „Ons Element", houdt ter gelegenheid van haar eerste lustrum een Intern. Hengelcon- oours te Utrecht in den Leidschen Rijn. Er zal gevischt worden om het zwaarste ge wicht; voor cndermaatsche visch wordt 10 gram gerekend. Aanvang voor vereenigingen 10 uur, einde 11 uur. Aanvang van den wed strijd voor persoonlijke deelname 12 uur, einde 1 uur. De prijzen voor vereenigingen zullen be staan uit: le prijs, gouden lauwertak; verder kransen, takken en medailles van gegaran deerd zilver. Voor persoonlijke deelnemers: fraaie luxe voorwerpen. Het inleggeld voor personen (5 personen) 5.voor persoon lijke deelname 1. De uitreiking der prijzen geschiedt op den dag van den, wedstrijd, des nam. 6 uur. Aan dit concours is een vaandel-wedstrijd verbonden. De loting zal geschieden 15 Juni in hel clubgebouw, Nobclstraat 5. De inschrijving is opengesteld tot 14 Juni. aan het lustrum- secretariaat A. Wittebol, Kerkweg 45. De secretaris van den Kennemer Turn kring, de heer K. van Opijnen, is verhuisd van Kloosterstraat 55rood Schoten naar Zomerkade 239 te Haarlem. Vereenigings- secretarissen gelieve hiervan nota te nemen. In navolging van Engeland hebben de ath- ietiekvereenigingen de zoogenaamde Dual- meets ingevoerd. Deze ontmoetingen voldoen uitstekend, zij verhoogen de clubgeest en bevorderen ds beoefening der athletiek. De G. en S. V, Concordia te Haarlem, is thans de eerste gymnastiekvereniging in Nederland die een dergelijken strijd zal aan binden én wel met haar zustervereniging in Zaandam, n.l Olympia, een vereeniging ongeveer van gelijke sterkte. De eerste ont moeting vindt iplaats in Haarlem en wel op 23 Augustus, de tweede te Zaandam, vindt 'n September plaats. De heer Theyndeft, voorzitter van den Noorcï-Hollandsche -Athletiek-Bond, heeft reeds een zilveren beker beschikbaar ge steld voor de beste heeren afdeeling, ook voor de beste dames afdeeling is een prijs uitgeloofd. t

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 6