VAN I p f fe B rroagm; m i m. mm ROEIEN. t&HÊ ZEILEN. va,11 U'! I,. n1' |efj$ X Derde blad. Maandag 8 Juni 1925 ATHLETIEK. De wedstrijden van O. D. I. De 1 K.M. zwemwedstrijd van H.P.C. te Heom«*ede. Braam, die zich le plaatste in de 1 K.M. zwemwedstrijd te Heemstede. (Heeren). Hollandia" roeiwedstrijden te Alphen a.d. Rijn. Het hoofdnummer „Oude Acht' „De Hoop „Nereus" wint met-neuslengte voor VOETBAL. Mej. Ada v. d. Pol, eerste van de dames. OM DEN HEIDSIECK MONOPOLE BEKER. EindhovenE.D.O. 10. De jonge acht van „Laga" won in 6 min. 48 1/5 sec. y Het Rood en Wit-elftal, dat gisteren man, P. v. Buuren, Reydon, v. Eeghen van V. R. A. won. Staande van l.n.r. C. J. Posthuma, IjJ. Davidson, Borne- Wackwitz, S. Posthuma. Swens. Zittend: A. de Jong en Hoomans. R.-K. Sportdag te Amsterdam. Ongeval. MB r. y 1111 iiliS ÉIlHilmMi» De cricketwedstrijd Rood ten Wit^V. R. A De Haarlemmers aan 't bat. Wackwi£z bespeelt het bowlen van Rincker, R. K. V. V.Santpoort. Jhr. v. Riemsdijk in actie tijdens den .tenniswedstrijd Haarl. L. T. versus Anglo Dutch. ge? a cei cf" fd>% |g/13' L va" if>e BROOS GESLAGEN. In de athlefiekwedstrijden van 0. D, I. te Rotterdam is het v. Berge gelukt Broos op de 100 M. te kloppen. De volledige uitslagen zijn: 100 M. hardloopen (Ned. ree. H, Broos 107 sec.): 1. M. van der Berge, Sparta, 10.9 sec.; 1. H. Broos-, Philips Sp. Ver., 11. sec.; 3. H. de Boer, clubh. te Werve, 11 sec. Polsstok hoogspringen. Ned. ree. A. J. de Keyzer 3.595 M.: 1. P. J. van Klinkenberg, H. A. V., 3.30 M.; 2. J. van Wijk, P. P., 3.25 M.; 3. H. N. Hartman, H. A. V., 3.20 M. Discuswerpen kampioenschap Z. Av H. B. Ned. ree. H. G. Bakker 40.87 M!; 1. J. Sel- man, A. V. 1923, 36.91 M.; 2. A. L. van der Driessche, V. E. L.f 32.22 M.; 3, H. de Boer, Clubh. te Werve, 30.03 M. 400 M. hardloopen. Ned ree. A. Paulen 19 sec.: 1. W. Bolten, A. V. 1923, 51 min. j sec.; 3. W. Wat, A. V. 1923, 51 min. 7 sec. 3. P. Huibers Feyenoord, 53 min. 1000 M. hardloopen: 1. A. Koelman, Feyenoord, 2 min. 47.8 sec.; 2. A. Hooge- werf, V. F. C., 2 min. 48 sec.; 3. H. Kee- mink, V. E. L„ 2 min. 52.6 sec.; 4. P. Visser, Athletiek Ver. 1923, 2 min. 55.6 sec.; 5. Haarbos, A. V. 1923, 2 min. 56.2 sec. Speerwerpen, Ned, ree, Jac, Keyzer 53.92 Meter: 1. C. Schild, A. V. 1923, 47.63 M.; 2. P. van der Ley, BI. Wit., 43.32 M.; 3. J. Selman A. V., 1923, 41.05 M. 5000 M hardloopen. Kampioenschap Z. H. A. B. Ned. ree. Jac Keyzer 16 min. 10.1 sec.: 1. P. Dullaart, P. P. Rotterdam, 16 min. 36 sec.; 2. A. Klaasen, H. A. V., 16,'mis. 42.9; 3. P. Hartman, D. O. S„ 16 min 44 sec.; 4. J. Wolf, V. E. L„ geen tijd. Hoogspringen met aanloop, kampioenschap Z. H. A. B. Ned. ree. W. C. Best: 1. H. W. Thesing, Sparta Den Haag, 1.70 M.; 2. J. Selman, A. V. 1923, 1.65 M.; 3. S. van Muncher H. A. V., 1.60 M. Kogelstooten, kampioenschap Z. H. A. B. Ned. ree. B. van Hemert 12.215 M.: 1. J. Selman. A. V. 1923, 11.70 M.; 2. H. Kamer beek, Philips Sp. Ver., 10.97 M.; 3. W. van. Westenbrugge O. D. I., 10.29 M. Estafette 4 X 100 M. Ned. ree. V. E. L. 44.6 sec.: 1. Philips Sp. Ver., 46 sec.; 2. A. V. 1923, 47 sec.; 3 Sparta, Dordrecht, 47.3 sec. Snelwandelen, 1 Eng. mijl met voorgift. Ned. ree. C. Gubbels, 7 min 10.6 sec.: 1. C. dubbels, P. P„ 7 min 22 sec; 2. S. Bogaert, P. P., 7 min. 5.6 sec., 20 Meter voorgift; 3. B, Veen, Clubh. te Werve, geen tijd. Kee- ming liep buiten mededinging mede en kwam als derde aan. Nederlands-die estafette: 100, 200, 400, 800, 1500, 800, 400, 200; 100 M.: 1. A. V. 1923, 12 min. 3 sec.; 2. Philip Sp. ver. 12 min. 7.2 sec.; 3. Pro Patna 12 mm. 16 sec. HOLLANDIA ROEIWEDSTRIJDEN. Tweede dag. Een spannende oude acht race! Het weer uitstekend. Uitslagen van den tweeden dag: Tweeriems seniores; 1. Leythe 9-6-45; 2. Triton (opgegeven). Tweeriems Juniores: 1. Nautilus, 2. Ley the; 3. Laak. Nautilus wint onbedreigd met vele lengten. Tijd 8 min. 522/5 sec. Tweeriems zonder stuurman: 1. Amstel 8 min. 47 sec.; 2. Triton (lH lengte). On- danks slecht sturen wordt de leiding tot 134 lengte vergroot. Vierriems Juniores A: 1. Njord, 2. Laga (2 lengte), 3. Nereus, Nereus bedreigde eerst Njord, maar moest door slidingbreuk opgeven. Single sculling Seniores: 1. de noop, c. Amstel. Gunther was bij den start achter, doch haalde één lengte in, om echter met twee lengten in de spurt te worden ge slagen. De tijd van Pieterse was 8 min. 141/5 sec. Vierriems Seniores: 1. Nereus, 2. Laga, 3. Amstel. Amstel was tot 200 M. voor de finisch voor, was toen echter uitgeroeid (Toorenburg) en gaf op. Dames Stijlroeien Juniores: Afstand 1000 M. Finale: 1. de Laak, 2. de Hoop, 3. de Vliet. Met zeer klein onderling verschil werd deze volgorde behaald. Dames Stijlroeien Seniores. Finale: 1. Dordt, 2. Nereus, 3. Spaarne. Dordt ver diende de prijs volkomen. Double Scall: Dit nummer werd, daar Amstel een row-over had, gecombineerd met het nummer stuurmanlooze twee, Am stel legde de baan af in 8,17 4/5 sec. Jonge skiff B.: Wegens terugtrekken van Welp van de Duitsche Turn utid Rudervcr- ein ging Dr. Rohrer, die echter bij wel starten zeker gewonnen had, alleen over de baan inx den tijd van 8 min. 42 sec. Overnaadsche Vier: 1. Njord, 2, Laga, 3. Nereus. Tijd van Njord, dat met twee leng ten won, 8 min. 5 sec. Jonge Acht B.: 1. Laga, 2. Njord, 3. Am- stel. In den beginne gaat het tusschen Laga en Njord gelijk op, na 800 M. neemt Laga een voorsprong en zakken Njord en Amstel al, Laga wint ten slotte zonder bedreigd te wor den met vier lengten in een tijd van 6 min. 481/5 sec. De Lagaploeg bestond uit Stigter (bg), Haspels, Krull, Vos, Oswald, James, Turinga, Bromert (slag) en L. A. Gaze (stuurman). Eerst om half zes knalt het schot voor het hoofdnummer Oude Acht tusschen Am stel, Hoop en Nereus. In de Amstelploeg is in plaats van Fortuin (die het met de warmte te kwaad had gekregen) op nummer 4 Torenburg gekomen Tot groote teleurstelling der Nerciden neemt de Hoop spoedig de leiding, roeit uitstekend, en ondanks het feit, dat vlak bij de finish een snoek gèvangen werd, zege vierde de Hoop met een taflengte. Tijd 6 min. 52 1/5. Op het laatst nam de belangstelling nog geweldig toe. Het was aan den kant een grooten chaos en vooral in het „De Hoop kamp heerschte groot enthousiasme. Onze totaal-indruk is, dat de wedstrijden uitnemend geslaagd zijn. De beste resulta ten werden door de Hoop bereikt, die vic: eerste en één tweede prijs in de wacht sleepte. Laga behaalde twee eerste en vier tweede prijzen. De Hollandia-voorzitter, Jhr. van Doorn heeft een groot aandeel in het organisatie-succes gehad, hij werd trouw door den heer Lucassen van de Ko ninklijke, die volgende week zijn wedstrij den houdt, ter zijde gestaan. Een van de mooiste nummers vinden we altijd wel het stijlroeien voor dames. Hierbij werd de dames in de clubkleu ren gekleed het mooie van het roeien duidelijk gedemonstreerd. Ook de dames van de H, R. en Z. Ver. „Het Spaarne hoewpl slechts derde geplaatst, verdienen voor hu" keurig werk een verdiende pluim. T:' PROMOTIE EN DEGRADATIE SEIZOEN 1924—'25. De standen der promotie- en degradatie- competities der lagere klassen zijn als volgt: AFDEELING I. 3e klasse (le groep). K F. C. 4 2 1 1 5 33 Helder 4 2 0 2 4 3—3 O. S. C. 4 1 1 2 3 4—4 K. F. C. promoveert naar de 2e klasse; Q. S. C. degradeert naar de 3e klasse. Schoten Rapiditas Zeist 3e klasse (2e groep). 4 2 11 4 2 0 2 4 112 Schoten blijft in de 2e klasse. 4e klasse B. F. C. 4 Wilh. Vooruit 4 Swift 4 (le groep). 4 0 0 1 1 2 0 1 3 8 3 1 4—3 2—2 3—4 8—3 4—5 3—7 7—13 f DE ZEILWEDSTRIJDEN OP HET BRASEMER MEER. Bovengenoemde wedstrijden hadden onder buitengewoon gunstige omstandigheden plaats. Een lekker windje, niet te sterk, heer lijk zomerweer, mijn liefje, wat wil je nog meer! Een gouden zonnetje goot zijn stralen over het zilte nat, de blauwe lucht weerspie gelde in het bewegelijke water, kortom, min naars der natuur konden niet meer wen- schen. Zeilen is een sport, die rust geeft aan de zenuwen, geprikkeld door het erieroee- rende werk in de stad. Zeilen kweekt rust, maar het leert ook behendigheid, kweekt zelfstandigheid en vraagt een geoefend oog. Ettelijke vaartuigjes, snelvarende motor booten, zoowel als sierlijke jachten, door kliefden het water der Brasemer. Het geheel bracht een welgeslaagde sportdag, die bij de deelnemers lang in het geheugen zal blijven. Een groot aantal auto's bracht diegenen, die niet over een „schuit" beschikten, naar het watersporthuis ,de Brasem te Oude Wete ring. Ongeveerx tien uur Oude Weteringsche (zonne) tijd, klonk het eerste startschot. De officiëele wedstrijduitslagen waren bij het schrijven nog niet in ons bezit, hierop komen wij morgen uitvoerig terug. B. F. C. promoveert naar dc 3e klasse, Wilhelmina Vooruit blijft 3c klasse, Swift degradeert naar de 4e klasse, 4e klasse (2e groep). Sloterdijk 4 3 1 0 7 93 Hillinen 4 1 4 D. O. O. 4 0 13 1 1—6 Sloterdijk blijft' in de 3e klasse, Hillinen promoveert naar de 3e klasse, D, O. O. degradeert naar de 4e klasse. Reserve 2e klasse, R. C. H. 2 5 3 1 1 U. V. V. 3 5 2 1 2 Haarlem 2 4 1 0 3 R. C. H. 2 promoveert naar de res. le klasse. Haarlem 2 degradeert. Reserve 3e klasse (le groep). Alcmaria 2 2 2 0 0 4 73 A. F. C. 2 2 0 0 2 rf0 3—7 Alcmaria 2 promoveert naar de res, 2e klasse, A. F. C. 2 degradeert naar de res. 3e klasse. Reserve 3e klasse (2e groep). H. V. C. 2 3 2 0 1 4 3—3 Voorwaarts 2 3 1 0 2 2 33 H. V. C. 2 promoveert naar de res. 2e klasse, Voorwaarts 2 degradeert naar de res. 3e klasse Weinig pleizier heeft E.D.O. gehad van haar reis naar Tilburg. Zij bracht het niet eens tot den 2den wedstrijd maar moest het tegen de verwachting in, reeds in de eerste ronde tegen Eindhoven afleggen. Edo speel de haar slechtste wedstrijd van dit seizoen. Het geheele elftal lag hopeloos door elkaar. Er werd bijna geen goede aanval opgezet. De middenlinie bemoeide zich te veel met de verdediging, waardoor het voeden der voorhoede te veel verwaarloosd werd. Het eenigste goaltje kwam direct in de 2e helft na een missen in de achterhoede. Eindho ven werkte als paarden ondanks de warm te, doch ook hun spel kon ons niet bekoren. De leiding was in handen van den heer Mathijsen, er werd een uur gespeeld, twee wedstrijden naast elkaar en in de rust werd van terrein verwisseld. Naast Edo speelde N.A.C.N.O.A.D., waar een speler een been brak. De jeugdige v. d. Broek uit N.A.C. was de ongelukkige. De speler welke met v. d. Broek in botsing kwam had absoluut geen schuld aan het ongeval. De volgende elftallen stellen zich op: Eindhoven: Wemperle Hendriks v. Tuyl Jr. Snellen v. Tuyl Sr. Habets Driedonks, v. Dinther, Wernaerts, v. Dillen Huibrechts Edo verliest den toss en v. d. Hurk brengt den bal aan het rollen. Direct krijgt Eind hoven een corner te nemen door verkeerd koppen van C. v. d. Laan. De voorzet van Driedonks slompt De Kiefte weg. Dan pro beert Edo het eens in den aanval en een aanval van v. d. Hurk onderschept de kee per. Tanis krijgt een bal van Dries en schiet ver naast. Een corner wordt na eenig heen en weer getrap door Eindhoven weggewerkt. Eindhoven laat zich niet onbetuigd en De Kiefte moet eenige malen handelend optre den. Er is weinig bekoorlijks aan den wed strijd en als de rust met blanken si and in gaat, verwachten wij toch dat het in de 2de helft beter zal gaan. Pas is er begonnen of Eindhoven doelpunt door Wernaerts. Edo trapt af en de voorhoede gaat meteen op het doel af, waar Perucal naast schiet. Vlak buiten het penalty gebied wordt Tanis in den rug geduwd. De vrije schop wordt niet benut. Eindhoven is thans sterker en Edo wordt geruimen tijd op haar helft -terug ge drongen. De tijd verstrijkt maar Edo bracht het niet tot een. aanval welke met succes be kroond werd, en daar ook Eindhoven niet meer scoorde werd Ede moet 10 gewipt. Rust komt met blanken stand en brengt tevens in de Haarlemsche gelederen eenige opluchting. Na rust krijgt Haarlem het voor deel van den wind en menigeen verwacht gauw 'n goaltje. Maar neen, hoor! De Amsterdammers ge- ven niets toe en werken hard door. Ook Haarlem begint zich wat zekerder te voe len, alleen de voorhoede heeft vergeien n goeden schutter mee te nemen, dat gemis was jammer. Zwbre oogenblikken komen er vóór Haar- lem't doel, doch de voorhaede wacht de gelegenheid af, krijgt 'n kans en de miavoor kopt" tegen den paal, terwijl iedereen reeds een puntje verwachtte. Er komen teekenen van afmatting, t was ook warm. Na eenige kritieken momenten komt het einde met 00. Over 't algemeen kan men zeggen, dat Amsterdam sterker was, maar in doelpun ten konden de spelers hun suprematie niet uitdrukken Nu we twee wedstrijden ge zien hebben met gelijken uitslag, kunnen we Amsterdam wel als een aequivalente tegen stander beschouwen. Het Haarlemsche elftal speelde Woensdag avond beter dan in Amsterdam. 't Was in z'n geheel 'n aardig uitstapje en 'n gezellige wedstrijd. De scheidsrech ter was goed. prijsuitreiking zal plaats hebben op 'n fcest- Op bovengenoemden feestavond tevens hui- nenkort. Op bovengenoemde feestavond tevens hul diging 2de elftal met haar kampioenschap. As. Vrijdag, 12 Juni jaarvergadering in café „Zomerlust." Aanvang 8 u. precies, dus tijdig aanwezig s. v. p. en natuurlrk aflen aanwezig, in verband met de belangrijkheid van de agenda. O. a. benoeming feestcom missie, verkiezing secretaris, daar het voor den huidigen secretaris onmogelijk is om zijn taak naar behooren te vervullen ziet het bestuur gaarne geschikte candidaten^ tege moet. Geschikte, vraagt het bestuur, Qaar 1 werk, voornamelijk in den competiti' ujd, zeer omvangrijk is. Denk niet, dat de hui dige secretaris den boel in den steek laat, in geen geval. Dus nogmaals, komt allen op, a.s. Vrijdagavond 8 uur. De wedstrijd te Noordwijk is uitgesteld tot 21 Juni, in verband met de H. Sacra mentsprocessie in de Kerk. Dan nog dit: gelieve eventueele vragen of mededeelingen voor de rondvraag even op papier te zetten; de rondvraag is er voor, om alle dingen naar voren of te berde te brengen. E. D. O.: Oomen Perucal C, v, d. Hurk D. Tanes D. Zwart C. v. d. Laan J. v. d. Laan Perucal Boeré Kuil De Kiefte JUNIOREN WEDSTRIJD AMSTERDAM- HAARLEM 0—0. O* goed twaalf uur arriveerde het Haar- lemJRie elftal op het sportterrein van „Wilskracht" in Amsterdam, j Precies één uur begon de wedstrijd. Hoe zou 't afloopen? Amsterdam heeft den wind i in den rug, wat in hun voordeel was. 't Bleek al gauw dat de gastheeren sterker waren, want de eerste helft is grootendeels op Haarlem s helft gespeeld. De Amsterdammers zoeken naar het doel en eenige Haarlem-spelers waren blijkbaar 'n beetje zenuwachtig, 't Doel van Haarlem komt menig keer in gevaar, maar de ach terhoede is op haar post. De links-back was schitterend en redde menigmaal op keurige wijze. Van tijd tot tijd komt er n doorbraak van Haarlem, maar steeds zonder succes, want ook Amsterdam verdedigt goed. Deze wedstrijd was bijzonder rijk aan off-sides, waardoor menige kans voor de Amsterdam- verloren <*ing AMSTERDAM—DEN HAAG 1—1. IHnSBH V Over de ontmoeting Amsterdam—Den Haag lezen we in de „Maand.morgen Onder een snikheete zon en zeer weinig belangstelling hield de R. K. Amsterdamsche Voetbalbond in het Sportpark in de Meer een sportdag ten bate van de „Mensa Adal- bertina". ,T Allereerst speelden de Juniores van Haar lem en Amsterdam een voetbalwedstrijd die in een draw eindigde. Daarna traden de elftallen van Den Haag en Amsterdam in het veld, waarop Kapelaan Kuilman den aftrap voor Den Haag deed. Dc Amsterdammers openden den aanval en be werkten een corner, die op niets uitliep. Daarop trad Den Haag eenige malen aanval lend op, doch de hitte speelde den spelers zoodanig parten dat er van goed voetbal geen sprake was. De partijen gingen vrijwel op zonder noemenswaardige uitblinkers. Ten slotte kwam uit een schermutseling voor het Amsterdamsche doel een fraai doelpunt van Kemperman. In de tweede helft was den Haag 't meest in den aanval en de Amsterdamsche keeper moest dan ook verscheidene malen hande lend» optreden. Het spelpeil zakte zoodanig dat er maar wat getrapt werd zonder eenig verband. De Haagsche doelman werd af en toe aan het werk gezet en kweet zich zeer verdienstelijk van zijn taak. Hoewel hij niet kon verhinderen, dat Grimberg voor de Am sterdammers gelijk maakt. Een kwartier later was men blij dat de wedstrijd was afgeloo- pen. I Het bestuur van den R. K. A. V. B. mag I de voldoening hebben een propagandistischen sportdag op touw gezet te hebben voor een zeer liefdadig doel en komt dan ook alle lof toe. Secr. Kerkpad 10, Santpoort. Uitslagen 1 Juni 1925. Santpoort ID.E.M. 1 12. Uitslagen 7 Juni 1925. Santpoort IH.B.C. 2 31. Santpoort 3H.B.C. 3 0 2, Programma 14 Juni 1925. Santpoort 1—A.D.O. I, aanvang 2% uur. Santpoort 3Victrix 3, aanvang 1 uur. Hiermede einde NederUagwedstrijden, De De N.A.C.-speler v. d. Broek heeft gisteren in de ontmoeting N.A.C.N.O.A.D. 'n been gebroken.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 7