Het Olympisch congres te Praag. CRICKET. Rood en WitV. R. A. HilversumHaarlem. AlbionR. W. II. Haarlem iï—V. V. V. II. Serie wed strijden H. C. Haarlem. WIELRENNEN. De Stadionbaan LAWNTENNÏS. DE TENNÏS-UITSLAGEN, HONKBAL. De competitie. MOTORSPORT. I. O. C. en F. I. F. A. Schreven we verleden week een artikel jver het F. I.-F. A.-congres te Praag, thans s de bijeenkomst van het I. O. C. aan de jeurt, welke eveneens plaats heeft in de Tsjechische hoofdstad. s Dit congres overtreft in belangrijkheid verre dat van de F. I. F. A. en uit de berich ten welke ons bereiken kan men gelukkig con stateeren dat men zich op deze bijeenkomst daarvan volkomen bewust is. Alvorens nader terug te komen op enkele besluiten willen we vooreerst de aandacht vestigen op de amateurskwestie. Uit den stand der zaak vormde deze ook bier de hoofdschotel. Men heeft de zaak breedvoerig besproken :n vervolgens rrrcjt 837 stemmen het volgen de bepaald De amateur bepalingen der internationale sportfederaties zullen voor de deelneming ïan de Olympische spelen worden geëerbie digd iedere deelnemer moet echter aan twee minimum bepalingen voldoen. Niet ge rechtigd, tot deelneming is n.l. Ie Hij die in zijn eigen-of ander land pro fessional is, of bewust geworden is. 2e. Hij die geldelijke vergoeding wegens loonderving ontvangen heeft. De verblijfkosten worden natuurlijk niet door de deelnemers zelf betaald. Deze komen voor rekening van het organiseerend land ïn zullen ten hoogste 5 dollar per dag en per persoon mogen bedragrn. In verband met het bovenstaande wijze wij nog eens op het besluit van de F. J. F. A., waarin wordt bepaald dat de vergoeding we gens loonderving aan de bonden wordt over gelaten. Het I. O. C. is dus nog beduidend verder gegaan dan de heer Kips wilde. Nu doet zich het eigenaardige geval- voor dat die bonden, welke in 1928 vergoeding wegens loonderving aan hun spelers willen toekennen, niet op het Olympisch voetbal- cournooi kunnen worden toegelaten. De F. I. F. A. heeft al eens gezegd zich •ioor niemand de wet te zullen laten voor schrijven doch daartegenover staat dat het I. O. C. baas in eigenhuis zal moeten blijven. Bovendien wat voor de één bindend is zal toch ook voor de ander moeten gelden. Verleden week reeds wezen wij er op dat men van F. J. F. A. zijde met de getroffen regeling moeilijk ter Olympiade zou kunnen komen. Nu blijkt van dat gezegde reeds de 'uistheid. Kips e.s. die het goed meenden, zullen dus op het eerstkomende congres van de voet balbonden wel de overhand krijgen. Ook op het I. O. C. congres heeft de bepa fing betreffende de loonderving eenigen tegen stand ondervionden. De Duitschers b.v. ver klaarden zich er tegen doch Amerika vond het verkapt professionalisme wanneer vergoe ding wegens loonderving werd toegestaan. Min of meer vreemd klinkt dit uit de mond der Amerikanen wanneer .men nagaat dat ten opzichte hunner landslieden Paddoch en Weismüller juist nogal eens opmerkingen over hun al of niet amateur zijn werden ge maakt. 't Blijft toch altijd een zeer delicaat onder werp. ..Ook over den datum en duur der spelen is men" doende geweest. Blijkbaar zijn de heeren toch wat ge schrokken van de lange duur der Parijsche Olympiade. Alles wat te lang duurt gaat ver velen, zelfs een Olympiade. En de belangstel ling verflauwt al eveneens spoedig. Thans heeft men bepaald dat de datum der spelen aan het organiseerend land wordt over gelaten, echter met dien verstande dat dit land den datum voor 1 Januari van het Olym pische jaar bekend maakt. Betreffende den duur der Spelen werd uitgemaakt dat zij op een Zondag zullen aan vangen, twee weken zullen duren en op den 2den Zondag zullen eindigen. In 2 weken tijd moet het geheele programma zijn afge werkt. Wij achten deze periode wel wat kort. Wan- neer men eens nagaat welk een geruimen tijd men in Parijs noodig had en daarbij in aan merking neemt dat het aantal deelnemende landen hier misschien dat Van 1924 nog zal overtreffen dan schijnen ons 14 dagen wel wat erg kort. Maar 't is nog lang geen 1928. HET PROGRAMMA. Door de betreeffend commissie werd een .tandaard-programma voorgesteld, nl.ath- letiek, turnen, moderne vijfkamp, worstelen, boksen, schermen, roeien, zwemmen, voet- oal en paardensport. Bij de beraadslagingen bleek het I.O.C. van oordeel, dat opneming /an een sport in het programma alleen be slist moet worden door dit comité, terwijl dan de samenstelling van het programma van elke sport aaii de internationale federatie overge- aten is. Er kwamen echter verschillende voor stellen in tot opneming der takken van sport die uit het programma vervallen zijn, binnen. Zoodoende werd door 't Congres den wensch uitgesproken wielrijden op de baan en weg, rockey, tennis, gev/ichtsheffen, zeilen (zes- :n achtmeterklasse) aan het programma toe e voegen, in overeenstemming met een door Nederland ingediend programma. Alleen schieten werd niet opgenomen. Als maxi mum aantal deelnemers per land per nummer is 4 voorgestejd. Voorts werd de wenschelijkheid uitgespro ken geen Olympische wedstrijden op het pro gramma te. brengen van de sporten, die in hetzelfde jaar wereldkampioenschappen uit schrijven. In verband hiermede werd het voor stel gedaan de in aanmerking komende fede raties te verzoeken de Olympische wedstrijden ds wereldkampioenschappen te beschvuwen. Zooals men <Jus uit het bovenstaande ziet is men aardig aan het plukken geweest. Met de Nederlandsche delegatie is hierna overeengekomen, h-ar plannen aan het Con gres voor te leggen. Op den laatsten dag kweet zich Baron Schimmeipenninck van deze taak. Hij noemde de onderstaande sporten voor de a.s. Olympiade Athletiek, gymnastiek, boksen, schermen, worstelen, roeien, zwemmen, waterpolo, paar densport, moderne vijfkamp, wielerwedstrij den op weg en baan, voetbal, hockey, lawn- tennis, gewichtheffen, zeilen (monotypes, :es- en acht meter-klasse), schieten op klei duiven, benevens kunst. Aanmerking werd gemaakt op het schieten, op kleiduiven, terwijl men van andere zijde het schieten met jachtgeweer weer propa geerde. Tenslotte heeft onze N.O.C.-voorzitter zijn. voorstel (schieten op kleiduiven, maar teruggenomen. Bii het genoemde programma waren nog enkele sporten die slechts ter aanvulling van het prog-amma dienden. Verschillende daar aan werden in meerdere of mindere mate be streden. Vooral het wielrijden ondervond een ge- duchten tegenstand. Het wielrijden op de baan wilde men maat het liefst gehefel laten vervallen. Voor Heiland ha'd men misschien juist het rennen op den weg beter kunnen bestrijden, zezien we hie: op deze materie van sport al heel slecht zijn ingericht. Tenslotte werden zoowel het rennen op den weg als de baan wedstrijden gehandhaafd. De opmerkingen die bij behandeling van net wielrijucn waren gemaaKt, gaven oen neer Kirby aanleiding, tot een voorstel, waarbij het congres werd uitgenoodigd de wensche lijkheid'uit te spreken, dat het I.O.C. in het vaste programma geen sporten zou opnemen, die in het jaar van de Olympiade zelf een we reldkampioenschap uitschreven, waarbij voor al gedacht werd aan het wielrijden'te Parijs, waar de wereldkampioenschappen kort op de Olympische wedstrijden volgden.Het voor stel werd met 54 tegen 21 stemmen aangeno men. Comte de Clary deed het practisch voor stel, bedoeld als aanvulling van het vorige, om de federaties te verzoeken in het jaar, dat Olympische spelen worden gehóuden, de bij die gelegenheid te houden wedstrijden te beschouwen als haar wereldkampioenschap pen, een voorstel dat geen bestrijding vond en dat de heer Kirby nog eenigSzins aanvulde door de bepaling, dat de sporten der federa ties die daaraan niet medewerkten, niet bij de O.S. worden gegeven. Hockey had eveneens nog een aanval te ver duren doch haalde het tenslotte met 40 tegen 22 stemmen. Gewichtheffen werd gehandhaafd met 46 tegen 28 stemmen. De voorzitter van het I.O.C. de heer Bail- let Latour die inplaats van Baron de Couber- lin is gekozen bracht bij de beantwoording van de vragen betreffende de loonderving het F.I.F.A.-besluit naar voren. Hij zeide dat er geen reden was, om de F.I.F.A. uit te schake len. Alle spelers, die geen vergoeding wegens loonderving ontvangen kunnen uitkdmen. Ten dien opzichte zal men vertrouwen moeten stellen in de nationale bonden en in denver klaringen welke zij voor hun spelen moeten teekenen. De verklaringen, de z.g. amateurs-eed, werd als volgt geformuleerd Ondergeteekende verklaart op zijn eere woord amateur te zijn overeenkomstig de Olympische amateursbepalïhgen. Deze ver klaring moet mede onderteekend worden door het Nationaal Olympisch Comité en de nationale federatie, waartoe zijn sport behoort. Behalve door den deelnemer zal deze ver klaring ook door zijn bond moeten worden geteekend. Hiermede is het voornaamste van het Praag- sche Congres verteld. Onze Hollandsche delegatie heeft zich op een voortreffelijke wijze van haar taak ge kweten en de talrijke buitenlandsche gedele geerden hebben kunnen aanschouwen dat het kleine Holland ook op sportgebied zijn groote mannen heeft aan wie men de organi satie van een dergelijk wereldgebeuren op sportgebied, gerust kan toevertrouwen. Het eerstvolgend Congres zal in 1926 wor den gehouden te Lissabon, terwijl in 1927 Cairo de eer te beurt zal vallen. hex spueaig gedaan. Up 12, valt hex laatste wicket (Leescr 34). Met nog 1 A uur speeltijd en een voor sprong \an 75 waagt v. Eghen nog een kans je. En werkelijk liet het zich in het begin aanzien, dat R. en W. met innings zou win nen. De wickets vielen regelmatig. Eer- kwartier voor tijd zijn er 8 wickets meer voor 33 runs, maar v. d. Chijs en v. d. Berg spelen den verdéren tijd uit, zoodat R. en W. wint met 75 runs. Naar wij vernemen, heelt Haarlem aange vraagd haar beiden wedstrijden tegen R. en W. aan de' Spanjaardslpan te spelen. Dus Zondag a.s. R. en W.Haarlem. Dat zal A. Schill bowled H, C. Kierck Dr. T, Kessler 1, b. xv. O, Cleveringa Mr. J. v. d. Pot bowled O. Cleveringa M. Jansen bowled H, C. Kierck R. Vis c. and b. B. Dik J. Schmeinck not out «o 6 0 37 17 33 lor 8 wickets spannen! De volledige scores luiden: Innings R. en W. J. v. Eeghen c. J. Eilers b.^J. v. o, Chijs E. F. Wackwitz 1. b. w. O, v. d. Berg P. A, L. v. Bueren bowled O. v. d. Berg J. J. Swens c, Mr. Hamburger b. O. v, d. Berg J. G. Börneman bowled O. v. d. Berg S. Postmuma c. Leeser b. G. Hamburger L. Reydon 1. b. w. Mr. G. Hamburger B. Davidson bowled Rincer A. G, de Jong boxvled Hamburger c. J. Posthuma bowled Rincker P. P. J. Hoomans not out Extra's 4 4 '5 34 23 41 18 4 17 10 0. 25 Totaal 196 Bowlingcijfers: Princker 252, v. d, Chijs 1—59, O. v. d. Berg 4—23, Mr. G. Hambur ger 337. Wicket vol: 1—6 (2); 2—19 (3); 3—64 (1); 4—73 (4); 5—103 (5); 6—161 (7); 7—168 (6); 8—168 (8),; 9—180 (10); 10—196 (9). lste Innings V. R. A.: W. de Koster bowled L. Reydon O. v. d. Berg run out J. Eilers bowled L. Reydon 20 F. J. W. Rincker bowled- L. Reydón 4 Mr. G. Hamburger c. P. P. J. Hoomans b. S. Posthuma Jnz. 0 K. Leeser c. and b. C. J. Posthuma Snr. 34 J. de Myere c. B. Davidson b. S, Posthuma Jnz. 3 J v, d. Chijs run out 15 J de Koster c. L. Reydon b, B. Davidson 2 B. Meyer not out 6 Extra's 7 Bowlingcijfers: Biemond 223 B. Dik 2—35 LI. C. Kierck 2—32 O. Cleveringa 229 E. v. Musscher 019 Wicketval: 1—23, 2—26, 3—41, 4—41, 5—93, 6—100, 7—142, 8—144, Mr. F. A. Davidson bowled Biemond 0 v. Milligen not out 3 P.* Jansen did not bat Extra's 17 Totaal 155 Innings H. C. B. J. W. v. d. Boogaerdt c. v. Milligen b. Schmeinck U P. P. J. Hoomans c. Schmeinck b. Dr. T. Kessler 16 E. van Musscher l.b.w. Schmeinck 0 W. Onkenbout bowled van Milligen 12 Ch. Kierck bowled Dr. T. .Kessler 12 H. C. Kierck bowled M. Ja joen 3 Biemond bowled J. Schmcir.ck 8 O. Cleveringa not out 13 Th. Hetem c. Dr. T. Kessler b. P. Jansen 11 B. Dik bowled P. Jansen 0 Segerius run out 5 Extra's 121 Bowlingcijfers; M. Jansen Schmeinck v. Milligen Dr. T. Kessler P. Jansen Wicketval: 1—23, 2—23, 3- 6—63, 7—63, 8—19, 9—79, I, Totaal 93 1—28 3—26 2—13 2—13 2— 9 -36, 4—49, 5—52, 10—93. Bowlingcijfers: L. Reydon 352, C. J Posthuma 2—10; S. Posthuma Jnz. 235, Hoomans 09, de Jong 04. Wicket vol: 1—32 (2); 2—54 (1); 3—58 (4); 4—59 (5); 5—69 (3); 6—74 (7); 7—104 (8); 8—113(9); 9—118 (10); 10—121 (6). 2de Innings van V. R. A.: H. Leeser c. P. van Bueren b. L. Reydon 0 Meyer bowled C. J. Posthuma 11 J. Eilers c. A. de Jong, b. C. J. Posthuma 3 W. de Koster bowled L. Reydon 1 F. J. W. Rincker st. v. Eeghen b. S. Posthuma 1 O. v. d. Berg not out, 2 J. de Koster c. and b. P. Hoomans 3 Mr. G. Hamburger c. S. Posthuma DE CRICKETWEDSTRIJDEN. De onderstaande uitslagen zijn ontleend aan de Crt. V.V.V.—H.C.C. I. Gewonnen door V.V.V. met 26 runs op de le innings. V.V.V. Ie innings 204 (W. Grootmeyer 43; J. Oud- heusden 33; J. J. Grootmeyer 30; N. Slag 27) Fokker 6 voor 60. H.C.C. I le innings 178 (A. J. de Beus 36; G. Bouwmeester 31 not out; M Jansen 24) J. J. Grootmeyer 7 voor 75; Maas 2 voor 36 HilversumHaarlem. Gewonnen door Haarlem met 3 wickets. Hilversum le in nings 176. Haarlem le innings 180 voor 7. Rood en WitV.R-A. Gewonnen door Rood en Wit op de eerste innings bet 75 runs. Rood en Wit 196. V. R. A. 121. V.R.A. 2e innings 8 voor 33 (tijd ver streken). H.C.C. IIAjax. Gewonnen door H.C.C. II met 79 runs op de le innings. Ajax le innings 90 (A. Wempe 33); Sodderland 3 voor 16; G. Schill 3 voor 28; Th. de Kierck 3 voor 24. H.C.C. le innings 169 (E. Jansen 68; Borel 20); v. d. Reyden 6 voor 23. Ajax 2e innings 75 voor 1 (A. Wempe 53 not out) Soddeland 1 voor 7. QuickP. W. Gewonnen door Quick met 103 runs op de 1 innings. P. W. le innings 69 (E. Jannink 93), Ter Wiel 5 voor 16; P. Rees 2 voor 5. Quick le innings 172 voor 7 (C. E. ter Kuile 51; A. H. van Heek 24), Éngering 2 voor 15; D. den Hartog 2 voor 17. 2e klasse. V.R.A. IIC.V.H. Gewonnen door C. V.A. met innings en 42 runs. C.V.H. le in nings 147, V.R.A. II 43 en 62. AlbionR. en W. IL Gewonnen door R. en W. II met 124 runs op de le innings. Albion, le innigs 68. R. en W. II le innigs 192. Albion 2e innings 124. HaarTem II—V.V.V. II. Gewonnen door V.V.V. II met 59 runs op de le innings. V.V. V. II met 59 runs op de 1« innings. V.V.V, II met 59 runs op/ II 103, Haarlem II 44. 3e klasse. VleermuizenR.C.H. Gewonnen door R.C.H. met 50 runs op de 1 innings. R.C.H. 97 en 97 voor 7. Vleermuizen 47. H.C.C. IV—Phoenix H. Gewennen door H.C.C. IV met innings er. 97 runs." Ajax II—V.O.C. II Uitgesteld. Amst. C. C. II —V.V.V. ÏÏI. Gewqmcen door Amst. C. C. II met innings en 12 runs. Amst. C. II 149. V.V.V. III 71 en 66. KampcngU.V.V. Gewonnen door Kampong met innings en 1 run. U.V.V. 100 en 62: Kampog 63. Het is R. en W. gehikt onx V. R. A. te slaan met 75 runs. Bijna werd nog met in nings gewonnen. Een kwartier voor het ein de waren 8 wickets néér voor 33 runs, maar v d. Berg en v. d. Chijs speelden den verde ren tijd uit. v. Eeghen won zooals gewoonujk den toss en ging batten. Het batten der R. en W.-ers was beduidend beter dan in de vorige wed strijden. Vooral de 41 van S. Posthuma Jr. was fraai. Hij bleek flink van dé lessen van trainer Warmor.dt geprofiteerd te hebben. Verder zorgde Swens met een gelukkige 34, ^orneman 23, Reydon 18, de Jong 17 (waar onder een zes op Hamburger) en Posthuma Snr. 10 ervoor, dai het totaal tegen de 20O liep. Rincker bleek veel van zijn snelheid ver loren te hebben, v. d. Berg bowlde zeer ver dienstelijk (423). Het liet zich in den beginne aanzien dat V. R. A. dit totaal zou halen. Het eerste wicket viel eerst, op 32 (v. d. Berg 12) en het tweede op 54 (de Koster 23). Dan treedt er echter een collapse in. Van 2J54 wordt het 674. Leeser en v. d. Chijs brengen ver betering. Vooral de eerste beeft er danig he. oog in. Wanneer v. d. Chijs op 104 door een fraaie ingooi van Hoomans run out gaat, is J. v. d. Chijs not out de Meyer dit not bat b. L. Reydon Extra's Totaal 38 Bowlingcijfers: L. Reydon C. J. Posthuma S. Posthuma de Jong Hoomans Wackwitz Wicket vol; 1—0; 2—11; 3- 6—29; 7—32; 8—53. 3—10 2—15 2— 4 0— 0 1— 3 0— 1 -14; 4—16; 5—24; Gewonnen door Haarlem in de eerste innings met wickets en 4 runs. Hilversum bat eerst en slaat een totaal van 176 runs. N. J. J H. Kessler c. Schotsman b. Maas 47; H. van Booven run out 22; H. Naep- huson b. Healy 19; Mr. H. A. J. Kessler c. Healy b Maas 14; Jhr. v. Spengler c. Schmink b. Lanting 26; C. Bakker Jr. c. Bieshaar Schmeink 11; P. Labouchere c. en b. Schmeink 4; G. Titsingh c. Sanders Maas, 6; J. v, d. Pot not out 1; P. Cre- mers b. Schmeink 10;. W. Tancet, did not bat. Bowlingcijfers: B. Hedly 132, Lanting 132, Schmeink 3—50, Maas 344. Vervolgens bat Haarlem en bereikt een totaal van 180 runs, waarna gesloten wordt v. d. Lee l.b.w. Mr. J. H. Kessler 36; P. de Ring c. v, d. Pot b. v. Booven 0; W. Schotsman c. Tawcet b. Cremers 18; V. R. A. II—C. V, H. I Gewonnen door C. V. H. I, met Innings en 42 runs. C.V. H. verliest den toss en moet batten. Om half twaalf trekken Koch en v. Riet naar de wickets, waar laatstgenoemde door een misverstand direct run out gaat (1—0). Nu komt Roodt in. Beide batsmen staan goed te spelen en laten verschillende mooie slagen zien. Het totaal is dan ook reeds 74 als de scheiding komt, Koch wordt nu ge bowld door Dolleman van een nuttige 35. Keyser slaat vlug 12 runs en de Nas heeft aan 2 ballen genoeg. Met de lunch is de stand 5120, Roodt 57 n.o., Broekmeier 8 n.o. Na de lunch wordt het een spoedig einde. Broekmeier en Kwantes gaan achter elkaar uit en met het 9e wicket in wordt eindelijk ook Roodt gebowld voor 69, Totaal wordt met 11 extra's 147, waarvan A. J. Roodt 69, Koch 35, P. Broekmeier "4, A. Keyser 12. Bowlingcijfers V. R. A.E. J. Dolleman 551, A. T. Dolleman 113, B. Lenz 326, Dr. Hofstee 0—12, J, v. d. Linde 2—34. V. R. A. presteert aan de wickets niet veel. Slechts Dr. Hofstee en J. v. d. Linde komen met resp. 14 en 15 in de dubbele cijfers. Het totaal is slechts 43, B. In deze innings giggen maar liefst 3 bats- men run out Bowlingcijfers: A. J, A. Roodt 210j O. Keyser 531. V. R. A. wordt nu voor innings ingestuurd en het is haar niet mogen gelukken deze fe ontloopen. Op 62 hebben allen een beurt gehad. De Gorster was Topscorer met een gelukkige 21, waaronder 2 mooie vieren. Verder Dr. J. Hofstee 10, E. J. Dolleman 16. Kwantes was achter het wicket goed op dreef, getuige de 3 byes in 2 innings. Bowlingcijfrs: A. J. Roodt 526, O. Keyser 1—10, D. de Nas 3—21, Gewonnen door R. W. met 124 runs. Albion bat eerst en maakt er 68, Alleen J. E. v. d. Stadt was met 28 in de dubbele cijfers. R. en W. beantwoordt, met 192, xvaarvan G. de Vries 41, Cleveringa 18, Jhr. B. Th. Elias 21, Mr. F. A. Davidson 15, Jhr. C. Elias 32 en L. W, Nijboer 20. Albion wordt nog eens ingestuurd maar maken precies de benoodigde 124 runs. C. J. v, d. Stadt 10, C. v. d. Stadt 18, J. C. v. d. Stadt 13, Ooms 20, v. Orden 22, Ricker 18 not out Bowlingcijfers:. lste innings Albion, J. K. n., daar er voor 2 mus evenveel wic kets zijn gevallen. Nu zijn 't echter G. Krom met 15 runs, C., Scheffer en J. Doets ieder met 21 en P. Dik met 14 en van Dam met 12 runs, welke de Vleermuizen-aanval tot duizelen brengen. Wanneer 't totaal van R. C. H. 97 bedraagt en er slechts 6 wickets zijn gevallen, geeft Vleermuizen verderen strijd op. R. C. H. wint dus met 50 runs op le innings. Courant DE ENGELSCHE WEDSTRIJDEN. Cambridge University beschikt dit seizoen wel over een sterke cricketploeg. Zoo wis ten de studenten de sterke county Yorks hire op meer dan waardige wijze partij te geven. Ondanks het feit, dat Yorkshire met het zelfde elftal uitkwam als voor de eerste klasse league-wedstrijden wist de Cambridge- aanval de heeren voor 161 aan den kant te zetten. Voordien hadden de studenten zelf 192 gemaakt (K. S. Duléepsinhi 53). ïn^ de tweede innings scoorden de amateurs (weder om dank zij Duleepsin'nji 70) het goede to taal van 214, waardoor de profs, voor de taak w'éfden gesteld 246 runs te maken of den tijd uit te spelen. Het eerste mislukte, zoodat de eens zoo beroemde county genoe gen moest nemen met een draw. In de tweede helft van de vorige week sloegen de studenten een elftal van de ,.Army" met niet minder dan 8 wickets. Weer was het de Indiër Duleepsinhji die met de hoogste score, n.l. 112, uit den strijd kwam. De totalen waren: Army 196 en 238; Cambridge-University 416 en 192. De wedstrijden voor de eerste klasse heb ben deze week weinig verrassingen opgele verd. De met zooveel belangstelling tegemoet geziene strijd tusschen Lancashire en Yorks hire is ten slotte in een draw geëindigd met een voordeel aan Lancashire's kant door de eerste inningsvoorsprong. De cijfers luiden als volgt: Yorkshire 232 en 1865; Lancashire 265 (Hallom9 111 niet uit.) De beide door Surrey gespeelde wedstrij den eindigden gnbeslist. Tegen Sussex werd ondanks de afwezigheid van Hobbs een eer ste inningsvoorsprong verkregen, terwijl het in den wedstrijd tegen Nottinghampshire ge ducht heeft gespannen, alvorens de Londe- naren het tot een dergelijk resultaat hadden gebracht. Nadat 'Nottinghamshire op het zwakke i bowlen van Surrey's aanval, 399 runs had gescoord, (G. Gunn 117) speelden Hotbs en 'Sandham de Nottinghamaanval aanvankelijk zeer voorzichtig. Eerst op 130 kwam de scheiding en werd Sandham door Oates achter het wicket gevangen, Daarna speelde good old Jack wat vrijer; hoewel hij meer dan 4 uren aan de wickets bleef, slaagde bij erin niet minder dan 189 runs te maken, (zijn zesde Century in achtereenvolgende wed strijden) xvaardoor hij met de hulp van A. Jeacocke 50 en Sheperd 48 zijn county in veiliger haven bracht. Het totaal werd ten slotte 454. Tijd om een beslissing op de tweede innings te krijgen, ontbrak, zoodat Surrey de drie punten voor een voorsprong op de eerste innings, mee naar huis nam. In Hearne's benefice-wedstrijd, hebben circa dertigduizend toeschouwers genoten van de ontmoeting MiddlesexSussex. Na 383 van de Londenaren (Hearne 117) beantwoordde de club van Gilligan dit totaal met 218, terwijl Sussex in de folloxv-cn het slechts tot 209 bracht. De benoodigde 45 runs werden ten slotte ten koste van 2 wi ckets gemaakt, waardoor de Londensche county met 8 wickets zegevierde. Ten slotte moeten wij het succes van Essex nog memoreeren. Dank zij den fastbowler Louden en Doug las Himself werd de geheele Worcester- ploeg voor 150 aan den kant gezet, nadat Essex zelf 248 had gemaakt. In de tweede innings gaf capt. Douglas het goede voor beeld en scoorde 51 uit een totaal van 280. Weer werd de tegenstander voor slechts 150 uitgegooid, dank zij wederom Loudon (549) zoodat Essex met niet minder dan 228 runs zegevierde. UMPIRE. 2e klasse. D.V.V.—A.G.H.C. 14—20 Concordia 2Z.R.C. 1650 3e klasse. V.V.G.A,Concordia 3 1224. COMPETITIESTAND, le klasse. BI.-Wit Haarlen: Quick Ajax Concordia A.G.H.C. Z.R.C. Quick II BI,-Wit II D.D.V. Concordia Ajax II gesp. 4 2 2 4 2 gew. verl. punt. 2e klasse. II 5 3 1 4 4 1 2 1 4 4 10 8 2 gemidd. 2.— 1.— 1 0.50 0.- 2— 1.6C 0.66 0.— 0.- 0.- hiei niet XJUWUUgUjlCTS. jam iiuiou. v A. Healy b. C. Cremers 54; R. Sanders b. Adriaans 4—22, Cleveringa 6—21, Mr. Da- C. Cremers 6; A. Bieshaar not out 36; A. Maas l.b.w. C. Cremers 0; J. Schmeink stumped 1; T. Jaski not out 8; M. Hout- kooper, T. Lanting did not bat. Bowlingcijfers: v. Booven nam 2—50, Cremers 433, v. Spengler 026, Dee Kessler 1—38, Bakker 06, Tawcet 09, H. D. Kessler, 07. Door deze overwinning blijft Haarlem nog steeds in de running. Zou Haarlem dit jaar het kampioenschap in de wacht slepen? H. C. B. XI—FLAMINGO'S. Deze jaarlijksche wedstrijd tusschen het H. C. B.-elftal en de Flamingo's, is ge ëindigd in een overwinning der laatstge noemden. Wanneer Het fielden der H. C. B.-ers niet zoo erbarmelijk slecht was geweest, had de H, C. B. wellicht den wedstrijd gewonnen. Het batten der Flamingo's viel tegen. De batsmen riskeerden te veel, waardoor er veel kansen gegeven werden. Men kreeg het Jevoel, dat de batsmen de bowlery een beetje licht opvatten en ook wilde men met het oog op den korten speeltijd het spel te veel force eren. Kierck wint den toss en stuurt (onbegriioo- lijk met het oog op de hitte) dc Flamingo's naar de wickets. Dc eerste vier wickets (v. Eeghen, Wackwitz, F. Kessler en v. d. Pot) Vallen regelmatig, doch Schill en M. Jansen zetten een flinken stand op. Diverse 6axvlers worden aangezet, maar mede door net slechte fielden, heeft niemand succes. Van 44} wordt hei totaal 3, voordat aan voerder Kierck M. Jansen bowlt. Ook Schill is darf spoedig aan de beurt om voor 23 te verdwijnen. Kis en Schmeinck toonfen geen ontzag voor de bowlery. Schmeinck geeft veel kansen, die niet geaccepteerd worden. Op 142 vangt Dik Vis op eigen bowlen voor een keurige 17. Davidson is direct gebowled. Met v. Milligen in voert Schmeinck het totaal op tot 155. Dan sluit aanvoerder Davidson de innings Schmeinck 33 n.o. Biemond, Dik, Kierck en Cleveringa ieder twee wickets, voor resp. 23, 35, 33 en 29 runs. Het batten der H.C.B.-ers was heel wat be ter dan het fielden v. d, Boogaerd) (11), Hoo mans (een keurige 16), Onkenhout (12), Ch. Klerk (12) en Cleveringa (13 n. o.) zorgden voor een totaal van 93, wat zeer goed te noemen is op de sterke Flamingo aanval (M. Jansen, Schmeinck). Dit totaal was waar schijnlijk wel hooger geweest, wanneer Cle veringa, die momenteel zeker het beste bat der H. C. B. is, niet zoo laat was ingezet. Nu bleef hij met een onberispelijke 13 not out. 'Zoo behoort deze match weer tot het ver leden en wij spreken den wensch uit, dat deze wedstrijd, die zoo'n mooie propaganda voor het mooie cricketspel is, nog vele jaren zal olaats vinden. De volledige scores luiden: lste innings Flamingo's: J. v. Eeghen boxvled B. Dik E. F. Wackwitz bowled Biemond V2 vidson 014. lste innings R. W.: Ooms 775, J. E. v. d. Stadt 022, P. Kluyver 246, F. H. Buys 017, v. Rossum 118. 2de innings Albion: Cleveringa 315, Adriaans 146, de Vries 219, Davidson 3—44. De Haarlem-captain Sasburg wint den toss en verkwist eerst fielden. De eerste bais- man van V. V. V zijn gauw verdwenen, maar de staart roert zich geweldig, zoodat de Amsterdammers nog een totaal van 103 runs bereiken, waarvan Engelgeer 12, Herschel 19, M. Wessels Jr. 39 no. out. Bowlingcijfers: Fortgens 336, Nagtzaam 428, W. Sanders 04, v. d Lijhe 117, Hazes 07. Na de lunch batten de Haarlemrhers, maar brengen het niet verder dan tot 44 runs. Alleen Hazer met 12 en v. d. Lijhe met 13 runs kwamen in de,dubbele cijfers. Bowlingcijfers van V. V" V. natuurlijk uit stekend: Jeuhen nam 419, Wermeskerken 6—14. Het is te hopen, dat de Haarlem-reserves» zich eens wat meer op het batten toeleggen, anders zullen er dit seizoen niet veel over- xvinningen geboekt worden. HAARLEMSCHE CRICKETBOND. Door den wedstrijd Flamingo'sH. C. B. XI werd slechts 1 wedstrijd gespeeld, n.l. te Haarlem IVR. C. H. III, die door de thuis club met runs gewonnen werd. De scores luidden: "Haarlem IV le innings: 54, H. Healy 29, P, v, d. Berijk 10. Bowlingcijfers: de Graaf 720, R. de Vries 317, v. d. Nas 014. R, C. H, III 24 Topscorer, F. Snellens met 8. Visser 3—9. Langelaar 67. Haarlem IV 2e innings 20. H, Healy 11. J, de Graaf 614, R, de Vries 4—6. R, C. H. III 31, J. Nieman 17. Visser 39, Langelaar 519. De wedstrijd Ajax—Haarlet in aanmerking genomen. OM DEN ZILVEREN HONKBAL op Zondag 14 Juni. Als deelnemers schreven in Ajax, Quick, Concordia, Z.R.C. en A.G.H.A., waarna door loting het volgende programma werd vast gesteld: A AjaxQuick 10M11K uur B ConcordiaZ.R.C. 111/12'A uur. C' Winnaar AA.G.H.A. 1—2 uur D Winnaar BWinnaar C 2/i 4 uur. De uitslagen van de gisteren gehouden wielerwedstrijden in het Amsterdamsche Stadion zijn: Wedstrijd met voorgift voor nieuwelingen over 800 M. le rit: 1 W. Gerritse; 2. J. Heyn; 3. J. JieBnk; 4. J. Woldschrijn. 2e rit: I F. de Vos; 2. J Hommer; 3. W. Goedkoop; 4. W. Neerings. Beslissing: 1. W. Gerritsen; 2. J. Kommeb; 3. F de Vos; 4. J. Jillink. Wedstrijd op race-motoren, le rit: 1, Her- kuleyns; 2. Borgotti) 40 M. 2e rit: 1. Bor- gotti; 2 Herkuleyns (2 lengten). 3c rit (achtervolgingsreca): 1. Herkuleyns, 170 M ingeloopen; 2. Borgotti. Einduitslag: 1. Hen kuleyns (Indian); 2. Borgotti. Int. tandemwedstrijd voor bcroeprijden over 1200 M (3 ritten); le rit 1. G. Leene- v Boxel; 2. Mori-Moretti; 3. Cugnol-Pey- rode; 2e rit: 1. Leene-v. Boxel 2. C^ugnot- Pynrode; 3. Mori-Moretti; 3e rit; 1. Cugnot- Peynrode; 2 Mori-Morette; 3. Leene v. Boxsel, 5 p.; 2. Cugnot-Peynrode, 6 p 3. Mori-Moretti, 7 p. Koppelwedstrijd voor beroeprijders, 16 K. M. met 5 klassementen. 1 Bontekoe-P. Lee ne, 2 4 4 12 22 p., rijd 24 m. 30 1/5 sec.; 2. Texier-Ooms, 4 1 8 6 19 p.; 3. Ikelaar-De Vreng, 1+3 3 6 3 16 p 4. Auspaz:h-Bustiaan 2 9 II punten. Intern, sprintwedstrijd voor beroepprijden over 800 M. om den „Jaap Eden-priis", K rit; 1 Mori; 2 Tulleken; 3. Vreeswijk; 2e rit: 1, Bontekoe, 2. Cugnot, 3. Ikelaar; 3e rit: 1 Texier, 2. Van Boxsel, 3. De Vreng; 4e rit: 1. Moretti, 2. Ooms, 3. Emous; 5e rit: 1 Peynrode, 2 v. d. Berg; 3. P. Leene; 6e rit: 1, G. Leene, 2. Aandewiel, 3. Frkelens. Herhalingsritten: le rit: 1. P. Leene, 2. Ikelaar, 3 De Vreng, 4 Tulleken; 2e rit: 1. Cignot, 2 Ooms, 3. Vreeswijk, 4. Erkelens; 3e rit: 1. v. Boxsel, 2. Emous, 3. Aandewiel, 4. v. d. Berg. Eerste klasse West. Haarlems. Haarl. L. T. C. C.Angelo Dutch Ib52 B'ussum: Het Spiegel IaD.D.V. Ia 07 Het Spiegel Iz-^Stadio I 34 Amsterdam: FeslinaD. D. V. Ib. 25 Eerste klasse Oost. Enschede: EnschedeWagingen 4—3 R. VLEERMUIZEN—R. C. H. C. H. heeft kans gezien om ook haar 4en wedstrijd in een overwinning om te zet ten. Nu was Vleermuizen (welke vereeni- ging speelt op 't keurig ingerichte Gem.' Sportpark te Bussum) 't kind van de reke ning. R. C. H. verliest den toss en gaat eerst batten. Na een vrij slecht begin (3 voor 12) brengt W. Spoor wat leven in de brouwerij, door een nuttige 39 runs te scoren, 't Totaal wordt voor R. C. H. le innings 97 runs. Vleermuizen hierna ingaande kunnen 't niet verder brengen dan 47, dank zij schit terend bowlen van H. de Jong, welke maar liefst 8 wickets voor slechts 10 runs voor zijn /rekening nam. Daar er nog voldoende speeltijd rest xvordt R. C. H. wederom naar de mat ge stuurd. Vleermuizen trachten hierdoor een nederlaag te ontgaan. Wederom is 't begin niet rooskleurig voor Eerste klasse Zuid. Eindhoven: TongoVenlo 25 Tweede klasse West. Den Haag: Tuinstadw. Houtrust Schiedam I 43 Den Haag: Oranje T. CReady G. I7—0 Gouda: T. I. O. D.—Wals5—2 Rotterdam: Wigwam IMaas 25 OdeaHoutrust 25 T. O. E. G.Game II 43 Den Haag: Tuindstadw. Houtrust IIHoutrust 25 Den Haag: T. O. P. IIIOO I 25 Gouda: e QuickSido 34 Amsterdam: TeddySmash Ha 43 Amsterdam: D.D.V. libSpiegel II 61 Amsterdam: Smash libStadw, II 25 le Klasse. QUICK—HAARLEM. Niet, doorgegaan, wegens niet opkomen van Haarlem. Er schijnt hier echter een vergissing in 't spel te zijn, althans bij geen der Haarlembestuurders was een aanschrij ving voor dezen wedstrijd binnengekomen en men was bij Haarlem dan ook uiterst verbaasd over bovengenoemden uitslag. In een „verloren, xvegens niet opkomen",, zal Haarlem natuurlijk niet berusten. BL.-WIT—AJAX 27—11. Als Blauw-Wit het eerst aan slag gaat, blijkt al dadelijk, dat de strijd spannend zal worden. De Ajaxieden stellen zich uitste kend op en geven vanaf het begin goed veldwerk te zien, zoodat BI,-Wit in de eer ste inning niet in staat is dc score te ope nen, Als Ajax gaat slaan ré de oogst even eens schraal, maar van Gcldeïen geeft zijn club toch de leiding. De tweede inning laat door goed veldwerk van beide kanten den stand onveranderd. Dan spoort Drilling zijn mannen nog eens extra aan en in de derde inning weten de zebra's 6 runs te behalen en in de vierde nog een viertal. Ajax heeft inlusschen aardig xveten op te halen en ein digt de vierde inning met 1 punt achterstand. De vijfde inning geeft de beslissing. Alle Bt.-Witters komen meer dan eens aan slag. De man aan het scoringbord zit niet stil: niet minder dan 15 runs in het resultaat. Daarmee is Ajax verloren. De achterstand is te groot en als de zesde inning eindigt met den stand 2711 ré het tijd. Bl.-Wit boekt daardoor haar vierde over winning in successie, wel een mooie presta tie. Haar plaats aan het hoofd van de corn- petiètielijst is daardoor vaster dan ooit. Ajax schijnt haar ouden vorm naar niet terug te kunnen vinden en moet danig op passen voor de laagste plaats. le demi-finale: 1. Mori, 2. Peynrode, 3. I|eene, 2. v. Boxsel, Bontekoe. 2e demi-finale: 1. G. 3. Texier. 3e demi-finale: 1. Cugnot, 2. Moretti, 3. P, Leene. Finale: 1.- G. Leene, 2 Mori, 3. Cugnot DE DUMONCEAU-BEKERRIT. De Dumonceau-Bekerrit fs altijd een eve nement voor de motorsportwereld. Wanneer dit stukje onder de aandacht van onze lezers komt, zijn de deelnemers wee, op weg naar het Haagje of waarschijnlijk daal al gearriveerd. Dan zitten er pl.m. 1000 K.M, op. Er zijn ditmaal niet minder dan 70 deel nemers, waaronder natuurlijk ook 'n behoor lijk aantal automibilisten. Het meerendeel maakt den rit echter op het motorrijwiel wat het beteekent 1000 K.M, af te leggen in een betrekkelijk korten tijd, En neemt men hierbij dan nog in aanmerking dat de rijders ditmaal met een zwaar en en misschien voor velen onbekend parcours, te kampen hebben, dan blijkt wel, dat het volbrengen van dezen Dumonceau-rit een prestatie op zichzelf is. Gestart is Zaterdagmorgen in Den Haag bij het bekende Boschhek. Met een tusschen- ruimte van een minuut in telkens een deelne mer vertokken. De rit gaat van den Haag over Gouda naai Den Bosch en van daar door Brabant naai het Limburgsche stadje Venray. Hier hebber de deelnemers Zaterdag middag geluncht, om dan verder te terkken, dwars door Bra bant over Budel, Homont, naar de Belgische stad Spa. Hier is het eindpunt van de eerste etappe en de rijders hebben er dan een flinke 400 K.M. opzitten. Zondag hebben de deelnemers den reis voortgezet. |Het parcours door de Ardennen is voor de Hollandsche rijders, mede natuur lijk door onbekendheid van het terrein, bij zonder zwaar. De Belgen waarvan er een twintigtal van de partij zijn, hebben het hiel heel wat gemakkelijker. Over Dinant en Namen gaat de reis naai Brussel en al is misschien tijdens deze route het terrein wat zwaar; dit euvel wordt ruim schoots-vergoed door de prachtige landstreek waarvan de rijders hier kunnen genieten. In de Belgische hoofdstad wordt overnacht. Maandag dus heden hebben de deelnemers den tocht hervat en is men weer naar den Haag gereden. Ongeveer vijf uur hoopt menj weer aan het boschhek te zijn. Er is gereden met een snelheid van 36 K.M. De Dumonceau-beker is als wisselprijs be-i schikbaar gesteld voor de beste prestatie als motorrijder in de wedstrijd. Houder was de heer C. von Lndern uit Den Bosch. Het Ne derlandsche team, dat voor den autobeker tegen het Belgische team uitkwam, bestond uit: Janssen, Flinterman, Dolk, Hoogeveen, Hunssen, Brcman, Visscher, Vlemminx en Klijsen, terwijl het Belgische team gevormd werd door de rijders Leveque, Cordemans, Virgo, Hufkens, Gheude, Conod, Bonivert, Claessens en Claes. Verder hebben de N.-Hollandsche Motor club, de Z.-Hollandsche Motorclub, de Bra- bantsche Luiksche, en Brusselsche clubs teams van drie rijders gevormd, voor den Englebert-wisselbeker, terwijl als fabrieks merken teams in den strijd om den Davros- wisselbeker, vijf teams uitkwamen van de H.D., voorts een Indian-team, een Sarea, een Gilet en twee F. N. teams. Houder van den merken-team-beker was de H.EJ,, Delft- sche Motorhandel.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 8