Sport- en wedstrijden Advertentiën. f Sli KORT n >1 FRESCO'S S. A. BROEKMAN I>olod^y le Uirecf\i 's Presburg ■a s Tandarts «J. STARK ZIJLWEG 29 Schoenen zsjjn mooier en goedkooper Haarl. Zwem- en Polo-club „de Waterratten". VOETBAL. R.K.V.V. „Victrix." DUIVENSPORT. Vereeniging van Postduiven- liefhebbers „De Luchtgids" te Haarlem. ATHLETIEK. Athlëtiek voor R. K. Voetballers R. K. Athletiekclub „Excelsior" VISSCHEN. Lustige hengelaar. LAWNTENNIS. HollandZweden. Haarlem-Anglo Dutch I B 82. GEMENGD NIEUWS. Van een hoogte van 25 Meter gevallen. Diefstal van geld en een testament. Een achtervolging. UIT DEN OMTREK. HEEMSKERK BEVERWIJK. VRAGENBUS. M. G. J. VAN GERVEN. W. G. VAN GERVEN. Piet van der Veld Hélène Breys DANKBETUIGING. ëcui de (ol^neJ^/zcLLC Opwekkend iglpM ij en c verfrisschendt Parfumerie Joyzelle, Haarlem Ijskasten IJsemmers Vliegenkasten Vliegenkappen Steriliseerke~ tels en glazen N.V. CHEM. WASSCHERIJ- VERVERIJ Haverschmidt <S Klaje VERHUISD NAAR Dr.Wm 5CHOLL'5 HAARLEM, GROOTE MARKT 5-7 KATHOLIEKEN alleen die lectuur, welke eeen gevaar oplevert Ontvangen prachtzending DAMES- en HEERENKLEEDING. KLEINE HOUTWEG 5 m Telefoon 12225 (1 ■Maas II 21, na 3 min. Z. en P. C. II 71 (rust JL V. G. B, wint een 3den Prijs. Warm weer, een ruime zweminrichting en een goede regeling, ziedaar de factoren, welke hebben bewerkt, dat het uitgeschre ven Poloconcours door de Utrechtsche Iwemclub uitstekend geslaagd mag heetcn. Voor dezen ploeg op j.l. Zondag hadden 14 zeventallen ingeschreven, Arelke waren ondergebracht in 3 afdeelingen. Ingeschre ven zeventallen waren: U. L. C. I en II uit Utrecht, Dolfijn I en II, D. J. K. I en II uit Amersfoort, L. Z. C. I uit Leiden, Triton 1 uit Weesp en het Haarlemsche H. V. G. B. I. De zweminrichting, welke wat lengte en gelegenheid om publiek te herbergen, heel wat gunstiger ingericht is als onze Haarlem sche inrichtingen, biedt een vroolijken aan blik. Geheel getooid met vlaggen en de bas sins omzoomd door een bonte mengeling pu- jbliek, vormt deze een aardig contrast met den strakken, blauwen hemel. Pl.m. 1)4 uur fluit scheidsrechter Genus het aanvangssignaal voor den eersten wed strijd en al dadelijk is H. V. G. B. aan de beurt te toonen, hetgeen zij kan presteeren in haar Jubileumjaar, want haar tegenstan der is de tweede klas club Triton, j Beide zeventallen zijn geheel volledig en U. V. G. B. verschijnt met de volgende op- itelling: A. Boeree, L L. van Dorp, W. P. van den Boogaardt, A. Loos, van Ommeren, J. J, Bouwer, H. F. van Luyken. Na den inworp bemachtigt Triton den bal, m na een algemeene aanval belandt deze koog over het H. V. G- B.-doel. Onmiddellijk daarna echter is het weer Triton, die een aanval onderneemt, en wordt een corner ge forceerd. Voor het nemen van dezen corner teoet enkele minuten gestopt worden, voor 'A, Loos, die van den tamelijk ruw spelenden rriton-midvoor een slag in het oog heeft ontvangen. Gelukkig blijkt dit ongeval van lichten aard te zijn en wordt het spel her vat. Nadat de corner genomen is, en door Loos goed is weggewerkt, neemt H. V. G. B. •het spel over. Bouwer onderneemt een goe den rush en geeft daarna over aan v. Luy ken, Deze krijgt echter voor een beganen fout van zijn tegenstander een vrije worp te nemen, en speelt deze naar v. Ommeren, welke zich door snel opzwemmen van zijn tegenstander weet los te maken. Na den bal bemachtigd^ te hebben, zwemt deze snelle L V. G. B.'er eerst naar buiten om den toe snellenden Triton-back te ontwijken en komt daarna weer voor doel terug om zijn fraai staaltje polo met een hard schot te beslui ten en H. V. G. B. leidt met 1—0. Dadelijk «veder na den inworp bereikt de H. V. G. B.- Voorhoede den bal en Luyken lost een hard schot, hetwelk van de lat terug ketst. De Triton-achterhoede zuivert haar terrein en geef een langen center aan haar middenvoor, die even snel opzwemt en met een schitte rend keihard backhands-schot, onhoudbaar doelpunt. Direct hierna valt H. V. G. B. vin nig aan, doch deze aanval wordt onderbro ken door het rustsignaal. Na de 3 minuten pauze schijnen meerdere Triton-spelers het spel van hunnen midvoor te willen imiteeren. Het gevolg hiervan is, cat het aantal vrije worpen tegen Triton le gio is. Vooral Loos heeft aan zijn tegenstan der geen. gemakkelijke laak, daar deze niet altijd even fair bleef. Niettegenstaande dit blijft de Haarlemsche midhalf de stuwkracht van het geheele zevental en speelt een zeer tactisch spel. Na een Triton-aanval, welke door Boeree verdienstelijk onschadelijk is gemaakt, belandt de bal bij Bouwer en weer hetzelfde als vóór rust, van Bouwer naar Luyken om vervolgens door van Ommeren in het Triton-net te verdwijnen. 21. GrQot is het enthousiasme bij de aanwezige Haar lemmers, die hun club dan ook terdege aan moedigen. Echter is de vreugde van korten duur, want weer is het Triton, die onmiddel lijk gelijk maakt, doordat haar back zich van Bouwer weet los te maken en den bal tot voor doel opzwemt en daar door een der vrijgekomene voorhoede-spelers in het H. V. G. B.-doel wordt gewerkt. Triton tracht nu het spel te forceeren en de verhouding wordt tamelijk gespannen. De Weespenaren verheugen zich hierdoor echter niet in de sympathie van het Uterchtsch.e publiek, het welk H. V. G. B. luide en enthousiast aan moedigt. Na even een gelijk opgaanden strijd maakt de middenvoor der Vechtmenschen handig gebruik van een misverstand tusschen de 2 Haarlemsche achterspelers en scoort onhoudbaar. Even blijft nog Triton.de meer dere, doch Boeree weert zich geducht en langzaam weet Loos het spel te verplaatsen. Hij ziet zijn harde werken beloond, als een goed gericht schot van hem doel treft en de partijen weder gelijk zijn. 3—3. Na den in worp bemachtigd Luyken den bal en zwemt op, om daarna over te centeren naar Bou- .wer, wiens tegenstander den bal met 2 han den bewerkt. De hiervoor toegestane vrije worp door Bouwer goed naar van Ommeren geplaatst, wordt door deze weder met een snel opzwemmen en zuiver schot besloten, waardoor H. V. G. B. wederom de leiding heeft met 4—3. - Triton wordt dit te erg en komt nu eener giek opzetten. H. V. G. B. echter weet van geen wijken ^n valt eenige malen zeer ge vaarlijk uit. Echter heeft Triton succes, "als Boogaardt een fout begaat binnen het 4 Me ter-gebied en den hiervoor genomen straf- worp onhoudbaar langs Boeree in het net verdwijnt. 44. De spanning, welke er reeds gedurende den geheelen wedstrijd was, be reikt nu haar hoogtepunt. Even voor het eindsignaal weet Triton de laatste en win nende goal te maken en ontgaat H. V. G. B op het nippertje een gelijk spel. Voor H. V. w. B. is dezen uitslag 5—4, tegen zulk een pootigen ploeg als Tril n een gunstig resul taat. Het geheele zevental voldeed uitstekend met van Ommeren, Loos en Boeree als uit blinkers. De tweede wedstrijd, welke H. V. G. B. c spelen had, was tegen het 2de zevental van A. Z. P. C., hetwelk in de Reserve 2de klas uitkomt. Deze wedstrijd waren de Haarlemmers voortdurend in de meerderheid en wisten zelfs 7 maal het Amersfoortsche doel te vin- den waartegen A. Z. en P. C. II een doel- punt plaatste. Geregeld werd er in een snei tempo gespeeld, doch de Haarlemsche ach- erhoede gaf haar tegenstanders geen kans tot schieten, terwijl de H. V. G. B.-voorhoe- de door geregeld heen en weer zwemmen de Amersfoortsche achterhoede zeer afmatte. Ue doelpunten werden gemaakt door: J. bouwer 3, P. van Ommeren 1, H. F. van Luyken 2, terwijl Boogaardt het zevende aoelpunt voor zijne rekening nam. De lei ding was in veilige handen bij den heer G P. J. Borsten. Het H. V. G. B.-zevental' I maakte een zeer gunstigen en soliden indruk en kan met een gerust vertrouwen de zomer- competitie tegemoet zien. Als LI. V. G. B. zoo blijft spelen als j.l. Zondag, is promotie dit jaar zeer zeker haar deel! Tenslotte vermelden wij nog dat H. V G. B. in haar afdeeling op bovenstaand concours den derden prijs behaalde. Volledigheidshalve geven wij hieronder nog de uitslagen van alle gespeelde wed strijden, voor dezen polodag. Afd. III Triton I—H. V. G. B. I 5—4. Afd. I Dolfijn I—Maas I 3—1 (rust 2—1). Afd. I U. Z. C. IL. Z. C. I 20 (rust 10) Afd. III Maas II—A. Z. en P. C. II 7—3 /rust 42). Afd. II U. Z. C. II—R. Z. C, I 1—1. U. Z, 1 t f w*nnaar» na 3 minuten verlenging en Afd. II D, J. K, IIDolfijn II 3A. Afd. III Triton I- verlenging. H. V. G. B. I—A. 4—0). Afd. II U. Z. C. II—A. Z. en P. C. I 6—1. Afd. I Dolfijn I—D. J. K. I 21, na 3 min. verlenging. In afdeeling III bekwamen Triton, Maas II en H. V. G. B. respectievelijk den lsten, 2den en 3den prijs. De finales van afd. I en II worden gespeeld op Zondag 16 Augustus a.s. JUBILEUM H. V. G. B. Het programma voor de te houden feesten ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de Haarlemsche Zwem- en Poloclub H. V. G. B. is nu geheel uitgewerkt. Zaterdag 27 Juni, n.m. van 3145 uur re- cipieert het jubileerende bestuur in de bo venzalen vn Café „De Kroon", Gr. Markt, waarna feestmaaltijd en feestavond, alleen voor leden en genoodigden. Het groöte Nationale Zwemfeest, hetgeen Zondag 28 Juni d.a.v. zal worden gehouden, vangt aan om half 2 's middags en heeft plaats in de inrichting aan de Kleverlaan; dus niet aan de Houtvaart, zooals eerst het plan was. Het programma is aan alle Neder- landsche Zwemvereenigingen toegezonden en de inschrijving is opengesteld tot uiterlijk 15 Juni a.s., bij den secretaris, Kruisstraat 53, alhier. Het programma' bestaat uit 10 'nummers, als volgt: I. 25 Meter vrije slag jongens tot 13 jaar (vrije deelname). 2. 50 Meter vrije slag jongens van 1316 jaar (vrije deelname), 3. 100 Meter vrije slag juniores (vrije deel name) aangevraagd kampioenschapp H, Z. B. 4. Solowedstrijd H. V. G. B. veteranen. 5. Schoolwedstrijden (Estafetten) om den Dr. Merens beker. 6. Competitiewedstrijd H. V. G. B. I. 7. 100 Meter rugslag juniores (vrije deel name) aangvraagd kampioenschap H. Z. B. 8. Gemengde estafette voor vereenigingen 4 X 25 M. vrije slag (vrije deelname) 2 dames, 2 heeren 9. Hinderniszwemmen. 10. Demonstratie Schoonspringen. Zondagsavonds na het zwemfeest zal het feest besloten worden met een feestavond in het Brongebouw, Tevens zal een geïllus treerd gedenkboekje van H. V. G. B. in be werking worden gegeven en eenige dagen voor de feesten a 0.25 verkrijgbaar wor den gesteld. Het geheel belooft een schitterende, uit gebreide feestviering te worden. Bovengenoemde vereeniging zal op Zon dag 12 Juni een zwemfeest geven in een der Gemeentelijke Zweminrichtingen. Reeds hebben zich opgegeven eenige zeer goede Duitsche zwemmers, welke aan deze wedstrijd zullen deelnemen. Het bestuur heeft zich in verbinding gesteld met nog eenige goede buitenlandsche zwemmers en zwemsters. U. V. V. 3 R. C. H. 2 It—3. R. C. H. 2 PROMOVEERT. Na vijf seizoenen in de reserve tweede klas se van den N. V. B. te hebben doorgebracht, daarin driemaal het kampioenschap te hebbèri behaald is het R. C. LI. 2 thans gelukt de kroon op het werk te zetten door in de promotie- Competitie ook No.l te Worden, met gevolg dat zij nu ten slotte promoveert naar de reser ve Eerste Klasse. Proficiat R. C. H.'ers. Het heeft anders'nog wel gespannen in de Watergraafsmeer, de zomersche temperatuur ten spijt. Het grootere uithoudingsvermogen en de betere schotvaardigheid van de R. C. H'ers heeft echter den doorslag gegeven ten gunste van R. C. H. 2. Reeds direct na den aftrap onderneemt U. V. V. een snelle doorbraak waaruit een onver wacht schot ingezonden wordt, dat Gras echter meesterlijk stopt. Geleidelijk komt R. C. H. 2 dan wat opzetten en slaagt er in om eenige tegenaanvallen te doen die al direct Zeer gevaarlijk blijken. Koning en Ruys verstaan elkaar uitstekend en loopen nu en dan door de U. V. V. verdediging heen. De U. V. V. keeper bezweert meestal het gevaar in laatste instantie. Uit een der aanvallen ont staat een corner, die,goed door Hagedoorn ge nomen, door Ruys in 'teerste doelpunt wordt omgezet. Dat is het sein voor de V. V.'ers om extra aan te pakken en aangemoedigd door een groote schare Utrechtenaren nemen Ze het spel eenigszins in handen. De R. C. H. defensie met Kuyt en Immig als de besten staat echter pal en grijpt steeds op het juiste moment in. In laatste instantie is ook keeper Gras op zijn post zoodat U. V. V. het niet tot zoover weet te brengen. Hoewel R. C. H. 2 hu en dan nog wel eens ween tegenbezoek brengt wordt ook door haar niet meer gedoelpunt zoodat de rust met 10 ingaat. De tweede helft heeft R.C.H. getoond, de meerdere te zijn van de U.V.V.-ers, die vooral tegen het einde geheel uitgespeeld waren, t Al spoedig is R.C.H. in het offensief, doch de keeper speelt uitstekend. Er zal ongeveer twintig mibuten gespeeld zijn, als Hagedoorn een schot inzendt, dat onvoldoende verwerkt wordt, van Houten plaatst dah den bal mooi voor doel en Ruys passeert ten tweede male de U.V.V.-doelman. Er volgt bij R.C.H. dan een kleine inzinking, waarvan de U.V.V.-ers profiteeren, door een mooi tegenpunt te ma ken. Dan echter komt R.C.H. 2 weer los en neemt het spel geheel in handen. Het duurt dan ook niet lang, of Ruys krijgt een mooie pass van Koning en geflankeerd door twee U-V.V.-ers gaat het op den U.V.V.-doelman af. Met een fraai, hoog schot scoort Ruys in den uitersten bovenhoek no. 3 en is R.C.H. dus zoogoed als binnen. Kuyt gaat nu met vier half-backs spelen en daar de U.V.V.-ers al hun kruit verschoten habben, kost het weinig moeite, om meester van het terrein te blijven. Als scheidsrechter Pronk het einde aan kondigt, heeft R.C.H. 2 tenslotte welverdiend gewonnen, en we twijfelen er niet aan, of zij zal haar weg in de reserve le klasse wel vinden. Het elftal bevat ettelijke uitstekende krach ten, waarvan R.C.H. nog veel plezier kan be leven. voren e» geeft over aan flen veteraan Kuik, die met een mooi schot zijn club de leiding geeft. Spoedig is het einde en heeft Hilli- nen de verguld zilveren eikentak gewonnen. De scheidsrechter leidde goed; Een Engelsch oordeel over Continentaal voetbal, Volgens ,.The Athletic News' is mr. C. E. Foweraker, de manager van de Bolton Wanderèrs, die een toer naar Cen- traal-Europa gemaakt hebben, zeer onder den indruk geraakt van het sterk verbeter de spelpeil op het continent. Van de 5 wed strijden die de Wanderers in Weenen, Boe dapest en Praag speelden, wonnen zij er slechts 2, verloren er 2, terwijl 1 gelijk ge speeld werd. Vooral het koppen was zeer veel verbeterd. Mr. Foweraker meent ech ter, dat de spelers vooral bevoordeeld zijn door de harde velden, waaraan zij meer ge wend zijn; op de zachtere Engelsche velden zouden zij z.i. minder succes hebben. De tijden dat Engelsche spelers hun reizen naaf het Continent als gemakkelijke uitstapjes konden beschouwen, zijn echter voorbij. DE TOUR DER CORINTHIANS. De Corinthians speelden Vrijdag hun eer sten wedstrijd' tegen een sterke Kopenhaag- sche combinatie en verloren daar met 2—0. De 2de ontmoeting welke de Corinthians speelden verloren zij met 42. D O. T. O. OOSTELIJK Ie KL ASSER. D. O. T. O. won Zondag den beslissings wedstrijd om het le klasserschap van Een dracht met 70. Secr.: O. E. Sincli, Hagestraat 10. Zondag 7 Juni is alleen gespeeld: VICTRIX I—A. D. O. II 6—0. Onder een temperatuur, welke allerminst geschikt was voor voetballen, moesten de Heemskerkers met groote cijfers de meerder heid van de blauw-zwarten erkennen. Als exuus voor de blauw-witten mag gelden dat zij slechts 9 spelers hadden. De eerste helft wordt er nog tamelijk goed gespeeld en de Victrixrechtsbuiten opent na' een fraaie rusch de score 10. De gast- heeren zijn voortdurend in de meerderheid en nog voor de rust maken zij er 30 van, resp. door toedoen van linksbinnen en linksbuiten. De 2e helft is nag slechts enkele minuten oud als de Victrix linksbinnen er 4—0 van maakt met een fraaie kopbal. On danks het goede spel van de eenige A. D. O.-back, voert de thuisclub de score op tot 60, waarvan de midvoor en linksbinnen er ieder één voor bun rekening namen, Bovengenoemde vereeniging hield Zondag een wedvlucht met oude duiven vanaf Cor- beil (Frankrijk), afstand 446 K.M., waaraan door de leden werd deelgenomen met 106 duiven, deze werden losgelaten te 5 uur 50 min. De prijzen werden als volgt behaald; S. van Gennip 1, 5. 7, 11. 12, 13, 19; F. W. Kuyken 2, 14; L. v. Bragt, 3, 16, 18; P. Lenrs 4, 15; Th. Cornet 6; Ed. v. Bree 8; H. v. 01- denmarkt 9; P. Kruyer 10; B. Hoogreef 17 21; Joh. v. d. Pol 20. De eerst duif bereikte haar hok te 1 uur 35 min. met een snelheid van 958 meter per minuut, de laatste prijswinnêr te 2 uur 47 min. Secr. A. Wijsman Graaf va« Wiedstr. 13'. Haarlem. Daar de eerste wedstrijden, waarin de Haarlemsche voetballers zullen meekampen in het zicht zijn, namelijk te Zaandam op 28 Juni. zoo verwachten we alle leden Dinsdag om 7 uur op het oefenterrein. Aller opkomst is noodzakelijk, daar de aan de wedstrijd meedoende leden vroeglijdig opgegeven worden. Men lette vooral op Dinsdag 7 uur. Dit is gedaan, opdat nu alle leden op tijd op het terrein aanwezig kunnen zijn, wat voor goede orde noodig is. Namens het bestuur. A. J. WIJSMAN, Aangesloten bij de N. A. U. en N. H. A, B. Opgericht 17 Juni 1920. Secretariaat Zorncrvaart 14a. De jaarlijksche tienkamp welke voor de leden van „Excelsior" zal gehouden wprdeh zal dit jaar bestaan uit de volgende num- mers: Hardloopen: 200, 800 en 5000 Meter. Werpen; Speerwerpen, Discuswerpen, Kogelslingeren, Springen, Polstokhoogsprin gen, Hoog-vèrspringen, Hoogspringen zon der aanloop en Hinkstapsprong. Daar thans over een eigen oefenterrein be schikt wordt, zal er des Donderdagsavond getraind worden van 79 uur. Door het bestuur wordt overwogen om een vereeni- gingswedstrijd te houden, een z.g. „dual meet" dus; waarschijnlijk zal deze gehou den worden einde Juli. Verdei- zij medege deeld dat onze jaarvergadering zal worden ghouden op Woensdag 17 Juni. H1LLINEN I—L. F. C. (Lisse) 2—i. Als om half drie de scheidsrechter wil laten beginnen, schijnt het, dat de Hillinen- spelers het te warm vinden, want slechts 6 spelers zijn aanwezig. Heel sopedig zijn er 11 bij elkaar. Na een half uur spelen maakt de rechtsbuiten van Lisse vanaf den vleugel een mooie goal. Hillinen gaat nu aanvallen en schijnt gelijk te willen maken, wat haar gelukt door toedoen van Knoppers. 11. Rust 1—1. Als er na rust nog 20 minuten te spelen zal»- -aemt Knono«den bal mee iu»t Zondag hield de „Lustige Hengelaar" een wedstrijd ter herdenking van het 12)4- jarig bestaan, voor de aangesloten vereeni gingen bij den Bond van Hengelsportlief hebbers. Te 3 uur 's morgens ging men per boot naar het water tusschen Lisse en ïfillegom. Er werd 3 maal een uur gevischt op wit- visch. In het clublokaal van de „Lustige Hengelaar" werden onder controle van den Bond en het bestuur van de „Lustige Hengelaar" de kaarten van de controleurs nagezien. De uitslag was als volgt. „Brasem" le prijs met 148 st.; „Dage raad" 2e prijs met 128 stuks; „Grundel" 3e prijs met 69 st.; „Morgenstond" Heemste de, 4e prijs met 55 st.; „De Vereenigde Vis- schers" 5e prijs met 52 st.; „Morgenstond", Uitgeest, 6e prijs met 29 st. In 'totaal 481 stuks. Er waren 6 persoonlijke prijzen aan ver bonden, Deze werden gewonnen door Van Thiel, van de „Brasum", met 35 st.; Frautig van „Dageraad" met 56 st.; Draayer, van „Grundel" met 19 st.; Martio, van „Morgen stond" Heemstede mei 17 st.; Klasenboer van „De Vereenigde Visschers" met 12 st.; Schuddeboom van „Morgenstond" Uitgeest met 8 stuks. De voorzitter, G. Stoof, deelde de prijzen uil met een toepasselijk woord aan de prijswinnaars, 's Avonds was er feest bij den heer Meegden. Het is voor de „Lustige Hengelaar" een onvergetelijken dag geweest. Vrijdag, Zaterdag en Zondag a.s. zijn de Zweden de gasten van den N. L„ T. B. te Noordwijk. Zooals wij reeds meldden kon deze wedstrijd, bij gebrek aan banen, welke voldoen aan de Davis Cup reglementen, niet in Zweden gespeeld worden, hoewel dit vol gens de loting wel bepaald was. Het voor- J-el van nT&an terrein zal den Hollanders niet onwelgevallig zijn, van invloed op de score is het o.i. in ieder geval. De Hollandsche ploeg zal volgens de laat ste berichten uit dezelfde spelers bestaan als de vorige maal tegen Tsjeclio-Slowakije, d.w.z. voor enkelspeel Mr. A. Diemer Kool en H. Timmr, voor dubbelspel Mr. A. Die mer Kool en Jhr C. v. Lennep. Na het geringe succes van Diemer Kool tegen de Tsjechen is van vele zijden de vraag opgeworpen, of een single van van Lennep inplaats van Diemer Kool de ploeg niet zou versterken. Wij achten deze vraag niet geheel gemotiveerd, want Diemer Kool had te Noordwijk veel moeite met de snelle sprong van den bal, sneller als dien op de banen te Arnhem, waar hij de week daar voor speelde. Het was deze technische bij zonderheid, waardoor hem een juiste con trole over zijn foreljanddrive ontbrak, een factor, welke hun beide partijen tegen Ko- zeluh en Macenaeur kostte. Na een oefening van eenige weken zal dit bezwaar zeer ze ker overwonnen zijn. Het is echter de sa menstelling van de Zweedsche ploeg, die de ballans doet overslaan naar Diemer Kool's Reuze. Tegen een speler als Wallenberg, volgens den heer Scheurleer, welke hem op het Internationale Tournament te Ber lijn zag spelen, een van de sterkste spelers, is het allroundspel van Diemer Kool verre te verkiezen boven het meer eenzijdige spel van van Lennep, wiens spel zonder een be- heerschte forehanddrive veel van z'n waarde verliest. Wallenberg is een speler met een goed doordacht allround spel. Zijn nadeel is de traagheid van beweging. In dit opzicht zal Diemer Kool beslist zijn meerdere zijn. De tweede speler is von Braun, inplaats van Malinström, welke tegen de Zwitsers zulk een prachtig debuut maakte, door Chlimann te slaan, maar welke speler door ziekte verhinderd is uit te komen. Zijn plaatsvervanger kunnen wij van de D. D. V. wedstrijden van verleden jaar, waar hij van Bryan met beslissende cijfers verloor. Dit resultaat is echter een slecht criterium voor zijn spel, want sindsdiens speelde van Braun, die in I onden woont, in vele tour- namuts in Engeland met veel succes en ook dit jaar blijft hij volgens de berichten in het Engelsche officiëele orgaan „Law-ten- nis en Badnfenton" uitnemend op dreef. Niettemin achten wij Timmer en Diemer Kool zeker in staat hem te slaan en dubbel spel zal evenals de vorige maal weinig moeite Opleveren, zoodat een overwinning vrijwel verzekerd is. Diemer Kool en Tim. mer kunnen dus zonder veel risico's te ne men hun eigen spel tfeheel spelen. Het per soonlijke element zal het nationale dito overheerschen en het sterke spel van Wal- lenbegr zal zijn partijen tegen Diemer Kool en Timmer tof, de beste partijen maken, welke wij 3U jaar te zien krijgen. De "N. L. T. B. is overigens niet onfor tuinlijk met de vaststelling der cupwedstrij den. Van de zes wedstrijden ziin met inbe- grip van de wedstrijd tegen Zweden een vijftal in ons land gespeeld. Een overwinning brengt ons land zeer vaarschiinlijk tegen voor IndiS .eelke ver tegenwoordigende ploeg eerst van de Oos tenrijkers zal dienen te winnen. Zonder Sleem hebben de Voor Indiërs een ploeg met Jacob, welke dit jaar beter dan ooit schijnt te zijn, benevens Jagan Mohal, Dr Andrea en Hadi een sterke ploeg. Bij 'n eventueele overwinning van ons land op Zweden hopen wij op een en ander terug te komen. De laatste competitie-wedstrijd van de Haarlemsche is geëindigd in een 52 over- van de thuisclub, een resultaat, dat nog gunstiger was geweest, als de ploeg wat be treft de spelers was samengesteld uit van de Poll, Bijleveld en Mac Neill. Daar de resultaten behaald door Anglo Dutch 1 A, de afdeelingskampioen, en die der andere ploegen, van dien aard waren, dat Haarlem van de tweede plaats verze kerd was, kon de Haarlemsche captain rus tig eenige partijen riskeeren door eenige jongere spelers een kans te geven in de competitie. Zoo speelden' de Jonge en Van Riemsdijk het heeren-dubbelspel, de Jonge gaf het beste spel te zien, maar had weinig steun van zijn slecht ep dreef zijnden part ner. Echter Van Riemsdijk ontving ook gèen marcelen steun van zijn partner, zonder twijfel een gebrek aan wedstrijd-routine van de Jonge, welke evenwel zich bij deze op andere wijze openbaarde dan bij Van Riems dijk. Mej. Brauns en de Graaf, het tweede ge mengd dubbelspel spelend, had,den in een vlotgespeelde partij het genoegen Mej. Als- bach en Bartelds. te slaan. De meeste winst punten van Haarlemsche zijde kwamen door de forehand drives, welke slag bij beiden de spelbasis is. Vooral .mej. Brauns heeft in haar forehandssing rechtl angs de lijn een gevaarlijk mixed-wapen, de 6—3, 63-over- winning was alleszins verdiend. De enkelspelen werden gedeeld, van de Poll won in een drie sets van Hoffenden (6—4, 63, 63), in een partij, welke door van de Poll hoofdzakelijk naar de baseline gespeeld werd, van waar bij Hoffman's allround spel ondermijnde met kopslagen en lobs. De Graaf verloor in een hardgeslagen partij van Bartelds. De laatste had een soli de verdediging, hier niet het verschil tus schen forehand en backshand, hetwelk de Graaf zoo sterk heeft. Hoe goed diens fore hand ook moge zijn, het is geheel verkeerd gezien om elke slag even hard te willen spelen, ten minste als het voetenwerk niet aan het volmaakste grenst. Mevr. Bijleveld had al zeer weinig moeite om het zwakke spel van mej. van Omme ren te overwinnen. Zonder eenig bezwaar liep zij keer op keer om haar forehand, heen. en de uitstekende backhandslagen be werkstelligden de 62, 63-over-winning. Ook het damesdubbeispel werd door de sterke combinatie Mevr. BijleveldMej. van Beugen Bik gemakkelijk genomen van de dames Alsbac en van Ommeren. Mej. van Beugen Bik en van de Poll, wel ke de eerste mixed-double speelden, hadden het tegen Mej. van Ommeren en Hoffman niet moeilijk. Hoe goed Hoffman ook speel de, het aanvallende spel van mej. van Beu gen Bik en niet het minst het tactische spel van Van de Poll zorgden, dat de aanval cp mej. van. Ommeren geconcentreerd werd en bleef. Het wederoptreden van de Haarlemsche in de competitie kon als een succes aange merkt worden. Van de 42 gespeelde partijen werden er 24 gewonnen en 17 verloren, één partij (single Mevr. BijleveldMevr. Koch) werd niet afgespeeld. Het groote aantal speelsters en spelers, hetwelk deelnam aan de com petitie wijst er op, dat een volgend jaar eventueel met twee teams kan ingeschre ven worden voor de Eerste Klasse compe titie. Het is van de jongere speelsters en spelers een uitstékende vooroefening voor de Open- wedstrijden, welke in de maanden Juni, Juli en Augustus op het competitie-programma volgen. val van omstreeks 6 hierdoor gered. M. vastgegrepen en ,i Een arbeider gedood. Bij het restauratiewerk aan den toren van de Ned. Hervormde Kerk te Eist is een steiger losgeschoten met het noodlottig ge volg, dat twee arbeiders door een liftkoker van een hoogte van 25 M. vielen. De 55- jari.ge M. uit Nijmegen was onmiddellijk dood. De ander/» -mbeidnir md na Uit een perceel aan de Lijnbaansgracht te Amsterdam, zijn ontvreemd 2 ijzeren geldtrommels, resp. inhoudende 1365 in geld en twee effecten, elk groot 1000, zoomede een testament. De dief of dieven zijn klaarblijkelijk met een valschen sleutel in het huis binnen gekomen. In een der kamers is een kast opengebroken. Daar stonden achter een stapeltje lijfgoederen de geldtrommels, welk de dief goeden buit verklaarde. De bestóle is een 88-jarige man die niet nauwkeurig kan opgeven wat voor soort effecten in den trommel geborgen waren. De politie beschikt, wat den dader be treft slechts over zeer geringe aanwijzingen. Zaterdagavond vroeg een man aan de kiosk Veemarkt te Rotterdam, om een bank biljet van 25 te wisselen, zoo meldt de Tel.. De juffrouw voldeed hieraan en telde den man 25 in de hand. Deze duwde de juffrouw daarop een papiertje in de hand, dat toen het opengevouwen werd, een aci- sichtkkaart bleek te zijn. De juffruow slaak, een gil van schrik, hetgeen de aandacht trok van een 18-jarigen jongen, die juist passeer, de en toen deze hoorde wat er gebeurd was, zette hij den oplichter, die de Meubel straat was ingevlucht, met eenige cornuiten achterna. Na een achten-olgic.g door eenige straten, kon hij op den Goudscherijweg nog juist zien dat de dader op het voorbalcon van een bijwagen van lijn 5 sprong. De jon gen kon de tram niet halen doch toeval lig naderden twee rijwielagenten en nadat dezen met de toedracht der zaak op de hoogte waren gesteld, begon de achtervol ging opnieuw. De tram' was spoedig inge haald en de agenten gingen iéder aan een zijde rijden. Aan de halte Goudsche Singel slapte de achtervolgde uit, inplaats van de tram door den gewonen uitgang te verlaten, klom 'hij aan de andere zijde over het hekje. Daar een rijwiel-agent ziende, zette hij het opnieuw op een loopen. In de Oosterstraat wierp hij de portemonnaie met het gewis selde geld weg. Spoedig moest hij nu de achtervolging opgeven, waarna hij werd overgebracht naar het politie-bureau Meer manstraat. Daar bleek, dat de man, de 21-jarige meubelmaker A. S„ voor Kinkste-/ ren op dezelfde wijze een juffrouw van de kiosk Sc'hiedamscheweg voor 25 had op gelicht. i Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: P. dé Wit en Duifje Nyman. W. de Ruyter en J. Kluft. J. Kuyper en A. de Ruyter. H. Heentjes en A. A. Beemsterbocr. H» I. W. Schoonenberg en M. Beentjes. Getrouwd: C. J. Kelder en Ida Stammes. Geboren: d. van C. A. v. ZantenAppel. d. van G. VerdonkWelage. J. var H. de RuyterGlorie. z. van G. de Ruy* terFatels. z. van A. SchouwsLau< Gevonden dieren en voorwerpen. Bif de politie is aangifte gedaan van de vol gende gevonden en verloren voorwerpen. Gevonden: 1 bezem, 2 sleuteltjes, 1 zwarte rozenkrans, 1 bruine kinderportemonnaiö met inhoud, 1 zakdoek, waarin een stui vertje, 1 huissleutel, 1 heerenhorloge met ketting, 1 autoband met veilig. 1 grijze pet, 1 belastingplaatje, 1 portemonnaie met in houd, 1 koopmansportemonnaie met inhoud. 1 zwart gelakt kinderschoentje. Verloren: 1 damesarmbandhorloge, 1 zil* verbon van 2.50, 1 klein hondje, 1 bank biljet van 10, 2 kindertaschjes met in houd, 1 zilver potlood „Eversharp", 2 huis sleutels, 1 herdershond, 1 vulpenhouder, I gevlochten beige mantelceintuur, 1 belas, tingplaatje, 1 beige kinderceintuur, 1 moet van een handwagen. i ,rVrWelke loten van de Maria stichting zijn uitgeloot? Antw.: Wendt u voor deze inlichting het bestuur der Mariastichting. Vr.: Bestaat er in Haarlem ook een inJ richting voor halve weezen (jongen) ben ede» de 12 jaar? Kunt u mij eenige adressen op^ geven? Antw.; Zulk een inrichting bestaat tg Haarlem. Wendt u echter eens tot den heei( P. J. v. Kessel, Jansweg 38, die u wellicht in uw geval helpen kan. Eenige en Algemeene kennisgeving. 1 Heden overleed tot onze droefheid, voorzien van de laat. ste H.H. Sacramenten der Ster venden onze geliefde zuster GEERTRUIDA VAN GERVEN in den ouderdom van bijna 82 jaren. Overveen, 8 Juni 1925. Huize Duinrust. BETROUWD: en die ook namens wederzijdsche familie danken voor de blijken van belang stelling, bij hun huwelijk ondervonden. Lisse 9 Juni 1925. Rotterdam. Hiermede betuigen wij ook namens de kinderen, onzen hartelijken dank voor de vele bewijzen van belang stelling, bij ons zilveren Huwelijks feest ondervonden. H. J. v. d. AARDWEG. A. v. d. AARDWEG— HAGEMAN. Haarlem, 8-6-'25. '*v: B V- V Machinale Tapijtreiniging Fabriek: Brouwersvaart 74-84. Winkel: Groote Houtstraat 77. Telefoon 11.048 en 10.426. HOEK DUVENVOORDESTR. Special, voor Kunstgebitten Spreekuur dag. van 1u—3. Men vrags het uitzonderingstarief, als wordt toegepast v. 6 mndl. Abonné's a. z n. t 6. HAARLEM KI. Houtstraat 17-19 SCHOTEN Gen. Cronjestraat 29 ZANDVOORT Groote Krocht 36 "SVSTEEM VAN VOET BEHANDELING J. HUIZING Gr. Houtstraat 42- 44 HAARLEM. n aan van ieder ander -J Voop t|arw a ]ongen$ct<ta$ OENIVT koopt niet in «rinkelt waar onzede lijke of N. Malthusiaansche artikelen worden verkocht oi voorbanden zijn. Koopt aan stationsbockenkasten DE LICHTSTE EN ELEGANTSTE ZOMERSTOFFEN VOOR VRAAGT ONZE STALEN COLLECTIES OF' LIEVER BEZOEKT ONS MAGAZIJN

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 3