Verkeersongevallen. DE SPAARNEBANK LAATSTE NIEUWS. rogramnia Een auto in de Brouwers vaart gereden. Geen menschen verongelukt. c. P. W. Krieus t. DE VOLSTORTING DER HANZE- \ANDEELEN. Ernstig ongeval te IJmuiden. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde. VERGADERING R.-K. KIESVER- EENIGING TE SCHOTEN. De vacantietoeslag voor gemeente- personeel. Kon. Ned. Ver. „Onze Vloot". Stoomtram Heemstede Oegstgeest. Bloemendag. Levensverzekering-Maatschappij „Haarlem". e K j Wisselkoerse n en koersen van Bankpapier. kopenhagen mew-york f Bijeenkomst van Propagandisten. Koninginnedag. Aanbesteding. De melkprijs. R.-K. Jongemannenvereeniging aid. Haarlem. Plannen voor een open lucht-theater te Zandvoort. BURGERLIJKE STAND. Hulpspaarbank Haarlem. Trekkïnz van Wocnsdae 10 Tnnl. 5e Klasse 15e I Hst. Honze oriizen; UIT DEN OMTREK. SCHOTEN. ZAANDAM. i. met 70: Prof. Salvemini te Rome gearresteerd. Ramsay Macdonald voor een massa-meeting. van hel icu-enconcert op Vrijdag 12 Jun? '25, des avonds 8 uur, in den tuin van het Bron gebouw, (bij ongunstig weder in de zaal). Dirigent: de heer Willem Knikker. FRANSCH PROGRAMMA, i. Marche Nuptiale d'une poupée Ch. Lecocq. 2 Ouverture Zampa F. Herold. 3 ntennède de l'opéra „Les ontes d'HoffmannJ. Offenbach 4 Sylvia", ballet L. Delibes. a. Prélude et les Chansseresses, b. Intermezzo et Valse lente. c. Pizzicato. d. Cortege de Bacchus. 5 La Reine de Saba", marche 'riomphale Ch. Gounod 6 Ouverture „Raymond" A. Thomas 7 \ubade aux Mariés P. Lacombe 8 "mtasie de l'opéra „MigOon" A. Thomas Om ongeveer elf uur gisterenavond reed een luxe auto, komende uit de Ruychaver- straat, in de Brouwersvaart. Behalve de be stuurder waren in de auto gezeten de heer J. P. en echtgenoote uit Huizen. Het onge val wordt toegeschreven aan onbekendheid met den weg. Ongelukken kwamen niet voor. De drie inzittenden werden tot de knieën nat. De auto werd door personeel van de auto garage Kimman op het droge gebracht. Omtrent het ongeval vernemen wij nog nader: De autobestuurder had aan den Zijlweg bij de garage Franken benzine geladen en ver trok. Men reed de Ruychaverstraat door en blijkbaar met de plaats onbekend, reed de chauffeur rechtuit, met het gevolg, dat de wagen (van klein type, merk Peugeot) in het water reed. Al onmiddellijk waren eenige personen uit de Oranjeboomstraat op de plaats des on- heils, waar bleek, dat het ongeval niet van emstigen aard was. De lampen brandden nog in het water en de inzittenden werden slechts aan de beenen nat. Spoedig konden zij aan wal klimmen. Personeel van de garage Kimman hoorde hot ongeval en kwam met materiaal opda gen Een takel werd om den dichtstbijzijn- den h0om geworpen en het wagentje ver scheen weer op het droge. Toen men het vehikel naar de <«arage had geduwd, bleek, dat niets beschadigd was, wat wel merkwaar dig genoemd mag worden. Alleen was de wagen druipend nat, doch motor en carosserie bleken intact. Geen ruit relfs was door den val gebroken. In aansluiting op wat wij gisteren reeds neldden, kunnen wij nog mededeelen, dat ie heer Kriens gistermorgen overleden is n het ziekenhuis ..St. Joannes de Deo." Eenigen ïijd geleden is voor de Haarlem- tche Rechtbank in civiele zitting een vor dering van de Haarlemsche Hanzebank te gen den heer C. behandeld, omtrent de vol- itorting der Hanze-aandeelen. De vordering aer Hanzebank werd door de rechtbank toe gewezen, door welke uitspraak de heer C. dus veroordeeld werd tot volstorting der aandeelen. Thans vernemen wij, dat de heer C. tegen deze uitspraak niet in hooger beroep is ge gaan. Reeds heeft hij zijn aandeelen volge stort, doch de bewijzen daarvan waren nog niet terugontvangen. Drie arbeiders gewond. Hedenmorgen heeft te IJmuiden bij het lasschen van een zuurstofapparaat, waarop 300 atmospheren aruk stonden, een ontplof fing plaats gehad in de Ijsfabriek „Noord- Pool alhier. Tot ver in den omtrek werd de geweldige slag gehoord. Als door een wonder werden slechts drie arDeiders gewond. De materieele schade is echter groot. De afdeelir.g Haarlem en omstreken van bovengenoemde Maatschappij vergaderde ^gisterenavond in de Tuinzaal van Café Brinkmann, Groote Markt. De voorzitter, jie heer J. L. Bouwer, open de de vergadering en heette de aanwezigen welkom, in t bijzonder den eere-voorzitter, den heer Joh. de Breuk. Onder de ingekomen stukken was een schrijven betreffende den bindcursus. Deze cursus zal op Maandag 29 Juni in de „Ko renbeurs geopend worden en wel met 17 leerlingen. De secretaris de heer R. M. van der Hart las hierna de notulen van de vorige vergadering voor, die zonder op- of aanmer king werden vastgesteld. Medegedeeld werd, dat de najaarskeuring dit jaar te Arnhem zal plaats vinden en wel van 17 tot en met 20 September. Bij de be spreking „excursies" vestigde de heer v. d. Hart er de aandacht op, dat vorige excur sies goed geslaagd waren; zoodat hij gaarne zag, dat ook dit jaar wederom excursies zouden worden gehouden. De heer Spijker vond een excursie naar Arnhem meer aan bevelenswaardig. De voorzitter voelde het meest voor het voorstel van den heer van der Hart, n.l. om Elswout te bezoeken. De voorzitter stelde voor op Dinsdag 7 Juli dit buiten te bezoeken. De vergadering ver- •enigde zich met het bestuursvoorstel. Het voorstel van den heer Spijker zal in dc volgende vergadering worden besproken. De vergadering ging accoord met het be stuursvoorstel om 2 prijzen beschikbaar te stellen voor de op 21 Juli te houden Lathy rus-tentoonstelling. Hierna had een bespreking plaats voor car.didaatsteiling van twee Hoofdbestuurs leden. Het bestuur stelde den heer Dix, me dewerker van Floralia voor, over welke candidaatstelling nog een nadere bespreking zal plaat? hebben fiidens de pauze had een keuring plaats van Jc orderlinge tentoonstelling, waarvan de punten als volgt werden toegekend: Een collectie orchideeën, Catleva's, waar onder 2 mooie zaailingen van den heer J. van Qruyningen, die elk 5 punten verwier ven. Een vaas Lathyrus uit de koude kas. van jen heer Geyzendorffer Jr.. 5 punten. Een vaas Lathyrus van de N.V. Kweekerij En- chantres 5 punten. Een vaas colutea media van den heer Bleeker kreeg den dank van de jury voor de variëteit. Door den heer C. Geevers uit Aalsmeer werden hierna lichtbeelden vertoond, o.m. ook van de Bloemententoonstelling, terwijl daarop tevens een toelichting gegeven werd. Na afloop bracht de voorzitter dank aan den causeur en aan de aanwezigen voor de «pkomst, waarna sluiting volgde. Op Dinsdag 9 Juni werd door de R. K. Kiesvereeniging een propaganda-vergadering j gehouden in het oude Kerkgebouw aas de Tugelastraat. Als spreker was uitgenoodigd de heer A. J. Loerakker, lid van de Tweede j Kamer, die het onderwerp zou behandelen: j „Het Nieuwe Licht." j Na opening der bijeenkomst met den i Christelijken groet en een inleidend woord van den voorzitter, den heer Wolff, wordt het woord gegeven aan den heer Loer akker. Spr. heeft .de uitnoodiging voor de zen avond gaarne aangenomen en zich af gevraagd. wat hij zou behandelen. Zou hij spreken over het programma, op 21 Januari j.L te Utrecht vastgesteld? Dit acht spr. voldoende bekend. Ook zal hij niet spreken over de „voor lichting", die vooral van sociaal-democrati sche zijde zoo veelvuldig en verkeerdelijk gegeven wordt. Schreef niet 't Volk, dat de Katholieken zakkenrollers waren, omdat zij hadden meegewerkt aan het tot stand ko men der Tariefwet. Evenmin zal spr, zich bemoeien met de vele partijtjes (op uw stem biljet komen er 23 of 24 voor, zegt spr.) of met de liberale partij, die God en godsdienst uit 't leven bande en nu nog tracht, hoewel ze als politieke partij niets meer te betee- kenen heeft, ons economisch leven te ver giftigen. Spr, wenscht nader te belichten de vol gende punten: 1. Wat houdt de S. D. A, P. voor? 2. Wat willen onze verdwaalde broeders, de nieuwlichters? Het is menschelijker wijze gesproken niet vol te houden, dat een Regeering, die nu ze ven jaren lang in moeilijke omstandigheden het bewind heeft gevoerd, geen fouten zou hebben gemaakt. Zelfs Albarda erkent dit in Het Volk door te verklaren, dat regeeren moeilijk is en veel gemakkelijker zich in de oppositie te werpen. Welke grieven heeft de S.D.A.P. tegen de huidige regeering?! Aan de ontwapening en de vredesgedachte is niet voldoende aan dacht geschonken. Het is niet denkbaar, zegt spr,, dat eene andere dan de katholieke partij enthousiaster zou zijn vdor de vre desgedachte en de ontwapening. Dat sluit niet in, dat wij dwaasheden zouden doen. Wij steunen geleidelijke en gelijktijdige ontwapening, maar nationale ontwapening is onlogisch. 2. De S.D.A.P. buit de ontstemming bij onze kiezers uit, in verband met de salaris- politiek. Spr. beseft wat inkorting van sa laris beteekent, maar ontkent anderzijds de hardheid van den maatregel, waardoor in flatie voorkomen is en die zelfs in het so ciaal-democratische kamp als juist werd erkend (Wibaut). Het was niet mogelijk an ders dan op 't inkomen te bezuinigen. Maar spr. verbiedt de S.D.A.P. hiervoor den staf te breken, wijl ze in de gemeente Amster dam de eerste was, die met bezuinigen be gon. Dat de Tariefwet geen zakkenrollerij be teekent voor de Katholieken bewijst het schoenenwetje. De schoenen werden niet duurder, terwijl anderzijds een belangrijke werkverruiming werd verkregen. 3. Het ministerie is een ministerie van afbraak, 'niet van opbouw, zegt de S.D.A.P. Het bevreemdt spr., dat zij zich voor zoo n vérklaring niet schaamt Spr. weidt in den breede uit over de sociale maatregelen en de belangrijke wetten, onder het huidige ministerie tot stand gekomen. Na de pauze deelt spr. het een en ander mede over de Volkspartij (Artspartij). Spr. heeft zich altijd over den naam verwonderd. Hoe kan deze partij zich Volkspartij noe men, ondanks het feit dat geen Katholiek georganiseerd arbeider, die onderwerping aan het Kerkelijk gezag erkent en aan neemt, lid van deze partij kan zijn. Spr. treedt in bijzonderheden over het program ma der Volkspartij en bepleit in het slot zijner rede behoud van eenheid in de R. K. Staatspartij, die in eenheid krachtig is en In eenheid zal overwinnen door het ksuis. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd o.a. gebruik gemaakt door den heer Donders uit Tilburg. Het bleek echter spoedig, dat deze heer geen vragen had te stellen, zoodat hem het woord door den Voorzitter werd ontnomen. De heer Dekker betoogt, dat grieven cf klachten tegen de R. K. Staatspartij in de partij moeten ter sprake worden gebracht, niet daabruiten, (Applaus). De heer Wensing pleit voor wederzijdsche gedachtenwisseling, waarbij zich de heer Heringa aansluit, die er geen bezwaar in vindt den heer Donders het woord te geven en hem zijn zienswijze te laten uiteenzetten. De heer Loerakker neemt hierna weer het woord en deelt mede, dat deze avond be doeld is als propaganda-avond voor de R. K. Kiesvereeniging. Wil men een debat avond over de R. K. Staatspartij, dan moet dat op een afzonderlijken avond gebeuren. Spr. bepleit andermaal behoud van eenheid in de partij en waarschuwt voor stemmen- versnippering. Nadat de voorzitter den spreker van den avond heeft dank gezegd voor zijn lezing en nog eenige mededeelingen van Internen aard heeft gedaan, wordt de vergadering op de gebruikelijke wijze gesloten. In de vergadering werd opgemerkt door den lieer Heringa, dat van een vergadering in „St. Bavo" te Haarlem een onjuist ver slag was verschenen in ons blad. Hier tegenover zij dezerzijds medegedeeld, dat van bedoelde vergadering ^geen verslag is verschenen in de N. Haarl. Courant, aan gezien wij opname daarvan in ons blad om verschillende redenen ongewenscht achtten. Van deze bijeenkomst is slechts een be spreking verschenen. ..REDACTIE. Zooals bekend hebben Gedeputeerde Staten van Noord-Holland hun goedkeuring onthouden aan de Gemeentebegrooting 19^5 der gemeente Haarlem, omdat daarop een post voorkwam tot uitkeericg van een vacantietoeslag aan het gemeentepersoneel. Men heeft aan Ged. Staten verwelen, dat zij de begrooting der gemeente Amsterdam voor 1925 wel goedkeurden, alhoewel daarop ook een vacantietoeslag voorkwam, doch er de waarschuwing bijvoegde dat deze toeslag voor 1926 niet meer zou worden goedgekeurd. Zulk een houding noemde men inconsequent. Wij vernemen daaromtrent, dat Gedep. Staten zich op het standpunt stellen, dat aan hen het toezicht is opge dragen op den toestand der gemeentelijke financiën. Met dezen toestand echter is een vacantietoeslag niet te vereenigen, noch voor Haarlem, noch voor Amsterdam, Voor Amsterdam werd de vacantietoeslag voor 1925 goedgekeurd, omdat op de Amsterdam- sche begrooting de loonen van ihet ge meentepersoneel reeds met 81= pet, pen sioenbijdrage waren gekort. Het is, naar werd medegedeeld, niet waarschijnlijk, dat de Kroon de vacantietoeslagen op de gc- mcentcbegrootingen zal handhaven, daar dc Kroon ook geen vacantietoeslag op de be groeting der Provincie duldde. Deed de Kroon dit wel, dan zou dit inconsequent zijn. Het beroep op de Kroon van de ge meente Haarlem zal dus wel worden afge wezen. Naar men ons mededeelt, kunnen de leden van de Kon. Ned. Vereeniging „Onze Vloot" van de afdeelir.g Amsterdam, Haar lem en O. ingevolge bericht van den Com mandant op vertoon van de lidmaatschaps- De tram is in de laatste weken wel op bizendere wijze he onderwerp der gesprek ken in de Bollenstreek. Verschillende oor zaken werken daartoe samen. Eén daarvan is het groot aantal ontsporingen der laatste maanden, waarbij gelukkig nimmer men- schenlevens waren te betreuren of ernstig lichamelijk letsel werd bekomen. Toch geven die schadelijke evenementen gereedelijk aan leiding tot de vraag: is daar nu niets tegen te doen? Terstond willen we vastleggen het merk waardige feit, dat de meeste ongelukken voorkwamen tijdens den halfuurdienst gedu rende de Groote Internationale Tentoonstel ling, die thans achter den rug is. Voor deze tentoonstelling schafte de Maatschappij zich andere locomotieven aan. Dit zijn zware machines, die veel grooter trekvermogen hebben dan de tot nu gebruikte. Er werd gereden op enkel spoor met 8 treinen, met evenzooveel wiselplaatscn. Indien men dit even vergelijkt met andere stoomtramdien sten in gelijke conditie, dan moet dadelijk worden toegegeven, dat er op onze lijn niet meer ongelukken gebeuren dan op de ge lijksoortige elders. Dit tot lof van het bedie nend personeel. Het laatste ongeval te Lisse en het daar- aanvoorafgaande te Bennebroek komen voor rekening van het vernieuwen der rails. Het schijnt den ananemer van dat werk ontgaan te zijn, dat het oude spoor zeer onsterk was. Hij brak die rails even te vroeg op, de zware locomotieven schoven de rails op zij, waarop zooals we reeds zeiden tot tweemaal toe een ontsporing volgde. Het mag gezegd worden, dat de directie zeer veel doet, om haar materiaal in orde te houden. Onder Bennebroek zijn de rails pas weer vernieuwd, terwijl te Lisse tusschen Jannetjesbrug en Vuursteeg hetzelfde werk rase vorderingen maakt. Te Lisse en onder Sassenheim zijn weder nieuwe wissels gelegd, terwijl daar het vorig jaar tevens nieuwe rails kwamen. Het behoeft geen be toog, dat dit onderhoud duizenden guldens nomen met het leggen van groefspoor in de bestrate gedeelten, hetgeen sterker moet blijken dan contra-rails. Verwacht daarom worden, dat dit materiaal ooi andere» plaatsen zal worden gelegd. van luchtremmen zijn voorzien, hetgeen een ongeluk is voorkomen. De taak van het trampersoneel, in Het bij zonder die der machinisten, is bizondei zwaar. Hun zenuwen moeten harder zijn dar staal, vooral in de laatste jaren door hel drukke verkeer, dat voortdurend een gewvu oplevert, indien voetgangers, feitsers of auto bestuurders niet opletten of te laat de tram baan verlaten. De machinist is inderdaad ken bij ontsporingen voorkomen. circa 188U. Er zijn veel te veel scherpe boch- op het gebeid van ongelukken. nog bij, dat het de üorpen zou isoleeren, ter wijl het personenverkeer aan die kosten niet evenredig zou zijn. Electrilicatie van deze tram zal noodig zijn, om haar blijvend rendabel te doen zijn, terwijl de bollenstreek dan mede zou Ver lost zijn van den onaangenamen rook die aan geopende vensters, ramen en deuren een eeuwige haat gezworen heeft. Om met suc ces in deze richting te verkrijgen wat we wenschen, is een dubbele baan eisch, en ge zien wat er momenteel op den Rijksstraat weg inzake wegverbreeding gebeurt, kunnen we vol goeden moed zijn. Zelfs wordt hals siarrig volgehouden, dat electrificatie der lijn vanaf Groenendaai tot Hillegom reeds in den aanstaanden winter gebeuren zal. Meermalen wordt de klacht vernomen in het bizonder als er weer eens kleine on gelukken hebben plaats gehad het ware te wenschen, dat die tram maar geheel op doekte. Wie zoo spreekt, geeft blijk geen kennis van zaken te hebben. Als we even terugdenken aan den mobilisatietijd, toen er zeer weinig treinen liepen en de trams om de 2 uur en v/e zetten daar als contrast naast den halfuurdienst, die de dienst der toekomst wezen zal en wezen moet,, als we in aanmerking nemen hoe de meeste sta tions op een half uur en meer van dc dor pen liggen en er nog steeds zeer weinig trei nen in de Bollenstreek stoppen, dat er hon derden zijn, die geen bijzondere liefde voor de autobussen gevoelen dan begint men wel anders te praten. Daar komt nag meer bij. De tarieven van onze tram (in het bij zonder voor de dagretours) zijn geweldig laag, vergeleken met de prijzen der trein diensten. Ook verlieze men niet uit het oog, dat de tram het vervoermiddel is der klei ne luyden. De leiders-patroons in ons hoofd bedrijf bezitten vrijwel allen een auto, die naast hun zakenbelang tevens hun privé-be- langen dient; zij hebben dus niet zooveel belang bij goede 'treinen- of tramver bindingen. Ware dit wel zoo. dan zouden zij die veel invloed hebben (niet het minst in bloembollencultuur) allicht met succes ge probeerd hebben betere verbindingen te krijgen dan we tot nu toe hebben. Én daarom in het bijzonder voor de met-kapitaalkrachtigen en voor de ouden van dagen: „Leve onze Tram!" Zoo oordeelt men in de bollenstreek. kaart 1925 in de gelegenheid worden gesteld tot het bezichtigen van den nieuw gebouw den kruiser „.Java" op Zaterdagmiddag 13 Juni a.s. te Amsterdam, alwaar genoemde bodem alsdan ligplaats zal hebben genomen aan den Westerdoksdijk. Met toestemming van het College van B. en W, zal op Zondag 21 Juni hier ter stede vanwege de afdeeling Haarlem van de Ver eeniging tot Bevordering der Gezondheid in de Grafische Vakken in Nederland, een oloe- mendag worden gehouden, waarvan de op brengst zal strekken tot in standhouding en uitbreding van het eigen Sanatorium „Eer beek" te Eerbeek, In de heden gehouden Algemeene Verga dering der Levensverzekeringsmaatschappij „Haarlem" is besloten de in het afgeloopen MEÜEGEDEtLu uuUK De beurs opende heden prijshoudend riEDEN 5% Nederland 1919 100i/8 1001/s 6% Nederland 1923 1031/4 103% U'A Nederl. 1917 963/ 8 963/ 8 7% N.-L 1921 A. 1023/ 1023/4 6% N.-l. 1923 D.. 1021 /2 1021/2 fiolL Lloyd 6% Oude Vaart 643/4 dito Gem Eigend 513/4 Mij „Nederland" 150 150 Scheepvaart-Unie 1463/4 146% Rotterd Lloyd 128 128 166 166 6OI/4 61 Holl. Stoomboot 173/4 17% H V. A 554 552 Java Cultuur 323 325 Jurgens gew. 102 101% Koloniale Bank 1943/4 195 t dische Bank 1481/a 149 Cert Handel Mij 133 134 Resc dito 133 Phoenix 91 Geconsolideerde 149 150 Kon. Olie 386 390 U S Steel 114l/8 114-5 Marine -omm. Q5/ie 91/4 Vorstenlanden 1681/a 170 Actions id. i72 I -inp. Merc. Arg ll1/2 II1/. Poerworedjo 1231/2 1263/4-8 3951/2 395% Senembab 4071/4 407 Deli Batavia 320 320 A dam Rubber 2301/2 228% Serbadjadi 239 Silau 1323/4 132 Wai Sumatra 184 185b Dordtscbe Petr 356 Southern Rails 967/ ie 93 Union 140 139 Anaconda 76x/2 Wabash 271/4 26%-7 Comm. Maxwell 6i/2 10 IUNI tiERSTE LATERt KOERS KOERS BERLIJN 59 25 PARIJS 12.221/2 BRUSSEL 12 121/2 WEENEN 35.12 LONDEN 12.09% STOCKHOLM 66 70 46 82% OSLO 41.85 BAZEL 48.35 248% rome i 9 90 vijfjarig tijdvak van 1 Januari 1919 tot 31 December 1924 gemaakte winst toe te voe gen aan de extra reserve, welke daardoor thans bedraagt 128.242.16k:; de wiskun dige reserve voor loopendc verzekeringen bedraagt per 31 Dec. 1924 in totaal 1.199.457, De totale bezittingen bedragen op dien datum 1.327.699,1614 Gisteravond zijn tje politieke propa gandisten der Alg. R.K. Propagandaclub bijeengekomen om hun werkzaamheden voor de a.s. verkiezingen te regelen. Bui ten verwachting was de belangstelling bijzonder groot. De bovenzaal van „St. Bavo" in 4e Smedeslraat was geheel ge vuld, zóó, dat er zelfs zitplaatsen te kort waren. De heer Weterings hield een voor dracht over algemeene beginselen van politiek en besloot me^ het aandeel van de politieke propaganda in de algemeene propaganda te omschrijven. Die politieke propaganda kan niet worden gemist, is ook niet minderwaardig. Integendeel, zij is even goed leekenapostolaat, want zon der goede leiding en voorlichting in de politiek verzwakt de R.K. Staatspartij en zonder R.K. Staatspartij zal het spoedig met het rijke en bloeiende openbare Roomsche leven in ons land gedaan zijn. Mr. Bomans gaf daarna de aanwezigen een aantal nuttige wenken voor het huisbezoek, besprak dc klachten, welke tegen het ministerie en de aftredende R.K. Kamerleden worden geuit en wees vooral op het moordende werk, dat door „De Morgen de laatste maanden is ver richt. Door de voortdurend afbrekende critick in dat blad is een geest van ontevredenheid onder ons kie zerskorps gaande geworden, zooals nog nooit heeft bestaan. In een schitterende peroratie wees spr. op de noodzakelijk heid om de eenheid en de kracht der R.K. Staatspartij te bewaren. De rede werd herhaaldelijk door applaus onderbro ken om m een ovatie vqor den spreker te eindigen. Bij zulk een gelukkig geslaagde bijeen komst en zooveel enthousiasme behoeven wij ten minste in Haarlem nog niet te wanhopen aan den verkiezingsuitslag. Voor de gebruikelijke aubade op Konin ginnedag zijn ter instudtering met de kin deren opgegeven: 1. Wilhelmus, 2. Hollandsch liedje. 3. Neer- lands Volkslied, 4, Des Zomers, 5, Bede voor het Vaderland. 6. Wij willen Holland hou den, 7. Naar buiten. Dirigent zal weer de heer J. de Nobel zijn. Namens de Coöperatieve vereeniging „Vooruitgang" werd door den architect A. M. J, Sevenhuijsen gisteren aanbesteed het Uuuwen va„ een winkel met bovenwoning te Haarlem, Ingeschreven werd als volgt: Coöperatieve Bouwersbond „Volharding" A. 19834, B, 17684; P. J. H. Stiphout: A. 22.089, B. 19689; J. C. de Geus: A. 19801, B. 17440; P. v. Campen: A. 19593, B. 19093. In aansluiting op ons bericht van gisteren kunnen wij nog mededeelen, dat op de ge houden vergadering van melkveehouders en melkslijtcrs nog geen beslissing is geval len. Vermoedelijk zal Vrijdag a.s. een besluit genomen worden, waarbij de inkoop prijs voor de slijters 12 cent wordt en voor de afnemers 17 cent per liter. Deze prijzen zouden dan hoogstwaarschijnlijk Zondag of Maandag a.s, ingaan. Morgenavond zal bovengenoemde ver eeniging haar bijeenkomst houden in de tuinzaal van Restaurant „Brinkmann". Het programma voor dien avond vermeldt onder meer een populaire lezing van den Heer H. v. d. Leemput, Amsterdam, over „De Effectenbeurs". Binnenkort zal de vereeniging een excur sie maken naar het vliegveld „Schiphol" en zal dan de gast zijn van de Amsterdamsche Jongemannenvereeniging. Naar wij vernemen zijn er te Zandvoort plannen tot stichting van een openlucht theater. Er is een commissie in wording waarin o.m. reeds zitting genomen hebben de heeren Beeckman, burgemeester v. Zand voort; H. M. baron Collot d Ecury, directeur van de Zandvoortsche Terrein- en Hotel Mij. en dr. Gerke, voorzitter van de afd. Zand voort van de V. V. V,, welke beoogt Louis de Vries in de gelegenheid te stellen in Zand voort openluchtspelen te geven. De heer H. M. baron Collot d'Ecury heeft namens de Zandvoortsche Terrein- en Hotel- Mij., Louis de Vries belangloos een terrein aangeboden, hetwelk gelegen is aan het eind van de Noorder-Boulevard, waar vroeger het bekende theehuisje Bernadette stond. Dit terrein, in de duinen gelegen, biedt een fraai stuk natuurschoon en is uitstekend voor openluchtspelen geschikt. Tegen een duin zal een amphitheater gebouwd worden, plaats biedend aan een duizendtal personen, van hetwelk de spelers in de diepte te volgen zijn. De plek ligt rustig, een eindje van den straatweg af, door duinen beschermd tegen den wind. Naar Louis de Vries ons verzekerde, heb ben de plannen zeer veel kans van slagen. Men is reeds bezig een garantie-fonds te vormen en zoodra de gelden bijeen zijn, zal aan de inrichting van het theater begonnen worden. Louis de Vries hoopt reeds half Juli a.s. met een eerste klasse gezelschap de spe len aan te vangen. Op het programma staan „Judas Ish Karioth", van dr. Jan Wallig, „Kain" van dr. Wildgans, „De Leeuwenda lers" van Vondel en Oedipus". Het ligt in de bedoeling de spelen van dezen zomer als proef te beschouwen, maar als die slaagt tot stichting van een blijvend openlucht-theater te Zandvoort over te gaan. Ondertrouwd: 10 Jury. P, Damsma en S. E. F. Stevens; P. C. Bergkamp en C. G. Mciland, C. F. Souwer en J: de Jong, J- Snoek en G. Weidema, H, L, Bisschop en J. C. Smits. Getrouwd: 10 Juni D. Roode en S. Bos; F. Kielder en A. M. Kielder; J. W, A. Ver hoeven en W. S. Warning; G. L, Schepers en C. N. Voet. Bevallen: 7 Juni, A. M, J, WijersZonne veld, z.; 8 Juni P. M, ZeijlemakerLamboo, z.; 10 Juni, M. E, van MourikAlleman, d.; 6 Juni, C. M. JuursemaDe Braai, z.; 9 Juni A, M. J, v, d. Sluisv. d, Vring, z Overleden; 9 Juni, C. P. W. Kriens, 72 j„ Groote Houtstraat. De directie der Onderwijzers-Spaarbank heeft de deelhebbers der Hulpbank Haar lem, opgericht door het Nederlandsch On derwijzers Genootschap, tegen Zaterdaga vond 13 Juni a.s. ter vergadering opgeroe pen. De bedoeling is te komen tot de verkie zing van een nieuwe directie. Van de laat ste 4 directeuren heeft de heer J. A. L. Doger medio 1924 bedankt; de heer F. W, Fick overleed in Februari j.l. terwijl de hee ren J. M. Luyten en Ed, A. van Bilderbeek ook bedankten, maar zullen functioneeren tot de nieuwe directie gereed is. De hoofd directeur die te Amsterdam zetelt, heeft 4 dubbeltallen opgemaakt n.l, a. M. Mieras, E. Geerts; b. A. M, Bloem, II. Brunink; c. H. Brunink, H, Jonkman, d. II. Paul; H. Jonkman, allen in Haarlem of Groot Haarlem. 438e NED. STAATSLOTERIJ. 10574 25000. 797 2986 9038 18123 f 1000. 729 4198 5698 15210 17796 17833 ƒ400. 7630 13839 f200 2603 2888 2969 6629 8913 12653 13375 17308 17839 18581 18717 18826 100. Prilzen van f 70: 109 209 305 462 632 646 756 773 822 907 934 1125 1196 1267 1477 1603 1650 1721 1796 1923 2036 2065 2281' 2379 2528 2549 2555 2596 2753 2767 2819 2928 3213 3317 3396 3522 3638 3838 4033 4058 4157 4248 4422 4574 4583 4585 4728 4744 4815 4879 4992 5105 5150 5155 5301 5430 5628 5653 5884 6159 6295 6345 6371 6495 7124 7264 7540 7616 7657 7907 7920 7978 8049 8168 8194 8196 8277 8290 8474 8611 8627 8682 8764 8810 8901 8969 8984 9269 9327 9343 9488 9568 9573 9613 9915 10023 '0161 10327 10378 10419 .10491 10579 10640 10714 10718 10989 11022 11032 U135 11165 11258 11426 11514 11545 11772 11806 11855 12062 12098 12131 12274 12551 12584 12702 12847 12998 13113 13275 13411 13493 13622 13693 13738 13792 13923 14076 14174 14230 14465 14561 14600 14609 14675 14730 14985 1499 01-4994 15062 15119 15127 15257 15327 15446 15593 15620 15684 15907 15956 15965 16057 16108 16166 16342 16450 16463 16472 16799 16806 16955 17027 17165 17268 17365 17409 17721 17747 17802 17825 17845 17934 18038 18294 18318 18367 18374 18494 18677 18723 18844 IS952 18980 18997 :9037 19062 19110 19222 19242 19270 ■9381 19569 19636 19764 19790 19809 20219 20289 20340 20434 20448 20533 '0709 20727 20749 20752 20858 1687?" 716 1189 1782 2528 2794 3549 4348 4793 5273 6227 7431 80.31 8339 8840 947! 10080 10611 11040 11556 12212 13107 13727 14376 14848 15146 15851 16336 16855 17685 18041 18507 19007 19273 20009 20691 Burgerlijke Stand, in de week van 2 tot en met 7 Juni. Geboren: d. van C. Dekker van den Broek. d. van A. van Ge- mertAdmiraal. z. van D. H, van der WeideDaams. d. van W, M, v. Leeu wenLuijken, z. van M. C Wagemaker Bank. d, van A. GriffioenWit. d. van M. J. A. SchmitzSchuman. Ondertrouwd: I. J. de Best en K. See- bacher, P Marree en M. Hart. J. F. van der Molen en A. E. van Cleef. A. van Mourik en T. N. Schoondoru. C. A F.inhle' en A. Boprsma. J, Welp en E. Th, Tromp. W G. Vreenegoor en C. M. Besselink. H. C. J v. d. Storm en C. A. Meerman, Getrouwd: A. Koehorst met A. E. W. Dubbe. C. Hos met M. A. Bakker. K. van Aller met S. Naastepad. Ook een plezierreis. Zondagavond was er een plezierboot in de sluis, waarop het i.besbehalve gezellig toeging. De gemoederen waren dermate verhit dat een knokpartijtje ontstond, hetwelk zich snel uitbreidde, waardoor het een formeele vechtpatrij werd. Ten slotte riep de kapi tein dc hulp in der Zaandamsche oolitic, die twee der belhamels van de boot haalde on der hevij» verzet en naar het politiebureau opbrachten als een waardig slot van hun pleizierreis. Opgepast Wederom is bij de politie aangifte gedaan van vermissing van een rij wielplaatje. Ditmaal was het kleinood ge stolen van een fiets der coöp. ,,De Eenheid" in de Oostzijde, Het nut van zwemmen onder toezicht. Toen Zaterdagavond zekere H. in het bad huis aan 't zwemmen was, zwom hij onder den duiktoren door iuist toen iemand daaraf dook De heer H„ die -den man op z'n ruct kreeg werd bewusteloos en zonk onmiddellijk naar de diepte. Direct doken beide badmeesters in het bassin en kwamen met den heer H, boven, die na verzorgd te zijn, bleek geen licha- meli'k letsel te hebben bekomen, en weer naar huis kon terugkeeren. 13 190 452 627 1097 1273 1485 1653 2010 2162 2418 2580 2762 3008 3228 3318 3604 3800 4076 4161 4438 4551 4735 4975 5050 5282 5447 5547 5672 5841 6310 6481 6910 7053 7155 7448 7645 7722 7972 8256 8471 8543 8653 8887 9057 9339 9471 9560 9662 9775 9948 10171 10344 10633 10807 10993 11328 11442 11756 11979 12197 12329 12681 12940 13084 13304 13597 13719 13937 14355 14554 14776 15019 15125 15309 15460 15705 15937 16034 16292 16492 16609 16816 17002 17171 17393 17612 17848 1S192 18399 18614 18765 '8926 19171 19328 19574 9789 9948 10163 20302 20502 20734 20919 5e 17958 NIETEN: 14 47 92 100 200 237 397 418 461 463 522 558 667 827 905 941 1107 1148 1154 1162 1315 1325 1333 1362 1487 14% 1520 1580 1755 1830 1871 1960 2021 2031 2046 2069 2184 2192 2258 2338 2435 2437 2465 2474 2599 2691 2717 2721 2773 2774 2835 2841 3066 3074 3079 3096 3252 3259 3275 3300 3375 3427 3495 3503 3709 3725 3747 3752 3823 3829 3920 3926 4086 4098 4122 4123 4166 4190 4237 4306 4463 4476 4477 4490 4580 4588 4670 4692 4742 4772 4794 4812 4991 4999 5007 5021 5135 5141 5169 5237 5289 5311 5324 5376 5468 5473 5519 5537 5597 5601 5607 5610 5721 5738 5747 5775 5917 5924 6068 6125 6358 6369 6379 6409 6570 6703 6704 6708 6952 6960 6975 7024 7070 7075 70S0 7090 7274 7282 7290 7412 7450 7476 7506 7602 7665 7668 7681 7691 7775 7844 7877 7881 8002 8042 8060 8105 8264 8271 82S7 8316 8493 S499 8512 8514 8553 8578 8508 8607 8662 8691 8801 8833 8893 8912 8937 8954 9063 9111 9121 9201 9349 9370 9384 9390 9476 9479 9493 9528 9601 9618 9636 9638 9674 9694 9697 9725 9809 9811 9855 9912 9978 10016 10065 10138 10199 10203 10227 10230 10411 10436 10503 10507 10644 10659 10695 10745 10826 10850 10866 10909 11079 11143 11153 11179 11345 11385 11415 11423 11470 11609 11618 11633 11784 11824 11829 11950 12035 12046 12057 12067 12231 12245 12297 12303 12332 12369 12390 12427 127)9 12735 12742 12876 12955 12958 13006 13031 13090 13096 13208 13247 13366 13382 13432 13440 13603 13631 13636 13649 13720 13776 13822 13825 13944 13970 13984 14102 14384 14443 14475 14517 14570 14581 14589 14601 14801 14802 14841 14854 15047 15052 15060 15079 15180 15194 15229 15232 15312 15334 15352 15359 15465 15569 15626 15628 15740 15742 15748 15765 15946 15961 15963 15966 16052 16097 16128 16138 16313 16322 16332 16407 16519 16536 16564 16566 16616 16711 16740 16758 16826 16845 16924 16972 17057 17089 17128 17132 17188 17202 17241 17321 17428 17467 17468 17516 17643 17729 17735 17765 17856 17864 17888 17592 18193 18225 18240 18287 1S436 18449 18475 18521 18616 18622 18701 1870 18772 18804 18833 18834 18959 19050 19053 19081 19119 19213 19220 19241 19382 19383 19439 19467 19633 19657 19673 19701 19797 19800 19816 19856 19972 20002 20056 20073 20197 20221 20246 20260 20315 20319 20344 20380 20506 20530 20565 2057.3 20743 20751 20759 20787 20939 20942 20952 20963 Klasse 14e Lijst: 17582 m ros? ƒ70 mt me» alet 165 421 £61 965 1170 1409 1584 1978 2081 2363 25120 2723 2941 3184 3305 3552 3762 4020 4132 4322 4514 4693 4866 5025 5254 5406 5539 5634 5786 6256 6435 6734 7027 7135 7425 7614 7701 7891 8217 8389 8521 8636 8842 8958 9297 9400 9539 9647 9739 9932 10149 10280 10552 10760 10921 11230 11529 11750 11951 12079 12317 12583 12880 13063 13248 13454 13658 13876 ■14107 14526 14657 14913 15085 15235 15367 15661 15821 15968 16151 16436 16597 16779 16974 .17150 17351 17551 17784 18007 18378 18535 618735 18864 19112 19249 19523 19704 19866 20074 20270 20430 20577 20795 20984 188 438 565 1039 1202 1436 1592 1982 2126 2388 2578 2732 3000 3210 3313 3594 3768 4027 4153 4359 4547 4720 4972 5033 5269 5413 5543 5667 5835 6303 6439 6868 7038 7146 7446 7627 7710 7927 8240 8466 8528 8646 8867 9007 9280 9424 9543 9654 9743 9947 10150 10297 10593 10788 10929 11252 11440 11751 11976 12123 12319 12678 12884 13064 13265 13589 13664 13877 14286 14533 14744 14930 15122 15285 15363 15691 15934 15987 16232 16454 16606 16812 16976 17153 17384 17566 17803 18010 18394 18570 18747 18874 19161 19303 19552 19765 19912 20134 20275 20441 20718 20892 Schorsing. Het scheidsgerecht te Zaan dam heeft bij uitspraak van 27 Mei j.l. het ontslag van den keurmeester S. Plooijer -p- geheven en veranderd in 3 maanden schor sing. ROME, 10 Juni. De bekende historicus prof. Salvemini is te Rome gearresteerd we gens het publiceeren van een clandestien- artikel in een blad te Florence. LONDEN, 10 Juni. De Canadeesche La- bourpartij heeft Ramsay Macdonald uitge noodigd een groote massa-meeting toe te spreken bij zijn a.s, bezoek aan Montreal in Canada»

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 2