Fotohandel RAPID FOTi-ASTIKELEN Fa. HD Co. VACANTIEREIZEN JAC. DE VRIES KL fioutstr. 42, van Heeren- en Kmderkleeding begint ZATERDAG 20 JUNI Wij brengen alleen onze prima eigengemaakte Kleeding tegen Spotgoedkoope prijzen Ziet noé heden de étalages GEMEENTERAAD VAN HEEMSTEDE. Abdijsiroop OPRUIMING De gasprijs met 1 cent per M3 verlaagd. liet heffingspercentage der belasting van 1.1 tot 1 teruggebracht. De kwestie van het voorbe- 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 EEN FIKSCHE ZOMER-WANDELING geeft een gezonden trek. Dus in den rugzak: FRANKEN's BROOD dan lijdt ge geen gebrek Als FRANKEN's MELKBROOD op zoo'n tocht U, weldoend, vergezelt, dan wordt door U den zwaarsten tocht nog steeds als licht gsteld. 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 HAARLEMMERMEER. HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNWOUDE. N.V. „VAN WAVEREN'S GRAANHANDEL" gevestigd te Haarlem. HAARLEM. Groote Halfjaarlijksche VAN TEGEN ONGEKEND - LAGE PRIJZEN - GRAMOPHOONS OP Termijnbetaling 2e Vooruitgangstr 46 Per BATO RIJWIEL slagen altijd schitterend. In formeer slechts bij vrienden en kennissen. Hoofdvertegenwoordiger Rijwielmagazijn „De Batavier" 71 SPAARNWOUDERSTRAAT 71 Let op 71. Geen filialen Let op 71 Geopena -van 9-12 en -van 2-8 tl. Zaterdags lot lo uur Gisteravond vergaderde de Gemeenteraad mder voorzitterschap van den burgemees- t, Jhr. J. P. W. van Doorn. Afwezig was de heer van Unen. Ingekomen stukken. Een adres van de Commissie voor kinder- hijeenkomsten van de S.D.A.P. te Amster dam waarbij teleurstelling wordt uitgespro ken over het antwoord van B. en W. op het verzoek tot het houden van een Lentefeest met ongeveer 900 kinderen in Groenendaal. Volgens de aanvrage was het de bedoeling van deze Commissie eenige lentedansen in het bosch te laten uitvoeren, alsmede een eenvoudig kindersprookje te doen uitvoeren, waarbij is overwogen om de Lente-koningin per praalwagen 't bosch te doen binnenrij den, terwijl verder is gevraagd om bij t dan sen andere kinderen te laten zingen en een groep mandoline-spelers het geheel te laten opluisteren. B. en W. hebben hierop medegedeeld, dat volgens de laatste beslissing van den Raad het de uitdrukkelijke bedoeling is, dat geen toestemming tot gebruik van Groenendaal wordt verleend anders dan voor het houden van muziekuitvoeringen in de daarvoor be stemde tent en voor geregelde zanguitvoerin gen, waarvan het programma vooraf ter in zage is gezonden en voor welke uitvoeringen dag, plaats en uur in overleg met B. en W. worden geregeld. Aangezien het door bovengenoemde Com missie bedoelde feest een ander karakter droeg dan volgens 's Raads bedoeling, heb ben B. en W. geen vrijheid kunnen vinden hiervoor toestemming te verkenen. Voorts is ingekomen een verzoek van de heeren de Bruin en Jonkheid, architecten te "Heemstede, namen s het Bestuur van de Roei en Zeilvereeniging ,,Het Spaarne" te Haar lem, waarbij ontheffing wordt verzocht van art. 32 der Bouw- en Woningverordening, voor den voorgenomen bouw van een club gebouw met bootenhuis en bootmanswoning alhier geheel van hout. B. en W. stellen voor dit adres m hunne "handen te stellen om advies. Aldus wordt besloten. Eén verzoek van de firma Blom en de Vries te Haarlem, om alsnog vergunning te mogen ontvangen voor den bouw van drie huizen op een trerrein aan de Paulus Potterlaan hoek Pieter de Hoogh- straat te Heemstede. Door B. en W. was hun verzoek afgewezen omdat ter plaatse slechts twee perceelen aaneengebouwd mogen wor- den. In een adres verklaren zij zich thans bereid eventueel wat meerdere grond bij te koopen. B. en W. stellen voor dit adres in hunne handen te stellen om advies. Aldus wordt besloten. Een adres, waaronder de namen van de heeren J. van Groningen, A. Jager en H. J. Kleibrink zijn vermeld, betreffende eene nadere uiteenzetting over de stichting van een openbare school voor voorbereidend onder- v'js in deze gemeente. Dit adres is opgesteld naar aanleiding van het afwijzend advies van B. en W. op hun vroeger adres inhoudende stichting van een school voor voorbereidend onderwijs. Besloten wordt dit stuk te behandelen bij punt 7 „Advies over de stichting van eene openbare school voor voorbereidend onder wijs." Brief van den'Voorzitter van Gedeputeer de Staten d.d. 11 Juni j.l., waarbij wordt teruggezonden het raadsbesluit van 4 Decem ber 1924, betreffende het verkenen van voor schotten aan de woningbouwvereniging „Tuinwijk". Gedeputeerde Staten zijn van oordeel, dat omtrent het verkenen van de voorschotten, bedoeld in genoemd raads besluit, alsmede omtrent hel bedrag dier voor schotten, telken jare door den Raad zal zijn te beslissen. Overeenkomstig dit schrijven wordt be sloten. Onbewoonbaarverkla ring van woningen. B. en W. stellen voor, onbewoonbaar te verklaren de perceelen Binnenweg 14 en 14a, 16 en 18. De heer JORRITSMA vroeg de verstrek king van een lijst van de woningen, die voor onbewoonbaarverklaring in aanmerking ko men. De bedoelde woningen zijn totaal on geschikt voor menschelijk verblijf en spr. vermoedt dat er nog meer dergelijke wo ningen bestaan. De VOORZITTER wil deze lijst wel voor de raadsleden ter inzage leggen in de publi catie zou een gevaar schuilen voor eventueele bouwspeculatien. Het voorstel wordt goedgekeurd. Verlaging gasprijs. Nu de cijfers over 1924 globaal bekend zijn, blijkt dat over dat jaar op een winst door het Gasbedrijf kan worden gerekend van plus minus 80.000. De gaslevering over het eerste half jaar "van 1925 heeft een zeer bevredigend resul taat opgeleverd, zoodat bij een zelfde ver houding van prijzen ook voor 1925 een gelijk bedrag als winst zou kunnen worden ver kregen. De verhouding is evenwel niet gelijk aa r- die van het vorig jaar. De gasprijs toch be droeg tot October 1924 een cent meer pet NP, terwijl bovendien de opbrengst van de bijproducten belangrijk lager zal zijn dan het vorig jaar. Immers de prijzen voor cokes en koolreer zijn belangrijk gedaald, waardoor de mindere opbrengst daarvan wordt ge raamd op plus minus 33.000.De kolen- arijzen daarentegen zijn eveneens belangrijk gedaald, wat ten gunste komt van het bedrijf en waardoor voor kolen plus minus ƒ3. per ton minder zal behoeven te worden be taald, hetgeen een voordeel van ongeveer ƒ24.000.oplevert. Ondanks dit nadeelig verschil meenen B. én W. met stelligheid te mogen aanne men, dat bij verlaging van den gasprijs met 1 cent per M het geraamde winstcijfer van ongeveer 25.000.voor 1925 niet in gevaar komt. B. en W. stellen daarom voor den gas prijs, te stellen op 10 ct. per M3 voor gas, geleverd over den gewonen meter, en op 11 ct. per M3 geleverd over den muntmeter; te bepalen dat deze wijziging in werking zal treden voor iederen verbruiker van gewoon gas op het tijdstip, waarop de maandelijk- sche opneming van de meteraanwijzing in Juli a.s. heeft plaats gehad voor de ver bruikers van muntgas op 7 Juli 1925. De heer v. d. ERF meent dat de prijs nog meer verlaagd zou kunnen worden. Hij wenscht den prijs met 2 cent te verlagen. De heer HILTERMAN ondersteunt dit denkbeeld, mede met het oog op de groote gezinnen. De heer JORRITSMA herinnerde aan Zijn vroeger voorstel tot gasprijsverlaging. De heer v. d. Erf verweet hem toen een poli- ieken „zet" te willen uithalen, door den in druk te willen wekken, dit alléén de S. D. A. P. voor gasprijsverlaging was. Thans komt de heer v. d. Erf zelf met een voorstel om den gasprijs met nog een cent te verlagen. De heer v. d. ERF wijst er op dat hij, ge zien de becijfering van B. en W., op het idee is gekomen, er nog een cent af te doen. Overigens zegt spr., dat hij de vorige maal de manier waarop de heer Jorritsma zijn voorstel tot verlaging van den gasprijs indiende, niet goedkeurde, ook de raad kon er destijds geen goedkeuring aan hechten. De VOORZITTER verdedigt het voorstel van B. en W. Er moet dekking zijn voor de risico, dat de cokesprijzen dalen en de kolenprijzen stijgen. Met dit voorstel is voor zichtigheid betrachtB. en W. zouden niet gaarne na eenigen tijd den gasprijs weerver- hoogen, waartoe eventueele stroppen toch noopen. Men moet een zekere winst hebben om zich eenigszins te kunnen dekken. De heer v. d. ERF wil er geen voorstel van maken, als men vreest, dat er kans zou be staan, dat de fabriek met verlies zou gaan wer ken. De heer TROMP klaagt over den te lagen druk op het gas. Spr. hoopt dat hierin verbetering zal komen. De VOORZITTER antwoordt dat dit het gevolg is van de snelle uitbreiding en de nau we buizen, die op deze uitbreiding niet be rekend waren. Men is echter voornemens een groote buis door de Heemsteedsche Dreef te ieggen. Deze verkeersweg is echter nog niet gereed. Een dergelijke transportbuis kan men moeilijk in kleine straten met veel bochten leggen. Het voorstel wordt hierna goedgekeurd. Verlaging vermenigvuldi- gingscijfer belastingjaar. Aan de hand van de gegevens, stellen B. en W. voor, het vermenigvuldigingscijfer voor de gemeentelijke inkomstenbelasting, voor het belastingjaar 1925 1926 te verlagen tot op 1. Vorig jaar 1.1. Aanvaarding schenking' B. en W. stellen voor, in dank te aanvaar den van het Bestuur van het Ned. Kunst verbond, afd. Haarlem, het door haar op de bloemententoonstelling aangekochte tuin beeld „Reuzereiger" van Jan Trapman, te Amsterdam. Aldus wordt besloten. Voorbereidend onderwijs. In de vorige vergadering werd om advies in handen van B. en W. gesteld een adres van J. van Groningen e.a., waarin verzocht werd om over te gaan tot stichting van eene openbare school voor voorbereidend onder wijs. In een uitvoerig prae-advies, door ons reeds gepubliceerd, stellen B. en W. den raad voor afwijzend op het adres te beschikken. De heer JORRITSMA is verwonderd over het afwijzend advies. De argumentee ring acht spr. onvoldoende. Spr. meent dat B. en W. het niet willen. Onze gemeente is er niet te arm voor. B. en W. willen blijkbaar scholen hebben voor allerlei secten. De heer DE BREUK kan ook niet met djt afwijzend advies meegaan. De billijk heid brengt mee dat ook het openbaar voor bereidend onderwijs door de gemeente ter hand wordt genomen. Spr. vraagt terugnemirig van dit afwijzend advies. Kunnen B. en W. een becijfering maken van wat het eigenlijk zal kosten? De heer v. d. ERF zegt dat de rechts- denkende menschen van oordeel zijn, 'dat de ouders de kinderen moeten opvoeden en niet de overheid. Spr. wijst verder naar de bijzondere bewaarscholen, die in groote mate door arbeiderskinderen bezocht wor den en met eigen middelen gesticht zijn. Mede om de consequenties zou spr. den Raad inwilliging van het adres willen ont raden. De heer TROMP komt op tegen de uit drukking van den heer Jorritsma, dat er bevoorrechting zou zijn van bijzonder onder wijs! De bijzondere bewaarscholen krijgen 'n wettelijke uitkeering, die ook de neutrale school kan ontvangen. Wanneer een neutrale vereeniging een school sticht kan ze dezelfde voorrechten verkrijgen als de bijzondere scholen. Maar men behoort toch niet in alles op de gemeentekas te teren. Wethouder DR. DROOG wijst op de roya le regeling, welke voor het voorbereidend qn- derwijs is" gemaakt. Zelfs rente en afschrij- ting van de gebouwen neemt de gemeente voor haar rekening. Spr. meent echter,dat de gemeente niet zelf ook de stichting nog moet ter hand nemen. Dit onderwijs zou spr. willen schikken onder de nuttige dingen van een dringende noodzaak kan hij niet spreken. Tenslotte is de moeder heteerst aangewe zen voor de opvoeding der kinderen. Bij groote gezinnen zou het nog iets anders zijn. B. en W. zijn dan ook niet tegen voorbe reidend onderwijs, maar zij achten het niet zoo'n groot Gemeentebelang, dat de gemeente het geheel, dus ook de stichting, voor haar rekening moet nemen. Wethouder JITft. V. D. POLL behandelt den financieelen kant van de zaak. Spr. ziet niet in dat financieel krachtige menschen, die openbaar voorbereidend onderwijs zou den wenschen, de stichting niet zelf zouden kunnen financieren, even goed, als bij de andere, bijzondere, bëwaarscholen het geval is. De heer DE BREUK zegt er ook niet voor te zijn om de kinderen op zeer jeugdigen leef tijd uit huis te halen. De raad heeft evenwel getoond anders te zien, door een milde rege ling voor het voorbereidend onderwijs te treffen. Spr. zou de zaak nog willen aanhouden. De here JORRITSMA dient een voorstel in, waarin B. en W. worden uitgenoodigd, zoo spoedig mogelijk met nadere gegevens te komen. Dit voorstel wordt verworpen met 3 stem men voor, van Mevr. de Voogd en de heeren de Breuk en Jorritsma. Het voorstel van B. en W. wordt hierna aangenomeri. Mevr. de Voogd en de heeren de Breuk en Jorritsma stemden tégen. Verkoop grond' B. en W. stellen voor, aan H. Brouwer voor f 2500 te verkoopen 300 M2 grond, gelegen aan de Laan van Insulinde. Goedgekeurd. Aanleg van straten. B. en W. stellen voor, gratis te aanvaarden eenige gedeelten voor den aanleg van straten bestemden grond, gelegen op het uitbreidings plan als straten 158 en 314 geprojecteerd. B. en W. stellen voor, De Bruin en Jonk man en B. W. Lindeboom vergunning te ver- leenen tot aanleg van 'n gedeelte van de Van Slingelandtlaan. Goedgekeurd. Ontheffing verordening- Drankwet. B. en W. stellen voor ontheffing te verke nen van de verordening inzake de Drankwet, voor het tijdelijk gebouw op het sportterrein „Het oude Slot." Goedgekeurd. Straatnamen. B. en W. stellen voor, aan den eersten weg over de spoorbaan AmsterdamRotterdam ten Noorden van de Pijlslaan den naam te ge ven van, naar een bekend Nederlandsch schei kundige, Van 't Hoffstraat. Rondvraag. De heer de BOER verzocht de jeugd op de school te onderrichten, hoe zij op verkeers wegen moeten manoevreeren. De VOORZITTER zegt toe een dergelijk verzoek tot de hoofden van scholen te zullen richten. De heer TROMP vestigde de aandacht op een hoek bij de Oosterhoutlaan, waar men een heg heeft weggekaptde nu ontstane toe stand is er allesbehalve fraai. Dan vroeg spr. de aandacht voor de situatie, zooals die nu is bij den spooroverweg van de Zandvoortsche- laan, waar een leelijke ververschingstent en een, het verkeer belemmerende wagen zijn gestationeerd. Tenslotte drong spr. nog eens aan op verbetering van den Leidsche- vaartweg tusschen Kwakel en viaduct. De stofplaag woedt daar in alle hevigheid en be strating is hoogst noodzakelijk. De twee eerste opmerkingen zullen onder zocht worden. Wat de laatste klacht betreft, Wethouder Dr. DROOG antwoordt, dat een bewoner van den Leidschevaartweg hen me degedeeld had, dat de stofplaag daar mi niem is. Spr. deelt voorts mede, dat de weg kort geleden nog met Chloorcaicium is be handeld. 0 De heer TROMP noemt de bewering van den Leidschevaart-bewoner een onzinnige verklaring. De openbare vergadering wordt hierna ge sloten. EEN BRUTALE DIEJFSTAL. Een zeldzaam brutale diefstal is in den nacht van Woensdag op Donderdag in deze gemeente gepleegd. Door opensluiting van een deur heeft men zich toegang verschaft tot de woning van den landbouwer R. V., aan den Vijfhuizerw'eg. In de kamer lag de heer V. in een bedstede te slapen, terwijl in dezelfde kamer in pen andere bedstede zijn zuster sliep. Zonder dat beide personen in hun slaap werden gestoord, heeft men eerst -de deuren voor de bedsteden dichtgedaan en daarna met een vermoedelijk valschen sleutel een kast geopend; hierin vond men echter niets van zijn gading. Hierna heeft men de bedsteédeuren van den heer V. weer geopend en toen van de beddeplank een houten kistje meegenomen, waarin zich een portefeuille en 'n portem'onnaie bevond met een gezamenlijken inhoud van ongeveer 500. Het ledige kistje werd 's morgens achter de woning teruggevonden. De politie stelt een onderzoek in. Premie-keuringen van Merriën van'l tot en met 7 jaar. Donderdag werd op het Marktplein te Hoofddorp een premiekeuring gehouden van merriën van 1 tot en met 7 jaar, De keuringscommissie voor de landbouwtuig- paarden bestond uit de heeren: M. G. van Balen, te Asperen en W. Costermans te Opheusden en voor de trekpaarden uit de heeren: P. den Ouden te Rotterdam en J. J. van Strien te Spijkenisse. We laten hier onder de verschillende uitslagen volgen: Type Landbouwtuigpaard: (-jarige mer riën): Een premie van 40 werd toegekend aan „Luchie" (Griedel) eig. D. v. Wierin- gen, Abbenes en „Liga" (Zwingli) eig. A. C, Pruissen Wzn., Nieuw-Vennep. Een prerhie van 25 "aan: „Lore" (Zwingli) eig. J. Maaskant, Rijk; „Lustine" (Drusus), eig. B. Biesheuvel Jac.zn., Haar lemmermeer; (Olympus) eig. P. Noor- dam, Haarl.meer, Een premie van 20 aan: „Larda" (Emi grant II) eig. M. M. v. d. Schans, Boven kerk en Olympus, eig. P. Noordam Haarl.meer. Type Landbouwtuigpaard (2-jarige mer riën): Een premie van 40 aan: „Kwasita", Cromwell, eig. C. Bulk, Nieuw-Vennep; „Krijolieta", Zwingli, eig. D. v. Wieringen, Abbenes; „Jyleska", Cromwell, eig. C. Bulk Nieuw-Vennep; „Kniertje", Gill, eig. A. Buurman, Hoofddorp. Een premie van 25 aan: „Kimara", Gill, eig. G. C. v. Arendonk, Rijk; van A. Milatz, Hoofddorp; „Kanada", Zwingli, eig. A. C. Pruissen Wzn., N.-Vennep. Een premie van 20 aan: „Kihiwa", Zwingli, eig. M. W. v. d. Schaad, Boven kerk; van H. v. Dorsten, Hoofddorp. Type Landbouwtuigpaard (3-j. merriën). Een preime van 40 aan: „Jetta", Zwingli, eig. wed. C. Bruijais; Zwingli, eig. P. Noordam, Haarl.meer; „Julia", Zwingli, eig. A. Buurman, Hoofddorp; „Ji- vianta", Zwingli, eig. O. de Kok, Nieuw- Vennep; „Juretta", Cromwell, eg. K. Knib- be, Haarl.meer. Een premie van 25 aan: van G. W. Bulk, Nieuw-Vennep; „Jelletie", Zwingli, eig. M. W. v. d. Schans, Bovenkerk; „Ja- gerin", Democraat, eig. D. v. Wieringen, Abbenes; „Juliana", Zwingli, eig. J. C. Kemp'enaar, Nieuw-Vennep; „Jep-illia", Dru sus, eig. A. Buurman, Hoofddorp. Type Landbouwtuigpaard 47-j. merriën Een premie van 40 aan: „Gerarda", Compas, eig. O. de Kok, Nieuw-Vennep; „Fatina", Bataaf, eig. C. Bulk, N.-Vennep; „Hilgonda", Compas, eig. B. Biesheuvel ■neemt AKKER's Jac.zn., Haarl.meer; „Itziba", Zwingli, eig. O.' de Kqk, N.-Vennep; „Fijna", Zwingli, eig. Jhr. Mr. P. Teding van Berkhout, Aer- denhout; „Ira-nda", Compas, eig. L. M. Kolff, N.-Vennep; „Fada" Zwingli, eig. J. M. Knoop, N.-Vennep; „Ignoretta", Crom well, eig. G. C. v. Arendonk, Rijk; „lerida" Compas, eig. J. M. Knoop, N.-Vennep; „In cense" Compas, eig, J. Maaskant, Rijk. Een premie van 35 aan: „Gompa 'j Compas, eig. J. Tense, Haarl.meer; „Gar ve", Cyms, eig. C. Bulk, N.-Vennep; „Gar- mora", Cyrus, eig. G. W, Bulk, N.-Vennop; „Frieda IX", Tancred, A, Zijlmans, Rijk; „Gasta", Cyrus, eig. C. Bulk, N.-Vennep; „Ibusta", Cromwell, eig. C. Bulk, N.-Ven nep; „Ithone", Zwingli, J. M. Knoop, N.- Vennep; „Grada III", Zwingli, eig, M. W- v. d. Schans, Bovenkerk. Een premie van 25 aan: „Hosanna I', Cyrus, eig. A, Zijlmans, Rijk; „ïolana Cromwell, P. Noordam, Haarl.meer; „Go- ma", Compas, eig, J. Maaskant, Rijk; ,Jra- ta", Copal, eig. J. Maaskant, Rijk; „FlodaT Basso, eig. O. de Kok, N.-Vennep; „Iiuna", Compas, eig. A. C, Pruissen, N.-Vennep; „ïbesta", Emigrant, eig, gebrs. v. d. Beek, Abbenes; van Chr. v. Wijk, Hoofddorp; Type Trekpaarden, 1-j, merriën. Een premie van 40 aan: „Margo", Car los, eig. J. C. Gehrels, Vijfhuizen. Een premie van 25 aan: „Thessy III", Carlos, eig. L, v. Reeuwijk, Hoofddorp. Type Trekpaarden, 2-j. merriën. Een premie van 40 aan: „Meta", Nor- ceau, eig. Ant. Pruissen Azn., Haarl.meer; „Alice", Pacha de Baeygem, eig. G. Coe- vert, Haarl.meer;„Olga", Indigene de Wis- becq, eig. O. de Kok, N.-Vennep. Een premie van 35 aan: „Flora", Ali- dor van Dierkenstein, eig. A. J. Kort, Hoofddorp; „Thessay II", Carlos, eig. L. V. Reeuwijk, Hoofddorp. Een premie van 20 aan: „Pola D'Thea, O Caspair, eig. G. Kort, Hoofddorp: Type Trekpaarden, 3-j. merriën. Een premie van 40 aan: „Bellefleur Condé de Caboureur, eig. G. N. van Dijk, Amstelveen; „Caline D'Thea", Cavalier de Grubben, eig. C. A. Gehrels, Vijfhuizen. Een premie van 35 aan: „Eretrica II' Courbet, eig. C. G. v. Wijk, Hoofddorp. Type Trekpaarden 47-j. merriën. Een premie van 40 aan: „Mura D'Thea eig. L. v. Reeuwijk, Hoofddorp. Een premie van 35 aan: „Deronna" eig. G. M. v. d. Beek, Nieuw-Vennep. (De tusschen haakjes vermelde namen duiden den naam van den vader der mer riën aan). Keuring voor het Militair Certificaat. Bij de Donderdag te Hoofddorp gehouden keuring van merriën voor het militair Cer tificaat (M. C.), werd dit certificaat aan de navolgende paarden toegekend: eig. P. Noordam, Haarl.-meer; „Jetta", eig. wed. C. Bruijnis, Nieuw-Vennep; „Ji- vianta", eig. O. de Kok, Nieuw-Vennep; „Jelletie", eig. M. W. v. d. Schans, Boven kerk; „Ithone", eig, J. M. Knoop, Nieuw- Vennep; „Itsiba", eig. O, de Kok, Nieuw- Vennep; „Fijna", eig. Jhr. Mr. Teding v. Berkhout; „Fada", eig. J. M. Knoop, Nieuw- Vennep; „Gra-'a III", eig. M. W. v. d. Schans, Bovenkerk; „Iranda", eig. L. M. Kolff, Nieuw-Vennep; „IncenSfe", eig. J. Maaskant, Rijk; „Hilgonda", eig. B. Biesheu vel Jaczn., Haarl.-meer; „Qerarda", eig. O. de Kok, Nieuw-Vennep; „Foxia", eig. M. A. Noordam, Haarl.meer; „Floda", eig. O. de Kok, Nieuw-Vennep; „Wosarda", eig. J- Maaskant', Rijk; „Elia',' eig. .J. Maaskan', Rijk; „Porothea", „Emma", „Elina", eig. O. de Kok, Nieuw-Vennep; Celestine", eig. P. eVrkuijl Johzn., Nieuw-Vennep; „Denia", eig. J. C. Kempenaar, Nieuw-Vennep; „A Hunston Chery", eig. C. de Vlieger Nieuw- Vennep; „Walitta", eig. M. .A. No'ordam, Haarl.meer; „Cecerone I", eig. M. A, Noor dam, Haarl.meer; .Wonder", „Visey Ophe lia", „C. Westerveld Melody", „Koningin", eig. H. Bultman, Rijk; Borri T", „Rudolfina|\ eig. P. Biesheuvel, Haarl.meer; „Hedonna", eig. H. Bultman, Rijk; „Gerda", eig.^Chr. v. Wijk Hoofddorp; „Druska", „Evera", „Far- ga", „Fosca" eig. Joh. Colijn, Rijk; „Emda", eig. L, M. Kolff, Nieuw-Vennep. Stamboekkeuring van Tuigpaarden. Voor de te Hoofddorp gehouden stam boekkeuring van merriën van het type tuig- paard werden 23 paarden ter keuring voor gebracht, waarvan 4 werden afgekeurd en 2 uitgesteld. Goedgekeurd werden: „Zwart Vos", eig. P. Noordam, Haarl.meer; „Jep- pilia", eig. A. Buurmran, Hoofddop; „Julia", eig. A, Buurman Hoofddorp; „Jetta", eig. C. Bruijhs, Nieuw-V.ennep; „Jivianta", eig. O. de Kok, Nieuw-Vennep; „Jelletie", eig. M. W. v. d. Schans, Bovenkerk; „Juliana", eig. J. C. Kempenaar, Nieuw-Vennep; Je- cundina", eig. C. Bulk, Nieuw-Vennep„Ja- coba", eig. A. Zijlmans, Rijk; „Juretta" eig. K. Knibbe, Haarl.meer; „Jagerin", eig, D. v. Wieringen, Abbenes; Elstraeig. C, v. Leeuwen, Haarl.meer; „Jubstane", eig. G. W. Bulk, Haarl.meer; „Wander", eig. H. Bult man Rijk; „Jelharia", eig. S. W. de Clercq, Bloemendaal'; „Koningin", eig. H. Bultman, Rijk; „Jansje", ei. G. Kort, Hoofddorp. Gratis lichtpunten. Vanaf 16 Juni 1925 zullen in woningen en boerderijen niet meer op kosten van het G. E. B. gratis een licht punt of stopcontact worden aangebracht. Gevonden en verloren voorwerpen. Ge vonden: een rozenkrans, een kinderporte- monnaie, een lorgnet, een sleutel, een ach terbord van een auto, een bril en komen, aanvliegen een postduif. Verloren: een ceintuur. BurgerL Stand. Getrouwd: G. W. Kreike 30 j en G. W. Bottelier 23 j. Met door de Algemeene Vergade ring van Aandeelhouders, gehouden op 18 Juni 1925, vastgestelde dividend van 6 pet. op de Cum. Preferente Aandeclen over de jaren 1923 en 1924 is van 22 Juni a.s. af betaalbaar tegen inlevering der dividendbewijzen f-io. 4 en No, 5 met f 60 per stuk aan de kantoren der TWENTSCHE BANK en der HAARLEMSCHE BANK- VEREENIGING, alsmede ten kantore der vennootschap Kenaupark 5, Haar lem. DE DIRECTIE. RIJWIELEN OPRUIMING fw.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 10