Sport- en wedstrijden Roeien, Purol geneest en verfraait de Huid Suzanne Dupré. CRICKET-O VERZICHT. ATHLETIEK. LAWNTENMÏ5. VOETBAL. E. D. O. R. K. Sportvereeniging „The Yellow-Black Boys." DAMMEN. CRICKET. HONKBAL. DUIVENSPORT. Haarlemsche Concours- en Verzendingsbond „H. C. C." WIELRENNEN. Om den Gordon Bennett-beker. FEUILLETON. Van de Zondag j.l. gespeelde eerste klasse wedstrijden was de uitslag van de ontmoeting tusschen onze beide Haarlemsche clubs ze ker de meest verrassende. Zeker we verwacht ten een spannenden strijd en het stond bij ons geenszins vast dat Haarlem de overwin ning zou behalen. Doch een zoo sprekende nederlaag voor de Schoterwegbewoners, die ongeslagen de eerste plaats bezetten, kon den wij moeilijk veronderstellen. Latern we er echter direct aan toevoegen lat de overwinning van Rood en Wit al even verdiend als spgekerd was. Werkelijk toon den zich de Spanjaardslaanbewoners in alle opzichten het fielden in de lucht uitge zonderd misschien de meerderen van hun plaatselijke tegenstanders. Batten, bowlen en vooral ook het grondfielden van de Span jaardslaanbewoners was verre superieur aan dat der Haarlemmers. Dit in aanmerking genomen is het succes van Rood en Wit ge makkelijk te verklaren. De thuisclub heeft haar reputatie als goed batting-team volkomen gehandhaaft. De meeste spelers van Rood en Wit hadden niet ie minste moeite met het Haarlemsche bow len. Sneink hanteerde den bal nog het best doch de andere bowlers brachten er bitter weinig van terecht. Mee hierdoor natuur lijk werd het tbtaal der gastheeren zoo hoog. Captain van Eeghen heeft ons vergast op een zeer aantrekkelijke innings. Concentreerde zich de aandacht gedurende den tijd dat Rood en Wit aan 't bat was het meest, op de prestaties der Rood en Witters Zelf, tijdens de Haarlemsche innings was dit al niet minder het geval. Ook nu was Rood en Wit troef. Vooral het bowlen van de oude Posthuma, waarvan velen dachten dat Haarlem hiermede niet veel moeite zou hebben, was een lust voor het oog en de ma nier waarop deze crack b.v. de wickets van Smeink, de Ruig en Healy nam, deed ons aan zijn beste dagen herinneren. Hiermede was gelijk 11 teof^nstand der TTaarlemmers ge brokt. Wat Maas cegexi net einde van den wed strijd eigenlijk wilde was ons niet recht dui delijk. Men sprak van tijd uitspelen doch hierop scheen ons z'n batten allerminst gebas- seerd. De Haarlemmer gaf enkele vuurpijlen, waarbij de bal toevallig steeds op een plaats .erecht kwam waar geen Rood en Witter stond. Waarom hij dan het bowlen steeds aan zich hield? Waarschijnlijk om de de bacle nog zoo draaglijk mogelijk te maken. Dit schijnt ons althans de eenige verklaring. De toeschouwers hebben intusschen kun nen genieten van een aardigen strijd eh wan neer men er bij dergelijke wedstrijden maar tens toe kon komen óm een paar uurtjes aan de Spanjaardslaan te vertoeven zou de belangstelling voor de mooie cricketsport er zeker wel bij varen. Niettemin was ditmaal, het aantal toeschouwers al bijzonder groot Na deze min of meer uitvoerige beschou wing zullen we de rest wat moeten be-korten. H. C. C. won met innings en runs van i Hermes D. V. S., dat een gewillig slachtoffer bleek voor de geweldig op dreef zijnde Haag- sche Max Jansen die met den bal zijn ouden vorm weer te pakken had, was niet vreemd aan de groote nederlaag. De Hagenaars heb ben intusschen wederom beslag gelegd op de bovenste plaats. V. R. A. zag zoowaar kans om zich thuis te laten kloppen door de Haagsche reserves. Een resultaat dat o.i. nog meer is te wijten aan het voortdurende falen der Amsterdam mers en het gemis van Rincker, dan aan de kracht der Hagenaars. V. O. C. liet zich door Quick kloppen en Hilversum behaalde in een wedstrijd van hooge totalen (de Hilversummers brachten het zelfs tot 272 voor 8), een fraaie overwin ning op P. W. in Enschede. In de tweede klasse eindigde de ontmoe ting tusschen de Haarlem- en Rood en Wit reserves in een magere overwinning voor de bezoekers. Rood en Wit blijft er goed voor StaC?V. H. zag geen kans om A. C. C. er onder te houden en leed een verwachte nederlaag met 71 runs. Nog slechter bracht R. C. H. het er af. Wonnen de R. C. Hers verleden week in Bussum vrij gemakkelijk van Vleermuizen, ditmaal lieten zij zich op eigen terrein door deze zelfde vereeniging kloppen. Cricket is toch maar bij uitstek geschikt voor verras singen. In dit geval echter is R. C. H. er slecht me<?. De Haarlemmers hebben in de eerste plaats moeten afstaan aan de reserve s van A. C. C. Als voornaamste wedstrijd voor morgen vermeldt het programma de ontmoeting Rood- en Wit—H. C. C. De wedstrijden tusschen deze beide tegen standers genieten in de cricketwereld een reputatie als geen andere ontmoeting. En terecht Reeds tientallen jaren geleder, bestreden Rood en Wit en H. C. C. elkaar met afwisselend succes. Zelfs gedurende de laatste jaren toen de Hagenaars beduiaeno sterker waren wist Rood en Wit de wedstrij den tegen H. C. C. steeds met de noodige spanning te doen verstrijken. Wanneer men ditmaai de prestaties van beide vereenigingen in aanmerking neemt blijkt dat ze elkaar niet veel in kracht ver schillen. Het feit dat H. .C. C. over een meer constant spelende ploeg beschikt, doet o.i. hieraan weinig af. Men kan dus een uitermate spannende kamp verwachten al ontveinzen wij ons niet, dat juist in dergelijke ontmoetin gen zich de meeste opvallende eigenaardig heden kunnen voordoen» Men denke maar eens aan den wedstrijd van Zondag j.l. 't Is echter maar de vraag wie er dan ditmaal de dupe van zal worden. Haarlem heeft Zondag vrij. Het program ma vermeldt, verder de plaatselijke ontmoe ting tusschen Hermes D. V. S. en V.O.C. V. O. C. presteert tot op heden al bitter wei nig en ook ditmaal schijnt ons de kans op een succes voor de bezoekers al zeer gering. Vermelding verdient het feit, dat V. O. C. momenteel niet over een terrein beschikt, hetgeen natuurlijk wel van invloed is op haar prestaties. In Amsterdam ook al een plaatselijke ont moeting. V. R. A. speelt hier thuis tegen V. V. V. Het is eigenlijk niet moeilijk hier te voorspellen V. V. V. beschikt ditmaal over een beduidend sterker tream en het is voor ons dan ook slechts de vraag hoe groot de neder laag voor V. R. A. zal worden. Vooral wanner Rinckers nog niet van de partij is krijgen de gastheeren het hard te verantwoorden. In Nijmegen spelen Quick en Hilversum, welke ontmoeting zeker niet zonder spanning zal verloopen. In de tweede klasse hebben zoowel de Rood en Wit-als de Haarlem-reserve's vrijaf. C. V. H. speelt wederom thuis. Ditmaal tegen het Zaandamsche Albion. De Haarlemmers heb ben o.i. in dezen wedstrijd een kans op de overwinning. In de derde klasse A. is slechts één wed strijd vastgesteld. R. C. H. is erin betrokken. Willen de Middenwegbewoners nog aan spraak op het kampioenschap blijven maken dan zullen zij deze ontmoeting zonder meer moeten winnen. H. A. V. HAARLEM. De Nationale Athletiekwcdstrijden. Het programma voor de wedstrijden welkt morgen op het terrein van „Haarlem" aan den Schoterweg worden gehouden, luidt als volgt 1. 100 M. hardloopen nieuwelingen. 2. 100 yard hardloopen. 3. 300 M. hardloopen. 4. 1000 M. hardloopen.. 5: 3 Engelsche Mijl hardloopen. 6. 4x100 M. estafette. 7. 2 Engelsche Mijl snelwandel 8. Verspringen met aanloop. 9. Pclsstokhoogspringen. 'iO. Kogelstooten. 11. Discuswerpen. 12. Hink-stap-sprong. Cronologisch Overzicht. 1.30 uur Series 100 yards. 1.45 100 M. neiuweliugen. Verspringen met aanloop. Discuswerpen. 2.— Series 300 M. Polsstokhoogspringen. 2.10 1000 M. hardloopen. 2.20 Halve beslissing 100 M. 2.30 Beslissing 100 yards. 2.45 Halve beslissing 300 M. 3.2 Eng. Mijl snelwandelen. Kogelstooten. Hink-stap-sprong. 3.15 Beslissing 100 M. 3.30 Beslissing 300 M. 3.40 3 Eng. Mijl hardloopen. 4.4 X 100 M. estafette. Paulen in Stockholm. De Haarlemmer Paulen nam deel aan de Internationale athletiekwcdstrijden te Stock holm. Hij kwam uit in de 400 M. en won gemak- gelijk in 49.8 sec. De Athletiekbeoefening der R.-K. Voet ballers. Zooals bekend, bestaat er in Haarlem een athletiekvereeniging voor voetballers, aan gesloten bij R. K. Vereenigingen van het Dis trict Haarlem van den D.H.V.B.. Ondanks het feit, dat bij de oprichting dezer vereeni ging een bedroevend klein aantal voetballers zich als lid opgaven, hebben de leiders toch de zaak goed aangepakt met als resultaat dat thans, na eenige weken oefenen, de belang stelling van de zijde der voetballers zeer be vredigend is te noemen. Toch zijn wij na ons bezoek aan een trainings-avend niet ge heel tevreden huiswaarts gekeerd. Wij had den verwacht, op het Lyceum terrein bijna alle eerste elftallén der R.-K. clubs aan te werk te zien, doch tot onzen spijt moeten wij melden dat het overgroote deel der aanwezige jongelui voornamelijk bestaat uit junioren cn spelers van 2e en 3e elftallen. Zeker, er zijn uitzonderingen maar het valt niet tegen te spreken dat wij meer verwacht ten van b.v. T.Y.B.B., R.K.V.Z., H.B.C. enz. vooral eerst genoemde is al heel slecht vertegenwoor digd. Geel-Wit daarentegen schijnt de athletiek als een zeer voornaam ding te beschouwen, hetgeen blijkt uit de groote opkomst. Ongetwijfeld zal de athletiek beoefening het voetbalpeil ten goede komen. De min of meer houterige bewegingen der R. K. voet ballers dienen beslist te worden verbeterd. Snelheid en uithoudingsvermogen zien wij zelden in Roomsche wedstrijden en dit alles kan men zich Dinsdagsavonds aankweeken op het fraaie terrein van het R. K. Lyceum nan den Zijlweg. Voor den technischen leider, den heer N. de Zwager, zou het een groote voldoening Z j i"dièn hij de voetbalcracks het noodige kon bijbrengen. Er is voor „eik wat wils", loopen, sprin gen, speerwerpen, discuswerpen, kogelstoo ten, enz., een zeer deskundige leiding. Suc ces is verzekerd! Daarom, heeren voetballers, geven wij u den raad: sluit u aan bij de Athletiekveree- niging voor R. K. voetballers, laat het bruine monster in de zomermaanden rusten, maar hetgeen aan het spelpeil der R- K. voetbal- vereenigingen ten goede zal komen. DE JUBILEUMWEDSTRIJDEN VAN DEN H. A. V. HAARLEM. Ook V. en L. den Haag heelt nog ingeschreven. Net voor de sluiting der inschrijving kwam die nog binnen van V. en L. den Haag, de club van Adje Paulen. 7 Hagenaars, w. o. de Cler Wolf en Weber zullen trachten de roodgroene ster ter overwinning te voeren. Dc „Beker"-strijd zal hoofdzakelijk ge voerd worden tusschen Haarlem en het hoofdstedelijke Blauw-Wit, dat j.l. Zondag Haarlem sloeg en A. V. 1923. Aan spanning zal het niet ontbreken. Het chronologisch overzicht luidt: 1.30 Serie's 100 yards.; 1.45 Serie's 100 M. Nieu welingen, verspringen met aanloop, discus werpen!; 2.00 Serie's 300 M. polstokhoog- springeil; 2.10 1000 M.; 2.20 Halve beslissing 100 M.; 2.30 Beslissing 100 yards; 2.45 Talv» beslissing 300 M.; 3.00 2 M. Wandelen, kogelstooten hink-stap-sprong; 3.15 Beslis sing 100 M.; 3.30 Beslissing 300 M.; 3.40 3 E. M. Loopen; 4.00 4 X 10Ó M. Estafette Jury. Door de T. C. der N. A. U. zijn aan gewezen de heer C. H. Trines, Blauw-Wit, secretaris-penningmeester der A. A. B., als voorzitter-kamprechter, de heer Th. van 't Lam als seingever en H. N. van Leeuwen, inspecteur der Lich. OpV. te Amsterdam, bestuurslid' der N. A. U. en voorzitter der T. C als jury van aankomst. Verder vinden we bekende namen als: P. Spaarwater, A. Strengholt, C. Kellenbach, P. v. d. Rivière, J. Wijnmalen, H. Vuyk, J. Petri, A. v. As- selt V. Bolten, verschillende Haarlemsche Gymnastiekleeraren, e. a. Terrein. Buitengewone zorg wordt besteed aan de gereedmaking van het Haarlemveld, dat dezen winter veel geleden heeft. Het uitzetten der banen met vermijding van slechte plekken kostte veel moeite. Hier verrichtten de terreinknecht v. d. Zwaard en de jeugdige Hillebrand met Bley en en kele anderen verdienstelijk werk met maai- machine, rol en kalkwagen. Alleen ingewij den kunnen dit stille werk naar waarde ach ten Muziek. De wedstrijden worden opgeluis terd door het Haarlemsche Politiecorps, dat bereidwillig medewerking toezegde Een apart podium is hiervoor gelegd. Indien de voorteekenen niet bedriegen, zal Haarlem a s. Zondag voor het eerst sinds 1923 groote, belangrijke Athletiekwcdstrij den aanschouwen, meer spannend dan- ooit te voren. Voor die spanning zorgt, wat vroc- 'cr nimmer gebeurde, het krachtige, bloeien- 'o en groeiende, jubileerende Haarlem zelf. Met vreugde kan zij dit 5-jarig jubileum te gemoet zien. De Arnhemsche wedstrijden. Met een groot aantal inschrijvingen, onder welke een aantal speelsters en spelers van klasse, zijn de Arnhemsche wedstrijden Don derdag geopend. Een klein aantal partijen was het resultaat van den eersten dag, een gevolg van den regen, die steeds als spel breker optrad. Vrijdagmorgen kwamen de Haarlemsche deelnemers aan slag. Van der Steur speelde tegen de Goeyen 'n langdurige partij, waar in veel gekapt werd. Door scherp geplaatst snel van den Haarlemmer en onvastheid van zijn tegenstander, werd het 60 in het eer ste set, maar de tweede set zette in met 30 voor de Goeyen. Het werd 51 en twee kansen van dc set, maar van der Steur haalde op. Van 15 werd het 45 en 40—0, een voor de Goeyen onbereikbare passing ging een centimeter out en in plaats van 45 werd het 46, zoodat de stand one set all was. In de derde set liep van der Steur direct uit tot 50. Bij 4015 had Iiij twee win- ningstrokes, maar beiden gingen te niet. Na nog drie kansen gemist te hebben, werd het 51 en 52, alles er opzettend maakte van der Steur toen met eenige goede vol leys en smashes 62, waarmede het einde kwam. Mej. de Josselin de Jong lootte in het etikelspel tegen mevr DrilbeckCortendijk, met de Belgische dames de Spirlit en Bau- duin, tot de sterkste speelsters van dit tournement behoorend. De tegenstand welke mej. de Josselin de Jong bood, was zeer goed te noemen. Met harde forehanddrives bracht zij haar tegen standster in het nauw. Het verschil tusschen forehand en backhand was te merkbaar en toen mevr. Driebeek op de zwakke back hand den aanval concentreerde, was het uit. Met 64, 6 3 te verliezen van een zoo sterk speelster als mevr. Drilbeck was voor mej. de Josselin de Jong, die weinig oefe ning in single had, een goed resultaat. Mej. Jonker en Schoute werkten zich door de eerste ronden door mej. Zimmer man en Hupkes te slaan, In de tweede ronde tegen mej. Bauduin en Toussaint maken zij geen kans. Van de laatsten bood mej. Bau duin in de single uitstekenden tegenstand aan mdll.'s de Spir'it door niet dan in drie sets te verliezen. Mile S. behoort tot de sterkste Belgische speelsters en wordt op de lijst no. 3 aangemerkt. Mej. Bauduin speelt tegenwoordig van de krachj van haar partner, mej. Canters. Fo rehand en backhands in zuiveren stijl gesla gen behoeven slechts meerdere controle. In enkel spel verloor van der Steur in den namiddag van Pelsbach. De laatste heeft een uitstekende forehand en weet met backhand zeer goed te manoeuvreeren. Door te profiteeren van een aantal missers wist van der Steur een 41 achterstand in 44 om te zetten, maar dooi de harde topspin- drives bleef Alsbach steeds in het voordeel. Nadat de eerste set met 6—4 verloren was gegaanj nadat de Haarlemmer bij 54 een kans van 55 had laten voorbijgaan, was het in de tweede set al spoedig 30 voor Alsbach. Van 5—2 haalde van der Steur nog op tot 53, maar met eenige De uitslagen zijn: Heerensingle. Eerste ronde A. J. van der Steur sl. J. de Goeyen 60, 46, 62; Alsbach sl. van Hoorn 62, 62; E. den Hoed sl. Dr Homoet 6—3, 6-d0; IJssel de Schepper sl. Wurfbain 2—6, 62, 75; E. Regout sl. Warren 62, 60. Zeven byes. Tweede ronde: Hupkes sl. Schoute 64, 6—1; Alsbach sl van der Steur 64, 63; IJssel de Schepper sl. E. den Hoed 97, 26, 62; Heyneker sl. Koek 63, 63. Damessingle. Eerste ronde: Mile Z. de Spirlet sl. Mevr. de Josselin de Jong 63, 6—2; Mevr. Carp sl. Mej. H. Swene 75, 63; Mevr. Drilbeek sl. Mej. de Josselin de Jong 64, 65; Mej. Pons Koolhaas sl. Mej. A. Sware 0—6, 64, 62; Mej- Bau- dium sl. Mej. Koek 61, 61. Tweede ronde: Mile S. de Spirlet sl. Mej. Baudium 62, 36, 61. Damesdouble: Mevr. TurvéeMej Baudi- Kooihaas 62, 64; Mevr. CarpMile Z. urn sl. Mevr. de Josseling d JongMej. Pons de Spirlet sl. Mej. de Josselin de Jong en Mevr. de Bruyn Kops 6—1, 63. Mixeddouble. Eerste ronde: Mej. Jonker Schoute sl. Mej. ZimmermanHupkes 63, 75; Mej. BauruinToussaint sl. Mej. de Josseling de Jong—van Heeckeren 61, 62; Mevr. Carpde Bruyn Teusbergen sl. Mevr. de Josselin de Jong en van Hoorn 0, 60; Mej. StaabMenitz sl. mej. Z. de Spirlet en Regout 75, 6—4. Ileerendoublc, Eerste ronde: MenitzHel dring sl. HeynekenSluis 63, 63; Ba kerHormoet sl. Roes en van Hoorn 63, 62; RegoutToussaint sl. WerrenWurf bain 60, 61. Tweede ronde: F. de Bruyn Tengbergen de Goeijen sl, E, den HoedA. den Hoed 6—2, 6-3. richt uw schreden naar den Zijlweg, beoefenfraaie smashes maakt Alsbach dan 63. DE WEDSTRIJDEN VAN „DE KONINKLIJKE". Deze wedstrijden, met de Telegraafbekcr- races, de belangrijkste van het seizoen, be loven, door inschrijving van de beste ploe gen, die we momenteel hebben, bijzonder spannend en interressant te worden. Hoewel de inschrijvingen bijna gelijk aan die van de Hollandia-wedstrijden zijn, behoeft men voor een herhaling der uitslagen niet bang te zijn De ploegen, die op de Hollandia-wedstrijden verloren, wijzigden hun bezetting, terwijl dc winnaars (o.a. de succesvolle „de Hoop") het principe huldigen van „never change a win ning team". Vooral het hoofdnummer de oude acht be looft sensationeel te worden. Nereus heeft ingeschreven voor Heuley, doch werd door de Hoop geslagen. Thans zal Nereus het niet zoo kalm opvatten en van het begin af strij den vqor de zege en door het behalen van de overwinning zal haar deelname aan de Heuley-wedstrijden met meer vertrouwen tegemoet worden gezien. De Amstel goed gecoached door Tom Sullivan kan in dezen strijd voor de ver rassing zorgen. Of het gebeuren zal? De jonge vier A. van „Het Spaarne" moet reeds a.s. Vrijdag in het strijdperk treden. De heat is door gelukkig loten overleefd. In de halve beslissing wordt „de Maas" en hoogstwaarschijnlijk ,de Amstel" ontmoet. Hopen we maar dat de wedstrijden het met het weer treffen. Roeiwedstrijden en regen hooren niet bij elkaar. (Varsity!) DIOC. HAARL. VOETBALBOND. JAARVERGADERING DISTRICT LEI DEN. De algemeene vergadering van het Dis trict Leiden van den D. H. V. B. zal worden gehouden Zaterdag 27 Juni a.s. des nam. 6 uur precies, in het St. Pancratius-Patro- naat, Hooigracht 18, te Leiden. Dé vereenigingen, be'noorende tot bovenge noemd District, moeten zich doen vertegen woordigen, daar de vergadering verplichtend is. Niet aanwezig, zal de betreffende vereeni ging volgens reglement worden beboet. De agenda yoor deze vergadering is als volgt 1. Opening door den voorzitter 2. No tulen. 3. Rekening en veranwoording van den Penningmeester, 4. Bespreking agenda jaarvergadering van den D. H. V. B. welke 12 Juli te Den Haag gehouden wordt. 5. Bestuursverkiezing. 6. Wat verder ter tafel zal worden gebracht. 7. Rondvraag en slui ting. Wij vertrouwen, dat alle vereenigingen zich Zullen doen vertegenwoordigen en dat meer dere R. K. sportbeoefenaren van hun belang stelling zullen blijk geven. Ook H. H. scheids rechters hebben op deze vergadering vrijen toegang. Aller opkomst is dringend ge- wenscht. De Secretaris-Penningm. D. HAVERKORN. Gisteravond^ hield bovengenoemde ver een! ging een buitengewone ledenvergade ring in gebouw De Nijverheid. De voorzitter, de heer Mentjox opende de vergadering en verzocht in alles wat er besloten werd het belang van E. D. O. steeds voor oogen te houden. De notulen werden, onveranderd goedge keurd. Bij de mededeelingen vroeg de voorzit ter de goedkeuring der vergadering tot het bouwen van een tweede tribune en ten staantribune achter het doel aan den k int van de^ Zwemschool, plaatsbiedende voor circa 1000 personen. Tevens werd ver zocht de medewerking van dc leden, opdat het bouwen, weer als altijd door de leden zelf zou worden gedaan. Door de vergade- j ring werd goedkeuring aan dit voorstel i verleend. Een voorstel van het bestuur voor het houden van onderlinge wedstrijden, werd, na enkele Bemerkingen, eveneens aange nomen. Bestuursverkiezing .In de vacature J. Cors- ten, werd door het bestuur D. Pigge candi- daat gesteld. Uit de vergadering werd J Drayer naar voren gebracht. De heer Pigge werd gekozen. De voorzitter wenschte hem geluk met zijn benoeming. Nadat bij de rondvraag nog enkele vragen werden beantwoord, sloot de voorzitter de vergadering. Secretaris: H. van Turnhout, Emmaplein 38, Haarlem. Hedenavoad van 78 uur contributie be talen in het gebouw St. Bavo, Smedestraat. Dinsdagavond 8 uur bestuursvergadering ten huize van den heer Huybens, Emostraat Donderdagavond 714 uur, training Senio ren; Vrijdagavond 6)4 uur Junioren. Morgen brengen de Boys per boot een bezoek aan Volendam en Marken, waar zij in eerstgenoemde plaats een wedstrijd spelen tegen het eerste elftal der „wijdbroeken". De afvaart is kwart over acht van dea Koudenhorn, terwijl wij des avonds pl.m 10 uur weer in de Spaarnestad hopen terug te zijn. D. J. D. II KAMPIOEN. Woensdagavond j.l. ontving D. J. D. II in haar clublokaal aan de Leidschevaart St. Joseph voor de asp. competitie van het -district Haarlem van den Ned. R. K. Dam- bond. D. J. D. wist een schitterende over- ning te behalen 19—1 en veroverde hier mede het kampioenschap van haar klasse. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN DEN NEDERL. R. K. DAMBOND. P. G. VAN ENGELEN—H. REGOUW. Zondagmiddag a. s. om 12 uur speelt P. G. van Engelen in het Patronaatsgebouw aan de Leidschevaart tegen H. Regouw uit Rotterdam, momenteel houder, om bo vengenoemd kampioenschap. Het belooft een spannende wedstrijd te worden. Be langstellenden hebben vrijen toegang. MATCH DAMME—KELLER. Naar wij vernemen spelen de bekende dammeesters A. K. W. Damme en R. C. Keiler een match van 6 partijen. Gespeeld zal worden met een tempo van 25 zetten per uur. Echter is de juiste datum van aan vang nog niet bekend. ZESKAMP. Op 24 Juni en 1. 8 en 15 Juli spelen de heeren M. B. Braber, C. J. van Rijn en P. Mahn uit Rotterdam, tegen de drie eerst aankomenden in het district Den Haag, de heeren W. C. J. Polman, C. J. Sturfelaar en A. Jacobs. Voor het winnende drietal is een zilveren wiselbeker beschikbaar gesteld, die tweemaal achtereen of driemaal in 't ge heel gewonnen moet worden. H. C. B.-OVERZICHT. De voor de eerste klasse gespeelde wed strijden brachten lage totalen en dus mooie bowlingcijiers, Een klein rekensommetje leert ons, dat er per wicket nog geen 6 runs gescoord zijn. Daarom, ijverig in batten ge traind, H. C. B.'ers, dan komen de respec tievelijke bowlers ook niet meer zoo gemak kelijk aan hun prachtcijfers. Hiervan willen we memoreeren de 86 van Faber in den wedstrijd R. C. H. IIR. en W. III, welke door de laatste werd gewonnen. C. V. H. II verraste door een overwinning op Haarlem III, voornamelijk verkregen door nog iets beter batten. Het Haarlembowlen is goed (Dik 815), doch het batten is niet bijzon der Aan de Spanjaardslaan wonnen de jonge Rood en Witters met ruim 100 runs van Haarlem IV. Ook hier gaf het minder goede Haarlem-batten den doorslag. Thans het programma voor a.s. Zondag. Rood en Wit III ontvangt de Ambtenaren, die zonder punten zullen moeten vertrek ken. Op het mooie R. en W.-terrein kan men verzekerd zijn van 'n goeden wedstrijd. A. V. O. S. speelt tegen de Spanjaardslaan bewoners altijd haar beste spel. In de match C, V. IT. IIHaarlem III krijgen de Hercu- lanen gelegenheid hun mooie prestatie van vorige week op eigen terrein te herhalen. We achten Hetem c.s. hiertoe wel in staat, Aan den Middenweg levert de R. C. H. en Haarlem-jeugd slag. Aan wie de overwin ning? J. A. B. COMPETITIESTANDEN. Ie klasse.' 2e Klasse A. Amsterdam: V. V. V. II—A. C. C. Haarlem: C. V. H.Albion. 3e Klasse A. D. V. C.—R. C. H. De Competitie. Wedstrijdprogramma voor Zondag 29 Juni le Klasse. Blauw-WitHaarlem. QuickHaarlem. 2e Klasse. A. G. H. C.—Blauw-Wit IL Ajax II—D. D. V. I. Z R. C. IConcordia II. 3e Klasse. V. V. G. A.—Z. R. C. II. De voornaamste- of liever de meest in teressantste van deze wedstrijden is zek wel de ontmoeting der Haarlemmers met c, Zebra's. BI.-Wit is nog ongeslagen, terw. Haarlem alleen maar door Bl.-Wit geklool werd, en wel met een klein verschil na 9 innings. De ploeg van Drilling ris natuurli in alle bescheidenheid van plan het kam pioenschap ongeslagen te bereiken, doch w gelooven Haarlem even sterk van intent: <- den Bl.-Witters, die illusie te ontnemen. C! hun dit echter zoo gemakkelijk zal vallen, is een andere vraag. Het zal hard tegen har." gaan, bedoeld natuurlijk in gunstigen zin. want van beide zijden zijn wc faire en spor tieve gedragingen gewoon. Bl.-Wit beschik over een stel pittige, vlugge spelers, hun achtervanger behoort tot de beste en vooral, de voornaamste functie, die van werper, i. in uitstekende handen. En Drilling èn Smit behooren o.i. tot de beste bowlers in der. N. H. B. Over Haarlem kunnen we kort zijn: de sterkte van het team is zeer vooruitgegaan, zóó zelfs, dat we Bl.-Wit geenszins sterker zouden willen noemen. Doch er is één ver schil: Bl.-Wit speelt constanter. Storm is ói schitterend öf hij is de mildheid zelf met zijn wijdballen. Parson, Schieffelers en Vrugt maken op de oefenavonden de Kleverlaar onveilig met hun slaghout, doch tijdens de wedstrijden hebben ze tot nu toe aan -slag nog niet zoo bar veel gepresteerd. Het be roemde dubbeltje op zijn kant lijkt ons de beste voorspelling. In den wedstrijd QuickConcordia dur ven we hoe graag we ook zouden wil len nog altijd niet den zwart-gelen hur. eerste overwinning voorspellen. Quick is momenteel vrij sterk en zoowel in het veld als aan slag zeer op zijn gemak. Intusschen gelooven we, dat Concordia hun de overwin ning niet cadeau zal geven, integendeel! MARTIEN HOUTKOOPER GAAT I HONKBALLEN. Naar we vernemen, heeft de bekende voet baller Martien Houtkooper het voornemen opgevat het honkbalspel te gaan beoefenen Plannen daaromtrent koesterde de heer H. al sedert eenigen tijd, doch eindelijk is hem de verleiding toch te sterk gebleken en heeft hij zich opgegeven als lid der H. C. Haarkm. Zijn honkloopen zal wel in or"3e zijn. Aanstaanden Zondag 21 Juni beginnen de vluchten voor jonge duiven, die dit jaar ge boren zijn. Sinds enkele jaren is het te Haarlem eer. gewoonte, deze eerste oefenvlucht met bij zonderheden te doen gepaard gaan. Om te beginnen wordt deze vlucht aangemerkt als een „propagandavlucht". - Alle liefhebbers uit Haarlem en Omstre ken, voor zoover die bij den Haarlemschen Bond zijn aangesloten, zullen, onvoorziene omstandigheden uitgesloten, den stoet naar Vogelenzang vergezellen. Aldaar zullen ongeveer 3000 jonge duiven in vrijheid worden gesteld. Om 9 uur vertrekt de stoet uit den Hout vanaf Café „Dreefzicht". In den Hout zoowel als te Vogelenzang is het de bedoeling een en ander op de ge voelige plaat te doen vereeuwigen, terwijl het voornemen bestaat ook een filmopne ming te doen plaats vinden. We kunnen den belangstellenden voor de duivensport dan ook aanraden hierbij tegen woordig te zijn. Voor alles is het natuurlijk te hopen, dat het weer meewerkt. Deze eerste loslating zal dan zeker eer succe» zijn. H.C.C. I 5 I 3 1 9 10 Haarl. 5 4 1 8 10 Hilv. 5 4 1 8 10 V.V.V. 5 4 1 8 10 R. en W. 6 1 3 2 9 12 H.D.V.S. 4 1 1 1 1 4 8 H.C.C. II 7 3 4 6 14 Ajax 4 1 3 3 8 Quick 4 2 1 1 3 8 V.R.A. 6 1 5 2 12 P.W. 4 1 3 1 8 V.O.C. III 3 1 2 6 2e klasse A: A.C.C. 4 2 2 10 R. en W. II 5 2 2 1 10 V.V.V. II 5 1 3 1 9 Albion 3 2 21 4 Haarlem II 5 1 4 3 C.V.H. 6 1 1 2 2 3 V.R.A. II 6 5 1 5 3e klasse A: A.C.C. II 5 2 2 1 10 R.C.H. 5 1 3 1 9 V.V.V. III 4 2 l 1 5 Vlcerm. 5 2 1 2 3 D.V.C. 5 3 2 —3 H. S. C. EXCELSIOR. ci Programma voor Zondag. Haarlem: Rood en WitH.C.C. Schiedam: Hermes D. V, S.V. O. C. Amsterdam: V. R. A.---V. V. V. Nijmegen: QuickHilversum. Zi ndag a.s. houdt bovengenoemde ver eeniging een wedstrijd over 1 K.M.. Deel name is open voor alle leden, die met het oog op het houden van onzen eersten wed strijd die gehouden wordt. Als nieuwe leden zijn aangenomen de heeren J. H. Kipshagen en W. van Dok 4* ."oorgesteld A. C. Kruijer en G. Makkeiie Tevens zij medegedeeld, dat de Vereeni ging thans aangesloten is bij den Nederland- crhen Wielerbond, zoodat nu alle w«l«trii- 4en gehouden en uitgeschreven kunne» worden. Bijeenkomst 8 uur Zeeweg. Een officieel bericht uit Spanje bevestigt dat de Belgische luchtvaarder Veenstra met de Prins Leopold wel degelijk Spaansch grondgebied had geraakt, voor hij met zijn medepassagier met zijn ballon door een rukwind in zee werd geslingerd, waar zij ruim 5 uren tusschen leven en dood heb ben rondgezwalkt. Veenstra is een Neder lander van geboorte, doch genaturaliseerd- Belg. til Er werd aan zijn deur geklopt. Het was de post. Don Alberto nam alles zonder belangstel ling in ontvangst Hi, verscheurde zelfs niet eens de adres banden der dagbladen En met de grootste onverschilligheid open de hij den eenen brief na den anderen. Uit de couverts bleek dat die brieven uit Je meest verschillende maatschappelijke kringen waren gekomen. Sommige brieven prikkelden hem. en wee inderen deden hem lachen Maar de laatste brief, dien hij in handen srecg scheen hem ten hoogste te verbazen Die brief was afkomstig van Flavia, dis mders nonit gewoon was, brieven te schrij- ren Toen hij het papier open vouwde, las nij: „Daar Prospero te New-York stervende is, vertrek ik daarheen Geen verdere bijeonderheden Geen enken aiededeeling, noch over den dag van haar rerlrek, noch over den weg, die ze zou ne men, noch over het hotel, waar ze haar in trek wilde nemen. Die paar woorden maakten een vreemden indruk op Gottifreddi. Het kwam hem voor. alsof Flavia zich in een bodemloozen afgrond had gestort, waar uit het onmogelijk was, haar te redden Een oogenblik bleef hij, als verbluft, on bewegelijk slaan Maar toen kreeg zijn nuch ter verstand, als man van de wereld, weer de oyerhand Hi' ging naar de tafel, om twee telegram men op te stellen, een voor den administra teur van de familie Gottifreddi te Rome, om te informeeren, op welken dag donna Flavtu de stad had verlaten, in welke haven zij zich had ingescheept, en of ze soms haar adres te New-York had achtergelaten Het tweede telegram was geric.ht aan een van zijne vrienden, die aan het Italiaansch gezantschap te New-York was vérbonden, om hem te verzoeken, in zijn naam den .ta- liaanschen consul te vragen, alle uit Europa binnenkomende schepen te willen bespieden, omdat met een daarvan eene door hare ver schoning opvallende Italiaansche dame zou aankomen, die zijne bescherming dringend noodig zou hebben Maar eer hij dat tweede telegram verzond aarzelde hij een oogenblik: Zou hij geen groote onvoorzichtigheid be- g an door aan de Italiaansche autoriteiten het spoor van Prospero Sinibaldi aan t- wijzen? Zou -hij den rampzalige niet aan dc groot ste moeilijkheden blootstellen? Rijpelijk overwoog hij alle mogelijkheden. Op de eerste plaats kwam Flavia in aan merking. Het was beslist onmogelijk, haar alleen, zonder hulp in een vreemd land te laten, en nog wel in eene omgeving van zoo twijtelachtigen aard als die, waarin Próspero Sinibaldi zich waarschijnlijk zou bevinden En bovendien schreef Flavia immers, dat Prospero stervende was! Zelfs voor het geval, dat de Italiaansche regeering stappen zou willen doen, om zijn uitlevering te verkrijgen, zou de zaak van geen belang zijn. omdat de Amerikaansche politie dan alleen een li'k zou vinden. Hij trok aan de schel. Dadelijk liet hij beide telegrammen ver zenden. Het bewustzijn, gehandeld te hebben zooals de omstandigheden vereischten, bracht zijn gemoed weer in evenwicht. Dc 'gedachten, waarmee hij zich had be zig gehouden, vóórdat hij den brief Van Flavia had gelezep. en vooral die brief zelf, hadden Hem zeer zenuwachtig ge maakt Hij rookte eenige sigaretten achter el kaar liet zich een flesch sodawater bren gen en dacht er over na, wat lij dien na middag zou doen. om den tijd zoo goed mogelijk te dooden Toen ging hij op het balcon st«an. en beschouwde de verschillende g-öepjes, die hii onder de bootnen zag wandelen: vrou wen in lichtkleurige kanten gewaden, met groote hoeden en wapperende sluiers. Sommigen zaten in rieten stoelen, en hielden zich met een handwerkje bezig, maar de meesten waren werkeloos en ver genoegden Zich er mee, hare schoonheid te doen bewonderen. En zij, die het niet meer waren, tracht ten zich te overtuigen, nog niet alle be koorlijkheid te hebben verloren. Achteloos speelden zij met haar waaiers of parasols De elegantste van allen was mistress Fane in haar lichtkleurig mousselinen ge waad, met haar reusactihgen Florentijn- scben hoed, waarop viooltjes prijkten. De weinige heeren, die er nog waren om ringden haai zetel. Op allen scheen zij een onweerstaanba re aantrekkingskracht uit te oefenen even als het licht op de vlinders. Opeens stond ze op, alsof ze iemand, tegemoet wilde gaan Daar hij nieuwsgierig was, om te zien, wie er zou komen, leunde hij over de ba lustrade van het balcon Daar zag hij een slanke gestalte, in eenvoudige donkere kleeding met uitge breide armen op mistress Fane toetreden. En achter haar zag hij een klein» don kere schaduw Hij kende den gang en de houding en ook de vlugge bewegingen van die ge daante, die op hetzelfde oogenblik de oogen naar het balcon richtte. En ook die donkere oogen kende hij maar al te goed. Zij! Altijd zij! Kon hii dan nooit de tegenwoordigheid ontloopcn van haar, die hem altijd onge luk bracht? Een oogenblik kwam de verzoeking bij prins Gottifreddi op, zijn kamerdienaar te roepen, zijn koffers te pakken en hals over kop alles hier in den steek te laten, Ouchy, Zwitserland, de familie de Roqué- pine, alles! Maar toen dacht hij weer aan zijne schuldeischers, en liet hij dat overhaaste plan varen. De practische wijsheid bestaat immers hierin, zich in het onvermijdelijke te voegen en zelfs nut daaruit te trek ken. Vermoeid door het vele hoofdbreken, begaf don Alberto zich spoedig naar den tuin, om de drie dames te gaan begroeten. Arabella scheen zeer verheugd, prins Aberto te ontmoeten. Het was haar te moede, alsof ze in zijn persoon Rome in Zwitserland terugvond. Maai Suzanne nam aan het gesprek al leen dan deel, wanneer men direct eene vraag tot haar richtte Hare oogen gingen in het rond, en ze lachte om geen enkele van de gewone kwinkslagen van don Alberto „Als ze maar wist, wat ik weet, dan zou ze wel anders doen," dacht hij woe dend bij zicbzelven. „Maar ze zal het niet weten." Maar opeens kwam de gedachte bij hem op, dat ze alles wel zou weten, en mis schien zelfs nog meer dan hij zelf. Niettegenstaande al zijn invloed, was het hem toch niet gelukt, Suzanne voor Flavia van elkaar te vervreemden. De vriendschap van Suzanra voor Flavia moest wel zeer sterk zijn, omdat ze zich cr toe Rad laten overhalen, zich tot herr te wenden tot hem, die haar zulk een groot leed had veroorzaakt, zoodat het anders zoo zachtzinnige jonge meisje hard en on verbiddelijk werd, als ze maar aan hem dacht En om te bereiken, dat hij zich met de aangelegenheden van donna Flavia zou bemoeien, had ze zelfs beloofd hem vrij willig de hand te zullen reiken, als hij aan haar verzoek gehoor had gegeven! Of ze die^ belofte uit een gevoel van edelmoedigheid, of uit onverschilligheid ^egeveii, dat wist hij zélfs niet, ivant hij had op de vervulling van hare belofte nog niet aangedrongen. En nu kwam de begeerte bij hem op, haar aan hare belofte te herinneren Maar hij gaf er de voorkeur aan, te wachten, totdat ze het uit eigen beweging zou den, al wam hem dat ook niet zeer waarschijnlijk voor Mistress Fane onderhield zich met hare dochter over hare Engelsche vrienden er bekenden. JWordt vervolgdJ

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 11