-FT i SPORT EN SPEL. UIT DEN OMTREK. HAARLEM. VÖOR DEN POLITIERECHTER. BURGERLIJKE STAND. Wisselkoersen en koersen van Bankpapier. /Tongaarsche kinderen. VERBETERING VAN HET WEGENNET. Overal verbetering, behalve in den Haarlemmermeer. Waarom? BEVERWIJK. Verandering van spijs doet eten. Maart leer wil slechts van Erdal weten. -voedt het leder VELSEN. VELSEROORD IJMUIDEN. HEEMSTEDE. ZANDVOORT. HALFWEG HILLEGQM. HAARLEMMERMEER. SPAARNDAM. bakteljorisstraat is. BADE DUPLEX" Inmaaktoeslellen en Inmaakglazen - DE BESTE - OVERVEEN. BLOEMENDAAL. SPORT EN WEDSTRIJDEN. LAWNTENNIS. Zwemmen. Zilveren Jubileum H. V. G. B. Haarlemsche Zwembond. A. Z. en P. C. I—H. V. G. B. I VOETBAL. Blauw WitHakoah 12. Spartaan IE. D. O. I 21. Nederlaagwedstrijd V. V. C. (onrad). Om het kampioenschap van den Ned. R. K. Dambond. DE RIJSWIJKSCHE WIELER BAAN. toe Nedeiflandsche kampioenschappen. (Slot.) Ie serie 1 Kl. v. Nek tijd laatste 200 Ml. 132 5 sec.n. g. v. d. Bogaerd op V. lengte, de Brmjn. 2e serie 1. P. v. Kempen tijd laatste 200 M. 13 3/5 sec.n. g. P. Leene op 1 Jente en Ooms. 3e serie 1. G. Leene tijd laatste 200 M. 15 2/5 sec. n. g. Willems op 3,4 lengte en Bontekoe. Beslissing le rit P. v. Kempen tijd laatste 200 M. 12 4 5 sec. 2 G. Leene op 1 lengte 3. Kl. v. Nek. Van Nek zet er dadelijk een stevige pace in met v. Kempen aan zijn wiel tje. Leen kan hierdoor er niet langs komen en in het laatste rechte eind liet van Nek, v. Kempen schieten zoodat deze gemakkelijk won. ?,e rit 1. P. v. Kempen tijd laatste 200 M. 13 sec.2, G. Leene op 1 wiel lengte 3. Kl. v. Nek. Deze rit weer hetzelfde spelletje. Kl v. 'Nek rijdt weer yoor v. Kempen. Wel probeert Leene aan- de overzijde naar voren te komen doch v. Kempen zet eveneens aan en in den eindspurt blijft Leene 1 wiel achter hem. 3e rit 1. v.^Kempen tijd laatste 200 M. 13 1/5 sec.2. Kl. v. Nek op lengte 3. G. .Leene. je; Totaaluitslag 1. P. v. Kempen 1 en 1 en 1 is 3 pnt2. G. Leene 2 en 3 en 2 is 7 pnt 3. Kl. v. Nek 3 en 3 en 2 is 8 pnt. Wedstrijden achter groote motoren over '50 K.M. waarvan de twee stayers die den jbesten indruk maken door den N.W.B. werden aangewezen om met Snoek, Schle- baum en Storm a.s. Zondag om den titel van kampioen van Nederland te strijden. Deelnemers Frans Leddy (Verbruggen), S. J. Bekkering (De Roos), R. Anspach, (v. Veggelen), W. Paymans (Klunder), H. As- berg (Coppers), A. v. d. Stel (L. Claes) en Fr. Wïersema (Tegelaar). 1. Leddy 41 m. 2 3 5 sec.2. Anspach top 6 ronden en 15 M. 3. Paymans op 11 ronden 4. Van der Stelt op 11 ronden en 280 M. 5. Bekkering op 13 ronden en 200 M.6 Asberg opgege.ven M Wiersma, uit de baan gezonden. Door den N.W.B. zijn aangewezen om Zondag a.s. met Snoek, Schlebaum, Storm en Bleekemolen om het stayerskampioen- schap te rijden de renners Leddy en Anspach, Op de Botermarkt. Als het markt is in Haarlem, is het op dc Botermarkt een drukte van belang. Vóór, achter en tusschen de kraampjes bewegen zich de talrijke nieuwsgierigen en als het een „goede dag" is, hebben de kooplui de handen te vol om alle koopers te bedienen en zoo kan het wel gebeuren, dat een of ander persoon, die het verschil tusschen t mijn en dijn nog niet zoo nauwkeurig heeft onderzocht en dus ook de draagkracht van die uitdrukking nog niet begrijpt, van deze gelegenheid gebruik maakt om het een en ander te kapen. Zoo miste ook 'n lederkoopman op Zater dag 16 Mei een stuk leder. Men toog pp onderzoek uit en al gauw kon de bewuste persoon op aanwijzing van >oggetuigen gepakt worden. Gistermorgen diende de zaak voor den politierechter. Beklaagde was niet verschenen. Daar bekl. reeds eerder voorwaardelijk Was veroordeeld, vroeg de Off. van Justitie een gevangenisstraf van een maand, waar toe de politierechter hem ook veroordeelde. Geboren. 18 Juni: M Horsmeijerde Vos, j. 19 Juni: A. M. G. SlebeLuiten, z. A.. HorselenbergBrunt, d. 20 Juni: A. C. de JongPrins, d. H. ReindersGroenen z. M, W. v. Puttenv. d. Berg, d. T. v. ZeistKoenekoop, d. A. .1. v. Meurs v. Nieuwmegen, z. H. M. v. DuinHt'.em, z. A. ZandjtraZwiers, d. H. E. Hen genWijkhuizen, d. 21 Juni: D. M. Post v. Det, z. 22 Juni: J. A. M. Wilmesv. d. Put, d. Overleden: 18 Juni: P. U. Wartena, 41 j„ M. v. Heemskerkstraat. 20 Juni: C. H v. Nieropv. d. Lis, 77 j,, Leliestraat. G. FerwerdaLijkles, 68 j., Ripperdapark. W. Groen, 61 j., Wouwermansfraat. G. Koo- men, 44 j., Busken Huetstaaat. 21 Juni.: L. P., 23 m., z. v. P. J. Roest, Gasthuis- laan. FEESTVERGADERING. J.l. Zaterdagavond werd te Zandvoort a het hotel d'Orange voor de leerlingen der Haarlemsche handelsschool de gebruikelijke jaarlijksche feestvergadering gehouden. Voor dit doel had men een electrische tram doen reserveeren waarvan een honderd vijftal deelnemers gebruik maakte. Des nachts om kwart over drie bracht deze de feestgangers wederom naar Haarlem. Natuurschoon. Tengevolge van een boomziekte is gister morgen door Hout en Plantsoen in de van Keulenstraat op den hoek van de Bisschop- Ottostraat een boom verwijderd. Het is. te hopen, dat het bij dezen enkelen boom zal blijven. 23 1UNI ËERSTE KOERS LATERt KOERS BERLIJN e 0.49 40 PARIJS 11.65 - BRUSSEL 11.55 WEENEN 0.35 LONDEN 12.121/2 STOCKHOLM 66.60 KOPENHAGEN 47.50 OSLO si g 42.40 BAZEL c i g 48.40 NEW-YORK 2.49 1 ROME i i 9.30 Zaterdag is alhier een trein uit Buda pest met Hongaarsche kinderen aangeko men. Er waren voor Haarlem en Omstre- ken ongeveer 70 kinderen, waarvan som migen érg in nood verkeerden. Zelfs kin deren van 3 en 5 jaar waren medegekomen In de laatste jaren, vooral na den oorlog, wordt er hard gewerkt aan de verbetering van het wegenstelsel in ons land, dat, in tegenstelling met vele andere landen, Slier bedroevend slecht was. Qverql echter wqrdt, nu ook hier, de hand aan den' ploeg geslagen en ook in onze omgeving laat zelfs het Rijk zien, dat ons modern verkeers wezen meer vraagt dan de wegen, waarmede onze voorvaderen in de middeleeuwen het reeds deden. Ook de Provincie Noord-Hol land, waar de wegen van de slechtste in het geheele land zijn, heeft nu een uitgebreid en ruim opgevat wegennet voor de Provincie ontworpen, dat wel geleidelijk tot uitvoering 'zal worden gebracht. Er is echter een streek in onze omgeving, waar nog weinig aan de verbreeding en ver betering van wegen wordt gedaan- Dat- is de Haarlemmermeerpolder. Dc onafzienbare, rechte wegen van dez?n polder waren tot voor een tiental jaren een •model van deugdelijken aanleg en voldeden ook wel aan de eischen Hoe is dat anders geworden? Iedereen zal het er dadelijk over eens zijn, dat die wegen voor het in de laatste jaren zoo enorm toegenomen verkeer, vooral van zware vrachtauto's, niet meer voldoen aan dc eischen die daaraan mogen gesteld wor den. En dat is niet te verwonderen Immers, zij werden aangelegd in een tijd dat het lo cale verkeer hoofdzaak was. Slechts met locale belang behoefde men rekening te hor den, De wegen zijn thans echter Veel te smal geworden voor het drukke doorgaande verkeer, dat de Haarlemmermeer nu aan schouwt. Veel meer dan in vroeger jaren, toen diligence en rijtuig in eere stonden, wordt de Haarlemmermeer nu als kortste verbinding gebruikt door auto's, fietsen en motoren, tusschen Den Haag, Leiden en Am sterdam en zelfs tusschen Haarlem en Am sterdam. Er zit dan ook voor een chauffeur veel aantrekkelijks in het rijden langs de kaarsrechte wegen van den "Haarlemmer meer, als het er om gaat in den kortst rno- gclijken tijd van de residentie naar de hoofdstad te racen of vice-versa. Deze liefhebberij is langzaam aan gegroeid en daarmede hielden gelijken tred de onder houdskosten der wegen in de Meer, die ten laste van het Polderbestuur kwamen. Wij hebben het Polderbestuur genoemd als het lichaam dat belast is met het onderhoud der wegen. Daarmede hebben wij meteen de reden doen veronderstellen, waarom de ver betering der wegen in den Haarlemmermeer op zich laat wachten. Het Polderbestuur meent, dat die ver betering niet door den Polder, maar eerde door het Rijk en de Provincie moet geschie den. Zeker zijn de wegen wel van locaa belang, maar dit locaal belang is lang zóo intens niet meer als het belang dat het door gaand verkeer bij goede wegen heeft Naarmate het doorgaand verkeer drukker werd, stegen voor den Polder ook de onder houdskosten der wegen In 1908 bedroegen de kosten ongeveer 29000, in 1917 werd dit een bedrag van 45000, met veel hoo- gere kosten voor hef onderhoud deV bruggen Door het Polderbestuur werd bij de Regeering en het Provinciaal bestuur her haaldelijk gewezen op de onbillijkheid die hoogere onderhoudskosten alleen ten laste van het Waterschap te brengen. Tot nu toe hadden deze vertoogen geen resultaat. De onderhoudskosten ble'ven stijgen en bedroe den in 1919 ongeveer 76000. In verschillende rapporten werd door den ingenieur van den Haarlemmermeerpolder, den heer J. G. Bijl, op dezen misstand ge wezen. Met klem wees hij er op, dat het tage bracht. Door den heer Bijl en den weinige locale verkeer niet de grootere slij- heemraad van Dorsten werd eens nagegaan, op welke wijze landbouwproducten in den HaarlemmermeerpoldeE, vervoerd worden. Het resultaat toonde aan, hoe klein eigenlijk dat locale verkeer was. Niet meer dan billijk zou het daarom naar hun meening zijn, dat Rijk en Provincie bijdroegen in de algemeene on kosten, niet alleer. van het onderhoud, maar zeer. zeker ook van verbreeding en verbete ring der wegen. Gedurende 1922/23 kwam er een kleine vermindering in de onderhoudskosten door de lagere materiaalrijzen, doch in 1924 ste gen deze kosten tot een bedrag van 102.000 terwijl 1925 wel.weer een hooger bedrag zal aanwijzen. De tegenover deze kosten staande baten der wegen aan grasgewas en houtaankoop verminderen daarentegen meer en meer. Een oplossing van het vraagstuk is dringend. Ge ruchten deden de ronde, dat aan de asphal- tcefing van den Haarlemmermeer zou wor den begonnen. Voorloopig is hier echter nog geen sprake van. Door de Amsterdamsche Waterleiding zal een gedeelte van den Spaarnwouderweg en den Spieringweg met 'n asphaltlaag wordt bedekt, doch dit heeft niets uitstaande met de algeheele wegver- betering in de Meer, die zoo dringend noo- dig is. Het meest urgente is de betere verdeeling van de lusten en lasten, welke tot nu toe ten cenenmale zeer slecht is. Rijk, Provincie en Polderbestuur moeten in deze tot over eenstemming komen, omdat de Polder niet alléén wenscht op te komen voor lasten in hoofdzaak voor belangen buiten den Polder. De groote moeilijkheden, verbonden aan een goede regeling, veroorzaakten steeds weer een verschuiving der oplossing. Het is echter te hopen, dat zoo spoedig .mogelijk afdoende maatregelen worden ge troffen, opdat binnen afzienbaren tijd aan de verbetering, waaronder de verbrceding van de wegen wel een eerste plaats inneemt, kan worden begonnen Een 100-jarige. De bekende brandstof- fenhandel van de firma Van Wijngaarden bestaat 100 jaar. Ofschoon de firma liever gezien had, dat dit jubileum onopgemerkt was voorbijgegaan, is reeds door enkele bla den over dit feit geschreven, zoodat ook wij nu moeilijk kunnen zwijgen. De brandstoffenhandel van de firma Van Wijngaarden heeft zich in haar 100-jarig be staan een reputatie veroverd in het aard- beienland, waar menig zakenman jaloersch op kan zijn. ■In 1825 is de zaak opgericht. Wanneer precies is niet bekend, doch in intiemen kring ic Vit>t Jen 2Ppti Me* f 1. har- dacht. De heer P. van Wijngaarden, opriditer der zaak, vond zijn bestaan gedeeltelijk in den brandstoffenhandel en overigens in de vis- scherij en de jacht De eerste werd uitge- oefend in de Wijkcrmeer, ds tiitsle in Be- verwijk's omgeving. In 1865 werd de meer „drooggelegd'zoo dat dit nevenbedrijf ophield. De brandstoffenhandel groeide langzaam maar zeker. Toen in 1877 de oprichter over leed, konden zijn beide zoons, de heeren E. en P. van Wijngaarden, de zaak voort zetten. In 1899 overleed de heer P. van Wiingaarden, In 1924 werd de zaak ter hand genomen door den tegenwoordigen eigenaar, die met veel kracht en energie de zaken behartigt, zoodat de brandstoffenhandel der firma van Wijngaarden ongetwijfeld nog tot in lengte van dagen in grooten bloei zal blijven voort bestaan. Personalia, Bij den dienst der directe belastingen is geslaagd voor het examen voor adjunct-commies de heer J. Kikkert, alhier. Aanrijding. Op den hoek van Begijne straat en Koningsweg werd de wielrijder de O. aangereden door een auto, bestuurd door G, de M. Indien de O, niet krachtig had geremd, waren er ongetwijfeld ernstige ongelukken gebeurd. De M, werd geverbaliseerd, daar hij met te groote snelheid reed. De aardbeien. Bij de middagveiling was de aanvoer zeer groot. De middenprijs was 55 ets. per Kg. Hedenmorgen was de aanvoer weer min der met denzelfden prijs. De verkiezingen. Hedenavond zal het K. S. A.-gebouw weer vqlstroomen met Kaih. kiezers, die daar uit den mond van Mr, J. B. Bomans zullen vernemen, waarop en waarom men den len Juli zal stemmen. Ieder, die nog niet tot de overtuiging ge komen mocht ,zijn, dat het niet alleen het algemeen belang, maar ook zijn dure plicht is om den len Juli te stemmen op No. 1 van lijst 23, kome eens luisteren. Mr. Bo mans zal u vast overtuigen. Het bestuur van de R.-K. Centrale Kies- vereeniging van het oud-hoofddistrict Bever wijk, houdt vandaag een gezellige bijeen komst in hotel „De Zon", waarbij alle oud- bestuursleden uit het district zijn uitgenoo- digd. Na afloop gaat men naar dc K. S, A., de rede van Mr. Bomans volgen. Inlichtingen op adressen. De minister van financiën heeft inlichtingen verstrekt op de adressen van: P. W, Gerritsen, concierge aan de R, Id. B. S. te Velsen, wonende te Santpoort, houdende verzoek te willen be vorderen, dat hem de gedane uitgaven voor Vuur en licht wordep vergoed. De herten in Velserbeek. In de herten kamp in Velserbeek heeft in de herten- familie een gezinsvermeerdering plaats ge had. We mogen de gemeente met dit heu gelijk feit ongetwijfeld geluk wenschen! Pater Borromaeus de Greeve, Wij her inneren nog even aan de groote politieke propaganda-vergadering, hedenavond in het Patronaat, waar Pater Borromeus de Greeve èen rede zal uitspreken. A.ile katholieke kiezers worden verwacht. Personalia. Voor het machinisten-exa men, diploma B, slaagde te 's-Gravenhage de heer G. J. Hutjes, alhier. De hondjes. De hondjes negeeren de door den raad vastgestelde verordening straal en komen' zelfs in verzetl Maandag had een viervoeter de brutaliteit een bezoeker van een café, P. B., vischventer te IJmuiden, in het been te 'bijten, op een dusdanige ma nier, dat R. zich onder dokters handen moest stellen. Kan de verordening niet worden aange vuld met een bepaling, dat hondjes in een café in een hokje moeten zitten? Kwajongens, Door A. de R. werd aan gifte gedaan, dat de stelling in een leeg- staanden winkel door eenige jongens om ver is getrokken, waardoor eveneens de gaslamp werd vernield. De politie stelt een onderzoek in. Kapelsan M. M. H. Haring. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot kapelaan té Amsterdam, in de kerk van de H.H. Nicolaas en Barbara, den Weleerw, heer M. M. H. Haring, Ongaarne zullen de parochianen het ver trek vernemen van kapelaan Haring, die in den korten tijd dat hij hier was, zich gezien wist te maken. In zijn plaats komt de Weleerw. heer P. J. Maas, die kapelaan was in 't Veld. Wedvlucht. De Postduivenvereniging .,De Gevleugelde Vrienden" hield Zondag j.l. een wedvlucht van Toury, afstand 504 K.M. De duiven werden in vrijheid gesteld om 5 uur. Zij hadden met zeer slecht weer onder weg te kampen. De uitslag is als volgt: 1. v. Zadel, 2. H. Liefhebber, 3. v. Zadel, 4. G. Bakker, 5, G. Blokker. De eerste duif kwam aan om 417 m„ de laatste om 831 m. Statuten. De „Staatscourant" bevat de statuten van de Exploitatie-Maatschappij van Onroerende Goederen, voorheen Gebroeders J. en H. v. d. Pol en van de N.V Bloembollenkweekerij en Handel, voor heen J. Bonkenburg en Co,, beide alhier. EEN WAARSCHUWING VOOR BADGASTEN, Zaterdagmiddag was er onder de badgas ten een dame, die herhaaldelijk door- den badman gewaarschuwd werd, dat zij te ver in zee was, meldt dé „Tel." De dame stoor de zich daaraan niet en telkens moest die waarschuwing herhaald worden. Natuurlijk hield het geheele badpersoneei van Bad Driehuizen, waar dit geval zich voordeed, de dame in t oog, daar men vrees de, voor een ongeluk. Wat men vreesde gebeurde. Op een gege ven oogenblik dreef de baadster steeds ver der af en begon zij om hulp te roepen. De badmeester Kraagenoord begaf zich direct in zee, Een-He malen als hij vlak bii haar was, wilde hij haar grijpen, doch tevergeefs en 't waren voor de badgasten eenige ont zettende oogenblikken, tot hij de drenkeling wist te vatten en op het droge te brengen. De lijn welke deze moedige man onj het mid del hield werd terstond door hulpvaardige handen ingehaald. Indien de badman eenige minuten slechts getalmd had, zou de zee on getwijfeld weer een slachtoffer gemaakt heb ben. Een woord van lof voor de tegenwoor digheid vaii geest van dezen even kranigen als bescheiden redder is hier zeker op zijn. plaats. De dame kwam er met den schrik af. Fietsclub O. L. V. Ter Nood. Zondag j.l, hield de fietsclub Halfweg en Omstreken, welke telken iare een fietstocht organi seert naar O. L, V, Ter Nood, een algemeene vergadering. De Eerw. kapelaan was door dringende om standigheden verhinderd deze bijeenkomst bij te wonen. Na opening door den heer N. G. Schoiten, voorzitter, wees deze op het doel dezer ver gadering, n.l. om op Zondag 12 Juli a.s;, wederom op te trekken naar Maria s Genade-oord, Na voorlezing der notulen, alsmede een keurig verslag van den tocht in het vorig jaar, bracht de penningmeester zijn verslag uit, waaruit bleek, dat in kas was een batig saldo van 33.69. Dan besprak de voorzitter den voorgeno men fietstocht en het voornemen, wederom in vereeniging met de Congregatie te Am sterdam te gaan. Na behandeling van het program en rege ling van enkele huishoudelijke zaken, zegde het bestuur toe, dat er op Zondag 5 Juni e.k. in het St, Josefsgebouw na iedere H. Mis, gelegenheid zal bestaan zich als lid of deel nemer op ie geven, waarbij ook alle ge- wenschte inlichtingen worden verstrekt. Gezien h?.t feit, dat de fietsclub verleden jaar 72 deelnemers telde, is het te verwach ten, dat meerderen zich op zullen geven tot deelneming om op gemakkelijke en tevens aangename wijze Maria's Genadeoord te bezoeken. Propaganda-vergadering. A.s. Woensdag houdt de R.K. Pol. Prop.-club een alge meene vergadering in het St. Jozefsgebouw des avonds te 8 uur. Gezien de a.s. Kamerverkiezing is het zaak dat ieder lid deze belangrijke verga dering bezoekt Voetbal, Bij de gehouden seriewedstrij den 2e ronde was de uitslag: 2e afd. Ger maan IE. D. O. III, 02; 3e afd. Half weg IIIB. P, C. I, 21 na verlenging. 3e afd. S. L. T. O. IIZeemeeuwen I, 32 na verlenging; 3e afd. A. E. D, O. II W. M. S. II, 0—2. Duivensport. Door de postduivenver- eeniging „De Zwaluw" alhier, zijn aan de volgende duiveneigenaren de prijzen voor de gehouden wedvluchten uitgereikt: Voor duif-kampioen 1ste prijs: Zilveren Beker met 43 punten, eigenaar F. Berkhout. Ho'kkam- pioen No. 1 met 103 punten, eigenaar Zwane- veld. idem No. 2 met 67 punten, eigenaar P. van der Aar; idem No. 3 met 47 punten, eigenaar P, Reeuwijk; idem No, 4 met 44 punten Van Etten, idem No. 5 met 39 punten S. Warmerdam. De prij i n bestonden alle uit verguld zil veren medailles. Geheime Distilleerderij. Bij P. v. d. B. Tz. te Noordwijkerhout, is door de Rijks ambtenaren een geheime distilleerderij in volle werking ontdekt. Alles is in beslag ge nomen en naar Noordwijk vervoerd. Het vorig jaar viel v. d. B. reeds onder ernstige verdenking, doch ontkwam toen nog aan de handen der Justitie. Thans zal het muisje een leelijk staartje hebben. Verhoogde opstalrechten. In hotel „De Landbouw", te Hoofddorp, is tegen Zaterdag 27 Juni a-S., des avonds om 8 uur, een vergadering belegd door erfpachthouders en eigenaars van woningen aan den Ringdijk in dezen polder. In deze. vergadering zal een bespreking worden gevoerd over de belang rijke verhooging der opstalrechten en wat in deze kan worden gedaan. De toegang tot de bijeenkomst is geheel vrij voor een ieder. Boottocht, De Chr. Zang- en Jongelings- vereenigingen te Hoofddorp en Nieuw-Ven- nep zullen op Donderdag 9 Juli a.s. geza menlijk een boottochtje maken. Het plan is met een der booten van „De Volharding" naar Scheveningen te varen en aldaar dan aan het strand een poosje te vertoeven. Het muziekkorps „Meer en Bosch", te Heem stede, zal dien dag het gezelschap vergezel len. De afvaart is bepaald des morgens nabij „De Cruquius". Burgerl, Stand van 19 tot 22 Juni 1922 Geboren: IJda, d. van G, Kamper en A. v.d. Berg Jannetje, d. van G. Klomp en A. Wischmeier Hendrik, z. van H. Stevens en H. Cokart. Jan Hendrik, z. van T. v, Rijswijk en H. M. Boon. Elisabeth, d. van H. P. Bakker en W. J. Petme. Overleden: Pietje Buizer, 87 j„ wed. van H. van Marsbergen Pieter Bloemer, 85 j., wedr. van M. Kort Gerritje van Tol, 42 j„ ongeh. Openluchtconcert. De muziekvereeni- ëing „Eensgezind" te Lisse, die enkele da gen geleden in de buurtschap Lisserbroek in deze gemeente een collecte heeft ge houden voor de aanschaffing van nieuwe instrumenten, heeft nu het plan opgevat om als dank voor de ontvangen giften aldaar 'n openluchtconcert te geven. De datum voor dit concert is bepaald op Dinsdag 30 Juni a.s. J Gemeenteraad (vervolg). Dc heer van Breda wilde de kleine verbuikers oog oen kleinigheid tegemoet komen. Dc heer Kok wenschte het oude tarief te handhaven, om dat het niet aanging, de grootverbruikers nog meer te laten betalen Hij meent, dat de grootverbruikers, altijd voor de kleinver bruikers hebben betaald cn waaneer het nieuwe tarief ingevoerd wordt, zal dit nog erger worden. Wethouder Meijers verdedigt bet voorstel schitterend aan de hand van een becijfe ring en zeg, dat hij het nieuwe tarief een belangrijke verbetering acht. Verschillende heeren voeren hierover nog het woord met tot slot, dat het voorstel van B. en W onveranderd wordt aange nomen. Daarna kregen we nog een heele discussie over de vraag of de feestcommissie van het Koninginnefeest het recht had 3. staangeld te heffen van Cornelissens voor het staan met een kraam bij de Nauwe Steeg, tijdens het Koninginnefeest in 1924. De heer Willems waarbij Cornelissens zich. had beklaagd vond, dat de commis sie dit niet had mogen doen, omreden het geen feestterrein was, waarop de voorzitter, na 'n lange dscusse met den heer Willems, mededeelde, dat hem de handelwijze ook niet geheel als juist voorkwam. Na de rondvraag, die niets oplevèrde, ging de Raad over in geheime zitting, tot behandeling van eenige belastingzaken, Spaarndamschc Reddingsbrigade en Zwem- vereeniging, Bovengenoemde vereeniging houdt heden Dinsdagavond om 8 uur in caf De Mol een algemeene vergadering waarin onder meer aan de orde is aftreding va» Het geheele bestuur, tengevolge va» een 99 meeningsverschil met Burgemeester en Wet houders. Politieke rede. Donderdagavond om uur zal in de St. Adelbertkerk alhier Lof worden gehouden met preek van een Pater Franciscaan, waaronder tevens eenige plech tigheden zullen plaats hebben. Direct na het Lof zal de heer Loerakker uit Schoten, lid van de Tweede Kamer, in het gebouwtje naast de kerk een politieke rede houden. Oneerlijke loopjongen. Zaterdagmiddag is de 17-jarige loopjongen B. uit Schoten, die voor zijn patroon boodschappen moest be zorgen in een villa op de Waldeck Pyr- montlaan en tijdens de afwezigheid der dienstbode uit de keuken een portemonnaie met geld .ontvreemdde, door de politie aan gehouden. Tegen hem is proces verbaal op gemaakt. De vuilnisbelt in brand. Vermoedelijk door baldadigheid van een paar jongens, is Zondag brand ontstaan in de vuilnisbelt van Bloemendaal, die gelegen is op de Jan Gijsenvaart onder de gemeente Velsen. Daar geen voldoende bluschmateriaal aanwezig was, werd onder toezicht van twee agenten van politie, hef terrein afgezet en werd be sloten alles te laten uitbranden. Hierdoor werden verdere onheilen voorkomen. Regtfut—Toussaint sl. de Bruijn Tengbergei de Goeijen 6—3, 64. Finale: Pennink— Knapnert sl. RegoutToussaint 6—4, 68 6—2.' Damesdouble: Finale. Mevr. Furnée—Mej. Bauduin sl. Mevr. DriebeekMile S. de Spirlet 63, 61. DE ARNHEMSCHE WEDSTRIJDEN. De beide laatste dagen van de wedstrij den van den Arnhemschen Lawntennisbond hebben een aantal spannende partijen opge leverd. Het spelpeil stond, gezien het weinig gunstige weer en de weinige oefening, welke spelers als Castendijk, Penning en Knip pert hebben, op een alleszins behoorlijk peil. Het heerenenkelspel werd gewonnen door Castendijk, den bekende Rotterdamschen speler, die in den eindwedstrijd Pennink sloeg. Na in de eerste ronde met moeite den jongen Wageninger Sluis te hebben geslagen, ondervond Castendijk zijn zwaarsten tegen stand in dit tournament van Toussaint. De laatste is een voor de oudere spelers in ons land zeer goede bekende. In de roemrijke dagen van Leimmigs was ook Toussaint een uitstekende kracht. Met verlof in ons land vertoevend, na een langdurig verblijf te Shanghai, heeft hij zich doen kennen als een sterk speler met een veelzijdig spel. Hij maakte het Castendijk door prachtige dri ves heel moeilijk. De eerste set won de Rotterdammer niet dan met het verlies van zes winningstrokes en het was slechts het prachtige manoeuvreeren van den Rotter dammer, die hem tenslotte de overwinning bracht. Pennink, de andere finalist, had het tegen Heldring in de' halve finale niet oo moeilijk, als wel verwacht was; louter alleen doordat hij de gevreesde kopslag van den Amster dammer niet het spel liet beheerschen door eigen aanval, welke tactiek in dit geval weer eens de beste verdediging bleek. De finale was een snel gespeelde partij, met veel volleeren van beide zijden. Zoo wel in de eerste als in de tweede set miste Pennink drie winning strokes. Het geluk was niet met hem, want op een dezer momen ten gingen eenige van zijn voor Castendijk geheel onbereikbare slagen eenige centi meters uit. Met dat al won Castendijk in tweelingsets, een resultaat, dat even goed andersom had kunnen zijn. De damcssingle won Mile de Spirlet van mevr. Driebeek. De Belgische speelster had van mej. Staab, de competitiespeelster van Anglo Dutch I. B., niet dan met de grootste moeite kunnen winnen. Het was een van mej. Staab uitstekende partij, die haar hoop voor de toekomst mag geven. De finale gaf niet den verwachten grooten strijd. Met enkele prachtige slioes had mevr. Driebeek succes maar de vaste, snel door springende drive van de kampioene van Luik, was op den duur beslissend. In het heeren dubbelspel kwam de Haar lemsche combinatie Schoutevan der Steur tegen Pennink en Knappert, de winnaars én de tweede ronde. Door gebrek aan tempo en een veel zwakkere slagentechniek ging de partij verloren zonder eenige spanning. Hoofdzaak is voor onze stadgenooten, dat de lessen uit deze nederlaag te trekken, een spelvcrbetering tengevolge hebben. De finale van Pennink-Knappert tegen Re goutToussaint was een meer spannende dan fraaie partij. Een inzinking van Pennink kostte de tweede set, nadat eenige winning strokes gemist waren. Het spel van Regout in deze set was zeer verdienstelijk en door het goede aanpassen van zijn partner was de set zeker verdiénd. Dc winnaars hadden het overigens tegen Asbach en Vinkeborg heel zwaar gehad. Al speelden Pennink en Knappert niet op volle kracht, een score 57, 63, 108 duidt op zwaren tcgensand, welk me meer routine een overwinning had kunnen opleve ren .De manier, waarop Alsbach in de final set een drietal winningstrokes van de tegen partij door schitterende drives teniet deed was buitengewoon. Van deze Wageningsche combinatie zullen wij op de kampioenschap pen nog wel het een en ander merken. Van het gemengd dubbelspel willen wij nog melding maken van het goede spel van mej. Swane, afkomstig uit Nijmegen, en van der Steur, die mevr. Driebeek en Knappert tot drie sets, laatste set 46, forceerden. Het v/as feitelijk de eenige partij, waarin van der Steur goed op dreef was. Met zijn service had de tegenpartij veel moeite en ook het diepe lobben brach samen met vaste drivest van zijn partner meermalen succes. Voor het overige verwijzen wij naar de uitslagen: Heerensingle. Tweede ronde: Heldring sl. Lee 60, 60; Toussaint sl. Regout 6>2, 75; Castendijk sl. Sluis 6-—4, 64. Derde ronde*. Pennink sl. Hupkes 100; Heldring sl. Alsbach 62, 62; Toussaint sl. Ysscl de Schepper 62, 63; Castendijk sl .Heyneke 60, 62. Semi-finale: Pennink sl. Heldring 63, 64; Castendijk sl. loussaint 86, 64, 63. Finale: Castendijk sl. H. Pennink 75, 7—5. Damessingele. Halve eindstrijd: Mevr. Drie beek sl. mevr. Furnée 64, 64, Mile. S. dc Spirlet sl Mej. Staab 46, 61, 75. Finale: Mile. S. de Spirlet sl. Mevr. Drie beek 64, 62. Mixed-double. Halve eindstrijd: Mej. Bau- duinToussaint sl. Mile S. de Spirletde Goeijen 63, 63, Mevr. FurnéeHeldring sl Mevr. DriebeekKnappert 46, 75, 64. Finale Mevr. FurnéeHeldring sl. Mej. Ban^uinToussaint 26, 63, 64. Heerendouble: Halve eindstrijd: Punsink .Knappert sl, Lee 64. 2. Het door H. V. G. B. te geven Nationen. Zwemfeest op Zondag 28 Juni a.s., ter gele genheid van haar 25-jarig bestaan, belooft schitterend te worden. Er zijn tamelijk veel inschrijvingen binnengekomen, o.a, van de vereenigingen „De Waterratten," „De Delft, „H. P. C."t „Nereus en Neptumes." In den loop der laatste weken werden voor deze wedstrijden reeds fraaie prijzen beschikbaar gesteld. Een geheel nieuwe ep bijzondere attractie van deze wedstrijden is weJ, dat het oud-lid, dc heer A. G. H. Fokker voor de 4 eerste prijswinnaars, een gratis vlucht met één zijner Fokker toestellen heeft bcschikbaai gesteld. De uitreiking der prijzen zal 's avonds plaats vinden in het „Brongebouw tijdens den te geven feestavond, gevolgd door bal. Aanvang van het zwemfeest 114 uur in de inrichting aan de Kleverlaan. Aanvang van den feestavond 8 uur. Deze week zullen de volgende wedstrijden plaats vinden voor de competitie van boven, genoemden Bond: Woensdag 24 Jani. le klas, heeren: H. P. C. IIH. V. G, B. III. In den zwemvijver te Groenendaal. Aanvang 7.30 uur. Donderdag 25 Juni. Dames afd.: Zignea IIDe Delft I. Aanvang 8 uur. Juniores: D. W. R.—H. V. G. B. Aanvang 7 uur. 2e klas, Heeren: H. V. G. B. II-D. W. R. III. Aanvang 7.20. Veteranen: P. S. VD. W. R. Aanvang 7.40 uur. Deze wedstrijden worden alle gespeeld in de inrichting aan de Kleverlaan. Woensdagavond, 24 Juni speelt het eerste zevental van H, V. G. B. een vriendschap- pelijken wedstrijd te Amersfoort tegen hei eerste zevental der Amersfoortsche Zwem en Poloclub. Het tweede zevental van H. V. G. B. speelt Donderdagavond 8 uur te Zaandam een competitiewedstrijd tegen Neptunes III. Gisteravond werd in het Stadion deze ont moeting gespeeld. De Weensche ploeg telde enkele invallers, hetgeen misschien oorzaak was dat het vertoonde spel beneden de ver wachtingen bleef. Niettemin speelden de buitenlanders aanmerkelijk beter voetbal doch' door enthousiast werken wisten de Amsterdammers de nederlaag tot het mini mum te beperken. Vriendschappelijk. Zaterdagavond had deze ontmoeting plaai-, Het was zooals altijd een vinnige kamp. Er werd gespeeld onder de nieuwe spelregels; zooals bekend is, staat men niet meer bui tenspel met slechts twee spelers der tegen partij tegenover zich en het ingooien moet thans buiten fyet speelveld geschieden. De veranderde buitenspelregel had natuurlijk ten gevolge, dat er bijna niet voor buitenspel werd gefloten. Wat net het mnst kwam, doordat de spelers nu en dan eenigszins aar zelend gebruik maakten van hunne meerde re vrijheid en zij zich nog te veel aan de oude regels hielden. Ook vergisten de spe lers zich wel eens met ingooien, door op do lijn te gaan staan, .wat nu een vrije schop tengevolge Jlad voor de tegenpartij. Het ter rein was gedeeltelijk gemaaid en was zoo hard, dat enkele spelers ontvelde kniën kre gen alleen van het vallen. Er is weinig pu- biek aanwezig als scheidsrechter, den heer C Kok de volgende elftallen in het veld fluit: Spartaan: Oerlemans. J. Ohms. Wasst. Geisel Smit jongbloed, v. d. Heide Kuikens. Vonk. Wijnkoop. Bos. Kuipei W. Spoor. v. d. Hurk. Tanis J. O omen. Zwarfc C. v. d. Laan. J. v. a. Laan, Perucal. Boeré Kuil E.D.O. Meenhorst, Voor den aanvang complimenteerde C. v. d. Laan de Spartaan, en bood den aanvoer der Roest een bloemenmand' aan Spartaan v/int den toss en E.D.O. brengt den bal aan het rollen. Even gaat het spel óver en weer dan geeft J. v. d. Laan aan Zwart, welke op tijd afgeeft aan v. d. Hurk, wiens schot echter in het zijnet komt. Het spel is'nog geen 10 minuten oud, als Boeré een penalty veroorzaakt, welke door Ven!:, via Meer- hersi zr'a handen wordt ingeschoten. Spar taan heeft het beste van het spel en de Edo-backs moeten r.ogal eens ingrijpen. Als Kuit eenmaal den bal hard wegtrapt, komt het bruine monster tegen den scheidsrechter aan, welke ondanks zijn waardigheid, met moeder aarde kennis maakt. Bij de Spartaan-voorhoede, valt Wijnkoop op (niet te verwarren met David Wijnkoop). Ondanks alle pogingen en het feil, dat er voor rust slechts bij elk eenmaal voor buitenspel werd gefloten komt half time, zonder dat er verder gescoord is. Nauwelijks is het spel hervat of v. d. Hurk kogelt tegen de lat. Na goed samen spel van Oomen en Zwart, schiet de laatste in 's keepers handen. Tanis is ook niet ge lukkig met schieten en na een kleine op leving van E.D.O., komt Spartaan weer in de meerderheid. Uit een voorzet van Kuiper, brengt Vcak den stand op 20. Pas is er afgetrapt, of Zwart brengt goed op zet voor en v. d. Hurk verkleint den achterstand. Wat E.D.O. ook probeert niets lukt en cok Spartaan weet er geen doelpunt meer aan toe te voegen, zoodat Spartaan dezen vriend- schappclijken wedstrijd wint. Heeren Bestuurders worden er op attent gemaakt dat de inschrijving hiervoor sluit Woensdag 24 Juni 1925 te 12 uur. Secre tariaat is D. Schrijnders, Berestijnstraat 27, Haarlem. Hedenavond (Maandag) speelt V. V. C. een vriendschappelijken wedstrijd tegen H. S. M. aan den Spaarnhoverweg te 7 uur. P. G, VAN ENGELEN—H. REGOUW 1-1. Zondagmidag j.l. vond in het Patronaats gebouw aan de Leidscbevaart bovengenoem de wedstrijd plaats. Na een langen strijd van ongeveer 4 uur eindigt deze spannende wed strijd in remise,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1925 | | pagina 7